Citata # 425 LRT televizijos naujienų tarnybos vadovas A.Matonis atskleidžia savo jausmus

Visuomeninio transliuotojo televizijos naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis dalijasi įspūdžiais apie LRT Tarybos posėdį ir atskleidžia savo jausmus:

Gaila tik, kad nebuvo transliuojama ta dalis, kai man asmeniškai be galo atgrasus veikėjas Račas buroko spalvos veidu plaikstėsi prieš kitą tarybos narę. O paskui klejojo apie LRT etiką ir panašius dalykus. Absoliučiai apgailėtinas tipas, mano asmeniška nuomone:)

Galėčiau pasakyti, kas yra A.Matonis mano asmenine nuomone, bet manau tai neturi jokios reikšmės. Tačiau mane šiek tiek stebina, kad A.Matonis nebesusivaldo jau ne pirmą kartą.

Šiaip ar taip, LRT lyg ir visuomeninė televizija…

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...
 • Ignas

  Aš manau, kad reikia ieškoti ir rasti būdus, kaip pakeisti šitą „siaurovizija“ pravardžiuojamą cirką. Ar jums visiems dar nenusibodo?

 • algis

  Ar čia taip gali būti, kad LRT darbuotojas taip apibūdina LRT tarybos narį? Bet kurioj kitoj kontoroj, to darbuotojo neliktų per vieną dieną. Laikykitės Artūrai, jūs LRT kone vienintelis dirbat ir informuojat visuomenę. Ačiu Jums už tas pastangas.

 • Tomas

  Is sio iraso susidariau nuomone, jog istiesu buroko spalvos veidu plaikstetes pries kazkokia moteri. Kaip galetumete tai paiskinti? :D

  • Ta moteris buvo A.Pitrėnienė, kuri netiesiogiai mane apkaltino, jog esu pasiųstas į LRT Tarybą sugriauti LRT. Prisipažinsiu, šiek tiek pyktelėjau ir pasiūlliau jai nenusišnekėti. Necenzūrinių žodžių nevartojau, rankomis prieš nosį nemojavau, puodelių ir lėkštučių nedaužiau..

   • dzyvai

    Sugriauti LRT? Negi pinigu svaistytojai jau taip rimtai issigando? Pirmi geri ivertinimai :)

    Dekoju uz gerai atliekama darba LRT.

 • Sapnas

  Nesuvokiama. Visiškai nesuvokiama. A.Matonis, deja, fb nesivaldo toliau: „Apgailėtinas, mano giliai asmeniška nuomone, visuomenės informavimo priemonės BNS direktorius ir prezidentės paskirtas visuomeninio LRT tarybos narys, pasirodo, naršo tarp mano draugų (…) ir mazochistiškai mėgaujasi mano paniekinama, pabrėžiu, giliai asmeniška nuomone apie jį:)“

  Bliamba, kokioje mes šalyje gyvename? LTN vadovas taip rašo apie LRT tarybos narį? Kaip Algis teisingai rašo: „Bet kurioj kitoj kontoroj, to darbuotojo neliktų per vieną dieną“.

  • Krepofobas

   Matonių giminių yra labai daug, vieną išvarysi per duris, kitas ateis per langą.

  • man tai labiausiai patiko „naršo tarp mano draugų“. Rodo gilias žinias apie „Facebook“:)

 • Nenadas

  Pasaulio bamba:). Kas pasakė, kas parašė, kas pagalvojo, viskas fiksuojama ir analizuojama. Taip ir vėžį galima įsivaryti. Relax.

  • mielas Nenadai, kadangi čia esate naujokas, tai tamstai asmeniškai pasakysiu: ne dundukams aiškinti ir vertinti.

   • Nenadas

    Netrukdau, bet jeigu norite paverkti, tai darykite kur nors paslapčia, artimų draugų apsuptyje, kad netektų piktintis komentarais.

    • mielas Nenadai, panašu nesupratote, tad dar kartą specialiai tamstai kartoju: ne dundukams aiškinti, ką, kur ir kaip man daryti. Komentarais niekada nesipiktinu, tik dundukams kartais panaikinu teisę juos rašyti. Kad neterštų eterio.

     • Nenadas

      Mielas Račai, turite nepakartojamą savybę susipykti su visais aplinkiniais. Ne man mokinti Jus kaip gyventi, bet ir ne Jums mane vadinti dunduku. Tiesiog neįtikėtina, kiek skyrėte dėmesio ir laiko ironiškam komentarui.

     • mielas Nenadai, tikiu, kad žmonės, turintys bent kiek smegenų, sugeba klausyti, suprasti, kas jiems yra sakoma, pradėti kalbėti žmonių kalba ir keistis. Todėl man atrodo, kad verta gaišti laiką.

