Citata #236 Kunigas A.Šukys apie dabartinio žmogaus ir Dievo santykį

Maldoje žmogus daugiau kaulija Dievo, nei Jam dėkoja, nors supranta, jog Dievas žino, ko žmogui reikia. Ir kai reikia, tada ir duoda.

bernardinai.lt

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • J. naivusis

  Jonai, Jonai III, rasaba, su Vardo diena!!!

  Belskite ir bus atidaryta :)

 • Įdomi žalgiriečių diskusija „Respublikoje“ „kodėl renkamės nuolankiąją Lietuvos istorijos interpretaciją?“
  Pasak prelegentų klaida yra didžiuotis, pabrėžti, akcentuoti, kad esame paskutiniai pagonys Europoje. Mes turime ir dabar pagonišku kumščiu mojuoti europiečiams panosėje.
  Žiuriu – krikščionybė į savo pusę patraukė paskutinį pagonį žiniasklaidininką-tinklaraštininką, pradėjo kunigą A.Šukį cituoti.

  • Zita

   Fredi, pagoni tu, tai sakai norėtum mojuoti europiečiams kumščiu panosėj, bet kol kas tik Artūra sugebi erzinti :)

  • Tame balsas.lt pokalbyje apie viduramžių Lietuvos istoriją pasirenkamas toks išeities taškas mūsų istorijos interpretacijai – jeigu nėra 100 proc. įrodymų apie tai kaip viskas buvo iš tikrųjų, tai kodėl mes turime stengtis tirti tuos variantus, kurie patvirtintų, kad mes galbūt nebuvome itin galingi ir civilizuoti? Kam mums to reikia? Tiesiog reikia išsikelti hipotezę, kokie mes buvome stiprūs ir ieškoti to įrodymų praeityje, dėti juos viena prie kito ir kontruoti tokį mūsų praeities vaizdą, kuris labiausiai atitinka mūsų jau iš anksto susikurtą viziją.
   Man kartais skaitant Fredžio komentarus atrodo, kad Fredis trumpais savianalizės momentais naudoja tą patį metodą. Taip ir iškyla sukrečiamai intelektuali Fredžio aura.

   • Patvirtiinimų kokie mes buvome stiprūs ir galingi daugiau negu reikia, tai žinojo net prancūzų socialistų lyderis Fransua Mitterand prisimindamas pokalbiuose su mūsų šalies lyderiais valstybę nuo „jūros iki jūros“. Geriau pagalvokime kodėl dabar esame tokie silpni, tarp kitko, kreivaranki, visiškai pritariu VU istorijos fakulteto archeologijos katedros vedėjo A.Luchtano mintims.

    • Ai, kad Fredi, nesuprantu aš apie ką Jūs čia kalbate. Na kaip ir suprantu, gal net galėčiau kažka pasakyti, jei alaus daugiau būtų. Tai, kad Miteranas, kalbėdamas su mūsų lyderiais kažkada pasakė apie „nuo jūros iki jūros“ manęs nestebina – diplomatinė etika toks jau dalykas. Aš atsimenu irgi kai buvau 16-17 metų žavejausi praeities mūsų stiprybe ir man kažkaip visada buvo sunku suprasti kaip tokia didelė valstybė baigėsi – vienu parašu, po Liublino unijos aktu. Tada taip ir atrodė – pasirašėm ir baigta, o būtume nepasirašę – tai ir šiandien į Krymą poilsiauti važiuotume, kaip į Palangą. Dabar man tie dalykai atrodo jau kiek kitaip. Galime mąstyti apie praeities gadynę (manau ir reikia), bet jei fanatiškai ieškosime ten to ko norime surasti – negerai baigsis. Noriu pasakyti baigsis išventinimais į pagonis pas mūsų Krivių krivaitį.

    • romas

     Fredi, drįsčiau pasiginčyti, kad tą valstybę buvo sukūrę etniniai lietuviai. Nežinau net, ar Vytautas Didysis buvo grynakraujis etninis lietuvis. Feodalinėje valstybėje tautinis identitetas vargu ar buvo vertybė. O iš kito kampo žvelgiant, radot kuo didžiuotis. Užkariavimai negali būti pasididžiavimo šaltiniu. Yra svarbu, kuo esi dabar, o ne kuo kažkada buvai.

