Citata #289 V.Laučius apie du Lietuvos valstybės vadovus

Per antrą Valdo Adamkaus kadenciją daug kam atrodė, kad valstybei trūksta vadovo. Prezidentės pareigas pradėjus eiti Daliai Grybauskaitei, ima atrodyti, kad kaip tik vadovui trūksta valstybės.

Delfi

… vadovai tai keičiasi…

O kaip pakeisti valstybę?…

(4 balsų, vidurkis: 3,25 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Artūrai

  Kaip tik norėjau pasiūlyti temą :)

 • aušra maldeikienė

  pirmą kartą po ilgų metų laukiu valstybės Prezidento (džiaugiuosi, kad galiu rašyti didžiąja) metinio pranšimo. Bus įdomu, kaip ji mato problemas ir kaip siūlo iš jų kapstytis.
  Grybauskaitė, žinoma, yra labai techniška (technokratiška.. ? reikia rasti kažkokį tai žodį, kuris kol kas neatbėga), bet ji tikrai nepasitenkins perskaitymu to, ką kažkas surašė, taigi, išdėstys ir savo poziciją. Manau bus įdomu visomis prasmėmis.
  Laučiaus frazė puiki.

  • filosoffas

   „Pinigų dideliems atlyginimams, personalinėms pensijoms Lietuvoje, ačiū Dievui, užtenka. Bėda ta, kad trūksta pinigų mažiems atlyginimams ir mažiausioms pensijoms.“ -Andrius Navickas bernardinai.lt
   man šita farazė patiko

  • J.naivusis

   Svarbiausia, kad JEDG laikytųsi Margaret Tečer principo, išsakyto truputį kitokiais žodžiais:

   Ja- ne dievuška krasavica, čtob vsem nravitsia.

 • Donatas

  V.Laučius, kaip visuomet, taikliai!
  dar neseniai čia beveik visų taip nemėgstamas Fredis* irgi panašiai taikliai replikavo, kad tie mūsų valstybinių koruptorių kritikai idomu ar patys sugeba, pvz. nuvažiuoti į darbą be eismo taiskyklių pažeidimų. o kas būtų, jei jie patys taptų aukštais valstybės pareigūnais – ‘drakonas mirė, tegyvuoja drakonas’ arba ‘visi vagia, vogsiu ir aš’?

 • nerijus

  Kol kas, galiu pritarti, tik, kažkieno išsakytai nuomonei, jog prezidentė elgiasi taip, kaip reaguoja visuomenė į kiekvieną įvykį/ veiksmą.
  Ar tai gerai ar blogai? Vienu aspektu gerai, nes ji „eina“ į visuomenę/ kaluso jos balso ir jį girdi, kuri jam suteikė didžiulį mandatą/ balsą, o kitu- blogai, nes žmogus be nuomonės, tai žmogus be nieko.
  Atrodo, kad ji renkasi pirmą kelią- „eina“ į visuomenę.

  nesutinku su Laučiumi:
  „Vyrauja bulviakasio „filosofija“, kai sakoma, jog „svarbu darbai, o ne žodžiai“. Toks mąstymas tinka artojui ir namų šeimininkei. Jis tinka namų ūkio, bet ne politikos mąstymui. Jis ateina iš res privata, o ne iš res publica mąstymo perspektyvos.“

  O kas svarbiau pačiam Laučiui- darbai ar kalbos? Žinoma, galima ginčytis, kas pirmiau privalėtų būti. Aš galvoju, kad viskas priklauso nuo situacijos ir nereikia čia filosofuti apie „bulviakasių sindromą“. Vieni gyvena kalbomis, o kiti- darbais.

 • „O kaip pakeisti valstybę?“ – perfrazuoju: Jei Mahometas neina pas kalną, tai kalnas eina pas Mahometą. Teks kiekvieną kartą valstybę permontuoti, perstatyti pagal naujo vadovo skonį.:-) Juk kas svarbiau: ar kad vadovas jaustųsi patogiai savo valdose, ar kad aplinka nepajustų naujo vadovo?

