Citata #187 V.Valentinavičius apie antisemitizmą, varnas ir nabašnikus

Mažėjančią įtaką antisemitizmas dabar kompensuoja bukagalvio agresyvumu. Antisemitizmą kursto kelių sienlaikraščių leidėjai – laimė, kad padorūs žmonės pamiršo jų pavardes, o kad kokia varna pakranksi ant apleistų kapinių tvoros – lai kranksi, varnų “muzikos” paklausa nebe ta, galima sakyt klausos tik nabašnikai…

racas.lt

(8 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Nepasakyčiau, kad kitataučių ar kitarasių netolerancija yra labai Lietuvoj labai paplitęs reiškinys.

  Jie veikiau kaip vienas apsišikęs žmogus mokyklos aktų salėj – jis tik vienas, bet užuodžia visi.

  Mano galva, murzininkus, oželius ir mažonus būtų galima labai lengvai pažaboti tiesiog jų nereklamuojant.

 • Aš – mandagus žmogus, nusmukusiais pečiais ir mažais ūsiukais.

  Tačiau kaip tik tokiems neūžaugoms šiais vertybių žlugimo laikais gyventi yra sunkiausia. Kuklumas ir švelnumas susilaukia atpildo tik muilo operose.

  Šiuolaikiniame gyvenime tokie žmonės išnaudojami, o paskui negailestingai nubloškiami į šalį.

 • austras

  O greta šios puikios frazės, gimusios kovoje su „Respublika“, būtų galima pacituoti ne vieną Valentinavičiaus išminties perlą apie jo politinės kairės suvokimą. Bet kam čia vargintis, ar ne?

  • Mielas, austre, tai imkite ir cituokite… Ar čia jūs savęs dėl varginimosi klausiate?

   • austras

    Manau, kad abu matėm ne vieną pono Valentinavičiaus komentarą ne vienoje „Savaitės panoramoje“, kurioje buvo užduodamas klausimas, Valentinavičiaus žodžiais tariant, „Kas naujo marginaliosios kairės pasaulyje?“ Ir pristatomas „Frontas“ bei Naujoji kairė. O aš paklausčiau – „kas naujo nemarginaliosios kairės pasaulyje?“ Ir eikim toliau – ar apskritai Lietuvoje yra nemarginalioji kairė? Gal socialdemokratai? Nejuokinkit. Oligarchinis liberalizmas – štai kam atstovauja mūsų socialdemokratai. Ir tai, deja, priešingai nei daugumoje miestų, rajonuose dar nėra plačiai žinoma. Kitaip jų apskritai nebūtų Seime.
    Tad žiūrim ką turim kairėje – „Frontas“, senieji komunistai su Stakvilevičium, Socialdemokratų sąjunga su Akstinavičium ir NK 95. Silpnoka, ar ne? Ypač prisiminus, kad „Frontas“ užsiima socialiniu populizmu, o jo gretose nemažai priešiškų Lietuvos valstybei elementų. Ir Valentinavičius su pasimėgaujimu šią leisgyvę kairę dar paspardo, klijuodamas „marginalų“ etiketę. Kai nemarginalios kairės apskritai nėra. Ar ne taip, Artūrai?

    • austras

     Ir dar… jei paanalizuotumėt alfa.lt antraštes, kalbančias apie protesto akcijas, su, tarkim, balsas.lt ar delfi.lt, surastumėt nemažai įdomių dalykų. Pavyzdžiui, paskutinis mitingas prieš švietimo reformą, kai visi kiti informavo apie 500 protestuojančiųjų, alfa.lt antraštė skelbė „Mitingavo studentija ir Murza“. Ar ne pono Valentinavičiaus ausytės kyšo?

     • austras

      Jei norėsite Artūrai, dar, tuomet galiu paieškoti. Nors šiaip niekam ne paslaptis, kad nemažai šalies žurnalistų realų kairiosios politikos įgyvendinimą įsivaizduoja kaip grįžimą į komunizmą, ar papildomą mokesčių naštą. Sąvoka „socialinis solidarumas“, matyt, daug kam yra keiksmažodis. Ir tokių žurnalistų priešaky žengia ponas Valentinavičius.

     • Valentinas

      Austrai, bet juk tai ir buvo :) studentija ir murza.

     • austras

      O dabar įliskit į skaitančiojo kailį ir pagalvokit, kaip tai suprato šią informacinę žinutę gaunantis informacijos gavėjas ir kokias asociacijas ji turi sukelti -studentija=Murza. Tikrai labai linksma… jei pažiūrėsit giliau, tai mitingo organizatoriai norėjo Murzos atsikratyt su policijos pagalba. Bet nemažai žmonių skaito tik antraštes… Ir kas jau kas, bet ponas Valentinavičius tai puikiai žino…

     • austras

      Tiksliau mitinguojanti studentija = mitinguojantis Murza. O tikslai, berods, skiriasi?

