Citata #408 A.Maldeikienė apie pilietinės visuomenės Lietuvoje tragediją

…palaipsniui GARBĖ aukotis virto mainų aktu. Va kur pilietinės visuomenės tragedija šitoje šalyje

racas.lt

P.S. Tikiuosi, kad kokie nors pasiaukoję neinterpretuos šios citatos taip, kaip kažkada kitą jos citatą įvertino vienas tada dar tik būsimas ir neįvertintas mokslų daktaras, nematantis jaunimo, nes pats tikriausiai jau paseno.

(5 balsų, vidurkis: 3,60 iš 5)
Loading...
 • Valentinas

  Jei buciau Blinda, Tadas Blinda, pasakyciau: duokit man 100 tokiu Maldeikieniu ir Lietuvoje as yvesiu tvarka.
  P.S. lai neuzsigauna miela Ausra ;)

 • aušra maldeikienė

  Aš tvarkos neįvedinėju niekur, išskyrus savo butą (ir tai niekada NIEKADA netvarkau vyro knygų ar vaikų asmeninės erdvės, nes juos gerbiu ir bijau įžeisti) ir savo galvą. Tai pirma. Ir skirta Valentinui, kuris, teneužsigauna, skirtingai nuo manęs matyt mėgsta dideles diktatūras:). Aš nepernešu jokių nurodymų sau, tad ir kietiems nedalinu, nors aiškiai suformuluoja, ką sugebu matyti.
  Bet rašau ne todėl, o todėl, kad nesupratau, koks ryšys, GA,tarp mano anos citatos ir to teksto Bernardinuose. Aš kažką praleidau?

  • suomis

   Man atrodo, kad rišys akivaizdus. Ir ten kur apie talentus, man patiko.

  • MA, mano labai subjektyvia nuomone, yra ryšis tarp šios ir anos citatos. O ana citata buvo susijusi su labai įdomia diskusija, kurią užvedė asmuo, parašęs tekstą Bernardinuose. Įdomiausia, kad tame tekste jis ragina jaunimą daryti tai, ko pats – vėlgi tik mano subjektyvia nuomone – niekada nėra daręs. Tad ryšis toks, kad ši citata man priminė apie neįvertintų talentų problemą:)

  • Krepofobas

   Planinės ekonomikos gerbėja Aušra Maldeikienė vėl ir vėl vuljgariai priešpastato garbę ir mainus. Garbę drąsiai galima mainyti į meilę, atlaidumą ir pan.
   Taip, mainai kartais būna nevykę. Bet mainai yra nuostabus dalykas, nemažiau negu GARBĖ.
   Didžiosiomis raidėmis rašyti – prastas skonis.

 • aušra maldeikienė

  Beje, GA, šita citata anoje vietoje sulaukė dviejų ir ABU neigiami vertinimų…Man kažkodėl labai patiko. Bet kodėl man patiko? Nežinau. Gal kad patvirtina mano prielaidą, jog dabr daug kam atrodo, kad viskas turi būti apmokėta. Juk dabar net vaikus pradėjo auginti todėl, kad senatvėje pensiją suneštų.

 • Rytis I

  Pasmerkta tauta, kuri (vien) herojizuoja savo istoriją. Kontraversiška mintis, kažkada taip sakė vienas rusų disidentas apie didžiarusišką patriotinį auklėjimą. Kitas kontekstas, kiti laikai. O bet Pavlo Korčiagino mes iš dalies vaikai…

  • Rytis I

   ps. čia tik labai tolima sąsaja su duotąja tema :)

 • Stogas

  Pamenu paskutini anekdota is Kauno- ex Meras Kupcinskas dalyvavo savaitgali savanoriskoje talkoje „Darom“ ir uz tai gavo alga, berods dar ir turejo but priskaiciuoti virsvalandziai uz darba savaitgaliais…..

 • Manau, kad kažką panašaus galima pasakyti ir apie (kažkodėl jau užmirštą?), kaip aš dažnai sakau, solidarumą pagal konservatorius. Tuo metu, kažkas stebisi, kai ministrai kalba apie „kvailius“ sutinkančius dirbti už mažiau nei 5000 lt, tikrais kvailiais, kažkodėl, laikomi tie, kurie sutinka dirbti už 670 lt…

  Vertybių krizė tęsiasi…

 • romas

  Garbė dirbti bet kokį darbą. Pilietinės visuomenės tragedija šioje šalyje, kad jie vis atlyginimais nepatenkinti.

 • Čia, matyt, ta pačia proga portale gerasklausimas.lt kažkas paklausė: Ar naudinga būti donoru? Galima būtų ir padiskutuoti apie tą klausimą iš vertybinės pusės, bet klausimo tag’ai yra: kraujas, pinigai, žmogus…

 • Fredis*

  Skambūs pareiškimai ir lozungų sakymas apie GARBĖS virtimą mainų aktu remiasi kiek senovišku ir labai nešiuolaikišku S.Pečeliūno praeities įvykių traktavimu, kai atsikuriančios valstybės savanoriai XX a. pradžioje buvo apdalijami žeme – http://www.balsas.lt/naujiena/215098/mykolas-krupavi-ius-ir-dvi-zemes-reformos.
  Visi mes esame skirtingi ir mąstome labai skirtingai, tokiais ir būkime.

 • Karolis Jachimavičius

  „Šiai sąjungai niekada nepriklausė trys Baltijos šalys, savo prijungimą prie TSRS prieš Antrąjį pasaulinį karą laikančios okupacija. Vėliau iš NVS pasitraukė Gruzija, 2008 metais kilus trumpam karui su Rusija“, rašo BNS. Rašo, kad okupacija – Baltijos šalių nuomonė… :|

 • Izbliondimas

  „Žmogus, kuris galvoja tik apie save ir visur ieško naudos, negali būti laimingas. Nori gyventi sau – gyvenk kitiems“ Liucijus Anėjus Seneka

  Manau, kad toks kapitalizmo supratimas, kokiu gyva visa Lietuva (visa sąlyginai, – juk ne aš vienas kapitalizmą, kaip ir kitus izmus vertinu kaip Šėtono darbą…), – aplamai apie žmogų čia kalbėti net nuodėminga būtų. Jo kaip tokio kapitalizme net teoretiškai ir būti negali… tai robotas, kalti pinigus, – net iš to, kai kala pinigus jis ir tuomet, kai koks iš artimųjų tikrai tikras genijus (netyčia per tūkstantmetį užklydęs…) pasimiršta…

  Taip kapitalizme tu priverstas galvoti apie kitą (kapitaliamas priverčia tą žmogeliuką atlenkti stipriai užgniaužtus į save nagus, – tas ties, tas taip…), – nes kitaip bankrutuosi…. tik šypsena nuo ausies iki ausies, tik į bet kokį klausimą, net nenugirstant , ko nori… – OK (nors gal po valandos ir kojas jau turi pakratyti…).
  Bet tai iš esmės galvojimas apie savęs išlikimą, ir tik, šioje pragaro Žemėje…
  Ir net ne lašelis to tikro gyvenimo, visgi yra, – bet ne pas tuos, kas myli, kas gėrisi, kas kaifuoja kapitalizmu… ir čia bet pora tokių pastebiu (savęs prie tų paminėtų (uomenyje, žinoma) poros asabėlių, žinoma, nepriskiriu, – aš jau… šalta, bjauri kapitalizmo grimasa tik… deja, belikusi…, kaip ir visi kiti, deja…).

  • aušra maldeikienė

   Kapitalizme bankrutuosi, jei nematai rinkos, jei dirbi ne rinkai, o sau. liksi prie suskilusios geldos. Bet tam, kad tai veiktų turi būti kapitalizmas. O jo Lietuvoje yra itin mažai. Na tiesiog trupinėliai. Čia normali biurokratinė išteklių valdymo mašina, kur vertę turi tik kai kurie ištekliai. Žmonės pavyzdžiui, tos vertės dažniausia neturi.

   • Izbliondimas

    Aš turėjau omenyje kitką… atvejį, kai puikiai matai tą rinką, kai dirbi jai ir t.t. ir pan. – apie tokius netgi atvejus Lietuvoje (jų tikrai yra, nes tokius žinau gerai, kaip sakoma nuluptai…)… – bet tuo atveju žmogaus, kaip žmogaus, aplamai jau net teoriškai negali išlikti… jis tiesiog kaip žmogus ištirpsta… išnyksta… jis jau „staklių“ detalė tik.
    Tai aplamai atskira kalba, apie reikalus, kurie jau pasaulyje yra suvokti.
    Esu tikras, kad tai ir Jums yra žinoma.
    Bet tik ne šiai publikai, kuri čia lankosi.
    Jei pradžioje reikia dar atidžiaugti tuo kapitalizmu (kalbu apie Jūsų minimą…. ta prasme tikrąjį…). Ištarti raidę A.
    o su jais apie sekančią raidę nėra ko ir burnos aušinti… vieniems gal tik šiandien… kitiems aplamai niekuomt, nes jie yra pasmerkti mirkti klišėse…. nebet ten kas (jų autoritetas) numetų naują klišę… Bet jiems patieks tai niekada nedašus, jei kas nesugebės numesti tą kitokią klišę.
    Bet mūsų pasaulyje, tai ką kalbu jau nėra nauja. Tuo gyvena jau daugelis mąstančių žmonių, ir tik tuo.

    • Auksinis kardas

     Gali būti visoks darbas rinkai. Jei jame stokojama moraliai patenkinančių šaltinių, jei tai veikimas, nukreiptas pirmiausiai į pinigą – susitelkimas į jį netrunka parodyti savuosius trūkumus. Jei tai darbas žmonių labui, kartu pelnant ir nebūtinai prastą atlyginimą – tai yra gairė kurlink dabar kaip tik metas sukti. Tas pats kapitalizmas nebūtinai turi būti vienodas: yra galybė kapitalistinių šalių su aibe veikimo atmainų ir labai įvairaus persipynimo su šalies (ir pasaulio) visuomene. Klaidinga yra matyti vien dabar mūsų šalyje nusistovėjusį veikimą kaip tai, kam būtume pasmerkti, kalbėdami apie kapitalizmą čia. Bet ir tikriems pasikeitimams reikalinga kreipti santykius geresnių formų link.

     • Izbliondimas

      Jums, Auksinis Karde, visiškai pritariu.
      Jūs parašote rimtai, apgalvotai.
      Aš čia taip pamėtau, dažniausiai labai skubotai, tad labai nevykusiai, šaržiukus kabutėse… tiesiog mananat tiktai tam, kad sukelti vieną kitą mintį.
      O Jūs labai teisingai, manau, sakote – kelių išeičiai yra.
      Tik, esminius, gerus, – kas minutę pararandame negrįžtamai.

    • bang

     Iziobliondimo rašymo maniera stebėtinai panaši į seniai matyto A.G. Taip pat ekologiškomis daržovėmis балуетесь ? :)

   • Fredis*

    Kai mano mamai depresija – aš jai liepiu pakramtyti šokolado, tik to tikrojo, kurio sudėtyje kakavos pupelių ne mažiau 66%. http://www.moteris.lt/lt/naujienos/sveika_gyvensena/sveikatingumo_gidas/visa_tiesa_apie_sokolada_kaip_issirinkti_geriausia/ Padeda!
    Įdomu kokias knygas reikia skaityti ir kur gyventi, kad prieiti prie giliamintiškos įžvalgos teigiant, kad mūsų valstybėje nevertinami „žmonių ištekliai“? Ir dar susidariau įspūdį, kad poniai Mokytojai visos blogybės prasidėjo kokiais 1990 m., todėl specialiai įkėliau V.Valiušaičio tekstuką apie praėjusio šimtmečio istorijos fragmentą. Visos žmonių nuodėmės ir silpnybės pasireiškė ir tuomet, viskas parašyta lyg vakar būtų vykę.
    Sunku iš šalies stebėti žmones, kurie ne gyvena, o kenčia…

 • leokadija

  nesutinku, kad signatarai dejo parasus apie nauda galvodami. Gal pasinaudokime senoliu ismintim ir nematuokim kito blogybiu pagal savo prarugimo laipsni.
  Tragedija as matau kitur – tapo irasta lietuviams negerbti kito zmogaus ir matyti jame niekingesni, prastesni sutverima…

  Valentinai antrasis, rasiau apie nauju komentaru pristatyma DESINEJE ekrano puseje, atskirame langelyje. Ten jusu neatskirsi. Visiems nepatogu. Seimininkui reiktu gal isikisti ir neleisti naudotis tais paciais vardais komentuojant. Ar jums butinai reikia to valentiniskojo ivaizdzio? Bet kuriuo atveju, jusu planas pavyko – diskusija nebesigauna, tik piktas amsejimas.

  • Auksinis kardas

   Kultūringa būtų papildomai žymėti savąjį pasivadinimą, jei jis tikrai pageidautinas būtent toks, kartotinis: pridėti I, III, nesunku sugalvoti kažką kitaip. Išties, kartais norėčiau bakstelėti į Valentino vardą ir pamatyti nuo seno žinomo Valentino komentarą.

  • Andrius

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • Rytis I

    Komentaras pašalintas – A.R.

    • Andrius

     Ryčiui.
     …Išsirinkote, gerbiamasis, iš konteksto padrikai tris žodžius ir jums jau „eklektika“… Tai atimkite žodį „Dievas“, kurio paminėjimas niekaip nebuvo surištas su pečeliūno „portretu“ ir bus aksioma, o ne „eklektika“… Ar jūs kaip toj „užkalnio 5“ – „malsite“ tol kol išversite pasakyto prasmę atvirkščiai ?

     • Rytis I

      „Dievas“ berods buvo šalia… Tikrai niekuom nesurištas, bet juk šalia :)

     • Andrius

      Komentaras pašalintas – A.R.

  • Valentinas

   Miela leokadija,
   Nenoriu jusu nuvilti, taciau siame tinklapyje Valentinas zydrasis atsirado veliau uz mane. Kitas dalykas, kad manes cia ilgai nebuvo. Labai ilgai. Todel bukit protinga mergaite ir diskusija del valentino su logotipu „antrasis“ prateskite su zydruoju Valentinu. O kad jums butu linksmiau, pasiimkite ir Auksiny Karda, jis cia trecias ir paskutinis, kuriam painu susigaudyti dvieju spalvu pasaulyje.
   Beje, jusu komentarai, miela leokadija, primena amsejima kaip niekieno kito. Jei dar tesite panasia gaida, as daugiau jums nebeatsakysiu – ketvirtu amsiumi tikrai nebusiu. Pagarbiai, Valentinas.

   • Auksinis kardas

    Valentinai žaliasis, tikrai nesiimu būti ekspertu kada pats čia atsiradai – tame nėra daug prasmės, tačiau turbūt daugelis, kaip ir aš, labiau prisimena čia ir kitur besisukiojusį kitos spalvos asmenį tuo vardu. Faktas, kad painiava kilo kai parsiradai pats. Faktas, kad tai nėra patogu, nes dešinėje išnašos pateikiamos be adresui priskirto paveikslėlio spalvos išskyrimo, o kitus vardus lengva pažinti pagal patį nesikartojantį vardą. Jei paties savivertė užgaunama dėl klaidingo priskyrimo prie vėliau čia besilankančiųjų, siūlau pagalvoti apie patrauklią kompensaciją: naudoti Valentino Pirmojo vardą. Tai atitiktų teigiamą tikrovę, ir išspręstų nepatogumą. Tikrą, pastebėkime.
    Ne mažiau pagarbiai.

    • Valentinas

     Auksinis Karde,
     As neuzsigavau ir (arba) nebuvau niekaip kitaip uzgautas. To padaryti jums (kardui, zydrajam ar leokadijai) neymanoma. Pakartosiu jums asmeniskai: jeigu jums nepatogu, isspreskite savo problemele jums patogiu budu be manes. Tik tiek. Negi jums tai per sudetinga? Is tamstos komentaru susidariau nuomone jus esant pakankamai gabiu. Nejaugi klydau.
     Jei dar tesite panasia gaida, as daugiau jums nebeatsakysiu – ketvirtu amsiumi tikrai nebusiu. Pagarbiai, Valentinas.

     • Auksinis kardas

      Bet kad tai visai ne mūsų problemėlė? Tai naudojimosi svetaine, ergonomikos problema. Kurios tiesiausias kelias sprendimui – pakankamas rašančiojo sąmoningumas, bei geranoriškas poelgis bendrajam labui. Aišku, geranoriškumo stoka nestebina, kai dorybės iškeltos į transcendenciją.
      Bet gal dar lieka šansas sąmoningumui. Man atsakyti nebūtina, sutinku.
      Ne mažiau pagarbiai.

 • A.Šliogerio auksinės mintys: ‘Daug kalbama apie pilietinę visuomenę, bet aš tokį dalyką laikau fantomu. Pilietinės visuomenės niekada nebuvo, nėra ir nebus. Bet pilietinė valdžia – gali ir privalo būti. Respublika be pilietinės valdžios yra neįmanoma. Visus mus valdo egoistinis interesas; tai natūralu. Tik krikščioniškų angelų choruose būna „žmonijai tarnaujančių” šventuolių..Parašė Versus | 2009-09-03

 • Valentinas

  Kadangi Maras nebesidomi Raču, tai pabandysiu jo vietą užimti aš. Akivaizdu, kad sąvoka „Garbė“ yra lygiai tokia pat trancendencija kaip ir „Dievas“, „Dvasia“ ir t.t. „Garbės“ negali nei paliesti, nei išmatuoti, tai yra grynas išsigalvojimas, abstrakcija. Visi žinome gerbiamo Artūro Račo požiūrį į religinės kilmės trancendenciją (tiems, kurie nežino primenu, kad požiūris yra griežtai neigiamas, peraugantis į niekinimą). Tokio niekinimo oficiali priežastis – kad tai yra neracionalios, neįrodomos pasakos (taip bent jau aš supratau). Todėl jei Artūras Račas būtų nuoseklus, t.y. jei jis vienodai niekintų visus neįrodomus, išsigalvotus, trancendentinius dalykus, jis turėtų supeikti ir suniekinti Maldeikienės citatą kaip blėnius. Deja, panašų, kad gerbiamas Artūras trancendencijai taiko dvigubus standartus.

  • Fredis*

   Agnostikai ir laisvamaniai religines kategorijas keičia etinėmis, etika yra filosofijos sritis, kuri yra kreivarankio, o ne Maro nagrinėjimo objektas. Filosofijoje etiškas elgesys yra tas, kuris laikomas „geru“ arba „teisingu“. S.Pečeliūnui geri ir teisingi poelgiai ir veiksmai yra vieni, o Mokytojai Aušrai – kiti, o į Marao straipsnį Bernardinai.lt reikia pasižiūrėti atidžiau, VU dėstytojas pasirodė kaip jautrus tribūnas, kuriam labai aktualu kas vyksta visuomeniniame gyvenime ir dėl to skauda širdį. Į Maro šauksmą užvakar sureagavo studentai Kaune http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/ministras-apie-studentu-protesta-reikia-diskusijos-o-ne-plakatu-384034

   • Valentinas

    Nėra jokio skirtumo ar išsigalvojimus ir abstrakcijas mes vadiname religinėmis kategorijomis ar etinėmis. Pavyzdžiui tokia kolektyvinė abstrakcija kaip „Lietuva“ yra dažnai dievinama (sakoma, kad ji yra šventa), o kai kurie pasiryžę vardan jos ir mirti.

    • Fredis*

     Kad šeima yra abstrakcija dar galiu įsivaizduoti, Konstitucijoje ši sąvoka aprašyta labai nekonkrečiai (abstrakčiai) ir kiekvienas jai suteikia vis kitą turinį. Lietuva – labai konkretu, turi visus būtinus valstybės atributus – valstybinę sieną, valdymo organus, nuolatinius gyventojus, suverenitetą ir t.t.. Dėl šios politinės organizacijos kai kam mirti net privalu – duoda priesaiką.

     • Valentinas

      Lietuva kaip politinė organizacija nėra abstrakcija. Lietuva kaip „Tėvynė“, „Gimtinė“, „tėvų žemė“, „ašara dievo aky“, „šventa Marijos žemė“, „gimtosios žemės lopinėlis“ yra kolektyvinė abstrakcija. Pavyzdžiui, jei sugalvotume atiduoti/parduoti lenkams Šalčininkų rajoną (kad perkeltume lenkams savo problemas) politinėje organizacijoje pasikeistų tik sienos ir mažiau seimo narių (iš Lenkų rinkimų akcijos). Ekonomiškai ir politiškai tai būtų didelė nauda Lietuvai. Tačiau, Šalčininkų rajonas yra svarbi Marijos žemės dalis, gimtinės dalis, gimtosios žemės lopinėlis už kurį privaloma mirti, tačiau negalima atiduoti/parduoti lenkams. Tokia pozicija ir įrodo, kad Lietuva yra kolektyvinė abstrakcij.

     • Fredis*

      Šalčininkuose sumokėti mokesčiai ir pagamintos/nupirktos prekės papildo šalies biudžetą, todėl ekonomiškai šis kraštas yra labai svarbus. Apie politinę naudą – net aiškinti tikriausiai nereikia, nes valstybė visų pirma yra stipri savo žmonėmis, arba kaip pasakytų Mokytoja Aušra – „žmogiškaisiais ištekliais“. Koks brangus šis žemės lopiniėlis įrodo tas faktas, kad šiuo mūsų šalies regionu rūpinasi net trys-keturios valstybės.

     • romas

      Fredi, nepagauni Valentino minties, mano manymu. Nei ta garbė, kuri nusipelnoma už pasiaukojimą vardan Lietuvos idėjos, nei pati Lietuvos idėja nėra kažkas užtepamo ant duonos. Teritorija gi su žmonėmis ir jų ekonomine veikla tūkstančius metų buvo ir dar tūkstančius bus. Racionaliam žmogui normalu abejoti vertybėmis, kurių ant duonos neužtepsi, ir rinktis apčiuopiamus gyvenimo malonumus.

     • Fredis*

      romai, kadangi šio tinklaraščio skaitymas ir analizė yra privaloma TSPMI studentams, tai kažkas turi pasakyti teisybę ir durnas blevyzgas nukenksminti ir kas tai padarys jeigu ne aš.
      romai, juk Tu neabejoji, kad NT mokestis yra gėris, pagal idėją už surintas lėšas turėtų būti vystoma gyvenviečių infrastruktūra. Abejojantys idėja žmonės nusiperka Landcruiser ir rieda asfalte išmuštomis duobėmis rankomis sukiodami labai apčiuopiamą gyvenimo malonumą, o idėja taip ir tvyro ore.

     • romas

      Fredi, asfaltas visai nesusijęs su Lietuvos idėja.
      Mokesčiai yra ekonominiai instrumentai ir turi nešti visuomenei naudą. Sunku pasakyti, kokias sumas iš NT apmokestinimo galima surinkti, kiek kainuos administravimas ir kur realiai bus nukreiptos surinktos lėšos.

     • Valentinas

      Fredi,
      Jei Lenkija iš Lietuvos nusipirktų Šalčininkų rajoną už 10 mlrd Eurų, tai būdų daugiau naudos, nei visi visais laikais sumokėti jų mokesčiai :)

     • Fredis*

      Valstybės požymiai,
      pagrindiniai:
      1. tauta 2. teritorija 3. valdžia 4. suverenitetas
      papildomi:
      1. tarptautinis pripažinimas 2. mokesčių sistema 3. teisės kūrimas 4. kti,
      todėl asfaltas taip pat yra valstybingumo požymis.
      Toliau nesiplėsiu, nes Užkalnis mus pavadins nuobodylomis…

     • Valentinas

      Fredi, Užkalnis jau yra tave pavadinęs „komišku“, todėl nieko blogiau neatsitiks.

     • Fredis*

      jeigu tiksliai: „Ryškus komedijinis personažas, susireikšminęs juokdarys, sėdintis dramblio kaulo bokšte ir išrašinėjantis žmonėms receptus kaip reikia gyventi“.

