Citata #122 M.Katkus ieško ryšio tarp švietimo reformos, televizijų programų ir sausio 16-osios

Riaušės Vilniaus centre parodė, kad senuosius kelių blokuotojus ir „ubagų maršų“ dalyvius sparčiai keičia nauja, sovietmečio represijų neprisimenanti aktyvistų karta, gebanti ne tik skanduoti „Gėda“, bet ir nuveikti šį tą rimtesnio. Sociologinis riaušininkų tyrimas dar bus atliktas, tačiau jei juos apibūdinęs Sigitas Babilius teisus, tai panašu, kad mums visiems ateina laikas skinti nesibaigiančios mokyklų reformos, nesuvaldytos emigracijos ir žemo lygio televizinės kultūros klestėjimo vaisius.

delfi.lt

(10 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Ponas Katkus kažkodėl pats nevengia dalyvauti tose „žemo lygio“ televizinėse laidose. Dar vienas verksnys ir tiek…

 • Anonimas

  O kas rengiasi atlikti tą sociologinį tyrimą? Lukiškėse klausinės?

  Kažkaip primityviai šitas piarščikas viską supranta… jei tarp 7000 protestuojančių buvo 30 riaušininkų, tao kokią dalį jie sudarė?

  o dabar gi riaušininkais vadinami tūkstančiai… kur jie? šustauskas, ir tas tik 300 žmonių šiadien kaune surinko…

  nueikit į bet kurią populiarią naktinę užeigą, tai ten tiek riaušininkų rasit… Ir šimtąkart blogesnių, nes jie net nežino, kuom Kubilius nuo Kirkilo skiriasi…

 • Anonimas

  Matote, Lietuvoje yla po truputį lenda iš maišo.
  Vieša paslaptis, kad Lietuvos žmonės keletui žmonių (kiekvienoje srityje matomai po 15-20, kurie dar dalijasi) kasmet permoka apie 1.0 milijardą litų už pagrindines paslaugas: šilumą, elektrą, vaistus ir pan.
  Žiniasklaida – matomai kurčia nei šiaip sau… kaip kiekvienam aišku… tad bent tegul nesikelia per daug…

  Šiandien per radiją pranešė, kad pernai žuvo Lietuvos keliuose 500 žmonių (kažkiek ir daugiau).
  Žinau (atmenu), anais laikais, kad keliai ir gatvės buvo tuščios, kai keliuose buvo daugiau vežimų nei automobilių ž per metus žūdavo apie 700 žmonių (maniau, kad tai kažkokia užrėšta linija buvo – metai iš metų…).
  Dėl ko tai sakau – lyg tai nesirištų.
  Rišasi.
  Paklausius žiniasklaidą, atrodytų, kad anuomet – praktiškai nežūdavo (jei paklausytume anų laikų žiniasklaidos įrašus, jei pasklaidytume – jos puslapius anuometinius…).
  O dabar – atrodo, kad kasmet žūva po 100 tūkst. žmonių.
  Štai kokia gali būti galina ta žiniasklaida ir kokia kurčia…

  Tad, visgi, jei taip tylint – ta yla išlys iš maišo… pasekmės, kas būtų Lietuvoje, matomai būtų sunkiai nuspėjamos…

  Įdomu kaip būtų, esant tokiai situacijoje, kitoje šalyje nei Lietuvoje (kai pvz. centralizuotas šildymas yra brangesnis nei vietinis – kur dar galite rasti nors vieną tokią šalį… gal, kaip blogo savininkas, paklausiu – gal kas pasufleruotų).

  Taigi, ta tyluma – gal tyla prieš audrą.
  O gal lietuviai tokie – tu jiems ant galvos tą šiltą vandenėlį, atsigėręs arbatėlės, o jis džiaugiasi pavasariniu lietučiu…
  Manu ne, per daug lietuviai yra susipriešinę, galintys dėl cento vienas kitam gerklę perkąsti, kaip tas sako, – tad valdyti juos, kaip sakoma, joukun dabs…

  Tad grįžtant dar prie vakarykščios temos – neikite gerb. p. A. Račai į prezidentus… Jūs to neįveiksite, jei veiksite nušaus… o tie kas neveiks manau pragare degs… nes žinojo ir lindėjo…

  • Anonimas

   kai pavarai ant žiniasklaidos, smarkiai palengvėja?

   o dėl eismo, tai nereikia lia-lia… jei ne pastarųjų metų sukeltas ažiotažas dėl beprotysčių kelyje, dabar būtų gerokai blogiau… net ir keikiamas Seimas pasidarbavo teigiamai:)

   kaip ir dėl mašinų statymo neįgaliųjų vietose… kai atsirado kelios laidos, interneto portalai, kur tie „invalidai“ dedami, gerokai sumažėjo tokių atvejų… nes viešumas gali LAAABAI daug…

   • Anonimas

    Ne, tai aš taip ir sakau dėl žudynių keliuose… tuo palygindamas, kad kur nori žiniasklaida, tai gali (juk anuomet, kai 5 Lietuvoje esantys automobiliai per metus sugebėdavo nužudyti 700 žmonių – galima įsivaizduoti, kaip turėjo rašyti, laikydamiesi šios dienos pavyzdžio).

  • Anonimas

   Teisybės kažkiek yra. Jei jau kalbėsim apie eismą, tai daugiausiai užmuštų buvo 1991 metais – beveik 1200. Ir ankstesniais metais statistika buvo santykinai gerokai blogesnė negu dabar. Bet iš tikrųjų laikraščiai anuomet nebuvo tokie isteriški ir taip neeskalavo visokio negatyvo. Net Lrytas kažkada sutalpindavo visus kriminalus į vieną penktą puslapį. Dabar – bent keliose laikraščio vietose, iš viso ko gero išeis kokie 5-6 puslapiai, įskaitant ir pirmą. Lietuvoj žmonės jau netgi neįsivaizduoja, kad gali egzistuoti kitokie laikraščiai, ne tik tokia šlamštiena. Bet egzistuoja. Anglijoj (nes Anglijoj praleidau kelerius metus ir daugmaž pažinau) rimtuose nacionaliniuose laikraščiuose kriminalai aprašinėjami tiktai kokiais rezonansiniais atvejais, netgi tabloiduose to yra mažai, aprašoma trumpai ir dalykiškai. Lietuvoj – su kažkokiu iškrypėlišku pasigardžiavimu.

