Trumpiausias LRT tarybos posėdis

Dvi valandos – tiek truko balandžio 27 dienos LRT tarybos posėdis.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio, kai  juose dalyvauju, tai buvo pats trumpiausias posėdis.

Daugiausiai laiko buvo skirta Valstybės kontrolės audito ataskaitai aptarti. Posėdžiui pirmininkavęs A.Jokubaitis atkreipė dėmesį, kad Valstybės kontrolė iš esmės geriau įvertino LRT administracijos darbą nei tarybos, o kai kurie kiti tarybos nariai pasidžiaugė, kad auditas neatskleidė jokių nusikaltimų ar neskaidraus lėšų panaudojimo.

Iš tiesų, tai nelabai ir galėjo ką nors panašaus atskleisti, nes finansinės veiklos Valstybės kontrolė netyrė. Tai buvo veiklos auditas ir jo išvados susijusios su veikla – tai yra, pirmiausia LRT įstatymų keliamų uždavinių, dar vadinamų misija, vykdymu.

LRT generalinis direktorius tarybos narius informavo, kad LRT administracija labai draugiškai bendravo su Valstybės kontrole ir pateikė visus prašomus dokumentus. A.Siaurusevičius pasidžiaugė, kad buvo atsakyta į visus klausimus ir kad Valstybės kontrolė liko patenkinta gavusi informaciją apie konkrečių darbuotojų atlyginimus ir konkrečių laidų sąmatas. Jo nuomone, kažkas Valstybės kontrolei teikė informaciją, kuri nebuvo teisinga.

LRT direktorius taip pat informavo LRT tarybos narius, kad LRT niekaip nesiseka gauti ES paramos LRT pastatų renovacijai, nes Ūkio ministro įsakymu LRT negali būti tokios paramos gavėju. Viena tarybos narė siūlė kreiptis, kad „ši nesąmonė“ (tas įsakymas) būtų atšaukta, tačiau taryba šiuo klausimu jokio sprendimo nepriėmė.

Tačiau taryba nusprendė sudaryti darbo grupę, kuri aptars Valstybės kontrolės audito ataskaitoje išsakytus priekaištus dėl laidų vertinimo kriterijų tikslinimo.

Tarybos nariai posėdyje taip pat diskutavo dėl LRT finansavimo: ar pirmiausia taryba turėtų tvirtinti laidų mastą ir struktūrą ar tai turėtų būti daroma, atsižvelgiant į LRT skiriamą finansavimą. LRT generalinio direktoriaus nuomone, pastarasis variantas reikštų LRT suvalstybinimą ir taryba tokiu atveju taptų valdžios, o ne visuomenės interesų gynėja.

Dauguma kalbėjusių tarybos narių tokiai A.Siaurusevičiaus pozicijai pritarė.

Aš nekalbėjau, nes nesu tikras, ar valdžia nėra visuomenės dalis ir ar šiandieninė taryba tikrai žino, koks yra tikrasis visuomenės interesas. Asmeniškai aš to tikriausiai negalėčiau pasakyti.

LRT 2010 metų I ketvirčio biudžeto vykdymas bei balandžio 28 dieną įvyksiantis LRT tarybos narių susitikimas su trijų Seimo komitetų nariais buvo aptariami uždarame posėdyje. O tai, kas uždara, negali būti viešinama.

Posėdis praėjo labai ramiai.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • 300 lt už valandą, neblogai.

 • Rolandas

  Permečiau akimis Valstybės kontrolės audito ataskaitą. Jos išvados tiesiog nuostabios administracijos atžvilgiu. Išvados esmė-dėl kai kurių trūkumų kalta Vyriausybė-neskyrė pakankamo finansavimo. Vienintelė rekomendacija administracijai-numatyti papildomas priemones, kurios padėtų sumažinti LRT veiklos nuostolį.Ko verta tokia atvirai biurokratinė pusę metų ruošta ataskaita? Kokia jos vertė? Ką ji duoda?

 • laila

  Komentaras pašalintas A.R.

 • laila

  oi atsiprašau už klaidas, labai ramiai :)

 • laila

  „Mielas drauge“ dar nepradėjau keiktis, o jau komentaras pašalintas :)

  • miela Edita, ne čia draugų ieškote. O šiaip tai žodis „draugas“ iš tamstos lūpų man skamba kaip keiksmažodis. Todėl geriau jau nesikeikite.

 • laila

  Jūs – draugas? Cha cha cha…

 • Rolandas

  Artūrai, turi turi ji draugų.Mane.

  • laila

   Dabar tai tikrai pasikviesiu Rolandą verslo pietų.

  • Rolandai, tai gal jūs asmeniškai pabendraukite. Editai nereikės savęs pajuokai išstatyti, o mano tinklaraštis švaresnis ir mažiau juokingas bus.

   • laila

    Komentaras pašalintas A.R.

    • Rolandas

     laila, neerzink Artūro. Užblokuos. Parašyk geriau ką nors apie Lietuvos politiką Ukrainos atžvilgiu,pigesnes dujas arba argumentuotai sudirbk tą dermantininį čyvą, už tai, kad apie Prezidentę blogai pasisako.

     • laila

      Komentaras pašalintas A.R.

     • negerbiama Edita Šereliene, siūlau tamstai susirasti kitą vietą „pašėlioti“. Galite štai šiame tinklaraštyje

     • WU

      :DDDD

     • laila

      Putokite, putokite :)
      Suprantu, kad paliekate tik gerus komentarus apie save. Juk pagyriau ir aš Jus už pastangas pūsti burbulus :)))

 • Slyvanosis

  Siūlyčiau LRT tarybai nurodyti administracijos vadovui skirti 30 min. laidai „Valstybė kontroliuoja“. Nustatyti laidos transliavimo laiką – šeštadienį (arba sekmadienį) tarp 18 ir 20 valandos.
  Laidoje turėtų būti aptariamos VK auditų ataskaitos su komentarais ir rekomendacijomis.
  Laidos vedėjais nusamdyti Šaprą ir Jurą.