     • Valentinas

      Fredi,
      Taip jis pavadino Račą. O tave jis pavadino maždaug taip:
      „Artūras Račas ir keli komiški jo blogo nuolatiniai komentatoriai“

     • Valentinas

      Manau labai svarbu issiaiskinti, ar Marijos zemes statusas suteikia didesne verte Salcininku rajonui. Ir kaip atrodytu lopinelis Marijos zemes bendrame Lenkijos dirvonu kontekste. Nes jeigu nemeluoja zecpospolitos XIX a. pirmos puses kronikos, dar tada kilo nemazas surmulys, kai vienas baudziauninkas teige galys mirti uz savo krasta, taciau teige tatai lenkiskai ir stovedamas butent ant Salcininku zemes, tuo metu priklausiusios smulkiam slektai Pawel’ui Kostowiak’ui, veliau emigravusiam y Argentina. Taciau gryztant prie temos, ar Marijos zemeje krites lenkiskai kalbejes, ir Salcininku rajona Tevyne laikes baudziauninkas turetu buti laikytinas kolektyvines abstrakcijos dalimi? Ir galu gale ar jam tai apsimoketu politiskai, o ypac ekonomiskai? Nepamirskime tuometines epochos aktualiju bei laikmecio dvasios apskritai.

  • nesvarbu

   Valentinai, visokie peceliunai ir kiti signatarai jau seniai vienareikšmiai įrodė, kad garbė yra ne trancedentinė, o patirties ribų neperžiangianti dimensija. Ir matuojama ji gali būti arais, net litais už arą. O kas liečia Maldeikeinės blėnius, tai visi turi imti pavyzdį iš manęs – visus jos teiginius „apie ekonomiką“ vertinti kaip gerą kaimietišką humorą.

  • Auksinis kardas

   Ar gali fizinis asmuo Račas, Artūras, pakankamai komplektuotas sąmone ir kūnu, turėti savąjį viengubą santykį atskirai į Dievą, atskirai į Garbę, mielas blėnių kepėjėli?

   • Valentinas

    Mielas demagoge,
    Gali, bet tokiu atveju turėtų išlikti nuoseklus, ypač turint galvoje, kad pats reikalauja nuoseklumo iš klerikalų.

    • Auksinis kardas

     Žmogus turi savo vertinimą į dalyką NE dėl to, kad dalykas yra suvokiamas abstrahuotai. Tiesiog moralė yra abstrakti, tačiau asmeniui priimtino tikrumo (beje, o kaip pačiam?), tuo tarpu religija – ne vien abstrakti, bet ir nepriimtinai prastai argumentuota. Eilinį kartą tas pats vargingas recidyvas – imama aiškinti ką kitas asmuo galvoja, ir čia pat nusilaužiama nuosavo galvojimo koja.

     • Valentinas

      Sveikinu, pagaliau pavyko parašyti komentarą apie mane susilaikius nuo kokios nors etiketės užklijavimo. Tai progresas nors ir nedidelis, nes iš karto primakliavojai kvailysčių apie recidyvus.
      Ar teisingai supratau, kad įsivaizduoji, kad yra esminis skirtumas tarp tokių abstrakcijų (išsigalvojimų) kaip Dievas ir Garbė?

     • romas

      Karde, garbė neturi jokios išraiškos, jei visuomenės pagarba negrįžta realiais įrodymais. Signataras Pečeliūnas negali prarasti ko neturi – juk visuomenė signatarų iš tikro negerbia. Gerbtų – manytų, kad padorios rentos signataras vertas. Iš viso, jei į politiką žmonės ateina ne iš verslo, po buvimo Seime – ypač kelias kadencijas – turi sunkumų grįžtant prie eilinio piliečio gyvenimo.

     • Auksinis kardas

      Valentinai, pačiam tikrai sekasi prasčiau – demagogo etiketę padoru būtų dar įrodyti :-)

      Progresas? Čia vėl paties atskaita? HA HA HA, baik pagaliau juokinti, mazgiuk :-DDDD
      Turi tą recidyvą, tai ir turėkis, jei patinka.

      Kaip, beje, labai tikroviškas pasaulio ošimas apie perdėtą pinigo valdžią – nenustebino pernelyg nemaloniai? :-D Neliūdėk, puikiai žinai, kad viskas bus gerai. Labai gerai.

      romai, vyrukas kalba ne apie sąvoką „seimūno garbė“, bet bendrą abstrakciją „Garbė“. Bando matuoti palei sąvoką „Dievas“, ir nieko išskyrus išsigalvojimus nesigauna. Artūras sąvoką Dievas naudoja religijos kontekstuose, tai ieškoti mažo skirtumo tarp tokio Dievo ir Garbės – nelabai dėkingas užsiėmimas, tarytum plikledis protelio kojelėms :-DDDD

     • romas

      Karde, aišku, kad nėra taip viskas paprasta su ta garbe :) Garbė turi ryšį su statu, o statusas yra vienas iš dalykų, šalia sekso ir valgymo, kurie mums svarbiausi. Tačiau su Valentinu aš kažkiek ir sutinku. Garbė Maldeikienės ir Račo interpretacijoje su statusu ne itin turi ryšį ir yra arčiau dievų bei dvasių. Racionalus žmogus tokiom garbėm netiki.

     • Rytis I

      „Garbė turi ryšį su statu, o statusas yra vienas iš dalykų, šalia sekso ir valgymo, kurie mums svarbiausi“. Be komentarų…

     • Auksinis kardas

      romai, paties dėstymas tik darkart patvirtina Maldeikienės teiginį, kad Garbė kaip moralinė gairė (ne kitų įvertinimas garbės medaliu, romai, bet vidinis kelrodis) gyvena šalyje, visuomenėje prastus laikus. Tai labai blogai, nes pasaulis yra pakilime į naujas įkalnes, kuriose tai labiau vertinama (priešingai ką tik prisiragauta).

      Mes labai nevykusiai pavėlavome į kapitalizmą – telaižome išvalgytas jojo lėkštes, nelabai suvokiame kuo mintame.

     • romas

      Ryti, čia nėra baigtinis žmogui svarbių dalykų sąrašas. Tiesiog statusas mums tiek pat svarbus kiek seksas ir pavalgyti. Tai reiškia, kad labai.

     • romas

      Karde, nėra jokios apibrėžtos moralės. Galima įtikinti visuomenę, kad signatarui gauti rentą arba gauti didelę rentą yra amoralu, bet nereiškia, kad yra kažkokios taisyklės šiuo atveju.

     • Auksinis kardas

      romai, man net nejauku, kai parašau apie ratus, o jūs – apie batus? Koks čia defektas, kad „nugyventi garbingai“, „garbė pasitarnauti“, „pasielgti garbingai“ atrodo tiesiog nesuvokiami? Kalbame ne apie visuomenės skirtą garbę, bet apie asmens pelnytą, asmens sąmoningai pasirinktą, asmeniui likimo paskirtą garbę.

      Signatarui gauti rentą yra viena, o kaulyti rentos – visai kas kita. Pats kalbėjimas apie rentą šalia garbės pasitarnauti didesniam dalykui, yra netinkamas. Taip, valstybėje galima numatyti ir tokios formos įvertinimą, bet apie tai komentuoti šiukštu neturėtų pats įvertinimo adresatas. Ne pati renta yra amorali, bet rentos gavėjo elgesys, jos gviešiantis.

     • romas

      Karde, Pečeliūnas yra Seimo narys, turi draudžiamų pajamų ir į rentą pretenduoti negali. Aš suprantu, kad signataras gauna kur kas geresnį valstybės išlaikymą nei bet kuris eilinis pensininkas ar bedarbis, bet, kita vertus, tai – pagarbos forma.

     • Valentinas

      Mielas Karde,
      Tavo komentarai tampa sunkiai suvokiamu kliedesių rinkiniu be diskusijų kultūros ir jokių argumentų. Keista, kad iki tokio lygio nusileido iš pažiūros protingas ir kultūringas žmogus. Apgailestauju,kad man teko stebti tokį degradavimą.

     • romas

      Maldeikienė tikrai žino, kad Pečeliūnas kalbėjo apie rentas kitų metų metų biudžeto kontekste. Seimo narys rūpinosi ne renta sau, o renta nedirbantiems ir pensininkams signatarams. Jos komentarą daugelis blogai suprato. Maldeikienės manymu, privilegijos – nereikalingos, nes ne dėl jų signatarai pasirašė nepriklausomybės aktą. Garbės už šitą veiksmą turėtų jiems užtekti iki grabo lentos, o privilegijos pagarbą signatarams panaikina. Gal ir taip.Bus kiti seimai, galės pakeisti įstatymus ir Pečeliūnui, kai jis pensijoje, rentos neduoti, jei neduoti rentų atitinka aukštus moralės standartus.

     • Auksinis kardas

      Valentinai, tai tik tavosios šlubos kultūros atspindys ir ne kažkiek daugiau :-)
      Jei manai, kad košdamas žodžius steriliau, pagimdai geresnes prasmes, galvok iš naujo. Ką labiausiai galėčiau patarti, tau vis neatrodo patrauklu: atšokti nuo kitų žmonių matavimo palei savąjį kurpalį, nustoti pasakoti kokie jie nenuoseklūs, tokie ir anokie, nes tu taip pasakei. Būk savo vietoj, ir viskas bus savo vietoje, patikėk. Tas pats galioja tandemo porininkui.

      romai, Pečeliūnas yra signataras, tiesioginis grupės atstovas? Tai, kad šiuo metu nesinaudoja išskirtinumu pilnai, nereiškia kad jis su šia grupe nesusietas, yra asmuo nesuinteresuotas. Atrodo, taip paprasta, kam net reikėtų apie tai rašyti. Išvis, susipainioję žmonės kaži ko šičionajos: paprastų dalykų matyti nenorės, teisėjais pasauliui būti norės pirmutiniai. Iš kur čia bus linksma, ar ne? Bet jau įdomu, neklauskit ;-DDDDD

     • romas

      Karde,Pečeliūnas susijęs su gyvenančiais iš rentos signatarais tiek, kiek jis yra taip pat signataras. Be abejo, jis yra suinteresuotas asmuo, kaip ir Maldeikienė, tik jų interesai skiriasi: Pečeliūnas suinteresuotas nemažinti rentų, o Maldeikienė – rentų neskirti. Kažin, ar Pečeliūno rūpestis turės kokių pasekmių jo pačio ateičiai. Pečeliūnas – iš jaunesnių signatarų, todėl vargiai ar bus kam atsilyginti už jo pastangas šiandien.

     • Auksinis kardas

      romai, juk taip aiškiai ir pats suformuluojat: „Pečeliūnas susijęs su gyvenančiais iš rentos signatarais tiek, kiek jis yra taip pat signataras“.

      Grupės atstovas gina grupės interesus, jos išskirtinumą. Viskas būtų priimtina, bet daro tai sprendimų dėl pačios grupės priėmimo vietoje, stengiasi šią vietą įtakoti. Šis Seimo narys nėra išrinktas būti signatarų atstovu Seime, bet tautos atstovu, ir pasisakyti turi, paisydamas pirmiausiai tautos interesų. Esama žinomos, etiškos praktikos derinti savuosius interesus su platesniais sprendimais: nusišalinti, ir leisti sprendimus daryti nešališkai. Tai, kad Pečeliūno giesmės yra priešingos tokiai praktikai, turbūt akivaizdu? Atitinkamai tai ir nėra etiška. Kokiais būdais jam atsidėkos dabar rentą kopinėjantys grupės atstovai – gerbs labiau, ar vaišins arbata, kokia tiksliai apimtimi jis pats pasinaudos vis ginamos savosios grupės išskirtinumu – antraeilės svarbos dalykai.

     • Valentinas

      Karde,
      Būsiu kantrus ir palauksiu kol išsiblaivysi. Vilčių iš tavęs sulaukti kažko protingo neprarandu.

     • Auksinis kardas

      Durneliuk, negeriantis aš.

     • romas

      Karde, Pečeliūnas dar yra Lietuvos pilietis, todėl jis gina Lietuvos piliečių interesus. Traukiu per dantį, suprantama :)
      Ar neatrodo, kad teiginys apie grupinius signatarų interesus neturi nukabintas nuo lubų ?

     • Valentinas

      Karde, degraduoji akyse. Kultūros nerasta. Jei tavo smegenis nebūtų užliejusi keista neapykanta, tereikėjo mandagiai paaiškinti kodėl tavo nuomone tokie neapčiuopiami išsigalvojimai kaip Dievas ir Garbė nėra giminingos rūšies. Aš būčiau mandagiai atsakęs, kad nesutinku. Bet tau reikėjo paversti šį blogą asmeninės neapykantos ir skaudulių sklaidos vieta. Kadangi negeri, prarandu viltį iš tavęs sulaukti ką nors protingo. O gaila, nes kartais atrodė, kad vietomis turi ką pasakyti.

     • Auksinis kardas

      Valentinai, leisk darkart tamstą užtikrinti: mano reikalai visiškai nėra tavo suknistas reikalas. Kokias puoselėji viltis mano atžvilgiu, deja, nedomina antrosios pusės :-)

      Manai, kad turi duomenų ieškoti skirtumo tarp minėtų sąvokų duotame kontekste? :-D Pailsėk gal.

     • Valentinas

      Karde,
      Tavo transformacija į chamą yra keista ir liūdinanti. Užtikrinu, kad chamizmas tau netinka.

     • Auksinis kardas

      „Ar neatrodo, kad teiginys apie grupinius signatarų interesus neturi nukabintas nuo lubų ?“

      romai, tai tas žmogus yra signataras, ar ne? Jis kalba apie signatarų skriaudimą, ar ne? Kartu jis deleguotas daryti sprendimus tautos vardu – kaip minėjau, besikertant interesams, etiška yra neklykti apie grupės, kuriai priklausai, skriaudimą.

     • Auksinis kardas

      Valentinai, užtikrinu, kad tu netinki net mano chamizmui. Atsiknisk, ką? :-)

     • romas

      Karde, stebiuosi nesugebėjimo surišti fakto, kad Pečeliūnas nėpretenduoja į rentą kitais metais, o kalba Seime buvo tik apie kitų metų biudžetą.

     • Auksinis kardas

      Ne, romai, signataro išskirtinumas neturi su biudžeto juostomis sutampančių ribų. Pečeliūno, berods, prašytas automatas net alegorijoje nešaudo dvylikos mėnesių galiojimo kulkomis.

  • Rytis I

   Galiu patvirtinti, kad Dievo vardas čia jei ne visada deramai pagerbiamas, tai visdėlto toleruojamas ir tikrai ne „niekinamas“. Net pasirodo nevartotinas šalia nekurių labai neabstrakčių sąvokų. Tad prielaida neteisinga, iš jos sekanti teorija į šiukšliadėžę…

   • Valentinas

    Patvirtinimas klaidingas. Iš to kylanti išvada išmestina.

 • suomis

  Kažkokia nesamonė. Pats iškėlei, kažkokią, išsigalvotą „problemą“ o po to bandai su ja kovoti. Nu absurdas, nėra žodžių. :DDD

 • Valentinas

  Šiuo metu Dabašinskas per Žinių Radiją kalbina Užkalnį. Žadėta, kad kalbės ir apie Račą.

  • Valentinas

   Ką gi, aš supratau, kad Užkalnis nesiruošia su Raču susitaikyti, nes nemato prasmės. Be to, jis įdomiai taria pavardę „Račias“.

 • Izbliondimas

  Dar truputį apie šiuolaikinę pilietinę visuomenę.

  Štai pateiksiu nuorodą, kuri parodo kiek užimta žmonių darbu labai nedidelėje ES veiklos srityje, tik vienoje iš jos nedidelių valstybių. Ne tik kad nedidelėje veiklos srityje, bet ir kai toje labai mažoje veiklos srityje, taip pat yra užimamas tik labai menkas procentas veiklos, imant velstybinį, sąjunginį lygmenį. Kitaip sakant kai yra kalbama apie tos veiklos dalelės, jos viduje taip pat labai menką dalelę.
  O sudėkime tos mažos veiklos srities visas dalelese, vienoje valstybėje, po to visoje sąjungoje, po to jos tarptautiniame lygyje, po to kas visa tai apjungia, analizuoja, stebi klaidas, problemas, projektuoja jų taisymus, toliau planuoja, jau ir daro, kontroliuoja ir t.t.
  O dabar sudėkime visas tas veikas vienoje valstybėje, po to jas sudėkime visoje sąjungoje.
  Po to tai įvertinkime visoje veikloje, pamatydami viso to tik menką dalį visame judėjime…
  O dar vėliau išimkime iš viso to vieną žmogeliuką… pasikalbėkime su juo…
  Man tas prieš tai pasakytas sakinys asociajuojasi, kaip sakytumei antrojo karo pabaigoje iš tramsporto karinių oro laivų, praskridus Lamanšo sąsiaurį, buvo mėtomi pergalei įtvirtinti, o kartu mirčiai tūkstančiai sąjungininkų parašiutininkų ant vokiečių kareivių galvų, kurių šautuvai, kulkosvaidžiai ir kitų žudymo įrankių vamzdžiai buvo įkaitę nuo sproginėjančio juose parako… kai žinai, kad kiekvienas tas besileidžiantis parašiutu mirtininkas turi gražią šeimą, žmoną, mylimąją, vaikelį…
  Galima tęsti apie tą detalę, jos vietą visumoje, kad būtų galima susivokti apie ką kalbama yra aplamai, aptariant visuomenės pilietinio valdymo mechanizmo bent vieną grandį, tų grandžių skaičių, tarpusavio sąveikas…
  Bet dabar pateiksiu tik menką šviežią nuorodą (kaip menkai iliustracijai), į labai menką minėtą detalę, tarp tokių milijonų, kelyje į visuomenės pilietinę valdymo galimybę: http://www.zum.lt/lt/teisine-informacija/isakymai/6861/
  Atleiskite, kad truputį su humoru (tariasi – jumoru), bei kad panaudojant niekuo dėtą detalę, visame šiame blogo šeimininko paskelbto straipsnio kontekse.

 • Fredis*

  S.Pečeliūnui atrodo, kad garbė yra ginti politinės klasės interesus, ypač pirmųjų savanorių, vadinamų signatarais, o Mokytojai Aušrai atrodo, kad garbinga yra ginti akademinės bendruomenės – universitetų dėstytojų interesus. Abu jie yra savo bendruomenių lobistai. Visuomenei yra daug aktualiau, kad sotūs, apsirengę ir prisipirkę naujausių knygų būtų universitetų dėstytojai, tuomet yra tikimybė, jog šalyje bus aukštesnio lygio universitetinis mokslas. Iš signatarų sotumo visuomenei nėra jokios tiesioginės naudos, signatarai turi tik simbolinę reikšmę, tačiau jais taip pat reikia pasirūpinti taip kaip mes rūpinamės istoriniais objektais, muziejinėmis relikvijomis, valstybės simboliais ar senais žmonėmis. Abu lobistai elgiasi garbingai ir teisingai, kurio lobistinė veikla yra labiau garbinga – sunku spręsti.

 • Izbliondimas

  Naujienose (apie vagį, kuris pasisavino valstybės pinigus, skirtus Lietuvos vaikų priežiūros reikalams…) skaitome: „Fiktyvią darbo sutartį sudariusiai ir iš valstybės siekusiai pasisavinti per 150 tūkst. litų „Sodros“ išmokų…….. prokuroras……………. prašo teismo skirti vienų metų nelaisvės atėmimo bausmę, o bendrovės …………… – per 18 tūkst. litų baudą….“

  O kai buvau parašęs čia, kad vagių vilksnės susirinko (kai buvo ginama teisė į tuos pinigus…), – buvau taip pat čia nesuprastas…
  Kai visa ta istorija su tesine baze parengta galimoms tokioms vagystėms, – aiškų aiškiausiai matėsi…

 • Fredis*

  Kiekvieną rudenį signatarai susirenka į signatarų susirinkimus ir linguoja savo žilomis galvomis matydami kaip dalis visuomenės nevertina „žmogiškųjų išteklių“, kaip agresyviai ir nepagarbiai žmonės nusiteikę kitų nusipelniusių valstybei piliečių atžvilgiu. Manote signatarams buvo lengva paprašyti Sauliaus, kad būtų palikta tokio paties dydžio renta, manote, kad Sauliui buvo lengva ištarti tuos žodžius, kuriuos pasakė Seimo posėdyje?

  • Rytis I

   Klausimas ar jį kas įgaliojo, ar buvo prašymas uždarajame saviškių būrelyje. Buvo juk ir taip, kad signatarams po vieno kito pirmininkės pareiškimo belikdavo žegnotis. Saulius apie jokius įgaliojimus neužsimena, tad pakolkas oficiali versija – šoko būsena ir neadekvatus elgesys. Leidimas turėti kalašnykovą jam neturėtų būti išduodamas.

   • Fredis*

    Vadinasi pliuralizmas egzistuoja ir tarp signatarų. Už demokratiją ir žodžio laisvę jie ir kovojo. Savigynai automatai neišdavinėjami, tik pistoletai ir medžiokliniai šautuvai. Ar Pečeliūnas atitinka kriterijus, kuriais remiantis asmeniui išduodamas medžioklinis šautuvas sprendžia psichologai ir policija.

 • Valentinas

  Prieš kelias dienas viename komentare čia pareiškiau, kad Valatka tempia Lietuvos Rytą žemyn ir Valatka redaktorius turi trauktis. Šiandien perskaitau, kad Valatka traukiasi. Išties, kitą kartą reikės atidžiau pasverti žodžius nes galiu netyčia atimti darbą ir iš teigiamų žmonių.

  • Fredis*

   Jau gera savaitė kai Lrytas mažiau nervingas, ypač išsiskiria šios dienos publikacija apie mūsų šalies atstovų Europos parlamente veiklą ir net įdėtos L.Andrikienės, R.Morkūnaitės-Mikulėnienės ir V.Landsbergio nuotraukos. Maniau, kad Valatka sudurniavo.

  • Rytis I

   Būtų buvę, beje, neblogai nurodyti savam komentare, kas turi Valatką pakeisti. Bo dabar kaip nuo vilko ant tos meškos, o po kailiu gal visur esantis Andrius U.?

   • bang

    Aš praeitą penktadienį jau spėjau „Reiks grįžti į redaktoriaus kėdę ?“ Andrius Uzkalnis „Kada nors teks, bet ne šį kartą“.
    Gal reikiamas kartas atėjo dabar :) Žinoma, jei tai ne eilinis kokio penktadieninio redaktoriuko feikas.

   • Fredis*

    Turėtume sutikti, kad laikraščio leidyba yra verslas, na, truputėlį specifinis (misija ir t.t.), bet verslas, todėl leidėjai turėtų aiškiai suvokti kam laikraštis yra spausdinamas, kas yra galutinis paslaugos vartotojas. Valatka paskutiniu metu pasijuto laisvu menininku, kurio devizas – laissez faire. Gal ir neblogai, tačiau akcininkams reikia mokėti paskolas bankui, išlaikyti pastatus, administraciją, mokėti atlyginimus darbuotojams. Vyr. redaktoriaus saviraiška yra labai sveikintina, tačiau ji turi nešti ir finansinę naudą, o ir pati saviraiška turi būti kvalifikuota, brandi ir būti nors minimaliai priimtina publikai, kuri yra potenciali laikraščio skaitytoja. Laikraštis labiausiai yra skaitomas Vilniuje, kurį sau gali leisti nusipirkti vidurinysis visuomenės sluoksnis. Jeigu paskutinių kelių metų laikraščio finansiniai rezultatai buvo blogi, reiškia, kad vilniečių poreikių šis laikraštis netenkino. Kaip visada iškyla klausimas: ar redaktorius ir visa jo komanda pralenkė laikmetį, ar laikraštis buvo nekvalifikuotas ir žemos kokybės, neatliepiantis publikos poreikių. Manau, kad antrasis varijantas yra labiau įtikinamas. Be jokios abejonės akcininkų netenkino vyr. redaktoriaus nediplomatiškumas ir labai paspūtusi laikysena vyriausybės atžvilgiu. Kiekviena vyriausybė turi laisvas rankas kur užsisakyti reklamą, kitas paslaugas.

    • Genijus

     Galvoju dabar, ar aš priklausau viduriniajam visuomenės sluoksniui. Manau, kad taip. O iki šiol nežinojau, kad esu vienas iš tų, kurie sau gali leisti nusipirkti Vilnių. Kažin, kiek Vilniaus akcijų turėsiu?

     • Fredis*

      Patikslinu, laikraštį skaito ir panevėžiečiai, prieš tai buvo rašytas komentaras užrietusio vilniečio snobo, kuris įsivaizduoja esantis pats svarbiausias, išskirtiniausias ir vienintelis teisingas. Visai užmiršau, kad gyvenimas intensyviai verda ir už Vilniaus ribų.

