Dar žinių iš LRT tarybos posėdžio

Nedalyvavau šeštadienį vykusio LRT tarybos posėdžio antrojoje dalyje. Šiek tiek dėl to apgailestauju, nes ten buvo kalbama apie rengiamą LRT strategiją. Tačiau visus dokumentus turiu, tarybos posėdžio protokolą paskaitysiu ir jei turėsiu kokių nors minčių ar pasiūlymų, perduosiu jas strategiją rengiančiai darbo grupei.

Išėjau iš posėdžio po to, kai tarybos nariai, pirmojoje posėdžio dalyje bendru sutarimu nusprendę, kad reikėtų aptarti nesusipratimus dėl informacijos teikimo tarybos nariams, vėliau LRT tarybos pirmininko D.Radzevičiaus teikimu balsavimu nusprendė, kad šiame posėdyje šio klausimo svarstyti neverta.

Man toks požiūris atrodo visiškai nepriimtinas, nes aš nesuprantu, kaip galima normaliai atlikti savo darbą negaunant informacijos ir nežinant, kokia tvarka ji teikiama. Iš mano paskutinio susirašinėjimo su LRT generaliniu direktoriumi, gali susidaryti įspūdis, kad tai jis nusprendžia, kokia informacija LRT tarybos nariams galima žinoti, o kokios – ne. Aš gi laikausi nuomonės, kad tokie sprendimai nėra jo kompetencija.

Tad  kol šiuo klausimu aiškiai nepasisakys taryba, nesirengiu vaidinti, kad dirbu.

Kita vertus, kalbant apie šiandieninio posėdžio antrąją dalį, man kyla abejonių, ar prasminga aptarinėti naująją LRT strategiją su dabartine administracija, kuri per bevek trejus savo darbo metus parodė, kad neturi nei noro, nei komptencijos įgyvendinti kokias nors naujas strategijas. Ypač – atsižvelgiant į tai, kad pusė tarybos narių dabartiniu LRT vadovu nepasitiki.

(9 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • O, Tarybos narių balsavimai vyksta slaptai, kad niekur nėra viešinima informacija kas „už“, kas „prieš“? Kur tai apibrėžta?

 • Stogas

  D. Radzevicius, tai vienas is tu, kur pasitiki A. Siauruseviciumi?
  Neduos jums info kaip 20 mln istaskomi, neduos…
  Privatizuot ta LTV ir kuo greiciau, o uz 20 limonu svieciamuju / mokamuju programu metamas galima nupirkti is kommerciniu TV konkurso tvarka , tiek, kad bloga bus.

 • aušra maldeikienė

  tiesą sakant, p. Radzevičisu iš tų žmonių,kurie visada padaro didelę karjerą:). Kaip per kelis metus pastebėjau, žino nedaug, bet gerai žino, ką nori žinoti aukštesnis pagal pareigas žmogus. Nuoširdžiai stebisi blogybėmis (vienoje laidoje labai naiviai vartė akeles, kai pasakiau, kad turėtų būti žurnalistams gėda gyventi kitų sluoksnių sąskaita, nemokant Sodros mokesčių), bet į tas blogybes nespjauna, jeigu naudinga jam. Padarys karjerą.

  • nesvarbu

   :D

  • nerijus

   aušra

   +

  • D.Radzevišiaus beatodairiškai pulti negalima nežinant jo tikrosios pozicijos ir veiklos programos. Reikėtų leisti jam pasisakyti.
   Šiuo atveju matau tik teorinius komentuojančiųjų pasisakymus, kurie susiveda į mintį, kuri yra tokia:
   kokia aplinka – tokia ir Televizija, kokie žurnalistai, visuomeninės organizacijos, toks ir jų atstovas Televizijos Taryboje.
   Keiskimės patys ir turėsime vertingenę Televizinę Tarybą ir visai kitokį Tarybos Pirmininką. Nauja Taryba išrinktų naują generalinį direktorių. Naujas generalinis direktorius tikriausiai neleitų dardėti televizijai į bedugnę.

   • Jonas III

    Negalima leisti pasisakyti, kadangi, kaip suprantu, niekad nebuvo uždrausta. O priversti – irgi vargu ar įmanoma. Bet pabandyti gal ir vertėtų.

