Verslo pasiūlymas LSDP ir Z.Balčyčiui. Jei jie iš tiesų nori laimėti

Disclaimer: all below is just a hastily made draft of what could become a winning strategy. Depending on demand and financial capacity of potential users

****************************

Taigi, pirmo turo rezultatai kaip ir aiškūs ir aš asmeniškai galiu pasidžiaugti, kad nelygioje kovoje su konservatorių ciucikais ir neveikliomis valstybės institucijomis man pavyko pasiekti, kad antras prezidento rinkimų turas įvyktų. Dariau tai nemokamai, neturėdamas jokio asmeninio intereso (nes nespėjau įsteigti savo partijos) ir, kaip sakoma, for fun, todėl rezultatai mane džiugina dvigubai.

Kaip žinia, į antrą turą pateko kairiųjų (LSDP) kandidatas Z.Balčytis ir jokių pažiūrų neturinti bei jokioms partijoms, išskurus TSKP nepriklausiusi dabartinė prezidentė D.Grybauskaitė, remiama dviejų tradicinėmis save vadinančių partijų – TS-LKD ir LS.

Rezultatus tikriausiai taip pat žinote: 45,89 proc. prieš 13,63 proc. Lietuvos Dalia gavo šiek tiek mažiau nei aš prognozavau, bet mažiau nei aš tikėjausi gavo ir Z.Balčytis.

Ir kas dabar? Viskas aišku? Na, vartojantys ir šokantys konservatorių propagandistai taip jums ir pasakys., nes pavyzdžiui, šokėjėlis A.Bačiulis dar dar 23 val. sekmadienį, kai protingiems žmonėms jau buvo viskas aišku, kažką nerišliai vebleno apie antrą turą.

Bet jūs patys kalti jei tokių klausote.

O štai ką pasakysiu aš: niekas dar neaišku ir viskas priklauso tik nuo to, ar Z.Balčytis iš tikrųjų nori šiuos rinkimus laimėti. Pergalė, žinoma, jam nėra garantuota, bet viską teisingai padarius, tikimybė yra kokie 75 procentai. Tik reikia profesionalo, geros komandos ir šiek tiek pinigų.

Tad pagrindinis klausimas, kurį kažkada uždavė didysis proletariato vadas V.Uljanovas, kurio tiesas studentams dar tada kai buvo partijos narė, dėstė dabartinė kandidatė į prezidentus D.Grybauskaitė, yra labai paprastas – ką daryti?

Atsakau.

Pirmiausia, LSDP turėtų išleisti aplinkraštį savo partijos nariams, įsakmiai nurodantį, per likusias dvi savaites nesiimti asmeninės iniciatyvos ir nesielgti taip kvailai, kaip kad elgėsi dar nesubrendęs rimtai politikai J.Požėla ar, savo laiku, jai jau perbrendęs ir savo veiksmų, panašu nebesuvokiantis V.Adamkus.

2008 metų Seimo rinkimų ir referendumo patirtis bei konservatorių rezultatai aiškiai rodo, kad labiausiai rinkimų kampanijai kenkia durniai su iniciatyva. Todėl siekiant teigiamo rezultato savus durnius reikia stabdyti, o oponentų – skatinti (apie tai kiek vėliau)

Svarbiausi – B.Ropė ir V.Tomaševskis

Po to reikėtų aiškiai apibrėžti, kurios rinkėjų grupės yra svarbiausios prieš antrąjį rinkimų turą. Tam, žinoma, reikalinga gilesnė analizė nei aš spėjau atlikti per pusdienį, tačiau, preliminariais vertinimais, svarbiausi Z.Balčyčiui yra rinkėjai, balsavę už B.Ropę ir V.Tomaševskio šalininkai.

Konservatorių propagandistai ir apsišaukėliai politologai šioje vietoje, žinoma, puls ginčytis, bet nekreipkite dėmesio, nes kai matiniesi iš rankos, sugebėjimas mąstyti dingsta.

Todėl klausykite manęs ir aš jums viską paaiškinsiu.

Už B.Ropę pirmame ture balsavo 4,15 proc. rinkėjų, o už V.Tomaševskį – 8,23 procento. Kodėl jie svarbiausi? Ogi todėl, kad tai yra rinkėjai, kurie nėra angažuoti ir nėra suinetersuoti balsuoti už kurį nors iš likusių dviejų kandidatų.