  • nerijus
  • Bobutė

   Paskaitinėjusi p. Valentino savęs aukštinimo aktus, pagalvodavau, kad vyrukas (moteriškė) (savi)ironizuoja… Tegul ir lėkštokai, bet visgi…

   Bet tai tęsiasi mėnesių mėnesiais. Taigi, dabar pradedu manyti, kad žmogus iš tikro tiki, jog dėl jo pirstelėjimo kyla cunamiai ir/ar žemės drebėjimai…:)

   • Valentinas

    Miela Bobute,
    Ačiū už kritikos strėles. Džiaugiuosiu, kad mano kuklus triūsas žadina jumyse kritiko talentą (tegul ir skystoką, bet visgi…)
    Dėl Valatkos, paklausiu paprastai:
    Ar turite įrodymų, kad mano komentaras neturėjo įtakos Valatkos atleidimui?

    • Bobutė

     Neturiu įrodymų, p. Valentinai, neturiu…
     Nei dėl Valatkos, nei dėl uragano Katarina, nusiaubusio Naująjį Orleaną… Gali būti, kad Tamsta visa ko priežastis…:)

   • Auksinis kardas

    Čia, Bobute, trolinimas toks, dabar madingas eina. Provokacijos evoliucija.

    Gaila, žmogaus įsivertinimo laikysena nepaliko erdvės ironijai.

    • Bobutė

     Atsilikau nuo madų pasirodo…:)

   • nesvarbu

    Bobute, Valentinas yra talentas, kurio intelektas žymiai viršija tokių tinklaraščio vidutinybių, kaip auksinis kardas, nesvarbu, artūras, bobutė ir kitų vidutinį intelekto lygį.Iš čia ir konfliktas, pyktis ant Valentino.

    • Bobutė

     p. nesvarbu,

     Tamstos teiginys, esą p. Valentino intelektas žymiai viršija manąjį suponuoja mintį, kad mano intelektas yra kaip slieko…
     Tai aiškus, atviras ir gana įžūlus bandymas įžeisti ir suniekinti nesižavinčius Tamstos stabuku…

     Turiu pasakyti, kad tikslo nepasiekėte – neįsižeidžiau…:)

     Pasakysiu dar daugiau. Jei žiūrėtume ne į formą, o į turinį ar/ir vertintumėme ne nuomones, o argumentus – tai Tamstos komentarai, mano galva, beveik visada pranoksta lėkštokus valentiniškus trolinimus…Žinoma, tai taikytina komentarams, o ne ditirambams apie p. Valentino genialumą…:)

     • Fredis*

      Valentinas yra liberalios minties grynuolis, kurio reikšmė tėvyninėje tinklaraštijoje prilygsta Valatkos užimamai vietai popierinėje oficialiojoje žiniasklaidoje, tačiau tarp jų yra esminis skirtumas – Valentinas teigia gyvenimą, yra kupinas jėgų, idėjų ir ryžto, o Valatka yra viskuo abejojantis, bumbantis ir visus iš eilės smerkiantis. Valentinas jį vadina nihilistu Nr1 ir manau, kad yra arti tiesos. Valentinu yra nepatenkinti įvairiausio plauko marginalai, Bobute, nenusirisk iki jų lygio…

     • Bobutė

      Dėl Dievo meilės, p. Fredi Žvaigždėtasai, manykite apie apkalbamąjį(ją) poną(ią) ką tik norite. Tikiuosi, kad ir man bus palikta tokia pat teisė…:)
      Dėl marginalų… Chmmm… Pažiūrėjus į tai, kad dauguma minėto(os) pono(ios) komentarų pasislepia po keistoku anglišku užrašu, galima padaryti išvadą priešingą jūsiškei- tik keletas marginalų žavisi p. Valentinu…:)
      Žinoma, aš galiu ir klysti. O Jūs su p. nesvarbu ar galite klysti?

     • nesvarbu

      Bobute, kiekvienas tam tikrais gyvenimo momentais kartais būna nepateisinamai lengvabūdiškas, žioplas ar neatsargus.Todėl priima klaidingus sprendimus-klysta.Klaidų neišvengiu ir aš. Tačiau stengiuosi tai kritiškai įvertinti, darau išvadas ateičiai.

      Dėl ankstesnio Jūsų komentaro, tai nepradėsiu gintis ir įrodinėti, jog Valentinas man joks autoritetas ar stabas. Garbinu ir žaviuosi beveik tobulu Valentino rašymo stiliumi, logika, argumentacija ir etc. Valentinas yra vienas iš mano dorovinių autoritetų, gėrio etalonų, aš juo pasitikiu. Ir tai ne aklas pasirinkimas, o aktyvaus ir pasiaukojamo Valentino darbo, siekiant stimuliuoti tiesos paiešką, rezultatas.

     • Bobutė

      p. nesvarbu,

      kaip sakoma – out of question – žavėkitės ir etc. Tai Jūsų reikalas.

      Bet manau turinti teisę galvoti ir vertinti kiek kitaip nei Jūs ar Fredis…
      Matote, aš jau (kaip bebūtų gaila:)) ne tiek žaviuosi blizgančiu įpakavimu, kiek tuo kas yra tame įpakavime…

     • nesvarbu

      Bobute,nebūkite tokia ontologiška. Juk aš, jūs ir Valentinas yra Vakarų minties, teisingiau Vakarų postmoderinistinės minties, šalininkai.Kadangi postmodernizmo esmė ir turinys yra pliuralizmas, tai kiekvienas turi teisę galvoti ir vertinti skirtingai, tame tarpe ir jūs.

     • Bobutė

      Na ir ačiū Dievui, kad bent dėl pliuralizmo sutarėme…:)

      Beje, esu maloniai nustebinta bei pamaloninta, kad ir mane-kaip lygiavertę- įtraukėte į tokią garbių vyrų kompaniją…:)

     • Auksinis kardas

      Vakarų pominties. Bobutė atsilieka – vis dar vaduojasi mintimis :-DDD

      Deklaruojamas pliuralizmas su primygtina autoriteto teigimo praktika kažko vis linkęs prasilenkti.

     • Andrius

      …miela Bobute, dovanokite man už „marginalinę pastabą“, bet, man rodos, jūs kiek suklaidino – sprendžiant iš to, kad ponas „nesvarbu“ rašo apie savo žavėjimąsį Valentino, cituoju – „logika, argumentacija ir etc.“ – akivaizdu, kad jis (ir tas Fredis) turi galvoje tą „žaliąjį“ Valentiną…Kam, beje, kogero visai galima būtų pritarti…
      nes tas kitas („žydrasis“) Valentukas, akivaizdu, tokiom savybėm nepasižymi ir jį, šiuo aveju, geriausiai galima būtų apibūdinti rusų dainiaus V. Vysockio žodžiais – „в верх таких не берут, а тут – про таких не поют“

     • Bobutė

      Fredis žvaigždėtasis su nesvarbiuoju sako, kad neįžiūriu Valentino genialumo – suprask – esu žliba…

      Andrius sako, kad tarp žalios ir žydros spalvų susipainiojau – suprask – esu daltonikė…

      Kardas auksinis sako, kad aplamai atsilieku (žinoma, kur ten žliba daltonikė su jaunimu ar kokiu postmodernizmu spės)ir tik mintimis vaduojuosi…

      Baikit gerbiamieji seną kaimo moteriškėlę Bobutę pulti…
      Norit įvaryti nepilnavertiškumo kompleksą? Norit, jog visiškai įtikėčiau, kad mano intelektas it slieko?

      Nepasiduosiu…:) Neišdegs…:)

     • nesvarbu

      Andriau, Valentinas čia yra tik vienas. Niekas nieko nepainioja, juo labiau bobutė:)

     • Andrius

      mielas „nesvarbu“ – jums tik atrodo, kad Valentinas čia yra tik vienas, nes jūs matote tik tai ką norite matyti :)… Jei pabandytumėte žvelgti objektyviau, tai pasidairęs komentaruose, pamatytumėte, kad Valentinų, šiuo metu, čia yra du – vienas protingas (žymimas žaliu ženkliuku), o kitas – na…žymimas žydruoju ženkliuku…žodžiu…

     • Valentinas

      nesvarbu,
      o kame susipainiojai pats, jei teigi Valentinas esaa cia vienas? ;))
      Andriau,
      Ilgokai nesirodziau ir kai ka praleidau. Lieku skolingas. ;)

     • bang

      „Taigi Garbė yra moralinis reiškinys, dorybė. Mano pirminė tezė yra, kad Garbė ir Dievas savo esme yra giminingi, trancendentiniai dalykai, kurių nei išmatuosi, nei apčiuopsi. Taigi, moralė yra trancendentinis reiškinys ar ne? Aš manau, kad taip, nes jei būtų kitaip, tai moralė būtų taisyklių rinkinys, subjektas kuris laikosi taisyklių ir vertintojai. Tai yra Romo siūlomas modelis. Tačiau patirtis leidžia patikimai teigti, kad moralė yra kažkas daugiau nei tik taisyklių rinkinys. Moralės šaknys glūdi už biologinio žmogaus ribų, t.y. trancendencijoje.“

      Klausimas romui – koks pagal tave garbės ir moralės santykis ?

     • romas

      bang, garbė su morale susijusi. Bet poelgis bus garbingas ne visose dorovinėse sistemose. Elgesys veikiančiam turi atrodyti naudingas, kitaip arba veikiantis nemąsto racionaliai, arba neadekvačiai vertina aplinkybes.

     • nesvarbu

      romai, bang, palinkėčiau diskusijoje vartoti lietuvių kalbos sąvokas. Jei „moralė“ yra tarptautinis žodis, tai dorovė-lietuvių kalbos tos pačios, ar net gilesnės bei platesnės reikšmės sąvoka.
      Kad tinkamai atsakyti į bang klausimą romui, koks garbės ir moralės santykis mintyse išdėliokime tokią „matriošką“: Filosofija yra tam tikras, išimtinai proto kūrinys-Etika yra praktinės filosofijos dalis-Dorovė(moralė)yra pagrindinė etikos sąvoka, etikos objektas, o Garbė-pamatinė etikos kategorija.Taip išdėliojus atsakyti į bang klausimą dėl santykio bus lengviau.
      Bet kuriuo atveju garbė ir moralė ar dorovė yra proto, ne gamtos kūrinys, čia ir visa transcedencija.

     • bang

      „Siekis užimti kuo aukštesnes pozicijas socialinėje organizacijoje yra mūsų prigimtyje (genuose). Todėl statusas mums ir toks svarbus (kaip pavalgyti arba kaip daugintis). Garbė – statuso išraiška.“
      „garbė su morale susijusi“
      Mane domino garbės ir moralės santykis mūsų seno ginčo dėl moralės prigimties kontekste.

     • romas

      bang, tebegalvoju kaip seniau. Ko gero matosi ir iš atsakymo. Viskas labai reliatyvu. Reikia būti toje pačioje atskaitos sistemoje, kad įvertintum tą patį poelgį vienodai. Veikia kultūra, pasitelkus propagandą galima pakreipti visuomenės nuomonę asmeniui arba grupei naudinga kryptimi, todėl prigimtis turi reikšmės tiek, kiek mes esame socialūs gyvūnai.

     • Auksinis kardas

      romai, manau, kad šis teiginys nėra teisingas: „siekis užimti kuo aukštesnes pozicijas socialinėje organizacijoje yra mūsų prigimtyje (genuose)“.

      Asmuo sprendžia ir gali stengtis dėl vietos socialinėje aplinkoje, tačiau jį taip pat puikiai gali tenkinti ne „kuo aukštesnė“ vieta, jis pats pasirenka asmeninį priimtinumą ir pastangų kiekį.

     • romas

      Karde, siekti ir būti aukščiau trukdo tik savo ribų suvokimas, o žemyn nesinori.

    • Rytis I

     Nežinau, ar gražu terptis į svetimą ir tokį asmeninį ginčą. Visdėlto manau vieni „juokeliai“ tinka artimųjų draugų rate (su nedidelėm išimtim), kiti viešojoje erdvėje, ir beveik nei vienas nevartotinas tarp svetimų žmonių. Kai visi čia talentingi ir nelabai tai pripažins, manau neliks ginčo esmės. Svetima garbė ne tinkamiausias žaisliukas diskusijose, ypač kai iš pasisakymų matome, jog supratimas labai skirtingas – nuo asocijacijų su Dievu iki sekso…

     • Fredis*

      Valentinas vienintelis taip aiškiai suokia tamprius ryšius ir sąsajas visuomeniniuose procesuose, politikoje ir elementariuose paprastų miestelėnų gyvenimuose su religija, filosofija ir jos šaka etika, todėl nenuostabu, kad vis kelia ir kelia įvairius klausimus į dienos šviesą ir bando žadinti jūsyse žingeidžią mintį. Tikriausiai būsimas Lryto redaktorius ponas A.Užkalnis („drakonas mirė – šlovė drakonui“) Valentino vienintelio nepavadintų nuobodžiu nuobodyla.

     • Fredis*

      p.s. …taip aiškiai suvokia, ne suokia

     • romas

      Ryti, neteisingai interpretavote mano pasisakymą apie garbę. Ji nesiasocijuoja su seksu.
      Garbė negali egzistuoti kaip kažkas neišreikšto. Siekis užimti kuo aukštesnes pozicijas socialinėje organizacijoje yra mūsų prigimtyje (genuose). Todėl statusas mums ir toks svarbus (kaip pavalgyti arba kaip daugintis). Garbė – statuso išraiška. Negali žinoti, kiek esi gerbiamas, jei niekas aplink nedalina pagarbos ženklų, o jei negali gyventi sočiai ir oriai – tikrai nesijausi gerbiamas. Be statuso poreikio žmonių gyvenimas atrodytų visiškai kitaip: dingtų bet koks stimulas gauti ir turėti daugiau, nei gyvybiškai reikia.
      Tarp kitko, atkreipkite dėmesį, kiek komentaruose žaidžiama statuso žaidimų: kaip svarbu mums būti visokiu -iausiu komentatorium, kaip sunku susilaikyti nuo ad hominem. Ir nieko negali padaryti – esame ištikimi prigimčiai :)

     • Andrius

      ..Jūs taip suprantate sąvoką „Garbė“ pone Romai ? – pasiekti „gyventi sočiai ir oriai“ ?… Dabar suprantu, kodėl mes nerandam bendros kalbos – tą pačią sąvoką mes suprantame absoliučiai skirtingai… Vadinasi pagal jūs ir Hitleris ir Stalinas ir Gadafis ar koks nors Kim čen Yras – patys garbingiausi žmonės, nes savo laiku buvo užsitikrinę sau ypač sotų ir orų gyvenimą bei prabangą lyginant su kitais savo valstybių piliečiais…
      … Na ir neturiu ką daugiau pridurti… Tik tiek, kad absoliučiai aišku, kodėl jūs ir, tokie kaip jūs, nepriimate teisingos gerbiamos A. Maldeikienės pastabos, kad „palaipsniui GARBĖ aukotis virto mainų aktu“ – nes jūs niekuomet ir nemanėte kad GARBĖ gali būti kitokia… o vansi, anot jūsų, ir virsti jį į nieką negali, nes visuomet ir buvo tik „mainų aktas“…

     • romas

      supratau, kad nieko nesupratote.

     • Rytis I

      Taip, Romai, kas be ko, tamstos žodžius vulgariąja forma traukiu iš konteksto nors tikiu, kad jie nėra galutinė pamąstymo išdava :) Nesigilindamas į kvazifilosofinius dalykus ir pačios sąvokos prasmę, visdėlto norėčiau pastebėti, kad ir Garbės sutapatinimas su statusu man kažkaip nelabai… Dingojasi, kad tai greičiau padorumas (čia daug visko) bei pagarba neturintiems kažkokio tokio ypatingo statuso. Kaži ar daugelis čia tikisi tapti turinčiais (ar jau turi) ypatingą statusą, visdėlto tai netrukdo gerbti save ir kitus nemažiau nei Prezidentę. Statuso dalybos ir kova dėl jo panašu į išpardavimo naktį kokiam akropolį, bet kiek ten tos garbės pamatysime?

     • Andrius

      …tikrai manote, kad nesupratau ? – tai gal būt būtumėte toks malonus ir man, dundukui, paaiškintumėt ?… Nes va, jei gyliau paanalizavus šį jūsų teiginį, cituoju -„Negali žinoti, kiek esi gerbiamas, jei niekas aplink nedalina pagarbos ženklų, o jei negali gyventi sočiai ir oriai – tikrai nesijausi gerbiamas“ – anot jūsų, kaip supratau, „pagarbos ženklai“ negali būti tik žodžiais ir pajauta reiškiama pagarba – tie „ženklai“ būtinai turi turėti materialinę išraišką – ar tai būtų brangūs sklypai, ar piniginės rentos, ar privilegijos (didesnės teisės, neva, „lygių teisių piliečių valstybėje“)… Dar daugiau – kaip supratau, anot tamstos, toji „pagarbos“ materialinė išraiška tiesiog privalo garantuoti „sotų ir orų“ gyvenimą ? (nežiūrint to, kad kitų socialinių grupių piliečiams tokio gyvenimo šiandiena valstybė nepajėgi užtikrinti) – nes kitaip, cituoju dar kartą tamstą – „jei negali gyventi sočiai ir oriai – tikrai nesijausi gerbiamas“ ?… Ar neįžvelgiate pone Romai savo teiginiuose prieštaravimo kad ir, pvz, Konstitucijai, kurioje teigiama, kad gerbiamos privalo būti visų piliečių teisės ? – nes, juk, anot jūsų, išeitų, kad visi tie pensininkai, gydytojai, mokytojai ir t.t. – nėra gerbtini žmonės, nes šiuo sunkiu krizinių metu (valstybei apkarpius jiems pajamas) – nėra užtikrintas „sotus ir orus“ jųs pragyvenimas… Ir, kadangi, šių grupių pajamas apkarpė būtent valstybė,vadinasi, anot jūsų – šiandieninė mūsų valstybė jų visiškai NEGERBIA ?… Ką gi… keistoka tai skaityti tokio šios vyriausybės garbintojo komentaruose… Tai gal „jūs, dvasiškas tėveli, jau partinis“ ?:) – berėtę jau nusiimėt ir TS-LKD jau nebesimpatizuojat ?:)

     • romas

      Garbė – geras vardas, kai kiti apibūdins teigiamai, rodys pagarbą. Tai susiję su statusu. Niekas nenori būti paraštėse ir siekia būti bent jau lygūs su kitais. Garbė turėtų išskirti, pakelti truputį aukščiau. Kitaip kokia tai garbė?

     • Auksinis kardas

      Skirtingai nuo kito Andriaus komentaro (labai jau ten kažkaip link Gaddafio mėsinėje), su šiuo labiau esu linkęs sutikti.

      Tai reiškia, romai, kad niekaip neišeina sutikti su jūsų dėstymu. Esate šiaip jau puikiai perprantantis fundamentalesnius ryšius, tai šiek tiek keista matyti kitaip nukrypusius kampus, kaip šis, ar ypatingas konservatorių traktavimas.

      Pabandykime nuosekliau apie Garbę. Tai vienas žiedas iš moralinių reiškinių puokštės, tam tikra dorybė, apie kurią numano tiek pats subjektas asmuo-Žmogus, tiek ir jį supantys Žmonės-vertintojai, kurių kontekstą iškeliate pamatuotai. Ginčyti moralines dorybes, kaip dalyką „nelabai tikrą“ teoriškai galima, tačiau praktiškai tai reikštų ginčyti Žmoniją, kokia ji šiandien žinoma. Todėl verčiau tarkime, kad moralė yra, yra palankiai vertintina, nors santykis su ja turbūt ir visais laikais apimdavo ir šios išdavystes, ar bent kompromisus.

      Ar Garbė gali būti statusu – taip, aišku, tai yra asmens savybė, kuri tiesiogiai nusako ko galime iš jo tikėtis, kiek jis paiso nebūtinai rašytų, bet kitiems priimtinų kodeksų, susitarimų. Kitam žmogui tai kuo tikriausiai reiškia ar jis gali būti apgautas, išduotas – dėl garbės stokos kitas asmuo vertintinas kaip nevaldomas, ir jau tikrai nebūtinai mums palankus ar neutralus, nors kartais ir dėtųsi toks esąs. Ir jau kokia laimė mums išpuola, kai turime reikalą su žmogumi Garbingu, ar ne?

      Tad čia metas būtų prisiminti, kad grybais ši nedygsta. Ir prisiminti šitą „Garbė negali egzistuoti kaip kažkas neišreikšto“ – netiesa. Pirmiausiai Garbė pilnai gali, ir net pirmiausia turi egzistuoti kaip jos suvokimas asmens sprendimų darymo žemėlapyje. Būti palankiu artimam (ir ne tik) savo – yra pasirinkta kryptis. Ir jau tikrai ne išskaičiavimas (romai), jei ta Garbė bent kiek tikra, bent kiek yra būtent Garbė. O jau paskui tėra daiktiniai įrodymai, išraiškos, kuriais kiti gali patikėti. Ir tai dar. Ar galiu ne/garbingai pasielgti kito gyvio atžvilgiu? Medžio? Ar galiu būti paskutinis Žmogus pasaulyje, ir vis dar žinoti kas yra Garbė?

      Tiesa, galima simuliuoti Garbę, buvimą garbingu. Galima imti Garbę, ir bandyti ją kuo geriau parduoti, mainyti į Naudą. Bet tai kita istorija. Ir būtent istorija, kaip kad antraštėje.

     • Auksinis kardas

      Rašiau ilgai, tai buvo po pirmojo Andriaus komentaro šioje šakoje.

     • nesvarbu

      Andriau, diskutuodamas su romu turėk galvoje, kad jis yra mąstytojas. Todėl jei jau pavyko užkurti diskusijos su romu laužą, tai ieškok jame ne pelenų, bet ugnies.

     • Andrius

      pone Romai… turbūt jums tai pasirodys neįtikėtina – GARBĖS negalima nusipirkti, bet … galima „parduoti“ – už sklypus… pinigines išmokas… privilegijas ir t.t… Kaip atskirti tuos, kurie GARBĘ parduoda ? – labai paprastai – jie jau yra ją įkainavę (kas įrodo, kad GARBĘ jie laiko tik preke) ir, natūralu – garsiai reikalauja iš visuomenės už ją (tą jų prekę) susimokėti

     • Andrius

      mielas „nesvarbu“… rašydamas apie „mąstytoją“ Romą, turėk galvoje, kad jis nėra užsivadinęs kokiu bendriniu niekalu kaip „neidomu“, „nuobodu“, ar „nesvarbu“, todėl norėdamas paminėti jo vardą, rašyk jį pradėdamas didžiaja raide.

     • suomis

      Gerbiamasis nesvarbu. Tai, kad bendraujant su jūsų kompanija(nesvarbu, Valentinas(žid.), romas, Fredis(žal.)), apart DŪMŲ nieko nesimato. :/

     • Auksinis kardas

      Andriau, mano manymu korektiška yra laikytis paties rašančiojo pasirinktos rašymo formos, jei tik ji priimtinai patogi rašybai. Jei teisingai pamenu, pats romas kildino iš gėrimo pavadinimo, taigi mes tegalime spėlioti apie „gerinimus“. Galiausiai, jei rašantysis kažkam teikia pirmenybę – jos paisyti priimtina.

     • Andrius

      gerbiamasis „karde“ :)… nepriimkite visų mano komentarų taip rimtai – tai tebuvo mano „vaikiškai dundukiškas atsikirtimas“ į prieš tai buvusį mielo „nesvarbu“ man padarytą pastabą, kurios esmė buvo tik viso labo pabandyti įkąsti man „į kulną“…:)

     • romas

      Karde, pradžiai atsiminkim „GARBĖ aukotis“ ir Valentino komentarą, dėl kurio prasidėjo diskusija. Paskui atskirkim supratimus „garbė man“ ir „garbė jam“. Jei turite omenyje „garbė jam“, tada tikrai jokia papildoma pagarbos išraiška nereikalinga, nes ji jau yra. Tačiau pastebėkim, kad kitų „garbė jam“ jam – neprieinama, jei niekaip išoriškai neišreikšta. T.y. – be pagarbos ženklų nėra suvokimo „garbė man“. Tuščia ginčytis dėl to, kad pagarbos forma gali būti ir geresnis socialinis aprūpinimas.
      Pozicija „jam GARBĖ aukotis“, man atrodo ciniška, jei greta to atrodo, kad pagarbos ženklų jis nevertas. Valentinas gerai pastebėjo, kad tyliai sėdėti ir tikėti savo garbe, kai nesimato jokių pagarbos ženklų, yra tas pats, kas tikėti Dievu.
      Pečeliūno susirūpinimo dėl siekio mažinti rentas pateikimas kaip rūpinimasis savimi man ir toliau atrodo neatitinkantis tiesos.

