D.Grybauskaitė jau laimėjo? Nuojauta man sako, kad dar nebūtinai

Ši nuotrauka, mano supratimu, geriausiai atspindi buvusios TSKP partijos narės, šiuo metu nepartinės kandidatės tikrąsias vertybes ir ideologija. Kuri yra maždaug tokia: padarysiu bet ką, kad gaučiau, ko noriu.

Ši nuotrauka, mano supratimu, geriausiai atspindi buvusios TSKP partijos narės, šiuo metu nepartinės kandidatės tikrąsias vertybes ir ideologija. Kuri yra maždaug tokia: padarysiu bet ką, kad gaučiau, ko noriu.

Žurnalistai ir kiti savo srities profesionalai kartais susiduria su situacijomis, kai visi turimi faktai lyg ir rodo viena, o nuojauta sako, kad ne viskas taip akivaizdu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ar kaip kas nors bando įteigti. Tada iškyla dilema: ar vadovautis vien plikais faktais, ar vis dėlto pasikliauti nuojauta, Šis įrašas yra būtent apie tokią situaciją.

*************************

Esu Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis pagal kilmę ir tuo labai didžiuojuosi. Ta prasme esu nacionalistas. Mačiau daugiau pasaulio nei tikriausiai 70 procentų mano bendrapiliečių, nepaisant to, Lietuva man geriausia pasaulio valstybė. Nes ji man davė galimybes, kuriomis pasinaudojau ir pradėjęs nuo nulio, šiandien turiu labai daug ir niekam už tai nesu skolingas, išskyrus savo šeimą ir žmones, su kuriais man buvo smagu siekti bendrų tikslų.

Tarp mano draugų yra rusų, lenkų, žydų, prancūzų, airių. Yra katalikų, musulmonų, ateistų, kaip ir aš. Vertinu žmones ne pagal tai, kokiam dievui jie meldžiasi, ne pagal jų plaukų ar odos spalvą ir ne pagal tai su kuo jie miega. Svarbiausia, kad jie turėtų vertybes ir principus.

Niekada nenorėjau gyventi kur nors kitur, nes gyvendamas Lietuvoje, galiu per pusantros valandos nuvažiuoti pas savo mamą ar pas savo Anapilin išėjusį senelį, iš kurio gyvenime tikriausiai išmokau daugiausiai. Kita vertus, suprantu tuos, kuriems Lietuva yra per maža, kad jie galėtų save realizuoti, taip pat tuos, kurie galimybę būti savimi Lietuvoje išmaino į galimybę nusipirkti papildomą porą batų.

Kadangi žadu gyventi ilgai, noriu, kad man ir mano draugams čia gyventi būtų gera ir saugu. Kad rusams niekas nesiūlytų nupirkti bilieto į Archangelską, lenkams – į Gdanską ir kad lietuviams, turintiems savo nuomonę nesiūlytų persikelti į renovuotus Varnius.

Tikiuosi, kad taip nebus, nes taip man sako mano nuojauta.

Tačiau šis įrašas ne apie nuojautą. Jis – apie prezidento rinkimus ir antrąjį jų turą.

Visi faktai – kaip ant delno. Neabejotina favoritė yra dabartinė prezidentė D.Grybauskaitė. Ji įtikinamai laimėjo pirmą turą ir kryptingai siekia pergalės antrajame. Už mokesčių mokėtojų lėšas ji per pastarąsias 12 dienų pamatė tiek Lietuvos, kiek tikriausiai nebuvo mačiusi per visą savo kadenciją ir ją palietė tiek tikrų gyvų žmonių, kiek ji tikriausiai nematys net jei prezidente būtų iki gyvos galvos.

Didžioji dalis „nepriklausomos“ žiniasklaidos tikėdamasi bendros nuotraukos ar ordino, visos kampanijos metu dirbo nemokamai ir tai tęsis iki pat, kol bus suskaičiuoti balsai. „Lietuvos ryto“ interviu su D.Grybauskaitės broliu (jei nebus uždraustas kaip R.Janutienės reportažas apie kandidatės biografiją) bus tik išimtis, patvirtinanti taisyklę. Tai nė iš tolo nepalyginama su Z.Balčyčio agitacijai išleistais 2 mln., kadangi savanoriškas parsidavinėjimas visada yra nuoširdesnis, nei darbas už atlygį. Nekalbant jau apie tai, kad LSDP pasirinkti viešųjų ryšių specialistai yra, mano subjektyvia nuomone, arba marsiečiai (nes sugebėjo įtikinti LSDP mokėti pinigus už tai, kas neverta nė cento) arba O.Benderio giminaičiai.

 D.Grybauskaitei labai padeda ir tai, kad pats Z.Balčytis yra aiškiai nepasirengęs antrajam turui ir tikriausiai iki šiol nežino, ar jis nori laimėti. Dabartinei prezidentei padeda ir tai, kad Z.Balčytis tikrai nėra tas žmogus, kurio Lietuva nusipelnė po 23 Nepriklausomybės metų.

