A.Kubilius jau vadovauja mažumos Vyriausybei…

Šiandien Seime įvyko labai svarbus balsavimas.

Drįsčiau teigti – esminis ir galintis turėti konkrečių pasekmių netolimoje ateityje.

Galvojate kalbu slaptą balsavimą dėl interpeliacijos finansų ministrui A.Šemetai, kuri nepavyko?

Ne.

Kalbu apie balsavimą, kuris įvyko kiek anksčiau ir kuris parodė, kad A.Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė tapo mažumos vyriausybe ir kad Seime jau susiformavo naujoji dauguma.

Tai paaiškėjo Seime surengus alternatyvų balsavimą dėl Seimo nutarimo,. kuriuo buvo siūloma nepritarti A.Šemetos atsakymams į Seimo narių grupės interpeliaciją.

Balsavimo rezultatai: 52 prieš ir 72 už.  

Naująją daugumą sudaro keturių frakcijų – Socialdemokratų, A.Valinkso vardo judėjimo, Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijos- atstovai bei  mišriai Seimo narių grupei priklausantys parlamentarai, o pagal pavardes sąrašą galite rasti čia.

Kodėl šį sąrašą vadinu koalicija?

Todėl, kad mano minimas balsavimas buvo iš esmės balsavimas dėl dabartinės vyriausybės vykdomos finansinės ir ekonominės politikos.

Balsavimas prieš ją, mano supratimu, reiškia balsavimą prieš visą koaliciją.

Žinoma, naujoji dauguma dar nėra formalizuota, bet jei reikės, tai tebus  technikos klausimas.

Gali būti, kad ji niekada ir nebus formalizuota. Galbūt tas balsavimas buvo reikalingas tik kaip perspėjimas A.Kubiliui ar net naujajai prezidentei D.Grybauskaitei.

Perspėjimas dėl galimos ministrų kaitos, dėl teismų pirmininkų, dėl Leo LT, dėl Valstybės saugumo departamento, dėl STT pradėto „Rubicon“ ir Vilniaus savivaldybės sutarčių, dėl bandymo išsiaiškinti „Lietuvos dujų“ ir „Alitos“ privatizavimo aplinkybes ir dėl kitų dalykų, kurių gal net nežinome.

Kartais juk pakanka tik perspėjimo…

Todėl visai įmanoma, kad naujosios daugumos formalizuoti net nereikės.

Galbūt užteks vien žinoti, kad ji yra.

Šalia dabartinės formalizuotos daugumos.

P.S. Šalia šiandieninio balsavimo Seime labai logiškai žiūrisi ir V.Adamkaus balsavimas per prezidento rinkimus.

(8 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Laura

  Atleiskite, aš ne į temą ir gerokai pavėlavus, tačiau labai knieti sužinoti, kaip p. Račas galėjo pražiopsoti šitai: http://www.klubas.lt/archive/article.php?id=21816075?

  • Miela Laura, „Klubas“, deja, nepatenka į žiniasklaidos, kuriai aš skiriu ypatingą dėmesį sąrašą…. Tokios nei skaitau, nei interviu daliju. Bet labai ačiū.

   Dabar žinosiu ką skaito ir kur pasisako tikri Lietuvos intelektualai ir politikai tokie kaip Algis Ramanauskas.

   Ir būtinai įsidėsiu citatą. Kad ir visi kiti, kurie tokį šedevrą praleido, pasimokytų.

 • Auksinis kardas

  Įžvalgu, bet mano manymu nubėgta toli per anksti. Šemeta – ypatingas personažas, kurio klausimu, esant laisvumui, nuomonės gali smarkiai skirtis savaime. Neįsibauginkime anksčiau laiko, dabar labiau tiktų bebaimio darbingumo bangos.

  Beje – šiame įraše, ir kitur, kartojasi dažnas Valinkso naudojimas. Paieška palei „Valinks“ duoda bent porą lapų rezultatų, įdomus pasikartojantis klaidingo suspaudymo motyvas ;-)

 • Mantas

  o man pasirode kad prisikeleliai norejo ikasti i kulna, ar pasijusti svarbiais. Svarbiausia yra galutinis rezultatas.

