R.Dagio žaidimai tęsiasi: dabar mokys pozityvios tėvystės

Prireikė vos pusės metų kol Socialinės apsaugos ir darbo ministras R.Dagys suprato, kad „Sodra“ nepajėgi vykdyti dabartinių įsipareigojimų ir kad dalį jų teks peržiūrėti.

Įskaitant ir socialinę paramą mažus vaikus auginančioms šeimoms, kuri dar prieš mėnesį ar du R.Dagiui buvo tabu.

Jei būtų sugebėjęs matyti kiek toliau į priekį, ministras šiandien siūlomus sprendimus galėjo pateikti dar praėjusių metų lapkričio mėnesį. Tada bent jau būtų nereikėję  keisti taisyklių viduryje žaidimo ir naują išmokų tvarką taikyti ne atgaline tvarka.

Nematė. Nežinia dėl to, ar nenorėjo ar paprasčiausiai nesugebėjo.

Rezultatas – toks pats. Šiandien siūlomi sprendimai dėl vaiko priežiūros atostogų ir paramos iš esmės teisingi (nors vargu ar geriausi), tačiau labai pavėluoti ir eilinį kartą mažina piliečių pasitikėjimą valstybe ir jos įsipareigojimais

Tačiau vargu ar R.Dagiui rūpi tokie dalykai kaip pasitikėjimas valstybe ar teisėti valstybės piliečių lūkesčiai. Automobilių remontas, odinė rankinė kaip ir turėtų liudyti, kad R.Dagys – ne politikas. Ta – tikrąja šio žodžio prasme.

Jis tiesiog paprastas politikierius. Toks pat kaip jo pirmtakė V.Blinkevičiūtė. Skirtumas gal tik tas, kad V.Blinkevičiūtė įsivaizdavo save visų Lietuvos pensininkų globėja, o R.Dagys mato save visų Lietuvos šeimos globėju.

 Ir – kadangi nori, kad ir visi kiti jį tokiu matytų – toliau žaidžia savo žaidimus.

Užsimojęs užtvindyti spaudą pozityviais straipsniais apie šeimą, nelygioje kovoje nugalėjęs baisųjį „Gender Loops“ drakoną, paskatinęs šeimos vertybes, paskyręs šeimos ambasadorius, R.Dagys imasi naujo darbo: mokyti Lietuvos tėvus pozityvios tėvystės ir nesmurtinės vaikų auklėjimo kultūros.

Mokys ne žodžiu ar asmeniniu pavyzdžiu. Tam bus skirtas ne mažiau nei 120 puslapių vadovėlis, kuris ministeriją turėtų pasiekti jau lapkričio mėnesį.

Gal ir geras sprendimas: juk kai paramai pinigų nebėra, padėti galima geru žodžiu ir gerais patarimais. 

P.S. Beje, tas pirmasis konkursas apie kurio rezultatus gerbiamas Gediminas žadėjo viešai mums visiems pranešti (gal kartu būtų išdrįsęs ir papasakoti, kas jam ten kyšius siūlė), iki šiol, atrodo, nesibaigė…

Arba Gediminas savo pažadą pamiršo…

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Lryto stiliaus rašinėlis, jokio konkretumo, aseminių santykių su paslaptinguoju Gediminu aiškinimasis ir stereotipų formavimas (pensininkų, šeimos globėjai). Taip Snoras ir pasibeldžia į žiniasklaidininkų duris kai nusirašoma.
  Laikas būtų suvokti, kad policija kyšių jau nebeima, o vyriausybė už tylą reklamos neužsakinėja, bet tai dar ne visi suprato…

  • R.Medinis

   Fredi, kažkaip noras būti „aštriu“ pradeda užgožti minties aiškumą. Kai į pakankamai asmenišką įrašą parašomas visiškai nuasmenintas komentaras, toliau diskutuoti darosi sudėtinga.

  • status_quo

   Delfio lygio komentatoriaus pastabėlė

  • policija kyšių neima? :)))

   nusileisk ant žemės, žmogau, ir atmerk xren žino kuo užpiltas akis.

