Citata #407 Signataras S.Pečeliūnas apie požiūrį į valstybę ir „kapeikėlių ieškojimą“

Seimo narys, Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas vertina pasiūlymą sumažinti prezidento ir signatarų rentas:

… kai kurių klausimų svarstymas liudiją apie požiūrį į signatarus, kai valstybės biudžetas siekia 26 mlrd. Lt, o sutaupome grašius, bet pakeičiame požiūrį valstybės žmonių galvose. Ar tai nauja politika, ar tai tiesiog kapeikėlių ieškojimas nežiūrint į nieką, nežiūrint kaip yra Latvijoje ir EstijojeAš pasakysiu tiesiai, jeigu signatarai per lėtai miršta, paprašykite krašto apsaugos ministrės, kad išduotų automatą, paretinsime, bet šitaip nesielkite

„Delfi“

Pavydėtinas socialinis jautrumas ir rūpestis valstybe.

Bet skubu gerbiamą signatarą nuraminti: bent jau mano požiūris į valstybę , sumažinus S.Pečeliūnui jo būsimą rentą, niekaip nepasikeistų. Nes man, deja, S.Pečeliūnas tikrai nėra valstybės simbolis.

O šiaip tai smalsu – retinimą jis pradėtų nuo savęs ar nuo kitų?

(11 balsų, vidurkis: 3,91 iš 5)
Loading...
 • Stogas

  Trumpa atmintis pas signatara- kaip gautas sklypas Vilniuje tyliai tyliai isistryne is nacionalines vertybes atminties. Kazkodel tai tauta turi gerbti pusantro simto signataru, kurie „grabe“ mate ta pacia tauta. Tauta ne maziau verta tu paciu signataru rentu. Tai tauta pasirinko atkurti Lietuva, saugoti ja neramiu Tevynei metu,o jie tik padejo parasus po musu valia. Jei tais laikas butu kas pasake, kad jie veliau sau pasiskyrs zemes sklypus ir 2500 lt siekiancias rentas iki grabo, Sajudzio mitinge Juos butu sutrype negyvai svilpimu. O gal dabar signatarams atiduodam savo dukteris „pirmai nakciai“ kaip padeka?

  • Gintautas

   Na, Stogai, leisčiau sau nesutikti. Garantuoju, kad jei tame mitinge (ar kai lydėjome deputatus į TSRS lieudies deputatų tarybą) kas būtų iššokęs su pasiūlymu – „suteikime Landsbergiui dvarą!“, tai visi entuziastingai pritarę būtume. Jie buvo to meto didvyriai ir jiems nieko nebuvo gaila. Kritinis mąstymas ir matymas kas yra „gnyda“ (plg. Suomis) atsirado po dešimtmečio-kito.
   Dėl Tautos nuopelno sutinku, bet pripažinkime, kad tie 141 balsuodami dėl Nepriklausomybės rizikavo daugiau nei didžioji dauguma. Nes jei istorija būtų pasisukusi kitaip, sėdėję būtų jie, o ne Kuolelis su Burokevičiumi ar mes su Jumis…

   • suomis

    Bet kažkodėl po kulkomis(prie bokšto) teko būti ir man, Ir tas, zvimbančias „bitutes“, puikiai prisimenu. :/

    • suomis

     Ir, beje Pečeliūno aš ten(prie bokšto) nemečiau. Gal ponas Gintautai jūs jį ir matėte, rizikuojantį savo givybe?

     • Gintautas

      Ponas Suomi, laike viskas kitaip išsidėstę buvo – pirma kovo vienuoliktoji, o tik vėliau p sausio tryliktoji. Aš jokiu būdu nemenkinu žmonių prie Seimo ar TV bokšto indėlio ir pasiaukojimo. Tik jei visi signatarai būtų prie bokšto buvę – kas tuomet būtų buvęs Seime?

