A.Ramanauskas-Greitai apie debilus, biezdarius ir „fakus“

Iš Vilniaus tarybos nario, žinomo visuomenės veikėjo ir pramogų šou liūto A.Ramanausko-Greitai laiško Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovui D.Radzevičiui:

Mes pratę, kad lietuviškas žurnalistas dažniausiai yra ne tik beraštis debilas, Holokostą rašantis iš mažosios ir metaforas kišantis į kabutes, bet ir bet kam už bet kiek parsiduoti pasiruošęs melagėlis. Mes pratę prie isterikuojančių meluojančių račų, grinevičiūčių ir panašių, nuo savo bigotry ir nuodingų seilių springstančių biezdarių, bet asmeniškai man nauja yra tai, kad LŽS pirmininkas yra ne ką geresnis melagėlis.

Aš neduodu jokio fako apie tai, taisysi tu savo rašliavėlę ar ne. Man tik įdomu, ar atskiri tai, ką sako asmuo apie save ir ką apie jį sako filadelfijai? Kitaip tariant – ar tai buvo sąmoningas melas ar per lėtas procesorius?

dainius.org

… Aš vis dėlto sakyčiau, kad Peliukui reikėtų pasirinkti, kuo jis nori būti: politiku ar šou žvaigžde.

Nes, mano labai subjektyviu supratimu, kas dera Peliukui, tikrai nedera Vilniaus tarybos nariui ir valdančiosios partijos atstovui.

Nebent visa partija jau nusprendė „duoti faką“ visiems savo rinkėjams…

(20 balsų, vidurkis: 3,45 iš 5)
Loading...
 • austras

  Na va, pagaliau pasakė Algis Ramanauskas VISĄ TIESĄ apie račus ir grinevičiūtes. Pagaliau atskleidė jų isterikavimus ir melavimus ir surado reikiamą epitetą „nuo savo nuodingų seilių springstantiems biezdariams“.
  P.S. Ir aš pykstu ant gerbiamo Račo. Bet kažkaip galvoju, kad gal ir praeis… :)

 • mdxacuk

  Tam tikri momentai ir leksika iš šio tinklapio mano kuklia subjektyvia nuomone irgi nelabai tiktų BNS direktoriui arba Prezidentės atstovui Nacionaliniame transliuotojuje. Bet daugelis kažkaip atskiria, tik vienas kitas nelabai.

  • nerijus

   mdxacuk

   Niekad negirdėjau Račo viešai keikiantis
   Nebent kai žaidžia krepšinį :)
   Žinoma jam nepridėjo pliusų kai Lietuvos Dalia jį „įsidėjo į dėžutę“ bet…
   Jis lieka vienas iš tų žurnalistų kurie verti pagarbos už savo pozicijos aiškumą jos nekitimą vien dėl pigaus populiarumo
   Jei sako kad nepatinka tai sako o „nevinioja į vatą“

   Tik įdomu kurį galime vadinti TALENTU
   „Bystrei“ su savo keiksmažodžių arsenalu konservatorių partijoje ar Račą atradusį savyje žurnalistą :)
   Žinoma tai turėtų nuspręsti Mikutavičius Ščiogolevaitė ir Večerskis :)

 • žmogus, berods, kažko neteko. manykime, kad tik pusiausyvros.

 • Juozas

  Kaip yra pasakiusi viena klasikė, šiam žmogui Dievas davė talentą ne del pelno. Tikriausiai talentas tampa didelė kančia kai niekas jo nevertina ir verčia ieškoti skirtingų saviraiškos būdų.

 • aušra maldeikienė

  mano galva tai čia Račui ir Grinevičiūtei komplimentai…
  O beje kas tie bigotry? Čia iš kokios kalbos? Ir apie ką?
  Būdama viena iš beraščių debilių biezdarių su lėtu procesoriumi norėčiau dvasiškai praturtėti ir suprasti šitą naują puikų Lietuvos laukais alsuojantį konservatorių naujadarą…
  O gal tai žodis tik pašvestiesiems iš anos partijos?

  • mdxacuk

   Ponia, čia ne naujadaras, čia grynai angliškas žodis.

   • Arturas

    Fanatizmas?!

   • aušra maldeikienė

    na va malonu, sužinojau naują anglišką žodį — fanatiškias prisirišimas. Tada tikrai turiu už ką padėkoti Greitai.

    • mdxacuk

     Bet jūs galėtumėte pasisemti ir daugiau iš šito kalbos lobyno. Pavyzdžiui, argi jums pedagoginėj praktikoj nepraverstų lakus posakis „Aš neduodu jokio fako…“? Originale tai būtų DGAF. Jūs ko gero net nežinot, kad egzistuoja netgi toks reiškinys kaip DGAF-izmas. Galėtumėt praplėsti ir savo, ir savo mokinių akiratį.

     • Modestas

      Kaip ir antai – STFU

   • Auksinis kardas

    Apie „grynai angliško“ žodžio kilmę galite daugiau sužinoti, tarkime čia:
    http://www.answers.com/topic/bigotry

    Tiesa, ji ne taip jau artima šiandien suteikiamai prasmei, nusakančiai liguistą įsitikinimą savojo matymo absoliutumu.

    Įspūdinga, kaip AR-G savyje geba talpinti įdomesnių žinių ir taiklių vertinimų nuotrupas, jas perteikdamas apgailėtinai sumaitota, pigia kalba, pats springdamas ir spjaudydamasis cituotu liguistumu. Pasaulis pilnas paradoksų.

    • Karde,
     O kodėl nevertinate AR-G per kūrybiškumo prizmę? Gal žiūrėkime į jį kaip į žmogų, drąsiai drėbiantį į akis sistemai tiesą. Tai yra maištas ir sukilimas prieš vyraujančią provincialumo dvasią.

     • nerijus

      Valentinai

      Vertinti galima jo kūrybiškumą ir mokėjimą pasityčioti iš savęs ir iš lietuviškų bruožų
      O kas yras „sistema“ pagal Valentiną :)
      Maištas tęsiasi virš 10 metelių ir nematau tame išsišokime jokios naudos

     • Deja Nerijau. Maištas prasidėjo prieš dvidešimtį metų matant kaip valdžiažmogiai prie lovio veržias ir vėliau punta, bei ieško naudos „bratvai“. SSG nebloga dainelė ten kažkaip niuniuot reikia: „Nušoviau brazauskį lia lia lia lia lia“ ;] Vat. O dabar maištas su CCTV pakilo į aukštesnį lygmenį – internetinai informacijos ir įvaizdžio karai. Turint omenyje, kad šiomis dienomis judinama Linkomanijos hebryte, dar gatvinis Egiukas pasakoja, kaip per 2 mėnesius 60 nekaltybių atėmė, tai Lietuviškai mass medijai liko tik čiulpė ar nečiulpė „bajeriai“. Žmonės žiūri į Jus, dar tik stebi dar tyli, dar prisibijo.

      Dirbkit toliau savo darbus, bet žinokite, kad jau „sudarinėjami sąrašai“ kas kris pirmi šioje nelygioje, visų pirma informacinės erdvės išvalymo kovoje …

      Dar reality žiūrint: teisėjas krito, dar statybininkas …

      Idiliška ramybe spinduliuoja ponas Račas, galvoja valdąs informaciją :D Dešimt balų džiaugiasi iš pavaldinio gavęs :D

     • Auksinis kardas

      Valentinai, suprantu, kad pačiam tai gali būti svarbu, nes tapatiniesi su Ramanausku ir Mikutavičiumi – tokie „my generation“.

      Taip pat žinai, kad kūrybiškumo ir maišto malonumai man nesvetimi, todėl pabandysiu atpasakoti kodėl nemanau Ramanauską nešant šias savybes naudingai.

      Pradėsiu nuo to, kad matau siaubingai daug bendro tarp to, ką gyvenime daro Ramanauskas bei koks tandemas Baukutė-Rupulevičius. Supaprastinę, turėtume šikimą kitiems ant galvų, nesukant dėl to savosios, ir forsuojant išsisukimą iš bet kokios kelyje pasitaikiusios keblios situacijos, kylančios dėl drąsaus požiūrio į gyvenimą. Ramanauskas pasakys, kad jo dergtinį šnekėjimą visuomet galima sutraukti kabutėse, Baukutė – kad ji tik iš kitų girdėjusi, kur esąs jai patikėtas „pareigoms vykdyti skirtas“ brangus turtas. Po viso maišto lieka tik trys pižonai.

      Koks sutapimas, abu su Baukute savo „kūrybos“ personažais nešdavo itin kuklų įnašą šalies kultūrai. Be abejo, kažkam tai – pirmarūšė pramoga.

      Sutinku, KAI KURIUOSE Ramanausko vaidmenyse gausu išradingumo, ir TIK TODĖL jis dar nesikapsto šou verslo konteineriuose, apie veiklą politikoje nieko negirdėjau. Tam tikra tvirto, savimi pasitikinčio žmogaus laikysena imponuoja, tai tiesa, bet jei vertiname asmenį, turime arba sumuoti viską, ką nuveikęs, arba vertinti paskiras išraiškas, jų nedangstant kitomis. Ieškoti teigiamos sumos, Valentinai, šiuo atveju tave verčia išankstinis šališkumas, tapatinimasis su savo herojumi, ir jo idealizavimas.

      Kaip paaiškintum vien Ramanausko šnekėjimo gausius flirtus su svetimomis kalbomis (sutirštinti tarpuvarčių žargonai tebūnie paaukoti tikram ar menamam autentiškumui)? Perkaitimu geriausiuose užsienio universitetuose, iš kur ir gabena mums vežimus savo kultūros? Skoloje jam, turbūt, esame bent „ačiū“?

      Aišku, pats pridurčiau „nereikia“ – civilizuotoje šalyje ir bet koks pankelis turi savigarbos.

     • Musė

      Auksinis karde, gražiai čia parašėte, bet aš visiškai nesutinku dėl Baukutės ir Algio. Už Baukutės chamiškų blevyzgų ir keiksmų slepiasi buka, nyki ir neraštinga boba, kuri kitaip savęs išreikšti tiesiog nemoka. Už chamiškų Algio blevyzgų slepiasi aštrus protas ir maištingas, revoliucingas charakteris, kuris sąmoningai pasirinko tokią išraiškos formą, nes įsitikino, kad ji yra paveiki.
      Pvz, AG išvadino A. Račą populistine beždžionėle – tas iškart sureagavo ir pašventė visą savo gyvenimą AG persekiojimui ir demaskavimui :)

     • Auksinis kardas

      Na taip, Muse, bet turbūt pastebėsite, kad išraiškos paveikumas pasirinktas lygiai tas pats, kokį pasirenka mažvaikis, dažniau už bendraamžius kalboje įterpiantis keiksmažodį. Ar jums kelia susižavėjimą pastarasis? Taip, visi numanome už to esant visai netgi šiokios-tokios smegeninės, betgi pigias priemones žaidimui irgi pasirinko ne kas kitas. Vien proto parūpintas paveikumas nestatytų išskirtinėn greton? Taigis, būtent.

      Revoliucingas charakteris? Ko jis neeksportuoja revoliucijos TS-LKD? Dirba tamponu supertortuose. Su visa nuslėpta simpatija – už minusus reikia ir atsakyti.

      Šio šmirgelio fenomenas – kad jis sugeba patraukliai supakuoti ir parduoti brudo ir gabumų gaminius, o stebėtojai, matydami vienus vaidmenis, visuomet išlaiko omenyje intriguojančius kitus. Gabus vertelga.

     • Musė

      Gabus vertelga? Ai, supratau – tai jums pavydas bambą griaužia? :)

     • Regis

      Karde, esi nepakartojamas.. Neįmanoma susilaikyti nepaleidus susižavėjimo garsų.

      „Revoliucingas charakteris? Ko jis neeksportuoja revoliucijos TS-LKD? Dirba tamponu supertortuose“

      „Šio šmirgelio fenomenas – kad jis sugeba patraukliai supakuoti ir parduoti brudo ir gabumų gaminius, o stebėtojai, matydami vienus vaidmenis, visuomet išlaiko omenyje intriguojančius kitus. Gabus vertelga“

      Gal tik išdrįsiu pagalvoti, kad tai, kad jam visai neblogai sekasi ne tiek nusako jo gabumus, kiek mūsų negabumus?

     • Auksinis kardas

      Kad nei aš jam pirkėjas, nei tapatus pardavėjas, mūsų trajektorijos nesikerta. Štai, stato kažką ant blakstienų dėl to, kad neprisistatė kritiku, o pristatė kitas pristatantysis. Šitaip epiškai prisikabinti ne kiekvienas gali, oi gabus, išsivėmė Radzevičiui ant skverno, aptikęs dingstį.

      Ko pavydėti? Partijon sunku įsirašyti? Valinskas prirašė tokių visą naują partiją. Pasirinkti kokią auką ir iškoneveikti? Brūžintis ekranuose? Darbas toks. Kai ten ką padoresnio sukuria – neatimsi, padaryta. Betgi ne apie tai kalbame, o apie reiškinį ir jo vietą gyvenime. O reiškinys pasitaikė iš dviejų skirtingų dalių.

      Kitam jis gali būti teisingo gyvenimo simbolis – tuomet suprantu, galima pavydėti. Užteks.

     • Karde,
      Vertinu jūsų nuomonę, bet manau, kad jūs nesuprantate vieno esminio dalyko. Algio Greitai kūryba atskleidžia Lietuvos skaudulius ir sopulius. O pagrindinis Lietuvos sopulys yra jos žmonių tamsumas, reakcingumas, provincialumas ir bukumas. Gal jums ir nepatinka, gal ne visi tokie, bet jei norite pamatyti Lietuvą realią kokia ji yra, žiūrėkite Algį Greitai. Tipinis žurnalistas tai Filadelfijus. Tipinis politikas – Bronius. Tipinis pensininkas – Albinas. Tipinis turgaus prekeivis – Mindė. Tipiniai proletarai – Masonai. Tipinis jaunimas – litovcai. Tipiniai kalbininkai – kalbajobai. Gal trūksta dar ofiso žiurkytės personažo, tokio vidutinio vadybininko kaip aš ir tipinio intelektualo personažo. Greitai išskrodė mūsų visuomenę ir pateikė jos patį šlykščiausią, nemaloniausią veidą. Šia savo veikla jis daro tą patį, ką ir Šarūnas Sauka – demonstruoja mūsų šlykščius vidurius ir šlykščias sieliūkštes. Ir daro jis tai genialiai. Jei kam nepatinka, tai reiškia nemėgstate žiūrėti į veidrodį ir matyti save. Pasipiktinę tariamu chamizmu ir obsceniškumu, jūs nepastebite, kad Algio Greitai teigiama veiklos įtaka jaučiasi žymiai plačiau nei jums atrodo. Rodydamas mums mus pačius, jis duoda šansą mums išsigydyti nuo provincialumo. Šito jums ir linkiu :)

    • Auksinis kardas

     Valentinai, jau kuo sergu, matyt tuo ir toliau sirgsiu. Gal man net tai patinka – gali šitaip būti? Už ką ir ačiū.