     • Valentinas

      Austrai, nesuprantu, ko jūs norite iš dešiniųjų pažiūrų žurnalisto. Jei jis nuoširdžiai galvoja, kad Frontas yra marginalinė kairė, jis taip ir sako (juolab, kad taip ir yra:) Toks dalykas kaip objektyvumas neegzistuoja, štai net ir jūs neobjektyvus Valentinavičiaus atžvilgiu. :)

     • austras

      Problema ne tai, kad Valentinavičius yra dešiniųjų pažiūrų, problema tai, kad kitokių pažiūrų mūsų šalyje apskritai reikėtų paieškoti. Ir Valentinavičius prisideda prie to, kad jų reikėtų ieškoti kaip įmanoma giliau. Problema, kad jis niekina kitokią nuomonę. O tai akivaizdi bolševikinio mąstymo liekana.
      Galiausiai, ar pagal teisingas taisykles žaidžiam? Ar jūs matėt Lietuvoj normalią, įtakingą kairiosios pakraipos žiniasklaidą? Tokios apskritai nėra.
      O jei ji būtų, kas joje komunikuotų su visuomene?
      Tarkim aš žinau Povilą Gylį, Romą Lazutką, Gintarą Mitrulevičių (jo jūs tikrai nežinot), NK 95 ir dar kelis kairiuosius intelektualus.
      Jie neatstos Valentinavičiaus alfa.lt ir LNK, neatstos LRT su Siaurusevičium ir Miliūte, Arno Klevečkos ir Lietuvos ryto televizijos, neskalpuojančios profsąjungų organizuoto mitingo tik todėl, kad šiandien turi kitą, didesnį priešą -konservatorius. O jei primintumėm kas finasuoja mūsų komercinę žiniakslaidą… Tiesos turime tiek, kiek jos prasprūsta bekovojant didiesiems banginiams. Tad informacinio žaidimo taisyklės iš anksto nėra lygios. Ir Valentinavičius man nepatinka tiesiog kaip akivaizdus, to neteisingo žaidimo įrodymas.

     • Valentinas

      Austrai, atskirkime muses nuo kotletų. Tai, kad Lietuvoje nėra tikrai kairiosios žiniasklaidos yra visiškai ne Valentinavičiaus problema. Jis turi savo pažiūras ir niekina jis ne kitaip manančius, o kairiuosius šarlatanus. Deja taip susiklostė, kad politinio spektro kairėje mes turime šarlatanus. Bet tai nėra dešiniųjų problema, o kairiųjų. Jei visuomenė nesugeba išgimdyti jokio gabaus lyderio atstovaujančio kairiąsias idėjas, tai visuomenės bėda.
      Ir prie ko čia žaidimo taisyklės? Jei Neptūnas atvažiuoja žaisti su Žalgiriu, negalima keisti taisykles taip, kad Neptūnui būtų lengviau žaisti. Taisyklės vienodos visiems, o kad kairieji neturi žaidėjų sorry, ne dešinės bėda.

     • austras

      Todėl leiskim dešinei dar kartelį su pasimėgavimu paspardyti jau seniai nesikeliančią kairę? Spėju, kad nesat kairysis. O aš, deja, nebūsiu dešinysis ir neleisiu savęs spardyti.

     • austras

      Bent jau Naujosios kairės aš, kitaip nei Valentinavičius, šarlatanais nelaikau. Idealistai ir tiek.

     • Ar

      Pritariu, tik kai kam musės ausyse zirzia ir kitų argumentų, apart savo – negirdi.

     • Valentinas

      Gerbiamas Ar,
      Ausyse kartais zvimbia ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo. Bet jei jums už nugaros nėra nei musių, nei Karlsono, o kitų argumentų, apart savo negirdite, kreipkitės į specialistą.

 • austras

  Ir asmeniškai, Valentinavičiui – jei klausot Svabodos radijo vakare, po to, kai baigiasi „Žinių radijo“ programa, tai galit išgirst dažnai besikartojančią dainelę: „Tolka kogda pliviosh protiv tichenija, uznajosh chto takoje svobodnoje mnenije“. Įdomumo dėlei pabandykit, gal patiks? Ar visad mėgausitės Valentino pašlovinta stipresniojo teise, nes ji teisėta.. Kaip Žalgiris, kuriam dėl vidinių problemų atidedamos rungtynes su Nevėžiu.

