Juodaskvernių bakchanalija: UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai

Šiandien per kažkurias žinias kalbėjo V.Aleknaitė-Abramkienė…

Ir ragino ginti civilizaciją…

Būtent tai ir pramušė.

Nes kol klausiau debatus Seime ir tos pačios V.Abramikienės pasiūlymą kultūros ministrui A.Gėlūnui prisisioti ant lėkštutės, buvo tik juokinga. Ir dar šiek tiek liūdna, kad ta Vilija yra Seimo narė. Guodė tik tai, kad laikinai ir jau labai neilgai. Na, ir dar truputį gėda, nes šiaip ar taip, plačiaja prasme ta Vilija Seime atstovauja ir man.

Bet „ginti civilizaciją“… čia jau nebejuokinga. Tai jau pavojinga. Ir reikalauja įsikišimo. Medicininio ir kuo skubiau.

Nes tai užkrečiama ir plinta labai greitai. Įrodymas – šiandien išplatintas „Lietuvos piliečių kreipimąsis dėl tikėjimo simbolių žeminimo ir niekinimo….“

Kas norėsit, susirasit, pacituosiu tik keletą „piliečių“ perlų:

Viešas Kristaus veido tepimas tikromis ar imituotomis išmatomis giliai užgauna ir pažemina visus Lietuvos tikinčius žmones. Lygiai taip pat, kaip bet kurį padorų žmogų giliai pažemintų ir užgautų jo tėvų atvaizdo tepliojimas ar bet kurį patriotiškai nusiteikusį pilietį užgautų ir pažemintų valstybės simbolių tepimas natūralų žmogišką pasibjaurėjimą keliančiomis išmatomis. Saviraiškos, išraiškos ir meno laisvė nėra laisvė tyčiotis ir bjauroti tai, kas šventa kitiems žmonėms.

[…]

Tikintieji turi tokią pačią teisę bei teisėtą lūkestį į jų simbolių šventumo apsaugą, kaip ir likę visuomenės nariai turi teisę ir teisėtą lūkestį į deramą pagarbą tam, kas yra jiems ypač brangu ir šventa.

[…]

Ypatingą apmaudą kelia tai, kad festivalis yra remiamas valstybės ir savivaldos institucijų skiriamais mokesčių mokėtojų pinigais bei rengiamas iš valstybės biudžeto lėšų išlaikomo Vilniaus nacionalinio dramos teatro patalpose.

[…]

Todėl gindami mūsų valstybės piliečių teises ir visos visuomenės bendrąjį gėrį raginame atšaukti šio spektaklio rodymą ir nutraukti bet kokią valstybės ir savivaldybės finansinę paramą šiam renginiui. Taip pat raginame atšaukti bet kokias šios spektaklio viešinimo akcijas. Visus sąmoningus Lietuvos piliečius kviečiame išreikšti solidarumą su savo tikinčiais bendrapiliečiais boikotuojant teatro festivalio „Sirenos“ renginius.

Pirmiausia, pasakysiu štai ką (tikiuosi, L.Kunigėlis nepareikalaus honoraro): UŽSIKRUŠKIT*. Geriausiai – negyvai.

O dabar – apie viską iš eilės.

Aš suprantu, kad artėja rinkimai. Suprantu, kad kažkam dėl to desperacija: nebebus valdiškų mašinyčių, kelionių į užsienį, priėmimų ambasadose, kanceliarinių išlaidų, glamūrinių žurnalų ir dar daugelio dalykų, kurie vieną dieną ėmė ir mukrito iš dangaus. Susitaikykit su tuo – nieko nėra amžino.

Aš taip pat suprantu, kad 2011 metų surašymo duomenys, pagal kuriuos 3/4 Lietuvos gyventojų tiki nekaltu prasidėjimu, pomirtiniu gyvenimu, vaikščiojimu vandens paviršiumi ir kitais kliedesiais įkvepia. Nieko tokio – kažkada įkvėpdavo Kašpirovskis ar tualetinis popierius. Praėjo. Praeis ir šitai.

Aš prisipažinsiu – man tai netrukdo. Kol jūs kliedite užsidarę ir tarpusavyje aš linkęs patylėti.

Bet štai kai jūs pradedate aiškinti apie „civilizaciją“, vapėti apie tai, kas „šventa“, kliedėti apie „teisę bei teisėtą lūkestį į jų simbolių šventumo apsaugą“,  lieti apmaudą dėl mokesčių mokėtojų pinigų, ir nusišnekėti apie „visos visuomenės bendrąjį gėrį“, aš  tylėti nebegaliu.

Ir dar kartą jums sakau: UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai.

Nes civilizacija yra pažanga, o ne viduramžiai. Civilizacija yra skrydžiai į kosmosą, TV, genetika, nanotechnologijos. Civilizacijayra tai, kad teigiantys, jog žemė sukasi aplink saulę nėra deginami ar ketvirčiuojami, ir kad nebėra inkvizijos. Pagaliau – civilizacija yra galimybė reikšti savo mintis laisvai ir kritikuoti kitų reiškiamas mintis, jei jos nepriimtinos.

„Švento“ nėra nieko. Arba – viskas. Bet kiekvienam savaip. Man šventa yra mano laisvė, kurios aš jums neprimetu. Man šventas yra racionalumas, kurį jūs sąmoningai ignoruojate. Man šventa yra galimybė rinktis. Jums gi šventa yra paklusimas bandos jausmui. Jums šventa yra tikėti pasakomis. Jums šventa yra nustatinėti taisykles. Mes niekada nesusitarsime.

Bet todėl, kad civilizacija yra pažanga, aš dar kartą sakau jums: UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai.

Sakote turite kažkokią teisę ir kažkokius lūkesčius į „savo simbolių šventumo apsaugą“? O kas jums tokią teisę suteikė? Jūs patys? O manęs paklausėte? Žinau, kad nenorite klausti, nes atsakymą žinote. Bet aš jums vis tiek atsakysiu: niekas jums tokios teisės nesuteikė, jūs ją išsigalvojote ir bandote ją primesti man. Viduramžiais gal ir pavyktų, bet civilizacijos pasekmė ir yra ta, kad jūs to negalite. Jums skauda, jūs pykstate, bet vis tiek nieko neišeis. Nes nėra jokių šventų simbolių, niekas, išskyrus jus pačius, jų nemato ir nežino ir juo labiau niekas neprivalo jų saugoti.

Todėl: UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai.

Rūpinatės mokesčių mokėtojų pinigais? Ne kartą esu sakęs ir dar kartą jums pakartosiu – aš pats savimi pasirūpinsiu. Be to, jūs vėjais jau paleidote nesuskaičiuojamą galybę ir paleisite daug daugiau mano pinigų, nei aš sugebėčiau per 300 gyvenimų, jei man juos tektų nugyventi. Aš, priešingai nei jūs, sveiko proto, tad žinau, jog neteks. Bet aš turiu teisę leisti savo (mokesčio mokėtojo) pinigus taip, kaip man atrodo esant reikalingu ir jūsų patarimai man nereikalingi.

Tad gal jau geriau UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai.

Norite ginti visų (tai yra ir mano) teises ir visos (tai yra, įskaitant ir mane) visuomenės „bendrąjį gėrį“? Ar bent suprantate apie ką kalbate? Ar jums jau tikrai galvoje negerai?

Norite ginti mane nuo manęs? Norite ginti mane nuo mano teisių? Atsibuskite gal?

Sakote, bendrasis gėris? Gal pablūdote? Ką bendro galite turėti jūs ir aš jei man gėris yra laisvė, pasirinkimas, galimybė mąstyti ir vertinti, o jums gėris tai savo nuomonės primetimas, aklas įniršis, nulis proto ir dar mažiau tolerancijos.

Norite bendro gėrio? UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai negyvai. Nes bendro gėrio niekada nebus.

Pradėję nuo spektaklio, kurio nematėte, cenzūros, jūs pereisite prie filmų, po to prie nuotraukų, knygų, rūbų, batų, akinių, šukuosenos, sekso pozų ir valgiaraščio.

Viskas baigis tuo, kad pasakyti, jog Jėzus Kristus yra pasaka ir išmislas racionalumo stokojantiems homo sapiens porūšio atstovams reikš, jog tau kalbėti nebebus leista.

Todėl: UŽSIKRUŠKITE“. Geriausiai – negyvai. Nes jums nepavyks. Dėl to, kad viduramžius pakeitė civilizacija, o jūs likote viduramžiuose.  O gal net dar toliau.

P.S. Jei kam įdomu

http://www.youtube.com/watch?v=WxVx6xn4IQ0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JzldOzVho6w&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=NYuBw9kYWiM&feature=relmfu

* Lietuvių kalbos žodynas

(19 balsų, vidurkis: 3,53 iš 5)
Loading...
 • Šamanas

  Juokiasi puodas, kad katilas juodas.

  • Laima

   Iš tikrųjų – UŽSIKRUŠKITE”. Geriausiai – negyvai.

 • che

  ka cia bepasakysi Kopernikas

 • Valentinas

  Aš pasirašau po kiekvienu šio manifesto žodžiu.
  Patikslinimas: gyventojų surašymo anketos klausimas skambėjo taip (cituoju iš atminties):
  Kokiai religiniai bendruomenei save priskiriate. Šis klausimas šiek tiek skiriasi nuo „ar tikite nekaltu prasidėjimu, pomirtiniu gyvenimu, vaikščiojimu vandens paviršiumi“. Priklausymas religinei bendruomenei daugumai reiškia maždaug tai: „gimiau katalikų šeimoje, mane krikštijo katalikiškai, todėl esu kaip ir katalikas tik nepraktikuoju“ kas iš esmės reiškia „nesu joks katalikas, tik apsimetu“.
  Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į keistą tendenciją, kad mūsų religiniai fundamentalistai įkvėpimo semiasi iš islamistų.

  • Simas

   O as pasirasau po kiekvienu Valentino zodziu.
   Del straipsnio -tai cia metu straipsnis. Nepatingejau susirasti Facebooko slaptazodi ir paplatinti, ir parasyti savo pirma komentara. Super. Aciu

 • Skeptikas

  Kitų vardu nieko negaliu pasakyti, bet žmonių supratimu terminas „civilizacija“ apima ir tikėjimą, kaip vieną kertinių civilizacijos ramsčių.

  • Tamosius

   Na jei turi omenyje, kad krikscionybe (siuo atveju) prisidejo prie dailes, rasto, muzikos vystymosi, tada taip. Bet tas ramstis kai kuriais istorijos etapais tampa pagaliu ratuose.

   • Tamosius

    P.S. geriausias pagalio ratuose pavyzdys siandien – islamas, ka irodo visu (su retomis isimtimis) sia religija ispazistanciuju saliu totalinis atsilikimas.

 • TIMIS

  Pritariu. Tie burnojantys vaidina praktikuojancius katalikus nors baznycioj turbut buvo labai seniai per pirma komunija. Eh man pakilo noras sy spektakli pamatyt. Nors ir esu katalikas. Mano jausmu jis neizeidzia. Mano laisviu ir teisi R.

 • Fredis*

  L.Donskis sureagavo pernelyg šabloniškai, Tinklaraštininko nuomonė neįdomi, su Vilijos Abramikienės pozicija dar nesusipažinau, tačiau manau, kad ji yra lengvai prognozuojama, todė irgi neįdomi.
  Teoriškai kiekviena nuomonė yra lygiai vertinga ir svari.
  Jeigu kalbėtume apie „peržengtas ribas“ (mene, bendravime tarp visuomenės narių, politikoje, versle} tai reikia pastebėti, kad jos jau seniai peržentos, tačiau nustebinti ir šokitiuoti galimybių dar yra.
  P.S. Spektaklis Nacionaliniame dramos teatre turi įvykti, protestai prieš jį taip pat yra būtini, nes kitaip atrodytume esantys avių banda. Viskas kas atvežama ir rodoma neturi turi būti suvirškinta nekritiškai audringai plojant. Skepticizmas yra gerai.

 • Andrius

  …eina sau kokia proza :) – kitas taip issireiskes kaip mat butu blokuotas (na nebent butu pavares tokiais zodziais and kokio uzkalnio, ar tos pacios religijos)… na bet tinklarastininkui galima :) – jis cia seimininkas…

  P.s… o man labiausiai patiko ta vieta kur – pacituosiu – „..civilizacija yra galimybe reiksti savo mintis laisvai ir kritikuoti kitu reiskiamas mintis, jei jos nepriimtinos..“ – ech jei mes visuomet patys laikytumemes to, kam viesai raginame kitus ?:)… Na bet uztai kitiems pamokslauti bent nekainuoja…

  P.s. nors bendrai konsepcijai „religiniu klausimu“ pritarciau..:)

  • Bobutė

   Ačiū, ponas Andriau.
   Seniai neskaičiau tokio šmaikštaus ir , svarbiausia, taiklaus komentaro…:)

   • andrius

    … na ką Jūs miela Bobute..:) – nėr už ką…
    ..nors turiu pripažinti, kad tas „šmaikštumas“ man kainavo – dabar blokuoja man visus priėjimus prie tinklapio :)…
    …turiu va slapstytis kita spalva… beje nematėt čia niekur tokio ilgo, pliko ir labai pikto ? – na, gal, begu iš čia kol dar nepastebėjo…

 • P.E.

  Nieko naujo-dar Leninas kovojo su religija,liepdamas griauti cerkves,pjauti kryžius, o šventikus popus kišti po ledu…..Marxas rašė,kad relogija-opiumas liaudžiai.

  • P.E.

