Citata #217 Visuomenės veikėjas A.Ramanauskas-Greitai apie populistines beždžionėles

Lietuvos juodojo humoro autoritetas ir Vilniaus savivaldybės Tarybos narys Algis Ramanauskas žurnale „Klubas“ išsako savo nuomonę apie žurnalistą A.Račą:

Žiūrėkit, čia Račas parašė: „…vienintelė išeitis, kurią šiandien turime – nebeinvestuoti lėšų ten, kur jos neatsiperka. Tai yra, nesistengti žūtbūt skirti 2 proc. BVP gynybai, nebepirkti „Javelin” priešraketinių sistemų,…“. Ne, baisu čia ne tai, ką iš principo vapa karyboje ar tarptautinių įsipareigojimų etikoje, praktikoje ir istorijoje vargu ar ką nors beišmananti populistinė beždžionėlė. Jūs pažiūrėkite – „Javelin priešraketinės sistemos“ Lietuvoje! Čia maždaug tas pats, kai Šustauskas aiškina, kad 1969 metais sovietai prieš kinus naudojo lazerį, o šiandieninė Lietuva turi tankų, tik neaišku, kokių ir kiek

Esu širdingai dėkingas gerbiamam A.Ramanauskui už pastebėtą klaidą.

Nuolankiai visų atsiprašau, kad prieš ketverius metus viename savo komentarų prieštankines „Javelin“ sistemas, kurias įsigijo Lietuvos kariuomenė,  pavadinau priešraketinėmis.

Viešai pasižadu ir toliau gilinti savo karybos, tarptautinių įsipareigojimų etikoje, praktikoje ir istorijoje žinias.

Kartu pasižadu tobulinti viešo kalbėjimo įgūdžius, pirmiausia atkreipdamas dėmesį į tokių autoritetų kaip M.Vaišnoras, J.Jankevičius, A.Ramanauskas, V.Tomkus ir kitų Lietuvos autoritetų pamokas.

Bet kur ten beždžionėlei iki peliuko…

(19 balsų, vidurkis: 3,84 iš 5)
Loading...
 • Juodojo humoro autoritetas :) Na, na… :)

 • Mashna

  Neblogai cia :)

 • WU

  Įdomiai skamba „tarptautinėje įsipareigojimu ETIKOJE, PRAKTIKOJE ir ISTORIJOJE“.. Jei būtų laiko, galima panagrinėti tokius dalykus kaip įsipareigojimų etika.. Aš kaip suprantu, (nors stojimo į NATO sutarties nesu nagrinėjęs) kad Lietuva yra teisiškai įsipareigojusi skirti 2 BVP gynybai ir tai nelabai susiję su tokiais dalykais kaip etika ar istorija.. Aišku, neskirti tu dviejų procentu gal ir būtų NEETIŠKA :D Bet ką padarysi.. Man labiau patinka prievolių, įsipareigojimų nevykdymas ar pan..

  • Valentinas

   Keliu naujausią sąmokslo teoriją. Kaip žinia, mes niekada nebuvome pasiekę 2% BVP gynybai. Kodėl? Atsakymas prašosi savaime. Valdžia žinojo, kad mūsų BVP yra netikras, pagrįstas skandinaviškais kreditiniais srautais. Todėl planuodami karinį biudžetą jie apskaičiuodavo tikrąjį BVP.

   • Na lyg ir buvome pasieke… Kiek atsimenu (pataisykite jei suklysiu), bet tas finansavimas procentaliai didziausias buvo kai A.Kubilius buvo premjeru…

   • WU

    Įdomi versija. O kaip kita versija, kad Kirkilui, Šadžiui ir Olekui tiesiog buvo nusispjauti, kaip į viską kitką?

 • Labai solidžiai ir garbingai:) Kaip ten sakoma? GIZ? :))

 • Fredis*

  galiu autoritetingai pareikšti, kad A.Račas per paskutinius ketverius metus smarkiai patobulėjo, subrendo kaip žurnalistas ir daro vis mažiau nemokšiškų klaidų, kartais yra net visai paskaitomas, o už „sulaikytą“ kadrą prie balsavimo dėžės su V.Adamkaus negrabiai padėtu kryželiu ties A.Butkevičiaus pavarde galima būtų net valstybinės reikšmės prizą už nuopelnus tėvyninėje žiniasklaidoje „Auksinė bezdžionėlė“ įteikti.

  • bang

   Tačiau įsitikinimas, kad universitetinio istoriko ir bendro likusio išsilavinimo pakanka rimtu veidu aiškinti dalykus, kurie sudaro atskiro mokslo (pav. teisės, ekonomikos, statistikos) nagrinėjimo dalyką graužiamas universitetuose mažiausiai 4 metus, liko.

   • Auksinis kardas

    Neseniai Klaipėdos žurnalistė Gražina Juodytė minėjo repliką, kad žurnalistui tenka šnekėti apie viską, nebūnant kito dalyko, be savo profesijos, specialistu. Man tai atrodo sąžiningas žurnalistinio darbo ypatumų nusakymas.

    Sakyčiau, supainioti priešraketinės ar prieštankinės įrangos pavadinimą galėtų ir LR Vyriausiasis kariuomenės vadas. Sukurpti iš šio fakto demaskavimo šedevrą – riboto intelektualumo nešiotojas. Tokio pobūdžio klaidos tėra sintaksės reikalai, nedaug sakantys apie esmes.

    • bang

     Supainioti daug ką galima, bet prieš savo nekompetetingas išvadas skelbiant visam pasauliui, būtų sąžininga pasitikslinti pas specialistus. O kai iš bendro išsilavinimo abejojama ar net ginčijamasi dėl specialistų išvadų (pav., dėl statistikos duomenų, televizijos reitingų, Lietuvos įvaizdžio strategijos, šios net iki galo neperskaičius :), teisinių klausimų) – tai jau visai kas kita.

     • Auksinis kardas

      Dalis tiesos tame yra, pripažinti tenka – būtent tokie ir yra profesionalaus žurnalistinio darbo siekiai. Bet turime realistiškai atskirti kuris darbas nudirbamas ekspertų komandos, o kuris – vieno, gebančio dėstyti ir nagrinėti reiškinius, betgi riboto galėjimuose, asmens. Atitinkamai taikytinas reiklumas vertinimuose.

     • bang, kad jau tamsta toks ekspertas ir Račo kritikas, gal surengiam kokį online forumą, kur galėsime pasitikrinti žinias? O tai bumbi, verkšleni, kosčioji į saują nepateikdamas jokių argumentų. Suprantu, pavydas bambą graužia, kad mokykloje ir galbūt net kokioje kolegijoje nieko neišmokai, bet juk aš tai dėl to nekaltas. Nusiramink ir prisimink genialiąją frazę, jog mokytis niekad nevėlu. Ir apie statistiką dar gali išmokti ir apie ekonomiką ir net istorijos vadovėlius dar spėsi paskaitinėti. Arba pasiprašyk pas A.Ramanauską pamokų – dviese bus smagiau.

     • bang

      Darydamas konkrečias pastabas šiame bloge savo argumentus VISADA pateiku (šuo konkrečiu atveju, net atskirų įrašų pavyzdžius), o ne puolu į asmeniškumus ar siunčiu abstrakčiai pasimokyti, kaip tamsta. Ramanauskas čia ne prie ko, aplinkybė, kad jis kartais būna chamas, man netrukdo mėgautis kai kuriais jo pokštais, ir neįtakoja knygų apie Miką Pupkų ar Gilę turinio.

     • Orka

      bang, …“ne puolu į asmeniškumus ar siunčiu abstrakčiai pasimokyti…“
      tai kad puoli. įkyriai ir dažnai.

     • bang

      Pvz. pls. Galima citatomis (kalbame apei A.R. pretenzijas, o ne apie ekscesą su GIGA).

   • mdxacuk

    p.Račas dar yra ir truputį chemikas. Tad tikrai dar ne visą potencialą išnaudojo.

 • Zero

  Paskaičiau aną duotą p. Račo straipsnį, tai karinės srities žinias įvertinčiau NEPATENKINAMAI .
  Dėl dviejų 2 proc. BVP – Lietuva niekada nevykdė šio įsipareigojimo. Jei neklystų, daugiausia buvo skirta 1.37 BVP, o šiuo metu šiek tiek daugiau nei vienas procentas – mažiausiai iš visų NATO šalių.
  O po to rėkiama, kad va nepastebėtas Rusijos Su-27 pažeidė oro erdvę. Ie kaip nepažeis, jei radarai – 1970 metų gamybos P-37 ir P-18
  http://en.wikipedia.org/wiki/P-18_radar
  http://www.roaf.ro/en/dotare/p37_en.php

  Giraffe IV, kuri padovanojo norevegai, kartu su RBS-70, yra trumpo nuotolio radaras. Taigi, su kuo tie Su-27 galėjo būti aptikti ?
  O Javelin pirkimas yra vienas sėkmingiausių įsigijimų. Vis tik tai III kartos VPTRK „fire-and-forget“ kuris ypač tinkamas GYNYBINIAM karui.
  Žinau tik vieną – jei šiuo metu nebūtume NATO, būtume Gruzijos vietoje. Tik vietoj Abchazijos būtų išlaisvinami Šalčininkai ir Visaginas, kurių taikius gyventojus užpuolė kraugeriški lietuvių fašistai.
  Galbūt kai kam tai ir nebūtų tragedija – užtenka tik persukti budionovka ir sušukti „vlast meniajetsa“

  • Regis

   Žmogau, tau mūsų pagarba. Daugiau tokių komentarų..

  • &j

   Nesupratau cia rusai ar lenkai turetu kazka vaduoti Vilniaus rajone, ar tamstos pranasystem tai esmes neturi?
   Ir is nespecialisto klausimas kuom blogos pusiau automatines PTRK sistemos gynyboje?
   IMHO vienu ar kitu atveju operatoriai yra „sahidai“.

 • Kilgoras Trautas

  Jupiteri, tu pyksti?

 • austras

  Račai, klausimas Jums ir visiems čia skaitantiems. Štai Valentinas informavo, o po jo ir delfi.lt išplatino labai iškalbingą faktą. Ir niekas neplanuoja pakomentuoti „Echo Moskvy“ apklausos apie Grybauskaitės tinkamumą vadovauti Rusijai? Platus plačiausias horizontas pagalvojus, kokie panašumai sieja Lietuvos ir Rusijos elektoratą.. Permanentinės „kietos rankutės“ ir „naujo užjūrio princo“ paieškos.. Jei kalbėsim ne apie pačią Grybauskaitę kaip asmenybę, o apie jos išrinkimą 68 procentų dauguma, kaip reiškinį. Kaip sakydavo vienas baltarusių režisierius: „kas nedalyvavo tarybiniuose rinkimuose, niekuomet nesupras skirtumo tarp siauro demokratijos plyšio urnoje ir plataus bufeto asortimento“.

  • As asmeniskai manau, kad tai suviai is kitos barikadu puses… Gerokai apsaudzius savo priesininkus butu naivu tiketis, kad tie neatsisaudys… Is esmes, mano manymu, kol kas vyksta tyli finansiniu grupuociu kova (deja, tai yra musu politinio gyvenimo realijos). Kol kas tyli kova (Grybauskaites PR galima laikyti ilgiausiu ir tyliausiu is visu buvusiu). Kas toliau bus? Va, as jau rasiau, kad Valinsko keistai nesigirdi. Niekas nebeseka ir neskaiciuoja kiek kartu kokiame laikrastyje asmeniskai buvo… Manau, kad bus dar daug idomiu ir ivairiu manipuliaciju informacija iki pirmuju Prezidentes veiksmu. O toliau kaip Dievas duos :)

  • bang

   Nereikia painioti Echo Moskvy klausytojų su Rusijos elektoratu.

