Citata #383 A.Bačiulis nagrinėja duomenis…

„Veido“ darbuotojas A.Bačiulis paaiškina, kas ir kodėl per 2011 metų savivaldybių rinkimus balsavo už A.Zuoką:

… runkeliai a) už A.Zuoką niekada ir nebalsavo; b) Vilniuje sudaro santykinai mažesnį gyventojų nuošimtį nei kitose šalies vietose. tad visa antizuokinė propaganda, visą šį laiką skleista tiek už pinigus, tiek iš nuoširdžios neapykantos šiam nestandartiniam politikui, ėjo pro šalį.

Norint tuo įsitikinti, pakanka panagrinėti Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis: už A.Zuoką balsavo aukštesnio išsilavinimo, labiau pasiturintys vilniečiai, tai yra, tie žmonės kurie savo darbu bei pinigais ir kuria dabartinį Vilnių. Sugebantys gyventi savo galva, o ne iš televzijos ekranų brukamais štampais.

… Įdomios išvados.

Ir skambėtų gana įtikinamai..

Jei ne vienas įdomus faktas: Vyriausioji rinkimų komisija niekada neturėjo ir iki šiol neturi jokių duomenų apie savivaldybių rinkimuose už partijas ar atskirus kandidatus balsavusiųjų rinkėjų išsilavinimą, jų turtinę padėtį, darbo vietą. Nekalbant jau apie duomenis, kurie iš rinkėjų gyvena savo galva…

Aš asmeniškai, beje, neabejoju, kad pasatrųjų ir Vilniuje, ir visoje Lietuvoje yra gerokai daugiau nei tokių, kurie tiki tuo, ką parašo A.Bačiulis.

Išnagrinėjęs neegzistuojančius duomenis…

P.S. Išsiaiškinti, kokius duomenis VRK turi, o kokių ne, galima paskambinus telefonu 2396963.

(8 balsų, vidurkis: 4,63 iš 5)
Loading...
 • manau, kritika šiek tiek pro šalį – VRK duoda duomenis pagal rinkimų apylinkes, o kai kurių jų gyventojų daugumos gana smarkiai koreliuoja su išvadomis, kurias daro Bačiulis

  • dzyvai

   Ar VRK apibendrina kokio išsilavinimo žmonės DALYVAVO balsavime ir BALSAVO už Zuoką? Kažkaip galvojau, kad slaptas balsavimas yra vis dar slaptas :)

  • Liutaurai, gal galėtumėte, pavyzdžiui, pakomentuoti, kokią dalį iš 419 Saulėtekio rinkimų apylinkėje už A.Zuoko sąrašą balsavusiųjų rinkėjų sudarė asmenys su aukštuoju išsilavinimu ir kokios dalies rinkėjų pajamos vienam šeimos nariui, pavyzdžiui, viršijo 1000 litų.

   Būsiu dėkingas už atsakymą ir kokiais nors konkrečiais duomenimis ar tyrimais pagrįstą koreliaciją.

   • Šiaip Čiūvas

    demagogijos klasika. Lenkiu galvą, Artūrai! :)

   • D.

    po visuotinio 2011 surašymo panašius duomenis turės :) Pvz koks procentas gyventojų saulėtekyje turi aukštąjį išsilavinimą.

    • nerijus

     Negirdėjau, kad surašinėtojai prašytų parodyti išsilavinimą patvirtinantį dokumentą?..

     • D.

      tai tikriausiai jūs savo išsilavinimą pasigerinote :)

     • nerijus

      Pabloginau.

      Kas man iš tos laimės ir iš tos garbės, kai valentinai džiaugsis, o kasininkės liūdės?..

   • nepatingėjau panagrinėti :)

    1. imam pradinius duomenis – http://www.vrk.lt/2011_savivaldybiu_tarybu_rinkimai/output_lt/rezultatai_daugiamand_apygardose/partijos3994_gauti_balsai_apygardoje7131.html

    2. surikiuojam pagal daugiausiai balsu atidavusias Zuokui, nagrinėjam TOP-20, gaunam (gautų balsų vidurkis – 18,33 proc.):

    lentelės skiltys – gautų balsų dalis, apylinkė, mano pastabos apie gyventojų grupę

    33,25 24. Muitininkų nauji daugiabučiai, nemažai individualių
    31,45 369. Pilaitės nauji daugiabučiai, nemažai individualių
    30,94 214. Pavilnionių nauji daugiabučiai, nemažai individualių
    29,7 10. Taurakalnio
    28,91 52. Užupio Zuoko „tėvonija“
    28,7 112. Saulėtekio individualūs namai
    28,66 216. J. Baltrušaičio
    28,18 62. Naugarduko
    27,76 60. S. Nėries senamiesčio gyventojai
    27,62 202. Mokyklos nauji daugiabučiai, nemažai individualių
    27,55 53. A. Krutulio nauji daugiabučiai, nemažai individualių
    26,7 4. Sėlių žvėryno gyventojai
    26,46 3. Saltoniškių žvėryno gyventojai
    26,27 156. Raitininkų nauji daugiabučiai
    25,83 209. L. Giros nauji daugiabučiai, nemažai individualių
    25,82 104. L. Sapiegos
    25,77 2. Gedimino centro gyventojai
    25,71 7. Birutės žvėryno gyventojai
    25,6 51. Dailės Zuoko „tėvonija“
    25,52 311. Įsruties nauji daugiabučiai

    išvada – iš TOP-20 sąrašo net 16 apylinkių pasižymi „turtingo“ rajono požymiais (individualūs namai arba naujos statybos daugiabučiai, arba prestižiniai rajonai), todėl išvada dėl aukštesnių pajamų tikrai pagrįsta. dėl išsilavinimo – būtų sunkiau

    bet kokiu atveju kiekviena politinė partija, rimtai einanti į rinkimus, kiekvieną apylinkę turėtų išsinarstyti „po kaulelį“ ir tokius pradinius duomenis tiesiogiai turėti kasdieniam darbui

