Pykstu ant V.Laučiaus… Žiauriai…

Pykstu ant V.Laučiaus. Žiauriai…

Nuo pat ryto.

Ir net paskambinau jam ir, nevyniodamas nieko į vatą, tai pasakiau.

Nes tai, ką jis padarė yra žiauru ir neatleistina. Nedovanotina. Ir baustina.

Jau vakar buvau sugalvojęs, apie ką bus mano komentaras 15min. Viskas buvo taip aišku ir paprasta, tereikėjo tik atsisėsti ir surašyti. Nebūtų užtrukę nė valandos tikriausiai.

Bet…atsiverčiu šiandien Delfi, skaitau ir negaliu patikėti savo akimis.

V.Laučius nusirašė mano mintis. Pačiu grubiausiu ir įžūliausiu būdu. Beveik žodis žodin (na, gerai, ne visai – jis naudoja daugiau tarptautinių žodžių nei aš).

O tai reiškia, kad po košmariškai įtemptos darbo dienos turėsiu sugalvoti naują temą komentarui ir dar tą komentarą parašyti

Tai kaip galiu nepykti, pasakykit jūs man, a?!!!

Vienintelė paguoda yra V.Laučiaus tekstas:

Demonstratyvus niekinamas kalbėjimas apie politinį elitą neretai tėra viešųjų ryšių triukas, kuriuo pelnoma elito nemėgstančios liaudies meilė. Žinoma, galima elgtis ir taip – vaidinti liaudies ruporą ir pabrėžtinai nesiteikti bendrauti tai su Lietuvos, tai su užsienio politinio elito atstovais. Iš tokio reklaminio nebendravimo Lietuvai – tik žala, bet užtat liaudis, tikinti, kad elitas yra susimokęs ją engti, atsidėkoja aplodismentais ir meile.

Taip, mūsų politinis elitas dažnai diskredituoja pačią „elito“ sąvoką ir veikia ne tiek valstybės, kiek grupinių interesų labui. Yra pagrindo nemažą jo dalį vadinti „save pasiskyrusiu“ (self-appointed) elitu. Tačiau jis nėra tiek supuvęs ir blogas, kad apie jį derėtų kalbėti vien neigiamai ir reklamuotis tuo, kad esi jo priešas. Sėkmingam valstybės reikalų tvarkymui reikalinga ne tik ir gal net ne tiek masių meilė, kiek politinės klasės konsolidavimas ir elito bendradarbiavimas.

 

(7 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...
 • Makmerfis

  Metas susirūpinti, ar tarp judviejų smegenų nesusiformavo slaptas abipusis telekinetinis ryšys. Nes jeigu taip atsitiko, būtų ne žiauriai pikta, bet liūdna…

 • Vingių Jonas

  Ko čia reikia pykti? Jei yra noras be tarptautinių žodžių ta pačia tema (kuri bent man asmeniškai nieko nereiškia) parašyti, tai reikia ir rašyti, o ne pykti. Pyktis – blogas patarėjas:)). Be to, manau, kad sena patarlė labai aktuali – „kas katinui uodegą pakels, jei ne jis pats“, kai „nebėra kažkokių idėjų“ (aut. „Kirkilas-premjeras“). „Katinas“ ne p-nas Artūras ar V.Liaučius:))