Todėl jais reikia labai rūpintis. B.Ropės atveju LSDP galėtų pasinaudoti turimais administraciniais resursais ir mainais į ką mors R.Karbauskio partijai, įtikinti B.Ropę viešai deklaruoti savo paramą Z.Balčyčiui. Tai, žinoma, nereiškia, kad visi balsavę už B.Ropę, balsuos už Z.Balčytį, bet įtakos tai gali turėti.

Su V.Tomaševskiu kiek sunkiau, nepaisant to, kad LLRA yra koalicijos narė. Bėda ta, kad V.Tomaševskis, panašu, yra apsvaigęs nuo neįtikėtinai gero pirmo turo rezultato ir jam besišviečiantys dar 5 metai Europos Parlamente neleidžia suvokti realybės ir matyti toliau nei penkerių metų algalapis. Todėl jis kaip povas kalba apie politinį turgų (lyg pats jame neprekiautų) ir aiškina, kad LLRA nieko nerems.

Bet visus povus galima nuleisti ant žemės ir plunksnas jiems papešioti, nes  LLRA ne vien V.Tomaševskis, yra ir partiečių, kurie dirba čia Lietuvoje, ministerijose, Seime ir kitur. Nemanau, kad jie norėtų aukoti savo darbą vardan V.Tomaševskio gerovės.

Geras dalykas kalbant apie V.Tomaševskį ir jo rinkėjus yra tas, kad pats V.Tomaševskis darys viską, kad jo rinkėjai gegužės 25 dieną ateitų balsuoti. Tad reikia tik pasistengti, kad įmetę į urną Europos Parlamento balsavimo biuletenį, kitame biuletenyje jie kryželį padėtų tinkamoje vietoje.

Viską gerai padarius, apie 10-12 proc. rinkėjų balsų garantuoti, o tai reiškia, kad turime jau apie 23-25 procentus.

Neatstumti N.Puteikio elektorato

Protesto elektoratas Lietuvoje yra. Tai faktas, kurį galima neigti, bet jis dėl to neišnyksta. Šiuo klausimu jau prieš šešerius metus esu paskelbęs trumpa mokslinę studiją ir mano nuomonė nesikeičia.

Šių rinkimų atveju pagrindinė masė protesto elektorato pasirinko N.Puteikį, kuris gavo 9,33 proc. balsų. Paskatinti juos visus balsuoti už Z.Balčytį nėra labai lengvas uždavinys, bet įmanomas.

Pirmiausia, todėl, kad potencialiai jie visi yra prieš D.Grybauskaitę. Tačiau problema ta, kad jie gali neateiti į antrą turą, ypač jei pats N.Puteikis paragins. Todėl čia reikia kompromiso ir išminties – šiek tiek flirto su pačiu N.Puteikiu, užsitikrinant, kad jis bent jau nebūtų priešiškas, šiek tiek populizmo, perimant N.Puteikio nuostatas, išsakytas debatuose ir šiek tiek fantazijos panaudojant D.Grybauskaitė ir jos rėmėjų ant N.Puteikio išpiltą iniršį bei isteriją jo atžvilgiu.

Turėtų suveikti ir galima būtų tikėtis dar apie 6–7 proc. balsų. Taigi, jau apie 30-32 proc. turime.

Suburti likusį protesto elektoratą ir koalicijos partnerius

Protesto elektoratas balsavo ne tik už N.Puteikį. Dalis jo balsavo ir už A.Paulauską, būtų balsavę už R.Paksą, jei D.Grybauskaitė ir konservatoriai nebūtų jo taip bijoję ir leidę dalyvauti rinkimuose (beje, būtų buvę labai įdomu pažiūrėti, kas būtų laimėjęs R.Pakso ir A.Paulausko dvikovoje. Aš būčiau statęs už pirmąjį).

Kaip ir V.Tomaševskio atveju, tikėtina, kad tiek Darbo partija, tiek partija „Tvarka ir teisingumas“ darys viską, skatindami savo rinkėjus ateiti prie urnų gegužės 25 dieną. Nepaisant to, kaip jiems seksis, reikia užsitikrinti, kad tiek A.Paulauskas, tiek R.Paksas viešai ragintų savo rinkėjus balsuoti už Z.Balčytį (R.Paksas tai yra jau padaręs, tad didesnį dėmesį reikėtų skirti A.Paulauskui ir būtent jam, o ne V.Uspaskichui, kurį reikėtų pasistengti išimti iš viešosios apyvartos).