    • Rytis I

     Reikia suprasti, kad šių rajonų gyventojai labiausiai atsparūs „antizuokinei propagandai“. Tiesa, reiktų pradžiai panagrinėti o gal paklausti autoriaus, kokiomis formomis ta „propaganda“ pasireiškė, asmeniškai aš geriau prisimenu propagandą „už“. Tai gal tie 25-30 proc. visdėlto pasidavė propagandai, nes tuose rajonuose ji buvo vykdoma aktyviau nei N. Vilnioj?

    • aušra maldeikienė

     man. Liutaurai, kažkodėl labai juokinga, kad didesnių žmonių pajamos balsavo už Zuoką dėl vieno rinkiminio momentuko. Ponas Zuokas man žadėjo, kad 2020 metais gausiu kažką virš 6000 Litų. Ar tai reiškia, kad man pajamos sumažės? Taigi, ar tie „turtuoliai“ iš „gerų “ rajonų tikrai pakibo ant to pažado ateityje gauti mažiau…. Kaip bežiūrėsi čia labai maža realiai įrodomų koreliacijų. Vien bačiulinės svajos

     • VYTS

      Vidutiniškai 6000, o ne visiems vienodai.

     • suomis

      to VYTS
      O čia per mėnesį, ar per metus?

     • realioms koreliacijoms reikia normalių pradinių duomenų – juos turi politinės partijos, dalyvaujančios rinkimuose. mums lieka remtis arba tokiais „bakstelėjimais“ į tam tikrus duoemnis, arba daryti subjektyvias išvadas pagal savo intuiciją. tiek Bačiulio cituojama mintis, tiek Artūro kritika yra pernelyg kategoriškos. tačiau ieškodamas tendencijų paminėtuose duomenyse, manyčiau, kad arčiau teisybės yra Bačiulio intuityvus spėjimas, nei iš pirmo žvilgsnio logiška Artūro kritika, jog spėjimas neparemtas objektyviais duomenimis. čia pastebėčiau, kad Artūro kritika šiuo atveju irgi paremta subjektyvia intuicija, o ne objektyviais duomenimis – t.y. Artūras nepateikia faktinių duomenų apie kitokį balsuotojų išsidėstymą.

     • Rytis I

      Na, jei apie „intuityviuosius spėliojimus“, tai mano intuicija sako, kad rimtai nusiteikęs apžvalgininkas (senas vilkas) šituom galėtų ir neužsiimti (nespėlioti), o be to ta pati dar sako, kad tokiu būdu gali interpretuoti kaip patogiau. Nežinome masės faktų, kurie šiuo atveju gali būti labai svarbūs.

     • Stogas

      Matote Abonentas jau investavo i Gogol- Mogol muzieju savo asmeniniu lesu 1 mln litu, tad Jums pazadetos algos, speju, 6400 lt neliks is ko moket, o kai kurie net iki 2020 netrauks net fiziskai. :)

     • Trakimas

      Stogas paradoksaliai teisus:)“Pigios “ darbo jėgos kotais Lietuvoje nematyti-tik tautiečiai dar bando už grąšius laikytis Tėvynėje.Matyt teks kelti atlyginimus:)Gal net iki 6000 lt?

     • Šiaip Čiūvas

      Miela Aušra, kaip sakytu dundukologas Nr. 1 – su teksto suvokimu pas jus problemos. Paskaitykite dar kartą, ką konkrečiai žadėjo Zuokas ir, tikiuosi, suvoksite. Jei ne – tikrai pažįstate ne vieną statistikos docentą, manau jis mielai paaiškins kas yra vidurkis.

     • Trakimas

      O štai žinios iš Vokietijos:“„Tačiau yra reikalingi apsauginiai socialiniai barjerai – ribota kontrolė, t. y. būtina stebėti, ar darbdaviai paiso nustatyto minimalaus atlyginimo dydžio, kurį privaloma mokėti tam tikros pramonės šakos darbuotojams“, – pridūrė ministrė.

      Vyriausybė griežtai atmetė reikalavimus didinti minimalų atlyginimą visose ūkio šakose, tačiau nusprendė nustatyti minimalų atlyginimą dar vienoje, jau dešimtoje, pramonės šakoje. Kalbama apie laikinuosius darbuotojus, kurie nuo gegužės 1-osios turės gauti ne mažesnį kaip 7,79 euro už valandą atlyginimą Vokietijos vakarinėse žemėse ir 6,89 euro rytinėse žemėse. Kartu numatyta taikyti nemažai biurokratinių apribojimų, kurie trukdys užsienio šalių laikinojo įdarbinimo agentūroms veikti Vokietijos rinkoje.

