Kai žurnalistai tampa populistais: V.Laučiui

Kai P.Gražulis, J.Veselka ar V.Mazuronis Seime siūlo priimti įstatymus, reguliuojančius maisto prekių antkainius, tai iš esmės normalu.

Ta prasme, atsižvelgiant į vidutinį Lietuvos rinkėją.

Nelabai stebina ir kai prie to Seimo choro prisijungia ir prezidentė D.Grybauskaitė, paaiškinanti, kad teisėtus ir tesingus sprendimus priėmusio vidaus reikalų ministro R.Palaičio atsistatydinimas leis valdančiajai koalicijai „priimti šalies žmonėms svarbius sprendimus dėl šilumos, maisto produktų kainų, energetikos“.

Reitingai yra svarbesni nei sveikas protas, ypač, kai yra didelė tikimybė, kad tie reitingai sumažės.

Tačiau žurnalistams arba tiems, kurie save vadina politikos apžvalgininkais, reitingai lyg ir neturėtų rūpėti. O jei taip, tai net krizinėse situacijose tie žurnalistai-politikos apžvalgininkai turėtų vadovautis sveiku protu ir nepasiduoti populizmo pagundoms, kurios taip vilioja politikus.

Su nuoširdžiu apgailestavimu turiu konstatuoti, kad ne visiems tai pavyksta.

V.Laučiui, kuris ir anksčiau neslėpė savo neigiamo požiūrio į jį asmeniškai nuvylusią Tėvynės Sąjungą-Lietuvos Krikščionis demokratus, tačiau sugebėdavo balansuoti tarp asmeninės neapykantos ir blaivaus tikrovės vertinimo, galų gale pasidavė ir savo paskutinaime komentare stojo greta P.Gražulio, V.Mazuronio ir D.Grybauskaitės:

Antai premjeras Andrius Kubilius mėnesį kovojo dėl permainų vidaus reikalų ministro poste. Greičiausiai – vardan tos Lietuvos, nors Lietuvą tuo metu smaugė augančios maisto ir degalų kainos bei dvasią grūdinančios šildymo sąskaitos.

.. Štai taip – jei A.Kubilius nebūtų kovojęs dėl permainų vidaus reikalų ministro poste, jis galbūt būtų galėjęs sumažinti maisto, degalų kainas ir gal net dvasią grūdinančias šildymo sąskaitas…

Mano patarimas V.Laučiui: gal jau laikas pasekti V.Valentinavičiaus pavyzdžiu ir balotiruotis…

 

(21 balsų, vidurkis: 4,76 iš 5)
Loading...
 • Bet A. Kubilius dar gali iš dalies atitaisyti savo klaidas. Jeigu dabar jo vadovaujama Seimo dauguma skubos tvarka išbrauktų iš valstybinių švenčių Vėlykas, gal nukristų kiaušinių kainos??

  • suomis

   : DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • Keturfazis

  Ne, sumažinti kiaušinių kainas gali tik konkurencija. Kad to pasiekti, reikia, kad kiaušinius pradėtų dėti ir gaidžiai. Padidės dukart pasiūla ir kiaušiniai kaipmat atpigs. Kartu įtvirtinsim vieną iš ES direktyvų dėl ligių teisių.

 • info

  Pralenkė Briuselio normas

  Lietuvoje jau trejus metus galioja 1500 litų už tūkstantį litrų akcizo mokestis. Tai gerokai daugiau už ES reikalaujamą minimalų dydį – 1240 litų.

  „Visus tuos trejus metus bandome įtikinti Finansų ministeriją sumažinti akcizo dydį iki ES nustatytos mažiausios ribos.

  Tačiau valdininkai į kalbas nesileidžia”, – apgailestavo Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Lukas Vosylius.

  Verslininkai apskaičiavo, kad jei akcizas benzinui būtų sumažintas, litras šių degalų atpigtų 26 centais. Tiesa, tai – tik teorinė galimybė. Finansų ministerija abejoja, ar degalinėse tiek sumažėtų benzino kaina.