  • austras

   Na, kas dar įspirs, palenktiniaukim…

 • austras

  Ir norėčiau paklausti, ką manot apie liberalizuojamus darbo santykius? Spėju, kad visi džiaugiatės :)

  • mdxacuk

   Drg. Austrai, kodėl tamstai pačiam neužsiėmus savo aistringų manifestų spausdinimu ir platinimu Gedimino prospekte, kaip kažkada A. Terleckas platino savo knygas? Rašot jūs neblogai, pats klausiat, pats atsakot, pats save pakomentuojat – galėsit pats vienas prirašyt visą laikraštį kaip kažkada šviesios atminties ponia su skrybėle. Račas jūsų liepsningus pareiškimus praktiškai ignoruoja. Į Valentinavičių apeliuot irgi tikriausiai beprasmiška, nes jis ko gero dar nuo mokyklos laikų „Morning star“ ir marksizmo-leninizmo klasikų konspektavimu perisotinęs ir atbukęs. Negi tikitės, kad jis sugebės įžvelgti ir įvertinti dabartinės kairiosios minties epochinį naujumą? Tai kas jums daugiau belieka, kaip tik leisti savo „Iskrą“ ir pačiam tiesiogiai nešti šviesą ir tiesą į liaudį? Technologijos dabar nebrangios, ochranka ar KGB negaudo – tai ko nepabandžius? Pasistenkit šį vakarą apsiraminti, nueikit anksčiau gulti, o nuo rytojaus ir pradėkit.

   • austras

    Ačiū, kad paraminat mdxacuk, Jums juk visiškai tas pats ar kalbama apie Leniną, ar Staliną ar apie Kautskį (šito gal negirdėjot), ar apie Marxą, ar apie Otą Bauerį, Bruno Kreisky, Karlą Rennerį.. (šitie iš mano mylimos Austrijos). Vis ta pati nekenčiama kairė. Sėkmės :)

    • mdxacuk

     Филипп Филиппович откинулся на готическую спинку и захохотал так, что во рту у него засверкал золотой частокол. Борменталь только повертел головою.
     – Вы бы почитали что-нибудь, – предложил он, – а то, знаете ли…
     – Уж и так читаю, читаю… – Ответил Шариков и вдруг хищно и быстро налил себе пол стакана водки.
     – Зина, – тревожно закричал Филипп Филиппович, – убирайте, детка, водку, больше уже не нужна. Что же вы читаете?
     В голове у него вдруг мелькнула картина: необитаемый остров, пальма, человек в звериной шкуре и колпаке. „Надо будет робинзона“…
     – Эту… Как ее… Переписку Энгельса с этим… Как его – дьявола – с Каутским.
     Борменталь остановил на полдороге вилку с куском белого мяса, а Филипп Филиппович расплескал вино. Шариков в это время изловчился и проглотил водку.
     Филипп Филиппович локти положил на стол, вгляделся в Шарикова и спросил:
     – Позвольте узнать, что вы можете сказать по поводу прочитанного.
     Шариков пожал плечами.
     – Да не согласен я.
     – С кем? С Энгельсом или с Каутским?
     – С обоими, – ответил Шариков.
     – Это замечательно, клянусь богом. „Всех, кто скажет, что другая…“ А что бы вы со своей стороны могли предложить?
     – Да что тут предлагать?.. А то пишут, пишут… Конгресс, немцы какие-то… Голова пухнет. Взять все, да и поделить…

     • austras

      Norit pasakyt, kad esat Šarikovas, nes neskiriat Kautskio ir Engelso? Ar kad skaitėt „Šuns širdį“ ir Jums įstrigo Šarikovo primityvumas? :)

   • Valentinas

    Mielas Austrai,
    Rašote: „Todėl leiskim dešinei dar kartelį su pasimėgavimu paspardyti jau seniai nesikeliančią kairę? Spėju, kad nesat kairysis. O aš, deja, nebūsiu dešinysis ir neleisiu savęs spardyti.“
    Yra pas jus du neteisingi momentai:
    1. kam jūs siūlote leisti paspardyti? Kas tas mistinis asmuo, subjektas, organizacija ar dar kas nors kas gali leisti ar neleisti dešiniesiems? Vyksta normali politinė kova, kurioje dalyvauja dešinieji prieš buvusią arba dabartinę nomenklatūrą ir deja kairiųjų nematyti. Jei jūs save laikote kairiuoju, tai prašom eikite kovą, burkite pasekėjus ir neleiskite savęs spardyti. Ir nėra čia jokios stipresniojo teisės. Jei į bokso ringą prieš profesionalą ateitų kautis invalidas vežimėlyje, jis būtų pašalintas iš ringo.
    2. Kairiųjų Lietuvoje nėra. Vadinantys save kairiaisiais yra arba buvę nomenklatūrininkai arba populistiniai marginalai. Todėl neturėtumėte piktintis Valentinavičiaus pozicija, nes Fronas diskredituoja kairiųjų idėjas ir atstumia nuo savęs mąstančius žmones.
    Kodėl Lietuvoje nepopuliarios kairiosios idėjos, įdomus klausimmas. Gal neatsirado charizmatiškų lyderių, gal lietuvio būde vyrauja valstietiškas mentalitetas, kuriam kairiosios idėjos yra absoliučiai svetimos. Tačiau kartoju, nekaltinkite dešinės, kad kairė yra luzeriai. Jei esate kairysis, kaltinkite save.
    Dėl darbo santykių liberalizavimo. Kiek supratau siūlomos priemonės leis sustiprinti profsąjungų įtaką, o tai juk jums turėtų patikti ar ne?

