R.Dagys paskyrė šeimos ambasadorius

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos puslapio nuotrauka

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos puslapio nuotrauka

Per tuos darbus kažkaip praleidau žinią, kad mano mylimas Socialinės apsaugos ir darbo ministras paskyrė pirmuosius šeimos ambasadorius. 

R.Dagys per ceremoniją išreiškė viltį, kad ambasadoriai „visuomenėje skleis per amžius Lietuvoje pasiteisinusią pagarbą šeimai ir apie tai jie liudys ne tik savo draugų rate, bet ir kasdienėje veikloje“.

Gražu… Negalėčiau nieko pridurti…

Ir patys ambasadoriai nekelia jokių abejonių. Tai visiems gerai žinomi Lietuvos žmonės: V.Alekna, S.Štombergas, R.Vilkončius, Neringa Čereškienė ir jų šeimos, Giedrius ir Asta Masalskiai ir dar keletas šeimų, kurių pavardės gal ne taip plačiai žinomos.

Visi jie gavo ženklelius ir sertifikatus ir pažadėjo viešojoje erdvėje akcentuoti šeimos svarbą.

Ministerija nepranešė, bet tikriausiai tai tos didelės programos  skirtos Šeimos vertybių ir šeimai skirtų paslaugų kūrimo bei teikimo skatinimui dalis.

Programa gal ir nebloga, tačiau manęs vis tiek neapleidžia mintis, kad 400 tūkstančių litų ženkliukams, lankstinukams ir užsakomiesiems straipsniams tuo metu, kad „Sodros“ deficitas nenumaldomai didėja gal kiek per didelė suma.

Be to, šiek tiek veidmainiškai atrodo parodomasis rūpestis šeima ir jos vertybėmis, konkursai ir ženkliukai kai tuo pat metu apmokestinamos tėvų, auginančių mažus vaikus, papildomos pajamos.   

Bet gal čia tik man taip atrodo…

(9 balsų, vidurkis: 3,78 iš 5)
Loading...
 • kaip ir visada, deklaruojama viena, daroma visai kas kita…

 • curry

  Labai gražus gestas. Puiku. Nuostabu. Aplodismentai.
  O aš asmeniškai labai tikiuosi, kad tos chebrytės su Dagiu priešaky greitai neliks. Iš tikrųjų ritamės duobėn ne tik finansiškai bet ir morališkai kaip valstybė su atvirai diskriminatyviom vertybėm. Man net ne 4 milijonų gaila o 3 milijonų smegenų.
  Ir kažkaip liūdna kad iš tiesų gražios idėjos sumišusios su populistiniu – fašistiniu fonu. Masalskiai iš tiesų nuostabi šeima atrodo. O jeigu būtų nesusituokę…? :)
  P.S.: va girdžiu Dagį per žiniųradijo žinias. Ir kodėl jis taip dažnai girdisi?

  • curry

   sorry – 400 000… :)

 • Musė

  Jūs tikrai manote, kad tie juokingi 400 tks. litų išgelbėtų Sodros biudžetą?

  • Muse, o kiek išgelbėtų?

   • bang

    O kiek reiktų skirti, kad R.Dagys nebūtų apkaltintas – maždaug „toliau taupo ir viešai perka… Premjerui dzin?“ ? Ar vargšui iš principo imanoma surasti aukso vidurį, kuris tenkintų A.R. ? :)

    • nerijus

     Iš dalies, teisingai pastebėta, bang :)

     • bang

      Mat yra nuomonių, kad 400 t. yra labai brangu.
      „Tiesa, reklamuoti „teisingas šeimos vertybes“ socialinės apsaugos ir darbo ministras R. Dagys net ir ekonominio sunkmečio metu pinigų negaili. Beveik už pusę milijono litų ministras tikisi suvienodinti visuomenės supratimą, kas yra šeima.“ http://www.alfa.lt/straipsnis/10274829/?Dagys.uz.400.tukst..Lt.suvienodins.poziuri.i.seima..papildyta.=2009-05-28_11-39
      Tad kokia suma išgelbėtų vargšą Dagį nuo puolimų ?

     • nerijus

      Ne kiek brangu, o kam tie pinigai panaudoti.
      Kiekviens žiūri iš savo perpektyvų.

      pvz.: Valentinas surengtų masines vestuves.

      Aš suregzčiau reklaminį klipuką, panašų į tą, kur susėda ratu ir kalba apie mokesčius :)
      Jame kalbėtų šeimos, pagrįzdamos teiginius, jog šeimoje gyventi smagiau. :)

 • Juozas

  Atsiprašau už sąmokslo teoriją, bet kažin ar tarp tų ambasadorių nėra partijos bičiulių, kurie pretenduoja į Europos parlamentą ? Kažkodėl čia labai panašu į politinę reklamą finasuojamą iš Sodros biudžeto.

 • bang

  Taip, suma neverta popieriaus.

 • max

  prisiminiau anekdotą
  ant kranto stovintis pilietis klausia laivo kapitono, kodėl tas taip lėtai plaukia. Kapitonas atsako – visas garas į švilpuką nuėjo. Eilinis drasios šalies drasus marazmas.

 • romas

  Bus pinigai vėjais. Akivaizdus fantazijos neturėjimas. Mūsų valdininkija iš tarybinių laikų yra paveldėjusi „pakazuchos“ geną. Dagys yra blogas ministras, nes neturi idėjų pats ir nesugeba sukurti komandos, kuri turėtų. Šita košelieną, kuriai jis vadovauja, gali išgimdyti tik seminarus, konferencijas, lankstinukus ir fejerverkus. Dagiui iš karto reikėjo suprasti, kad ministrui reikia vadovavimo patirties ir sugebėjimų.

 • Marius M

  o propaguoti turės šeimą ar santuoką?

 • Musė

  O aš nesutinku. Įrodyta, kad visokių blogybių prevencija kainuoja valstybei daug pigiau, nei jau įsivešėjusių blogybių gydymas. Narkomanijos prevencija yra pigiau ir efektyviau nei narkomanų gydymas, vėžio prevencija (nemokami kasmetiniai tyrimai moterims, skiepai ir t.t.) manyčiau irgi atsiperka.

  Šeimos ambasadorių programa galėtų būti atsvara žiniasklaidos išpopuliarintam pereigyčių, dragūnų, bžeskų gyvenimo būdui ir jų šeimos bei karjeros sampratai. Tokie Masalskiai galėtų būti visai neblogas pavyzdys jaunimėliui, kad galima būti šiuolaikišku, moderniu, populiariu, pasiturinčiu ir netgi seksualiu gyvenant tradicinėje šeimoje, neskalambijant visam pasauliui apie savo lovos reikalus ir darniai auginant vaikus.

  Ta pati Asta gali būti pavyzdys, kaip galima padaryti karjerą TV nedemonstruojant papų, neraunant nagų Mijai ir nesibėdavojant gyvenimo būdo laidose apie blogą, blogą vyrą. Ir kad graži moteris nebūtinai privalo būti olialiapupytiška ar pereigytiška.