     • Valentinas

      Skaitydamas visa tai patenkintas šypsausi (apskritai, jei aš nesišypsau, aš nekomentuoju). Man ir vėl pavyko neįdomią ir bevertę diskusiją apie Pečeliūną pakreipti į fundamentalesnę apie Garbę. To ir siekiau. Visi jūs Valentino nekentėjai net nepastebite, kad paklusniai trepsite Valentino nustatytomis mąstymo gairėmis.
      Dėl žalio Valentino tai sutinku, kad jis tėra eilinis ribotas komentatorėlis toks kaip Andrius, Suomis, Nerijus ir dar keletas. Tiesa sakius, per savo komentatoriaus karjerą susidūriau su daugybe komentatorėlių, savo tapatybę konstruojančių kaip „antivalentinas“. Tai yra keista, nes Valentinas yra tik vienas ir jei tu nori būti išskirtinis, privalai išsivaduoti iš Valentino įtakos ir kurti savo nuosavą tapatybę. Kaip analogiją prisimenu „žurnalistą“ Matulevičių,kuris savo kūrybiniu moto pasirinko „pulk Landsbergį“. Landsbergis sveikas ir gyvas, Matulevičius užmarštyje.
      Šiek tiek keista, kad Auksinis Kardas suradikalėjo ir komentarų nekokybe prisijungė prie Nerijaus, Suomio ar žalio Valentino. Anksčiau buvęs malonus verkšlentojas, kad viskas blogai, tapo intelektualiniu kapų plėšiku (tokiu kur šianakt Telšiuose iškasė lavoną ir nupjovė galvą).Dėl bobutės, tai apie ją negaliu pasakyti nieko, nes neatsimenu jokio jos komentaro, kuriame ji ką nors teigtų. Visur matau tik burbėjimą ant kitų. Turint galvoje amžių, nieko stebėtina.
      Pabaigai, sureaguosiu įAuksinio Kardo nors ir ne man skirtą,tačiau seniai lauktą Garbės apibrėžimą. Kas yra Garbė pagal AK?
      „Pabandykime nuosekliau apie Garbę. Tai vienas žiedas iš moralinių reiškinių puokštės, tam tikra dorybė, apie kurią numano tiek pats subjektas asmuo-Žmogus, tiek ir jį supantys Žmonės-vertintojai, kurių kontekstą iškeliate pamatuotai. Ginčyti moralines dorybes, kaip dalyką “nelabai tikrą” teoriškai galima, tačiau praktiškai tai reikštų ginčyti Žmoniją, kokia ji šiandien žinoma“
      Taigi Garbė yra moralinis reiškinys, dorybė. Mano pirminė tezė yra, kad Garbė ir Dievas savo esme yra giminingi, trancendentiniai dalykai, kurių nei išmatuosi, nei apčiuopsi. Taigi, moralė yra trancendentinis reiškinys ar ne? Aš manau, kad taip, nes jei būtų kitaip, tai moralė būtų taisyklių rinkinys, subjektas kuris laikosi taisyklių ir vertintojai. Tai yra Romo siūlomas modelis. Tačiau patirtis leidžia patikimai teigti, kad moralė yra kažkas daugiau nei tik taisyklių rinkinys. Moralės šaknys glūdi už biologinio žmogaus ribų, t.y. trancendencijoje, kaip ir žmogaus asmenybė apskritai. Tol kol mokslininkai neatrado ląstelių rinkinio smegenyse atsakingo už moralę ir neišmoko moralės konstruoti, nėra pagrindo manyti kitaip. Todėl tokie neracionalūs ir protu nepaaiškinami reiškiniai kaip moralė, garbė, meilė Tėvynei, sąžinė, tikėjimas Dievu turėtų būti vertintini kaip giminingi. Tą ir norėjau pasakyti. Kas nori išgirsti – teišgirsta.

     • Auksinis kardas

      Čia taip rimčiau dėl pasitaikančios rimtumo stokos aplinkui – turi, gi, kažkas kompensuoti :-)

      Šiaip jau tinklo etiketo dalykai visai rimtas reikalas: Interneto eros pradžioje su jais turėdavome susipažinti, dabar tai jau atrodo kaip nesusipratimas. Visuotina, reiškia taisykles galima susigalvoti patiems :-D

     • Auksinis kardas

      Pačiam pavyko diskusiją paversti neįmanoma, šaunuoli, ir, deja, nerimsti toliau. Neglūdi moralė jokioje transcendencijoje. Taip, tai su žmogaus dvasine, nefiziologine puse susiję, ir kažin kas to nežino. Nepakankamai žino apie dvasios ir fiziologijos ryšius. Tikėjimas Dievu gali būti artimas – iš esmės, tai paruoštos tramvajaus linijos dvasiai, kaipgi, bet gali būti ir dar labiau įvairus: gal pats AR turi kuo tikėti, tai asmens sąžinės reikalas. Bet tikrai ne katalikų tikėjimu. O todėl – ko čia išvis vilkti jų inventorių, kai AR jis aiškiai nepriimtinas? Nepamenu, kad šis čia rašytų apie kitokias Dievo apraiškas.

      Jei kalbame apie Garbę, tai kažkas dar gal išeitų. romas nori papasakoti, kaip garbė tampa tikra, kai įkūnijamą Garbės Pripažinimo Regalijose (Pagarbos Ženkluose). Ir be šių, jos beveik ir nėra, niekas netikės, nežinos kokia ji ir kur, kaip atrodo, AR IŠVIS YRA. Štai, apie šią tragediją jums Maldeikienė tiesiai ir sako. Mažai kada, mažai kur žmogui nebūdavo žinoma kas yra moralu ir garbinga. Šeimoje ar visuomenėje tradicija apie tai žinoti, sudaryti sąlygas pažinti ir gerbti – buvo. Bet čia, dabar, be Naudos Priedo, be ženklų-stabų, na, tiesiog niekaip. Jei žmogui kartais tektų Garbė padėti ypatingai svarbų parašą istorijos dienoraštyje, jis nuo tos akimirkos ta garbe reketuos, ir paskubės kuo greičiau ją sunaikinti Naudingais Mainais.

      Darkart: visuomenė gali diskutuoti ir spręsti dėl Pagarbos Ženklų signatarams, Pečeliūnas negali, nes pats toks. Jei netveria, nusodinamas teisingai.

     • Bobutė

      p.romai,

      galima tris dienas ginčytis kas yra garbė, garbingumas ir etc. Kiekvienas tą suprantame truputį skirtingai, o kartais ir visiškai priešingai… Vieni dėl garbės kreipiasi į Teismą, kiti duoda į snukį…:)
      Ar būtini materialūs pagarbos ženklai, kad vienas ar kitas poelgis, vienas ar kitas žmogus būtų pripažinti garbingais? Ar už garbingą poelgį turi būti atlyginama (sumokama)?
      Jūs, jei teisingai supratau, manote – taip, aš manau – ne…

      Tačiau mane labai nustebino šis Tamstos teiginys:

      „Pečeliūno susirūpinimo dėl siekio mažinti rentas pateikimas kaip rūpinimasis savimi man ir toliau atrodo neatitinkantis tiesos.“

      Gal neįvertinote, o gal nežinote, kad minėtas ponas pats yra Signataras?

     • Andrius

      Valentukui…:)… Malonu Valentuk, kad mums (niekingiems „komentatorėliams“) bent jau pavyksta įkrauti tau teigiamų emocijų ir pasitenkinimą (savimi matomai)… Trumpai norėčiau sustoti prie to, kodėl mano (niekingo komentatorėlio) nuomone tu esi…(kaip čia švelniau išsireiškus, kad, galimai, tavo slapto gerbėjo Račo neužrūstinūs, verčiant užsiimti trynimu) – gal kiek „neadekvatus“ :)… Kodėl ? – nes toks stebėtinas susireikšminimas paties, kas kart demonstuojamas neturint ribų – na nėra (žinoma mano kuklia dundukiška nuomone) išminties ir proto ženklas…Na va, kad ir tavo Valentuk saves pristatymas – „..nes VALENTINAS yra tik vienas..“ (ar tikrai ?)…“išsivaduoti iš VALENTINO įtakos“…“nepastebite, kad paklusniai trepsite VALENTINO nustatytomis mąstymo gairėmis”…ir t.t. ir t.t…:)… Ir keldamas savę į „kitiems nepasiekiamas intelekto aukštybes“ nesibodi, net, anksčiau reikštas „Auksinio kardo“ mintis pavadinti tik „maloniu verkšlenimu“ – nes nors jos, tuomet, ir sutapo gal su tavosiom, bet dabar gi tau reikia „įrodyti“, kad „kardas“ ir anuomet, neva, protavimu labai nepasižymėjo, o tik „verkšleno“, tad, suprask, kad visiem turėtų būti akivaizdu, jog judviejų ginče jis tikrai negali būti teisus (t.y. protingesnis už „intelektualiausią iš intelektualiausių vienintelį VALENTINĄ)…:)… O nemanai Valentuk, kad taip „argumentuoti“ gal net kiek ir nepadoru ?:)… Nemanai, aišku… juk net pats rašai, kad tau sąvoka GARBĖ yra kažkas „neapčiuopiamo“… „transendentinio“ ir „nepamatuojamo“…:)
      … O va istorija rodo, kad buvo (ir yra) pasaulyje žmonių, kurie būtent aiškiom ir konkrečiom taisyklėm apibrėždavo (apibrėžia) šią sąvoką – jie tiksliai žinojo (ir žino), kaip būtent privalo elgtis garbingas žmogus, o svarbiausia – ko būtent tikrai garbingas žmogus tikrai niekuomet nepadarys – pavyzdžiui, norėdamas pasirodyti šiandiena teisesniu prieš dar neseniai buvusį savo bendramintį, niekuomet nemenkins šio bendraminčio ankstesnio palaikymo įvardindamas jį „maloniu verkšlenimu“ (jau nesikartojant apie beribį susireikšminimą iškeliant pačiam save aukšiau visų kitų)… Beje – įvairios žmonijos grupės, net kurdavo savo „garbės kodeksus“, kuriuose budavo labai konkrečiai išdėstoma kas būtent laikytina garbingu ir kokiais poelgiais garbė prarandama… Taip kad kalbėti, Valentuk, apie „neapčiuopaiamas transendencijas“ tikrai nederėtų…:)… Čia gal tik tamstai ir tokiems, kaip tamsta GARBĖ yra kažkas „neapčiuopiama“ ir „nepamatuojama“, bet… privalomai turinti duoti konkrečią materialinę naudą… O tikrai suprantantiem garbės sąvoką žmoonėms tai labai dargi pamatuojamas dalykas – apibūdinamas konkrečių poelgių ir siekių…

     • romas

      Karde, matyt kad Jums apmaudo dėl kitų nedėkingumo jausmas nepažįstamas, taip pat jums nereikia atpildo už dorai padarytą darbą ir visai nereikalingas aplinkinių dėmesys. Gal iš viso panaikinkim pinigus,kaip kažką nešvaraus, ir aukokimės vieni kitiems vien už GARBĘ aukotis.

     • Andrius

      ..a ir dar Valentuk :)… tik norėjau pridurti, kad, ir mano, „kuklia dundukiška“ nuomone sąvokos Dievas ir Garbė nebūtinai yra giminingos… Galima būti tikrai garbingu ateistu, o galima su Dievo vardu lupose (pvz. „Alachu akbar“) – šauti beginkliui sužeistam seniui į smilkinį ir vėliau tampyti gatve jo lavoną…

     • Auksinis kardas

      romai, čia sakytume įdomiai pasisuko, paverkšlensiu, anot vienatinio:

      „matyt kad Jums apmaudo dėl kitų nedėkingumo jausmas nepažįstamas, taip pat jums nereikia atpildo už dorai padarytą darbą ir visai nereikalingas aplinkinių dėmesys“

      Kad nebūtų painiavos, bandysiu apginti kodėl galbūt kraštutinai idealistiškai skamba manieji teiginiai. Greičiausiai todėl, kad tai susiję su asmenine patirtimi, nuostatomis, iš kurių lygmens kiekvienas savo vertinimuose išeiname. Manau, kad augdamas, žmogus tam tikru metu gali pasiekti būseną, kuomet stipriai nuo išorinio pasaulio nebepriklausai: tarkime, paminėtas nedėkingumas nelabai paveiks mane, nes jis nėra su manimi stipriau susijęs. Žinosiu, tačiau išgyventi nelabai turiu dėl ko. Jei kažkas pasielgs negarbingai, tai nėra taip svarbu, kaip tai, kad pats pasielgčiau garbingai, kai teks rinktis. Sakykime, tikiu, kad „viskas grįžta atgal“, kaip toje dainoje. Jei pasielgsi negerai, tai pats ir patirsi negerumą – tokiu atpildu tikiu. Jei dabar įsivaizduotume, kad būtų tekę tapti Signataru, tai juk tai būtų įvykę ir tiek: nei dėl to reikėtų ginčytis po 20 metų, nei kažkodėl turėčiau nuo tol pretenduoti į kažkokias išmokas – jos gali būti, jų gali nebūti, kaip matote, jos tik įneša sumaištį. Turime piliečiams užtikrinti padorią socialinę apsaugą, kai jos prireikia, galbūt kiek stipresnę kiek ypatingiau nusipelniusiems piliečiams – betgi ne daugiau. Štai, iš Nidos dviračiu beminant prasilenkiu su smagiai nusiteikusia Nijole Oželyte. Girdžiu, ji taip linksmai gyvena būtent iš signataro rentos. Ar tikrai tas nerūpestingumas maskatuoti kojytėmis ant mūsų sprando adekvatus, pelnytas? Ar tikrai jai nuo rentos skyrimo momento padoru nesirūpinti kokiu dirbamu darbu? O sklypai? O privatizuoti tarnybiniai butai (Pečeliūnas)? Kas mums papasakos ar dėkingumo jausmo jau parodėme pakankamai, ar dar šiek tiek trūksta – tas pats Pečeliūnas?

      Sakote, nereikia atpildo už dorai padarytą darbą… Taigi, visi dirbame ir uždirbame, ir Seimo nariai gauna visai neprastą atlygį, o kur dar visokios margos išlaidos, už kurias gali išsipirkti kad ir savosios išleistos knygos tiražą reprezentacijai ar kokių servizų. Ar pakanka „atpildo už dorai padarytą darbą“, ar dar šiek tiek atpildo reikėtų pridėti? Vėlgi, doru darbu tvarkykime socialinį saugumą šalyje – tai būtent TAS DARBAS, ir šitas bus labai pelnytas atlygis net prispyrus negandai.

      Ar visai nereikalingas aplinkinių dėmesys? Kai gyveni dorai, garbingai, to dėmesio kiek yra, tiek ir gana (parodyk kitiems pats, jei pritrūkai ir turi laiko), svarbiausia, kad jis nenuviltų kokybe – o ši nuo to, kaip gyveni, tiesiogiai priklauso. Kaip minėjo Bobutė, matyt iš esmės skirtingai suvokiame kas ta Garbė ir kokios norėtume pelnyti. Akivaizdu, kad paties, romai, vaizdiniai susiję su kūniškai išsipildžiusiomis formomis. Gal net ne tiek garbe, kiek materialiuoju šlovinimu.

     • Andrius

      …ir dar pone Romai… kiek papildant „Auksinį kardą“… Jei jau teigiate, kad GARBĘ būtinai turi liudyti „atpildas už dorai padarytą darbą“ (atpildas materialinis kaip teigiate) – ar tai reiškia kad visi tie aukojimai, pvz, „mirštantiems Kambodžos vaikams gelbėti“ – yra negarbingi ?… aš, va, irgi prisidėjau prie šios aukos, nes maniau tai esant garbingu … bet dabar jau jūs verčiate mane kiek tuo „suabejoti“ – pinigus tai aukojau, o mainais materialinių gerybių tai juk negausiu ? – tai, vansi, mes visi suaukoję tesame pinigais besišvaistančiais kvaileliais ?:) – na juk negalime dabar, anot jūsų, jaustis gerbiami „negavę atpildo už dorą darbą“ ? :)… Eina sau… aukoji, žmogus, labdarai, o, pasirodo, „ypač garbingi“ bendrapiliečiai tave dar ir durneliu, matomai, laiko…:)… Na tikrai teisi gerbiama A. Maldeikienė – skant, tiesiog labai ryški vertybių krizė valstybėje…

     • Bobutė

      p. romai,

      sumodeliuokime tariamą, bet galimą situaciją.

      Vakarėja. Seną moteriškę, tarkim Bobutę, einančią į kaimo parduotuvę, užpuola kažkoks nebrendyla, tarkim Vienatinis (ačiū, Auksinis karde:)), ir, grasindamas peiliu, bando atimti rankinę. Tačiau į pagalbą Bobutei, nebodamas nusikaltėlio rankoje blizgančio peilio, atskuba garbingas vyrukas, tarkim Romas, ir bando sudrausminti nedorėlį. Įvyksta grumtynės, kurių metu sudraskomi Romo marškiniai, lengvai sužeidžiama ranka…

      Galimi tariamos situacijos finalai:

      1 . Nuginkluotas Vienatinis perduodamas atvykusiems policininkams. Dėkinga Bobutė nuperka Romui naujus marškinius, be to dar skiria piniginę premiją (tiesa, nedidelę, nes pensija nedidelė) už tokį garbingą ir drąsų elgesį. Kitą dieną apie Romą rašo visi laikraščiai, tinklaraščiai, rodo TV ir net pats A. Račas Romo garbei skiria įrašą… Prezidentė įteikia medalį…

      2. Kol vyrai grumiasi, išsigandusi Bobutė (atleiskim senai moteriškei) net nepadėkojusi pabėga… Be to, it zuikis pasprunka ir Vienatinis… Grįžęs namo Romas užklijuoja pleistru menką įpjovimą ir pasiėmęs vyno taurę sėda prie savo PC ir renka : http://www.racas.lt. Tačiau įrašo apie jį ten nėra, kaip nėra ir straipsnių laikraščiuose, nėra medalio ir net pinigų… Vienok Romui net mintis nekyla susirasti Bobutę ir pareikalauti iš jos atlygio…

      Klausimas ne tik Romui. Kaip manote, ar antruoju atveju tariamasis Romas būtų mažiau garbingas, mažiau drąsus, mažiau gerbtinas ir etc.?

     • Andrius

      …puikiai sumodeliavote Bobute… šaunuolė :)… O, tarkim, kaip pavadintumėt tą Romą, pirmuoju atveju, jei bobutė jo atsiprašytų, kad apsižiūrėjusi, pamatė neturinti iš ko dabar nupirkti jam žadėtų marškinių ir labai padėkojusi pasiūlytų pavaišinti jį arbata, o Romas į tai atsakytų – „Bobute, man vienodai skursti tu ar ne – jei negali sukrapštyti man ant žadėtų brangių marškinių, tai geriau imk automatą ir nušauk manę, bet šitaip tai nesielk“ ?…

      … aš tai sakyčiau – visiškas „pečeliūnas“

     • romas

      Karde, sutvarkykim diskusiją ir nemalkim visko į vieną krūvą.
      Pusės seimo nario algos dydžio rentas paskyrė įstatymu jau seniai. Šį kartą buvo svarstomas pinigų rentoms sumažinimas kitų metų biudžete (tai, tarp kitko, ne opozicijos, o vyriausybės pasiūlymas). Pečeliūnas pasisakė už rentų nemažinimą ir pats rentos kitais metais negaus. Tai yra šalutinė diskusijos tema, atsiminta todėl, kad Maldeikienė pasisakė įkvėpta Pečeliūno reakcijos į pasiūlymą rentas mažinti.
      Tačiau Maldeikienė, kiek supratau, ne tai kad vyriausybei pritartų, bet manytų, kad rentų visai nereikia. Tai yra pagrindinė tema. Aš manau, kad renta yra pagarbos forma, ir manau, kad svarstant apie rentas nereikia galvoti apie Oželytę. Ar ir taip neblogai prasisukęs signataras ims rentą, imančio sąžinės reikalas. Jis pats pasvers, kiek padoru rentą gauti. Piliečiai ir valstybė turi turėti požiūrį, ar neturintis pajamų signataras apskritai vertas geresnės socialinės apsaugos už bet kurį kitą pilietį. Man atrodo tuštybė brangiai laidoti ir statyti paminklus po mirties. Geriau jau atsiminti žmogų, kol gyvas.
      Sklypų skyrimui nepritariu. Neturiu duomenų, ar visi signatarai sklypus ėmė ir ar labai tie sklypai gavusiems padėjo prasigyventi.

     • romas

      Bobute, jei žmogus vertas pagarbos, gerai būtų ją parodyti. Kaip tą padaryti, yra išmonės ir skonio reikalas.

     • Andrius

      …nežinau ar atsakys gerbiamas „Kardas“, tai aš kiek pabandysiu už jį… Pirma – gali būti, kad kitais metais pečeliūnas rentos negaus (nors kas žino, o gal netrukus sugalvos išeiti iš Seimo ?)…Bet… pečeliūnas puikiausiai suvokia, kad jei rentos bus mažinamos – tai vėl didinamos jos gali būti pačioje paskutinėje eilėje – vargu, ar populizmu nuolatos besivadovaujantys politikai išdrįstu jas didinti pirma socialinių išmokų, pensijų, mokytojų algų ir t.t. … O kaip žinote Romai – šie didinimai tikrai artimiausiais metais nenusimato – prognozuojama antra krizės banga ir netrumpas ekonominio sąstingio laikotarpis… Vadinasi pečeliūnas puikiausiai supranta, kad kalba eina ir apie jo „rentą“ – juolab tikrai būtų labai naivus tikėdamasis šimtaprocentinai būti išrinktas ir sekančiai kadencijai…
      …Antra… Renta yra, be abejo, pagarbos forma, bet, sutikite – pats jos mokėjimo faktas, o ne jos dydis… Ir jeigu valstybėje drąstiškai mažinamos visų socialinių sluoksnių piliečių pajamos – tikrai nėra nieko nepagarbaus, kad tame tarpe būtų mažinamos ir rentos (juolab, kad tai ne darbinės pajamos, o pagarbos forma… ir kaip sakoma liaudyje – „svarbu ne dovanos dydis, o dėmesys“)…
      …O dėl to, kad „imantis rentą pats pasvers, kiek padoru rentą gauti“ – tai čia apskritai nonsensas…:)… Taip pat galima būtų leisti patiems pensininkams pasiimti pensijos tiek kiek jiems reikia pragyvenimui ir tikėtis, kad visi tik tiek kukliai ir pasiims :)… Deja, patirtis rodo, kad visų išmokų atvejais būtina griežtai nustatyti kam, kiek ir kuomet priklauso ir tik tokiu būdu galima tikėtis išvengti piktnaudžiavimų…
      … Kas link „tuštybė brangiai laidoti ir statyti paminklus po mirties. Geriau jau atsiminti žmogų, kol gyvas.“ – ką gi… man didesnė tuštybė atrodo tai, kad kažkas pakankamai saugiai sėdėdamas rūmų patalpose (nes šturmo atveju nemaža dalis būtų galėjusi ištirpti seimo rūmus supančioje minioje) už vieną parašą gauna visą gyvenimą rentą, o tuo tarpu žmonių realiai paaukojusių savo gyvybes ginant, anuomet, valstybinius objektus – artimieji gavo po „padėką“ ir medalį (na gal dar kokią apgailėtiną vienkartinę pašalpą)… Ir net vienam, anuomet prie Seimo, sunkiai sužeistam gynėjui neseniai mirus – valstybė net nerado galimybių patenkinti jo artimųjų prašymą suteikti nors kokia materialinę pagalbą jį laidojant – buvo apsiribota vieno gedulingo vainiko atsiuntimu… Va čia tai tuštybių tuštybė… Ir jei po tokių dalykų dar atsiranda kažkoks… kuris dar drįsta piktintis jo rentos mažinimu, tai…

     • romas

      Andriau, kam reikia fantazuoti, ką mano Pečeliūnas, ir iš kur žinom, kad jis gyvens iš rentos kada nors? Signatarų rentos jau buvo sumažintos, nes šioje kadencijoje buvo sumažinti seimo narių atlyginimai. Kitas Seimas gali nuspręsti pasikelti atlyginimus ir rentos pakils automatiškai. Rentas gauna ir buvę LDDP-istai, todėl vargiai dabartiniai partijos bičiuliai socialdemokratai paliks saviškius be valstybės išlaikymo. Iš viso – didesnės socialinės išmokos atskiroms visuomenės grupėms yra didelė ir plati tema. Gan dideles pensijas gauna pvz. teisėjai. Ar valstybė turėtų labiau vertinti teisėjų nuopelnus valstybei už signatarų?