 • Fredis*

  Teoriškai straipsnis yra teisingas ir perspėjantis, kad ant sprando mums yra užsikorusi ir čiulpia mūsų syvus truputį mažesniame mastelyje Lukašenkos ir Putino klonas, tačiau žvelgiant plačiai ir matant visą aplinką „ne taip viskas vienareikšmiškai paprasta kaip čia galėtų pasirodyti iš šitų apklausų ir šitų pasisakymų“ A.Užkalnis. Didieji Prezidentės kritikai yra gerai žinomi, tai ta pati publika: 24/7 laida „Lrytas TV, 15 min.lt E.Čekuolinė, „Ką reiškia plieninis Prezidentės balsas“ ir kt.. Tikriausiai dar prisimenate kaip ilgai ir sunkiai teko elito bendradarbiavimo padarinius likviduoti, vienam žmogui su skrybėle ir apžėlusiu veidu, kuris Pilies gatvėje iš praeivių rinko parašus, teko pasirašyti ant lapo: LEO – NE. Su visais inicialais ir kodais, pasitikėjau.
  Tada dainavome: http://www.youtube.com/watch?v=6lX7zNJ4CE4&feature=related
  „Ei Prezidente ką Tu planuoji,
  Ar Tu mus myli, ar ignoruoji,
  Mes juk Tau davėm žirgą ir kardą,
  Tik prisiminki savąjį vardą,
  Atsibusk jaaau, atsibusk jaaau,
  atsipeikėk iš svetimo sapno“
  ir t.t.
  Dabar turime prezidentę su žirgu ir kardu.
  Už ką balsavome – tą ir turime.

 • romas

  Gal Grybauskaitė ką nors daugiau pasakė? Iš sakinio, kad žmonės ją myli, o politiniam elitui ji nepatinka, kažin ar galima tiek malkų priskaldyti, kiek Laučius priskaldė. Sakyčiau, kad teiginys, jog politiniam elitui Grybauskaitė patinka, būtų neatitinkantis faktinės padėties.

 • Andrius

  …kiek ne į temą, bet… suprantu, kai kas nors pats skelbiasi tuo kas nesąs – na gal didybės manija, ar šiaip neadekvatus. Bet kaip tokio dydžio žiniasklaidos priemonė kaip televizija (net jei tai ir žiniasklaidos prostitucijos etalonas – „LNK“) gali viešai PARTINIUS vadinti ŽURNALISTAIS ?… Ir ką tuomet vadinti PROPAGANDISTAIS, jei ne tuos kurie rašo reportažus net neslėpdami viešai atstovauję savo partijos interesus ?… Na koks iš to otsosaldemokratu Arkašos Vinokūro „žurnalistas“ ?… Na nebent toks pats kaip ir iš koncervo Valentinavičiaus…

 • Silva

  Po šito sakinio „Sėkmingam valstybės reikalų tvarkymui reikalinga ne tik ir gal net ne tiek masių meilė, kiek politinės klasės konsolidavimas ir elito bendradarbiavimas.“ nesuprantu už ką tokia panegirika Laučiui… Negaliu patikėt, kad A. Račui neužkliuvo šitas sakinys, kuris atvirai propaguoja grįžimą į laikus, kai kadaise vienas prancūzų monarchas pasakė „valstybė – tai aš“

 • Vingių Jonas

  Kad nebūtų p-nui Artūrui taip pikta, siūlau kur kas aktualesnę mano makaulės požiūriu temą, nei ta apie kurią norėjote rašyti:)) – „“Mes nelabai turime pasirinkimą – SGD įstatymas yra priimtas, jis galioja ir nėra jokių kitų teisės aktų, kurie paneigtų šio įstatymo galiojimą. Ten labai aiškiai pasakyta, kad infrastruktūros įrengimo arba dalies sąnaudos TURI būti kompensuojamos per perdavimo tarifą“, – žurnalistams po posėdžio sakė D.Korsakaitė.“ (iš 2012-09-26 BNS pranešimo). Įstatyme nėra žodžio TURI, o yra žodis GALI – „SGD terminalo, jo infrastruktūros ir jungties įrengimo bei eksploatavimo sąnaudos ar jų dalis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (toliau – Komisija) nustatyta tvarka ir sąlygomis GALI būti įtraukiamos į gamtinių dujų perdavimo paslaugos kainą, vadovaujantis Energetikos įstatyme, Gamtinių dujų įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytais energijos kainų reguliavimo reikalavimais.“ (iš SGD terminalo įstatymo). Taip, kad arba Komisijos vadovė neįdėmiai skaitė, arba kažkas ne taip išgirdo, ką sakė Komisijos vadovė:))

  • romas

   Man irgi užkliuvo žiniose ši tema. Man pasirodė, kad yra skirtumas, į kurių dujų perdavimo paslaugos kainą bus įtrauktos SGD terminalo infrastruktūros įrengimo sąnaudos – į tų, kurias perduoda dabar, ar į tų, kurias perduos tada, kai bus terminalas.

