Numirėlių gaivinimas pagal R.Dagį…

Kartais man prikaišiojama, kad aš neva specialiai kokią nors temą eskaluoju…

Tai A.Valinską be reikalo puolu, tai koaliciją, tai R.Dagį be jokio pagrindo užsipuldinėju…

Bet yra ir nuoseklesnių už mane…

Štai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiandien paskelbė ministro R.Dagio kreipimąsi į nevyriausybines organizacijas.

Štai, kas jame sakoma:

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys ragina tarptautiniuose projektuose dalyvaujančias, juos vykdančias ir projektų produktus viešinančias nevyriausybines organizacijas vadovautis Lietuvos teisės aktais bei atsižvelgti į socialinės atsakomybės principus.  
Aš sakyčiau, kad teisės aktais vadovautis reikėtų ir be ministro raginimo, bet gal ir nieko tokio, k ad ministras tai primena. Valdžia juk šiaip ar taip… Bet skaitykim toliau:
„Norėdami užtikrinti socialinę gerovę ir darną šalyje, visi turime jausti socialinę atsakomybę. Lietuvos verslininkai jau ne pirmus metus yra skatinami būti socialiai atsakingais, o jų pasiekimai šioje srityje yra vertinami ir apdovanojami. Tuo tarpu vadinamasis „trečiasis sektorius“ – mūsų aktyviosios nevyriausybinės organizacijos – buvo paliktos be deramo dėmesio. Socialinę atsakomybę turi jausti ir nevyriausybinės organizacijos, ypač dirbančios su tarptautiniais projektais“, – tvirtino R. J. Dagys.
Suprantate apie ką? Aš – atvirai – ne.
Skaitom toliau:
Šiuo raginimu siekiama atkreipti dėmesį į stambius tarptautinius projektus, kurie vykdomi mūsų šalyje, paskatinti jų koordinatorius atsakingiau analizuoti pasirašomus dokumentus, įsigilinti ne tik į jų pavadinimus, bet ir turinį, nes pasitaiko atvejų, kai projekto pavadinimas jo neatitinka. 
Prisipažinsiu, jau pradėjau įtarti… Ir buvau teisus:
Vienas iš pavyzdžių – skandalingai pagarsėjusi „Gender Loops“ metodika, kuri buvo parengta Europos Sąjungos lėšomis. „Tokios metodikos įgyvendinimas labai kenkia moterų ir vyrų lygybės principų įtvirtinimui Lietuvoje“, – priminė ne kartą išsakytą poziciją R. J. Dagys.
Ir pabaiga man labai patiko:
Ypač svarbu remti ir gerbti žmogaus teises, kurios yra įtvirtintos Lietuvos ir tarptautiniuose teisės aktuose, neprisidėti prie jų pažeidimų.
…Aš, žinoma, suprantu, kad ministrui labai patiko matyti savo nuotraukas pirmame laikraščio puslapyje, bet net ir R.Dagys jau turėtų suprasti, kad problema išsemta…
Visi viską išsiaiškino, vaikai į darželius sugrįžo, visi gėjai pasmerkti, visi neteisingai mąstantys psichologai jau išaiškinti ir net nepatinkančiam ministrui įspirti sugebėta (nestipriai, bet vis tiek malonu).
Daugiau ką nors išspausti iš „Gender Loops“ vargu, ar pavyks. Problema mirė ir net „Respublika“ jos nebeatgaivins.
Tai kam dar tos bangos?
Norint, kad paskelbtų savaitės žmogumi antrą kartą, reikėtų susirasti naują temą.
Pavyzdžiui, pasiūlytui pratęsti motinystės atostogas iki trejų metų.
Arba uždaryti gėjų barus Lietuvoje…
Atsirastų remiančių.
(6 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • austras

  „Viskam yra saikas“ – pasakė kažkada Horacijus, o paskui taip pat, nerasdamas geriau, atliepė ir Darius Mockus, skelbdamas karą Maximos berniukams… :)

 • Manau, kad tai šioks toks signalas. Ar nebus taip, kad bus didinamas patikrinimas nevyriausybinių organizacijų, primenant apie Gender Loops?

  • zekas

   bus susidorojama su kitaminčiais.