  • Ingrida Šimonytė

   Nors prie Artūro įrašo ir visai „ne į temą“ (nebent prie kainų reguliavimo būtų galima „pritempti“), bet kuro kainos ir akcizai kaskart pasidaro aktuali tema, kai kyla link kokios nors X,00 litų/ltr apvalios ir todėl „psichologinės“ ribos.
   Kaip teisingai mini Jonas, šiaip jau „Briuselio normas“ pralenkė daugelis valstybių. Tačiau čia ne apie tai.
   Finansų ministerija ne šiaip „abejoja iš neturėjimo ką veikti“, o pamena, kuo baigėsi toks eksperimentas 2009 m., kai dyzelino „per didelis“ akcizas buvo sumažintas iki „Briuselio normos“. „Praktinis“ atpigimas buvo tolokai nuo „teorinio“. Be to, reikia prisiminti, kad tuomet jis su „per dideliu akcizu“ kainavo beveik 3 litus. Šiandien, su 100 litų/1000 litrų mažesniu akcizu – 4,70.

   Daugiau informacijos gerbiamas info gali rasti čia
   http://www.finmin.lt/web/finmin/koment/benzakc

   • Genijus

    Gerbiama Ingrida, didelis ačiū Jums, kad randate laiko ir noro pabendrauti su „eiliniais rinkėjais“, atsakydama / paprotindama tiesiog kažkokį anoniminį Lietuvos pilietį N, o tuo pačiu ir kitus anoniminius skaitytojus.
    Čia aš visiškai rimtai. Panašu, kad „valdžia“ (nors realiai turėtų būti „tarnystė“ nuo žodžio tarnautojas) Jūsų dar nesugadino. Duokdie, kad niekada ir nesugadintų. Dar kartą ačiū.

    • Andrius

     Komentaras pašalintas – A.R.

     • Genijus

      Pasižiūrėk į savo „komentarą“ ir pasilygink su I. Šimonytės. Ir pabandyk suprasti savo lygį. Neabejoju, kad nesuprasi. Laisvas.

     • Andrius

      Komentaras pašalintas – A.R.

   • AndriuZ

    Tai jau jeigu nieko akcizas nereiskia tai dar dadekit…

    Pries rinkimus pensijas galesit pakelt ir savo ministerijose alga, nesvarbu kad produktyvus gyventojai isvaziuos kitur.

   • bach

    Šiaip pamastymui (gal aš kažką praleidau), bet kiek teko truputį pasidomėti 2008 gegužė-rugpjūtis naftos kainos buvo didesnės negu dabar, benzinas kainavo truputį virš 3 Lt, 2009 akcizą padidino iki dabartinio lygio t.y. apie 35 proc., kas sudaro apie +50 ct už litrą. Dabar benzino kaina 5 lt… kas suvalge tą apie 1,5 Lt?….

 • Jonas

  Akcizu lygius gal reiktu su kitom ES salim lyginti. http://www.energy.eu/ viskas juodu ant baltu ir nereiks galvoti, kad pas mus didziausiass…

  • Gintautas

   Labai diletantiškai pasinagrinėjau Jūsų duotą nuorodą ir radau, kad pagal benzino kainas tarp ES narių Lietuva yra penkta nuo galo, pagal maržas (nenurodyta kieno, bet spėju, kad degalinių) esam šešti nuo galo, pagal akcizus – 8, taip pat 8 ir pagal PVM. Lygindamas šias pozicijas linkstu prie išvados, kad Lietuvos valstybė iš benzino uždirba geriau nei verslas, jei žiūrėsime ES kontekstą. Ar ne taip?

 • Fredis*

  Jeigu koks nors rašeiva gerai parduoda savo straipsnius Delfyje, tai jam galima tik paploti per petį, – turės už ką nusipirkti kiaušinių, tačiau visuomeninis transliuotojas galėtų būti išrankesnis ir labiau gerbdamas klausytojus bei žiūrovus neturėtų siūlyti bet ko.
  Vakar rytą po garsiojo kompromiso LR žurnalistų duetas rašeivos klausia:
  -Kada šalyje įsivyraus ramybė (lyg demokratijoje didžiausia vertybė būtų tyla)?
  Kalbėtojas atsako:
  – Kai Stancikienei ir Puteikiui užkišime burnas…
  (Citatos iš atminties)

  • romas

   Fredi, manau, kad per visuomeninę TV turėtų turėti teisę pasisakyti visi, – svarbu tik Laučiaus nuomonės nepristatinėti kaip politiškai bešališkos.

