Citata #237 Vyriausybė skelbia oficialių asmenų sąrašą. O kuo čia dėti kunigai?

Iš Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo spaudai:

Vyriausybė Susisiekimo ministerijos siūlymu sumažino asmenų, kurie Lietuvos Respublikos tarptautiniuose oro uostuose aptarnaujami kaip labai svarbūs asmenys, skaičių.

Kaip labai svarbūs asmenys bus aptarnaujami tik aukščiausiojo lygio šalies oficialūs asmenys – Lietuvos Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės nariai, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, kadenciją baigę Lietuvos Respublikos Prezidentai bei šių pareigūnų sutuoktiniai, vykstantys kartu, Lietuvos kariuomenės vadas, Lietuvos Katalikų Bažnyčios kardinolai, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas ir kitų tradicinių Lietuvoje registruotų konfesijų aukščiausiojo rango dvasininkai.

Gal kas žino, kokiu teisės aktu ir kada kunigai Lietuvoje tapo aukščiausio lygio šalies oficialiais asmenimis?..

(12 balsų, vidurkis: 4,42 iš 5)
Loading...
 • gie

  Judam religines „demokratijos“ link :)

 • Rūta
  • status_quo

   Na ir? O kodėl jie turi būti įpatingai aptarnaujami?

 • status_quo

  Ir kokiu pagrindu? Kodėl Tarkime Vilniaus vyskupas, o ne Vilniaus meras?

 • Šmočiukas

  Na, jeigu tekste nebūtų paminėti ir kitų konfesijų dvasininkai, tuomet būtų jau pernelyg žiauru – tikrai panėšėtume į religinę fundamentalistinę valstybę, nors mūsų religija vienareikšmiškai yra krepšinis :) Katalikybė tik varganoje antroje vietoje su dideliu atsilikimu.
  Kita vertus, tie įvairaus plauko pamokslautojai kažin ar nusipelno būti VIP-ais. Kuo geresnis ir aukštesnis koks nors kardinolas už, pavyzdžiui, lygių teisių kontrolierę arba VU rektorių ar kokios vaikų gydymo įstaigos vadovą?

  • Jonas

   Šmočiuk,
   neteisimga Jūsų minties tėkmė. VIP nėra lygybė ir lygių teisių prašome čia nepainioti:) Ir taip sunkiai plaukiojam tuose lygiuose-nelygiuose reikaluose, niekaip nesuvokiam, kad pavyzdžiui vaivorykštė jau seniai ne išskirtinis gamtos reiškinys, net ne valdžios sudėtis, o tik vienos lygybės forma. Tikėtina, kad mažumos greitai pradės pretenduoti į VIPus, ir gausime nurodymų iš Europos juos ne zipinti, o vipinti. Todėl net neužsiminkite apie lygias teises lėktuvuose, sukelsite problemų tiems, kurie ne VIPai, jie irgi nori skraidyti.

   • mažumos jokių vipinimų nepageidavo ir nepageidaus. nereikia čia skleisti netiesos.

 • Rokas

  čia taip išeina jog valdžia bijo dievo :)

 • Šmočiukas

  Beje, gal kas nors esate skaitę pagrindinės valdančiosios partijos programą? Ar joje nėra sekuliariai valstybei prieštaraujančių punktų?

 • Xalabokaz

  O mokės už tai iš biudžeto lėšų taip išeina?

 • Fredis*

  Po aštuonerių Brazausko-Kirkilo valdžios metų ši vyriausybė yra gėris. Rinkdavosi žiniasklaidos, energetikos, maximos bosai Siemens VIP ložėje, pasikviesdavo Prezidentą ir regzdavo planus kaip jus apvogti (kulminacija – Leo). (Komentaras redaguotas – A.R.)

  • status_quo

   O kas iš mūsų sako, kad Kirkilas/Brazauskas buvo gėris? Ar nebus tamstos klasikinis totalino mąstymo bruožas – „kas ne su mumis, tas prieš mus“.
   Jei aš ne už Kubinlių, vadinasi aš už Kirkilą?

   • Fredis*

    „Jei aš ne už Kubinlių, vadinasi aš už Kirkilą?“
    tau, status quo, galiu pašnibždėti į ausį – be šių partijų perspektyvi dar Leonido Donskio, E.Masiulio ir Co partija, visa kita – paraštė, beviltiškas užribis.