 • Aras

  Jei valininskininkai yra silpnoji grandis konservatorių koalicijoje, tai Tvarka ir Teisingumas būtų silpnoji grandis socdemų koalicijoje. Praėjusios kadencijos Seme labai jau dažnai TiT ir konservatoriai balsuodavo vienodai, nors ir neapkenčia viena kitos lyderių, bet kursą palaiko panašų. Abi tos partijos sutvertos koalicijai.

 • Mantas

  biski pikta del sito posto pavadinimo ir turinio esmes. tik zurnalistas sugeba viska ivertinti pagal ka pats susigalvoja, neziuredamas i tikraji rezultata ir paskui uzpleskina tai ant antrastes. nesutiksiu sikart

  • Mantai, galiu pasakyti kaip V.Tomkus: Nesutinkate? Diskutuokime:)

  • bang

   Geltonosios spaudos triukas (čia įprastas). Na kaip Mantas gaidys, ar Dagys išveda kariuomenę iš Afganistano.

 • DimeS

  Šiaip nenorėčiau, kad jie iširtų…

 • WU

  Nervina tokie dalykai. Ypač kai pamatai Valinsko kometarus per LNK žinias. Akivaizdu, kad žmogus nori daugiau valdžios. Bet pasižiūrėjus vakarykščius lrt debatus ir pamačius dalį jo komandos darosi baisu.. Baisu ir tai, kad žmogus save pristato, kaip teisininką, net nežinodamas kas yra valdžių padalijimo principas. Baisu, kad jo frakcijoje antras žmogus L. Dinius, bando vaidinti rimtą politiką, bet niekada neturi rimtų argumentu, dažniausiai pasivaipo prieš kamerą. Baisu, kad pirmas numeris į EP iš vis net negali vadintis politiku, nes su ja neturi absoliučiai nieko bendro.
  Ir kai visada, kai pamatai, koks konformistas ir oportunistas yra A. Zuokas.. Tai kažkokio stabilumo sunku tikėtis.
  Nepaisant visko: gero ir blogo, vis dar palaikau konservatorius. Ir tikiuosi, kad nereikės alternatyvios koalicijos ar mažumos vyriausybės..

  • Valentinas

   Zuokas ne oportunistas. Zuokas verslininkas.

   • WU

    Geras verslininkas turi būti oportunistas.

 • Valentinas

  Šiaip ar taip apsižodžiavimas tarp Kubiliaus ir Valinsko įvykęs šiandien, nieko gero nežada. Valinskas iš tikro rizikuoja, nes didelis klausimas ar naujoje koalicijoje jam atitektų seimo pirmininko postas. Įdomu tai, kad Valinsko partijos politinė degradacija vyksta taip greitai.

  • romas

   Realiai dar gali gimti socdemų ir konservatorių koalicija. Valinskui tikrai nereikėtų šokinėti. Butkevičius mėgina būti nauju partijos veidu (toks teisingas,sąžiningas, prieš Leo…). Va susitars Kubilius, kad Butkevičius neklausytų jokių trijų B (Brazauskas, Bradauskas ir Balčytis) ir skaityk Valinsko politinė karjera baigta :) Čia hipotezė, aišku.

 • Mantas

  mazumos vyriausybei ar mazumos koalicijai? gal ko nesupratau?

  • bang

   Geras pastebėjimas.

 • mdxacuk

  Tarp kitko, čia anksčiau buvo pasiūlyta idėja, kad Adamkus galbūt nebalsavo už Grybauskaitę dėl jos kritiškų pasisakymų apie užsienio politiką. Bet prisimenu, kad ji sakė skambinusi ir įspėjusi Adamkų nepasirašyt ir LEO įstatymo. Kas irgi Adamkui nebūtinai turėjo patikti. Galimas daiktas dėl LEO ji dar irgi gaus įspėjimų, ir kažin ar jos užsidegimas mikliai neišgaruos.