  • Auksinis kardas

   Nesutiksiu. Kalbama apie tai, kad turime valstybę norintį ūkiškai aptvarkyti vadovą. Tiksliau – norintį padėti apsitvarkyti. Kalbame ne apie tai, kaip gerai rutiniškai valstybė veikia, todėl jai tereikia leisti judėti savieiga (nepastebimas vadovavimas). Atvirkščiai: savieiga judant, matome kurlink nusivažiuota. Reikia keisti patį judėjimo būdą, o tame vadovo vaidmuo – lemiamas (nors jis ir suprantamai ribotas LR Konstitucija).

   Kalba yra apie tai, kad ir geram, pajėgiam vadovui prireikia dar kai ko: šiuo atveju, valstybės, kuri pati suvoktų, kad apsitvarkyti reikia, kad nusivažiuota.

   • „valstybės, kuri pati suvoktų, kad apsitvarkyti reikia, kad nusivažiuota.“ – na, čia tai jau per daug reikalaujate. Gaunasi panašiai, kaip iš aklo žmogaus reikalauti, kad jis pats sugrįžtų į teisingą kelią. O vedlys (Grybauskaitė) iš šono komentuotų: dar truputį į dešinę, gerai, dabar į kairę, o dabar stok, kvailį, ne ten, eik atgal.
    Aš tai manyčiau, kad vadovas turi taikytis prie aplinkybių ir pagal savo sugebėjimus išnaudoti tas aplinkybes kuo geriau…
    O be to, kas pasakė, kad Grybauskaitė geriausiai žino kryptį, kuria valstybė turi judėti?

    • Auksinis kardas

     O be to, kas pasakė, kad vadovai turi vadovauti?

     • Vadovas – vadovauti, grybas – grybauti, pelė – peliauti :-)))

     • nerijus

      Vadovas- vadovauti, grybas- grybauti ( ? ), pelė- peliauti ( ? )
      Kažkas čia ne taip :)
      Vadovas- vadovauti, grybas- grybas, pelė- pelė :)

 • Linas

  skirtingai nuo Maldeikienės metinio Grybauskaitės pranešimo nelaukiu.Nemanau,kad išklausę šio pranešimo,atsidursime kažkokioj kitoj Lietuvoj.Deja,viskas liks kaip buvę,nes ne metiniai pranešimai kažką čia lemia.Sutinku,pusiau karinis stilius kuriuo Grybauskaitė šiandien žeria savo nuomonę žiūrovams,elektoratui patinka.Po senelio iš Amerikos kontrastas akivaizdus,neslėpsiu,kol kas ir man jis simpatiškas.Vienok kartkartėms aplanko įspūdis,kad už viso šito fasado daugiau tai nieko ir nėra.Kad kalinių iš Guantanamo Lietuvoj kol kas nebus,aišku,yra nepaprastai gerai,bet juk norint pradėt ropštis iš krizės šito nepakanka,ar ne?Kol kas kaip buvusi gero rango ekonomistė prezidentė tyli,įdomu,ar todėl,kad tebedirba komisijos,ar čia nieko ir nebus,todėl,kad besąlygiškai pritariama Kubiliaus kabineto veiksmams vardan kažkokio mistinio stabilumo valstybėje?

  • O nepagavojai, kad pritariama Kubiliaus veiksmamas, nes jie yra teisingi? :)

   • Auksinis kardas

    Ar besąlygiškai pritariama? Mano manymu, bent pastaruoju metu būta Prezidentės nepritarimo mokesčių tolesniam auginimui, kaip iliuziniam gelbėjimosi ratui. Kita vertus, Vyriausybės veiksmai formuojami pasirinktos veikimo strategijos – kaip pareigūnė, Prezidentė gali tik padailinti jos įgyvendinimą. Dabar formuojamoje-įgyvendinamoje strategijoje „teisingumas“, kaip toks, lieka neįrodytas, bet tai yra tam tikri pasirinkimai, padaryti pagal suteiktas ir turimas kompetencijas.

    • Karde,
     Šiuo atveju aš reagavau į Lino logiką:
     Kubilius elgiasi blogai
     Grybauskaitė tyli
     Reiškia kažkas yra ne taip.

     Atmetama galimybė, kad Kubilius ne viską daro blogai ir kad Prezidentė tyli todėl, kad Kubilius daro taip pat ką ir ji darytų.