Viską padarius teisingai, turime dar apie 10-12 procentų. Taigi, jau apie 40-44 procentus. Jau, galime sakyti, pasivijome.

Išnaudoti konservatorius ir jų isteriją

Siekiant pergalės, būtina išnaudoti ne tik šalininkus bei potencialius rėmėjus, bet ir aršiausius priešininkus. Mūsų aptariamu atveju tokie yra Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partjos nariai. Jų pagalba siekiant pergalės yra neįkanuojama, nes kaip ir visi iniciatyvūs durniai, jie dirba nemokamai.

Todėl taktika turėtų būti labai paprasta: ne tik leisti jiems toliau siautėti ir kelti isteriją, bet ir visaip juos skatinti tai daryti.

Ypač didelį dėmesį reikėtų skirti pagrindiniams TS-LKD pagalbininkams – R.Juknevičienei ir M.Adomėnui. Jie abu nemokamai socialiniuose tinkluose jau yra paskelbę tiek Z.Balčyčiui naudingos agitacinės medžiagos, kad daugiau jau beveik ir nebereikia. Pakanka viską surinkti ir tinkamai apiforminti, išskiriant tikslines rinkėjų grupes. Ir darbas bus padarytas.

O dar jei pavyktų už 30 sidabrinių ar pasinaudojant jų durnumu į rinkimų agitaciją įtraukti A.Užkalnį su A.Ramanausku, tai rezultatas bus geresnis nei per referndumą dėl atominės elektrinės. Būdų tai padaryti yra ne vienas.

Naudojant konservatorių teikiamą pagalbą, agitacijoje būtina akcentuoti, kad D.Grybauskaitė yra konservatorių remiama ir jų visaip palaikoma kandidatė. Tą būtų galima padaryti ir vaizdinėmis priemonėmis, kad rinkėjai geriau įsimintų.

Pasibaigus rinkimams, konservatoriams už jų nuoširdžią pagalbą būtų galima atsidėkoti nusiunčiant dovanų popiežiaus palaimintą runkelį su išgraviruota D raide, kurį anie galėtų draugiškai suvalgyti, prieš išsiskirstydami kas sau, prieš tai sudainavę „Ažuolai žaliuos“.

Keisti retoriką

Kai kurie nieko neišmanantys politologai aiškino, kad Z.Balčytis pateko į antrą turą todėl , kad buvo nuosaikus ir debatuose bei savo reklamoje nekonfrontavo su dabartine prezidente. Tai aš jums pasakysiu, kad tai yra visiškas b…it ir A.Paulausko bei N.Puteikio rezultatai yra geriausias to įrodymas.

Todėl, jei nori laimėti, Z.Balčytis turėtų iš esmės pakeisti retoriką ir pradėti kalbėti apie D.Grybauskaitės „politiką“, jos sprendimus ir pažiūras (tiksliau, jų nebuvimą).

Laimėti nekonfrontuojant yra neįmanoma ir LSDP rinkimų štabas turi tai pagaliau suvokti.

Ypač reikėtų atkreipti dėmesį Į D.Grybauskaitės bandymus kalbėti pirmuoju asmeniu, triuškinant juos argumentais, kad ji realiai nieko nenuveikė, o tik tauškė, o viską padarė dabartinė Vyriausybė (įskaitant ir dujų terminalą, jungtis, bei mažesnes dujų kainas).

Apskritai per debatus, kurie dar bus, Z.Balčytis turėtų kreipti diskusiją link socialinių klausimų ir tyčiotis iš D.Grybauskaitės ir jos rėmėjų isterijos dėl Rusijos puolimo, JAV pagalbos ir Kremliaus agentų. Ir kuo žiauriau, nes konservatorių ciucikų tai vis tiek niekaip nepaveiks, o štai normalūs žmonės gal ir išgirs.

Agitacijos priemonės

Tai svarbus momentas, galvojant apie pergalę. Turint galvoje, koks yra pagrindinis LSDP ir protesto elektorato rinkėjas, reikėtų orientuotis į tradicinę žiniasklaidą ir daug dėmesio skirti susitikimams vietose.