 • Tomas

  dar kartą apie visišką pasitikėjimo žlugimą visuomenėje (valstybėje jei taip galima). Jau pradedu laukt ir spėlioti koks yra sekantis žingsnis šiame procese….

 • Fredis*

  Verpetas tik įsisuka, verslai stringa, žmonės nervuoti, nelaiko nervai…
  Perspėjimas visiems ateityje, kad už Zuoko ir TTP partijas dešiniesiems nereikėjo balsuoti. Zuoko ir Valinsko partijų nunykimas bus skausmingas, traukuliai truks visus 4.5 metus ir įgaus vis šlykštesnes formas prieš galutinę politinę mirtį. Partijos numirs, žmonės išliks. Išsivėpę, pagiežingi, be namų ir principų. Toks gyvenimas…

 • viskas čia apie elektrą.

  sintensyvėję šiandien bruzdesiai seime (ne tik šitas balsavimas, bet ir bent kelios žinios apie naujų partnerių paieškas visuose šonuose), ko gero, vis dėlto byloja, kad išrinktoji nėra prekybininkų nuosavybė ir jiems kiek nejauku.

  va elektra ir bus svarbiausias patikrinimas. jai.
  tik su tokiu žmonių balsavimu plius europos fonu kažin ar susikaups apkaltai.

  • Mauras

   Elektrikai – atpirkimo ožiai, dėmesys žinoma labai pelnytas. Nepamirškim, karingai išformuoti galima ir taip, kad VP10 uždirbs daugiau ir greičiau, nei rimtai ruošiantis (dėl to yra daugiausia abejonių) restitucijai ir tuo tarpu palikus „Leo LT“ komoje, naujus projektus vykdant per kitas įmones.

   Nepelnytai užmiršti lieka dujininkai. Dujos, nerealiai išbrangusios, vis dar tyliai lieka nuošaly, nepatiria jokio politikų spaudimo demonopolizuotis ar mažint kainas. Todėl tikrasis DG „ryšių ir aplinkos“ patikrinimas bus ne elektra, o dujos. Vienintelė gera žinia – kad praeita vyriausybė, nepaisant praeito Seimo nutarimo, nesikreipė į EP dėl „išimties“ demonopolizuojant L.dujas.

   Greit pamatysim, kiek DG susijusi su gazpromo vietininkais.

 • Aštuntadienis

  Autoriau, neperspausk dėl to Adamkaus balsavimo. Jis TURI TEISĘ pasirinkti padorų socialdemokratą, ne LDDPistą, A. Sakalo vadovautos partijos atstovą, vietoje dar 1990 m. dirbusios aukštosios partinės mokyklos dėstytojos (beje, Butkevičius išstojo iš TSKP pora metų anksčiau). Jeigu kas nors ir gali reformuoti dabartinę LSDP, tai kaip tik jis. Daugelis tuo tik apsidžiaugtume.
  D. Grybauskaitė, kaip ir visi, turi trūkumų, apie kuriuos ir pats berods esi kalbėjęs. Ne visiems ji patinka, ir ne visi, kuriems ji nepatinka, yra Lietuvos neprieteliai. Taip pat ir Prezidentas.
  Ir apskritai būtų keista, jei Adamkus balsuotų už žmogų, kuris ketina keisti jo pasididžiavimo – užsienio politikos – kryptį. O socdemų vyriausybės vykdė tą pačią užsienio politiką kaip V. Adamkus, todėl to paties būtų galima tikėtis ir iš Butkevičiaus.
  Nereikia pasiduoti pagundai kurpti naujas sąmokslo teorijas. Kartais tikrai atrodo, kad aktyviai politika besidomintis žmogus pradeda matyti juodą katę tamsiame kambaryje, nors katės jame ir nėra.
  Man šis Adamkaus balsavimas neturėjo jokios įtakos nuomonei apie jį kaip apie prezidentą. Ne už Mazuronį nubalsavo. Ir valio.