   Kaip visokios valatkos aiškina, kad krizę įkalbėjo Kubilius, tai lygiai taip pat laikraštiena ir tvvalinskiena tikrai ne mažiau kalta dėl depresinių nuotaikų ir agresijos visuomenėj. Durniui aišku, kad reikalai staigiai nepagerės, jei nuo rytojaus visi laikraščiai aprašinės tiktai Mikės Pukuotuko ir Knysliuko nuotykius. Bet kol neatsiras atsakinga žurnalistika, situacija nepradės gerėti tuo labiau.

   • Anonimas

    blogiausia, kad ta ….sklaida (ne visa) net nesugeba argumentuotai pateikt vertinimų. Blogai blogai blogai – kodėl blogai, todėl, kad blogai ir atvirkščiai gerai, gerai, gerai, gerai – kodėl – a todėl.. Daugelio redaktorių mąstysena maždaug tokia – žmonės vistiek nesupras, nėr čia ko aiškint arba kitas variantas nėr ir kaip paaiškint. + visa masė užsakomųjų straipsnių ir reportažų, ir turim ką turim.

  • Anonimas

   Kažkodėl tas policijos brukamas baudų didinimo atsipirkimas gelbstint gyvybes man irgi atrodo klaikiai įtartinas. Ypač suvokiant, kad policijos oficialus ir šėšėlinis gerbūvis tiesiogiai proporcingas surenkamų baudų biudžetui. Todėl visiškai neoriginalus jos entuziazmas didinti baudas. Bet čia skaidrėja dar vienas logiškas niuansas: kuo baudos didesnės, tuo labiau policijai tvarka keliuose neapsimoka.

   Baudos jau seniai neadekvačios, jos lig šiol dar niekad nebuvo sustabdžiusios nei kuo nors apsisvaiginusios jaunuomenės bravados, nei girtų pareigūnų beprotystės, o ypač- akivaizdžių nesąmonių keliuose. Pvz., greitis kokiame nors nuošaliame keliuke 70, kuriame nuolat stebiu tykančius pareigūnus. Tame keliuke ženklų nebuvo iki tol, kol neužsimušė keli girti jaunuoliai. Tai, aišku, liūdna, tik prie ko čia aš? Kodėl dabar aš, niekuomet nesėdantis prie vairo išgėręs, besilaikantis KET turiu gaišti savo laiką dėl tų, kurių girtas protelis jau nebesilaikė už jokių taisyklių?

   Pareigūnas gyrėsi, kad daugumoje policijos automobilių jau įrengta policininkų stebėjimo įranga, vienok ir tame keliuke, ir dar keliose smagiose nuokalnėse, kuriose jokių eismo įvykių, apart policininkų komercinių akcijų, niekuomet nėra buvę, kaip ir prieš 5 metus, kaip ir prieš 3, kaip ir pernai, ir šiemet stebiu tuos pačius „tvarkdarius“. Negi yra rintai jaučiančių, kad keliuose kažkas pasikeitė?

 • Anonimas

  Skaičiau Bernardinuose. Visą straipsnį. Ten, kur p. A.Račas išskyrė, tikrai dalis tiesos yra (švietimo sistema, kitataučių nesugebejimas integruoti į visuomenę , ne visų, žinoma, tėvų emigracija, buvo laikas, kad net animaciją prieš kažkiek metų per tv rodomą galima buvo pavadinti smurtine).
  Bet , bendrai paemus, tai nepatiko man tos M.Katkaus mintys. jau ko verta mintis, kad Naujininkuose, kitų mikrorajonų daugiabučiuose gyvena tik „atstumtieji“, o kiti anot autoriaus, prasisuko ir daugiabučiuose negyvena. Pažįstu daugybę normalių padorių žmonių: mokytojų, gydytojų, inžinierių, vadybininkų, biudžetininkų – visi vidutiniokai su nedidelemis išimtimis gyvena tuose daugiabučiuose. Pasigilinus , tai tas straipsnelkis pilnas prieštaravimu.

  • Anonimas

   Persiprašau, supainiojau du skirtingus straipsnius. Bernardinuose rašė S.Glovackas. Panašių minčių irgi yra. Štai ką reiškia per daug internete tupėti:)

 • Tokių „riaušininkų“ sutemus pilnos gatvės ir patvoriai, o „riaušių“ – kasdien po keliasdešimt, tik mažesniais mąstais ir reikalavimai vis kitokie, – „atiduok kasos aparatą“, arba „duok čia mobiliaką“, arba „duok cigaretę“ – po to dažniausiai seka riaušės. O ką jau kalbėti apie riaušes kaimo šokiuose… Vidutinis riaušininkų amžius – 16 – 24 metai, kaip atpažinti riaušininką? Nesudėtinga. Kaip taisyklė – treninginės kelnės ir kapišonas. Riaušininkai klauso eminemą, šlapinasi bet kur, planuoja, rūko, geria, keikiasi bei sportuoja; statistinis grynakraujis riaušininkas visa tai sugeba daryti vienu metu. Riaušininkai nekenčia „mėntų“ bei svajoja tapti M. Ali ar bent jau muitininkais. Riaušininkai turi begalę laisvo laiko, tad profsąjungų mitingai – puiki vieta saviraiškai, bei įgūdžių tobulinimui su galimybe tapti tv žvaigžde ar bent jau „pirmu bernu savo kaime“. Riaušininkai – slaptas Kirkilo ginklas ir viltis.
  Ką ten ubagų maršai ar kelių blokuotojai…
  Evoliucija.