   Labai gerbiu Aušrą Maldeikienę ir jos požiūrį į ekonomiką bei religiją. Kai mūsų aukštųjų technologijų flagmanas prof. Bumelis be ironijos teigia,kad Jėzus Kristus yra didžiausias vadybininkas visatoje,bei remiasi dešimtimi Dievo įsakymų savo kasdieniame gyvenime,manau-tai rimta. O komjaunuoliška patirtis,marksizmas-leninizmas traumuoja.Sutinku. Gal ir gerb. Račas susimąstys.

   • P.E. Esate toks pat banalus kaip Užkalnis ir Grinevičiūtė kartu sudėjus. Ir patikėkite, mano gebėjimai mąstyti niekuo nenusileidžia jūsiškiams. Nebent tikite nekaltu prasidėjimu.

 • aušra maldeikiene

  Akivaizdu, kad susidūrėme su meno kūriniu. Ir akivaizdu, kad turime religinio meno kūrinį. Dėl to ir suvokiama skirtingai. Ir iš šio teksto Lietuvos ryte http://www.lrytas.lt/-13492550961347244860-belgijos-vyskupas-apie-r-castellucci-spektakl%C4%AF-tai-sukre%C4%8Diantys-vaizdai.htm
  aišku, kad kūrinys yra religinis. Taigi, filosofinis ir nevienplanis, kaip ir visi garsiausiu religinio meno kūriniai — nuo dailės iki kino. Ir Šventas raštas beje turi tūkstantmečių interpretavimo istorija — nuo Origeno iki Benedikto XVI kristologijos. Katalikybė yra šokiruojanti. O koks buvo ir yra šokiruojantis Dievas, kuris sutinka nusileisti iki gėdingos mirties šalia plėšikų. Vienntelis didelemia panteone ir šalyje, kur Dievas yra tas, kurio net vardas netariamas. Tiesą sakant nenusirisk GA iki isterijos (šias apeigas ryte jau atliko Užkalnis…), nes tikrai neišmanai nei religijos, nei religinio meno esmės. Nieko nežinai apie religijos filosofines diskusijas, Ir Tavo rėkimas šiuo atveju kažkaip man panašėja į Algio Greitai… Nes argumentai, kuriuos meti bažnyčiai, kukliai kalbant nuobodūs. Labai kažkaip primena kaimo davatkos priešingus pasistaipymus. Nors manau tikrai esi labiau išsilavinęs, nei toji moterėlė. Belgijos vyskupui, kurio tekstą spausdina Lietuvos rytas ir kuris MATĖ, spektaklis buvo gili religinė patirtis. Būtų gerai, kad pasaulis būtų toks plokščiais, kaip Tau norisi GA, bet, deja, nėra. Nepyk. Svarstai čia apie religiją ir religines patirtis, kaip maldeikienė apie serbentų auginimą ir krepšinio subtilumus. Nykiai. Nes neišmanai. Gal geriau apsiribok žodžio laisve. Tai bus tikrai rimta.

  • Valentinas

   Miela Aušra, Račo manifestas yra ne apie spektaklį, o apie religinių fundamentalistų raginimus jį uždrausti.

  • MA, pažiūrėjau daug to spektalio ištraukų, paskaičiau daug komentarų ir interviu apie spektaklį.

   Sakote nenusiristi iki isterijos? Atsipraša, MA, isteriją pradėjau ne aš. Ir nereikia man aiškinti, ko aš neišmanau ir ko aš nežinau. Religija… Man jos nereikia. Kaip ir nereikia viso to, kas su ja susiję. Jums reikia? Turėkite. Bet sau, patyliukais, neaiškindami man, kaip tai jums svarbu. Man neįdomu. Aš pasakomis jau seniai netikiu.

   Taip, aš rėkiu, nes fanatikai mane užknisa. Argumentai, kuriuos sakau, jums, MA, gali būti nuobodūs kaip man yra nuobodūs jūs aiškinimai apie religijos svarbą ir reikšmę. Primena davatką? Pažiūrėkite į veidrodį. Norite religinės patirties? Tai imkite ją ir džiaukitės. Visai įmanomais būdais. Bet kuo čia dėtas aš ir kuo čia dėtas teatras. Nepatinka? Sėdėkite namie arba eikite ir klaupkitės prieš savo stabus.

   Taip, pasaulis nėra plokščias. Žemės sukasi aplink saulę ir danguje nėra senuko su ilga barzda, kuris viską sprendžia ir viską lemia. Tai jums norisi, kad jis būtų ir kad aš jo bijočiau. O aš jums sakau….

   MA, sakote neišmanau? O turėčiau? Turėčiau rimtai svarstyti kaip pamaitinti minią duonos kriaukšle, kaip išpirkti savo nuodėmes, kaip patekti į rojų? Tikiuosi juokaujate? Nes manau, kad esate labiau išsilavinusi nei tojo moterėlė Vilija.

   Tad gal apsiribokite žodžio laisve ir tada tai tikrai bus rimta.

   Su visa pagarba, bet gal nereikia man aiškinti…:)

   • aušra maldeikiene

    Dabar radau… Šiaip aklo pokalbis su kurčiu. Nes tikrai norint kalbėtis, reikia žinoti tekstus ir išmanyti apie ką kalbama. Tikrai GA Tavo samprata apie religiją yra iš kokio 18 amžiaus, kai kovojo su klerikalais. Juokinga tiesa sakant.

    • MA, o man juokinga kaip galima tikėti tuo, ko nėra. Bet gal nesiplėtokim, nes čia mes aiškiai nerasim jokų bendrų vardiklių:) Nes jie neegzistuoja.

  • http://www.youtube.com/watch?v=1wfamPW3Eaw

   Don’t go to church on Sunday
   Don’t get on my knees to pray
   Don’t memorize the books of the Bible
   I got my own special way
   Bit I know Jesus loves me
   Maybe just a little bit more

   I fall on my knees every Sunday
   At Zerelda Lee’s candy store

   Well it’s got to be a chocolate Jesus
   Make me feel good inside
   Got to be a chocolate Jesus
   Keep me satisfied

   Well I don’t want no Anna Zabba
   Don’t want no Almond Joy
   There ain’t nothing better
   Suitable for this boy
   Well it’s the only thing
   That can pick me up
   Better than a cup of gold
   See only a chocolate Jesus
   Can satisfy my soul

   [Solo]
   When the weather gets rough
   And it’s whiskey in the shade
   It’s best to wrap your savior
   Up in cellophane
   He flows like the big muddy
   But that’s ok
   Pour him over ice cream
   For a nice parfait

   Well it’s got to be a chocolate Jesus
   Good enough for me
   Got to be a chocolate Jesus
   Good enough for me

   Well it’s got to be a chocolate Jesus
   Make me feel good inside
   Got to be a chocolate Jesus
   Keep me satisfied

  • bang

   Ponia aušra, kaip čia taip apsifeilinot kaip kokia venskienė su euru ? Nuo 18 minutės http://www.lnk.lt/video-perziura/3045/diagnoze-seimas-2012-09-05

   • Fredis*

    Nustebino argumentai (nuo 4:18) kodėl V.Uspaskich netinka būti premjeru: „nevisai graži praeitis ir nepakankamai gražiai ir švariai kalba lietuviškai“. Toks požiūris yra tradicionalistiškas ir labai artimas V.Abramikienės išdėstytiems argumentams kodėl ji protestuoja prieš italų teatro trupės pasirodymą LNDT.
    Vokeliai ekonomikoje, beje, yra labai moderni atsiskaitymo priemonė. Performansas.
    Mokytoja Aušra taip elgdamasi TV studijoje, beje toks stilius jai įprastas, kompromituoja socialistišką mokesčių idėją ir socializmą apskritai. Žinau du žmones, kuriems konservatoriai yra permanentinis blogis, tai Mokytoja Aušra ir Valentinas, ne be reikalo GIGA juos pavadino motina ir sūnumi.

  • Pritariu AM. Sitas irasas man visai niekuo nesiskiria nuo Algio Greitai saviraiskos. Vel gi, is tos pacios serijos, ka pagalvos sunus/dukra perskaite toki irasa?..
   Del draudimo tai sutinku, be reikalo. Spektaklio kurejai kaip tik ir siekia pigios provokacijos. Tegu, satanistai dar ne tokiu dalyku su biblija isdarineja, ir ka, negi del to verta sukti, galva – juk paklydimu yra begalybe.

   • mielas kempiniux, sūnus perskaitė. Dukra dar šiek tiek per jauna, bet tikiu, kad perskaičius jai nebus gėda. Nes mes su ja kalbamės. Lietuviškai. Ir tamstai to palinkėčiau.

    • Dėkui už pastabą, kartais tingiu perjungti raides. Iš pradžių buvo kiek apmaudu skaityti šitą įrašą, pamaniau, kad gal supainiojau blogus. Dabar vis tik labiau panašu, kad Abramikienės kategoriškas ir trumparegis pasiūlyamas pataikė į jautrią vietą ir pratūko ilgai kauptas turinys/pulinys. Kaip sakė Šrekas, better out than in.
     Vis tik pritariu nuosaikiai „juodaskvernių“ pozicijai: „Nėra nieko, kas, iš lauko įėjęs į žmogų, galėtų jį sutepti. Žmogų sutepa vien tai, kas iš žmogaus išeina“ Mk 7, 14–23. Didelio proto nereikia, norint paimti š ir teplioti, kas papuola po ranka. Gaila tų, kurie džiūgauja ir tiražuoja tokį „meną“. Jie man panašūs į naivius paauglius užsiimančius sexting’u. Smagu tik iš pradžių…

     • mielas kempiniux, jau kažkam uždaviau šį klausimą, bet nebijau pasikartoti: gal nesunku būtų numesti nuorodą į tą vietą, kur kažkas teplioja š kas papuola po ranka. Juk tikriausiai žinote, apie ką kalbate.

      Ir naudodamasis proga pasakysiu, kad gandrai, nešantys vaikus, Kalėdų seniai, nešantys dovanas bei vaikai gimstantys iš šventosios dvasios man nekelia kitokių jausmų išskyrus atjautą ir nuoširdžią užuojautą. Mano jautrios vietos yra kitur.

      Bet pripažįstu jūsų teisę būti jautriam. Kol man nebandote jos primesti.

     • Na klasikinis tepliojimo pavyzdys, tai gal jums ir neteko matyti, bet aš pirmą kartą susipažinau mokyklos tualete, a la „kryžiukai“ ant sienų. Dažniau sutinkami viešuosiuose.

      Tad jei jau šnekame apie viešumą, leiskit paklausti, kiek jautriai (nuo 0 iki 10) jūs sureaguotumėt, jei sužinotumėt, kad kažkoks užupio meninkas trispalvę terlioja ir kabinasi savo bute ant sienos? O kiek jei jis ją išterliotą pakabintų pro langą? Juk ir jis, teisiamas už išniekinimą, prokurorui aiškintų „varžote mano saviraiškos laisvę“.

      Dėkui už ateistinę propagandą iš serijos „opiumas liaudžiai“. Mano tėvai jos gerokai prisiklausė. Aš, du trečdalius savo gyvenimo nugyvenęs nepriklausomoje Lietuvoje, manau turiu teisėtą lūkestį į konstitucijoję įtvirtintą pagarbą savo bendruomenės religiniams simboliams. Ir jei jums teologinės „pasakos“, kelią užuojautą, tai aukščiau minėtame tekste ją gan sunku atpažinti, IMHO. Greičiau ji man primena Gražulio reakciją į gėjų paradą.

      Tikiuosi savo pamąstymais neprimetu jokių „papildomų“ teisių, kažkaip atrodė, kad jų turime po lygiai ;)

     • mielas kempiniux, yra didelis skirtumas tarp valstybės simbolio, įtvirtinto Konstitucijoje ir kliedesių, kuriuos kažkas bando laikyti tikrove.

      Konstitucijoje nėra įtvirtinta jokia apsauga jokiems stabams, įskaitant ir tamstos minimus.

      Užuojautą man kelia ne pačios pasakos (pats jas ilgai skaitydavau vaikams), o žmonės, kurie ir suaugę ne tik kad nenustoja jomis tikėti, bet dar ir priversti tikėti jomis kitus.

     • Sejanus

      kempiniux, kodėl manai, kad žmonės būtinai džiūgauja dėl to meno? Kad prieštarauja uždraudimui? Iš kur tu žinai, gal tas spektaklis daugumai čia pasisakiusių visai nepatinka?

      Kas liečia teises, tai aš nepavargsiu kartoti, kad jokių panašių teisių į pagarbą savo religiniams simboliams tamsta neturite. Pamirškite jas. Grįžkite į realų pasaulį, truputį užsisvajojote.

 • Andrius

  …beje, kalbant apie pirmus du cituojamus „pilieciu perlus“ – nematau juose nieko blogo, ar nelogisko, ar kaip nors manes, kaip pasaulecio, uzgaunancio… – visi turime teise sventu mums dalyku apsaugai nuo kitu niekinimo – religingi savo „stabams“, patriotai, tarkim – savo… ir t.t. … Jei tik ta apsauga nepereina i kitu niekinima :)…
  …O apskritai tai sis agresyvus manifestas man identiskas tai krikscioniu ar musulmonu fundametalistu reakcijai :) – tik ginami „tikejimai“ skirtingi – krikscionys tiki kad Dievas yra… musulmonai tiki kad jo pranasas „Machometas“… o Racas tiki kad ir krikscionys ir musulmonai klysta ir jokio Dievo nera :)… Vienu zodziu visi „tikintys“ ir vienas kita keiksnoja :)

  • suomis

   Išeina, kad ir tinkląraštininkas yra fundamentalistas. ;) Klausimas, ar fundamentalizmas yra gėris, ar blogis? Vertybių laikymasis, manau yra neblogas dalykas. Blogis prasideda, kai vardan gėrio pradedama pradedama nurodinėti kaip mąstyti.