 • aušra maldeikiene

  O aš tai labai noriu, kad būtų pakomentuotas Čekuolio aiškinimas apie gerus investuotojus, kurie ir savo pinigais pastatys atominę, ir dar, už tai, matyt, kad leisime statyti, kasmet į biudžetą perves po pusę milijardo. Ir niekas nieko už nieką nemokės. Man labai patinka.

  • romas

   Argi sakė, kad niekas nemokės? Sakė, kad mokės kompanijos, kurios statys elektrinę. Supratau, kad Lietuva įkurs tokią kompaniją. Panašiai kaip LEO, matyt, tik visa bus valstybinė. Gal jau ta kompanija net įkurta. Yra juk jau VAE direktorius. Gal čia tos kompanijos, kuri statys?

   • Andrius

    …Romuk, gerbiamasis, įsijunk fantaziją :) – gerbiamos Maldeikienės sarkazmas ir yra tame, kad ta „valstybė“ kaip „investuotojas“ disponuoja tik mūsų pinigais ir jokių kitų „mistinių pinigų“ neturi :) – valstybės pinigai atsiranda surenkant per mokesčius juos iš piliečių – t.y. iš mudviejų, Maldeikienės, Račo ir t.t., o vansi – Čekuolio lūpomis kvailinama liaudis – už atominės statyba mokėsime mes, o mums bandoma pateigti kad kažkokie svetimi mistiniai „investuotojai“ :)… Negi tikrai neaišku ?:)…

    • romas

     Tarp bendrovės ir valstybės yra skirtumas. Ponia Aušra turėtų tą patvirtinti be jokio sarkazmo. Ir fantazijų čia neverta įjungti.

     • Andrius

      …aišku yra :)… ir net gi jei tos bendrovės „valstybinės“ (t.y. – įkurtos ir valdomos už mudviejų, tame tarpe, pinigus)… O žinai koks ? – bendrovės yra pelno siekiančios įmonės :)… Vansi už mūsų pinigus bus pastatyta atominė ir įkurta bendrovė kad mums gi pardavinėtu mūsų gi elektrą ir dar nuskaičiuojant iš mūsų pelną :)… Šaunu…:)… Viskas kaip ir suprantama – „biznis yra biznis“ – reikia gi ir mūsų „išrinktiesiems“ iš kažko tai tarpti, bet… – kam taip primityviai mulkinti liaudį „senelio Čekuolio pasakom“ ? :)

     • romas

      O kas pelną gauna, kai bendrovė valstybinė, nepagalvojai?

     • Andrius

      … na, mudu jį sumokėsim :)… o kas jį iš mūsų gaus ? – geras klausimas :) – ogi mūsų „išrinktieji“ kurie didesnę jo dalį pasiims sau kaip „atlyginimą“, o nedidelę dalį – grąžins mums atgal paskirstydami „pašalpoms“, „subsidijoms“ ir kitoms biudžeto išlaidoms :)… O mes būsime jiems labai dėkingi, kad „valdžia mumis rūpinasi“ :)

     • romas

      Andriau, o ar įmanoma, kad kas nors būtų nemokamai? Liaudies išmintis sako, kad už dyką gali tik į snukį gauti, ir tai ne visada.