  • Valentinas

   Austrai,
   Jei skaitėte komentarus Echo Moskvy saite, tai vienas buvo:
   „Dar viena Leningrado universiteto absolventė? Ne, nė už ką“. Turbūt Leningrado srities gubernatorė Valentinas Matvienko yra iš to pačio univero.
   Šiaip, tos apklausos nesureikšminčiau, nes Rusijos gyventojai visiškai nepažįsta Grybauskaitės. Jie apie ją sprendžia pagal porą sakinių naujienų pranešimuose: griežta, juodas diržas i „vsio takoje“

   • austras

    Žodžiu, keliais sakiniais sudaromas įvaizdis, panašus į vieno leningradiečio, išskyrus tris „nereikšmingas“ raides biografijoje.. „KGB“? Ko pasiilgo rusai ir ko pasiilgo lietuviai? Tiesiog tvirtos šeimininko rankos.

    • Valentinas

     Šios trys raidės, kurias panaudojote yra jau jūsų niekuo nepagrįsta spekuliacija. Taip gimsta sąmokslo teorijos ir gandai, duodantys Tomkams ir Arūnams peno :)

     • austras

      Raidės spekuliacija ir aš nesieju Grybauskaitės su KGB. Tiesiog galvoju, kaip pasikeistų lietuvių požiūris į Putiną, jei jis nebūtų buvęs KGB darbuotojas. Ar neįžvelgiat charakterio panašumų tarp Grybauskaitės ir Putino? Kapota kalba, meilė sportui ir retorika su aiškia nuoroda „tuoj parodysiu kas čia bosas“ ir pan. Bet paskutinis klausimas ir atsakymas yra pakankamai pagrįsti. Tiesiog tvirtos šeimininko rankos.

     • Valentinas

      Viena iš įdomių Grybaukaitės įvaizdžio mitologemų (pradėjau rašyti kaip koks Čiuldė)yra „juodas diržas“. Kiek žinau, ji gavo šitą reikalą kažkokioje Amerikos kovų mokykloje. Niekas neklausia kas ten per mokykla, koks jos autoritetas ar tas „diržas“ yra tolygus diržui gautam kur nors Japonijos prestižinėje mokykloje. Pati ji niekada (bent jau negirdėjau) nei gyrėsi nei ypač pabrėžė to diržo buvimo. Mes netgi nežinome kur ji mokėsi karate Lietuvoje. Kas buvo treneris? Kokie rezultatai? Kiek pamenu, jos jaunystės laikais, karate nebuvo įtrauktas į oficialių valstybės pripažįstamų sporto šakų sąrašą. Tai kaip ji išmoko? Lankė treniruotes pogrindiniuose rūsiuose?
      Tačiau beveik kiekvienas straipsnis apie ją, mini šį „juodą diržą“. Net BBC nepamiršta to paminėti.
      Būtų įdomus mokslinis darbas apie mitų kūrimą šiuolaikinėje visuomenėje.

     • nerijus

      Vakar, Medvedevas išleido „УКАЗ“ dėl istorijos klastojimo. Tai liečia ir mus ir Ukraina, bei Gruziją. Labai negražiai pasisakė Andrejus Saxarovas. Kuriamas specialus istorikų ratas, kuris, kaip aš galvoju, drąsia ranką, perrąšinės istoriją. O ar mes tai galėtume sau leisti? Ir kur link suka Medvedevas?

     • bang

      „drąsia ranką, perrąšinės“ – turi sutikti, kad truputį jau per daug :)

     • nerijus

      bang

      vakar, netyčia, junginėdamas kanalus, įsijungiau PTPplaneta. Tuo metu buvo „vremia“. Ir pati pirma žinia buvo, jog bus kuriamas ale istorikų klubas, kuris „taisys“ istroją ir „neleis“ jos klastoti.

      http://www.lrytas.lt/-12427359081241512940-istorijos-kontrolei-rusija-paleid%C5%BEia-savo-cerberius.htm

      „drąsia ranka perrašinės“- norėjau labiau pabrėžti esmę.

     • bang

      Aš tik dėl gramatikos klaidų :)

    • Maras

     Nematau čia nieko keisto. Palyginkime Jelcino epochos pabaigos Rusiją ir dabartinę Lietuvą: chaosas, neikrumas, oligarchai, „normalios“ valdžios nebuvimas. Natūralu, kad žmonės nori tvarkos (ir geresnio gyvenimo). Brazauskas nuseno – „mums reikia naujo vado“. Bet yra ir skirtumų: rusams buvęs kagėbistas imponuoja, lietuviams – ne; lietuviai pernelyg tvirtos rankos kažin ar norėtų (šiaip ar taip, Grybauskaitė moteris, o Paksas – jei ir didvyris, tai kažkoks apsiverkęs, toks tarp diktatoriaus ir smūtkelio įvaizdžių esantis).
     O šiaip nesant didesnės vidurinės klasės visame pasaulyje akys krypsta į tvirtą valdžią siūlančius gelbėtojus. Nieko naujo.

     • romas

      Marai, kas per oligarchai, jei nesugeba situacijos šalyje valdyti? Rusijoje oligarchija kaip tik dabar yra aukštumoje, nes kas valdo šalį, tas valdo ir kapitalą. Lietuvoje iki to labai toli. Mes negalim būti lyginami su Rusija niekaip. Gal tik žmonių mentalitetas yra kiek panašus.

 • Vytas

  Edvardas Čiuldė šiandienos lrytas.lt publikacijoje dar įžeidžiamiau kalba… Nekantriai lauksiu Artūro kontraatsakymo.

  • Vytai, ačiū už nuorodą, nebuvau skaitęs. Tačiau nieko nebūčiau praradęs. Nemėgstu autorių, kurie šneka taip, kad tik jie patys ir supranta. Vaidina drąsuolius, o bijo pasakyti viską aiškiai ir šviesiai. Kas tie oligarchai? Kokios tos jų valdomos žiniasklaidos priemonės? Kas pradėjo ir baigė akciją už D.Grybauskaitę? Kas tas menkas žmogus patyręs traumą vaikystėje? Kas tos įtakingos grupės, besiruošiančios keisti „V.Adamkaus“ užsienio politiką?

   Kokie gali būti „kontraatsakymai“ į kliedesius, kuriuos surašė E.Čiuldė? Surašė lyg pats bijodamas to ką rašo…

   Nematau dėl ko diskutuoti. Nes E.Čiuldė neįvardija diskusijų objekto.

   Juk jei parašyčiau, kad D.Grybauskaitę puola ateiviai, kuriuos iš Gruzijos pasiuntė M.Laurinkus, bijodamas, kad naujoji prezidentė reabilituos Paksą ar tai reikštų diskusijos pradžią?

   • romas

    Dabar paskaičiau ir man nebuvo problemų sugalvoti, kad oligarchais greičiausiai yra laikomi Lubys ir Mockus, o jų valdomos priemonės yra visiems žinomos. Nemanau, kad tame straipsnyje kaip nors buvo turėtas omenyje A. Račas. Su psichologinėmis diagnozėmis buvo persistengta, aišku. Bet pastebėjimas apie galimus ateities užsienio politikos skirtumus man patiko. Nežinau tik, kiek idealistu buvo Adamkus.

    • Romai, problemų nebuvo ir man. Tačiau kodėl E.Čiuldei taip baisu tai pasakyti? Ir bent pabandyti argumentuoti, kodėl B.Lubiui ir D.Mockui gali nepatikti D.Grybauskaitės užsienio politika ir pateikti pavyzdžių kada pavyzdžiui LNK, alfa.lt ar Istorijos spardė V.Adamkų. Aš kalbu apie tekstą ir jo struktūrą, o ne apie tai ką E.Čiuldė jį rašydamas galvoja ir ką apie jo galvojimą gali pagalvoti skaitytojas.

     • Regis

      V. Adamkus spardomas nuolat. Pradedant bandymu (! o ne įrodymais) apkaltint ryšiais su KGB, baigiant beveik slaptu rinkiminio biuletenio nufilmavimu. Aš asmeniškai jau senai nesistebiu, kad LNK + ALFA.LT + L.Ž. prie mažiausios įmanomos progos puola V. Adamkų. O ir šiaip tendencingumai matosi plika NEžurnalistine akimi.. Yra kaip yra. Aš žiūriu į tai labai paprastai, man kaip piliečiui nuo to tik geriau. Žinau, kokį žiniasklaidinės produkcijos rinkinuką suvartoti (perskaityti, peržiūrėti etc), kad daug maž suprast kas iš tikrųjų vyksta Lietuvoje. Sunku pas mus su objektyvumu. Sunku. Vyrauja puolamoji žurnalistika ir pakankamai agresyvi.. Deja.

     • Orka

      Regi, o jūs norite, kad niekas nieko nepultų? Ar tik Adamkaus? Ir ka reiškia „man kaip piliečiui nuo to tik geriau“?

     • Regis

      „norite, kad niekas nieko nepultų? Ar tik Adamkaus?“

      Ne visai, norisi objektyvumo. Kad ir paskutinis pavyzdys – V. Adamkus balsavo už A. Butkevičių. Pasiskaitykit straipsnius ir pasiskaitykit komentarus po jais. Suprasit apie ką aš kalbu. Visiškai neišnagrinėtos visos įmanomos priežastys V. Adamkui taip pasielgt, maža to formuojama nuomonė ir eilinį kart puolamas V. Adamkus. Nelabai turiu noro veltis į išsamias diskusijas (nelabai yra laiko). Kartais tikrai reikia pulti ir pulti, kai jau be puolimo negalima apsieiti. Tačiau dabartiniai apsistumdymai kurie vyksta tarp visuomenėje žinomų žmonių tik parodo mūsų visų kultūros būklę (kažkuria dalimi ir psichinės sveikatos, manau). Mes jau nesugebam be epitetų, etikečių prikabinimo, atvirų įžeidinėjimų pasakyti paprastos savo nuomonės. Ką jau kalbėti apie objektyvumą. Pvz. tikėtis, kad tūlas Algis Greitai suprastų, kad žurnalistas ne privalo nusimanyti karinėje technikoje ir esmė buvo tame, kad žurnalistas siūlė taupyt lėšas, o ne pirkt „Javelin” konkurentų produkciją. Ir t.t.

 • ramiai reikėtų reaguoti į tokias giesmes.

  labai apibendrinantys teiginiai – turiu galvoje „šiukšles, beždžiones ir šakalus“(ir šeimoje, ir politikoje, nekalbant apie teisę) paprastai liudija apie sutrikusią kalbančiojo pusiausvyrą.

  lygiai kvailokai isteriškai skambėtų „kai kurie pramogų verslo ir juodojo humoro atstovai yra homoseksualūs kokaino uostytojai ir alkoholikai.“ Net ir „kai kurie“ jau isteriška – nekalbant apie tai, kad galėtum drįsti pratarti „visi…“

  šiaip tikėtina, kad dauguma pramogų verslo ir juodojo humoro atstovų tokie nėra.

  • Aurelijau, Tu teisus. Tačiau juk kalbu ne apie apibendrinančius teiginius… Tačiau reaguoju ramiai. Juk ne pirmas kartas.

   Tiesiog šiek tiek gaila, kad Lietuvoje tai darosi beveik norma.

   Sakau, beveik, nes vis dar neįsivaizduoju viešai panašiu stiliumi pasisakančio Tavęs, A.Mamontovo, R.Sakadolskio, A.Kubiliaus.

