„Saulės broliai“: verta

… Pažįstu moterį – žemaitę, kuri tik sulaukusi 42-ių, pirmą kartą buvo Nidoje…

Aš, būdamas 45-ių, šiandien pirmą kartą buvau gyvos muzikos klube „Tamsta“.

Ir, manau, kad visiškai nesvarbu, kada būna pirmas kartas. Svarbu, kad jis būtų.

„Tamstoje“ šiandien (vakar) grojo „Saulės broliai“.

Grojo gerai. Grojo taip, kad norėjosi klausytis.

Klausytis, kaip dera akordeonas ir trimitas, smuikas ir fleita, gitara ir smuikas.

Derėjo gerai. Tikriausiai todėl, kad smuiku grojo Tadas Dešukas, o trimitu, fleita ir kitais pučiamaisiais (kurių aš net pavadinimų nežinau) – Saulius Petreikis.

„Žemaitijos valsas“ skambėjo labai airiškai, kaip, beje, ir kai kurie kiti kūriniai, o koncerto pabaigoje nuskamėjusi „Lopšinė“ buvo tiesiog atgaiva.

„Tamsta“ buvo pilna, o tai reiškia, kad ne vien zvonkės ir radžiai valdo Lietuvos muziką. Yra vilties…

… Iš pradžių stebėjausi, kodėl koncerte merginų ir vaikinų santykis buvo maždaug 2:10, bet, pamatęs S.Petreikį scenoje, supratau…

Tačiau tai visiškai netrukdė.

O štai klausydamas, kaip dainuoja Donatas Petreikis ( o grojo jis gerai), ne kartą ir ne du mintyse pagalvojau, kad tikriausiai galėčiau sumokėti už jo vokalo pamokas.

Nes man tikrai patiko tai, ką groja „Saulės broliai“. Ir būtų gaila, jei jiems nepasisektų tik dėl to, kad kažkas per anksti nusprendė, kad jau viską moka.

 Jau esu tai matęs iš labai arti, ir, manau, kad vien charizmos ir merginų palaikymo nepakanka, kad kūryba taptų tikra muzika. Reikia dar ir juodo darbo. Be jo kūryba baigiasi tik tomis merginomis, kurios alpsta nuo gitaros rankose.

Nepaisant to, „Saulės broliai“ yra gerai.

Rekomenduoju.

Verta.

(9 balsų, vidurkis: 4,11 iš 5)
Loading...
 • Aciu uz nuosirduma, aciu buvima kartu, atvirai- Saules Broliai laimingi,tiek daug geru zmoniu,yra kam grot,nes muzika be klausytojo mirusi muzika.

 • Fredis*

  Netoli Nidos, apie 80 km į šiaurę, yra Palanga, kurioje tekste minima močiutė tikriausai irgi nedažnai lankėsi.

  Palanga ir grafai Tiškevičiai vienas nuo kito neatsiejami dalykai.

  Grafai Tiškevičiai pasižymėjo liberalizmu. Anot A. Tranyzo, tai puikiai iliustruoja toks pavyzdys – jie leido savo sandėliuose prie jūros parodyti pirmąjį lietuvišką viešąjį vaidinimą „Amerika pirtyje“, prisidėjo jį rengiant.
  Visais laikais grafai vertino žmonių, kurie jiems dirbo ir tarnavo, darbą. Išėjusiems į pensiją jie mokėjo pensijas, daug kam dovanojo vilas, žemę. „Gerai prisimenu, kai apie grafus rašė neigiamai vien dėl to, kad jie buvo grafai. Tuomet senas palangiškis Stanislovas Kvarcovas, ilgai pas Tiškevičius dirbęs liokajumi, pasakė: Gali man galvą nukirsti, bet apie grafus Tiškevičius negaliu pasakyti nė vieno blogo žodžio“.

