Dėl A.Sekmoko akcijų: graudu ir gėda

Šiandien žiniasklaidoje pasirodė informacija apie A.Sekmoko verslą.

Joje kalbama apie „ministro iš dalies valdomą bendrovę“, „ministro įmonę“, „ministro verslą“…

Yra ir labai įdomus opozicijos lyderio A.Butkevičiaus komentaras:

Jis turi tiek kapitalo? Man Prezidentė sakė, kad jis tiek doras, kad turi tik dviejų kambarių butą ir daugiau nieko neturi. Labai įdomu. Taikomi dvejopi standartai. Jeigu ankstesnėje Vyriausybėje būtų nors kažkas panašaus padaryta, kiekvienam būtų reikėję greitai atsistatydinti. Šitai Vyriausybei, kuri naudoja labai keistą retoriką, taip galima. Nežinau, kur mes nukeliausime.

 Čia labai svarbus pirmojo sakinio žodelis „tiek“.

Nes A.Sekmokas toje „iš dalies valdomoje“ bendrovėje valdo 2 procentus akcijų.

Tikriausiai reikėtų sakyti „net“ du procentus.

Man labai graudu, kad Lietuvoje opozicijai vadovauja toks lyderis.

Ir man, kaip žurnalistui,  labai gėda, kad Lietuvos žiniasklaidoje atsiranda tokių straipsnių.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • mast

  Čia ne to paties žurnaliūgos straipsnis, kuris pirmasis parašė, kad Kreivys EU pinigus motinai skyrė? Beje labai geras laikas tokiam straipsniui parinktas. Matyt vėl „netyčia“ išgooglino

 • Vaidas

  palaukit, o del p. Kreivio akciju Jums „graudu ir geda“ nebuvo? ar Jusu manymu tai visiskai nelyginami dalykai..?

 • Šita info tikrai išlipo į paviršių su tikslu.

  Kitavertus 2% nuo 5000000 yra daugiau nei statistinis lietuvis uždirba per 2 metus.

  O ir straipsnyje pateikta koreliacija tarp Labbis naujo produkto ir konservatorių triumfo yra įdomi. Tiesa.. nesiečiau to su Sekmoku.

  • BG

   Daliau, 5 mln. LTL vertės užsakymas nėra 5 mln. LTL dydžio pelnas :)

   • Taip. Dėl to nesiginčyju. Aš net nežinau ką jie parduoda: prekę ar paslaugą ? Individualią paslaugą ar „paketinę“.

    BET jei yra prekiaujama sukurta apskaitos programinę įranga.. tai palyginus ribinius kaštus (trumpalaikius) su pajamomis beveik visi 5 miliojonai gali būti laikytini pelnu.

    • gied

     Šiaip…
     Nėra taip, kad padaro programinę įrangą ir atleidžia visus programuotojus ir lieka tik pardavinėti – kaštai nedidėja. Įranga keičiasi, tobulinama, pritaikoma konkretiems atvejams ir t.t. Žinoma, programinės įrangos pelnai yra dideli (nors paprastai didelės ir išlaidos, skirtos reklamai). Taip pat paprastai į pardavimus įeina ir supportas žmonėms, naudojantiems tą įrangą.
     2 % nėra labai ženklus akcijų kiekis. Problema, turbūt, net ne akcijose o valstybės valdymo filosofijoje.
     Bet koks žmogus, atėjęs iš verslo (ar investicijų) turi tam tikro turto ar interesų. Visuomet turės. Bet savų interesų turi ir tie, kurie gyveno vien iš biudžeto ar vien iš algos. Jie lygiai taip pat gali proteguoti įstaigas, kuriose jie dirbo ir, greičiausiai, gryš dirbti. Ir manau, kad jokie fondai neišspręs šito klausimo. Galbūt to nė nereikia kitaip spręsti negu dabar.