  • Anonimas

   Virgiui,
   nieko naujo čia neparašei, iš esmės Babilius išvadino tą sluoksnį buduliais. Eilinis sveiko proto lietuvis taip ir supranta… Bet prie ko čia Kirkilas? Mano „slaptais“ duomenimis nei socdemai, nei darbiukai, nei paksininkai šiandien Kubiliaus vietos užimti nepageidauja. :)

   • Tikėjau, kad viskas, ką parašiau, buvo nauja. :)
    Labai klysti abejodamas, prie ko čia Kirkilas. Kirkilui tai į naudą kaip niekas kitas. Jau skaitinėjau komentarų,kur Kirkilo ilgimąsi kaip stabilumo garanto(nebuvo nei sunkmečio, nei krizės, pensijos didėjo, o dialogas su verslu ir tauta buvo artimas kaip niekad ir t.t. :))) )Atspėk, su kokiu šūkiu kandidatuos į prezidentus Brazauskas?

    • Anonimas

     „gąžinsiu“- „draugystę“, „alitą“ ir „margį“?

     • O reklaminio roliko audiofonas maždaug „kai nieko neturi – tai ir nereikia nieko …“ …

    • Anonimas

     Kirkilas – BLOGIS. BLOGIS yra aplinkui mūsų. Saugokitės ŽMONĖS.

 • Anonimas

  Artūrai, išsisėmėte?
  Riaušės, riaušės, riaušės,..
  Mitingai, mitingai, mitingai,..
  Krizė,krizė,krizė,..

  Jūsų tinklairaštį,per dien,aplankau keletą kartų ir tikiuosi ir laukiu gerų temų/diskutuotinų.
  Jau per daug dažnai naudojatės lengviausiu metodu- paimami kažkieno pasakyti žodžiai ir pateikiami komentuoti.
  Suprantu,kad sunku,nespėjate…BNS ir t.t.
  Bet mes juk laukiam.
  Vakar buvo gera tema: „vilties prezidentas“
  Jums trūksta įvairumo.
  :)

  • Anonimas

   tik jau nereikia dėl to pulti… reikia labai neturėti ką veikti, kad reikalautum dar daugiau įrašų:)

   užtenka vieno per dieną ir vienos citatos, čia gi ne delfi naujienos… ir ne BNS

  • Nerijui. Matyt pačiam neteko vesti kokio nors tinklapio. Kitaip žinotum ką tai reiškia. Sakyčiau čia ir taip produktyvu kaip vienam vesti.

 • Anonimas

  Neskau,kad reikia daug temų,nes paskum ir pats nespėju parašyti savo komentarą ir pan.
  Reikia šviežesnių temų,nes jau apie streikus pabodo kalbėti,o kai jis vėl pasikartos vasario 3 d.,..tai ką mes vėl kalbėsim?
  Vėl apie streikus?

 • Nerijau,
  O gal pareikalaujam Artūrą choru:“Parašyk ko dar nerašei – apie Valinsko teigiamą įdirbį ir naujus vėjus.“
  Kas buvo – pražuvo, na pasirinko Inga ne Artūrą, bet Arūną – apsirikti ne taip jau sunku – laikas būtų atleisti. :)))
  Negalima būti tokiu šališku. Iš tikrųjų, kaip mažas vaikas. :)))

 • Anonimas

  Taip.
  Gera mintis.
  Kodėl gi neparašyti apie A.V. ir gerų darbų?
  suprantu,kad jis arogantiškas, kaip ir Kubilius ir kt., ir jis man nepatinka.
  Bet nereikia visada „kandžiotis“. Jei negali savo priešui „įkąsti“- susidraugauk. Ir tai tikrai veiksminga- pats išbandžiau :)
  Patariu ir Jums- Artūrai :)

 • Anonimas

  … ir kodėl nepaminėti pavyzdžiui, kad vyriausybė vis dėlto padarė teisingas išvadas ir jau pradėjo vienur kitur atitaisinėti savo klaidas. Viskas tik į gera.

 • Anonimas

  Pritariu Nerijui ir Virgiui . Taigi pradedam Čia ne bajeris. Nežinau kodėl žiniasklaida tyli .?

 • Anonimas

  parasyti ka nors gero apie valdzia yra tas pats, kas tapti priklausomu. Kazkas jau piktinosi, kad Racas Kubiliu isimylejes, kai kalgejo alfa.lt

  • Ne be pagrindo piktinosi. Artūras tiki Kubilium, o Kubilius – geresne ateitim – jau 18 metų – ar nepritrūks Kubiliui žemiško laiko – vienas Dievas težino … Daug vargdienių Marijos žemėje, katrie linkę lygiai tiek ir palaukti …

 • Anonimas

  Atsiprašau. Netyčia sugadinau komentarą.Taigi , pradedam t.y. seimo pirmininkas Arūnas Valinskas savo seimo nario algą perveda į labdaros fondą . Gal čia žurnalistam bloga naujiena?

  • Gera cia, aisku, naujiena. Tik kiekvienas ta geruma gal skirtingai supranta.
   As sitame matau jo sazininguma. Nes jis supranta, kad jo zinios diplomatijoje dar per mazos, kad gauti „suaugusio“ seimuno alga. :))

 • Anonimas

  o siaip kas internete dziuna, patarciau nueiti i seimo puslapi ir paziureti realiam laike kas seime vyksta. Teko namuose darbuotis pora savaiciu, tai nuo ryto iki vakaro ta laika ir praklausydavau. nereikia jokiu realybes shou. Ir viskas daug aiskiau pasidaro, nes zinai kas vyko saleje ir ka zinios iskerpa. Supranti, kad is seimo laukt kazko gero neverta, nes ten sedi diedai, kurie renkasi taskus, pliurpia nesamones. Stebina visiskas seimo nariu elementariu ziniu trukumas. Paziurekit, zmones, kam algas mokat.