     • ir, beje, mielas Nenadai, visiškai ant tamstos nepykstu. Ir pirmiausia dėl to, kad tamstos iš esmės nėra. O ant tuščios vietos pykti negalima, ar ne?

 • Valentinas

  Mielas Artūrai,
  Nevyniojimo į vatą ir daiktų vadinimo savais vardais kultūrą jūs pats aktyviai propaguojate. Štai norėdamas įžeisti kitą žurnalistą įdėjote į savo tinklaraštį kakučio paveiksliuką, nors esate LRT Tarybos narys, o LRT yra lyg ir visuomeninė organizacija. Pažiūrėkite kaip apgailėtinai atrodo Matonis ir pamatykite kaip apgailėtinai atrodote kartais jūs.
  p.s. reiktų būti dėkingam Matoniui, kad neslepia tai ką galvoja.

  • mielas Valentinai, tamsta juk žinote, ko verti yra tamstos bandymai moralizuoti ir man pamokslauti. Tad neeikvokite savo energijos be reikalo.

   Tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, kad jokio kito žurnalisto įžeisti savo tinklaraštyje nebandžiau, o paveikslėlis, kurį tikriausiai turite galvoje, buvo skirtas vaizdu iliustruoti A.Užkalnio veiksmus, nes apibūdinti viską, ką jis yra viešai parašęs apie mane žodžiais man neišeina. Tikriausiai esu per kuklus.

   Taip pat man keista yra dviprasmiška tamstos pozicija: A.Matoniui už chamizmą reikia būti dėkingiems, o štai aš jau atrodau apgailėtinai? Nesuprantu aš tamstos Valentinai. O rodoos toks protingas žmogus buvote:)

   • Valentinas

    Mielas Artūrai,
    Net neabejoju, kad jūs atidžiai nagrinėjate mano kritines pastabas, giliai pasąmonėje su jomis sutinkate ir taip pamažu tobulėjate.
    Dėl kito žurnalisto. Čia yra trys momentai:
    1. Jūs turite savo susigalvojimą kas yra „žurnalistas“ ir kaip koks Don Kichotas (o jis buvo primenu idiotas) kovojate su tais, kurie jūsų nuomone jo neatitinka. Tas kitas žurnalistas turi susigalvojimą ir apie jūsų žurnalizmą „moralizavimų ir skundų mišinys“. Žurnalizmas kaip ir kiekvienas reiškinys yra įvairialypis, turi daug veidų, kartais net vienas kitam prierštaraujančių, tačiau vis dėl to, tai yra žurnalizmas.
    2. Net jeigu „kitas žurnalistas“ yra ir iš tikro ne žurnalistas, o šiaip paprastas žmogus, tai nekeičia jūsų „iliustracijos“ nekultūringumo, chamiškumo ir žemo lygio, nederamo LRT Tarybos nariui. Kaip ir jūsų nuolatinių „matoniškų“ savo blogo komentatorių įžeidinėjimų, pravardžiavimų.
    3. Komiška tai, kad iliustruodamas žmogaus, kurio nekenčiate veiklą kakutį pasikabinote savo virtualiuose namuose. Ar darytumėte tą patį tikruose? Savo namų svetainėje, matomiausioje vietoje, ant lėkštutės mėlynais krašteliais padėkite tikrą šūdą, o svečiams sakykite, kad taip iliustruojate Užkalnio veiklą. Žodžiu, iliustruojate UŽkalnį, bet šūdas kaba pas jus, o ne pas jį.
    Na ir apie apgailėtinumą. Reiktų atidžiau įsiskaityti į mano tekstus, jums tai nepakenks. Matoniui reikia būti dėkingam ne už chamizmą, o už atvirumą. Matonio turinys yra: „aš nekenčiu Račo“, todėl reikia dėkoti, kad žmogus tai pasako sąžiningai. Matonio forma yra chamiška ir apgailėtina. Jūsų atveju aš irgi patarčiau kokiam Užkalniui ar Čyvui būti dėkingam už tai, kad neapsimetate, jog esate objektyvus žurnalistas, o paprasčiausiai nekenčiate tų žmonių.

    • mielas Valentinai, kartą jau tamstai bandžiau paaiškinti, kad tamstos žinios apie žurnalistiką yra, švelniai tariant,labai paviršutiniškos. Bandžiau paaiškinti, kad žurnalistikoje, kaio pir visur kitur yra tam tikri standartai, ta tikros taisyklės, tam tikri reikalavimai. Matau, nesupratote. Nieko tokio, ne visiems duota. Tamstai, kuris teigia, kad A.Užkalnis yra žurnalistas, aiškiai neduota. Tad ir diskutuoti mums nebėra apie ką.