   • dar – palyginimui Zuoko BOTTOM-10:

    7,14 470. Parko naujoji vilnia
    6,94 468. Karklėnų naujoji vilnia
    6,71 464. Užusienio už kirtimų
    6,7 463. A. Kojelavičiaus naujoji vilnia
    4,91 370. Kriaučiūnų
    4,86 412. Aukštųjų Panerių pramoninis rajonas
    4,82 467. Darželio naujoji vilnia
    4,66 465. Genių naujoji vilnia
    3,84 466. Pergalės naujoji vilnia
    2,97 471. Pramonės naujoji vilnia

    • Į naujos statybos daugiabučius žiūrėčiau įtartinai. Už paskolą pirktas būstas nebūtinai liudija aukštesnes pajamas. Individualūs namai – kitas reikalas. Tokį, kad ir už paskolą, įsigysi tik su aukštesnėmis pajamomis.

     • Ir apskritai, kodėl turintis paskolinį butą, ar nuosavą, gebantis daryt pinigą, jį mylintis – yra piešiamas kaip pranašesnis prieš kitokiomis vertybėmis gyvenantį?

      Kaip čia (ir kodėl) gaunasi tokios grupės: runkeliai ir „aukštesnio išsilavinimo, labiau pasiturintys“? Kam tas supriešinimas (eilinis)?

     • Simas J

      Gal todėl, kad net ir už paskolą įsigytas butas liudija stabilias ir kur kas didesne nei minimumas pajamas?

  • Komentaras pašalintas A.R.

 • Tamosius*

  Gal galima nuoroda i sia Baciulio citata? Nes nepanasu, kad ji originali, itariu, kad perrasyta, o ar teisingai perrasyta nezinia.

 • Justas

  Bet , Artūrai , sutikite , kad būtent nurodytos rinkėjų socialinės kategorijos – „aukštesnio išsilavinimo, labiau pasiturintys vilniečiai,“ kuriasi tose rinkimų apylinkėse , kuriose dauguma balsų atiduota už Zuoką .
  Daugiausia už zuoko judėjimą balsavo tie , kurie JAU YRA aukštesnio išsilavinimo , labiau pasiturintys …(Gedo prospektas , Žvėrynas , Antakalnis , Baltupiai) ir tie , kurie TIKISI ATEITYJE tapti aukštesnio išsilavinimo ir persikraustyti kad ir į Gedimino prospektą ar Žvėryną …
  Tuo jie skiriasi nuo kokio nors Pramonės rinkimų apylinkės elektorato , balsavusio už tomaševskininkus ir neturinčius … tegu ir svajonnės … tapti tais , kur „aukštesnio išsilavinimo“ ..

  • VYTS

   Tai taip tegul ir rašo – už Zuoką daugiau balsavo brangesnių/prestižiškesnių rajonų gyventojai. Visai nebūtinai būtent intelektualai, gal gerų rajonų dundukai už Zuoką, blogų – prieš.

  • Trakimas

   Kažkada poną Bačiulį rodė TV šlapiu klynu šokantį ant stalo:)Tikriausiai taip Kubiliaus buvęs atstovas spaudai demonstravo „aukštesnį išsilavinimą ir pakankamas pajamas buteliui „vodkos““?:)

   • „Hidden due to low comment rating. Click here to see.“ – :D Tai bent naujovės :D

 • Fredis*

  Kiekviena save gerbianti organizacija užsiima išorės stebėjimu, apibendrinimais ir prognozėmis. Ne išimtis ir VRK. Tokią išvadą, kad už „Taip!“ judėjimą balsavo aukštesnio išsilavinimo neniurzgantys runkeliai galima buvo susidaryti iš vienos LTV laidos anonso, kuriame labai gražiai apie Vilniaus merą pasisakė A.Avulis http://blog-lyga.cv.lt//zyme/arvydas-avulis/ .
  Daugelis žurnalistų yra taip pat rinkėjai, kurie turi savo simpatijas ir antipatijas. V.Bruveris lrytas.lt trykšte trykšta džiaugsmu, kad merų rinkimuose sąlyginai nepasisekė TS-LKD (13 merų, tai vadina triuškinančiu pralaimėjimu), o daug kur į koalicijas pateko socialdemokratai, 19 merų.

 • aušra maldeikienė

  Na Bačiulis visada išskirtinai intelektualiai apibendrina. Nieko naujo.

 • nerijus

  Mane visada stebina ir juokina tokie apklausų rezultatai (manau ir Valentiną), kuriuose nusakomas: Žmonių išsilavinimas ir atlyginimas. Prie visko parašoma: mažiau uždirbantys ar išsilavinimo neturintys palaiko vieną poziciją, o labiau uždirbantys ir išsilavinę- kitą poziciją.

 • nerijus

  Bačiulį reikėtų suprasti taip:

  Vilnių, savo darbu ir pinigais, kuria tik vidutiniai vadybininkai- Valentinai ir visiškai prie to neprisideda Maksimos, Rimi, Norfos, Iki ir kitos kasininkės?..

 • liuka

  O A. Bačiulis ?
  Vilnietis?
  Ir bendrai, pasisekė jam – tiek reklamos ?
  Sapnuosis jam dabar A. Račas – geradėjas.

 • Andrius

  Aš, jau dvidešimt metų pagyvenęs šeškinėje ir keturis – antakalnyje, labai siūlau nueiti į šilo g. ‘Minima’, parduotuvę ‘Iki Eglutė’ ar Antakalnio g. RIMI.

  ‘Krasnūcha’, palygint su vietine fauna, atostogauja.

  Nėra Vilniuj prestižinių rajonų, nėra. Gyvenu geram name Antakalnyje, bet čia visai netoli – chruščiovkės, žolyno g. apskritai bendrabučių rezervatas, ne prastesnis nei g.vilties g.

  P.S. Priklausau p.A.Bačiulio įvardytam aukštesnio išsilavinimo, labiau pasiturinčių ir savo galva gyvenančių vilniečių ratui. Balsavau ne už A.Zuoką.

