Rinkimų agitacija: eikite balsuoti ir neleiskite už jus balsuoti kitiems

Jau balsavau.

Įspūdis toks, kad aktyvumas ne toks jau mažas, kaip kai kas prognozavo. Aš net drįsčiau sakyti – šiek tiek didesnis nei per prieš tai buvusius savivaldos rinkimus.

Pasirinkti buvo nesunku, nors pirmą kartą balsavau kitaip nei balsuodavau iki šiol.

Tiesa, biuletenis buvo didesnis nei įprasta ir kai kam galbūt buvo sunkiau.

Tai gal dėl to kai kas šnekėjo, kad nieko nemato, nieko neranda ir jiems labai sunku.

Ir sprendė apie kitus pagal save – toks įprastas daliai pasimetusių lietuvių mąstymas…

Tiesa, ne visiems, nes buvo ir tokių, kuries nebuvo problemos dėl pasirinkimo ir jie net džiaugėsi, kad tas pasirinkimas šį kartą platesnis, nei visada.

Galima balsuoti už vienus, už antrus, už trečius, už ketvirtus, už penktus, už šeštus, už septintus ir dar daugelį kitų.

Todėl manau, kad viskas bus gerai: lems ne tie, kurie nieko neranda ir nieko nemato, o tie, kurie turi savo nuomonę ir balsuoja pagal savo vertybes.

Svarbiausia – eikite balsuoti. Kad tie, kuriems sunku apsispręsti, nebalsuotų už jus.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Mūsų šeima balsavo ketvirtadienį.

  Galiu pastebėti, jog tada balsavo daug jaunimo ir net labai daug.
  Viena panelė, kuriai, galima spręsti iš jos „kastylių“ rankose ir gipsu ant kojos, buvo lūžusi koja; ji vis tiek ryžosi eiti balsuoti, o jos draugai pašaipiai replikavo: – Vis dar nori balsuoti?
  Va, čia tai ryžtas.

  p.s. „už šeštus“- prajuokino. Užraše „slepiasi“ Uspaskichas.

  Koemntaras redaguotas – A.R.

  • austras

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • austras

    Kažkodėl galvoju, kad Andrius Bielskis ir Nida Vasiliauskaitė per pastaruosius dvidešimt metų dar neturėjo kandidato už kurį galėtų užtikrintai atiduoti savo balsą. Ir aš juos suprantu.

    • austras

     Gerbiamas Artūrai, žodį „vertybės“ norėčiau, kad išskleistumėt plačiau. Pastaruosius dvidešimt metų nematau Lietuvoje normalios vakarietiškos kairiosios partijos. Ir pastaruosius dvidešimt metų nematau už ką balsuoti. Jūs, kuris susipažinęs su daugybe informacijos, gal žinote tokią? Nebūtinai už ją balsavote, bet tiesiog žinot – normalią vakarietiškomis kairiosiomis vertybėmis pagrįstą socialdemokratinę partiją?

     P.S. Kol tokios jėgos nematau, tai balsuoju tik PRIEŠ, t.y. už mažesnę blogybę. PRIEŠ ZUOKĄ, PRIEŠ NAVICKĄ, PRIEŠ PAKSĄ, PRIEŠ USPASKICH, PRIEŠ BABRAVIČIŲ, PRIEŠ KIRKILĄ ir t.t. nes balsuoti UŽ šioje šalyje man niekas neleidžia.

     • nerijus

      Rinkimuose, turėtų būti suteikta teisė balsuoti IR PRIEŠ.
      PRIEŠ kandidatą ar partiją- partijos kandidatus („reitinguojant“).
      Tai labiau būtų panašu į demokratiją, nei šiuo atveju, kai balsuojama tik UŽ.

     • nesvarbu

      austrai su tomis “vertybėmis” nėra taip paprasta.

      Bijau, jog politikoje tik idėjų lygyje vertybė gali būti įvardijama kaip tikslas, kaip objektyvi vertybė, vertybių hierarchijoje į pirmą planą iškeliant „normalią vakarietiškomis kairiosiomis vertybėmis“ pagrįstą idėją.