     Tamstos išvados apie mano požiūrį į kitus žmones eilinį kartą iliustruoja tamstos pomėgį diagnozuoti. Velgi – jau įprastas dalykas.

     Paskutinė pastaba – kaltinant, jog esu neobjektyvus, reikėtų faktų. Bet, kadangi tamstai A.Užkalnis yra žurnalistas, tikriausiai nesuprasite apie ką kalbu.

     Sėkmės toliau užsiimant demagogija ir diagnozėmis.

     • austras

      Man kartais susidaro įspūdis (gal klaidingas?), kad ponui Račui tiesiog nepatinka jo bloge dažniau rašantys žmonės. Kažkada tiesiog išreiškiau savo nuomonę dėl komentarų reitingavimo ir buvau „apdėtas“. Valentinas dabar įžeistas ilgo komentaro bei lyginimo su Adamkumi, akivaizdžiai ieško priekabių. Todėl, anot Račo, „užsiima demagogija ir diagnozėmis“. Klausimas – o kas kam ką pirmiausia diagnozavo? Sunku net atsekti, kuris buvo pirmas, o ginčas „dėl principo“ nėra pats protingiausias.

     • mielas austrai, tamstos įspūdis klaidingas. Man patinka visi rašantys ir agumentuojantys. Bet man labai nepatinka įžeidinėjantys ir diagnozuojantys.

      O kai dėl klausimo, kas ir kada buvo pirmas, tai labai nesunku paskaityti komentarus ir atsekti.

      Su niekuo nesiginčiju dėl principo, tačiau demagogai ir žmonės viską vertinantys ne argumentais, o požiūriu į asmenį, man nepatinka.

     • austras

      Dėl požiūrio į asmenį. Tarkim aš vertinu Ireną Degutienę kaip nesusiklosčiusią politikę. Rasą Juknevičienę, Birutę Vėsaitę, Ireną Šiaulienę – taip pat. Dažni minėtų žmonių pasisakymai, išsakomi argumentai, man asmeniškai tik patvirtina, kad šios politikoje besisukančios moterys, iš tiesų, nėra politikės. Tačiau, mano nuomone, būtent tokių nesusiklosčiusių politikų mūsų visuomenei kažkodėl ir reikia. Degutienė profsąjungų organizuojamuose mitinguose pernai įžvelgė panašumus su 1991-ųjų sausio 13-ąja, o tai, sutikite – visiškas propagandinis absurdas. Degutienės patarėjai, o apie tai ne sykį rašėte ir Jūs, užsiima smetoninio tautiškumo vertybių propagavimu, kritikuodami ES politiką. Tai yra akivaizdus pataikavimas tiems patiems asmenims, kurie renkasi į mitingus už įsivaizduojamą „teisingumą“. Apart smetoninių vertybių propagavimo, koalicijos partnerių šantažavimo priešlaikiniais rinkimais – jokių originalesnių politinių idėjų, gilesnio situacijos vertinimo, analizės pradmenų… Tai yra akivaizdūs prisitaikėlio prie konjunktūros požymiai. O būtent tokių prisitaikėlių šiandienos Lietuvoje yra pilna. Todėl man asmeniškai Degutienės pasisakymai tiesiog organiškai susidėlioja į mozaiką, kuri apibūdina patį asmenį.

  • bang

   Vardan tikslumo turiu pažymėti:
   „paveikslėlis, kurį tikriausiai turite galvoje, buvo skirtas vaizdu iliustruoti A.Užkalnio VEIKSMUS“ vs
   „A.Užkalnis, pasinaudojęs savo dabartiniu populiarumu ir statusu pasiekė, kad jo ATVAIZDAS nebūtų naudojamas be jo sutikimo“

 • Sapnas

  Kas nors man paaiškinkit… Aš nesuprantu. Negi paprasta frazė „mano giliai asmeniška nuomone“ leidžia apie žmogų rašyti viską be jokios teisinės atsakomybės? Negi aš galiu parašyti taip: „mano giliai asmeniška nuomone, Vardenis Pavardenis yra visiškas niekšas, smukęs tipas, moralinis degradas, aferistas… ir jokios man teisinės atsakomybės už tai?.. Ne, čia kažkas ne taip. Atsakomybė kažkokia turi būti. Ar aš klystu?