   • Rytis I

    ..Štai ir soc. mokslų daktaras L.Bielinis rašo: „Taigi nesmerkime valdžių, o pažiūrėkime į save ir keiskimės patys.“ Dabar, stebint žadą pasispaudus Afrikos virsmus, atrodo viskas keičiasi greičiau nei manome. O ir pas mumi visuomenė juk keičiasi (atvažiuoja-išvažiuoja), piliečiai pilietiškėja (mitingai dažnėja, komunalinės skolos didėja), vat tačiau valdžia ir krėslai stovi kur stovėję.. Ne dažniau nei reikia šnekama, demagogiškai ironizuojant prarastus metus, o juk ir žmogui virš trisdešimties jau ne geriausias metas keistis. Ir dėl dr. Bielinio galimybių keistis abejočiau… O ir prasmė kame, nebent – „pasikeisk, priimk tikėjimą, ir būsi išganytas“? Ir jei pasikeisiu, o aplinkui nieks nepasikeis?.. Kas man kompensuos prarastąjį „aš“?

  • vaiva

   Aušra, aukso žodžiai:-)

 • vazedo

  Kiek teko klausyti Radzevičiaus pasisakymų, tiek nuolat įistikindavau, kad šis žmogus atstovauja ne žurnalistų bendruomenę, bet leidėjų interesus. T.y. žurnalistų darbdavius ir verslo interesus. Turbūt kitaip savo poste nedirbtų. Apgailėtina situacija.

 • Rytis I

  Tai visdėlto, kodėl p. Radzevičius užblokavo LRT informavimo aptarimą, kokie jo (jų) argumentai? Vėl trūksta kokio tai teisinio išaiškinimo, kuris bus vėliau, kuris dar ruošiamas? Dainiaus blogas tyli… Ir ką turėjo omeny, teigdamas jog posėdis uždaras? Suprask, pats balsavimo faktas yra konfidenciali informacija?

  • nerijus

   Įtariu, kad Artūras gailis, jog pirmininku išrinktas D. Radzevičius?..
   Kaip balsavo Radzevičius, Artūrai?..

 • Muzikas

  O kokie argumentai valdybos, kuri pasitikti direktoriumi ?

 • nijole

  Gal ir kvailas klausimas, bet negaliu suprasti, nerandu jokių racionalių argumentų-kodėl išrinkote Radzevičių pirmininku?

  • Nijole, tada daugiau niekas nenorėjo…

   • nesvarbu

    :DDD

   • austras

    Turiu tokį jausmą – Artūras Račas šį šeštadienį gavo „smūgį į nugarą“ – kaip vokiečiai 1918 metais… Tik įdomu ar tikrai?

    • mielas, Austrai, aš taip nesakyčiau. Gal net priešingai – šeštadienio posėdyje sužinojau naujų dalykų.

     • austras

      Gerbiamas Artūrai, pastebėjau jau antrą reklamą Jūsų bloge. Ir iš tiesų džiaugiuosi. Netgi jaučiuosi prie jos truputėlį prisidėjęs. Nes truputėlį prisidedu prie Jūsų blogo turinio. Nors Valentinas ar mdxacuk, matyt, bus priešingos nuomonės. Aš kuklus – pripažinsiu kad jie prisideda labiau. Džiugu už Jus ir už blogo lankytojus:) Net ir už Fredį šiuo atveju džiugu.

     • mielas Austrai, nelabai suprantu, apie kokias reklamas kalbate. Bet džiugu, kad džiaugiatės. Ir aš džiaugiuosi kartu su jumis.

     • austras

      Ups, kažką ne taip supratau šįkart :) Persiprašau.

     • mielas Austrai, nebeatsiprašinėkite. Juk tai taip tamstai būdinga – pirmiausia pasakyti, o paskui jau galvoti, ką pasakėte. Aš bandysiu nebekreipti dėmesio.

     • austras

      Sakykim, kad man tai būdinga. O Jums būdinga įsivaizduoti Marą, kuris pagal Jus įsivaizduoja turintis didelių privilegijų.

     • austras

      Tiesiog iš smalsumo norėčiau paklaust adbox.lt – ne reklama?

     • mielas austrai, šiap jau yra google, bet norėdamas užbėgti už akių kokioms nors tamstos interpretacijoms tenkinu tamstos smalsumą: adbox.lt skydelis tinklaraščio dešinėje yra reklamos įrankis.

    • austras

     Ačiū už paaiškinimą. Google yra ir google buvo pažiūrėta. Bet aš kaip tikras nesusipratęs dundukas paklausiu truputį detaliau – kuo vaizdelis adbox.lt su firmos ženklu (reklamos įrankis) skiriasi nuo pačios reklamos? Žmogus užėjęs į Jūsų tinklaraštį šiandien mato būtent adbox.lt reklamą.

