Kas įvertins vertintoją?

Savaitraštis 15min 2013 06 07

Lietuvos ūkis, pirmąjį ketvirtį augęs net 3,5 procento, šią savaitę, panašu, patiria stagnaciją, nes jam niekas nevadovuja. Atvėsusi Birutė jau kadais atleista, o jos įpėdinis iki šiol nepaskirtas.

Kodėl Birutę atleido, taip ir liko neaišku ir jau tikriausiai nepaaiškės, nes Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrimą dėl galimo viešų ir privačių interesų supainiojimo nutraukė. Visi, atrodo, tuo patenkinti, nes, kaip sakoma, ir kalakutai sveiki, ir Birutė ne prie ko. Nepaisant to, kad anglų kalbą mokėjo ir pačios prezidentės D.Grybauskaitės buvo teigiamai įvertinta.

Prezidentė šią savaitę jau buvo pasirengusi įvertinti ir naująjį kandidatą į ūkio ministrus E.Gustą, tačiau šis užuot atėjęs į egzaminą, kažkodėl nusprendė į Norvegiją išskristi. Gali būti, kad skubiai užsirašė į intensyvius anglų kalbos kursus, o gal nori įsiamžinti lėktuvo kėdėje ir ateidamas į egzaminą nuotrauką su aiškiai matomu “Wizz Air” logotipu prezidentei atnešti. Nes, šalia anglų kalbos žinių, tai tikriausiai bus antras svarbiausias kriterijus nuspręsti, ar E.Gustas bus geras ūkio ministras.

Juk iš jo biografijos, kaip sakė pati prezidentė, nieko nuspręsti negalima, nes ta biografija tokia pati, kaip ir visų valdančiųjų. Tai yra, iš esmės tokia pati, kaip ir pačios prezidentės. Skirtumas gal tik tas, kad ilgametis LSDP narys E.Gustas, priešingai nei D.Grybauskaitė, nėra alergiškas  partijoms, taip pat neaišku, ar jis sovietmečiu privalėjo stoti į Komunistų partiją kaip kad prezidentė, ar galėjo laisva valia pasirinkti. Galima spėti, kad galėjo, ir būtent todėl šiandien alergijos neturi. Nes alergija dažnai susijusi su pernelyg dideliu ar net besaikiu kokio nors produkto vartojimu. Net tada, kai jau tų produktų niekas aplink nebevartoja.

Bet ką čia be reikalo spėlioti. Egzaminas vis tiek anksčiau ar vėliau įvyks ir prezidentė E.Gustą, kaip viešai yra pažadėjusi, tinkamai įvertins. O įvertinusi viešai paskelbs, ar jis pakankamai gerai kalba angliškai ir ar tinkamas oro linijas pasirenka savo kelionėms. To juk visiškai pakaks nuspręsti, ar E.Gustas yra tinkamas vadovauti Lietuvos ūkiui. Nereikės net melo detektoriaus.

Nes kandidatus į ministrus prezidentei vertinti sekasi gana gerai. Daug geriau, nei tuos, kurie dar ne ministrai.

Pavyzdžiui, ar girdėjote, kaip prezidentė įvertino savo sutuoktinę sumušusį E.Vareikį? O gal netyčia kur nors nuklausėte, kokios prezidentė nuomonės apie jos ilgai proteguotą N.Venckienę, kuri tautai atstovauja tremtyje? O gal prezidentė aiškiai pasisakė apie gudobelių tinktūros mėgėją V.Margevičienę?

Aš tai nieko negirdėjau, nors man asmeniškai būtų labai įdomu sužinoti, ar tie aukščiau paminėtieji ne prie ko ar prie prezidentės?

Dar įdomiau man būtų išgirsti, kaip prezidentė vertina konservatorių bei lenkų koalicijos Seime iniciatyvą dėl abortų draudimo bei ten svarstomas “konstitucines šeimos vertybes”.

O ką prezidentė galvoja apie socialdemokratų siūlomą “mokesčių reformą”, kurios labiausiai tikėtinas rezultatas bus skylė biudžete, nes didinant NPD visiems, “reformos” vaisius ragaus ne tik mažiausiai uždirbantys?

Žinote atsakymą? Jei taip, tai aš jums šiek tiek pavydžiu. Nes man jau norisi, kad kas nors pradėtų vertinti ir vertintoją.

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...