 • Kai JAV „General Motors“ generalinis direktorius, sunkmečiui užgriuvus, sutinka dirbti už simbolinę vieno dolerio metinę algą – tai nuskamba per visą Pasaulį(net ir Lietuvą), kai seimo pirmininkas A. Valinskas, sunkmečiui užgriuvus, sutinka dirbti už vidutinės pensijos dydžio atlyginimą, Lietuvoje …. sklaida (ir A.Račas) pareiškia maždaug – „populistas, tai tik triukas.“
  Tai čia vadinasi demokratinė žiniasklaida demokratinėje valstybėje? Artūrai, argi Valinskas buvo neteisus – žurnalistai, a-ūū, kur jūs? – kiek akys užmato, vien tik kakadu … oi, atsiprašau, horizonte zvonkę pamačiau …

  • Anonimas

   Tiesą sakant, aš irgi nežinau, kodėl Valinsko pasiūlymas dėl algų susimažinimo perpus tiesiai valatkinių pavadintas populistišku? Algos gi buvo PADIDINTOS pustrečio karto. Tai ir perpus sumažinus liktų daugiau, negu buvo iki tol. O kodėl dar nepanaikinus kanceliarinių išlaidų tokiu pavidalu kaip anksčiau? Jei jau išlaidos seimo nario veiklai, tai reikia ne mokėti grynais pinigais, bet nustatyti limitą ir jo ribose per seimo buhalteriją juos atsiskaitytinai naudoti pagal normalius finansinius dokumentus. Kaip bet kurioj įmonėj ar valdiškoj įstaigoj. O daug ką kanceliarija turėtų pirkti urmu pagal konkursą, tai dar ir sutaupytų.

   • Sukalbėkim „Tėve Mūsų“, gal ir Artūras išgirs. Gal net atsakys … :)))

  • Anonimas

   Teisingumo delei reiktu pasakyti, kad GM vadovai yra turbut patys blogiausi vadovai Amerikoje, ir neverti net ir to dolerio.

  • Anonimas

   „sutinka dirbti“ ir gyvena tik iš „vidutinės pensijos dydžio atlyginimo“ yra 2 skirtingi dalykai, Virgi. Kai turi daug ir kai sieki dar daugiau (pvz. 1 pareigūno posto šalyje), mėtytis kažkokiais tfu tūkstantėliais, kai šalia guli milijonai ir dar vardan tokių kaip tu, smegenų, tikrai yra verta. Papasakok man kas už jo 600 m2 fazendos išlaikymą sumoka, jeigu jis gyvena tik iš vidutinės pensijos?? A? Nebent partija suneša aukas iš visų savo oficialių ir ne visai koncertų.

   • Regi,
    Aš, kaip ir tu,suprantu , kad Valinskas „savo fazendos“ iš 800 lt. neišlaikys, tačiau jo galimybės leidžia atsisakyti didesnės SAVO atlyginimo dalies valstybės labui, ką jis ir daro. Populistu vadinti Valinską toje vietoje gali tik tokios galimybės neturintys ir viską vertinantys pagal savo supuvimo lygį asmenys.
    Tuo tarpu noriu tau priminti, jog TPP seime siūlė palikti 50% atlyginimo, kas apytiksliai sudarytų apie 5000 lt. Jeigu „senieji tradiciniai“ politikai per keletą metų, praleistų seime sugebėjo „uždirbti“ kelių milijonų vertės „fazendas“, tuomet suprantama, kodėl jie nepalaikė TPP siūlymo – nes 5000 tėra „varganas kiemsargio uždarbis“, kuris pajamų deklaracijose atrodys daugiau nei varganai su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm.

 • Anonimas

  Malakauskas iki penktadienio – „nieko nežinom, ne mūsų reikalas“.
  Po penktadienio – „signalai buvo, viską žinojom, viską perdavėm“.

  Tai kaip tai suprasti? Kodėl niekas neeskaluoja šitos temos? Kodėl tylima?

 • Anonimas

  man isviso nelabai aisku kam ta vsd reikalinga

 • Anonimas

  Gerbiamieji, Mykolas teisus, o jo žodžius reikia suprasti ir šiek tiek metaforiškai.

  Nors 18 metų Lietuva darė neaiškias ir nesibaigiančias reformas, kad visą tautą tokie dalykai tiesiog „užkniso“.

 • Artūrai,
  Pažiūrėjau(paklausiau) alfos videokonferenciją su A.Kubiliumi. Kaip ir dažniausiai, atsakymai nekonkretūs ir ne „premjeriški“, bet ne apie tai.
  Artūrai, o ką galėtų reikšti Valentinavičiaus išsišokimai pokalbio pabaigoje, kai kalba pasisuko apie politikos naujokus? Kur dabar jūsų žurnalistinė etika ir solidarumas pasmerkiant Valentinavičių kaip nepraustaburnį mužiką? Ir tokį piemenį galima įsileisti į seimo salę ( tipo tauta turi teisę žinoti,kurie jau žmonės, o kurie tebedresiruojami? Niekaip kitaip Valentinavičiaus daugiau nevadinsiu – mužikas ir tiek, kas per klausimai, kas per formuluotės, kas per arogancija? Tai čia šitokie mužikai Valinską kaltina arogancija !!!??? Kaip drįsta tas mužikas Valentinavičius apie išsilavinusius ir gyvenime gerokai daugiau nei jis pasiekusius žmones kelbėti kaip apie gyvulius, reikalaujančius dresūros? Patiko cituoti „Landsburgą, traukiantį per dantį prisikėlėlius?“ O kas nutiko pačiam Landsbergiui, kai jį patį patraukė per dantį a.a.Petkevičius? Suviduriavo „tautos patriarchas“ po tris kartus per parą neskaitant blogo kvapo teismo posėdžiuose. Tai bent Valentinavičius, tai bent suskis.
  Artūrai, sutik, smarkiai negaluoja šita valstybė, o vienas iš parazitų – tavoji žiniasklaida. Didžiulis kirminas tokių kaip valentinavičiai ir valatkos feisais (snukiais, – pereinu prie nabagų žargono, kad Valentinavičius suprastų).
  Ką pasakysi, Artūrai?