  • Aštuntadieni ir kiti, nepykit, bet po truputėlį pradedate užknisti. Ar aš kur nors sakiau, kad V.Adamkus negali balsuoti, už ką jam patinka. Ir nesuprantu, kas čia kuria sąmokslo teorijas… Štai tamstai Mazuronis yra baubų baubas, man nepatinka socdemai… Tamsta V.Adamkų mylite, aš – ne. Nuneškite jam gėlių, pasiųskite atvirutę.

   Kokios problemos?

   • Aštuntadienis

    O aš taip tvardžiausi, nerašydamas žodžių „užknisti“, „užknisai“… Tiek to.
    Bet tamstos reakcija mane nustebino. Nesėkmingas vakaras?

    • Aštuntadieni, vakaras puikus, bet kiek gi galima kartotis… Paskaitykit gal šitą http://racas.lt/skiriama-cia-besilankantiems-dundukams/

     • Aštuntadienis

      Žinau, skaičiau. Mandagus būdas pasiųsti žmogų velniop.
      Savo žinute sureagavau į jūsų P.S. ir pro jį lendančias įžvalgas. Bet gal tikrai ne į temą.
      Ramios nakties.

  • Auksinis kardas

   Ar čia sistemos trinka, ar žmogus neapsižiūrėjęs rašo ne į tą temą?

 • romas

  Turint omenyje, kad krizė dar gilės ir reiks nepopuliarių sprendimų, norinčių būti valdžioje neturėtų būti labai daug. Man užstrigo Grybauskaitės: „Sunkmetis tik ateina, ir mums visiems bus sunku“. Ar daug bus norinčių gadinti savo reputaciją? Prognozės sako, kad krizė Lietuvoje truks iki 2012m. Tie metai rinkiminiai, todėl būti opozicijoje bus patogiau. Čia, aišku, labiau kalbu apie socdemus. Tik jie realiai gali tapti naujos koalicijos ašimi.

 • romai, kokia nors politika čia reiškia daug mažiau negu elektros monopolija. partijų vadai jau seniai ne tik kad idėjinėmis, bet net ir normalaus politinio žaidimo kategorijomis nemąsto.

  • romas

   Politika visada šiek tiek yra ekonomika :) Tie kurie aktyvūs versle, aktyvesni ir politiką įtakoti. Šiaip man būtų įdomi kokia nors mūsų energetinės sistemos studija. Kažkas turi galimybes pabūti tarpininku perdavime, kažkas skirsto, kažkas dujas į jėgaines parduoda. Reikėtų tų visų ryšių schemos, panašiai kaip apie Smailytę buvo Laurinkus padaręs. Dabar vadovaujamės labiau nuojautomis. Pvz. neįsivaizduoju, kokiu būdu yra įtakojamas Kubilius priimti sprendimus elektros ūkyje.

 • Valentinas

  Išgirdau dar vieną Grybauskaitės prezidentavimo prognozės versiją. Pasirodo, nei vienas iš buvusių Lietuvos prezidentų neturėjo normalios šeimos. Brazauskas išsiskyrė su alkoholike žmona. Adamkus neturi vaikų. Grybauskaitė neturi nieko. Vienintelis Paksas turėjo normalią šeimą, turbūt todėl jį ir išspyrė. Remiantis šia logika, su Grybauskaite bus viskas tvarkoje, išsilaikys :)

 • Jonas

  Jooo, kai per Panoramą pamačiau-išgirdau Valinską, siūlantį Kubiliui pasižiūrėti į veidrodį, supratau, kad Valinskas nebesitveria kailyje, kad kažkokį naują užnugarį jau turi. Tik Artūras čia labai tiksliai galus suvedė ir tokioje „pulkoje“ net balsavimai galimai aiškesni darosi.

 • Norejau dag ka parasyti, bet nesivarginsiu :) bent jau man taip pasirode jau rinkimine nakti, kai ne viename stabe nesmezavo Valinsko veidas…

  • Beje ir dabar ne vienas zurnalistas nesivargina pakalbinti Valinsko „partijos“ atstovu ir jo pacio nuomones apie Prezidento rinkimus. Bet kokiu atveju tai yra „antras asmuo valstybeje“… Ar ne taip? Gal rytoj jau atsiras daugiau samokslo teoriju?