 • sigitas

  na šiaip tai galvoju, kad norint pasiekti laukiamo rezultato mažinant akcizą kam nors Lietuvoje, reikėtù prie to dar „išsirašyti“ iš TEN ir labiau moralius ir mažiau godžius verslininkus.

 • Povilas

  Na aš jau manau, kad Laučiaus pasikeitimas yra paskatintas. Juk negali žmogus 100% pakeisti kurso. Gaila, kad ir visas delfis eina velniop kartu su Laučiumi.

 • Marius

  Na, gerbiamas Artūrai, aš taip nevertinčiau V. Laučiaus, tai tik mažutė ištrauka iš konteksto, priedo straipsnio tema visai ne apie tai. V. Laučiaus apžvalgos man nepatinka, ir kiek pamenu šis autorius nepatinka man senai (nepatinka minčių dėstymas, sunkiai skaitomas), bet šiame pasisakyme autorius matyti kad ironizuoja. Išties juk daugeliui žmonių aktualybė yra didelės kainos už šilumą, kurias dabartinė vyriausybė kaip ir žadėjo jas sumažinti. Ar tai padaryta? Taigi Laučius mąsto, manau taip: keista matyti pavyzdingą principingumą FNTT istorijoje (čia Laučius perfrazuoja į „kovą dėl permainų ministro poste“), tačiau kitas aktualus dalykas – didelės kainos – tokia pavyzdingai principinga kova nepasižymi.
  Aišku, aš suprantu, kad minėtas perfrazavimas – netikslus, geriau taip nerašyti, bet aiškiai, tiksliai reiškiančių mintį, nesidangstančių ironija apžvalgininkų Lietuvoje yra mažai. Visgi aptariamo straipsnio – http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vlaucius-akubiliui-dar-ne-velu-apraminti-aistras.d?id=56973923 mintis yra apie valdančiųjų nenuoseklumą ir prieštaravimą patiems sau.

  • Fredis*

   Diskutuojama tema turėtų būti pasirinktas atskaitos taškas. Juo galėtų būti K.Girniaus teksto frazė:
   „Dauguma žmonių jaučia, kad FNTT vadovai klaidingai atleisti ir kad šiuo atveju konservatoriai gina teisingą reikalą“. http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/politologas-kestutis-girnius-neatleisdama-raimundo-palaicio-prezidente-dalia-grybauskaite-neislaike-valdzios-egzamino-56-202965#axzz1pjqvcLwm

   V.Laučius Delfyje rašo: „Pamoka premjerui – nereikėjo … pūsti FNTT burbulo. Nes burbulas anksčiau ar vėliau susprogsta, o liepto galas prieitas jau dabar“.

   Kaip ir kokiu būdu ginant „teisingą reikalą“ galima prieiti „liepto galą“?
   Tik banditiškoje valstybėje. Vadovaujantis banditiška logika teisingą reikalą ginti yra nenuoseklu ir prieštaringa.

   • Marius

    Pons, Fredi, neketinu diskutuoti ir leistis į begalybę apie FNTT vadovų atleidimo epopėją. Atskaitos taškas – pats Laučiaus straipsnis. Ar valdantieji elgiasi principingai nuosekliai visur?

    • Fredis*

     Straipsnyje neatskleistas ir pirštu neparodyta nei į vieną nenuoseklumą. Parašinėta apie A.Gelūną, kuris „spruko iš skęstančio laivo“, tačiau „laivas ėmė ir nenuskendo“ (ar tikrai?), dar paminėta tuzinas pavardžių ir straipsnio gale – reziumė: „liepo galas“. Ne straipsnis, o politologinis fiasko. Politikos naujokai elgiasi labai logiškai, nuosekliai ir prognozuojamai.