     O štai ką daugina savo išraiškomis šis kūrėjas, o ką mažina – klausimas lieka atviras. Atmeskime mitus, pritempimus. Štai, kūrėjo laiškas Radzevičiui – jis buvo veiksmingas, jis įnešė kultūros per stulbinantį jos vengimą. Šitaip? Kitoks dergtinių realijų kimšimas viešon erdvėn – čia toks išsivadavimo judėjimas?

     Čia kaip su alkoholiu ar rūkalais žmonės kovoja daugiau jų naudodami. Aš, aišku, kaimietis, nesuprantu, kad iš tikro viskas yra atvirkščiai. Bet pačiam, Valentinai, irgi nuoširdžiai palinkėsiu išsikapanoti iš to mentalinio geto, kurį įruošti patikėjote ramanauskams – mikutavičiams.

     Darkart: veikėjo atvejis yra, vienoje jo snobiškai mėgiamų kalbų – mixed bag. Yra gabumų, išmonės, yra atkaklaus darbo, yra geranoriškumo bendraujant su gyvais žmonėmis. Valio. Bet yra sąmoningas šokiruojančios žemumo pasirinkimas ir dauginimas, grūdimas visiškos piguvos ir chamiškumo. Rovimasis į viešuosius asmenis su tokia praktika – naikinanti antimaterija. Čia joks valio nepriklauso. Taigi, apverst monetos viena puse tiesiog neišeis, jei vertinti objektyviai. O subjektyviai vertinti galima, prašom, tik gaila, kad tam vertinimui nerūpi objektyvumas ir, sakyčiau, savigarba.

     • lida

      Va kardas dėstydamas savo subjektyvią nuomonę tai jau absoliučiai auksiniai objektyvus. Tame tarpe ir kalbėdamas apie kitų savigarbą. Ir tik dėl dar didesnio savo samrotavimų objektyvumo kažkodėl Valentinui vis prikiša Mikutavičių. Iškart matyti, kokios personalijos objektyviai nepatinka.

     • Aš save laikau vienu iš Ramanausko talento gerbėjų. Jūs pasižiūrėkite senąsias Radioshow laidas, kur dar tos lėlės… Tikrai neblogai ir nors toms laidoms gal 10 metų, bet net ir dabar jos aktualios. Vulgarumo Ramanauskui netrūksta, tas tiesa. Jo trūkumas, kad jis tiesiog už kiekvieną savo nusiperdimą ir atsiraugėjimą gauna pinigus ir, manau, neblogus. Na tai ir stengiasi kuo daugiau raugėti ir bezdėti…:) Ką padarysi – viskam savo kaina.

     • Lida,
      Mes dėl Mikutavičiaus su Auksiniu Kardu buvome stipriai susikirtę pas Ligitą.
      Auksinis kardas yra ypatingai aukštai išlavintos estetinės erudicijos ir skonio žmogus, todėl aš suprantu jo poziciją, nors ir nepritariu. Kūryba per destrukciją irgi kūryba, nors ne visiems priimtina.

     • Auksinis kardas

      lida, esame kadaise panašiomis temomis kalbėję su Valentinu kitur. Man rodos, kad jį daugmaž supratau tada, o ir dabar. Pačiai šiek tiek gali atrodyti keistai be kai kurių dėlionės detalių, nenuostabu.

      Bet kuriuo atveju, manau, kad su Valentinu aukščiau asmeniškumų, specifikos iškeliame norą susikalbėti, o tai leidžia pasipasakoti gana atvirai, ir visiškai netrukdo ilgalaikei tarpusavio pagarbai, kurią tegaliu patikinti esant. Šios diskusijos objektas yra ką gerbia, ir ko ne, aptariamas asmuo, bei kitų asmenų savybės santykyje su tuo, ne tarpusavio santykiuose.

     • Auksinis kardas

      Valentinai, turėtum prisipažinti, kad kūryba per prieštaringumą mano skoniui labai netgi nesvetima. Todėl būtų klaidinga manyti, kad nepakankamai suvokiu kas yra ir ką veikia, kuo disponuoja Algis Ramanauskas-Greitai. Vienareikšmiškai prieštarauju stebimo disponavimo vertingumui duotame kontekste – jis krenta iš estetikos, jis nėra kuriantis, jis naikina savo garbintoją.

  • gie

   Galima gi ir išversti dėstytojai, čia gi anglų, ne rusų kalba…
   Bigotry – Kietakaktiškumas, nepripažinimas kitokios, negu savo nuomonės, tikėjimo, etc.

   • Nepagavai ironiniskos gaideles: jau kam kam, bet ne konservatoriams apie bigotry kalbeti. Bet jei jau kalba, tai turetu lietuviskai, nes jie netrukus jau tures sito dalyko monopoli Lietuvoje. Tai gal nemokyk vis delto destytoju;)

 • nerijus

  „Bystrei“ reikalingas tiek kiek reikia energijos nuspausti myGtuką balsavimo metu
  Niekada nei mačiau nei girdėjau kad jis posėdyje pasisakytų išsakytų savo pasiūlymus
  Holokostu galima vadinti ir lietuvių trėmimus pagal jo reikšmę „visiškas sunaikinimas“

  • Auksinis kardas

   nerijau, tikiuosi skyrybos ženklus pamažu grąžinsi, bet šiuo metu tavo įrašai ir pakankamas ‘g’ kiekis atrodo labai neprastai ;-) Puikus pagrindas šiuos taisyklingai išdėlioti.

   Tikiuosi, neįsižeidei, kad paspaudžiau labiau paisyti taisyklingumo – kiek suprantu, ir pats jauti malonumą rašydamas tvarkingai, o tai yra šaunu. Jei mano patarimai tau atrodo priimtini, sekančiu žingsniu siūlyčiau drąsiai ženklinti sakinių pabaigas. Kiek žinau, tam turime taškus, daugtaškius (…), šauktukus ir klaustukus. Tarpusavyje juos kartais galima ir derinti, bet verta pradėti nuo paprasto, aiškaus naudojimo po vieną iš jų, atitinkamai sakinio prasmei reikšti. Po skiriamojo ženklo, kaip taisyklė, privalo būti ir tarpas.

   • nerijus

    Auksinis karde

    Ačiū kad skiriate tiek dėmesio asmenybei „nerijus“
    Bet man to dėmesio tikrai nereikia nes nesu Greitai
    Neturiu priežasties įsižeisti nes gerbiu tuos kurie vertina ir kitokias mintis o ne strimgalviais puola įnkšti ir įžeidinėti
    Be to
    Kableliai ir visa kita dingo po susirašinėjimo su Vaidu
    Paėmiau pavyzdį iš rašytojos Marie Claire Blais :)
    Patogu
    Žmogus gali pats nuspręsti kur turi būti klaustukas o kur kablelis
    Praktiška

    • Tai jau yra konceptualu. Gerbiu tokią poziciją. Maištas prieš kablelius ir taškus. Sakyčiau labai artima Algio Greitai kovai prieš kalbajobus :)

    • Auksinis kardas

     Na, dabar, kai žinome Naująją Koncepciją, tegalime palinkėti jai mažiau kliūčių gyvenime ir skaitytojų akyse :-) Bet jei kada pradėsi dėlioti sakinio pabaigos skyrybą, sukaupsiu drąsą vėl pasiūlyti draugo petį, jei tik to prireiktų. Tebūnie tai sutartas nebylus ženklas.

    • mdxacuk

     Dar galėtumėt nepalikti ir tarpų. Sutaupytumėt vietos. Labai praktiška SMS.

     • nerijus

      mdxacuk

      Bus sunku rašyti kiekvieną žodį pradedant Didžiąja raide

      BetIdėjaVertaDėmesio ;)

      Auksinis karde

      Sutarėm :)

    • Vaidas

     Atsiprašau visų, tebebandančių skaityti nerijaus komentarus ir vargstančių dėl skyrybos ženklų stokos. Tikrai nesiekiau šio komentatoriaus pasisakymų kokybės suprastėjimo, intencija buvo netgi priešinga. Deja… :)

 • nerijus

  Greitai savo laiške Radzevičiui neigai jog jis politikas
  Tik įdomu kokio briedo jis trina savivaldybės kėdę tarybos sueigos metu
  Priklausymas partijai „uždeda štampą“ POLITIKAS ir tuo labiau kai su ta partija žengi koja kojon į rinkimus kaip jos deleguojamas pareiškėjas užimti vietą taryboje ar kitur
  Įdomu būtų išgirsti iš savo šeimos daktarės kad ji nėra daktarė nes viešai taip niekur nereiškė neteigė o ligoninėje sėdi dirba vien dėl to kad ją delegavo dirbti KMU ar Sveikatos apsaugos ministerija :)

 • Susidarau vaizdą, kad ir p. Račui sunkoka kartais atskirti save nuo BNS ar pakęsti kritiką bei „etaloninius“ palyginimus :) Žvelgiant iš kitos pusės, matyt Peliukas irgi paskaitinėja šį blog’ą, todėl galite pasidžiaugt bent tuo.
  Didesnė bėda slypi kalbos skurdume ir mąstysenoje. Paskaičius cituojamą tekstą (viešo asmens) darosi graudu. Jei A.Ramanauskui-Greitai toks svarbus holokaustas, gal pradžiai vertėtų išmoktų rašyt ir kalbėt be svetimybių ir barbarizmų? Galėtų pvz. Peliukas aplankyti Saulėną, gautų itin vertingų patarimų lietuvių filologijos klausimais ir vaidmenų įkūnijimo.

  • Arturas

   Na, čia jūs pataikėte tiesiai į temą:) Citata iš minimo interviu(http://www.atgimimas.lt/articles.php?id=1254337764):

   – Klausimas, kurį galėtų manęs paklausti kinkadrebiai spaudos vyr. redaktoriai, būtų „kaip mums reaguoti į mūsų kalbos dogmatikus, kažkodėl vadinamus kalbininkais?” Mano atsakymas – ignoruoti kaip ignoruojame silpnapročius ir netikėti jų grasinimais imtis sankcijų dėl kažkokios lietuvių kalbos inspekcijos ar komisijos ar tribunolo susigalvotų silpnaprotysčių nepaisymo. Viską galima sudėti į kabutes ir parašyti, kad pašnekovo pageidavimu jo kalba nebuvo taisoma. Reikia pagaliau suvokti, kad žmogus ar jų grupė, teigianti, kad reikia kirčiuoti Gabana (Dolce & Gabbana), yra paprasčiausi šarikovai, ir šarikovai jie yra ne dėl to, kad siūlo visišką idiotizmą, nuo kurio linksta ausys, o todėl, kad kiša savo knisles į tikrines sąvokas, kur jų kompetencija baigiasi, net nebandžiusi prasidėt.

  • Žilvinai, jei nesunku būtų, gal pasakytumėte, kokie konkretūs faktai jums leido susidaryti vaizdą, kad “ p. Račui sunkoka kartais atskirti save nuo BNS ar pakęsti kritiką bei “etaloninius” palyginimus“.

   Būtų labai smalsu išgirsti.

   Iš anskto dėkoju.

 • gie

  Man patinka Račo apibendrinimai: „Nebent visa partija jau nusprendė “duoti faką” visiems savo rinkėjams… “
  A. Greitai – jautri tema, matyt.

  • gie, jūs teisus. Greitai – jautri tema… bent jau turėtų būti TS-LKDP. Ir apskritai visiems, kam bent kiek rūpi Lietuvos politinė kultūra ir politika apskritai.

   • Kostas

    aš manau tai jautri tema ne tik partijai bet ir visai Lietuvos kultūrai. Nes tokių žmonių rodymasis viešojoje erdvėje turėtų būti rimtai apgalvojamas. Kas galėtų pasakyti ką gero davė žmonėms radijoshow ir kitos nesąmonės? Ko nepasakysi apie atgimimo metu kiek pamenu rodomą „Veidrodį“ :)

   • gie

    Na taip, Greitai trūksta tokio subtilumo bendravime. Bet ar čia jis bendrauja kaip tarybos narys ar TS atstovas? Nemanau. Čia jis atstovauja grynai save. Sveikintina, šiaip. Nes žurnalistas irgi turi atsakyti už savo žodžius. Kad ir kaip nemandagiai prašoma.
    O dėl isterikuojančių račų bei bigotry … šito Post’o fone ir tone pats pastebėjimas gali ir neatrodyti klaidingas. Kartais reikia leisti žmonėms tavęs nemėgti ir nereaguoti į nesamones arba bent palaukt :) .

 • Benedikta Vaivadaitė

  Eilinį kartą „sublizgėjo“ A.Ramanauskas-Greitai. Puikybė ir tuštumas, daugiau nieko.

 • D.

  Algio G. žodiniam chuliganizmui žalia šviesa uždegta jau keliolika metų. Daugelis tam pataikauja. Iš baimės. Vienas, kitas drąsesnis žmogus, nebijantis pasakyti, kad jis per daug sau leidžia išvadinami biezdariais…

  Algio G. jumoras išgaruoja tik tada, kai gauna į snukį (Ivanovo akcija). Tuomet jis bėga skųstis teisman. Tačiau jei kas nors patampytų Algį G. po teismus, manau daug jo bajerių neliktų…

  • nerijus

   Stebiuosi kai personažas „bronius ( jei neklystu ) teisman padavė pilietį nepersonažą Ivanovą ( kad ir kas jis bebūtų )
   Precedentas
   Kai personažas „bronius“ stumdosi keikiasi ir tuom rodo nepagarbą kalbai mokydamas jaunająją kartą viskas normalu
   Kai už savo išsišokimus gauna per aknius išblykšta ir praranda savitvardą peronažas „bronius“ atsiverčia į A R Greitai
   Iliuzionistas :)

 • s8nm

  A.Greitai reikšmė tiesiogiai proporcinga ištartų keiksmažodžių kiekiui. Tai persireikšminęs komerciškai įpakuoto rusiškojo zonos folkloro pardavėjas. Sprendžiant iš to, kad pradėjo dirbti šlamštlaidėje Supertortas, tokio perpakuoto „jumoro“ paklausa išsisėmė. Cheap, Algis, very cheap taip sakant.

 • orbit

  O dėl filadelfiškų žurnalistų A.G. tikrai neklysta!

  • orbit, kad palaikydamas A.G, galėtumėte konkrečių pavyzdžių. Kad ir kokias penkias tų „filadelfijų“ pavardes, pavyzdžiui. Su trumpais argumentais, kodėl jie „filadelfijai“.