     • Maras

      Jūs teisus. Grynakraujų etninių valdovų nebuvo (ir nėra) niekur, bent jau Europoje – sutuoktinių valdovai ieškodavosi sau lygių, o valdomoje šalyje – tik pavaldiniai ;). Birutė pagal padavimus tai lietuvė, o ką mes žinome apie Gedimino žmoną? Kažkaip neprisimenu tokios. Bet svarbiau tai, kad etniškumas, tautiškumas tiems valdovams visai nerūpėjo. Svarbiausia jiems – valdžia ir valdoma šalis. Lenkija Jogailai buvo geriau nei Lietuva ne dėl to, kad jis – išdavikas, o kad turtingesnė buvo, o ir karalystė, ne kunigaikštystė.

     • status_quo

      Romai. Grynakraujai valdovai gal ir ne (priklauso dar nuo to, kaip tą grynakraujiškumą vertinti). Bet LDK buvo etninių lietuvių projektas. Visi valdovai ir didikai buvo etniniai lietuviai, kalbėjo lietuviškai, bent jau iki Liublino unijos (Išskyrus abu Žygimantus). Pirmas karjerą padaręs nelietuvis buvo Konstantinas Ostragiškis (XV-XVIa. sandūroje).
      Tačiau visiškai pritariu, kad etninė priklausomybė tais laikais visiškai nebuvo svarbi. Kalbėjo ta kalba, kuria būdavo patogiau. Jokios ideologijos šiuo atveju nebuvo.

     • romas

      status_quo, aš ir turiu omenyje, kad tautiškumas nebuvo vertybė, LDK nebuvo nacionalinė valstybė, o jos valdovai nebuvo nacionalistai. Gyvenant valstybėje, kuri atkurta etniniu pagrindu, mėginti savintis anos valstybės nuopelnus yra kvaila. O ir nuopelnai abejotini.

     • status_quo

      Šiaip nemanau, kad visiškai reikėtų atsisakyti tos valstybės nuopelnais. Visgi ir 1918 metais LT neatsirado iš niekur. Išliko šioks toks tęstinumas.
      O nuopelnų tai tikrai yra. Tik mes mėgstam pabrėžti ne tuos kuriuos reikia. Be mūšių, karų ir užkariavimų lietuviai nemoka daugiau kuo didžiuotis.

 • ateistas

  I asked God for a bike, but I know God doesn’t work that way. So I stole a bike and asked for forgiveness.

 • Whisker

  Man asmeniskai pikta pasidaro tokias nesamones skaitant, toks vaizdas susidaro, kad cia kazkokio lunatiko sapaliones, o ne normalaus zmogaus mintis.

  Sutinku su Fredziu del to, jog turime labiau vertinti pagonybe ir tai, kad ilgai musu tautos nepalauze.

 • nerijus

  O kas kūrė maldas?
  Jei jos „kaulinančios“, kaip kunigėlis išsireiškė, tai gal tamsta turi kokių naujų pasiūlymų?
  Lai rašo laiškus A. Bačkiui su naujais maldos žodžiais, pastarasis kreipsis su pasiūlymais- Vatikanan.

  Krikščionybė, sukonservatyvėjusi ir ji pati save veda PRAŽŪTIN ( bent jau ( Lietuvoje ).
  Gyvenimas sukasi ratu ir nenustebčiau, kad lietuviai gryžtų prie protėvių tikėjimo. To ir LINKIU.

  Pagonybė- NEKAINUOJA.
  O krikščionybė?

  • O be religijos negalima?

   • nerijus

    Prašom- į sveikatą :)

    feministe

    Jonines, Velykas, Kalėdas švenčiat?
    Jos yra kildinamos iš pagoniškų švenčių :)

    • Joninių nešvenčiu, per velykas ir kalėdas važiuojam pas mano mamą paviešėti, jai tai svarbu. Žinau, kad katalikai „sukonstravo“ savo šventes ant pagoniškų, ir ką?
     Jūs ankstesniam komentare palinkėjot lietuviams grįžti prie protėvių tikėjimo, o aš linkiu galvot savo galva (joks dievas žmogaus gyvenimo nereguliuoja, taip pat ir Perkūnas).

