Citata #215 A.Šemeta apie garbę…

Finansų ministras A.Šemeta per interpeliacijos svarstymą Seime atsako į visų Lietuvos pensininkų motinos Vilijos siūlymą pasitraukti:

Gerbiama V. Blinkevičiūte, tiesiai atsakydamas į jūsų klausimą, aš manau, kad jums yra per didelė garbė būti Seimo nare už tai, ką jūs padarėte pastaraisiais metais….

Nesu A.Šemetos politikos šalininkas, bet pasrašau visu 100 procentų.

(24 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Man irgi patiko, nuoširdžiai pasijuokiau :))

 • WU

  Irgi girdėjau per panoramą šią frazę. Iš tiesų išverstaskūriškai skamba tokia kritika iš Blinkevičiūtės lūpų. Gaila, kad socialdemokratai visada pasižymi trumpa atmintimi. O dėl pasijuokimo, tai Šemeta po šios frazės sulaukė nemažų aplodismentų salėj :)

  • nerijus

   Girdėjosi ir gan garsiai…Galėjo parodyti kokios partijos plojo :)

 • bang

  Jam tik reikėjo apie tikrą moteriškumą dar ką nors dadėt jai, o tai labai įžūliai panelė užsipuolė – „būk tikras vyras“.

 • Liu

  Aš net nesąminingai paplojau pamatęs reportažą…

 • Fredis*

  Negaliu atsigerėti šiuo visus galvoti priversiančiu laikotarpiu.
  Ne taip svarbu ką Vilija pasakė Algirdui Gediminui ir ką Vilijai atsakė Algirdas Gediminas.
  Pats gyvenimas privers visus galvoti, atsisakyti tuščių iliuzijų, gyventi santūriau, išmintingiau, draugiškiau.
  Prablaivėjimo laikotarpis tik prasideda, tik pirmieji klaidžiojimo po dykumą metai.
  Po 40-ties metų ne visi pasimatysime.

  • J. naivus

   Pasiskaityki „Laiko mašina, arba Lietuva po dešimtmečio“- nuoroda čia pat, dešinėj, „komjaunuoliška“- gal praeis noras pasimatyti?

 • nerijus

  Girdėjau, kaip Šemeta „atsimušinėjo“. Jam, kaip politikui, trūksta iškalbos, bet…Kai vyriokas susiima ir apgalvodamas pasako, tai gaunasi visai neblogai.
  Bet apie Blinkevičiūte, tai tiesą pasakė. Jau senokai jai taip reikėjo. „Pensininkų“ „gelbėtoja“.
  Sunku, dabar moteriškiai. Gryš namo, o peties nėr, ant kurios galima būtų paraudoti :)

 • Valdas

  Gal aš ne šio pasaulio pilietis, gal kažko nesuprantu, bet pamačius tą reportažą man buvo apmaudu ir liūdna. Liudna dėl Blinkevičiūtės, liūdna dėl Šemetos ir liudna, kad kai kas džiaugiasi matydamas tokią bendravimo ir pagarbos kultūrą.

  • wice

   Tada nuosirdziai patariu net nebandyt ziuret UK parlamento posedziu, nes ne tik liudna pasidarys, bet ir dar kukciot pradesit, o jei dar neduok diev depresija uzgrius…

 • Sarunas Skyrius

  Cinizmo socdemams netruksta.

 • Dalius

  Socdemais visiškai nusivyliai, niekada už juos nebalsavau, bet ir tikriausiai nebalsuosiu. Nepaisant to, kad paliko milijardines skyles biudžete, jie dar sugeba paralyžiuoti Seimo, Finansų ministeris ir visos valstybės veiklą, nes Šemeta dabar, tokiu sunkiu metu, susikoncentravęs ne į biudžeto balansavimą, bet į išlikimą poste ir niekines diskusijas su šituo kumpiu Blinke, Andriukaičiu.

 • Need

  As si zmogu palaikau ir manau jog nera teisinga ji kaltinti kaip nesuvokianti situacijos del to kad mazina pensijas ir biudzeta..

 • GIGA

  Šemeta atsakė gana taikliai ir Kubiliaus argumentuota kalba man patiko,bet yra vienas bet.Kalbėdamas apie nekonstruktyvią opoziciją,jis pamiršo save – o praeitoje kadencijoje ir pozicijoje buvo,ir opozicijoje,kur net gi sugebėjau Seimo pirmininko posto laikytis nagais ir dantimis įsikabinęs (negi taip kapeikų trūko?).O konstruktyvumo trūko,tikriau jo buvo „nulis“.

