Mitologija Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime

Prezidentas V.Adamkus šiandien pasirašė įstatymą, kuriuo numatoma įsteigti Energetikos ministeriją.

Neturiu galutinės nuomonės, ar šios ministerijos būtinai reikia, tačiau J.Razmos argumentai už jos steigimą, pateikti A.Klevečkos laidoje, manęs visiškai neįtikino.

Tačiau ne apie tai kalba.

Daug įdomesnis yra kitas dalykas: dar išvakarėse girdėjau iš kelių šaltinių „tikras žinias“, kad prezidentas vetuos šios ministerijos steigimą ir taip „atsilygins“ konservatoriams už tai, kad šie neatleido V.Greičiaus. Nes neva toks buvo susitarimas.

Prisimenant A.Klevečką, tokia „sąmokslo teorija“…

Šiandien, kai jau žinome, kad prezidentas ministerijos steigimo nevetavo, galime padaryti išvadą, kad jokios sąmokslo teorijos nebuvo. Tai yra, nebuvo susitarimo, kad konservatoriai V.Adamkui duoda V.Greičių, o šis mainais – Energetikos ministeriją.

Tačiau įsivaizduokite kitą variantą: prezidento, kaip, pavyzdžiui, manęs būtų neįtikinę argumentai, kad be Energetikos ministerijos Lietuvą po metų reikėtų iškelti į negyvenamą salą, ir jis būtų nusprendęs įstatymą vetuoti.

Kokia būtų buvusi reakcija: sąmokslo teorija pasitvirtino ir kol Seimas neatleis V.Greičiaus, tol konservatoriai negaus Energetikos ministerijos. Valstybininkai vėl laimėjo, jie viską valdo, o prezidentas yra jų įrankis…

 O dabar visi nustebę, nes V.Greičius vis dar neatleistas, o Energetikos ministerija bus…  Kaip čia dabar?… O kur valstybininkai?…

Ką noriu pasakyti? Ogi vieną labai paprastą dalyką – kvaila yra kurti mitus ir po to, pamiršus, kad pats jį sukūrei, pateikti mitą kaip tiesą.

Dar kvailiau yra susikūrus mitą kaltinti kitus, kad jie nenori pripažinti, kad kiekvienas mitas yra tiesa.

Parašiau ir pagalvojau: o juk dabar, prezidentui nevetavus Energetikos ministerijos, gali atsirasti naujas mitas. Pavyzdžiui, konservatoriai pagrąsino prezidentui, kad šiam vetavus Energetikos ministerijos steigimą, Seime bus pradėta apkalta Boženai, kuri iš namų į darbą važinėja tarnybiniu transportu…

P.S. Beje kol rašiau šį įrašą gavau patį puikiausią patvirtinimą, kad mitologijos virusas paplitęs ne tik tarp iškilių politikų, žurnalistų ir „valstybininkų“, bet ir tarp šio tinklaraščio skaitytojų. Štai puikiausias pavyzdys (skaityti 5 komentarus žemyn):

http://racas.lt/citata-122-mkatkus-iesko-rysio-tarp-svietimo-reformos-televiziju-programu-ir-sausio-16-osios/#comment-7768

(8 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...