Čia, žinoma, iškils lėšų klausimas ir kūrėjų problema. Tai, mano nuomone, reikėtų atsisakyti tų, kurie kūrė klipus apie darbo paieškas. Ką samdyti, patarčiau atskirai.

Renkantis susitikimų vietas, dar atskirai reikėtų panagrinėti balsavimo rezultatus, kam aš neturėjau pakankamai laiko. Tačiau viena aišku – Kauną iš sąrašo reikia išbraukti.

Taip pat nereikėtų skirti daug dėmesio socialiniams tinklams, nes ten siautėja konservatorių ciucikai, su kuriais kovoti reikia ištvermės ir laiko. Iki antrojo turo jo nėra pakankamai, tad užtektų minimalių pastangų ir A.Bačiulio bei A.Matonio kvailų įžvalgų eksponavimo bei poros memų su Adomėnu bei Juknevičiene. Na, gal dar G.Landsbergiu, parodant inetelekto impotenciją.

Skatinti rinkėjų aktyvumą

Tai nėra lengvas uždavinys, bet labai svarbus. Pamenate, jei viską gerai padarysime, jau turime panašų kiekį balsų, kuriuos gavo D.Grybauskaitė pirmajame rinkimų ture.

Taigi, jau iš esmės pasivijome ir dabar, kaip sakė Nikita, belieka tik pralenkti.

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti neįveikiama užduotimi, bet iš tikrųjų taip nėra.

Paaiškinu. Tie 45,89 proc., kuriuos D.Grybauskaitė surinko pirmajame ture, yra daug, bet kartu tai yra jos galimybių riba.

Visa konservatorių sukelta isterija, visi pačios D.Grybauskaitės bandymai pristatyti save kaip Lietuvos demokratijos motiną ir asmenvardžio „aš“ naudojimas davė tik tuos 45,89 proc. kurių neužtenka antram turui laimėti.

Nepaisant to, kad konservatoriai ir jų ciucikai į pirmą turą sukėlė visus saviškius. Net tuos, kurie nevaikščioja, nemato, negirdi, nekalbant jau apie tuos, kurie neturi gebėjimo mąstyti.

Daugiau jų antrame ture nebus. Tikėtina, kad bus mažiau, nes atsižvelgiant į demografiją, tikėtina, kad per dvi savaites kokie du procentai išmirs.

Tačiau pirmame ture dalyvavo vos kiek daugiau nei 50 proc. visų rinkėjų, o tai reiškia, kad rezervas dar labai didelis. Nes konservatorių ciucikai sudalyvavo visi, liko tik abejingi ir neapsisprendę. Todėl uždavinys labai paprastas – padaryti taip, kad kokie 3-5 procentai iš pastarųjų ateitų gegužės 25 prie urnų. Būdų tam yra.

Kas liko neaptarta

Jūs tikriausia jau pastebėjote, kad nepaminėjau A.Zuoko ir jo rinkėjų.

Tai ne šiaip sau. Nes A.Zuoko rinkėjai – tai A.Janukonis ir „City service“ darbuotojai, dalis Vilniaus savivaldybės klerkų ir A.Melianas ir M. Monkevičius. Nereikšminga mažuma, statistai, tskant škia.

Todėl Z.Balčytis galėtų palinkėti A.Zuokui išsinuomoti oranžinį dviratš ir sukti ratus po Užupio trinkeles iki pat II prezidento rinkimų turo. Jei ant ratų užsiklijuotų Z.Balčyčio atvaizdą, gal duotų papildomai 1509 rinkėjus. Kaip sako rusai, ir tai duona.

Dar neaptariau rinkimų kampanijos įgyvendintojų. Nežinau, kas Z.Balčyčiui padeda ir kas rūpinasi jo agitacija, bet mano patarimas, vėlgi prismenant rusų liaudies išmintį, būtų labai paprastas – vyti juos į kaklą. Nes jie – beviltiški.

****

Tai kaip ir viskas.

Jei pastebėjote, tai parašiau apie tai, ką reikėtų daryti, Tai buvo nemokamai.