  • romas

   Praeitoje kadencijoje Kubilius visą kadenciją buvo opozicijos lyderiu. Seimo pirmininkais buvo Paulauskas, Muntianas ir Juršėnas. Kubilius buvo seimo pirmininko pavaduotoju, nes toks postas opozicijai priklauso. Vadinamas 2K buvo nukreiptas prieš socdemų koaliciją su darbo partija. Už tai konservatoriai pažadėjo paremti socdemų biudžetą ir gavo kelis postus seime. Šiuo metu kai kurie opozicijos atstovai irgi yra komitetų pirmininkais, tik niekas dabar jokių raidžių ir skaičių kombinacijų tam pavadinti neranda. 2K greičiausiai buvo PR kompanijos įrankis, skirtas TT rinkiminei kovai. TT stabiliai iš kažkur gauna pinigų pasipijarinti.

   • GIGA

    Komitetų pirmininkais ar Seimo pirmininko pavaduotojas skirtumas kaip ir yra….Konservatoriai,aišku,kaip visada aukojosi-sutiko būti koalicijoje su buvusiais komunistais,kad tik jie nebūtų koalicijoje su darbiečiais.Graži ir nesavanaudiška auka.Dar ir liberalai su socdemais susijungė koalicijon-tikriausiai dėl artimų doktrinų.Po tokių aukojimosi,perdėta parama DG ir jos garbinimas atrodo normali logiška 2K istorijos tąsa.
    Kubilius praeitoje kadencijoje „mažą žmogeliuką,bet didelį melagį“ pastoviai kritikavo,bet niekada nesiųlė ką ir kaip reiktų daryti kitaip.O iš tikro naudojosi savo padėtimi ir toleravo bei skatino,kad socdemai tik kuo daugiau „prisidirbtų“.Kitą kartą ir pikta,ir juokinga tuo pačiu metu būdavo.Kirkilas labai norėjo prasukti Leo Lt aferą,tai sutiko pakaboti tokioje padėtyje,o „tautos sąžinė“ iš viso kažkur miegojo arba rūpinosi kokia nors Gruzija ar Ukraina,taip,kad 2K gal ir nelabai teisinga-tiksliau turėtų būti KAK arba,kad tiksliau KAKAS….

    • romas

     GIGA, konservatoriai koalicijoje su socdemais nebuvo niekad. Jei patikrintumėt seimo balsavimus, tai darbo partija žymiai dažniau balsavo kartu su socdemais. Buvo du vyriausybės variantai: mažumos vyriausybė ir daugumos su darbo partija vyriausybė. Galvoju, kad konservatoriai teisingai padarė, leisdami suformuoti mažumos vyriausybę ir neblokuodami biudžeto, kad ta vyriausybė galėtų dirbti. Kažin, ar LDDP -istinio socdemų flango ir DP koalicija būtų buvusi geriau. Dabar TT labai dažnai pasisako ir balsuoja kartu su socdemais, bet niekas nemėgina įžiūrėti Mazuronio ir Kirkilo koalicijos.
     Leo LT sukūrimo motyvų mes nežinom. Niekas net nemėgino jų aiškintis. Mūsų žiniasklaida moka paklausti tik kaip prokurorai. Ar kas nors girdėjo abi puses. Lietuvoje nėra dialogo kultūros, todėl neina susitarti. Iš esmės Leo LT- tai ta pati Lietuvos Energija prieš išskaidymą. Kam reikėjo vėl sujungti, aš nežinau iki šiol. Vyrauja sąmokslo versija, bet kažin ar Seime yra tiek nesąžiningų, kiek buvo palaikančių Leo LT sukūrimą. Konservatoriams iš karto pasirodė, kad valstybei derybose nėra tinkamai atstovaujama ir jie iš karto matė, kad VST sugrįžta kaip didesnė dalis, nei buvo atskirta. Galit patikrinti Kubiliaus kalbas to meto spaudoje. Matyt toks tik ir buvo Kubiliaus nepasitenkinimas, nes dėl pačios idėjos sujungti vėl, kas buvo išskaidyta, jam abejonių tuo metu nebuvo. Man būtų įdomu žinoti priežastis. Nesinorėtų dalyvauti ekonominiame kare kokios nors grupuotės pusėje. Leo LT sugriovimas gali būti irgi kieno nors interesas. Jei mes tą interesą patenkinsim, dar ir patys primokėdami, vėl būsim kvailių vietoje. Esu žmogus be tvirtos nuomonės ir esu linkęs pasitikėti Kubiliaus vyriausybės sprendimais, nes man trūksta informacijos. Gali būti, kad būsiu apgautas, bet man tas negatyvizmas ir nepasitikėjimo atmosfera irgi atsibodo.

