Apie sutapimus

Kolegos Verslo žurnalistų forume atkreipia dėmesį į neįtikėtiną sutapimą: interviu su „Dalkia“ vadovu „Lietuvos ryte“ ir „Respublikoje“.

Galima pagirti „Dalkia“ viešųjų ryšių specialistų darbą – rezultatas geras. Kita vertus, nesuprantu, kodėl paskui patys stebisi, kad niekas už dyką nerašo arba, kad konkurentai kompromatus užsakinėja.

Tačiau štai kalbant apie abu dienraščius ir naujienų agentūrą, to paties pasakyti tikriausiai nebūtų negalima…

Bent jau savigarbos turėtų savo klausimus sugalvoti…

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Net ir neturėdamas savigarbos Lrytas su savo animiškuoju ir išsigalvotu žurnalistu E.Saladžiumi (nuo žodžio slidus, glitus, klastingas, melagis, kaip koks Fredis*) negrabiai persispausdindamas gerųjų Dakios viešųjų ryšių specialistų klausimyną, vis tiek sekančiam sezonui neįpirko R.Kurtinaičio. Komandai Eurolygoje vadovaus patirties neturintis visiškai nežinomas trečiaeilis treneris.

 • Juk neatsitiktinai PR yra dvi pirmosios raidės žodyje PRostitucija.

 • johnis

  Lietuva per maza ir kraujomaisa aiski. As vaikstau i 50mecio baliukus, miegu su tavo kaimynu kuri ryt turiu svarstyti……Ar Dainius reaguos i tokius akibrokstus? aisku kad ne. Perdaug esame mazi ir per daug susaistyti panciais.

  Pasiulymas- keisti istatymus ir prieziuros institucijas kelti i Estija, Suomija ar Cekija.

  Tada prieziura reaguotu neskausmingai , be jokiu saitu ir nebutu zentu prieziuros institucijose. Pvz rezonancines bylas tirtu slovakas prokuroras, zurnalistus priziuretu kareivis Shveikas.

  Per kraujomaisa issigimstam, tuoj ryzi prades netik vaikscioti gatvemis bet ir diktuoti gimtadieniu temas 50meciams, laikrasciu antrastes, balsavimo rezultatus ir ka turim ziureti per susiaurinta televizija.

  • max

   johni, bet Estijoje bent tris kartus mažiau gyventojų , o kraujomaišos (švogerizmo) kažkaip nepastebima. Gal vistik kažkas negerai mūsų genuose?

 • mdxacuk

  Paslėpta reklama iš esmės yra pirkėjų ar vartotjų mulkinimas, kuriame susimokę dalyvauja tiek laikraštininkai, tiek ir užsakovai. Bet iki šiol dėl to Lietuvoj nukentėjo nebent laila ir dar koks vienas kitas žioplesnis. Ir taip bus tol, kol laikraštininkus kontroliuos visokios juokingos etikos komisijos ir jų pačių paskirtos savikontrolės kuopelės. Tuo tarpu kitose srityse už melagingą reklamą skiriamos visiškai juntamos baudos. Užtat nėra kitos išeities, kaip tik prilyginti paslėptą reklamą melagingai ir pavesti jos kontrolę atitinkamoms valdiškoms institucijoms su drakoniškai įgaliojimais. %sivaizduoju, kokia kiltų isterija. Vaistų monitoriai yra tik vaikų žaidimas palyginus su korumpuota žiniasklaida.

 • A.G.