     • WU

      Džiugu, kad yra taip mąstančių žmonių. Bet kokia religija tam ir reikalinga, kad jos pagrindu galima būtų paaiškinti dalykus, kurių nesupranti. Kam bandyti sudėtingus dalygus, procesus paiškinti racionaliai. Todėl religingų (nesvarbu kokia religija) žmonių dažniausiai neveikia racionalus argumentai – priešingu atveju nebūtų religingų žmonių..

     • nerijus

      feministe

      Perkate žolelių arbatą vaistinėje, „iš bobučių“ ir domitės jos poveikiu?
      Galvoju, kad taip? :)

      Žinoma, visur ir visada galvoju savo galva, o ne svetima. Linkiu, kad žmonės atsikvošėtų nuo piniguotosios religijos.

     • romas

      WU, vargu ar religijos atsirado, kad ką nors aiškintų. Sakyčiau, kad religijos gimė kaip moralinės sistemos ir yra skirtos visuomenės moralei valdyti. Būna sąrašas taisyklių, kurių reikia laikytis, o kaip tų taisyklių šaltinis nurodomas dievas. Žmonės cenzūruoja savo elgesį pagal tas taisykles, bijodami bausmės ir tikėdamiesi malonės. Galvoju, kad religiją sugalvojo protingi žmonės, matydami tam tikrus dėsnius ir poveikio mechanizmus. Dėsniai veikia ir dabar, bet nėra tobulų mechanizmų visuomenėms valdyti. Blogiausia, kad nėra būdų įjungti žmogaus vidinius stabdžius ir įtikinti dalį savo egoistinių tikslų aukoti vardan visų gerovės. Teisinis reguliavimas nepadės, nes teisė visada žengia iš paskos procesų.

 • Vasia

  dievas mazus vaikus uzkrecia veziu… , dievas seimo nariams ipyla vyno…. dievas maitina skurstancius… dievas sugalvojo finansine krize… dievas dievas dievas

  • lai lai lai

   … ir dar… Dievas leido mums myleti, kurti, užjausti, mąstyti ir suprasti kiekvienam savaip… Ir šioje vietoje nereikia ieškoti minios pritarimo. Jei norite didžiuotis praeitimi – didžiuokitės, jei norite būti kažkuo ypatingi šiandien – būkite… Jei kaulijate Dievo ir jis duoda, nereikės vogti…:)
   …kas sugalvojo žmones parklupdyti ant to pačio kelio? PINIGAI.
   Čia aš Dievo ir didingos istorijos nematau.

 • nerijus

  Šiandien domėjausi koks mano IQ…
  http://www.iq-test.lt/

  Patarčiau ir daugeliui, čia besilankančių tai padaryti.
  IQ- mokamas.

  Yra ir nemokamu, reikia tik pagooglinti…

  Sekėsi, sakyčiau, neblogai… :)

  • Vasia

   nekuklus berniukas…su neblogu IQ…. bet ar kam idomu tas tavo IQ ?

   • WU

    Turbūt, nelabai.

   • nerijus

    O ar sakau, kad turi Jums rūpėti?
    Aš jį paskelbiau?

    Siūlau pasitestuoti.

    Vasia, tamstos IQ, greičiausiai, būtų ( -100 ) mažiausiai, nes nerandi net lietuviškų raidžių klaviatūroje.

    • Maras

     Įžeidinėjimai rodo, kad tas IQ testas, kaip ir dauguma internetinių, netikras, kur visi sprendžiantys gauna labai aukštus įvertinimus ;).

     • nerijus

      Kur įžeidinėjimas? Kad žmogus maigo klaviatūrą, gyvena Lietuvoje ir negerbia tos valstybės kalbos?
      Čia įžeidimas?

      Marai
      Šis, kur nurodžiau- mokamas.
      Yra pilna nemokamų ir jie „aukštų vertinimų“, kaip Jūs teigiate- neduoda.