  O šiaip tai nevyriška. Jei nori vyrui pasakyti „apgailėtinas“ – tai prieik, pažvelk į akis ir pasakyk. Tada išgirsi deramą atsaką :-))

  • Justas

   Gerbiamasai !
   Klasikus skaitykite . Nejaugi užmiršote genialią Lietuvos klasiko frazę/formulę – „kas galėtų paneigti“ , po kurios gali rašyti ką nori ?
   Todėl manau , kad realiai galima teistis tik dėl labai konkrečių , apčiuopiamų kaltinimų … Tipo : aferistas , vagis, nusikaltėlis..
   …Deja , pasakymas , kad ….“ mano nuomone vardenis pavardenis yra niekšas , smukęs tipas ,šunsnukis …yra priskiriami prie kitos rūšies „razborkių“ :)

 • m.

  na štai, rITA mILIUTE „sublizgėjo“ išvadindama Kernagį nenormaliu gamtos kūriniu. Isivaizduok – pažadėjo atvykti ir likus daugiau nei valandai parašė, kad negalės laiku atvykti ir nesuspės sudalyvauti. Pačiai mILIUTEI atsakė! koks chamas! šitaip begėdiškai su televizija pasielgti.. ir dar siaurusevičiaus..

  • Fredis*

   2012 m. kovo 21 d. laidos „Teisė žinoti“ įžangoje R.Miliūtė padarė grubią etinę pražangą. Rimtoje televizijoje vedančioji būtų nušalinta, sekančią laidą vestų kita žurnalistė (-as). Paskutiniame Tarybos posėdyje administracija pristatinėjo etikos kodekso projektą. Teorija kuriama teorinėms situacijoms, o praktika teka sava vaga. Nieko naujo po saule šioje televizijoje…

   • Nida

    Taip, mane taip pat šokiravo Miliūtės išvadinimas „nenormaliu“. Tikra tiesa, tokia tikrai nebedirbtų.

  • bang

   Atrodo toje kontoroje po tarybos narių patoleruoto Siaurusevičaius pasipriešinimo Račui po truputį, nuosekliai ir kiti darbuotojai pradeda jaustis nepajudinamais.

 • kestutis d

  Irgi žiūriu Miliūtę. Nori nenori pradėti tikėti Vasiliausko sąmokslo teorijomis – „Kodėl dabar tie du pareigūnai tapo tokiais svarbiais, kad juos taip gina? Kodėl jūsų, Mečy, taip negynė?“ Mečys: „Aš ir pats nesuprantu“. Ir, žinoma „Kernagis – matyt būtina gamtos klaida“ :)

  • Ignas

   Sąmokslo teorijų sustiprinimui siūlau Vytauto Matulevičiaus filmą „Tyrimas, sudrebinęs klaną“ youtubėj: http://youtu.be/I3Fa0ugUaS0

   Ypač buvusių VSD pareigūnų, išmestų į gatvę ir dabar dirbančių taksistais, įdomu paklausyti.

 • Artūrai,

  Man atrodo, taip diskutuodamas su komentatoriais ir dėdamas tokias citatas, tik nemokamai dalinate amuniciją savo oponentams.

  • Tomai, atrodo, jau sakiau – nekariauju. Tad man nerūpi, kas kiek turi amunicijos. Dėl to man labai lengva:)

 • suomis

  Man patiko, kaip Matonis praskydo Miliūtės laidoj, kai jie kartu vedė laidą, iš kart po „Nord Ost“ įvikių Maskvoje. Jeigu rastumėt, kur nors archyve, tai pasilinksmintumėt.
  : DDDDDDDD

 • romas

  Yra daug nuotraukų svetainių. Pagaminkite JPG formato failą, patalpinkite svetainėje ir duokite nuorodą.

  • romas

   Geras :) Kol rašiau patarimą, neliko kam patarti.

  • Andrius

   …prajuokinot Romai:)…taip rimtai pstarete -su humoru irgi nedraugaujate ?:)… Racui bus pamoka – negalima jo statuso zmogui rasyti kas ant seiles uzeina net jei ir ituzio pagautam :)… Genijus, kaip nekeosta, nors karta parase protingai… :)

   p.s. na o msne kadangi Racas visapusisksi uzblokavo -leiskite, kaop rusai sako „atdilankstyti“ tam kartui :)… visiem labanakt

   • romas

    Mano humoras, Andriau, buvo sukirstas tokiu pat stiliumi, kaip ir Jūsų. Stebiuosi, kad Jūs, kaip arkliško humoro atstovas, nesupratote.

 • Sapnas

  Vėlus vakaras, ir jau pradeda veikti alkoholis. Todėl dingsta atsargumas ir ta apsauganti frazė: „mano giliai asmeniška nuomone“. Tekstas dabar grynesnis, tiesesnis.