  • nesvarbu

   Jei ne šis tinklapis, tai net nežinočiau, kad tokia LRT Taryba egzistuoja. Kiek tokių ar panašių tarybų ant Lietuvos,nuobodybė. Dabar gi esu nuolat ir aktyviai informuojamas apie šios tarybos posėdžius, darbotvarkes, problemas ir kitas aktualijas. Todėl jau puikiai išmanau šios tarybos veiklą,užduotis, žinau jos narius,kas juos paskyrė, kada baigiasi jų kadencijos, bei kas toks yra šios tarybos pirmininkas ir kodėl būtent jis yra pirmininkas. Žinau net tokias subtilybes, kaip kad po kiek konkrečiai laiko galima svarstymui vėl teikti klausimą dėl nepasitikėjimo LRT generaliu direktoriumi ir nuo kada tą laiką skaičiuoti. Prie to LTV iš esmės visiškai nežiūriu.

   • WU

    Pritariu. Jei ne Artūras, man visiškai būtų nusispjauti ant lrt, o dabar kartais paskaitau apie ją čia.

    • nesvarbu

     WU, tačiau mokesčius tos LRT išlaikymui tai mokame, todėl keblus klausimas dėl to nusispjovimo. Jei ankščiau dar buvo abejonių , tai kuo toliau tuo labiau yra akivaizdu, jog tai tik žiauriai brangus žaisliukas įtakos grupių rankose. Beje, įteiktas jiems už dyką. Kita vertus beveik socialinė įstaiga-virš pusės tūkstančio žmonių, kurių kūryba reikalinga tokiam mažam procentui žmonių.Kalbant iš esmės, bei atsižvelgiant į kitų informacijos priemonių (facebook, twiter, blogai, laikraščiai on-line, i-phone, internetinė, skaitmeninė TV su tūkstančiais programų ir pan.), tai dabartinis LRT modelis yra sovietinis reliktas. Kuris gal ir gali veikti kokioje turtingoje Anglijoje, tačiau tik ne skurdžioje šiandienos Lietuvoje.

    • nesvarbu

     Veikėjai sugalvojo, kad LRT atlieka misiją, yra nacionalinė. Labai panašu į oro transporto atvejį, kuomet visi galvojo, kad Lietuvoje būtinai privalo būti nacionalinis vežėjas. Tai tas nacionalinis vežėjas iki tol parazitavo ir siurbė pinigus, kol sprogo.Neturi Lietuva nacionalinio vežėjo ir ką? Ogi nieko. Skraido lėktuvai.

     Taip ir su LRT, akių mulkinimas ta kultūrinė Misija, atvira apgaulė ir sukčiavimas, siekiant savanaudiškų tikslų. O kultūrinių, švietėjiškų ir panašių laidų bei programų už tuos dešimtis milijonų, kuriuos suryja šis LRT monstras, tai talentingi Lietuvos žmonės, menininkai sukurs jų tiek, kad nebus net laiko viską peržiūrėti.

     Apie tai, apie pačios LRT koncepcijos ydingumą, manau reikia kalbėti, o ne apie kažkokį žaidimą nepasitikėjimais, kadangi ydingos sistemos vadovas negali būti geras iš principo.

   • nerijus

    nesvarbu

    Visas datas pamenate?..Priminkite.

 • rimtas klausimas

  BNS pranešimas: “…LRT tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius … sakė, kad siūlymui reikšti nepasitikėjimą nesulaukus reikiamo palaikymo, šis klausimas pagal esančią tvarką pusę metų negalės būti svarstomas.”

  Kokiame įstatyme yra ta pusė metų? Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme jokių pusės metų neradau. Štai įstatymo 12 straipsnio 4 dalis: “Generalinis direktorius dėl Tarybos pareikšto nepasitikėjimo gali būti atleistas iš pareigų nepasibaigus jo įgaliojimų laikui, jeigu už tai balsuoja ne mažiau kaip 2/3 visų Tarybos narių.”

  Jeigu LRT įstatyme nėra tokio reikalavimo, kad nepasitikėjimą galima reikšti ne dažniau kaip vieną kartą per pusę metų, tai kokiame įstatyme yra? Būtent kokiame įstatyme, nes joks poįstatyminis teisės aktas negali praplėsti įstatymo reguliavimo apimties ir turinio, nes taip būtų pažeistas konstitucinis įstatymo viršenybės principas.

