LRT Tarybos posėdžiui artėjant

Kaip žinia, antradienį vyks LRT tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje gana daug įdomių klausimų.

Tiesa, ne viskas darbotvarkėje matosi, bet, jei neklystu, tai kalbėsime ir apie reklamą per valstybinių švenčių transliacijas, ir apie Olimpinių žaidynių sublicencijos pardavimą, galbūt – ir apie dokumentinių filmų kūrimą.

Turėtų būti įdomu.

O kol kas norėčau pasidžiaugti, kad LRT Tarybos nariai, nepaisant nenoro būti prilygintais valstybės tarnautojams, vis dėlto nusprendė atsižvelgti į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimą ir deklaruoti savo privačius interesus.

Jų deklaracijas galima rasti VTEK puslapyje (geriausiai naudoti žodį „Taryba“).

Tiesa, kol kas tų deklaracijų – tik penkios, ir tarp jų nėra nė vieno LRT administracijos nario deklaracijos, bet juk sakoma – gera pradžia pusė darbo.

Net neabejoju, kad artimiausiu metu savo deklaracijas pateiks, visi, kuri tai privalo padaryti pagal įstatymą. Vien jau dėl to, kad VTEK bent jau LRT Tarybos nariams dar vasario viduryje priminė, kad ignoruojant įstatymo reikalavimus jiems gali tekti patuštinti savo pinigines.

Nemanau, kad kas nors norėtų dėl tokio nekalto daikto kaip privačių interesų deklaracija mokėti kelis šimtus litų baudos ir rizikuoti užimamomis pareigomis.

(4 balsų, vidurkis: 2,00 iš 5)
Loading...
 • max

  A.Račo deklaraciją radau. O štai į ivestą žodį „Valatka“ gavau špygą taukuotą. Ach tiesa – tai gi mūsų išskirtinis šviesulys .

 • Bobutė

  p. A. Račui

  LRT puslapyje patalpintas „Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos narių viešas pareiškimas“.
  Iš 12 narių pasirašė 10. Ar tai, kad nepasirašėte, reiškia, kad Jūs neįžvelgiate jokių grėsmių žodžio laisvei, ar nepritariate tik formai?

  http://www.lrt.lt/taryba/news.php?strid=7006&id=7332

 • vasia

  siauras issaugojo savo skydine

 • Regis

  „Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius išsaugojo kėdę – antradienį balsavime dėl nepasitikėjimo jam paramą išreiškė 8 tarybos nariai. Kad A. Siaurusevičius turi palikti LRT vadovo kėdę, slaptame balsavime pasisakė vienas tarybos narys, trys biuleteniai rasti sugadinti“

  šaltinis: http://www.delfi.lt/news/economy/Media/lrt-taryba-asiauruseviciu-paliko-poste.d?id=30058985

  tik vienas balsavo prieš… Belieka tik kitas kelias, per Seimą?

  • Regis

   Beje jeigu taryba neatstatydina, tai gi galima visą tarybą kaip nors sutvarkyti. Pvz. ją tiesiog panaikinti. Tegu LRT generalinį direktorių skiria koks prezidentas su Seimo pritarimu kaip gen. prokurorą.

 • „Klausimą dėl nepasitikėjimo A.Siaurusevičiumi į darbotvarkę pasiūlė įrašyti LRT tarybos narys žurnalistas Artūras Račas.“ – p.Artūras bandė griebti jautį už ragų. Kaip supratau – nepasisekė. Linkiu nenusiminti, svarbu žengti nors mažyti, bet pirmą žingsnelį…

 • Bobutė

  Čia iš Delfio apie sutartį tarp LRT ir BNS:

  „Pasak jo, jis sutartį tik pasirašė, o dėl jos derėjosi BNS vadybininkė.“

  Chmm… Vadybininkė… Kur tai man girdėta, į ką tai panašu? Prisiminiau, ogi Edita/laila/Neringa vis apie vadybininką, kaip apie pagrindinį „veikėją“ kalbėjo…:)

  http://www.delfi.lt/news/economy/Media/lrt-taryba-asiauruseviciu-paliko-poste.d?id=30058985

  • laila

   matote, kaip buna.Gavo banga ir is savu.Manau musu rastas paciu laiku pasieke LRT taryba.Tarybai sis laiskas nepasirode niekinis.