  Tarp kitko.
  Kaip jau ne kartą esu ir minėjęs, pavyzdžiui, pats naudoti dalį žiniasklaidos produkto (skaityti laikraščius, žiūrėti TV), esu atsisakęs faktiškai dėl vienos priežasties – jei mano srityje, švelniai kalbant, joje tokie dideli netikslumai, – reiškia tas pats ir kitose sferose. Tad kam gaišti laiką.
  Tad jei yra reikalas, o jis visuomet yra, – informaciją susirenki kitais kanalais (tas pats intenetas, kai kurios radijo stotys ir t.t. ir pan.).
  Ir tai matyt ne tik Lietuvos bėda.
  Anksčiau mėgdavau paklausyti radijo stotį „Svaboda“ (kaip kažkada buvo skelbiama, kad tai vos ne CŽV radijo stotis, tad ir buvo įdomu). Kai perpratau, kad tai taip pat vienpusė propoganda, tik geriau organizuota (pavyzdžiui, ginant vagis – oligarchus), – klausyti įdomu tik tuo aspektu, kokiais būdais, kokiais metodais žiniasklaida „apdirbinėja“ intelektualus ir kitą liaudį (nors, džiaukui, pastebiu Vakarų „propagandai“ lengviausiai ta prasme sekasi, lengviausios aukos yra, būtent intelektualai, – tai nesunku pastebėti… – kokį gaspadorių, gaspadoriškai mąstantį, juk taip lengvai neapsuksi apie pirštą, kaip nuogą intelektualą).

  Savo žodį, grįžtant prie temos, suprantama, turi teisę tarti kiekviena, tame tarpe ir stambi kompanija. Kitaip būtų ir negerai, jei žmonės neišgirstų nuomonės iš visų suinteresuotų varpinių.
  Tik situacija tokia, kad dalis privačios žiniasklaidos tą momentą, kol leidžiama, ir išnaudoja, pelnui „kalti“ (gal būt, nemenkai daliai žiniasklaidos įmonių, – organizacijų viešiesiems ryšiams skirti pinigai, ypač kai jie yra skirti iš ES biudžeto, – yra ne tiek žiniasklaidos įmonės pelno klausimas, kiek šansas išvengti bankroto, per sunkmetį).
  Matyt dar turės praeiti kiek laiko, kai tą pelną žiniasklaida galės daryti, kaip ir Vakaruose, panaudojant tik žurnalistiką, o ne vien verslo vadybą.
  Kaip ir visur, – buvo ir bus, – einama lengviausio pasipriešinimo keliu. Kaip tas pavasarinis kalnų vanduo.
  Bėda tik ta, kad tuomet jis užneša ir daug purvo. Kurį vėliau daug kainuoja išvalyti.

 • media

  o BNS tikrai netyčia pasidarė žinią iš to reklaminio teksto „Lietuvos ryte“ ir suklaidino dar keliolika žiniasklaidos priemonių?

 • mdxacuk

  Tiesą pasakius, o kur čia tas „rezultatas geras“, anot p. Račo. Rytą paskaičiau popieriniam lryte šitą straipsniuką. Mano supratimu, kaip tik labai skystas. Bendri apmąstymai apie ekologinį gėrį Lietuvoj niekam neįdomūs ir nieko neįtikina. Tai, kad jiems labai patiko ir apsimokėjo investuoti Lietuvoje – greičiau jau akivaizdus promachas, negu tinkama PR tezė, nes kiekvienas iš karto ir pagalvos, kad gerai prisilupo ir toliau nori. Visur viešai vartomo klausimo apie tai, kodėl biokuro šiluma kainuos tiek pat ar brangiau, negu dujinė, ten neradau iš viso. Nepriklausomybės nuo rusiškų dujų motyvas atrodo smarkiai dirbtinis ir atsibodęs publikai. Tai kur tas PR gėris? Kad dabar visi akivaizdžiai įsitikins, kad kalbos apie „Kalėdinius kalakutus“ buvo ne iš piršto iščiulptos? Ir kad kažkas nachališkai stumia vėl ant to paties grėblio?

 • Rolandas

  Ankstesniame įraše kaip tik kalbėjome apie autorių teises. Dabar šiems veikėjams belieka pradėti įrodinėti, kad tie straipsniai yra folkloras ir autorių teisių nesaugomi, arba „Respublika“ gali nuskausminti Lietuvos Rytą minimum milijonu litų dėl nesąžiningos konkurencijos.

  • mdxacuk

   Koemntaras pašalintas A.R.

 • mdxacuk

  Komentaras pašalintas A.R.