     • Žigis

      Turėti akcijų ir gauti iš jų pelno nėra nusikaltimas. Kodėl tiek triukšmo? Nusikaltimas būtų, jei akcijų turėtojas proteguotų savo verslą, kaip Uspaskio atveju. Sekmokas deklaruoja, jog yra nusišalinęs nuo šios įmonės veiklos, tad jei kas nors mano kitaip, turėtų tai įrodyti, o jau tada pūsti akis – skandalas, skandalas!

 • trukt už vadžių ir nuo pradžių.

 • Del kreivio motinos 20% – tai cia jau nei graudu, nei geda, o del sekmoko – graudu ir geda :))))))

  Daliau – ten tie 2% tai skaiciuok ne nuo 5 mln, o nuo kokiu 500.000 pelno max… 10k lt.

  O siaip labbis ivairius buhalterines apskaitos produktus jau seniai siulo…

  • marius

   bet Sekmokas buvo deklaraves savo akcijas ir interesu konflikta, nors ir 2 proc., o Kreivys ale toks pusiau ubagas, kad net pats nezino kiek turto uzgyveno.

   • O jūs nepagalvojot, kad su Sekmoku nėra jokio ir negali būti interesų konflikto? Nes Labbis nelaimėjo nė vieno energetikos ministerijos skelbto konkurso. Tiksliau juose apskritai nedalyvavo.

 • dar įdomiai Butkevičiaus susakyta – gaunasi doras yra tas, kuris turi ne daugiau, kaip 2k butą. Arba, mielas Butkevičiau, jau negražiai gaunas, kad visi turintys daugiau – nedorėliai…. ????

  • Žigis

   Kirkilas juk turi akciją ir pats apie tai dažnai užsimena. Bet juk neatsistatydino.

 • Bukim teisingi.

  Tai kad ir pats Racas taiko dvigubus standartus – vienokius Kreiviui, kitokius – Sekmokui…

 • aras

  Manau p.Butkevičius dar gyvena tarybinio socializmo idėjomis, kai valstybę galėjo valdyti kiekvienas ubagas(virėja).Pats ko gero turi ne butą. Antra vertus jei žmogus nesugeba susikurti pridėtinės vertės ir gerinti sau gyvenimą, kaip jis tai gali padaryti valdydamas valstybę. Vienintelis principas turi būti – NEVOK.

 • Rytis I

  p. Butkevičius teigia – „Jeigu ankstesnėje Vyriausybėje būtų nors kažkas panašaus padaryta, kiekvienam būtų reikėję greitai atsistatydinti.“. Kažkodėl tie stori akiniai primena vieną tokį personažą, kuris nematydavo arba greitai viską pamiršdavo niu toks be orientacijos. O gal tiesiog MELUOJA? Kaip pvz. su tuom pačiu expremjeru, p. Kirkilu? Ar ne jis (tiesa, nežinia kiek procentais) turėjo strateginių firmų akcijų, kurias suskambus varpams skubiai padalino tarp giminaičių. 2008 metai: „Pats G. Kirkilas paneigė, kad tapęs premjeru turėjo trijų įmonių akcijų. Tačiau premjeras pripažino, kad dėl jo paties kaltės įsivėlė klaida ir informacija apie parduotas akcijas nebuvo perduota VTEK. Patikslintą informaciją jis jau perdavė etikos sargams.“

 • dariusm

  įdomu, kad vyriausybės vertime sutampa Vainausko, Romanovo ir už Balsas.lt stovinčių veikėjų interesai. O jei Vainausko nuomonės nepakeitė net konservų ministerijų skirti milijonai viešinimui, tai galim įsivaizduoti kokie „steikai“ figūruoja už nuvertimą.