 • Donatas

  Artūrai, būkite tikslesnis – nėra tokių motinystės atostogų, o taip jūsų kritikuojamas laikotarpis vadinamas vaiko priežiūros atostogomis (kurios jau įlgą laiką lietuvoje gali trukti iki 3 metų), motinystės (tėvystės) pašalpą mokant iki 2 metų.

  • Donatai, pabandysiu… Vaiko priežiūros atostogos, vaiko priežiūros atostogos, vaiko priežiūros atostogos…

   Jas reikia trumpinti, jas reikia trumpinti, jas reikia trumpinti.

   Pašalpos dydį reikia mažinti, pašalpos dydį reikia mažinti, pašalpos dydį reikia mažinti.

   Vaiko priežiūros atostogos…

   • Donatas

    :)))
    …nors ir ne iki galo supratote :)
    pabandysiu už jus:

    „Motinystės (tėvystės) pašalpa, motinystės (tėvystės) pašalpa, motinystės (tėvystės) pašalpa, motinystės (tėvystės) pašalpa…
    Ją reikia trumpinti ir mažinti, ją reikia trumpinti ir mažinti… arba taikyti kitokias gimstamumą skatinančias priemones…
    Motinystės (tėvystės) pašalpa…“

 • o man šitas kreipimasis primena moksliniu darbu „darymą“ universitetuose. T.y. turi parašyti X darbu, kad butum vertas kažkokio tai laipsnio. Tai rašo žmonės straipsnius (kai kurie net nuoširdžiai), ir deda i žurnalus.

  Tai gal čia taip pat su tais kreipiniais. Pvz. per mėnesi reikia kreiptis į kokias tai organizacijas X kartu, ir primint (subtiliai), kad nemaltu šūdo, arba šeip ką nors priminti, pasakyti …

  nes taip reikia…

 • Saulės spindulėlis

  Kažkaip iš tikrųjų Artūrai užsiciklinote ant koncervų, tik dar nerandu atsakymo, kodėl? ;)

  • Mielas Saulės spindulėli, tikriausiai todėl, kad tikėjausi, kad kažkas pasikeis…:)

 • Saulės spindulėlis

  Vadinasi jūs Artūrai, esate labai naivus :) Politika yra politika, o siekiai taip ir lieka siekiais. Tik aš visgi savo garbiame amžiuje vis dar tikiu, kad mus apnikusi krizė pakeis į gerąją pusę. Kalbu bendrąja prasme, atmesdama simpatijas ir antipatijas. Kažkaip bendraudama su žmonėmis, suvokiu vieną labai svarbų dalyką. Arba mes iš tikrųjų pasikeisime, arba tai viso labo ta naivi viltis…

  • mikroklimatas

   taip krizė pakeis mus į gerąja puse ir tai padarysime patys be politiku pagalbos, bet netgi prieš jų valią trukdyti daugeliui iš mūsų atkusti :).

 • „Gender Loops“ ir prezidento rinkimai.

  Dar neišdilo iš atminties dramatiška dviejų dainininkių kivirčo istorija su nulaužtu nagu ir gerai suplanuotomis politinėmis pasekmėmis. Istorija, plačiai nušviesta TV ekranuose bei naujienų portaluose nustelbė rinkiminę kampaniją į parlamentą. Tradicinės partijos pasigedo rinkėjų balsų, kuriuos prognozavo įvairūs tyrimai ir apklausos. „Netikėtai“, nemažą dalį balsų surinko visiškai „šviežia“ partija.
  Nauji rinkimai ir naujos idėjos kaip juos pakreipti reikalinga linkme. Sukuriamas naujas įvykis, nustelbiantis praėjusį. Nepaslaptis, kad prezidentinės rinkiminės kampanijos favoritei galima pakenkti tik dviems atvejais:
  1. Pačių rinkėjų abejingumas „Ko eiti balsuoti jei ir taip aišku kas laimės“.
  2. Informacija apie kandidatę, kurioje atsispindės masių įsisavintas BLOGIS.