 • Pingback: Valdančioji dauguma ar mažuma? « Simocha’s Blog()

 • vaidas

  Man keistos jūsų daromos sąsajos tarp Adamkaus ir tariamų jo nusikaltimų. Nors tai subjektyvi nuomonė, bet ryšiai tarp faktų ir „Adamkaus kaltės“, švelniai tariant, sunkiai suvokiami.

  O dėl foto su Adamkaus balsavimu, reikėtų skirti, kai asmuo viešai demonstruoja, t. y. tai daro SĄMONINGAI, nuo atvejų, kai technikos pagalba padaromi foto, asmeniui nespėjus ar nesugebėjus nusplėti. Man atrodo skirtumas yra. Jums ne?

  • Vaidai, nusikaltimas visada ir liks tariamu, kol teismas netars savo žodžio. O V.Adamkaus atveju jau tikrai nebetars… O dėl foto – nebuvo jokios specialios technikos, viskas vyko viešai, teisėtai ir V.Adamkui suprantant, kas vyksta.

   Žinote, kai britas sisiojo ant prezidentūros sienos tikriausiai taip pat galvojo, kad niekas jo nemato…

   • Bet gi galejo to brito ir „nepastebeti“? Juk galvojo, kad ten girtas eilinis lietuvis… Tai, ka matome ir galvojame pamate, yra vienas dalykas, o kas yra is tikro – kitas… Tai kas vyksta Lietuvoje is tikro (turiu omeny tuos politinius zaidimus)?

 • 1984

  Labai įdomu, kuo iš tiesų blogo autoriui kliūva V. Adamkaus balsavimas. O perskaičius http://racas.lt/nezinau-uz-ka-balsuoti/ ir leidus mintims paklajoti galima imti svarstyti, iš ko tamsta planavo rinktis, nes Butkevičius aiškiai atkrenta. Permetus keleta paskutinių blogo puslapių galima pastebėti, kad nemažai dėmesio skiriama (http://racas.lt/truksta-ziniu/ http://racas.lt/vtomasevskis-salcininku-rajono-prezidentas-pergale-ar-fiasko/ http://racas.lt/vtomasevskis-ir-vel-kaltas-veidrodis/) vienam kandidatui. Tai gal dabar man daryti išvadą, kad tamsta rinkosi tarp D. G. ir V. T. bei toliau skleisti tokias fantazijas ieškant joms naujų patvirtinimų?

  • 1984, kaip sakoma tamstos teisė rinktis… Darykite kokias norite išvadas ir skleiskite kokias norite fantazijas. Bandykite laimę.

   • Valentinas

    Vienas mano draugas sakė:
    Balsuosiu už Tomaševskį, nes jei sutiksiu jį kada nors gatvėje, galėsiu pasakyti
    -Aš esu vienas iš tų 15 lietuvių balsavusių už tave per rinkimus :)

 • inf

  O kadangi yra dar ir AMB’o įsūnis Abonentas ir jo Ko., kuris į tų 72 skaičių nepakliuvo, tai signalas labai rimtas.

 • Maždaug tada, kai vyko jūsų analizuotas balsavimas, http://www.orelis.lt pranešė, kad šeštadienį lis. Čia šiaip pastebėjimas.

 • Musė

  Aš tai manau, kad daug kas spręsis po Europos Parlamento rinkimų. Nors gali atrodyti, kad šių rinkimų reikšmė daugiau simbolinė, tačiau rinkimų rezultatai akivaizdžiai parodys, į kurią pusę krypsta rinkėjų simpatijos. Su lūzeriais niekas nenorės būti. Tik klausimas – kas tie lūzeriai?

  Juk sprendžiant pagal apklausas, tauta dar TS-LKD nenusivylė, o D. Grybauskaitės parama Vyriausybei (nors ir švelniai pagrūmojant piršteliu ir patrepsint kabluku) konservatorių pozicijas dar sustiprins. DG akivaizdžiai simpatizuoja A. Kubiliui ir šis tandemas turi puikų potencialą ir geras sąlygas produktyviai dirbti.