 • Juozas

  Aš manau, kad ponas Dagys yra labai geros širdies žmogus, tikriausiai jis labai myli savo šeimą, gal net labiau už automobilį. Tikrai būtų visiems geriau jeigu jis visą savo laiką paskirtų šeimai ir nebelystų į politiką.

 • mdxacuk

  Bačkų ridenimas ant Dagio bet kokiu pretekstu gerokai atsiduoda demagogija. Ir tuo labiau kaltinimas, kad jis nenumatė kažkokių karpymų ar mažinimų. Aš manau, kad tendencijas jis numatė kuo puikiausiai. O kodėl nesakė iš karto – ogi todėl, kad būtų suėstas kartu su žarnom ir jų turiniu. Tauta nori būti durninama ir saldžiai liūliuojama, tai šekit. Prisiminkit, koks kilo lojimas, kai Kubilius užsiminė apie lddpiškių pripūstus burbulus ir galima pasekmes. SODROS biudžetą Kirkilo vyriausybė pasiūlė spalio vidury ir jis turėjo būti 13 su trupučiu mlrd. – 5 proc. didesnis, negu pernai, o be to dar ir su teigiamu beveik 800 mln balansu. O jo didėjimo šaltinis turėjo būti darbio užmokesčio augimas beveik 10 proc. Gruodžio pabaigoj patvirtintas SODROS biudžetas 14 mlrd – dar MILIJARDU didesnis. Tai kaip jūs įsivaizduojat, jeigu Dagys tada būtų pasiūlęs kirpti nuo jo 1/3…?

  • mdxacuk, tik viena pastaba: jei tamstai patinka „būti durninamam ir saldžiai liūliuojamam“, tai visiškai nereiškia, kad to nori tauta…

   • mdxacuk

    Laiminga tauta, kad turi kas gerai išmano jos norus ir ja pasirūpina. Tiktai kažkodėl savo dėkingumą už rūpestį toji tauta išreiškia ne per slibiniškas parašų rinkimo akcijas, bet eilinį kartą nubalsuodama už eilinį gelbėtoją.

    • mdxacuk, vėl painiojate sąvokas „individas“ ir „tauta“

     • Maras

      Tauta – individų suma. Deja, daugelis individų nori būti durninami.

 • gie

  Man nepatinka Dagys, t.y. dalis jo sprendimų. Tačiau faktas, kad laisvės jis nelabai ir turi. Kelių taupyti nėra tiek jau daug, ypač stengiantis atstovauti konservatyvią politiką ir elektoratą.
  Jaunos, nekatalikiškos šeimos (ypač nesusituokę) nėra TS elektoratas.
  Kiekviena partija ir kiekvienas žmogus įsivaizduoja idealią šalį truputi kitaip. Konservatorius galima pagirti už nuoseklumą, kuriuo kuriama Lietuvoje mini-lenkija, t.y. katalikybe paremta visuomenė.
  Socdemai pvz tokios nuoseklios šeimos politikos neturi. Galbūt artimiausias TS ideologijai yra Tvarka ir teisingumas, kas yra savotiškai ironiška.
  Kas iš to? Man konservatyvizmas nepriimtinas, tačiau kitoms partijoms metas susiimti ir pradėti afišuoti bei ginti savo vizijas įvairiais visuomenės gyvenimo aspektais. Nežiūrint į tai, kad yra krizė.

  • Juozas

   gie, taupyti tikrai reikia, bet pradėti reikėtų nuo savęs. Ministro elgesys yra labai provokuojantis, kai švaisto mokesčių mokėtojų pinigus asmeniniams reikalams, arba kaip šiuo atveju savireklamai ir kalba apie taupymą. Tos sumos gal ir juokingos palyginus su tuo kokių trūksta, bet jo elgesys yra pasityčiojimas iš tų žmonių, kuriems tenka patirti tą taupymą.

 • Šmočiukas

  Kas nors suprantat, ką rašinėja Fredis*? Aš tai kuo toliau, tuo mažiau. :)

  • mdxacuk

   Teksto suvokimo įgūdžiai nebūtinai būna įgimti. Kai kuriuos to išmoko mokykloj, dabar ir per egzaminus būna atitinkamos užduotys. Pabandykit nuosekliai, po truputį. Vieną žodį supratot – nagrinėkit sekantį. Paskui pabandykit susidėlioti visą sakinį, tada du sakinius iš eilės. Ir t.t. Nesidrovėkit paklausti kas neaišku. Gal autorius sutiks paaiškinti paprasčiau, gal ir kiti prisidės.