    • austras

     Kodėl turiu save kaltinti, jei esu kairysis? Aš kaltas, kad studijuoju, o neinu į politiką? Blogiausia, kad tiek dėl bokso, tiek dėl antrojo teiginio Jūs teisus. Kažkiek vilčių, bent jau ateičiai sieju tik su NK 95. Bet jie politinės partijos kurti neplanuoja. Dėl profsąjungų stiprėjimo – pažiūrėsim, kaip viskas vyks iš tiesų. Dėl „Fronto“ – visiškai su Jumis sutinku. O valstietiškas mentalitetas – tokia realybė. Ir vis dėlto, nepaisant to, kad kairės būklė mūsų šaly apgailėtina, tai nesuteikia teisės rašyti „mitingavo studentija ir Murza“. Neetiška, ir tiek.

    • austras

     Žinot, pilnai sutinku dėl bokso ir beveik pilnai dėl antrojo teiginio. Šiek tiek vilčių ateičiai atidedu NK 95. Bet jie politinės partijos kurti nesirengia. Nenoriu savęs kaltinti dėl politinės kairės būklės Lietuvoj. Kodėl aš turiu būtinai eiti į politiką, jei esu kairysis ir man niekas neatstovauja? Studijuoju savo mėgstamą dalyką ir tiek. Dėl „Fronto“ – pilnai su Jumis sutinku, dėl profsąjungų – pažiūrėsim kaip bus iš tiesų. Valstietiškas mentalitetas – realybė. O labiausiai mane, kaip pastebėjot, piktina dešinės džiugesys matant kokia yra kairės būklė. Ar Jums etiška kai rašoma „mitingavo studentija ir Murza“? Man – ne.

     • austras

      Sorry, antrą pašalinkit :)

     • romas

      Jei esate kairysis, turėtumėt suprasti, kad visuomenė ir ekonomiškai turi užaugti iki kairiųjų idėjų. Didesnis socialinis teisingumas galimas tik turint ką skirstyti. Štai įsivaizduokim turim dešimt tablečių nuo gripo ir tūkstantį ligonių. Jei staiga įvestume palatoje socializmą, duotume kiekvienam ligoniui po 1/100 tabletės. Akivaizdu, kad toks vaistų kiekis niekam nepadėtų. Kad subręstų sąlygos socializmui mums prireiks ne mažiau kaip 1000 tablečių:) Man irgi patiktų gyventi kaip Austrijoje. Bet tuo metu, kai Austrija buvo imperija, krovė savo intelektualinį ir materialųjį kapitalą (dažnai kitų sąskaita), Lietuva buvo kolonija su rašto draudimu, be pramonės ir automatiškai be jokios infrastruktūros. Išlipom iš meškos glėbio neseniai. Ką mes turim? Pasenusią su Rusija susietą energetinę sistemą, atsilikusią pramonę (daugiausiai pirminio žaliavų perdirbimo), nesusietą su Europa geležinkelio ir kelių sistemą, energetiškai neefektyvius būstus ir t.t. ir pan. Kur matote bazę didesniam perskirstymui? Šiandien visuomenė rėkia, kad mokesčiai smaugia, visi grasina palikti Lietuvą (emigruoti) vardan gardesnio kąsnio, demografinė situacija tragiška. Mūsų valstybė skolinasi, kad patenkintų svarbiausius poreikius ir aptarnautų ankstesnes savo skolas. Tuos pinigus reiks gražinti būtent tiems, kurie didžiuosis savo socialinėmis garantijomis, t.y. mes finansuosim jų gerovę. Pasidomėkit, kiek Austrijos bankai turi paskolinę Rytų Europai. Su socializmu Lietuvoje teks dar palaukti kokį 20-30metų.