  • Valentinas

   Andriau, manifestas neidentiškas fundamentalistų reakcijai. Identiškas būtų, jei Račas pareikalautų uždrausti mišias.

   • Andrius

    …leisk nesutikti Valentinai su tavimi :) – siuo „manifestu“ Racas reikalauja juos „uzsikr… geriausiai – negyvai“ – dovanok, neturiu teises pilnai pacituoti, nes galiu buti uzblokuotas :)

    • Valentinas

     Račo „Užsikruškite geriausiai negyvai“ yra nevilties šūksnis žmogaus, tikėjusio, kad gyvena laisvoje šalyje ir staiga pamačiusio, kad jį puola radikalai. Panašiai skambėjo greičiausiai nužudyto JAV pareigūno Benghaze paskutiniai šūksniai arba bent jau mintys, kai jis suprato, kad nebeišsisuks nuo fundamentalistų įžeistais religiniais jausmais.
     Ši istorija dar kartą įrodo, kad Konservatoriai savo esme nesiskiria nuo Talibano.

     • Andrius

      …galbut Valentinai :)… galbut… Bet „juodaskverniu“ skambus pareiskimai, siuo atveju, irgi galimi traktuoti kaip ju „nevilties sukis“ – uztikrinu tave, kad „inkviziciniu lauzu“ nebus :) – laikai jau nebe tie…

     • romas

      Valentinai, Abramikienė pasiūlė rezoliuciją, kviečiančią boikotuoti spektaklį, o uždrausti pasiūlė Žiemelis, kuris yra kažkurioje opozicinėje frakcijoje. Sutik, pasiūlymas neiti į spektaklį dar nėra jokia pasaulio pabaiga. Galima juk Abramikienės ir neklausyti.
      Nesuprantu, kodėl TS-LKD nuolat visos šiškos kliūva?

     • Andrius

      … Romai, bandysiu speti – gal todel, kad „d…. ir baznycioj musa“ ?:)..

  • Sejanus

   “ visi turime teise sventu mums dalyku apsaugai nuo kitu niekinimo“

   Tau jau sakė, bet galiu pakartoti – jokios panašios teisės neturi. Susitaikyk su tuo.

   • Auksinis kardas

    25 straipsnis
    Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.
    Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.
    Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai.
    Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.
    Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį.

    26 straipsnis
    Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.
    Kiekvienas žmogus turi teisę laisvai pasirinkti bet kurią religiją arba tikėjimą ir vienas ar su kitais, privačiai ar viešai ją išpažinti, atlikinėti religines apeigas, praktikuoti tikėjimą ir mokyti jo.
    Niekas negali kito asmens versti nei būti verčiamas pasirinkti ar išpažinti kurią nors religiją arba tikėjimą.
    Žmogaus laisvė išpažinti ir skleisti religiją arba tikėjimą negali būti apribota kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai būtina garantuoti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę, taip pat kitas asmens pagrindines teises ir laisves.
    Tėvai ir globėjai nevaržomi rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus.

    27 straipsnis
    Žmogaus įsitikinimais, praktikuojama religija ar tikėjimu negali būti pateisinamas nusikaltimas ar įstatymų nevykdymas.

    28 straipsnis
    Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių.

    29 straipsnis
    Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
    Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

    30 straipsnis
    Asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą.
    Asmeniui padarytos materialinės ir moralinės žalos atlyginimą nustato įstatymas.

    • Tamosius

     Kaip suderinami sie du teiginiai?:

     1.Niekas negali kito asmens versti nei būti verčiamas pasirinkti ar išpažinti kurią nors religiją arba tikėjimą.

     2.Tėvai ir globėjai nevaržomi rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus.

     • Auksinis kardas

      Per asmens pilnavertiškumo: pilnametystės, savistovumo prielaidas. Kol jos nepasiektos, įsitikinimai yra laisvoje tėvų ir globėjų žinioje.

    • Sejanus

     Taigi, kaip ir sakiau, jokios teisės į apsaugą neturi. Aš niekinu tavo religiją. Sakau atvirai. Pamėgink paduoti į teismą ir pažiūrėsi, kur prokuratūra tave pasiųs.

 • GIGA

  KAip nebūtų keista visiškai pritariu p.Maldeikienei:) Ir ne tik šiame komentare,bet ir šiandien matytoje pokalbio laidoje su Zarasų pedagogais.Dar keisčiau pritariu ir Valentinui:),tiksliau jis labai taikliai,nors ir cituoja iš galvos perteikia surašymo klausimą liečiantį realigijas

 • romas

  Kam įdomu, su angliškais subtitrais

 • Anarchisto byta

  Koks stiprus ir universalus dirgiklis ar ne taip? Daugiau emocijų, daugiau „dividendų“.

  • Anarchiste, tamsta labai teisus – uždirbsiu labai daug. gal ir tamstai nurodyti savo banko sąskaitą. Prisidėsite?

   • Anarchisto byta

    Pinigai – tai tik viena iš daugelio galimybių AR. Kiekvienam rūpi – savas tikslas. Neturėjau mintyse Jūsų uždirbant būtent jų, bet dėmesio šioje temoje gausite, manau, kiek daugiau. Tokie nebaisūs labai verbaliniai dividendai. Kaip žurnalistui, netgi būtini. Tai tiek.

 • briedis

  Civilizacija, pone Račai, prasideda ten, kur baigiasi laužai ir prasideda židiniai bei krosnelės. O jau kas ant laužo deginamas- čia jau jokio skirtumo (nors gerai suprantu, kiek toks požiūris yra slidus). Šia prasme jūs nelabai skiriatės nuo jūsų taip supeiktų viduramžių teisuolių.
  Ir ta pačia prasme noriu pridurti, kad jei poniai Abramikienei jei ką ir verta prikišti, tai niekieno neprašytą iniciatyvą (maždaug- išganytojas devintam danguj, nes ponia yra jam palanki).
  P.S – o juodaskverniai“…- tie tai kuo čia dėti?

 • romas

  Iš kur tiek dūmų, kai niekas nedegė? :)
  Įdomu, kad Bačkis į pasiūlymą užsikrušti iš anksto atsako raginimu katalikams: „…venkite į pyktį atsakyti pykčiu, į panieką – panieka, į orumo pažeidimus – kitų orumo nepaisymu.“
  Visas tekstas http://vilnius.lcn.lt/aktualu/;366

 • Sejanus

  Damn straight. Geriausia, ką esu šiame BLOG’e skaitęs.

 • Fredis*

  Spektaklis apie krikščionis kankinančius pasirinkimus, dvejones, apmąstymus, filosofavimą. Italų režisierius yra šaunuolis, nes skatina labiau domėtis krikščionybe.
  Ne krikščionys turėtų protestuoti ir piktintis, kad Jėzaus atvaizdas pakabintas LNDT scenoje, tačiau kadangi drobė bus apmėtoma irimo produktais, todėl bus gausiai sugužama tokio reginio pasižiūrėti ir patrypti kojomis, bei paploti rankomis. Akivaizdžiai anšlaginis kūrinys visų porūšių snobams.

  • Andrius

   …Alfredijau, bet ar girdejai ka pasake Matuzas ?:) – pasirodo, kad jau ir Uspaskicho partija „provakarietiska“:)… Ir mistinio „klano“ egzistavimo jau neneigia :)… Kaip tau tokios koncervu priesrinkimines metamorfozes ?:)…
   …artistu partija…

  • romas

   Arkivyskupo paraginti katalikai neis spektaklio žiūrėti, todėl nebus šokiruoti ir neturės kuo piktintis. Žiūrovai laisvamaniai turės mąstyti, dvejoti ir filosofuoti apie pamatytų vaizdų prasmę.

 • Mano galva, kazkas sumaise savokas: kalba apie laisves sventuma, nors omenyje labiau turi anarchija. Jaustis nebaudziamu ir neatsakingu pries nieka yra taip zavinga, kad kai kas isijaucia i si vaidmeni ir laiko tai savo tiesa. Nors, is esmes, nera pasaulyje nei vieno zmogaus, kuris nebutu atsakingas pries nieka. Ka jau ka, bet pries Dieva yra atsakingas kiekvienas zmogus, nepriklausomai nuo to, ar zmogus Juo tiki, ar ne. Juk Dievas yra, ir musu netikejimas jo nepanaikina. Taigi, ir atsakomybes pries Ji, taip pat…

  Kitas klausimas. Pilnai suprantu, jog malonu buti populiariu ir skaitomu autoriumi. Bet ar tai igalina buti cinisku ir storzieviu?.. Gerbti kitus yra viena is pamatiniu vertybiu… Gerbti ir nezeminti. Ar populiarumas tam trukdo?..

 • D.

  tuos kakučius tikriausiai mėto Galilėjaus, Koperniko ar Bruno palikuonys :) Sakydamas juodaskverniai Račas turbūt turėjo galvoje šitai – http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=515673&s=11&f=4 :)

 • Fredis*

  Žmogus gali visą gyvenimą dėti skersą ar horizontalų, tačiau kai ištinka bėda, kritinę ir sunkią minutę praskysta ir pagalvoja: – kokia laimė, kad mokėjau PSD, turėjau privalomąjį socialinį draudimą. Toks žmogus netikėtai ima gerbti aplink besisukaliojančias medicinos seseles, o per pagarbą joms pamilsta ir valstybę, tačiau švelnios ir rūpestingos slaugių rankos nėra visagalės. Vis tiek dėjęs horizontalų vieną dieną pasimiršta. Artimieji supilto kauburėlio galvūgalyje įbedžia medinį kryžių.

 • Auksinis kardas

  Nei paslaptis, nei naujiena, kad krikščionybė, kaip šiandienės civilizacijos formavimo įrankis neretai yra vertinama reikšmingai. Taip, mūsų komforto lūkesčiai leidžia mums šiais laikais mėgautis civilizacija be šios vis dar gyvos dedamosios. Kas būtent leidžia nesugriūti atsikračius tokių kreipiančiųjų? Kitos, galinčios civilizuotai anas pakeisti. Kaip kad teisė į įsitikinimų laisvę, pagarba įsitikinimams be išankstinių kažkurių iš jų prioritetų, kaip geresnių. Manau, kad šis AR įrašas prastai išlaikė tokį pagarbos minimumo egzaminą, nes triuškindamas įsitikinimų priešą, nepalieka šiam jokios teisės būti: pageidautina baigti negyvai. Skurdu.

  Kas link spektaklio: kaip meno kūrinys, esu tikras, formaliai žeidžiančias scenas gali naudoti įspūdingai ryškindamas paties tikėjimo gelmę, prieštaras ir susijusių išgyvenimų tikrumą – visiškai ne be reikalo religingi žmonės atpasakoja turėję progą gyvai visa tai patirti. Derėtų tiesiog paklausti, ar išlupusiems prieštaringą sceną kritikams patiems netrūksta tikėjimo gilumo, ar jie yra pajėgūs išgyventi spektaklį per savo tikėjimo tikrumą? Kuriuo net mes, netikintieji, neturime pagrindo netikėti, negerbti, net jei tai ne mūsų besidalinami įsitikinimai – tai tiesiog ne mūsų reikalas. Bet kiekvieno teisę kalbėti turėtume užtarti. Kiekvieno, tik be įniršio, pykčio.

 • Izbliondimas

  Pirma. Manau, kad meno kūriniai Žemėje buvo kuriami labai trumpą laiką, t.y. XVI – XIX a. Vėliau buvo tik pagal tą taisyklę, kad nėra taisyklės be išimties…
  Antra. Dievas yra. Tik visa tai reikia atskiri nuo tautosakos.

  O ką daryti su tais triukšmadariais ( XX ir XXI a., ten vadinamais muzikantais, piešėjais, teatruose šokinėjančiais ir t.t. ir pan.), – gal tikrai į pečių sumesti, kaip škurliukus… juk jau nuoptriukšmo ramybės nebėra žmonėms. O meno turime ir be jų, ir jis mums yra labai reikalingas.

 • bang

  Šiaip spektaklį ginanti tokia griežta pozicija visai nėra netikėta, nes fekalijos ant veido čia normalus dalykas :) http://racas.lt/samokslas-arba-a-uzkalnis-ir-vel-nori-demesio-man-gi-negaila/

  • bang, nepykite, bet esate dundukas. Dėl dviejų priežasčių: 1) aš neginu spektaklio, 2) gal galite nurodyti sceną su fekalijomis ant veido?

 • Arman

  na tik is dalies sutinku sutavim Racai. Sita isterija tikrai perdeta. Tik va nesutinku su daugeliu Jusu kitu argumentu, ypac civilizacijos apibudinimais per TV ir pan. Mane kaip tikinti, zeidzia sis spektaklis, na bet del to nepuolu jo uzdraudineti, bet kartu nepuolu ir jo reklamuoti. Tai, kad menu yra pavadinama pramoga tyciotis ir po „diskutuoti kaip tu jauties“ yra ne menas, ir siuo atveju iskreipiama menas kaip civilizacijos israiskos dalele. Tyciotis nera menas, tai degradacija. Niekas nebande atkreipti demesi, kad autorius italas, kazkodel nepasirinko kito veido…pvz., kokios izymiojo musulmono, bijo? manau, kad taip… Kad ir kaip bebudu, vakaru civilizacija uztikrina laisve tyciotis, nes tai yra kaip Jus teigiate saviraiskos laisve, taciau butent ji ir naikina geri.