   • Xalabokaz

    Jeigu galima, kiek kitu aspektu klausimą turiu. Ne apie filadelfijus. Apie žurnalistus. Taip, kaip aš suprantu, žurnalistas specializuojasi kažkurioje srityje ir rašo straipsnius remdamasis savo atlikta analize, žiniomis, įžvalgomis ir pan. Imkite paprasčiausią šiomis dienomis populiarų pavyzdį. Valstybės biudžetą. Kiek aš suprantu, dabar kiekvienas bent kiek save gerbiantis LT gyventojas turi nuomonę apie biudžetą. Tas nuomones turi politikai, partijos, ekspertai ir, be jokios abejonės, žurnalistai. Ir čia yra vienas „bet“. Tam, kad būtų galima parašyti tinkamo lygio straipsnį, mano požiūriu, reikia išmanyti savo sritį daug geriau negu vidutinis statistinis gyventojas ir ne blogesniu lygiu negu pavyzdžiui, biudžetą parengę specialistai. Ar galima įsivaizduoti, kad Lietuvoje yra žurnalistas nuo pradžios iki pabaigos žinantis ir suprantantis biudžetinį procesą? Nežinau. Nes tam, kad išsakyti savo nuomonę žurnalistikos klausimais, reikia žurnalistiką išmanyti ne prasčiau negu bent vidutiniokas žurnalistas. Tačiau čia ir kyla paradoksas. Žurnalistai kažkodėl turi teisę be didesnio išmanymo reikšti savo nuomonę viešumoje ir tai pateikti kaip savotišką, galbūt net nekvestionuojamą tiesą (o esant bėdai pasakyti, kad tai buvo nuomonė). Todėl apie žurnalistikos lygį galiu spręsti tik netiesiogiai, skaitydamas kai kuriuos „rimtus“ straipsnius žiniasklaidoje, nuo kurių „lygio“ neretai šiaušiasi plaukai. Galbūt ir A.G. domėdamasis kai kuriomis sritimis susidarė nelabai žurnalistikai palankų vaizdą. Aš asmeniškai turbūt labai nedaugelį žurnalistų galėčiau vadinti šiuo vardu. Manau jis yra nuvalkiotas ir „devalvuotas“. Absoliuti šios veiklos pakraipos atstovų dauguma yra žiniasklaidininkai, žurnalistika lieka švelniai rusvai-rausva iliuzija. Būtent tokios spalvos kaip „Financial Times“. Ir tokio lygio. Tik va, klausimas, ar tokio lygio žurnalistikai Lietuvoje yra paklausa?
    p.s. turbūt paklausite, kodėl kaip pavyzdį paminėjau biudžetą? – atsakysiu, – turbūt todėl, kad vis dar bandau atsigauti nuo mūsų Seimo pirmininkės „žaibiško“ pritarimo vieno iš bankų atstovo siūlymui ir mintims apie keturių darbo dienų savaitę. Ir galvoju, ar įsivaizduojate, pavyzdžiui, B.Obamą ar A.Merkel pasielgiant tapačiai? (t.y. pritariant kažkam, ko pats nei trupučio nesupranti). Aš kažkodėl tais ne. Ir tiesą sakant iki šios savaitės negalėjau įsivaizduoti, kad kažkas tokio gali atsitikti LT. Bet atsitiko. Turbūt tikrai krizė.

   • Labas vakaras, leidau sau įsikišti.

    Pirmi du filadelfijai: Rūta Grinevičiūtė ir jos buldogas su mikrofonu (paskutinė „paskutinė instancija“ laida apie energetika ir kitos… > pagrindiniai akcentai – prabangus Stonio garažas. Analizė apgailėtina.
    Trečias filadelfijus – A. Kudabienė. (Laida apie homoseksualus pvz.)

    Ketvirtas filadelfijus – V. Savukynas („Savaitės“ interviu – vien „pikto ir aštraus žurnalisto“ pozos, uždavinėjant nelogiškus klausimus, visiškai negirdint pašnekovo argumentacijos)

    jei lietuvišką televiziją žiurėčiau dažniau, atsiminčiau ir penktą filadelfijų bet… Čia ne apie A. Greitai

 • Juozas iš Anglijos

  Paprasčiausiai Greitai buvo ant bangos būtent tada kai nepriklausomoje Lietuvoje atsirado toks dalykas kaip „Radioshow“ ir pagal to meto jaunimo mentalitetą tai buvo kažkas naujo ir tiesioginiai keiksmažodžiai i eterį bei tiesioginis valdžios „maišymas su š…“ buvo naujiena. Kaip ten bebūtų jie tai darė pirmieji. O dabar tiesiog kartais juokinga pažiūrėjus kad praėjo daugiau nei dešimt metų o iš esmės Greitai varo viską pagal ta patį scenarijų..Vien žiūrint i jį ne kaip i politiką o kaip i artistą reikėtų gi kažką naujo sugalvot , ne tik atsiraugėt i eterį ir peruką užsidėt. O jejgu dėl politikos tai čia dar klausimas kas geriau ar kai politikas susikūręs savo sugalvotą personažą kalba personažo vardu ar kai seimo nariai nuomuojasi mašiną uz tris tūkstančius per mėnesį iš valstybės kišenės ar jei ir nesinuomuoja tai su savo kokį šviesofora išverčia :)

  • Auksinis kardas

   Juozai, šviesoforais čia vartomi irgi nuomotomis – žmonos vardu, jei pačiam dar neišeina.

 • Vieno dalyko nesuprantu. Ar galima [etine prasme] viešai cituoti asmeniškai siųstą laišką?

  • kinomeka, klausimas, gan sudėtingas. Bet šiuo atveju aš sakyčiau ne tik galima, bet ir būtina.

   Laiškas buvo atsakas Dainiui į viešą įrašą jo tinklaraštyje, jį pasirašė viešas asmuo ir politikas A.Ramanauskas-Greitai.

   Sakyčiau, visuomenė turi teisę žinoti, kuo gyvena jų rinktas politikas ir žmogus, nuolat šmėžuojantis TV ekranuose.

   Nuslėpti, kaip su kitais bendrauja „visuomenės veikėju“ vadinamas asmuo, mano supratimu, būtų neleistinas neveikimas:)

   Juo labiau, kad A.G laiške nebuvo prašymo jo minčių neviešinti.

 • Kawianskas

  Manau, kad Artūras Račas jaučiasi įžeistas ir dėl to nevisiškai objektyvus. Tiksliau, tikrai yra įžeistas ir jau ne vieną kartą. Kaip Algis Greitai prisipažįsta, jis yra „snobas ir arogantiškas šiknius“.
  Tačiau tai nekeičia to fakto, kad peliukai kaip politologai yra drąsūs ir dažnai taiklūs. Ir Algis Greitai yra teisus sakydamas, kad dalis Lietuvos žurnalistų yra siauro akiračio, o daliai yra nusispjaut ką rašyti, kad tiktai gerai mokėtų.
  Algis Greitai patinka labai nemažai grupei žmonių. Negi manot, kad vien tik dėl keiksmažodžių gausos.
  p.s. Nesu jo gerbėjas.

  • nerijus

   Žinoma kad ne dėl vartojamų keiksmų jis tapo populiarus o dėl personažų kurie juos vartoja

   Peliukų komentarus kuria o ne peliukai jie tik pateikia visuomenei

   Keista kai konservatorių tarpe kurie deklaruoja meilę Tėvynei kalbai pagarbą tremtiniams partizanams toks žmogus vien dėl jo naudos partijoje kaip žinomo visuomenėje nekreipiamas joks dėmesys į jo elgesį ir kuriamus personažus

   Pigu

 • fsm

  Čia rimtai Ramanauskas tokį laišką parašė? Visiškas degradas.

 • Kad A. Ramanauskas – Greitai nelabai gražias mintis leidžia į pasaulį ir kaip personažas, ir kaip asmenybė – senas reiškinys. Kad po jo kandžiais pasisakymais neretai būna ir tiesos krislelių – taip pat tiesa. O kiek tiesos šioje ištraukoje, galėtų spręst kiekvienas pagal savikritiškumo lygį.

 • A.G.

  Be reikalo čia pergyvena publika.
  Neišnyks juk partija dėl vieno jos narių išdaigų.
  Tikrai manau ne visi Tėvynės sąjungos nariai pritaria savo kolegai. Praktiškai beveik visa mano aplinka tos partijos gerbėjai ir nei iš vieno ligšiol negirdėjau, kad gerbtų šį politiką.
  Kaip ir Lietuvos surusinimui žmonės priešinosi, taip priešinsis ir pavojui iš kitos pusės (nors ir vienu, ir dabar kitu atveju… toliau žinote patys).
  Tačiau dar pora metų pastovių panašių partijos nario kreipimūsi į Tautą, gali visai partijai labai pakenkti. Kuomet ji, kaip ir kitos išgyvena ne kokias dienas ir taip šiandien, o rytoj matyt dar sunkesnes.
  Nes neapykanta lietuviui (jis gi paprastai yra truputį iš tiesų nevalyvas, melagėlis, pijokėlis ir t.t.) – pagaliau žmonėms išvirs su jų tokia pat neapykanta partijai.
  Ne sžmonės gali pamanyti nekaip ne tik apie šį partijos narį, bet ir apie visą partiją.
  Visgi žinau, kad Tėvynės sąjungoje yra labai daug padorių žmonių ir manau reikia palikti jiems aiškintis su tuo smalos šaukštu.
  Yra daroma vadinamoje dešinėje viena klaida – draugas tas, kuris nekenčia komunistų (kažkada buvo banditai, dabar…). Nors tų komunistų Lietuvoje, bent 1988-1989 m. jau ir nebuvo, o gal jau ir nuo kokių 1980 metų.
  Tai tiesiog daugiau savo nesėkmių patesinimui atsiradęs žodis.

  • Ogis@Co

   A.G. parase: „Nors tų komunistų Lietuvoje, bent 1988-1989 m. jau ir nebuvo, o gal jau ir nuo kokių 1980 metų“

   Na ir fantazuoji, zmogau :)
   Matyt, niekas Lietuvos istorijos nepapasakojo…
   1980m graziai susede uzrakintoj mokyklos salej (kad nepabegtumem) rymodavom per komjaunimo susirinkimus, besiklausydami dedziu-komunistu prakalbu.
   Po to dar spejom ir tarybinej armijoj atitarnaut, kai kas is moksladraugiu Cernobili uzgesino…
   O jau Sajudziui prasidejus, 1989m Vilniaus universitete buvau atviru tekstu kalbinamas stoti i TSKP :)
   Pradeciau cia pavardes mineti, biski triuksmas uzkiltu.

   • mdxacuk

    A.G. 1988 pats jaukiai sėdėjo Melioracijos ir vandens ūkio ministerijoj M. Melnikaitės gatvėj ir ardė partiją iš vidaus. Tai jam geriau žinot, kiek tas darbas nepriklausomybės labui buvo tuomet pažengęs.

   • A.G.

    Komunistas – kuris tiki komunistine doktrina. Tokių nebuvo, jei nekalbėsime apie vienetus (beje iš tų kelių vienetų, kuriuos pažinau, gal ne tiek, kaip pripažįstančius komunistinę doktriną, bet kaip aršius partiečius – likimas juos gal apšvietė ir tapo Sąjūdžio vedlių artimiausiais padėjėjais… o vienas iš jų buvo net LKP ministerijos biuro narys).
    Dalis gavo r. bilietukus su pareigomis ir jiems nereikėjo stovėti tose ilgose eilėse, siekiant gauti tą bilietuką, – kelialapį prie lovio. O eilės būvo labai ilgos, nes kad vienam galėtų duoti tą r. bilietuką – turėdavo 10 suagituoti darbininkų ar kolūkiečių. O tai matomai buvo ne lengva.
    Mūsų giminėje nebuvo nei vieno, kuris būtų turėjęs tą r. bilietuką.
    Kada mane pervedinėjo iš instituto į ministeriją, atsakingas pareigas, – pasiūlė. Atsisakiau. Ne dėl to, kad esu ištremtos, išžudytos giminės atstovas – tiesiog dėl to, kad iš mano pusės būtų buvę ne etiška nuskriausti kažką iš taip kantriai toje eilėje stovinčių, prie to r. bilietuko (kelialapio prie lovio). Tuomet etiketas kai kam dar buvo šventas reikalas.
    Po to, tai, kad to r. bilietuko neturėjau – buvo niuansų. Bet vis vien, niekas kitas man, išskyrus ministrą, pakamandavoti nedrįsdavo. Kaip ir dabar netrukdo tai, kad nesu partinis – man gyvenime dar negimė tas, kuris galėtų man pakamandavoti.

 • Jeigu jau A.Greitai pradėjo žurnaliūgom e-mailus rašinėt, tai ženklas, kad taikstytis su esama padėtimi nebegalima. Mergelė Lietuvėlė galutinai išprievartauta parsidavėlių, prisiplakėlių ir dar visokiausio plauko prisitaikėlių, tad neužmirškit gatvėse būti atsargesni, nes netyčia galite paslysti ant ledo! Aš ir mano hebra palaiko Algiuką – rinksim jį į kitą seimą ;]

 • Troja

  Aš pasakyčiau, kad tas laiškas yra lyg viešas šlapinimasis prie katedros. Ir manau, kad į visa tai Artūrai, nereikėjo reaguoti bent jau savo tinklaraštyje. Nesvaru, kad tai teisė žinoti ir panašiai. Bet kartais verta kai ko nematyti, kad nenusileistumėme iki AG lygio :) Čia šiaip pastabėlė. Nieko pikto ir nieko įžeidžiančio.