   • bang

    Bet ne“bijo pasakyti viską aiškiai ir šviesiai“ :)

   • is Kubiliaus blogo:
    „nepersistenk. Nes kai persistengi – išsiduodi. Persistengdamas ir besikarščiuodamas, net užmiršai paneigti, kad esi apmokamas Darbo partijos samdinys. Tuo pačiu tokį mano teiginį ir patvirtinai. Kadangi pačiam matyt moka už komentarų skaičių, tai nematau prasmės su pačiu diskutuoti ir taip padėti užsidirbti alaus bokalui.
    Tačiau jeigu pačiam taip reikia tų pinigėlių, tai rašyk. Tikrai dėl to nesiruošiu nei pykti, nei diskutuoti. Sėkmės uždarbiaujant. Tikiuosi, kad kada nors pačiam bus nelabai smagu prisiminti savo „rašinėlius“ ir savo uždarbį.“
    Ketvirtadienis, 2008, Kovo 27 20.37

    Beje, cia rase pats Andrius… :) Tam, kuris jam igriso pries rinkimus. Ten tarp komentaru daug perliuku. Stai tokios vyko diskusijos…
    Labanakt :)

 • Valentinas

  Pagal požiūrį į Algio Greitai kūrybą galima pravesti neblogesnę takoskyrą nei pagal požiūrį į Paksą. Esu įsitikinęs, kad jo nemėgsta:
  Arūnas,
  Nerijus,
  Giga,
  Orka.
  Esu įsitikinęs, kad jį mėgsta:
  Fredis,
  Musė,
  Romas,
  Aidas Puklevičius.
  Aš pats manau, kad jis yra jau dabar įrašęs savo vardą auksinėm raidėm Lietuvos humoro istorijoje. Iš esmės jis yra turbūt vienintelis juokingas humoristas pas mus. Neturiu galvoje peliukų, nes ten jis tiesiog aktorius. Suprasti Algio Greitai humorą trukdo du dalykai:
  1. Jei pats esi personažas, kurį Algis pašiepia. Pavyzdžiui jei galvoji, kad pasaulį valdo žydai ir masonai, kad farmacinės kampanijos verčia žmones skiepytis vardan pelno ir t.t. Žodžiu, jei esi siauraprotis, Algio humoras ne tau.
  2. Itin dažnas necenzūrinės leksikos vartojimas. Jautriai ausiai tai gali pasirodyti neskoninga. Tačiau nenorminė leksika Algio kūryboje yra ne tikslas pats savaime, o būdas autentiškai perteikti įvairių jo kuriamų tipažų pasaulėjautą. Pavyzdžiui naujausi jo projektai Masonai ir Litofcai autentiškai perteikia statybininkų ir kiemo „pacanų“ mąstyseną, godas, viltis ir nusivylimus. Sparnuotos frazės tokios kaip „oro tarpas dvadcat“ arba „ale graži mirtis, kaip paukščio“ greitai pagaunamos ir išplinta progresyvaus jaunimo vartosenoje. Nejuokingi Masonai ir Litofcai gali būti tik patiems statybininkams bei sostinės miegamųjų rajonų ereliams, arba tiems, kurie nepažįsta tokių personažų realiame gyvenime.
  Pagal stilių ir įtaką lietuvių humorui, Algis Greitai yra lygintinas su Sasha Cohenu, Ali G, Borato ir Bruno personažų kūrėju. Beje, drįsčiau spėti, kad tie, kurie nemėgsta Algio, greičiausiai nemėgsta ir Ali G.

  • austras

   Matot, Valentinai, priskirčiau save tai trečiai, retųjų, kategorijai. Žinau, kad tokių veikėjų, kuriuos parodijuoja Algis, iš tiesų yra nemažai. Tačiau, Jūsų žodžiais tariant, „nepažįstu tokių personažų realiame gyvenime“. Pernelyg skirtingi pasauliai. Ir tikrai ne visi Algio Greitai „bajeriai“ yra juokingi. Net ir pažįstantiems tuos „veikėjus realiame gyvenime“. Bet vat yra tam tikras humoro pobūdis, kurį vertinčiau kaip prasilenkimą su skoniu. Ir, sutikit, tiek Algis, tiek Cohenas kartais jį peržengia.

   • Valentinas

    Sutinku. Kartais. :)

    • austras

     Kalbant apibendrintai, man patinka Algis Greitai, tačiau ne visi jo projektai. Ir dar – blogiausia, kai Algis Greitai iš peliuko atvirsta savimi. Nes kai duoda interviu būdamas savimi, tuomet tiesiog išgirstu tiesmuką primityvią konservatorišką retoriką, su visa bolševikiška stilistika ir skirstymu į „normalius“ ir „kitokius“. Šį mąstymo būdą visai neseniai puikiai pritaikė vienas jaunasis konservatorius apibūdinęs Lietuvos atstovą Eurovizijoj.

     • romas

      Austrai, nebūkit toks politiškai piktas. Yra ir tarp konservatotių normalių žmonių. Jūs nusipiešiate savo galvoje davatką su megzta berete ir paskui piktinatės :) Konservatyvizmas yra normali ideologija, o žmonių visokių visur yra. Bandymas sisteminti ir supaprastinti žmogui būdingas, nes kasdienybėjė lengviau priimti greitus sprendimus. Va jūs mane sustandartizuojate ir gaminatės negatyvią chemiją. Tai yra pavojinga, nes neskatina kritiškai mąstyti :) Algis Greitai yra toks asmuo, kuris negali po darbo tapti pilku buhalteriu. Jei atleidžiate balerūnui kiek šokėjišką eiseną gatvėje, turit susitaikyti su AG kalbomis viešumoje :)

     • Romai, o gal vis dėlto galima šiek tiek aiškiau? (Beje šis klausimas galioja ir visiems kitiems čia besilankantiems (na, gal išskyrus bang, Fredį ir Musę, kurie jau gana aiškiai pasisakė) Ar aš teisingai suprantu, kad jūsų požiūriu, A.Ramanausko „Klube“ išdėstyta nuomonė apie mane yra visiškai normalus reiškinys, nes A.Ramanauskas yra geras humoristas?

     • austras

      Jeigu galima, dar kartelį – tipiškas primityvus konservatoriškas chamizmas. Būdingas nemažai daliai konservatorių ir perimtas iš bolševikinės mąstysenos.

     • Nenormalus reiškinys yra tai, kas darosi „Respublikoje“ ir kituose grupės leidiniuose. Tiksliau – tai, kad gamyklos ne užsidaro, politikai ne nusišauna, BLOGeriai ne restartuoja kompiūterių dėl to, kad jų valstybėje bujoja ir tunka kažkokia fašizmo sėkla.

      Visa kita, o kartu ir A.Ramanausko nuomonės išdėstymas, yra tokio mūsų apsileidimo pasėkmė.

     • romas

      Aš Jūsų vietoje nereaguočiau, nes taip tik bus įpilta benzino į ugnį. AG vietoje būdamas taip nešnekėčiau, bet man ir taip neateina galvon tokie palyginimai, kaip jam. AG asmeniškai nepažįstu ir esu tik jo humoro vartotojas. Būtų kvaila, jei dabar nustočiau jį vartoti dėl kažkokių humoro gamintojo asmenybės savybių (gal bandelių kepėjas irgi žmoną muša).

     • Musė

      O tai jūs ko dabar tikitės – kad mes visi jūsų pagailėtume? Storžievis Algis Greitai pravardžiuoja A. Račą. Nu nu nu.

      Paduokite Algį į teismą kaip Nijolė padavė Vaišnorą. Dabar HK Nijolės leitmotyvas karaliauja visuose pasirodymuose, o jūsų leitmotyvas skambės visose Algio šnekose.

     • WU

      Būčiau dėkingas, jei tokioms smulkmenoms be pagrindo, teismai nebūtų gaištami. Visi su tais teismais. Čia kai tuo atveju, kai Algis padavė skundą dėl Romanovo, kai į nosį gavo..

     • bang

      Maestro vos nenužudytas su SMS parodė, kad gali būti ne smulkmena – persigando už 100 t. :)

     • bang

      Oj, šis komentaras skirtas WU.

     • Muse, kadangi dar dirbau truputį, tai miegas neima… Teismui aš Algio neskųsiu, nes man, priešingai nei jam, nereikia Nijolės tipo šou. Tada Algio ir Valeros lleitmotyvas visur karaliavo.

      Ir gailėtis manęs nereikia, yra kam, tiesa reikalo nėra. O štai savęs, jei jums Algis autoritetas, gailėtis manau tikrai reikėtų. Čia aš labai rimtai.

     • nerijus

      Artūrai
      Ką reiškia „..Nijolės tipo šou…“?
      Jei Jus A. Ramanauskas įžeidė, tai blogai, bet kai kitą žmogų įžeidinėjo ir dergėsi, tai gerai? Keistas Jūsų požiūris. Keistas.
      Kas galima man, tas kitiems- nevalia?
      Man svarbu žmogus, o ne kas jis toks: Pareigytė, Minedas, Račas, Adamkus, Kubilius, Ramanauskas ir t.t.

     • Nerijau, čia buvo, jei gerai pamenu atsakymas Musei, ją cituojant.

     • karabasas

      Man tai keista, kaip tokioj palygint nedidukėj kūno dalyje, saugančioj pilvą, kad į jį neprikristų lapų, telpa tiek daug didybės :))

     • nerijus

      Siūlyčiau, tą spuogą kur ant kaklo išsispausti, nes kartais jis gadina vaizdą :))

     • nerijus

      nerijus
      Gegužė 20, 2009 12:19 vakare

      skirta karabasui…

      Pgalvosit, paskum, ne taip…

     • nerijus

      Dėl Pareigytės.
      Teisingai žmogus padarė. Žmonės, dalyvaukit kur norit, bet stenkitės neįžeidinėti kitų ir kitos nuomonės. Dėja, lengviausiai juokinti publiką, tai paimti žinomo žmogaus pavardę ir, atsistojus ant scenos derktis. Reikia pažiūrėti ir iš savo „prizmės“/ „kiemo“.
      Darykit tai savam rate, bet neneškit viešumon. Tikrai, atrodo visi apgailėtinai.

     • Rimantas

      Taip, tai yra normalus reiškinys. Kaip normalu yra Račui viešai vadinti Valinską ufonautu.
      Nenormali yra tik pono Račo reakcija į tokius dalykus.

     • gie

      A. Greitai pastaba yra jo teisė išreikšti savo nuomonę (apie analizės ir žinių trūkumą išsakant savo sprendimus). Forma pasirinkta turbūt neteisinga, matyt jam priimtina nevynioti žodžių į vatą. Cituojant jus – nuomonės išsakymas yra visiškai normalus reiškinys.
      Chamizmas ? galbūt. Tiesiog jei oda jautri, reikia vengti daryti klaidas savo pareiškimuose, nesvarbu kokiai ideologijai priklausai ar kokiai oponuoji. Matyt, A. Greitai oda yra mažiau jautri negu jūsų ir jis to nebijo.

     • bang

      O pareiškimai „Modestas Vaišnoras – gaidys“ + „Jei ką, tai gaidys yra labai gražus paukštis, kuris gieda“ labai kokybiškai skiriasi ? Ar kas keistųsi, jei AG gale especially for dundukams pridėtų „P.S. beždžionėlė protingiausias gyvūnas, jeigu ką“ ?

     • Auksinis kardas

      Anokia ten ir nuomonė – eilinis užgauliojimas, iš kokių nemaža dalimi vaikinas pasidarė sau šlovę.

      Jei jau reikėtų formuoti išsamesnę kritišką nuomonę apie žurnalistą ir asmenį A.Račą, tektų pradėti nuo silpniausios vietos: nervingos, neretai irgi užgaulios, nuožmios, reakcijos į oponentą, kuriam neturima simpatijų kredito. To šaknys gali būti labai asmeniškos, dalinai būde, jautrume, kuriuo priimamas pasaulis (sakyčiau, galiu turėti panašių problemų pats, gal kiek kitaip). Visgi, žinoti siekiamybę – išlaikytą, ar bent teisingesnę, laikyseną, pravartu. Dažnai tai puikiausiai pavyksta pasiekti, bet protarpiais prasimuša stebinantys tokio pobūdžio netikėtumai.

      Ir jau tuomet tik antroje vietoje dėčiau tą racionalų grūdą, kuris po AG darkytu pasisakymu gali būti aptiktas: kartais žurnalistui lemta paklysti savo vaizdiniuose, pasikliauti kažkuo daugiau, nei vertėtų. Tik labai rezervuotas, neskubiai veikiantis žurnalistas galėtų artėti prie nerizikingojo šio darbo sparno. Būnant itin judriu, produktyviu, klydimo rizika auga.