 • Jonas III

  Kad „Sugebantys gyventi savo galva“, tai Bačiulis visai teisus. Bet ko gero jis neparašė, kad tai labiausiai korumpuota ir Europos pinigų nepataisomai sugadinta visuomenės dalis (lietuviškai – vagys) ir ja nurodyti pavyzdžiu gali tik panašaus mąstymo žmogus.

 • Justas

  Jonai ,
  dėl vienintelio teisingos moralės nešėjo – proletarų klasės – nesiginčysiu , nes ir taip aišku . „Visa tauta/liaudis /mąstantys žmonės ir taip žino
  Bet prie ko gi siūlytumėte priskirti vidutinės grandies vadybininką Valentiną ?
  Galima prie progresyviosios inteligentijos , o galima ir prie eksplotatorių .

  • suomis

   Prie mašinos varžtelių.

  • Jonas III

   Ko gero Valentinas yra samdinys, tai prie eksploatatorių tikrai nepriskirtinas. Bet, kadangi jo požiūris į mažiau sėkmingus yra nepakankamai geranoriškas – solidarus, tai prie progresyvios inteligentijos irgi nepriskirčiau. Gal yra daugiau vienos egoizmo formos individas.

   • Trakimas

    Gal baikim vieną kartą su ta sovietine viešų ryšių terminologija-„samdinys“,eksploatatorius “ ir pan.:)Tai nieko bendro neturi su realia ekonomine situacija ar sistema.“Socialistinis kapitalizmas“ išskirtinis tik tuo,kad buvo monopolinis-kaip dabar kuriamas Lietuvoje.Jei valstybė suka į šunkelį,remdama išskirtinai stambų monopolinį verslą-ji kuria „socializmą“.Konservatoriai iš esmės yra patys tikriausi bolševikai,tik viešiems ryšiams naudoja kitokias pasakas:)

    • Matas

     Nu sugalvok tu man, konservatoriai labiausiai panašūs į bolševikus, o socialdemokratai angelai, lojalūs Lietuvai, o ne Rusijai. Turbūt visai savaitei praskaidrinai nuotaiką. :D

     • Trakimas

      Turite lakią vaizduotę,Matai:)Apie socialdemokratus net neužsiminiau,o Tamsta jau sukūrei „sąmokslo teoriją“:)

     • bn

      Kodėl manot, kad jei žmogus kritiškas konservatoriams, tai jis būtinai už socdemus. Aš ir daug mano pažįstamų nepritariam konservatoriams, bet visai nepritariam ir socdemam.

   • nesvarbu

    „…jo požiūris į mažiau sėkmingus yra nepakankamai geranoriškas…“,Jonai III, jei kieno požiūris į mažiau sėkmingus ir yra išties geranoriškas, tai būtent Valentino ir panašių.Pasakėte bjaurią neteisybę.

    • Jonas III

     Nesvarbu,kažkodėl man nekyla jokių abejonių dėl Austro požiūrio į mažiau sėkmingus. O Valentinas mėgsta Austrui prieštarauti.

     • Trakimas

      Sėkmė jau yra rezultatas.Laimėjai loterijoj ar tapai laborantu dėka tėtuko ryšių ,kaip Kubilius-nėra svarbu:)?

 • briedis

  ponuliai, yra dar naujienu (butent issilavinusios publikos terpeje garsiai skambanciu). 2012 metais bus pasaulio pabaiga, bet, kol ji neatejo, pats metas susirupinti. pats metas mesti ydinga gyvenimo buda ir taisyti ji merkines piramideje. mitybos iprocius pakeisti irgi metas- uzteks baisuoklisku cepelinu! metas valgyt zoles ir tik zoles! jei kas atsilikes nuo gyvastingojo naujienu saltinio versmiu- tas gali senamadiska badavimo metodika taisytis. o jau energetikos ministerijai pats metas sleptis po pernyksciais lapais- jie apskritai apie kanalais sruvancias energijas nieko neismano! ir t.t. ir t.t. amen!(tuo tarpu, nes tokiu naujienu- pilnas prudas, kaip sako rusai)

 • Fredis*

  Kai pradedama kalbėti apie paskutinį vilniečių pasirinkimą – susidaro įspūdis, kad žurnalistams, analitikams, apžvalgininkams kas nors ant galvų būtų užmaukšlinęs maišą, skafandrą.
  Reabilituojamas truputį teistas, nes galima truputį ne ten pasistatyti automobilį, truputį pasiimti kas blogai padėta, truputį nesusimokėti mokesčių, truputį po augintinio pavedžiojimo nesusirinkti šuns ekskrementų. Laikraščiai pavaizduoja, kad problemos nėra ir sekančią dieną parašo labai keistai suregztą antraštę http://m.lrytas.lt/?data=20110420&id=akt20_a1110420&sk_id=2&view=7
  Labiau tiktų – „Vilniečiai nepabūgo rinktis teistą politiką“.

  • Šiaip Čiūvas

   buvo durnalistų, kurie nepabijojo įvardinti „Meras – banditas“. Tuo tarpu panarsčius zuokiados elementus, matosi nemažai etikečių, kurios visiškai neturi nieko bendro su produktu. Kad ir tas pats legendinis „žemyn upe pilvu į viršų“ – susirask google pokalbio transkripciją ir pažiūrėk kas su kuo kalbėjo, koks kontekstas ir prie ko ten zuokas ;)

 • Regis

  Tie kurie tikrai turi galvą ir svarbiausia moka ja naudotis tai puikiausiai supranta kiek buvo įmanoma daugiau nuveikti to paties Vilniaus ir vilniečių labui jeigu visi stambesni investiciniai projektai būtų buvę sąžiningos kainos t.y. be abonentinio mokesčio.

