Kas saugo buvusį Klaipėdos merą R.Taraškevičių nuo prokurorų ir žiniasklaidos?

Vakar įvyko gana įdomus ir, sakyčiau, ne kasdienis įvykis Lietuvos žiniasklaidoje.

Kelios žiniasklaidos priemonės paskelbė informaciją apie tai, kad buvusio Klaipėdos mero Rimanto Taraškevičiaus veiklą jau gana senokai tiria uostamiesčio prokurorai, tačiau tas tyrimas užtruko, nes į jį, R.Taraškevičiui, pasiskundus, įsijungė Generalinė prokuratūra.

Pati savaime naujiena, žinoma, nėra niekuo išskirtinė – merų veikla Lietuvoje pastaruoju metu tiriama gana dažnai ir apie taio vos ne kas mėnesį rašo Lietuvos žiniasklaida. Kita vertus, įdomu yra tai, kad apie šį tyrimą prokuratūra viešai nebuvo pranešusi, nors apie kitus paskubama visuomenę informuoti iš karto, dažnai net pasiūlant nuotraukų ir pikantiškų detalių.

Ši kartą buvo tylu kaip E.Jakilaičio nesenoje laidoje…

Bet čia, žinoma, Klaipėdos prokurorų ir generalinės prokuratūros reikalas. Neabejoju, kad jie ras laiko visuomenei paaiškinti, kodėl taiko skirtingus standartus savo vykdomuose tyrimuose ir kieno paliepimu (ar prašymu) slepia nuo visuomenės informaciją apie kai kuriuos rinkimuose dalyvaujančius politikus, nors kitus, kad gražiau būtų, kartais net trumpam pasodina.

Man kur kas įdomesnė šitoje istorijoje kita aplinkybė: beskaitydamas komentarus, radau labai įdomią N.Puteikio pastabą lrytas.lt portale, kurioje pastebima, kad informaciją apie galimą R.Taraškevičiaus piktnaudžiavimą tarnyba, o konkrečiai – apie galima žiniasklaidos papirkinėjimą, buvo pasirodžiusi ir interneto portaluose Vilniaus diena, Kauno diena ir Klaipėda. Bet labai trumpam, nes kažkas vėliau nusprendė, kad jos ten neturėtų būti.

Patikrinau – pasirodo, tiesa. Na, bent jau google taip sako ir leidžia į tai pažiūrėti.

Neseniai skaičiau tokį straipsnelį apie tai, kas yra rimta žiniasklaida ir kas – ne. Tai aš sakyčiau, kad rimta žiniasklaida turėtų paaiškinti, kodėl įdėjusi vieną ar kitą informaciją, paskaui ją pašalina, nepateikusi savo skaitytojams jokių argumentų. Manau, ano straipsnelio autorius su manimi čia visiškai sutiktų.

Beje, manau, kad rimta žiniasklaida turėtų skirti visai šiai istorijai daugiau dėmesio – juk R.Taraškevčius buvo ne šiaip sau eilinis meras. Jis, savo laiku, buvo pats geriausias Lietuvos meras.

Na, kaip kad būna geriausi universitetai, geriausios mokyklos, geriausi valdininkai, geriausios ministerijos ir rimta žiniasklaida.

Juk ne kasdien merą gina ne tik partiečiai, bet ir prokurorai bei dalis žiniasklaidos. Įdomu, kodėl?

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...