A.Zuokas – tarp nemėgstamiausių Lietuvos politikų

Jau ne vieną kartą esu rašęs apie įvairias visuomenės nuomonės apklausas ir galimas jų rezultatų interpretacijas.

Iš tiesų, tai kartais net interpretacijų nereikia – įspūdį (o kartu ir poveikį) gali lemti rezultatų atvaizdavimo būdas, grafike naudojamos spalvos ir panašūs dalykai. Pavyzdžiui, straipsnio pavadinimas, kuriuo pristatomi apklausos rezultatai.

Štai, pavydžiui, kad ir šio įrašo pavadinimas.

Jis teisingas, nes remiasi paskutinės „Vilmorus“ apklausos, paskelbtos praėjusį šeštadienį „Lietuvos ryte“, rezultatais.

Ši apklausa parodė, kad A.Zuoką spalio 7-17 dienomis vykusios apklausos metu nepalankiai vertino 41,3 proc., apklausos dalyvių.

Blogiau nei Vilniaus meras Lietuvoje, remiantis „Vilmorus“ vertinami tik 4 politikai: A.Kubilius (jį nepalankiai vertino 70,6 proc. respondentų), V.Tomaševskis (60,3 proc.), G.Vagnorius (45,3 proc.) ir A.Sekmokas (44,5 proc.).

Taigi – A.Zuokas yra penktas nemėgstamiausias politikas Lietuvoje.

Kita vertus, palankiai A.Zuoką vertina 24,6 proc. apklaustųjų, ir pagal šį rodiklį Vilniaus meras patenka į palankiausiai vertinamų politikų dešimtuką. Pagal šį rodiklį jis labai nedaug atsilieka nuo I.Šimonytės (25,1) ir lenkia R.Juknevičienę (21,7 proc.) bei G.Steponavičių (21,2 proc.).

Tačiau jei bandytume rikiuoti visus pagal palankių ir nepalankių nuomonių skirtumą, A.Zuokas, kurio bendras rezultatas yra -16,7 atslieka tiek nuo R.Juknevičienės (-13,9), tiek nuo I.Šimonytės (-5,2), tiek nuo G.Steponavičiaus (-4,1).

Tiesa, A.Kubilių, kurio palankių ir nepalankių nuomonių skirtumas yra -59,8,  Vilniaus meras gerokai lenkia ir pagal šį rodiklį.

Bet vėlgi – labai norint, net ir tarp labai neigiamų A.Kubiliaus rezultatų galima bandyti įžvelgti jo pranašumą prieš A.Zuoką: respondentų A.Kubilių vertinančių nepalankiai spalio mėnesį, palyginti su rugsėju, sumažėjo 2,5 proc. punkto. Tuo tarpu A.Zuoko atveju nepalankių vertinimų dalis išliko tokia pati.

Kuris iš visų minėtų rodiklių yra svarbiausias?

Tikriausiai priklauso nuo to, kaip žiūri.

Man gi atrodo, kad į A.Zuoką laikas pradėti žiūrėti labai rimtai.

Nes per kitus Seimo rinkimus, jis atrodo, ketina užimti A.Valinsko vietą.

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...