Anglų kalboje yra toks labai geras terminas apibūdinti situacijai, kurioje visi laimi: „win-win situation“. Tai mes iš esmės turime „loose-loose dead end“.

Ar tai jau reiškia, kad D.Grybauskaitė laimėjo? Remiantis faktais – labai tikėtina. Tačiau nebūtinai, nes galutinį rinkimų rezultatas paaiškės tik sekmadienį apie vidurnaktį, o iki tol, dar visko gali nutikti.

Pavyzdžiui, į Lietuvą bendrą vizitą gali surengti B.Obama, V.Putinas, A.Merkel ir A.Jolie. Atvažiavę jie gali nuspręsti apsilankyti LSDP būstinėje, kur Z.Balčytis pavaišins juos saldainiais ir praves ekskursiją po Valdovų rūmus. ir dar papozuos netyčia pro šalį einantiems fotografams ir operatoriams. A.Merkel toje fotografijoje bus su burka dant pademonstruotų savo bendrapiliečiams, kaip ji juos myli, o B.Obama rodys du pirštus virš V.Putino galvos (nes tas gerokai mažesnis) taip smbolizuodamas gerųjų jėgų pergalę prieš blogąsias. A.Jolie nuotraukoje apsikabins Z.Balčytį ir fotografuojant pakštels jam į skruostą.

Ar ir tada D.Grybauskaitė vis dar išliktų favorite? Klausimas retorinis, nes žinome, kad tokio vizito nebus.

Tai D.Grybauskaitė jau laimėjo? Gali būti, nes daug kas, įskaitat ir ją pačią, taip galvojo per pirmąjį turą. Dabartinei prezidentei prireikė net keturių valandų suprasti ir susitaikyti, kad taip neįvyko, nors kai kurie ciucikai net vidurnaktį lojo, kad pergalė dar įmanoma.

Todėl nuojauta man sako, kad dar nepralaimėjome. O ar pralaimėsime priklausys nuo daugelio objektyvių ir subjektyvių aplinkybių.

Pavyzdžiui, nuo rinkėjų aktyvumo. Z.Vaigauskas, antai, paskelbė, kad jis bus didesnis nei 50 procentų. Taip siųsdamas žinią, kad nėra ko į tuos rinkimus eiti, nes bus, kas balsuoja. Bus tokių, kurie Z.Vaigausku patikės ir neateis. O. D.Grybauskaitės rinkėjai ateis, tiesa jų bus kiek mažiau, nei pirmajame ture, nes žmonės negyvena amžinai. Ypač – konservatorių rinkėjų amžiaus.

Pralaimėsime ar ne, priklausys ir nuo oro. Nes oro sąlygos lems aktyvumą. Kai kam bus sunku ateiti, jei bus labai karšta, o kai kas pasirinks leisvalaikį prie ežero ar vasarinių batų paieškai.

Pergalė ar pralaimėjimas priklausys ir nuo to, kokia koja rinkėjas išlips iš lovos, kokią pirmą dainą išgirs per radiją, kaip į jį pažiūrės kaimynas, ką jis valgys pusryčiams. Nes prezidento rinkimų antras turas nebus balsavimas dėl pažiūrų ar ideologijos. Na, bent jau D.Grybauskaitės atveju, nes ji, kaip mes žinome, nepartinė, o tai reiškia – be nuoseklių pažiūrų ir be ideologijos. Z.Balčytis ideologijai atstovauja, bet tie, kurie už jį balsuos, juk darys tai ne dėl ideologijos, o tik priešindamiesi isterijai.

Pagaliau, pergalė ar pralaimėjimas priklausys ir nuo to, kokioje Lietuvoje norime gyventi. Toje, kur yra tik dvi spalvos ir viena teisinga nuomonė ir visi kiti „ne prie ko“. Ar Lietuvoje, kurioje gali būti, kuo nori, sakyti tai, ką galvoji ir nebijoti už tai būti apšauktas agentu ar vabalu.

Aš tai norėčiau gyventi pastarojoje ir todėl eisiu balsuoti. Nuojauta man kužda, kad tokių, kaip aš, yra daug ir todėl aš dar neeliu rankų į viršų, nors faktai ir negailestingai tą siūlo.

(24 balsų, vidurkis: 4,83 iš 5)
Loading...
 • Μarius

  Gražiai parašyta!

 • ArturasR

  Ramūnai, mano nuomone verta, nes iš dviejų blogybių reikia rinktis mažesnę. Ne progresą šiuo atveju, bet galimybę sumažinti isterijos ir priešinimo mastus. Tik tiek.

 • Saulius

  „Ypač – konservatorių rinkėjų amžiaus“. Jei nueitumėte į bet kurio universiteto baraką ir paklaustumėt už ką studentai balsavo ar balsuos artimiausiuose seimo rinkimuose, 7-8 iš 10 pasakytų, kad konservatorius arba liberalus, tikriausiai sutiksite…

  • ArturasR

   Sauliau, iš esmės sutiksiu, bet kiek studentai sudaro tarp visų rinkėjų. Be to, studentai – tai tik dalis jaunimo ir jie gausiai balsuoja FB nei rinkimų apylinkėse.