 • Matau,kad be manęs šį kartą neišsiaiškinsime teisybės. Taigi, išklausykite teisybę.
  Dėl ginčo tarp Radzevičiaus ir Ramanausko. Akivaizdu, kad Radzevičius suklydo parašydamas, jog Algis Greitai save pristato visuomenės kritiku. A.G. pareikalavo paaiškinti ir atsiprašyti už žinomai klaidingos informacijos skleidimą. D.G. taip ir padarė. Tai yra reikalo esmė.
  Dabar apie neesminius dalykus, kuriuos kažkodėl visi iškelia į pirmą planą. Tiek Artūras tiek Maldeikienė pabrėžia, kad A.G. yra konservatorių partijos narys. Tuo tarpu pats Artūras nuolatos pyksta, kai kas nors šiame bloge jį kritikuoja teigdamas, kad tokia leksika, toks požiūris į komentatorius netinka BNS direktoriui. Račo atsakymas būna visada vienas – Račas BNS vadovas Račas Tinklaraštininkas yra skirtingi dalykai. Taip ir čia. Algis Ramanauskas konsvervatorius ir Algis Greitai šoumenas yra skirtingi dalykai. A.G. pasisakymų susiejimas su konservatoriais atkleidžia kompleksus,baimes ir neapykants. Štai Maldeikienė yra prisipažinus (kiek pamenu), kad nekenčia konservatorių, manau, greičiausiai todėl, kad jie nuskriaudė Maldeikį, kai jis darė didžiausią gyvenimo klaidą – bendradarbiavo su Paksu.
  Dar daugeliui Algio Greitai maniera. Čia vėl reikia skirti du dalykus: Algio Greitai įtūžį ir jo leksiką. Dėl įtūžio, tai akivaizdu, kad jis nemėgsta, netgi nekenčia žurnalistų. Bet prisiminke Račo įtūžį kovojant prie Leo.lt ir vyskupų bandymus įtakoti medicinines mokymo programas. O Račo neapykanta ir įtūžis prieš Fredį ar Adamkų? Čia aš neteigiu kad tai blogai, tiesiog sakau, kad kai kurie žmonės aistringai reiškia savo požiūrius. Ne mažesnį įtūžį demonstruoja ir Aušra Maldeikienė, šaukdama, kad ši šalis pralošta. Manau, kad jei kas pykčiometru išmatuotų šių trijų visuomenės veikėjų įtūžį, nesu tikras, kurio būtų stipriausias. Bet tai nėra blogai. Tai yra gerai, kai žmonės turi poziciją.
  Dėl Algio Greitai leksikos. Nieko naujo čia nepamatėme. Prisiminkime, kad būtent jis ir įnešė į lietuvių vartoseną žurnalisto kaip Filadelfijaus įvaizdį. Gal buvo šiek tiek anglizmų, tačiau Algis Greitai visada garsėjo kaip kosmopolitas, nekenčiantis lietuviško provincialumo. Labai gerai, kai egzistuoja žmonės, kurie gali sau leisti sakyti tai ką galvoja ir kaip galvoja. Kažkas juk turi įvardinti daiktus savais varrdais. Be to, Algis Greitai dar nėra nei karto užsipuolęs normalaus, atvirų pažiūrų, plataus akiračio, progresyvaus,neprovincialaus, sąžiningo žmogaus. Jei kam nors kliūna Algio leksika, tai prisiminkime, kad Maldeikienę, kurios pasakymai (cituoju iš atminties) „Vainienė būtų jei kas nors būtų“, „Pas jį vietoje smegenų biliardo kamuolys“, „Aš tyčiojuosi iš žmogaus, o jis net nesupranta“, neša ne mažesnį, o gal net didesnį neapykantos, arogancijos ir paniekos aplinkiniams krūvį (puikybės nuodėmė neatleistina tariamai tikraikatalikei). Taip pat prisiminkime ir Račą kaip jis plūsta kai kuriuos šio blogo komentatorius. Gal kartais ir už reikalą, bet Algis Greitai irgi ne šiaip sau įkirto Radzevičiui. Be to, kad Radzevičius tiesiogiai žinomai suklaidino savo skaitytojus, tai jis dar daug metų vadovauja žurnalistų sąjungai ir nieko nedaro, kad žurnalistų bendruomenė apsivalytų nuo purvo, tendencigumo, nekompetencijos, arogancijos šleifo. Žodžiu, nei Račas, nei Greitai, nei Maldeikienės nėra motinos teresės ir asmenybės natūromis nelabai ir skiriasi.
  Čia prieiname prie galutinio taško. Algio požiūrio į žurnalistus. Prisiminus garsųjį Maldeikienės straipsnį bernardinuose, kur ji į šuns dienasi išdėjo žurnalistus ir jų nekompetenciją, Algio greitai kritika žurnalistams gali pasirodyti švelni lopšinė. Taip, Maldeikienė nevartoja nenorminės leksikos ir nevadina žurnalistų Filadelfijais. Bet taip ir turi būti, nes ji yra žinoma profesorė ir besipuikuojanti savo katalikiškumu katalikė, o ne kažkokia šoumenė. Prisiminkime ir patį Artūrą, kuris dažnai kritikuoja žurnalistus ir redaktorius (vertas pagarbos dalykas, nes redaktoriai yra jo klientai). Tas pats Dainius Radzevičius laidoje Žiniasklaidos anatomija, pakankamai atviru tekstu sako apie problemas žurnalistikoje, apie korupciją, nekompetenciją, savininkų diktatą, politikavimą ir t.t. Gaila, kad toliau kalbų, Radzevičius niekur nenueina, bet tai, kad Algio Greitai panieka ir nepasitikėjimas žurnalistais (filadelfijais)turi pagrindo pripažįstame visi (visuotinai pripažįstama aplinkybė anot Lidos).
  Finale, darome išvadą, kad vienintelė pretenzija Algiui Greitai gali būti tik dėl jo išraiškos formos. Tačiau visuomenėje visada yra pačių įvairiausių išraiškos formų, nuo obsceniškų, kurias praktikuoja Algis Greitai iki santūrių, taikingų ir pozityvių, kurias praktikuoju pavyzdžiui aš. Svarbiausia, kad įvairiapusiškumas, daugiaspalvystė, daugiamanystė yra būtina sveikai, brandžiai visuomenei vystytis. Juk jei nebūtų grubaus Algio Greitai, negalėtumėte įvertinti koks vis dėl to gerietis esu aš :)

  • lida

   Prisiminus, kad laiškas buvo privatus ir privačiu reikalu, kakžokios pretenzijos Ramanauskui kaip politikui atrodo tiesiog kvailai (nors gal ir ne tiek, kiek, pav., neteisėtai gautu privačios videotekos įrašu iš miegamojo motyvuoti tinkamumą užimti, pav., kokios bendrovės direktoriaus pareigas).

  • Valentinai, daugeliu atveju su jumis sutinku, tačiau šiuo atveju – kategoriškai ne. Ir dar sakyčiau, kad šiuo jūsų komentaru labai nusivyliau:)

   Bet pradėkime nuo pradžių. D.Radzevičius nesuklydo, nes ne jis pristatė A.G. kaip visuomenės kritiką. A.G. taip buvo pristatytas „Atgimimo“ autoriaus, kuris ėmė interviu iš A.G. Tad žinomai neteisingos informacijos skleidimu šiuo atveju rekėtų kaltinti „Atgimimą“, o ne D.Radzevičių (žiūrėti Visuomenės informavimo įstatymą). Taip pat galima ir jus, Valentinai, nes nepatkrinote faktų ir kartojate A.G. žodžius. Čia apie esmę.

   Kalbant apie neesminius dalykus, mano supratumu, vis dėlto egzistuoja žmonių kalba, kuria vienas su kitu kalba tegul ir skirtingus požiūrius į daugelį dalykų turintys normalūs ir kultūringi žmonės. Tai kalba, kurią vartojant nesikeikiama, neįžeidinėjama, nežeminami kiti, nesityčiojama iš jų asmeninių savybių, nekalbant jau apie keiksmažodžius.

   Jūs priekaištaujate man, kad aš elgiuosi taip pat kaip A.G.? Kategoriškai nesutiksiu, nes nieko net labai iš tolo panašaus nesu parašęs nė vienam kultūringai šiame tinklaraštyje bendraujančiam komentatoriui. Tiems, kurie ant manęs loja, mane įžeidinėja, nori iš manęs tyčiotis, atsakau panašiu tonu. Ir atsakau kaip tinklaraščio racas.lt autorius, o ne BNS direktorius.

   Kai man fredžiai parašo bns adresu, juos ignoruoju arba atsakau panašiu tonu, bet neįžeidinėdamas. Nes tai būna BNS direktoriaus atsakymas, o ne tinklaraščio autoriaus.

   Savo įtūžio dėl nukentėjusios reputacijos viešai niekada nesu reiškęs panašiu kaip A.G. būdu. Prieš Leo kovojau pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, apie vyskupų vietą visuomenėje savo požiūrį išsakiau labai kultūringai, neapykantos nei fredžiui nei V.Adamkui nejaučiu, nes neturiu su jais asmeninių santykių. Man jų tiesiog gaila – jie abu, mano nuomone, labai nelaimingi žmonės. fredis, be to, yra dar yra kinkadrebys ir melagis, neturintis drąsos atsiprašyti už viešai skleidžiamą šmeižtą.

   Už A.Maldeikienę nekalbėsiu, jei norės, pasisakys pati, tačiau lyginti Aušros ir A.G. leksiką yra tas pats kas lyginti V.Landsbergį ir A.Baukutę kaip politikus. Iš jūsų, Valentinai, to tikrai nesitikėjau.

   Paskutinė pastaba apie kritiką. Kritikuoti galima visiems ir viską. Tad normalu, kad ir A.G. gali kritikuoti bet kurį žurnalistą. Tačiau, mano supratimu, kritika yra pastebėjimai nukreipti į konkrečius veiksmus ar neveikimą, konkrečius pareiškymus ar jų nebuvimą, o ne triaukščiai keiksmai.

   Beje, sakydamas, kad D.Radzevičius toliau kalbų nenueina, jūs arba skleidžiate žinomai kalidingą informaciją apie demonstruojate visišką neišmanymą. Jei pasidomėtumėte, sužinotumėte, kad D.Radzevičius žurnalistų labui nuveikė kokius 25 kartus daugiau nei A.G. būdamas politiku (aš asmeniškai nesu girdėjęs apie nė vieną A.G.nuveiktą darbą politikos baruose, jei apšviesite, tuoj pat prisipažinsiu klydęs)

   Todėl jei leisite, finale mano išvada būtų tokia: chamizmas ir elementarios kultūros stoka nėra išraiškos forma. Tai yda arba nepagydoma liga, kurią turintiems asmenims ne vieta politikoje, o mano subjektyviu požiūriu – ir TV ekrane.

   Nereaguodami į tokį A.G. elgesį politikai ir jį samdanti TV demonstruoja, kad toks elgesys yra toleruojamas ir gal net skatinamas. Chamizmas tampa norma, o A.G. tampa visuotinai priimtinu reiškiniu ir pavyzdžiu kitiems, kaip galima daryti karjerą ir tapti „žvaigžde“.

   Man tai nepatinka. Aš manau, kad šiukšlės vieta ne olimpe, bet šiukšlyne.

   • lida

    „D.Radzevičius nesuklydo, nes ne jis pristatė A.G. kaip visuomenės kritiką.“
    Radzevičius – „O man kilo tik vienas klausimas – kas iš tiesų yra A. Ramanauskas -Greitai? Pats save jis jau pavadino ir įvardino. O kodėl visuomenėje jis save pristato politiku, kritiku, Peliuku?“ http://dainius.org/?p=1815
    „…nes nepatkrinote faktų…“

   • Cituojame Radzevičių:
    >>>P.S. O man kilo tik vienas klausimas – kas iš tiesų yra A. Ramanauskas -Greitai? Pats save jis jau pavadino ir įvardino. O kodėl visuomenėje jis save pristato politiku, kritiku, Peliuku?>>>

    >>>Todėl nuoširdžiai atsiprašau Algo Ramanausko-Greitai už tai, kad parašiau, jog jis save pristato visuomenės kritiku. Jo taip sakant tikrai niekada negridėjau. Nuo šiol taip neberašysiu.>>>
    Radzevičius rėmėsi nepatikimu šaltiniu (Atgimimu) ir paskleidė klaidingą informaciją. Po to atsiprašė.
    Tai yra faktai ir aš juos patikrinau prieš rašydamas komentarą :)
    Kam ginti Radzevičių, jei jis pats pripažino klaidą ir atsiprašė?

    • lida

     Prisimenant nesenas Laučiaus ir Valentinavičiaus istorijas, dabar galime tikėtis karšto viešo Artūro ginčo su Radzevičiusmi, ar šis atsiprašė, ar ne, ir ar pagrįstai.

   • >>>Beje, sakydamas, kad D.Radzevičius toliau kalbų nenueina, jūs arba skleidžiate žinomai kalidingą informaciją apie demonstruojate visišką neišmanymą. Jei pasidomėtumėte, sužinotumėte, kad D.Radzevičius žurnalistų labui nuveikė kokius 25 kartus daugiau nei A.G. būdamas politiku>>>
    Būtų įdomu iš tikro sužinoti ką daro Radzevičius žurnalistų labui. Aš, visiškas neišmanėlis, galvoju, kad žurnalistų sąjungos pirmininkas privalo ginti žurnalistų sąžinės laisvę ir spaudos nepriklausomumą nuo politikos bei verslo grupuočių interresų. Kažkodėl negirdėjau Radzevičiaus pozicijos Lietuvos Ryto, Respublikos ir kitų žiniasklaidos priemonių naudojamų metodų atžvilgiu. Gal todėl, kad aš neišmanėlis. Gal Radzevičius pats pasisakys? Pavyzdžiui ką jis galvoja apie tai kaip Lietuvos Rytas nušvietė krepšinio rinktinės trenerio rinkimus? Ar tie žurnalistai, kurie rašė straipsnius yra jo vadovaujamos sąjungos nariai? Ar jam negėda už tokius narius?

    • Valentinai, gal negirdėjote todėl, kad nenorėjote girdėti? Pabandykite pasidomėti. Pavyzdžiui, „Kauno diena“, „Panevėžio balsu“, LRT, „Lietuvos rytu“… Jei, žinoma, jums tikrai įdomu:)

     • nerijus

      Valentinai

      Gali kad jus domina tik Ramanausko reikaliukai ir susireikšminimas ir esate jo aršus gynėjas o gal ir gerbėjas
      Pripažinkit ir padėkit tašką šioje istorijoje nes kartojatės kaip ir daugelis čia rašančių
      Neišimtis ir aš ;)

     • Nerijau,
      Nesupratau ką siūlai. Jei Artūras siūlo diskutuoti apie Ramanauską aš ir diskutuoju. Siūlydamas dėti tašką šioje istorijoje, tu rodai nepagarbą blogo šeimininkui ir jo darbui :)

    • Auksinis kardas

     Gaila, kad Artūras šioje vietoje lakoniškas, bet Valentinui pasišovimo nepritrūksta – būtų įdomu bendrais bruožais, kuo ten nuveiktu galima pasigirti, jei atkapstysi, Valentinai.

    • mdxacuk

     Aš tai, pavyzdžiui, prisimenu, kad p. Radzevičius savanoriškai susimažino savo pirmininkišką algą 1000 Lt (ar daugiau?) ir taip sutaupė Žurnalistų sąjungai mažiausiai 12000 per metus. Reikia būti visiškai apakintam savo bigotry, kad neįžiūrėtum jo gerų darbų tautinės žurnalistikos suklestėjimo labui.

     Valentinai, ne tik Musė, bet ir jūs vis dažniau nuviliat šito tinklapio auditoriją. Kol kas nenuvilia tik Nerijus.