      Bet čia pat brėžiu ryškų rūšiavimo brūkšnį, perskiriantį populizmą ir platesnį šnekėjimą, darbą visuomenės labui. Pirmasis taikosi į asmeninę naudą iš dalykų primityvinimo plačiajai publikai. Tai – naudingas, tyčinis paprastinimas. Antrasis neturi tyčinės dedamosios, net jei pasitaikytų klaidų, netikslumų ar paprastesnio kalbėjimo. Taigi, AG skirta populizmo diagnozė, sakyčiau, ne tik nekorektiškai išreikšta, bet ir neteisinga.

     • Mielas Auksini karde, jei būčiau toks nervingas ir užgaulus, tamstos komentaras būtų jau seniai ištrintas…:)

      … Pasiklysti lemta visiems, neišskiriant žurnalistų. Tačiau nelabai suprantu, kaip galima pasiklysti nuomonėje…, kuri anaiptol nėra vaizdiniai. O kalbant apie klaidas, o ne pasiklydimus, tai parodykit mant bent vieną, kuris nėra jų padaręs. Tačiau galinčių jas viešai pripažinti ar net atsiprašyti – ant pirštų gali suskaičiuoti.

     • Auksinis kardas

      „tamstos komentaras būtų jau seniai ištrintas…:)“ – viliuosi, kad mano kreditas nėra tokioje apgailėtinoje būklėje.

      „nelabai suprantu, kaip galima pasiklysti nuomonėje…, kuri anaiptol nėra vaizdiniai“ – tai yra vaizdiniai, pasaulyje remiamės vien vaizdiniais. (berods Kantas, „Grynojo proto kritika“ tai perteikia labai įtikinamai, bet skaitėsi labai, labai sunkiai)

      Net tai, ką manome (nuomonė), pastatyta ant to, kaip mums atrodo – iš to tegalime konstruoti nuomones. Kai manome, jog žinome pakankamai nuomonei sudaryti, nors esama lemtingo nepakankamumo – turime tik vaizdinio defektą.

      „parodykit mant bent vieną, kuris nėra jų padaręs“ – būtent jų paplitimas grąžina į savo vietas klaidas sureikšminančios kritikos vertę.

      „Tačiau galinčių jas viešai pripažinti ar net atsiprašyti – ant pirštų gali suskaičiuoti“ – visiškai teisingai. Iš dalies, tai nelabai apsimoka, ir lemiama naudos sąlygotų aplinkybių, iš kitos pusės, gali reikalauti tam tikro vidinio stiprumo, ir net būti jo rodikliu.

     • Seniai pastebėta, kad kuo mandagiau ir argumentuočiau bendraujama, tuo turima mažiau priešų, turima daugiau draugų, tuo daugiau užsitarnaujama iš apinkinių pagarbos, tačiau iškyla grėsmė visuotiniam broliavimuisi, gyvenimas gali tapti ištisa muilo opera, dar reikia įvertinti, kad skirtingų žmonių yra labai įvairūs temperamentai. Kai pamatai gatvėje rėkiantį, ar besiskeriančiojantį žmogų juk nesipiktini, o pagalvoji: a) gal jam reikia pagalbos; b) gal čia jo tokia saviraiška; c) prastas auklėjimas šeimoje, mokykloje, sunki vaikystė, perdozavo ir tik tada d) bet juk jis pažeidžia aplinkinių teises, kur žiūri policija, etikos komisija ir t.t..

     • romas

      Gyvenimas be siužeto – mirtis žiniasklaidai!

     • nerijus

      Taip Fredi…
      Vakar mačiau neblogą vaizdelį, tik gaila, kad nespėjau nufilmuoti.
      Dar, tokio atsipalaidavusio vaikinuko nemačiau, o ir mergina visiškai „atsipūtus“, eidama šalia jo. Eina juodais triusikais ( šeimyniniais ), kojinės ilgos ( iki kelių, koks 10 cm trūko ) ir juodos, batai juodi plius tamsi maikutė. Vaizdelis nekoks. Bet jam, kiek mačiau- dzin.
      Kiek tokių, kurie galėtų taip vaikščioti?

     • WU

      Galima iš pradžių išdėstyti argumentus. Tada jei šito nepriima, pakelti balso toną. Jei šitas neveikia galima subtiliai įžeisti ir t.t. nesuvienodėsim tikrai.

     • austras

      Dėl Algio Greitai – deja, negaliu susitaikyti. Dėl konservatizmo – taip, normali ideologija. Bet vat lietuviškas konservatizmas savy turi labai mažai „normalumo“ ( su retom asmenybynėm išimtim) O tipinis lietuviškas konservatizmas – juo labiau. Ar ne standartinio lietuviško konservatizmo apraiškos girdimos Algio Greitai pasisakymuose? O koks konservatizmas girdimas jaunojo konservatoriaus pasisakyme apie Lietuvos Eurovizijos atstovą? Ar tai ne tas pats konservatizmas, kurį propaguoja Juknevičienė ir kuo jis skiriasi nuo „megztųjų berečių“ konservatizmo?

     • romas

      Austrai, jūs iš poros žmonių pasisakymų darote išvadas. Jums juos patogu pasirinkti, nes norisi matyti juodai. Kodėl nekomentuojate Adomėno, Kreivio arba Kubiliaus?

     • austras

      Tai dabar užlenkim ant pirštų normalius vakarietiškus konservatorius – Kubilius, Adomėnas, (Kreivys man kelia didelių abejonių). Kas dar?

     • austras

      Gal Dagys? nejuokinkit.. :)

     • austras

      Prisiminiau trečią – Laučius. Bet kadangi jis sau leidžia kritikuoti Kubiliaus vyriausybę, tai bent jau „megztųjų berečių“ požiūriu jis tarp normalių nepatenka?

     • romas

      Andrikienė, Čigrijienė, Landsbergis, Milaknis… Nesu konservatorius, todėl greitai daugiau neatsiminsiu. Gal man todėl ir lengviau, nes neturiu alergijos jokioms ideologijoms :) Niekada nebalsavau tik už socdemus ir marginalines partijas, o dešinesnės pažiūros man dvasiškai labiau artimos.

     • Maras

      Jūs darote vieną (po)sovietiniams žmonėms būdingą klaidą: labai mėgstate etiketes. Apibūdinate visus pagal tos grupės labiausiai rėkiančius. O labiausiai rėkia kas – isterikai. Jie ir labiausiai matomi. Konservų partija didelė ir joje ne tik beretės. Jei Jūs jų nepažįstate, dar nereiškia, kad jų nėra. Įdomu, koks procentas? Turbūt panašus, kaip socdemų partijoje tų, kurie besąlygiškai myli ir gina AMB. Kitaip vakarietiškas (Jūs priskyrėte, ne aš) Kubilius tikrai netaptų „berečių) partijos lyderiu sugebėdamas iš šio posto išstumti (?) Landsbergį anksčiau, nei socdemuose išstumtas Brazauskas.
      Šiaip iš viso nelabai suprantu tokio asmeniško požiūrio į politiiką, ar tai būtų pyktis, ar garbinimas. Tuo Jūs, protingas žmogus, nelabai kuo skiriatės nuo tų, kurie Grybauskaitę laiko mesiju. Tik sugebate tai pateikti rafinuočiau. Bet esmė tai nesikeičia ;).

     • austras

      Tai normalus konservatizmas, Jūsų nuomone, pasireiškia – didybės manija, laikrodžių persukimu „link Europos“ ir panašiai? O gal į pagrindinius konservatizmo ideologijos bruožus įrašytas nuolatinis Rusijos pavojaus hiperbolizavimas, įžvelgiant Rusijos ranką, net sausio 16-ąją? Man konservatizmas asocijuojasi su Didžiosios Britanijos torių partija, o jei žvelgiant kiek plačiau -Bismarku, Meternichu ir t.t. Kiek normalioje konservatizmo ideologijoj yra tautininkiško lietuviško nacionalizmo? jei ši partija vadintųsi tautininkais – jokių problemų. Bet jie vadinasi konservatoriais – jokių permainų neapgalvojus? Ar tikrai taip?

     • austras

      Mare, mare ar aš ginu socdemus? Šiuo požiūriu – atitikimu pavadinimui ir už jo slypinčioms vertybėms – jie dar blogesni. Be to, nemanau, kad Kubilius būtų nustūmęs Landsbergį, jeigu Landsbergis nebūtų toks nepopuliarus daugumos visuomenės narių tarpe, ir po 1997-ųjų metų pabaigoje įvykusio pralaimėjimo rinkimuose pats to nebūtų supratęs… Beje, tuo pačiu metu Brazauskas buvo ypač populiarus (ir ne tik tarp savo partiečių). Štai kodėl jis išsilaikė ilgiau. O fanatikų pilna abiejose pusėse. Protingų žmonių taip pat yra. Bet negausiai.

     • romas

      Austrai, laikrodinė isterija Lietuvoje man buvo labai juokinga. Už sienos Lenkijoje yra Andrikienės laikas ir lenkams nuo to pasaulis nesugriuvo. Beje, Žemaitijoje tas laikas būtų atitikęs laiko juostą. Lietuva rėkė, kad dėl Andrikienės laiko bus diena trumpesnė. Bet juk niekas netrukdė eiti į darbą anksčiau 1 val. Manau, tiesiog konservatoriai nepatiko. Būtų tą pasiūlęs AMB, visiems būtų suėję. O Andrikienė yra labai išsilavinusi moteris ir nežinau daugiau jokių jos „griekų“ (čia apie laiką).

     • austras

      Romai, į daugelį mano argumentų, kurių svarbiausias – nacionalizmo ir konservatizmo santykio problema lietuviško konservatizmo ideologijoje – jūs atsakote Andrikienės lauko gynyba? Atsimenu aš tą laiką puikiai. Ir nuostabią Ryčio Juozapavičiaus, tuo metu vedusio per Lietuvos radiją ryto laidą, frazę: „Europe is my home“. Štai taip jis pasityčiojo iš Andrikienės pastangų priartinti Lietuvą prie Briuselio ne mentaliteto pagrindu, bet kažkokiais išoriniais bereikšmiais blizgučiais.

     • Maras

      Ne, nekaltinau Jūsų socdemų gynimu. Tiesiog palyginau, kad dundukų yra abiejose partijose ir turbūt panašus procentas. Tik beretiniai konservai gal labiau rėkia. Šiaip esama ir tokio beretinio jaunimo (kur čia aprėkė Sashą, ar kaip jis ten rašosi). Bet tai tiesiog jaunatviškas ir dar kvailokas patriotizmas. Šiuo požiūriu tai rodo konservų sėkmę: jie sugeba įteigti kažkokias vertybes jaunimui. O socdemai socialinės lygybės idėjomis jaunimo kažkaip ne(pri)traukia. Gal kad patys nesupranta, kas tai yra?
      O štai dėl konservatizmo supratimo tai Jūs mane kiek stebinate: Bismarkas, Meternichas – kada tai buvo? Man jie labiau su karais, pavergtų tautų represijomis ir despotijomis siejasi. Geriau Tečer prisiminkite. Arba Berką, jei norite idėjinio :).