 • Anonimas

  2 Virgis

  nemačiau šitos konferencijos ir nekyla noras. Prieš kokį mėnesį netyčia pamačiau „leo ryto“ organo ir televizijos veikėjo(neapsiverčia liežuvis pavadint žurnalistu) laurinavičiaus TV laidą, kurioje jis taršė Ireną Degutienę. Apie žurnalisto etiką nekalbu, po kelių minučių pagal klausimų toną ir pozą tapo panašu kad jis ruošiasi ją išprievartauti eteryje. Neperdedant. Pasidarė koktu ir išjungiau. Ar tai žurnalistas ir vyras? Ne, tai kažkoks programuojamas zombis, valatkai tokie nepakeičiami.

 • Maurui,
  Jei kartais laiko turėsi, pažiūrėk, bent jau kitiems papasakosi. Visko žiūrėti neverta – grynas „kubilizmas“, ne daugiau. Šok tiesiai į 41 min. 01 sek. Paskutinės trys minutės.
  Valentinavičius – konkretus prostitutas. Žiauras plaušas. Vieną dieną jam vistiek liežuvis grybais apaugs.

  • Anonimas

   Tulžies tai virš litro…
   O pats Virgi, dar sykį giliai pakvėpavęs peržiūrėk interviu ir pagauk bent kelis nekonkrečius, nekonstruktyvius premjero atsakymus.
   Aš bent jau išgirdau aiškius, konkrečius ketinimus/atsakymus, o iš bendros kalbos aiškėja veiksmų, strategijos gairės. Susitikimai, specialios darbo grupės, planai. O kartu diplomatiška, mandagu, solidu, gyva.
   Taip, iki Kirkilo „konstruktyvios“ „diplomatijos“ kubilizmui dar labai toli…
   Aš suprantu, kad raudonis gali išpilti vos tik pamačius tuos du „mylimus“ veidus (dar ir klausytis jų?! — neverta!), ypač jei dar kažkur kontekste paminimas Valinskas, tačiau tulžis bet kokiu atveju lieka tulžimi…

 • Maurui,
  Klaida – turi būti 42 min. 01 sek.

 • lv,
  Dėl tavo „…išgirdau aiškius, konkrečius ketinimus/atsakymus…“ niekada nesutarsim. Arba tu aklai gini Kubilių, arba atradai jį tik prieš savaitę, kadangi „…veiksmų, strategijos gairės. Susitikimai, specialios darbo grupės, planai…“ pas Kubilių prieš kiekvienas Velykas, Žolines, Jonines, Adventus, MN privatizavimus ir kitas metų šventes ir nešventes… ir taip jau beveik dvidešimt metų. Tik naudos nėr. Tautos lyderis nekala žmonėms į galvą diena iš dienos: yra blogai, ir bus dar gerokai blogiau ir aš teisus nes tai tiesa. Tiesa viena – optimisto (ne fanatiko) vedama tauta rečiau kariasi ir nuo tiltų rečiau šokinėja.
  Visada sakiau – Kirkilas baisiau už Kubilių.
  Beje, lv, man nereikia giliai kvėpuoti, norint išreikšti mintis raštu, o jei daliniesi patirtimi – dėkoju. ;)

  • Anonimas

   Atrasti KAŽKĄ (tautos lyderį, stabą, autoritetų-autoritetą) yra, panašu, pačio predispozicija… :-)
   Beje, dabar dar sprausim Kubilių pscihoanalitikos kampan, pačiomis geriausiomis LR tradicijomis, visai kaip Milašiūnas?
   O kai giliai pakvėpuoji ir atsikratai noro atrasti tautos vedlį, atrandi, kad premjeras yra visų pirma yra vyriausybės vadovas. Vyriausybės, kuri turi — ak, atsiprašau, suerzinsiu — gelbėjimo planą, programą, valdymo strategiją ir ją įgyvendina. Asmeninės lyderystės ir kompetencijos tam tikrai pakanka…

 • „mums visiems ateina laikas skinti nesibaigiančios mokyklų reformos, nesuvaldytos emigracijos ir žemo lygio televizinės kultūros klestėjimo vaisius“ – na dar neskaičiau viso M. Katkaus straipsnio, bet iš šitos citatos susidaro įspūdis, kad dėl visko kaltas jaunimas. Kadangi kaip ir priklausyčiau „sovietmečio represijų neprisimenančiai aktyvistų kartai“ belieka su autoriumi nesutikti, nes man visai nesinori daužyti langų ir žaloti žmonių, kas ir vyko per Sausio 16 – ąją. Kolkas išvadų nedarau, nes gal ten toliau skaitant išryškės ir gerų minčių apie mus, „žalią“ jaunimėlį.