      Tačiau realiam gyvenime tai bus eilinė fikcija, kuri buvo ne kartą paneigta, ypač per paskutinius du-tris šimtmečius, sumokant nekaltų milijoninių aukų krauju, jų asmeninių gyvenimų sužlugdymu. Politikoje vertybės yra tik valios siekti galios pagalbinė priemonė, kuri (vertybė)pačiai politikai iš esmės neturi nei tikslo nei vertės.

     • austras

      Gerbiamas Nesvarbu, ačiū už komentarą. Mano nuomonė kita. Adresatas, į kurį kreipiausi, matyt neatsilieps. Bet aš jį suprantu. Kaip suprantu ir Bielskį su Vasiliauskaite. Šiandien lemia „lankstinuko klaidos“.

     • ir dar vieną dalyką pasakysiu. Baikite man prikaišioti ar kitaip užmetinėti. Užknisa. Primenu, ką esu ne kartą sakęs: šis tinklaraštis yra mano hobis, jūsų daug, o aš vienas.

      Nieko neprivalau, todėl kitą kartą panašius spėliojimus trinsiu. Dėl to, kad labai užknisa:)

     • austrai, pirmiausia man keista, kad to klausiate. Tačiau labai trumpai, vertybės, mano supratimu, tai yra nuostatų sistema, pagal kurias žmonės elgiasi. Namuose, gatvėje, darbe politikoje. Įstatymų laikymasis, tolerancija, pagarba, atsakomybė už savo žodžius, pažadų vykdymas, sugebėjimas dalintis, galvojimus apie kitus – tai tik labai maža dalis dalykų, kuriuos aš priskiriu vertybėms. Mano supratimu, jos nesusijusios su partine priklausomybe.

     • bang

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • austras

      Šitai aš suprantu. Bet nematau politikų, kurių darbai atitiktų Jūsų paminėtas vertybes. Nebent, tarkim tai, už ką balsavote Jūs :) Kažkodėl galvoju, kad žinau. Ir tik darant prielaidą, kad „vertybės“ nepriklauso nuo partinės priklausomybės (Savivaldoj gal ir mažiau).
      P.S. Lietuvoje vertybės tikrai nepriklauso nuo partinės atsakomybės (jokiam lygmeny).

   • austras

    Artūrai, čia dėl „agitacijos“ pašalinot? sorry :)

    • ne, austrai, ne dėl agitacijos. Dėl to, kad šis tinklaraštis nėra vieta aptarinėti A.Račo asmeninių savybių, įskaitant ir jo pasirinkimą, už ką balsuoti. Tai daryti galite pas užkalnius, rokiškius ar čyvus.

    • austras

     Griežtas žmogus :) Personažui Užkalniui bus daug darbo :)

 • nerijus

  Balsavimas prasidėjo 8 val.
  Lietuvos policija praneša:

  „…iki 10.30 val. policija gavo 9 pranešimus, susijusius su rinkimais. Pranešimai dėl neteisėtos agitacijos, arba bandymų papirkti.“

  „IKi 12 val. policija gavo 34 pranešimus apie įvairius rinkimų pažeidimus. Tačiau ne visa informacija pasitvirtina.“

  Per pusantros valandos, beveik keturis kartus išaugo pranešimų apie pažeidimus. Galima teigti, kad tiek padidėjo ir rinkėjų aktyvumas?
  Nuo 13 val. turėtų dar padaugėti rinkėjų ir pranešimų apie pažeidimus, nes bus pasibaigusios mišios. Kažin, ar sulauksime pranešimų apie kunigų- agitacijos įstatymo- pažeidimus?

  • Auksinis kardas

   „Balsavimas prasidėjo 8 val.“ – čia kur taip buvo?