 • Dovydas

  „kokioje Lietuvoje norime gyventi, toje, kur yra tik dvi spalvos…“ Šiuo atveju Lietuvoje tikrai yra dvi spalvos: vienas kandidatas atstovauja raudoną spalvą, o kita – violetinę.

  • ArturasR

   Dovydai, o kuri jums arčiau prie širdies?

 • Roma

  O kodėl manoma, kad be DG bus mažiau isterijos? Lyg ji būtų jos priežastis. Dalia tik pasyviai reaguoja į tai, kas turi įtaką viešojoje erdvėje. Dešinieji apžvalgininkai ir JKL isterikuos ne ką mažiau ir be jos, o kokie bus prezidentės santykiai su konservatoriais po kelerių metų ir kam ji puls į glėbį sunku pasakyti. Ji pradėjo pas Brazauską, tai kodėl negali atgal perbėgti, jei matys, kad socdemams gerai sekasi, o konservų reitingai maži. Be to, jos meilė su konservatoriais irgi problemiška, pykosi ne kartą.

 • fanaberijus

  Jei jau naudojate anglu kalba, netingekite pasimokinti ir gramatikos: „loose-loose dead end“ , turetu buti „lose“.

  • ArturasR

   jei būtų kalbama apie pralaimėjimą, tai gal būtumėte teisus. Bet neatkreipėte dėmesio į kitus žodžius, todėl grįžkite į mokyklą.

   • fanaberijus

    a paie ka kalbate jus? Uzveskite ant kelio, aciu.

 • Jonas

  Balsavote už konservatorius, balsavote už Grybauskaitę ir laikėte tai protingu sprendimu. Dabar, kaip suprantu, galvojate, kad tai nebuvo geriausias variantas ir kai kurie žmonės kurie turėjo kitokią nuomonę nei jūs priemė geresnį sprendimą. Šiuose rinkimuose jūs teigiate, kad Grybauskaitė jau yra didesnė blogybė, bet po 5 metų gal vėl pasirodys, kad viskas buvo atvirkščiai.

  • ArturasR

   Jonai, norėčiau būti Vanga, bet nenoku ateities išburti. Bet sugebu matyti realybę. O ji yra tokia, kad dar 5 metai su D.Grybauskaite Lietuvą nustums atgal dešimčiai metų.

 • Aurimas

  daryk video bloga, smagu butu matyt ’24valandos’ verta vaizdeli. actas, bintas, nemenka pilstuko tara.
  iseitys: tiltas,kilpa,begiai. myli Lietuva – irodyk.

  • ArturasR

   Prietranka, savo pasiūlymus dalink jauniesiems konservatoriams.

 • Rytis_I

  „D.Grybauskaitei labai padeda ir tai..“ Labiausiai, manau, padėjo akivaizdus oponentų noras išpūsti DG šeimos problemas, „NKVD uniformos“ ir visokios ten „diktatūros“ Lietuvoje. Jei bus „taip“ – turbūt reiks žmogiškai užjausti Grinevičiūtę, Vaišvilą ir kitus, – juk tiek darbo indėta. Vien prie „Raudonosios Dalios“ kiek turbūt žurnalistinio prakaito pralieta, sistemizuojant ten visokias Kurginiano sąmokslo teorijas. Tai turėtų įeit į auksinį (raudonąjį?) tautos kultūros fondą, – bent kaip šiokia tokia kompensacija :)

 • albertas

  Na, „balčytis“ panašu nenori laimėti, nes „debatuose pasirodė kaip visiškas DUNDUKAS. Nebalsuosiu. DG – isteriška senmergė su visais tam būdingais bruožais. Nebalauosiu. Belieka balsuoti už Lukošenką, kuris nuosekliai puoselėja Lietuvos (LDK) istoriją.

 • Valdas

  Vakar balsavau. Pasiėmęs biuletenį, pusbalsiu juokais sau svarstau: už ką čia balsuoti, už tetą ar už dėdę. Tokia dama man ir sako: negi norite Putino, žinoma už Grybauskaite, nes kitaip Putiną turesite – paakcentuoja dar kartą. Pažiūriu aš į ją- lyg tai iš pažiūros protingą turėtų būti – bet skėsteliu rankom, nes nesumoju ką galėčiau atsakyti ir nueinu užbraukti savo kandidato. Čia iš serijos „Kažko nesuprantu“:)

  • ArturasR

   Gerai, dar kad nepasakė, jog namus atims ir lieps visiems kalbėti rusiškai

   • M.P.

    D. Grybauskaitei, V. Landsbergiui, R. Juknevičienei,
    A. Kubiliui Vladimiras Putinas yra įrankis savo teisingai nuomonei prastumti. Konservatorių darže V. Putinas atlieka žvirblių baidyklės vaidmenį. Jeigu
    žvirbliai, špokai ir varnos nepritarsit teisingai nuomonei tai nebegausite nei
    trupinių iš MŪSŲ daržo. Ateis V. Putinas ir viską suės.

    Ir jus pačius suės.

    Aš pergyvenu dėl savo anūkų sakė A. Kubilius.