     • suomis

      Bet, šios dienos kontekste, tai reikalo nekeičia. Yra ir kitas panašus veikėjas, ir taip pat iš konservatorių partijos (Šimėnas). Žodžiu, fruktai toje partijoje idomūs. Kažkaip pagalvojau, kad Valinsko „klaunai“ ne tokie spalvingi. :)

     • Stogas

      faktas kaip blynas- kalasais virs galvu saude zmonems,po tanku traiske zmones, o sklypai ir rentos kurie saugiai rizikavo uz sienos. Tai ir yra GEDA! pasiimti tas rentas , turet sazines paimti uz nuopelnus sklypus. o zmones kurie uzstojo juos savais kunais nuvaryti ubagais… MAN butu garbe , jei as buciau pasirases atkurimo akta. Ir man galetum nukirsti rankas, jei uz tai sau prisiskirsciau sklypu, rentu. Kaip jie vienas kita kapojo, kad vieno sklypas didesnis, kito vertingesnis, .. oi anekdotas.

     • Valentinas

      „…saugiai rizikavo uz sienos..“ – neteisus tu stoge. Uz sienos nebuvo saugu. Ir galvos, tu, uz sienos, butu pirmos nuleke, jei butu buves sturmas.

     • Stogas

      Valentine, as teisus. Jei spec nazas butu ejes ant „sturmo“ tai 141 busimo rentininko gyvybe (deja 1 tikrai buvo pasislepes miske) nieko neverta pries lauke stovinciu zmoniu givybes skerdyniu atveju. Deja, tiems zmonems rentu ir sklypu nepasiule…. nepasiule ir tiems kuries kalasu dauze per galvas prie TV boksto.

     • Valentinas

      Stoge, tik sakau, kad tiek vieni, tiek kiti nusipelne pagarbos. Kitas klausimas, kodel pagarba reiskiama sklypais.
      Gyvybes visos vertos. Ta 141 isreiske visos (daugumos) tautos valia, jie buvo atstovai, vadai, vedliai, lukesciu ir vilties generatoriai su perspektyva viltis ir lukescius vizijoje paversti tikru ir apciuopiamu daiktu.
      Gi zinai, minia be vado tik minia, o tarp minios ir chaoso trapi linija. Bet vadas be palaikymo jau ne vadas. Taigi, visos gyvybes vertos. Ir kiekviena atlieka savo funkcija.

     • bang

      „jei as buciau pasirases atkurimo akta. Ir man galetum nukirsti rankas…“

      Если бы да кабы, вот бы я тогда бы !!!

   • Stogas

    p0nai Gintautas,

    Kazkokia tai nesamone pasnekejai su tuom dvareliu.? Net nekomentuosiu, nes nesamone.
    Daugiau rizikavo zmones buve prie parlamento, kaip irodymas pasekmes ivykiu prie TV boksto. Mano dede stovejo prie pat saudancio tanko, ko pasekoje ir dabar glusas bei turi – II invalidumo grupe bei 650 lt renta.
    Nezinau, kokios pasekmes ir kiek butu buve auku prie parlamento, bet zinau , kad mano tevai is ten butu negrize- ir tokiu buvo tukstanciai.
    Tuos rentinnkus-sklypininkus reikia smerkti, kurie pasistate sau paminklus budami gyvi!
    P.S. jei nbutu prie parlamento tukstanciu zmoniu, 50% busimu signataru butu pabege i Lekija ir panasiai kaip Simenai.

    • Gintautas

     Aiškiai neskaitote ką rašau. Aš rašau Jums apie minios psichologiją ir kad viskas tuomet būtų „ant bangos“ praėję. Aš, kaip ir A.M., nebūčiau pritaręs nei dvarų, nei sklypų skyrimams, ir net Vytauto Didžiojo I-ojo laipsnio ordinams su aukso grandine prezidentams. Bet Stogai, mūsų yra mažuma :(
     Antras dalykas, jei tauta neprotestavo prieš sklypus ir rentas tuomet kai jie buvo skirti, tai zyzimas po dešimties ar penkiolikos metų atrodo, hm, kaip čia pasakius?

   • aušra maldeikienė

    Nebūčiau sutikusi niekam duoti dvaro už tai, kad yra tiesiog pilietis. Man būtų buvę gėda siūlyti žmogui kažką už tai, kad jis turi GARBĘ pasiaukoti. Bet palaipsniui GARBĖ aukotis virto mainų aktu. Va kur pilietinės visuomenės tragedija šitoje šalyje.

