A.Zuokas – tarp nemėgstamiausių Lietuvos politikų

Jau ne vieną kartą esu rašęs apie įvairias visuomenės nuomonės apklausas ir galimas jų rezultatų interpretacijas.

Iš tiesų, tai kartais net interpretacijų nereikia – įspūdį (o kartu ir poveikį) gali lemti rezultatų atvaizdavimo būdas, grafike naudojamos spalvos ir panašūs dalykai. Pavyzdžiui, straipsnio pavadinimas, kuriuo pristatomi apklausos rezultatai.

Štai, pavydžiui, kad ir šio įrašo pavadinimas.

Jis teisingas, nes remiasi paskutinės „Vilmorus“ apklausos, paskelbtos praėjusį šeštadienį „Lietuvos ryte“, rezultatais.

Ši apklausa parodė, kad A.Zuoką spalio 7-17 dienomis vykusios apklausos metu nepalankiai vertino 41,3 proc., apklausos dalyvių.

Blogiau nei Vilniaus meras Lietuvoje, remiantis „Vilmorus“ vertinami tik 4 politikai: A.Kubilius (jį nepalankiai vertino 70,6 proc. respondentų), V.Tomaševskis (60,3 proc.), G.Vagnorius (45,3 proc.) ir A.Sekmokas (44,5 proc.).

Taigi – A.Zuokas yra penktas nemėgstamiausias politikas Lietuvoje.

Kita vertus, palankiai A.Zuoką vertina 24,6 proc. apklaustųjų, ir pagal šį rodiklį Vilniaus meras patenka į palankiausiai vertinamų politikų dešimtuką. Pagal šį rodiklį jis labai nedaug atsilieka nuo I.Šimonytės (25,1) ir lenkia R.Juknevičienę (21,7 proc.) bei G.Steponavičių (21,2 proc.).

Tačiau jei bandytume rikiuoti visus pagal palankių ir nepalankių nuomonių skirtumą, A.Zuokas, kurio bendras rezultatas yra -16,7 atslieka tiek nuo R.Juknevičienės (-13,9), tiek nuo I.Šimonytės (-5,2), tiek nuo G.Steponavičiaus (-4,1).

Tiesa, A.Kubilių, kurio palankių ir nepalankių nuomonių skirtumas yra -59,8,  Vilniaus meras gerokai lenkia ir pagal šį rodiklį.

Bet vėlgi – labai norint, net ir tarp labai neigiamų A.Kubiliaus rezultatų galima bandyti įžvelgti jo pranašumą prieš A.Zuoką: respondentų A.Kubilių vertinančių nepalankiai spalio mėnesį, palyginti su rugsėju, sumažėjo 2,5 proc. punkto. Tuo tarpu A.Zuoko atveju nepalankių vertinimų dalis išliko tokia pati.

Kuris iš visų minėtų rodiklių yra svarbiausias?

Tikriausiai priklauso nuo to, kaip žiūri.

Man gi atrodo, kad į A.Zuoką laikas pradėti žiūrėti labai rimtai.

Nes per kitus Seimo rinkimus, jis atrodo, ketina užimti A.Valinsko vietą.

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Sejanus

  Zuokas ar ne Zuokas, bet naujuoju Valinsku vis tiek kažkas taps. Kol yra avių, visada bus ir piemenų, nieko čia nepakeisi. Beveik taip pat tikra, kaip fizikos dėsniai.

 • Valentinas

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Rytis I

   Vienintelis labai teigiamai įvertintas komentaras…

   • Žmogus turi gerą nuomonę apie save ir netingi clickinti iš mobilaus..

    • Sejanus

     O jau buvau bepradedąs džiaugtis, dar niekad mano komentarai nėra surinkę 30 avių pamekenimų. Pasirodo, čia tik viena avis, bet labai garsiai bliovusi… :(

 • Andrius

  …o štai čia, va, merginos, man teks iššaukti „ugnį“ ant savęs :)… matyt kurį laiką teks pabūti visų auklėjamu „žydruoju Valentinu“ :)…
  … Taigi… pradėsiu nuo to, kad asmeniškai, kol kas, nematau kuo, būtent, Zuokas būtų prastesnis už jau būvusius ir esančius (pradedant kad ir Kubiliumi)…

  P.s. be savaime suprantamų raudonų nykščių ir visiem jau seniai žinomų klyšių ir etikečių, bus įdomu (nors retsykiais) paskaityti ir rimtesniais argumentais rįstų nuomonių… – o gal pavyks mano nuomonę pakeisti ? :)

 • gera potekstė.