 • sataniuga

  Nagi paspekuliuokime, kas Vilniuje galėjo balsuoti už Zuoką.Iš labiau pasiturinčių bei išsilavinusių. Vilnius – valdininkų miestas, manau tie, kas dirba aplink savivaldybę, viešuosius pirkimus, viešąsias įstaigas, savivaldybės išlaikomas įmones, ir įstaigas balsavo už Zuoką. Tai- „ėmikai“. Dabar paimkim „davėjus“- pvz. icor, vp ir tt su visais darbuotojais. Jie irgi balsavo už tą patį Ir štai gauname gražų būrį išsilavinusių bei pasiturinčių vilniečių, ką ir reikėjo įrodyti.

 • Rytis I

  Labai būdingas vilniečio, turinčio žemesnį nei vidutinis išsilavinimą, požiūris – didesniu nei 50 km spinduliu aplink Vilnių žaliuoja runkeliai, ir tiktai runkeliai. Nes kitaip būti negali. Atseit, gali būti kiaulė, arba gali dirbti po 10 h kokiam maksimos sandėly visą gyvenimą, daugiau durnadėžės ar trydienių nieko nematyti, bet visvien esi „iš sostinės“. Tiesa, tokiam geriau nekelti kojos iš savo šiukšlinos, dangoraižiais aplipdytos vietos, išdraskyt- išprievartautu senamiesčiu. Nes pamačius, kaip tvarkosi mažos kaimų ir miestelių bendrijos, gali truputį smegenėlės nušokti.

 • Puškinas

  Šiaip čia joks paradoksas, kad turtingesni ir „prakutę“ balsavo už Zuoką. Darom prielaidą, kad jie jau gyvenimą daugmaž susitvarkę (materialiai), taigi socialinė politika jiems mažiau įdomi. Todėl iš Zuoko laukia pramogų (tiesiogine ir perkeltine prasme), kažkokių naujovių, kad miestas būtų įdomesnis ir pan.

  Zuokas kaip tėtis pažadėjęs nupirkti į namus Iphoną. Turtingoje šeimoje toks tėtis atrodytų šauniai. Na o neturinčioje už ką pavalgyti ir kur mokytis – jis būtų tiesiog ciniškas…

 • Audra

  Sveiki, stebėjau šiuos rinkimus…įsikalbėjau su rūbininku, kuris prisipažino balsavęs už Zuoką (Zuokas Šopeno apygardoj surinko daugiausia, vos vos pralenkęs lenkus su rusais. Rūbininkas paaiškino (citata netiksli) – …taip balsavau už Zuoką, nes jis, nors ir pats sau susikombinuoja, bet ir kitiems dar duoda, o pirštai visų į save lenkti…
  Vėliau dar teko ne kartą girdėti tokią nuostatą ir iš mažiau, ir iš daugiau už rūbininką išsilavinusių žmonių. Deja…

 • Whisker

  Tokiam zurnalistui galeciau tiesiai i akis pasakyti, jog jis yra visiskas idiotas. Vien jau teiginys , jog Vilniuje gyvena protingesni zmones negu kitur Lietuvoje yra mazu maziausiai izeidziantis. Jei jau uzsimine apie propaganda pries Zuoka, tai galetu sukonkretinti, nes as asmeniskai kazkaip nepastebejau, neisgirdau to, netgi sakyciau pasigedau, taciau milziniskos jo rinkimines kampanijos praleisti pro ausis ir akis manau buvo neimanoma.

  Kalbant apie rajonus, tai naturalu, jog stipriausiai taikomasi buvo i ten, kur buvo tikimasi gauti daugiausiai paramos, tai nieko stebetino.

  Tie, kurie savo pinigais kuria dabartini Vilniu pilnai tikiu, kad balsavo, galbut net ir pareme Zuoka,tiesiog kad ir toliau galetu savo pinigais Vilniu kurti/savo pinigus kurti Vilniuje. Taciau, bent jau kiek paciam teko dometis, tai daugiausiai uz Zuoka balsavo jaunimas, rinkimine kampanija taip pat buvo labiausiai nutaikyta i jauno amziaus zmones, noreta sudaryti toki ispudi, jog tai yra labai progresyvus, su puikiom inovatyviom idejom politikas. Kadangi jaunimas politika perdaug nesidomi, nezino nei kas tas Rubicon’as , nei uz ka ir del ko Zuokas buvo teistas, tai dauguma matomai ir palinko jo pusen, tenka pripazinti, kad Zuoko rinkimu stabas padirbejo puikiai.

  • Šiaip Čiūvas

   man keista, kad visi daro tą pačią klaidą. Zuoko rinkimų kampanija buvo apgailėtina. Tragikomiška. Daugiausiai jo išrinkimui naudos davė uberprofesionalai merai Imbrasas (daves Vilniui -700 mln biudžete) ir meras Navickas (ilgai vardinti jo antinuopelnus). Tai, kad po tokių merų Zuokas gavo tik 12 mandatų, laikau tik jo tragiškos kampanijos nuopelnu :)

   • K.

    Keista, kodėl taip vertinate, Šiaip Čiūve. Faktas yra tas, kad surinko daugiausiai mandatų, tapo meru. Rezultatas yra. Tai kodėl viskas apgailėtina?