     • GIGA

      Na faktinė koalicija ar tylioji-skirtumas mažas…Yra variantas-perrinkimai,bet nereikia taip parazitiškai koloboruoti,stumti durnelį Kirkilą biudžeto tranžyrinimui,kad tik sekančia kadenciją patiems ant to arkliuko išjoti…
      Kas dėl Kubiliaus vyriausybės,tai pakolkas aš jais tikiu ir lygtai viskas gan logiškai.Aišku norėjosimažiau tradicinės konservatorių arogancijos,o didesnio dialogo su visuomene.Vienintelis dalykas dėl ko aš juos smerkiu -nesuprantamas Leo Lt dangstymas.bet šitas vienintelis dalykas gali nukozyruoti visus kitus logiškus…

 • Ričardas

  Cha, prajuokino panoramoje, bet zinoma abu idomus veikejai nors pasakymas tikrai taiklus.

  Beje, Arturai, su Lryto nuostabia pergale!

  • Ričardai, o kodėl galvojate, kad aš džiaugiuosi:)

   • o tai ką, Artūrai, jūs jau ne Lietryčio fanas?

    • atsiimu komentarą, vėliau viską supratau iš sekančių:)

    • nerijus

     Vakar rodė Jakilaitį, kuris stebėjo runktynes. Tik nesupratau kodėl? Jis juk senai nedirba LTV?

     • Lietuvos ryto televizijos darbuotojas džiaugėsi Lietvos ryto komandos pergale.

     • nerijus

      Bet kam taip akivaizdžiai rodyti, jog džiaugiasi jakilaitis ir dar per nacionalinę TV?
      Nostalgija „skydinės operatoriui“ dėl Jakilaičio? Ar kaip?

 • roko

  Nepriklausomai nuo to ar Blinkeviciutei yra garbe ar ne buti seimo nare, LIETUVOS RYTAS iskovojo nuostabia pergale, o geimas tai ziaurus buvo.
  Ir dabar gerb. ponas Arturas Racas turi parasyti straipsni (atsizvelgiant i tai kad apkaltino Chucka Eidsona) ir apie zalgirio zaideju zema kaimiska kulturos lygi, kur antrame kelinukyje likus zaisti lygiai 4 minutes rytas mete baudas ir po ju kovojant del kamuolio kazkas is zalgirio soko prie lanko aukstai isokes ir susikeike besileisdamas „ai b l e -„. Aiskiai girdejosi nes Kunigelis tuomet tylejo.. Idomu jeigu Kunigelis is vis nekomentuotu kiek sulauktume zalgirio kalbos perliuku….
  turbut vien keiksmus tegirdetume ….

  • Mielas roko, gerb. ponas Artūras Račas nieko neturi parašyti. Jis laisvas kaip paukštis ir pats sprendžia, ką , kada ir apie ką rašyti. Ir jau nusprendė: apie žalgiriečių keiksmus nerašys, nes negirdėjo, kaip jie keikėsi. Galite dabar jį pasmerkti.

   • austras

    Žinot, Artūrai, man dažnai atrodo, kad mylintis Žalgirį per daug dažnai pasiduoda emocijoms. Beje, tai būdinga tiek sirgaliams, tiek pačiai komandai, tiek jos savininkams. Su visom teigiamom ir neigiamom to reiškinio pasėkmėm. Nemoka vadovauti, bet vis tiek labai ambicingi, negauna algų – bet vis tiek žaidžia, komanda žaidžia klaikiai – bet vis tiek rėkia „mes visi Kauno „Žalgirio“ fanai!“ Ir rungtynes žaidžia kaip menininkai – šiandien „nėra įkvėpimo“, vadinas bus „-42“. „Už mūsų Maskva“ – vadinas bus „+26“. Gražu kai yra žaidžiančių iš idėjos, gražu kai yra sergančių už „žalius“. Bet kai 1999 buvo ir truputis racionalaus proto bei pinigų – tai ir pasiekimai buvo kiti.

    • GIGA

     na,austre,ir kas iš to?Reziume trūksta…

     • austras

      Su visom teigiamom ir neigiamom to reiškinio pasekmėm. Blogai kai fanatizmas, gerai kai meilė. Jei žinai kur tarp jų riba – atskirk.