 • giedrius

  opozicija pasirodė beviltiškai – tik 51 balsas

 • klo

  ajajajai!

  dar prie visko ir komentus trinat.
  na jus ir nuoboda :)

 • pro

  drakonas zuvo – slove drakonui

 • v

  Labai apgailėtinai atrodo šis bandymas kažkuo apkaltinti. „Kauno dieną“ ilgokai prenumeruojam, bet dabar, kai pasikeitė savininkai, sunku rasti objektyvių straipsnių, ypač kai rašoma apie Kauno „Žalgirį“, Vilniaus „Lietuvos rytą“, FBK „Kauną“, „Snorą“ ir pan., neatsimenu dabar, ar žurnalistų pavardės būna prie tų straipsnių parašytos, bet jei būna, tai jie pakankamai save kompromituoja. Kad ir šiandien – apie du kambarius parašyta, o apie du procentus – ne.

  Dėl opozicijos (Butkevičiaus, Mazuronio, …) tai apskritai nesuprantu, kaip kažkas už juos balsuoja, dabartinis premjeras už juos keliom galvom aukštesnis.

 • Jonas III

  Liko neaišku, dėl ko Artūrui graudu ir gėda? Dėl Sekmoko, kad tik du procentus akcijų turi?
  Beje, Černiauskas įdomų faktą iškapstė – aukštos kvalifikacijos specialistai emigruoja, o pasirodo Lietuvoje valstybiniai milijoniniai užsakymai tesulaukia vienos paraiškos. Kaip paaiškinti tokį reiškinį?

  • BG

   Gal būt tuo, kad jo nėra? Nes jau „Barclays“ atėjimas parodė, jog aukštos kvalifikacijos IT specų Lietuvoje labai mažai.

   • Jonas III

    Tai gal valstybė, universitetai galėtų reaguoti į tokią situaciją?

  • stellar penny bun

   @Jonui ///

   Tai gal būt įvardinsite bent keletą emigravusių ‘aukštos kvalifikacijos specialistų…’ Kitaip manysiu, kad tamsta esate eilinis demagogas.

   • Jonas III

    Mikoliukas Beraštis-atrodo Marius Gaubas. Ar jus norite pasakyti, kad Lietuvoje jų nebuvo, nėra ir nebus. Ir iš vis, lietuviai – vieni netikėliai?

 • nesvarbu

  Čia toks „Kauno dienos“ žurnalistas Šarūnas neseniai karštai komentavo, na tas kur Kreivį vienas pirmųjų užkabino:)

  Aiškino, jog Kreivio tema, jam esą kaip aklai vištai grūdas papuolė, o toks Celencevičius čia niekuo dėtas.

  Dabar gi
  http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/ministro-a-sekmoko-verslas-sunkmeciu-suklestejo-337608

  tas pats Šarūnėlis jau kito ministro, tokio Sekmoko infokileris temą „aklai“ kaptelėjo:DDD

  • nesvarbu

   Valentinai, ir šį kartą, dėl to šarūno ir už jo stovinčių, tu buvai velniškai teisus, kaip visuomet, beje!!

   • Valentinas

    Negaliu nieko protingo atsakyti, nes šį vakarą su kaimynais kaip reikiant atšventėm Kovo 11 ;“;}{}:)

    • nesvarbu

     Šaunuolis:D

     • Valentinas

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • WU

      Valentinai :)))))

 • Auksinis kardas

  Dėl opozicijos – tikrai taip, klausiausi šiandien besidarbuodamas interpeliacijos, ir buvo gėda dėl lėkšto priekabių lygio.

  Jei Sekmokas yra akcijas deklaravęs, o Kreivys ne – skirtumas akivaizdus. Nesvarbu, kad pastarojo pakabinta „ant mamos“.

  Minimas žurnalistas Šarūnas čia pasirodydavo, būtų visai įdomu išgirsti ir šio produkto pristatymą. O dar yra toks sparnuotas „огласите весь список, пожалуйста“.

  • Žigis

   Nepamirškime interesų deklaravimo įstatymo 7 str. 2 punkto. Interesų konfliktą galima deklaruoti ir po to, kai jis atsirado. Tad Kreivys įstatymams nenusižengė. Tiesiog reikėjo dar vienos galvos. Dabar apetitas jau patenkintas, tad Sekmokas gali dirbti

   • Remigijus

    Pažeidėjui deklaruoti jau įvykusį interesų konfliktą yra tiek pat naudinga, kiek nusikaltėliui pranešti apie nusikaltimą po jo padarymo.