     • Andrius

      …Romai, mielasis – te noriu, kad nebūtų mulkinami žmonės – jei elektrinė bus statoma už mūsų pinigus, bet – neva vardan „energetinės Nepriklausomybės“ – tai mat jį šunes…net jei ir elektra kainuos brangiau… Bet tai tiesiai atvirai reikia ir kalbėti, o ne kabinti „makaronus“ kad „mums nekainuos ir bus pigiau“… Juolab kad pigiau tikrai nebus… Pigiau būtų, jei elektrinę tikrai statytų privatus juridinis subjektas už savo lėšas, kurių negalėtų įsitraukti į elektros kainą – nes negalėtų jos parduoti neatlaikydamas konkurencijos su kitais tiekėjais… Bet mums primityviai meluojama ir vardan ko ? – vardant tos, neva, „energetinės Nepriklausomybės“ ? – suprask – ji tikrai bus, bet bijoma, kad „tamsi to negalinti įvertinti liaudis“ prabalsuos per referendumą „Prieš“ vien dėl to, kad asmeninę naudą laikys aukščiau už „energetinę Nepriklausomybę“ ? :)…
      … Toji „energetinė Nepriklausomybė“ šiuo atveju yra blefas – dar vienas didelis projektas dar vienai klaninei grupuotei išplauti pinigus – elektra sudaro tik menką dalį mūsų išlaidų ir jau šiandiena elektrą galima pirkti iš keleto tiekėjų… Jau ir šiandien yra vienas privatininkas perkantis elektrą ne iš mūsų monopolininko… Tuo tarpu pagrindinė mūsų priklausomybė yra nuo rusiškų dujų – joms tiekėjų pasirinkimo neturime… Galėtume numatytas skolinimosi lėšas nukreipti į atsinaujinančios bioenergetikos plėtrą ir tuo atveju, net pinigai už statybas ir kurą liktu Lietuvoje, o ne išplauktu į „hitachius“…
      … Koncervai su liurberalais mulkindami savo piliečius bando prastumti eilinę sau „kormuškę“…

     • romas

      Nebalsuosiu referendume. Pilnai pasitikiu tokiais ekspertais kaip tamsta. Kaip nubalsuosit, taip tegul ir būna.

     • Andrius

      …Romuk, mielasis :) – „nebalsuosiu“ variantas šiuo atveju nenumatytas – jei per tokius „nebalsuosiu“ balsuojančių nebus privalomas skaičius, vansi „nebalsuosiu“ reikš tą patį ką ir „balsuoju Už“ … Nejau apsimesi kad to nesupranti ? :)… To ir siekia koncervai su liurberalais – štai dėl ko viešumoje trūko diskusijų ir reklamos elektrinės tema… Jei nebūtų vargais negalais prastumtas tas referendumas, tie klaniniai būtų tyliai ramiai pasitvarkę… Bet dabar, nežiūrint jų visos propagandos kad referendumas, neva „tik bereikalingas lėšų švaistymas“ – jis vistik vyks… Bet dabartiniai valdantieji viską daro, kad jis neįvyktų ir jie tai galėtu paskelbti kaip „piliečių pritarimą“ ir uždegti savo aferai žalią šviesą…

     • romas

      Tvarkysis su AE tikrai ne TS-LKD ir Liberalų sąjūdis. Kaip tik pačiam ir nereikia durnium apsimesti. Jei referendumas neįvyks, valdžioje esantys patys nuspręs, o jei įvyks, jiems rezultatai tiks.