  Žinoma sutinku, kad tokia programa veiks tik tokiu atveju, jeigu bus atliekama profesionaliai ir kokybiškai. Kitas dalykas, kad tai turi būti ilgailaikis ir nenutrūkstamas projektas, kaip ir bet kokia reklama – vienkartinis šmėstelėjimas TV ar keli lauko plakatai nieko neduoda – reikia nuolatinio, pasikartojančio kalimo į makaules, kol „daeina“.

  • Marius M

   na ir palyginot vienišus tėvus ar mamas su vėžiu ir narkomanija…

  • romas

   Muse, reikia pažinti tautos mentalitetą. Tokiais būdais galima gauti tik atvirkščią rezultatą. Visi koncentruojasi į 400 000 litų, o kam įdomu, kam jie skirti.
   Aš irgi manau, kad šeimos santuokoje ir ten išauginti vaikai yra tikra atrama valstybei. Santuokoje vaikų gimsta daugiau, bet dabar labai daug gyvena nesusituokę, o demografinė padėtis – tragiška. Dabartinė karta nesuvokia socialinių problemų, kurios jų laukia. Mes jau dabar nepavežame Sodros išlaikyti, o kas bus ateityje, kai išlaikytinių bus daugiau, nei dirbančiųjų. Susituokusios šeimos susiduria su mažesnėmis socialinėmis problemomis, nes bent vienas iš tėvų dažniausiai dirba ir neapkrauna biudžeto socialinėmis išmokomis. Tuo tarpu nesusituokusios poros nedeklaruoja valstybei savo tikrųjų pajamų ir tampa išmokų gavėjais, jei bent vienas iš susimetusių nedirba. Taip visuomenė ne tik kad neskatina savo prieaugio, bet ir per socialines išmokas patiria nuostolį.

 • Aras

  Man visada juokinga, kai žurnalistai, aprašinėdami lietuviškos garsenybės – „žvaigždės“ gyvenimą, grafoje „šeima“, įrašo: „turi draugę/ą“. :)))) Teisinga būtų rašyti „viengungis“, ar „netekėjusi“, bet „turi draugą/ę“…? :) Nuo kada draugai šeimą pavaduoja? Juokdariai.. :)

 • Raselė

  Prieš pačią programą neturiu nieko prieš, bet…
  Kaip visada ne laiku ir ne vietoje.
  Nors… nenustebino.

 • J. naivus

  Šviesaus atminimo Zofija ir Jurgis Gaižauskai, apsivedę Vienoje trečią dieną po antrojo pasaulinio karo, grįžo Lietuvon, užaugino dešimt vaikų, sulaukė 25 anūkų ir tiek pat proanūkų.

  Buvo pasakojoma, jog šeimos galva po namus vaikšto apsiavęs klumpėmis, na, dėl tvarkos- kad išdaigininkai laiku išgirstų.

  • curry

   Ar čia užsakomasis SADMo komentaras? :) :) :)

   • curry, čia kiekvienam pagal jo sugedimo laipsnį…:) Laisvė rinktis, tskant…

   • J. naivus

    Jokių užsakymų. Tiesiog apie Velionį labai šiltai kalbėjo Jo kolegos muzikai.

    Sovietmečiu tokioms super daugiavaikėms šeimoms skirdavo paskyrą (teisę nusipirkti už savo locnus pinigus) tokį mikroautobusiuką LATVIJA.

    Ministras Dagys tikrai bus pirmoji auka.

    • Musė

     Aš irgi manau, kad R. Dagys bus pirmoji auka ant D. Grybauskaitės aukuro. Dar potencialūs yra R. Vilkaitis su D. Kreiviu. Šiaip visuomenę labiausiai džiugintų A. Šemetos galva, gal tuomet netektų ir kitų ministrų liesti. Bet žinant A. Kubiliaus užsispyrimą ir ištikimybę artimiausiems bendražygiams, aš dėl A. Šemetos abejočiau.

     • romas

      Man Kreivio gaila būtų.

     • nerijus

      Ir man, Kreivys atrodo normalus vaikis :)

     • Musė

      Man irgi. Jis pradėjo silpnokai, nieko nuostabaus – nulis patirties, atrodė kaip iš medžio iškritęs. Bet vėliau per tokį trumpą laiką padarė stebėtiną pažangą. Man jis atrodo idėjinis ir nepiktybinis. Bet žmonės kalba, kad jis tikrai kris.

     • nerijus

      Kol kas nereikia spėlioti. Nuomonės labai greitai pasikeičia. Nebent, Grybauskaitė turi racionalų pasiūlimą ir tikrai ne blogesnį.
      Man patinka žmogaus paprastumas. Kiek girdėjęs debatų su juom, tai dar nei viename negirdėja, kad neatsakytų į klausimą. gerai, kai žmogus turi savo nuomonę, pažiūras, strategiją ir bando ją įgyvendinti. Kiek jam seksis ir visa tai pasiteisins- pamatysim vėliau.

 • Jonas

  Čia priklauso nuo vertybių skalės. Ar geriau propaguoti šeimos vertybes už 400000 lt., ar paskirti bičiulio pilies išlaikymui dvigubai (be2gether), kitam vargstančiam bičiuliui suteikti daug kartų didesnę paramą kviečiant tris kartus iš eilės Gergijevą ir Maskvos baletą, o šiandien prasidedančiam demokratiškajam festivaliui „Skamba kankliai“ kur vėlgi ateina su šeimomis, daug kartų biudžetą sumažinti… Ar sukišti milijonus steigiant LEO ir tiek pat jį naikinant ir nupjauti paramą vaikus auginančioms motinoms. Viskas nuo vertybių skalės, t.y. nuo atstumo iki savos ar draugų kišenės.

 • gie

  A. Racas puikiai pademonstravo kaip gera dalyka zurnalistai gali sudirbti :) Zavu ziureti koks perejimas is „Ir patys ambasadoriai nekelia jokių abejonių.“ per „nepranešė, bet tikriausiai tai tos didelės programos skirtos Šeimos vertybių ir šeimai skirtų paslaugų kūrimo bei teikimo skatinimui dalis.“ i 400 tukst. litu. Ir visi faktai teisingi :) O pabandykime atvirksciai. Panagrinekime kiek sitas konkretus renginys kainavo ir koks jo efektas ? :) Gal ne visa ta programa yra bloga, gal kai kas yra efektyvu?
  Kartais ir juodulyje reikia pamatyti sviesius dalykus.

  400 tukst litu mazai ka pakeis Sodros biudzete. Taip, juos taupyti reikia, bet ir prevencijai skirti taip pat – tai sutaupo pinigus ateityje. As kibciau prie uzsakomuju straipsniu ikainiu, o ne prie pacios idejos.

  • curry

   O galima būitų paklausti apie kokią/kieno prevenciją kalbame?