 • max

  gerbiamas Artūrai, jūs tiek daug šalinate komentarų, kad tai jau pradeda intriguoti. Siūlyčiau šalinamus komentarus talpinti į kokį atskirą skyrelį, sakysime puslapio apačioje, padabintą , sakysime, unitazo ar šiukšledėžės formos, o šale žodžių “ komentaras pašalintas“ dėti nuorodą į tą skyrelį. Tada bent jau būtų aišku visiems lankytojams ar tas komentas tikrai buvo vertas tik tokio likimo. O tai dabar kartais kyla negerų įtarimų (mes gi lietuviai)

  • mielas max, na, žinote, nustebinote… Negalvojau, kad jums galėtų būti įdomus unitazo turinys:)

   O kai dėl negerų įtarimų tai nelabai daug ką galiu ir pasakyti. Gal tik tiek, kad jų būna tiek daug, kad dundukiška būtų dėl jų teisintis. manykite, kad visi jie pagrįsti:)

   Kalbant kiek rimčiau – bent jau nuolatiniams šio tinklaraščio skaitytojams ne kartą ir ne penkis esu sakęs, kokie komentarai šalinami. Galiu tik priminti, kad tarp tokių yra komentarai apie mano ūgį, plaukų kiekį, pomėgius ir kitas asmenines savybes, dundukiški komentarai apie mano darbovietę bei pasisakymai, aiškiai prasilenkiantys su etika ir pagarba kitam.

   • max

    mielas Artūrai, dėl plaukų kiekio tai viskas aišku, bet kaip nustatote, kuris komentaras yra JAU dundukiškas, o kuris DAR NE.? Taip išeina, kad esate tiek etikos komisija, tiek laikinoji tyrimo komisija,galiausiai generalinė prokuratūra viename asmenyje. + BNS vadas. Ar ne perdaug? Juokauju. Šiaip tai neimkite į galvą, jūsų blogas , jūs ir šeimininkas. Norite statykite, norite ne tą unitazą.

  • mdxacuk

   p. Račas trina komentarus, kuriuos jis laiko vertingiausiais, turinčiais išliekamąją vertę ir skirtais jam asmeniškai. Tad greičiausiai ir užsisavina kažkur, o paskui laisvalaikiu retrospektyviai paskaitinėja. Tad aš jam neturiu jokių pretenzijų, man negaila pasidalinti savo geriausiomis idėjomis su tais, kam tai įdomu.

   • Genpre

    Nesutikčiau. Mano komentarai nepasižymi didele išliekamąja verte, tačiau dingsta nuolat.
    Tačiau kaip ir Jūs, pretenzijų neturiu.
    Džiaugiuosi apskritai čia galėdamas „pasiganyti“. Nors gerb. A.Račo straipsneliai kartai prasilenkia su realybe ar logika (o kuris iš mūsų tobulas), galiu drąsiai tvirtinti, – tai vienas iš intelektualiausiu lietuviškų tokio tipo blogų ir senam ir jaunam. Ačiū autoriui ir autoriams.

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, kažkaip nustebau pamatęs, jog Jums patinka R.Skyrienės 2030 metų gegužė… Kolei kas dar nesakėte, kad esate fantastikos gerbėjas.. :)

  • Genpre

   Lietuvoje beveik kožnas fantastikos gerbėjas – tiki, kad šiame gyvenime sulauks Lietuvos atsigavimo kultūrine ir dorovine prasme. Ech, ką ten slėpt,- ir ekonomine taip pat. Kaupk daiktus, pinigus kiek nori – jei esi dvasios ubagas, tai ir liksi ubagu (kad ir su paauksuotais lietais diskais).
   Išaugę iš fantastinės paauglystės realistai emigruoja ir vaikus išsiveža.

 • Pasiilgusiems unitaziniu komentaru

  ko gero, pats issamiausias unitaziniu komentaru saltinis yra http://www.spjauk.blogspot.com/
  Tik atsargiai- ten sudeti rinktiniai egzemplioriai, nuo ju gali pasidaryti bloga.