     • Andrius

      … o liūdniausias ir realiausias scenarijus, pagal principą „norėjom kaip geriau, bet gavosi kaip visada“ matomai bus toks, kad kiti „investuotojai“ t.y. – estai, latviai, lenkai – numatys sutartyse, kad bet kada iš projekto gali pasitraukti, aišku, savo „akcijas“ pirmumo tvarka pasiūlydami išpirkti mums (kad neduok Die kokie rusai nenusipirktu)… Ir kai tik paaiškės kad elektrinė nekonkurencinga rinkoje – o tiek rusai, tiek baltarusai labai pasistengs kad, būtent taip ir būtų mažindami savo atominių parduodamos elektros kainas – visi investuotojai pasitrauks :)… Mes gi tokios galimybės nė neturėsim – būsim du su puse milijono kvailelių užkurę savo namuose „pasaulinio lygio Jotul krosnelę“ kurios sustabdyti negalima kada panorėjus :)… Ir mokėsime už elektra labai labai brangiai :) – gal net keliskart brangiau nei kiti kaimynai :)… Bet ir to, galimai, neužteks padengti elektrinės statybos kaštams ir jos išlaikymui jei liksim vieni, o ir gaminamos elektros mums bus ženkliai perdaug… Vansi, vėl kaip jau, berods, turėjome praktikos – prašysim baltarusių ir rusų, kad pirktų iš mūsų elektrą nors po 10 centų :)… O tie dar mus ir šokdins kada panorėję – „a nu „broliai lietuviai“ darote tą, ar aną, o ne tai nepirksime iš jūsų elektros ir po tuos dešimt centų, o vansi turėsite dengti išlaidas savo piliečių sąskaita o jie nors ir ne graikai, bet gal gi irgi kantrybė jų turi ribas…“ :)…
      … Vat jums ir visa „Nepriklausomybė nuo rusų“ :)…
      …Na o gal pačio liūdniausio scenarijaus ir nebus ? :) – juk į po 10 centų už elektrą iš „kvailų lietuvių“ ir Skandinavijos šalyse gal nespjautų ? :)…

     • mielas Andriau, vėl įsijaučiate…

     • Rytis I

      Šiaip jau kalbant apie energetinę nepriklausomybę, teisinga būtų sakyti, kad turėsime tos nepriklausomybės kiek daugiau nei dabar. Arba – gausime trečdalį en. nepriklausomybės, o jei skaičiuoti visus importuojamus iš rytų resursus, tai turbūt nepriklausomybės padaugės kokiais gal 10 proc. Dėl tokio mizerio tiek visuomeninės polemikos… O gal yra pigesnis būdas: na, vienas iš jų būtų tiesiog pakeisti porą užsikorumpavusių šulų. Kiek pertvarkyti. Kainuotų papigiai, o ir greitai :)

     • Andrius

      …ir kodel gerbiamas Racai manote kad as isijauciau ?:)… Mano pesimistines „pasakos“ ne tokios sklandzios kaip „pasaku senelio Cekuolio“ ?:)…
      …Bandysiu speti – turbut manote, kad dundukas Andrius pernelyg fantazuoja del galimybes prie sio projekto likti vieniems pastacius atomine, nes juk kaip taip gali buti – „visi investuotojai grieztai isipareigos, ckant, iki pilno atsipirkimo ir t.t. – o tai, ckant – tarpvalstybines sutartys, o ne sisip kas…“ ?…:)… O pafantazuokime kartu – elektrine nerentabili ir, tarkim, Latviu liaudis nepatenkinta kad reikia dengti kazkokios elektrines dar ir stovincios svetimoje valstybeje nuostolius… Suprantama kas nori islaikyti nuostolinga projekta, bet – „tarpvalstybiniai isipareigojimai“ ckant… Bet viena diena, tarkim, i valdzia Latvijoje ateina populistai tame tarpe ir su sukiais „isvaduosime tautiecius nuo priklausomybes elektrinei svetimoje valstybeje“ :) – vienzo – latviai skelbia tautos referenduma ir Latviu Tauta nubalsuoja uz pasitraukima is projekto… Nerealu ?:)… Kodel ?:)… Jie tiesiog nebeperka daugiau is musu elektros o del akciju – tai uz bevertes akcijas jie ir pinigu nereikalaus – sakys „braliukai lituviai, issiklijuokite tom akcijom savo naujos elektrines sikinyku sienas ir lubas – mums pabodo permoketi uz elektra“ :)… Ir ka tuomet ?… o jei lygiai taip pat ir kiti „investuotojai“ ?… Ir tik mes niekur is sio projekto pasitraukti negalesim – atomine juk stoves musu zemeje…:)…
      … Ir joks „eurosojuzas nepades“ – sakys- „patys durni – o kam statet ?… ka jums cia biznis kazkoks statyti ir iskart is ES lesu uzdarineti ?“…:)

     • mielas Andriau, turėjau galvoje tai, kad nemokate kalbėti ir rašyti žmonių kalba, ką šiuo komentaru dar kartą pademonstravote. Deja.