 • Palaitis

  „LRT privalo rinkti ir skelbti informaciją apie Lietuvą ir pasaulį, supažindinti visuomenę su Europos ir pasaulio kultūros įvairove bei šiuolaikinės civilizacijos pagrindais, stiprinti Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir demokratiją, kurti, puoselėti ir saugoti nacionalinės kultūros vertybes…“ (iš LRT įstatymo). Kur visa tai? Nė su žiburiu nerasi. Vietoje to – pačio pigiausio meninio ir publicistinio skonio laidos pačiam žemiausiam visuomenės sluoksniui. Kodėl taip daroma? Vienintelis paaiškinimas – noras užsidirbti reklamos pinigų, už kuriuos NIEKAM nereikia atsiskaityti. Vien tai, kad nemaža grupė LRT aukštuomenės į rankas gauna penkiaženklius atlyginimus, t.y. daugiau nei prezidentė, viską pasako apie pasibaisėtiną LRT supuvimą.

  LRT užsiima finansinio terorizmo veikla. Jie gauna dešimtis milijonų iš mokesčių mokėtojų kišenių. Na ir gyvenkite iš tų pinigų. Bet ne. Jie rengia neregėto brangumo laidas ir dar grąsina, kad nustos transliuoti, jeigu valstybė jiems neduos dar daugiau pinigų. Gyvenimiškas principas: turi mažiau pinigų, tai ir gyvenk kukliau. Bet kam tas vargas. Galima be galo šantažuoti Lietuvos valstybę ir vis tiek išplauksi sausas.

  Kažką panašaus bandė daryti VEKSas. Jie susirašė idiotiškiausius projektus ir šantažavo Lietuvą dėl tų milijonų. Ačių Dievui Lietuva atsilaikė, o VEKSo vadovė išlėkė už šituos cirkus. Kada išlėks Siaurusevičius?

 • andrius

  p.Racai situacija yra kiek kitokia manau ,veltui keliate siuos klausymus taryboje visi zinom kad taryboje esantys zmones atejo tik todel kad valsytbininkas itiko ,esme yra tame ,kada bus paviesintos 10 pazymu seime kurios buvo slaptos per VSD skandala.manau nereikes net svarstyti apie Siauro kandidatura pati issispres ir Valkata su Petriniene issispres ,sitos 10 ar kiek keliolikos pazymu isviesinimas bus aiski vizija ar Lietuvoje dar liko laiko kovoti del LAISVES,bet pagal veiksmus Kaune su KTE kur Dujotekanos iteresai nelabai tikiu kad jums verta laukti ir burnotis , nei toi taryboje ,nei tu keliolikos pazymu.Kazkam tiesiog truksta drasos

 • Rolandas

  Audra stiklinėje. Deja p.Račas,tik imituoja kovą (tikėtina, kad ir pats nuoširdžiai to nesuvokdamas)dėl savo savanaudiškų, taktinių tikslų. Savanaudiškų, tai nebūtinai blogų, tačiau siaurų, asmeninių tikslų.Audriukas ne toks jau ir monstras, tiksliau tai milžinas molinėmis kojomis, o dar tiksliau vaikinukas iš Prienų, kuris viską, išskirtinai VISKĄ pasiekė pats tik savo jėgomis, kuris neturėjo jokių įtakingų senelių, tėvų ar giminių Vilniuje. Beje, tuo pačiu laiku ir lygiai lygiai taip pat kaip ir Artūras, kuris taip pat, tik savo jėgelėmis, be jokios pašalinės pagalbos kapstėsi ir kapstosi iki šiol… Todėl Artūrui su Audriumi ir lengva „kovoti“. Žino silpnas vietas… O „kova“ iš šalies atrodo efektingai:)

  Artūrai, arba daryk realius ir konkrečius veiksmus, arba ir toliau „kovok“:)

  • mielas Rolandai, būtų labai gražu jei tamsta kaip nors pagįstumėte savo visiškai dundukiškus teiginius. Konkrečiai – dėl „savanaudiškų, taktinių tikslų“.