   • gie

    Galima. Mintis, kad reikia pavyzdžiu skatinti pilnas šeimas – teisinga. Aš nepritariu Dagio/konservatorių politikai šeimos klausimu, bet šitas renginys yra teisinga linkme. Ir reikia atsimint, kad jis ne visus 400 tūkst. kainavo.
    Nemanau, kad pats geriausias būdas yra spręsti tik vieną soc klausimą vienu metu (net ir krizės). Jei yra galimybė pigiai (o valstybei 400 tūkst yra ne taip ir daug) realizuoti geras programas, tai verta daryti. Tiesiog reikalingas auditas kiek ir kur tų pinigų nusėdo, o vėliau – ar atsipirko.

  • dpd

   visi mokosi, net ir dagys pradejo savo fašistuojančias idėjas ir neapykanta kitokiems įvilkti į gražų rūbą. Žiūrėkime kas už kiekvieno reiškinio stovi ir kaip visa tai yra visumoje. Kaip Dagys suvokia šeimą.
   O dėl tu 400tukst. – dabartiniame „raganų (motinų)medžioklės“ kontekste, tai atrodo išties mažu mažiausiai keistoka

 • Donatas

  tai Artūrui nepatinka sodros parama (pašalpos) tėvams, auginantiems mažus vaikus, tai nebepatinka, kai ‘apmokestinamos’ tėvų, auginančių mažus vaikus, papildomos pajamos? reiktų apsisręsti, kurią kryptį palaikyti, o tai atrodo jau kaip asmeninis kabinėjimasis prie stulpo (dagio:).
  p.s. šiaip nėra ‘papildomų pajamų’, yra tiesiog pajamos, ir šiaip bet kurios pajamos yra apmokestinamos, nepriklausomai nuo to, ar pajamų gavėjas augina vaikus ar ne :)

  • Donatai, aš labai aiškiai apsisprendęs, o jūs painiojate skirtingus dalykus. Taip, aš laikausi nuomonės, kad dveji metai mokant 80 proc. buvusio atlyginimo antraisiais metais yra per daug (motyvus jau esu dėstęs) ir galėčiau pasiūlyti lažybas, kad per artimiausius pusę metų to bus atsisakyta.

   Dėl papildomų pajamų – tai kaip tik galėtų būti paskata tėvams, auginantiems mažus vaikus – tai yra, galimybė dalyvauti darbo rinkoje gaunant mažesnę socialinę išmoką ir kartu likti ilgesnį laiką su vaiku. Pajamos, žinoma, visos yra vienodos, tačiau valstybės politika pajamų atžvilgiu gali būti skirtinga ir jaunos šeimos, auginančios vaikus būtent ir galėtų būti tas atvejis. Jei sakysite, kad taip nėra, prisiminkite menininkus, sportinininkus, muzikantus, pagaliau pagal autorines sutartis dirbančius žurnalistus.

   O kai dėl R.Dagio – taip jis man nepatinka. Ir kaip politikas apskritai (nesuprantu socialdemokratų tapusiais konservatoriais) ir kaip SADM ministras (nesuprantu ministrų, neturinčių ilgalaikės strategijos, negalinčių matyti toliau keletos mėnesių ir besireklamuojančių „Respublikoje“).

   • nerijus

    Linkstu prie nuomonės, kad reikia padaryti „lubas“, Tai būtu normalu. Tarkim, asmeniui iki 2000 Lt ir nei grąšiu daugiau. Čia priklausomai nuoto, kokią algą gauna.
    Galvoju ( nerašau „manau“, nes bang prikibs ), kad užauginti iki 2 metukų vaikučiui pakaks.

   • Donatas

    sutinku, kad dabar – ‘sunkmečiu’ – 2 metai ir 75%, berods, antraisiais metais gal ir prabanga, tačiau ‘galimybė dalyvauti darbo rinkoje’ egzistavo ir anksčiau, egzistuoja ir dabar. ir tada ir dabar tos pajamos daugiau ar mažiau yra apmokestinamos. sutinku, kad papildomos pajamos galėtų būti paskata tėvams, auginantiems mažus vaikus, tačiau jų galimybė visada buvo ir anksčiau, tačiau gimstamumas lietuvoje ženkliai padidėjo tik tai pratęsė pašalpų mokėjimą iki 2 metų :) tad ‘galėtų būti paskata’ realiai tokia nebuvo, bent jau gimstamumo lygiui itakos nedarė.
    kitas sprendimas remti tėvus, auginančius mažus vaikus, ir išlaikyti juos darbo rinkoje, yra vietoj tiesioginių pašalpų taikyti jiems mokestines lengvatas nuo pajamų, pvz, pirmaisiais metais visai atleiti, vėlesniais kiek apmokestinti it taip iki tam tikro vaiko metų skaičiaus. taip, berods, yra Vokietijoje ir, atrodo, gerai veikia.

 • Valentinas

  Iš tikro tai tokiai kampanijai 400 000 yra labai mažai. Būtent todėl tai bus pinigai į balą. Jei versle kompanijai būtų iškeltas panašus uždavinys, būtų suformuluoti tikslai ir užduotys. Tikslai būtų išmatuojami: norime, kad per 2 metus, nesantuokoje gimusių vaikų skaičius sumažėtų nuo 50 proc. iki 40 proc. Normali komunikacijos agentūra pasakytų – norint pasiekti šį tikslą reikia:
  projektą vystyti 5 metus
  skirti jam po 4 mln. litų kasmet
  jei nebus jokių nenumatytų socialinių kataklizmų, yra tikimybė, kad tai pavyks.
  Savaime aišku, kad tokių pinigų niekas niekada neduos, todėl apsiribota darymu dėl darymo. Kiek suprantu, niekas jokių konkrečių šių pinigų įsisavinimo efektyvumo kriterijų nenustatė.