  1923 metais Palangoje lankėsi J. Basanavičius, po ko Tiškevičiaus bulvaras buvo pavadintas J. Basanavičiaus gatve. Iki pat 1930 metų kasmet į Palangą atvažiuodavo J. Jablonskis. Ją mėgo ir Vidūnas, A. Smetona, Maironis. Palanga tapo ne tik Lietuvos šviesuomenės lankomu miestu, bet ir pati išugdė nemažai vėliau žymiais tapusių žmonių: Palangos gimnazijoje mokėsi A. Smetona, V. Jurgutis, S. Kairys ir daugelis kitų iškilių ano meto žmonių. Kurį laika čia dirbo, spektaklius statė ir Butkų Juzė.

  Anot grafo Alfredo Tiškevičiaus, po karo į Palangą atvažiavęs J. Simpsonas atėjo pas Feliksą Tiškevičių ir paklausė, kaip galėtų surinkti į vieną vietą vietinius gyventojus, kad jų paklaustų, kam – Lietuvai ar Latvijai – jie norėtų priklausyti. Grafas Feliksas patarė, kad geriausiai tai padaryti sekmadienį prie bažnyčios, kur į mišias susirenka daug žmonių. Po mišių jis ir galės susirinkusius apklausti. Į bažnyčią, kaip žinia, ėjo katalikai, t. y. lietuviai, kurie ir balsavo už tai, kad Palangą grąžintų Lietuvai. Dabar galima spėlioti, kaip būtų buvę, jeigu grafas būtų pasiūlęs su žmonėmis pasikalbėti prie Būtingės bažnytėlės.

 • bbd336

  beje, šį savaitgalį Kaune vyks „Kaunas Jazz“, pakankamai neblogas renginys, kur irgi nėra Zvonkių ir Radžių, nepakenktų apsilankyti, jeigu kas turėsit galimybę :)

 • O kada jūs, p. Račai, uždainuosit?

  • Genijus

   Jei p. Račas kada nors visgi pasiūlytų ištikimiesiems tinklaraščio lankytojams susirinkti Pylimėlių gatvėje su alaus bokalais, tai gal į vakarėlio pabaigą visi kartu sudainuotume sutartinę-dundukinę, o po to pašoktume kepurinę-dundukinę. Specialiai jums p. Račas galėtų atlikti ir solo partiją „gera bėgti takeliu, kai visiems (ant visų?) padėt galiu“… Fone girdėtųsi pritariamieji berniukų-užkalniukų choro balsai.
   Fredis* muštų būgną, nes ant kažko reiktų išlieti pyktį už tai, kad prieš tai Fredį* mušė Artūras.

  • Roco

   Gerbemieji, tai kad gerbiamas Artūras Račas jau senokai dainuoja ir visai neblogai. http://www.youtube.com/watch?v=L_XFMCgeI7c

 • D.

  O kodėl būtinai reikia pabūti Nidoje? Kodėl ne kokiose Dieveniškėse? Aš pažįstu moterų, kurios gyvenime nėra buvusios Nidoje (bei daugelyje kitų gražių vietų) ir jau nenuvažiuos. Toks vaizdas lyg visa Lietuva buvusi Nidoje :)

  • Dretas

   Ir kodel atsiranda diskusijose oponentu, kurie nori isryskinti fona, bet ne pacia esme.
   Gerb D., liet. kalbos pamokose mano laikais buvo destoma sakinio pagrindines ir salutines dalys: ju atradimas ir suvokimas. Tai „Moteris Nidoje“ yra salutine mintis, o „Pirma Karta“ pagrindine pirmos pastraipos mintis, pabrezianti, tolimesniu autoriaus eiluciu emociskuma, svarba, ISIMINTINUMA, kaip „Pirma Karta“.

   • D.