     • austras

      Ir dar – žinot.. serija baigsis, Rytas laimės, o sezonas be pinigų lietuviškam krepšiniui, nors ir parodoksalu sakyti, buvo visai neblogas. Lietuvos Rytas laimėjo ULEB taurę ir kitą sezoną garantuotai lošia Eurolygoj. Visas namų taures ir čempionų vardus laimi papildomai. O Žalgiris? Jei turėtų protingą vadovą, Žalgiris pasakytų kad laimėjo daugiau nei Rytas.. Vasiliauskas ir Janavičius įgavo patirties, dar labiau sužibo Jankūnas, pagaliau atsiskleidė Kalnietis. Ei, chebra, jei nepastebėjot, pagaliau turėsim kuo pakeisti Jasikevičių! Ir nebebus tiek baimės kai į aikštę įlapnos antras rinktinės įžaidėjas. Ir kai Jasikevičius pakabins ant vinies sportbačius, nebebus tos bedugnės. Bet jei reikėtų įvardinti kas svarbiausias sezono herojus – visi jį žino – sezonas prabėgo po Chuck’o vėliava. Nuo Šiškausko ir Macijausko laikų niekas taip pas mus nedominavo.. Ir kai užges šviesos, ir Chuckas išvyks, pasiėmęs iš Europos grando tai, ką uždirbo pas mus ir tai ką dar užsidirbs pas juos – mes jo dar ilgai gailėsim. Nors.. Tikiu Ryto vadyba :)

   • nerijus

    Vakar girdėjosi gan gerai, aikštelėje vyraujantys keiksmažodžiai, net minia to nepajėgė užgošti :)

    Nenorėtūsi man jų vardinti, bet racionas „nuostabus“.
    Mačiulis labiausiai mėgsta b** su „t“ ar „d“- sunku suprasti, k***a, n****i ir t.t. Tsakant, populiariausius- lietuvių vartojamus ( totoriškus ).

 • roko

  Ger. Ponas Arturai Tai reikejo atidziau ziureti ir butumete girdejes, Gal bus kartojimas kada..
  O kur ziurejote rungtynes, Siemense ar namie? ir uz ka sergate?

 • Žiūrėjau namie, o už ką sergu nesakysiu:) Ir nereikia man aiškinti, kaip turiu žiūrėti. Gal aš iš viso be garso žiūriu:)

  • GIGA

   „ir man nereikia aiškint,ką aš turiu daryti.Kancaras viską žino,Kancaras čia karalius…:)“

  • Valentinas

   Kadangi Račas panevėžietis, manau jis serga už Žalgirį. Todėl, kad Panevėžio mentalitetas yra artimesnis Kauno nei Vilniaus.

   • GIGA

    Buvo toks politinis veikėjas -AMB.Tai jis gana teisingai kartą patebėjo – „visi čia Vilniuje iš Kauno“…

    • nerijus

     Vilniuje dauguma gyventojų yra iš kaimo, miestelių, nes tokia buvo situacija, jog Vilnius priklauė lenkams, kurie, po Vilniaus atgavimo patraukė namolio- Lenkijon.
     Kaunas, kaip žinia, visad priklausė Lietuvai. Todėl ir labai gyva konservatoriška Kauno pusė/ visuomenė.

     • Valentinas

      Patikėkte manim, Panevėžio mentalitetas yra labai artimas Kaunui. Tiesa, dabar jis po truputį keičiasi, bet kai Račas formavosi kaip asmenybė, Panevėžio kietuoliai vaikščiojo su lygiai tokiais pačiais treningais ir guminėmis šlepetėmis kaip ir Kauno.

     • nerijus

      …ir dar pridėčiau Šiaulius.

 • Ričardas

  Ponas Arturas Racas simpatizuoja „Zalgiriui“ tik tada, kada grandai susitinka tarpusavi. Bet reikia pripazinti, kad buvo nuostabu ir neitiketina tokia pergale. Mane nustebino Jusu pastebejimas Chuck’ui del keiksmazodziu. na, gerai, o Jus nepastebite kaip Maironis prie kiekvienos abejotinos prazangos eina prie teisejo ir pasipila rusisku zodeliu arsenalas? euroleague turnyre jis jau yra gaves prazanga uz kalbejimo sugebejimus. Tad maziausiai apeliuojantis zaidejas – Chuck Eidson irgi yra zmogus ir karta per sezona turi teise pasiusti velniop ta Pylipauska, kuris tik ir ziuri kaip patraukti zalgiri.

