LŽLEK posėdis: bus įdomu

Pirmadienį vyks Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos posėdis.

Darbotvarkėje yra ir štai toks klausimas:

Televizijos TV3 priskyrimo profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai klausimo svarstymas

Pagal Komisijos reglamentą, jeigu per vienerius metus ta pati visuomenės informavimo priemonė yra pripažįstama pažeidusi Etikos kodeksą ne mažiau kaip du kartus, Komisija gali pasinaudoti Etikos kodekso 71 str. jai suteikta teise ir svarstyti klausimą dėl visuomenės informavimo priemonės priskyrimo profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai. Šiais metais TV3 buvo pripažinta pažeidusi profesinės etikos kodeksą daugiau negu du kartus:
1.1. 2011-03-21 d. posėdyje 2010-09-20 TV3 laida „Kodėl?“ buvo pripažinta pažeidusi Etikos kodekso 16 str.
 1.2. 2011-04-18 d. posėdyje 2010-09-01 TV3 laida „Akistata“ buvo pripažinta pažeidusi Etikos kodekso 6 str., pagal du skundus 2010-11-03 TV3 laida „Akistata“ buvo pripažinta pažeidusi Etikos kodekso 3, 6, 22 str.2 d., 14, 16, 36, 57 str.
1.3. 2011-05-02 d. posėdyje 2011-01-06 TV3 laida „Paskutinė instancija“ buvo pripažinta pažeidusi Etikos kodekso 5 str.
(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • nesvarbu

  Mano nuomone ši komisija, tai bedantė, todėl kenksminga viešosios informacijos skleidėjų ir rengėjų savitvardos fikcija. Jau vien tai, jog ši komisija tinklapyje skleidžiamą informaciją vertina tik kaip nuomonę, daug ką apie ją parodo.

  • nesvarbu

   Atsiimu žodžius dėl bedantės…Šaunuoliai, kiek gali tas TV3 tyčiotis?

 • TV3 paskelbta neetišku kanalu :)

  • suomis

   Ir kas iš to?

 • nesvarbu

  Dar pažiūrėjau tos komisijos darbotvarkę ir Artūro skundas bus nagrinėjamas dėl tos januitienės publikacijos „Tuk-tuk-tuk“ naujienų portale alfa.lt.

  • http://www.alfa.lt/straipsnis/11357668/TV3..televizijoje.cenzuros.nebus=2011-05-16_21-16/
   „Manome, jog komisijos nariai vadovavosi ne teise ir žurnalistų etiką nustatančiais dokumentais, o asmeninėmis antipatijomis ir norėjo bet kokiomis priemonėmis susidoroti su dviem televizijos laidų rengėjais – Kristupu Krivicku ir Rūta Grinevičiūte-Janutiene.“ :DDDD

   • nesvarbu

    tas ar ta, kuri taip pasakė pademonstravo primityviausios rūšies teisinio nihilizmo pavyzdį, niekingi tipai

    • Įdomu, ar ir apie teismo sprendimą tą patį sakytų? :)

   • suomis

    Dar prie visų problemų, prisidarysime naujų. Manau, kad Lietuvai tai nenaudinga, nes TV3, kaip Švedų kanalas, turi politinę įtaką Skandinavijos šalyse. Čia panašiai, kaip kovoti su Katalikų bažnyčia.

 • Justas

  Išvertus į žmonių kalbą tai galėtų skambėti amždaug taip : “ Šapras buvo blaivas , bo jam Lietuvoj lygių nėra , Krivicko ir Janutienės reitingai tokie , kad ant visų komisijų dėjom skersą“ :DDD

 • Juozas

  Girdėjau kalbų, kad LŽLEK jau kuris laikas nebegauna finansavimo. Komisijos nariai į posėdžius net iš atokesnių Lietuvos regionų renkasi vien iš idėjos. Sveikinu jų ryžtą kovoti už skaidrią žiniasklaidą. Keista, kad iki šiol nereaguoja TV3 akcininkai… mano supratimu, jie savų skandinaviškų standartų Lietuvoje nesugeba, o gal ir nenori taikyti :(

