Gerbiama ministre, I.Šimonyte, gal jau laikas būtų įsikišti?…

Iš pradžių atrodė, kad M.Širvinsko liudijimas bus tik dar vienas elinis šauksmas tyruose, kurių jau matėme ir kurių garsas išsiskalido nepalikdamas jokių ženklų.

Bet, pasirodo, ne.

Dar kartą viešai paliudijo L.Pečeliūnienė. Lyg ir nieko naujo nepasakė, nes jau buvo apie tai kalbėjusi, bet šiokių tokių naujų detalių buvo. Apime VDI ir VMI tyrimus, bei laiškus premjerui A.Kubiliui.

Bet ir tuo nesibaigė. Prisikaupusi drąsos apie imtus vokelius prabilo ir D.Šalc. Ten dar daugiau detalių ir net įrodymų šiokių tokių yra. Ir ypač dažnai minimas Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas M.Žemgulis.

Aš suprantu, kad jam baisu. Tikriausiai visada buvo. Bet dabar ypač, nes jau tuoj tuoj Darbo partija, panašu, taps valdančiosios koalicijos nare. Kaip čia dabar pradėsi tikrinti žiniasklaidą, kuri galima su ta partija siejasi?

Todėl ir manau, kad pats laikas būtų įskišti ministrei I.Šimonytei. Patarti, priminti, kokia yra VMI funkcija, gal net reikiamą įstatymo straipsnį nurodyti. Gal padėtų?

Jei ne, tai dar galima BK šalia padėti – su atverstu puslpaiu, kuriame yra 22 ir 24 straipsniai.

Juk šiaip ar taip VMI yra kažkuria prasme pavaldi Finansų ministerijai, ar ne?

Galėtų, žinoma, ir premjeras įsikišti, bet jis dabar labai užimtas. Juk rinkimai.

O jūs, ministre, juk rinkimais neužimta. Ir Vyriausybėje dar būsite gana ilgai. Juk naujoji bus suformuota gal tik po gero mėnesio. Laiko yra. Bent jau kuriam laikui po savęs švarią vietą paliktumėte.

Tad gal padėkite?

 

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Arman

  Aciu uz komentara. Zinant teismu praktika, tikrai uztenka 4-6 asmenu liudijimu (paaiskinimu) ir VMI priskaiciuoja moketinus mokescius (Sodros, GPM), skaiciuoja delspinigius ir pan.Kokiu pagrindu?-kad ir turinio virsenybes pries forma principu, itvirtintu mokesciu administravimo istatyme. Tik beda p.Racai, kad asmenys prabile apie tai, kai pasiskaitai ka jie dare, kad sitas tamsus reikalas iskiltu i pamirsiu (teisine prasme), padare daug klaidu, tokiu kaip – kazka kazkur parase ir viska paliko, vadovaudamiesi principu „tegul jie aiskinasi, vot koks as geras, paskundziau“. Visi kalba ir kalba, o po to kaltina VMI, VDI ir pan., pirmiausia patys turi eiti kartu su teisininku, nes nereikia cia horoskopu rasyti, ir aiskiai paaiskintu situacija, ir ispeti VMI, VDI, kad jei nieko neisiims tai bus viskas apskusta. ir patikekite, kai VMI, DVI mato kvalifikuotus zmones besiskundziancius, net ir paprastatus, kurie nepakyla iki zurnalisto (visazinio) lygio, viskas buna ir irodyta ir mokesciai priskaiciuoti. Tad ne p.Simonyte turetu reguoti (nors cia gera nuoroda), bet patys zmones pakartotinai kreiptis turi, nes cia kaip toj lietuviskoj pasakoj, as pasakiau (arba palojau), kad blogai, o JUS JAU VISI dirbkite…
  P.S. na ir kam gasdinti BK? cia juk ne Rusija, vis tik galima svelnesnemis priemonemis pasiekti gerus ir teisingus rezultatus….

  • Auksinis kardas

   Kažkaip labai jau šoniuki pas jumi VMI lieka. Tai yra Mokesčių Inspekcija. Žmogus gali nenorėti samdytis advokato ir eiti kovoti iki galo už valstybės interesą, gali jausti nesaugias perspektyvas besišakodamas, o štai VMI už valstybės interesą pakovoti privalo. Susimaišėte fakultatyviniuose reikaluose.