  • čia pagal LRT tarybos darbo reglamentą, kuris paskutiniajame tarybos posėdyje buvo papildytas, įrašant tą naują nuostatą apie pusmetį.

   Nelabai supratau, kam to reikia, nes nepamenu, kad kada nors nepasitikėjimas būtų svarstomas dažniau, tačiau nematau problemos. Ypač turint galvoje dabartinę LRT tarybos sudėtį ir jos požiūrį į dabartinį LRT generalinį direktorių.

   • nerijus

    WU, Artūrai

    Kaip tarybos darbo reglamentas gali būti aukščiau už LRT įstatymą?..

    Ar negalima, nepasitikėjimo, reikšti kiekvieną, tarybos, posėdį?..

   • WU

    Kyla klausimas, ar toks reguliavimas gali būti nustatytas reglamente ar jis turi būti įstatymo lygiu. Poįstatyminiu aktu nustačius tokį teisinį reguliavimą galimai iškraipoma įstatymų leidėjo valia..

   • hm

    Pusei metų duodamas imunitetas daryti ką tik nori, be pasekmių? Kai pusė tarybos nepasitiki? Tai dabar kas atsako už LRT veiklą tą pusmetį, ar taryba, ar generalinis direktorius?

   • čia pagal LRT tarybos darbo reglamentą, kuris paskutiniajame tarybos posėdyje buvo papildytas, įrašant tą naują nuostatą apie pusmetį.

    ar būtų galima sužinoti, kieno iniciatyva į LRT tarybos darbo reglamentą buvo įtraukta aukščiau paminėta nuostata? taip pat, kas balsavo už šios nuostatos įrašymą?

    • mielas zeke, bijau suklysti, bet atrodo, kad naują nuostatą pasiūlė LRT tarybos pirmininkas, o priimta ji buvo bendru sutarimu.

 • Ne į temą

  http://www.kinogramas.lt/blog/darbo-paieska

  „darbdaviai surado naują mokesčių optimizavimo aka vengimo sistemą… Dabar kalbant su darbdaviu reikia nepamiršti paklausti ar reikės išsiimti verslo liudijimą“

  Geros idėjos nežūsta.

  Apie tai kalbant, ar jau atėjo atsakymas iš VMI dėl verslo liudijimų balsas.lt? Ką ketinate dėl to daryti?

 • sataniuga

  Palaikau ir pritariu.

 • Rytis I

  Simboliškai skamba paskutinis įrašas p. Dainiaus bloge. Pilna video versija apie tai, kaip žurnalistai laižo savo šefui. Nežinau, kiek Rusijos politiniai niuansai aktualūs Lietuvos kasdienybei, bet kažkaip bandai suprasti, ar tai tipo būna ir blogiau, gal geriau?..

  • Rytis I

   ps. ten įrašas jau ne paskutinis, beje – „Uždarame posėdyje svarstyto pasitikėjimo generaliniu direktoriumi klausimo komentuoti neleidžia teisės aktai.“ Trumpai. Galime žinoti kad pasitikėjimas buvo svarstytas bet ar jo dar liko – ne.

 • Linas

  Nežinant žmogaus tikrosios pozicijos svarstomais klausimais,negalima jo beatodairiškai pulti,nesvarbu,ar tai būtų Radzevičius,Siaurusevičius,Maldeikienė ar tas pats Račas.Reikėtų jiems visiems leisti pasisakyti visais klausimais dėl savo vykdomos veiklos programų.Gerai būtų ne bandyti kitus keisti,o bandyti pasikeisti mums visiems kartu paėmus,o tada ir turėsime vertingesnę ir tvirtesnę Televizijos tarybą.Mano nuomone,jei gerb.Radzevičius neblokuotų kai kurių aptarimų,tai atsidurtų kapitaliai apgailėtinoj situacijoj,ir jo jau niekas niekada niekur neberinktų,kaip jis pats benorėtų.Iš viso,jeigu ne Artūras,man ant lietuviško televizoriaus ir visų televizijų būtų nusispjaut,o dabar esu priverstas žiūrėti ir domėtis.Dabar jau supratau,kad atsižvelgiant į kitų informacinių priemonių modelius(pvz.i-line,on-phone,twibook,faceter,etc.)dabartinis visų televizijų modelis yra per brangus žaisliukas bei iš esmės sovietinis reliktas ir gerai veikti galėtų nebent kokioj Anglijoj ar Katare.

 • Petriukas

  Pusės metų neliečiamybė iš ties įdomiai skamba. Ypač menkai gerbiamo Siaurusevičiaus atveju.