 • Dainius skelbia – http://dainius.org/?p=6209 Apklausa: išrinkti profesionaliausi Lietuvos žurnalistai.
  Profesionaliausias komercinių televizijos kanalų žurnalistas – “Lietuvos ryto TV” direktorius Edmundas Jakilaitis (24,33 balsai). Antra vieta – Rūta Grinevičiūtė-Janutienė (12 balsų). K. Krivickas irgi profų tope..
  Balsavo: Iš viso savo balsus atidavė 126 asmenys, kurie dirba įvairiose medijų organizacijose arba susiję su medijomis. Balsavo 69 vyrai ir 57 moterys, amžiaus vidurkis – 38,1 metai.
  Čia net ne žiūrovai taip mano. Įdomu, kas yra tie medijų organizacijose dirbantys asmenys…

  • Kodėl ne žiūrovai? Galėjote ir Jūs savo kandidatus pasiūlyti… Paspauskite ant nuorodos Dainiaus bloge :D

  • nesvarbu

   Kvailesnės apklausos dar nemačiau. Tas pats pasakytina ir apie jos rezultatus. Kitaip sakant-kokia apklausa, tokie ir rezultatai. Janutienė profesionaliausia…Galima būtų nekreipti dėmesio-kiekvienas kvailioja, kai sugeba,tik žiauriai apgailėtina,o tuo pačiu ir juokinga, kuomet veikėjas, deklaruojantis, kad rengia profesionaliausio žurnalisto konkursus, skelbdamas tos apklausos-konkurso rezultatus rašo su tokiom klaidom:“Tačiau beveik kas natras responednas negalėjo įvardinti nė vieno profesionalaus žurnalistų komercinėse radijo stotyse.“.
   Be komentarų…

   • Valentinas

    Atėjo metas ir man tapti profesionaliausiu žurnalistu. Čia mano tiriamasis-demaskuojamasis komentaras-reportažas.
    Prieš kurį laiką bankrutavo FlyLal – šaltibarščių spalvos avialinijos. Kai kurie žinovai gūščiojo pečiais, kaip atsitiko, kad ta verslo grupė, kuri nesugebėjo organizuoti pelningai reguliaraus klientų skraidymo, tuo pačiu sugebėjo savo kontrolėje išlaikyti ir puikiai vystyti charterinių skrydžių kompaniją Flylal Charters arba Boingų remonto kompaniją FL Technics remontuojančią lėktuvus visai postsovietinei ir ne tik erdvei. Bet šis tiriamasis – demaskuojamasis reportažas ne apie tai.
    Šis reportažas apie šaltibarščių spalvą. Atrodo, kad ši spalva yra prakeikimas Lietuvai. Norite įrodymų? Prašom.
    Neseniai į Lietuvą atėjo pigių skrydžių kompanija iš Vengrijos Wizzair, kurios firminė spalva dėl kažkokio tik velniams žinomo sutapimo irgi yra šaltibarščių. Daug žadantis prisistatymas, žadantis pralaužti Lietuvos aviacinę blokadą. Pagaliau atėjo oro vežėjas, kuris sujungs Lietuvą su pasauliu!
    Taip bent atrodė iš pradžių. Sujaudintas galimybės pagaliau ištrūkti neišlaikiau ir aš – nusipirkau savaitgaliui skrydį į Stokholmą. Skristi turiu birželio viduryje. Turiu, bet nežinau ar išskrisiu.
    Lyg iš niekur, pasklido gandai, kad Wizzair nuo birželio pradžios į Stokholmą nebeskraidins. Gandas pasklido ne šiaip iš kokių neišmanėlių, o iš turizmo srityje dirbančių vidutinių vadybininkų (mes, vidutiniai vadybininkai esame linkę laikytis išvien ir dalintis informacija padedančia išgyventi pasaulyje, kuriame pilna varguolių, norinčių užkrauti mums progresinius mokesčius). Kitas mano tyrimo etapas – Wizzair tinklalapis. Jokios informacijos apie nutrauktus skrydžius nėra, tačiau jei pabandytum pirkti bilietą birželį VISADA rodo, kad visi bilietai parduoti. Esu ne iš kelmo spirtas ir nepuolu į paniką iš karto – paprastai tai darau kiek palaukęs. Taigi, skambinu į Vilniaus aerosuotą ir klausiu gal jie ką nors žino apie Wizzair skrydžius. Aerouosto informacijos darbuotoja atsakė, kad jos duomenimis, po birželio 3 dienos, Wizzair į Stokholmą nebeskraidins. Tačiau tikslesnės informacijos pasiūlo ieškoti pačiame Wizzaire ir duoda telefoną. Skambinu į Wizzair (tyrimas vis gilėja, kompleksiškėja ir dramatiškėja). Kompanijos darbuotoja sako, kad ji neturi duomenų, kad skrydžiai būtų nutraukti. Ši netikėta žinia sugriovė jau paruoštą tyrimo scenarijų ir privertė susimąstyti. Mąstau iki šiol: ar išskraidins mane Wizzair į Stokholmą? Ar susitiks dvi vidutinių vadybininkų šeimos po progresinių mokesčių išsekintu Švedijos dangumi? Gal nieko nelaukti ir pirkti bilietus į Stokholmą per Rynair, kuri žada nuskraidinti į ten už 13 litų. Daug klausimų ir nėra jokių aiškių atsakymų. Kaip baigsis ši intriguojanti istorija, ar tikrai šaltibarščiai yra Lietuvos prakeikimas? Visa tai sužinosite tolimesniuose reportažuose.