    • status_quo

     OK, o jei aš esu kairių pažiūrų? Jums gal nereikia aiškinti, kuo skiriasi vakarietiška kairė, nuo lietuviškos. Socdemai iš manęs balso negaus kol radikaliai nepasikeis. Apie Frontą net nesinori šnekėti. Gal dar yra kokių kairių partijų? Na nebent manote, kad kairiems gali padėti tik egzorcistas, tai čia gal jau ne mano problema :)

     P.s. Už Masiulio šutvę aš ir balsavau ir kol kas iš esmės nesu nusivylęs.

     • Fredis*

      gal jau paskutinį šiandien komentarą parašysiu, bet kaip jūs manote, ar nevertėtų surengti konferenciją, pasikviesti žiniasklaidos atstovus ir paklausti kodėl taip yra mūsų šalyje – kairieji neturi už ką balsuoti ir renkasi E.Masiulio partiją. (Neslėpsiu, labai patenkintas dėl tavo tokio pasirinkimo, kad iš kairiojo elektorato balsą atidavei dešiniąjam, labai tau ačiū).

     • status_quo

      Fredi, prisipažinsiu, nesi mano mėgstamiausias personažas, tačiau ši tavo mintis tikrai patiko. Duodu leteną :)

     • ledynmečio voverė

      Kairių pažiūrų rinkėjas balsuoja už ultradešinios ir to neslepiančios partijos veikėją. Labai įdomus atvejis, unikalus, manau, galima daug pinigų užsidirbti atsiduodant kokiai inovacinei psichiatrijos klinikai tyrimams bei bandymams.

    • nerijus

     Nuo kada Donskis politikas?
     Eilinis, gęstančios partijos, rinkiminis triukas ir nieko daugiau.

 • Šmočiukas

  O jūs kokios pakraipos dundukas?

  • status_quo

   Matosi aiškiai – progresyvus, vakarietiškas, dorasis landsbergerininkas.

 • nerijus

  Konstitucija

  25 str.
  „Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.“

  Manau, kad tai religinės nesantaikos kurstymas, kai kunigai atsiranda „oficialiuose sąrašuose“.

  26 str.
  „Žmogaus laisvė išpažinti ir skleisti religiją arba tikėjimą negali būti apribota kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai būtina garantuoti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę, taip pat kitas asmens pagrindines teises ir laisves.“

  Paminėta- „dorovė“. Akivaizdus LR Konstitucijos negerbimas.

  29 str. ir pats svarbiausias:

  „Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.“

  TEIKTI JAM PRIVILEGIJŲ dėl jo…TIKĖJIMO, įsitikinimų.

  neponas Kūri ( su į nosine ar trumpa? ), išaiškinkit, man Konstituciją?

 • nerijus

  Įdomu. Kodėl nacionalinis radijas ir televizija, transliuoja krikščioniškas laidas ( mišias ir pan. )? Kas už tai jiems moka? Bažnyčia? Ar mes ( tam naudojamas LRT biudžeto lėšos, kurios yra dotuojamas iš valstybės biudžeto ?)?

  Jei moka bažnyčia, tai kaip šios lėšos įskaitomos į apskaitą? Ar mokama „juodai“?

  Nustebčiau, jei pradėtų transliuoti musulmonų, krišnos ar kitos religijos apeigas…

  • mdxacuk

   Yra bent kelios Lietuvos ir Vatikano sutartys dėl santykių įvairiose srityse. Vienoj iš tų sutarčių rašoma:

   „Remdamasi piliečių teise į informacijos laisvę, Katalikų Bažnyčia turi teisę naudotis visuomeninėmis žiniasklaidos priemonėmis. Katalikiškos radijo ir televizijos programos transliuojamos pagal atskirą Lietuvos Vyskupų Konferencijos ir Lietuvos Respublikos įgaliotos institucijos susitarimą“.

   Kartu tai atsakymas apie VIP teises dvasininkams. Katalikų bažnyčia ir kitos valstybės pripažintos bažnyčios nėra tolygios filatelistų būreliui arba namų šeimininkių figūrinio siuvinėjimo kursams. Atitinkamai ir skirtingas traktavimas. Vieniems tas patinka, man, pavyzdžiui, ir p. Račui nepatinka. O ką padarysi – sutartis reikia vykdyti.

   • nerijus

    Už kieno pinigėlius?
    Ir, ar tai įtraukiama į apskaitą?
    Parodykit man, tą susitarimą- ne žodinį.
    Galit ir čia paviešinti.

    Kas yra „valstybės pripažintos bažnyčios“?

    Tokios, pagal mūsų ( o ne Zimbabvės ) Konstituciją, negali būti.

