Citata #390 Tai, ko galbūt nežinojote apie alų…

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Joninių išvakarėse komentuoja faktus ir mitus apie alų:

didelis kiekis alaus kelia grėsmę tiek moteriškumui, tiek vyriškumui. Jau seniai buvo pastebėta, kad nuo spiritinių gėrimų vyrai moteriškėja, o moterys vyriškėja. Iš visų gėrimų negatyviausiai vyrų ir moterų organizmo lytinius hormonus veikia būtent alus. Vyrams vystosi moteriški požymiai, taip pat impotencija, o pas moteris grubėja balsas, charakteris, kinta veido plaukuotumas.

Alų vartojančio vyro organizme vyrišką hormoną testosteroną palaipsniui pakeičia moteriškieji estrogenai. Ypatingai pasikeičia vyro figūra: plečiasi dubuo, riebalai kaupiasi pagal moterišką tipą – šlaunyse. Pilvo raumenys silpnėja ir atsiranda „alaus pilvas“, auga riebalų prisipildžiusios krūtys. Padidėja širdis, kuri priversta kiekvieną dieną perpumpuoti papildomą skysčių kiekį, gaunamą su alumi. Vystosi išeminė širdies liga ir padidėja infarkto tikimybė (išgeriantiems 6 bokalus alaus vienu metu mirtino miokardo infarkto tikimybė padidėja net 6 kartus). Fizinis krūvis vis sunkiau pakeliamas, atsiranda dusulys. Gydytojai šį sindromą vadina „alaus“ arba „Bavarijos“ širdimi. Vystosi impotencija, potraukį moterims keičia potraukis alkoholiui.

… o aš alų mėgstu…

…reikės šiandien parėjus namo atidžiau pažiūrėti į veidrodį…

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Mindaugas

  Panašu, kad tie specialistai ir daugiau atradimų yra padarę. Šaltinis: http://eli.mama.lt/gyvenimo-budas/psichologija/psichologu-patarimai-bedarbiui-ir-jo-seimos . Citata: „Psichologė Rasa Vaitkienė pataria asmenims, praradusiems darbą, susikaupti ir išlaikyti savitvardą, stengtis išreikšti savo jausmus bendraujant su kolegomis, artimaisiais, jokiu būdu neužsisklęsti savyje.“

 • Jei vaizdelis bus nekoks, nesidrovėkite, kreipkitės, padėsime…

 • Kaip sako vienas žmogus, alaus krašto vyras (nes laikotarpyje apie kurį buvo kalbama, t.y. apie to žmogaus vaikystę, – alų vartojo tik vyrai. Moterys jo nevartojo) asocijuojasi su išplerusio vyro šlapiu klynu, nešvariais rūbais, kartais jo nutarimu pailsėti pagriovyje pargriuvus.
  Šiandien sakyčiau, su sportu prie TV (jokiu būdu ne žirginiu, o sakykime su krepšiniu, futbolu ar panašiu niekalu), su sporto chuliganais, na tais sijonuotais nemandaguoliais, gal dar.
  Pasisakė absoliutus abstinentas.

  • nesvarbu

   Izbliondimai, labai mėgstu skaityti Jūsų komentarus. Visuomet jaučiasi, jog parašote tik mažą dalelytę to ką žinote ir ką galite pasakyti. Tačiau nustebau, jog esate absoliutus abstinentas, nes kartais įrašai atrodo, kaip rašyti gerokai įkalusio.

   • Nesvarbu,
    – taigi juk organizmas kiek reikia pasigamina pats, viduje (tą savybę praranda alkoholiko organizmas, dėl ko jis jau tampa priklausomu nuo išorės).
    Manasis matyt padaugina, gerokai…
    O tai ką Jūs sakote, pavyzdžiui, mano žmona dar grieščiau pasakytų (kartą netyčia per petį pamatė „kūrybą“, tai žinote mažai nebuvo… tad kartais labai paskubu užbaigti, jei išgirstu žingsnius, ir spustelnu ir su keturiom klaidomis vienoje raidėje, taip sakant… nes… na toliau aišku, tur būt…).
    Taigi.

    • nesvarbu

     Izbliondimai,Lietuviško šampano receptas toks: 1)vienas lietuvis, geriausia toks, kurio organizmas „kiek reikia pasigamina pats“, tačiau tinka ir priklausomas nuo išorės ir 2)to lietuvio amžinai burbuliuojanti žmona. Gaunasi geriau nei „Alita“.

     • suomis

      Gal galite patikslinti? Ar „Alita“, putojantis vynas, ar – brendis? : DDDDDD

 • suomis

  Tai ką, kvepia nauja intrpeliacija?
  http://www.alfa.lt/straipsnis/11707671/3.4mln….tiek.reikia..kad.pas.premjera.kelius.mintu.ir.Simonyte..ir.Zylius.=2011-06-23_11-14/

  • Gintautas

   Suomi, perskaičiau ilgą straipsnį ir be ministro Žyliaus nuotraukų radau tik tokią citatą: „šaltiniai teigia, kad Ž. Kriščiūnienė tikėjosi, kad šis klausimas bus aptartas su ministru – Rimantu Žyliumi“.
   Paaiškinkite man, naiviam – kuo čia ministras prasikalto?

   • suomis

    Antrame sakinyje. Proteguoti kažkokio verslo, manau ne ministro uždavinys.