 • Audrius

  Negyvenu Vilniuje ar kitam didesniame mieste,tad didelės motyvacijos balsuoti neturiu,politikų požiūris į visuomenę nematau kad keistųsi ,reikšmingų permainų žmonės po savivaldos rinkimų ko gero nesulauks..Nes rinkimų sąrašuose eilę metų naujų veidų nėra daug..Rokiškio rajone kuriame gyvenu ,savo reikalus savivaldybėje teko tvarkyti prie įvairių valdžių ir didelio skirtumo kas tuo metu buvo meras man nebuvo.Visada domėjausi politika ,bet per 20 metų partijos taip degradavo ir neturiu už ką balsuot.

 • Labai sunku apsispręsti, kai žinai kiek daug balsų pirkimų ir nešvarių agitacijų buvo. Balsavau už partiją, kurioje atradau net 3 miestui nusipelniusius žmones, nors pati partija ir ne itin man simpatizavo.

  • Jurkis

   „Labai sunku apsispręsti, kai žinai kiek daug balsų pirkimų ir nešvarių agitacijų buvo.“. Mano galva, būtent tai padeda apsispręsti balsuoti. Bent jau mano balsas buvo nulemtas ne papirkimu, o mano apsisprendimu.

 • Komentaras pašalintas – A.R.

 • Sejanus

  „Rinkimuose, turėtų būti suteikta teisė balsuoti IR PRIEŠ.
  PRIEŠ kandidatą ar partiją- partijos kandidatus (“reitinguojant”).
  Tai labiau būtų panašu į demokratiją, nei šiuo atveju, kai balsuojama tik UŽ.“

  Rinkimų tikslas yra išsirinkti naują valdžią, o ne pareikšti kaip labai tu jų nemėgsti.

  • nerijus

   Sejanus

   Negi taip sunku suprasti?
   Juk rašau: „IR PRIEŠ“

   • Sejanus

    Nesunku suprasti. Taip ir supratau. Tai nieko nekeičia, pasiūlymas bevertis. Balsavimas prieš kažką nepadės išsirinkti valdžios.

    • nerijus

     Jis padėtų nepatekti veikėjams, kurie yra susipykę su įstatymu Lietuvoje.

     • Sejanus

      Tai papasakokit plačiau, kaip tokia sistema veiktų. Ar būtų vienas balsas ir galima rinktis, už ar prieš kažką. Ar kiekvienas turėtų du balsus, vieną už vieną prieš. Ar dar kaip. Ir kaip iš to sektų, kad susipykę su įstatymu nepatektų į valdžią.

     • nerijus

      Sejanus

      Įstatymai gimsta ir jie tobulinami. Jūs pateikėte keletą pasiūlymų iš kurių būtų gaima grįsti įstatymą, pvz.: susipykę su įstatymu galėtų gauti tik vieną balsą UŽ ir TRIS PRIEŠ- pakaktų tik vienam, turinčiam teisę balsuoti, pažymėti PRIEŠ; demokratijos vardan, kitiems būtų suteikta teisė gauti tik vieną UŽ ir vieną PRIEŠ.

      Žmonės, ko Jūs taip bijote naujovių?..Juk rinkimai, kažkada, taip pat buvo naujovė, kaip naujovė- teisė pasirinkti kelias partijas, o ne vieną- komunistų.
      Balsavimo sistemą reikia tobulinti. Kažkada nebuvo reitingavimo sistemos; dabar ji yra ir veikia; šlubuodama, bet veikia.

      Sejanai, ko Jūs bijote?..

 • ooo

  Kai gavau balsavimo teisę, niekada nebalsavau. Ir nežadu.

  Jei jau išrinko žmogus savo atstovą, tai būk malonus ir prisiimti už savo balsą atsakomybę, t.y. kontroliuok kas ir kaip. Jei negali – tai kokio ano pačio balsuoti?

  Reikalas tas, kad kaip kiaura valtis plaukia visi rinkimai su valdžia. Užkemši mokytojus, pradeda ligoniai plūstis. Ir taip jau 20 metų. Sisteminės problemos. Dėl to balsavime nematau absoliučiai jokios racijos/logikos/esmės. Iš dangaus krenta sniegas, lietus kartais varlės, bet tik ne chaliava.

