Atviras laiškas „Veido“ leidėjui Algimantui Šindeikiui

Laba diena, Algimantai Šindeiki,

Šiandien perskaičiau tamstos „Veide“ publikuotą komentarą „100 dienų ir fekalinė laisvė“. Šiaip man iš principo nepatinka, kai leidėjai ar savininkai naudojasi jiems priklausančia žiniasklaidos priemone savo mintims skleisti, bet kadangi tamsta Lietuvoje toks ne vienintelis (yra dar V.Tomkus, A.Rakauskas ir daug panašių į juos regioninėje žiniasklaidoje), tad tikriausiai nėra čia kuo stebėtis. Kokie leidėjai, tokia ir žiniasklaida, tskant.

Kita vertus, tamstos mintys man visai patiko. Ypač tos vietos, kur tamsta kalbate apie liberalizmą, saviraiškos laisvę, viešuosius tualetus ir debatų kokybę. Skaičiau ir galvojau, kad kai kam net galėčiau pritarti, nepaisant to, kad šiaip jau dažnai tamstos komentarai man nepatinka, nes jie per ilgi ir dažniausiai – nuobodūs. Be to, juose nėra naujų minčių, o tik noras pripildyti raidėmis puslapį po savo nuotrauka ir raidelėmis „Dr.“

Bet grįžtant prie teksto, man ypač patiko šati šie tamstos teiginiai:

Bet tik nuo mūsų valios priklauso sutikti ar nesutikti, priimti ar nepriimti, dalyvauti ar nedalyvauti tokioje smirdinčioje retorikoje“

[…]

Prie bendro gėrio kūrimo turėtų prisidėti visa žiniasklaida, net ir ta, kuriai tenka kęsti priklausomybę nuo mėnulio fazių, dalyvauti fekalijų karuose ar skursti dėl sunkios ekonominės padėties.

[…]

Kaip gali kritikuoti tai, ko naujoji Vyriausybė dar nėra padariusi ar dėl ko dar nėra apsisprendusi. Paviršutiniška žiniasklaida gali sau leisti ir kritiką politinių simpatijų bei antisimpatijų pagrindu, tačiau rimtoji turėtų iškęsti 100 dienų ir tik tada įjungti savo kritikos mechanizmus.

Gražiai pasakyta. Bet, žinote, Algimantai Šindeiki, man susidaro įspūdis, kad tamsta priklausote kategorijai tų, kurie rašo, bet neskaito. Ta prasme, neskaito nieko kit, išskyrus savo komentarų. O kartais net ir tuos pamiršta paskaityti.

Nes būtų kitaip, tai tikriausiai turėjote pastebėti savo leidžiamo (net nežinau, kaip tą produktą pavadinti, nes girdėjau, kad „sienlaikraštis“ kažkam nepatinka, tad vadinsiu tiesiog „produktu“) produkto lapkričio 19 dienos viršelį, kuriame buvo paskelbta „Lietuvos politikos kriminalizacija“. Jei praleidote, tai nenustebkite, nes tas didelis užrašas ant viršelio neatsirado iš niekur – lygiai taip pat buvo pavadintas ir tamstos „komentaras“ tama pačiame numeryje. Paskaitykite gal kai turėsite laiko.

Taip pat paskaitykite tame pačiame numeryje skelbiamą kitą komentarą, kuris vadinasi „Lietuvos naikinimo Vyriausybė“.

O kai paskaitysite ir tą, gal galite atsakyti į klausimą: ar tamstos leidžiamas produktas yra „paviršutiniška žiniasklaida, kuri gali sau leisti kritiką politinių simpatijų ir antipatijų pagrindu, ar „rimtoji“. Man labai smalsu būtų išgirsti atsakymą.

Taip pat norėčiau iš tamstos išgirsti atsakymą, ar „rimtoji žiniasklaida“ gali sau leisti savo puslapiuose skelbti komentarus, kuriuose teigiama, kad kažkuriai Lietuvos žiniasklaidai „tenka kęsti priklausomybę nuo mėnulio fazių“, net jei juos rašo savininkas ar leidėjas? Nebent tamsta žinote, kokia tai žiniasklaida? O gal čia tamsta kalbate apie savo leidžiamus produktus?

„Rimta žiniasklaida“ taip pat vargu ar leistų savo puslapiuose teigti (net ir leidėjui ar savininkui), kad Lietuvoje yra žiniasklaidos, „dalyvaujančios fekalijų karuose“. Nebent ta „rimta žiniasklaida“ galėtų savo tokius teiginiu pagrįsti.

O kad kai kuri Lietuvos žiniasklaida skursta dėl sunkios ekonominės padėties ir skursdama leidžia sau pavirsti panašia į prekybos centrų skrajutes su daug raidyčių PR, tai mes jau seniai žinome, ar ne, Algimantai Šindeiki?

Bet dėl valios tai aš su tamsta sutinku. Taip, tik mes sprendžiame, uostyti, ar ne, tapšnoti kitus ir tapšnotis, ar ne.

Bet šia proga norėčiau tamstos paklausti: ar tamstai atsivertus savo produktą nesmirda? Kvapas geras?

O ar nesmirdėjo prieš rinkimus? Kai į redakciją buvo užsukusi policija?

Gal tamsta, Algimantai Šindeiki, papasakotumėte visiems, kaip bandėte tą kvapą panaikinti, kokių priemonių ėmėtės, kur ieškojote pagalbos?

O kvapas tada, policijai išėjus, dingo, ar ne? Šiandien jau nebesmirdi? Į Facebook nebeužsukate?

Užsukite. Pažiūrėkite čia: http://www.facebook.com/notes/protingas-chamas/algis-ramanauskas-skelbia-met%C5%B3-%C5%A1%C5%ABd%C5%B3-ir-ry%C5%A1kiausi%C5%B3-2012-%C5%B3j%C5%B3-be%C5%BEd%C5%BEioni%C5%B3-s%C4%85ra%C5%A1%C4%85/516345381731835

Galite ir čia: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=462877233754520&set=a.104208336288080.2403.100000967433904&type=1

Nepavyko rasti tų priešrinkiminių, dėl kurių su policija bendravote. Bet tikriausiai prisimenate, o gal net virš stalo turite pasikabinęs. Juk gražūs buvo, ar ne. Ir nesmirdėjo tikriausiai?

O gal nuo tada sėdite užsikišęs nosį? Bet juk sunku taip – pamokslauti ir kvėpuoti pro burną? Ar jau įpratote?

O gal tikrai suradote būdą, kaip to kvapo nejausti? Tai gal tada galite atvirai pasidalinti su visais savo patirtimi. Tikriausiai ne vienas bus dėkingas, ypač kai šiandien tas kvapas pasklido gana plačiai.

Bet jei tokio būdo nežinote, gal tada geriausiai sėdėkite tyliai ir nemokykite kitų kultūros. Nes viena iš didžiausių, kaip tamsta sakote, „fekalijų pridergto viešojo tualeto erdvė“ yra visai šalia tamstos. Ir dvokia ji jau labai seniai.

Ir nereikia apsimesti, kad jos nematote. Nebent iš tiesų su tamsta kažkas negerai.

(8 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...