Jei kas nors norėtų sužinoti, kaip reikėtų daryti, tai kaina – 100 000 litų. Juokinga suma, palyginti su ta, kurią LSDP iššvaistė vėjais ir vos pateko į antrą turą.

Rytoj turėsiu daug darbo, trečiadienį- ketvirtadienį bendrausiu Klaipėdoje su studentais, tad penktadienį jau galite atnešti sutartį, jei norite laimėti rinkimus.

Grynais neimu, tik pavedimu.

(34 balsų, vidurkis: 4,26 iš 5)
Loading...
 • antaniukas

  „Dariau tai nemokamai, neturėdamas jokio asmeninio intereso (nes nespėjau įsteigti savo partijos) ir, kaip sakoma, for fun..“

  Sekanti citata : ..“nes kaip ir VISI iniciatyvus durniai, jie dirba nemokamai..“

  Na, nors pagaliau prisipazinote, kas ir taip buvo visiems akivaizdu. Su tuo ir sveikinu.

  p.s. dabar galite nusokti nuo tilto ant galvos.

  • ArturasR

   Matote, antaniuk dunduk, kartais žmonės aukoja savo laiką vardab vertybių ir principų. Padugnės, žinoma, to niekada nesupras, tad nebandysiu tamstai to paaiškinti.

   O nuo tilto nešoksiu. Nes tai dundukų, tokių kaip tamsta sportas. Linkiu tapti čempionu.

  • Bobute

   antanuk,

   na ir greitas Tamsta teisti bei kalbėti visų vardu… Sakot – visiems akivaizdu. Drįstu teigti, kad ne visiems. Man akivaizdu kitkas.
   Cituoju p. A. Račą:
   „Tam, žinoma, reikalinga gilesnė analizė nei aš spėjau atlikti per pusdienį, tačiau,…“

   „Jei kas nors norėtų sužinoti, kaip reikėtų daryti, tai kaina – 100 000 litų.“

   Taigi, bedarbis Artūras per pusdienį parengė komercinį pasiūlymą už 100 000 litų. Investicija – mizerna (kiek kainuoja bedarbio pusdienis?), o galimas uždarbis per savaitėlę, net jei užsakovas pasiūlytų vienu nuliuku mažiau, – geras…:)
   O jei niekas ir nepasiūlys tų tūkstančių, tai tas pusdienis vis tiek jam ne dykas (suprask – darbas ne už dyką)… Dar kartelį įspyrė į minkštąją Rašytojui-Žurnalistui-Signatarui-Mokytojui ir etc., ir etc. Andriui bei dar bent dešimčiai savo nedraugų…:)

   Taigi, antanuk, jei Tamsta komentarus rašote už dyką, tai esate labiau panašus į tą iniciatyvųjį, o jei už pinigus – tai dirbkite ponaiti, dirbkite…:)

 • Tomas

  Kiek kainuoja valanda jusu paskaitos auditorijai ir kokiomis temomis galite skaityti paskaitas?

  • ArturasR

   Tomai, galiu patarti, kaip bendrauti su žiniasklaida – tiek TV, tiek kitomis priemonėmis. Galiu patarti kaip spręsti krizes arba įsukti reklaminę kampaniją. Taip pat – ko nereikia daryti. Kaina priklauso nuo poreikio ir nuo trukmės. arturas.racas@gmail.com

 • Puodukas

  Man labai keista, kodel bandoma prezidentę sutapatinti su konservatoriais su visais jų trūkumais ir privalumais. Jeigu jie remia, tai nereiškia, kad ir perduoda privalumus.?
  Visą ta studija iš esmės toli toli nuo tikimybės įgivendinimui. (Strekoza-3). Jokių prosvaisčių ir dėl elementarios priežasties- labai daug rinkėju neatėjo balsuot vien dėl to, kad nebuvo prasmės, o jei retingai pradėtų kylti Balčyčio , tai paskatintų ateiti daugiau rinkėjų ir atiduot balsą už būtent prezidentę. Ir jokiu budu, tai ne Balcyčio balsai.
  o didžiausia problema , tai kad geriau ir pačiam i Briuselį. Pasvarstykim- alga didesnė, dirbti nereikia, visiems draugas, laisvo laiko marios (tipiškas socialdemokratas) ….
  P.S. geriau tuos minimus pinigus skirtu labdarai- vaikams, seneliams

 • Μarius

  Esate klasikinis dundukas, „antiracai“. Nepykantą įžvelgiate net ten kur jos nėra. Čia būtent jūs taip elgtumėtese kaip aprašėte, nes būtent jūs savo elgesio modelį projektuojate į autorių. Turite teksto suvokimo problemų arba lakią fantaziją, nes Artūro Račo tekstas yra apie Balčyčio reklaminę kampaniją, o ne apie rytų Ukrainos įvykius. Tiksliau tokiais komentarais-fantazijomis norite įtikinti, girdi A. Račas yra prorusiškas.