 • Sejanus

  „Jei negali – tai kokio ano pačio balsuoti?“

  Kad išsirinkti valdžią. Taip paprasta, o taip sunkiai suvokiama kai kuriems žmonėms.

  • ooo

   Bet kokią valdžią išsirinkti gal ir yra paprasta.

 • nerijus

  Lietuvos policija informuoja.

  „Šiandien iki 14.30 val. policijos įstaigos gavo 75 pranešimus apie įvairius rinkimų pažeidimus. Patikrinus gautą informaciją, daugiau nei pusė pranešimų nepasitvirtino.
  Pirminiais duomenimis, šiandien jau pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai Marijampolėje, Ukmergėje, Panevėžio ir Kauno rajonuose dėl rinkimų tvarkos ir įstatymų pažeidimų.“

  Matome, kaip ir teigiau, jog po mišių padaugėjo pranešimų apie pažeidimus. Dabar turėtų mažėti.

 • Stogas

  O as kitaip mastau- jei zinai uz ka ir kodel balsuoji- prasom, bet jei zalio supratimo neturi, skirtumo nematai- sedek namuose. Kam daryt ka tik daryt ?

  • Sejanus

   Labai sutinku. Man visuomet buvo keistas tas balsavimas vardan balsavimo, kai balsuojama vos ne monetos mėtymo būdu. Jei nieko nežinai apie kandidatus ir politiką, neturi supratimo kieno programa geresnė, kam balsuoti.

   Užtuot iš tribūnų raginę žmones balsuoti vardan balsavimo, ir dar su kvailais šūkiais „kad kiti už tave nenubalsuotų“… geriau ragintų domėtis politika, ekonomika, partijų programomis, skirtumais, kandidatų praeitimi ir idėjomis, etc. būtų daugiau naudos. Aš taip manau.

   • Stogas

    O dar baisiau kad tu savo reklaminiu pasizadejimu po to niekas net negalvoja vykdyti. O vykdo tuos dalykus, apie kuriuos net negavo igaliojimo is rinkeju.
    Geriau butu taip- pazadai uzregistruojami pas notara (partijos progrma), ir jokiu kitu sprendimu partijos neturi teises vykdyti… pvz ., as nebalsavau uz socdemoratus leisdamas jies statyti valdovu rumus uz 500 mln lt. Brr. o jie gauna mandata prie lovio ir tada tik spek ziuret kur skiedros lekia.

    • Sejanus

     Graži idėja, bet praktikoje nematau kaip ją įgyvendinti. Keičiasi padėtis, keičiasi ir reikalingi vykdyti dalykai. Tuo labiau, kad dažnai tenka eiti į koalicijas, einant į koalicijas tenka daryti nuolaidas, eiti į kompromisus ir taip toliau.

     Pats rinkimų mechanizmas, manau, Lietuvoje yra puikus. Problema ne mechanizme, problema rinkėjuose, ir šios problemos neišspręsi keisdamas mechanizmą.

     • Stogas

      Kitokiu atveju nera prasmes (kaip dabar) rinkti i valdzia pagal lankstinukus- visuose tas pat- kokia bloga valdzia ir lopysim kelius, mazinsim mokescius, didinsim pensijas, grazinsim emigrantus, mazinsim sildymoo kainas… o po to , sit ir Gogol mogol muziejus uz 2 mlrd litu. Cia kaip ir buvo su Europos sajungos konstitucija- radifikavo net nesant vertimo i Lietuviu kalba, pirmi Europoje :)

 • Genijus

  Ką tik grįžau iš rinkimų. Buvau vienas, žmonos įkalbėti nepavyko :)
  Balsavau už tuos, už kuriuos balsuodavau nuo pat neprigulnybės laikų iki maždaug 1999 metų, kuomet buvau (ultra)patriotas (neradikalus). Po to nemažą laiko gabalą buvau nukrypęs į liberaliąją pusę, kol jos galutinai nesupaškūdino Zuokas ir liberalsąjūdžio Petras, atidavęs Vilnių paksistams. O dabar jau treti rinkimai (įskaitant Seimo), kai grįžau prie tų pirmųjų :) Matyt, tampu ištikima megztąja berete, kurios net Navickas prikrauti negali… :D
  Nelabai ir yra iš ko rinktis liberaliam patriotui. Kojomis dar nebalsuoju.