  Audrius Matonis fb toliau išsilieja: „smagu matyt ir girdet, kad piktas ir nesiprauses kremlinis reksnys dar nedaug ka is protaujanciuju uztrolino:) bet koks jis Apgailėtinas“. Kitas tekstas: „ivona, apgailetinas racius man atrodo tiek apgailetinai atgrasus, kad joks pyktis nebepsjens. jurga, as ne raguotas, bliamba! na, bent jau noreciau taip manyt:)“

  Man ir juokinga, ir net nežinau. Tačiau jei tai būtų skirta man, aš ramiai ir šaltai tai panaudočiau. Kad pamokyčiau, kad ir gerti reikia su protu.

  • Justas

   Sapnai ,
   mano giliu įsitikinimu už Matonio frazes galima jam duoti į snukį . Ne daugiau
   Tuo labiau , kad (mano giliu įsitikinimu:)..Artūras tai sugeba .
   Fiziškai .
   Bet per teismus – be šansų .
   „Apgailėtinas , piktas ir nesiprauses kremlinis reksnys“ – ne teisinė , o moralinė kategorija .

   • Justai, moralės čia nelabai rasta, o kai dėl fizinių santykių – svorio ir sveikatos kategorijos labai skiriasi. Būtų neteisinga:)

    • Justas

     Mano šaltiniai tvirtina , kad ankstyvoje („panevėžietiškoje“)jaunystėje buvote gana perspektyvus boksininkas.
     Todėl Jūsų ir Matonio (Užkalnio , Čiuldės ar Čyvo etc.)kova ringe būtų nesąžininga .
     Sutinkate ?
     Juk rezultatas būtų akivaizdus dar iki komandos „boks“ .
     O štai bandymas savo … cecho kolegas…(ar kaip Jūs juos bevelytumėt vadinti)“statyti į vietą “ remiantis savo , kaip LRT tarybos nario statusu , Jums garbės tikrai nepadarys.
     „Tu pyksti, Dzeusai, vadinasi, tu neteisus.“
     Taip kad arba diskutuojate su minėtais …asmeninimis …kaip žurnalistas su žurnalistu , arba įvykdote savo daugiametį grąsinimą „neskaitau , nekomentuoju ir visiškas ignor“

     • Justai, jūsų šaltiniai kažką painioja. Kad esu iš Panevėžio – tiesa, tačiau boksas nebuvo mano mėgiamiausia sporto šaka.

  • Sapne, kadangi aptariamoje srityje turiu asmeninės patirties, galiu pasakyti, kad patarimas pamokyti „gerti su protu“ šiuo konkrečiu atveju yra pavėluotas kokiais 10 metų ir jau nebegalioja. Todėl galiu tik nuoširdžiai užjausti, nes padėti negaliu niekaip. Tačiau neabejoju, kad anksčiau ar vėliau (o tikiuosi, kad anksčiau:) viskas stos į savo vietas, tai yra, alkoholikai gydysis, juokdariai dirbs cirke, o chamai nebus apmokami biudžeto lėšomis.

 • Gvidas

  Ojojoi :DDD

 • Genijus

  Paskaičiau A. Matonio feisbuką… Sąžiningai sakau: man atrodo, kažkas ne visiškai gerai pastaruoju metu (o gal ne tik pastaruoju) su A. Račo, A. Matonio, A. Užkalnio psichika. Ypatingai tai pasakyčiau apie A. Užkalnio pasisakymus pas A. Matonį.
  Sakyčiau, čia jau nebe ginčai, nebe nuomonių ir pasaulėžiūrų skirtumai, net nebe neapykanta, o kažkokia patologija. Toks jausmas, kad be sukruvintų nosių nebus apsieita. Minimum.
  Penkiolikmečiai pacukai mano ir Artūro gimtajame Panevėžyje protingiau elgiasi, bent jau dauguma jų. O čia vyriokai penktoje dešimtyje. Su šiokiais tokiais postais ir karjerom.
  Brrrr…..

 • Rokis

  Joo, paskaitinėjau ir aš… Na, išties, galiu pritarti anksčiau išsakytai nuomonei – sunkiai įsivaizduoju įmonę, kurios vienas iš aukštas pareigas užimančių darbuotojų po panašių pasisklaidymų feisbuke ir tam iškilus į viešumą, lyg niekur nieko dirbtų toliau. Visų pirma tai nukreipta prieš kolegą taryboje, antra, jis visgi vienas iš įmonės veidų, formuojančių bendrą įvaizdį, trečia… Na, kas bebūtų, bet tai žemokas lygis. Aš nežinau detalių, kas dėl ko ir kaip, bet išties toks būdas apgailėtinas. Ir labai tikiuos, kad toks vadovas nepriima svarbių sprendimų Naujienų tarnybos žinių laidose, nes turi „svarbesnių“ užsiėmimų.

  • vol

   Taikliai pasakyta (P.S. nesu Račo fanas).