     • Musė

      Atsiprašau :)

    • Valentinai, jei domina tai, ko negirdėjote, paskaitykite internete :-)

     • Dainiau,
      Pagūglinus „Dainiaus Radzevičiaus nuopelnai žurnalistams“, parodo štai ką:
      http://www.google.lt/search?sourceid=navclient&hl=lt&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLL_ltLT334LT334&q=Dainiaus+Radzevi%c4%8diaus+nuopelnai+%c5%beurnalistams
      Jei nesunku, pasigailėkite vargšo vidutinio vadybininko ir pateikite teigiamą informaciją apie save koncentruotai. Kaip gynėte Lietuvos ryto žurnalistų interesus? Kaip gynėte žurnalistus Panevėžyje ir kitur? Kada viešai supeikėte konkrečius žurnalistus ar redaktorius už tendencingus straipsnius teršiančius garbingą žurnalisto vardą? Ką padarėte gindamas žurnalistės Rūtos Grinevičiūtės garbę, kai Valinskas ją viešai išvadino žurnalistine prostitute? Ką galvojate apie Račo apsilankymą Uspaskio gimtadienyje?

     • Valentinai, aš nuoširdžiai stebiuosi… O tamsta jau pradedate užknisti su tuo gimtadieniu. Gal geriau imkite ir pasakykite konkrečiai ir tiesiai šviesiai: kokių priekaištų man, kaip žurnalistui, turite. Turiu galvoje, darbą, o ne tai, su kuo miegu, su kuo valgau ir su kuo šoku ar dainuoju.

     • Artūrai,
      Vis kirba mintis,kad gal aš ir neteisus kritikuodamas jus dėl Uspaskio. Vis prisimenu jūsų frazę, kad blogį galima pakęsti nebent jei nori jį sunaikinti. Kad išsklaidyčiau savo abejone aš klausinėju žurnalistikos elitą apie tai. Manau ir jums turėtų būti įdomu ką apie tai galvoja jūsų kolegos. ;)
      Tik visi tyli. Kažkodėl nenori atvirai pasakyti:
      „Aš smerkiu Račą“, arba
      „Aš palaikau Račą“.
      Tada visiems būtų viskas aišku.

  • Musė

   Valentinai, tu viską parašei nuostabiai. AG vartojama leksika ne visiems priimtina (skonio reikalas), tačiau jis sugeba įžvelgti ir apibūdinti kai kuriuos reiškinius neįtikėtinai taikliai.

   • Muse, musyte… Kodėl tik pritarinėjate, pareikštumėte savo argumentuotą nuomonę:)

    • Musė

     Tingiu. Aš vis laukiu, gal vėl ateis mdxacukas ir parašys už mane tai, ką aš galvoju arba tai, ką tik ketinau sugalvoti :)

     O tai, kad Lietuvos žurnalistikos lygis yra žemiausias nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo – faktas kaip blynas. Ir jokių gerų D. Radzevičiaus darbų be malimo liežuviu aš nejaučiu. Paskaitykite, ką mano labai gerbiamas žmogus – Laimonas Tapinas kalba apie šiuolaikinę žurnalistiką. Algis Greitai pasako lygiai tą patį, tik kitais žodžiais. Nes jam jau nervai nelaiko dėl filadelfijų įsigalėjimo, kaip ir man, kaskart įsijungus TV ar atsivertus laikraštį.

     Vasaros pabaigoje jau lyg matėsi krizės atsigavimo požymių – vartotojų pasitikėjimo indeksai kilo, kiti rodikliai irgi augo, III ketv. BVP lyginant su II ketv. augo. Buvo vasara, prezidentės rinkimai, neblogos nuotaikos, daug filadelfijų atostogavo, kur kas mažiau lojo ant valdžios. Atėjo ruduo, filadelfijai sugužėjo į redakcijas ir čiupo plunksnas. Rodikliai vėl pradėjo kristi.

     • Auksinis kardas

      Muse, vasaros sezoniškumo įtaka, susidėjusi su pakankamu laiku pakelti galvai po pirmojo krizės smūgio čia ir kitur, davė vieną – kitą džiaugsmelį. Bet IAE, žinome, – nebestovės. Ir įmonių steigti, ginti, ar darbų kurti niekas smarkiai nepasistengė, ar ne? Tad, nekarkime visų šunų ant žurnalistų.

      Kita vertus, šališkumas, kurio pilni žiniasklaidos lakštai, labai toli nuo žurnalistikos. Bet tikiu, kad tai jau tik laikina.

  • Puiki Valentino analizė! Mano manymu, įžvalgi ir objektyvi.
   A. Ramanauskas yra rimtas reiškinys mūsų viešojoje erdvėje, moderniai diogeniška persona. Galima juo piktintis, galima iš jo juoktis, bet man akivaizdu viena: be jo būtų niūroka.
   Mano supratimu, tas jo vulgarumas yra tik labai stipri retorinė figūra, išraiška, todėl priimti tą retoriką pažodžiui ir tiesmukai man panašu į mergaitišką aikštingumą…
   Pačiam su juo teko vieną kartą bendrauti – konservatorių rinkimų būstinėje priskretau prie Greitai dėl interviu. Tuomet dar tebuvau trečiakursis, grynas filadelfijus. Nors sulaukiau ironiškos pastabos, kaip suformulavau savo klausimą, bet apskritai pokalbis paliko labai malonų įspūdį. Bendravau su šiltu, kultūringu žmogumi, kuris man išjungus diktofoną dar mirktelėjo akį.
   Beje, tas šviežias Radioshow pareiškimas apie pedofilines partijas yra labai laiku ir vietoje. Aš ten nematau keiksmažodžių – jame įžiūriu žiaurią žiaurios realybės kritiką žiauriom manierom.
   O kam nepatinka – paprasčiausiai užtektų nekreipti dėmesio ;].

   • nerijus

    Marijau

    Kai Jus apdergs praskrendatis kiras ar kitas gamtos kūrinys ( ne kūris )
    Paprasčiausiai
    Nekreipkite į tai dėmesio

  • Ramūnas

   Norėčiau tam tikra prasme paantrinti Valentinui. Taigi mano rašinėlis apie Algio pasipiktinimą LŽS vadovu ir jo reakciją:
   „Naršau, vadinasi, aš po internetą, ir sužinojau dar vieną dalyką – neįsivaizdavau, kad LŽS vadovas yra toks filadelfijus.
   Galima būtų parašyti jam, kad jis, būdamas LŽS vadovas, turėtų aklai nesekti kitų, mažiau pasiekusių žurnalistų rašliava, o juos taisyti ir t.t. ir pan. “

   Na ir čia Algis padaro nuostabų diskursą. Parašius tokį laišką ar kas nors būtų pastebėjęs jį internetinėje erdvėje? Greičiausiai ne. Ir jis nusprendžia labai subtiliai pasijuokti iš visų filadelfijų ir šiaip nemąstančių žmonių. Jis pasinaudoja tuo, apie ką kalba savo interviu „Atgimime“, t.y. istorija apie žurnalistą rašantį apie lietuvių ir estų skirtumus. Ir kaip jam vieni dalykai yra sektini, kiti – juokingi. Tačiau Algis į tuos pačius dalykus žiūri visiškai kitaip – jis atsirenka pelus nuo grūdų.

   Apskritai, man visas laiško turinys, labai primena vieno iš Monty Python filmų pabaigą (berods tai buvo „The meaning of life“). Filmo pabaigoje vedantysis sako kažką panašaus į „o dabar mes parodysime visiškai ne į temą ir labai vulgarius penių vaizdus vien tik tam, kad suerzinti savo kritikams“. Algis šiuo atveju labai puikiai prognozuoja, kad gerb. Račas sureaguos į tokį jo atsakymą…. šiek tiek isteriškai, nukreipdamas dėmesį į dūmų uždangą, kurią paleido Algis – visiškai taip, kaip jis ir tikėjosi.

   Mano asmeninė išvada visos šios istorijos:
   Dainius Radzevičius. Atsiprašė Algio, tačiau tomis savybėmis, kurių tikėjosi pastarasis iš LŽS vadovo – nepasižymi. Taip, atsiprašė, tačiau sureagavo į A.R. reakciją lygiai taip, kaip jis ir tikėjosi.
   Artūras Račas. FAIL. Tiesiog pademonstravote visiems, koks esate isterikas pagal Algį Ramanauską. Ir filadelfijus.

   Algis Ramanauskas. (Gal aš čia ir per gerai apie save galvoju, t.y. įsivaizduoju esąs pakankamai protingas, kad įžvelgti menamą tiesą pro dūmus). Daug daug taškų jo naudai. Vienu laišku jis pavedžiojo už nosies tokius žmones (pagal užimamą padėti visuomenėje), kurie neturėtų pasiduoti tokioms provokacijoms.

  • Smilga

   Pritariu Valentino mintims, patiko. Musės: Baukutės ir A.Greitai palyginimas, taip pat.
   Linkėjimai mūsų mielam Fredžiui* :)

 • Pone Račai, Jūs kaip BNS direktorius ir dar tipo blog’eris, jauno žmogaus akyse esate labiau panašus į chamą, nei A.Greitai kaip žmogus. kuris yra kosmopolitas ir sovietofobas. Ir iš esmės šlykštu, kai save rimtais laikantys vyrai šneka, kaip turgaus bobos t.y. interpretuoja informaciją ir verčia ją į sau [savo draugų rato; sistemos] palankią [LV meteorito ir Ministro pirmininko atvejis]. ;] Smirda šitas blog’as …

 • mielas konsultante, o kas tamsta verčia uostyti? Žiūrėkite supertortą, gėrėkites „radioshow“ ir apeikite šį tinklaraštį iš tolo, kad savo jautrios uoslės nekankintumėte.

 • Gėda! Kuo Jūs mane laikote – paskaitykite CV :D

  • Auksinis kardas

   Nevykęs siūlymas.

   • Ar tik ne popagandos mašinos anonimas čia bus? :D

  • kokiu save pateikiate savo pasisakymais, tokiu laikau ir aš, ir, manau, visi kiti…

 • Martynas

  Artūrai, grynai sintaksinis-semantinis pastebėjimas: „neduoti fako“ tai vertinys iš anglų kalbos žargono („don’t give a f**k“), ir reiškia jis „man visiškai nerūpi“. Todėl jūsų parafrazė „duoti faką rinkėjams“ iš tikrųjų reiškia teigiamą dalyką – „rūpintis rinkėjais“, kas, manau, yra truputį kita nei turėjote omeny.

 • Regis

  „Parodyk iš ko tu juokiesi ir kas tau juokinga ir bus gerokai aiškiau kas esi“

  Nemėgstu jokių apibendrinimų apie visą tautą (bet kokią) ar visuomenę, bet akivaizdu, kad tam tikri dėsningumai egzistuoja. Tai, kad toks personažas jau n metų sėkmingai šmėžuoja tiek transliuojamoje ar spausdinamoje medioje, tiek ir politikoje (yra narys partijos save prisistatančios viena iš rimčiausių) ir visa tai daro vienu metu, tik laiku pakeisdamas aksesuarus priklausomai nuo rolės, mūsų visuomenę tam tikru būdu charakterizuoja. A.R.G. „kūryba“ tik maža dalis bendro vaizdo ką matome keliuose, kriminalinėse kronikose, TV ir t.t. ir pagal ką apie mus galima kai ką pasakyti. Manau, kad toks veikėjas nerastų vietos ir nebūtų toks aktualus kokioje nors Skandinavijos šalyje ar apskritai Vakarų Europoje. O kol kas belieka tik stebėtis kiek visuotinai pripažintų autoritetingų asmenų bijo šiam veikėjui įtaisyti teistumą už elementarų asmens garbės ir orumo įžeidimą. Į tokių asmenų sąrašą matyt reikia įtraukt ir žurnalistų (ar filadelfijų nuo šiandien) sąjungos pirmininką. Beje, nesistebėkit anoniminiais komentarais ir nesitikėkit, kad kažkas iš esmės juose keisis, kol patys taip gailiai toleruojat viešus akivaizdaus budulizmo pasireiškimus. Suprantu, kad pradedantį komiką visai nesunku paukščiu pavadint, minimas personažas sudėtingesnis atvejis. Ko gero patogiau ir toliau kukliai dėliot jo išminties išnašas savo tinklaraščiuose ir naiviai tikėtis, kad gal tas „chuliganas“ baigs vieną dieną terorizuoti.

  p.s. iš kart paaiškinu, kad man visiškai vienodai p. A.R.G. politinės pažiūros. Nemanau, kad tinkamos ar netinkamos tokios pažiūros ką nors iš esmės keičia vertinant tai kaip šis ponas leidžia sau elgtis.

  p.p.s. viskas kas čia parašyta yra gerokai sureikšminta ir sutirštinta. Tačiau.. kas norės tiesiog išgirs paprastą eilinę nuomonę. O kol kas be lieka su įdomumu laukti naujausių Greitajobo išsišokimų.

 • Roco

  Koki interviu su ponu Algirdu Ramanausku bepaskaitysi – 80 – 90 proc kalbos – pyktis, neapykanta, agresija, arogancija ….
  Tai kuo skiriasi A. Greitai ir pvz. Budulis/buduliai.. Gal tuo kad buduliai gatvėse šėlsta, o A. Greitai viešoje erdvėje …
  Turbut jis savo personazus bevaidindamas pats jau pamazu tapo toks proto bokštas kaip jie. Pamenu jau senokai per kazkokia radija sis veikejas aiskino, kad duona yra „shudas“, atseit nereikia valgyti duonos nes visam pasaulyje zmones valgo batona.. :)))))))) Taip sugebėt pezėti jau reikia kokiu filadelfijaus-broniaus-česlovo hibridu buti. :)

 • dejavu

  Ponas Račai jeigu nepatinka keiksmažodžiai ir per juos negalite suprasti kokios problemos buvo pasakytos, tai aš galiu visur keiksmažodžių uždėti pypt, arba raštu pataisyti kalba, kad ji gražiai skambėtų. Bet jeigu aš taip padaryčiau, jūs gi net nekreiptumėt dėmesio į tai. Taigi A.G. pasirinko tokį pasakymo būdą, kad būtų išgirstas :) Geriau pulkime kokį Valatką, nes jis tai tikrai kenkia visiems labiau

 • 00478

  yla ilgai lindo iš maišo. dar būtų lindusi..

  bet D.Radzevičius ėmė ir ištraukė (kaip dera su LŽS pareigom)

  valio, (ne)greitai pričiuptas..