    • romas

     Karde, pasižiūrėkit eksporto ir importo dinamiką nuo 2007 iki dabar. Pamatysit, kad eksportas augo iki 2008m. liepos -rugsėjo mėnesio. Paskui jis dinamiškai krito (apie pusantro karto) iki gruodžio mėnesio. Prie ko čia šis seimas ir ši valdžia? Po naujų metų kritimas sumažėjo, padėtis stabilizavosi ir dabar yra šioks toks augimas, nors gruodžio mėnesio rezultatų dar nepasiekėm. Taip pat stebėkit importo eksporto balansą, sudėkit visa tai su bankų norais skolinti ir darykit išvadas. Kiek suprantu, skolintis dar užsienyje nenorit, siūlot mažinti mokesčius. Iš ko tada užsikurs apyvarta, jei nebus pirkėjų? Sutinku, kad galima būtų daryti daugiau. Bet juk yra aparato inercija, kompetencijos stoka, bloga įstatyminė bazė ir pan. Tam keisti reikia labai daug laiko. Tuo tarpu, kas yra aktualu seime? O aktualu yra sumažinti seimo nario išlaidas parlamentinei veiklai, iš ko galėsim pridėti prie pensijos vidutiniškai 30 centų per mėnesį. Taip pat norisi pasikalbėti dvi dienas dėl Šemetos tinkamumo eiti komisaro pareigas ir t.t. ir pan. Kol nebūsim racionali tauta, tol gyvensim neracionaliai ir gyvenimo lygiu būsim nepanašūs į racionalius.

     • nerijus

      Kubilius minėjo, jog trūksta 100 mln. Lt valstybės tarnautojų algoms ir noras jų „rasti“ apsiriboja ties: pensijų, mokytojų, medikų ir pan. algų mažinimu. Bet, nepagalovja, kad yra „aukso gysla“- TURTO MOKESTIS. Kodėl jis dabar nepriitinas, visiems, kaip ir aišku…

     • Auksinis kardas

      romai, nepamirškite palyginti reagavimo į sunkmetį Vyriausybei pavaldžiame viešajame ir privačiajame sektoriuose. Tai, kad seimūnai dantimis kabinasi į automobilizavimo dovanas irgi simptomiška. Pas kokius rinkėjus jie atvažiuoja? Lietuvoje daug žmonių, pas kurį buvo atvažiavęs blizgamašinis seimūnas? Rupulevičius važiavo iš gimtadienio šventės pas rinkėjus? Esmė tame, kad visa valdančiųjų pavaldume esanti valdžios piramidė tebestovi panašiai tokia, kokia stovėjo ir prieš metus. Ir premijas mokėjosi kaip visuomet, ir t.t. ir pan. O štai skolinimasis atliekamas paprasčiau – paėmei sekančią paskolą, ir vėl problemų apmažėjo. Regimai. Vainienės straipsnis šiandien labai neprastas.

     • Nerijau,
      Turto mokestis yra kirvis į NT rinką kuri ir šiaip jau negyva. Kodėl tau patinka žudyti negyvėlius antrą kartą?

     • nerijus

      Valentinai

      Naptinka man žudyti, net ir musės :)
      NT yra įsigyję įvairių maklerių, kurie butus išnuomavę nelegaliai, t.y.- nemoka mokesčių valstybei. Blogai, nes iš to galima „prigraibyti“ ir pensijoms ir mokytojų, bei medikų algoms. Negi, klystu?
      Jei Kubilius kalba, kad nėra pinigų, bet, kai pinigėliai „padėti“ ir juos reikia tik PAIMTI- nesirįžta. Kodėl?

     • nerijus

      ir dar, Valentinai

      Manau, kad NT „korta“ bus išmesta prieš savivaldos rinkimus, kaip PR- as. Kitaip, Lietuvos Dalios pareiškimo, kad mokestis GALI ATSIRASTI tik po 2 metų- nieko vertas :)

     • romas

      Atvirai pasakius, Karde, nieko protingo Vainienės straipsnyje neįžvelgiau. Aš irgi sutinku, kad yra blogai skolintis, bet kad nėra kito pinigų šaltinio. Privatizuoti valstybės turtą dabar irgi gali tik kvailys. Nesunkiai prognozuočiau, kokia būtų žiniasklaidos reakcija, o ir nauda didesnė būtų tai padaryti vėliau, kai rinka atsigaus. Visi žinom, ką Vainienė siūlo. Mokėti tiek pensijų, kiek yra surenkama į Sodrą, pasibaigtų revoliucija. Ji pati to nedarytų, jei būtų Kubiliaus vietoje.

