Kodėl valdžia vis dar neuždaro TV3 televizijos?

Pamenate, prieš kiek laiko rašiau apie vieną TV3 laidą, kurios tema buvo „Kodėl valdžia nori uždaryti TV3 televziją?“

Nebloga laida buvo. Manau TV3 ją dar ilgai prisimins…

Juo labiau, kad toje laidoje keltas klausimas vis dar aktualus.

Tiesa, jį reikėtų kiek performuluoti ir klausti maždaug taip: „Kodėl valdžia vis dar neuždaro TV3 televizijos?“

Nes iš tiesų, jei Lietuvoje būtų laikomasi įstatymų, Radijo ir televizijos komisija, vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatymo 14 straipsnio 3 dalimi, jau tikrai turėjo priimti sprendimą sustabdyti TV3 licenciją

Tokiam sprendimui priimti pagrindo buvo daugiau nei reikia jau iki tos garsiosios laidos, nes minėtas straipsnis nurodo, kad licencija gali būti stabdoma, jei licencijos turėtojas „pažeidžia įstatymų reikalavimus dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio jų fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi ir jeigu jam per paskutinius 12 mėnesių už tokį pat pažeidimą buvo pakartotinai skirta administracinė nuobauda“.

RTK už minėtus prasižengimus laidoje „Akistata“ TV3 per pastaruosius 12 mėnesių yra skyrusi tris nuobaudas: 2010 metų rugsėjo 22 d. ir 2010 metų lapkričio 3 dieną – įspėjimus, o 2010 metų gruodžio 8 dieną – baudą.

Taigi, tikriausiai neabejotinai galima teigti, kad tiek pažeidimai, tiek nuobaudos buvo „pakartotinos“, kaip tai ir nurodoma įstatyme.

Daugiau būtų galima nebediskutuoti, klausti, kodėl RTK nevykdo įstatymų reikalavimų ir kas už tai atsakingas.

Tačiau jau girdžiu K.Krivicko gynėjų atsakymą: visos nuobaudos yra susijusios su viena tema ir skirtos už tą patį nusižengimą – tai yra, susijusios su D.Kedžio dukters istorija. Todėl vertinti šio nusižengimo kaip pakartotinio negalima.

Kas šiame ginče būtų teisus, tikriausiai paaiškėtų tik teisme, jei RTK nuspręstų licenciją TV3 stabdyti, o televizija šį sprendimą apskųstų.

Tačiau aš vis tiek tvirtinu, kad TV3 licencija jau seniai turėjo būti sustabdyta. Ir taip pat tvirtinu, kad RTK netinkamai vykdo jai įstatymo pavestas funkcijas.

Nes iš tiesų TV3 licenciją stabdyti galima remiantis ne tik Visuomenės informavimo įstatymo 14 straipsnio 3 dalimi, bet ir šio straipsnio 2 dalimi, vertinant ją 9 straipsnio ir apskritai viso įstatymo kontekste.

Mat 14 straipsnio 2 dalyje nurodoma, kad licencija gali būti stabdoma, jei jos turėtojas:

pažeidžia pagrindines licencijos sąlygas ir (ar) įsipareigojimus dėl transliuojamos (retransliuojamos) programos ir jeigu jam per paskutinius 12 mėnesių už tokį pat pažeidimą buvo pakartotinai skirta administracinė nuobauda.

O 9 straipsnis nurodo, kad išduodant licenciją:

pirmenybė teikiama asmenims, kurie įsipareigoja rengti originalios kūrybos kultūrines, informacines bei šviečiamąsias laidas, užtikrinti teisingą ir nešališką informacijos pateikimą, gerbti asmens orumą ir teisę į privatų gyvenimą, saugoti nepilnamečius nuo galimo neigiamo viešosios informacijos poveikio jų fiziniam, protiniam ir doroviniam vystymuisi, taip pat asmenims, įsipareigojusiems transliuoti programas, kokių numatomoje priėmimo zonoje dar netransliuoja kiti transliuotojai.

Neabejoju, kad TV3 yra įsipareigojusi užtikrinti teisingą ir nešališką informacijos pateikimą, gerbti asmens orumą ir teisę į privatų gyvenimą, nekalbant jau apie nepilnamečių apsaugą.

Jei ji šių įsipareigojimų nevykdo, tai tikriausiai galima traktuoti kaip pagrindinių licencijos sąlygų pažeidimą ir pritaikyti 14 straipsnio 2 dalies nuostatas.

O kad TV3 savo įsipareigojimų nevykdo yra visiškai akivaizdu: vien šiemet Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nusprendė, kad laidoje „Kodėl“ ir dviejose „Akistatos“ laidose buvo pažeistas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas.