    Visa privačių interesų deklaravimo prasmė – interesų konfliktų PREVENCIJA.

    • Žigis

     Gal galite įvardinti pažeidimą?

     • Remigijus

      Čia jau net ne pažeidimo klausimas, o logikos.
      Nėra prasmės deklaruoti interesų konfliktą PO TO, kai jis jau įvykęs. Jį reikia deklaruoti PRIEŠ rengiant, svarstat ar priimant sprendimą, susijusį su privačiais interesais.

      ———————————-

      SU KOVO 11 VISUS!

     • Drąsutis

      Prasmė tikrai yra, jei kalbam apie sažiningus žmones. Jei toks žmogus yra išties nusišalinęs nuo savo buvusios įmonės veiklos, tuomet jis tikrai negali atspėti, kada ir kokia veikla ta įmonė užsiims ir ar tai nemes jam kokio nors šešėlio. Jei tu nebendrauji su ta įmonė, nesidomi kokiuose projektuose ji dalyvauja ir nematai jos pavadinimo dokumentuose, tai kur problema?

     • Žigis

      Remigijau, jei buhalterė daro pavedimus ir daro parašą po visais mokėjimais, bet sprendimus priima vadovas, tai kiek įtakos gali padaryti buhalterė? Ar tu įsitikinęs, kad tie sprendimai apie rangovus buvo svarstomi ŪM? Net VTEK pabrėžė, kad darbai jau buvo pradėti. Jokia įmonė nepradės darbų be sprendimo, be kontrakto. Reiškia kad sprendimas buvo priimtas ir kontraktas pasirašytas visai ne ŪM, o savivaldybėse ir ŠM. Tiesiog visi ES pinigai (išskyrus ŽŪM projektus) eina per ŪM, nors sprendimus priima visai kitos įstaigos ir organizacijos. Tad visai ne tas žmogus juos priiminėjo, kuriam dabar pripaišomas sprendimų priėmimas. ŪM galėjo tik netvirtinti finansavimo, jei būtų radusi pažeidimų. Ar jų buvo nors viename iš 300 vien šios programos konkurso organizavime?

     • Trakimas

      Kreivys -žmogus paprastas.Štai gabalėlis iš jo interviu:
      „- Kodėl jūs nepardavėte savo akcijų dalies – savo įmonių, kai tapote ministru, kažkokiam trečiam asmeniui, nesusijusiam su jūsų šeima?
      – Labai geras klausimas! Noriu pasakyti, kad tose bendrovėse, kurios akcijos buvo parduotos mamai, aš dirbau ilgus metus. Buvau valdybos narys. Natūraliai prisiriši prie įmonių – vienas aspektas.
      Antras aspektas – tos įmonės, kurios buvo mamai perleistos, jos yra augančios bendrovės, kurių vertė auga. Turbūt, kiekvienas saugome tas akcijas, kurių vertė auga, taip ir aš saugau tas akcijas, kurių vertė auga.“–:)

   • Auksinis kardas

    Na, jau ne, 7.2: „Jeigu paaiškėja naujos aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas“ – mano supratimu, čia ne visuomenei turi paaiškėti, čia išvis turi išryškėti nauji aplinkybių dariniai, naujos aplinkybės. Aplinkybė, kad akcijos nuneštos mamai anaiptol nėra nauja. Ji nebuvo deklaruota – toks paaiškėjimas tikrai naujas. Ir jis labai teisingai kai ką kainavo.

    • Žigis

     Taip, kvaila buvo nenumatyti, jog ši įmonė niekad nedalyvaus jokiame viešame pirkime. Dar kvailiau yra galvoti, kad va dabar tai jau tvarka Lietuvoje bus.

     • Trakimas

      O štai ir savotiško „kvailumo “ viršūnė:
      „- Ar teisybė, kad jūs kiekvieną antradienį susitinkate su savo buvusiais verslo partneriais ir aptariate verslo reikalus?