    • mdxacuk

     Apie apskaitą ir sutartis tamstai geriausiai būtų teirautis Lietuvos Respublikos įgaliotos institucijos buhalterijoj.

     Konstitucijoj pasakyta: „Valstybė PRIPAŽĮSTA tradicines Lietuvoje bažnyčias bei religines organizacijas, o kitas bažnyčias ir religines organizacijas – jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai.“

     Tų, tradicinių, kurias PRIPAŽĮSTA besąlygiškai, yra 9. Tai parašyta Religinių bendruomenių įstatyme. Ir jos turi tam tikrų privilegijų.

     Bet mano tikslas nėra tamstą šviesti. Tuo labiau, kad nesu nei teisininkas, nei kunigas, nei netgi netikiu į jokius dievus. Pasivarginkit savo išsilavinimo spragas užsitaisyt pats.

     • nerijus

      Jūs pasakėte teiginį: “Remdamasi piliečių teise į informacijos laisvę, Katalikų Bažnyčia turi teisę naudotis visuomeninėmis žiniasklaidos priemonėmis. Katalikiškos radijo ir televizijos programos transliuojamos pagal atskirą Lietuvos Vyskupų Konferencijos ir Lietuvos Respublikos įgaliotos institucijos susitarimą”.

      Pagryskite, kaip už tai atsiskaitoma.

      Kuo dėtas mano išsilavinimas ir Konstitucijos, o tuo pačiu ir Valstybės negerbimas?

      Švieskitės sau, man, tamstos šviesos, nereikia…

     • mdxacuk

      Čia ne aš pasakiau. Tai yra iš vienos mano minėtos tarptautinės Vatikano ir Lietuvos sutarties. Toks faktas. Aš tų sutarčių nesudarinėjau, bažnyčios veikla manęs nedomina, o kokia kassavaitinė pusvalandinė laidelė apie biblines tiesas tuo laiku, kai aš miegu arba šienauju žolę, man absoliučiai nerūpi. Pabandykit kreiptis į Vyskupų konferenciją bei Siaurusevičiaus sekretorę, gal jie pateiks tamstai įrodymus, kad neliko jums skolingi. Televizija ir radijas daug ką transliuoja, ko aš neklausau – pavyzdžiui, pasakėles vaikams arba Rupeikos pasakėles suvaikėjusiems. Bet kažkam tas tikriausiai įdomu. Užtat nematau nieko blogo, jei vienas kitas mano litas atitenka Dievo žodžio mėgėjams.

     • nerijus

      mdxacuk

      Jei tamstai tinka, jog Jūsų pinigėliai ( iš Valstybės biudžeto ) skiriami propogandai ir vienos religijos protegavimui per žiniasklaidos priemones ( religines monopolijas draudžia Konstitucija ), siūlau:

      a) savo santaupas ar algą, ar dalį atlygio tiesiogiai ( grynais ) ar pavedimu per banką, skirti proteguojamai religiniai bendruomenei ( šiuo atveju- krikščioniškajai ).
      b) skirti savo 2 proc.
      c) tinka abu variantai

      p.s. nepamiršk paprašyti/ pareikalauti kasos čekio ar orderio. Paprašysiu įrodymų.

   • nerijus

    Kokios sutartys sudarytos su musulmonais, dėl jų tikėjimo propagavimo per nacionalinę televiziją ar radiją?

 • nerijus

  Konstitucija

  43 str.

  „Valstybė pripažįsta tradicines Lietuvoje bažnyčias bei religines organizacijas, o kitas bažnyčias ir religines organizacijas – jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai.“

  Kas yra „ttradicinės“ religijos?
  Čia, kaip „tradicinės“ partijos?

  „Valstybės pripažintos bažnyčios bei kitos religinės organizacijos turi juridinio asmens teises.“

  Jei bažnyčiai suteiktas „juridinio asmens“ statusas, tai jie PRIVALO mokėti mokesčius valstybei, kaip ir visos verslo struktūros, bei įdiegti kasos aparatus. ENTER.

  „Bažnyčių bei kitų religinių organizacijų būklė valstybėje nustatoma susitarimu arba įstatymu.“

  Koks tas susitarimas- žodinis, kaip, kad siūlė Vyriausybė, kai buvo kalbama apie lengvatas darbdaviams ( kai galiotų „žodinis“ susitarimas tarp darbuotojo ir darbdavio ).

  Ir bagaliau:

  „Lietuvoje NĖRA valstybinės religijos.“

  Įsiskaitykit, gerbiami ir negerbiami kunigai, politikai, žurnalistai ir gyventojai.