    • Taigi Wizzair, tiek Rynair bilietai tokie pigūs, kad siūlyčiau paimti atsarginius :)) Nuvyksi iš taško A į B. Tiesa pas Rynair priešingai negu Wizz’us neatsilenks sėdynių atlošai ko gero.. Bet teks pasiaukoti..

    • nerijus

     Valentinai

     Ar dalyvavai „Krepšinio širdies“ „akcijoje“ prie Lietuvos Mekos- Akropolio?..

     • Kas per akcija?

     • Valentinas

      Apie tokią akciją nieko nesu girdėjęs. Krepšinio čempionatui ruošiu kelis metus kurtą fotografijų ciklą kurio pavadinimas:
      „Šioje šalyje nėra vietos krepšiniui“

     • nerijus

      Buvo čia tokia. Bet pavadinimo nepamenu ir tyyyyngiu ieškoti.
      Buvai buvai ir nesigink.

    • Valentinas

     Beje, pasirodo, kad mano šaltiniai buvo teisūs. Wizz air į Stokholmą nebeskraidys.
     http://verslas.delfi.lt/automoto/wizz-air-versla-lietuvoje-pradejo-nuo-akibrokstu.d?id=45893709

     Skirtingai nei Andrius iš šio straipsnio, aš už savo pinigus skambinau į Londoną ir prašiau grąžinti pinigus. Pažadėjo, bet kol kas dar negavau.

     • Nori išsieiškosim?

     • Valentinas

      Kiek už 300 lt išieškojimą paimsi? 3000? :)

     • Svarbu ne pinigai, o sąžininga verslo praktika. Mes galėtume parodyti, jog sutarčių reikia laikytis, prievoles vykdyti sąžiningai, tinkamai ir t.t.

     • Valentinas

      Kiek kainuotų parodymas, kad sutarčių reikia laikytis?

     • Na už ieškinio surašymą panašiai eina, kiek tu atspėjai.. Vis tiek darbo reikia įdėti. Dabar valandos darbas bill’inamas nuo 100 lt iki 100 eurų..