     • Andrius

      …hm… gal ir taip – cia matomai todel kad esu dundukas ir, turbut, del to tiesiog nemoku „rasyti zmoniu kalba“, bet… – suprantu, kad jus nelinkes skirti laiko „dunduku auklejimui“, bet visgi – ar nebutumet toks malonus padaryti man isimti ir kaip nesuprantanciam paaiskinti kas mano paskutiniame jums uzkliuvusiame komentare parasyta „ne zmoniu kalba“ ? – ckant, kad galeciau pasimokyti ir pasitaisyti ateityje ? :)…
      …Buciau nuosirdziai dekingas…

     • Andrius

      … oi…:), perskaiciau ir atrodo supratau – gal issireiskimas „sik…kas“ ?:)… Na gal ir negaleciau nesutikti – atsiprasau ir keiciu i „WC“ :)… Nors, man rodos, esu skaites siame tinklarastyje ir riebesniu issireiskimu…
      … O kas uzkliuvo tame po kurio padaret pirmaja pastaba ?:)

  • Andrius

   …O kas čia gali būti neaišku – kiek aš suprantu, tai gerbiamas Čekuolis ir nemeluoja teigdamas, kad „investuotojai savo pinigais pastatys atominę“ :)… Nes juk investuotojai ir būsime mes – tskant valstybės asmenyje (ir vansi statybų kaštai bus įtraukti į elektros kainą)…Kitas dalykas, kad anot jo, mes dar mokėsime ir už tai, kad patys sau leisime statyti :) – na bet ir tai jau turėtu būti visiem įprasta ir suprantama mūs „atstovaujančiųjų“ valstybės valdymo struktūrose praktika mulkinant savo piliečius – papildomai turėsim susimokėti savo „išrinktiesiems“ (pagal pridedamą sąrašą), matomai, už tai kad, „atstovaudami“ mūs, leis, mums gi, leisti sau statyti …:)…

   P.s. …Ir suprantu, kad lyginant būsimą elektros kainą su planuojamais „otkatais“ kuriais dalinsis tie „išrinktieji“ – galima būtų skaityti, kad „jie už nieką nemokės“… Man tik keista kodėl prie jų, o ne prie mūsų, eilinių mirtingųjų, prisiskaičiuoja pats Čekuolis ? – nejau jam jau pasiūlė vietą išrinktųjų ratelyje kuriam mes, eiliniai, mokėsim kasmet po tuos pusę milijardo kad mums bus leista leisti patiems sau statyti ? :)

   • Vingių Jonas

    Stogas
    „kodel galima transliuoti per reklama propogandini mela ?“
    Vienas iš dviejų – arba žodžio laisvė be atsakomybės, nes nori tiki arba netiki, arba Baudžiamajame kodekse nėra straipsnio už viešą melą:))

    • romas

     Kai melą taip lengva identifikuoti, kad net stogui tai ne problema, kam riboti žodžio laisvę?

    • romas

     Pasižiūrėjau specialiai. Klaidinanti reklama – draudžiama. Ir atsakomybė už tai nusimato. Žodžiu, ne vienas iš dviejų. Dar yra versija, kad nėra norinčių patraukti atsakomybėn.

     • Vingių Jonas

      Abejoju, ar pavyktų teisme įrodyti, kad tai reklama. Gynyba sakytų, kad tai viešai transliuojamas pokalbis, ir Tamsta turite teisę rinktis – tikėti ar netikėti jame esančiais atsakymais į klausimus. Nebent tą pokalbį transliuojančios TV pateiktų finansinius dokumentus, įrodančius, kad pokalbis apmokėtas kaip reklama, o ne labdaros tikslais rodomas. Tada taip – nėra norinčių patraukti atsakomybėm. Taip sakant, yra „trečias kelias“, be paminėtų „vieno iš dviejų“:))

     • romas

      Duomenų klastojimas taip pat yra baudžiamas. Jei duomenis klastoja valstybės tarnyboje dirbantys asmenys, o suklastoti duomenys yra viešinami per valstybės pinigais įkurtą viešinimo sistemą (tinklalapį, pvz.), tai – nusikalstama veikla.