   Visų kitų parašytų nesąmonių galite ir nekomentuoti.

 • Rolandas

  Artūrai, kokių nesąmonių? Konkrečiau.

  O dėl „savanaudiškų, taktinių tikslų“, tai ir sakau, kad Jūsų vadinama „kova“ prieš blogybes LRT virstų „kova prieš blogybes“ reikia tik vieno-rezultatų. O kokie Jūsų „kovos“ rezultatai, arba nebt jau numatomi rezultatai?

  • mielas Rolandai, panašu nesusikalbame.

   Pabandome dar kartą. „Savanaudiškas“, jei teisingai suprantu reiškia siekiantis naudos sau. Todėl, jei sakote, jog laikydamasis požiūrio, kad A.Siaurusevičius netinkamai vadovauja LRT siekiu kažkokios naudos sau, gal būsite malonus ir pasakysite, kokios gi naudos sau siekiu.

   Tikiuosi, kad būsite padorus ir atsakysite.

   Tad nelaukdamas atsakymo atsakysiu į tamstos klausimą. Aš neovoju prieš A.Siaurusevičių. Kaip LRT Tarybos narys stengiuosi atlikti savo funkcijas, tai yra, užtkrinti tinkamą LRT veiklą savo kompetencijos ribose. Kadangi pagal įstatymą LRT tarybs nario kompetencija nėra labai plati (iš tiesų tai jos iš viso nėra, nes įatstymas kalba tik apie Tarybos kompetenciją), vienas iš pagrindinių tikslų yra kuo daugiau viešumo LRT veikloje, įskaitant ir finansinę bei sprendimų priėmimo. Manau, per pusę metų pavyko per maą žingsnelį pasistūmėti į priekį.

   Klausiate, kokie numatomi rezultatai? Atsakau: didesnis viešumas mažina lėšų švaistymo,neracionalių sprendimų, neefektyvaus valdymo galimybę. Taip, labai lėtai. Bet jei paskaitytumėte LRT įstatymą, kitokios galimybės ir nėra. Tad tenka rinktis: arba sėdėti ir nieko nedaryti arba bandyti padaryti bent ką nors.

   • Rolandas

    susikalbam…žinom apie ką kalbam ir kodėl.

    Dėl „naudos sau“. Aš kalbėjau ne apie materialinę, veikiau apie moralinę naudą dėl šio vyksmo, o tai pačiam paneigti beveik neįmanoma:)

    Prieš tai rašiau, kad reikia baigti temą. Todėl baigiam. Pasilikim prie savo nuomonių, kuomet atskleisiu savo asmenybę, tuomet gal ir pakalbėsime konkrečiau.Ar gerai, Artūrai?:)

    • mielas Rolandai, deja bet negaliu sutikti. Nes nesusikalbame visiškai. Gaila, kad švaistotės kaltinimais, kurių negalite pagrįsti, todėl kol kas konkrečiau su jumis šnekėtis neturiu jokio noro. Nemėgstu už savo žodžius ir veiksmus neatsakančių žmonių.

     • Rolandas

      Artūrai, ką turite omenyje sakydamas:“švaistotės kaltinimais, kurių negalite pagrįsti“? Konkrečiai.

     • Rolandas

      Artūrai, aš juk prašiau konkrečiai.Konkrečiai.

     • mielas Rolandai, konkrečiai pasakiau iš pat pradžių. Jūs apsimetėte, kad nesupratote ir toliau apsimetinėjate. Nematau pasmės tęsti.

     • Rolandas

      Artūrai, Jūs mane pagavote, kadangi įsivėliau į ginčą, kuris man visai neįdomus. Būkite geras, baigiam pokalbį.