     • Maras

      O kuo Jums taip užkliuvo nacionalizmo ir konservatizmo mišinys? Natūralus lydinys: konservatyvus žmogus gina laiko patikrintas vertybes, iš kurių viena svarbiausių – tautiškumas. Jūsų pavyzdžiai – iš imperijų laikų: tiek Bismarkas, O ypač Meternichas turėjo kovoti su nacionalizmu, nes jis grėsė imperijų vienybei.
      Dėl Rusijos grėsmės akcentavimo tai pritariu Jums – iš tiesų jis juokingas, o pasižiūrėjus į istoriją – liūdnas. Nes grėsmė iš tiesų yra, bet ji slepiasi po kitais pavidalais. Vis prisimenu, kaip rusai Smetonai pinigus mokėjo tarpukariu. O paskui prisimenu 1940 m. ir kai kas darosi aišku…

     • Maras

      Tiesa, dar užmiršau parašyti, kad Lietuvai, kaip ir kitoms Rytų Europos šalims nacionalizmas yra svarbesnis ne buvo Bismarkui ar Meternichui, todėl ir jo akcentavimas man atrodo normalus. Kitas klausimas, kaip tai daroma.

     • austras

      Bismarkas ir Meternichas – tipiški konservatizmo politikos atstovai iš XIX amžiaus imperinės Europos. Bismarkas triuškino kitų tautų nacionalizmą imperijos viduje. Meternichas sukūrė sistemą, kurią šiek tiek aplamdė tik „Tautų pavasaris“. Na gerai, idėjiniai. Edmund Burke „Apmąstymai apie Prancūzijos revoliuciją“ – tai tiesioginis kvietimas Kubiliui įgyvendinti mokesčių reformą per paskutines gruodžio dekadas? Margaret Tečer buvo perrinkta antrai kadencijai tik dėl to, kad laimėjo karą dėl Folklandų salų, o ne dėl sėkmingos ekonominės politikos. Teigiami ekomikos atsigavimo požymiai pasirodė gerokai vėliau. bet, atleiskit, kuo ji sietina su Kubilium? Nebent jos valdymo metu pasireiškusiu nesitaikstymu su profsąjungom, kuris pas mus bent išoriškai kiek apramintas po sausio 16-sios.

     • romas

      Austrai, mes kasdien atliekam masę ritualinių ir visai nereikalingų veiksmų, esam valdomi masės stereotipų. Laiko akcija buvo tokia pat simbolinė, kaip ir koks nors Baltijos jūros apjuosimas susikabinant rankomis, arba visų žiburių uždegimas naktį (vienas veikėjas net tvartą padegė ta proga). Galėčiau sėkmingai tyčiotis iš tamstos šukuosenos ir batų formos, nes jie greičiausiai yra madingi. Tokiu savo paklusimu bandos jausmui jūs tarnaujat kapitalistų siekiui daugiau uždirbti (mada juk tarnauja kapitalui). Madingi drabužiai ir išvaizda rodytų tamstos socialistinį nenuoseklumą :)
      O konservatyvizmas ir yra tuo konservatyvus, kad labiausiai vertina tradiciją. Nacionalinės vertybės irgi yra tradicijos dalis. Nacionalizmas Europoje nėra labai negatyvi sąvoka ir neturi atspalvio panašaus su nacizmu, kaip tas traktuojama labiau Rusijoje. O antirusiškumas Europai būdingas taip pat, tik jie yra pragmatiškesni ekonominiuose santykiuose, bet tam turi įtakos ir pačios Rusijos elgesys. Adamkus ir socdemai nesugebėjo palaikyti normalių santykių taip pat.

     • austras

      Marai, konservatizmo ištakos, kaip manau pats žinot, neturi nieko bendro su nacionalizmu. Religija, tradicija, tvarka, valstybė. Pagrindiniai konservatizmo veikėjai dažnai ir nuolat kovojo su nacionalizmo apraiškom. Juk iš pradžių svarbiausias jų priešas buvo Prancūzijos revoliucija, pažadinusi Prancūzų nacionalizmą. Daug kas praleidžia Prancūzų revoliucijos šūkio dalį „Fraternite“ – „Brolybė“. Konservatizmui politikoje atstovavo kosmopolitnis Europos elitas, tarpusavyje kalbėjęs prancūziškai. Jiems tas liaudžiai skiepijamas gaivalas iš pradžių turėjo kelti elito pasišlykštėjimą. Čia jei kalbat apie ištakas. O kaip modifikavosi Rytų Europoj, ir kaip Smetonos partija – tipiškas lietuviškai suvokto nacionalizmo reiškinys gavo pinigus iš Rusijos, čia jau kitos, vėlenės išraiškos.

     • austras

      Romai, nacionalinės vertybės tradicijos dalim tapo po to, ir tik ten, kur prancūzai, vengrai ar kitos Europos tautos išskerdė ar kitokiu būdu išnaikino kosmopolitinį prancūziškai (ar mūsų platumose lenkiškai) kalbantį elitą. O apie Europos antirusiškumą Jūs geriau papsakokit kokiam prancūzų aristokratui, turinčiam nemažai išmirštančių ar išmirusių giminių dabartinėj Rusijoj. Jis tikrai „supras“. O dar geriau Sarkozy, Širakui arba Šrioderiui. Jie taip pat „supras“.

     • romas

      Austrai, aš apie buitinį lygi kalbu. Europa ilgai bijojo meškos. Rusai buvo ilgą laiką rodomi neigiamame kontekste (pažiūrėkit Holovudo filmus). Tai nepraėjo be pėdsakų. Ir nacionalizmas Europoje yra gyvas, nes yra nacionalinės valstybės ir yra jų nacionaliniai interesai. Tai yra ES trūkumas, aišku, ir elitas tai supranta, bet demokratija neleidžia elitui elgtis kitaip.

     • austras

      Ir dar kartelį – vakarietiška konservatizmo ideologija neturi nieko bendra su rusofobija. Ką ten kaži kas įskiepijo į kažkieno makaulę su Džeimso Bondo filmukais – kitas reikalas. Bet Džeimsas Bondas dar netapo konservatizmo ideologiją formuojančiu politiku. Konservatizmo ideologija savo ištakose – aristokratijos ginklas prieš revoliuciją. Ji kovoja su liberalizmu. Ir palaipsniui pralaimi. Kai respublika pasaulyje palaipsniui laimi prieš karalystę. O nacionalinė valstybė laimi prieš multinacionalinę imperiją. Vėliau, nykstant aristokratijai, ir liberalizmui susidūrus su nauju ideologiniu priešu – socialistais, konservatizmas ekomikoj didžiąja dalimi perima liberalizmo ekonominę doktrriną. Įvyksta naujųjų buržua ir senosios aristokratijos palaipsnis susiliejimas. Ekonomikoj neiškėlęs naujų idėjų ilgą laiką egzistuoja tik etinis politinis konservatizmas, kol galiausiai, po Antrojo pasaulinio karo, „sukūrus“ ir realiai gyvenant pagal socialiai apgintos „gerovės“ valstybės modelį teorinėje, o vėliau ir praktinėje plotmėje pasireiškia ekonominis neokonservatizmas.

     • romas

      Austrai, aš ir netapatinu nacionalizmo ir rusofobijos su konservatizmu. Šitie reiškiniai yra lokalūs, o kalbos šioje tematikoje labiau nutaikytos į elektoratą. Gausi konservatorių partijos rėmėjų dalis yra buvę represuoti. Negalima spjauti į tos dalies žmonių jausmus. Praeis kiek laiko ir ta tematika nebebus aktuali. Niekas negalėtų teigti, kad rusų tauta prie tos rusofobijos neprisidėjo. Panašius jausmus jaučia žydai vokiečių atžvilgiu. Izraelio oro uostuose vokiečiai dažnai specialiai labiau krečiami, siekiant gal ir kiek pažeminti, taip pat žydai labiau mėgsta nevokiškus automobilius. Kaip Medvedevas sakė, tai yra fantominiai skausmai :) Nereikėtų konservatorių kalbų tapatinti su veiksmais. Veiksmuose konservatorių ir socdemų elgesys Rusijos atžvilgiu yra panašus.O Lietuvos ekonomikoje konservatorių konservatizmas kaip tik labai normaliai reiškiasi. Tuo tarpu LSDP laikyčiau labiau liberalia partija. Gal neatsitiktinai Zuokui su jais kartais būna pakeliui.

     • Orka

      Valentinai, nors mane prirašėte prie nemėgstančių, vis tik aš labiau tikčiau į tą pačią grupę kartu su austru. Kai kas iš AG, kaip humoristo, „kūrybos“ man visai patiko, nors nerašau jo aukso raidėmis kaip tai daro kai kurie čia komentuojantys. Aukso raidėmis galiu įrašyti tik Juozą Erlicką. Kažkas čia bando lyginti AG su Sasha B. Cohen. Čia tas pats, jei lygintume Depeshe Mode su Foje, arba Zvonkę su Madonna.
      Man patinka peliukai, kol nepradeda per daug politikuoti į vienus vartus. Patiko radioshow, išskyrus tas pogrindines kokčias nesamones. Nepatinka AG, kaip laidų vedėjas. Nejuokinga, arogantiška, kartais tiesiog kvaila, bandant kažką nevykusiai pamėgdžioti. Apskritai reikėtų būti jam humoristu, na dar renginius galėtų vesti. Kai pradėjo lyst į politiką susigadino savo amplua bent mano akyse. Bang pyksta ant S. Tomo, kad tas darosi reklamą, bet AG tai daro nuolat ir be skrupulų. Ir tai nejuokinga.

     • Valentinas

      Čia replika jūsų diskusijai apie konservaryzizmą:

      http://krugman.blogs.nytimes.com/2009/05/19/prodigal-intellectuals/

   • austras

    Nors bendrai Algį Greitai vertinu teigiamai. Bet keli jo projektėliai tikrai nesužavėjo. Ir dar kai kas – blogiausia kai Algis Greitai tampa savimi. Kol dar juokauja ar bando tai daryti, tol visai nieko. Kai pradeda kalbėti rimtai – tuomet „ragai“. Cinizmas, vulgarumas, absoliutus kategoriškumas – ir visa tai – net nebandant analizuoti. Ta pati bolševikinio mąstymo stilistika, būdinga konservatoriams.

    • austras

     Sorry, tik dabar pastebėjau, kad į eterį pateko ir pirmasis komentaro variantas.

  • Valentinai, o man pasidarė smalsu, kurioje takoskyros pusėje padėtumėte mane?

   • Valentinas

    Turbūt tų, kurie turi jautrią ausį ;) Jei jums užkliuvo Chukas, kuris varžybų įkarštyje ištarė tą žodį iš f raidės, tai Litofcų diskusijos apie TV3 jums būtų neištveriamos.

    • Valentinai, neatspėjote… A.Greitai humoras (na, bent jau nemaža jo dalis) man buvo visiškai priimtina. Na, bent jau iki šiandien…

     O dabar esu kiek pasimetęs.

     Panašiai kaip ir kažkada dėl V.Petkevičiaus, kurio knygos Didysis medžiotojas Mikas Pupkus ar Gilės nuotykiai rekomendavau savo vaikams… Po Durnių laivų taip pat galvojau, ką daryti.

     Juk problema ta, kad neįmanoma vienu metu būti ir autoritetu ir paprasčiausia padugne…

     Vėlgi prisimenu V.Adamkų – pilietybę, rinkimų skolas, tas nelemtas šlepetes ir jam klijuojamą moralinio autoriteto etiketę. Na, netelpa man tai į vieną krepšį, nors persiplėšk.

     • austras

      O Jums, Artūrai, neteko girdėti ar paskaityt Algio Greitai minčių, kai jis tampa ne personažu, o savimi? Tikrai rekomenduočiau.. Labai daug sužinotumėt tiek apie Lietuvos istoriją, tiek apie kalbininkus (šioms mintims kažkiek pritariu) tiek apie daug ką…

     • romas

      Artūrai, geriausia yra nereaguoti. Aš suprantu, kad nėra malonus toks viešas žeminimas, bet AG gimdo savo personažus dėka tam tikro savo mąstymo būdo, kuris jo neapleidžia ir nedarbo valandomis. Aš tai priimčiau kaip talento šalutinį efektą. Tarp puikių poetų lyrikų irgi yra nepakenčiamų asmenų, bet niekas į jų asmenybės juodulius nesigilina.