     • austras

      Romai, o Jūs pasidomėkit kokiom sąlygom savo socializmą pradėjo kurti švedai ir austrai. Pirmieji tarpukariu, antrieji – iškart po Antrojo pasaulinio.
      Dėl intelektinio Austrijos kapitalo sutinku. Bet nei po Antrojo, nei po Pirmojo pasaulinio karo austrai gerai negyveno. Grafiko, kaip kito austriškos kronos kursas 1922 metais, manau pateikti nereikia? Didesnė infliacijos kreivė, nei tuometinėj Vokietijoj. Čekoslovakai tuo metu jiems teikė paskolas. Pažiūrėkit, kaip atrodė Viena po Antrojo pasaulinio. Ir kaip nuo 1945 iki 1955 Austrija buvo padalinta į okupacines zonas. Tačiau tai nesutrukdė sukurti gerovės valstybę.

     • romas

      austrai,
      sugriovė visą Europą per karą, bet nesugriovė visiškai. Liko keliai (bent jau kelių pagrindai), geležinkelis, pastatai provincijoje,tuneliai, šiokie tokie įrankiai ir staklės, o svarbiausiai liko žmonės, kurie žinojo, kaip viską organizuoti. Lietuva nedaro tuščioj vietoj, bet blogai yra kad ji neintegruota į Vakarų pramonę ir rinkas. Patys vieni ir būdami panašiai izoliuoti, Austrai irgi nerodytų rezultato. Ir nesvarbu kodėl dabar mes esam ne tokie turtingi kaip norėtume. Svarbu, kad su tokiu ekonominiu lygiu negalim užtikrinti aukštesnių standartų. Štai ir Degutienė per TV sakė: Lietuvoje uždirbančių daugiau kaip 10 000 Lt yra 7000. Ar tikrai progresyvus tokių asmenų apmokestinimas išgelbės likusius 3,3 mln. Ir nesakau, kad nereikia apmokestinti, bet sakau, kad nebus iš to jokių didelių socialinių garantijų visiems.

     • austras

      O žingsniai link gerovės valstybės daromi? Nekilnojamo turto mokestis? Progresiniai mokesčiai? Mes einame priešinga linkme, link Pietų Amerikos, ir gana sparčiai. Gi Pietų Amerikos tipo visuomenėj, anot švento Rašto: „Iš tiesų, iš tiesų, broliai ir seserys, palaiminti yra tie septyni tūkstančiai, nes jųjų yra dangaus karalystė!“

     • romas

      Austrai,
      ir progresiniai mokesčiai ir turto mokestis yra Seimo dienotvarkėje. Seimas priėmė įstatymą ribojantį prekybininkų pelnus. Visa tai yra labai socialdemokratiška ir krikdemiška. Bet man kelia abejones ar pvz. turto mokestis padarys žmones laimingus. Juk tas mokestis turi turėti kokią nors prasmę. Jei nemokės mokesčio visi, atsiras landos ir apėjimai. Ar bus toks mokestis socialiai teisingas? Labai daug žmonių nėra kalti dėl to, kad jie gyvena Žvėryne Vilniuje, arba Palangoje, kur turtas yra brangesnis. Tikslas yra gerinti žmonėms gyvenimą, bet ne rinkti mokesčius todėl, kad pasaulyje tokių mokesčių būna. Gerovės valstybę gali sukurti tik turtingi piliečiai. Ir siūlau pamąstyti, kodėl vakarų šalys apskritai yra turtingos. Ar labai socdemiškai kokie nors austrai elgiasi pigiai pirkdami bananus. Bananų augintojai kokioj nors Nikaragvoje gyvena skurde. Tą patį galėtume pasakyti apie kakavos augintojus pietų Amerikoje ir Afrikoje. Austrai juk mėgsta šokoladą:) O kaip kinų darbininkai dirbantys siuvyklose be natūralios žviesos po 12val. ir be jokių socialinių garantijų. Kaip kinų teisės. Kaip Kinijos gamtosauga, genetiškai modifikuoti ryžiai ir CO2 emisija. Kodėl Europa rengiasi pigiais kinietiškais rūbais be sąžinės graužaties? Ir ar jūs nematote Lietuvos kažkur tarp Europos ir Kinijos (čia turiu omenyje ne tik geografiją)?