  Pagalvokime, Dagys nori esminio žmonių nuostatų pasikeitimo. Visuomenė sekuliarizuota, tikėjimo reikšmė yra minimali. Šeimos institucija iš esmės tampa nereikalinga. Dagys, šią esminę mūsų laikų tendenciją nori pakeisti. Nesakau, kad tai neįmanoma, bet tai kainuotų labai brangiai. Prisiminkime, kad ir kampaniją dėl diržų prisisegimo vaikams. Jai išleista pakankamai daug pinigų. Bet čia viskas buvo santykinai paprasta, tereikėjo sukurti klipuką, kurį pamatė vaikai ir tie puolė patys segtis, nes nenorėjo išskristi pro langą kaip ta mergaitė. Tačiau čia nereikėjo keisti esminių egzistencinių nuostatų. Arba kampanija „karas keliuose“. Čia jau daugiau egzistencinio konflikto, nes lietuvių tauta kažkaip jaučia potraukį pasimieruoti organais būtent švilpiant milžinišku greičiu kelyje. Kampanijai buvo išleista daug pinigų ir ji atnešė kažkokį rezultatą. Savo nuostatas pradėjome po truputį keisti.
  Tačiau nuostatos dėl šeimyninio gyvenimo yra nepalyginamai gilesnės ir svarbesnės, nei dėl vairavimo greičio ir kultūros. Jei policija prašo mūsų vairuoti atsargiau, tai, murmėdami, bet sutiksime. Čia gi Dagys nori lietuvius įtikinti įsikinkyti į šeimos pančius tik už 400 000 litų? Dagy, taip pigiai lietuvių nenupirksite. Kur jaudinantys filmukai per teliką? Kur šeimos vertybes propaguojantis blogas? Kur paskutinės naujienos apie šeimos malonumus Twitteryje? Kodėl neorganizuojate masinių vestuvių, kaip kokia korėjietiška sekta? Kadangi jau apsiėmėte būti pirmuoju šalies piršliu, tai siūlau surasti vyrą išrinktąjai prezidentei – geresnio būdo kaip išpropaguoti šeimos vertybes turbūt nerasite. Tikiu, kad kokia nors komunikacijos agentūra apsiimtu įvykdyti projektą :)
  O tie 400 000 bus tikrai sėkmingai įsisavinti. Džiaugiuosi, kad uždirbs PR’ščikai, renginių organizatoriai, renginių maitintojai, palapinių nuomotojai, renginių vedėjai (o gal Masalskiai kaip ambasadoriai pravestų su nuolaida?), spaustuvės, dizaineriai, fotografai ir daugybė kitų žmonių, turinčių šeimas su vaikais.

  • Valentinai, norit tikėkit norit ne, bet šiandien beveik lygiai tą patį (apie sumą, apie trukmę, apie strategiją) sakiau vienam PR dirbančam žmogui…

   Aš – už šeimą ir galiu gal net teigti, kas savo asmeniniu pavyzdžiu tą rodau, tačiau esu beveik 100 proc. tikras, kad ta programa neturės jokios vertės ir jokios įtakos.

  • Juozas

   Nežinau kokią šeimą propaguos ta programam, bet tikriausiai nesakys, kad dėdes su dėdėm negali būti vadinami šeima, nes tai prieštaraus lygių galimybių programai. O jei rimtai, tai labai norėčiau nepamatyti ministro ir partijos bičiulių reklamos už tuos pinigus.

  • bang

   „norime, kad per 2 metus, nesantuokoje gimusių vaikų skaičius sumažėtų nuo 50 proc. iki 40 proc“
   „reikia: projektą vystyti 5 metus“
   „skirti jam po 4 mln. litų kasmet“

   Va čia tai tikrai pinigai ne į balą 12 mln. už trečiuosius-penktuosius metus. Afera gali pavykti, „jei nebus jokių nenumatytų socialinių kataklizmų“ :)

   • Valentinas

    Bang, tai yra realus terminas ir reali suma norint įgyvendinti tokio pobūdžio socialinę kampaniją. Kaip ir kiekviename dalyke susijusiame su socialiniais klausimais jokios garantijos nėra. Vien tai, kad jūs iš karto šiam reikalui pritaikėte sąvoką „afera“ rodo, kad kampanijos įgyvendinimas nedelsiant susidurtų su tokių „antiaferistų“ pasipriešinimu. Kampanija būtų diskredituota ir jos sėkmės tikimybė dar mažesnė. Žodžiu reikalas beviltiškas. Šeimų nedaugės.

    • bang

     Tikslas – „per 2 metus“, o
     terminas – „per 5 metus“ ?
     Jei dar neaišku, populiariai:
     tikslas – kad Valentinas sekančiais metais laimėtų alaus mėgėjų prezidento postą,
     terminas tikslui pasiekti – 5 metai, kas met skiriant po mln. :)

     • Valentinas

      Esu labiau ištikimas itališkam vymui :(
      Afera nepavyks.

     • bang

      Kaaam ? :)

     • romas

      Bang, žmogus prieš ką nors darydamas suplanuoja. Visa žmogiška materialioji kultūra iš pradžių gimė galvose (žodis tapo kūnu). Nematau jokios aferos, jei visuomenė suprastų ir pritartų skirti materialinius išteklius pačios savęs išgelbėjimui. Pirmas žingsnis (skirti 400 000Lt) yra per tiesmukas ir negudrus, bet nuo to pati problema niekur nedingsta. Lietuvoje nėra madinga gilintis į problemas. Mums labiau patinka kritikuoti problemų sprendimo būdus:) (čia aš ir apie save)

     • bang

      Jomajo, aš tik dėl Valentino terminų neatitikimo – 2 vs 5. Juk nereikia sekančiais metais sukaksiančiam 18 gimtadieniui atšvęsti skirti finansavimą penkeriems metams :)

     • romas

      Atsiprašau. Užsikabinau už „12 mln.į balą“. Bet Valentinas, greičiausiai, komentare turėjo omenyje, kad 2 metai yra per trumpas laikas. Teisininkai yra profesionalai teksto logikoje, todėl Valentinas ir buvo pagautas :) Šiaip problema turi būti sprendžiama iki bus išspręsta (matyt kad).

     • Valentinas

      Bang,
      Neatitikimas terminuose buvo sąmoningas. Ministerija norėtų tokį projektą įgyvendinti ir gauti rezultatus kuo greičiau, pvz. per 2 metus. Tačiau profesionali agentūra turėtų pasakyti, kad tai yra neįmanoma. Neprofesionali agentūra pasakytų: Jokių problemų. Bus. O po dviejų metų pasakytų: Mes padarėme viską gerai, bet politikai susimovė. Visa ši marketingistų ir PR’ščikų oro pardavinėjimo technologija yra gerai atidirbta.

     • bang

      Supratau.

  • nerijus

   Valentinai, o Grybauskaitė norės tekėti? :)

   Yra kita problema: niekas nebenori tuoktis, nes gyventi „susimetus“ tampa patogu ir jokių įsipareigojimų ir taip keletą metų, kol neatsiranda vaikutis. Bet ir po šeimos pagausėjimo, daugelis lieka nesusituokę.
   Kartais, tai atrodo geriau, nes kiek porų išsiskiria ir vaikutis lieka ( dažniausiai ) mamai? Jei žmogus nori gyventi šeimoje, yra visos galimybės tai daryti ir nesusituokus. Požiūris ir galimybės keičiasi.
   Tik, eilinį kartą, mąstymas kai kurių atsilieka. Taip buvo visada, kai „madon“ ateina nauji „vėjai“.
   Mano vestuvės bus šią vasarą, bet ne iš reikalo, kaip daugeliui būna :)
   Kartu gyvename 5-tus metus.

   O Dagys pagalvojo apie tai, kad „šeimos ambasadoriaus“ titulą įtekti ir našliui arba našlei? Ar jie kitokio „fasono“?

   O kaip dėl vaikų namų? Ten ir šeima.

   Gyvename demokratinėje valstybėje, suprantama, kad šeimos vertybes reikia saugoti, bet, kai žmogus nenori, tai jo ir nepriversi. Pasirinkimo laisvė.