Etikos nepaisymas tikriausiai nelabai suderinamas su su įsipareigojimu teikti teisingą ir nešališką informaciją bei gerbti žmogaus orumą ir teisę į privatų gyvenimą.

Atsižvelgiant į tai, kad Visuomenės informavimo įstatyme įskamiai nurodoma, kad kad Etikos kodeksas yra privalomas visiems viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams, galima teigti, kad TV3 ne tik pažeidžia licencijos sąlygas, bet ir toleruoja įstatymo pažeidimus. O tai – dar vienas argumentas RTK priimti sprendimą dėl licencijos sustabdymo.

Galima, žinoma, dar šiek tiek luktelėti, nes sprendimas dėl dar vienos „Akistatos“ laidos atidėtas, be to, kitame Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos posėdyje bus svarstomos dvi „Paskutinės instancijos“ laidos.

Labai tikėtina, kad sprendimas bus toks pat, kaip ir „Akistatos“ atveju.

Bet tikriausiai ir tada nieko neįvyks.

Nes juk žinome – įstatymai Lietuvoje gyvena savo gyvenimą, o RTK ir TV3 – savo.

Ir tie gyvenimai nesusikerta…

(12 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Valentinas

  Maldeikienė dabar ir vėl mėtysis tarp Račo ir Janutienės…

  • Valentinai čia aš, Mykoliukas Beraštis. Tarp A. Račo ir R. Janutienės yra bedugnė. Tu prognozuoji, kad doc. A. Maldeikienė žudysis?

   • Ne, tiesiog Maldeikienė yra persisunkusi pagarba vienu metu ir Račui ir Janutienei.

   • Valentinas

    Sveikas Mykoliuk nors netikiu, kad čia tu. Kol neparašysi ko nors apie žolę nepatikėsiu, kad esi tas pats Mykoliukas.
    Manau, kad kognityvinis disonansas, kurį patiria Maldeikienė dėl Račo ir Janutienės nesutarimų sukelia agresiją, kurią ji projektuoja ant Kubiliaus ir kapitalistų.

   • Rolandas

    Gerbiamasis, ar nieko negirdėjot apie ekvilibristus? Jiems bedugnė – tik dar vienas iššūkis.

 • O kam tie įstatymai ir tos institucijos? Niekas iš principo nepasikeistų, jei neturėtumėme policijos, Seimo, kariuomenės, Vyriausybės ir panašių institucijų… Man asmeniškai, žodis savireguliacija jau tampa keiksmažodžiu. Kokia savireguliacija Lietuvoje? Jos nėra ir, greičiausiai, niekada nebus. Protingi žmonės savo bloguose, privačiuose pokalbiuose paverks dėl tokios situacijos, mass media tuos verksmus net nebandys viešinti, nes tai nėra POP tema ir iš jos neįmanoma uždirbti. Dar viena tabu tema ir vieša paslaptis… Reikės pradėti jas kolekcionuoti…

 • senko

  na jei prezidentė, net teisėjų garbės organui paskelbus savo išvadas , nemato pagrindo atleisti Venskienės, tai kodėl RTK turėtų vadovautis Įstatymais? Jei jau impotencija , tai jau visuotinė

  • Galiu įžvelgti blondinių samokslą.

   • nesvarbu

    Blondinė (nesvarbu peroksidinė,ar ne)-valstybės veikėja ar teisėja yra taip pat nenatūralu ir klaikoka, kaip klounas- žudikas.

 • Fredis*

  Delfi ilgą laiką net skyrelį buvo atsidarę: „D.Kedžio istorija“ ar kažką panašaus.
  Žiniasklaida turi turėti pelningas temas, nes vien tik sezono atidarymui rugsėjo 1-mą dieną prie Rotušės aikštės televizija išleido apie 100 tūkst. LTL. R.Janutienė juodu lietpalčiu atrodė nuostabiai.
  Pagal neseniai atliktas apklausas visuomenei būdingas nuosaikumas, todėl RTK veiksmus galima ir turime suprasti.
  Štai ir Prezidentė D.Grybauskaitė N.Venckienės iš teisėjos pareigų neatleido kaip reikalavo Teisėjų garbės teismas. Kolegos iš Lrytas.lt tai vadina akibrokštu. Jokio akibrokšto nėra – labai teisingas, nuosaikus ir gerai apsvarstytas Prezidentės veiksmas. Kam skaudinti žmones? Jei būtų mano valia, tai gal net G.Songailos iš TS/LKD nebūčiau atleidęs.

  • Koks Jūsų ūgis, Fredi, jei galėčiau paklausti? Man panašu, kad Jus kankina tūlo Napoleono kompleksas.