     • austras

      Gerbiamas Romai, atleiskit, bet aš šiandien diskutuoju jau nežinau kiek laiko, tad ši žinutė bus paskutinė:) Žaviuosi Jūsų talentu daug rašyti. Ir Artūro bei Valentino talentu parašyti daug ir greitai. Turto mokestis numatomas tik daug nekilnojamo turto turintiems asmenims. Turto vertė turėtų būti 1-1,5 milijono litų.. Dėl mokesčio, ribojančio prekybininkų pelnus – čia gerai pasireiškė jau minėtas blogo autorius Artūras ir kiti komentatoriai. Norėta gero, bet išėjo, kaip visados :) Sutinku, kad Lietuva nepriklauso tai Europos daliai, kuri gyvena už Oderio. Ir geografija čia turi savo reikšmės. Pasaulyje egzistuoja socialinė nelygybė ir mes iš tiesų esam tarp Kinijos ir Europos. Tačiau mes galim rinktis – eiti link Europos, ar link Pietų Amerikos. Šis pasirinkimas ypač ryškus todėl, kad esam katalikiškas kraštas. Tačiau nesutinku, jog gerovės valstybės negali kurti neturtingi piliečiai. Nes, pavyzdžiui, toje pačioje Austrijoje ar Švedijoje pasiturinti vidurinioji klasė atsirado dėka to, kad minėtos valstybės kelis dešimtmečius nuosekliai įgyvendino savo gerovės valstybės koncepciją. O ne laukė, kol turtas susikoncentruos septynių ar penkių ar dviejų ar dar kažkiek tūkstančių rankose, o paskui skelbė jiems karą ir viską iš jų atiminėjo… :) Gi mūsų šalis eina šiuo, Pietų Amerikos keliu, ir Kubilius, likdamas ištikimas neokonservatizmui, eilinį kartą pareiškė, kad progresinių mokesčių vyriausybė įvesti neplanuoja..

 • briedis

  ponui austrui. paveluotai kiek, bet nuosirdziai- mielai socialiaipasisolidarizuociau su kovotoju uz mano gerove is turniskiu- a. paleckiu. nebent kokie baisus ir klastingi zydai sutrukdytu. bet cia, manau, kitas kovotojas (uz mano tautine nekaltybe)- ponas tomkus mane apgins. tikiuosi- penkis metus ilsejosi, turbut berete mezge. parasiau irgi pries srove, tiksliau- srauta, nesakysiu ko.

  • austras

   O aš, deja, nesisolidarizuoju su „Kovotoju už jūsų gerovę“, A.Paleckiu.

 • Musė

  O tu siaube, tik neįlįsk vieną dieną į internetą – visus svarbiausius įvykius pražiopsosi :( Pats Virgis buvo atėjęs, o aš prasnaudžiau – būčiau paprašiusi autografą ant pilvo nupiešti… :(

  Ploju katutėmis austrui už kvapą gniaužiantį solo pasirodymą, nešu raudonų gvazdikų puokštę ir šokoladą „Alionuška“. Visi sau iškelti klausimai yra svarbūs ir reikšmingi, o sau pateikti atsakymai ne mažiau taiklūs ir giliamintiški.

  Aš solidarizuojuosi su Tomkumi bei austru ir tvirtai tikiu, kad dėl visko kaltas Virgis. Vadinti paleckiukus ir naujosios kairės piemenis marginalais – negirdėtas įžūlumas ir visiškas politinės realybės nesuvokimas. Ir be abejo, tai Virgio kaltė, kad Lietuvoje niekaip nesusiformuoja padori, įtakinga, tikra kairioji srovė.

  Jis tą juodą kenkėjišką antikairuolišką darbą pradėjo dar šiltai tupėdamas spekulianto Soroso išlaikytinių lizde, Litvakų fonde matyt irgi remia projektus, susijusius su jaunųjų idealistų naikinimu, o apie griaunančią antilietuvišką veiklą alfoje jau net nebėra ką kalbėti.

  Beje, apie „Frontą“ gerai pasakė Artūro karštai mylimas naujasis Vilniaus meras V. Navickas (šiaip man V. Navickas su savo mažomis gudriomis akutėmis ir ūsais iš veido atrodo grynas žulikas, bet aš norėčiau būti neteisi): „Šį kartą „Fronto“ partija gavo leidimą mitinguoti prie savivaldybės, o kitą leidimą mes jiems išduosime Vismaliukų poligone, tegul išsikasa griovius ir ten kariauja, užima ir atiduoda. Jie nieko daugiau ir nemoka, tik grasinti“.

  Tiesa, austrui nereikės vienam leisti kairuoliško laikraščio, manau, N. Vasiliauskaitės didysis gerbėjas Valentinas jam mielai sutiktų padėti, tik neviešai, nes labai bijo Musės….