  • Auksinis kardas

   Žeidžia spektaklis, ar ištrauka iš spektaklio?
   Ar tikrai atskirtumėte gerą (menine verte) spektaklį nuo prasto?
   Ar negali žeisti atitinkamas ribotumas?

 • Vaclovas

  Gerai atmintyje neužsifiksavo,bet atrodo amerikiečiai kariai myžę ant korano buvo nubausti.Taigi visur gyvenime ir mene turėtų būti ribos.

  • Sejanus

   Niekas nesiginčyja, kad ribos turi būti. Bet nematau priežasčių brėžti ribas būtent ten, kur užsimanė saujelė perdėtai jautrių krikščionių ir keli jų kurstytojai prieš rinkimus.

 • Komentuokite išradingai – komentuok.lt

 • egas

  laisvė yra laisvė, kiekvienas ją supranta skirtingai bet yra ir atsakomybė, sakykim krikščionybė yra iš esmės taiki religija, todel Castelucci gali jaustis labai ramus, o visa tai kas vyksta įvertinti kaip puikia reklama jo spektakliui, tačiau kas būtų jeigu koks kad ir lietuviu menininkas sukurtų pvz. kurini „Moze mižaluose“ cia jau ko gero sulauktume Nidos Vasiliauskaitės bei Izraelio protesto del antisemitizmo, arba koks ŠMC veikejas sugalvotų į kiaulių aptvarą įmest Koraną ir įdėti vaizdo įrašą į youtube, ko pasekoje pvz. Egipte to pretekstu islamistų butu pagrobtas lietuviu turistu autobusas ir nužudyti 30 juo važiavusių žmonių tarp ju 10 vaikų. Ar tada irgi kalbėtume apie menininkų saviraiškos laisvę ???? Aišku kalti liktų tamsuoliai islamistai, bet ….

 • Kristina

  citata:

  […]
  Ypatingą apmaudą kelia tai, kad festivalis yra remiamas valstybės ir savivaldos institucijų skiriamais mokesčių mokėtojų pinigais bei rengiamas iš valstybės biudžeto lėšų išlaikomo Vilniaus nacionalinio dramos teatro patalpose.
  […]

  O man asmeniškai ypatingą apmaudą kelia tai, kad religinės bendruomenės mūsų šalyje vis dar yra dotuojamos iš valstybės biudžeto, kad kunigai nemoka mokesčių beigi naudojasi įvairiomis kitomis privilegijomis.

  1:1, kai saka. Nepatinka – neikit.

 • Audra

  Nemačiau spektaklio. Todėl nieko negaliu apie jį pasakyt. Bet tikrai nesutinku su gerb. Raču. „Savo simbolių šventumo apsaugą“.“O, manęs paklausėte?“ Aš jau rašiau, kad nesu tikinti ta prasme kaip vaizduojama bažnyčiose. Nors laikau save Romos katalike. Nemanau, kad Dievą galima pavaizduoti ant abrozdėlio. Bet niekada neniekinčiau ir saugočiau „Šventumo simbolius“, ar tai būtų Buda, ar Mahometas, ar Kristus. Juk ir mūsų vėliavą ir herbą padarė manęs nepaklausę. Ant kapų paminklus stato neatsiklausdami. Bet, ar galima juos niekinti ir spjaudyti už tai (aš apie spektaklį nekalbu) Man atrodo, kad visi kiti, kurių nepaklausė, turi gerbt simbolius ir žmones, kuriems tie simboliai šventi.

  • Sejanus

   Audra, aš irgi neniekinčiau kitiems šventų simbolių. Na, nebent labai jų nekesčiau, bet kryželiams, pusmėnuliams ir ratams tikrai nejaučiu jokios neapykantos. Paprasčiausias kultūros ir empatijos reikalas. Tačiau jokiu būdu nesutiksiu, kad visi turi taip elgtis. Aš manau, visi turi elgtis taip, kaip jiems patinka. Mat egzistuoja tokia smulkmena, kaip žodžio laisvė. Ne krikščioniško žodžio laisvė. Tiesiog žodžio laisvė. Ir jei kažkoks antrarūšis menininkas sugalvoja išgarsėti panardindamas kryželį į šlapimą, jis turi tam visas teises. Jei keli neperdaug mąstantys krikščionys sugalvoja viešai tą menininką išreklamuoti, išpeikdami jį žiniasklaidoje, jie taip pat turi tokią teisę. Gali vadinti tokį meną š. o ne menu (netgi sutiksiu), gali kritikuoti, gali eiti arba neiti į spektaklį, gali išvadinti menininką kvailiu, trokštančiu dėmesio, trokštančiu užsidirbti ar dar bet kaip. Tik neturi vienos teisės: uždrausti.

 • Marius

  Nesu nei žurnalistas, nei rašytojas, tad jei manote kad ką toliau surašysiu yra neverti pastebėjimai, tai ir neskaitykite. Pone Artūrai, blogai, labai blogai: be reikalo taip kategoriškai. Kam prieš save nuteikinėti? Sutinku Lietuvoje daug veidmainių, daug parodomųjų katalikų, reguliariai lankančių mišias tėra apie 10 proc.(senais Kauno arkivyskupijos duomenimis). Bet juk čia ir esmė, būtent tokie parodomieji katalikai ir ims jus pulti (norėdami pasirodyti), ims ignoruoti – visur. Sutinku, kad Aleknaitę-Abramikienę reikėjo pastatyti į vietą, bet tai galima atlikti ir kitais būdais. Pavyzdžiui, išjuokti tuo pačiu komunistiniu metodu: „Не читали, но осуждаем“ – taip prilyginant vad. konservatorių mąstymą komunistiniam mastymui, nuo kurio jie mažai ir skiriasi, nes yra vakarykščiai TSKP nariai, o dedasi vakarų civilizacijos apologetais, „vakarų vertybių“ gynėjais ir t.t. ir pan. Antra, deja žodis „užsikrušti“ dabartinėje lietuvių kalboje vartojamas viena prasme – ir kokia gerai žinote. Ir kuo jaunesni žmonės tuo labiau ta prasme. Gi lietuvių kalbos žodyne surinkti, visi žodžiai, kad ir prieš šimtą metų aptikti ar per kokią kraštotyrinę ekspediciją prieš 40 metų – taigi neadekvatūs laikmečiui. Nekartą forumuose esu patikęs tokią argumentaciją girdi jei žodis yra žodyne tai nėra įžeidimas ir/ar tai nėra vulgaru… Priešingai.

  • Mariau, ačiū už nuomonę. Tačiau pareikšdamas savąją, aš nesvarstau, ką apie ją pagalvos Abramikienė er jos pasekėjai. Dėl puolimo – būnant visų partijų nariu ir pagrindiniu Rusijos agentu Lietuvoje, saujelė religinių fanataikų jau nieko nebepakeis.

 • :), šiaip visa ši gyventojų bendruomenė, tik paveldėjusi savitą istoriją ir kalbą, kas ją kažkiek sieja į vieną krūvelę, visai sėkmingai eina visuotino krušimo ir užsikrušimo keliu. Ir mažomis mažomis grupelėmis po truputi sklaidosi kas kur.

  Asmeniškai dzin kas ten per spektaklis ir kas ką į ką mėto. Jau dzin. Tokie laikai, laužų ir degintojų ir juos kontroliuojančių. Tik toks mažas pastebėjimas, kodėl ne Mohamedo atvaizdas? Arba visų vienoje vietoje. Kinkos per plonos? Ir beje tas šilkografinis medžiagos gabalas, kad ir ką ten atvaizduotų neturi nieko bendro su tuo su kuo tikisi susieti. Na atsispausdintų kas nors A.Račo nuotrauką ir pripaišytų ant jos lytinių organų, na ir kas? Lygiai nieko. Gal kažkiek geriau pasijaustų vienas ar bendraminčių grupytė.

  Konservatorių veikėjai su visokiais kardinolais gali labai nesistebėti. Kai ramiai žiūri kai kažką viešai kakiais teplioja arba tiesiog spardo gulinčius vidurį baltos dienos tai belieka tik laukti kada tavo eilė ateis. O KB teorinė valdžia susieta neaiškiais ryšiais su valdžia kaip negynė, taip ir negina tikinčiųjų bendruomenės. Ir neatstovauja tos bendruomenės interesus. Tai faktas. Kažkokie pasisakymai dabar, tai tik iliuzinis fonas. Nieko daugiau.

  Idėja. Kadangi esam aukštos civilizacijos šalis. Sukuria kas nors internetinę svetainę kur už tam tikrą mokestį galima patalpinti atvaizdą ir viešai bet kaip jį teplioti (o gal papuošti). Be abejo tai turi būti menas. Pateikta kaip menas. Aš gal net susigundyčiau pavyzdžiui kokią nepilnavertę vaivorykštę padailinti… aišku, kai tik planetos danguje (ir mano galvoje) išsidėlios reikiamoje kombinacijoje. Būna tokie momentai kai nusišnypšt ant kito žmogaus ar jų grupės jausmų.

 • Vidas

  Koks dabar mėnulis ?

  • mielas Vidai, tikriausiai toks, koks turi įtakos tamstos elgesiui.

   • Vidas

    Laikiau Jus santūriu žmogumi be išankstinių nusistatymų, patiko Jūsų dalyvavimas įvairiose TV diskusijose. Maniau, kad
    pykčio protrūkis sename straipsnyje apie neteisingus mokesčius (kur ant visko „dėjote“) buvo atsitiktinumas.Deja,
    nepamatuotas įniršis (sakyčiau, antireliginis fanatizmas, nors nesu tikintis) ir išraiškos formos šiame straipsnyje
    smarkiai nuvylė. Gaila, kad kritikuojančių straipsnio stilių komentaruose beveik nematyti, matyt, daugumai patinka ir
    norisi kuo geriau paauklėti tuos „labai dievobaimingus apsimetėlius“. Arba jie tyliai išslenka, nenorėdami pasirodyti
    atsilikusiais ir visai nesuprantančiais šiuolaikinių išraiškos priemonių. Išeinu ir aš… Sėkmės.

    • andrius

     Vidai, nebūkit naivus – kritiškus komentarus Račas tiesiog trina

     • mielas andriau, man labai gaila, kad tamsta meluojate ir esu priverstas vėl jus palydėti pas užkalnį…:)

    • mielas Vidai, neišeikite!!!! Ką aš be tamstos darysiu?!!! Kaip aš gyvensiu?!! Kaip užsidirbsiu duonai?!!! Meldžiu… Aš net Tėve mūsų ar Sveika Marija galiu mintinai sukalbėti.

     P.S. O kodėl turėčiau tokių kaip tamsta nenuvilti? Džiaugiuosi, kad nuvyliau. Užkalnis su Bačiuliu turės daugiau subscriberių, o Čekuolis – daugiau fanų.

    • Vidai, aš jus suprantu ir visiškai palaikau. Šitoje rašliavoje naudojami išsireiškimai – baisūs. Neveltui pats Račas prisipažino, kad negali to rašinėlio parodyti dukrai. Aš savo vaikams irgi nerodyčiau, net mokomaisiais tikslais. Bet čia nieko nepadarysi – kai 47 metų turintis būti brandus vyras leidžia sau viešai dergtis žodžiais – vargu ar pakeisi jo charakterį. Todėl kaip taisyklė tokius trolizmus stengiuosi ignoruoti (nes spėju, kad kažkur paslapčia, toks dėmesys tokiai leksikai gali ir džiuginti).

     • mielas kęstuti d, nieko daugiau išskyrus tai, kad būtumėte puikus Bačiulio sugėrovas ir Užkalnio sėdynės bučiuotojas aš tamstai negaliu pasakyti. Nes tik tokie kaip tamsta gali suvokti tekstą taip, kaip jį suvokėte tamsta. … Račas prisipažino… Kiek vingių yra likę tamstos smegenyse, kad nesgebate perskaityti ir suprasti šešių žodžių?

      Visa kiti tamstos kliedesiai yra tiesiog neverti dėmesio, todėl jų ir nekomentuosiu.

      Beje, kodėl, jei stengiatės ignoruoti, vis čia ateinate ir trolinate. Varykite pas Bačiulį, ten galėsite kartu ant stalo šlapiais klynais pašokti.

     • Račai, kviečiu tave pas save į Skaidiškes. Pokalbiui

     • Jokių problemų. Šį savaitgalį išvažiuoju poilsio, bet kitą savaitę galėčiau. Reikėtų adreso. Jei nenorite viešinti, arturas.racas@gmail.com

      Tik klausimas: atsivežti viskio ar pasiimti tvarsčių?

     • Mano adresą žinai, gali lengvai susirasti kur gyvenu :)

     • mielas kestuti d, manau, per daug susireikšminate. Iš kur aš galėčiau žinoti adresą anonimo, kuris ateina pasidergti į mano tinklaraštį? Na, būkite drąsus, neskriausiu aš tamstos.

     • aj, maniau, kad nepatingėsi paieškoti.
      Bet tiek to, atvėsk, karšta estiška galva.
      Net man pačiam nemalonu, kad taip lengvai įsivėliau ir pasidaviau pirmam impulsui. Mokytis ir mokytis dar

 • Kęstutis

  O aš vietoj to, kad pasakyčiau „UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai“, atsisakau dalyvauti tame farse ir pasikartosiu, kad mano veiksmas spalio 14 d. bus “padalyvauti” mėšlo mėžime iš tvarto ir jo kratymas su šakėmis kaime. O po to laužo žarijose ant kopūstų lapų bulviniai blynai, alutis… Mmm mm Mmm mm… :)) Tikrai prasmingiau praleisiu laiką.