    • Šiaip Čiūvas

     vertinu grynai iš asmeninių pozicijų. Mano visiškai subjektyvia ir asmenine nuomone, jis taikė į labai siaurą rinkėjų dalį, kuri supranta kas yra lyderystė, kaip turi būti keliami tikslai ir t.t. Neabejoju, kad nemaža dalis elektorato suprato jo rinkiminę agitaciją kaip new wasiuky ir ėjo balsuoti už kokius pvz. konservatorius, kurie turėjo gana konkrečiais ir visiems vienodai suprantamais objektais paremtą programą.

 • Gintautas

  Aha, su VRK duomenimis tai gerokai pro šalį parašė :) Galima, žinoma, daryti kaip Liutauras – imti rezultatus iš apylinkių ir bandyti interpretuoti. Bet tai ir bus interpretacijos, kurios remiasi tik interpretuotojo fantazija, o ne „VRK duomenys“…

 • Kai išgirstu Zuokas – iš karto sietina su „daug gero Vilniui padarė“. Kaip išgirstate TELE2 – ir iš karto „Mes pigiausi“.

  Deja, kai šiandien taip visi skuba, giliau kapstyt nėra laiko (gal ir noro, pastangų). Tada ir pamatytume, kad nei Tele2 pigiausias, nei Zuokas kažkoks ypatingas.

 • austras

  Aš žinoma, žinau, kad man iš šio tinklalapio jau seniai „staltiesėle kelias“ ir panašiai, bet leiskit, kaip senam vartotojui, pasakyti savo nuomonę – šitokį komentarų „like“ ar „nelike“ tik tikras glušius galėjo sugalvot. Iki tokio lygio, kad jeigu „nelike“, tai net komentaro pamatyt negali. O jeigu labai „like“, tai ką, tame komentare mintys stipresnės?

  • azartas

   Nu tai kad gali pamatyti, reik tik papildomą veiksmą atlikti, tik kad ne lietuviškai parašyta – click here to see.

  • Man tai irgi neatrodo gerai. Manyčiau, kad labiausiai reitinguos tie, kurie neturi patys ką pasakyti. Tačiau tas paslėpimas gal ir nėra toks blogas – gi vis tiek gali atidengti. Mane tai, ko gero, ir labiausiai trauks tie nureitinguoti komentarai. Įdomu, ką jau ten tokio pasakė..

   • nesvarbu

    Tomai, yra žmonių/komentatorių, kurie turi ką pasakyti, kaip yra ir tokių, kurie neturi ką pasakyti. Tačiau tarp pastarųjų yra ir tokių, kurie nors ir neturi ką pasakyti, tačiau puikiai geba suprasti ir įvertinti, kuomet kitas ką nors vertinga pasako. Čia kaip mene-kūrėjų/atlikėjų tik vienetai, o jų gerbėjų tūkstančiai. Nieko blogo tas like/nelike, blogiau tada, kuomet dominuoja abejingi…

  • austras

   Tomai, daugiau nerašyk po Trakimo komentarais, matai, kad jo šiame interneto tinklaraštyje „nelike“. Aš net tuoj galėsiu pasakyti kas bus „like“ – žavusis ketvertukas – „nesvarbu, Valentinas, romas ir Fredis“. Kiekvienas iš jų su savo požiūriu „kodėl“, bet priežastis visi randa „iš dešinės“. Didžiosios šimtmečio žvaigždės, mdcaxuk, deja, nebeliko anksčiau. Vis dėlto šis tinklaraštis lankomas, daugiausia, šiuolaikiškų IT specialistų, vadybininkų, ekonomistų, finansininkų, žurnalistų bei kitų profesionalų. Lankydamiesi čia jie, nors sukandę dantis, bet kažkiek toleruoja net tinklaraščio šeimininko kalbas apie progresinius mokesčius bei kitus „nusišnekėjimus“. Nors širdies gylumoj vis tiek visi pritaria Užkalniui, Fredžiui bei Valentinui. C’est la vie.

   • austras

    Tomai, dabar tas nematomas tavo komentaras patapo geltonu. Matyt to komentaro minties raiška pasiekė naują nušvytimo lygį ir susilygino su tinklaraščio šeimininko… o štai Liutauro komentarai rožiniai. Įstabu. kažkada tinklaraščio šeimininkas sakė, kad jo tinklaraštis neprimena romaninio laikotarpio. Dabar, sakyčiau, padaugėjo eklektikos.

    • Geltonu patapo todėl, kad atitinka lietuviškos spaudos lygį..

   • Trakimas

    Labai taikliai pastebėjot:)

  • Rytis I

   Kas čia jau blogo, jei tuos like-nelike vartoja visur visaip ir net feisiabūkai visokie, tai gal pasiteisina tokia kažkokia marketingine prasme. Galima tiesiog nekreipti dėmesio. O galima, net jei neturi ką pasakyti ar jau nebepataikai in klaviatūrą, o bet niekaip palikti racas.lt nesinori, tai tiesiog spaudai maigtukus :) (ar kaip ten dabar vadinasi). Be to, savireguliacija irgi gerai.

 • Fredis*

  Pakalbam geriau apie Vilniaus merą. Štai, susiruošė su R.Adomavičiumi iki gegužės 1-osios gatves išvalyti http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/a-zuokas-pazadejo-per-savaite-iskuopti-miesta-348125?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed
  O tokie mūšiai virė kas vadovaus miestui…

 • austras

  Siūlau ekspermentą – žiūrėsim ar greitai kibs žuvelės…

  Man patinka Marksas, kurio „Kapitale“ yra nemažai analogijų su dabartiniu „Maximos“ veikimo mechanizmu.