   • Fredis*

    Mykoliuk, prisipažinsiu, kad pati artimiausia mano aplinka mane ragina kandidatuoti į Prezidento postą, tačiau įvertinęs aplinkybę, kad nesu komandos žmogus, šios idėjos atsisakiau, bet dar ne negalutinai.
    Dėl ūgio. Už visus ligšiolinius prezidentus ir Prezidentę esu aukštesnis.

    • Valentinas

     Kandidatą į atstovus spaudau aš jau žinau…

     • Bobutė

      Turite omenyje nerijų? Atspėjau?

     • Valentinas

      Nors nerijus paskutiniu metu pagerino savo raštingumo lygį, bet toks prezidentas kaip Fredis būtų vertas geriausio galimo kandidato į atstovus spaudai, kokį tik galėtų pasiūlyti žurnalistų, PR ir tinklaraštininkų bendruomenė. Kas yra geriausias žurnalistas ir tinklaraštinikas?

     • Bobutė

      Tai Tamsta čia gal A. Užkalnį omenyje turite?

      Tai p. A. Račas apsidžiaugtų. Vienu ypu galėtų
      (pa)dėti iškart ant dviejų – vienu šūviu du zuikius… skant… :)

     • Valentinas

      Užkalnis irgi būtų tinkamas kandidatas. Apskritai, įsivaizduoju legendinę kovą: Račas, Užkalnis ir Rokiškis varžosi dėl galimybės tapti prezidento Fredžio atstovu spaudai.

     • Rolandas

      Bobutė savaitgalį pradėjo akivaizdžiai per anksti. Kad neatspėtų iš dviejų kartų… Nepamenu…

    • O Fredi, jūs ne Alfredas Pekeliūnas? Iš minčių eigos (ne)buvimo panašu.

     • Fredis*

      Užtardamas TV3 žinojau, kad iššauksiu prieš save ugnį, bet tai buvo sąmoningas veiksmas. Mano Misija yra visus žmones sutaikyti, mes turime gyventi taikoje ir santarvėje nesvarbu kokios mūsų pažiūros ir įsitikinimai.

     • Genijus

      Gerb Misionieriau Fredi*, panašu, kad tamstos Misija vykdoma gana sėkmingai, ypač stebint jūsų taiką ir santarvę su tokiu p. Artūru Raču :)

     • Fredis*

      Genijau, tai buvo jaunystės klaida. Dabar aš esu daug pasimokęs iš protingų žmonių. Skaitydamas Tinklaraštininko pasisakymus išmokau pagrindinę Tiesą. Svarbiausia yra humaniškumas, sąlyčio taškų ieškojimas, o nebeprasmis prieštaravimas vieni kitiems.

 • Stogas

  Nz, gal TV3 turi skolu BNS? Ka jau uzdaryti reiktu tai LTV. Biudzetiniu pinigu laidojimo biuras- kazkokio tai princo is Britanijos vestuviu tiesiogine transliacija uz musu visu pinigus. Ryt jau rodys lietuvos princo tiesiogines translaicijas Radzio, Zvonkes ir Kubiliaus sunaus. Dar gandas, kai vesisi Kubiliaus sunus ir rodys tiesiogiai CNN visam pasauliui!. Apsurdas! Beja didesnis nei akistata.

  • Soliaris

   Stogai nustok tu rypauti dėl princo vestuvių. Jas ne tik LTV rodo. Gal tik kokia Š.Korėja ir nerodo. O štai Vokietijoje net abu visuomeniniai kanalai rodo vestuves. Tu gal geriau kokias „Akistatos“ laidas iš archyvų pažiūrėk, ir širdelei bus lengviau.

   • suomis

    O gal jis „Spaudos klubo“ gerbėjas? :)

   • Pas mane atmintis gera Soliari. Galiu ir atsiminti ka rode.
    O gal nori tokia proga as tau irasysiu CD apie princo vestuves, dadesiu for free Zvonkes, Radzi ir Deivio vestuviu kopijas? GAl kazkokia tai manija pas tave ant baltu sukneliu ir juodu kostiumu ?

    • Soliaris

     O pas tave kokia manija? Nepatinka-nežiūrėk. O dėl mūsų pinigų, tai būtų įdomu sužinoti, kiek gi tu jau ten įnešei į tą biudžetą tų pinigėlių.

     • Stogas

      Pas mane manija mazos mergaites.. Tai gal Soliari pasilyginam kas kiek mokesciu sumokam ? A?

 • nerijus

  „Nes juk žinome – įstatymai Lietuvoje gyvena savo gyvenimą, o RTK ir TV3 – savo.“
  Ne tik RTK ar TV3 gyvena savo gyvenimą.

  Nutraukus licenziją prasidėtų teismai, kurie tęstųsi amžinybę.
  Kadangi, TV3 yra didelės kompanijos dalis, tai ji nepagailėtų daug piniginių resursų patiems pačiausiems advokatams samdyti.
  Galutiniame rezultate matytume tokį rezultatą, kai iš LR biudžeto teks mokėti kompensacijas šiai bendrovei.