 • Andrius

  Su visa ankstesne pagarba A.R-G… Pastaruoju metu jo (ar jo vaidinamu personazu) viesi pareiskimai primena net ne Kubiliaus cerberio, o paklusnaus pikto Kubiliaus klapciuko svaiciojimus. Visi blogi, visi priesai, viena tiesa, vienas vadas.. Pastaruoju metu Algio veikla labiau primena ne humora, o pikta lojima ir saskaitu suvedinejima.

 • nerijus

  Kai Valatka kalbėdavo apie Paksą visi plojo katutes
  Dabar jo engia ir išsižada

  • Nerijau,
   Plojo „katučių“.
   Linksniam karo nepaskelbei? :)

   • nerijus

    Linksniai kariauja manyje :)

   • lida

    O tapšnojo – ko, ar ką ?

    • nerijus

     Dėl ko

 • dejavu

  Tarkim, kad Paksas jokio plano Strekaza neturejo, ir atstadydintas buvo neteisingai :) Taip tada mums nereikėjo ir tada ploti Valatkai :)

 • Ogis@Co

  Na na nereikia cia taip jau baisiai…
  Pamanykit, du suauge vyrai vyriskai reikalus aptare :)
  Yra saliu, kur studentams paskaitos skaitomos apie rusu kalbos keiksmus, tekstai nagrinejami…
  Ir filmai per TV igarsinti normaliai, kur angliskas „fuck“ verciamas ne kokiu nors eufemizmu.
  Ir niekas nemirsta, apsigimimu nepadaugejo.

  O mes is kur tekstu paimsim jaunimui parodyt?
  Gerai daro Ramanauskas. Kad nevynioja i vata.

 • Wytas

  A.R.G.yra visuomenes siuksle palaikanti koncervus.Arturai,nekreipk demesio i menkystas

 • Internetas
 • Mykoliukas Berastis

  Algis Ramanauskas nebeatskiria realybes nuo savo peliuko. Grineviciutes nemegstu, nes ji gieda giesmeles priklausancias nuo aplinkybiu. Ir Algis absoliuciai teisus tai teigdamas, ir visiskai klysta pasirinkdamas forma. Kai kurias sesiolikos metu merginas ar tokio paties amziaus savo spuoguotus draugus gal ir galima suzaveti tokiu „kietu“ zargonu. Bet man atrodo, kad Algis Ramanauskas jau senokai subrendes lytiskai ir ne tik. Raco galima nemegti asmeniskai ar uz paziuras, kaip ir kiekvieno kito zmogaus. Taciau Racas turi dvi esmines savybes. Yra labai nuoseklus ir vadovaujasi patikrintais faktais ju neinterpretuodamas laisva forma. O Algiui Ramanauskui, didziajam anglofilui, noreciau pasakyti stai ka. Jei, kaip kartais rasoma, turi francuzko kraujo, tai ir sakyk tuomet savo vaiko Motinai „ca mere la chienne qui sucé des bites“. Lietuviu kalba yra pakankamai turtinga, kad ja galetum isreiksti viska, ka nori. P.S. atsiprasau, kad rasau be lietuvisku raidziu, nes teko perinstaliuoti kompiuteri ir kol kas neturiu lietuviskos klaviaturos draiveriu.

  • Arturas

   Pirma, nereikia pervertinti Algio brandos, infantilizmo ten netrūksta, ir tai viena iš rimtesnių jo problemų. Antra, nemanau, kad jam svarbu, pagal kieno dūdelę gieda Grinevičiūtė, ar ten Račo savybės. Tiesiog tie du žurnalistai buvo kaip ir vieninteliai neįsilieję į darnų lojimą paksiados metu. Jei Algis tiki, jog kovą prieš Paksą šventa, tai visus joje nedalyvavusius laiko moraliniais degradais, kaip minimum. O gal mentaliniais dezertyrais ar net penktakolonininkais.

 • Rūta Janutienė

  Džiugu, kad Beraštis atskleidė naują mano talentą – giedoti. Iki šiol man buvo priekaištaujama, kad loju be sistemos – ant visų. Giedoti – visai kas kita. Giedama, kiek pamenu, Dievui. Akivaizdūs poslinkiai. Senstu.
  Kas dėl Greitai, tai turiu pasakyti, kad pražiopsojau man skirtą dėmesį ir progą pasisakyti jo klausimu. Pasisakau: man Ramanausko- Greitai vieši, nuoširdūs, t.y. ne kieno nors parašyti, kalbėjimai visuomet primena šv. Kalėdų stebuklą, kai net gyvuliukai ima kalbėti.

  • Kai kam Kalėdų stebuklą primena visa jūsų žurnalistinė veikla :)

   • WU

    Greičiau „kaip grinčas Kalėdas vogė“..

   • Arturas

    Na, ne visa, ne visa… Būkim biedni, bet teisingi, panelė nusikliedi tik ypatingais atvejais – kai užsakovas visiškas idiotas, koks Kristinaitis pvz.

  • Rolandas

   Ir be reikalo pasinaudojote. Panašu, kad praleidote gerą progą patylėti, nes toks atsikirtimas -„pats durnas“- nevykęs.

   Kiek teko girdėti tą vadinamą Greitai kalbant, tai mąstanti asmenybė.

   O čia dabar drebiate, kad pastarasis be kitų surašymo, net kalbėti nesugeba, beraštis…Prasilenkiat su objektyvia realybe.

   Todėl jūsų atsikirtimas be jokių motyvų.

   Kitas klausimas ar būtina į šio tipo pliurpimą reaguoti. Juk jam tik to ir reikia. Paskui skaito jūsų atsikirtimus (o dar tokius nevykusius) ir žvengia su chebra susiriezdami…Juk durnumu jo vistiek nenugalėsite, todėl ir sakau, kad geriau patylėkite, jei nemokat gerai atsikirsti.

   • aušra maldeikienė

    Rolandai, ar visada reikia mąstyti, kaip patinka jums, o gal kartais galima kaip nori pats?

  • Gerbiama Rūta,
   Turite progą atstatyti bent dalį reputacijos. Ką galvojate apie Račo apsilankymą Uspaskio gimtadienje?

  • Mykoliukas Berastis

   Gerbiama Ruta, galiu tureti savo nuomone ir subjektyviai vertinti Jusu zurnalistika. Ka ir darau. Nieko asmenisko.

  • J.naivusis

   „kai net gyvuliukai ima kalbėti.“

   Rūta, bravo !!!

  • aušra maldeikienė

   na va, protingai, Rūta, pakalbėjai.
   Toks va pas GA tinklaraštis (kažkoks labai keistas žodis, gal net ne toks), t.y. mielas puslapis, kur gali protingai pakalbėti. Tiesa, kai kurie komentatoriai labai skaudžius dalykus sako. Čia vienas mane paniekino tardamas, kad turiu vyro protą. Ilgai galvojau, ar labai verkti, ar labai įsižeisti. Nutariau įsižeisti, — suprantu, kas su manimi blogai, bet kad būtų tiek blogai, jog protas tapo kaip kokios vyriškos būtybės, tai nesitikėjau.
   Dabar matyt jau ir verksiu.

  • romas

   Viskas gerai būtų su tuo sistemos neturėjimu, jei tai, ką matom per TV, dar ir tiesa visad būtų. Atsimenu reportažą apie Degutienės ir šeimos tris namus viename sklype. Tai kaip čia dabar išeina? Degutienė patapo seimo pirmininke, reitingai auga, o statybos įstatymo sergėtojai nesuorganizuoja ekskavatoriaus tą pasityčiojimą iš įstatymo griauti? O gal ne visai tiesa tame reportaže buvo? Gal gerb. Janutienė tiesiog padarė laidą, o pinigų į bąlą neišmesi – darbas padarytas ir reikia rodyti? Ir tokių reportažų yra daug. Paskui žmogui pradeda atrodyti, kad nebėra teisybės ant Lietuvos visai. Aš suprantu, kad televizija neduoda pinigų kokybei, bet sąžinę irgi reikia su savimi visada nešiotis.

 • Neužmirškite pasirašinėti tikraisiais vardais ir pavardėmis, nes anonimo balsas į dangų neina ;]

 • Rūta Janutienė

  „Arturai“, gal pasiaiškintumėte dėl Kristinaičio? Ką jis ir kam užsakė?

  Aušrai: proto mano atsikirtime nedaug. Man Greitai man labiau apgailėtinas nei juokingas, nes riaugėdamas, seilėdamasis ir vimčiodamas ant visų, kurie ne su juo, kilnoja ranką Vilniaus savivaldybėje už Navicko planą prichvatizuoti Vilniaus vandenis ir kt. Kai jis aprašo Filadelfijus, tai žiūri į veidrodį.
  Šiuo požiūriu man keistesni konservai, kurie už to protinio smirdaliaus nugaros jaučiasi labai „atsikirtę“ savo oponentams.

  • Kaip suprantu, Rūta Janutienė turi faktų apie Vilniaus valdančios koalicijos planą neteisėtai privatizuoti Vilniaus vandenis. Lauksime reportažų ir teismo proceso.

   • WU

    Daug teismo procesų jau sulaukei? :)

  • aušra maldeikienė

   Va va, man visada buvo labai juokinga, kai tas „greitas-trumpas protas“ išdidžiai aiškina, kad visada laidose kalba tik kitų parašytus žodžius, — suprask, net tų peliukų tekstų pats nesugeba surašyti. Čia kurią dieną susidomėjusi žiūrėjau kažkokius tortus (labai pamokanti laida ir labai gili — gilios iškirptės, gilios mintys, kurias gali rasti tik aukštos klasės speleologas, gilūs vingiai dalyvių smegenyse…)ir galvojau — o tuos tortų dalytojo žodžius jam irgi surašė?

   • Gerbiama Aušra,
    Iš šalies abi su Rūta atrodote kaip dvi pikdžiugiškos liežuvautojos. Rūta lankosi LNK kur turėtų kartais sutikti šį blogio genijų. Tegul rėžia jam tiesą į akis ;)

    • austras

     Valentinai, įžvelgiu vieną tendenciją: asmenis, kurių vertybinėms pažiūroms Jūs pats daugiau ar mažiau pritariat, labai atkakliai ginate ir ginsite, nepaisant to, kokia neetiška, vulgaria, prasčiokiška, o kartais tiesiog buka kalbėjimo forma tos vertybinės pažiūros (o kartais tiesiog tokių pažiūrų mišrainė?) yra ar bus išsakomos.

     • Gerbiamas Austrai,
      Vertinimai „neetiška, vulgaria, prasčiokiška ir buka“ yra galimai susiję su jūsų kairiosiomis pažiūromis ir patologine neapykanta dešiniesiems. Aš Ramanausko kalbėjimo formą apibūdinčiau kaip:
      „Drąsi, radikali, bekompromisinė, revoliucinė, antisisteminė.“ Kažkodėl kairieji labai mėgsta maištą, bet įsivaizduoja, kad maišto monopolija priklauso jiems. Dešinysis maištautojas, kovotojas prieš kairiųjų populizmą, sisteminį valstybės griovimą, sukelia jiems nervinį tiką.

     • austras

      O, gerbiamasis Valentinai, šauniai prabilote… :) Nedideli pataisymai – „pataloginę neapykantą dešiniesiems“ patikslinčiau į „pataloginę neapykantą Lietuvos dešiniesiems“, bet nemažiau tikslus būtumėt ir kalbėdamas apie „pataloginę neapykantą Lietuvos kairiesiems“, o jei tiksliau – „LSDP“. Taip jau yra su ta Lietuvos politika, kad greta sutartinių propagandinių pavadinimų „dešinieji“ ar „kairieji“ neišvengiamai tenka pridėti epitetą „pataloginis“. Todėl kažkaip nebijau, kad ir mano neapykanta lietuviškos politikos (o tikliau to, kas mūsuose laikoma politika) atžvilgiu būtų pavadinta patalogine.
      O mano kairiąsias pažiūras, kaip kažkada Mykoliuko Beraščio kilmę, siūlyčiau ramiai padėti atgal į lentyną. Radikalėjat, gerbiamas Valentinai: „kovotojas prieš kairiųjų populizmą, sisteminį valstybės griovimą“ Algis-Greitai? Gal toksai jis ir būtų, jei pats jūsų minimas prelegentas karts nuo karto suprastų kas tas „kairiųjų populizmas, ir sisteminis valstybės griovimas“ yra ir su kuo jis valgomas. Jei būtų Lietuvoj kairieji, o ne „LSDP“. Jei būtų dešinieji, o ne Navickas, Zuokas ir t.t. Deja, pažvelgus iš arčiau, lieka tik epitetas, pavadinimu „pataloginis“.

     • mdxacuk

      „Šitie vaikinai sėja velnio sėklą, ir, atrodo, nėra, kas juos sutramdo…“

      Ar galima juos išsamiau apibūdint už šį iškilų kultūrininką?

      Austre, tamsta mane tikrai nustebinot. Niekad nebūčiau patikėjęs, kad jums tėvelis leidžia žiūrėti tokias šlykštynes. Jei net vienam iš tikrųjų Lietuvos kairiųjų jie daro tokią pragaištingą įtaką, tai ką jau kalbėt apie neturinčius geležinių principų, o tik pažiūrų mišraines galvose?

     • austras

      Na taip, pagalvojus kokia mišrainė gerbiamo mdxacuk galvoje, darosi iš tiesų baigu, kad Lietuvos dešinieji nepradėtų Algio Ramanausko leksikos tikrovėje taikyti ne tik žodžiais, bet ir veiksmais. Nors, iš tiesų, chamizmas pažiūrų neturi. Ar ne, gerbiamas mdxacuk?

     • Gerbiamas Austrai,
      Nesigilinsiu į jūsų patalogiškos neapykantos niuansus, tebūnie tai jūsų problema. Man daug įdomesnis yra jūsų įsitikinimas, kad Algis Greitai neturi supratimo kas yra kairiųjų populizmas. Čia man šiek tiek kvepia jūsų arogancija, nes gali susidaryti įspūdis, kad tik jūs esate pajėgus tai suprasti. Tikėkimės, kad tai viso labo įspūdis ir jūs spręsdamas ir vertindamas žmogų vadovaujatės faktais ir žiniomis, o ne pataloginės neapykantos iškreipta sąmone. :)

     • austras

      Taip taip, Valentinai, Jūs, kaip ir Jūsų mylimas „nestandartinis kūrėjas“ Algis Ramanauskas esate visiškai teisus, nes bet kokie argumentai iš kairės ar ja besivadinančios „LSDP“ yra „kairiųjų populizmas ir valstybės pamatų griovimas“, tuo tarpu visi argumentai iš dešinės – racionalūs nešališki sprendimai, perspektyvoje stiprinantys tos pačios valstybės pamatus, kurią jau minėti niekingi kairieji be atvangos griauna. Žiaurus ir dvipolis Žiurkiaus vadybininko pasaulis.