     • Marius

      Jūs turbūt juokaujat. Centrolibai taip ėjo, na taip mušėsi į krūtinę už Palaitį, argumentuodami, kad jis nieko nepadarė prieš įstatymus, o visgi Palitis atsistadino. Vadinasi jokio principingumo nėra, tas mušimaisi buvo dėl akių, juk jei centrolibai buvo teisūs, kam tada reikėjo atsistatydinti? Gėlūnas iš skęstančio laivo spruko, bet laivas išties tebeplaukia. Negi centrolibiai nebėra valdantieji? Tai kad yra. Laučiaus ironija čia taikli. Laučiaus pastabos dėl Naglio Puteiko vėlgi tikslios. Kaip tai vienas iš valdančios partijos narių gali protestuoti prieš save patį? Puteikis tebėra TS-LKD narys, jis pats yra valdančios daugumos atstovas.

     • Krepofobas

      Pažįstami kultūros darbuotojai, muziejininkai tvirtina, kad Gelūnas labai nesilaiko žodžio ir domisi tik kinu. Bet saldžiai kalba per televizorių.

     • romas

      Mariau, klaidinga apdovanoti žmonių grupę asmens savybėmis. Nuosekliai ar nenuosekliai gali elgtis Puteikis, bet pavyzdžiui iš Kubiliaus kalbų negalima išvedinėti Puteikio elgesio visais atvejais – Puteikis ir Kubilius nėra vienas kūnas. Kažkas, aišku, juos vienija, bet jie išlieka asmenimis su savo nuomone. Net ir kalbėti apie nuoseklumą reiktų atsargiau. Nebūtinai juk kitas turi elgtis pagal Laučiaus ar Jūsų prognozuojamą scenarijų, todėl nenuoseklumas gal yra Laučiaus ir Jūsų galvoje, o ne Puteikio ar Palaičio elgesyje.

     • Fredis*

      Vakar A.Melianas Seime prašė neprispardyti į LiCS vartus sauso rezultato 10:0. Dabar kitiems dviems koalicijos partneriams iškilo dilema – prispardyti iki rezultato 100:0 ar elgtis nenuosekliai ir palikti konfliktinę situaciją neišspręstą iki galo. A.Gelūnas spruko nuo chuliganiškos politikos sumanytojų pas kitus liberalus, logiška ir nuoseklu būtų prikrauti įvarčių tiek kiek lenda. Žiūrėsim kaip nuspręs koalicija.

   • sigitas

    pagal Laučių , Kubilius privalėjo Palaičiui paskirti „strielką“ :-))

 • austras

  Neseniai klausiausi per TV gerbiamos Maldeikienės komentaro. Jos žiniomis, normaliose Vakarų Europos šalyse egzistuoja oficialiai nustatytas nedidelis plataus vartojimo prekių sąrašas, kuriame įrašytipripažinti vartotojams būtinais pripažinti produktai ir nustatytos kainų lubos.
  Norėčiau pasiteirauti pono Račo ar čia ir yra populizmas pagal Maldiekienę, Laučių ir prezidentę?

  • stellar penny bun

   @austrai,

   Gerbiamoji A.Maldeikienė taip pat sakė, kad pavyzdžiui Amerikoje jau ketveri metai kai spausdina pinigus, bet kaip infliacijos nėra taip nėra.

  • mielas austrai, tam, kad atsakyčiau į tamstos klausimą, pirmiausia turėčiau išsiaiškinti, kokios tai valstybės ir koks iš tikrųjų yra mechanizmas. A.Maldeikienės komentarus aš klausau ir skaitau, tačiau norėdamas rimčiau diskutuoti tamstos siūloma tema, labiau būčiau linkęs pasikliauti pirminiais šaltiniais.

   Todėl kol kas sajyčiau, kad ir tamstos klausimas yra populistinis.