   Matoni, jei skaitai, tavo pasisakymai visiškai nederami ir baisiai žemo lygio. Ir nereikia būti Račo fanu kad tą diagnozuoti.

 • gato

  Matonio pasisakymai parodo jo žemą kultūrą. Viešas žmogus tokiais žodžiais rašantis apie kolegą pasigėrėjimo tikrai nekelia. O kas vyksta LRT TV tai iš tiesų pasityčiojimas iš mūsų visų už mūsų pačių pinigus. Įdomu kiek laiko užtruks, kad kažkas pasikeistų ir kiek račų reikės?

  • Tezių

   „Apgailėtinas , piktas ir nesiprauses kremlinis reksnys“

   ir

   „Matonio pasisakymai parodo jo žemą kultūrą.“

   moralinė vertė yra labai panaši, tik pirmoji nuginkluoja nuoširdumu. Turiu mintyje,kad Tamsta nelabai skiriatės nuo pirmosios tezės autoriaus ;-)

   • vol

    nepanaši moralinė vertė nei kiek. Pirmoje tezėje – liejama tulžis žemu lygiu, antroje: bandymas taktiškai, mandagiai ir atsargiai pasakyti jog matonio pasisakymai ne visiems yra priimtini.

    • Vol >
     Drįstu nesutikti. Diagnozuoti „žemą kultūrą“ nėra bandymas taktiškai ir mandagiai pasakyti. Toks teiginys suponuoja, kad teigėjas save priskiria aukštesnės kultūros atstovams, niekindamas oponentą, atstovaujantį žemesnės kultūros grupę.

     Kad būtų aiškiau, galime perfrazuoti: „A. Račo pasisakymai parodo, kad jis piktas, nesiprausęs rėksnys, koks aš nesu“.

     Gal tik dėl žodžio „nesiprausęs“ suabejočiau – šitas epitetas keistesnis, kita vertus asmens higiena irgi kultūros dalis.

     O į rėksnius panaši ana kompanija iš snukiaknygės, bet čia jau kita tema.

     • gato

      Na, perfrazuoti galite kaip norite pagal savo fantaziją, tačiau jei įdomi mano nuomonė, aš nesiekiau kažką pažeminti, o tiesiog konstatavau faktą. Viešai plūstis pagal visuotinį nerašytą susitarimą yra žemos kultūros požymis. Kaip ir tarkim spjaudytis ar krapštyti nosį prie stalo, ar mėtyti šiūkšles ant šaligatvio. Tai tiesiog netinkamas elgesys viešoje vietoje ir man nepriimtinas. Aš nieko nelyginu, o vertinu konkretaus asmens poelgį.

 • vol

  Likau nustebęs kai perskaičiau užkalnio komentarą su daug nemalonių epitetų facebook’e po kitu matonio įrašu. Labai nemalonu buvo. Taip gali rašyti tik grynakraujis runkelis – ant kurių jis pats ir varo: be gerų manierų, mandagumo, inteligentiškumo, gėda kad tokia persona dar figuruoja kaip svarbi asmenybė Lietuvos Ryte. Tikiuos šitas nesusipratimas ilgai netruks ir jis atsidurs Vakaro Žiniose – tokiems ten vieta.

  Apie Matonį – vėlgi, nemalonūs epitetai, taktiškumo nebuvimas, netgi arogancija („klejojo apie LRT etiką“) (?) atrodo tragiškai asmeniui užimančiam tokias pareigas.

  Tuo Račas ir pranašesnis, jei jis kritikuoja – kritikuoja inteligentiškai – tiesiog pacituodamas, be nereikalingų nemalonių epitetų.

  • Su visais išsakytais teiginiais sutinku išskyrus paskutinį. Kritika su nereikalingais nemaloniais epitetais jau nėra kritika – tai labiau įžeidinėjimas.

  • gato

   Na, turiu pasakyti, kad Račo kritika irgi toli gražu ne visada subtilumu pasižymi, tai taip tvirtai apie „be nemalonių epitetų“ neteigčiau :)

 • Sapnas

  Oho. BNS, dabar saugokites – užremkite duris, uždenkite langus, skamba fb revoliuciniai šūkiai – jūs būsite okupuoti: „O kas jei po to visiems postBNS nueiti į BNS ir okupuoti, ir grąžinti senąją tvarką?“… „Jurga, bet mes ir patys pakankamai organizuoti:) Gal ir ne „vžik“, bet, manau, kokį susibėgimą kaip senais gerais laikais galėtume suplanuot. Ten ir okupacijos temą prie taurės kokio tauraus gėrimo pavystyt:))“

  Buvo okupuotas Volstritas. Įkvepia. O ką reiškia okupuoti BNS? Juokų darbas :-)

  • rimtų žmonių rimti pokalbiai…

   • Edgaras

    ar humoras visiškai apleido šiuos namus?