     • Andrius

      Romai, tai apie tai ir kalba, kad tiksliai niekas (gal nė pats pečeliūnas) dabar negali žinoti – gyvens pečeliūnas iš tos rentos ar ne… O vadinasi, elementarus padorumas, reikalautu jį bent nusišalinti nuo rentos klausimo svarstymų… Jo viešas pasipyktinimas labai aiškiai ir iliustruoja jo supratimą apie GARBĘ ir padorumą… O tolesni tamstos pasvarstymai apie tai, ką darys, arba nedarys socdemai ir kokias pensijas gauna teisėjai, man kažkodėl primena sovietų laikais „neatremiamą“ komunistų argumentą amerikiečiams – „а за то у вас негров вешают“..

     • Bobutė

      Gerbiamas romai, Jūs teigiate:

      „Karde, sutvarkykim diskusiją ir nemalkim visko į vieną krūvą.
      Šį kartą buvo svarstomas pinigų rentoms sumažinimas kitų metų biudžete . Pečeliūnas pasisakė už rentų nemažinimą ir pats rentos kitais metais negaus. “

      Dabar supratau kur čia šuo pakastas… Jūs manote, kad kalba tik apie kitų metų biudžetą ir tik metams bus pamažintos rentos, o kadangi p. Pečeliūnas kitais metais į rentą nepretenduoja, tai turi teisę kalbėti apie nemažinimą nes , mol, ne sau… Jei tai būtų tiesa, tai galima būtų su Tamsta nors dalinai sutikti…

      Tačiau yra ne taip. Nueikime į Seimo puslapį :

      http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=408683

      ir pamatysime, kad siūloma pakeisti įstatymą, sumažinant rentos dydį nuo 50 iki 40 procentų ir ne laikinai, o pastoviai… Taigi, toks sumažinimas anksčiau ar vėliau (gal net po metų, gal po penkerių) paliestų ir p. Pečeliūną.

      Beje, citata iš aiškinamojo rašto:
      “5. Galimi neigiami priimto įstatymo padariniai ir priemonės, kurių reikėtų imtis jiems išvengti

      Galimas signatarų rentų gavėjų nepasitenkinimas.”

     • suomis

      Andriau…tai toks šūdvabalis nusipelno tokios lemties, kokią, viename epizode, aprašė V. Lacis savo romane „Audra“.

     • Andrius

      …ačiū gerbiamas „suomi“, kad pabaigei mano mintį :), bet… deja, dabar būsi veikiausiai ištrintas… Vakar Račas už panašų išsireiškimą taip išrynė mano komentarą, tarsi jo nė nebūtų buvę…:)… Neliko net tradicinio „komentaras ištrintas. A.R.“ :)

     • Auksinis kardas

      romai, ar pusė nemenko atlyginimo, gaunamo dovanai, tikrai yra mažai? Ar tikrai nepakankama būtų šiek tiek mažiau tokios dovanos, jei Vyriausybė tam mato tikrą reikalą? Ar asmuo, kuriam teko garbė tapti Signataru labai neramiu, neužtikrintu metu, kuris anuomet nepristigo reikalingo kiekio ryžto, drąsos, dabartiniais stipriai pabjurusios ekonomikos laikais pritrūktų supratingumo, kad mums visiems tenka vėl, šiek tiek kitaip aukotis, pasispausti, pasistengti? Argumentavimas automatais ties visu tuo atrodo labai silpnai. Kovoje, kad antklodės nenutemptų nuo kurios vienos ar kitos ypatingos grupės, trūksta reikalingo solidarumo.

     • romas

      Bobute, sutinku su Jūsų argumentais. Žinau, kad nekeičiant įstatymo rentas mažinti būtų neteisėta. Tačiau taip pat žinau, kad įstatymo pakeitimus galima daryti nors ir kiekvienais metasi. Kitas Seimas gali iš viso tą įstatymą panaikinti arba paskirti 60 proc. nuo signataro algos. Įlįsti į Pečeliūno vidų aš negaliu, todėl jo pasisakymo motyvų nežinau. Faktas, kad kitais metais jis rentos negaus, o kitais metais svarstant biudžeto įstatymą apie rentas vėl bus galima kalbėti ir bus galima kalbėti kiekvienais metais kol bus gyvų signatarų.

     • romas

      Karde, juk Maldeikienės pasisakymo kontekste mes nekalbame apie kiek turi gauti, o kalbam ar iš viso turi gauti. Visa vinis tame ir yra, ar užtenka tik garbės aukotis, ar kažkiek pagal išgales priduriam, kad jaustųsi oriau nei vidutinis, mažiau valstybei pasitarnavęs pilietis.

     • Auksinis kardas

      romai, ar 40% vietoje 50% kaip tik ir nėra „kažkiek, pagal išgales“? Kodėl signatarui, politikui sukelia šoką, sąsajas su fiziniu naikinimu šie 10% išgalių?

      Nesvarbu tik mažinimas, ar noras visai naikinti privilegiją sukėlė AM pasisakymą – toks kyla dėl moralinės kokybės pavertimo turgaus derybomis, kaip tekste.

      Tokiais atvejais, jei jau iškyla būtinybė pasiaukoti materialiai negandų akivaizdoje, padoru ją tiesiog priimti. Jei ratelyje tikrai reikia susimesti laidotuvėms, nepradedamos diskusijos kiek gerai pažinotas velionis.

     • romas

      Karde, pirmas pastebėjimas, kad mažinama būtų ne 10, o 20 proc., o antras – mes nesusikalbame. Pakaitykit dar kartą senesnius komentarus. Argi kur rašiau, kad mažinti negalima?
      Perskaičiau visą AM komentarą. Prieš Račo pateiktą sakinį dar buvo :
      „Man būtų buvę gėda siūlyti žmogui kažką už tai, kad jis turi GARBĘ pasiaukoti.“
      Kiek sugebu suprasti tekstą kalba apie tai, kad jokių papildomų išmokų iš viso nereikia. Aš galiu sutikti, kad tikrai pinigų iš valstybės reikia ne visiems signatarams, nes ne visiems trūksta. Tačiau jei kažkam jų trūksta, garbę pasiaukoti supras kaip pasityčiojimą. Renta neturinčiam pajamų yra visai tinkama pagarbos forma.
      Mano supratimu, padoresnis rentų mažinimo būdas per Seimo nario algos sumažinimą 20 proc. Net ir nereiktų tiek daug mažinti, norint palikti tuos pačius galutinius skaičius biudžete.

     • Auksinis kardas

      romai, kažkodėl kitaip perskaitau:
      „3. Įstatymo projekte siūlomų nuostatų teisinio reguliavimo būklė šiuo metu
      Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą valstybinės signataro rentos dydis yra 50 procentų Seimo nario pareiginės algos per mėnesį neatskaičius mokesčių.
      4. Įstatymo projekte siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos, naujai sureguliuotų klausimų teigiamos savybės, kokių teigiamų rezultatų laukiama
      Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad valstybinės signataro rentos dydis yra 40 procentų Seimo nario pareiginės algos per mėnesį.“

      Dėl jūsų siūlymo, esant būtinybei, prilaikyti ir Seimo nario atlygį – sutinku, taip kartu būtų darniai pakeista visa išvestinė struktūra. Kartu, labiau esu linkęs pritarti AM matymui (kiek toks tikras), kad pinigai šioje vietoje nevykusiai atstovauja garbę. Turėtų būti kitoks socialinio užtikrintumo mechanizmas, tokie proginiai įneša erzelio ir painiavos.

      Maža to, mūsų šalyje santykis su pinigais įgavo liguisto savitumo, šie turėtų būti naudojami biudžetų itin apgalvotai.

     • romas

      Tarp 50% ir 40% seimo nario algos yra ne 10, o 20 % skirtumas.
      Valstybė moka ir daugiau visokių didelių išmokų. Staiga išskirti signatarus ir padaryti juos mažiau vertus išmokų už karius, mokslininkus ar teisėjus, būtų ne visai teisinga, mano galva. Čia gi vėl pabrėžiu ne išmokos dydį, o ar apskritai signatarai yra padidintų išmokų verti. Reiktų pasižiūrėti ir į praktiką kitose valstybėse – juk žmogus jaučiasi kartais nuskriaustas lygindamas save su kitais.

     • Valentinas

      Romai,
      Bijau nebusiu pakankamai tikslus, istraukes tavo viena sakiny is konteksto („…būdas per Seimo nario algos sumažinimą…“), taciau nebreiktu liesti ir taip elgetiskos seimo nario algos. Mano nuomone, siuo metu valstybe valdo tik vidutiniu vadybininku gabumus atitinkanciu ne itin samoningu pilieciu samburis. Mazindami atlyginima sulauksim laiko, kai valstybe imsis valdyti traktorininkas Rapolas su patareju-suvirintoju Petru. Seimo nario atlyginimas turetu buti padidintas maziausiai bent tris kartus.
      P.S. izvinenijus, jei nelabai y tema :)

     • Valentinas

      Valentinas (zydrasis) raso:
      „…nes Valentinas yra tik vienas…“.
      Pasakyk, mielas mano, ar esi kada nors rases:
      „… Valentinu yra daug …“?
      Kad pakliuvai y nepatogia situacija, as tau padesiu. Taip, tu esi taip rases.
      Tai pasakyk, mielas mano, kada nusisnekejai,- tada, ar dabar? ;)
      „…Man ir vėl pavyko neįdomią ir bevertę diskusiją apie Pečeliūną pakreipti …“ :)))
      Kas tau tikrai pavyko, Valentinai (zydrasis), tai beverte diskusija apie Peceliuna pakreipti y ne maziau beverte diskusija apie Valentina(-us). :)))
      Kaip ten bebuve, tavo dalyvavimas diskusijose turi tam tikro zavesio. Mintis destai nors ir nepakankamai logiskai, bet ganetinai sklandziai, kas savaime jau yra vertybe. Islik vyru. Sekmes. ;)

     • romas

      Valentinai, bet fone idėjos „garbė aukotis“, Seimo nariai gali ir už dyką :) O jei rimtai, jau rašiau, kad politikui po buvimo Seime sunku grįžti į normalų gyvenimą. Būnant Seimo nariu, draudžiama užsiimti kita veikla, todėl kai kurie jų praranda kvalifikaciją. Darbdaviai irgi ne visada noriai priims buvusį politinį veikėją. Apsisprendžiant eiti dirbti valstybei tie dalykai turi didelę reikšmę. Didesnės socialinės garantijos pabaigus kadenciją irgi padėtų pritraukti geresnės kokybės žmonių. Manau, kad požiūris į baigusius karjerą politikus, kaip nevertus didesnių socialinių garantijų, blogas signalas žmonėms, kurie gal būt galėtų eiti dirbti valstybei. Už garbę aukotis tikrai Seime dirbs tik traktoristai :)

     • Valentinas

      romai,
      svarstant baigusiu karjera politiku didesniu socialiniu garantiju klausima, pries akis iskyla toks platus diskusiju spektras, kad net sunku apsispresti nuo ko pradet :)
      Pirmas keistas dalykas – „baiges karjera politikas“. Ar turima galvoje zmogus anapilyje? :)
      O jei rimciau, ydomu, koks nuosimtis seimo nariu atsidure seime ne del nuopelnu savo partijai ir(ar) jos sponsoriams, o del savo asmeniniu profesiniu sugebejimu su mintimi dirbti tautos ir valstybes labui.
      Aisku viena,- kai ymone istinka geru specialistu krize, gero mazai, tiksliau gerai tik tiems, kam gerai kai tvarkos nera (padugnems, vagims, sukciams ir panasiai publikai). Ar ne panasi situacija valstybes atveju? Todel lietuvaiciai, tvirtinantys, kad jiems Lietuvoje gerai, man kelia ytarima.

     • Rytis I

      Bobutės tariamos situacijos finalo herojus, sakyčiau, abiem atvejais ne tiek garbingas, kiek truputį neprotingas. Tariamas Romas puldamas peiliu ginkluotą Valentiną rizikuoja ne tik savo gyvybe, bet ir savo šeimos gerove. Nebent visą gyvenimą atiminėja peilius ir kitokius ginklus. Garbingai elgtųsi pilietis, kuris iškvietęs atitinkamas tarnybas, bandytų rasti kažkokį konsensumą tarp Bobutės, Valentino ir savęs, arba gal net išpirktų Bobutę savo lėšomis.

     • Bobutė

      Ryti I,

      peilis tai tik literatūrinė priemonė Romo drąsai pabrėžti…:) Tarkim, kad Vienatinis neturi jokio ginklo, o raumenų tik tiek, kiek užsiaugini vien maigydamas klaviatūrą… Na, o Romas toks sportiškas, plačiapetis vyrukas. Be to, Vienatinis sugriebęs už gerklės smaugia Bobutę, kuriai jau net lūpos pradėjo mėlti…:)
      Ar ir šiuo atveju tik garbingai:) kviestumėte policiją ir/ar ieškotumėte konsensuso (ne konsensuMo:)) su nusikaltėliu?

     • Rytis I

      Taip taip, klaida – „konsensuso“.
      Šiaip net literatūrinės detalės kartais labai svarbios… Jei akivaizdžiai stebime, kad bobutei tuoj tuoj bus paskutinioji ir kalba jau ne apie pinigus ar kokius nemokamus pietus išbadėjusiam-sužvėrėjusiam Vienatiniui, belieka vaduoti plikom rankom ar akmens pagalba. Tiesa, nudobti Vienatinį sportiškai atletiškam Romui didelės garbės nedaro, juk svarbu neperžengti visokios ten ginties riboms, bo apie garbę sėdėti kalėjime Romas iki šiol dar nėra pamąstęs…
      Visdėlto, išgelbėti senutę, – tai vertas pagarbos, bet ir vienetinis poelgis. Bobučių juk kasdien negelbėsi. O toliau viskas gali rutuliuotis įvairiai, priklausomai nuo Romo žmogiškų savybių ir nuo požiūrio į Garbę.
      Variantas A. Garbė-statusas. 1) Romas gauna Vyčio ordiną, rentą iki gyvos galvos, skaito skautams paskaitas apie bobučių gelbėjimo problemas, yra tarptautinės organizacijos „Save antecedents“ narys. Kažkur po 2 dešimtmečių, nebevykstant jokiems „garbingiems“ įvykiams, iš nevilties prasigeria. 2) Romas sėdi prie neišgerto vyno taurės, keikia bobutę, nedėkingą pasaulį ir nepavykusį gyvenimą. Dažnai prisimindamas didvyriškus laikus, prasigeria.
      Variantas B. Garbė-padorumas. 1) Romas apgintąją bobutę perveda per gatvę ir jai leidus palydi neapšviestais skerstgatviais iki namų. Grįžęs namo apie tai trumpai parašo į racas.lt ir dirba savo mėgstamą darbą. Rentą perveda vaikų namams (labai garbingas), bet medalį nuolankiai priima, bus ką anūkams palikti… 2) Nusiperka naujus marškinius – visvien jau laikas buvo – parašo apie tai kas buvo į racas.lt ir pamiršta. Darbai…

     • Auksinis kardas

      romai, 20 proc. pokytis gavėjui, 10 proc. seimūno atlygio, teisingai. Šiuo metu Seimo nario atlyginimas yra 8000Lt prieš mokesčius, jei paskutinį pakeitimą randu teisingai. Tai reiškia, kad renta „padoriam pragyvenimui“, būdama 40 proc. dydžio, sudarytų 3200 Lt išmoka kas mėnesį.

      Tai tikrai menkas priedas prie tekusios garbės? Žinau, kad pats sugebėčiau iš to oriai išlaikyti porą ar net daugiau asmenų, mokėti už šildymą ir vandenį be kompensacijų. Sakyčiau, Vyriausybė teisingai pamatė buvusį privilegijos perteklių. Beje, kiek kartų ši viršytų vidutinę pensiją, uždirbta ne vienkartiniu nuopelnu, bet viso gyvenimo triūsu? Ar tai normalu, ar pas mus orumo kai kuriems turi būti apčiuopiamai, bent už kelis, daugiau?

      Palyginimui, SoDra rašo:
      Vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija, turint būtinąjį socialinio draudimo
      stažą 2011 m. 09 mėn. – 767,76
      Vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija 2011 m. 09 mėn. – 747,45

      Siūlyčiau pažiūrėti į situaciją, įvertinant visą kontekstą:
      – Vyriausybė siūlo pamažinti privilegiją, atitinkamai realijoms,
      – signataras sako – per mano lavoną,
      – AM sako: koks čia turgus su garbe ant prekystalio?

      Ir prisiminti, kad vienas iš taikinių Sąjūdžio laikais kaip tik ir buvo iškerojusi privilegijų sistema, iš esmės korupcija, darkanti visuomenę. Saugiklių reikia, bet jei socialiai teisingi, net ir užtikrindami garbės ženklus, jie bus kiek kitokie. Negali būti matomų paramos kontrastų.

     • nerijus

      http://www.stat.gov.lt/lt/faq/view/?id=888

      „Skurdo rizikos riba 2010 m. buvo 701 litas per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 1472 litai šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.“

 • Genijus

  „Pasakysiu taip: išsiskyrė kai kurie požiūriai į žurnalistiką.“
  Nejaugi šita frazė yra mažytis vilties, kad Lietrytis gali virsti bent kiek normalesne žiniasklaidos priemone, spindulėlis? Paskutinius kelerius metus šitą laikraštieną skaityti jau buvo įmanoma tik sukandus dantis ir užsispaudus nosį. O Valatkos straipsneliai (įskaitant pasirašytus visokiais mykolais lietuviais ir pan.) tai jau buvo beveik verti psichiatrų dėmesio.
  Beje, buriu iš kavos su brendžiu tirščių, kad greitu laiku Lietuvos padangėje atsiras naujas tinklaraštis, nes kas kas, o jau šita lakštingala tikrai negali nevemti, atsiprašau, nečiulbėti.

 • tata

  Valatkos likimas, atvirkščiai nei čia teigiama, sprendėsi dar vasarą, kai į lrytas.lt buvo permesta nieko gero nesugebanti rašyti Liuminata. Tąkart buvo kilę gandai, jog ji netrukus pakeis Valatką.

 • Sapnas

  Naujas gyvenimo anekdotas: neik su Užkalniu obuoliauti, nes ne juokais, o iš tikrųjų gali netekti posto. Viskas prasideda nuo juokų…

 • nesvarbu

  Šeštadienis-pats tinkamiausia laikas studijuoti revoliucijas. Šiomis dienomis aktuali yra Libijos revoliucinė patirtis, jos tikslai, rezultatai ir šūkiai. Kiekvieną šių dalykų aptarkime atskirai. Dėl sukilusių Libijos engiamųjų tikslų niekada jokių abejonių nebuvo. Tikslas ten buvo vienas, tiesa gal kiek ir simbolinis – užguiti engiančiųjų vadą M. Kadagį, priversti įlysti į nuotekų vamzdį, o ištraukus efektingai pribaigti jo pačio auksiniu pistoletu! Vakar Libijos revoliucijos tikslai buvo pasiekti (pažymėtina, jog tuo pačiu vienareikšmiai parodant, kad taip vadinamos šiuolaikinės Vakarų teisinės minties demagogų siūlymai surengti teisingą, viešą diktatoriaus teismo procesą yra kategoriškai atmetami, kaip save seniai empiriškai sukompromitavę dėl tokių teismo procesų neatitikimo proceso ekonomiškumo ir koncentruotumo principams). Pasiekus aukščiau aprašytą tikslą atsirado rezultatas-Libija tapo laisva. Bent jau taip BBC ir CNN korespondentams tvirtina gatvėje strakaliojantys ir šaukiantys libai bei libės (atkreipiau dėmesį, kad tiek CNN, tiek ir BBC korespondentai išmintingai nutyli ir libams dar nepasako, kad jų laisvė yra šalutinis, laikinas ir netvarus aprašyto tikslo pasiekimo rezultatas). Prie Libijos revoliucijos rezultatų taip pat priskirtini ir negausių Libijos miestų gatvėse likusios krūvos griuvėsių, iššautų gilzių ir nuorūkų. Tačiau visa tai ne libų, o Egipto bei piečiau esančių Afrikos kaimynių varguolių reikalas. Surinks, sušluos ir išvalys. Tikslus ir rezultatus aptarėme. Kiek sunkiau yra su Libijos revoliucionierių šūkiais. Niekaip nepavyksta jų surasti, kokie jie buvo? Šis klausimas aktualus, kadangi pilietinio nepaklusnumo lygis prieš engėjus Lietuvoje vis didėja, jau vyksta pirminės akcijos, demonstracijos ir streikai. Todėl libų patirtis mums bus naudinga. Trakimas neprieštaraus. Gerbiama Maldeikienė irgi, nes „GARBĖ aukotis tapo mainų aktu, vyksta dramatiška pilietinės visuomenės tragedija šitoje šalyje“. Tolimesnės diskusijos šiuo klausimu vystymui pasinaudosiu vieno visiems gerai žinomo autoriaus pasiūlytais galimais užrašų ant plakatų variantais: 1) „Reikalaujame mažinti mokesčius!“; 2) „Reikalaujame didinti mokesčius!“; 3) „Liaukitės šaipytis iš libų!“.

  • suomis

   Gerbiamais. Norėjote, kad šis komentaras būtų šmaikštus, bet gavosi nei šioks, nei toks. :/

  • nerijus
  • nerijus
  • nerijus

   Narcizui:

   • Auksinis kardas

    Labai įdomi versija, ir labiau, nei labai, įtikinama.

    • nerijus

     Žinoma, nafta ir dujos ne paskutinėje vietoje.

     Kodėl „tironas“ buvo nužudytas?..Sakyčiau, tam, kad niekam nieko nepasakotų. Geriausias būdas nutildyti- nužudyti. Kažkiek bendruomenė paklykaus ir nurims. Taip vyko prieš šimtą ir prieš tūkstančius metų; vyksta ir dabar. Niekas nesikeičia.

    • nerijus

     A.k. Kai nepatingėsiu, tai perspausdinsiu keletą pastraipų iš knygos apie auksą, jo vertę ir pan.
     Knyga parašyta 1976 m., bet idealiai tinka nūdienos aktualijoms ir teorijai, kurią iškėlė rusas (ekonomistas) dėl Libijos okupacijos.

    • nerijus

     p.s. susidaro įspūdis, kad raudonais „nykščių“ spaudinėjimais bandoma slėpti, o žaliais- aukštinti (tai vadinama- propaganda) komentarus. Gal iš tikro, A. R., vertėtų pergalvoti „nykščių“ naudą?..

     • suomis

      Nemanau. Jų pagalba, patogu žinoti kurie komentarai perskaityti, kurie ne. Lengva sekti diskusiją. :)

    • nerijus

     http://gold.ru/articles/news/kitaj-pokupaet-zoloto.html

     „За последние шесть месяцев цены на золото увеличились на 10%, так как столкновения в Ливии и нестабильность в арабском мире вынудили инвесторов искать безопасную гавань для своих сбережений, в то время как нефть за тот же период времени подорожала на 17%. Таким образом, привлекательность золота в качестве защиты от инфляции растёт.“

     Revoliucijomis arabų šalyse, bandoma pristabdyti Kiniją, kuri šiose šalyse supirkinėjo auksą?..

     • Auksinis kardas

      Iš tikro, aukso kelias (tam tikras spiralės vingis į žinomą iš seniau teritoriją) yra labai netgi aiškus ir patrauklus sprendimas pastarųjų laikų painiavoms, atsiradusioms dėl pinigų menamumo, JAV dolerio vertinimo nepaisant kiek jo pertekliaus leidžiama, išvestinių finansinių produktų.