  Tad eidamas su zuokistais obuoliauti A. Valinskas daro klaidą. Zuokistai yra mirštanti neperspektyvi partija, turinti susikompromitavusį lyderį. Tuo tarpu konservatoriai visada išlaikys savo elektoratą. Man tai primena šlubo ir kreivo sąjungą arba kitų nykstančių partijų – darbiečių ir paulauskininkų flirtą.

  Ir nemanau, kad artimiausioje ateityje konservatoriai galėtų net pagalvoti apie kažkokį artėjimą link „atsinaujinusių“ socdemų. Tai būtų visiška politinė mirtis. Manau, kad jie gerokai pasimokė iš 2K projekto ir daugiau tokių nesąmonių nedarys.

 • nerijus

  Labiau, tai perspėjimas naujai prezidentei.
  TPP niekada, bent jau agitavo, jog neis su TiT partija.
  Manau, kad jie truputėį blefuoja.

 • Petriukas

  Na, dar viena sąmokslinę perspektyvą galiu pasiūlyti. Dabartinė koalicija suardoma, zuokiniai, valinskiniai ir kiti verslininkai susiburia į vieną koaliciją. Grybas pradeda svaidytis vetais, dekretais ir žaibais. Galų gale karštai kalbėdama apie svolačius spardančius gulinčią Lietuvą išveda minias žmonių į gatves. Priešlaikiniai rinkimai. Kažkaip taip nutinka, kad prieš rinkimus įkuriama Grybo partija ir ateinančiame seime turim senovinę daugumą – vienpartinę. Arba dvipartinę grybai + koncervai.

  Ką manot? :)

  • nerijus

   Šiuo metu populiariausios partijos: konservatoriai, socdemai ir TiT,..Variantas galimas, bet, D.G. pasisakė už stabilizumą ir lėšų taupymą. Tai nelabai tikėčiau, jog bus priešlaikiniai Seimo rinkimai.

 • Petriukas

  Na, jei esama koalicija bus sugriauta ir kita koalicija bus sudaryta iš tokios chebrytės, kaip zuokiniai, valinskiniai, socdemai ir darbukai, tai žinai. Čia tik Valdamkus gali nepaskelbti priešlaikinių :D Taigi sugriaus šalį visiškai. O dar krizės laikotarpyje, tai po to atsigavinėsim ilgiau nei Argentina po savo džiaugsmų.

  • nerijus

   Man nepatinka, toks tvarinys, kai partija surenka vos vos 5 proc. ir atsiranda valdančioje daugumoja.
   Petriuk, ši koalicija labiau tikėtina.
   Labiau tikiu Kubiliaus žodžiais: jog artėja EP rinkimai ir partijos taip reklamuojasi.
   Šalies nesugriaus. Įves prezidentinį valdymą ir viskas bus o.k. Juokauju, aišku ;)

 • me

  „Balsavimas prieš ją, mano supratimu, reiškia balsavimą prieš visą koaliciją.“

  MANO SUPRATIMU – esminė frazė.

  Ponas Artūrai, neužsiiminėkite DEMAGOGIJA.. T.y. nedarykite nepagrįstų išvadų, o jei taip darote – neprakišinėkite to, kaip gryno pinigo.

  • me, man kyla įtarimas, kad nelabai suprantate kai kurius lietuvių kalbos žodžius ir jų junginius…. „Mano supratimu“ reiškia tik tiek, kad man taip atrodo ir niekaip nesusiję su valiuta, mokslu ar tamstos čia varoma propaganda.

   • me

    O man kyla įtarimas, kad ponas Artūras neskaito savo antraščių:

    „A.Kubilius jau vadovauja mažumos Vyriausybei…“

    Antraštėje pateiktas tekstas yra klaidinga išvada pagrįsta teisingais teiginiais – o tokius metodus naudoja demagogai ir smegenų plovėjai.