 • Audra

  Sejanau, nemačiau spektaklio ir negaliu ta tema ginčytis. Kad reikalinga žodžio laisvė, sutinku. Bet juk puikiai žinom, kad ir čia egzistuoja dvigubi standartai. Žmogus gali reikšti laisvai savo nuomonę. Bet tik pareikšk savo nuomonę apie gėjus, teisėjus ir žydus ir būsi „uždraustas“ už kelis tūkstančius.

  • Sejanus

   Audra aš irgi nemačiau spektaklio, man jis neįdomus. Gal geras, gal ne, nežinau, bet kuriuo atveju tai ne priežastis jį uždrausti.

   Apie gėjus, žydus ir teisėjus žinoma kad gali reikšti savo nuomonę, nieko tau dėl to nebus. Tūkstančiai žmonių reiškia tą nuomonę. Nuo eilinių interneto komentatorių iki kunigų ar seimo narių. Kažką tikrai supainiojai. Galbūt supainiojai su neapykantos kurstymu? Jei raginsi susidoroti su gėjais, žydais ar teisėjais, suprantama, kad būsi nubaustas. Tas pats ir jei raginsi susidoroti su krikščionimis, budistais, musulmonais.

   • „Visiems p… po konkorežį ir deportas į Grenlandiją!” – parašė Igoris Z. delfyje ir gavo baudos- ar galima cia izvelgt raginima susidorot? neginu sito runkelio, bet riba tarp izeidimo labai slidi – cia kaip ir to pridurko, saliutavusio olimpiadoje, istorija.
    p.s. spektakliai, kuriuose metomasi sudais turetu but uzdrausti jau vien del higienos normu.
    p.p.s Arturai, gal turit pranaso mahometo karikaturu?

  • Sejanus

   Jei dvigubi standartai visgi kažkur egzistuoja (visai tikėtina), juos reikėtų naikinti, o ne įvedinėti dar daugiau žodžio laisvės apribojimų.

  • Henkas Moodis

   Šiame spektaklyje gausite nuomonę ir paie žydus ir apie teisėją. Taip, kad apie gėjus dar teks palaukti

 • Gintaras

  Gerai sudėliota. Galiu tik paspaust dešinę.

 • dzyvai

  „Nes civilizacija yra pažanga, o ne viduramžiai. Civilizacija yra skrydžiai į kosmosą, TV, genetika, nanotechnologijos. Civilizacijayra tai, kad teigiantys, jog žemė sukasi aplink saulę nėra deginami ar ketvirčiuojami, ir kad nebėra inkvizijos.“

  Civilizacija – tai Hirosima ir Nagasakis. Tai Osvencimo krematoriumai. Tai tremtinių statytas geležinkelis Sibire iki naftos telkinių. Tai raketa paleista į miestą tikintis, kad ji nužudys gal ir kokį teroristą. Tai užminuoti laukai, nutrauktos kojos, rankos, išdegintos akys. Tai cheminis ginklas. Tai taikus uranas, nuo kurio miršta rusai Anglijoj. Tai kalėjimai kurie lyg yra lyg nėra, bet užtat su moderniais kankinimų kambariais. Tai iškritimas pro viešbučio langą kai esi įsitikinęs jog pinigai sukasi ne aplink saulę. Čia tai pažanga. Ne kokie viduramžiai, kai ant laužo už įsitikinimus degina ar ketvirčiuoja.

  • suomis

   Taip, tai taip pat yra civilizacija. O labiausiai egzaltuota šios civilizacijos forma pasireiškė Buchenvalde ir t.t .

  • Sejanus

   Skirtingai nei skrydžiai į kosmosą, tavo išvardintos blogybės nėra išskirtinis civilizacijos pažangos bruožas. Demagogija ir tiek.

   • dzyvai

    Kad ir kiek kartų lazdą pjausite per pusę, vistiek ji turės du galus. Ir, be abejo, autoriaus įraše demagogijos nebuvo. Beje, gal dar žinote ką konkrečiai juodaskverniai uždraudė autoriui?

    • dzyvai

     Dar apie civilizaciją. Kai raketa nuskrenda į mėnulį, tai civilizacija, o kai susprogdina miesto rajoną, tai demagogija. Tiesiog stulbinanti mąstymo pažanga – progresyvus mąstymas.

     P.S. Jei kada Jums ar Jūsų mylimiausiems žmonėms tektų gulėti ligos patale ir pritrūktų Jums pinigų maistui ar vaistams, būkite civilizuotas ir guoskite save mintimi, jog šiuo metu Marse marsaeigis ima vandens mėginius, o milijardus kainuojantis lėktuvnešis budriai stebi per palydovą transliuojamą kovą tarp genčių Afrikos valstybėlėje dėl to, kas galės amerikiečiams parduoti iškasenų skirtų tobulesnei bombai pagaminti.

     • Sejanus

      Civilizacijos dėka man pinigų tam nepritrūks. Ir budriai stebinčio lėktuvnešio dėka mirties patalo tikimybė daug mažesnė, nei prieš šimtą metų. Iš tiesų neturėčiau net atsakinėti į tokius paistalus.

     • dzyvai

      „Ir budriai stebinčio lėktuvnešio dėka mirties patalo tikimybė daug mažesnė, nei prieš šimtą metų. Iš tiesų neturėčiau net atsakinėti į tokius paistalus.“

      Artimieji tų, kurie žuvę nuo iš lėktuvnešio paleistų ar parduotų bombų, mąsto ne taip civilizuotai kaip Jūs. Ir ačiū kad atsakėte, vietoj civilizuoto pasiuntimo užsikrušti.

 • romas

  Mėginau rasti, kas išplatino kreipimąsi. Google pirmoje pozicijoje racas.lt su aptariamu tekstu. Paskui Pro Patria. Svetainė duoda visą, bet niekino nepasirašytą, tekstą. Tiesa, prieš kreipimąsį paaiškina, kad tekstą pasirašė daugiau kaip 1100 piliečių. Kažkas buvo kreipimosi iniciatoriai, o taip pat kažkas iš politikų pritarė ir pasirašė. Būtų įdomu, pavyzdžiui, ar pasirašė Kubilius, Degutienė, Adomėnas, Zingeris ir pan. Gal kas žino, kur tokią informaciją galima būtų gauti.

  • romai, aš jums atsiųsiu su pavardėmis žmonių, kurie neva pasirašė.

   • romas

    Ačiū :)

    • Fredis*

     Keli potencialūs pasirašę tikriausiai šitie: http://www.alfa.lt/straipsnis/15059433/Maestro.Sondeckis..po.italu.spektaklio.Nacionalini.dramos.teatra.reikes.atsventinti=2012-10-03_19-17/

     Smagu matyti visur suspėjančią Mokytoją Aušrą.

     • romas

      Nerandu sąraše viešoje erdvėje žinomų personų

 • Pastabos

  „Sakote turite kažkokią teisę ir kažkokius lūkesčius į “savo simbolių šventumo apsaugą”? O kas jums tokią teisę suteikė? Jūs patys? O manęs paklausėte?“

  Demokratinėse valstybėse piliečiai (atstovaujama parlamente daugumos principu) teikia sau taisykles, bendrų laisvių ir teisių kontekste ieškodama pusiausvyros. Pavyzdžiui, gali nuspręsti leisti privatizuoti ežerų pakrantes (nors tam kategoriškai priešintųsi gamtos mėgėjai) ar išlaikyti jas visuomenės reikmėms (nors tam kategoriškai priešintųsi savininkai).

  Lygiai ta pati logika galioja ne tik gamtinių, bet ir kultūrinių, tame tarpe ir religinių gėrių atžvilgiu, nepriklausomai nuo to, kad daliai žmonių tie kultūriniai ar religiniai dalykai yra nesvarbūs.

  Ir jei nuspręsta, kad ežero trys metrai pakarantės dėl tokių ir tokių priežasčių turi būti praeinami visiems, tai savininko protestas „ar manęs klausėte, kas jums tokią teisę suteikė?“ paprasčiausiai rodytų, kad jis nesuvokia demokratijos funkcionavimo. ta pati logika galioja ir kultūrinių bei religinių reiškinių atžvilgiu.

 • Atsiprašau, bet gal galiu paklaust, kodėl mano komentaras nepatvirtintas?

  • Martynai tamstos komentaras laukė patvirtinimo dėl jame esančių dviejų nuorodų.

   Nepaisant to, kad šis tinklaraštis nėra skelbimų vieta religiniams fanatikams, būčiau jį patvirtinęs, nes turite teisę būti tokiais, kol nemėtote į mane akmenų.

   Tačiau netvirtinsiu, nes man nepatiko, kaip tamsta mane apibūdinote. Taip, galite aiškinti, jog netoleruoju kitokių nuomonių, man į tai nusispjaut. Tačiau atėjus į mano namus spjaudyti man į veidą neleisiu.

 • Pastabos

  Kitas dalykas, visi iš karto pradėjo aiškinti apie cenzūrą, fanatizmą, pyktį, inkvizicija ir t.t.

  Tikintieji turi teisę būti tikinčiais ir pasisakyti kai jiems aktualu. Račas turi teisę pasisakyti, kad tikintieji pasisako ne vietoje.

  Tačiau demokratija nėra vien juridinės taisyklės, leidžiančios išreiškti savo įsitikinimus ar kritikuoti kitų, bet ir šiaip psichologinė nuostata kitų atžvilgiu.

  Šiuo požiūriu verta palyginti šio komentaro priedainį „Todėl: UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai.“

  su citatos – kuri kažkodėl necituojama nei delfi, nei Lietuvos Ryte, matyt siekiant pateikti tikinčius kuo labiau žvėriškaus – tonu iš Vilniaus vyskupų kreipimusi:

  „kaip lygiateisiai demokratinės valstybės piliečiai turite teisę, o kaip sąmoningi katalikai – ir pareigą prieštarauti, kai mums brangus Švenčiausiojo Viešpaties Veido atvaizdas bei kiti religiniai ženklai yra sąmoningai niekinami.

  Asmeniškai ir per grupes, draugijas, susivienijimus naudokitės visomis įstatymų nedraudžiamomis protesto, boikoto ar kitomis poveikio minėtų renginių rėmėjams formomis. Pasitelkite vaizduotę ir išradingumą, parodykite susitelkimą ir aiškią poziciją, tačiau nuoširdžiai venkite į pyktį atsakyti pykčiu, į panieką – panieka, į orumo pažeidimus – kitų orumo nepaisymu.

 • Nerijus

  O aš netikiu kad žmonės atsirado susijungus dviems anglies atomams ar kaip ten – gal pamėginkit kas nors iš bakterijos žmogų išaugint – mokslininkai didieji :)

  • Henkas Moodis

   Tai jūsų pasirinkimas tikėti ar netikėti. Niekas jums neliepia netikėti. Juk jūs irgi neįrodysite, kad sugebate pasivaikščioti vandeniu (nebent kaip Uspaskis) ar nepamaitinate pusė Afrikos badaujančių iš saujos

 • Fredis*

  Atsiranda daugiau aiškumo kai pradeda kalbėti įžymūs žmonės.
  „Žmonėms reikėtų pasidomėti, kur jie eina, ir patiems nuspręsti – nori jie tai matyti, ar ne. Visuomet atsiras nesusipratėlių, tačiau tai – jų problema“, – portalui lrytas.lt kalbėjo V. Šapranauskas.
  „Aktoriaus teigimu, Bažnyčia yra opiumas liaudžiai“. Lrytas.lt

 • Stogas

  UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai negyvai.

  O as jau baigiu uzsikrusti nuo politiniu reklaminiu lankstinuku.. nespeju siuksliu nest, o dar tik Tevynes sajungos programos 123 lapus perkaiciau is 200.

 • Pingback: Sirenų dovanos II()

 • Pritariu. Net sunku ką ir pridėti.

  Todėl pakartosiu: UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai.

  • romas

   Kas skaitys faktai.lt, jei atsitiks kas tamstai geriausiai? :)

  • dzyvai

   Tiesiog išgirtosios civilizacijos pažangos ir modernumo pavyzdys. Ir kas po to paneigs teiginį, jog šis ir panašus atvežtas „aukštasis“ menas taurina* žmogų?

   * suprasti reiktų šiuolaikinio meno estetikos kontekste.

   • romas

    Provokatyvus menas turi prasmę tada, kai yra kas pasiduoda provokacijai. Negaunant pasitenkinimo iš provokacijos, provokatyvus menas netektų vertės. Jis neužpildytų jokio stokojimo.

    • Fredis*

     Vilnietiškoje kultūroje tokio reiškinio seniai reikėjo. Ne raginimų užsikrušti, bet tokio provokatyvaus meno pavyzdžio.
     Šiuo spektakliu įrodome, kad nesame liūliuojanti užkampio pelkė, kad čia vyksta didingi nuomonių susidūrimai, kad žmonės yra gyvi ir turi apie ką pakalbėti, čia vėl tampa nenuobodu gyventi.
     Provokatyvus menas išprovokavo diskusijas Seime ir tinklaraštijoje. Dividendų užsidirbo visi.

     • romas

      Spektaklis būtų nesuprantamas kitos kultūros šalyje. Juodaskvernių kultūrinė aplinka būtina spektakliui, todėl svarbu, kad jie visi iki premjeros Lietuvoje neužsikruštų negyvai.