      – Ne kiekvieną antradienį, bet karts nuo karto pietaujame. Aš noriu pasakyti, kad karts nuo karto mes susitinkame

      – Bet antradieniais?

      – Kartais antradieniais, kartais kokią kitą dieną ir aptariame klausimus, nebūtinai verslo. Aptariame apskritai…“—-tai Ūkio ministro atsakymai.Ūkio ministras prisipažįsta,kad tverko ir šalies ūkio,ir savo asmeninius reikalus:)Nekeista:)?

 • Remigijus

  Aiškinant sistemiškai interesų konfliktų įstatymą, manau, 10% akcijų yra riba nuo kurios galima pradėti galvoti, ar pradėti tyrimą. 2% šioje situacijoje,,,tikrai gėda kalbėti apie kažokius įtarimus.

 • Jonas

  Artūrai, patarčiau pasižiūrėti dar „tikrai gerą“ E.Jakilaičio laidą, į kurią nesenai ir tamsta buvote pakviestas, kurioje dalyvavo trys opozicijos šūlai. Ten A. Butkevičius apie Kubilių šnekėjo. Labai dera prie Jūsų pastebėjimo. Toks jausmas, kad socdemai su kompanija pradeda visiškai neadekvačiai reaguoti į aplinką. Jei ekonomika pradės augti, pasiseks bent kiek kovoje su korupcija ir dar bus pažanga reformuojant sveikatos apsaugą, energetiką, šita valdžia turės daug šansų per sekančius rinkimus esant tokiai opozicijai.

 • a

  Lietuvoje daros pavojinga tureti pinigu ir eit i politika,tokius sunkiau nupirkt,paspaust.Sistemai tokie nevaldomi veikejai pavojingi,sistema juos greit ir isspjauna.

 • O kas čia keisto. Sekantis bus po Kreivio. Anas irgi turėjo „tiek“ kapitalo – 170 000 000, kuriuos jam kažkas „išbūrė“.

 • nerijus

  Keistas komentaras ( ne Sekmoko) e- puslapyje:

  „Вы предпочитаете ложиться под „Газпром“, который держит деньги в американских активах?“

  Kažin, ką turi omenyje Sekmokas, kai kalbėjo apie energetinę nepriklausomybę: Rusiją ar JAV?..

  • WU

   nerijau, gaila, pavėluotai atėjai. Valentinas juokingą komentarą buvo parašęs, tačiau Artūras ištrynė :/

   • nerijus

    WU

    Pakartok, jei pameni :)

    • WU

     Ten ilgas komentaras buvo labai, apie savivaldos rinkimus ir tavo pergalę.

     • nerijus

      Mano pergalę?..
      Keista?..
      Juk, pats Valentinas pripažino, kad už Zuoką nebalsavo, šį kartą?.. :)

      Žinoma, galima suprasti ir Valentiną, nes jam- kovo 11- osios šventė, tai dviguba, nes antroji- Vilniaus aplinkelio atidarymas, kurio statybos tęsiasi jau nuo Tarybų Sąjungos laikų ir kalčiausi dėl to „dujininkai“ (Gazzzpromas, matyt???), kurie nenorėjo šio kelio, nes, neva, jiems bus keliams triukšmas ir „išsireikalavo“, kad būtų pastatytas „bent“ tunelis :)

      p.s. apie „dujininkų“ kaimelį, WU, klauskite pačio Valentino :)

 • nerijus

  Sekmokas ir „Provisus“.

  Dirbkit, žurnalistai.

 • nerijus
 • Vingių Jonas

  „Šaukštai po pietų“:)) Buvo tik keli milijonai užsakymų, kuriuos atkapstė, o dabar, po „baliaus“, bus galima ir kelias dešimtis milijonų užsakymų gauti. Bus viskas vieša ir skaidru:)) 2 proc. akcijų jokios reikšmės neturi, nes turėti negali, pasakytų Pikasėlis:))