   • austras

    Čia reikėtų pačios ponios Maldeikienės komentaro. Televizijos laidoje kalbėta apie tą patį kiaušinių brangimą ir ponia Maldeikienė komentuodama lietuviško verslo ypatybes nurodė galimą sprendimo būdą – būtiniausių prekių sąrašą su nustatytomis kainų lubomis. Jos nuomone, tai yra normali Vakarų Europos šalių praktika. Jeigu priimtume ponios Maldeikienės pateiktą informaciją, kaltindamas kitus populizmu, kuomet jie kalba apie būtiniausių plataus vartojimo prekių kainų valstybinę kontrolę, jūs tiesiog esate prastai informuotas asmuo, ginantis vienos suinteresuotos pusės pozicijas.

    • Krepofobas

     Jums, austre, geriausias pirminis šaltinis butum Austrų ekonomikos mokykla. Keep reading.

     • austras

      A, taip jau perskaitėte „kelią į vergovę“ ir dabar viską žinote. Šauniai. :)

     • Krepofobas

      Pradėjau nuo Mizeso, kol prieisiu prie Hajeko užtruks.

     • austras

      Keinso nevartėt? Ar tas tai jau labai blogas autorius?

     • Krepofobas

      Keinsas privedė šiuolaikinę Graikiją prie prOblemų.

     • austras

      O man pasirodė, kad visą pasaulį prie krizės privedė tokie austrų ir Čikagos mokyklų apologetai su nereguliuojamom derivatyvų rinkom. Beje, apologetai iš to turėjo aiškios asmeninės naudos.

     • Valentinas

      „Keinsas privedė šiuolaikinę Graikiją prie prOblemų.“
      Žmogus, kuris tai parašė nežino nei Keinso nei Graikijos problemų.

    • mielas austrai, darotės panašus į Valentiną. Aš juk labai aiškiai pasakiau, kad A.Maldeikienė su visa mano pagarba jai, man nėra šaltinis. Be to, net jei būtų taip, kaip sako A.maldeikienė ir kokioje nors Olandijoje ar Kipre yra nustatyta didžiausia kaiušinių ar šlapios dešros kaina, man tai neatrodo protinga. Mano supratimu, kainas geriau reguliuoja konkurencija, tad galbūt reikėtų kalbėti apie neveiklią Lietuvos Konkurencijos tarnybą, o ne apie fiksuotas kiaušinių kainas.

     • austras

      Man tai atrodo, kad kainas Lietuvoje labai dažnai reguliuoja ne konkurencija, o karteliniai susitarimai ir nepabijosiu pasakyti, kad neegzistuojant normaliai Konkurencijos tarnybai vienas iš būdų sumažinti kartelinių susitarimų žalą yra būtiniausių prekių kainų reguliavimas įsikišant valstybei.

     • austras

      Antras dalykas, mano nuomone, yra tai, jog Konkurencijos tarnybai atliekant tyrimą dėl kartelinio susitarimo požymių valstybinė įstaiga nesugeba apginti viešojo intereso jau vien todėl, kad dažniausiai tokius susitarimus darantis stambus verslas gali pasamdyti aukštesnio lygio specialistus ir pasamdyti jų daugiau.

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Austrui būti panašiu į Valentiną būtų komplimentas. Galbūt norėjote pasakyti „darotės panašus į mane“?

     • austras

      Valentinai, kodėl Jūs savo vaizduotės vaisių primate už faktą? Būkime kiekvienas savimi.

     • Gerbiamieji,
      Visų pirma ne konkurencijos TARNYBA, o TARYBA. Antra, ši institucija neturi nei pakankamų materialinių, nei žmogiškųjų resursų. Trečia, teisinė bazė, reglamentuojanti tarybos veiklą, daro ją impotente. Jos veikla – žiauriai ribota, todėl neefektyvi..

 • romas

  austrai, būtiniausias prekes perka ne tik uždirbantys mažai. Visai geras būdas gyvenantiems už skurdo ribos duoti pašalpas ir kompensuoti būtiniausių paslaugų apmokėjimą, o pinigų kompensacijoms ir pašalpoms paimti iš galinčių susimokėti.