     • WU

      Kas daro tokius testukus kaip tas, tikrai parodo savo IQ lygi :))

     • nerijus

      Marai, WU, Vasia

      Tarnavote kariuomenėje?

      Ten, duodamas IQ testas, kurio sprendimo trukmė trunka apie 4 val.
      Baigus spręsti, einama pas psichologą ir jis iš tos knygos, net nemirktelėjęs, pasako viską apie tamstą…
      Paprašykit ,jei turit karinėje tarnyboje draugų, kad jie Jums tą testą parūpintų.
      Tikrai įdomu.
      O šis, kuris yra internete, labai panašus, tik kelis kart trupesnis.Pinigai, tsakant.

     • Maras

      Na, 4 val. testas skamba rimtai. O visokie sutrumpinti variantai – ne.

    • Nerijau, jūsų pastaba apie IQ – netinkama, fredžio lygio.

     • nerijus

      Kam, karinėje tarnyboje, gaištamas laikas?

     • WU

      Deje neteko tarnauti kariuomenėje, turbūt mano IQ lygis buvo per žemas.. Nors prieš trejus metus kartą gavau kvietimą.

    • vasia

     nerijau,

     IQ nepradangina tingejimas persijungti klaviatura is anglu kalbos, tingiu ir tiek… armijoje nebuvau ir dziaugiuosi, nafik, tai profesionalu darbas su aukstu IQ…

 • gato

  Nematau nieko blogo šioje citatoje. Taip ir yra, šiais laikais žmonės tikrai meldžiasi (dažniausiai) tada kai ko nors prašo. Nebelabai ir liko tokių tikinčiųjų, kurie meldžiasi ir garbina Dievą. O teoriškai turėtų melstis ne todėl, kad ką nors gautų, o todėl, kad myli, tiki ir pan. Na, Dievas daugiau mažiau toks imaginary friend yra, su kuriuo tu bendrauji, kalbiesi, tariesi, tave išklauso ir panašiai. Tik galios jam priskiriama daugiau nei paprastiems imaginary friend’ams.

  • nerijus

   Kad mylėti, gerbti ar nekęsti- maldos nereikalingos.

 • gato

  Kodėl ne? Maldos yra jausmų išreiškimo būdas. Vienas iš daugelio.

  • nerijus

   Kam tie jausmai išreiškiami?

   Įsivaizuoju: pasimatymas, klūpau ant kelių ir meldžiuosi, vietoj to, kad padovanočiau gėlę ar pavaišinčiau kava, arbata ar leidais :)

   • vasia

    nerijau, meile neateina per skrandi… labai cia pigiai prasisukt bandai..

    • nerijus

     Vasia

     bet tikrai ir ne per maldą :)

     Jei ledai nepigūs, tai tikrai ne „pigiai“ bandau prasisukti :)

 • status_quo

  Taip, Dievas žino kad VP dešimtukui reikia daugiau, tai ir duoda daugiau.
  Kunigai viską gerai yra apgalvoję – kai žmogui sekasi – dėkokime Dievui už atsiųstą palaimą. O jei žmogui nesiseka – Dievo keliai nežinomi. Win:Win strategija.

  • erezijos

   Dievai, lepinami padėkomis, pagenda. Reikia juos laiks-nuo-laiko pasiųsti velniop. Bet grįžti prie jau pagedusių nušalintų dievų, juos atgaivinti – baisi klaida. Toks buvo supuvęs godus ir žiaurus Jahvė, prikeltas Abraomo, vietoj dar anksčiau sugedusio Elohim.
   Todėl siūlyčiau atsisakyt sektantizmu dvelkiančių visokių religijų pūvančių, gąsdinančių dievų prikėlimo.

   Patiko VP dešimtuko dievas (pagal status Quo) – tikrai yra dar gyvas ir išmanantis kam reikia padėt. Bet tiems, kam nepadeda – laisvos rankos kovoti prieš anų dievą (pasiųsti velniop) ir jo kūrinius. Irgi gerai, būkim drąsūs – neturim ko prarast. Tvarka bus (kitokia).