  • Anonimas

   Bet… kai aš apsilankiau mokykloje, kur dirbo pabaigusi reikiamus mokslus mano jaunutė žmona (kažkada čia rašiau – mokykloje buvo pertrauka ir vaikai visi lėkė ir visi lėkdami šaukė (gal taip užtaikiau… bet kai ašmokiausi, mūsų mokykloje beprotnamio nebuvo)… tai žmonai ir pasakiau, kad savo vaikus tegul patys tėvai mokinasi… tu šitų banditukų nemokinsi… ir buvo taškas… jau ir anais laikais troleibuse mokytoją buvo lengva išskirti iš visų kitų keleivių (na visai kitas mokytojo veidas).
   O prie Smetonos.
   O prie Smetonos buvo geriau mokykloje. Ir labai gilias gaudavo vaikai (varčiau tėtės užrašaus ir stebėjausi).
   Argi kas galėjo įsivaizdinti (tarmiškai – įsivaizduoti), kad vaikas praleistų pamoką. Kad nuo mokyklos aplinkinių namų gyventojai atsitveria aukštomis tvoromis, kaip nuo žvėrinčiaus. Kad mokyklose pastatomos kameros – stebėtio mokinius – narkomanus. Ir t.t. ir pan.
   Taip yra ir labai gerų, žinau, labai talentingų, žinau. Jų yra pakankamai, kiek Lietuvai talentų reikės.
   Čia palyginus, kaip kalbame apie Rusiją (nors sunku paralelę išvesti), kai vienintelė Tauta Plnanetoje, kuri turi inteligentiją (tikrą inteligentiją, kuri žodį taria ir cento negavusi…) ir monstrus (na dabar jau jų ir didesnių turi jau ir Lietuva ir visas kitas Laisvasis vadinamas pasaulis).
   Na visvien vaikus reikia mylėti. Stengtis, kad po 20 metų neįvyktų išpranašauta pasaulio pabaiga… kad vaikai galėtų pagyventi gerai, kaip ir mes gyvenome (žinoma, to jiems jau neduota – tokios jaunystės, tokio nesutepto grožio, kokį mes turėjome pokario vaikai – turėjome pačią nuostabiausią vaikystę ir jaunystę… o ir vėliau – 1988-1989 m., metus, kurie buvo nieko nesutepti… palaimos metus… bet turime ir šiandieninį pragarą, pragarą dar Žemėje… viosą tą brudą, vagis, žudikus, narkomanus, alkoholikus, matyti atskirtį tarp vargšų stumiamų į degradaciją ir per metus kitus laisvos rinkos iškeltus pačius didžiausius valkatas – oligarchus… tų po 15-20 jaunikaičių – vagių, kiekvienoje ūkio šakoje įsitrinusių ir sutrinusių likusių lietuvių gyvenimus, kurių niekas nemato, visi apeina, nes nori gyventi, nors ir degradavimui kreipiamą likimą…).
   Neatsakysiu šiandien – dienai išvykstu…

 • Anonimas

  http://www.alfa.lt/straipsnis/89443

  Man baisu gyventi šioje valstybėje. Kai VSD verbuoja žurnalistus ir taip rengia kovas prieš tam tikrus politikus. Yra žinių, kad labiausiai pažeidžiami yra ,,Respublikos“ ir ,,Lietuvos ryto| žurnalistai. Apie tai būtina papasakoti kuo didesniam žmonių ratui, kad būtų kritiškas požiūris į šiuos laikraščius, norint apsisaugoti nuo galimos dezinformacijos ar informacijos iškraipymo ateityje.

 • Anonimas

  Virgi, naktis turėtum leisti produktyviau ir maloniau nei šiame bloge. Nes daraisi labai piktas.
  Dabar iš esmės. Kai kas teigia, kad prie seimo riaušias kėlė buduliai. Gal ir taip. Tačiau tai kaip tau buvo daryta man priminė pasaulinių kovotojų prieš globalizaciją, prieš užteršimą, prieš blogus žydus ir už gerus palestiniečių teroristus, apskritai prieš blogą kapitalizmą, veiksmus. Lietuvoje tokių yra, aš pats pažįstu, kuriems NATO blogis, Che Guevara gėris, vasltybė blogis, bet privalo juos išlaikyti ir t.t. Gal Katkus turėjo tai galvoje? Tokie žmonės iš tikro yra vaisius valinskiškos televizinės kultūros ir švietimo reformos, bet šiek tiek kita prasme. Jauni nesubrendę protai matydami tą „bezpredelą“ ieško alternatyvų ir kai kurie randa ją radikaliose kairiųjų pažiūrose. Tarp kitko, tai yra indikatorius to, kad pas mus gyvenimas stipriai pagerėjo, nes tokios pažiūros atsiranda ten, kur galima tinginiauti ir nedirbti. Tada yra daug laiko kovoti prieš „blogį“. Atkreipkite dėmesį, kad Nida Vasiliauskaitė nevienareikšmiškai parėmė riaušininkus bandydama įteigti, kad tai potitinė protesto forma, o ne paprasčiausias chuliganizmas.

 • Anonimas

  Virgiui ir kitiems daug rašantiems,
  Kolegos, o ar nepastebite, kad jau rimtai susirgote šituo blogu? Kad komentarai nukrypsta nuo komentuojamos temos, kad atsiranda reikalavimai Račui? Apskritai, pagal kai kurių komentatorių komentarų kiekį atrodo, kad daugiau nieko žmogus neveikia – gal taip ir yra, gal koja lūžusi ir lovoje gulint daugiau nėra ką veikti, bet… Priklausomybė, atrodo, jau verčia kai kuriuos savintis Artūro blog’ą – „duokit naujų temų“, „kreipiamės,kad apie tą rašytų“… Svečiai taip nesielgia…:)
  Į citatą – O man labiau patiko kita citata apie visuomenės kontraktą su valstybe. Turi atsirasti naujas kontraktas – kuriame abi pusės įsisąmonintų naujas savo teises ir pareigas…

  • Anonimas

   blogiausia, čia siūlyčiau blogo autoriui atkreipt dėmesį, kad kai kurie komentarai nukrypsta nuo temos ir smarkiai. tada jau darosi neįdomu skaityt komentarus. Pvz. prie ko Katkaus citata ir pasiūlymai blogui.