     • Maras

      O Petkečius dar sovietmečiu garsėjo labai aštriais pasisakymais (ir nebūtinai išgėrus) „ne spaudai“. Šiaip tikrai, čia reikia asmenybę atskirti nuo kūrybos. Kitaip ką daryti su Kubilinsku, išdavinėjusiu partizanus ir parašiusiu lietuvių literatūros vaikams klasika tapusių kūrinių. Ar davėte savo vaikams Kubilinską :)? Dar Mozarto laiškus paskaitykite – nemenkas kiekis keiksmažodžių vartojamas.

  • WU

   Man patinko Algis Greitai, nuo to laiko kai perėjo nuo radioshow link „Orbitos“, „Ragų“, „Le Broniaus“, peliukų. Tačiau dažnai nesuprantu jo pozicijos, kaip jis visada šaiposi, kad ir iš popmuzikos, lietuvos atlikėju tų fonogramininkų ir t.t. Pastoviai dėdavo ant jų. O štai, kiek vėliau pamatai, kad jis vedą tokią laidą kaip „Nacionalinė muzikos lyga“ ir pasirodo kaip visiškas išverstaskūris. Humoristas neblogas, bet pastovumo ir mažiau veidmainiavimo būtų neblogai turėti. Kitas dalykas Algis Greitai kaip politikas. Toks pat kaip ir A. Valinskas, tik jis sėdi savivaldybeje ir mažiau girdisi. Pamenu buvo per LRT prieš porą metų debatų laida, dėl draudimo prekiauti alkoholiu rugsėjo pirma. Tai be sakinio „mano nuomone, tai yra žmogaus teisių pažeidimas“ nieko nepasakė. Todėl ir šį jo pasamprotavimą apie tarptautinių įsipareigojimų etiką, praktiką ir istoriją, matau kaip mažų mažiausiai juokinga. Bet juokauti jis čia lyg ir nenorėjo. Būtų jau labai hiperbolizuota sarkazmo forma..

  • Musė

   Valentinai, sveikinu – kaip pirštu į akį :)

   Aš dievinu Algį Greitai (ir Sashą Coheną). Be Algio ir Šapo apie Lietuvos humorą apskritai nebūtų nei ką kalbėti, nei cituoti, nei analizuoti. Beliktų verkti iš nevilties, žiūrint Širšinskienės tortadienį ar kokią panašią genialią laidą.

   Dėl Algio pasisakymo „Klube“ – pritariu kiekvienam jo žodžiui (žinoma išskyrus tą dalį apie A. Račą :)). Nors jei net pats A. Račas sutinka, kad Algis teisus, tai aš tada pritariu A. Račui… :)

   • Rimantas

    Aš tai ir dėl Račo pritariu. Juk pagalvojus — tiesą pasakė. O šis įrašas tą tik patvirtina.

  • bang

   Ne viskas patinka, bet, kad „jis yra turbūt vienintelis juokingas humoristas pas mus“ – 100 proc. pritariu. Tik nesuprantu, kaip galima suderinti Algį ir Šapą (Musei).

   • WU

    Ji turi omeny Rimą Šapauską, o ne Šapranauską..

    • Musė

     Dėkui, WU, aš tikrai turėjau galvoje R. Šapauską.

     • bang

      Nesuprantu, kaip pasikeitė knygos apie Pupkų ir Gilę po Durnių laivo ?

     • bang

      Dėl Šapo aišku :)

    • Auksinis kardas

     Kuris yra Šapras.

  • nerijus

   Valentinai

   Nesakau, kad aš jo nemėgstu. Tik pabrėžiu, kad vieniems politikmas galima, kitiems- ne. Konservatoriams, tai pliusų nedadeda ( mano atžvilgiu ). Pažiūrėk ctv.lt ir bus viskas aiškiau.

  • nerijus

   Valentinai

   Daraisi nuspėjamas.
   Man patinka Rammstein grupė, o tamstai ji patinka? Nemanau.
   Kam tie „kandūs“ sulyginimai? Jei patinka Tomkus, tai Greitai nepatinka ir atvirkščiai.
   Valentinai, nejauti, bet nusikalbi…
   Jaučiu, kad baigi „užsizombinti“? Naktimis nesapnuoji Tomkaus?
   ;)

   Pasakysiu antraip: kam patinka HK, tam patinka Greitai ir Tomkus.
   Tu mąstai vienaip, kiti kitaip, bet, tamsta negali su tuom susitaikyti.
   Tamstos nuomonė, visad teisingiausia. Pasakyk, koks zidiako ženklas? Gal ir jais netiki?
   ;)

  • retorika

   1. Kaip sustiprina personažą Sūrskis, spjaudydamas į ekraną, o seilėms tykštant ant studijos stalo ir grindų?

   2. Ar Algis Ramanauskas po laidos įrašo pats išvalo, ką prispjaudęs?

  • Arūnas

   Sparnuotos Algio Ramanausko frazės greitai pagaunamos ir išplinta PROGRESYVAUS JAUNIMO vartosenoje???
   O jaunimas, kuris „nepasigauna“ Algio frazių bei to jaunimo „vartosenoje neišplinta“ Algio frazės – tai jau NEPROGRESYVUS JAUNIMAS?
   Valentinai, įtariu, kad tavo kišenės pilnos etikečių, ant kurių yra tik dviejų tipų užrašai: „GERAS“ bei „BLOGAS“. Nenustebsiu, kad Artūras Račas, kuris dar šiandien lyg ir nešioja etiketę „GERAS“ greitai bus pažymėtas etikete „iš kitos kišenės“. Ar skaitei Artūro rekomenduojamą paskaityti S.Babiliaus straipsnį „Sunki D.Grybauskaitės ateitis ir apkaltos perspektyva“ (delfi.lt – red.).
   P.S. Žinau: blogas delfi.lt, labai blogas… Visi, kurie jame rašo – taip pat labai blogi.

   • Arūnas

    O štai kaip elgiasi PROGRESYVUS JAUNIMAS – Jaunos rumunės manymu, nekaltybės pardavimas per internetą „neprilygsta prostitucijai, nes tai nutiko tik vieną kartą ir kilniu tikslu (kilnus tikslas – susimokėti už mokslus universitete – red.). Anot laikraščio („The Sun“ – red.), „simpatiškoji Alina praleido naktį Venecijos viešbutyje su italų verslininku po to, kai nepažįstamasis pasiūlė jai 8 tūkst. 782 svarus“. http://www.lrytas.lt/-12428188721242735422-rumun%C4%97-pardav%C4%97-savo-nekaltyb%C4%99-internete-u%C5%BE-8-t%C5%ABkst-svar%C5%B3-sterling%C5%B3.htm
    P.S. Mergaitės „progresyvumas“ veržiasi per kraštus…

    • Orka

     Arūnai, o kad nereikėtų pinigų mokėt rusai išgalvojo meilę. :)

    • Musė

     Arūnai, prie ko čia Algis Greitai ir ši tema? Nebent tu įtari, kad tas italų kilmės verslininkas yra užsimaskavęs Algis :)

     • Arūnas

      Muse, čia aš tęsiu temą apie PROGRESYVŲJĮ JAUNIMĄ. Manau ir Ramanauskas, ir Cohenas nemaža dalimi prisideda prie kartos, kuri NEBETURI JOKIŲ VERTYBIŲ APART JO DIDENYBĖS PINIGO, pažiūrų formavimo. Valentinas bent jau didžiuojasi, kad tokia karta, kuri kartoja „litofcų“ „sparnuotas frazes“ eina NEprogresyvaus jaunimo priešakyje.
      Nekaltybės pardavimas už kažkokius ten niekingus 8 tūkst. 782 svarus, mano manymu, irgi nėra „labai senas reiškinys“. Žodžiu – PROGRESAS!
      P.S. Gal ir nelabai į temą čia aš su tais „nekaltybių aukcionais“. Geriau panagrinėkime mitą apie DG juodo diržo kilmę, kaip siūlo Valentinas. Diržas tai tikrai iš Ramanausko spintos, tiesa?

   • Valentinas

    Arūnai,
    Kadangi buvai parašęs kad su manimi nesusirašinėsi, buvau nusprendęs palikti šiandien tave ramybėje. Kaip jau rašiau, Algio Greitai humoras yra ne tokiems kaip tu. Algis greitai tyčiojasi iš tokių kaip tu. Reaguodamas į tokį įrašą tu tik darai žalą sau, kai kas gali įtarti, kad esi siauraprotis retrogradas. Siūlau šioje temoje nesireikšti. :)

 • Valentinai, reikėtų pamatyti, kad šiuo atveju aptariama ne kūryba, personažo pasisakymas, bet atsakingo, subrendusio ir suaugusio šalies piliečio.

  Jeigu ką, tai, be abejo, sutinku, kad be visų Algio Greitai sukurtų personažų lietuviško miesto humoro kuklusis kraštovaizdėlis niekada jau nebegalės būti aptariamas.

 • Man jūs su A.Ramanausku kažkuo panašūs… Tik judu sugebate suvirškinti tiek politikos per dieną ir pateikti skaitytojams/žiūrovams:)

  • Dovydai, gal vis dėlto negretinkite mūsų. O tai Algis gali labai įsižeisti…

   • Tai gerai. Gam ims ir sukurs savo BLOGą. Na tam, kad atsakyti visiems, čia jo žodžius komentuojantiems. Tada visi, kurie bus pakomentuoti jo BLOGe – susikurs savuosius. Žiūrėk, po metų kitų delfiui dirbti nebereikės – paliks tik „vox populiti“ skiltį!

 • Jonas

  Tačiau yra kai kurių įdomybių. Ir man teko matyti A.Ramanauską – politiką per TV. Tikrai vienoje gretoje su Valinsku, gal net blogiau. Valinskas dabar politinėje aplinkoje, tai įtakoja, o Ramanauskas kiek jau pats išgali… Ir štai Ramanauskas pradeda cituoti prieš keturis metus rašytą Račo tekstą! Dar daugiau: pasirodo profas kariniuose, biudžeto reikaluose.

  Primena Z.Vaišvilą, kai demonstravo stalą, nuklotą popieriais. Jis ką, nuvažiavo Peterburgan, gražiai paprašė ir viską gavo? Susistemino, surūšiavo metais, mėnesiais, tarnybomis ir dar aiškinamąjį raštą pridėjo? Manau, kad ir vienas ir kitas vaikinai buvo paruošti, pamokyti ir painformuoti.

  Ir apie jo „humorą“ (išskyrus peliukus, kurie ne jo). Žinot, apsimesti durniumi patogiau, nes visi galvos, kad tu apsimeti. Kita vertus, negali žmogui patikti tai, kas jam svetima. Negali žmogus gerai vaidinti to, kas nepriimtina jo pasąmonei, neįtikintų žiūrovo. O Ramanauskas įtikina.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Manau, kad Algis Greitai paprasčiausiai užsipavydėjo. Pabodo jam beždžionėlės vaidmuo, tai kitus, kuriems pavydi, pradėjo taip vadinti. Spėju, kad kartais jam, turinčiam didelį ego, turbūt labai norisi rimtai pasamprotauti apie politiką kaip Algiui Ramanauskui, bet tenka tai daryti Surskio vaidmenyje iš peliukų tribūnos. Ir antru atveju daug sėkmingiau :)

 • Valdas

  Artūrai, džiaugiuosi Jūsų reakcija, kuri, mano supratimu, nepapildo juodojo humoristo energija. Peliuku personažas, mano manymu, yra labiausiai vykęs Lietuvos politinės satyros ir humoro projektas. Didele dalimi dėl šios rubrikos ateinu į „Afa“. Man regis, kad subtiliau, giliau ir taiklaiu niekas nepadarė. Tačiau vertindamas viešą šio veikėjo elgesį, susitariau nuomonę, kad jis turi rimtų problemų. Žinoma nesu specialistas, bet manau, kad pilietis peliukas gyvenime pats tapo nebe aktorium , o personažu. Susitapatino su juo ir nebeturi laisvės atskirti savo asmeninio vidinio pasaulionuo kaukės diktuojamos prievolės atrodyti, demonstruoti, išlikti. Prieš daug metų nesupratau ką reiškia niekinimas tų, kurie važinėja ne citroen markės automobiliais, kai buvo įsteigęs tokį klubą, glumino, kai skaičiau jo mintis, jog reikia sušaudyti N. Michalkovą, o „Sibiro kirpėją“ bene uždrausti. Kėlė daug klausimų kiti jo pareiškimai. Dabar aš turiu nuomonę, kad geriausias vaistas tam veikėjui būtų jokia reakcija į jo spektaklius. Nes, manau, kad ne peliuko, o piliečio veiksmai neturi turinio, o tik viso labo įžulią, aštrią, bet tuščia forma.