     • Fredis*

      Žirmūnietė Vilija A. nutolusi nuo provincijos, todėl jos šauksmas gali likti tyruose. Jeigu atitinkamą pareiškimą padarytų valstiečių partijos pirmininkas, tai gal daug organinės medžiagos kaimuose turintys ūkininkai suvažiuotų su mėšlavežiais prie LNDT durų ir pasiduotų provokatyvaus meno provokacijai. Pas mus paprastai daug triukšmo ir mažai veiksmo, niekas nepasiduoda provokacijai. Ir taip visose srityse.

     • romas

      Katalikai įsiklausė į Bačkio paraginimą vengti pykčio ir atsakyti pykčiu.

 • Indregabija

  Romeo Castellucci ir Jėzaus Kristaus veidas
  Gal kam įdomu: Johan Bonny, Antverpeno vyskupo nuomonė apie spektaklį:

  Nesu nei teatro kritikas, nei juo labiau šiuolaikinio teatro žinovas, todėl nė nebandysiu vertinti Romeo Castellucci spektaklio „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją” meninės pusės. Tačiau galiu užtikrintai pareikšti, kad šis spektaklis man paliko didelį įspūdį. Apie ką šis spektaklis, aišku jau iš pavadinimo: jis apie Jėzaus veidą. (…) Nors kai kurie režisūriniai sprendimai gali pasirodyti šokiruojantys, vaizduojami įvykiai išties labai tikroviški. Tai realybė, su kuria kas dieną susiduria daugybė žmonių, stebinčių, kaip prieš jų akis nyksta artimas žmogus bei padedančių jam tai ištverti. Man asmeniškai tai yra pats svarbiausias Kristaus paveikslas. Sūnus, atsiklaupiantis prieš savo tėvą, kad jį nupraustų daro tą patį, ką darė Kristus, kai plovė savo mokinio kojas vos kelios valandos iki kitam mokiniui jį išduodant, o visiems likusiems nuo jo nusigręžiant.

  Po spektaklio pasilikau ir pabendravau su režisieriumi bei abiem aktoriais. Tai buvo nuostabus pokalbis. Jie man papasakojo, ko siekė šiuo spektakliu, o aš jiems pasakiau, kaip jį supratau bei ką patyriau jį žiūrėdamas, ir ką apie tai ruošiuosi parašyti. Būtent tai jūs dabar ir skaitote. Jie gali patvirtinti kiekvieną iš šių teiginių. Man neprivalu užimti kokią nors poziciją, tačiau diskusijoje dėl Castelucci spektaklyje naudojamų vaizdinių, noriu tarti savo, kaip Bažnyčios atstovo, konstruktyvų žodį.“

  Festivalio „Sirenos“ inf.

  PS. Įdomu, ar yra Lietuvoje kunigų, turinčiu tokį akiratį. Norėtųsi tikėti, kad taip.

  • dzyvai

   „Nors kai kurie režisūriniai sprendimai gali pasirodyti šokiruojantys, vaizduojami įvykiai išties labai tikroviški“.

   Belgijos „Bažnyčios atstovas“ sprendimą įvertina kaip šokiruojantį, bet jam tai netrukdo. Tai kas priimtina jam, nebūtinai priimtina man. Mano nuomone gili tema buvo mėginama atskleisti smerktina ir įžeidžia forma. Tai rodo menininko gabumų stoką ir, pavadinčiau, parsidavėliškumą. Įdomu, kas šiuo atveju yra ta taip blogo autoriaus nemėgstama „banda“, ar tie žmonės, kurie prarija ir sukramto tai ką pasiūlo madingi „menininkai“, ar tie, kurie pasako – pakaks patyčių.

 • Vingių Jonas

  Kaip tyčia pavyko pažiūrėti „Kita svajonių komanda“. Ėjau žiūrėti į „spekuliantus“ ir kaip viskas vyko prieš Barselonos olimpines žaidynes 1992 m., o pamačiau tik dalį TIE-sos, nes didesnę dalį filmo komentavo „treneriai“ Landsburgas ir Adamkavičius (šis anglų k.). Kadangi „spekuliantus“ gerbiu (ne garbinu), tai tik iš pagarbos jiems antrą kartą žiūrėdamas šį kiną nemėtysiu kiaušinių į paminėtus „trenerius“, kurie sėkmingai nutylėjo faktą, kad Barselonos 92 bronzos „spekuliantai“ būtų net negavę, jei ne žurnalistas Š.Marčiulionis, treneris D.Nelsonas jaun. ir grupė „Greatfull Dead“ (berods?):), nes „treneriai“ lygiai taip pat, kaip ir dabar, nesugebėjo surasti lėšų „spekuliantų“ kelionei į Barseloną. Įdomu, kaip sureaguotų „civilizacijos gynėjai“, jei visgi apmėtyčiau kiaušiniais tuos „trenerius“?:))

 • tomas

  Gaila. Račo blog’as buvo įdomus skaityti ir kviečiantis diskutuoti. Na bet, kai jis ima atvirai užgaulioti ir vadinti kliedesiais tai, kuo aš tikiu, darosi labai liūdna. Nes toks įspūdis, kad autorius nuoširdžiai tiki, kad egzistuoja viena tiesa. Beje, Užkalnis ir kiti čia nuolat linksniuojami irgi mano taip pat, kaip ir blog’o autorius. O kam skaityti kažką, ką iš anksto galima nuspėti.

  Gero vakaro, pone Račai, deja, bet užkalnių daugėja :(

  • mielas tomai, staltiesėle tamstai kelias. Nei tamstos kviečiau, nei prašysiu sugrįžti. Aš – už laisvę rinktis. Ir 100 kartų taip – religija yra kliedesiai ir aš užjaučiu tamstą, kad jais tikite. Ir, beje, jei dar nežinojote: jokio dievo nėra ir tai yra viena tiesa. Neginčijama, racionali ir pagrįsta faktais.

   Sėkmės ieškant pomirtinio gyvenimo. Čia jo tikrai nerasite.

   • tomas

    Tai ir sakau. Užkalnis 2.0

   • lv

    Spėčiau, kad ir Artūras, žiūrėdamas į žvaigždėtą dangų, ne visada galvojo apie Bačiulį su Adomėnu, o yra pabandęs įsivaizduoti bekraštę visatą ir žemiškųjų faktų aprėptį, reikšmę joje? :-)
    Bijau, kad tie faktai, kurie žinomi, gerokai nublanksta prieš tuos, kuriuos, atrodytų racionalus, protas pajėgus pažinti ir suvokti. Racionaliai mąstanti ir save (molekulių rinkinį) reflektuojanti sąmonės forma pati savaime yra paradoksas. Amebos juk irgi turi „faktus“ (refleksus ar atsakus į dirgiklius) ir gal net laiko juos racionaliais, tačiau nieko nenutuokia apie visai kitą sąmonės lygį…
    Tai tikrai nereiškia, kad gyvybės ir sąmonės kūrėjas yra koks biblijinis personažas, tačiau nėra jokių neginčijamų faktų dėl aukštesnės sąmonės, dėsnio, stichijos, kuriai jūs paklūstate su visu savo racionalumu (kuris, beje, neatmestina, gali būti sąlyginai primityvesnis, nei amebos), neegzistavimo. Fizikinių, materialiųjų fenomenų tik daugėja (kuo gilyn į mišką, tuo daugiau medžių), o beribės visatos krašto ir prasmės nematyti.
    Pati gamta ar visata gali būti tas dievas. Kai kurie tiki dievą, suvokdami savo ribotumą, o kai kurie, būdami riboti, tiki savo neribotumu.

    • Bobutė

     „Kai kurie tiki dievą, suvokdami savo ribotumą, o kai kurie, būdami riboti, tiki savo neribotumu.“ lv.

     Davatkos religinės ir mokslo davatkos. Iš esmės jos niekuo nesiskiria… Ir vienoms, ir kitoms yra tik viena neginčijama tiesa, paremta neginčijamais faktais.
     Davatkos (abiejų rūšių) viską „žino“, nors vienos mažai ką nutuokia religijoje, kitos – moksle. Jos operuoja keliomis joms įkaltomis tiesomis, o jų argumentai skurdžiai nuobodūs. Vienų pavyzdžius galima rasti p. A. Račo komentaruose, kitų būna ne mažiau juokingi… Pvz.: Kodėl dabar jokia beždžionė neišlipa iš medžio ir neateina mokytis į VU Istorijos fakultetą?

     Beje, man visada įdomu, kai mokslo davatka, paprašyta pateikti jų „žinomą“ tiesą (jau nekalbant apie faktus) apie visatos ir/ar laiko atsiradimą pradeda kažką veblenti…

     Stebėti religinę davatką šiuo atveju nėra taip įdomu, nes ji neužsikirsdama išberia:
     „Tikiu Dievą Tėvą visagalį,
     dangaus ir žemės Sutvėrėją…“

     Beje, raktinis žodis – Tikiu. Taigi, jai nereikia faktų ir etc. – ji paprasčiausiai tiki…

     • Izbliondimas

      Manau, kad gyvenime yra daug dalykų, kuriais tiki arba ne.
      Nes niekas dar neatėjo iš ano pasaulio, – tad…
      Mokslas juk jau yra įrodęs, kad dar keli metai prieš Kristų buvo kitas, kuris taip pat atsikėlė… o Kristus pakartojo, tik pagal tą Mokslą (kol kas esantį…), jau su PR. Tad…
      Juk ir dabar galime rasti Planetoje žmogų, kuris kelias paras galėtų išgulėti negyvas pakastas žemėje ir po to atsikelti… net tas ir Lietuvos pilietis, gal galėtų…
      Bet kai kalbame apie Dievą (sugrįžtu prie pirmo sakinio), – tai tiki arba ne.
      Tik vienu laikotarpiu, atseit, vieni kvailiai, o kiti…
      Kai kitu laikotarpiu, – atvirkščiai…

      Lygiai taip pat, kaip ir dirbtinių sintetinių, pavyzdžiui, mineralinių trąšų ir komposto gauto iš mėšlo formulė yra juk ta pati. Tad tiki ar ne, kad žmogui ilgainiui, bus visiškai ne tas pats, kuomety jis maitinsis maistu, kurio kilmėje buvo naudota vienas ar kitas tas minėtas darinys.
      Ir taip toliau ir pan. su tikėjimu, t.y. turime gyvenime daug dalykų, kuriuose mokslas yra dar visiškuose vistykluose, taip sakant☺ Ir tuomet arba tiki, arba ne… Tad kartais žmogus vienoje siauroje srityje ir labai daug pasiekęs (sakykime turintis ir Nobelio premiją…), gali būti toliau nuo tiesos kitoje srityje, lyginant su paprasto žmogaus loginiu išmąstymu…
      „Tikiu ar ne“, – žmoniją, manau lydės tol, kol ji bus, manau… nes visuomet mintis bus toliau nei ją patvirtinantis ar ne, MOKSLAS. O jis ir yra viskas, ir jokiu būdu ne faktai. Faktai yra niekas, po teisynbei. MOKSLAS juk yra viskas ir tik jis.
      Čia šiaip, vietoje kokio šliapokso…ane☺

     • Bobutė

      Nagi, nagi įdomu apie tą prisikėlimą…

      Tai pliurpalai, pamąstymai, spėjimai, hipotezė, teorija ar tikrai moksliškai įrodytas neginčijamas faktas?

      Prašau nuorodėlę į šaltinius…

     • Izbliondimas

      Ne per seniausiai buvo visas ciklas mokslininkų studijų, ta tema, per History.
      …juk mokslui 1000-ies metų istorija, nėra šiandien jau tokia ir sena, taigi…
      …kai, sakykime, rimtos studijos, su detaliais brėžiniais, yra pateiktos, pavyzdžiui, kad ir apie Graikijos statinius, žymiai didesnę istoriją turinčius.

     • Bobutė

      Supratau…
      Jei jau parodė per TV, o ypač per History, tai jau moksliškai įrodytas faktas.
      Iki šiol maniau, kad ten parodo ir teorijų, hipotezių ir etc….:)

     • Izbliondimas

      Tame tarpe, kaip ir užsakovu mokslo insitucijoms teko retkarčiais dirbti kelis dešimtmečiai.

      Teko pačiam turėti reikalų su mokslo leidiniais Vakaruose.

      Tad žinau ne išknygų apie tuos skirtumus. Turiu omenyje patikimumo laipsnį Vakarų mokslo leidiniuose.

 • freya

  Užsikrušk, Artūrai Račai. Patepliosiu netikrom išmatom tavo tėvo portretą meniniame performanse, ok? Juk tu neįsižeisi, tokia žodžio ir išraiškos laisvė. Jokios cenzūros.

  • miela freya, tepliokite į sveikatą. Jei tamstai to reikia.Ir toliau tikėkite, kad Jėzus Kristus yra tamstos tėvas ir kad gimėte iš nekalto prasidėjimo.

   Bet varykite iš čia ir nebegrįžkite.

   • GIGA

    Bet freya komentaras,Artūrai,grubus,bet tikslus.Tepliojama tas,kas kažkam brangus.Vienam tėvas,kitam Kristus,trečiam Kalėdų Senelis.Visiška analogija,tik va nekaltas prasidėjimas čia ne prie ko – apie jausmus kalba.Ar ne taip?

 • audronis i.

  Nu neblogai cia pavarei… :-) Jo, kraujas pas daugeli verda. Nes sita nereiksminga visuomenes grupe – politikai, atstovaujantys viso labo 4-6% gyventoju – uztrauke sitokia geda LT. Ir sukirsino savo visuomene. Aisku – rinkimai. Bet gyventi reiks ir po ju, o ne visi zmones atsirenka, kas ir kur.