 • Vasia

  Komentaras pašalintas A.R.

  • Genpre

   Komentaras pašalintas A.R.

   • Vasia

    O tai kaip lietuviu kalboje vadinasi, tas daiktas, kuris iseina pavalgius ? O is kurios kalbos tas zodis S.. kiles ? O kaip ta objekta vadino Donelaitis ?

   • Valentinas

    Genpre, nevisai sutikčiau. Šūdas yra būties pagrindas todėl negali būti nevartotina kalbos skiedra. Tau gali nepatikti žodis „gravitacija“ bet negali jo išvengti. Pirmasis šūdo, kaip būties pgarindo koncepciją išvystė ikisokratikas Filandras. Daugiau gali pasiskaityti čia:
    http://kreivarankis.livejournal.com/38131.html

    • Genpre

     Valentinai,
     Kodėl gi tau paprasčiausiai neparašius „Be šūdo nebus ir grūdo“. Ir visiems viskas būtų aišku. O čia dabar kas? „Gravitacija“, „koncepcija“, „būties pagrindas“, „ikisokratikas“, „filandras“ …
     Tu negalėtum būti tautos vedlys į šviesų rytojų.Žmonės tavęs nesuprastų. Ir jau po trečio tavo viešo apsireiškimo nešvieži kiaušiniai ale gal ir pomidorai apturėtų papildomą savo būties koncepciją gravitacijos metodu sutepdami tamstos filandriškas drapanas.

 • Mauras

  „nacionaliniai“ „prespublika“ su „olialia žiniom“ ir „leo rytas“ jau senokai pirmauja perkamos žiniasklaidos reitinguose. 40+% susidūrusių respondentų juos įvardina kaip neskaidrius (tyrimo 9 psl.).

  „Egidijus Saladžius“, kaip teisingai pastebėjo Fredis*, taip pat „Dina Sergenytė“, „Algis Tilindis“ – „leo ryto“ vaiduokliai. („Romas Sakadolskis. Aklai pasitiki vaikai“).

  Kitas pavyzdys, kurį pastebėjau – 2008 m. rudeninės kovos dėl elektros tarifų įkarštyje pasirodęs VP10-tuko/Leo LT pinigus ginantis „Egidijaus Saladžiaus“ straipsnėkas atakoje prieš VKEKK („Kova dėl elektros tarifų – su politikos prieskoniu“). Po to kitas straipsnis ta pačia tema ir tuo pačiu stiliumi – pasirašytas jau „realios“ ramunės sotvarienės.

  Visus tokius užsakomuosius straipsnėkus vienija vienas bruožas – jie skirti mažai išprususiai auditorijai, skaitančiai tik popierinius laikraščius. Interneto versijoje kaip taisyklė jų nerasite, nes ten komentatoriai greit pastebės ir ištransliuos leidinio pirkimo faktą. Lygiai tas pats šiuo atveju – abu „nacionaliniai organai“ kaip susitarę zakazuchą publikuoja tik spausdintam variante.

  Ta pačia tema – „Rubikono“ pokeris atvirom kortom“.

 • vilnietis

  paskutinis Rubikono užsakymas paskelbtas ir lrt.lt, kas galbūt ir gerb. Račui aktualu.

  http://www.lrt.lt/news.php?strid=31489&id=5502116

  šiaip tai toks vaizdas kad lrytas neteko nemažai „viešos tiesos“ užsakovų. tai apie likusį Rubikoną šokinėja kaip skrudzė apie amarus.

  straipsnis apie kalvarijų turgaus ateitį. nieks neprieštaraus turbūt teiginiams, kad ten reikia daug ką keisti. tačiau iš straipsnio prdeda lįsti mintis, kad svarbu gaut leidimą kažką keist. o jau su leidimui esant, rubikonas bus pirmasis ir vienintelis eilėje. nors straipsnis meta naivias ir banalias frazes, kad tokių „mažų“ objektų pelnas rubikono nevilioja:) juokdariai.

 • Pingback: Atsakomybė už laisvą žodį()