   • romas

    Nerijau, tai ir yra noras remti šeimas, kad tuoktųsi iš materialinių paskatų.

   • Valentinas

    Kaip jums tokia akcija:

    Ženykis ir valstybė padengs vestuvių planuotojos samdymo išlaidas :)
    arba

    Visoms besilaukiančioms, bet nesusituokusiosm poroms, valstybė kompensuos dokumentų padavimo metrikacijos skyriuje mokestį ir nemokamai suteiks prezidento bei vyriausybės limuzinus vestuvių kortežui.

    arba

    Visoms besilaukiančioms, bet nesusituokusioms poroms valstybė organizuoja kelionę į Romą, kur nuodėmes jiems atleis ir santuokos sakramentą suteiks pats Popiežius.

    Gal reikia į visą šį reikalą pažiūrėti komerciškai?
    Gal pasiūlyti projektą įvykdyti Maximai? Sėkmė garantuota. Visada sakiau, kad Akropolyje trūksta tik „zakso“ ir laidojimo paslaugų, kad galėtum ten gyventi neišeidamas.

    • nerijus

     Valentinai
     Jau ruošiamas įstatymo projektas, jog galėsim tuoktis, kur tik širdis geidžia :)
     Pripažinsiu, kad laukiu šio įstatymo. Bet tikrai, tuoksiuosi ne maximkoj :)

     O akcija būtų nebloga. Pasiūlykit, Valentinai, maximai :)
     Gyventi akropolyje tikrai įmanoma. TV, kompiuteriai ir lovos ten yra :) ir darbas bus vietoje ir pramogos :)

    • romas

     Valentinai, bet valstybei juk labiau apsimoka šeima, nei susimetę. Sakykim, vieniša mama bedarbė, auginanti vaiką, jei jos vardu yra registruotas butas daugiabutyje, gali gauti kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį, nors ji gyvena su dirbančiu vaiko tėvu. Šeima tokios kompensacijos negautų. Taip pat tokia motina gali gauti papildomas išmokas už vaiką ir, greičiausiai, gali pretenduoti į įvairias pašalpas. Psichologiškai netekėjusi moteris yra mažiau pasiruošusi gimdyti, paprastai gimdo vėliau ir susiduria su vaisingumo problemomis, kas irgi kainuoja biudžetui (lankosi pas ginekologą), pagimdo mažiau vaikų, nes bijo nutraukti ilgam jau padarytą karjerą. Manau, kad problema yra ir spręsti reikia be juokų. Jau po 20 metų Sodros įmokos turės būti dar didesnės ir bus našta ekonomikai.

     • nerijus

      Yra daug šeimų, kurios gauna pašalpą ir gyvena kartu ( vyras+ moteris+ vaikas ar vaikai ), ir „nesusimetę“.
      Pašalpos- vertos atskiros diskusijos.
      Bobutės gyvena dviejų/triejų kambarių bute ( vienos ) ir skundžiasi, kad joms mažai pensijos ir dalinai kompensuojamas šildymas? Tai normalu?
      Man- ne.

     • nerijus

      Pašalpos turi būti skatinamoji priemonė, o ne „išlaikomoji“.

     • bang

      Čia kaip taip gyvena kartu, bet nesusimetę (videokonferencinis ryšys) ?

     • Valentinas

      Romai,
      Su šiais argumentais nesiginčiju. Tiesiog tie 400 000 nieko neduos. Reikia keisti esmines vertybines nuostatas. Už tokią sumą tai padaryti neįmanoma. Aš apsiimčiau tokią programą įgyvendinti tik mano paminėtų sumų ir terminų ribose. Ir teisingai Romai rašėte, kad trūksta idėjų.

     • nerijus

      bang
      pirma įsiskaityk…
      Vienas gyvena Londone, kitas- Vilniuje ir susisiekiame per Skype. Jei tamstai patogiau. „Pampersus“ realiai keičia tas, pas kurį vaikas, o kitas tik rpižiūri, kad viskas būtų daroma pagal aprašymą.
      Taip ir gyvena…

      bang
      pastebiu tendenciją, kad savęs nematai…Apsidairyk.
      manau manau manau…

     • Musė

      Dėl to kompensuojamo šildymo. Na nežinau. Mano teta gyvena viena 2 kambarių 53 kv.m. bute ir kadangi jai skaičiuojamas viršplotis, ji kompensacijos už šildymą gauna vos keliolika litų. Ar tie 53 kvadratai yra didžiulė prabanga?

      Ar sena moteris vien dėl to turi išsikraustyti iš buto, kuriame nugyveno didžiąją dalį gyvenimo, kur užaugo jos vaikai, kur kaimynai jau yra tapę beveik šeimos nariais ir didžiausiais pagalbininkais, kur pažįstamas kiekvienas kampelis, kiekviena parduotuvės pardavėja, kur ji po savo daugiabučio langais jau daug metų puoselėja darželį? Išsikelti į svetimą vietą, kur nieko nepažįsta?

      Man negaila vienišoms bobutėms tų kompensacijų. Jos juk nekaltos, kad liko našlėmis ir ne savo noru gyvena vienos sąžiningai uždirbtuose butuose.

     • bang

      „Susimetę“ liaudiškas sinonimas sugyventinių sąvokos. Taigi gyvena kaip šeima, veda bendrą ūkį, bet neįforminę santykių santuokos sudarymu ir įregistravimu įstatymų nustatyta tvraka. Taigi šiuo atveju nesvarbu, kad vienas Vilniuje, kitas Londone, jie gyvena „susimetę“.
      Apsidairiau, susituokęs :)

     • nerijus

      Muse
      Man ir negaila, bet.
      Jei, tarkim, netenku darbo. man tenka kraustytis į kitą miestą ir t.t. Dauguma draugų lieka Vilniuje. Atsikrausčius naujon vieton- nauji veidai, naujos pažintys ir nematau nieko tame blogo. Suprantama, kad jaunam yra paprasčiau ir t.t. Bet…
      Darželį galima auginti ir sodyboje :)

      Šiuo metu taikoma praktika, jog už šildymą tų, kurie nemoka- sumokame mes. Pas mus gyvena asocialūs asmenys, kurie už nieką nemoka. Jiems atjungtas vanduo, elektra. O kaip su šildymu? Vamzdžių, senos satybos, butuose nenupjausi, o ir niekas nesiruošia nieko daryti, nes Vilniaus energijai apsimoka. Už buto šildymą sumokame mes- viso namo gyventojai.

     • nerijus

      bang
      Taip ir nesupratau, ko norėjai?

 • nerijus

  Keista, kad dėl šio Dagio išsišokimo, nepasisakė M.A. Pavilionienė?

