Kai žurnalistai tampa populistais: V.Laučiui

Kai P.Gražulis, J.Veselka ar V.Mazuronis Seime siūlo priimti įstatymus, reguliuojančius maisto prekių antkainius, tai iš esmės normalu.

Ta prasme, atsižvelgiant į vidutinį Lietuvos rinkėją.

Nelabai stebina ir kai prie to Seimo choro prisijungia ir prezidentė D.Grybauskaitė, paaiškinanti, kad teisėtus ir tesingus sprendimus priėmusio vidaus reikalų ministro R.Palaičio atsistatydinimas leis valdančiajai koalicijai „priimti šalies žmonėms svarbius sprendimus dėl šilumos, maisto produktų kainų, energetikos“.

Reitingai yra svarbesni nei sveikas protas, ypač, kai yra didelė tikimybė, kad tie reitingai sumažės.

Tačiau žurnalistams arba tiems, kurie save vadina politikos apžvalgininkais, reitingai lyg ir neturėtų rūpėti. O jei taip, tai net krizinėse situacijose tie žurnalistai-politikos apžvalgininkai turėtų vadovautis sveiku protu ir nepasiduoti populizmo pagundoms, kurios taip vilioja politikus.

Su nuoširdžiu apgailestavimu turiu konstatuoti, kad ne visiems tai pavyksta.

V.Laučiui, kuris ir anksčiau neslėpė savo neigiamo požiūrio į jį asmeniškai nuvylusią Tėvynės Sąjungą-Lietuvos Krikščionis demokratus, tačiau sugebėdavo balansuoti tarp asmeninės neapykantos ir blaivaus tikrovės vertinimo, galų gale pasidavė ir savo paskutinaime komentare stojo greta P.Gražulio, V.Mazuronio ir D.Grybauskaitės:

Antai premjeras Andrius Kubilius mėnesį kovojo dėl permainų vidaus reikalų ministro poste. Greičiausiai – vardan tos Lietuvos, nors Lietuvą tuo metu smaugė augančios maisto ir degalų kainos bei dvasią grūdinančios šildymo sąskaitos.

.. Štai taip – jei A.Kubilius nebūtų kovojęs dėl permainų vidaus reikalų ministro poste, jis galbūt būtų galėjęs sumažinti maisto, degalų kainas ir gal net dvasią grūdinančias šildymo sąskaitas…

Mano patarimas V.Laučiui: gal jau laikas pasekti V.Valentinavičiaus pavyzdžiu ir balotiruotis…

 

(21 balsų, vidurkis: 4,76 iš 5)
Loading...