  44 str.

  „Valstybė, politinės partijos, politinės ir VISUOMENINĖS organizacijos, KITOS institucijos ar ASMENYS negali MONOPOLIZUOTI masinės informacijos priemonių.“

  Įdomu, kodėl nėra prierašo: „įgyvendinimo tvarką nustato įstatymas.“?

  • WU

   Nerijau, čia tau, jei neturėsi ką veikti, perskaityk :) http://www.veidas.lt/lt/leidinys.full/4a38f5e4745a7.1

   • nerijus

    Ir?
    Paskaičiau.

    Aš neaiškinu Konstitucijos, tik pabrėžiu straipsnius.
    Esate, kiek supratau, teisininkas- išaiškinkit pateiktus Konstitucijos straipsnius.
    Aš suprantu taip, o Jūs- kitaip. Nuomonė.
    Kai išaiškins KT, tai atsiprašysiu, jei būsiu dėstęs priešingai.

    Aš, kaip ir daugumai, noriu, kad nebūtų dvigubų standartų ir visi įstatymai, Konstitucija ir t.t. galiotų visiems ir vienodai.

    • WU

     Aš negaliu imti ir išaiškinti straipsnių, Konstitucijos aiškinimo monopolis priklauso LRKT. Tiesiog noriu pasiūlyti, kad pats po truputį domėtumėtes konstitucine doktrina, tada nereiks prašyti kitų aiškinti. Nerijau, kad ir pavyzdžiui dėl jūsų klausimo apie tradicines religines bendruomenes yra sprendimas „Dėl Konstitucinio Teismo nutarimo nuostatų, susijusių su tradicinių Lietuvoje bažnyčių bei religinių organizacijų statusu, išaiškinimo“ http://www.lrkt.lt/dokumentai/2007/s071206.doc
     Imkit ir skaitykit. Ir tatai dar permanykit..

     • nerijus

      Dėl tos pačios priežasties, kad domiuosi Konstitucija, dėl to ir diskutuoju, o ne aiškinu ją.
      Anoks, tamsta, teisininkas…Pilna parapija tokių…

     • WU

      If you’re good at something – never do it for free.

 • Pingback: Blogorama #623()

 • Bitininkas

  Valstybė, kaip teritorinė prievartos monopolija – yra natūralus darbo klasės priešas, nes gina kapitalistinę nuosavybę, bei atskiria darbininkus nuo jų darbo priemonių. Normalu, kad LR turi savo neoficialią valstybinę religiją, nes tai tik dar viena sritys, kuri irgi tinkama monopolizacijai (konkurencijos apribojimui ir privilegijoms). Tikslingas būdas pažaboti socialinę neteisybę būtų ateritorinės policentrinės teisinės sistemos sukūrimas Lietuvoje, kurioje dingtų visi mokesčiai ir darbo klasės išnaudojimas (pridėtinės vertės nusavinimas ir tt.).

  Nuorodos:

  Mutualism (economic theory)
  http://en.wikipedia.org/wiki/Mutualism_(economic_theory)

 • me_myself_I

  Nemanau, kad verta piktintis ar pradėti analizuoti Konstituciją – tiesiog aukščiausiojo rango dvasininkai įgyvendina diplomatinius santykius. Kardinolai pvz. vyksta į svarbius susitikimus Vatikane. Nemanau, kad kitur pasaulyje, net ir neesant valstybinės religijos, yra kitaip.

 • Jurate

  Lietuvos Katalikų Bažnyčios kardinolai, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas ir kitų tradicinių Lietuvoje registruotų konfesijų aukščiausiojo rango dvasininkai.

  Tai klausimas truputi netikslus, p.Arturai. Isvardytas sarasas nenurode kunigu.

 • tomas

  Kažin kodėl niekam neužkliūva tai, kad VIP salėje aptarnaujamos ir užsienio šalių delegacijos? Už mokesčių mokėtojų pinigus! :)

 • nerijus

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10279351/?Astuntosios.pasaulio.lietuviu.zaidynes..atidarytos=2009-06-28_14-14

  „Šventiniai renginiai prasidėjo šv. mišiomis Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, kur buvo pašventinta ir žaidynių vėliava.“

  Kodėl ne sinagogoj ar cerkvėj, smagiausiai būtų- ant piliakalnio prie aukuro :)

 • Pingback: Katalikų Bažnyčia kišasi į politiką. Naujiena? | Artūras Račas()