  Kas nori gyventi tik iš materialinių paskatų, tai puikiai ir gyvena. Kaip pvz.: Valentaitė :) ir Pinkevičius :)

 • Regis

  Aš už tokią programą. Tačiau tenka sutikti su Valentinu, kad su tokiu biudžetu vargiai ar ką pasieksi. Iš kitos pusės gal tai tik pradžia. O pradžia padaryta.

  p.s. šiaip jau jeigu skaičiuojam tuos pinigėlius, tai skaičiuokim šiek tiek objektyviau. Pavyzdžiui – kiek išleidžiama vaikų (kūdikių) namų išlaikymui, kiek valstybėj kainuoja nusikaltimų pasekmių šalinimas (nusikaltimai kylantys iš problematiškų „šeimų“) ir t.t. Taip taip, dalis visų tų išlaidų padaroma ir tradicinių šeimų narių. Tačiau.. Niekas nesiginčys, kad tradicinė šeima yra su gerokai mažesniu rizikos laipsniu. Galų gale programos esmė ne tik vien tradicinės šeimos, bet ir kitų su tuo susijusių vertybių propagavimas..

  p.p.s. R. Dagy, laikykitės ;) klaidų gal ir daroma, bet darbai labai teisingi ir reikalingi..

  • curry

   Regi,
   džiaugiuosi kad nors kažkasdar tiki mūsu lietuviška socialine politika. Tačiau man įdomu kas turi tokią statistiką, kurioje atispindi šeimose ir ne šeimose augusių vaikų socialinės problemos. Suprantama kad vaių namuose augusių ar našlaičių likimai dažnai yra sudėtingi. Tačiau jeigu norime kad vaikai augtų ne vaikų namuose reikia reformuoti visą netikusią vaikų namų sistemą ir skatinti įvaikinimą. Taigi ši programa statistikos nepagerins. O jeigu norime kad vaikai augtų sveikais ir dorais – vykdykime šeimų švietimo programas, kurios padėtų tinkamai elgtis su vaikais, juos ugdyti ir skatinti. Taigi šie 400 000 visai nesusiję su jūsų vardinamomis rizikomis.

   O jeigu pažiūrėtumėm kaip ten su vaikais augusiais pas vieną tėvą/motiną ar nesusituokusių šeimoje. O juk nacionalinė šeimos strategija priimta pernai birželio 3 dieną aiškiai apibrėžia šeimą:
   1.6.9. Šeima – sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai), jeigu jų yra. Šeima taip pat gali būti nepilna ar išplėstinė.

   1.6.6. Nepilna šeima – šeima arba išplėstinė šeima, kurioje santuokai pasibaigus vaikai yra netekę vieno ar abiejų tėvų.

   1.6.4. Išplėstinė šeima – sutuoktiniai, jų vaikai (įvaikiai), jeigu jų yra, ir kartu gyvenantys artimieji giminaičiai

   Taigi nesusituokę tėvai bei vienišos mamos kaip ir iškrenta į užribį.

   Aš tikrai ne prieš šeimą. Manau kad tai puikus visuomenės institutas. Tačiau aš vertinu šią temą ne tik finansiniais bet ir moraliniais kriterijais. Tai diskriminatyvi politika. Ir nors šis 400 000 projektas nėra savaime blogas ar ydingas aš siūlau paželgti kiek giliau – kas už to. O už to aš regiu diskriminaciją. Gal išeikime iš 19 amžiaus? Yra ir kitokių vertybių. Prismiinkime kad ir tokią – tolerancija.

   P.S.: o kiek litų SADMas skyre tolerancijos ugdymui?

   • Regis

    Curry, ši programa tik pirmas, mažas žingsnis kuris jau žengtas. Pas mus Lietuvoje dažnai būna visi matome, kad blogai, bet niekas nieko nedaro. Dažnai vien dėl to, kad kiek žmonių tiek nuomonių kaip reikėtų daryt. Vieniems per brangu, kitiem biudžetas mažas ir t.t. Kur dar žiniasklaidos, reklamos, v.r. agentūrų suinteresuotumas, kad darbai būtų užsakomi pas juos. Žodžiu visa krūva vienokių ar kitokių interesų kurie dažnai vieni kitiems prieštarauja. Aš džiaugiuosi, kad apskritai nuo kalbų pereita prie konkrečių darbų. „Procesas prasidėjo“ kaip sakoma.

    Statistikos reikėtų ieškot SADM’e. Ir ta statistika manau tikrai grėsminga. Maža to, kad gimstamumas nepakankamas tai dar ir to pačio gimstamumo didelė dalis socialiniu požiūriu rizikinga. O tai jau ponai kirs per mūsų visų kišenę. Ir dabar, ir ateityje. Lietuvių tauta truputis po truputi miršta. Kažką daryt reikėtų ar ne?

    • curry

     Matau kad geras SADMo žingsnis gali būti žengtas – tai vaikų namų reforma apie ką šiandien prabilo SADM. Tačiau labai sunku patikėti kad tai gali būti padaryta tinkamai ir strategiškai. Jau dabar kalba kad didins išmokas globon paėmusiems vaikus piliečiams. Nebūtinai tai gera mintis atsižvelgiant į ekonominį snkmetį. Negirdžiu kad būtų programos ruošti tėvams rengiamos. Jos tiesiog būtinos. Nes paima bile kas bile kaip ir rotuoja vaikas -nioliką kartų per šeimas/vaikų namus – taigi daroma dar didesnė žala.
     O ir netikiu kad vaikų namus naikins po truputį.
     Tiesiog netikiu dėl to, kad Dagys ilgai neišbus ministru (čia tik mano nuomonė). Nemanau dar ir dėl to kad į vaikų namus sukišta daugybė ES pinigų nes socialdemokratai vystė tą politiką.
     Žodžiu mintis skamba gerai bet netikiu kad priemonės bus pariktos tinkamos. Net ne dėl abejonių ministro intelektualinėmis savybėmis :) O dėl paprasčiausios priežasties – tai gerai padaryti tiesiog labai brangu ir ilgai trunka.

   • romas

    curry, aš rašiau aukščiau, kad dabar yra diskriminuojama susituokusi šeima. Nesusituokus kai kuriais atvejais gyventi apsimoka labiau, tuo pačiu mažiau apsimoka visuomenei. Reikia situaciją keisti susituokusiųjų naudai. Ir šiaip manau, kad nenoras tuoktis yra vengimas prisiimti atsakomybę. Santuoka yra sutartis, kurią lengva nutraukti pagal įstatymus, todėl išsisukinėti nėra pagrindo.

    • nerijus

     Kur ir kokias atvejais dikriminuojama susituokisi šeima?
     Demokartiškėjam, dėl tos pačios priežasties atsirado ( kurių nebuvo )daugiau teisių/ galimybių nesusituokisiems, bet gyevenantiems kartu.
     Čia susituokusiųjų engimas?

     • romas

      Nerijau, jei nesusituokusi pora išmokas gauna, o susituokusi ne, esant toms pačioms pajamoms, reiškia susituokusi yra diskriminuojama.

     • nerijus

      Išsamiau? Kur taip yra? Neatkreipiau dėmesio.