   • Arman

    deja, ne, bet reikia zinoti, kad VMI, VDI ar dar kazkas gali tik tada „kazka daryti“ (istirti, nustayti faktines aplinkybes), kai kazkas pasako tao (saziningai), parodo arba nurodo kur galetu buti naudingi dalykai ir pan., taciau net tai ir padarius, kartais neimanoma nieko irodyti, nes buna praeje daug laiko, na bet pas mus gi viska galima irodyti, nesvarbu kas ka sake, kaip yra ar kas buvo, juk ir mirusius galima teisti. Taigi, VMI veikla jos darbu NE TIK JI turi buti suinteresuota, bet mokesciu moketojas, nes be visuomenes pagalbos tai yra tik grazus zodziai popieriuje, taip kad pats susimaisei…

    • dzyvai

     Arman, ar mokesčių mokėtojas yra tam kvalifikuotas ir privalo žinoti, kaip reikia rinkti įrodymus, ar tuo, gavusi signalą, turėtų pasirūpinti VMI? Kam ta VMI reikalinga, gal tada porą „bachūrų“ nusisamdžius pačiam mokesčius „išsireilaut“? Negi VMI pagrindinė funkcija yra ginti pažeidėjus nuo nekvalifikuotų darbininkų? Kam tas žodis Inspekcija?

    • Auksinis kardas

     Arman, ar pats skaitėte straipsnius? Nueina žurnalistai pas VMI įgaliotinį Žemgulį, sako – pas mus vyksta taip ir taip, reikia jūsų profesionalaus talkinimo kaip turėtume surinkti reikalingą medžiagą ir likviduoti nusižengimus. Skaitėte ką išgirdo atgalios? Jei kažką darysite, bus blogiau. Kas neaišku, ką čia norite susukti savo išvedžiojimais?

  • Mauras

   Tipiškas teisėto valdininko pasiteisinimas – „ne tą formą ne taip užpildėte, todėl net viduje suprasdami kad problema tikra, vistiek nieko negalime padaryti“. VMI nesunkiai padėtų susirinkt teisingus ar trūkstamus liudijimus, jei tik suprastų atsakomybę už mokesčių mokėtojų moralę, tiesiogiai įtakojančią visuomenės perspektyvas, ir pačios valdžios vertinimą, kurį lengva sužlugdyti išsigandusiam valdininkui pasirinkius selektyvų teisingumą. Klausimas tiek finansų ministrei, tiek M.Kaseliauskui.

   • romas

    Reikia skųstis raštu, gauti atsakymą ir toliau skųsti aukštesnei instancijai. Piliečiams trūksta pilietiškumo, todėl valdininkai kartais neskuba pasijudinti. Lietuvis yra valstietis – pasiuntė, jis ir eina, vietoj to, kad pasiektų savo.

 • Įdomu, ar tokie į dienos šviesą lendantys pilietiški kurmiai galėtų išjudinti visuomenę taip, kad DP būtų priversta atsisakyti rinkiminių pergalių?

  • dzyvai

   Galima ir daugiau variantų. Pvz., premjeras vadovaus iš Maskvos ten slapstydamasis nuo „politinio“ persekiojimo, o Putinas turės teisėtą prašymą rusakalbių interesus apginti…

 • stellar penny bun

  Ir kur lietuviškos profsąjungos, kai jų labiausiai reikia. Atsiprašau, kišeninės profsąjungos. Hmm.. pražygiuoti Gedimino prospektu mūsų niekas nekviečia, ir karšto vyno taurės niekas nesiūlo. Mes nesikišim, duokit darbo, duokit darbo… duok 1509 litų minimalią algą, duok 1800 litų minimalią algą.

  • dzyvai

   Tai ne profsąjungos, o šiltose vietose susėdę politikieriai (bent jau aukščiausioji grandis).

  • Profsąjungos, deja, dažniausiai efektyviai gina tik savo narius… Manau, kad minėti žurnalistai nėra LŽS nariai…

 • jautis

  Manau, kad jei visa balso ir valstiečių laikraščio redakcija parašys pareiškimus dėl vokelių ir verslo liudijimų ir pridės krūva vaizdo ir garso įrašų – VMI įrodymų vis tiek nepakaks šiuo atveju…

 • Dima

  Po A. Račiaus komentarų dažnai įsikišdavo ir ponas Radzevičius. Tyla. Tai gi čia jo daržas kedenamas. Jis tik sugebėjo Kubilių vadinti „beviltišku“. Štai ką pirmiausia reikia bausti. O dar ta kontrolierė už ką pinigus ima. Visokie Čyvai pas Rūtą koneveikia sukčius o patys?

 • Dima paitaisau

  Po p. A. Račo

 • Mauras

  Šis tekstas mano atveju puikiai atsako į klausimą, „kodėl žmonės skaito AR blogą.“ Viena esminių priežasčių yra konkretus balsas ir erdvė diskusijai pilietinėse iniciatyvose, esminiais moralės ir nulinės tolerancijos klausimais. Norėtųsi kad toks į esminius visuomenei klausimus orientuotas aktyvizmas – ir tai komplimentas :) – būtų dažnesnis.