  • GIGA

   tiesiog atsikelia iš lovos ir galvoja-„kaip čia man „Žalgirį“ patraukti“…

 • Margaux

  Aš irgi pritariu finansų ministro žodžiams, tik stebiuosi, kodėl niekas niekada nereikalavo atsakomybės padarytus už didžiulius nuostolius? Pradedant V.Baldišiumi, baigiant Kirkilu? Ar egzistuoja kažkokie nerašyti susitarimai dėl teisinio imuniteto tarp didžiausių politinių jėgų? Darau prielaidą, kad TAIP!

 • Kad ir kokia beviltiška ir nevalyva yra opozicija – su ja reikia kalbėti pagarbiai, nes tai mažuma, o mažuma yra gerbtina, jos pasiūlymus ir kritiką reikia kantriai išklausyti ir mandagiai atsakyti.
  Jei guli tarpuvartėje girtuoklis sukruvinta galva – juk jo nepradedame spardyti, ar kraustyti kišenių, o iškviečiame greitąją pagalbą.
  Nepritariu Seimo ir vyriausybė narių žemo lygio šmaikšavimas, apsižodžiavimams, tarpusavyje reikia kalbėti dalykiškai, mandagiai ir pagarbiai.

  • Sutikčiau, jei kritika būtų konstruktyvi. Deja kalba eina tik apie krizės (ir gal net savo padarytų klaidų) suvertimą dabartinei pozicijai. Manau, jei tas girtuoklis pradeda spardytis, galima ir policiją iškviesti..

 • Juozas

  Aš manau, kad ministras elgiasi netinkamai nusiliesdamas iki visokių buvusių politikų lygio. Seimo nariams už kuriuos žmonės nebalsavo gal ir per didelė garbė sėdėti Seime, bet tai nėra susiję su ministro interpeliacija ir derėjo surasti tinkamą atsakymą į tokį pasiūlymą, nesiveliant į asmeniškumus.

  • Juozai, o ką jūs į patarlę, kaip šauksi, taip ir atsilieps?

   • Juozas

    Šita patarlė pataria nešaukti, bet neįpareigoja atsiliepti :) Šemetai pakako pasakyti, kad jis vykdo Vyriausybės programą, už kurią balsavo Seimas ir atsako tik už netinkamą vykdymą, arba pareigų nevykdymą. Ministrui nedera taip kalbėti su Seimo nariu, šitą sau gali leisti tik viršūnės, tokie rinkėjai kaip mes, kurie patys nevykdo Valstybės politikos, bet už ją moka, o apačios, kurias išlaikome turėtų elgtis ir rinkti žodžius atsargiau.

    • Ačiū Juozai už protingą paaiškinimą:)

 • vadas

  gaila man tų ryto fanų…..juk tema visai ne apie krepšinį….negi jūs neturit kitos vietos išreikšt savo emocijoms….dar ir Artūrą Račą užsipuolat dėl kažkokių tai menkniekių….o ,apskritai,jeigu jau varom ne į temą,tai Žalgiris ,kaip ten bebūtų,visada buvo ir bus Nr 1…..LIETUVOJ…tad man visai nenuostabu,kad ir p.Račas palaiko šią komandą….o ten,kad visokie Eidsonai keikiasi,tai….ir nieko nuostabaus….šiandien jis Ryte…rytoj Ceramikoj keiksis….nu,vienu žodžiu,nėra per daug susireikšminti,mielieji ryto gerbėjai…

 • roko

  Kaip suprast zalgiris visada buvo ir bus nr 1 Lietuvoj? Visada tikrai nebuvo, o siemt tai dar tikriau nebus..
  O gerb. ponas Racas tai jo, aisku eina uz zalgyry, nes kai EIDSONAS svelniai susikeike jis pastebejo ir parase net straispni, o kai zalgiris keikiasi rusiskai kaip kaimo japai, Racas negirdi nes ziuri TV be garso.
  Ir dar aiskiai gi jis rase kad dziaugesi kai zalgiris pirma pergale laimejo, o kai RYTAS laimi straipsniu jau nebera, televizoriuje garso irgi nera….

 • Juozas

  Čia lygtai Račo asmeninis reikalas už kokią krepšinio komandą jis serga, dėl manęs gali ir visai nesirgti, arba sirgti už abi. Ar čia neatsiejama nuo Šemetos pasisakymo Seime ?

 • Aleksandras

  stebiuosi, kodėl niekas niekada nereikalavo atsakomybės padarytus už didžiulius nuostolius