     • Valentinas

      O tu nenori pagarsėti kaip jaunas genialus teisininkas parklupdęs avia bendrovę ant kelių ir parodęs jai kas yra sąžininga verslo praktika ir kad reikia laikytis sutarčių? Tai užtikrintų tavo populiarumą, apie tave parašytų net žurnalas „Žmonės“, susirastum merginą O lia lia pupytę, sudalyvautum sekančiame šokių projekte ir turėtum užsakymų visam gyvenimui. Gal investuok savo laiką ir energiją šiam projektui? :)

     • Fredis*

      Valentinai, turi būti abiejų šalių sutartinis noras pasiekti teigiamą rezultatą. Tomas Tau geranoriškai ir nesavanaudiškai ištiesė pagalbos ranką. Jeigu kova su Wizz air nesąžiniga komercine veikala pareikalaus iš Jūsų abiejų labai daug materialinių ir intelektualinių sąnaudų, – mes paprašysime, kad Tinkalarštininkas paskelbtų sąskaitą, į kurią visi savanoriai ir geros valios pigių skrydžių gerbėjai galės pervesti savo sunkiai uždirbtus litus. Aš su romu iš anksto pasižadame šiam projektui skirti po 100,- LTL. Taip mes pademonstruosime, vidutinių vadybininkų solidarumas nėra tik tuščias garsas ir deklaratyvi sąvoka.

     • Va va.. Fredis turi minčių. Valentinai, tavo pasiūlymas viliojantis, skambinam kakadu? :))) Iš tokio nieko galima dramą padaryti :)

     • romas

      Valentinai, gal galima ir padorią moralinę kompensaciją prisiteisti? Juk dabar šaltibarščiai, kurie yra nacionalininis lietuvių patiekalas ir atgaiva karštą vasaros dieną, tau sukelia trauminius prisiminimus.

     • Valentinas

      Romai,
      Čia Tomas turi pasakyti ar įmanoma iš Wizzairų prisiteisti moralinę kompensaciją. Kiek atsimenu, Lietuvoje su šiais reikalais yra prastokai: prašai milijono – teismas skiria kokį 30000.
      Tomai,
      Maldeikienė turi pažįstamą garsią žurnalistę mėgstančią skandalus. Galėčiau paprašyti sudirbti Wizzair. Bet jei juodą darbą darys Janutienė prie ko čia tu? Ar siūlai pagrasinti Wizzair Janutiene, ir pareikalauti grąžinti bilietų kainą, moralinę kompensaciją 500 000 litų (man) ir teisinių išlaidų kompensaciją 3000 litų (tau)?

     • romas

      Reikia gauti gydytojo išvadą, kad valgydamas šaltibarščius labai susijaudinai ir dėl to patyrei sveikatos problemų, turi nuolat gerti medikamentus ir nebegali pietauti Bernelių užeigoje.

     • Neturtinės žalos dydžiui nustatyti yra krūva kriterijų. Įrodinėjant visas šias aplinkybes ir pasireikštų darbas :) Nėra jokio fiksuoto dydžio. Tačiau prašyti 30 000, nekalbant apie 500 000 – absurdas. Po to kai bus skirstomos bylinėjimosi išlaidos proporcingai patenkintų reikalavimų daliai, gausis taip, kad mes jiems dar turėsim primokėti.. Todėl nejuokaukim taip stipriai :)
      Su Janutienė niekada neturėjau ir nežadu turėti jokių bendrų projektų. Tegul geriau dangus griūva..

     • Valentinas

      Tomai,
      Iš tavo atsakymo supratau tik tai, kad atsisakai turėti panelę O lia lia pupytę, dalyvauti šokių projekte ir užsitikrinti užsakymus visam likusiam gyvenimui. Ir visa tai tik todėl, kad nemėgsti Janutienės!?

     • Valentinai,
      Olialia pupytę galima gauti ir kitais būdais pvz.: blizgantys daiktai. Šokių projektuose aš nebent vertintoju galėčiau būti, nes su profanais varžytis negaliu. Užsakymu atsiranda ir be šios avantiūros. Nežinau, kas turėtų įvykti, kad būčiau priverstas su ja bendradarbiauti. Visi teikdami atlygintines paslaugas pardavinėjame save, aš ne išimtis, tačiau nenoriu būti totali prostitutė :)

  • nerijus

   Savi savus apdovanoja. Nieko naujo, Tomai.

 • Sejanus

  O kokios praktinės to priskyrimo pasekmės?

 • Gintaras

  Jokių.