 • Vingių Jonas

  P-nas Artūras matyt neskaitė 15min straipsnio „Skaitytojo skundas. Pyst už vadžios ir vėl nuo pradžios“
  http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/pasiskusk/skaitytojo-skundas-pyst-uz-vadzios-ir-vel-nuo-pradzios-522-265713
  Manau, kad šis p-no Artūro straipsnis-kreipimasis labai panašus į tą 15min „įkrovėjo“ atvejį. Tik ten Aplinkos ministerijos „reikalai“, o čia VMI prie Finansų ministerijos. Uždaras ratas, arba kaip mėgsta valstybės tarnautojai teisintis: – Talmudas kaltas. Aš nekaltas.:)

  • romas

   Ten valdininkai daugiau mažiau teisūs. Namas yra bendra nuosavybė. Jei savininkai patyrė žalą, turi kreiptis į teisėsaugą.

  • romas

   Be to, kiek supratau, pilietis nepaklausė patarimo ir statybos inspekciją nesikreipė – atsakymas gautas iš savivaldybės darbuotojos.
   Tiesa, atrodo yra kažkuriame įstatyme toks reikalavimas valstybės tarnautojams, kad jei raštas pakliūną ne tuo adresu, reikia persiųsti atsakingai institucijai ir informuoti apie tai laišku pareiškėją.

   • Vingių Jonas

    Jeigu viešojo administravimo subjektas neturi įgaliojimų priimti administracinės procedūros sprendimą dėl skunde išdėstyto klausimo, jis ne vėliau kaip per 5 darbo dienas perduoda skundą viešojo administravimo subjektui, kuris turi reikiamus įgaliojimus, ir apie tai praneša asmeniui. (Viešojo administravimo įstatymo 23 str. 4 dalis).
    Kai vyksta ginčai su valdžios liaudimi, teisėsauga beveik visada sako, kad valdžios liaudis teisi, o dažniausiai net nesikiša. Taip yra manau dėl to, kad paskutinius keturis metus valdžios liaudies daugumą sudarė „trolintis“ mėgstantys, kuriems „atsakomybė visada šalia“, t.y. lygtai ir turėtų atsakyti, bet neatsako:). VMI prie Finansų ministerijos turėtų atsakyti už neveikimą, bet neatsako. Ministerė parašys VMI, VMI persiųs Vilniaus AVMI, Vilniaus AVMI atrašys VMI, VMI atrašys ministerei ir proce – dūra baigta. Kas dar neaišku?:)

    • romas

     Finansų inspekcija turėtų reaguoti.
     Taip pat 15min. aprašytu atveju turėtų reaguoti statybos inspekcija, jei jai pasiskųstų. Na o savivaldybės darbuotoja turėjo persiųsti inspekcijai, bet ji gal ne kiekvieną dieną su tokiais skundais susiduria, todėl nežino, kaip elgtis. Namo pirmininkas, mano nuomone, per ilgai laukė. Reikėjo veikti kol vyko nelegalus remontas.

     • Vingių Jonas

      Kaip tas namo pirmininkas galėjo reaguoti, jei tarkim buvo išvažiavęs į Palangą, o jam grįžus nelegalus remontas jau padarytas?
      Finansų ministerija sureagavo – persiuntė VMI, VMI – Vilniaus AVMI ir t.t., kol ratas užsidaro.
      Va, pas Jakilaitį „Lietuva tiesiogiai“ sėdi vienas „trolintojas“. Jo klausia: – Ar pripažįstate, kad padarėte klaidą? Tas atitarška: – Tai ribinė situacija…

     • romas

      Trolintojas nėra valstybės tarnautojas, jei kalbate apie Ulevičių.

    • romas

     Per pastaruosius keturis metus valdininkijos sudėtis labai nepasikeitė, papročiai taip pat.
     Savivaldybės, beje, turi 3 metų ciklą ir pagadą ten daro vietiniai politikai. Vilniuje, kaip žinome, Zuokas ir DP, LSDP, LLRA koalicija.

     • Vingių Jonas

      Drįsčiau nesutikti su Tamsta, kad „pagadą ten daro vietiniai politikai“. Visi „vietiniai politikai“, manau, paprastai dar turi, kas jiems patiems „pagadą daro“ ir į valdininko kėdes susodina tokius, kokių „reikia“. Ar girdėjote, kad būtų buvusi nors viena byla dėl to, jog koks nors geresnį išsilavinimą ir geresnius įgūdžius turintis žmogus dalyvavo konkurse į valdininko vietą, bet pralaimėjo konkurso ir konkurso rezultatus apskundęs teismui laimėjo bylą ir užėmė valdininko vietą?