 • Gvidas

  Apie ką pasakoja šis postas, galima vizualiai pasižiūrėti čia:

  http://www.youtube.com/watch?v=97G1zOacNcg&feature=related

  …ir ta širdį gyvai parodo :) Po šio video mano alaus vartojimas nukrito kokiu 90 % :DDD

 • azartas

  Na, per rusų televizijas vizualiai galima daug ko pasižiūrėti http://www.youtube.com/watch?v=RirqnBUQTEU
  Dėl alaus – viskas, kas su saiku, yra gerai. O jei spręsti pagal tai, kas čia parašyta – aš jau du kartus turėjau tapti moterim. Tik va bėda – visas gautas kalorijas aš sunaudoju su kaupu, tad ir šita teorija apie estrogenus visiškai neveikia.

 • registracija

  Ką galima pasakyti apie tokią „informaciją“ skleidžiančius „specialistus“, kai naudojami tokie perlai: „Padidėja širdis, kuri priversta kiekvieną dieną perpumpuoti papildomą skysčių kiekį, gaunamą su alumi“.
  Neaišku už ką jiems mokami valdiški pinigai.
  O visokie su tokiais tekstais platinami filmukai neverti nė supuvusio grašio. Jie nepagrįsti jokiais tyrimais ir remiasi vien manipuliacija.

 • Roco

  Įdomu pastebėti kad Kauno savivaldybės sveikatos biuro darbuotoja čia pasakodama apie alaus daromą žalą kartoja jau senokai internete sklandančius gasdinimus, kuriuos paleido kažkokie tariami Rusijos mokslininkai. Visa tai yra tiesiog kažkokių Rusijos abstinentų paskleistas melas ir nezinau kaip tai sveikatos biuro „specialistei“ negėda kaip papūgai kartoti tas nesąmones. Šita medžiaga labai tiktų Kristupo Krivicko laidelėm.
  Viskas kas aluje yra kenksminga – tai alkoholis bet tik tada jei jo suvartoji per daug.
  Įdomu, kad visad giliai žvelgiantis ponas Artūras Račas labai persigando perskaitęs tas pasakas. Būtų įdomu sužinoti kiek Jūs pone Arūrai Račai suvartojate alaus per dieną/savaitę o gal mėnesį?

 • nerijus

  Kai moterys pradės pliumti daugiau alaus- nei vyrai ir prie alaus valgyti virtus žirnius su kepintais spirgiais ir svogūnais, o A. R. skustis kojas ir pažastis, tai su šiuo tekstu bus sunku nesutikti. Dabar, tai eilinis „mokslininkų išradimas“.

 • Regis

  „didelis kiekis alaus kelia grėsmę“.. ir toliau > „Jau seniai buvo pastebėta, kad nuo spiritinių gėrimų vyrai moteriškėja, o moterys vyriškėja“ gudriai. Sakyčiau bandoma prakišti reklamą. Arba BRP.

 • Sejanus

  Ar tikrai alus yra spiritinis gėrimas?

 • sataniuga

  Esu neblogas vyno žinovas (dirbau pas vyndarį prie Reino). Gera vakare, kai mažius miega, dviese vyno išgerti, ypač kokio Spätburgunder Weißherbst ar pvz. 2007 Riesling Auslese. Bet alus užvis mielesnis :)

  • suomis

   Pilnai sutinku. : )

  • Sejanus

   Kad vakare yra gera dviese vyno išgert – išties žinios tokios, kurių tik pas vyndarius dirbdamas įgysi. Ne žinovai apie tai nesusimąstytų.

 • sataniuga

  Mielas Sejanus, dirbdamas pas vyndarį aš gavau tikrai nemažai specifinių žinių. Jei pageidaujate, mielai jomis pasidalinsiu. O gal Jūs manote, kad turėjau čia išlieti paklodę apie pvz. vynuogyno tręšimą išspaudomis?

  • Sejanus

   Nieko aš nemanau ir esu tikras, kad turite daugybę specialių žinių :)

 • Sapnas

  Na, seniai taip nežvengiau… tikrai seniai. Ačiū labai. Super pacituotas tekstas. Rodantis, koks mes dundukų kraštas. Aš manau, kad mus dundulius čia surinko gal specialiai… Čekijoje darbininkams prie aukštakrosnių duoda 4 proc. alų. Danijoje ir Olandijoje jie maištauja, jei neduoda jiems alaus. Aluje yra mielės ir visos reikalingos virškinimui bakterijos. O pas mus tamsus požiūris į gėrimą yra iš kaimų, iš praeities… Nors daug žmonių miestuose gyvena jau 30-40 metų. Tamsus mes kraštas, tikrai tamsus…

  • Auksinis kardas

   Alio. Šitie duomenys jokie visuomenės sveikatos biuro išgalvoti – aišku, praverstų nurodyti šaltinius, bet iš esmės čia jau senokai girdėti dalykai. Gal kažką ir nustebino, bet tai tik nustebusiųjų problema.

   • romas

    Aiškiai pavojingoji alaus dalis nėra alkoholis, nes tada panašūs baisumai vyktų ir su geriančiais degtinę.

    • Auksinis kardas

     Sutinku, poveikis hormonams, organų deformavimui nėra minimas prie grynesnės alkoholio koncentracijos narkotikų. Visgi, šie nėra praradę savų alinimo būdų, tad tik kažkiek geresni.

    • Valentinas

     Romai, nesutikciau. Gerk degtine bokalais ir pamatysim kas yra kas.

 • DDD

  Liūdniausiai yra tai, kad žmonės važinėja po mokyklas ir pasakoja šią informaciją mokiniams. Žinoma, griežtu tonu ir be jokių išlygų.