      Nors ir neaišku, kaip būtent atrodytų tikrovėje didesnės aukso pinigų autonominės salos globalios ekonomikos aplinkoje, jų sėkmingas pirminis veikimas Azijos ir pažangesnių Afrikos šalių pagrindu atrodo labai tikėtinas: o sprendžiant tikras pasaulio finansinių piramidžių problemas, pasiekus kritinį paplitimo laipsnį, visai gali būti sektinas. Tai gyvybingas sumanymas, ir gali tapti tikrove net dabar pašalinus vieną ryškesnių vystytojų.

     • nerijus

      Gal tai dar labiau paspartins grįžimą prie aukso?..
      Ką tai duotų Lietuvai? Kuri sistema Lietuvai naudingesnė: popierinė- bevertė ar popierinė, kuri „dengta“ auksu?..

      Pamiršau paminėti, kad ir Indija masiškai supirkinėja auksą. Matyt, ne veltui?..

      Specialiai Jums, A.k. Nepatingėjau :)

      nerijus
      Spalis 23, 2011 7:41 vakare

     • Auksinis kardas

      Dėkui, nerijau. Tarkime, kad toks kelias skintųsi sau kelią… :-) Manau, kad Lietuvai pačiai kažkaip ypatingai jis nebūtų staiga lemtingas, nes nesame pernelyg tampriai susiję su pagrindiniu popierinės sistemos epicentru – USD. Turintys daugiau jo atsargų, gali degti labiausiai (tikėjo verte to, kas sparčiai prarado tikėjimą ir vertę). Beje, pačios JAV, būdamos aktyvia, sėkmingai mokančia veikti ekonomika, gali išsisukti palyginti lengvai, tiesiog nubraukus ankstesnių banknotų pluoštus. Taip, sumaišties gali būti, bet persirikiavimas tokiam aktyvistui gali sektis.

      Labiausiai Lietuva pajustų tai, kaip globaliai spartėja galios centrų pasikeitimai – vienoms valstybėms įgavus naujo pranašumo, tai būtų jų nauji laimėjimai, ir galios sparčiau pasislinktų. Keistųsi kraštovaizdis. Kaip Kinija jau dabar brandina savąją galią, ši staigiau ryškėtų, jei aukso žaidime ji ir vėl bus toliaregiškai, rytietiškai kruopščiai atlikusi namų darbus. Jei Azija ir Afrika pirmautų aukso sistemoje, taip anksčiau įgytų pranašumo. Europa gali būti stumtelėta nuošalėn, prarasti dabar turimą ryškesnį patrauklumą, bet senutė Europa irgi turi išminties, gilumu giminingos rytietiškai, tad išsikapstys, niekur nedings. Trumpajame laike jai tik svarbu išspręsti kokiu būdu silpnesnės europinės mozaikos detalės galėtų būti dengiamos nuo bendro vaizdo gadinimo: taip Graikiją reikia izoliuoti iki ji nusipelnys vėl būti lygia su kitais, kiti turi žinoti kas nutinka nevalyviesiems. Šiaip jau, kadangi Vakarai jau kuris laikas buvo blizgūs ir pasiturintys, bei užmigo ant tokių laimėjimų, labai tikėtina, kad jų spindesiui metas apsinešti patina.

      LKŽ:
      pãtina sf. (1), patinà (3b) TrpŽ žalias, rudas ar mėlynas apnašas, susidarantis ant bronzinių arba varinių daiktų, veikiant oro drėgmei, arba padaromas meno kūrinių (skulptūrų) paviršiui padengti: Skaldytinio paviršius padengtas stora melsva patina rš. Nuo vario paviršiaus ugnyje atsiradusią patiną nuima sieros rūgštis rš.

    • nerijus

     Knygoje „The money crowd“ (Dana Lee Thomas, JAV) dar 1974 m. buvo rašoma:
     „Fort Knox (http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%82_%D0%9D%D0%BE%D0%BA%D1%81), JAV. Dar kitaip vadinamas „aukso kapinėmis“, nes taip stropiai ten saugomas lobis neduoda kokios nors aiškios praktinės naudos. Vienintelė šioje niūrioje citadelėje saugomo aukso paskirtis buvo tai, kad jis yra ten ir kad žmonės tiki, jog jis ten yra.

     Tiems, kurie JAV savo darbe naudoja auksą, taip pat tiems, kurie teisėtai gali turėti aukso, šio brangaus metalo rinkos kaina nustatoma savotiškai. Kiekvieną rytą lygiai 10 val. 30 min. Penkių svarbiausių auksu prekiaujančių Anglijos bankų penki atstovai užlipa Rotšildo banko Londone laiptais ir įeina į kambarį, išklotą žaliu kilimu, kuriame yra kėdės žaliais apmušalais ir senoviškas laikrodis. Kiekvienas iš jų atsisėda prie nedidelio stalelio, ant kurio yra skaičiavimo mašinėlė, tiesioginis telefonas, jungiantis su jo banko kontora, ir mažytė Anglijos vėliavėlė. Kai jie nuleidžia savo vėliavėles žemyn, prasideda greitas keitimasis nuomonėmis dėl siūlomos aukso kainos. Bet tuo momentu, kai kuris nors iš jų sišunka: „Vėliava pakelta!“- ir pakelia savo vėliavėlę, svarstymas nutraukiamas. Pakėlusiam vėliavėlę suteikiama galimybė apgalvoti susidariusią padėtį, jis gali paskambinti į savo kontorą prieš pateikdamas naują siūlymą.
     Priėmus sprendimą, jis nuleidžia savo vėliavėlę, ir gyvas svarstymas trunka tol, kol priimamas galutinis sprendimas.
     Toks savotiškas įdomus yra ritualas, kuriuo Ritšildo banke nustatoma aukso kaina. Faktiškai visame pasaulyje. Šia kaina daromos visos operacijos. Ši ceremonija vyksta nuo to laiko, kai Anglijos Rotšildai buvo paskirti oficialiais Anglijos banko aukso įkainotojais (brokeriais).

     Antroji, mažiau svarbi ausko rinka yra Ciūriche. Joje darbas organizuojamas kitaip. Trys svarbiausi Šveicarijos bankai veikia komercinio pulo forma, kad galėtų palaikyti nustatytą kainą. Papastai ši kainayra 5 centais už unciją didesnė negu Londone. Trečioji aukso rinka yra Paryžiuje ir atspindi šalies pasiūlą ir paklausą.

     Kai kurie nuosekliausi Keinso teorijos (http://profmeter.com.ua/Encyclopedia/detail.php?ID=698), taip ilgai viešpataujančios Vakaruose, kritikai galbūt artėja prie savo triumfo dienos. Jie mano, kad aukso savininkai, iš kurių daugelį metų šaipėsi spekuliantai dėl jų prognozių, kad ekonomika, grindžiama popierinių pinigų kreditu, ritasi į bankrotą, visiškai netoli tiesos.

     jeigu auksas tikrai yra tik „barbariška atgyvena“, beviltiškai pasenusi kainų piniginio masto priemonė, kaip apie tai viešai skelbia Vašingtonas, tai kodėl Amerikos vyriausybė, kaip ir anksčiau, tebesiekia didinti savo aukso atsargas ir nenori nė gabaliuko jo atiduoti?

     net jei JAV vyriausybė niekada negrįš prie aukso standarto, visame pasaulyje žmonių turimo aukso kiekio didėjimas, taip pat didėjantis ekonominis netikrumas gali atstatyti auksą kaip faktinę tarptautinę valiutą. Anskačiau ar vėliau ir nepriklausomai nuo formalių tarptautinių susitarimų nacionaliniai popieriniai pinigai pasaulinėse biržose bus kotiruojamos auksu. Ir viena šalis po kitos faktiškai įves savo popieriniams pinigams aukso standartą.

     Pirmą kartą nuo to laiko, kai, baigiantis antrajam pasauliniam karui, buvo sudarytas Breton Vudso (http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%82%D0%BE%D0%BD-%D0%92%D1%83%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0) susitarimas, galingas Amerikos doleris nukrito nuo savo pjedestalo.“

     • nerijus

      http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%82_%D0%9D%D0%BE%D0%BA%D1%81

      „Также на территории военной базы расположено хранилище золотых запасов США, где находится 4176 тонн (4603 американских тонн) золота в слитках (147,4 млн тройских унций). Оно занимает второе место в Соединенных Штатах, уступая лишь Федеральному резервному банку Нью-Йорка, хранящему около 5000 тонн золота многих иностранных государств, центральных банков и официальных международных организаций.“

      147, 4 mln. trojos uncijų, kuri lygi 31,1034768 g.
      147, 4 mln. ozt. * 1817.95 $ (2011-09-19 kaina JAV doleriais) = 267 965 830 000 * 2.519 (2011-10-22 dolerio kursas Lietuvoje) = 675 005 925 770 Lt.

      http://www.viskas.lt/portal/categories/2/1/0/1/article/2854/lietuvos-auksas-saugus

      „Centrinio banko aiškinimu, šių metų spalio pabaigoje Lietuvos banko oficialiosios tarptautinės atsargos siekė 16,58 mlrd. litų (4,8 mlrd. eurų). Dalį šių atsargų sudaro auksas – 186675,87 Trojos uncijos, o šio aukso kiekio vertė šiuo metu – apie 356 mln. litų.(2008-11-11)“

      Šiandien jo vertė: (186675,87 ozt. * 1817.95 $) * 2.519 (dolerio kursas Lietuvoje) = 854 866 475,2257135 Lt.
      Per tris metus „lietuviško“ aukso vertė išaugo daugiau nei 2, 4 karto.

  • nerijus

   http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%8F

   Генерал-губернатор (Италия):

   01.01.1934 — 28.06.1940 Итало Бальбо

   01.07.1940 — 01.07.1940 Родольфо Грациани, маркиз ди Негелли

   25.03.1941 — 19.07.1941 Итало Гарибольди

   19.07.1941 — 02.02.1943 Этторе Бастико

   02.02.1943 — 13.05.1943 и. о. Джованни Мессе

   Верховный комиссар ООН (Нидерланды):

   10.12.1949 — 24.12.1951 Адриан Пельт

   Король:

   24.12.1951 — 01.09.1969 Идрис I

   Лидер Революции:

   01.09.1969 — 20.10.2011 Муаммар бен Мухаммед Абдул Салам Абу Миньяр бен Хамид аль-Каддафи

   Внешняя торговля

   Экспорт — 64,5 млрд долл. (в 2008 году) — нефть, нефтепродукты, газ.

   Основные покупатели — Италия 37,5 %, Германия 11,9 %, Франция 7,3 %, Испания 6,8 %, США 6,3 %, Швейцария 4,5 %.

   Импорт — 26,6 млрд долл. (в 2008 году) — промышленная продукция, продовольствие, транспортные средства, потребительские товары.

   Основные поставщики — Италия 22,2 %, Китай 9,3 %, Германия 8,6 %, Турция 6,1 %, Тунис 5,8 %, Южная Корея 4,7 %, США 4,1 %.

   Ливия привлекательна не только как источник углеводородов, но и как перспективный рынок сбыта современных вооружений. За 12 лет санкций её вооружённые силы пришли в упадок и нуждаются в модернизации.

  • nesvarbu

   Tęsdamas 2011 m. Libijos revoliucijos studijas sekmadienį toliau skaitinėjau internetinius Libijos laikraščius. Atkreipiau dėmesį į vieną žinutę. Joje rašoma, kad gen. Kadafis iš kanalizacijos vamzdžio išlindo apsikarstęs daugybe amuletų.O iš ten išsiropštęs subėgančios ginkluotos ir šaukiančios minios kaip niekur nieko teiravosi:-Kas čia vyksta?…

 • Fredis*

  Žmogus yra dvilypė būtybė (asmenybė) – individualistinė ir visuomeniška (sociali). Garbė be jokios abejonės yra sociali vertybė. Labai svarbu pabrėžti, kad kiekvienas žmogus turi savo vertybinę sistemą, kuri niekuo neprastesnė už kito žmogaus vertybinę sistemą (grynasis liberalizmas). Ką žmogus laiko vertybėmis, kas daro jo gyvenimą prasmingu? Dora, mokslas, menas, sveikata, materialinė gerovė, meilė, draugystė, ištikimybė, GARBĖ, dosnumas, dievobaimingumas (viduramžiais), individo laisvė, visų žmonių lygybė, iniciatyvumas versle, kolektyve, bendruomenėje, veiklumas ir t.t..
  Pilnas internetas socialinės filosofijos pagrindų paskaitų konspektų, labai įdomiai iš naujo išradinėjate dviratį….

  • suomis

   Viskas gerai, tik yra vienas pastebėjimas: iš visų jūsų pastebėjimų, pagrindiniai(fundamentalūs) yra tik du, ant kurių stovi šis Pasaulis, tai – Dora ir garbė. Na, dar būtų galima pridėti LAISVĘ. Visi kiti – išvestiniai. Jei šių, trijų, fundamentų nėra, visi kiti yra beprasmiai.

   • Trakimas

    Klystate,suomis.Pasaulis stovi ant vieno banginio-įvairovės,kuri ,savo ruožtu,yra užtikrinama savotiškos „demokratijos“ gamtoje.Oklahomos teatre yra vietos viesiems ir visokiems padarams:)Iš to seka laisvos rinkos efektyvumas,kiekvieno gyvo sutvėrimo laisvės ir teisės „reikštis“,nes niekas iš anksto nežino ir negali žinoti,kas ryt vadinsis „garbe“ ar „dora“.:)

    • Trakimas

     O bet tačiau, demokratiniu būdu į valdžią patekę konservatoriai kotais svajoja apie diktatūrą a la batia Lukašenka.Keista ta draugystė su paskutiniu Europos diktatorium,tarsi puoselėjant viltį atkurti „LietBielą“:))Paradoksas tas,kad visai nėra nieko baisaus visoj šitoj tragikomedijoj:)ES budriai stebi Lietuvos vadukų ir mikrofiureriukų blaškymąsi ir nerišlius judesiukus,tačiau nesiima jokių drastiškų veiksmų,kad sustabdytų įvairiausius radikalus bei sapaliotojus(iš TS-LKD pvz.)Demokratinė terpė leidžia besivaržant išspręsti bet kokias problemas pačiu efektyviausiu būdu.Tam reikia tik laiko.Kaip minėjo genialus klasikas Kafka Francas-didžiausia žmonių bėda yra kantrybės stoka.Ir jis teisus.“Vertybininkas“ neturi kantrybės ir bando veikti ,trankydamas kumščiais į stalą arba galvą-į sieną.:)

    • suomis

     Atsiprašau, bet aš nesu sąmokslo teorijų šalininkas. :) Žmogus per mažas padarėlis, kad ir koks įsivaizduojamai galingas atrodytų esąs. Kaip tik šiomis dienomis, vienam ligoniui taip birbynę išmaišė, kad dabar guli kaip eksponatas, visų apžiūrai. O juk jis taip pat galvojo, kad yra galingas, visų gerbiamas ir kad žemė yra – „čimodano“ formos.

     • Trakimas

      Vo vo ,suomis:)Arabų pasaulis tampa efektyviu ir rimtu konkurentu Europai.Žmonėms nusibodo „teisingai“ skursti:)

     • Trakimas

      Kitavertus „…palaipsniui GARBĖ aukotis virto mainų aktu. Va kur pilietinės visuomenės tragedija šitoje šalyje“.Ši gerb. Aušros mintis yra simptomiška.Aušra nemato ,kad „GARBĖ“ jau yra mainų objektas,kai tik atsirado apyvartoje:)“Orumas“,“tiesa“ ir t.t.-taip pat yra mainų objektai.Aš dažnai keičiu „pinigus“ į „tiesą“,kai perku knygas,atiduodu savo „balsą“ už „garbę “ per rinkimus ir t.t.Taigi-aš dalyvauju tam tikrų vertybių MAINUOSE.Mainai yra fundamentalus gamtos dėsnis,kuris svarbiausias ir ekonomikoje bei kitose žmonių veiklose:)

     • suomis

      Banalu iki apsivėmimo, mes taip ir nė per sprindį nepasistumėjom, per dvidešimt metų, nuo to, sumauto, „Gyvulių ūkio“. Ir kas blogiausia, kad visokie pečeliūnai vis tempia ir tempia atgal. :(

  • nerijus

   Совесть

   http://www.aforismo.ru/tags/594/6/

   „У кого все есть, нет только совести.“

 • Fredis*

  Naujųjų laikų požiūriu šis pasaulis laikosi lygsvaros buvimu nedemokratiškiems rėžimams.
  nerijus ir Mokytoja Aušra tikriausiai save laiko labai dorais ir garbingais, tačiau būtent demokratinių valstybių modernumas, naujausios technologijos ir keleriopai pranašesnės ginkluotės egzistavimas atgrasė Rusiją nuo pasaulinės komunistinės revoliucijos.

  • nerijus

   Fredi*

   Kas yra demokratija? Siūlau parašyti tamstos apibrėžimą, o ne paimti jį iš wiki.
   Demokratija, matyt, kai kitą užpuoli ginklu ir taip parodai jam savo vietą? Juk tai tikrų tikriausias totalitarizmas- naikinimas.
   Dar senieji graikai, kiek mena istorija, demokratiją nešė ginklu.
   Nūdienos demokratijos, pasaulyje, skleidėja yra JAV ir ji veikia tais pačiais principais.

   Žurnale „Valstybė“ buvo straipsnis apie Rusiją, kurios ministras- pirmininkas JAV pavadino „Parazitu“. Man atrodo, kad šios abi šalys yra tikrosios šio Pasaulio parazitės. Be išlygų- abi.

   • Trakimas

    Panašiai:)Demokratija yra laisvė rungtis(tame tarpe -ir ginklu).Diktatūra to nesuteikia.Diktatūroje negali atsirasti „efektyvumas“,nes nesuteikiama net galimybė išbandyti kitus bei kitokius variantus ūkyje,administravime,švietime ir t.t.

   • Fredis*

    nerijau, tavo teiginį „Man atrodo, kad šios abi šalys (Rusija ir JAV-red.) yra tikrosios šio Pasaulio parazitės. Be išlygų- abi“ socialinės filosofijos požiūriu labai pritemptai galima būtų priskirti liberaliąjai politinei ir socialinei minčiai. Liberalams bet kuris teiginys yra vienodai vertingas, pavyzdžiui: „Žemė yra kubo („čemodano“), kūgio formos ar visai plokščia“. Liberalas laisvas kalbėti, mąstyti ir veikti savarankiškai ir nevaržomai, tik savo laisves turėtų suderinti su kitų asmenų laisvėmis. Liberalizmui būdinga individualizmas, lygumas (egalitarizmas), universalumas ir meliorizmas.
    Politologiniu požiuriu tai yra klasikinis marginalo (paraštinio) teiginys, o pagal tėvyninės tinklaraštijos vertinimų skalę esi klasifikuotinas kaip elementarus ir pats tikriausias dundukas.

   • nerijus

    „Jei Valentinas yra vienas protingiausių internete matytų žmonių, tai Nerijus bus jo priešybė – nu pats tikriausias lietuvis blogaja to žodžio prasme.“

    Ir?..Manęs visiškai nejaudina jūsų pasaulėžiūra. Man giliai vienodai- ką galvoja kiti. Ar tamsta nepastebite?..

    Fredi*

    Neatsakėte į mano klausimą: kas yra demokratija pagal fredijus?..

  • suomis

   Iš šio posto, darau išvada, kad Jūs esate pakankamai jaunas žmogus, nes Jūs tikite TECHNOLOGIJOMIS. :) Yra toks geras posakis: – против лома, нет приёма.

   • nerijus

    Valstybę turi valdyti technokratai- politikai, o ne vadybininkai-politikai, fizikai-politikai, daktarai-politikai (čia ne apie mafiją), muzikantai-politikai ar kiemsargiai-politikai.

    • suomis

     Aš labaiu linkęs, kad Pasulį valdytų filosaofai. O filosofais gali būti visi, kurie „mėgsta MINTĮ“. :)

     • Sejanus

      Ir koks filosofų požiūris į žmogaus teises, pinigų perskirstymą (mokesčius), gamtosaugą, sveikatos apsaugą (privati/valstybinė?) bei kitus kasdienybėje aktualius klausimus? Kaip galima tapti filosofu-pasaulio valdovu – užtenka baigti filosofiją ir priims vadovauti? O gal irgi bus rinkimai, tačiau teisę kandidatuoti turės tik baigę filosofiją? O gal nei studijuoti filosofijos nereikia, užtenka mokėt pezalioti nesąmones?

    • Jei Valentinas yra vienas protingiausių internete matytų žmonių, tai Nerijus bus jo priešybė – nu pats tikriausias lietuvis blogaja to žodžio prasme. Siauros pasaulėjautos, valstietiškos prigimties, banalus, pilka asmenybė, minios atstovas.

     • suomis

      O pats, greičiausiai šlėkta būsi? Iš aristokratų turbūt?
      :DDDDDDDDD Gal dar ir savo herbą turi? Ant gyditojo pažymos, savo signatūrą gali uždėti? :DDDDDDDDD

    • Sejanus

     Kodėl turi?

 • nerijus

  Apie „pilietinę“ visuomenę JAV:

  Sinatra: Dark Star

  http://www.lrytas.lt/tvdabar.asp?tv=hist
  11.00 Dok. f. „Sinatra – tamsioji žvaigždė“.

  Per Viasat History kanalą. Siūlau pažiūrėt- labai įdomus pasakojimas.
  Įtariu, kad ir Lietuvoje nutinka panašiai :)

 • Izbliondimas

  Siekiamybė ši: TELYDI MUS TIESA, GARBĖ, ORUMAS… IR SVEIKATA

 • briedis

  stai trakimas neatsargiai rase apie mainu proceduros fundamentalia reiksme. bet, pone trakimai, – kaip jus zmonai i akis paziuresit, nes i mainu pasiulyma garbingos moteriskes antausiu atsako.))

 • Bobutė

  Dar kartą ramiai paskaitinėjau komentarus…
  Man, turbūt kaip ir daugumai, sunku prisipažinti buvus neteisiai.

  Maniau, kad p.A. Račas, skirdamas net du įrašus šiai temai, sutirština spalvas, per rimtai vertina p. Pečeliūno pasisakymą – ne pirmas gi kartas. Na ir jau visiškai pesimistiškai (labai švelniai tariant) vertinau p.A. Maldeikienės posakį apie pilietinės visuomenės tragediją…

  Taigi, esu priversta atsiprašyti Artūro bei Aušros ir pripažinti, kad buvau neteisi taip manydama. Problema iš tiesų egzistuoja…

  Tuo mane labiausiai įtikino p. Valentino (žydrojo) (apie dalies Lietuvos pardavimą už 10 mlrd. Eurų) ir p. romo (teiginys, kad garbė, o ir pati Lietuvos idėja yra abejotinos vertybės, nes jų ant duonos neužtepsi, todėl normalu rinktis apčiuopiamus gyvenimo malonumus) komentarai …

  Vis dėlto, manau, kad tokių valentinų, romų, pečeliūnų Lietuvoje yra mažuma. Taigi, dar ne tragedija, bet susirūpinti verta…

  • romas

   Bobute, žmonėms dažnai trūksta gebėjimų pastatyti save į kito padėtį. Kariui garbė tarnauti savo Tėvynei, gydytojui garbė gydyti sunkius ligonius, gaisrininkui garbė gelbėti žmones iš degančių pastatų, bet vien garbės aukotis juk neužtenka. Aš nesuprantu, kodėl „gėda siūlyti žmogui kažką už tai, kad jis turi GARBĘ pasiaukoti“.
   Jei Lietuva tik idėja iš dainų ir eilėraščių, o ne jos žmonės, tada tai tuščia idėja. Garbė be pagarbos – taip pat.