  Viskas prasideda ir baigiasi INTERESAIS, o įstatymą- kiekvienam atvejui ir pagal skonį- pritaikysim pagal poreikius ir asmeninės sąskaitos turinį.

  • suomis

   Plius dar ir politinės pasekmės.

   • nerijus

    Kodėl šiuo klausimu negirdime politikų nuomonės?

    Atsakymas aiškus: akis už akį- eteris dėl reitingų.

 • Šamanas

  Kai tik prezidentė pasakys kad nusikalto, tai ir uždarys – precedentų turim.

 • Mane stebina kad išvis tą TV3 dar žiūri. Nei ką rodo įdomaus, nei ką… ~95% laidų, šou kopijos iš rusiškų kanalų, nuolat besikartojantys filmai su šud…u vienbalsiu vertimu (moterys su vyro balsu WTF?) ir siaaaaaubinagai ilgos reklamos…Ar gal ko nežinau kas ten įdomaus rodoma? P.S. tiesa sakant nebepamenu kada paskutinį kartą buvau užklydęs ant šio kanalo…

  • Arturas

   Žmona ten vis pasižūri vieną laida: 19:08 – orai su Nagliu Šulija. Daugiau lyg ir nieko žiūrimo nerodo. Tiesa, buvo vilčių susijusių su Makaraityte, bet ta irgi nukrypo į marginalinių siaubo teorijų pusę.

   • suomis

    Niekada nevertinau Makaraitytės rimtai, nes ji visada atstovauja tą nuomonę kuri atitinka šiandieninę konjunktūrą. :(

 • Regis

  Visoje šioje vienos (o gal net daugiau) mergaitės tariamo ar tikro išniekinimo istorijoje labai gerai skamba argumentai – „nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio jų fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi“..

  TV3 televizija jeigu vadovautis RTK sprendimais net tris kartus per vienerius metus padarė neigiamą poveikį nepilnamečių fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi. O įstatymas leidžia nedaugiau vieną kartą per metus.

  Įdomu būtų išgirsti kompetetingų specialistų nuomonę kiek visas TV kanalas (nes išjungt norima būtent visą) visu savo turiniu daro teigiamą ar neigiamą poveikį ir jau tuo pačiu būtų neblogai palyginti su kitų TV kanalų turiniu. Nes manau, kad tikrai atsirastų žmonių su gana rimtais argumentais, kurie teigtų jog pvz. religinės laidos taip pat daro neigiamą poveikį ir gana stiprų.

  Bet, šiuo atveju, kada norima suvesti sąskaitas, tai nėra taip svarbu. Akivaizdu. TV3 televizija padėdama pateikti alternatyvią nuomonę kaip niekas kitas kalta, kad ši iš pažiūros paprastai tyliai ramiai turėjusi ateiti ir nueiti istorija išsibujojo į neregėtus skandalus. Ir už tai šią televiziją reikia bausti. Nežiūrint visuomenės teisės į informaciją ir bent jau oficialios cenzūros neegzistavimą. Ne šiaip sau bausti o tiesiog išjungti.

  O gal ir būtų visai įdomu. Spėju, kad ši mergaitės istorija gautų neregėtą postūmį jau ne Lietuvoje, kad ir toje pačioje Švedijoje.

  Beje visoje šioje kovoje už teisingą nepilnamečių fizinį, protinį ir dorovinį vystymasi tikrai kai kur slepiasi elementarus noras prigriebti svetimus pinigus. TV3 televizija savo darbu išsikovojo nemažą reklamos rinkos dalį. Galima tik įsivaizduoti kiek svajojančių bet dalį tų pinigų priglausti. Ir galime pamatyti kaip Lietuvoje paprasta tampyti transliuotoją gąsdinant licencijos atėmimu.

  • Regis

   O dabar įdomiausia dalis – trijų RTK sprendimų dėl etikos pažeidimų TV3 televizijos transliuojamoje Akistata laidoje, motyvai (citatos, šaltinis: http://www.rtk.lt):

   1. (2010 rugsėjo 22 d.) – „Nepilnametė verčiama prisiminti skaudžius praeities įvykius, vertinti savo santykį su mama. Piktnaudžiaujant nepilnametės pasitikėjimu ir nepatyrimu, neigiamų socialinių reiškinių kontekste (nukentėjusioji dėl seksualinio tvirkinimo) pateikiamos nepilnametės nuomonės ir vertinimai. Nors televizijos laidoje nėra tiesioginių nepilnametės asmens duomenų (mergaitės veidas dengiamas techninėmis priemonėmis), tačiau skelbiami netiesioginiai duomenys: mergaitės tėvų vardai ir pavardės, tėvo sesers (mergaitės globėjos) vardas ir pavardė. Pateikiant duomenis apie nepilnametę, pažeidžiami jos interesai“