     • romas

      Rinkėjai turėtų reikalauti po rinkimų klastotojus išaiškinti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

     • Vingių Jonas

      Kas trauks baudžiamojon atsakomybėn atsakymų skaitytoją? Juk ne duomenis skaito, o atsakymus į klausimus?:)) Nebent Hitači už reputacijos žeminimą, nes gali būti, kad jie ne 4, o daugiau AE yra pastatę:)) Net „auksinius kiaušinius“ po 500 mln litų kasmet dedančios „vištos“ neįvardina, o sako tik „įmonė“:)). Žinoma, kad meluoja, bet įrodyti bus sunku:))

     • romas

      Atsakomybėn reikia traukti dirbančius valstybės tarnyboje ir klastojančius duomenis. Juk rašiau. Jie skaičiavo, kad projektas yra ekonomiškai apsimokantis, apskaičiavo kilovatvalandės kainą. Jei valstybės tarnyboje dirba sąmokslininkai, kurie siekia įpiršti piliečiams neapsimokantį projektą, klastodami ir nuslėpdami teisingą informaciją, juos reikia išaiškinti ir pasodinti.
      Čekuolis nėra TV savininkas – tik dirba televizijoje. Jis negali gauti ekrano laiko kada užsimanęs bei kalbėti kas šauna į galvą. Už reklamą atsakingi arba reklamos užsakovai, arba pati LRT, jei ėmėsi reklamuoti savo iniciatyva.

     • Andrius

      …deja, Romai, tu „valstybes tarnautoju kurie paskaiciavo kad projektas ekonomiskai apsimokantis“ jokion atsakomyben patraukti neiseis :) – tiek jie, tiek valdantieji stumiantys si projekta apsidraude ir toliau draudziasi visa savo „dokumentacija“ papildydami isnasa, kad „uz dokumentu turini atsakomybes neprisiima“ :)…

      P.s. O Cekuolis, kaip cia teisingai kazkas pastebejo, apskritai yra siuo atveju tik „autorines laidos vedejas“ – na pakalbejo pats su savimi, pasidalino garsiai savo „apmastymais“ – uz ka cia bausti ?:)

     • Rytis I

      Jei teisingai suprantu, tai Čekuolis gal remiasi VAE puslapiu ir turi pasidaręs jo skrinšotą. O VAE kažkuom irgi remiasi, na ir t.t.

     • Andrius

      … ir apskritai, Romai, nepergyvenk tu del tos bausmes, jei tau tikrai tik svarbu kad „kaltieji butu nubausti“ – jie ir bus nubausti, nes kaltieji bus tie kas pranalsuos „Uz“ ir, tuo paciu, uzsikraus sau atomines statybu ir is to stsirasianciu problemu nasta :) – o „kvaila“, kaip zinia – „ir baznycioj musa“ :) – va tai ir bus jiems bausme :)… va tik gaila, kad klius ir nekaltiems su jais…

     • romas

      Šiuo atveju Vingių Jonas pergyvena („Baudžiamajame kodekse nėra straipsnio už viešą melą“). Aš tik jam padedu.

     • Andrius

      …na tau uzuot padejes jam ieskoti „kaltu“, geriau pabalsuok „pries“ :)… ir jam patark… O tuomet ir poreikio „ieskoti kaltu“ nebus :)…

     • romas

      Nieko neišmanau apie energetiką, todėl neturiu nuomonės ir nebalsuosiu.