     • Gerbiamas Austre,
      Jūsų priekaištas man nepagrįstas, nes aš neišsakiau jokios nuomonės apie argumentus iš kairės. Jūs emocingai reaguojate į tai ką aš bandau pateikti kaip civilizuotą diskusiją apie visuomenės kritiko Algio Ramanausko Greitai vaidmenį nepriklausomos Lietuvos kultūros istorijoje.
      Diskusijos apie kairiosios arba dešiniosios politikos skirtumus tai neliečia.
      Kodėl jūs kairieji tokie nervuoti?

     • austras

      Gerbiamas Valentinai, savo kalboje minite „civilizuotą diskusiją apie visuomenės kritiko Algio Ramanausko Greitai VAIDMENĮ NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS KULTŪROS ISTORIJOJE“? Tuomet norėčiau pasakyti, kad nematau Jūsų įvardijamo diskusijos objekto, nes nematau „vaidmens“, o juo labiau – „kūrybos“. Matau tik gudrų manipuliuotoją,
      manipuliuojantį Regio jau įvardinta žiurkučių vadybininkų, bei nesubrendusių paauglių auditorija. Kalbant žiurkučių kalba – abu rinkos segmentai, į kuriuos nusitaiko Algio Ramanausko gaminamas produktas, tą produktą vartoja savaip, pagal savo suvokimo lygį. Tačiau, mano nuomone, nuo to Algio Ramanausko gaminamas produktas netampa kūryba ar unikaliu pasaulinės reikšmės kultūros reiškiniu. Tiesiog toks yra Algio Ramanausko biznis, kurį jis „prasuka“ pasinaudodamas abiejų rinkos segmentų ydomis. Nors pasiklausius produktą gaminančio biznieriaus – „kūrėjo“, o taip pat produktą vartojančios auditorijos kalbų, aiškiai matomos pretenzijos į biznieriaus tapsmą menininku. Norėčiau Jums pasakyti, kad kalbu ne kaip kairysis ar dešinysis. Kalbu kaip žmogus, kuriam panašaus pobūdžio „kūryba“ tėra tik manipuliacijos kvailoku produktu. P.S. Pašnekėjau, kaip tikras Žiurkius.. :)

     • J.naivusis

      Austrai,

      mūsuose atskirti kairiuosius ir dešiniuosius labai paprasta – tik pastarieji turi teisę tikrai mylėti Tėvynę tikra meile.

     • Gerbiamas Austrai,
      Visa tai buvo galima parašyti vienu sakiniu. Priimu jūsų poziciją, kad jis viso labo manipuliuotojas-biznierius. Tačiau konstatuoju, kad ši pozicija atspindi jūsų nesugebėjimą peržengti „normalios“ visuomenės konvencijas ir veidmainiškus susitarimus ir priimti nepatogiai sakomą, nepriimtiną tiesą. Ironiška, kad tradiciškai sustabarėjusi laikoma buržuazinė mintis, o ją kritikuojantys ir puolantys kairieji mąstytojai laikomi progresyviais. Šiuo atveju, akivaizdus kairysis sustabarėjimas ir atviros bekompromisinės, dešiniosios tiesos baimė. Išties, kas darosi su kairiasiais!?

     • austras

      Gerbiamas Valentinai, deja, bet atvirkščiai – būtent Algis Ramanauskas gamindamas savo verslą iš atrodytų peržengiančių „normalios“ visuomenės konvencijas produktų, vis dėlto išlieka tiesiog verslininku, žaidžiančiu pagal nerašytas „normalios“ visuomenės konvencijas, pagal nerašytas laisvosios rinkos žaidimo taisykles. Tai jis manipuliuoja savo rinkos segmentais, neva peržengdamas veidmainiškus susitarimus, ir taip stengdamasis įtikti tikslinei jo gaminamo produkto auditorijai. Neva išeidamas už „normalios“ visuomenės konvencijos ribų jis kaip eilinis prisitaikėlis tiesiog pataikauja nesubrendusių paauglių ir žiurkiukų vadybininkų auditorijos skoniui. Ir Jums šis apgailėtinas prisitaikėlio vaidmuo yra panašus į „atvirą bekompromisinę dešiniąją tiesą“, kurios, kažkodėl reikia bijoti? Aš gi gardžiai juokiuosi iš desperatiškų Algio Ramanausko pastangų įtikti kvailiukams žiurkiukams… Juokdarys karaliaus dvare išlieka orus tik tol, kol jo juokai patinka karaliui. Ir Algis Ramanauskas šią tiesą tikrai supranta.

     • Arturas

      „Valentinas
      atviros bekompromisinės, dešiniosios tiesos baimė“

      Šiaip jau, didžioji dalis Algio išpažįstamų tiesų paprastai laikomos kairiosiomis vertybėmis. Atvira visuomenė, net kosmopolitizmas, antiklerikalizmas, antihomofobija ir t.t. ir pan.

     • Gerbiamas Austre,
      Priėjome tašką kai jūs sakote juoda, o aš sakau balta, nors abu žiūrime į tą patį daiktą. Ginčytis nėra prasmės, nes viskas ką jūs sakote apie tariamą prisitaikymą prie rinkos ir panašiai man mažiausiai skamba kaip visiška nesąmonė, o pasigilinus atrasčiau socialistinio-intelektuainio elitizmo apraiškų. Vėl skamba arogantiška laikysena komercinio pasaulio atstovų atžvilgiu, kurią įtikinamai pademonstravote išvadinęs Musę postmodernistine skeveldra.
      Aš konstatuoju, kad Algis Greitai mūsų visuomenėje užima panašią vietą kaip Saša Cohenas. Kai kas jį mėgsta,kai kas nemėgsta, bet jo įtaka yra neginčijama. Skiriasi tik nuomonės dėl šios įtakos poliariškumo.
      Pabaigai, prisiminimas iš pakankamai senų laikų. Kai Prancūzija atnaujino branduolinius bandymus, Algis, nors ir būdamas frankofilas, viename interviu taip išdėjo į šuns dienas Prancūzijos prezidentą, kad šis jo pasisakymas atrodo dar pakankamai švelnus. Kartais išsilavinimo ir išlavintos erudicijos neužtenka norint teisingai arasti ir įvertinti grynuolį. Tam reikia ir platesnio žvilgsnio ir polėkio pajautimo.

     • austras

      Taip, gerbiamas Valentinai, o Jūs iš tiesų apdovanotas „platesniu žvilgsniu ir polekio pajautimu“. Todėl „teisingai atrandat ir įvertinat grynuolį“, kurį aš laukau tiesiog gudriu manipuliatorium, nevengiančiu pataikauti savo gaminamo produkto vartotojui bei to vartotojo kompleksams. Beje, kuo Jums kliudo socialistinio-intelektualinio elitarizmo apraiškos? Ir šiandien apibūdinčiau Musę kaip postmodernistinę skeveldrą. Beje, panašiai pavadinčiau ir tą patį „grynuolį“ Algį Greitai. Tik jam pridėčiau manipuliatoriaus, chamo bei prisitaikėlio epitetus. O arogantiška laikysena komercinio pasaulio atstovų atžvilgiu, deja, bet mano silpnybė. Nemėgstu žiurkučių pasaulio ir jo etikos. Dėl to Jūsų atsiprašau.

     • Štai ir išsiaiškinome.
      Marksas su jumis.

     • austras

      O su Jumis tebunie Edmunde Burke arba Friedrich von Hayek :) pasirinkit pagal skonį :)

     • lida

      Juokas ima pasiklausius „socializmo savyje“ austro papostringavimus. Neprititapęs netgi prie Lietuvos socialistų, jis reiškia pretenzijas A.R.G., kad pastarasis kritikuoja realius Lietuvos (LSDP), o ne kokios Austrijos, ar kokio grynuolio-austro fantazijų socialistus. Be jokios abejonės visiems žinoma aplinkybė, kad A.R.G., kaip niekam nežinomas subjektas, jokio vaidmens nepriklausomos Lietuvos kultūros istorijoje nevaidina (bent ne tokį svarbų, kaip superpupergrynuolis austras). Susidaro įspūdis, kad šiam vieno asmens rinkos segmentui A.R.G. neįtiko, nors tas segmentas vistiek gardžiai juokiasi ir todėl graužiasi suprasdamas, kad bet kokiu atveju palaiko taip neapkenčiamą biznį ir yra jo dalis.

     • austras

      Ponia Lida, taip malonu, kad Jus viską žinote tiek apie realius Lietuvos (LSDP), tiek apie nerealius Austrijos, ar šiaip nesveikų mano fantazijų pagimdytus socialistus. Ir koks nežabotas Jūsų pyktis pasireiškia, kuomet paliečiu mūsų kultūros perlą, net ne perlą, o deimantą – Algį Ramanauską, kurio kitaip nei inicialais iš didžiosios raidės A.R.G. ir vadinti nedrįstu. Ir tik man vienam, nepabijokim to žodžio, degeneratui, tos didžiosios raidės A.R.G. ėmė ir neįtiko. Todėl vienintelis būdas apginti šviesų Didžiojo Kūrėjo atminimą – demaskuoti „vieno asmens rinkos segmentą“, „socialistą savyje“ ir t.t. ir panašiai. Jei gerai demaskuosim, tuomet ir šviesus Didžiojo kūrėjo atminimas bus nuplautas nuo nedorų puolusio socialisto postringavimų. Ponia Lida, o gal geriau su basliu per galvą, ir baigiam su tais socialistais? Patikrintas variantas, kurį taikė dar Lenino bolševikai ir Algis Greitai, manyčiau, neprieštarautų.. :)

     • lida

      Šiais konkrečiais sausais argumentais visiškai nurungėte mano papostringavimus ir, aišku, man sukėlėte dar didesnio nežabotumo pyktį (+ dar neviltį). Tik jūsų aiškiai išreikštas susinaikinimo genas man dar teikia vilties.

     • austras

      Tikuosi, kad Jūsų nenuvilsiu…

     • lida

      Pradedate mane gąsdinti.

    • mdxacuk

     Cohenas labai tinkama paralelė A. Greitui. Lygis, aišku, kitas dalykas. Jei A. Greitai atmetimo reakciją kas nors dar bando aiškinti kažkokiom politinėm orientacijom, tai Cohenas lietuviškos publikos požiūriu turėtų atrodyti neutralus. Bet, deja, „Bruno“ vieną šetadienio rytą maždaug antra rodymo savaitę visoj salėj stebėjom dviese. O ir „Borate“ kažkada žiūrint Kauno „Ramuvoj“ susirinko gal 20 žmonių.

     • Musė

      mdxacukai, kaip tik pamačiau anonsą, Boratą rodys per TV3 :)

 • lida

  Kaip gerai jums, žmonių intelektą iškart „optom“ nustatot.

 • mast

  Noreciau padekoti Rutai, kad del tokiu laidu kaip jos as nebeziuriu TV :)

 • Kiek daug dėmesio skirta kažkokiam nevykėliui-„humoristui“ :-))))
  Jau geriau apie orą pakalbėti :-)

  • Didelis dėmesys, ginčai, nesutarimai dėl šio žmogaus kaip tik ir rodo, kad turime reikalą su kontraversišku bei nestandartiniu kūrėju.

   • Gal geriau pakalbėkime apie jūsų vaikystės traumas? :-)))
    Jei tokį, niekuo nepasižymintį žmogų vadinate kūrėju…

    • Gan įdomus bandymas įžeisti oponentą, neturint ką atsakyti į jo argumentus. Vis dėlto, diskutuojame mes ne apie nieko nepasižyminčius žmones Matotaupą ar Valentiną, o apie kontraversišką, nevienareikšmišką, sukeliantį daug diskusijų, daug pykčio ir daug garbinimo, Algį Ramanauską Greitai.

     • Regis

      Šiaip Matotaupos bandymas įžeisti gan prastas, tačiau nagrinėjamo konteksto atžvilgiu net gi labai vykęs pokštas („bajeris“). Valentinai, kaip „Drąsios, radikalios, bekompromisinės, revoliucinės, antisisteminės“ kalbos formos gerbėjas turėtum pripažinti, kad siūlymas vidutiniam vadybininkui pakalbėti apie savo vaikystes traumas visai atitinka tavo apibrėžtos kalbos formą. Tiksliau gal ne formą, o mintį. Matotaupą galima drąsiai pagirti už visai vykusį tokios kalbos imitavimą. Mano manymu trūksta tik pipiriukų kurių gausų A.R.G. kūryboje. Pvz. vabybininkas Žiurkius. Taip geriau. Ir ne apie vaikystės problemas, o, kad ir problemas su bobomis ir „babkėmis“ kurios nubloškė vidutiniškai gabų vaikinuką į ofisinį, popierių ir skaičiukų raistą.

      Patiko? Nemanau..

      p.s. atsiprašau už tai ką parašiau. Nuoširdžiai. Tai tik iliustracija (galbūt ir nevykus). Taip rašyt (kalbėt) nereikia jokių ypatingų kūrėjo sugebėjimų. Tiesiog pasitreniruoti taikliau spjaudyti ir identifikuoti savo auką, pageidautina prieš tai prisitapatinti prie kokios nors tariamai ar ne progresyvesnės visuomenės grupės.

      p.p.s. beje ar žinai kodėl tokio personažo (kurį aprašiau) nėra A.R.G. kūryboje? Elementaru. Tai jo klientūra. Jo „kūrybos“ vartotojai. Tvarkinga, kostiumuota fauna periodiškai pravėdinama aukštesnios valdžios, turinti žiauriai stiprų poreikį pažvengt iš likusio pasaulio. Jiems tai kritiškai svarbu, toks žvengimas bent kiek stabilizuoja jų savivertę.

     • J.naivusis

      „nestandartiniu kūrėju“ – taip įvardyti paprasčiausią susireikšminusį chamą…

      Kažkas ne taip šioj karalystėj.

     • austras

      Regi – 10 balų…

     • J.naivusis

      Regi,

      kokią profesiją suteikei tam Žiurkiui? Įsiskaityk, netyčia gavosi fain ar sąmoningai?

     • Gerbiamas Regi,
      Matotaupos sakinys apie vaikystės trauma yra replika į mano kažkada jam mestą „kas turi atsitikti vaikystėje, kad pasivadintum prasigėrusio indėno vardu“. Tai nėra pats gražiausias epizodas mano karjeroje, todėl reagavau santūriai, suprasdamas, kad nusipelniau. Tačiau tikiu, kad nuo šiol bendravimas su Matotaupa bus korektiškas.
      Tai įrodo, kad visi kiti tavo argumentai yra nepagrįsti. :)

     • Regis

      J.Naivusis, tai tik gailus bandymas pamėgdžioti Kūrėją.

      Austrai, dėkui. Tiksliau kokia čia garbė už tokius komentarus būti paminėtu.

