Citata #342 Ekonomikos mokslų daktaras K.Glaveckas žino, kaip rinkti informaciją apie kainų pokyčius

Habilituotas ekonomikos mokslų daktaras, profesorius, Seimo Biudžetų ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas aiškina Konkurencijos tarybos vadovui, kaip pritaikyti ekonomikos žinias realiame gyvenime:

Jūs renkate informaciją, o visos Lietuvos močiutės, kurios eina į parduotuves (ir mano amžina motina tame tarpe), užsirašydavo, kiek kainuoja vienas ar kitas produktas. Tai gal jums reikėtų kokiu nors būdu surinkti tą informaciją ir jūs turėsite visą informaciją apie kiekvieną produktą ir prekę, kiek ji kainuoja tuo ar kitu laikotarpiu. Tas produktų kainas sudėkite į matricą ir pamatysite, kokios yra tendencijos. Kitaip sakant tauta prisijungs prie jūsų, kad jūs turėtumėte informacijos apie blogas kainas, apie kainų pasikeitimus

Delfi

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • max

  niekada nepamiršiu , kaip Glaveckas po USD kritimo EUR atžvilgiu per TV aiškino – ką jūs čia dabar panikuojate , USD ir Afrikoj USD.Arba , po Telekomo pardavimo sakė, kad parduotas perpigiai, o tas po savaitės kaip smigo, tai po šiai dienai akcijų vertė neatsigavo. Rusai apie tokius sako – трепач

  • Regis

   K.Glaveckui matyt naujiena buvo toks reiškinys kaip savo valiutos dalinis devalvavimas. Iki šiol matyt nesupranta kodėl JAV doleris atpigo.

  • Giedrius

   Dėl telekomo, kolega, aš tikiuosi Jūs juokaujate. Juk tai visa aukso kasykla! Ją mano požiūriu ne parduoti reikėjo, o investuoti ir puoselėti, kaip kad tai daro Teo.

 • col

  idomu idomu !! :)

 • Fredis*

  K.Glaveckui didelių priekaištų neturiu – ilgametis, patikimas politikos darbuotojas, turi labai gražią šviesių plaukų žmoną.
  Kai pagalvoji: – ko daugiau žmogui reikia … ?
  Geriau palinkėkime gerbiamam Kęstučiui sveikatos ir dar kartą sveikatos…

  • stogas

   geriau palinkek dar karta i seima isisukti kartu su savo jau visa seima, va cia tai geras gyvenimas

 • mdxacuk

  Sveikatos, turint tokią žmoną, jam dar prireiks.

  Bet dalis SAABui tai galėjo pirktis ir iš savo kišenės.

  Manau, kad tai jo paskutinė kadencija dėl abiejų aptartų aplinkybių.

  • lida

   Kai ekonomistas perka SAAB, tai pakankama aplinkybė.

   • i kuo saab blogai? ka ekanamystui reikia pirkti? „negendancia audi“ ar kaip?

 • kirvis

  o seip pasiulymas tiesiai i desimtuka :) ir kainuotu jis zymiai pigiau nei islaikyti veltedzius graziame ofise kurie uzsiima IBD.o geriausia iseitis butu isvis panaikinti ta Konkurencijos taryba,vistiek jie niekada nieko neranda(kodel cia jau kitas klausimas) bus sutaupytas vienas kitas milijonas mokesciu moketoju pinigu.

  • nerijus

   …randa, randa,..visos tarnybos LR dirba tada, kai kažkas pasako: – ko nedirbate?..
   Tada dirba dirba- kruta kruta…pavaidina ir tuom viskas baigiasi iki sekančio patrepsėjimo „iš aukščiau“.
   Visi patenkinti, ir prezidentūra, ir seimas- visi dirba :)

   Glaveckas pagarsėjo ir, kaip didysis lito devalvatorius- bankų „vadybininkas“.

   Kas dėl bobučių, tai jis, kaip būtų gaila,- teisus.
   Va, ką reikėtų skirti į Konkurencijos tarybą- bobutes :)

 • viktoras

  pritariu Fredžiui…..

 • Beje, ne pats blogiausias pasiūlymas. Leszekas Balcerowiczius yra pasakojęs apie tai, kaip pats kasdien lankydavo maisto produktų turgų ir stebėjo kainų dinamiką po 1989 Lenkijoje pradėtų ekonomikos reformų.

 • Jurkis

  Kelmės greitinė 2009-11-29 kainavo 2,45. 2010-10-21 – 3,69 lt. IKI.

 • nerijus

  Jurki

  Būsit orakulas?..
  Šiandien dar tik 2010- 10- 12 :)

  čia, jei kam įdomu, kuro kainų pokyčių lentelės:

  http://www.automegejas.lt/kuras/grafikai

  Jei sudaromos tokios lentelės, ar nederėtų sudarinėti ir maisto prekių ( gal tokios yra? )?..

 • briedis

  DDDDD. „amzina mano motina“. na, jiems olimpo kalno didziavyriams kainos isvis neturetu rupeti.

 • anoniminis bailys

  Labai idomu kaip jie tas kainas reguliuos, man asmeniskai tai cia primena, net ne ekonomini nerastinguma, bet isvis vidurines klases lygio buitines sapaliones apie ekonomika.

 • dzyvai

  Galėtų tiesiog pasiūlyti gerom sąlygom paruoštus žemės sklypus naujo pigaus tinklo atėjimui ir uždėti mieste dirbančioms parduotuvėms darbo laiko ribojimus. Konkurencijos tarnyba per daug metų parodė, kad su monopolijomis/oligopolijomis dorotis ne jos kiškoms – vykdomos tik parodomosios akcijos treptelėjus kojele iš viršaus. Konkurencijos tarnyba niekada nebus pajėgi atstoti tikros konkurencijos (o kad turime rezervų kainoms būti adekvatesnėms atlyginimams, rodo konkurencijos telekomų rinkoje pavyzdys – bendra prekių/paslaugų rinka tai nebūtinai vienodos kainos visoje ES).

  • kirvis

   tai jei viska padarysi kaip valstybei butu geriau tai is ko pats gyvensi?jusu minetus receptus visi puikiai zino,bet jie nenaudingi elitui,todel NIEKADA ir nebus priimti.juokingiausia yra tai kaip prezidente zada kovoti su karteliais,ji siulo griezciau bausti,nors visi zinome kad realios bausmes NIEKAS nera gaves.uztai runkeliai patenkinti,vadove patrepsejo kojele

 • Tomas

  Įdomu ar pats Glaveckas supranta, ką ir kodėl jis čia norėjo pasakyt? Žurnalistai galėtų paprašyti detalizuoti jo pasiūlymą :)