  • romas

   Tarp kitko, tą patį – ką Čekuolis – sako ir puslapyje vae.lt:
   „VAE statybas finansuos ne valstybė, bet užsienio ir Lietuvos bendrovės.“

   • Andrius

    … va tai tau ?… Tai ką čia dar vienas privatus LEO LT ? :)… ir kas tos „Lietuvos bendrovės“ ? :)

   • Auksinis kardas

    Lietuvą greičiausiai atstovaus valstybinis kapitalas (po LEO LT kitokio neįsivaizduojame ir nenorėtume), o tai reiškia, kad pinigus teks sumesti ir įsipareigojimus bei riziką prisiimti ne kažkam, o mums patiems. Apmaudu, bet gerbiamas Čekuolis platina akivaizdžiai egzotišką propaganda…

    • romas

     Čekuolis ir LRT įsisavina viešinimo pinigus. Nieko nuo savęs jis neplatina, nes nemanau, kad ką nors išmano. Teikiama ta pati informacija, kurią galima rasti vae.lt.

     • romas

      Oi, vis tik už dyką Čekuolis reklamuoja, pasirodo. Todėl, kad su Su Vaitkum jie – draugai, o Vaitkus prašė.

     • Stogas

      Keisti Jus zmones, kas mokes uz VAE statyba- aisku, kaip ir su duju tanklaivio statyba. Jei ne siais metais tai kitais metais ikals i elektros tarifa. Kiek viena ausim girdejau, jau dabar elktros dedamojoje kazkiek centu yra VAE statybai. 7 mlrd litu plius 20 mlrd palukanau per 60 metu.. ( palukanu galutini dydi speju) sumokes dabartiniai elektros vartotojai. Kas skolins visus 7 mlrd plius palukanaos ? Aisku, ne Cekuolis…
      Man labai keista , kaip toki gerb Cekuoli eme ir nupirko Vaitkus? Slykstu klausyti tokia reklamine propoganda…. kodel galima transliuoti per reklama propogandini mela ?

  • Edgaras

   O man įdomu, kada vis tik F.Hayek tapo Nobelio premijos laureatu. Gal p. Aušra žinote? Kaip ten su Viktoro demagogijomis?

 • Rytis I

  Tą patį galėtų pardavėja pasakyti apie savo obuolius, girdi „jis nėra tiek supuvęs ir blogas, kad apie jį derėtų kalbėti vien neigiamai ir reklamuotis tuo, kad esi jo priešas.“. Toks jau tas mūsuose elitas, kuriam save be abejo ir su pasididžiavimu priskiria ir V. Laučius – pusiau geras pusiau papuvęs, pusiau išteptas, bet dar ne visai š.

 • Fredis*

  Labai elitiškose laidose tokie patys elitiški analitikai iš nevilties, o gal ausdami gilią mintį apie elitą kalba taip: http://www.youtube.com/watch?v=VwHMhBOBggU, todėl į diskusiją tenka įsijungti ir paprastiems miestelėnams su savo elitiškumo apibrėžimo suvokimu.
  Elito centrai visuomenėse būna keli, paprastai kuris nors iš jų tam tikru laikotarpiu dominuoja, yra ryškiau matomas, aplink jį sukasi intriga, jis yra dėmesio centre. Tokio darinio branduolį dažniausiai sudaro įtakinga ir stipri verslo organizacija, kuri aplimpa politikais ir žiniasklaidos atstovais-propagandistais. Pvz. dujotekana, lukoil, gazprom, maxima-ndx ir t.t..
  Kitokios kilmės elitiškumo branduoliai yra valstybės valdymo struktūros – VSD, prokuratūra, vidaus ir užsienio reikalų miniterijos. Juos aptarnaujantys politikai ir žiniasklaidininkai dažnai būba tie patys.
  Prezidentė turi ir geros, ir blogos patirties bendradarbiaudama su elitu. Šiuo metu pykstasi su Rubiconu, tačiau pavasarį pavyko sėkmingai ir sklandžiai nušalinti FNTT vadovus.

 • Tomas

  Artūrai, pavadinimą dar kartą perskaitykite;)