     • Donatas

      romas rašo teisybę, kaip bebūtų liūdna susituokusioms šeimoms :(

    • dpd

     diskriminuojami sutuoktiniai?! mažu mažiausiai galiu pasakyti, kad esate atitrukęs nuo realybės.“diskriminuojama susituokusi šeima“ kuom gi ji yra diskrimiinuojama? ir kurie tie atvejai yra kai apsimoka gyvent nesusituokus? Nebent pareiskimo skiryboms nereikia rašyt ir į teismą eiti, bet patikek kiek valakitos yra jei tu nesusituokes turi vaikų :)o dėl dikriminacijos… mano aplinkoje yra keturios nesusituokusios šeimos, kurios turi vaikų ir „bambaliu“ kaiptai nevarineja (jau nekalbu apie tas kurios neturi vaikų) ir aš net neisivaizdavau koki jos patiria spaudimą, gėdinimą, užgaiuliojimą ir t.t. darbe, giminiu ar kaimynųtarpe…

     • romas

      dpd, tai jiems labiau apsimoka patirti įvairius sunkumus, nei susituokti, greičiausiai. Kokia tada prasmė nesituokti?

     • bang

      „patikek kiek valakitos yra jei tu nesusituokes turi vaikų“ – gal gali detaliau ? Ar ta valakita tik ne dėl to popierizmo tvarkantis įvairias pašalpas ir lengvatas ? :)

     • dpd

      Romai, kai gyveni su ta pačia moterimi 5 metus, turi su ja du vaikus bendrą paskolą ir šunį, tad į klausimą „kodėl jūs nesiženYjate“, spontaniškai kyla vienintelis atsakymas – „o kokio galo“. Ar manote, kad verta tuoktis todėl, kad lietuviai ne ką per toliausiai pažengė nuo baudžiavos laikų, ar todėl, kad įtikėjo labiau į dėde ant pliuso, nei į dėde su žaibu, o gal todėl, kad ministras panoros apžendint Lietuvą, kaip koks kryžiuotis kunigas su kalaviju rankoje varantis pagonius į upes. Manau kas nori tegu gyvena santuokoje, kas nori-ne. Ne tai yra pagrindinis akcentas į ką taip reikia beatodairiskai ir nuožmiai koncentruotis. Tolerancija ir abipusė pagarba šalia gyvenančiam. Tai galioja ne vien susituokusiu ar nesusituokusiu atveju, bet ir religijos, rasės, sexorentacijos ir t.t.

     • bang

      Nesigilinant į pačio prioritetus, pažymėtina, kad bent jau Lietuvoje šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė įsipareigojusi saugoti ir globoti šeimą, globoti šeimas, auginančias ir auklėjančias vaikus namuose, įstatymo nustatyta tvarka teikti joms paramą. Todėl valstybės prioritetai visiškai suprantami. Aš asmeniškai, nedrausdamas viengungiauti (ar netgi paleistuvauti), kaip Lietuvos pilietis, su jais sutinku.

     • bang

      „Todėl valstybės prioritetai …“ – turėjo būti „valdžios prioritetai“.

     • dpd

      bang > jei esi nesusituokęs ar vienišas tėvas augini vaiką > jokių lengvatų, papildomų išmokų ar privilegiju nėra ir jau LABAI senai nėra, tad vieną kartą pasiskaitykite įstatymus. O valakita…, kap ir pvz užregistruojant vaiką > reikia eiti pas notarą, kad pripažysti tėvystę ar pvz paveldimumo teisė > jei esi nesusituokęs

     • nerijus

      bang

      Aš ir nelinkęs viengungiauti ir vaikučių noriu tik po vestuvių. Mažiau pletkų.
      Bet, kiekvienas renkasi savo kelią ir vingius.
      Dažniausia, kuo labiau verti, tuo labiau visi priešinasi.
      Į viską reikia žiūrėti liberaliau.

     • dpd

      bang > o kas yra šeima? :)

     • nerijus

      „…šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas…“

      http://www.lrkt.lt/APublikacijos_20071211a.html

     • bang

      dpd
      „jokių lengvatų, papildomų išmokų ar privilegiju nėra ir jau LABAI senai nėra, tad vieną kartą pasiskaitykite įstatymus“ – jau buvo minėtos šildymo, darželio lengvatos, kita savivaldybių teikiama socialinė parama. DK visas buketas nuolaidų vienišai mamai.

      „O valakita…, kap ir pvz užregistruojant vaiką > reikia eiti pas notarą, kad pripažysti tėvystę ar pvz paveldimumo teisė > jei esi nesusituokęs“ – vaiką „užregistruoti reikia“ ir santokoje gimusį. Tėvystės pripažinimas – 5 min ir 20 LT pas notarą. Čia jau visa valakita ? Didesnė, nei kad susituokti, santuoką įregistruoti ?

      „o kas yra šeima?“ – vieną kartą pasiskaitykite įstatymus :)

     • dpd

      bang
      suintigavai :) net paskambinau savo draugei „vienišai motinai“ ir toji liudnu balsu pasakė „ech kaip būtų gerai tos lengvatos“ :)taigi bang visos lengvatos ir privilegijos kaip po vienišai motinai senai panaikintos ir viskas priklauso nuo tavo pajamų t.y. taip vadinamo minimumo ir tai vienintelis rodiklis pagal kurį suteikiamos lengvatos .> pvz šildymui. O į darželį ar vieniša ar su 2viem vyrais . vienodai sunku patekti ir mokį tiek pat. „DK visas buketas nuolaidų vienišai mamai.“ jei žinai kažka, gal galima detaliau, nes jei jau yra, mano draugei norėtusi pasinaudoti:)

      „Tėvystės pripažinimas – 5 min ir 20 LT pas notarą.“ matau tamsta turi patirtis :) O dėl vedybu neklausk…neteko šio neišdildomo patyrimo apturėti :)

      O apie įstatymus…skaitau skaitau, bet nežiūrint visų interpretacijų niekur taip ir nerandu to lygybės ženklo šeima = santuoka

      tad bang > skaitome įstytymus toliau :)

     • bang

      „savo draugei“ – netikėtas posūkis nuo įstatymų prie šaltinio viena boba (oj, draugė) sakė :) Draugei neprošal nueiti į savivaldybės socialinės paramos skyrių nueit pasidomėt. Dėl DK lengvatų http://www.infolex.lt/portal/start.asp?act=disk&fwd=komentarai.asp?dskID=62748&view=1 3 komentaro 3 p.

      „Tėvystės pripažinimas – 5 min ir 20 LT pas notarą. matau tamsta turi patirtis“ – teko du metus dirbti notaro padėjėju.