  • Andrius

   …turite galvoje nelabai logiškai skambant „savaime suprantama…“, bet vistiek už Zuoką ? … Tiesiog žinau, gerbiamas bbzn, kad tokioje temoje šiame tinklaraštyje aš – „priešo teritorijoje“…:)

  • suomis

   Čia dar klausimas: kas kieno vietą užėmė? Ar Valinskas – Zuoko? Ar Zuokas – Valinsko? Abu labu geri.

 • Tomas

  Nuo to, kad as pradejau ziureti i Zuoka rimtai – niekas nepasikeite. Idomu kas bus kitaip nuo to, kad Raco poziuris pasikeite? Ir ar tikrai jis pasikeite?

 • nerijus

  Judesys „Taip“ per ateinančius rinkimus į Seimą gaus 5- 10 vietų ir bus „rimtas“ partneris valdančiajai koalicijai, kuris susidarys iš LSDP, „Taip“, DP ir TiT prie jų šliesis dar keletas mažesniųjų.

  Kodėl Zuokas paminėtas, kaip Valinsko vietoje atsidursiantis? Ar turima omenyje, kad jis už dalyvavimą koalicijoje prašys Seimo pirmininko ar net Vyriausybės vadovo posto? Labai tikėtini variantai.
  Dar sekančiuose rinkimuose, kai rinksime prezidentą, jei A. Z. išdrįs konkuruoti su D. G., tai jį išvysime ir ten, kaip „Taip“ judėjimo kandidatą.

 • Stogas

  Jei nebus politikoje „naujuju Valinsku“- tai per amzius liks tik senieji LDDP tiksliau sakant senieji komunistai ir jiems prijauciantis . Jei organizmas neatsinaujina kas metus naujom lastelem, jis supuna….

  • azartas

   Ne geresnis finalas, jei organizmas atsinaujins naujom vėžinėm ląstelėm.

   • Stogas

    Ligas turi nustatyti gydytojai (rinkejai).. bet neuzmusti pacienta, kol neaisku kas ten atsinaujino.

 • Fredis*

  Kiekviena politinė mintis (konservatyvi krikščioniška dešinė, liberali ir socialistinė) turi savo marginaliąją pusę, srovę, maištininkus, radikalesnius pasekėjus.
  Klasikinės dešinės – tautininkai (Songaila), liberalų – TPP (Valinskas), „Taip“ (Zuokas) ir iš dalies LiCS (Čaplikas), kurie linksta prie socialdemokratų, socialistų – DP (Uspaskich), „Frontas“ (Paleckis) ir buvusi NS (Paulauskas).
  Krikščionims demokratams gimininga partija yra valstiečiai liaudininkai (Karbauskis).
  Sunkiai klasifikuojama partija yra TiT, politologai juos laiko klasikiniais marginalais (paraštiniais), su kuriais visas politines sroves atstovaujantys politiniai judėjimai vengia rimtai kontaktuoti ir bendradarbiauti dėl pastarųjų nenuoseklumo ir neapibrėžtumo. Paskutinis pavyzdys – V.Mazuronis vakar pagerbė B.Lubį taip susitapatindamas su „klanu“, „sistema“ ir „oligarchais“. Dabar jau neliko prieš ką kovoti.

  • nerijus

   Fredi*

   O neįžvelgiate tai, kad Mazuronis jį pagerbė 9kaip ir daugelis kitų politikų) kaip buvusį Nepriklausomybės Akto signatarą, o ne verslininką? Ko nepadarė visų mylima reitingų viršūnių pirmūnė D. G.
   Kiekvienas turi pasirinkimo laisvę ir teisę į tai.
   Būtų įdomu sužinoti: kiek darbo vietų yra sukūrusi D. G. ar išsaugojusi gamyklų, kad jos nebūtų „prichvatizuotos“ ir sugriautos, kaip daugelis kitų?..
   Kai kas praleido progą nepolitikuoti.

   • Fredis*

    nerijau, daugelis politikų norėtų priklausyti rimtoms, gerbiamoms, turinčioms ilgametę patirtį ir tradicijas vertybinėms partijoms, tačiau kokia yra paklausa, tokią jie siūlo pasiūlą. Kažkas turi atstovauti ir nerijui su Stogu ir Andriumi. Pataikaudami tokiems rinkėjams kaip nerijus šie politikai kenčia patyčias, tačiau šį kelią jie renkasi sąmoningai.