  • Stogas

   Vadinasi sutinki kad sumazino imokas i pensijini fonda nuo 5.5 % iki 2%.

 • Sejanus

  Stoge, tai kartą pasimokius galima antrą kartą neberinkti. Be to, ne tik pagal lankstinukus reikia rinkti. Yra dar ir pasisakymai, praeities istorija, daugiau kriterijų. Ir net ir Lietuvoje tikrai ne visi asmenys kalba vienaip, o daro kitaip. Didesnė problema, kad visuomenei tinka toks kalbėjimas vienaip darymas kitaip. O gal ne tinka, gal tiesiog nerūpi.

  • Stogas

   Sejanas, greiciau bus – „daugiau nesinori eiti i rinkimus, nes visviena isdurs“

   • Sejanus

    O neiti – sprendimas? Valdžia išsirinks savaime, ir savaime bus tau tinkanti? :)

    • Stogas

     Nei daugiau nei maziau nei dabar tinkami. Bus nauji AMB, abonentai, agurkihai, barsciai ir ju atmainos

     • Trakimas

      O kodėl iš sąrašo dingo Kreiviai,Navickai,Adomėnai:)?

 • Rytis I

  Aktyvumas mažas, turbūt bijomasi vėl išrinkti kokį vagį o paskui ir vėl sąžinė grauš. Turbūt rezultatai geresni tarp benamių, visokiuose globos namuose. Bobelės pvz eina balsuoti už kandidatą kaimyną, nors jis joms nelabai patinka, ale paskiau gali dar patikrinti – na toks demokratijos suvokimas. kažkas už šalia esančios parduotuvės savininką. Jis kartais duoda degtinės skolon. Paradoksalu, tokia sakyčiau „bomžinė“ demokratija. Paskiau tie, kas tingėjo pajudinti kojas ar smegenis pirmi trepsės, tipo štai – išsirinkote ant savo galvos. Gal ir be reikalo čia niūriai, jokių pats bomžų nemačiau, o ir šiokia tokia šventė visdėlto..

 • Trakimas

  Rinkėjų aktyvumas iš tiesų -didelis.Balsavau už Tėvynę-už kairiuosius.:)

  • Stogas

   Tevyne kaireje :) t.y. anglijoj

 • vazedo

  Bent jau šie rinkimai parodė, kad už „suvežtinį balsavimą“ reikia bausti kur kas griežčiau.

  • vazedo, vis dar užsukate pasimurkdyti srutose?

  • nerijus

   vazedo

   Prisipažinkit kas esate?..
   Gal sert, kad taip A. R. Jūsų nekenčia?..

   • Nerijau, jūs aiškiaregis… Galvojau, kad dundukas, pakeitęs vardą, pasikeičia ir pats, bet buvau naivus:)

 • Sejanus

  Nerijau, aš nebijau naujovių ir nesakau, kad dabartinės sistemos neįmanoma patobulinti. Man tik atrodo, kad balsavimas Prieš yra beprasmis. Ir apskritai, bandymas šlifuoti rinkimų sistemą taip, kad nebūtų išrinkti konkretūs kandidatai, atrodo nei šiaip, nei taip. Jei jau sutinkame, kad kažkas neturėtų būti valdžioje dėl savybės X, tiesiog uždrauskime kandidatuoti su savybe X. Bus geriau, nei žaisti rinkimų sistema, kai lyg ir leidžiama kandidatuot, bet lyg ir nelabai leidžiama būti išrinktam.