     • romas

      Politikai savivaldybėse keičiasi kas trys metai, bet pagrindinė masė savivaldybės darbuotojų nesikeičia. Paprastai pakeičiamas administracijos direktorius ir dar keli reikšmingesni vadovai.
      Panašiai yra ir valstybinėse įstaigose.

     • Vingių Jonas

      Politikai savivaldybėse, kaip ir Seime, keičiasi kas ketveri metai – “ Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų (toliau – savivaldybių tarybos, tarybos) nariai renkami ketveriems metams daugiamandatėse rinkimų apygardose, remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose pagal proporcinę rinkimų sistemą.“ (SAVIVALDYBIŲ TARYBŲ RINKIMŲ ĮSTATYMAS, 1994 m. liepos 7 d. Nr. I-532, 1 str.).

     • romas

      Dėl ciklo neteisus, bet visa kita taip ir yra – pagrindinė darbuotojų masė nesikeičia, kaip ir papročiai.

     • romas

      Esmė, kad paskutiniai 4 metai nėra kažkuo labai ypatingi.Per visą nepriklausomybės laikotarpį valstybės tarnybos darbo kokybė gerėja. Kažkiek kažkas paderėjo ir per praėjusius 4 metus. Gal tik norėtųsi greičiau, bet daug kas nuo tų nesikeičiančių sraigtelių priklauso :)

     • Vingių Jonas

      Pagrindinė masė ir papročiai nesikeičia, bet nuolat pasipildo naujais „protais“ a la Ulevičius. Tapo valstybės tarnautoju ir viskas – juo ir bus iki 65 metų. Įvedė naują „paprotį“ – trolius. Tai taip ir „trolinsis“ iki pensijos, o paskui dar galės tapti „politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoju“, nes tokiems 65-rių metų amžiaus cenzas panaikintas.

     • romas

      Jau sakiau – Ulevičius nėra valstybės tarnautojas. Valstybės tarnautojas taip nepasielgtų – vertintų darbo vietą.

     • Romai, Ulevičius pagal pareigas patenka į valstybės tarnautojų kategoriją. Kaip, pavyzdžiui, patekdavau aš, kol buvau LRT Taryboje. Ta prasme, kad jiems taikomi tie patys įstatymų reikalavimai. Todėl VTEK ir galės svarstyti Ulevičiaus elgesį.

     • Vingių Jonas

      Sutinku – Ulevičius nėra valstybės tarnautojas. Pagal VRK įstatymą jis priskiriamas Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo galiojimo sferai. Tačiau, kaip atrodo valstybė, kurios pareigūnai „trolinasi“? Ar labai „trolintųsi“, jei žinotų, kad negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus valstybės pareigūnui priklausantį atlyginimą? Vadinasi, reikia tvarkyti minėtą įstatymą taip, kad nekiltų jokių pagundų „trolintis“.
      Finansų ministrė juk irgi tik paskirta pareigūnė. Tai kodėl jai turėtų rūpėti, ką veikia VMI?

     • suomis

      Žinant visas peripetijas su Ulevičiumi, Šimašiui priklausytų interpeliacija. Liberalams tai būtų nemenkas smūgis.

     • romas

      Kokia interpeliacija, kai neliko mėnesio šitam Seimui dirbti?

     • Auksinis kardas

      „Finansų ministrė juk irgi tik paskirta pareigūnė. Tai kodėl jai turėtų rūpėti, ką veikia VMI?“
      Gal todėl, kad yra jos pavaldume? Pilnas įstaigos pavadinimas štai koks:
      Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

      Kas link Ulevičiaus, nematau kodėl Šimašius galėtų būti atsakingas daugiau, nei išrausti iš gėdos dėl susikompromitavusio skirtojo asmens – anas yra savistovus suaugęs vyriškis, visiškai savarankiškai sukantis biznelius ir siunčiantis žinutes tarpe tarnybos reikalų. Aišku, tai, jog Ulevičius iki šiol sėkmingai slapstė savo kitus veidus, stebina pastaraisiais atradimais. Norėjo WIN-WIN be pabaigos. Nesigavo. Too much, too soon. Jaunatvei spąstai.

     • suomis

      Įdomesnis variantas, kaip Ulevičius papuolė į VRK.