     • Nerijau,
      Todėl, kad daugumas nekilnojamo turo yra pastatyta už bankų paskolas. Pajamos iš nekilnojamo turto nuomos mažėja, nes daug nuomininkų išbankrutavo. Jeigu dabar uždėsi NT mokestį, labai daug NT vystytojų gali būti priversti bankrutuoti. Tai savo ruožtu padidins dar didesnę įtampą bankuose, o įtampa bankuose nereikalinga niekam.
      200 000 statybininkų neturi darbo. Uždėjus mokestį, to darbo sumažės dar labiau.

     • romas

      Bankai irgi mokės už perimtą turtą :)

     • nerijus

      Valentinai

      Ar Valstybė atsakinga už žmonių ngebebėjimą mąstyti?
      Ar už paskolas, kurias griebė įmonės ar privatūs asmenys atsakinga Valstybė ir nuo to turi kentėti iš pašalpų, pansijų gyvuojantys žmonės. Ar, Valstybė gailisi tik tų, kurie prisipirko po keletą butų, žemės sklypų ir šiuo metu negeba atiduoti paskolos.., o nesigaili tų, kuriems iš ties reikia išgyvenimui ar užtarnautai pensijai? Kur SOLIDARUMAS?
      Jei kalbame apie SOLIDARUMĄ , tai galime pakalbėti ir apie diferencijuotą gyventojų pajamų mokestį…
      Tyla…Laukiama rinkimų, kitaip negaliu to įvertinti…
      Darau prielaidą, jog konservatoriai užsibus…

     • Romai,
      Nekilnojamas turta ant bankų pečių dar labiau sunervins bankus.
      Nerijau,
      Valdžioje yra dešiniosios partijos: konservai ir liberalai. Reikalauti iš dešiniųjų partijų progresinio mokesčio yra tas pats kaip reikalauti kefyro iš karvės. Jeigu norėjai progresinio mokesčio – reikėjo balsuoti už socdemus, prieš tai išsiaiškinus kodėl per 8 metus valdžioje jo neįvedė.

     • romas

      Tai ir sakau, kad blogai. Bus dar brangiau skolintis:)

     • nerijus

      Valentinai

      O kam reikalingas Lietuvos Bankas ir jo vadovas Šarkinas su svita? Vidiniai bankų kotroliai ir netik…
      O, kad procesas/ kontrolė nevykdoma- čia jau vadovo kaltė, o ne tų, kurie nori pasiskolinti ar skolina.

     • nerijus

      Atsiprašau
      Ne kotroliai, o kontrolEI :)

     • Auksinis kardas

      romai: „nėra kito pinigų šaltinio“ – kažin, kodėl tokio burtažodžio tiesiog nepasakė privataus kapitalo įmonės? Tik todėl, kad niekas jiems nepuolė skolinti daugiau?

      Mano akimis, sunkmetis yra ne tik našta, bet ir apsivalymo proga – valstybinio sektoriaus apsivalymas išnaudotas menkai, o juk naudos iš to užtektų kuriam laikui, kartu rodytų solidarų naštos pasiskirstymą. Išlaidų auditas šiame sektoriuje turėjo išaugti iš (irgi nedažno) pažeidimų šalinimo lygmens į neracionalaus išlaidavimo šalinimo lygmenį. Kaip žinome, valstybės lėšų švaistymo atvejai atskleidžiami tik kam sprogus, ar išvertus stulpą. Tai pasitaiko pernelyg retai.

 • kirvis

  man tai prezidentes veiksmai kelia nemazai itarimu.kad ir tas pats Baliukonio neskyrimas ambasadoriumi i Ispanija.apipyle zmogu purvais nepateikdama jokiu argumentu,savo subjektyvia nuomone pateikdama kaip kazkokia norma.man kaip paprastam pilieciui butu idomu suzinoti uz kokius negerai atliktus darbus siam zmogui uzkertama galimybe atstovauti musu saliai Ispanijoje?vadovaujantis tokiu principu galima subrokuoti kiekviena,juk faktu jokiu neisgirsta.o kas del pranesimo tai akivaizdu kad prisidengiant pedofilu byla bus daromas „valymas“ represinese strukturose tam kad reikiamus postus uzimtu savi,o tada ir prasides visi cirkai.