  • austras

   Kaip visad ne į temą… bet apie karą. Taip ir toliau :)

  • austras

   O čia šiaip. Jei kažkas nepritaria Valentinavičiui, tuomet tas kažkas būtinai turi pritarti Tomkui. Aš ką nors apie Tomkų kalbėjau? Ar apie gvazdikus? Ar apie „Iskrą“? Ar sakiau, kad „Frontas“ labai gerai? Echh…

  • Valentinas

   Muse aš bijau tik musių cė cė :)

 • nerijus

  Muse, tu tikra musė…
  Gerai apibendrinai :)
  8 iš 10 balų :)

 • briedis

  taip duzgia muse. teisingai duzgia, bet,,, atskris bimbalas tomkus ir nusiurbs visus nektarus, o valentinavicius nenaudelis- pelna skaiciuos.

 • briedis

  tarp eiluciu- ponui austrui- o mes ezopo kalba pamirsom?

  • austras

   Taip taip, tarp eilučių buvo Leninas, gvazdikai, bolševizmas ir „Iskra“, o ne orientacija į Švediją, Daniją ar Austriją bei socialdemokratinės vertybės. O štai dabar gausiu su pagaliu, kad mėgstu Kirkilą.. Iš anksto sakau, nemėgstu…

   • J. naivus

    austrai,
    sutinku, jog normali socialdemokratų partija- kairioji reikalinga žūtbūtinai. Normaliai pusiausvyrai.
    Paleckis netinka vien dėl pavardės. Tie karštakošiški kvaili išsišokimai lyg specialiai tam, kad pakenktų.
    Dabar dar tas a la Beket STUDEBEKERIS su MES ATVEŠIM SAULĘ.
    Matau vienintelį „realų“ kelią- tą LSDP išsprogdint iš vidaus.
    Ir nedelsiant- užvakar.

    • Musė

     O Sakalas nesiskaito už tikrą socialdemokratą? Man jis toks idėjinis atrodo. Aš kai paskaitau jo straipsnių „Veide“ apie Europos Parlamento užkulisius, pati net nejučiom pakairėju :)

     • austras

      Manyčiau, Sakalas socialdemokratas, bet kadangi jis to paties amžiaus, kaip ir Landsbergis, jam labiau tiktų patriarcho vaidmuo. Asmeniškai galvoju, kad ne vienas jo sprendimas buvo klaidingas, bet juk nei vienas nesam be nuodėmės :)

     • J. naivus

      Reikia jaunų, tų kurie tik tik įžengė į antrą milijardą savo sekundžių.

    • austras

     Kas padės užtaisą? :)

     • J. naivus

      Visa bėda, kad reikia aukotis.
      Nebūtinai susiprogdinant, kaip tie musulmonų fanatikai, nors tai būtų efektinga.
      Gal yra kitų būdų- užšaldant sprogdinamas net granitas.
      Jei rimtai, tai kelias nepavydėtinas, baisus, nedėkingas etc.
      Auka- stojimas į LSDP. Brrr…bet:

      Juk nusivilęs daile Šiklgruberis naujos partijos nekūrė, o įstojo į jau įkurtą.

     • austras

      Žinot, jei komunistinė nomenklatūra išgyveno kaip LDDP ar dabartinė LSDP visus 19 metų, nemanau, kad ją kas nors paims nei šturmu, nei iš vidaus, nei sprogmenim. Valdžia ir pinigai – vienintelis tikslas, kurio jiems reikia. Ir jie turi neprilygstamą patirtį, kad tą tikslą pasiektų. Patys, ar pasinaudodami kitais.O antras milijardas sekundžių – rimtas argumentas :)

    • austras

     Beje, Studebekeris, net alfa.lt duomenim užsakė Zuokas…

     • J. naivus

      Tai dar vienas įrodymas, kad reikia skubiai- užvakar. Zuokas tokių intrigų meistras, numato bent 3 ėjimus.

 • nerijus

  Laukiau šiandien dviračio žinių per lnk…tikėjausi, kad bus reportažas apie darbo biržą. Mėgstu šiuos personažus…
  Nesitikėjau, kad režisieriai sutapatins Mažeiką ir LDB direktrių…jis nepakeičiamas…Kas šieną ravi..?

 • briedis> ponui austrui

  eitumet, tamsta, š… i vienos (austrijos sostines) tualeta, butu turistines naudos.. (Komentaras redguotas – A.R.)

  • austras

   Aš Jūsų nesiųsiu…, bet Jūsų pasiūlymu dar planuoju pasinaudoti…

 • briedis> blogo (ne blogio) autoriui

  daugiau taip nedarysiu.