  • austras

   Spaudžiu dešinę..

 • nerijus

  Neįsivaizduoju, kodėl žmonės renka tokius asmenis? Žinomas? Vien pažiūrėjus ctv.lt darosi graudu,kai matai, jog politikas užsiiminėja nederamais dalykais. Spajudosi į eterį, keikiasi. Čia jo įvaizdis? Ar kraunasi sau dividentus, „pūdrindamas“ paaugliams smegenis? Kodėl konservatorių partija, leidžia teršti savo vardą? Čia tik pavyzdys, jog politikams trūksta elementaraus padorumo.

  • Auksinis kardas

   Toks tas gyvenimas: partija nori pakoketuoti su jaunimu, o iššaukiančios iškirptės šeimininkė – vainikuoti ją kryžiaus formele.

   Kaip kūrėjas, AG kupinas ne vien sėkmių: pamenu, keliskart bandydavau papramogauti ties garaže besiklostančiu jo projektu – pasitaikydavo visiškas šūdas, atsiprašant. Jaučiasi, kad turi artistiškumo dovaną, intriguojančio įžūlumo, ir kartais smagiai perskaitydavau dialogus Alfoje, betgi, khm – tik šiek tiek daugiau už blondinių siužetą, kuris jau ilgesnis laikas nuvilia, nei ne. Galbūt, laikytina pasiekimu LNK kanale, bet neišeina pamiršti, kokios kokybės kartelės tai televizija. Bet randa savo vietą, kažkam svarbu – ir tegul.

 • Arūnas

  Valentinas rašo: „Rusijos gyventojai visiškai nepažįsta Grybauskaitės. Jie apie ją sprendžia pagal porą sakinių naujienų pranešimuose: griežta, juodas diržas i “vsio takoje”. (Todėl TIK 60 proc. respondentų sutiko, kad toks žmogus kaip D.Grybauskaitė, galėtų vadovauti Rusijai)
  Žinoma rusai nežino, kad Grybauskaitei grįžus iš Briuselio Algio Ramanausko kvartale (Visorių soduose – red.) atsirado apšvietimas. Kol ji darbavosi Briuselyje – Ramanauskas vaikštinėjo tamsoje. Tereikėjo Daliai atvykti į Visorių sodus – ir juose nušvito tūkstančiai „iljičiaus lempučių“ (ryšys su DG atvykimu yra visai atsitiktinis. Tiksliau – visai jokio ryšio. Ryšį čia gali įžiūrėti tik „šiukšlė ir melagis“ – red.)
  Jei rusai žinotų tokį stebuklingą DG gebėjimą apšviesti gatves – tai tikrai prisidėtų dar koks 20% ją paklaikančių.
  P.S. Rusai, beja, turbūt nežino ir mano neseniai išvardintų: a), b), c) bei d). Valentinas, sprendžiant iš jo komentaro, apie Grybauskaitę žino daugiau, nei „griežta, juodas diržas i “vsio takoje”. Valentinai, jei tu žinai daugiau – parašyk. Pasidalink su „tamsuoliais“ savo žiniomis. Tik neberašyk : Tomkus – blogis, Arūnas – blogis, Ramanauskas – gėris, Valentinavičius – gėris.
  Visi tai jau atmintinai žino. Parašyk ką nors į temą. O gal ir tu apart to, ką žino rusai daugiau nieko nežinai? O gal paprasčiausiai žinoti nenori?
  P.P.S. Artūrai Račai, nesuorganizavote Daliai spaudos konferencijos, ar kokio kito malonaus pasišnekučiavimo. Sunkią valandą (kai grėsė Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo inicijuoti vieši kandidatų į Prezidentus debatai – red.) nemetėte kandidatei „gelbėjimosi rato“, kaip tai padarė Valentinavičius, tai dabar kaltinkite save. Teks jums „virti smaloje“ viename puode su Tomkumi, Valatka bei kitais Lietuvos „žurnaliūgomis“ (išskyrus K. Girnių, G. Aleknonį, V. Valentinavičių – red.)

  • nerijus

   Dėl šviesų Visorių soduose- paklausinėsiu/ sužinosiu ;), kaip ten buvo ir kas užsakinėjo.

   • nerijau, net nesvarbu, kas užsakinėjo. Pilnai gali būti, kad ir pats Algis Ramanauskas bėgiojo „dėl tų lempučių“. Įdomus tik faktas – kada jos sužibo. Prieš atvykdamas „svarbus asmuo“ irgi nesirūpina, kad jam „prie trapo būtų patiestas raudonas kilimas“. Tačiau, net ir be „svarbių asmenų“ pastangų „raudonas kilimas“ atsiranda laiku ir vietoje.
    P.S. Lietuvoje jokių sutapimų nereikėtų laikyti reikšmingais. Dar geriau – jokių sutapimų nereikėtų iš viso laikyti sutapimais. Labai geras pavyzdys – vakar aptarinėto A.Šedžiaus atvejis: „Socialdemokratas NEIGIA akivaizdžius ryšius su automobilį nuomojančia bendrove (jo tėvui priklausančia – red.), nors prieš tapdamas Seimo nariu BUVO JOS KOMERCIJOS DIREKTORIUS. Be to, A.Šedžius pernai šiai bendrovei PARDAVĖ ŽEMĖS SKLYPĄ, o pats IŠ JOS BUVO PAĖMĘS PASKOLĄ“(lrytas.lt).
    P.P.S. Kaip pasakytų Algis Ramanauskas – kokius nors ryšius tarp A. Šeidžiaus ir bendrovės „Manukas“ gali įžiūrėti tik visiška „šiukšlė ir melagis“. Visame likusiame pasaulyje visada yra ryšys tarp įvykių. Lietuvoje gi jokio ryšio ir niekur būti negali „iš principo“.

 • Šmočiukas

  Įkišiu ir aš savo trigrašį. Visų pirma, keista, kad Artūras tik dabar pamatė tą Greitojo Algirdo atsiliepimą, aš jį skaičiau ir kažkuriame komentare čia netgi minėjau jau bene prieš kelias savaites.
  O trigrašis mano toks: Greitasis man buvo, yra ir bus vienas iš juokingiausių ir talentingiausių šoumenų. „Myliu“ jį dar nuo studijų laikų, kokių 1993 m., kai pirmą kartą radijuje išgirdau jo ir Šapo šou.
  Bet kai viešas asmuo, kuriuo žavisi daug jaunimo ir netgi vaikų, viešojoje erdvėje kitą viešai žinomą žmogų išvadina „beždžionėle“… Na, nepykit, bet tai jau žemiau bet kokios kritikos. Net jeigu tas žmogus būtų to epiteto vertas (o Artūras tikrai NĖRA).
  Vienareikšmiškai manau, kad Greitasis turėtų Artūro viešai atsiprašyti. Kaip to pasiekti, nežinau :) Aišku, be teismų, nes tai būtų tiesiog šou. Gal Artūras, sutikęs Greitąjį, jo tiesiog paklaustų, ar nenorėtų atsiprašyti?.. Turiu omenyje, nuoširdžiai paklaustų, o ne pasiūlytų į peliuko nosytę :)

 • dpd

  sutikčiau su Dovydu, kad esama panašumo. Epitetų „beždžionėlė“ ar „dundukai“ vartojime yra kažko panašaus. Ar tai gerai ar tai blogai… va Šliogeris ir mostelėjo apie „mikimauzus“: „„Jie absoliučiai beviltiški, visi. Tik, sakau – trys tiesiog mikimauzo stiliaus, kiti – tokie vargingi, labai liūdnai atrodantys“ Tad arba leidi sau vartoti tokio tipo retorika arba ne.

  P.S. o va Algio užvartota „beždžionėlė“, o ne jo įprasra „beždžionė“ rodo „tam tikrą“ pagarbą :)

 • Linas

  reiktų pasakyti,kad manęs pastarieji Greitai pasažai visai nenustebino.Klasikinis pavyzdys,deja,labai būdingas Lietuvai : jaunas,perspektyvus humoristas A.R.G.(labai gerai atsimenu jo ir Šapausko „Radioshow“kasetę ir dabar,beje,tebeturiu)mikliai atkreipia į save dėmesį ir pradeda karjerą TV,o po to ir politikoje.Ir kuo po neilgo laiko virsta?Visiškai degraduoja ir kaip atlikėjas,o tuo labiau politikas.Matyt,mažamečių spygavimai ir isterijos taip apsuko galvą,kad A.R.G.pasidarė visų reikalų žinovu,pradedant Salomėja Nėrim ir baigiant prieštankinėm sistemom.Jokios auksinės raidės apie kažkokius indėlius juodojo humoro paveldan neatmieš tos žalos,kurią jis daro jaunose galvose,darkydamas kalbą,kuri ir taip jau yra apverktinos būklės.Kas antras žmogus jam asociuojasi su padugnėm,bomžais,liumpenais,o dabar jau ir populistinėm beždžionėlėm.Jeigu Valentinui tai yra humoro viršūnė Lietuvoje,tai man tikrai – ne.Tyčiojimasis iš gimtosios kalbos niekada nebuvo ir nebus humoro pagrindu,reiktų šioj vietoj sustoti,nes po to bus gėda vaikams į akis žiūrėti.

 • Algis

  Manau tokie algiai-greitai – dundukai, mokantys tik is kitu tyciotis. o tokius padugnes dar i tarybas renka. P.Racas turi teise suklysti, bet juk ne tame buvo esme: raketos ten buvo ar minos, ar arbaletai. Temos esme tai buvo kita…

 • D.

  1.Yra individų, kuriems neduota pagalvoti, ką jų žodis reikš kitam… Ramanauskas g.b. jų lyderiu. Visa tai vadinama juodu humoru (labai keistas žodžių derinys).
  2. Turbūt nėra LT žinomesnio žmogaus, apie kurį bent vienas iš Ramanuasko personažų yra ką nors nepadoraus išsakęs. Tačiau svarbiau yra tai, kad yra tas, kas leidžia visa tą humorą transliuoti. Aišku su sąlyga, kad nebūtų pliurpama apie jį patį. Peliukai niekada nesityčioja iš Mockaus, o pvz., Lubys – kartais visai tinkamas jų „patiekalas“.
  3. Gal jau laikas rubrikai „Man nepatiko“? :)

 • Jei p. Artūras papostintų komentarą ir apie tai, ką šiandien valgė, tai aišku daiktas, kad mintingi komentuotojai rastų už ko nusigriebti ir privaryti šūsnis įžvalgų…:D

  Greitai yra labai kategoriškas. Kažkur kažkada kiek nepatikai – užvems progai pasitaikius taip, kaip mėgsta spjaudytis laidose. Kažkur patikai – pavadins ko gero vienu iškiliausių žmonių. Superkategoriški žmonės yra labai įdomūs ir itin smagūs pasiskaityti, bet rimtai tokių priimti nelabai išeina, mat pasisakymo forma visuomet viršija turinį, kodėl taip pasisakoma..

  Tad jei blogo autorius kiek ir įsižeidė, pagrindo tam nėra. Nes visa tai yra daugiau mažiau kliedesiai ir logiškai nepamatuoti būdvardžiai.