    • Andrius

     gerbiamas Frederikai, patenkinkite mano smalsumą – o kurie, būtent, politikai „pataikauja“ tokiems rinkėjams kaip Fedis* ? – kad žinot į kuriuos čia lygiuotis… vertybiškai patyrusius su ilgametėm tradicijom…

     • Fredis*

      Emanuelis Zingeris ir kompanija

     • Andrius

      …nu reikia gi kaip teisingai mintyse spėjau – „Emanuelis ir Co“… arba kaip priimta sakyti prastuomenėje (turiu galvoje, aišku, save su tais kur išvardinot) – „kancervai“… Beje, visuomet stebėjausi – ką Zingeris daro tam „Bugailiškių Prūdų“ sambūryje…
      … O „ilgametės tradicijos“ – tai čia turite omeny dar TSKP sovietiniais laikais, ar įkurėjo „dinastijos“ galimai bendradarbiavimą su „sovietų saugumu“ ?

     • Fredis*
     • Andrius

      …atleiskit, o ką tai turi bendro su TS-LKD ? – gal Jums imponuoja gražaus pavadinimo „Tėvynės sąjunga“ etiketė ?

     • nerijus

      Prieškario laikotarpyje gyvavo tokia partija „Tautininkai“ iš jų buvo kilęs ir pats pačiausias Lietuvos diktatorius A. Smetona. Gaila, tik vėliavos niekaip negaliu rasti (pagelbėkit), kurios kampučiuose švytėjo į svastiką panašūs ornamentai.

      Ar tik ne TS užėmė šią nišą?..
      Gera vieta tuščia nebūna? Ar kaip ten yra sakoma?..

    • Vaclovas

     Norėjau paklausti,kas tos ,,gerbiamos, turinčios ilgametes tradicijas vertybėmis paremtos partijos“.Lietuvoje nebuvo TS-LKD,socialdemokratų…Taigi ilgametėmis galima vadinti tautininkus ir krikdemus.

 • O į Našlės Partiją kaip žiūrite?

  • Fredis*

   K.Brazauskienės partija yra klasikinių marginalų (TiT) porūšis.

   • Stogas

    O kaip nustatote rusis ? Pagal programa, pagal pazadus, ar pagal vykdoma politika ?

    • suomis

     Jums to nesuprasti. Fredis masto tik dešiniuoju smegenų pusrutuliu, tai jam geriau žinoti.

 • Rytis I

  Anot retkarčiais pasirodančios Plytniko galvos, pakolkas vis dar pelningiausias verslas yra politika. Negalime smerkti verslinykų, investuojančių į pelningas „pramonės“ šakas. Prieš lopant biudžeto didelę skylę pravartu užlopyt daug daug mažų skylučių viešųjų pirkimų samtyje, bo dabar tai visai ne samtis… Šiaip ar taip Zuoka akivaizdžiai efektyvesnis verslinykas nei koks ten Šoumenas, ale ar gyventi bus linksmiau, nežinau.

 • J. naivusis

  Neišbėk į priekį per toli, nes tave pames iš akių.
  Šis S.J.Lec teiginys kaip tik apie Zuoką.

  Juk tie geltonieji dviračiai kaip tik ir parodė, kokie vandalai esame būtent mes – „teisieji“ ir teisiantys.

  Ko jau ko, o originalių idėjų Zuokui nepritruks.

  • Rytis I

   Gaila, kad „originalios idėjos“ pakolkas pasibaigia kaip tam personažui, kuris Vasiukuose planavo pasaulinį šachmatų centrą.

 • Genijus

  Zuokas nori tikrai ne Valinsko – politinio klouno ir ne Valinsko – (ex) Seimo pirmininko vietos.
  Zuokas nori Kubiliaus vietos. Arba tos panelės, kuri bene vienintelė krepšinio EČ rungtynėse nemokėjo nė vieno himno stulpelio bent pažiopčioti su tauta. Arba pirma panelės, po to Kubiliaus. Arba nori abiejų vienu metu, tai paims (paimtų) tą, kuri pirma pasitaikys.
  Visgi man atrodo, kad daug labiau pinigėliais kvepia Kubiliaus vieta. O kur tas kvapas – ten ir Zuokas… Unikalus jis visgi atvejis – ne kalėjime sėdi (kur jam seniai vieta), o vėl merauja… Mankurtiškiems runkeliams, tipo Andriui, tai neabejotinai labai patinka ir yra sektinas pavyzdys. Kaip sako rusai – s takim sčiastjem, i na svobode…

  • Andrius

   „..Unikalus jis visgi atvejis – ne kalėjime sėdi (kur jam seniai vieta), o vėl merauja…“

   …čia, genialusis mano drauge, tiek pat stiprus argumentas, kaip kad „komentatoriui pavadinimu Genijus vieta vasaros gatvėje“… Na, kodėl „Genijui“ ten vieta, man kaip ir aišku, o vat dėl Zuoko – gal galėtumėte sukonkretinti ?… labai smalsu – gal ką būsiu praleidęs…

   P.s. iš malonių „epitetų“ skirtų man supratau, kad mane dar atsimenate :) – „ar neužgavau Jūsų per paskutinį mūsų susitikimą dvasiškas Tėveli ?“

   • Rytis I

    Gal esate „praleidęs“ teismo nuosprendį?..