    • Valentinas

     O kas buvo autorius(-iai) idejos, yteisinusios garbes ir zemes gabalo lygiavertiskuma?

    • Gintautas

     Bet gerbiama A.M., ar tas „garbės pasiaukoti“ virtimo „noru gauti“ nebuvo visuotinis? Ar kas skaičiavo kiek yra apdovanotųjų Sausio 13-osios medaliais, nors ne dėl medalių į gaves ėjome? O kur šimtai, jei ne tūkstančiai nukentėjusiųjų per Sausio įvykius, kurie savo pasiaukojimą yra vienaip ar kitaip įkainoję? Ginkdie, nelyginu kompensacijų nukentėjusiesiems su siganatarų rentomis, bet paralelė, manding, gana aiški.

 • žiūrovas

  Manau,mažinimus reikėtų pradėti nuo kitų sričių.Gal geriau būtų vietoj esančių 423 Seimo narių padėjėjų turėti 141-kiekvienam Seimo nariui po vieną (taip,berods,yra Vakarų demokratijos šalyse).Taip pat sumažinti vis dar per dideles biudžetinių įstaigų,įmonių vadovų algas-jos neproporcingai didelės,palyginti su jų kvalifikuotų pavaldinių (pavyzdžiui,klinikų vyr. gydytojų ir chirurgų,universitetų rektorių ir dėstytojų)algomis.

  • Stogas

   Lietuvoje pries 10 metu buvo 3.5 mln zmoniu ir 141 seimo narys. Dabar liko tik 2.97 mln gyventoju.
   Klausimas- kiek turi likti seimo nariu ? Vat ir taupymas.

   • Valentinas

    Dziaukis, Stoge, kad seimo nariui tapus seimo nariu, seimo nariais automatiskai netampa visi jo seimos nariai. Ar cia dyvai konservatoriams toky bizniuka prasukti. Tik budami vidutiniokais vadybininkais nesusiprotejo. Ir jei taip dabar nutiks, prisiimu visa atsakomybe. O KT veliau issaiskins.

 • Izbliondimas

  Manau Lietuvoje labai mažai turėjome žmonių, kurie tiko/tinka būti žmonių išrinktais, dirbti spec. tarnybose.
  Atidžiau stebint, tai nesunku pastebėti ir smulkmenose.
  Ir kiekviename tokiame lygmenyje.
  Šito nesitikėjome, kad taip bus po 1990 m.
  Nes juk apie save matėme tikrai dorų žmonių, kuriuos net etalonais nelaikėme. Gal dėl to ir stebina, kad tie, kurie turėjo būti etalonu prieš tai, – pasirodo paprasti mulkiai.
  Štai, kai koks didelis Lietuvoje žmogus, dėl kelių centų užsienyje žeminosi ir skynė obuolius… ir t.t. ir panašiai, apie žmogų pasako viską.
  Aplamai žmogus yra keista būtybė, – vienu metu jis gali žūti už savo krašto laisvę, kitu momentu parsiduoti už centą.
  Manau daugelis žmonių, šiais laikais ne tik Vakaruose, bet jau ir Lietuvoje dirba kaip prie konvejerio, tai ir visa vadinama valdininkija, visi žurnalistai, net dauguma ir arčiau meno žmonių, o ką jau kalbėti apie verslo žmones, jų samdinius.
  Tad ir jų poreikiai, kaip nekurybinių žmonių yra labai menki, ž kokie žavūs galėtų būti sakytumei viduramžio vergui – kaip nekartą sakyta, televizijos, stadijonai bestryksinčių kvailių, gašlybės, apsisvaiginimai ir panašiai.
  Ir mat juos bala. Tas šiukšles. Tik tiek neramu, kad jų 99.99 proc. O kaip greta jų gyventi tam 0.001 proc., t.y. žmonėms.
  Žinoma, jų buvo daug 1990 metais, bet kurie pasidėjo praėjus 20-iai metų… negi Dievas sukūrė žmogų, kuris gali degraduoti tiesiog akyse.

  • bang

   Tai mat bala jus. O mumis nesirūpinkit ir nesigailėkit, kaip nors išgyvensim.