    Gerb. Dretai, na nelaikau aš čia savęs oponentu, tuo labiau tai diskusija dėl skonio. Kaip sakoma dėl skonio nesiginčijama. Nesu aš visokių zvonkių ar radžių gerbėjas, bet kam reikia įkąsti kitiems turintiems kitokį muzikos skonį. Tuo pačiu pačiam prisidedant prie jų populiarinimo. Juk kuo mažiau apie juos šnekėsim tuo mažiau bus įdomūs jie. Jei kažkas parsiduoda jiems tai gal galima parodyti ir kitokį pavyzdį.

    • Dretas

     Gerb. D., perskaicius tamstos pirmaji komentara, neradau jokios prasmes, kuri butu nors kiek susijusi su muzikos skoniu… ar vienokiu, ar kitokiu. Butent komentaras apie rasinio izanga, o ne apie pati rasini mane ir „uzkabino“. Tik prasau mane suprasti teisingai, neginciju jusu pasirinkimo budo komentuoti perskaitytus rasinius. Mane Tai tik stebina.
     Pagarbiai

     • D.

      Gerb. Dretai, jei įraše nebutų pirmų trijų (ir dar viduryje vienos) eilučių, nebūtų buvę ir to komentaro. O ar įrašas būtų buvęs blogesnis? O tokiais parašymais tiesiog formuojami stereotipai. Pvz.: pažįstu 40 metų moteriškę, kuri dar neužsiregistravusi Facebook’e. Manau supratote ką turėjau galvoje. Na tiek to, galit nekreipt dėmesio :) Gero savaitgalio!

 • Muzikas

  Dėl skonio ginčytis žinoma beprasmiška, bet man vis dėlto keista, kad „Saulės brolių“ muzika gali patikti suaugusiems žmonėms. Na nebent todėl, kad tai „pirmas kartas“, nors ir labai labai smarkiai vėluojantis :)

 • sataniuga

  Tamsta Muzikas, turiu įtarimą, kad klausotės adult pop:) Tada „Saulės broliai“, aišku ne jums.

  • Muzikas

   Jūs įtarinėjate be pagrindo – mano muzikinis skonis neapsiriboja konkrečiomis kategorijomis, kuriomis jūs skirstote muziką. Aš apskritai nemanau, kad kažkokie žanrai ar kategorijos patys savaime yra geresni už kitus. Šedevrų, kaip ir šlamšto, pasitaiko visur, o daugiausia, deja, vidutinybių…
   Kaip ir žadėjau, dėl skonio nesigičysiu, bet esminio skirtumo tarp zvonkių ir saulės brolių nematau. Taip, koncepcija kita, daugiau „nuoširdumo“, bet jei nuvalysime lukštus, liks maždaug tas pats…

   • Leo.

    Aisku broliu nuosirdumas gali but itarinejamas, bet to irodyt neimanoma, tiesiog reikia pabut ju koncerte, bet kai sakote tarp zvonkes ir broliu grupes nera skirtumo tai jus tiesiog greiciausiai esat beklausis, nes vien tas faktas kad jie groja gyvai keicia barbiu steriotipa.

    • Muzikas

     Brolių nuoširdumo niekaip vertinti negaliu, nes asmeniškai jų nepažįstu. Vertinau tik jų pasirinktam muzikiniam žanrui būdingą „nuoširdumą“.
     Tarp zvonkių (daugiskaita), įvairių saulės brolių (daugiskaita) ir šių konkrečių „Saulės brolių“ skirtumo nėra ta prasme, kad tiek vieni, tiek kiti yra nelabai kokybiška popmuzika tik skirtingų žanrų. Faktas, kad pastarieji groja gyvai nėra joks privalumas, nes jų pasirinktame popmuzikos žanre gyvas grojimas yra tiesiog higieninis faktorius (jis žinoma leidžia įvertini jų muzikinius gebėjimus, bet tai įdomu tik specialistams).

 • Jurga

  Paaiškinkit jūs man, dundukei, kaip ir kodėl jums pavyksta susirieti (susiginčyti) lygioje vietoje? Juk nei čia politika, nei koks ginčytis verčiantis įrašas – tik gražus pasidalijimas mintimis apie vertą dėmesio renginį…