     • mielas Rolandai, juk jūs jį jau senokai sakėte bebaigiąs. Labanakt:)

 • Rolandas

  Artūrai, jei atvirai, tai objektyvus tolimesnis diskursas šiuo klausimu negalimas, kadangi aš esu tik „rolandas“, o Jūs darote konkretų veiksmą ir atskleidęs savo asmenybę. Man negarbė būtų eskaluoti klausimą pasislėpus. Todėl tema baigiama.

  • lida

   Pradėjus Artūrui dirbti taryboje aš kėliau BNS direktoriaus ir LRT tarybos nario interesų konflikto klausimą, LRT perkant BNS paslaugas. Taip pat kalbėjau apie neturtinę posto, į kurį skyrė Prezidentė, naudą. Artūras ir tada nesuprato apie ką kalbu (nei apie interesų konfliktą, nei apie naudą). Aš tai nesuprantu, kaip toks dundukas, dar gali turėti pilną šaldytuvą. Matyt tik giriasi.

   • Rolandas

    Lida, super klausimai, net suglumau.

   • miela lida, jei badaujate, nurodykite adresą, atsiųsiu lauknešėlį.

    • lida

     Nusiųskit Uspaskichui – adresą ir žinote, lauknešėlių nešimo patirties jau turite. Mainais paprašykit paaiškini „Public relations“ reikšmę (čia dėl neturtinės naudos, jei vėl nesupratote :)

     • miela lida, bravo!!! Tik dar pamiršote paminėti J.Imbrasą.

     • lida

      Atvejis Imbrasu – pavyzdys, kaip iš Public relations neturtinė nauda virsta turtine :)

   • beje, miela lida, pereinate į argumentus ad hominem. Negražu:)

    • lida

     Atsiprašau.

    • Rolandas

     Artūrai, teigtina, kad lida jau Jus perprato… Jei dėl to dar kam dėl to kildavo abejonių, tai dabar tokios abejonės kyla vis rečiau. O anoniminės lidos mintys vis dažniau ir dažniau skrenda bei pataiko tiesiai į dešimtuką…

     • mielas Rolandai, čia tik bailaus anonimo nuomonė apie kitą bailų anonimą…:)

     • Rolandas

      Teisingiau būtų „anonimę“, o kodėl „bailaus“, tai jau nesupratau…

      Keistas jausmas, net nežinau kaip jį pavadinti, tą jausmą, kuomet, su pačiu pradedu kalbėti tet-a-tet, ir gali „jausti oponento alsavimą“… tuomet apgailėtinai pasirodote… Išlenda žagrės iš mužiko kišenių. Kodėl taip, net nežinau, negaliu paaiškinti. Kažkoks chamas prieš mane atsiranda ir viskas.

     • ačiū Rolandai, man tamsta taip pat labai patinkate. Ir, beje, tamsta visiškai teisus, aš ne iš bajorų. Iš valstiečių. Mano kraujas raudonas, o geneologinis medis baigiasi 19 amžiuje.

      Beje, pavydžiu tamstai sugebėjimo kalbėtis akis į akį pasislėpus už kampo.

     • Bobutė

      p. Rolandai

      Na Jūs čia ir dėjote…:) O dar vadinate mane išnaglėjusia Bobute.:))

   • laila

    Jei pastebėjote Bobute taip pat kelė klausimą :)

    Čia iš Delfio apie sutartį tarp LRT ir BNS:

    „Pasak jo, jis sutartį tik pasirašė, o dėl jos derėjosi BNS vadybininkė.“

    Chmm… Vadybininkė… Kur tai man girdėta, į ką tai panašu? Prisiminiau, ogi Edita/laila/Neringa vis apie vadybininką, kaip apie pagrindinį „veikėją“ kalbėjo…:)

    http://www.delfi.lt/news/econo…..d=30058985

 • nerijus

  Sakoma, jei tavęs nėra pipedijoje, tai tavęs nėra internete…
  Rolando, bent iki šioliai nebuvo ,..
  Narcizo narciziškas bandymas ten patekti…Bravo bravisimo…