  • Genijus

   Aha, pritariu Izoblondinui, kaip jį kadaise AR pavadino :)
   Labai nevykęs tas dievas, ir kūryba jo tokia pat nevykus…
   Beje, matematiškai šiukšlių yra 99,999 proc., jei jau žmonių yra 0,001 proc. O tamstai, neabejotinai įeinančiam į tuos maždaug 30 žmonių, nesmirda tarp tiek šiukšlių gyvent? :)

   • Izbliondimas

    Genijų, jei tik šis ir jo kompiuteris nėra iš Vasaros 5, kaip ten napaleonai ir kitos garsenybės, – būtų vertas pasvarstymo klausimas, – įdėti į tą ne šiukšlių kibirą…

 • suomis

  O geriausia užkurti Dachau krosnis ir pravesti selekciją. Aleliuja. :)

 • suomis

  O kas liečia Pečeliūną, tai jis manęs nenustebino. „Gnyda“ yra „gnyda“.

  • bang

   Jūs taip pat iš tų 0.001 proc. ?

   • suomis

    O pats, kartais ne signataras būsi, kad taip jautriai sureagavai? :)

    • bang

     Tipo per jautriai paklausiau ? Ne signataras, jei dar domina.

 • leols

  Ir ne tik Pečeliūnas, ir jis dar ne pats pačiausias.
  Tik kiti tyliai,neišsišokdami,čečeliūnus pakurstydami(purškalius), ramiai sklypeliaujasi. Nenori likti tik istorijos šlovėje, nori šiandien būti dievinami.

 • Sejanus

  Man kažkodėl atrodo, kad nemaža dalis tų signatarų norėjo valstybės, iš esmės artimos TSRS – tik kurią valdytų jie patys, be dėdžių Maskvoje.

 • Skeptikas

  Aš tai pradėčiau nuo ryžos ožkos. Galėtų bent jau į Sodų gatvę prie stoties eiti ku_va padirbėti. Vis būtų šiokia tokia nauda. Mano nuomone, Lietuvoje su signatarų rentom padaryta visiška nesąmonė. Jų neturėtų gauti darbingi signatarai. Nedarbingiems – taip, reikia jas mokėti, bet tiems, kurie gali dirbti – jokiu būdu. Kokią valstybę „pasignavo“, tokioje tgu patys ir pagyvena. Tegu pajunta savo kailiu, už ką pasirašė. O tai dabar visokios „poetės“, kurių vertingiausias kūrinys ir yra tas vienintelis parašas, užuot gatves šlavę, už tas rentas dar ir popierių gadina.

 • Keturfazis

  Aš tai manau, kad S. Pečeliūno pasiūlymas yra neišbaiktas. Geriau signatarai pasikaria ar ašsinuodija patys, taip būtų pigiau, nes kulkos tai kainuoja. Vis dar krizė, valstybei kiekvienas centas dabar yra brangus. Na nebent jie prieš tai už kulkas susimokėtų, kaip kad Kinijoj.

 • aušra maldeikienė

  Mačiau tą Pečeliūno kalbą tiesiogiai. Buvo labai gėda.

 • Ir apskritai – sušaudykim juos visus…

  • Su tokiais komentarais reikėtų atsargiau. Po to gali tekti įrodinėti, kad tai tebuvo ironija..

 • Pingback: Citata #408 A.Maldeikienė apie pilietinės visuomenės Lietuvoje tragediją | Artūras Račas()

 • leokadija

  na ir susirinko burys isiutusiu cia. Saulius Peceliunas yra, ko gero, signataro idealas (ir ne tik man). Ir jis ne pinigus turi galvoje. Tikrai pasikeite poziuris i valstybe ir laisve, jei situ zmoniu turta imame skaiciuoti, pavydime jiems padoraus pragyvenimo. Juk buti signataru tada nereiske buti vien drasiu (o drasus jie tikrai buvo, vieni is drasiausiu), bet reikejo buti priekyje, buti isrinktiems, padaryti visa ta parengiamaji darba, kuris juos ir mus visus is paskos atvede i pasirasymo akimirka. Man tai geda del musu „racionalumo“ atiminejant tas kapeikas sitaip preciziskai. ir kazi kuriems cia geriau tiktu zodis „gnyda“…
  ps. Valentinui zaliajam deretu prideti koki zenkleli prie vardo, visgi atejote cia veliau uz pirmaji Valentina. Ir dabar jusu vardas klaidina desiniame ekrano kampe, kur rodomi paskutiniai irasai. Tapkite Valentinu2 ar kaip. Ir bus ramu. Gal ne visiems norisi jus skaityti, klaidinate naudodamasis jau uztarnautais „laurais“.