  Pirmąjį atvejį, atsižvelgiant į tautos lūkesčius, su šūkiais „Mums reikia Tavo balso“ galima nesunkiai suvaldyti. Sudėtingiau su antruoju. Pradinis šio scenarijaus etapas jau atliekamas labai profesionaliai. Naudojama „auksinė“ socialinio konflikto taisyklė „Išorinis priešas sustiprina organizacijos/ visuomenės/ tautos struktūrą“. Ši taisyklė veikia įtaigiai, sutelkia kovai, nukreipia energiją reikalinga linkme. Scenarijus klasikinis. Signalas atėjo iš liaudies. „Visuomeninės organizacijos atstovai pasipiktino….Paprašė išsiaiškinti…Pasiteisinti…Ministrai sureagavo…Pagrasino pasikviesti į talką prokurorus…Nubausti kaltininkus….Patikino, kad „Gender Loops“ metodika nebuvo taikoma darželiuose ir t.t. Deja apie „kaltininkus“ taip ir neišgirdome. Nebuvo nei viešų TV debatų, nei profesionalų (vaikų psichologų, sociologų) aptarimo ir išsamios šios metodikos analizės. Tai gal ir nebuvo kaltininkų? Užtai tikrai yra metodiškas „vinies kalimas“ naujienų portalų komentaruose, jei tik tie komentarai nukrypsta nuo pagrindinės, PRIEŠO ir BLOGIO temos. Keli pasamdyti viešosios nuomonės valdymo specialistai neleidžia abejoti šeimos vertybėmis ir savo replikomis nustelbia bandančius sveikai ir blaiviai argumentuoti, apsvarstyti susidariusią situaciją. Kas gi toliau pagal scenarijų ir vieną svarbiausių konflikto taisyklų?
  „Išgrynintą“ blogį nesunku susieti su kandidate, kurios šeimyninę padėtį aptarinėjo sunerimę šeimos vertybių sergėtojai. Panašu, kad greitu metu sulauksime „netikėtos“ informacijos apie EUROPINĮ BLOGĮ. Bręsta nauja sąmokslo teorija. Neilgai trukus išgirsime naujų „šūvių“ iš oponentų stovyklos. Panašu, kad neteks liūdėti. Rinkimų štabų atstovai net ir su mažais biudžetais sugebės būti kūrybiški. Greit sužinosime kieno ausys kyšo ir kas iš naujų kandidatų savo rinkiminėje programoje remsis šventomis šeimos vertybėmis. Prezidento rinkimai prasidėjo…

  Šarūnas Mačiulis
  media@mediator.lt
  Copyright © 2009 mediator.lt

 • Linas

  pritariu Saulės spindulėliui.Iš tikrųjų čia berods pirmą kartą tikrai esu nustebintas gerb.A.R.optimizmo.Koks buvo nors menkiausiais pagrindas manyti,kad čia kas nors pasikeis?Žaidėjai,esantys dabartinio politinio lauko vidury buvo seniai žinomi,kaip ir jų potencija daryti kažką realaus.Kubilius nebe pirmą kartą premjeras,stipriausia jo pusė-oponentų kritika ir nieko daugiau.Visi mes ištroškę permainų į gera,bet tai – utopija.Ir čia ne TS/LKD bėda,o sisteminė krizė sąlygojama mūsų galimybių.Vertindami save,kaip lygiavertę senbuvėms ES dalį,aiškiai perlenkėm lazdą.Dabar kasomės galvas,kaip čia yra,kad po tiekos metų išbuvimo ES glėby,problemų turim ne mažiau,o su kiekvienais metais vis daugiau.P.S.Visai nesistebiu dėl Dagio.Seniai sakiau,kad jis pateko visai ne į tą kambarį,kuriame jam derėtų sėdėti,kaip ir buvusiai gydytojai-pediatrei iš koalicijos.Manau,kad jis pradeda prarasti orientaciją,karštligiškai pasirašinėja pareiškimus,tiesiog nebesusivokia situacijoje.Reiktų jam grįžti į saugią seimo nario kėdę ir atsipūsti.Nes priešingu atveju tik sugadins sveikatą vardan tos Lietuvos.

 • anonimas

  Jau turime atsaka:

  http://www3.lrs.lt/docs2/WMMGPXEH.PDF

  gal jau uztenka? o kas dabar atsakys uz neatsakingai pateikta tendencinga informacija visuomenei? p. Dagys ir Co?