 • Dabar galvoju, kad rimtai nesupratau jūsų dėl dukros. Kai sakėte „Dukra dar šiek tiek per jauna“ automatu pagalvojau, kad saugote jos tyrą vaikystę nuo tokių išsireiškimų (kiek suprantu ji – kažkur pradinukė, bet gal ir klystu). Kad galėtų būti kokia nors kita jūsų žodžių interpretacija – net nesuabejojau. Dabar pradedu galvoti, kad gal klydau. Jūs norėjote pasakyti, kad ji tiesiog per maža ir jai kol kas neįdomu tokie dalykai (teisingai suprantu ar dar kaip nors kitaip?), tačiau jei ji norėtų perskaityti, pvz., paklaustų: „Tėveli, ką čia dabar rašai?“, tai jūs jai viską parodytumėte ir paaiškintumėte? Jūs rimtai taip galvojate? Man toks dalykas ir į galvą neatėjo – interpretacija logiškai galima, bet tiesiog nepagalvojau, kad tai įmanoma. Norėjote Algio Ramanausko rašliavėlę pasiųsti jo sūnaus mokytojui, tai tikriausiai esate pasiruošęs tą patį padaryti ir su savo straipsniu? Ar tikrai gerai jūs suprantu? Galvoje piešiasi fantasmagoriškas vaizdas: duktė (ar sūnus) atsistoja prieš klasė ir sako: „Mano tėvelis yra BNS direktorius ir žurnalistas. Jis pasiūlė užsikrušti visiems juodaskverniams. Aš juo didžiuojuosi“ (Atsiprašau, kad tokį vaizdinį išsakiau, galite iš komentaro ištrinti paskutinius kelissakinius. Tikiuosi, kad sūnus yra pilnametis. Ir klausimas – tikriausiai, parodęs sūnui (o ateityje – ir dukrai) rašinį nesakėte, kad jei yra reikalas, tai galima siūlyti jums nepatinkantiems žmonėms užsikrušti? Ar norėtumėte, kad sūnus ir duktė elgtųsi taip kaip jūs?)

  • audronis i.

   o siulyti prislapinti ministrui i pietu lekste – cia didziavimosi vertas poelgis, ar kaip?

  • mielas kestuti d, tamta iš esmės mąstote teisingai. Kad jums būtų lengviau suprasti, šiek tiek 0ff topic: šiandien buvau vienoje mokykloje, į kurią mane pakvietė pakalbėti apie rinkimus. Nuėjęs radau aktų salėje mokytojus ir keliasdešimt 13-14 metų paauglių. Nepasakosiu smulkiai, bet padariau taip, kad po maždaug 15 minučių visi vaikai iš salės išeitų. Nes manau, kad jie dar nepasirengę pokalbiams apie rinkimus, jiems tai nerūp ir mano, nuomone, būtų kvaila juos prievartauti.

   Nežinau, ar sugebėjote suprasti mintį…

   Dabar apie klausimus. Taip, mūsų šeimoje įprasta atsakyti į vaikų klausimus. Nesvarbu kokie ir apie ką jie būtų. Dar mūsų šeimoje įprasta pasitikėti vienas kitu.

   Todėl aš visiškai neabejoju, kad mano vaikai, net jei ir nesididžiuoja manimi (o tikriausiai yra būtent taip), tikrai manęs nesigėdija. Lygiai taip pat, kaip ir aš. Aš visais jais didžiuojuosi, nes jie visi tikrai labai daug pasiekė. Ir tikiu, kad visi pralenks mane. Vienas – jau.

   Suprasiu, jei tamstai tai skamba nesuprantamai, bet tai ne mano problema.

   Ir tamsta teisus – mano sūnūs ir dukros tikrai galėtų pasakyti, kad didžiuojasi savo tėvu, kuris pasako UŽSIKRUŠKIT visiems religiniams fanatikams, kurie bando paversti Lietuvą viduramžių jėzuitine valstybe. Ir būtent todėl aš savo vaikais didžiuojuosi. Kad ir kaip tai skamėtų tamstai nesuprantamai.

   Ir taip – aš norėčiau, kad mano sūnūs ir dukra elgtųsi panašiai kaip aš. Ir žinote ką? Mano norai jau pildosi – jie yra tokie pat laisvi ir nepriklausomi, turintys savo nuomonę, nebijantys jos reikšti, nebijantys bandos klyksmo, turintys savo principus, neparsiduodantys, protingi ir daug pasieksiantys. Drįstu spėti – daug daugiau nei tamsta.

   Ar sakiau? Aš jais visais labai didžiuojuosi.

   • Iš principo suprantama. Esu matęs visokių atvejų – tai tėvas prie dukros visai nesibodi necenzūriniais žodžiais pavaryti, tai mokina gyvenimo tiesų, kaip geriau į snukį užvažiuoti, o dar trečias parašo pasakų knyga, nuo kurios man piestu plaukai šiaušiasi ir skaitydamas ją savo vaikams turiu ją išcenzūruoti. Tikrai nuo šeimos priklauso, kas kuo didžiuojasi (Užkalnio atžalos tikriausiai didžiuojasi savo tėčiu ir elgsis taip kaip jis, Ramanausko vaikas didžiuosis savo tėčiu ir irgi elgsis taip, kaip jis, matyt man metas prie to priprasti, kad mūsų elitas nelabai toli nuo proletarinių elgesio normų yra nukeliavęs).

    • kestuti d, gal vis dėlto nurodykite savo adresa: pabandysiu žiūrėdamas tamstai į akis padėti suvokti tekstą. Lėtai, neskubant po žodį, po sakinį – gal pavyks. Šiaip ar taip turiu ir pedagogo diplomą.

     • Pagavo mentoriaus gyslelė?
      Vėl kažkaip ne taip supratau? Reikės pagalvoti.
      Jei labai norisi mentoriauti – tai gal kitą savaitgalį išlįsiu iš savo irštvos savaitgaliui į miestą. Parašysiu, kur būsiu.
      Dabar kai samprotjau – kažkaip nesuvokiu – lyg ir vienareikšmiškai turėjo būti suprasta, kad pats didžiuojiesi savo vaikais ir manai, kad juos užauginai/augini tinkamai – vienas tikslų – kad jie būtų savarankiški. Kalbėjimo stilius – neturi didelės reikšmės. Jei sūnus (ar duktė) įrodinės savo savarankiškumą kitiems siūlydamas užsikrušti – viskas su tuo tvarkoje, svarbiausiai, kad būtų „turintys savo principus, neparsiduodantys, protingi ir daug pasieksiantys“. Taip lyg ir supratau? (O ten apie likusius pavyzdžius pridėjau tik taip – kad parodyčiau, kad kai kurie žmonės mano, kad su jų elgesiu viskas tvarkoje ir jie tą patį modelį perduoda ir savo vaikams – Užkalnis – Užkalniukams, Ramanauskas – Ramanauskiukui, kaip ir mes visi)

     • Labai lauksiu žinutės. Ir taip – kalbėjimo stilius neturi jokios reikšmės. Jei kalbėjime yra prasmė.

     • Ir, beje, keista: didžgalvis su maža galva siūlėsi, bet paskui persigalvojo… Gal esate giminė?

    • Tiesa, dar vienas toks klausimas, grynai dėl įdomumo – o ką apie jūsų išsireiškimus, ty, kalbėjimo stilių, kurį naudojate bent šiame bloge – mano jūsų žmona? Ar ji irgi pritartų tam, jei išsireiškime „užsikruškite“ vartotų jūsų sūnus? Čia klausiu šiaip, iš smalsumo, nes moterys kažkaip netolerantiškiau žiiūri į savo vyrų išsireiškimus.

     • kestuti d, jokių problemų. Ji pasakė, kad jai labiau patinka, kai aš nebūnu toks piktas rašydamas. Bet savo FB profilyje „palaikino“, ką beje, daro ne su visais mano įrašais:) Jei smalsu, tai man labai pasisekė – nebuvau sutikęs kitos moters, kuri galėtų su manimi taip ilgai gyventi. Ir jei ką, tai ji, taip pat, kaip ir aš, didžiuojasi savo vaikais. Galite įsivaizduoti?:)

     • Dėl žmonos – jums tikrai pasisekė.

  • a, beje pamiršau ir apie Didžgalvį – sekant ta prielaida, kad elgesio stilius perduodamas iš kartos į kartą ir tėvai tame nemato nieko blogo, tai manau, kad pagal tą logiką ir Didžgalvio tėvas greičiausiai savo sūnumi turėtų didžiuotis.
   O dėl persigalvojimo – tai persiprašau labiausiai, mirtinai buvau užpykęs ir tik po to valios pastangomis atsileidau, sau sakydamas, kad tokiais metodais įsitikinimų žmogaus greičiausiai nepakeisi (nebent elektra labai ilgai kratytum, tai galėtum ištraukti iš žmogaus žodinį prisipažinimą, kad jis neteisus, bet kam to reikia)

   • kestuti d, jei tiesa, ką apie savo tėvą kalbėjo mažgalvis, tai tikriausiai tamsta teisus – jis didžiuojasi.

    O kalbant apie persigalvojimą pasakysiu labai atvirai – bendraudamas su tokiais kaip tamsta labai pasiilgstu tų laikų, kai buvau labai labai jaunas ir gyvenau Panevėžyje. Ten su tokiais kaip tamsta viskas būdavo labai paprasta ir aišku. Šiandien – nebe, nes staiga imate ir persigalvojate, atsileidžiate, kalbate apie metodus…. Žinote kodėl. Todėl, kad pirmiausia pasakote, o po to pradedate galvoti. Ir drąsūs bei išdidūs esate tik tol, kol sėdite savo išvietėje. Su iš vidaus užkabintu kabliuku.

    Mėgaukitės tuo, kad negimėte anksčiau ir tada nepasitaikėte man po ranka. Ir susisiekite su mažgalviu – jis yra parengęs techninių priemonių viskam fiksuoti.

    • austras

     Skaitydamas taip ir nesupratau, kodėl ponas Račas pasiūlė kestučiui d susitikti? Kestučiui d nepatiko teksto išraiškos forma, tačiau kodėl tai turėtų kelti kažkokias aistras? Ponui Račui nepatinka kaip išsireiškė V.Abramikienė ir savo tekste jis jai netiesiogiai siūlo „užsikrušti“, remdamasis principu „kaip šauksi – taip ir atsilieps“. Kestutis d kvestionavo pasirinktą išraiškos formą ir tik tiek. Tad kas verčia poną Račą prisiminti Panevėžį? Nejaugi iš tiesų buvo taip smagu duoti kažkam „į snukį“, kad vertėtų atnaujinti senas patirtis su BNS direktoriaus blogo skaitytojais? Tarytum ponas Račas užvožęs Kestučiui d nuo to kažkaip geriau pasijaustų? Manyčiau, reikėtų skirti asmenis, kurie patys prašosi (išskirtinis atvejis – ponas Didžgalvis), nuo tiesiog savo nuomonę reiškiančių skaitytojų.

     • Henkas Moodis

      Aš vėl pasikartosiu, ką buvau sakęs tada, kai pelė su savo rašliavomis iškilo ir p.A. Račas apeliavo savo tekste į jo sūnų. Vaikai čia ne prie ko. Tai tarsi paskutinė stotelė į kurią nespėjantys į autobusą (nesutinkantys su nuomone) bando apspardyti.
      Reikia pagaliau pradėti skirti. Kas yra ponas Račas šioje erdvėje? Asmeniškai man tik Lietuvos politikos apžvalgininkas, kurio nuomonė ir argumentai man įdomūs. BNS direktorius? Dėl dievo meilės tai ne mano kompetencija, nes ne aš jį samdau. Tėvas ir vyras? Ne mano.
      Todėl apeliuoti į šeimas, tėvus, vaikus kai baigiasi argumentai ir sakyti: o tai mano senelis tai karste vartytusi jei perskaitytų ką jūs čia parašėte yra kvaila ir tamsu.

     • mielas austrai, jei ateidamas čia ką nors parašyti, neprarastumėte sveiko proto ir neapykanta neužlietų tamstai akių, ausų ir smegenų, būtumėte pastebėjęs, kad susitkti pirmasis pasiūlė kestutis d. Aš tik stengiausi prisitaikyti, bet kestučiui d staiga pradėjo drebėti kojytės ir ausytės. Tad gal paskiatykite pirmiausia prieš ką nors bandydamas parašyti.

     • Ką gi, metas susiriknti akmenis.
      Artūrai Račai, labai tavęs atsiprašau ir galiuosi visų savo žodžių, kuriais tave užgavau ar įžeidžiau.
      Taip pat dėkoju Valentinui, už jo komentarą, kuris privertė mane suprasti, kaip žemai gali pulti mano mintys ir veiksmai.
      (Ir dar vienas prašymas, Artūrai Račai, jei gali – ištrink visus mano komentarus, kuriuose minėjau tavo vaikus – tikrai jų čia nereikėjo minėti ir dėl to gailiuosi)

     • GIGA

      Betrūksta prie šios temos labai tinkančių – „esu kaltas,esu kaltas,esu labai kaltas“ :)

    • Tame ir esmė, kad tamstos panevėžietiškas proletariškumas (nors iš tikrųjų koks skirtumas – kaunietiškas, šiaulietiškas ar treskajediškas) mentalitetas mušasi pro kraštus. Bet tuščia burnos aušinti, proletarai vargiai pasiduoda perauklėjimui.
     Henrikai, o santykiai šeimoje, kas ten vyksta – kaip bendraujama – tai tik būdas pažinti žmogų, geriau suprasti koks jis yra. Man padėjo (nors pradžiai net neketinau to daryti, buvo atradimas šiokis tokis)

     • Na, štai, viską ir išsiaiškinome panašu… Nuo šiol jau galite ir patylėti.