   2. (2010 lapkričio 3 d.) – „Laidoje kalbant apie „Kauno pedofilijos bylos“ įvykius nepilnametė mergaitė vadinama „pedofilų nuskriausta“, „svarbiausia nukentėjusia pedofilijos byloje“, be to, paskelbtos informacijos (skelbiamas mergaitės amžius, jos atvaizdo fragmentai, tėvų bei globėjos vardai ir pavardės) pakanka jos asmens tapatybei nustatyti.
   Tokiu būdu pateikiama informacija pažeidžia nepilnametės interesus ir yra priskirtina neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančiai informacijai, kurią skelbti draudžia įstatymas.“

   3. (2010 m. gruodžio 8 d.) „Laidose kalbant apie „Kauno pedofilijos bylos“ aplinkybes buvo paskelbti duomenys, pagal kuriuos galima nustatyti nepilnametės mergaitės asmens tapatybę (paskelbta jos gyvenamoji vieta, globėjos bei tėvų vardai ir pavardės, rodomi mergaitės atvaizdo fragmentai).
   Tokia laidose paskelbta informacija pažeidžia nepilnametės interesus ir yra priskirtina neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančiai informacijai, kurią skelbti draudžia įstatymas“

   Vienas iš pažeidimų – „buvo paskelbti duomenys, pagal kuriuos galima nustatyti nepilnametės mergaitės asmens tapatybę (paskelbta jos gyvenamoji vieta, globėjos bei tėvų vardai ir pavardės, rodomi mergaitės atvaizdo fragmentai)“. Klausimas – tą darė tik „Akistata“? Ar RTK pabaksnoti pirštais ir nurodyti kitas laidas kuriose buvo skelbiami tokie patys duomenys.

   Toliau – „Nepilnametė verčiama prisiminti skaudžius praeities įvykius, vertinti savo santykį su mama. Piktnaudžiaujant nepilnametės pasitikėjimu ir nepatyrimu, neigiamų socialinių reiškinių kontekste (nukentėjusioji dėl seksualinio tvirkinimo) pateikiamos nepilnametės nuomonės ir vertinimai“. Klausimas – tai pirmoji nepilnametė lietuviškų kanalų laidose „verčiama prisiminti“ ir pirmoji kurios pasitikėjimu (ir nepatyrimu) piknaudžiaujama? Kaip pvz. E.Mildažytės „Bėdų turgus“?

   Trečias momentas – „nepilnametė mergaitė vadinama „pedofilų nuskriausta“, „svarbiausia nukentėjusia pedofilijos byloje“. Klausimas vėlgi RTK, ar tai pirmas nepilnametis susilaukęs žurnalistinių vertinimų? Ar tokie vertinimai yra draustini?

   Reziumė. Gal reikėtų geriau revizuoti RTK veiklą? Nes jau jeigu sutariam kas yra etikos pažeidimai ir neigiama įtaka tai gal tada iš tikrųjų reikia visus bausti ir prižiūrėti, o ne tik tuos pagal kažkieno užsakymą (matyt)?

   • Regis

    Neblogai… „Hidden due to low comment rating“

    Pradėt pačiam už save balsuoti vien tam, kad komentarą rodytų? O gal geriau tiesiog tiems keturiems pageidavus eiti velniop ir leisti ramiai kaboti teisingoms nuomonėms..

    • mielas Regi, tamstos reakcija šiek tiek neadekvati. Suprantu, kad norisi būti pripažintam ir gerbiamam, tačiau demokratiškoje aplinkoje kartais tenka susitaikyti su nuomonių įvairove… O nuomonės, kaip žinia, būna skirtingos. Vieniems jos atrodo teisingos, kitiems – ne. Būtent tai ir yra visas žavesys.

     • austras

      Gerbiamas Artūrai, ar toks Jūsų atsakymas reiškia, kad ši „like“ ir „nelike“ tvarka išliks ir toliau? Šiuo atveju tiesiog sakau, kad darysiu „like“ visiems komentarams, kuriuos Jūsų naujoji sistema bandys paslėpti…

     • Regis

      Reakcija gal kažkiek ir neadekvati, bet užtat žmogiška. Kyla klausimas kam apskritai ką nors rašyti jeigu dėka saujelės ir asmeniškai priešiškai nusiteikusių ir nesutinkančių šiaip nes kažką myli prieš ką tu rašai, komentaras tiesiog dingsta. Aš asmeniškai ties kiekvienu savo komentaru galiu garantuoti bent jau minimum +6 balsus kuriuos atiduočiau pats sau. Ar tą reikia daryti vien dėl to, kad rodytų komentarą? Manau ne.