 • Šmočiukas

  Man tik patinka, kai jis Artūrą „tinklaraštininku“ vadina :)
  Kažkaip sugeba į tokį nekaltą žodį įdėti sarkazmo :)

 • J. naivusis

  Koks dar vadovėlis… Dešiniau- nuoroda apie Boženą, ten beskaitant pasižiūrėjau prezidentūros pareigybių sąrašą, tai kiek kitokia, bet ta pati opera, irgi durnių laive.

 • Ačiū, Artūrai, kad iš jūsų blogo galima sužinoti apie socmino „puotas maro metu“.
  O „pozityvi tėvystė“ yra toks pats miglotas reiškinys, kaip ir „šeimos vertybės“, kurių menkinti pagal naująjį „Nepilnamečių apsaugos nuo informacijos įstatymą“ nebus galima. Įtariu, kad man priimtinos „šeimos vertybės“ gerokai skiriasi nuo dagiškųjų (oho, beveik dangiškųjų). Taigi ir su ta „pozityvia tėvyste“ skubama išplatinti ir įtvirtinti vieną vienintelį, tikėtina, kad labai siaurą modelį. Jei laimės kokie svaigalai (o taip, pagal viešųjų pirkimų logiką, ir turėtų būti), tai sukurs ką nors tokio kaip dabartinis 200 psl. Rengimo šeimai vadovėlis arba ta pati šeimos koncepcija (tik visiškai ideologiškai angažuotas vertintojas nemato jos esmės – prieštaraujančios žmogaus teisėms ir visiškai neparemtos moksliniais tyrimais.
  Beje, anas konkursas, kurį mini Artūras, sėkmingai įvyko, žiniasklaidoj šmėstelėjo, kad laimėjo kažkoks UAB-as, bet neįsidėmėjau jo pavadinimo, o socmino tinklapy apie tai info nėra.

 • nerijus

  Priminsiu, kad motinystės pašalpos buvo tabu ne tik Dagiui, bet ir Kubiliui ir ne taip senai- balandžio mėn.
  Artėjo rinkimai į EP, o kadangi jie baigėsi, o sekantys, tik po 2 metelių, tai galima ir „paplušėti“ Tautos labui…Tik, ar ta tata prisimins, per sekančius rinkimus, už ką nebalsuoti? Neprisimins. To politikai ir tikisi, bei siekia.

  Siūlyčiau, Blinkevičiūtės pavardę įrašyti į maldaknygę ar net sukurti atskirą maldą. Sėdi, senoliai, bažnyčioje ir meldžiasi šv. Vilijai.

 • Linas

  siūlyčiau grįžti arčiau kasdienybės.Norėčiau pastebėti,kad pasitikėjimo valstybe jau praktiškai nebeliko ir tai supranta kiekvienas.Vaiko priežiūros iki 2m.pašalpų sumažinimas du kartus,be abejo,yra neišvengiamas žingsnis.Kitas dalykas,kad vėl eilinį kartą tai padaryta,mano nuomone,labai pavėluotai,o ir labai nemokšiškai.Kaip turėtų dabar jaustis jauna mama,jeigu ji,sakykim,mokėjo padidintus „Sodros“ mokesčius ne 6mėn.iki išėjimo dekretan,kaip to reikalavo įstatymas,o 2-3 ar net daugiau metų(turiu omeny gerai apmokamas profesijas ir pareigas – bankuose,farmacijos įmonėse ir pan.)?Dabar naujo įstatymo redakcija joms nukerpa išmokų dydį 2 kartus su labai miglotom perspektyvom kažkada kažką grąžinti.Šiandien aš nežinau kitos darbuotojų kategorijos,kuriai išmokų dydis 2 metams buvo sumažintas 2 kartus(įstatymas,tiesa,dar nepriimtas,dar yra laiko atsikvošėti).Lygiavos principo taikymas visoms mamoms yra absoliučiai neteisingas.