     • Auksinis kardas

      Visiškai negudrus variantas – jis turėjo aktyvesnio ir supratingo piliečio reputaciją, reiškėsi visuomeniniuose ir interneto socialiniuose tinkluose. Atsiliepė į kvietimą dalyvauti VRK darbe. Buvo atrinktas, kaip tenkinantis reikalavimus. Visa kita yra tik tai, kas nutiko po to, ir kaip jis derino savo veiklas su pajamomis.

 • Vingių Jonas

  Siūlau pažiūrėti šios laidos kartojimą, jei domina. Ten ne tik Ulevičius „trolintoju“ prisistato:)

  • romas

   Skaičiau ir esmę žinau.

  • Vingių Jonas

   Dabar dar vieną „užburtą ratą“ rodė per Lietuvos ryto TV žinias. Pritrūko kelionės lapų – kreiptis į Linavą, Linava – į Kelių inspekcija, Kelių inspekcija – pas „e-masiulio“ ministeriją, o ta – į spaustuvę. Toliau – atbuline tvarka:))

 • Vingių Jonas

  Iš VRK įstatymo:
  1 straipsnis. Įstatymo paskirtis
  Šis įstatymas nustato Lietuvos Respublikos valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, kuriems netaikomas Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas, darbo užmokesčio dydžius ir apmokėjimo sąlygas.

 • Rytis I

  Iš įrašo, M. Taraškevičienė – „Gal neteko… Na, tai patys rašom, žinai, kritikuojam, ir patys darom…“
  Geras pastebėjimas. Rinkimai yr piliečių bei tautiečių šventė (kaip laukėm laukėm), o bet kažkas va būtinai šventę vėl bando sugadinti. Mėšlas… Jei per 46 mėn. neįveikė biurokratijos, tai per mėnesį… Nebent Kubilius, visgi rinkimai.

 • Yra

  Na taip, žinoma, jei ministrė nešoka ant statinės ir nerėkia kaip ji viską ir visus ‘sutvarkys’ tai tolygu ‘nieko nedaro’. Lyg ir maniau kad ne pagal viešųjų ryšių akcijas vertinami valstybės tarnautojai. Bet matyt klydau. Pranešimas spaudai būtų kaip ir ‘išsprendęs’ klausimą. Neliūdėkit, netrukus gali padaugėt tokiu būdu ‘dirbančių’.

 • markė

  O kam Šimonytei užsiimt VMI? Tauta parodė per rinkimus, kad ji pasisako už ivairius machinatorius ir mokesčių mizerį deklaravusius tipus išrinkdama į 1 vietą DP. Atėjus tokiai naujai valdžiai greitu laiku ir tos pačios VMI gali nelikt.

  • GIGA

   Kažką nupezėjai.Tai gal tauta ir pasisako už machinatorius,kai mato,kad tiems kas valdžioje nerūpi tai kas turi rūpėt.Skamba tik deklaracijos – „ištrauk milijardą iš šešėlio“….Tai traukit

 • markė

  Užtai dabar bus ne dekracijos, o užtikrinta vokelių sistema visur. Ir jie žino kaip.

 • Marius

  Gerbiamas Artūrai, nemanau, kad Šimonytė reaguos. Nes tokiu Darbo partija atveju nustos palaikyti tėvynsąjungiečių „strategines“ energetines fiks idėjas. Prisiminkime: DP lyderio žodžius apie pakartotinį referendumą. Galbūt net visai galima koalicija TS-LKD + LS + DP iširtų. Prisiminkime: balsavimas dėl atominės ir pritarianti Darbo partijos pozicija stebuklingu būdu koreliavo su teismo proceso pertrauka dėl partijos juodosios kasos. O čia viso labo, pamanyk, kažkokie vokeliai žurnalistams… Smulkmė…

 • Nesvarbu

  tai priminciu Raciui, jog zurnalistu darbo apmokestinimas siandien siekia 55 proc. si valdzia pasistenge. Raskit man kvaili, kuris sutiktu moketi tokius mokescius..

  • suomis

   Lee Iacocca, jam nepatiko progresiniai mokesčiai, bet jis sutiko su tokia tvarka.

  • Nesvarbu, tamsta pas tą kvailį jau kelerius metus komentuojate. Ir tas kvailys dirba dar su daugiau nei 40 kitų kvailių. Dar paieškoti, ar tamstos dundukiškai galvai skaičius jau per didelis?

 • Nesvarbu

  Jusu tiesa, kvailiu ir musu salyje netruksta. Bet tai nereiskia, jog visi turi (o ir gali) taikstytis su sios valdzios naktinejimais (naktinemis reformomis) O tamstos protingai galvai, daugiau, kaip puse nuo atlygio paskirti mokesciams, neatrodo skaicius jau per didelis?