   • Anonimas

    Galėjau ir sukeisti pastraipas vietomis.. O tas kitas pastebėjimas tik šiaip su šypsena:) Pats save ant refresh’o pagavau:)

  • jei ir taip, tai nėra blogiausia ir baisiausia liga:)

   retai kur net ir dabar galima rasti normalių diskusijų būreli:)
   kur nesimėtoma plytgaliais, o tik lentgaliais.

   nes ginklų turi beveik kiekvienas, o ir nuomonės pakankamai iš įvairių polių…

   o puolantiems žiniasklaidą tepasakysiu: nieko nėra blogiau už linguojančią galvą ekrane… jei žurnalistas sugeba laužti pašnekovą – pliusas jam, kad ir koks piktas jis būtų, jei linguoja galva po kiekvieno žodžio – šakės jam ir jo telikui…

  • Audriau,
   Ko gero tu teisus. Per daug sureikšminam A.Račą. Gerai pagalvojus – na kas jis toks? Jis tik rašo … jokios išliekamosios vertės neturinčius parašymus. Ar mažai tokių rašančių kiekviename mieste ar kaime. Rašo apie tai,kas jam patinka, ir nutyli apie tuos – kurių nemyli. Jis tik …sklaidos atstovas. Seniausios profesijos atstovas, jeigu neklystu …….

   • Anonimas

    Čia jo blog’as ir jo teisė rašyti apie tai ką nori ir tą ką nori…:)

 • Anonimas

  Audriau, Artūras pats to nori, kad bet kas bet ką rašytų. Kitaip jis visai panaikintų galimybę komentuoti arba leistų tai daryti tik savo bičiuliams išdalinęs jiems slaptaždžius.

  Be to, kodėl Račui galima kritikuoti politikus, o kitiems Račo ne? Tobulų nėra. Vadinasi, Račo kritika ir kritika Račui turi pagrindo.

  • Anonimas

   Komentuoti – taip, kritikuoti Račą – kiek tik norint, bet ne savintis tinklaraštį, kas jau yra darosi priklausomybės simptomas:) Situacija kai karštligiškai spaudomas refresh, kad tik pamatyti naują komentarą (o jeigu dar į savo post’ą(!), tada skubiai atsakinėti ir vėl iš naujo…):)

   • Manau, čia tik tiems, kurie iki šiol nebuvo rimčiau užsikabinę už kokių nors internetinių diskusijų klubelio ar tinklelio…

    jei nejausi SAIKO, bus tiesiog nesveika…

 • Anonimas

  Labai tikslus situacijos apibūdinimas. Pridėčiau, mano manymu, svarbų momentą – ši „nauja, .. karta“ yra visiškai apolitiška prie visų su ta karta išvardintų problemų. Ir jeigu ankstesniuosius etatinius demonstruotojus buvo galima nuraminti jų m y l i m ų politikų vaizdais arba balsais (Landzbergis arba Brazauskas, kairė arba dešinė, balta arba juoda, vakarai arba rytai) tai šių mūsų naujosios švietimo (bendrai – TV, Internetas, radijas, mokyklos) sistemos produktų taip paprastai nesuvaldysi. Belieka dabartinei valdžiai skubėt su spartesniu apsiginklavimu – įsigyt vandens patrankų, praplėst vidaus pulkus, pagalvot netgi apie pirmų tankų įsigijimą, o Neryje prie Seimo priplukdyti NATO standartus atitinkantį kreiserį. NE KITAIP.

 • Anonimas

  LL
  „kur nesimėtoma plytgaliais, o tik lentgaliais.“
  Taikliai pastebėta.
  Pridurčiau -, bet užtat obliuotais.
  Jei rimtai, mes čia kaip stručiai ieškom vaistų prieš rytojaus baimes.
  Kad ne kurtiniai taipogi pliusas, nors dėl didelio komentarų kiekio tai išties komplikuota.

 • Anonimas

  Štai tokia ta mūsų nepriklausoma žiniasklaida.
  Kaži ar būtų Artūras blokavęs kitą kokį nors diskusijų dalyvį, kuris mužiku pavadintų ne Valentinavičių, o kokį nors Murzą ar Šustauską?

  • Galite pabandyti…

   • Anonimas

    Gerai. O kuo geresnis įrašas iš Jūsų dienoraščio, kuris nebuvo net ištrintas, nekalbant apie žmogaus blokavimą: „Visi paksoidai yra menkystos“?

    • Tikrai ne geresnis. Tikriausiai nepamačiau, gal pasufleruosite, kur jis yra?

     • Anonimas

      Citata paimta iš „Kai vagia Kovo 11-osios Akto signataras…“. Bet nesiūlau jos trinti, nes nėra prasmės. Visų „perliukų“ vis tiek neišgaudysite, o ir nereikia.

 • Artūrai,
  Pažiūrėk paskutines tris Valentinavičiaus videokonferencijos su Kubiliumi minutes. Kai pasakysi,ką galvoji, pasakysiu – kas tu toks.

  • Žinai, Virgi, man visai neįdomu, ką tamsta pasakysi… Nepyk.

   • Bet man įdomu ką pats galvoji. Iš tavo spyriojimosi darau išvadą – sutinki su manuoju Valentinavičiaus apibūdinimu, tik … na, kas, Artūrai?
    Nepykstu. Ir tu nepyk. ;)

    • Virgi, tamstos išvada klaidinga. Ir dėl labai paprastos priežasties: to interviu vis dar nepažiūrėjau:)

     • Meluoji, Artūrai, ir garbės tatai tau neprideda.

     • Žinai, Virgi, tamstą tikrai reikėtų užbaininti visiems laikams… Nes elgiesi kaip mažvaikis ir verti mane įrodinėti, kad nesu kupranugaris… Bet aš tikrai to nedarysiu:) Tačiau interviu savaitgalį tikrai pažiūrėsiu – smalsu pasidarė.