  • austras

   Romai,o Jums neatrodo, kad tose šalyse yra ir kainų lubos būtiniausiems produktams ir pašalpos skurstantiems?

   • romas

    Atrodo, bet pašalpos skaičiuojamos pagal prekių krepšelį, matyt. Jums, austrai, reiktų suprasti, kad ne rodantis kainą skaičiukas ant etiketės yra svarbus, o svarbu, kad žmogus turėtų pakankamai pinigų prekę nusipirkti. Daryti lengvatas būtiniausioms prekėms tiems, kas ir be lengvatų sugeba jas nusipirkti, neatrodo socialiai teisinga. Mokestinė politika, aišku, turi tikslą ne tik socialines problema spręsti. Bet tai jau būtų kita tema.

   • romas

    tarp kitko, dar ir vykusį pavyzdį iš Lietuvos prisiminiau. Jūs žinote, kad centralizuotas šildymas yra apmokestinamas lengvatiniu PVM tarifu. Va ir galvokit, ar teisinga, kad turintis didelį butą turtingas žmogus turi tokias pat lengvatas kaip ir varguolis mažame bute. Jau nekalbu, kad būstai be centralizuoto šildymo PVM lengvatų kurui visai neturi.

    • austras

     Remiantis Jūsų pateiktu pavyzdžiu proporcinė mokesčių sistema taip pat nelabai socialiai teisinga, nes turtingi žmonės moka pagal tą patį mokestinį tarifą.
     Kitas dalykas, jog jeigu į tokį būtiniausių prekių sąrašą įtrauksi šlapią dešrą, tai vargu ar turtingas žmogus pirks jos daugiau, vien todėl kad ji taps pigesnė tam žmogui, kuris iš tikrųjų ant tos dešros ir tesukrapšto. Tiksliau pasakius, turtingas žmogus tos dešros kaip nepirko, taip ir nepirks, nesvarbu kokia būtų jos kaina.

     • Krepofobas

      Čia vaikinai domaujasi, ar proporcinė mok. sistema yra tas pats kaip procentalinė? Ar tai totaliai skirtinga?

     • Krepofobas

      Jūsų, austrai, asmeninį ekonominį kraštovaizdį plačiai praplėstų štai tokis dialogas: http://www.youtube.com/watch?v=PDM0GNgxPcM

     • austras

      Na, kaip supratau, jau perėjote prie asmeninių įžeidinėjimų, kaip ir praėjusį kartą, kai kalbėjote apie Kultūros ministerijos išlaikytinius ir t.t. Nieko naujo.

     • Krepofobas

      Austre – get a life.

     • austras

      Klausyk, gerbiamasis, gal tu su savo pamokymais galėtum parašyti veikalą „sau pačiam“. Manau rašytum sunkiau, nei teplioji kitiems.

     • Krepofobas

      Jedem das seine.

     • lv

      austrai, nejaugi dar abejoji, už ką reikės balsuoti…?
      http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=419646

     • austras

      Lv, jaučiu kad Jūsų meilė man yra be ribų. O mano meilė Jums, deja, ribas turi.

     • lv

      Svarbu, kad Jūsų meilė nebūtų indoktrinuota pigios dešros skoio ir krepšelio pločio. Kad nereikėtų telktis prieš rinkimus mistiškai kovai už maisto krepšelį. Kad pakaktų ribų ir pastangų išvysti, kas tokius maisto krepšelius ir kokiu tikruoju tikslu nešioja…

     • austras

      Lv, pasakysiu kaip realistas kitam realistui. „Mistinė kova“ už maisto krepšelį yra daug realesnė nei „mistinė kova“ už „teisingumą“ FNTT. Kaip ten bebūtų, jei dešra ar pienas bus pigesnis, tuomet tai savo kailiu pajusite ir Jūs ir aš, o „teisingumo“ kiekį FNTT, kaip ir bet kokioj kitoj institucijoj, pasverti neišeina nei vienu iki šiol išrastu matavimo prietaisu.