    • Andrius

     …teismo nuosprendį ? – turite galvoje tą, kur Zuokas buvo nuteistas už „bandymą atpirkti“ savo partietį Drėmą laisvai prekiaujantį savo balsu ir, kaip tik mero rinkimų išvakarėse, nebrangiai parsidavusį Zuoko oponentams ?

     • Rytis I

      Teismo proceso detalės šiuo atveju nėra svarbu. Yra nuosprendis, kuriuom A. Zuokas pripažintas kaltu, bet, o tačiau ir kadangi – bausmės nebuvo. Visuomenė vystymosi eigoje postulavo – jei kam neteko girdėti – tik įsisamonintas bausmės neišvengiamumas gali sustabdyti nuo nusikaltimo dabar ir ateity. Kol ši aksiomatinė taisyklė negalioja ar yra būdai jąją apeiti, tol šioj karalystėj bus blogai.

     • Andrius

      …na taip, Jūs teisus, gerbiamas Ryti I – kai yra „nuosprendis, Teismo proceso detalės jau nėra svarbu“… kaip tik į pavyzdį – teisiasi dabar prokuratura su viena šeima – neteisingai nuteisė ir įkalino šeimos maitintoją… tas įkalinimo vietoje po metų mirė. Vėliau išsiaiškino, kad nekaltas – dabar teisiasi su artimaisiais dėl kompensacijos dydžio… Bet ar svarbu kaltas ar ne – juk buvo nuospendis… o kai yra nuosprendis – proceso detalės juk jau nėra svarbu…

      P.s. Drėma, gerbiamasis, jei nežinojote, buvo Zuoko partijos narys ir atstovas miesto taryboje. Mintis kad rinkėjai jį išrinko veikiausiai norėdami, kad jis deramai atstovautų jų remiamos partijos interesus (o vansi ir balsuotu per mero rinkimus už jų remiamą kandidatą) – turbūt nepasirodys Jums labai neįtikėtina ?… O rinkimų išvakarėse Drėma „apsigalvojo“… tuo pačiu ir nusispjovė į savo rinkėjus… Juk visi suprantam, kad tas „apsigalvojimas“ „kainavo“ – galim ginčytis tik dėl sumos… Nemanote, kad Drėmai parsidavus nukentėjo ir „viešas interesas“ ?… Aišku, galima buvo eiti teisiniu keliu – kreiptis į teisėsaugos organus dėl ikiteisminio tyrimo, vėliau kreiptis į Teismą ir t.t…. Tik koks jau būtų skirtumas, net jei Teisme ką ir pavyktu įrodyti ? – rinkimų dėl to niekas neatidėtų ir meras būtų buvęs ne tas, kuris turėtų būti tarybos nariams sąžiningai vykdant savo įsipareigojimus rinkėjams…
      …krepšinyje, gerbiamasis, irgi yra sukurtos taisyklės, kad žaidėjai jų nepažeidinėtų, bet turbūt nesistebite ir nesmerkiate savos komandos žaidėjų, kai jie specialiai jas pažeidžia norėdami laimėt rungtynes ?… Taip – Zuokas bandymu atpirkti parsidavusį partietį „subaudavo“… O jūsų manymu – įmanoma laimėti pokerį neblefuojant, lošiant su blefuotojais ?…
      … Zuoką nuteisė už „bandymą papirkti“ SAVO PARTIETĮ – tai net skamba komiškai :)… Bet faktas lieka faktu – bylą iškėlė ir nuteisė… Ir niekam nebuvo net įdomu aiškintis kas tie, kurie pirmieji nupirko Drėmą, ko sekoje Zuokui reikėjo bandyti jį „atpirkti“…
      … Bet, kaip ir rašote, argi tai svarbu – „nuosprendis yra, o teisinės proceso detalės nėra svarbu“… Kaip ir tai, kad tuometu Zuoko augantis populiarumas gąsdino „valstybinykus“, kurie nepaslaptis nesibodi „padiriguoti“ ir Teismams…

      P.p.s. Beje ir bausmė buvo – jūs nepakankamai informuotas… O teistumas šiai dienai jau pasibaigęs.