      Valentinai, jeigu nori parašyk ir apie mane ką nors panašaus. Turi tam teisę. Suprask mane teisingai, nesusilaikiau skaitydamas apie kūrėją. Ir tikrai nieko asmeniško.

     • Regi,
      Kultūringiems komentatoriams prasivardžiuoti negražu. Gerbiu tiek tave, tiek Austrą, tiek Matotaupą. :)

     • Valentinai,
      Aš su jumis nediskutuoju ir net neketinu diskutuoti (abejoju jūsų gebėjimu diskutuoti), kol neišsiaiškinsime apie jūsų vaikystės traumas. Šį klausimą iškėlėte ir palikote atvirą jūs. Nes jums turbūt ir dabar tai neduoda ilsėtis ramybėje :-)))
      Aišku, jūs dabar vaidinate nustebusį gerietį. Vaidinkite, aš jums leidžiu :-)))

     • Matau, kad Matotaupa vis dar nešiojasi akmeny užantyje. Nieko keista, tikrai nusipelniau tokio požiūrio. Nesidrovėkite, tyčiokitės iš manęs stipriau. Išsakykite viską, ko aš nesugebu ir ko nemoku. Išsakykite visas mano silpnybes ir iškrypimus. Priimsiu tai kaip bausmę už puikybę.

     • Nebesimaivykit taip vaikiškai, Valentinai. Nereikia man iš jūsų tyčiotis, neįdomu.
      Ir akmens užantį nenešioju, nes nematau, dėl ko turėčiau būti įsižeidęs. Man tie jūsų žodžiai apie asmeniškumus – kaip lengvas vėjelis: pradvelkė pro šalį ir tiek.
      Jūs turite savo nuomonę apie mane. Aš turiu savo nuomonę apie jus. Ir manau, kad tos nuomonės mums neleis normaliai diskutuoti ir ateityje.

     • Man belieka kreiptis į Fredį.
      Fredi, kai kitą kartą melsiesi Dievui prašydamas atleisti Artūro Račo nuodėmes, įtrauk prašau į sąrašą ir Matotaupą, nes jis iš esmės geras žmogus, tik nežino ką daro.

    • Auksinis kardas

     Nežinau, Valentinai, ar pamatysi čia kokių panašumų, kokius matau:

     http://www.russkoedelo.org/mysl/miscellaneous/dulles_plan.php

     Bestuburiškumas nėra lankstumas, atsivėrimas šlamšto verpetams – ne kelionė vandenynais.

     Ne į temą, bet gal – google:new continent of junk

     • mdxacuk

      Įtikinamiau būtų duot nuorodą į „Siono išminčių protokolus“.

     • J.naivusis

      Parašykit, ką ten pamatėt. Paprastai ir aiškiai – nematantiems t.y. tiems, kurie nėra akli.

     • Auksinis kardas

      J., matau, kad kimšti tam tikro pobūdžio šlamštą – gali būti būdas paversti mąstančius žmones pasimetusiais pusžmogiais, sąmoningai tai daroma, ar ne. Nesakau, kad AR-G kažkas samdo tokiam darbui, bet reiškimosi būde daug panašumų, ir jo pasekmės nuriedės ne taip toli parodyto plano.

      Man pasirodė įdomios ir mūsų lygiagretės su rusiškosios Wiki minimu:

      Также существует значительное сходство между … высказыванием Петруши Верховенского из произведения «Бесы» Фёдора Достоевского: «мы пустим пьянство, сплетни, донос; мы пустим неслыханный разврат…» далее по тексту — «мы пустим смуту… не надо образования… одно или два поколения разврата теперь необходимо; разврата неслыханного, подленького, когда человек обращается в гадкую, трусливую, жёстокую, себялюбивую мразь…» (глава 8).

      Šiandien sūnus davė parodymus dėl turto prievartavimo. Man prireikė įtikinti inspektorę, kad taikome ne plėšimo straipsnį, ir parodyti tinkantį, teko pacituoti Konstitucinę nuostatą apie nuosavybės neliečiamumą, apie tai, kokios turėtų būti pasekmės tėvystės, kurioje motinai nerūpi jos „auklėjamas“ vaikas. Visa tai buvo jai taip informatyvu, kad sukėlė susidomėjimą kuo dirbu – tai pas mus labai svarbu. O tai, kad jaunikaitis dirba jaunesnių moksleivių reketininku bei vagimi, jau daugybę kartų pagautas, bet viskas taip ir tebėra (greičiausiai bus ir po šio nutikimo) – savaime suprantama. Panašiais atvejais policijos atstovai, kaip taisyklė, pradeda nuo to, kad nieko negalima padaryti, bei gi tuo norėtų kuo greičiau ir baigti. Stebina, kaip jiems stinga savo darbo paskirties suvokimo ir profesionalumo.

      Sakau, brolyčiai, jeigu jums atrodo, kad galima verstis be nuoseklumo, be nusikaltimo laikymo baustinu, be keiksmų laikymo keiksmais, orumo – orumu, šlamšto – šlamštu, tai gal kažkas tiek gudresnis už save, kad nebemato savyje kanibalo?

      Ne per seniausiai teko susidurti su viena atsilikusia tradiciškai laikyta giminaite. Jos paprastumas, geranoriškumas, sveikumas likusių „išvystytų“ protinguolių fone buvo pribloškiantis. Panašiai tokie mes buvome prieš 20 metų. O dabar save pergudravome.

      Mūsų politikai – jau ne Genzeliai ir ne Antanavičiai, bet navickai ir AR-G.

     • romas

      Navickas su Ramanausku yra savivaldybės lygio politikai. Kontekste buvusių vyriausybėje su padirbtais ir nelegalias diplomais, jie puikiai atrodo:)

     • J.naivusis

      Хамство и наглость, ложь и обман, пьянство и наркомания, животный страх друг перед другом и беззастенчивость, предательство, ………
      ………………все это расцветет махровым цветом…

      Net žinant, kad to plano nėra, vis tiek baisu, kaip išsipildė pas mus tai, kas skirta buvo vargšams rusams.

     • nerijus

      romai

      O kaip Jūs tą lygį nustatėte?
      Kokius kriteriijai apsprendžia kuris tinka, vertas, nežioplas, seimo, savivaldos narys ir pan. ( Auksinis karde- pastabas dėl rašybos- priimu. Be ironijos ir be pykčio ;) )?

     • Karde,
      Tik dabar pažiūrėjau nuorodą. Manau, kad jūsų užuomina juokinga dėl dviejų priežasčių:
      1. Kaltinti Vakarus savo problemomis yra nacionalinis rusų sportas. Nesitikėjau, kad iš jūsų pamatysiu tokio lygio nuorodas. Sekantis žingsnis „karštas komentaras“?
      2. Ramanausko kūryba kaip tik yra konstruktyvi, nes jis rodo kokiu būti negalima. Jis gydo mus nuo provincialumo ir siauraprotiškumo. Šia prasme jis turėtų jums būti artimas.

      p.s. Užjaučiu jus dėl problemų. Mano bendradarbiui buvo panaši situacija. Jaunas banditėlis iš vaiko, autobusų stotelėje atėmė telefoną ir litus. Suaugę, aišku, net nekrustelėjo. Kolega pradžioje nuėjo į policiją ir pažadėjo kiekvienam policininkui po 1000 litų, jei suras kaltininką. Jį surado. Tada pasisamdė patį brangiausią advokatą, kad anas sėstų. Sėdo, nors valstybės skirtas advokatas labai ieškojo švelninančių aplinkybių, leidžiančių eilinį kartą nuteisti lygtinai.

     • Auksinis kardas

      Valentinai, mano nuoroda labiausiai įdomi ne kaltės suvertimu, kadangi tas planas, bent jau sakoma, nebuvo įgyvendinamas, bet įspūdingais išsipildymais, blogiausių palinkėjimų tikslumu, sudėtimi.

      Kuriai savo „kūrybos“ išraiška AR-G labai artimas. Skirtingai nuo paties, Valentinai, aš manau, kad Ramanauskas žaidžia dviprasmiškai ne vien dėl intrigos, įtaigos, bet ir kad būtų slidu ir lengva atsikalbinėti, bet jeigu sako, kad kažkam skiriamas (arba ne) „fakas“, tai taip ir yra. Ir jeigu koketuoja su svastikomis, tai ne su Gedimino stulpais. Ir t.t. ir pan. Smagu matyti, kad šioje erdvėje ne taip jau daug susipainiojusių jo pinklėse.

      Laiškas Radzevičiui nei buvo rašytas TV personažo, nei skiriamas viešinimui. Tai galėtų labai daug sustatyti į savo vietas, Valentinai, net ir įsipainiojusiems.

      Mano nuomone, Ramanausko veikla yra pašlemėkiška ir destruktyvi, kaip jau ir sakiau, ir labiausiai nukentės nuo jos ne kas kitas, o jo ganomos avelės, bet jei čia nieko nesiseka pakeisti, tebūnie, jos pačios to geidžia.

      Dėl problemų – nėra jos itin didelės, bet mes dirbame su jomis idėjiškai: be papirkinėjimų, be jokių papildomų investicijų, bet stengiamės palikti pėdsaką.

 • Ople

  Mano kukliu manymu, ziureti Ramanausko reportazus ir matyti tiktai pigius keiksmazodzius bei vulgarybes, yra tas pats kas skaityti Komjaunimo tiesa ir linkciojant bambeti – ,,vava, as taip ir galvojau!“

 • nemakro

  Komentavau šitame mano mėgstamame puslapyje tik tam, kad galėčiau kritikuoti Aušrą Maldeikienę.
  Bet taip pat neiškenčiau pasisakyti prieš(už) mano labai nemėgstamą Algį Ramanauską-Svastiką.
  Aš įsitikinęs, kad iš esmės Algis Ram. yra rasistas arba nacis. Kodėl? Todėl kad jis tyčiojasi iš žemesnio socialinio sluoksnio žmonių – Karoliniškių kitakalbių ir įvairių kitų tautybių(įskaitant ir lietuvius) vulgarikų (įskaičiuojant pvz. autoserviso darbuotojus). Šiuolaikinėje išglebusioje liberalioje visuomenėj žmogus ir kiti humanitariniai dalykėliai yra absoliučios vertybės, todėl visiškai negalima juoktis iš mažesnių, silpnesnių, mažiau išsilavinusių ir t.t.
  Šitas gi laiškas Radzevičiui yra nuostabus. Todėl kad Algis Ram. čia kritikuoja aukštesnius už save (Radz., Rač., Jaunut. ir pan.). O kritikuojant „į viršų“, visos vulgarybės ir šlykštynės yra ne tik pateisinamos bet ir pageidautinos. Labai taikli ir nuostabi kritika, intensyviai suformuluota, talentinga. Ačiū Algi.
  Grįžtant prie nacizmo/fašizmo/hitlerizmo. Ar tai, kad Algis Gr. rašo Holokostą iš Didžiosios, ką nors keičia? Ne. Algis Gr. yra modernus kultūringas šiuolaikinis nacistas su žmogišku veidu. Hitleris irgi buvo neprastas, pvz., nekentė buitinio antisemitizmo (ką tik pažiūrėjau gerą filmą apie jauną Hitlerį).
  Dėl metaforų rašymo ne kabutėse. Aš ne tik rašau kabutėse, bet riebaluotais pirštais, nuogas, nesiprausęs. Ir man gera. Aš ne nacistas.

  • Viena iš didesnių Algio problemų, kad daugelis nesugeba suprasti, jog jis tyčiojasi ne iš silpnesnių, o atvirkščiai, iš stipresnių. Tai yra didžioji žmogaus tragedija: būti vadinamam rasistu, kai visą gyvenimą paskyrei kovai su rasizmu. Vargšė tauta.

 • Petras pirmasis yra pasakes,kad tavo durnuma parodys tavo liezuvis.
  Ponia Baltraitiene to nezinojo ir isdeste savo pamastymus kaip reiketu tvarkyti seimo autouki, tai gerai,kad tik autouki!

 • dejavu

  Tiesiog ponas Račas baisiai įsižeidė, kad jį pavadino isterikuojančiu ir meluojančiu ir aišku, kas neįsižeistų būti palygintas su Grinevičiūte. Bet ponas Račai, kad isterikuojantis esate, tai yra visiška tiesa. Štai, kad jūsų pasisakymas dėl Sodros, paisterikavot, tas jūsų straipsniukas pateko į kitus portalus, labai daug žmonių perskaitė, su jumis irgi isterikuot pradėjo. Po to jums parašė finansų ministrė, pasidžiaugėt kokia šauni moteris ir viskas liko tik šitam bloge. Jūs galime palyginti su šunimi, kuris pirma kanda, o tik paskui loja ir urzgia, grynai kaip grinevičiūtė. Tiesiog laikas baigti čia isterikuot, dėl Greitai, kad jis TS-LKD narys ir apsiraminkit. Galbūt laikas paimt pavyzdį iš vyresnių žurnalistų, gerti arbata ir bandyti kažką ižiurėt teigiamo ir nusispjaut ant tų milijonų sykių kuriuos jūsų blog’ą peržiūri ir laukia jūsų isterijų.

 • AirDog

  Algio-Greitai personažai neturi išliekamosios vertės ateities kartoms, o šios pasimetusios kartos jaunimui yra klaidingas kelrodis. Gavom laisvę, bet ar ją turi darkyti keiksmai ir patyčios?
  Nebrandžiam žmogui stokojančiam šeimos šilumos ir dėmesio, Ramanausko, ne jo personažų, o būtent jo paties, kaip asmenybės, kuri nesibaimina viešai peržengti padorumo ribą ir laužyti etiškos ir santūrios visuomenės normas, demonstratyvus „kietumas“ dažnai tampa sektinu pavyzdžiu net nesusimąstant apie pačia to „kietumo“ potekstę…
  Išlavintas protas gali perskaityti tarp eilučių Algio-Greitai mintis, bet tik išugdytos estetinės ir dorovinės normos padės nepasimesti ir atitinkamai įvertinti.
  Jei trumpai – tai ką daro AR-G galima daryti be negatyvių priemonių, tuo pačiu auklėjant ir rodant tinkamą pavyzdį jaunimui.
  P.S. Dėkoju apvaizdai, kad čia radau puikią diskusiją, ypač Auksinio Kardo ir Valentino pranešimuose.

 • laura

  „Super tortas“ parodo vedėjo mentalitetą, reiktų ten „Klausimėlį“ iš LTV pakviesti, daug gerų laidų pamatytume…

 • _ponas Fišbounas apie šį bei tą_

  Buvo įdomu paskaityt šį laišką, nesiejant jo su jokia kita A.R. Greitai veikla, anei kitais jo pasisakymais. matosi žmogaus nestandartiniai minties vingiai, stiliukas ir kita ir kita.