 • max

  dažnai darote nuorodas į rusų liaudies išmintį. Tikriausiai tai viskas, į ką galite daryti nuorodą?

  • ArturasR

   Mielas max, bet tai juk yra gerokai daugiau nei anonimiškai amsėti, kaip kad darote tamsta. Ar nesutinkate?

 • svecias

  Tai jei nepasiulys sutarties ,tai gal po penktadienio parasyk,jei netingesi,ka istikruju manai apie Balcyti.

  • ArturasR

   Mielas svety, bijau, kad nelabai turėsiu laiko. Bet jei labai trumpai, tai jam tapus prezidentu, didžiajai daliai Lietuvos rinkėjų būtų geriau nei siautėjant Lietuvos Daliai

   • Puodukas

    Aplamai tai melas.. nevelnio niekas nepasikeistu apart Balcytis uzsitikrintu sau ir savo vaikams nemokamus namus, transporta ir beprotiska pensija iki mirties.. neapgaudinekit!…
    Jei zmogus nori kad jam butu geriau jis turi pats ir to siekti…

    • Bobute

     Tuštokai skambat, Puoduk…:)
     Bent tiek smagu, kad ne visai tuščias. Žinoma, kad žmogus pats turi siekti geresnio gyvenimo, o ne laukti, kad valdžia jam viską puoduke atneš.
     Vienok, teigti, kad valdžia (Prezidentas – viena tos valdžios šakų) „ne prie ko“ žmogiškos gerumo aplinkos kūrime – vaikiška ir naivu…
     Baigsi mokyklą, gerbiamas Puoduk, ir pats įsitikinsi kiek daug mūsų gyvenimas priklauso ne tik nuo mūsų pačių, bet ir nuo mūsų išrinktos valdžios. Beje, visose gyvenimo srityse…
     Gerų Tamstai pažymių mokykloje… :)

     • Puodukas

      Tamsta mokytoja, tu sena ir akla jau, laikas i pensija…

     • ArturasR

      Ne dundukams man aiškinti, kur man laikas. Bet štai aš pasakysiu, kad tamstai už tokiu komentarus laikas iš čia mėžtis. Clear?

      Then bye.

     • Puodukas

      Ponas Arturai, komentaras skirtas ne jums, o Bobutei uz mano asmens izeidima vienu komentaru auksciau… bet kokiu atveju , atsiprasau !

     • ArturasR

      Supratau. Priimu. Atsiprašau.

     • Bobute

      Puoduk, vaikeli, kuomgi aš Tamstelę ar, pasak Jūsų, – tamstelės asmenį įžeidžiau?
      Gal ko nesupratot? Gal ką paaiškinti? Nesikuklink, klausk…
      Geriau išsiaiškinti ir tik tada rašyti, nes vėl ką nors tuštokai bei kvailokai parašysi. Kad vėl nekiltų klausimų ir vėl neįsižeistum paaiškinu -aš jau seniai pensijoje, bet dar ne akla. Taigi, Tamstos patarimas kur man laikas – apykvailis (švelniai sakant)…
      Šiaip jau, tai net visiškam valentinui šiame blog’e buvo pavykę išaiškinti kur jis gali susikišti savo patarimus. Paaiškinčiau ir Tamstai, bet su vaikučiais grubokai elgtis širdis neleidžia…
      Tad vėl linkiu gerų pažymių mokykloje. Ypač visuomeniniuose moksluose, bet tai Jums dar ateityje – vyresnėse klasėse…

     • Borisovas Borisovas

      Bobute, su visa pagarba Jums, tačiau faktas, kad komentatoriaus, kuris bent kiek būtų priartėjęs prie Valentino lygio čia kaip ir nebuvo.