  • Tai ir vadinama politiniu pasitikėjimu. Prezidentas yra asmuo atsakingas už skyrimą. Jei jis mato, kad žmogus netinkamas jis jo neskiria. Aš irgi norėčiau būti ambasadoriume Ispanijoje, bet prezidentė manęs neskiria ;) Jei būtų atvirkščiai, t.y. prezidentė sakytų, kad jis netinkamas, tačiau nusileidžia kitų spaudimui, sakytumėte, kad ji neturi kiaušų.
   Beje, šis faktas rodo ir jos požiūrį į Adamkaus palikimą, o gal ir į patį Adamkų.

   • nerijus

    Tsakant, spyris žemiau diržo, juosiančio Adamkaus juosmenį ir prilaikančio kelnes.

 • nerijus

  Pamenat, prezidentės piarą, kai ji važiuoja, kaip ir visi vairuotojai..? Dėja, ji to nebedaro. Maršrutas pakeistas- nevažiuoja per Antakalnį :), nestoja prie šviesoforų ir nepraleidžia kitų eismo dalyvių. Norit įsitikinti- pastovėk nuo 7: 00 prie „Mindaugo“ tilto :)
  Suprantu, kad VAD turi ir privalo rūpintis valstybės vadovės apsauga, bet, kam tada PR- intis prieš visą Lietuvą? Argi, negėda..?

 • lida

  Perfrazavus Artūro pasiteisinimą austrui dėl Uspaskio gimtadienio, derėtų nerijaus paklausti, ar jam kaip rinkėjui ne gėda dėl tokios Prezidentės išrinkimo, jos važinėjimo į darbą įpročių toleravimo, o gal ir dėl gyvenimo jos valdomoje valstybėje. Užuot stovėjus prie tilto ir stebėjus, derėtų užtverti kelią ir sugėdinti. Nors, atsiprašau. nerijus jau ne kartą kreipėsi tiesiogiai į Prezidentę. Šiame tinklaraštyje.

 • nerijus

  Kreipiuosi per tinklaraštį, nes jame, Artūras, buvo patalpinęs informaciją apie tai, kad prezidentė išreiškė norą/ solidarizavosi su eiliniais vairuotojais. Kam tas PR- as?

 • nerijus

  Čia nuoroda:

  http://vz.lt/newsletter/straipsnis/2009/07/27/Grybauskaite_i_darba_vaziuoja_be_triuksmo

  Tuom džiaugėsi ir Artūras Račas…Dėja ;)

 • nerijus
 • Linas

  Valentinui.Iš tikrųjų paprastai prastas požiūris diktuoja elementarius atsakymus:kam gi prieštarauti Kubiliui,jeigu anas,anot tamstos,viską daro teisingai?Taip nebūna,ir,deja,taip nėra dabar.Visas Kubiliaus kabineto veiksmas susiveda į vieną elementarią užduotį:biudžeto subalansavimą bet kokiomis priemonėmis,bet visų pirma,verslo dalyvių ir soc.išmokų gavėjų sąskaita.Nebeverta ginčytis dėl to,kad biurokratinio aparato kartu su nereikalingomis jo funkcijomis mažinimo klausimai yra atidėti neribotai besitęsiančiai ateičiai,kas liudija apie nenorą imtis tikrųjų reformų,kas,mano supratimu,buvo pilnai įvykdoma,turint tuo metu daugumą seime.Kur šioj vietoj dabar yra prezidentė Grybauskaitė?Ar pajudėjo ji iš nulinio meridiano,praleidinėdama kitus veiksmo dalyvius priekin?Labai norėtųsi manyti,kad klystu,kad sumažintų išmokų sinchronizavimas laike nebus vienintelis prezidentės siūlymas.