 • skaitytojas

  Gerb. Račai,gal galėtumėte iškelti LRT taryboje klausimą,kodėl iki šiol Lietuvoje neretransliuojama Latvijos valstybinė televizija? Kabelinės televizijos retransliuoja begalę rusiškų,lenkiškų taip pat baltarusiškų,ukrainietiškų kanalų,tačiau latviško-nei vieno. Juk matydami Latvijos televiziją,greičiau išmoktume giminingą latvių kalbą,sužinotume naujienas iš Latvijos tiesiogiai.Analogiškai,valstybinė Lietuvos televizija galėtų būti rodoma Latvijos teritorijoje. Informacijos prieinamumas padėtų suartinti broliškas tautas labiau,nei politikų deklaracijos.Kalbos apie baltų vienybę nebūtų tuščias garsas. Taip pat manau,kad Lietuvos strateginis partneris pirmiausia yra Latvija.

 • komentarius

  „Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) transliuotos laidos atitiko visuomeninio transliuotojo tikslus, – teigia Valstybės kontrolės auditoriai.“

  Kažkokia keista ta Valstybės kontrolės išvada – nors VK funkcija yra tikrinti, tačiau jie kažkodėl vertina…

  Primena VSD pažymą apie buvusį Lietuvos pašto vadovą A.Urboną: „krištolinio tyrumo žmogus“ – o vėliau paaiškėjo, kad įtariamas reketininkas.

 • a

  tas jusu lrt tai kitaipkaip balaganu nepavadinsi,nesuprasi ten nei kas ten realiai ta kontora valdo,nei kas uz ka atsako girdejau kad ten net valatka turi kazkoki balsa,visiskas nesusipratimas,vienu zodziu naikint ta lrt ar ka nzn,gaila pensininku kurie panorama ziuri,bet kaip is ten iskrapstyt tuos veikeju neisivaizduoja ,jie ten taip prisskrete,ar ten medum patepta :)

 • Albinas

  Kažkoks durnių laivas toji taryba. „Kai kurie kiti tarybos nariai pasidžiaugė, kad auditas neatskleidė jokių nusikaltimų ar neskaidraus lėšų panaudojimo“. Taigi tų lėšų, t.y. finansinės veiklos Valstybės kontrolė netyrė!

  „Valstybės kontrolė liko patenkinta gavusi informaciją apie konkrečių darbuotojų atlyginimus ir konkrečių laidų sąmatas. Jo nuomone, kažkas Valstybės kontrolei teikė informaciją, kuri nebuvo teisinga“. O gal tas kažkas kaip tik teikė teisingą informaciją, o Siaurusevičius melavo? Jau vien tai, kad ponios Miliūtės ar ir pačio Siaurusevičiaus atlyginimai neskelbiami (kalbama, kad apie 20000 Lt) verčia abejoti Siaurusevičiaus žodžiais.

  „Tačiau taryba nusprendė sudaryti darbo grupę, kuri aptars Valstybės kontrolės audito ataskaitoje išsakytus priekaištus dėl laidų vertinimo kriterijų tikslinimo“. Kokia darbo grupė gali vertinti kokią nors ‚Duokim garo“ – baisiausią laidą, kokia tik buvo LRT istorijoje? Jei ponas Račas norėtų, galėčiau argumentuotai tai įrodyti, apie tą laidą, beje, kažkada rašiau.

  „Tarybos nariai posėdyje taip pat diskutavo dėl LRT finansavimo: ar pirmiausia taryba turėtų tvirtinti laidų mastą ir struktūrą ar tai turėtų būti daroma, atsižvelgiant į LRT skiriamą finansavimą“. Na čia tai jau visai proto pametimas: LRT turi konkrečią sumą pinigų ir pagal juos, kaip ir kiekviena įstaiga turėtų planuoti savo darbą. Bet ne, drąsiai išleidžia 10 ar 20 mln. litų daugiau ir žino, kad už tai nieko nebus. Pamėgintų kokios nors mokyklos direktorius išleisti daugiau negu gauma, tuojau būtų baudžiamoji byla.

  „LRT generalinio direktoriaus nuomone, pastarasis variantas reikštų LRT suvalstybinimą ir taryba tokiu atveju taptų valdžios, o ne visuomenės interesų gynėja“. Dar viena proto duobė. Tai iš kur gauna pinigus LRT, jei ne iš valstybės. Bet valstybė juk gauna pinigus (surenka mokesčius) iš gyventojų, t.y. tos pačios visuomenės. O Taryba, matyt, išpūtusi akis klauso tokių Siaurusevičiaus paistalų.

  „Aš nekalbėjau, nes nesu tikras, ar… šiandieninė taryba tikrai žino, koks yra tikrasis visuomenės interesas. Asmeniškai aš to tikriausiai negalėčiau pasakyti“. Prašom, gerb. A.Račai, galėčiau Jums paaiškinti kas tai yra visuomenės interesas. Ir netgi be jokio honoraro, nors Jūs už tą pasėdėjimą taryboje nežinia dėl ko gaunate fantastines sumas.

  „LRT 2010 metų I ketvirčio biudžeto vykdymas bei balandžio 28 dieną įvyksiantis LRT tarybos narių susitikimas su trijų Seimo komitetų nariais buvo aptariami uždarame posėdyje“. Vadinasi, visos kalbos apie LRT krizę yra skiedalai, jei tikrų skaičių LRT Taryba negali viešai paskelbti.