     • Bobute

      Gerbiamas dukart Borisovai,
      tai ką Jūs sakote yra ne faktas, o tik Tamstos nuomonė…
      Mano nuomone, komentatorius WU, beje, vėliau komentavęs savo pavarde, buvo bent keliais lygiais aukščiau Jūsų minėto pono(ios?). Galėčiau paminėti ir daugiau čia komentavusių, kurie, mano galva, buvo aukščiau…

      P.S. Kartais šiltai prisimenu tuos laikus, kai šis blog’as buvo kitoks, komentatoriai kiti, o ir pats Artūras… Ponas Artūrai, būkit koks norit – ne mano reikalas, bet man gaila, kad viskas taip pasisuko…

     • Bobute

      Gerbiamasis
      dukart Borisovai, nors čia Jūsų žinutė dar
      laukia patvirtinimo, bet aš ją gavau…

      Jūs sakote:

      „Bobute, Tomas
      (WU)-ne pagal metus protingas vyras. Pamenu pačius pirmus jūsų komentarus čia.
      Tokia nedrąsi, mandagi…Dėl Valentino… Dar nesutikau žmogaus, kuris taip
      aiškiai, logiškai, išmintingai ir geranoriškai mokėtų dėstyti mintis, kaip tai
      darė Valentinas. Jis labai išmintingas žmogus. Tokių reta. Patikėkit.“

      Na, bent dėl Tomo
      sutarėm. Savo pirmųjų komentarų nepamenu
      – tiek metų prabėgo…:) Nors metai nieko nepakeitė (bent man taip atrodo) –
      likau tokia pat nedrąsi, paprasta, mažaraštė kaimo moteriškėlė.

      Dėl Valentino…

      Jūs mane raginat,
      kad aš patikėčiau Tamstos jo vertinimais… Atleiskit, bet aš Tamstos net
      nepažįstu, net tokio nick‘o nepamenu.
      Taigi, aš geriau pasikliausiu savo vertinimais. Žmogus arogantiškai
      besityčiojantis iš kitų, besityčiojantis iš religinių įsitikinimų, įtikėjęs
      savo teisumu, neklystamumu, žmogus savo nuomonę pateikiantis kaip neginčijamą
      faktą ir etc. man yra ir bus visišku valentinu. Čia man kaip bendrinis tokių
      tipelių pavadinimas…

     • Valdas

      Bobute, Jūsų asmuo, pagal Puoduką:), buvo vienas iš stimulų kodėl čia grįžau. Ačiū, kad pasirodote. Nepamenu kokiu vardu pasirašinėjo žmogus, kuriam nespėjau kažkokių įrodymų surinkti dėl to kuris iš mūsų – jis ar aš – labiau neprotingas:). Iš ties gal kiek kitokia tuomet buvo šį vietelė. Bet, kad ir dabar internetinėse platybėse nelabai ką geriau rasi pasiskaitinėti gimtąja kalba, nei racas.lt. Aišku, Agnytės tema, ciucikai, bintai, actai, man nelabai suprantama naujiena, bet dundukai ir anuomet buvo. Atmatų ir padugnių, atrodo, nepamenu. Galvoju, gal man derėtų užsiregistruoti toje veidaknygėje, jei jau tokie įdomūs dalykai ten darosi, kad net Artūras juos perkelia į savo erdvę? Aplamai internetinio bendravimo kultūra man kažkokia keista pasirodė. Turiu omenyje ištraukas iš Bačiulio, Ramanausko ar Užkalnio facebuku. Jei visuomenėje elitu save pristatantys žmonės, viešai vertinantys kitų elgesį taip bendrauja ir leidžia sau tokius išsireiksimus, tai ką mums, paprastiems grioviakasiams, daryti belieka. Tik siųsti juos šunims šėko pjauti:). O man pačiam- facebuke profilį susikurti. Bet, kad nemoku..