      Pripažinimo ir garbės man visiškai nereikia. O dėl nuomonės įvairovės kaip tik visą laiką ir kovojau, ir kovoju. Bet tik kultūringų, argumentuotų, įdomių, į temą. O žavesio mano akimis čia kaip tik ir nėra, būtent komentaro paslėpime. Nemėgstu skambių pareiškimų ar skandalų. Neturiu ir asmeninių problemų, kad kankinčiausi dėl to, kad mane kažkas myli ar nemyli (negerbia ar nepripažįsta). Todėl labai lengvai susitaikysiu su tamstos valia. Komentaras vertas paslėpimo tiek to.

     • Regis

      Austrai, balsuoti už komentarą (pritariu ar gerai) vien dėl to, kad jį rodytų yra visiška nesąmonė. Ir nedaryk to. Neverta. Beje tą „Hidden due to low comment rating“ galėtumėt bent išversti į lietuvių kalbą..

     • dzyvai

      „Hidden due to low rating“ – tai čia nuomonių įvairovė? Originalu.

     • aš nesuprantu, ko čia jūs visi putojatės…

      Kai aš komentarus šalinu – blogai, kai nešalinu – irgi blogai.

      Dabar patys turite galimybę vertinti – vėl blogai…

      Užknisate, jei labai atvirai.

      Be to, juk žinote, kad tai – A.Račo tinklaraštis ir taisykles čia nustato nustato autorius. Nepatinka? Žinote, ką daryti. Tad nevirkaukite čia ir neaimanuokite.

      O šiaip tai ir tie paslėpti komentarai matosi, tik ne taip į akis krenta, nes patys taip nusprendžiate.

      Daugiau šiuo klausimu nieko nebenoriu girdėti ir visas aimanas bei skundus dėl demokratijos stokos be gailesčio trinsiu.

     • Bet ar dėl tokios demokratijos mes tiek kovojom???!!!

     • austras

      Atrodo, kad „dundukai“ linkę priekaištauti Račo sumanymui. Ir šiuo atveju, sakyčiau blogo šeimininko reakcija į „dundukų“ nepasitenkinimą labai aiškiai charakterizuoja, kad „dundukai“ čia laikomi ne kuo kitu, bet „dundukais“… Račas, sako, kad džiaugiasi DRAUGE su skaitytojais, jog jo blogas tapo „main media“, tačiau kodėl skaitytojai negali atvirai reikšti savo nuomonės, apie „užtamsintus“ komentarus? Kiti dalykai yra skonio reikalas – gal kažkam patinka kai jo komentaras patampa ružavu ar geltonu, tačiau komentarų slėpimas, jei keletui veikėjų kažkas nepatiko – tai nesąmonė. Ypač tai nepriimtina jei „užtamsintame“ komentare pareikštos mintys išsakomos korektiškai. Šitai atvirai atsiduoda ochlokratija – minios valdžia.

      P.S.Pažiūrėsim kiek laiko šis mano komentaras bus šiame bloge. Nemanau, kad ilgai.

     • mielas austrai, skaitytojai gali reikšti kokią tik nori nuomonę, o aš galiu kaip tinkamas su tomis nuomonėmis elgtis. Ir galite neabejoti, jog taip ir darysiu, nepaisant to, patinka tai kam nors, ar ne.

      Nes jei nepatinka, kaip elgiuosi, tai juk kelią visi žino.

      … todėl nereikia aiškinti, kaio turiu gyventi.

      Tamstos P.S. visiškai demagogiškas ir graudus.

     • Fredis*

      austrai, aš stengiuosi nereitinguoti nei vieno pasisakymo, nereitinguosiu Tavojo ir šį kartą, tik siunčiu virtualų PLIUS.
      Tikėjausi pasiginčyti su Tavimi apie tai kaip palangiškiai liokajai mylėjo ir gerbė grafus Tiškevičius…

     • Valentinas

      O aš vis nesulaukiu Austro nuomonės apie gegužės 3 konstituciją. Austrai, aš savo nuomonės neturiu, todėl turi galimybę suformuoti ją nuo 0. (Tik be Markso please)

     • austras

      Jeigu jau demokratija, tai siūlau nedidelę apklausą – kam iš blogo lankytojų patinka tai, jog neigiamai įvertinti komentarai yra slepiami, prašau pažymėti neigiamą šio komentaro įvertinimą. O kas su Artūro Račo nuomone šįkart nesutinka – prašau pažymėti teigiamą.

     • Bobutė

      Ponas Račai,

      turiu klausimėlį Tamstai…

      Tarkim, Tamstos komentaras surinks daug nykščių žemyn ir nė vieno aukštyn. Ar tada vietoj Jūsų komentaro pamatysime:

      „Hidden due to low comment rating. Click here to see.“ ???

