Citata # 124 Lietuvos radijo ir televizijos asociacija sureagavo į J.Butkevičienės atleidimą…

Štai ką šiandien pranešė Lietuvos radijo ir televizijos asociacija:

Lietuvos radijo ir televizijos asociacijai (LRTA) nuo šiol vadovaus dabartinė UAB “Tele-3” generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. LRTA nariai sausio 22 d. vykusiame visuotiniame narių susirinkime dviejų metų kadencijai Laurą Blaževičiūtę išrinko vienbalsiai.

“Vienas skubiausių darbų – dalyvavimas darbo grupėje dėl viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo Seimo kanceliarijoje tvarkos tobulinimo, kurios tikslas rasti sprendimą dėl mūsų žiniasklaidos priemonėse dirbančių žurnalistų darbo sąlygų gerinimo Seime, kad jie netrukdomai galėtų informuoti visuomenę apie šiandienos aktualijas,”- teigia Asociacijos prezidentė L. Blaževičiūtė.

P.S. O štai ką apie LRTA tikslus yra sakęs ankstesnis asociacijos prezidentas P.Kovas:

Vienas iš mūsų Asociacijos tikslų – didinti radijo ir televizijos stočių įtaką visuomeniniame gyvenime bei plėsti šių elektroninių visuomenės informavimo priemonių rinką, ginti informacijos, žodžio, saviraiškos bei pasirinkimo laisvės principus, nepriklausomybės, demokratinės visuomenės bei laisvos rinkos idealus

P.P.S O štai ką apie TV3 sprendimą atleisti J.Butkevičienę galvoja Lietuvos žurnalistų sąjunga:

LŽS mano, kad toks televizijos sprendimas apskritai neturėjo būti priimtas. Priešingu atveju tai reikštų, kad už žodžio laisvę ir žurnalistų teises solidariai su kolegomis kovojusi žurnalistė yra atleista už tai, jog sąžiningai dirbo savo darbą ir siekė apginti jos vadovaujamų darbuotojų bei visų Lietuvos žurnalistų interesus. Toks atleidimas, LŽS nuomone, yra ir neteisėtas, ir neteisingas.

Žurnalistė J.Butkevičienė televizijoje TV3 iš viso dirbo apie 15 metų. Žinių tarnybai ji vadovavo apie 10 metų. TV3 žinių reitingai – aukščiausi iš visų televizijų žinių laidų. Laida „Savaitės komentarai“ – populiariausia iš savaitinių tokio pobūdžio laidų.

Todėl LŽS jau viešai kreipiasi į televizijos TV3 vadovybę, kad ši skubiai atšauktų savo neteisingą sprendimą dėl drausminės nuobaudos skyrimo J.Butkevičienei ir jos atleidimo iš darbo bei grąžintų žurnalistę į jos užimamas pareigas. Televizijos vadovybė taip pat turėtų viešai atsiprašyti savo darbuotojos dėl įvykusios situacijos. Dėl tolimesnių žurnalistės darbo sąlygų televizijoje ar kitų susitarimų šalys galės tartis papildomai įvykdžius minėtus reikalavimus.

P.P.P.S O štai kaip jaučiuosi visa tai skaitydamas:

Esu pasimetęs… 

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...