   • Bobutė

    p. romai,

    nepykit, nieko asmeniško…
    Akivaizdu, kad labai skirtingai suprantame, kas yra garbė ir dar skirtingiau – kas yra garbė pasiaukoti…

    Gydytojas, gaisrininkas, karys yra profesijos. Jie dirba savo darbą ir už tai gauna atlyginimą, beje, kaip ir seimo nariai…
    Bet gali susiklostyti situacija, kai jiems bus suteikta garbė pasiaukoti – už Tėvynę, už bendrapiliečius, už idėją, galų gale už Laisvę…

    Bijau, kad nesugebėsiu Tamstai paaiškinti… Na, bet dar kartą trumpai pabandysiu savo pavyzdžiu…

    1991-01-13 visiems norintiems buvo suteikta garbė kovoti, o jei ką ir pasiaukoti už Tautos laisvę ir Nepriklausomybę… Aš, kaip ir daugelis kitų buvau prie Parlamento… Patikėkit Romai, man buvo baisu, nes supratau, kad galiu nebegrįžti, kad vaikai paliks našlaičiais… Aš bijojau… Taip baisu man buvo tik du kartus gyvenime… Buvo net kilusi mintis viską mesti ir namo… Bet nemečiau… Ir ne todėl, kad tikėjausi užmokesčio… Niekada nieko neprašiau ir neprašysiu… Nesijaučiu didvyre, man nereikia visuotinio pripažinimo… Man pakanka žinoti, kad aš garbingai įvykdžiau savo pareigą, pakanka, kad kiekvieną sausio tryliktąją man mano sūnūs be didelių kalbų pasako paprastą ačiū… Džiaugiuosi, kad jiems nereikia aiškinti kas yra garbė pasiaukoti…
    Ir dar p. Romai. Jei Jūs paklaustumėt manęs kiek privalote man sumokėti – aš spjaučiau Tamstai į veidą…

    • Bobutė

     romui

     • Genijus

      Baltijos kelias – kažkas tokio, ko niekada iki tol nebuvo ir nebus niekada po to.
      Akcijos mastas ir jo sukoordinavimas – protu sunkiai suvokiamas. O juk tada nebuvo nei mobiliųjų telefonų, nei tiek mašinų, kaip dabar. Ir pinigų nebuvo.
      Užtai buvo žmonės. Yra jie ir dabar, gal tik kiek užguiti ir nusivylę. Bet viskas bus gerai.
      Didžiuojuosi savo šalim ir tauta. Taip pat pagarba latviams ir estams.

    • Bobutė

     Beje, p. romai,

     jei už garbę pasiaukoti pasiūlai pinigus (ypač prieš auką)
     ir kita šalis juos paima – tai tuo pačiu jie tampa tik samdiniais…

    • romas

     Bobute, Jūs nesuptrantate, kieno dabar etines pozicijas svarstome. Nei vieno negaunančio pajamų ir gaunančio rentą negirdėjau prašant ją duoti. Kalbu apie tai, ar gėda mums rentą siūlyti iš pagarbos, ar ne gėda. Va Jums kaip – taip pat būtų gėda siūlyti kaip ir Maldeikienei, ar ne?

     • Bobutė

      Dabar svarstome Jūsų pozicijas p. romai, jūsų… Ir mano supratimu jos labai amoralios. Čia mano subjektyvus požiūris…

     • Andrius

      …pacituosiu jūs Romai – „..Nei vieno negaunančio pajamų ir gaunančio rentą negirdėjau prašant ją duoti..“

      ..kiek netiksliai išsireiškėte, bet matyt, turėjote galvoje, kad nė vienas potencialus „rentininkas“ nebuvo taip žemai kritęs, kad viešai keltu „per mažos rentos“ klausimą ?… Tad leiskite jums dar kartą priminti, kad vienas toks atsirado – tas kur pavadinimu „pečeliūnas“…
      …Ir nesiklaidinkite tuo, kad, neva, jis rūpinosi ne savimi, bet „kitais signatarais“… – beje, net suskeldamas savo kvailoką bajerį apie galimybę „praretinti signatarų skaičių automatu, jei reikia…“ – saves prie galimų aukų nepriskyrė :) – pareiškė – „praretinsime“:)… O kaip liaudyje sako – “ ir kiekvienam juokelyje yra dalis juokelio“ :) – matyt save ir signatarų tarpe laiko išskirtiniu (kitavertus čia jis nesuklydo – išskirtinis ir yra, nes daugumą kitų tikrai verti pagarbos)… Ir dar kartą primenu jums pone Romai – pečeliūnas galimybių išsirinkti naujai kadencijai praktiškai neturi (kaip ir dauguma jo apgailėtinos TS-LKD gaujos veikėjų). Ir, todėl, puikiausiai suprasdamas, kad rentos mažinamos ne metams, o kokiam penkmečiui (jei ne dešimtmečiui- atsižvelgiant į ekonomines perspektyvas) – šitas….vadinkime jį „pečeliūnu“ – pyktinosi, visu pirma, sunerimęs būtent dėl savo „kišenės“…beje kaip ir tuokart, kai garsiausiai inkštė prieš kanceliarinių išlaidų seimūnams „apkarpymą“…

     • romas

      Bobute, nepamestumėte temos, kurią komentuojame, galbūt kitaip interpretuotumėte ir mano komentarą. Garbės aukotis ant duonos neužsitepsi, o už rentą galima nusipirkti sviesto ir valgant galvoti, kad valstybė nepamiršo. Galima nusipirkti kostiumą, batus ir kovo 11 sudalyvauti kokiame minėjime. Galima nuvažiuoti net į kitą Lietuvos galą, nesiskundžiant kvietusiems, kad nėra už ką. Nežinau, ar racionalu išdidžiai galvoti apie garbę aukotis ir niekinti tai, kas gyvenimą padaro orų ir pilnavertį. Galvoti, kad jiems garbė aukotis ir to užtenka, man atrodo ciniška. Tas, kuris pats nori gyventi sočiai ir patogiai, neturėtų siūlyti tenkintis idėjomis kitam.

     • Andrius

      ir dar Romai – nežongliruokite žodžiais bandydamas apginti savo abejotinos moralės poziciją – siūlyti vertam pagarbos ir neturinčiam pajamų – tikrai negėda… Gėda jei tas „gerbiamasis“ net neprašo, o tiesiog reikalauja pagarbą jam išreikšti „piniginiais ženklais“ arba jų ekvivalentais…

     • Andrius

      …Jūs, Romai, taip desperatiškai nusirašote „į lankas“, bandydamas išsivynioti iš savo pozicijos nemoralumo, kad sunku suspėti Jums ir paprieštarauti…:) – va, rašote, cituoju:

      „..Galvoti, kad jiems garbė aukotis ir to užtenka, man atrodo ciniška. Tas, kuris pats nori gyventi sočiai ir patogiai, neturėtų siūlyti tenkintis idėjomis kitam.“

      ..Tai gerbiamasis ? – niekas gi ir nesako, kad „jie privalo tenkintis tik įdėjomis“ – gerbiam …ir gerbdami skyriam išmokas kiekvieną mėnesį iki mirties nedirbant… ir ne bedarbio pašalpos dydžio (nors ir tokio dydžio visą gyvenimą neterminuotai – taip pat yra privilegija) – skyriam net daugiau nei vidutinis pilietis sugeba uždirbti (dirbdamas darbą)… Na gal dar atsiprašykime dabar visi to pečeliūno, kad atėjo ir į mūsų valstybę krizė, ir kad kas mėnesį jam „naujam Armani kostiumėliui“ nebeišgalim „atlyginti už garbę“ ?…

   • Auksinis kardas

    romai, be reikalo suplakate garbę dirbti darbus, kurie gelbėja žmonėms, su garbe nedirbti, nes padėjai istorinį parašą neramiu laiku. Ar tikrai daugelis kitų nebūtų galėję tokį parašą padėti, ar tikrai tuo metu, kai vienareikšmiškumo buvę lemtingai daug, daug kas būtų pasielgę kitaip – tik kad visiems atiteko gausus Sąjūdžio palaikymas, Baltijos kelias? Kokių turėtų reikalauti privilegijų už savo tikrus nuopelnus, už savo tikėjimą ir savo Garbę visi tie? Ar tikrai anas proginis išskirtinumas toks išskirtinas, kad jam sumažinti išmoką būtų akibrokštas? Ar tikrai „Lietuvos žmonės“ jūsų paskutiniame sakinyje, tai pirmiausiai kažkuris asmenų ratelis?

    Daugelis darbų gelbėja žmonėms – be pompos, be išskirtinių privilegijų – gerbti darbą iš esmės yra teisinga. Neteisinga yra kurti privilegijų salas. Teisinga yra puoselėti laisvę bei lygybę, sąlygas orumui kiekvienam, juo labiau kai tokių tikrai pristinga. Kiekvienam šioje valstybėje, jei ją teigiame esant jos žmonių valstybe.

    • romas

     Karde, kalbame apie žmones negaunančius pajamų, bet kažkada padėjusius parašą. Aš visą laiką sakau, kad nesvarbu kiek bus mokama, bet tikrai nėra taip, kad neturinčiam pajamų gėda siūlyti. Mums negėda siūlyti kariui, baigusiam tarnybą, negėda siūlyti buvusiam teisėjui, prezidentui, o signatarui gėda. Neturim žiūrėti, kad galimai yra norinčių parazituoti – tai sąžinės reikalas, bet turim parodyti, ką mes manom apie signatarus.
     P.S. nenorėčiau, kad man vėl pradėtumėt aiškinti apie rentos dydį, nes rentos dydis yra nukrypimas nuo temos. Aš svarstau tik Maldeikienės požiūrį.

     • Trakimas

      romai,o nenorėtumėt pakalbėti apie šimtus tūkstančių žmonių-lietuvių,neturinčių pajamų,tačiau vis viena turinčių prievolę mokėti Kubiliui Pė eS Dė duoklę?:))

     • Auksinis kardas

      AM požiūrį palaikau aukščiausiai iškeldamas laisvę ir lygybę. Manau, kad signatarai šaunuoliai. Kad jie tikrai tai padarė ne pinigams ir ne dėl pinigų. Kad mes visi tai darėme taip, kaip nupasakojo Bobutė, ir tos garbės nepavyks prišiukšlinti kupiūromis.

     • romas

      Trakimai, PSD už neturinčius pajamų ir registruotus darbo biržoje moka valstybė. Nesiregistravę gali nemokėti PSD ir mokėti už gydymo paslaugas. Pradėjęs mokėti po trijų mėnesių gausit nemokamas gydymo paslaugas.

     • Trakimas

      Romai,o ar žinote,kad registracija darbo biržoje konservatorių dalinama vos ne kaip komunija?Konservatoriai kažkodėl bedarbiais laiko ne tuos žmones,kurie neturi darbo ir pojamų,o išpildančius keistą talmudą įvairiausių sąlygų:)Panaši situacija su konservų stumiama šeimos koncepcija,kai šeima bus laikoma tik konservatorių sapnus išpildžiusi dviejų žmonių sąjunga:)

     • romas

      Karde, o kodėl Adamkui rentą duodam, Kūriui didelę pensiją duosim, o signatarams nereikia? Adamkus su Kūriu mums atrodo vertesni?

     • Trakimas

      Romai,prieš du metus signatarai reikalavo apdovanajimų sau dvidešimtmečio proga ir gavo atkirtį iš gerb.Prezidentės.:)Jau pamiršote?Ar priminti?:)

     • romas

      Trakimai, suprantu, kad visi jie šiukšlės.

     • Romai, aš galėčiau atsakyti į tavo klausimo dalį: „kodėl Adamkui rentą duodam, Kūriui didelę pensiją duosim“.
      Bet negaliu atsakyti į dalis dėl: „o signatarams nereikia? Adamkus su Kūriu mums atrodo vertesni?“
      Čia jeigu tau įdomi mano pozicija :)

     • Auksinis kardas

      romai, tam tikros veiklos gali būti išimtimis aprūpinant (pvz. jei taip tikrai geriau apsisaugome nuo korupcijos), bet geriau, kad tokių būtų kuo mažiau. Istorinis vaidmuo, kurį suvaidino signatarai, turėtų būti prilygintas istoriniam vaidmeniui, kuri suvaidino visų kitų žmonių lemtingas apsisprendimas.

      Darkart: turime iškelti tikslą apsaugoti nuo skurdo ir neorumo visus. Bet pirmiausiai sudaryti kuo palankesnes sąlygas dirbti ir užsidirbti, sudaryti sąlygas to išmokti, reabilituoti verslumą, iniciatyvą.

     • Auksinis kardas

      Tomai, būtų įdomu išgirsti koks yra racionalus pagrindimas šioms privilegijoms, galbūt įdomu ir romui.

     • Trakimas

      Romai,jei turėtumėt bent kruopą sąžinės ir pusę kruopos -proto,tai tuoj pat sumestumėt,kad ypač AMORALU net svarstyti kažkokių rentų skyrimą „didvyriams“,kurie ir atvedė Tautą prie bado slenksčio?Koks čia nuopelnas?Ir kodėl ta badaujanti Tauta turi savo mokesčius skirti tiems,kurių dėka ji ir badauja?:)Gal signatarai paskubėjo?Gal Tauta dar nesubrendusi nepriklausomybei?Juk ir kūdikio „nepriklausomybė“ nuo mamos krūties reiškia tik viena-kūdikio žūtį,kad ir kaip gražiai skambėtų šis tuščias žodis…A?:)

     • romas

      Karde, todėl daug protingų žmonių į politiką ir neina, nes žino, kad versle, kartais ir valstybinėje tarnyboje, galima gauti ir gerą algą, ir būti būti gerbiamu, o politikams tik turėtų būti garbė tarnauti, tačiau tikros pagarbos – nėra.

     • Auksinis kardas

      romai, manyčiau, kad TOKIŲ protingų mums nelabai ir testinga. Reikalingi tikintys tuo, kad tai, ką jie daro svarbu ir keičia padėtį geryn, kad gali pakeisti – tai garbė ir proga, kokios nenusipirksi.
      Kita vertus, versle irgi yra rizika ir progos ne tai, kad pabūti gerbiamu, bet ir žlugti visokeriopai. Nereikia kurti išskirtinumo salų.

     • Valentinas

      Tikra tiesa, A.K. ,
      Lietuviai – protingu tauta. Ko jau neatimsi tai neatimsi. Ypac isradingumo plakant liezuviu artima savo uz nuodemes, katru pilna tavo paties troba. O gerokai durnesnes tautos na o bet taciau gyvena geriau, ir net garbes, orumo, santarves, sazines pas juos daugiau.
      Ar nemanai, mielas mano, kad lietuviski protingi dazniau pasirenka negarbe. Is cia ir visos musu bedos.

     • Auksinis kardas

      Gal mielas. Gal ne tavo. :-)

      Galime pradėti nuo to, kad man nepatinka pagarbos rašmenims nenorintys rodyti vyriškiai ;-D

     • Valentinas

      Gerai. Kad jau siulai, galime pradeti nuo svaraus lapo. :)
      Tik rasymo stiliaus nekeisiu, kadangi patinkanciu tau vyriskiu buti man nera aktualu. Tik dabar supratau Kardo esme, smiki tu. :) O „Auksinis“ zinoma nebloga maskuote,- gi neparasysi „Silikoninis“… :)))

     • nerijus

      romas
      Spalis 23, 2011 9:55 vakare

      Negali būti, romai?..
      Pabandykite bent kartą nesumokėti. Sekančiais metais savo deklaracijoje išvysite skolą, kurią teks sumokėti.

     • Auksinis kardas

      Nuo tvarkingo rašymo stilius ne tiek keičiasi, kiek gerėja. Ar pačiam tik ne vienas galas galvoj?

     • romas

      nerijau, rašydamas turėjau mintyje emigrantus. Jei gyveni Lietuvoje, turi mokėti savarankiškai arba turi registruotis darbo biržoje, kad mokėtų valstybė. Nežinau, kiek sunku tapti registruotu bedarbiu. Jei tikrai sunku, tada Trakimas teisėtai piktas.

   • nesvarbu

    romai, gerbiu tavo fundamentalią mintį, kad viskas yra reliatyvu.Kad bet kuris pažinimas yra santykinis,susijęs su tam tikra epocha,kultūra ir etc.Tame tarpe garbė ir orumas.Tačiau pakeldamas reliatyvizmo nuostatoms į absoliutą patenki į savotiškus spąstus.Dar I.Kantas pastebėjo, jog tai kas turi kainą, gali būti išmainyta į ką nors kitą, kas jam ekvivalentiška, o tai, kas aukščiau bet kurios kainos ir nieko ekvivalentiško jam nėra, turi orumą.Esmė tame, kad Peceliūnui gal kiek trūksta orumo, jei jis taip elgiasi, kadangi adekvatus orumo jausmas, tuo pačiu būdamas geru savikontrolės mechanizmu, neleistų žmogui taip veikti.

    • romas

     nesvarbu, daugelis nukrypsta į emocijas ir nebesugeba perskaityti, ką komentare parašė Maldeikienė.

     • Bobutė

      Šaunuolis romai,

      tokį valentiniškai žydrą komentarą surietei – visi kvaili, skaityti nemoka, vienas romas protingas… Toliau taip pat varyk…:)

      Jūs vis bandote suvesti į tą komentaro dalį, kurios šioje temoje nėra ir kuri nėra svarbiausia bei yra diskutuotina.
      Kita dalis – jog garbės aukotis tapimas mainų objektu yra tragedija – yra daug svarbesnė. Tą aiškiai patvirtina ir Tamstos komentaras, kuriame Jūs dedate ant Lietuvos idėjos ir garbės ir teigiate, kad geriau rinktis apčiuopiamus gyvenimo malonumus… Vat apie tai ir kalba. Mano požiūriu, Jūs kalbate amoralius dalykus…

     • romas

      Bobute, Jūs iš tiesų neįžvelgiate prieštaravimo pačiai sau Maldeikienės komentare. Ar gali būti kokia nors garbė be pagarbos? Pasirodo gali. Tik parodei pagarbos ženklą rentos pavidalu – ir garbė aukotis dingo, nes valstybė išmainė tą garbę į pinigus. Jei kažkada Seimas nebūtų nusprendęs rentų duoti ir bedarbiai signatarai būtų registruoti darbo biržoje, tada garbė aukotis būt likusi. Nesuprantu tik kam garbė ir kas tada gerbia.

     • Bobutė

      p. romai,

      manau, kad diskusija tampa bergždžia… Jūs arba tikrai nesuprantate mano požiūrio, arba nenorite suprasti…
      Bet kuriuo atveju reikėtų baigti…

      Maldeikienės poziciją galėtų plačiau pakomentuoti pati Maldeikienė arba visažinis Vienatinis… Aš galiu tik už save…Dar kartelį pasakysiu, kad aš daugiau komentavau Tamstos poziciją… Kaip ją vertinu jau sakiau, tad nebesikartosiu… Sėkmės Jums…

     • Trakimas

      Pagarbos ženklas visuomet būdavo ne materialus atlygis,o būtent „nematerialus“ ženklas,kaip ir pati „nemateriali“(transcendentinė,kaip kažkas čia įrodė) garbė.:)Kariai gaudavo „garbės ženklo ordiną“,o maisto davinys jiems ir taip priklausė gyvybei ir kovinei dvasiai palaikyti.Ordinai,medaliai,pagyrimas ir pan. yra GARBĖS ŽENKLAI.O renta NĖRA ženklas.Renta yra konkreti materiali nauda:)

     • lv

      romai, signatarui tapti juo yra/buvo garbė dar iki pačio tapimo momento ar jau tuo momentu, nes jau tuo metu jam (buvo) rodomas išskirtinis dėmesys ir pagarba. Vėlesnės pagarbos/dėkingumo formos neturėtų būti suvedamos tik į rentą ar dar siauriau — į jos dydį, reikalaujant. Negali reikalauti to, ką jau gavai ir dar tebeturi (regalijos, dėmesys, įamžinimas monumentuose, istoriniuose raštuose; įėjimas į istoriją). Jei _reikalauji_ daugiau pagarbos tik per rentą, tai iš esmės konvertuoji tą įgytąją nematerialiąją garbę ir pagarbą (visuomenėje dar tikrai tebeegzistuojančią; nepriklausomai nuo paskirtos rentos ar jos dydžio) į materialiąją; gal tuomet sąžiningiau būtų buvę išmokėti vienkartinę išmoką už signataro parašą.

     • romas

      lv, visi choru juk nereikalauja. Iš esmės nėra skirtumo, kaip elgiasi atskiri signatarai, nes nuo to juk neturėtų priklausyti valstybės požiūris į tai, ar signataras yra kuo nors išskirtinis, kai neturi darbo arba kai ateina pensijinis amžius. Valstybė įvairias grupes laiko labiau privilegijuotomis už eilinius piliečius. Reikia galvoti, ar signatarai prie jų priskirtini. Mano manymu – taip. Arba reikia nubraukti išskirtines socialines garantijas visiems ir tada niekam nebus skaudu dėl nepakankamo įvertinimo iš valstybės pusės.

  • Valentinas

   Miela bobute, tai kad nesugebate atskirti ironijos rodo, kad jums dar tolokai iki pilnaverčio kritiko. Neseniai Janutienės laidoje Maldeikienė pareiškė, kad pensininkai patys kalti dėl savo padėties ir taip išprovokavo daugybės bobučių dūzgimą kaip joms blogai gyventi. Bobutės nesuprato Maldeikienės ironijos. Nesupratote ir jūs Valentino ironijos. Linkiu asmeninės sėkmės.

   • Valentinas

    Kiek nuostabiai graziu miniistoriju, atradimu, praradimu, vilties ir nusivylimu, kartelio, ironijos, – tragediju ir tragikomediju, „sudie“ ir vel „sveiki“, siame mazame kampelyje racas.lt. Kiek emociju ir energijos – visa kaimene raudonuju buliu tiek nesugeneruotu per visa seimo kadencija. :)
    Valentinai, jus ilgam? Cia buvo yvairiu pasiulymu, viena, pavadinimu Valentinas Pirmasis, svarsciau po truputy, bet gal be reikalo?
    P.S. Skirtingai nuo kai kuriu pagyvenusiu komentatoriu, tamstos ironija visada suprasdavau, tad dar pabukit, mudu turim daug ka bendro, net 10 pirmuju musu vardo raidziu sutampa(!), uz manes jus kaip uz muro sienos, nagi …

    • Bobutė

     Valentinai žaliasis,

     nesidarykite identišku žydrajam…:)

     • Valentinas

      Bobute,
      Na ka jus! As greiciau identiskas Adamkui … kuo jis ten amerike buvo… ? ;)
      O jus dar turit smarves. Ar stosit y mano bury? Kaip jusu santykiai su A. Maldeikiene?

     • Valentinas

      Bobute,
      Netrukdykite žmogui reikštis. Geriausiu atveju jam palengvės išliejus sopulius ir skaudulius. Blogiausiu atveju išliks paminklas jo kvailumui.

     • Valentinas

      Valentinai, (zydrasis)
      Netrukdyk Bobutei, kad netrukdytu zmogui reikstis. Geriausiu atveju vel dziaugsimes tavo komentaru-pusfabrikaciu. Blogiausiu atveju vel dingsi keturioms paroms. ;)

 • Fredis*

  Kaip nekeista, bet esmę kodėl didžioji tautos dalis nekenčia Seimo, Seimo narių, partijų, signatarų, o tai reiškia, kad nepasitiki valstybinėmis struktūromis ir pačia valstybe, jos dabartine būkle, – pasakė Trakimas. Pasirodo todėl, kad valstybės tarnautojai, politikai ir valstybinės-politinės struktūros užkrovė žmonėms kančią būti laisvėje, būti laisviems, būti patiems atsakingais už savo ir savo valstybės likimą, na, Trakimas parašė, kad privertė žmones badauti, įstūmė juos į skurdą. Kas domisi istorija, tas žino, kad netikėjimas savo valstybe žymiai aiškesnes formas turėjo dar prieškaryje. Socialistai ir komunistų partija atvirai agitavo jungtis prie Rusijos, tikėjo pasauline bolševikų revoliucijos pergale ir į savo šalies valstybingumą žiūrėjo labai skeptiškai ir ironiškai, visoje šalyje vykdė plataus masto agitacinį darbą, kareivinėse kurstė kareivius sukilti, ne vieną ir ne du sukilimus pavyko išprovokuoti, ginkluoti sukilimai buvo žiauriai slopinami, gatvėse net vykdavo mūšiai tarp sukilėlių ir ištikimų valstybei karinių dalinių.
  Matykime esmę iš kur kyla visa ši neapykanta Seimui, seimo nariams, valstybės tarnautojams, signatarams, lietuvių kalbos komisijai.
  D.Grybauskaitė yra sunkiai suvokiamas fenomenas kodėl publika Ją pamačiusi netrypia iš nepasitenkinimo kojomis…

  • Valentinas

   Fredi,
   Gal todel, kad sutrypti motery nemandagu. :)
   Buvo laikai, akmenimis uzmetydavo, bet ir tu uz dyka jau nebegausi geruoju. Pirmu velnio smuiku groja pirkta ziniasklaida, nuodija zmoniu samone, jaukia protus, suvelia prioritetus su bereiksmybe, n kartu keicia juos vietomis ir naikina laisve paciame zmoguje.