     • lv

      austrai, aš nesu tikras dėl šviežių vištų kiaušinių su lukštais ir duonos. Nes nešviežių vištų kiaušiniai (nors dar su lukštais; tiesa paskylinėjusiais), kokius ir randame prekystaliuose, o taip pat batonas, varguoliams neatpigtų… Kita vertus, kaip pavadinti tą klasikinę situaciją, kai prieš rinkimus atpigusi dešra ar pienas, priverčia austrą su pasididžiavimu padėti paukščiuką reikiamoje vietoje? Aš tai pavadinčiau tiesiog populizmu ar siaurų ribų dešrine indoktrinacija…

     • austras

      Tuomet kaip pavadinti tuos, kurie „su pasididžiavimu“ paukščiukus padeda tiesiog tikėdamiesi, kad po rinkimų padaugės teisingumo VSD (prieš ketverius metus) ar FNTT (nes mes, konservai, už tai „kovojam“), nors visi supranta kad tai tėra paistalai, o konkrečių tokių propagandinių kovų rezultato net neįmanoma pamatuoti, nes „kovojama“ už tai, kas tėra grynos vaizduotės vaisius. Mano „teisingumo“ suvokimas yra kitoks nei Jūsų. Ir ką? Jei aš savo vertybes pavadinčiau tiesiog „teisingumu“, tai reikštų kad aš kovoju už debesis. Teisingumas turi konkrečias išraiškos priemones ir aš giliai abejoju, kad konkretaus teisingumo vardas yra Gailius.

    • romas

     austrai, kodėl norite žmogų priversti pirkti nekokybišką dešrą? Esu prieš, kad valstybė sugalvotų, ką vartoti žmogui yra būtina, o ką – ne. Gavęs pašalpą žmogus gal nusipirks mėsos pas ūkininką. Kad ir mažiau, bet nebus privestas pirkti dažytų sosiskų iš kiaulių odelių. Žinant mūsų papročius, manau, kad geriausią biznį iš lengvatų turėtų visokie švogeriai ir partijų rėmėjai.

    • romai, apie tai esu rašęs kokius devynis kartus ir tai labai geras atsakymas austrui, nes fiksuojant mažiausią kiaušinių kainą, už tą mažiausią kainą juos pirks visi, tai yra, kaip ir lengvatos šildymui atveju, bus dotuojami ir tie, kam ta dotacija nepriklauso.

 • Sapnas

  Įdomią čia mintį metė: „Amerikoje jau ketveri metai, kai spausdina pinigus, bet kaip infliacijos nėra, taip nėra.“

  Vienas įdomiausių klausimų. Pirmiausia, infliacija yra – ją puikiai atspindi aukso ir naftos kainos. Su vartojimo prekėmis kitaip. Globalioje ekonomikoje: ir žaliavos, ir prekės atvežamos iš trečiojo lygio šalių. Kinas už tą patį dolerį dirbo ir prieš trejus metus, ir dabar, kai paleista trln. dolerių ir eurų. Nuo to, kad paleista trln. dolerių į apyvartą, darbo jėga Kinijoje nebrangsta, o tuo pačiu nebrangsta žaliavos, gaminiai, kurie sukuriami tuo darbu. Kinui doleris vis tas pats.

  Ir trečia, reikia įvertinti tai, kad prasidėjus JAV 2008 m. krizei – subliuško šimtai milijardų ‘orinių’ dolerių – tų pinigų, kurie tebuvo žmonių lūkesčiuose (popierinėje apskaitoje), bet kurių jau nebuvo realiai. Atspausdinti (tiksliau – suklastoti) šimtai milijardų dolerių dengė tą pranykusių ‘orinių’ pinigų skylę. Jei tai nebūtų daroma, JAV būtų patyrusi kažką panašaus į 1929-1933 krizę. Pranykę pinigai būtų stipriai sumažinę prekių paklausą…

  Ir ketvirta, nepaisant šitų veiksmų, vartotojų lūkesčiai yra atsargūs, pesimistiški, todėl paklausa nėra tokia, kokia galėtų būti pagal pinigų kiekį. Bet visada yra grėsmė (ir tos grėsmės bijoma), kad kažkada užtvanką pralauš…

  • Krepofobas

   Sapne, duokit save paskaityti austrui. Atai užkniso.