 • Sejanus

  „And thirdly, the code is more what you’d call „guidelines“ than actual rules. Welcome aboard the Black Pearl, Miss Turner “

  Kapitonas Barbossa apie Lietuvos įstatymus. Niekas jų nesilaiko. TV3 yra ne išimtis, o tipinis atvejis.

 • briedis

  kodel neuzdaro?- todel, kad is dvaro.

 • mumu

  Teisėje pakartotinas nusižengumas įvardijamas kaip sąmoningai daromas, tai yra tyčinis. O už tyčinius nusižengimus BK numato žymiai griežtesnes bausmes.

 • Valentinas

  Čia eksperimentinis komentaras. Noriu pažiūrėti kiek neigiamų paspaudimų surinksiu. Taigi teiginys:

  „Kubilius nėra labai blogas“

  • suomis

   Nuvylėte ponas Valentinai, nors mano nuomonė su jūsų dažnai nesutampa, bet jus vertinu rimčiau. Provokacija, vardan provokacijos nėra rimtas reikalas. :) Neužilgo, ateis tas laikas, kai ir jūs nusivilsite Kubiliumi. Kaip sakoma: Viskam, savas laikas.

  • austras

   Gerbiamas Valentinai, paspaudžiau like ir buvau toks jau šeštas… :) Ar čia yra teigiančių atvirkščiai? Tai, jog man nepatinka, kad Kubilius kartais nusišneka, arba pasako žodžius skiriamus vidinio konservatorių elektorato mobilizacijai (tai ypač mėgstama daugelio kitų konservatorių politinio žaidimo forma), nereiškia Kubiliaus „demoniškumo“ a priori.

  • Genijus

   Pratęsdamas eksperimentą noriu pažiūrėti, kiek žmonių nuomonė apie teiginį priklauso nuo to, iš kieno lūpų/klaviatūros teiginys paleistas.
   Taigi: „Kubilius nėra labai blogas“.

   • Genijus

    P.S. Kadangi neabejoju, kad mano identiškas teiginys apie Kubilių bus įvertintas maždaug 0:0, galimai leistina spėti, kad p. Valentinas daug labiau už mane tiktų į p. Valentinavičiaus postą. O aš – nebent į Genijavičiaus :(

  • romas

   Nuo šiol dėl visko kaltas Perelmanas, nes jis žino kaip valdyti visatą ir arba tai daro blogai, arba nusikalstamai nieko nedaro. Visi priekaištai Kubiliui gali kilti tik dėl tikrosios padėties nežinojimo.

  • Fredis*

   Valentinai, čia kad žinotum apie ką kalbi, tarp kitko – Kubilius kreipiasi ir į Tave ir kviečia papildyti partijos gretas jaunais, energingais žmonėmis http://www.youtube.com/watch?v=GurTmJfyH1o

   • nerijus

    Jis jau senai partietis, tik pats to nežino.

   • Valentinas

    Aš ypatingai liberaliai žiūriu į kai kuriuos dalykus, todėl konservatoriu negalėčiau būti niekaip.

    • Genijus

     Kažkokis paradoksas išeina: taip liberaliai žiūrite į didžiausią blogį Lietuvoje, kuris yra konservatorių vadas, kad net negalit būti konservatoriumi. Tai gal į minėtąjį poną žiūrėkite radikaliau? :)

 • suomis

  Manau, kad Švedijos TV turi pajėgumų, kaip paspausti Lietuvos valdžią, kad ir per tuos pačius bankus, kurių akcininkams TV3 ir priklauso.

  • nesvarbu

   Mūsų TV3 yra tarptautinio skandinavų pop pramogų koncerno dalis. Tai kažkas panašaus į geltonąja spaudą, tik TV variante. Tad ko kito iš tokios TV galima laukti, nei tokios veikos, kuria esame dabar šiurpinami?

 • Nepaliauju stebėtis lietuvaičių [net elitinių intelektualų, tinklaraštininkų] sąmoningu provincialumu [ar šventu naivumu]: kai nagrinėjant svarbius klausimus apsiribojama vien geografinėmis Lietuvos ribomis [teritorinis principas], nors proceso esminės dedamosios niekaip netelpa į tas ribas..
  Kitais žodžiais: atsakingai teigiu, kad esame rimtai priklausomi [finansiškai, politiškai, net pasaulėžiūriškai] nuo ne Lietuvos galios centrų.. O dauguma mūsiškių „vadukų“ tėra apgailėtinos tokių galios centrų marionetės, veikiančios „trumpo pavadžio“ ribose..