  • Trakimas

   Na ir primalei tce š….,Fredi.Labai laisva interpretacija to ,ko aš nei sakiau,nei galvojau.

 • Andrius

  mielas Romai – sudėję parašus, signatarai, viso labo, atliko savo pareigą – įvykdė mūsų (juos tam ir išrinkusių) valią – juk neteigsite, kad mes juos rinkome ne tam, o jie tiesiog sugalvojo savo valia mums padovanoti Nepriklausomybę ?… Taigi – jei jie sąžiningai atliko savo darbą (primenu kad tam juos ir rinkome) – jie verti pagarbos kaip ir bet kuris kitas dirbantysis sąžiningai atlikdamas jam pavestą darbą… Jei jie atliko, jiems visų mūsų pavestą, darbą dar ir aukodamiesi (esant galimoms neigiamoms pasekmėms sau) – natūralu kad jie verti dar didesnės pagarbos… Bet jei, kažkam, tai nebuvo „savo pareigos atlikimo aktas“, o tik bandymas vienu parašu užsitikrinti sau ateityje „sotų gyvenimą iki mirties“ – vadinasi tas kažkas nevertas absoliučiai jokios pagarbos, nes ir rizikavo („aukojosi“) – ne dėl jį rinkusių žmonių, o išskirtinai tik dėl savęs – tikėdamasis ateityje už tai gauti nemenką materialinį atlygį…
  … Kaip atskirti kuris yra kuris ? – jau rašiau – tas kuris „dėjo parašą“ tikėdamasis uždirbti, dabar labai rūpinasi garantijomis tą „uždarbį“ atsiimti planuotu dydžiu…

  • nerijus

   Andriau

   Priminsiu, kad AT deputatai ir signatarai nebuvo rinkti tautos, kaip ir AT pirmininkas. Todėl jie atstovauti galėjo tik save. Ką, beje, daugelis ir darė, ir daro iki šiol. Ironiška, bet tokia tiesa.
   Žinoma, ne kiekvienas pasirašęs siekė gerovės tik sau, o ir tiems, kurie stovėjo už Seimo rūmų sienų- išorėje. Bet kuo toliau į mišką- tuo daugiau medžių.

   • Andrius

    Klystate Nerijau – AT deputatai buvo rinkti tuometinės LTSR piliečių. Todėl atstovauti visus mus jie ir privalėjo… O kadangi dauguma jų (bent jau tie kuriuos iškėlė „persitvarkymo Sąjūdis“) atvirai deklaravo valstybės Nepriklausomybės siekį – todėl, anuomet, juos ir išrinkome suteikdami mandatą mūsų valios vykdymui – nepriklausomos valstybės atkūrimui… Ir, nors, nepriklausomos valstybės atkūrimas buvo tuometinės visų piliečių daugumos nuopelnas – suteikta GARBĖ PASIRAŠYTI NEPRIKLAUSOMYBĖS DEKLARACIJĄ buvo grupei deputatų atstovaujančių tai piliečių daugumai (ar įkerti esmę pečeliūnai ? – tai nebuvo „sunkus ir pavojingas darbas reikalaujantis atpildo“ – tau ir kitiems signatarams buvo išreikštas avansu DIDŽIULIS PILIEČIŲ PASITIKĖJIMAS ir GARBĖ – PASIRAŠYTI PO ISTORINIU DOKUMENTU)… Ir jei koks pečeliūnas pasakys, kad pats pasirašymo faktas buvo, visu pirma – „dydis ir pavojingas žygdarbis“, o ne GARBĖ – aš garsiai nusijuoksiu :))) – visi buvę to laikmečio liudininkais pridėję, ranką prie širdies, patvirtins, kad tokią GARBĘ – pasirašyti Nepriklausomybės deklaraciją – tuomet būtų be baimės prisiėmę absoliučiai visi norėję Nepriklausomybės piliečiai (įskaitant ir vaikus), kurie tą ir įrodė stodami beginkliai prieš tankus prie TV bokšto, o vėliau – jau suvokdami kiek realios buvo grėsmės jų gyvybėms – prie parlamento rūmų… Ir tai buvo tikrai ne tas pats, kaip – posėdžiauti už parlamento mūro sienų apsuptyje ginkluotų savanorių, dar ir numačius šturmo atveju „saugaus pasitraukimo kelius idant būtų galimybė atkurti vadovybę rezistencijoje“… Ką, beje, patvirtino ir realybė – tarp piliečių stovėjusių už Nepriklausomybę ne pasislėpus „“už parlamento rūmų sienų“ – aukų – 14. Tarp „atlikusių labai pavojingą žygdarbį pasirašant“ parlamentarų – auku – 0…
    … Ir jeigu atsiranda vienas tarp „pasirašiusių“ tiek „aukštos moralės“, kad nė nesupranta kokia jam buvo suteikta GARBĖ (būti vienam tų, kuriems buvo patikėta visų mūsų vardu PASIRAŠYTI)… jei jis net nelaiko to GARBE, o mano, kad tai buvo tik, viso labo, jo „sunkiai ir ypač pavojingom sąlygom atliktas DARBAS kurį būtina ATLYGINTI“ – tai te eina toks veikėjas kryptingai tiesiai ten – nerašysiu kur nes Račas vėl ištrins :)…
    …Nežinau ar aš būdamas signataru manyčiau esant įmanomu imti kaip atlygį „už parašą“ brangų sklypą ir kasmėnesine rentą „iki smerties“, kai žinočiau, kad artimieji paaukojusių gyvybes – nei sklypų, nei „rentų“ negavo ir negauna… Bet dar galiu bandyti suprasti tokį kito „paprastumą“ – „muša – bėk, duoda -imk“ – valstybė paskyrė, tai vansi, maždaug, galima ir imti… Bet taip akiplėšiškai REIKALAUTI kaip kad pečeliūnas ??? – tai….blyn… tiek to jau – nesireikšiu…

    Galiu pratęsti gerbiamos Bobutės pavyzdžių metodu, jei kam būtų aiškiau – pakviečiamas „Vienatinis“ į Prezidentūrą, kur Prezidentė įteikia jam ordiną, tardama:
    – „Vienatini, tau suteikiama didžiulė garbė tapti Vyčio ordino kavalieriumi“.
    Vienatinis (atsistojęs į trečią K. Vorobjaninovo poziciją)
    – „Man ?… nu gerai jau, gerai – duokit tą ordiną… sutinku priimti tą garbę iš jūsų, bet kadangi tas „garbės priėmimas“ yra šioks toks darbas, tai norėčiau „teisingo atpildo“ – minimum sklypelio geroj vietoj ir rentos „iki smerties“…

    … Nejuokinga ?… gal ir nelabai…

    • Valentinas

     Andriau,
     Neysivaizduoju to balvono, kuriam dar iskiltu kokiu nors klausimu sia tema po tavo komentaru. Ypac po poros paskutiniu. Dekoju visu viska ir taip zinojusiu ir supratusiu vardu. Dekoju visu abejojusiu vardu. Geriau paaiskinti nesugebejo ir nebsugebes jau niekas – tad dekoju ir galimai vis dar egzistuojanciu balvonu vardu, nes padekoti patys vargu bau susipras.

     • Andrius

      …ačiū Valentinai už gerą žodį, bet turiu peradresuoti tavo padėką gerbiamai A. Maldeikienei – aš tik, pritardamas jos citatai, ją kiek išplėtojau ir … kiek grubiau išsireiškiau, nei, gal, būtų išsireiškusi ji, bet… žymiai švelniau (mandagiau) nei norėčiau ir būčiau, jei tikrai žinočiau, kad tinklaraščio šeimininkas neištrins… :)

      P.s. Nors, kaip supratau, A. Račas taip pat A. Maldeikienei pritartu…tad dalis tamstos padėkos ir jam…

     • Valentinas

      Labai y tema. :)
      Tavo parasymas galetu buti viena is iliustraciju knygai pavadinimu „Garbe.Jos supratimas.XXa.“

    • nerijus

     Andriau

     „AT deputatai buvo rinkti tuometinės LTSR piliečių.“

     „Paskutinieji LTSR rinkimai, surengti 1990 m. vasario 24 d., buvo pirmieji LTSR rinkimai, kuriuose deputatas buvo renkamas iš keleto kandidatų. Alternatyviuose rinkimuose išrinkta Aukščiausioji Taryba 1990 kovo 11 d. atkūrė nepriklausomą Lietuvą.“
     http://www.vrk.lt/lt/naujienos/rinkimai-lietuvoje-20-metu-.html

     „Alternatyviuose rinkimuose“- ką turima omenyje?..

     p.s. visiškai sutinku, Andriau, kad ne visi nusipelnė pasirašinėti po istoriniu dokumentu. O kas kalti, kad tokie dar ten- Seime, vis tupi?..Tokie patys pečeliūnai, kurie eina reikšti savo rinkiminės valios ir per speigą, ir audrą.

     • Andrius

      Nerijau, tai būtent tai ir turima omenyje, kad tai buvo pirmieji rinkimai, kuriuose renkami deputatai turėjo alternatyvą – t.y. deputatas buvo renkamas iš kelių kandidatų, o ne iš vieno kaip anksčiau…

      P.s. Kas kalti „kad tokie dar ten- Seime, vis tupi?“ – visi mes kalti… kalti kad leidžiamės užliūliuojami gražių „patriotinių“ deklaracijų ir per jas nebesugebam įžvelgti realybės, ko sekoje, tokių „politinių alfonsų“, „nusipelniusių gyventi geriau“ , visų mūsų sąskaita, daugėja su lyg kiekvienais metais… kalti kad nesugebam susivienyti kaip 90-aisiais ir pasiduodam tyčiniam mūsų skaldymui į konfrontuojančias socialines ir kitokias grupes tikslu lengviau suvaldyti – į „pensininkus“ ir „mamas“, į „dirbančius pagal sutartį“ ir „patentininkus“, į „lietuvius ir lenkus“ ir t.t… kalti, kad „bekaldami pinigus“ atsivėrusioje laisvoje rinkoje pražiūrėjom savo vaikus, kurie išaugo į konformistų kartą, kuri užuot kovojusi avangarde prieš neteisybę valstybėje taip kaip jaunimas kitose civilizuotose šalyse – renkasi lengvesnį emigracijos kelią…ir t.t. ir t.t.

     • Valentinas

      Andriau,
      Kaltinti visus tai kaip ir kaltinti nieka. Ir kaltinti vargu ar jau ka nors verta, kaip ir nebeverta uzsiimti saviplaka. Traukinys nuvaziavo …
      Man atrodo, as asmeniskai tureciau priekaistu (ne kaltinimu) atgimimo sajudzio iniciatyvines grupes tiems nariams, kurie, budami tikraisiais patriotais pamazu perleido vadovaujancias pozicijas niekseliams, uzuodusiems laisves vejo nesama dar ir dolerio kvapely. Tik puikiai suprantu, kad situacija buvo dar niekada netureta, sudetingiausia ir aplinkybes tuomet verte priimti sprendimus, zvelgiant is siu dienu atrodancius neatleistinai. Bet taip atrodo siandien, o tada viskas atrode visai kitaip.
      Ar yra prasmes priekaistauti vakarienei, kad ji atsalo?
      Va tokio lygio berods yra mano priekaistai :)
      P.S. O 1918 m. nepriklausomybes akto signatarai ar apturejo kokias privilegijas ar rentas?

     • mielas Valentinai žaliasis, galvojau, kad „sudie“ ankstesniame savo komentare pasakėte rimtai.

     • Valentinas

      Rimtai ir pasakiau. Jums.

     • mielas Valentinai, smagu girdėti. Ir tamstai sudie.

     • Valentinas

      Kas cia smagaus~
      Sudie ir tiek. Nors kai pagalvoji,- be issiskyrimu nebutu susitikimu… ko gero jus teisus.

     • mielas Valentinai, tamstos atveju „sudie“ aš supratau, kaip „viso gero“ visiems laikams. Galvojau, kad ir tamsta taip supratote.

 • Andrius

  …specialiai Jums Romai dar pridursiu, jei Jums vistiek neaiški mano pasirodys mano mintis – už sąžiningai atliktą darbą (juolab dar ir rizikuojant) – mes, aišku, galime premijuoti – pavyzdžiui paskirdami „rentą“… Bet dydį tos „rentos“ apsprendžiame mes… o ne kažkoks pečeliūnas – tikėjęsis „uždirbsiantys“ daugiau ir todėl dabar nusivylęs, kai mes tiek jam kiek jis norėtų „sukrapštyti“ negalim… Krizė juk vis dėlto…

  P.s. pečeliūnui… Kitą kartą negerbiamasis investuokite ne į „parašus“, o į, tarkim, valstybines obligacijas – tai ten bus stabiliau – koks procentas nurodytas, tokį visuomet ir gausite, nežiūrint visų krizių…

  • nerijus

   Perkantys Valstybės (mūsų) obligacijas daro „meškos paslaugą“ tai pačiai Valstybei (mums)- skolina pinigus už procentus.
   Turtingieji ir šiuo atveju aplošia tuos, kurie tokių obligacijų neturi galimybės įsigyti, nes tam reikia uždirbti ne vieną ar penkis tūkst. litų, o kelias dešimtis ar tūkstančius per mėnesį.
   Kiek galima „uždirbti“ perkant obligacijų 2011 m. už 100 litų, kai fiksuotos palūkanos siekia- 4- 6 proc. metinių, o atsiėmimo terminas fiksuojamas tik 2017 m.?
   2010 m. vidutinė infliacija Lietuvoje 1,2 proc.
   http://www.investlithuania.com/lt/investuok/makrorodikliai
   Perkant obligacijų bent už milijoną- suma būtų įspūdingesnė. Pažadėtasis procentas mokamas iš Valstybės (mūsų) katilo, o obligacijas gali pirkti ir užsieniečiai. Tsaknt, vardan tos- Lietuvos…

   „Vyriausybės dažniausiai išleidžia ilgalaikes obligacijų emisijas nuo 1 iki 30 metų, rečiau skolinasi lėšas iki vienerių metų terminui. Beveik visų pasaulio valstybių vyriausybės leidžia obligacijas siekdamos pritraukti kapitalą.“

   O jei nepavyksta? Liekame prie suskilusios geldos?..

 • Fredis*

  Vakar mirė signataras B.Lubys.

  Labai tipiška reakcija internete:

  VIKA,
  2011 10 24 08:57
  ir ko tiek plėšėsi, krovė turtus, per visų galvas lipo, o dabar pasiimti nieko negali,turėtų susimąstyti ir kiti grobuonys.

  Labai nesunku atspėti kas galėtų būti (o gal ir yra?) taip rašančių žmonių idėjinė vadė.

  • Auksinis kardas

   Ne taip įdomu tai, įdomu kiek smarkiai jo įmonių darbuotojai liūdi. Nors ir tai santykina – galima būti stipria asmenybe, pastūmėti pirmyn šalies ekonomiką, bet eiliniam žmogui palikti nekokius prisiminimus. Verslo sėkmė nėra vienintelis matas, šio įrašo motyvas lyg ir turėtų mums tai priminti.

   • Fredis*

    Mano pirmas legaliai uždirbtas litas buvo Jonavos „Azoto“ gamykloje, studentų būrys vasarą mėnesį atliko privalomąją praktiką. Aš ir esu tas eilinis žmogus. Verslo sėkmė dažniausiai yra ir „paprasto žmogaus“ sėkmė, Jonavos Azote – tai tikrai, manau, kad nesiskundžia ir žurnalistai dirbdami Lietuvos žiniose, Radiocentre.

    • Auksinis kardas

     „Verslo sėkmė dažniausiai yra ir “paprasto žmogaus” sėkmė“ – deja, retai mūsų šalyje. Per dažnai norima greitos ir didelės sėkmės.

     • Fredis*

      Pilnas prietarų ir mitų teiginys. „Norima …didelės sėkmės“.
      Tikriausiai kiekvienas žmogus pasvajoja būti sėkimingu, ką jau kalbėti apie tokias asmenybes.

     • Auksinis kardas

      Prietarų ir mitų, oi oi. Kiekvienas žmogus gali būti sėkmingu, bet nebe dažnas pas mus pagalvoja, kad bus dar sėkmingesniu neskriausdamas kito.

     • Fredis*

      Buitinio lygio pamąstymai pasiskaičius Makrkso kapitalą. Samdinys uždirbs daugiau dirbdamas šiuolaikiškais pagrindais valdomoje įmonėje, kurioje įdiegtos naujausios technologijos ir dirbantysis jas maksimaliai išnaudoja.
      Jeigu verslininkas vien norės būti geru savo darbuotojams ir jiems dalins pinigus, kurių jie realiai neuždirbo (dėl verslininko kaltės – prasta darbo organizacija, investicijų nebuvimas, neturėjimas produkcijos/paslaugos rinkų), tai tokia įmonė netrukus pasitrauks iš rinkos ir bankrutuos. Mokėdamas mažus atlyginimus darbininkams darbdavys nemodernios įmonės vegetaciją neribotam laikui gali pratęsti.

     • Auksinis kardas

      Tai va, porininke – buitinio ar nebuitinio, suabejokime ar pats turi kompetencijos pasakyti. Kai įmonių modernizavimas vyksta per kokį prašmatnių automobilių kolekcionavimą ar pan., tai ne toks jau ir tiesioginis gaunasi, ir ne toks jau išvis modernizavimas. Tokiais „prietarais ir mitais“ išpirdolinom lauk nemažai darbingų žmonių, kurie labai aiškiai mato kas prie ko, patekę į padoriau tvarkomus verslus, dažnesnius svetur – kur yra gerbiami, ir dirba noriai. Parvažiuoti pas savus geradarius noras kyla retokai.

      Nesakau, kad reikalinga mokėti tiek, kiek neuždirbama, bet sakau, kad verslas nėra lupikavimas, bei kuriamos darbo vietos turi skirtis nuo vergovės vietų.

     • romas

      Trąšas dažniau gamina trečio pasaulio šalys, todėl reiktų labiau lyginti Achemos žmonių atlyginimus su panašių gamyklų darbuotojų uždarbiais Kinijoje arba Indijoje.

     • Auksinis kardas

      Tai mes viską galime lyginti su atlygiais Kinijoje, nes labai daug gamybos surinko būtent ji (ir būtent dėl žemo atlygio), tad gal taip daryti būtų „teisingiausia“ :-)

     • romas

      Negaliu spręsti, kaip daryti būtų teisingiau – gaminti trąšas Jonavoje ar kur nors Afrikoje.

     • Fredis*

      Konkrečiu atveju kas galėtų paneigti teiginį, kad svarbu (svarbiausia) kaip jaučiasi, kokia yra sveikata kiekvieno visuomenės nario, tame tarpe ir verslininko.
      Be visų narių (proceso dalyvių) žinojimo, kvalifikacijos, geros savijautos sveikatos, sėkmės (gali būti ir greitos, kuo greitesnė), padorumo, teisingos mokestinės ir įstatyminės bazės, teisingų valdžios sprendimų jos kompetencijos apimtyje, realios savivaldos, – nebus nieko gero.

     • Valentinas

      “…Verslo sėkmė dažniausiai yra ir “paprasto žmogaus” sėkmė…” – ta sekme maximos pardavejai,- parsinesti nupigintu prekiu, kurias nupigino po to, kai ji pati ir sugadino pakuote. Ta sekme lentpjuves darbininkui,- pasivogtos kelios lentos nakty ir su nuolaida pirkti keli pagaliai diena. Ta sekme autoserviso remontininkui,- nugvelbtas litras tepalu ir 5 litai „arbatos“ uz darba iki isnaktu. Ta sekme vairuotojui,- 10 litru dyzelino „paslapcia“ is „valdiskos“ y nuosava. Ta sekme vadybininkui, – 50 litu prizas uz kelis apmulkintus klientus.
      Daug ir yvairios sekmes atnesa lietuviskas verslas paprastam zmogui.

     • nerijus

      „Trąšas dažniau gamina trečio pasaulio šalys…“

      Ką jos dar gamina? O pirmos ir antros, negamina?
      Pačio fantazija tikrai laki. Taip ir toliau.

     • Fredis*

      Mes veikiame globalios rinkos sąlygomis, todėl ir agitacija mokėti didesnius atlyginimus dirbantiems žemiausiose gamybos/paslaugų teikimo srityse turi būti globali. Matau nedidelį Vilniaus universiteto dėstytojų apsileidimą. Laikas išeiti į tarptautinę areną.

     • Valentinas

      Gal A.R. nori, kad sumustumem visus rekordus komentu skaiciumi vienai citatai?
      Fredi,
      Didziausia agitacija(argumentacija) mokėti didesnius atlyginimus dirbantiems žemiausiose gamybos/paslaugų teikimo srityse turetu buti supratimas, kad tie pinigai viena ar kita forma sugrys.

    • aušra maldeikienė

     Fredi, Baltijos TV jie mėnesius negauna algos. Tokia tikrovė. Tad manęs jo gerumas neįtikina.

   • Baisuoklis

    Ar tik nebus tie darbuotojai dabar apimti nerimo? Nes, labai gali buti, kad gali prasideti sumaištis, kuomet visi „trauks“ i skirtingas puses.

    • suomis

     Taip ir bus. Bet darbuotojams „dzin“. Ar tu samdinys „Achemoj“, ar kitoj įmonėj – neturi reikšmės.

 • aušra maldeikienė

  Žmonės, kiek dar laiko jūs čia svarstysit… Vis žvilgteliu — ir vis tas pats. Jūs ką darbo neturit?

  • nesvarbu

   Aušra, jei pačiai komentavimas racas.lt yra malonus, trumpas poilsis, savotiškas atsipalaidavimas skaitant protingas ar kvailas komentatorių įžvalgas, tai kitiems yra labai įvairiai.Tarkime kokiam komentatoriui auksinis kardas, tai tikrai ne poilsis. Veikiau priešingai.Jo komentarai -tarsi sureikšminti ženklai, kuriais jis siekia įsitvirtinti bent jau šioje erdvėje doroviniu vertintoju, tam skirdamas visas savo jėgeles.Deja,talento trūkumas kiša koją, todėl gaunasi ne originaliai, kaip Valentinui, o nuobodžiai, banaliai ir nuvalkiotai.Kartais net juokingai ir apgailėtinai.

   • Fredis*

    Nedrįsk taip atsiliepti apie Auksinį Kardą, tai labai įvairiapusė ir išmintinga asmenybė, jį į vieną gretą statau su E.Gentvilu, N.Puteikiu ir R.Rastausku (žmonės nuo pajūrio).

    • nesvarbu

     Aš čia su meile, jei ką.Kitaip ir neišeitų, kuomet kalbi apie tiesą, gėrį ir grožį.

   • Auksinis kardas

    Nenustebino paikas komentaras :-)
    Ne iš kiekvieno tikiuosi pripažinimo.

    Tai jūsų veidrodis, žmonės – inteligentai, darbininkai, studenčiokai.
    O ką gero jame įžiūrėsi, kai snukis kreivas? :-DDD

  • Fredis*

   Tikriausiai ne geriausius laikus gyvena ir LŽ, jeigu vyr. redaktorius V.V. leido sau pasakyti: „Aišku, čia prisidėjo ir krizė, neapgalvota investicijų politika, tačiau didžia dalimi tai nutiko dėl vyriausybės vykdomos politikos. Dėl šios politikos Lietuva ir jos visuomenė praktiškai prarado nepriklausomą žiniasklaidą. Per trejus metus!“ http://www.alfa.lt/straipsnis/12765193/Valatka..zodzio.laisves.kankinys.ar.apsukrus.valstybininkas=2011-10-21_14-42/ tačiau manau, kad pagrindinio akcininko logika buvo tokia: „daviau Jums į rankas meškerę, o žuvį traukitės patys“. Achemos darbininkai ir vadybininkai neturėtų žurnalistams uždirbti atlyginimų.

  • Auksinis kardas

   Nepramiegokit – siūlo darbą.

  • Valentinas

   A.M.
   Ytariu, sio blogo etatiniai komentatoriai yra palkovnikai(-es) v atstavke arba (ir) sargai. :)))

 • nerijus

  Visgi, V.P. buvo teisus sakydamas, kad garbę jau įmanoma prisiteisti teisme ir ji net turi savo piniginę vertę.
  Garbės kaina priklauso nuo ieškovo užgaidų ir aplinkybių.