     • P.E.

      „Tame ir esmė, kad tamstos panevėžietiškas proletariškumas (nors iš tikrųjų koks skirtumas – kaunietiškas, šiaulietiškas ar treskajediškas) mentalitetas mušasi pro kraštus.“
      Labai provincialūs apibendrinimai-žmonės būna įvairūs bet kur .Ir Panevėžyje yra kitokio mentaliteto-pavyzdžiui dramos teatre,meno galerijose ir t.t. Matyt,menkai pažįstate Panevėžį,Kauną,ar Šiaulius. O Vilniuje kur nors Krasnuchoje ar Naujininkuose (taip pat ir Žirmūnuose ar net Antakalnyje,deja) galima susidurti su tokiu „vilnietišku“ mentalitetu,kad maža nepasirodys…

     • Atsiprašau labai už savo netikslų išsireiškimą. Iš tikro pažįstu daug šviesių žmonių tiek iš Panevėžio, tiek iš Šiaulių. Turėjau omeny „Panevėžio bachūro“ mentalitetą (tiek tą patį Vilniuje – „pacanskoje dviženije“ – irgi pilna)

    • austras

     Pone Artūrai, tai kad aš „ateidamas čia ką nors parašyti“ prarandu sveiką protą ar neapykanta man užlieja akis ausis ar smegenis yra visiška Jūsų paties interpretacija, kurią aš pats pavadinčiau gryna fantazija. Antra – Kęstutis d savo tekste pakvietė Jus „pokalbiui“. Jo tekstuose nebuvo nei užuominos kaip tas „pokalbis“ vyks. Aš, pavyzdžiui, pokalbį suprantu kaip pokalbį, o na kaip snukio daužymą. Matyt todėl, kad neturiu patirties iš Panevėžio. Tuo tarpu Jūs savo atsakymuose kažkodėl metate užuominas į matyt labai jau mielą savo panevėžietišką patirtį.

     • austras

      Beje, iš tiesų, Kęstutis d pirmas pakvietė pokalbiui. Mano komentaro pagrindinė mintis – kas pirmas pradėjo laidyti užuominas apie laikus Panevėžyje, kai buvo viskas „aišku ir paprasta“. Tokie metodai prieštarauja bet kokiai etikai ir toleruojami tik panevėžietiškos patirties prisodrintoj aplinkoj.. :)

     • Fredis*

      austrai, surimtėk, modreniais technologijų laikais į snukį gaunama virtualiai. Modernumo nebeužtvenksi kaip pavasrinės upės tėkmės. Beje, ar jau gavai šaukimą balsuoti ir jeigu ne paslaptis – už kurį sąrašą balsuosi?

     • GIGA

      austras,gi užkietėjęs kairysis:)Neklįstu?

     • romas

      Užkietėję kairieji neina į seimą – austras neturi už ką balsuoti.

     • austras

      Jei iš pateikiamų sąrašų galėčiau išrinkti tiesiog Jolantą Bielskienę, Povilą Gylį ir dar kelis žmones – balsuočiau už šias asmenybes. Neturiu konkrečios politinės organizacijos, kuriai jausčiau simpatiją. Tikrai žinau, kad nebalsuosiu nei už vieną partiją, pasivadinusia liberalia, konservatyvia ar tautiška, nes tautiškumo akcentavimas Lietuvoje yra suvokiamas kaip išskirtinė dešinės privilegija. Manau, kad Lietuvoje svarbiausios yra ne tautinės, o ekonominės problemos (beje, tautinės problemos dažnai atsiranda, būtent skatinamos ekonominių problemų). Kaip vieną iš svarbiausių būdų ekonominėms problemoms spręsti matau kardinalų mokesčių sistemos pertvarkimą, mažinant darbo ir didinant kapitalo apmokestinimą. Tam reikia remiantis Vakarų Europos pavyzdžiu įvesti visiems privalomą nekilnojamo turto mokestį, taip pat remiantis kontinentinės Vakarų Europos ar Slovėnijos pavyzdžiu įvesti normalius progresinius mokesčius. Balsuosiu už tuos žmones, kurie siūlo šias priemones ir ne tik siūlo, bet ir patekę į valdžią iš tiesų siektų minėtas priemones įgyvendinti.

     • romas

      austrai, nei tautos yra problema, nei tautinių problemų Lietuvoje yra. Turime problemų su didžiavalstybine, nacionalistine Lenkijos užsienio politika. Bet politikai keičiasi, todėl šita problema laikina.

     • Fredis*

      Na, bet vistiek reikės rinktis vieną sąrašą iš Drąsos kelio ir LSDP. Net nereikia abejoti, kad austro pasirinkimas kaip visada kris ant raudonos rožės žiedo. Nuoseklumas ir nesiblaškymas į šalis yra brandaus ir sąmoningo rinkėjo bruožas.

     • austras

      Fredi, „Drąsos kelias“ būtų mano pasirinkimas net po konservatorių ir liberalų… :) Tavo siūloma alternatyva tarp LSDP ir violetinių yra banali ir vaikiška. Aš tiesiog kalbėjau apie konkrečius žmones, kurių viešoji veikla man patinka ir už kuriuos balsuočiau.

     • Fredis*

      P.Gylys yra Drąsos kelio ekonomikos ekspertas Nr1, pats sakei, kad ekonomika dabar mums yra svarbiausia. Tik ką pagyriau, kad esi sąmoningas ir nuoseklus ir še tau, kad nori… Reikia žiūrėti ne į violetinę spalvą, kuri mažai ką sako, o į konkrečios politinės partijois programą. Drąsos kelio ekonominė programa yra kairioji. Tarp kitko, tiek violetinė, tiek raudona spalva yra kovos už teisybę spalva.

     • GIGA

      Fredi,o tu jei nepaslaptis,kaip suprantu balsuosi už DK?

 • sataniuga

  „Aš taip pat suprantu, kad 2011 metų surašymo duomenys, pagal kuriuos 3/4 Lietuvos gyventojų tiki nekaltu prasidėjimu, pomirtiniu gyvenimu, vaikščiojimu vandens paviršiumi ir kitais kliedesiais įkvepia“

  Jūs gi netikite, gerb. Račai, kaip galite rašyti tikintiems ar apie tikinčius? Šioje plotmėje esate aklas, kurčias ir, atleiskit, nebylys.

  • mielas sataniuga, suprantu, kad norėtumėte, jog tyliai atsiklaupęs linksėčiau į taktą cimbolams, bet galiu pasakyti tą patį, ką sakiau ir įraše: UŽSIKRUŠKITE.

   Nes rašiau ne apie tikinčius ir ne tikintiems. Rašiau sveiko proto žmonėms, gyvenantiems Lietuvos Respublikoje, kuri yra teisinė valstybė ir kurioje nėra valstybinės religijos, nėra cenzūros, tačiau yra žodžio ir minties laisvė. Kad ir kaip fanatikams tai nepatiktų. Aleliuja.

 • Galima

  Pritariu 100% autoriui. Kartais man atrodo Tevynas sąjunga, vis prisimena kad jie dar ir Krikščionys, ir tuomet daro tokius žestus. Pvz. visuomet prisiminsiu kaip, Kreivio skandalo metu, p. Kubilius aiškino koks giliai religingas yra p. Kreivys, kad biblija yra Kreivio stalo knyga, kurioje randa atsakymus i klausimus. Man tiesiog žadą atėmė, Kreivys tai tiek to, bet faktas, kad Kubilius vertina žmones už tai kad jie religingi, mane šokiravo. Ir net jeigu jis nevertina, tik dėl rinkėjų simpatijų taip sako, kažkaip apgailėtina ..

 • Skeptikas
 • D

  „Nes civilizacija yra pažanga“.

  Špengleris yra nurodęs tokias „pažangos“ stadijas:
  1. Kultūra.
  2. Civilizacija.
  3. Žlugimas.

 • Žaviuosi p. Račo drąsa taip atvirai apnuoginti savo pažiūrių ribotumą. Man šis tekstas primena užgauto vaiko šauksmą. Dar negaliu nepastebėti, kad civilizacijos apibrėžimas čia sumprantamas be galo siaurai.

  Nesu tikintis ir nesižaviu p. Vilijos iš Seimo retorika, bet pats tikinčiųjų jausmus stengiuosi gerbti, tad šiame komentare paskleista tūžmastis man kelia apmaudą ir verčia pasijusti riebiai apkeiksnotam, kad nė negalėjau pabaigti skaitęs. Nežinau, gerbiamas Artūrai, ar taikėte tekstą išimtinai protestuotojams ir tikintiesiems, užtat savo neskoninga ir užkalniška leksika ištepliojote ir kitus smalsius jūsų tinklaraščio skaitytojus.

  Žinau, dabar tiesiu taikymu traukiu užsikrušt…

  • GIGA

   Marijau,galimi ir kiti variantai ir kryptys – pvz. ‘staltiesėle jums kelias“,eiti pas storą Užkalnio sėdynę arba įstoti į dundukų gretas:) Be to Artūras kozyruos – „mano tinklapis ką noriu tą rašau,o jei nepatinka,galit nesilankyt“ :)

  • mielas Marijau Širvinskai, džiaugiuosi, kad esate toks beribis ir gerai žinote savo kelią. Va, tik stebiuosi – nesuprantate, kam skirtas tekstas, nesuvokiate jo, o vis tiek patarinėjate.

   Geriau jau eikite iš kur atėjote neatsisukdamas. Bačiulis, Matonis ir Užkalnis seniai tamstos laukia ir visada labai džiaugiasi. Ten tamstai ir vieta.

 • Ignas

  Kaip visada labai visos mintys isdestytojas tiksliai.

 • Bobutė

  Yra mąstančių ir kitaip, nei raginantys negyvai užsikr….

  http://www.alfa.lt/straipsnis/15059245/Garbe.Lietuvai..kuri.sukilo…=2012-10-03_08-30/

  Beje, p A. Patackas sako:

  „Nereikalaujame spektaklio uždrausti.“

 • Pingback: Juodaskvernių bakchanalija: UŽSIKRUŠKITE. Geriausiai – negyvai | Kauno Žinios()

 • Dekui uz paaiskinimus, Arturui ir Sejanus, pamazu griztu arciau realybes ir suprantu, kad oficialiai niekur nera iteisinta pagarba religiniams simboliams. Menininkai laisvi zmones, gali demonstruoti ka nori ir kiek nori. Vis tik griztant prie vaiku itraukimo i sita diskusija, tai nesutinku su Kestuciu D. Ji gana savalaike, kaip ir ana syki, kai Arturas atsakinejo Algiui R. Ji inesa savotiskos etines perspektyvos.

  Kas neramina mane, tai kategoriskas autoriaus tvirtinimas, kas religiniai isitikinimai yra kliedesiai. Is gryn zmogiskosios puses, aciu Dievui, gyvename laisvoje salyje ir galime naudotis zodzio laisve. Is kitos, profesines, man kaip psichiatrui tai girdeti, yra visiskas profaniskumo pozymis. Jis diskutuojamas pirmuose rezidenturos metuose, kuomet reikia ismokti diferencijuoti religinio turinio kliedesius nuo „normos“.Vis tik tai nera lengva uzduotis net ir patyrusiam specialistui. Iki penktadalio psichotiniu pacientu turi religiniu turinio kliedesius. Jie pirmiausia sumenkina gyvenimo kokybe, pakenkia valgingiems asmens planams, atitinka diagnostinius psichikos sutrikimo kriterijus ir paprastai lydimi izvalgos stokos. Trys dazniausiai sutinkamos fabulos – tai (a) persekiojimo, neva velnias seka mano veiksmus; (b) didybes, aliuzijos i mesijo role ir (c) kaltes ar menkinimo, neva atlikau neatleistinu nuodemiu.

  Tad lengvabudiskai prilygindamas religinius isitikinimus kliedesiams stojate vienon eilen prie tokiu dogmatiniu pasisakymu, kaip Froido, neva religija yra „universali obsesine neuroze“ ar senu komunistu folkloro apie „opiuma liaudziai“. Kazkaip man atrodo, kad sioje postmodernistineje diskusijoje sau priskiriate daugiau teisiu, nei pareigu. Gal del to vietoj paprasto „lets agree to disagree“ taip lengvai provokuojasi pykcio kupini irasai anti-religinemis temomis.

  Zinau, zinau, cia jusu smelio deze ir lipdote tokius bokstelius, kokius norite/sugebate. Vis tik norisi palinketi daugiau atsargumo ir atidumo, nes dideli boksteliai trukdo susikalbeti ir gali pripusti smelio i akis.

 • Donatas

  Pažiūrėjau lietuvių kalbos žodyną pagal Artūro pateiktą nuorodą. Kažin ar vartodamas savo mėgstamą žodį ‘užsikruškit’ Artūras turi omeny ‘pačiam užkąsti ar užvalgyti’? :)
  Čia daugiau toks manierizmas, paėmus seną lietuvišką žodį, dažniau vartotą prieš daugelį metų, suteikti jam kitą – seksualinę – potekstę, bet prisidengti lietuvių kalbos žodynu. panašiai ir su žodžiu ‘pyst’, tik jo dar autorius nepasigavo :)

 • Hena

  Ar visi vaikai tiki i seneli salti?
  Ar visi suauge tiki i seneli kristu?

 • Pingback: Mieli kūrėjai, nebijokite konservatorių ciucikų. Jie loja, bet įkąsti nepajėgūs | Artūras Račas()