 • Fredis*

  Ar bus kompensuojamos maisto produktų kainos mažiau pasiturintiems reikėtų klausti būsimo A.Butkevičiaus koalicinio partnerio V.Uspaskich.
  Pokalbio Žinių radijuje kovo 19 d. http://www.ziniur.lt/lt/archyvas/2012/18/prie-pietu-stalo/16210/pokalbis-su-europarlamentaru-viktoru-uspaskichu. su V.Uspaskich neklausiau, tačiau įdėmiai klausantis atsakymus, manau, galima sužinoti.
  Uspaskichas daugiau kalba apie verslo sąlygų gerinimą.

 • Ignas

  Labai jau įtartinai keistai pastaruoju metu V.Laučius pradėjo propaguoti Darbo partijos vertybes bei pozicija – vasarą jis teigia, jog Darbo partija – kone nuosaikiausi centristai, paskui kaip užsuktas pradeda kalbėti apie racionalumo trūkumą vyriausybėje, maisto, degalų kainas ir panašiai. Gal tikrai ponas Laučius jau partinis?

 • Arman

  Nusivyliau tavim Racai, ir pasakysiu kodel! 1. Man patinka Jusu nuomone, labai daznai su Jumis sutinku. 2. orginalumas, ir mano nuomone taiklus situacijos vertinimas, 3. isankstines nuomones stengimasis netureti ir pasistengti i ivyki pasiziureti is salies. Kodel nusivyliau – 1. „blaivaus tikrovės vertinimo“ tokios savokos negali buti, nes ir Jus ir As, Liaucius gali tureti savo nuomone, ji gali buti klaidinga, ydinga ir pan. 2. Man patinkantis Jusu straipsnis ar nuomone, taip pat gali buti neteisinga ir klaidinga ir pan., taciau tai nereiskia, kad kitu asmenu nuomone yra blaivaus tikrovės vertinimo neatitikmuo….
  Laiucius bent jau sako ka galvoja, uz ta ji galima kritikuoti, o Jus, galvojate kad esate objektyvus ir pan.? Juk zmogaus nuomone yra subjektyvu.
  P.S. zmogui norint buti genijumi, nebutina kazka nuveikti, svarbu kad tave kiti laikytu genijumi, o gali buti ir vidutinybe, tai vertinimas subjektyvus.

  • mielas Arman, apgailestauju, kad teko nusivilti, tačiau atkreipsiu dėmesį, kad nebuvau tamstai niekaip pasižadėjęs.

   Niekada neslėpiau, kad reiškiu savo subjektyvią nuomonę. Ir žinau, kad tai tik mano nuomonė, kuri nebūtinai yra teisinga. Kita vertus, stengiuosi savo nuomonę grįsti faktais, o ne vien svaičioti.

   Kalbant apie sveiką (o ne blaivų, kaip tamsta rašote) protą ir V.Laučių. Man kliūna ne jo nuomonė, o tai, kad jis sieja dalykus, kurie nesisieja. Benzino, maisto ir šildymo kainos niekaip nepriklauso nuo A.Kubiliaus požiūrio į FNTT. Mano supratimu – tai akivaizdus faktas. Todėl sakyti, kad tai kaip nors siejasi yra arba kvailumo požymis (O V.Laučius tikrai nėra kvailas) arba konjunktūra, kitaip kalbant populizmas.

   Būtų įdomu išgirsti tamstos argumentus, paneigiančius mano nuomonę.

 • Nors A.Ramanauskas nėra mano mėgiamiausias personažas, gerai parašytus tekstus jis kartais perskaito puikiai.

  Ir labai gera vaizdinė iliustracija V.Laučiaus komentarui.

  http://www.zebra.lt/lt/video/surskis-ir-mauzeris-a.kubilius-priejo-liepto-gala.html

 • berods yra zurnalas IQ ir kiti zurnalai. gal vienas is kitu zurnalu buvo teisus ?