  • leokadija2

   Pritariu leokadijai pirmajai. Kur po ps.

  • Valentinas

   Miela leokadijapirmoji,
   Man nepatogu, kad jums nepatogu. O atskirti nesunku,- as, kaip jau pastebejot, zalias, o anas, jei dar nepastebejot, – zydras.
   ps. kad taptu patogu, ysitaisykite patogiai.
   Ramybes jums.

  • Gintautas

   Leokadija, leiskite Jums paantrinti. Mane irgi stebina toks vertybių perkainojimas. Siūlymai sušaudyti signatarus ar jiems patiems išsinuodyti, jei tai nėra ligoniukų rašiniai, rodo nesugebėjimą atskirti dabarties (ir savo neapykantos šiandienos Seimui) nuo praeities (ir tuometinės AT). Taip, keitėsi laikai, keitėsi žmonės ir kai kurie jų jau nebeatrodo „tikri signatarai“. Bet tai dabartis, o ne praeitis.

 • Rytis I

  Pirmadienį ŽR „Dienos klausimėlyje“ klausytojas gerb. Pečeliūno paklausė, ką jis konkrečiai nuveikė per paskutiniuosius 20 metų. Signataras gi pasiūlė susitikti asmeniškai ir viskas bus „paaiškinta“. Jautrus toks, tikrai signatariškas „reagavimas“ į rinkėjo nuomonę…

 • Marius

  Ko jau ko bet Pečeliūno nemėgstu. Buvęs ralistas, mat jaučiasi didžiai nusipelnęs Lietuvai… už vieną parašą, kurį (sąžiningesni prisipažįsta – bijodami rašėsi), stengėsi nugrūsti kuo toliau į lapo galą. Kovotojai prieš nomenklatūrą, išvirto labai panašiais į tą pačią nomenklatūrą su visomis iš to išplaukiančiomis privilegijomis. Iš signatarų gerbiu tik tuos kurie atsisakę rentos (pvz., Valatka), ne bo ne dėl savo materialinių gėrybių jie siekė Lietuvos nepriklausomybės.

 • Andrius

  Leokadijai… Tai tu. matyt, pečeliūnienė būsi ?.. ta pati, kuri nuolatos savo nevykėlio vyrelio partijėlę liaupsina savo kvailokais rašynėliais ?:) – nes sunku būtų patikėti, kad rastusi dar kokia sveiko proto moterėlė (išskyrus tą, kurią tas pečeliūnas „malonina“ ir maitina) kuri galėtų viešai rašyti tokius „blėnius“, kaip kad – „pečeliūnas – signataro idealas“… :)
  ..Ir nereikia, čia, peckeliūnų šeimynėle kalbėti visų signatsarų vardu, bandant pasislėpti už jų nugarų – dorieji signatarai ir neprieštarauja, kad jų nuopelnai būtų kiek kukliau materialiai vertinami šiuo metu, kai didelė dalis visuomenės apskritai skursta… O kad amžinai „nepakankai įvertintam“ pečeliūnui, savo laiku, pavyko visai netyčia atsidurti „reikiamoj vietoj reikiamu laiku“ (ir jis labai nori maksimaliai materialiai tą išnaudoti) – ką gi – kiekvienam kaimui po savo dur…, žodžiu – „pečeliūną“ – nebe tokio ir signatarų ratelis…ir tai tikrai nereiškia, kad visi signatarai tokie…

 • Galius

  kapeika prie kapeikos – tik visuomet ne nuo saves

 • nerijus

  „…krašto apsaugos ministrės, kad išduotų automatą, paretinsime, bet šitaip nesielkite…“

  • suomis

   Geras. Prisijuokiau, tai gerai. :)