  • Trakimas

   „Žuvelės“ stengiasi ignoruoti joms nenaudingas temas:)Kam kelti reitingus ir žmones skatinti galvoti,jei tai neatneš taškų konservatoriams ar naudos siauram kapitalo savininkų ratui?Į vidutinį vadybininką yra investavę daugybė suinteresuotų žmonių-nuo šeimos iki pačio vadybininko:)Tad kodėl jis turi rūpintis savo konkurentais?Tiesiog nuostabu,kad kokia maximos kasininkė dirba šį neapmokamą darbą dėl to,kad turi slaugyti sergančią motiną,o kita-kad kaip nors šiandien pamaitintų savo porą vaikelių.Joms nėra už ką ir kada „mokytis“ ir mokėti tūkstančius už mokslą,kad gautų geriau apmokamą darbą:)Valdančioji grietinėlė mat užsiėmusi „šeimos sąvokos“ gryninimo problemomis:)

  • Bobutė

   O man patinka J. Hašekas, parašęs nemirtingą romaną „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare“.

   Tiesa, nežinau ar kam nors gali/turi būti svarbu/įdomu kas man (ar kokiam nors austrui) patinka, kur ir kokias analogijas mes įžvelgiame?

   Turbūt ne.
   Tai ko čia pliaukšti visokius niekus?

   • austras

    Bobute, Marksas šiame bloge šauniosios ketveriukės jau seniai pakeltas į tokį lygį, apie kurį Hašekui tik svajoti ir svajoti… :)

    • Bobutė

     p. austrai,

     jei nelabai supratot, tai mano komentaras buvo ne apie Marksą ar Hašeką…:)

     • austras

      Aš labai supratau, miela Bobute…:) Bet tam tikri bulių porūšiai mėgsta tik tam tikrą raudono audeklo atspalvį…

     • bang

      Bulių matomi atspalviai tik iš juodai-balto spektro.

     • romas

      austrai, pagal dialektinį materializmą priešybių kova yra varomoji istorijos jėga, todėl nenorėk, kad su tavim visi sutiktų. Jei kapitalizmas nekas pats sau duobės, neįvykdys savo istorinės misijos žlugti ir nesuteiks išnaudojamajai klasei (kasininkėms) džiaugsmo dėl pergalės. Didesnė alga nėra tikrasis kasininkės tikslas, nes ji dabar yra susvetimėjusi su savo darbo įrankiu – kasos aparatu, todėl yra išnaudojama. Tikrasis tikslas yra perduoti gamybos priemones dirbantiesiems.

     • nerijus

      romai ir Valentinai, ir Fredi*

      Prisipažinkite, pagaliau: ar jus sieja kokie tai santykiai su LLRI?..

     • Fredis*

      Mane – sieja, o romas, Valentinas ir iš dalies Bobutė pluša iš Idėjos.

     • romas

      nerijau, kokie LLRI? Mes su Trakimu esame seni tarybiniai politrukai :)

   • Trakimas

    Man Hašeks pasirodė nuobodus:)Bandžiau prisiversti perskaityti tuos nuotykius,tačiau nepajėgiau:)Žinau,kad tai daugelio „biblija“,tačiau tai nėra aukštos prabos kūrinys.Kaip ir „Aukso veršis“ ar „dvylika kėdžių“.Taip net nagalima sakyti-„patinka Marksas“.Gali patikti mąstymo būdas ar užčiuopta esminė gija,kaip Smith „Tautų turte“.A.Smith Marksas ėmėsi nagrinėti būtent dėl genialių ,tačiau nevisiškai pono Adamo įsisamonintų įžvalgų.Markso pasiūlyti ekonominių problemų sprendimo variantai yra visiškai nevertingi.“Vertė“ yra jo analizės rezultatuose.Smith atsekė „vertę“,tačiau niekaip jos neįvardijo-gal nedrįso ar dėl kažko abejojo.Marksas Smith tyrimą logiškai užbaigė,ant pirštų parodęs,kad tik ir tik DARBAS kuria vertę ir pats yra absoliuti VERTĖ.:)

    • Trakimas

     Paprastai kalbant-maxima gali turėti 1000 daržinių-prekybos salių,gali būti nupirkus kinietiško šlamšto už kelis milijardus litų,tačiau ,jei kasoj nebus DIRBANČIOS kasininkės,o sandėlyje-dirbančio kroviko-jokia pridėtinė vertė nebus sukurta-maxima negaus jokio pelno ir subliukš kaip muilo burbulas.:)

     • Bobutė

      Chmm… Mano kaime yra keliasdešimt bedarbių. Kaip bebūtų keista, bet jokios pridėtinės vertės jie nesukuria…

      Gal, sakau, jei kokia Maxima kaime atidarytų parduotuvę ar/ir sandėlį, tai tie bedarbiai galėtų ten dirbti pardavėjais ar krovikais,t.y. galėtų kurti pridėtinę vertę.

     • Valentinas

      Bobute, kaip jūs drįstate austro susukurtoje potemėje apie Marksą taip išdavikiškai rašinėti? Turėtumėte suprasti, kad Maxima kaimelyje ne sukuria darbo vietas, o įsteigia milžinišką eksploatacijos mašiną, kurios veikimo mechanizmus aprašė pats Marksas. Geriau jau tauriai kentėti be darbo, nei leistis išekslploatuojamam Maximos!