     • Bobute

      Gerbiamasis
      dukart Borisovai, nors čia Jūsų žinutė dar
      laukia patvirtinimo, bet aš ją gavau…

     • Puodukas

      Bobule, del aklumo dar reiktu pasitikrint… o siaip ir as Tau palinkesiu: kad valdzia padidintu pensija ir atpigintu vaistus.. lauk, jei sulauksi :)

     • Bobute

      Ačiū už palinkėjimus, Puoduk.
      Bet aš esu patenkinta savo pajamomis, vaistų kol kas beveik nenaudoju, tai gal geriau kartu palinkėkim, kad valdžia padidintų švietimo finansavimą. Tada Tamstos mokyklos direktorius galėtų skirti priemoką Tamstos lietuvių kalbos mokytojai už papildomas pamokas nes, akivaizdu, kad Tamstai jų labiau reikia nei man vaistų…:))

     • Puodukas

      bobul, o tai ka vartoji, nepadidina aklumo ?

     • Bobute

      Kartojiesi, mielas Puoduk.
      Gal geriau paprašyk Puodynės (spėju, kad taip turėtų vadintis Puoduko mama), kad pasektų pasakėlę ir marš į lovytę – jau vėlu…

    • Auksinis_kardas

     Gaila, kad tokia įdomi tema nuslydo į menkaverčius pasistumdymus. DG ne be reikalo susiplakė su konservatoriais – kartu šie formuoja ryškią liniją to, kas žinoma kaip amerikinis neokoniškas valdymas. Stiprus angažuotumas, galingųjų mylėjimas, intrigos ir makaronai bet kokia kaina. Nes taip reikia. Tuo tarpu Balčytis atstovautų ganėtinai butkevičišką stilių politikoje, pasižymintį atsargumu ir išdiskutavimu, kartais persigalvojimu dėl pakartotino įvertinimo. Nepaisant mažiau tvirtos formos, už jos išties galima aptikti tokį turinį, kuriam pakankamai svarbu minimaliai kažkam kenkti, bet visgi nuosaikiai keliauti gerovės auginimo takučiu. Neokonai dažniau nespėja suvokti kiek pridirbę. DG labui galima pasakyti, kad bent jau suteikia didesnio saugumo iliuziją dėl angažuotumo užsienio kryptimi. Nors dar didelis klausimas, ar tikrai neįmanoma atburti santykių su vis labiau čekistine Rusija nuosaikesniais spjauduliais. Na, dar DG spardo visiems aplink užpakalius, ir taip katalizuoja procesus, to duotasis vyriškis nedarytų.

 • Valdas

  Artūrai, suprantu, kad esate užsiėmęs, bet vis tik neįkyriai noriu priminti, kad šią savaitę dar nebuvo nuotolinės pamokos. Žinokit, kad turiet neakivaizdžių studentų:) (Šiai dienai bent vieną tai tikrai)

  • ArturasR

   Valdai, ačiū, kad skaitote ir atsiprašau. Labai jau sunki savaitė buvo. Bet būtinai iki pirmadienio pamoka bus (jau žinau, apie ką. Ne apie politiką ir ne apie Ukrainą)

 • Eimantas

  Uzkalnis apie neigiamus dalykus raso teigiamai, o Racas apie teigiamus – neigiamai. Vien del to kova nelygi:)

  • ArturasR

   Eimantai, viskas priklauso nuo skaitytojo. Kiek suprantu, tamsta nelygioje kovoje kritote ir esate loseris?

 • Liepinis

  Ale, ir vėl Ratuotas dalina patarimus dundukams! O gal jis sau galėtų patarti susirasti kokį nemaketuotojo ir „kolorado“ ruporo darbelį, bo galvelė mūsų DUNDUKĖLIUI IR SRUČIUI akivaizdžiai ir nenuostabiai jau atsiskyrė nuo kūno. Jis jau tapo DIEVU(„šutrų“ Dievas, pamazgų Dievas, nuosavo klozeto Dievas, pagaliau, savos subinės Dievas!). O, beje, sauskelnes dažnai keiti, Ratuotas? Drėgmėje sėdėti negerai- prostata kentės! Oi, čia juk požymis pykčio ant vis ko! Pala pala, nieko nediagnozuoju, juk ir taip visi mato…

 • ArturasR

  Nemielas anonime, susidūrimų su D.Grybauskaite neturėjau. Tiesa, ji man skambino ir prašė manęs jai atstovauti LRT. Sutikau.Todėl juokdarys ir dundukas esate tamsta ir todėl siūlau tamstai iš čia mėžtis.

 • ArturasR

  Algi, konservatoriams, D.Grybauskaitei ir Darbo partijai nedirbčiau.