  • mielas Sauliau, jei dar būtumėte aiškiai parašęs apie ką konkrečiai kalbate, gal būtų ir visai įdomu. Dabar gi prirašėte beveik šešias eilutes, tačiau bent jau aš nesupratau nieko. Gal dėl to, kad esu sąmoningai provincialus?

   • Pasigendu gilesnių analizių nagrinėjamais esminiais klausimais [ne tik šiame įraše, bet ir daugumoj ankstesnių].
    Pvz., 1) nagrinėjant pinigų, atlyginimų ir mokesčių klausimus, neradau nieko apie Lietuvos bendrą pinigų situaciją [pasauliniame, regioniniame kontekste] ir jos dinamiką. Apsiribojama kiek pasiskolinta, iš kur, už kokius procentus, kokia biudžeto skylė, atlyginimas, pajamos, išlaidos, pragyvenimo lygis, kaip atrodome, lyginant su artimiausiais kaimynais, kokie artimiausi tikslai; 2) svarstant žiniasklaidos elgesį [TV, laikraščių, žurnalų] praslystama paviršiumi, mano manymu, vos vienu kitu žodžiu paminint, kokią žiniasklaidos priemonių savininkų, jų pagrindinių klientų, reklamos užsakovų pozicija ir tikslai; 3) nagrinėjant darbo rinkos, emigracijos, verslo situacijas, beveik nesvarstomi pasauliniai galios centrai, jų veiklos ir klestėjimo metodai [lyg jie mūsų neįtakotų]. Tokį išskirtinai vietinį analitikos stilių vadinu provincialiu, patikliai naiviu. T.y. net elitiniai intelektualai, isikniaubę siauro vietinio požiūrio, ypač neįtardami plačiau žvelgiančiųjų galimos įžūlios klastos, tampa dar ir naivuoliais. Racionalus pasiūlymas-palinkėjimas: pažvelgti platesniu rakursu. Atsiprašau, jei nuskambėjo užgauliai. Nieko asmeniško, tik diskusija.

    • Gerb. Sauliau, jei jau pasigedote, tai kas gi jums neleidzia parupinti visai blogo skaitytoju auditorijai jums taip aktualiu izvalgu. Juk ner paprastesnio dalyko, kaip dalintis „protingais“ patarimais, o va prisesti ir sukurpti kazka padoresnio nei „oro pagadinimas“ jegu pritruksta… Uz iniciatyva gi nebaudziama, pasidalinkite savo ismintimi, plz ;)

     • Asmeniškai kempiniux’ui:

      Ačiū už racionalius pasiūlymus.

      Sutinku, kad priimti, retransliuoti ar generuoti apžvalgas ir įžvalgas, o taip pat vienaip ar kitaip jas vertinti – skirtingi dalykai.

      Kažkoks nedurnas žmogus yra pasakęs: „Protingiems patarimams dar reikia ir adekvačiai protingo adresato“.

      Savo vaizdingus, ypač paplitusius lietuviškam folklore fiziologinius palyginimus pasilaikykite sau. Nes, manau, kad tai elementarus žemo lygio chamiškumas.

 • Valentinas

  Šiuo momentu, iš šešių Lrytas.lt pagrindinės skilties straipsnių, 4 paskirti britų karališkoms vestuvėms. Ką tai byloja apie lrytą? Iki šiol visi galvojome, kad tai yra valstybininkų ruporas. Gal ta valstybė yra ne Lietuva o Britanija?

  • Sejanus

   Valentinai, apie LRytą tai byloja, kad jis taikosi prie skaitytojų, manyčiau ;) O tiksliau, taikydamasis prie skaitytojų orientuojasi į kiekybę, ne kokybę.

 • Gintaras

  Kad atsakyti į antraštėje keliamą klausimą, pirmiausia reikėtų atsakyti, ar tą tikrai gali padaryti RTK. Jeigu kažkieno giliu įsitikinimu gali, tuomet lai paklausia savęs, kas yra ta RTK? Koks jos juridinis statusas? Kokiu būdu ji formuojama? Kodėl ten užmokestį gauna ir aktyviai reiškiasi Katalikų Vyskupų atstovas, o ne muftijus, rabinas ir t.t. ? Jau nekalbant, kad šią bausti galinčią instituciją išlaiko…patys baudžiamieji. Savireguliacija ar eilinis įstatyminis jovalas?

 • Zigmas

  Nieko su ta tv3 nebus, puikiai pamenu, kai del alkoholio draudimo, buvo priversti eurolygos varzybas transliuoti nuo 23h, bet aiskindami, jog tai Lietuvai itin svarbus reiskinys, istatymai buvo pakeisti, o dabar perkele i viasat sport baltic aiskina, visiskai priesingai, kad ji niekam neidomi ir nieks jos neziuri. O tai tik dar kart parodo, kad tv3 auksciau istatymo.