 • Anonimas

  Na va, kažkaip jau nuo pat ryto tvyrojo banas virš virgio, neklausė draugiškų šyptelėjmų…

 • Anonimas

  O tema iš tikro yra labai įdomi. Gaila, kad nepavyko jos išvystyti. Aš visada sakiau – ir netgi šitame bloge – kad Valinskas didžiąja dalimi atsakingas už blogą skonį egzistuojantį šalies pop scenoje. Bet kokie tie psichologiniai mechanizmai kai žemas lygis televizijoje baigiasi langų daužymais man iki galo neaišku.
  Dar kitas man bent jau labai įdomus klausimas ar gali TV produkcijos kūrėjai pripažinti savo dalinę atsakomybę? Jie dažniausiai sako – mes ruošiame tokį produktą, kokį žiūri žiūrovas. Bet ar taip iš tikro yra? O garsūs žmonės, parduodantys save TV projektams? Pavyzdžiui Siparis vedantis TV detektyvus. At tai yra tik darbas? O kaip su profesine etika?

  • Valentinai,
   Vos tik Valinskas pasuko į politiką, staiga visiems aktuali tapo pop scenos blogo skonio problema. Kur anksčiau buvo visi šitie didieji gero skonio sargai?
   Paaiškinimas gi labai paprastas. Konkurencija politmafukams. Pastarųjų užpirkta …sklaida „varo“ ant konkurento (A.V.), o šis „spardosi“. Kuo labiau spardosi, tuo labiau varo.
   Palauk, jei nepavyks …sklaidai, dar ne tokių cirkų pamatysim- su VSD ar buhalterijom ir pan.
   Nepamirškim dar vieno, mano galva, labai svarbaus aspekto – politikai PAGALIAU gavo šansą atsiimti už „visas patirtas skriaudas“ svogūnuose ir pan.
   Šou piktinasi, nes Valinskas pakilo aukščiau jų, politikai piktinasi, nes ilgą laiką iš jų šaipęsis, Valinskas jiems jau ir vadovauja, …sklaida piktinasi, nes „užkabinti“ Valinsko kaip reikiant nesugeba, o Šeimininkas reikalauja …
   Tos trys piktųjų kategorijos praktiškai apima visą viešąją erdvę – rezultate: Valinskas blogiausias iš visų – tokia formuojama nuomonė (nepraėjus nei šimtui dienų ir neįvardijus nė gramo A.V. padarytos žalos !)
   Valinsko pagrindinė ir vienintelė problema, mano nuomone, – jis per daug „užkalęs“ ant visų trijų.
   Iš kitos pusės – jei lietuviai nuspręs esą verti tik Kubiliaus ar Kirkilo, juos ir turės. Jei 18 metų patirtis sako, jog tauta buvo apvaginėjama, durninama, skurdinama ne Brazausko-Kubiliaus-Kirkilo „troikos“, bet „šoumeno“ Valinsko, ką gi, tuomet emigravę teisūs.

   • Anonimas

    Geras, nesupratau ar esi užbanintas ar ne. Valinsko įtaka blogam skoniui yra seniai žinoma ir tikrai nepradėta eskaluoti tik dabar. Beje, ją judinu tik aš, nes kol kas neprisimenu, kad kas nors iš politikų Valinskui prikišinėtų kelius į žvaigždes.
    O visa kita man tiesiog atsibodo. Jau net nebeįdomu su tavimi ginčytis apie Valinską. Ten kur tu matai baltą aš matau juodą ir atvirkščiai. Nusibodo ir tavo pasitalai apie tai kaip jis kovoja prieš „politmafukus“, kaip griauna įsisenėjusią sistemą ir t.t. Aš matau, kad jis užsiiminėja nereikšmingomis smulkmenomis: žurnalistais, masažo salonais, seimo atlyginimais ir pan. Ten, kur svarbu, o šiandien svarbu yra mokesčiai, verslo skatinimas, gresiantis nedarbas, Obama, Sarkozy, Putinas, NATO, Afganistanas, teismų sistema, policija, pedagogai, SODROS situacija, gamta, sveikatos apsauga, aukštasis mokslas, aukštosios technologijos, žodžiu visur kur svarbu, jo ir jo chebros, atsiprašau partijos, nėra. Net Muntianas davė daugiau naudos šiame poste negu Valinskas.

    • Valentinai,
     Priėjom aklavietę. Kai Valinskas užsiima „…nereikšmingomis smulkmenomis: žurnalistais, masažo salonais, seimo atlyginimais ir pan…“, …sklaida šaukia – „..svarbu yra mokesčiai, verslo skatinimas, gresiantis nedarbas, Obama, Sarkozy, Putinas, NATO, Afganistanas, teismų sistema, policija, pedagogai, SODROS situacija, gamta, sveikatos apsauga, aukštasis mokslas, aukštosios technologijos..“,kai Valinskas pakrutina nacionalines investicijas, …sklaida šaukia – masažo salonai, seimo atlyginimai, alkoholis bufete. Žinai, tikrai keistas tvarinys – ta lietuvių liaudis. Jai neįtiksi. Negi tikrai liko tik pijokai ir kvailiai? Nepraėjo nei pusės metų , o tauta (tavo ir …sklaidos lūpomis) reikalauja – mokesčiai, verslo skatinimas, gresiantis nedarbas, Obama, Sarkozy, Putinas, NATO, Afganistanas, teismų sistema, policija, pedagogai, SODROS situacija, gamta, sveikatos apsauga, aukštasis mokslas, aukštosios technologijos. Tai kaip čia dabar, Valentinai?
     Teisūs buvo emigravę, o pasilikę nusipelnė Brazausko, Kirkilo, Kubiliaus ir … ubago lazdos.

     • Anonimas

      Laukiu nesulaukiu kada Valinskas pajudins nors vieną rimtą problemą. Nors vieną monopolininką. Pirksiu tau alaus. :)

     • Anonimas

      To pačio alaus kuriam ne kaip visiems mažai pakeltas akcizas :))) ai visai pamiršau, čia taip su alhogolizmu kovojama.

     • Ir aš laukiu. Klausimas – ar jam leis, ar jis suspės?
      Heineken – jeigu ką… :)

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Kažin, ar kiekvieno populiaresnio tinklaraščio tokia lemtis su komentatoriais?