     • suomis

      Bobutę ir Valentinai. Kodėl jūs, taip susirūpinę tais bedarbiais ir šalies BVP? Jei jau taip rūpi BVP, tai įsidarbinkit Maximon antraeilėse pareigose ir parodykit savo samoningumo lygi.

     • Bobutė

      Valentinai,

      supratau – būsiu tauri…:)

      suomi,

      aš, o ir tie mano kaimo bedarbiai, mielai pasinaudotume Tamstos patarimu įsidarbinti Maximoje, bet, kaip sakiau anksčiau, nei jos, nei kitų eksploatacijos mašinų, kurių veikimo mechanizmus aprašė pats Marksas, mūsų kaime nėra…

      Matomai, turite problemų suvokiant lietuvišką tekstą.
      Tad pasakysiu Jums, galimai, suprantamesne kalba:
      – Kylääni ei on myymälä „Maxima“… Olen työtön…

    • Šiaip Čiūvas

     tikiuosi mielasis Trakimai kelių eismo taisykles mokėtėts kaip visumą, o ne atskirai iš konteksto ištrauktas dalis. Nes jei jas suprantate taip, kaip suprantate ekonomiką, keliate didelį pavojų aplinkiniams.

 • Stogas

  O dar geresnis momentas uz sita analiti straipsni Baciulis gavo ir Honorara. Valgyti ir Baciulis nori kaip ir jo vaikai, nepykim ! Atejo laikas straipsniui – nera jokios kompros, teko sumastyt …

  • Rytis I

   Visai neprošal, esant laiko, pasiskaitinėti priešrinkiminius p. Audriaus B. straipsnius. Ten apie zuokparką nelabai ką atrodo surasi. Gal kitame rajone gyvena, na tada atleistina…

 • Gintaras

  Kiekvienas kaimas turi savo durnių. Kodėl „Veidas“ turėtū būti išimtis?

 • Gintaras

  Atsiprašau už spausdinimo klaidelę:)

 • Fredis*

  Bandymas Nr. kažkelintas…
  Tinklaraščius puošia įrašai, vakar akivaizdžiai pritrūkome gaivaus vėjo ir lietaus…

 • Fredis*

  Šiandienos žinia laikraštyje yra ši – įkandin R.Šarkino R.Zabulienė taip pat gavo astronominio dydžio išeitinė pašalpą ir šį įvykį komentuoja ekonomistė A.Maldeikienė.
  Balsavusiųjų už Vilniaus merą ratas plečiasi: A.Avulis, K.Brazauskienė, banko valdybos narė Ramunė ir t.t..

  • suomis

   Ir čia K. Brazauskienė, greičiausiai yra kokių nors mokslų daktarė.

   • suomis

    Kai paminėjote A.Avulį, K. Brazauskienę…. Kažkaip prisiminiau tuos smulkiuosius akcininkus iš Zola „Pinigai“. Pas kuriuos kvailumas susimaišęs su godumu. Gaunasi galingas, sprogstamasis mišinys. Tik mūsų nagrinėjamu atveju, gaunasi nei šis, nei tas. Čia daugiau dominuoja kvailumas. Rytų europiečiai, greičiausiai yra didesni mistikai, kad tokie kaip Zuokas, čia turi visas sąlygas bujoti. Religingumas mūsuose yra taip pat vizitinė kortelė, šalia išnaudojimo.Perfrazuojant Landzbergį. – Vienoj rankoj katalikų bažnyčia, kitoj Maxima.

  • Šiaip Čiūvas

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • Šiaip Čiūvas

    na, gal mano tonas ir galėjo nuskambėti įžeidžiamai (nors gink dieve to nesiekiau), bet paskaičius Maldeikienės komentarą apie Zabulienės ir Šarkino išeitines, eilinį kartą likau nesupratęs ar ji pati save suprato. Kaip ir mažne kiekvieną kartą, kai ji kalba mokesčių ar darbo santykių tema.

 • Gintautas

  Cituojant: „…_šaleis_ vietose. tad visa antizuokinė propaganda, visą šį laiką _skliesta_ tiek už pinigus…“

  Čia originale klaidos tokios buvo, ar perkeliant įsivėlė?

 • suomis

  Na va, moteriškė aiškina, kas prabalsavo. Pasirodo – Rubikonas. : )

  • Šiaip Čiūvas

   jei panagrinėsi tos moteriškės turto deklaracijas prieš patenkant į praėjusią tarybą ir bandant kandidatuoti į dabartinę, maloniai nustebsi. Pažadu, žiauna negreitai grįš į vietą ;)

   • suomis

    Pamenu, pamenu – ta moteriškė, praeitoje kadencioje lyg ir Zuoko komandoje buvo. Kaip visada – kai tik pinigų nepasidalinama, tuoj tampama dideliu/e kovotoju/ja už teisybę. Bet jos žodžiuose yra tiesos.

    • Šiaip Čiūvas

     Nepamenu ją kada nors buvus net arti Zuoko, o į tarybą ji pateko socdemų sąraše, beigi pačioje taryboje kartu su Paleckiuku įkūrė Fronto frakciją. Ji paprasta politūkininkė, valdžiusi komunalinių paslaugų įmones. Pasigooglinkit jos pavardę, pamatysite daugiau.

     • suomis

      Tai personai būtų per daug garbės, jei aš dar googlint pradėčiau. Pilnai tikių, kad jūs teisus, bet sutikite, kad jos kalbose racijos yra. Aišku neimant visko už gryną pinigą.