„Lietuva tiesiogiai“ su melagiu G. Vagnoriumi… (papildytas)

Apie D.Kreivį (iškelsiu į atskirą įrašą) ir ne tik…

Mane užknisa, kai politikai viešai meluoja.

Dar labiau užknisa, kai jie tai daro įžūliai, globėjišku tonu ir pabrėždami, kad jie ekonomistai.

Kaip tai darė antradienio vakare E.Jakilaičio laidoje „Lietuva tiesiogiai“ buvęs premjeras G.Vagnorius, aiškinęs, kad jo vadovaujama vyriausybė nesiskolino, nedidino valstybės skolos ir naudojo kažkokius mistinius sukauptus fondus. Kliedesiai ir girto kurmio sapalionės, kurioms net užkalnis neprilygsta.

Šiaip jau G.Vagnorius, pagal savo politinį svorį būtų nevertas pastangų, tačiau, kaip jau sakiau, užknisa.

Todėl – Lietuvos banko puslapis, Pinigų, valiutų ir finansų rinkų statistika, Vyriausybės vertybinių popierių aukcionai. Įvedame G.Vagnoriaus vyriausybės veiklos metus (1996 gruodžio 4-1999 gegužės 3).

Rezultatas – labai didelė lentelė. Vien 1997 sausį iždo vekselių parduota už 280 mln. litų. Vidutinė palūkanų norma – nuo 8,2 iki 11,8 procento. Kas nori gali susiskaičiuoti visus.  Ir sumokėtas palūkanas.

Žiūrime valstybės skolos duomenis: 1997 sausio 1 dieną – 4,3 mlrd. litų, 1998 sausio 1 dieną – 8,1 mlrd. litų, 1999 sausio 1 d. – 9,6 mlrd.litų, 1999 gegužės 1 dieną –  10,7 mlrd. litų (duomenys iš BNS).

Jei tai vadinasi „nesiskolinimu“, tai tada G.Vagnorius vertas Nobelio premijos.

Tačiau aš manau, kad jis paprasčiausias demagogas ir melagis, kuriam reikėtų uždrausti kalbėti tiesioginiame eteryje, o prie politkos neprileisti per patrankos šūvį.

(20 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...