  • Linai,
   Dar kartą kartoju. Tu esi įsitikinęs, kad Kubilius daro blogai. Tai tavo teisė ir aš dabar ne apie tai diskutuoju. Tačiau tu įsitikinęs, kad Grybauskaitė PRIVALO galvoti taip kaip tu. Ji privalo manyti, kad Kubiliaus veiksmai yra neteisingi. Tačiau ji neprivalo. Nes gali būti, kad tu neteisus, nes tiesiog neturi visos informacijos, kompetencijos ir panašiai. Grybauskaitė informacijos ir kompetencijos turi daugiau už tave (spėju :) Reiškia, faktas, kad ji taip reaguoja į Kubiliaus veiksus gali reikšti, kad Kubilius elgiasi teisingai. Tačiau gali būti, kad Grybauskaitė neteisi, t.y. jai neužtenka kompetencijos.
   Pagalvokime kokia tikimybė, didesnė ar kad tau neužtenka kompetencijos ar kad Grybauskaitei? :)

 • Linas

  Valentinui II.Prezidentės galiose yra vienų ar kitų seimo priimtų mokestinių įstatymų vetavimas,tuo aiškiai parodant savo poziciją ir seime dėstant argumentus.Juk sekdami jau priimtų įstatymų logika,sulauksime PVM tarifo 25,o „Sodros“ – 45 ar dar daugiau procentinių punktų.Jūs esat už tokį problemų sprendimo būdą?Aš – kategoriškai ne.Pasirinktas kelias yra de facto ydingas,nes manoma,kad šiandienos globalios pasaulio ekonominės sandaros sąlygomis,tokia maža valstybė,kaip Lietuva,iš principo nieko negali,o tik vilktis didžiųjų farvatery ir laukti,kol pasauliniai bankai atriš paskolų maišo virves.Deja,visiškai neaišku,kada tai gali atsitikti,mano galva,pilnai įmanoma,kad po kokių 5 metų.Kas tada?Ba abejo,nesu toks naivus,kad manyčiau,jog prezidentė D.G.čia gali viena ką nors iš esmės pakeisti.Lietuvos politinė sandara šito nenumato,bet tai,kad koncentruojamasi antraeilių klausimų fronte – akivaizdu.

 • Linas

  Valentinui III.Man,kaip pradedančiam ekonomistui,esančiam pakankamai toli nuo tokių scholastiškai sofistinių samprotavimų tipo,kas yra arčiau tiesos:tikimybė,kad Kubilius elgiasi teisingai,bet jam neužtenka kompetencijos,ar panašus į Grybauskaitę asmuo viską daro neteisingai(ne taip),todėl,kad jam neužtenka informacijos?Nieko D.G.neprivalo daryti taip,kaip man atrodo,nereikia čia persukinėt vėdarų į norimą pusę.Spėju,kad Tamsta irgi esat sukaupęs nemažai informacijos šiais klausimais.Kas iš mūsų teisus:aš ar Kubilius,parodys tik laikas,nemanau,kad sumažinus bedarbio išmokas iki,sakykim,500 litų per/mėn,o bedarbystės indeksui viršijus 20%,daguma toliau bus viskuo patenkinta.

 • kirvis

  pritariu Linui,prezidente tyli esminiais ekonomikos klausimais kas reiskia jos pritarima Kubiliaus vykdomai politikai.kodel ji negali iskelti i viesuma diskusija del progresiniu mokesciu ivedimo?tam dabar butu puikus metas,parodantis turtinguju sieki solidarizuotis su tauta.kitas dalykas yra viesojo valdymo reforma,Saulelydzio komisija jau numiro.kas atsakingas???kodel prezidente nekelia sio klausimo i viesuma?tautos palaikymas butu 100% ir Seimas negaletu nesiskaityti su siuo argumentu.toliau eina viesieji pirkimai,cia irgi visiskas 0.valstybes pinigai svaistomi,Vyriausybe nieko negali padaryti kad sukontroliuot milijardus isvogiancius biurokratus.kas cia atsakingas?va kai sitas sritis gerokai perkratytu ir sakytu kad nera daugiau ka daryt,tuomet galima eiti skolintis.