    • Na, manau, kad čia ne humoro blogas… Nenoriu parašyti nieko asmeniško, bet pastebėjau, kad Lietuvoje darosi populiaru, kad kai neturima ką pasakyti (o gal nesugebama?), tai pateikiama, kaip humoras (tipo sarkazmas ar kažkokia nevykusi provokacija) arba aiškinama, kad nemokama suprasti humoro… Kažką labai primena, bet nesakysiu ką…

 • bang

  O kurioje vietoje (internete, privačiame pokalbyje, teklevizijos laidoje) Matonis pasidalijo įspūdžiais api A.R. ? Kur šaltinis ?

 • Kai tokie LTV vadovai nieko nuostabaus, kad ir programų kokybė kenčia.

  • Fredis*

   Kokybė yra negyvas daiktas, todėl kentėti negali.

   Kiek žiūriu Spaudos klubą, dabar – Teisę žinoti, o tai darau jau apie 10 metų, – laidos režisūra visą laiką tokia pati – pasodinamas kas nors vienas iš krašto, iš dešinės ir trys-penki oponentai kartu su vedančiuoju (-ąja) bando sudirbti, visas dėmesys tik į vieną kraštinį asmenį. Vakar visą šį politinį chaosą sukėlusiam Palaičiui nebuvo užduotas nei vienas aštraus ir nepatoigaus klausimo, kuris į visus klausimus atsakinėja vienodai: „elgiuosi teisingai ir teisėtai“.
   Kam tokį žmogų kviestis į laidas? „Kenčia kokybė“, nuobodulys…

   • O kurioje televizijoje ir kokioje laidoje yra kitaip? Visur yra pakankamai didelis bardakas ir prieš jį pasisako ne tik A. Račas…

   • romas

    Visumoje LRT nebūtų galima peikti visiškai. Kitu laiku galima pasiklausyti ir kitokių pašnekovų, ir daugiau nuomonių, bet žiūrimiausias laikas LTV priklauso vedėjams, sunkiai slepiantiems savo politines simpatijas bei antipatijas. Karščiuojantis, man pačiam norisi, kad kai kuriems tiesiog uždraustų pasirodyti per visuomeninę TV, bet kai karštis atslūgsta, norėtųsi tiesiog geresnio priešingos nuomonės atstovavimo. Futbolo į vienus vartus LTV laidose įspūdis susidaro todėl, kad politikos ekspertai ir apžvalgininkai paprastai palaiko vieną iš oponuojančių pusių. Aiškiai žinom, kad net dėl KT nutarimų būna kitokių teisininkų nuomonių, o aptariant politines aktualijas, tikrai galima rasti abiejų pusių advokatų.
    Iš kitos pusės, galima būtų pasvarstyti, ar pastangos aktyviai formuoti TV žiūrovo politines pažiūras duoda kokių nors vaisių. Gal mes tiesiog per daug sureikšminam LTV laidų poveikį visuomenei?

    • Izbliondimas

     Manau, kad laisvai sugebantį protauti žmogų informacija paveikia ir net labai.
     Na pavyzdžiui, trumpai papasakojama apie kažkokį žmogų. Kažkada girdėtą ir beveik jau užmiršą. Užmiršti nėra sunku, nes informacijos srautai, užmuša ankstesnes informacijas, kurios nėra vis atkartojamos…
     Tad kai išgirsti, pavyzdžiui, kokiomis nelengvomis apystovomis, praktiškai be atlygio, žmogus atliko tiek darbų, kad ištisos ministerijos tiek nesugeba atlikti per kelis metus ar aplamai…
     Įspūdis – bus milžinškas.
     Tačiau ne visiems, žinoma. Jūs romai teisingai pastebėjote. Aš pats esu pastebėjęs, kad yra žmonių, kurių informacija tam tikrais atvejais tarsi neveikia, jei ji neturavoja tam žmogui jo iš anksto suformuotos tvirtos/gelžbetoninės nuomonės (iš šio tinklaraščio bene stipriausias to atstovas gal Fredis būtų, – labai gerai išgirsta tik tai, kas sustiprina jo pozicijas ir į šiukšliadėžę, manau, eina visa kita…).
     Manau daugiausiai pasiekia tie tribūnai, kurie kalba atvirai, įtikinamai.
     Pavyzdžiui šiandien labai patogus metas sąžiningiems kairiesiems, – pakanka sklandžiai, mokančiai kalbėti ir absoliučiai nieko nemeluojant…. ir tau dori žmonės kaip ir po kojomis. Manau, kad basiakų globalizacija nebuvo aplamai kairiųjų mokslo doktrina (kas be abejo, bent apie tai prisiminus, – toliau klausytis neišeitų… apie tai, kas prieš tai pasakyta).
     Vadinami dešinieji tokios situacijos šiandien neturi. Laisva rinka, – žmonijai kenksminga. Pelno siekiančių organizacijų pozicija, – taip pat kenksminga žmonijai.
     Ne tik todėl, kad valstybė ir pelno siekianti organizacija, – neišvengiama korupcija visur ir visada…
     Nes tai, – taip pa vartojiškumo įsukimas, dėl to išteklių siurbimas ir jau net nebe žmonijos eilutė prie kapo duobės, o kritimas ten kur esi, prasivėrus žemėms, po kojomis…
     Taigi privati TV aplami, – degutas pragarui. Nes tik ji, t.y. tik privati TV gali gelbėti vadinamus dešiniuosius, t.y. laisvos rinkos, kapitalo viuomenės apoligetus…
     Visuomeninė TV, – jei tokia būtų, stebuklas dorajai žmonijos pusei BŪTŲ.