      „skaitau skaitau“ – sąvokos nėra, tačiau tiek LRK, tiek CK įtvirtintų nuostatų akivaizdu, kad turima omeny vyro ir moters santuoka + vaikai, o ne Liolikas ir Bolikas, ar Šepokliak ir jos žiurkė :)

    • curry

     romai, norėčiau padiskutuoti. Patiekti teiginiai apie šėimos santuokoje diskriminavimą neįtikina.
     Jūs rašot:
     „vieniša mama bedarbė, auginanti vaiką, jei jos vardu yra registruotas butas daugiabutyje, gali gauti kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį, nors ji gyvena su dirbančiu vaiko tėvu“
     Taip gal nutikti. Tačiau ta patmama bedarbė gali būti remiama turtingo dėdės ar mamos – taigi visų įmanomų variantų mes net nesugalvosime.

     Jūs rašote:
     „Taip pat tokia motina gali gauti papildomas išmokas už vaiką ir, greičiausiai, gali pretenduoti į įvairias pašalpas“ Gerai kad rašote „greičiausiai“.
     Vieniša mama negauna jokių papildomų išmokų ir pašalpų. Taigi mitas.

     „Psichologiškai netekėjusi moteris yra mažiau pasiruošusi gimdyti, paprastai gimdo vėliau ir susiduria su vaisingumo problemomis, kas irgi kainuoja biudžetui (lankosi pas ginekologą), pagimdo mažiau vaikų, nes bijo nutraukti ilgam jau padarytą karjerą“
     Pateiksiu kitą pavyzdį – dvidešimties sustuokusi moteris labai yra pasiruošusi psichologiškai tapti motina? Susituokti galima ir šešiasdešimties – tad apie gimdymą vėliau – nepagrįstas teiginys.
     Pas ginekologą dar dažniau lankosi vėžiu sergančios moterys – gal ir spec apmokestinti?
     Dėl karjeros ir pagimdytų mažiau vaikų nematau jokio loginio ryšio. O be to – jeigu gimdytų visos moterys tik pabaigusios vidurinę mokyklą – ar tai būtų tai ko siekiame?

     • romas

      curry, visada yra visaip. Aš tik parodau, kad nesusituokti dažnai apsimoka, o tai yra visuomenės apgaudinėjimas. Siūlau ir toliau gyventi kaip kas nori, tik skatinti gyvenimą santuokoje, nes visuomenei tai yra naudinga. Mano pasiūlymas būtų įvesti bevaikio mokestį. Tada neliktų problemos dėl pačios santuokos registravimo, o neturintys vaikų turėtų progos prisidėti prie būsimų mokesčių mokėtojų išlaikymo. Mes mokame ir daugiau solidarumo mokesčių, todėl dar vienas nepakenks :)

     • nerijus

      Kaip į tai sureaguotų D. Grybauskaitė?
      Kiek girdėjęs, bent CCCP laikais, kažkas panašaus buvo?
      Priminkit, Romai 9 ar kas žinote?), nes aš mažai gyvenau „anais“ laikais.

     • romas

      Nerijau, yra ir dabar. Turintys vaikų turi didesnį neapmokestinamą minimumą, bet tai yra per mažai reikšminga parama, kuri geriau uždirbančio niekaip nestimuliuoja. Tarybiniais laikais mokestį mokėjo tik vyrai.

     • dpd

      buvo buvo sovietiniais laikais, kad jei neturi vaikų, papildomai moki.

     • nerijus

      Žinau, kad buvo, bet nepamenu ( pasakojo ), kokiais principais viskas buvo daroma.
      Gal reikia ir šiuo metu pradėti taikyti?
      Plius, kokie 2 proc. į sodrą ir tik ne biudžetan.
      Nuimti lengvatas. Susimtų, tada dziedzukai ir moteriškaitės…Sėdi, „travianą“ lošia ir niekas daugiau jiems neįdomu ( turiu, keleta tokių „veikėjų ). Ar taip, Petrai?
      :)

 • O mano pozicija – kaip nori, taip gyveni. TAVO PASIRINKIMAS. Ir nereikia čia jokios visuotinės propogandos, KAIP ESĄ TURI BŪTI. Dar blogiau – teisiškai duodant privilegijų tiem, kurie laikosi to, kaip turi būti.. O jei ministras tuos, kurie šeimos neturi, išvadina bambaliais, mano galva, turi būti tą pačią dieną išmestas iš tokių pareigų be teisės sugrįžti į eterį 2 metus. Arba 5. Ir dar kempine užvožus per įraudusią marmūzę.

  Absoliučiai totaliai šiais klausimais palaikau visas aušrines marijas ir tūlas nidas vasiliauskaites.

  P.S. pačiam patinka šeimos židinys.

 • curry

  Skaitau delfi:

  „Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) į Europos Parlamentą (EP) siūlo rinkti politikus, „kurie pasiryžę ginti šeimą, tėvų religiją ir tautinę kultūrą“. Tokį raginimą arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius perdavė ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje, tačiau neigė, kad šiuo raginimu galėtų būti išsakyta parama valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams(TS-LKD)“

  Tai tikriausiai nesusiję su vakarykščiu SADMo PRu :)

  • nerijus

   Žinant, kad pas mus religija užima aukštą vietą, suprantama, kad kirkščionybės skleidėjai, eilinį kartą praleido progą PATYLĖTI.

   Anksčiau rašiau, kad Seirijuose, bažnyčioje, buvo kurstoma ( paties kunigo ) religinė nesantaika. Blogai kalbėta apie musulmonus.

   Bažnyčios hierarchai, dėjuoja, kad mažėja jaunimo, kuris lankytūsi bažnyčioje? O ko ten eiti- politikos paklausyti? Neapseinama be politikos, nei per vienas mišias. Politikos galiu pažiūrėti per TV ar radijo paklausyti.

   Kada jie supras, kad politikiavimas, tik atgrąso?

 • Arūnas

  Gimstamumo skatinimo politika realybėje. Pateiksiu tik porą straipsniukų:
  a) „Anykščiuose verkia motinos – jau dvi savaites savivaldybė neišmoka pašalpų vaikams“ http://www.lrytas.lt/-12435200001241503549-anyk%C5%A1%C4%8Diuose-verkia-motinos-jau-dvi-savaites-savivaldyb%C4%97-nei%C5%A1moka-pa%C5%A1alp%C5%B3-vaikams.htm
  b) „Panevėžio miesto valdžia atsisako mokėti už rajone gyvenančių darželinukų išlaikymą“ http://www.lrytas.lt/-12435244501242842338-panev%C4%97%C5%BEio-miesto-vald%C5%BEia-atsisako-mok%C4%97ti-u%C5%BE-rajone-gyvenan%C4%8Di%C5%B3-dar%C5%BEelinuk%C5%B3-i%C5%A1laikym%C4%85.htm

 • bang

  Alfoje pavadinimas kitas „Cha, Dagys paskyrė šeimos ambasadorius“ http://www.alfa.lt/straipsnis/10274816/?Cha..Dagys.paskyre.seimos.ambasadorius=2009-05-28_10-30
  Cha, cha, cha…

 • Pingback: Liutauro komentarai » Blog Archive » Rimantas Dagys ir pirmenybė šeimai()

 • Pingback: R.Dagio žaidimai tęsiasi: dabar mokys pozityvios tėvystės | Artūras Račas()