 • Linai, ir kirvi,
  Jūsų kaltinimai Kubiliui pagrįsti spaudoje perskaitytomis, nekompetentingų žurnalistų sukurtomis sensacijomis. Tebūnie. Bet Grybauskaitė neprivalo klausyti nekompetentingų žurnalistų. Negi sunku suprasti, kad Kubilius vykdo iš esmės Grybauskaitės ekonominę politiką? Tai kodėl Grybauskaitė turėtų kelti bangas,kai viskas vyksta pagl jos planą? Jūsų teisė nesutikti su tokiu planu, bet Lietuva išrinko ne kirvį ir ne Liną o Lietuvos Dalią, kaip ją švelniai vadina Nerijus. Gerbkite tautos valią :)

  • nerijus

   Valentinai

   Visiškai su tamsta sutinku ir sutinku su nuomone ( tik dėl žurnalsitų- perisstengiate, nes ne Jums žinoti Jų kompetenciją :) ), jog Kubilius vykdo prezidnetės poziciją ekonomikos/ valstybės valdymo klausimais. Pvz.: PVM didėjimas iki 21 proc., tai deklaravo ( prieš rinkimus ) Lietuvos Dalia.

   • Nerijau,
    Apie žurnalistų kompetenciją ekonomikos klausimais tau galėtų papasakoti Aušra Maldeikienė.

    • nerijus

     Bet ne tamsta ;)

 • nerijus

  Artūrai

  Neteko girdėti apie Vidžiūnų vaikį?
  Kaip jam sekasi? Jau visi primiršo, tai tenka priminti…
  :)

 • kirvis

  to Valentinas

  nereikia iskart pult i asmeniskumus ir lipdyt etiketes apie neismanelius ir panasiai,ok?o dabar prie reikalo :) tai kokia gi ta grybauskaites ekonomine politika leiskite suzinoti?kiek suprantu zmones balsavo ne uz grybauskaites o konservatoriu politika(nes tik Vyriausybe Lietuvos respublikoje formuoja ukio ir ekonomine politika),kuri deja kardinaliai pasikeite po rinkimu :) taigi prasau paaiskinti neismaneliui kokie pagrindiniai tos kubiliaus-grybauskaites ekonomines politikos aspektai?nes kolkas as matau tik paprastu zmoniu apiplesinejima,verslo zlugdyma per didinamus mokescius ir visiska valdzios nenora gyventi pagal pajamas.Saulelydzio komisija zlugo,islaidos biurokratams lieka 2008m lygyje.tai apie ka kalba gerbiamasis?o gal jus matete kaip augo skola atejus konservams i valdzia? jei ne,tai va,paziurekit bus labai idomu

  http://www.2g.lt

 • Arturas

  Nesu ekonomistas, bet tiek suprantu – staigus apyvartos kritimas iššaukė pinigų trūkumą valstybės ižde. Norint užkamšyti skyles didinami mokesčiai. Verslo sektorius, norėdamas išsilaikyti, atleidžia darbuotojus. Viskas geometrine progresija… Pažįstu ne vieną smulkių ir stambesnių verslininkų, situaciją matau tiesiogiai. Atleisti žmonės dirba nelegaliai už grašius arba registruojasi darbo biržoje. Paskutinė vakar sužinota naujiena – Vilniuje gyvenantys statybininkai darbuojasi mūsų apylinkės kaime (žemaitijoje). Visa tai atrodo kaip kokia beprasmybė, vedanti į niekur.
  P.S. Aš vis dar tikiu mūsų prezidente.

  • Auksinis kardas

   Na, iš gausiai statyto Vilniaus paskui darbus pajudėję statybininkai – tai dar prasminga, bet pajamų mažėjimo užciklinimas į dar didesnį jų praradimą – ne. Visgi, labiausiai veiksmingas sveikatinimui būtų įvairių priemonių rinkinys, iš kurių kai kurios pritaikytos visai sėkmingai: pavyzdžiui, šiandienos naujienos apie komunalinių išlaidų paspaudimą žemyn gyventojams, t.y. atitinkamą kainų mažėjimą. Panašiai džiugina ir pasiekimai žeminant kainas kituose sektoriuose – tarkime, maisto prekyboje, nors tai įvyko privataus verslo pastangomis.

   Jokiu būdu negalima nuvertinti bet kokių Vyriausybės darbų, pastangų, tačiau norisi kiek daugiau tikrų pasiekimų, nei matome. Na, ir pradėta didele sumaištimi visai be reikalo.

 • Arturas

  Va tai ir aš suprantu – mažėjant perkamumo galiai krinta produkcijos, paslaugų kainos. Bet ką daryti su strateginiais produktais – nafta, dujos, elektra?… Manau labai plati dirva Prezidentei :-)