   • Genijus

    Runkeliai – mankurtai manęs užgauti negali net teoriškai. Nebent tiesiogine prasme – pagalėliu per galvą.
    Aš jais tiesiog šlykščiuosi ir dėl kiekvieno iš jų gailiu savo tautos ir valstybės. Matyt, esu valstybininkas :)

    • Andrius

     ..negali ? – na tai gerai, tuomet, nes jau buvau kiek susinepatoginęs…
     …Tai, visdėlto, smalsu – kuo gi „valstybinykas Genijus“ kaltina Zuoką ? (tik jei galima – ne abstrakcijom, o konkrečiais faktais. Ačiū.)

    • Andrius

     …ei, valstybinyke „Genijau“ ?… tai kur argumentai ?… ar po to, kai mankurtai su tuo pagaliuku galvą sutrenkė, jau nebepamenate nieko ?

 • tata

  čia greičiausia reikėtų kalbėti ne apie Zuoko populiarumą ar antipatijas, o apie „apklausas“ darančias agentūras. Man regis, jų pateikiami duomenys tai paprasčiausia „kapitalizmo opiumas liaudžiai“. Beje, „kapitalistai“ už šį opiumą nemažą pinigą agentūroms moka.

 • smooth twist

  Dar tiek pasleptu komentaru nemaciau, hehe

 • suomis

  Čia Zuoko & Co diversija, ne kitaip. :D

 • Studentas

  Ar tu, Racai, supranti, kad apklausos anaiptol ne visuomet yra objektyvios, ir niekas nepaneigs, kad yra tikimybe, jog jos gali buti klastojamos? Pagal apklausas, Paksas nebutu buves isrinktas prezidentu

 • Valentinas

  Jau esu sakęs, kad Zuokas yra turbūt vienintelis talentingas politikas Lietuvoje (dar galbūt Grybauskaitė, kuri sugeba laikyti visus už pavadėlių neturėdama jokių galių). Talentingas – ostapobenderiška prasme.
  Valinsko vietą Zuokas taikosi užimti ta prasme, kad sukurs politinį darinį, kuris per šiuos rinkimus taps „žadėtojais“, kad būtent jie viską pakeis kaip ir buvo Valinskas per praeitus rinkimus. Tačiau Seimas pats savaime nėra Zuoko tikslas, nes jis jame jau buvo. Greičiau, Zuoko tikslas yra prisišlieti prie piniginių srautų. Vilniaus savivaldybė stovi šalia didesnių piniginių srautų nei Seimo narys, todėl Zuokas atsidūrė ten. Kur teka didesni piniginiai srautai, nei Vilniaus savivaldybėje? Būtent ten Zuokas ir taiko. Tikrai ne į Seimo pirmininko (Valinslo) vietą.
  Ar Zuokas yra „pavojingas“?
  Turint omenyje, kad korupcijos Gedimino prospekte STT taip ir neatrado, galima teigti, kad dabar yra taip blogai, kad nieko esmingai blogiau Zuokas neatneš.
  Dar vienas svarbus momentas yra Lubio faktoriaus išnykimas. Lubio piniginiai srautai finansuojantys įvairias partijas ir asmeninė įtaka greičiausiai išnyks, todėl atsiranda daugiau šansų įvairiems cirkams. Apskritai, Lubio mirtis supainiojo ateinančius Seimo rinkimus ir padarė juos labiau neprognozuojamus ir įdomius.

  • Fredis*

   Valentinai, užtenka žinoti, kad yra toks politikas A.Zuokas, žiūrėti į jį reikia rimtai kaip į politiką apskritai ir visiškai nereikia jaudintis kuo nori būti A.Zuokas. Blogas kareivis kuris nenori būti generolu.
   Defektą ir nebrandumą mūsų visuomeninio-politinio gyvenimo panoramoje matau tą, kad apačios nesistengia gerinti partijų iš vidaus, nepakankamai aktyvūs savo partinėse kuopelėse, mažose bendruomenėse, nenori dirbti kasdieninio kruopštaus analitinio, visuomeninio, bendruomeninio darbo, o vis ieško krašto panoramoje naujojo vedlio, kuris yra labiau ryškus, margas, populistiškas.

  • Andrius

   Valentuk šaunuolis :)… nei tau „aš manyčiau“, „turbūt“, „daryčiau prielaidą“ – tiksliai viską žinai ką kas darė, daro ir darys :)… Rašinėlis tiesiog – Valentuko „Urbi et Orbi“… Galėtum Racingeriui kalbas rašyti… „literatas“ blyn…:)