 • Karolis

  Pono Matonio komentarai, jo paties paties Facebook svetainėje apgailėtini (mano požiūriu). Silpnas žmogus, labai nevyriškas. Gaila, kad tokie žmonės užima nemažas pareigas visuomeninėje televizijoje.

 • Dar kartą pasikartosiu, nors manau, kad neverta… Tiems tipams (nenoriu vadinti vardais, bet visi supras apie ką aš) labai nepatinka argumentuotos diskusijos, dėl to jie įjungia gerai atidirbtą sofistinę ad homininem retoriką ir vaidina, kad kovoja su trolinimu ir, patys net nesuvokdami, tampa tai, jų pačių labai nemėgiamais, interneto troliais…

  Iš vienos pusės baisu, iš kitos pusės džiaugiuosi, kad prasideda toks apsivalymo procesas (Dainius Radzevičius tai vadina savireguliacija), kuris, žinant Lietuvos „sugebėjimą“ keistis, tikrai užtruks…

  Tenka konstatuoti, kad sąvoka etika daug kam tampa keiksmažodžiu, kurio prasmė po truputį iškreipiama. Kaip ir sąvoka (ne žodis!!!) žurnalistika

  Kažkada juokiausi iš rusiško tautiško sąmojo, bet jis Lietuvoje pradeda įgauti rimtą, ne jumoristinę prasmę:
  каждый по-своему прав, а по-моему – НЕТ!

 • dundukas

  Kas mane šitoje istorijoje labiausiai stebina, kad Artūras Račas paima iš asmeninio Audriasu Matonio socialinio tinklo tekstą ir skelbia savo svetainėje. Tai, kad Račas yra dundukas ir dundukų karalius. tao šitą žino kiekvienas bent šiek tiek skaitantis žmogus. O tai, kad jis yra duomenų vagis – tai jau kažkas nauja.
  Greitai Artūrai ištrink šitąč įrašą, nes dundukas rašo

  • mielas dunduke, juk žinote, kad jūsų porūšiui neduota nurodinėti, kaip man elgtis. Tačiau tamstos komentaras savo turiniu vertas būti paliktas kaip puiki dundukiško mąstymo iliustracija.

 • Bobutė
  • Juokinga skaityti, iš komentarų facebooke ir tinklaraštyje padarytas straipsnis, kurio pridėtinė vertė – nulinė.

   • bang

    Lrytas užmiršo pridėti savo darbuotojo Užkalnio komentarus iš FB.

 • Fredis*

  Labiau pažinus žiniasklaidininkų asmenybes lengviau suprasti kodėl K.Girnius alfa.lt rašo:
  „… žiniasklaida šiuos pareigūnus (FNTT vadovus) pateikė geroje šviesoje. Aiškią išimtį sudarė Lietuvos televizija (LRT), kurios laidos vienašališkai palaikė prezidentę ir R.Palaitį. Jei prezidentės patarėjai vylėsi, kad LRT bus koziris informacijos kare, jie akivaizdžiai klydo. Kintančiame Lietuvos žiniasklaidos peizaže, LRT, kaip ir „Lietuvos ryto“, įtaka yra smarkiai smukusi. Ilgainiui tai supras ir politikai, vis dar pasiryžę valandą sėdėti LRT studijoje, kad gautų progą kelias minutes reikšti savo nuomonę“.

  Vakar televizine žvaigžde LRT trumpam buvo tapęs V.Mazuronis, o dar visai neseniai šioje televizijoje iš šio veikėjo buvo tyčiojamasi…

  • suomis

   LRT akcijų vertė stabiliai krenta. :)