R.Dagio žaidimai tęsiasi: dabar mokys pozityvios tėvystės

Prireikė vos pusės metų kol Socialinės apsaugos ir darbo ministras R.Dagys suprato, kad „Sodra“ nepajėgi vykdyti dabartinių įsipareigojimų ir kad dalį jų teks peržiūrėti.

Įskaitant ir socialinę paramą mažus vaikus auginančioms šeimoms, kuri dar prieš mėnesį ar du R.Dagiui buvo tabu.

Jei būtų sugebėjęs matyti kiek toliau į priekį, ministras šiandien siūlomus sprendimus galėjo pateikti dar praėjusių metų lapkričio mėnesį. Tada bent jau būtų nereikėję  keisti taisyklių viduryje žaidimo ir naują išmokų tvarką taikyti ne atgaline tvarka.

Nematė. Nežinia dėl to, ar nenorėjo ar paprasčiausiai nesugebėjo.

Rezultatas – toks pats. Šiandien siūlomi sprendimai dėl vaiko priežiūros atostogų ir paramos iš esmės teisingi (nors vargu ar geriausi), tačiau labai pavėluoti ir eilinį kartą mažina piliečių pasitikėjimą valstybe ir jos įsipareigojimais

Tačiau vargu ar R.Dagiui rūpi tokie dalykai kaip pasitikėjimas valstybe ar teisėti valstybės piliečių lūkesčiai. Automobilių remontas, odinė rankinė kaip ir turėtų liudyti, kad R.Dagys – ne politikas. Ta – tikrąja šio žodžio prasme.

Jis tiesiog paprastas politikierius. Toks pat kaip jo pirmtakė V.Blinkevičiūtė. Skirtumas gal tik tas, kad V.Blinkevičiūtė įsivaizdavo save visų Lietuvos pensininkų globėja, o R.Dagys mato save visų Lietuvos šeimos globėju.

 Ir – kadangi nori, kad ir visi kiti jį tokiu matytų – toliau žaidžia savo žaidimus.

Užsimojęs užtvindyti spaudą pozityviais straipsniais apie šeimą, nelygioje kovoje nugalėjęs baisųjį „Gender Loops“ drakoną, paskatinęs šeimos vertybes, paskyręs šeimos ambasadorius, R.Dagys imasi naujo darbo: mokyti Lietuvos tėvus pozityvios tėvystės ir nesmurtinės vaikų auklėjimo kultūros.

Mokys ne žodžiu ar asmeniniu pavyzdžiu. Tam bus skirtas ne mažiau nei 120 puslapių vadovėlis, kuris ministeriją turėtų pasiekti jau lapkričio mėnesį.

Gal ir geras sprendimas: juk kai paramai pinigų nebėra, padėti galima geru žodžiu ir gerais patarimais. 

P.S. Beje, tas pirmasis konkursas apie kurio rezultatus gerbiamas Gediminas žadėjo viešai mums visiems pranešti (gal kartu būtų išdrįsęs ir papasakoti, kas jam ten kyšius siūlė), iki šiol, atrodo, nesibaigė…

Arba Gediminas savo pažadą pamiršo…

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...