 • A. Kubilius: „Koalicija yra, bet ne yra“

  ELTA ir lrytas.lt inf.
  2009-05-20 09:37

  Premjeras Andrius Kubilius paneigė kalbas esą per interpeliacijos finansų ministrui Algirdui Šemetai procesą Seime pasimatė silpnėjanti valdančioji koalicija.

  • Fredi, negaliu patikėti: L Rytas ir V.Tomkaus valdoma Elta tamstai tapo pagrindiniu informacijos šaltiniu? Pažanga…:)

   • Priimti Zuoką su Valinsku į koalicij1ą – tai tas pats kas rankose laikyti karštą bulvę. Deja, tokie buvo rinkimų į Seimą rezultatai, kad be šių veikėjų nebuvo įmanoma sudaryti valdančiosios koalicijos.
    A.Kubilius turi gerą priešnuodį prieš juos: – nepatinka būti koalicijoje, tai varykite iš jos, niekas čia jūsų nelaiko,
    dar pasitelkia humoristinę bendravimo formą tiek su partneriais, tiek su žiniasklaida, tai padeda šioje šizofreniškoje situacijoje.
    Manau, kad zuokininkai su socdemais niekaip nesusitartų dėl keturių pakopų progresinių mokesčių gyventojams, NT mokesčio ir t.t..
    Kai D.Grybauskaitė rimtai kibs į darbus ir išsikvies Algį Gediminą Šemetą ant kilimėlio – bus atleisti varžtai žiniasklaidinikams ir kultūrininkams, dar kokia nors smulkmena, beje, tai rekomendavo padaryti Bačiulis iš „Veido“ per sekmadieninę BTV laidą. Bus tik tokia „auka“, A.Šemeta nebus aukojamas.

 • Orka

  Artūrai, kažkodėl jūs labai jautrus dėl tų koalicijų. :)

  • Orka, nei jautrus, nei ką, man tiesiog smalsu ir įdomu stebėti, kas ten darosi.

 • Linas

  šį kartą turiu visiškai pritarti A.R.Šis balsavimas yra Kubiliui pirma geltona kortelė,parodyta tam,kad jis suprastų,kad nuo šiol balsavimai nebevyks taip sklandžiai,kaip iki šiol.Simptomatiška,kad pasirinktas būtent Šemetos klausimas,žinant kaip Kubilius jį gina.Kita vertus,nemanau,kad naujasis darinys turi kažkokių ilgalaikių perspektyvų:per daug jau marga publika.Šiaip ar taip parlamentinės daugumos aižėjimo procesas neišvengiamai prasidėjo,sakyčiau net kiek per anksti.D.G.iš karto po inauguracijos teks susidurti su menkai valdomu seimu,kuris šiandien sakys „a“,rytoj „b“,o poryt jau „ž“.Dar kartą paprognozuosiu pirmalaikius seimo rinkimus kitais metais,pilnai įmanoma,atsiradus naujai „proprezidentinei“partijai.Tik Valinskui čia džiūgauti nebus ko,truputį nesuprantu jo šiandieninio elgesio.

 • Slyvanosis

  Neramu po prezidento rinkimų tapo seimūnams…
  Strakalioja, keteras šiaušia…
  Neužilgo reiks atnaujintos sudėties vyriausybę tvirtint, todėl ir siuntinėja žinutes premjerui.
  Bet ir prezidentė gali atsiųsti žinutę: nepatvirtinsit vyriausybės sudėties, Tauta išsirinks kitus seimūnus…

 • alio

  o vis dėl to galėtų visokie A.V. ir A.Z. truputį numalšinti savo ambicijas ir kuomet valstybei sunku, pabūti vieningais. neduok die dabar valstybę „vairuoti“ pradėtų mazuroniai ir uspaskichai … o ir šemetai interpeliacijas rengia, tik įdomu ar nors vienas iš tų rengėjų norėtų užimti vietoje jo finansų ministro vietą dabar.

  stiprios abejonės kyla.

 • Pingback: Kubilius diversija Moldovoje. Valinskas nedalyvaus Eurovizijoje()