 • Aras

  Manęs labai nenustebino toks A. Ramanauskio išsidirbinėjimas. Konservatorius, simpatizuojantis liberalams, žmogus, patvirtinęs, jog, „Kęstas (Kęstutis Masiulis) mano balsą savivaldybėje visada turi, pareiškęs jog, „Su Pakso sekta nesijungsim“, tokiam A. Račas su prilipusia „paksisto“ etikete, viešai kritikuojantis „moralinį autoritetą“, „vilties“ prezidentą V. Adamkų, yra ideologinis priešas.

 • Tiesa

  Kažkaip užsiciklinote ant tų beždžionėlių. Antroji straipsnio dalis žymiai „taiklesnė“. Pilnai pritariu Ramanausko pastebėjimams:

  „„Grinevičiūtė: „Bedarbystės akivaizdoje politika buvo jau išbandytas ėjimas, kai į prezidentus kandidatavo Šerėnas.“ Čia apie tai, kad V. Šerėnas „kandidatavo“ į prezidentus dėl to, kad jam grėsė bedarbystė. Žinot, pasakysiu rimtai. Reikia būti geru piktybiniu durniumi, kad iki to prisigalvotum, žinodamas ar nesunkiai galėdamas sužinoti, kaip buvo iš tikrųjų. Tai ir yra lietuviška „žurnalistika“ – durna, bobiška ir dažnai šakališka, – piktinosi A.Ramanauskas. – Asmuo, kuris sąmoningai teigė, kad Visorių soduose apšvietimas atsirado greičiausiai dėl to, kad ten gyvena Grybauskaitė, man yra šiukšlė ir melagis. Juk galima buvo ištirti ir nesunkiai išsiaiškinti, kad Grybauskaitė čia niekuo dėta, bet patogiau netiesiogiai apkaltinti ją protekcionizmu. Kažką gi reikia parašyti. O juokingiausia yra tada, kai apgailėtini lietuviški neva paparaciai atvirauja ir tarsi atsiprašydami varo ant savo bosų. Patikėkit, ne vieną tokią istoriją girdėjau. Gerbti tokius? Dovanokit, nemoku“. „

 • Slyvanosis

  Kam taip įnirtingai „laužot ietis“ dėl Radioshow Zbignevo?
  Jeigu yra mūsų žemėse intelektualų, vertinančių pasaulį ir žmones pagal HK altitudę, tai nėra prasmės jų prusinti, aiškinat apie kitokias vertybių sistemas.
  Politiko A. Ramanausko filtras praleidžia TV veikėjo LeBroniaus leksikos pesticidus, todėl jam reiktų susirūpinti savo dvasine ekologija.
  Taip pat noriu pastebėti, kad bezdžionėlės nėra būdingi gyvūnai mūsų politinėse platumose, o peliukų privisę ordomis…

 • Algis Ramanauskas tiesiog šiuo pasisakymu perlenkė lazdą ir pademonstravo savo dvasios tamsius užkaborius viešai. Tai jo teisė ir pasirinkimas, bet atrodo iš šono tikrai ne kaip. Pagarbiai, Mykolia.

 • Regis

  Nemėgstu A. Greitai nors ir nesu vienas iš jo „apdainuojamų“ personažų. Tiesiog žiauriai rėžia ausį ne kultūringa šneka, panašiai kaip rėžia nosį nenusisekusio 40-mečio gėrusio su „chebra“ 3-4 dienas kvapas iš burnos, kai jis bando kaltinti visus ir viską dėl „tokio“ savo gyvenimo.. Kažkokios panašios asociacijos kyla ir girdint A. Greitai „humorą“. Bet.. reikia pripažint, kad ir jo kalbose kaip ir bet kokio valkatos sutikto prie konteinerio metant šiukšles, yra racionalaus grūdo..

  Kaip ir viskas ką galima pasakyti apie A. Greitai „šiukšlės, šakalai ir beždžionės“. Pasigavo „žurnalistė“ humoristą kur nors kaboke prie alaus ir gavo „siuper kakadju intervju“ :)

  Artūrui – neimkit į plaučius. Kiekvieno „humoristo“ nesužiūrėsi.

 • Musė

  Aš tai tikrai nematau jokio reikalo įsižeisti. Kaip teisingai pastebėjo kiti komentatoriai – jūs išvadinote A. Valinską ufonautu, M. Vaišnorą gaidžiu, Algis išvadino jus beždžionėle. Kas čia tokio baisaus?

  Pabrėžiu – netgi ne beždžione, o mažybine malonine forma, tai reiškia, Algis jus gerbia ir prisibijo :) Sutikite, R. Grinevičiūtei kliuvo kur kas daugiau, bet ji verta dar ne tiek.

  Man patiko gan taiklus apibūdinimas, kad Lietuvos žurnalistika yra „durna, bobiška ir dažnai šakališka“. Negi nėra tame tiesos (V. Tomkus, R. Valatka, R. Grinevičiūtė, G. Juocevičiūtė)?

  Beje, Artūrai, jūs prieštaraujate pats sau. Juk teigėte, kad iki šiol jums pačiam patiko Algio Greitai humoras. O po to siūlote man gailėtis savęs, jei aš garbinu Algį. Darau išvadą, kad jūs apsimetėte, kad jums priimtinas AG humoras tam, kad Valentinas jus įtrauktų į savo elitinį sąrašiuką drauge su Muse, Fredžiu, Romu ir Aidu. Nepavyko, buvote demaskuotas :)

  Ir neširskite. Juk žinote, Artūras širsta – publika linksminasi :)

  • Muse, noriu atkreipti dėmesį tik į vieną smulkmeną – kokiame kontekste ir kodėl pavadinau A.Valinksą ufonautu ir M.Vaišnorą – gaidžiu. O dėl apsimetinėjimo – puslapio dešinėje – peliukai gana dažni svečiai.

   Ir šiek tiek apsirinkate dėl elitinio sąrašo. Net pradedu įtarti, kad esate politikė ar kokia Kelio į žvaigždes žvaigždutė – šie i taip pat mano, kad patekimas į Seimą ar ant „Žmonių“, „Klubo“ ar „Stiliaus“ viršelio padaro juos elitu.

   O šiaip tai linksminkitės.

   Tik paskui nepamirškite paaimanuoti dėl nekokybiškos žiniasklaidos ir blogų politikų. Juk svarbiausia, kad būtų linksma.

 • Receptas

  Reikia gerb. Arturui autoritetu i Grybauskaite lygiuotis (nezinau tik kaip) – po rinkimu rezultato paskelbimo nekantriai laukiau, kaip Peliukai busima prezidente per danti truktels. Ar kandziai, ar draugiskai, o gal piktai? Nusivyliau. „Luzerius“ (neisrinti kandidatai = luzeriai) palazdavojo o Grybauskaite… Net nezinau kaip cia pavadint – sprekit patys: „Sūrskis: Nusivyliau. Kaip galėjo pakovoti su kitomis dviem moterimis. Bet pravažiavo kaip „Husquarna“ per kiaulpienes…“ Cia Algis Ramanauskas? . Likusi dviracio ziniu dalis apdairiai nutylejo (is „luseriu“ neuzmirso issityciot). Nezinau kaip jums, man – fantastika! Grybauskaites autoritetas paveike, ne kitaip!

 • Receptas

  Reikia gerb. Arturui autoritetu i Grybauskaite lygiuotis (nezinau tik kaip) – po rinkimu rezultato paskelbimo nekantriai laukiau, kaip Peliukai busima prezidente per danti truktels. Ar kandziai, ar draugiskai, o gal piktai? Nusivyliau. “Luzerius” (neisrinti kandidatai = luzeriai) palazdavojo o Grybauskaite… Net nezinau kaip cia pavadint – sprekit patys: “Sūrskis: Nusivyliau. Kaip galėjo pakovoti su kitomis dviem moterimis. Bet pravažiavo kaip „Husquarna“ per kiaulpienes…” Cia Algis Ramanauskas? . Likusi dviracio ziniu dalis apdairiai nutylejo (is “luseriu” neuzmirso issityciot). Nezinau kaip jums, man – fantastika! Grybauskaites autoritetas paveike, ne kitaip!

 • Jurate

  na Algis greitai kaip peliukas tai tikrai saunuolis, daznai pataiko i desimtuka, jumoras ok, o pasisakymai siaip primityvoki.
  Labai vertinu p.Raca uz objektyvuma ir profesionaluma

 • nerijus

  Tik ką LNK laidoje „vienas prieš visus“, A.Ramanauskas švelniai pasakė, jog kai kurie žmonės galvoja, kad aš negaliu dirbti savivaldybėje.
  :)
  Skaitė komentarus? Greičiausiai :)

 • Roco

  Gerbiamas pone Arturai Racai, Stai Jus cia rasote, kad neskusite ALgio teismui, nes Jumi nereikia Nijoles tipo Show (cia turbut turite omeny Pareigyte ir Vaisnora). Taciau juk Jus Pats rasete cia, kad budamas Nijoles vietoje kreiptumetes i teisma. O dabar tai vadinate tik show?
  O del Algio Ramanausko as Jumi galiu pasakyti, kad anas humoristas yra geras, bet kaip zmogus tai protelio, mandagumo, pagarbos truksta ziauriai. Jis ryskiai nekencia tam tikru zmoniu grupiu, kazkodel turi dideli pykti ant ju, ko kai kurie is tu zmoniu visai nenusipelno, taciau Algio protas ribotas tai suvokti…

 • Roco

  Gerbiamas pone Arturai Racai, Stai Jus cia rasote, kad neskusite ALgio teismui, nes Jumi nereikia Nijoles tipo Show (cia turbut turite omeny Pareigyte ir Vaisnora). Taciau juk Jus Pats rasete cia, kad budamas Nijoles vietoje kreiptumetes i teisma. O dabar tai vadinate tik show?
  O del Algio Ramanausko as Jumi galiu pasakyti, kad anas humoristas yra geras, bet kaip zmogus tai protelio, mandagumo, pagarbos truksta ziauriai. Jis ryskiai nekencia tam tikru zmoniu grupiu, kazkodel turi dideli pykti ant ju, ko kai kurie is tu zmoniu visai nenusipelno, taciau Algio protas ribotas tai suvokti…….

 • Roco

  Gerbiamas pone Arturai Racai, Stai Jus cia rasote, kad neskusite Algio teismui, nes Jumi nereikia Nijoles tipo Show (cia turbut turite omeny Pareigyte ir Vaisnora). Taciau juk Jus Pats rasete cia, kad budamas Nijoles vietoje kreiptumetes i teisma. O dabar tai vadinate tik show?
  O del Algio Ramanausko as Jumi galiu pasakyti, kad anas humoristas yra geras, bet kaip zmogus tai protelio, mandagumo, pagarbos truksta ziauriai. Jis ryskiai nekencia tam tikru zmoniu grupiu, kazkodel turi dideli pykti ant ju, ko kai kurie is tu zmoniu visai nennusipelno, taciau Algio protas ribotas tai suvokti.

 • pietvys

  p. Arturas man lyg isizeide :D

 • nerijus

  „Kalbajobai man yra Talibanas, o su Talibanu nesiderama; jis naikinamas. Aš esu ne kartą kalbėjęsis su lietuvių kalbos specialistais. Žinot, kaip jie vadina tas žurnalų ir laikraščių redakcijose rūgstančias ir viską draudžiančias dogmatikes kalbajobes? Kalbos susintojomis“.

  Algis Greitai paskelbė karą dogmatiškoms kalbininkėms

  http://www.delfi.lt/

  Vakar, Dviračio žiniose, A.R- Greitai taip spjovė, kad gal net oparetorių išprasė. Taip, jis norėjo parodyti mums, kurie komentuojame čia, jog jam nisispjauti ant mūsų visų- jis pasaulio bamba.
  Laidoje, praeitą savaitę, „Vienas prieš visus“ buvo pasakyta užuomina apie šio tinklaraščio komentarus.