  • austras

   Kaip supratau, jau tampu blogio kurstytoju. Atsiprašau, tame tarpe ir blogo autoriaus… ir už tai, kad kažkada pavartojau citatą iš knygos (nors kiti pateikia savo ištraukas mintinai) taip pat atsiprašau…

 • austras

  Kreipiuos į blogo autorių. Jei Jums nepatinka ką čia truputį paliejau – galiu daugiau čia nerašyt. Nes, kaip supratau per visą pusdienį trunkantį komentatorių puolimą, mano mintys, nesulaukė labai daug šalininkų… :) Sykį išsiliejau ir panašių puolimų kas dieną atlaikyt nesiruošiu. Viešos demokratijos kaina ir dovana už nuomonę – nervai, gvazdikai, „Frontas“, grįžimas į „Šviesų rytojų“ ir panašiai. Bet pirmiausia – nervai. Nesu įpratęs būti siunčiamas… O jei tas palietas mintis ignoruosit, tiesiog galit informuoti dabar, taupysiu rašalą..

  • Mielas austrai, nelabai supratau, ką konkrečiai iš manęs norite išgirsti… Nei aš jus puoliau nei ką. Kitiems komentatoriams nelabai galiu ir noriu nurodinėti, kaip jiems komentuoti. Peržiūrėjau komentarus – diskusija buvo gana aštri, tačiau lyg ir etikos ribose, be asmenininų įžeidinėjimų.

   Kiek jūs galite atlaikyti irgi nesiimu spręsti, bet jūsų valia ir teisė rinktis.

   Tokia jau ta demokratija…:)

   • austras

    Na taip, gaidžiu nevadino..:) Jei į diskusiją panašus vieno žmogaus karas su 10..:)
    Dar kartą pasikartosiu – stebiuosi Jūsų kantrybe.
    Pažadu, kad daugiau panašių paliejimų nebus. Ir šįkart nespecialiai juk gavos – užgriebėt skaudžią temą – Valentinavičiai, Miliūtės ir panašūs žurnalistai, „virš žurnalistikos“…

    • Valentinas

     Austrai, jūsų vietoje aš džiaugčiausi sulaukęs tiek priešiškų komentarų ir galimybe pasiginčyti iš širdies. Juo labiau, kad vis tai vyksta anonimiškai ir jūsų įvaizdžio asmeniškai tai niekaip neįtakos. Todėl galvoju, kad jeigu jūs susinervinate dėl tokių kultūringų ir geranoriškų anoniminių diskusijų, kaip skaudžiai jūs reaguotumėte jei būtumėte viešas asmuo! Išvada – jums ankstoka eiti į politiką. Grūdinkite charakterį, linkiu sėkmės :)

     • Valentinai, jūs kažką painiojate…:) Diskusijos manęs visiškai nenervina, priešingai – labai džiaugiuosi bent šiek tiek prisidėdamas prie jų skatinimo.

      Mane kartias šiek tiek nervina kitas dalykas – kai mane kas nors prievartauja pasisakyti apie ką nors, ar ką nors pakomentuoti. Juk neprivalau būti pasirengęs kaip kareivėlis pagal komandą pulti rašyti ar komentuoti kai kam nors to užsinori… Nes neturiu nuomonės ir kompetencijos visais klausimais, be to, ne visada ir nuotaika būna tinkama, na ir dar kartais turiu darbo:)

      Bet patarimą priimu – į politiką dar neisiu ir charakterį grūdinsiu toliau (nors nemanau, kad jis labai neužgrūdintas)

      Dėl įvaizdžio didesnių problemų taip pat neturiu. Jei atvirai, man asmeniškai jis visai patinka nors specialiai tuo ir nesirūpinau:)

     • austras

      Dėkui, charakterį grūdinsiu, bet į politiką nesiruošiu. Nei šiandien, nei rytoj, gal poryt, bet irgi vargiai.. :)

     • austras

      Artūrai, berods, Valentino komentaras skirtas man. O dėl nuomonės prievartavimo – išgirdau, supratau, stengsiuos, kad mano komentaruose to nebūtų.

     • …jau supratau…:)

    • J. naivus

     austrai,
     niekada nesakyki niekada. Tai banalybė, bet patikrinta. Sunkus tas demokratijos kelias, o kelias į jį tuo labiau.
     Nūnai dešiniuoju būti lengviau- kartu su visais, nors kartais norisi tą būvimą kitaip vadinti.
     Nustebau, kai Valentinas Nerijų taršė už bendrą komunijos ir komunistų lotynišką šaknį.
     Tai dar kartą tik parodo, kaip reikalinga tikra kairioji normali partija, bet tai mums yra jau utopija.

     • Valentinas

      Naivu, o ko nustebai dėl komunijos ir komunistų klausimo su Nerijumi. Tiesa, aš nerijaus netaršiau, o tik parašiau, kad persistengė. Sutinku, kad žodžio šaknis yra ta pati, bet pačių sistemų esmė yra absoliučiai priešinga. Krikščionybė yra individualus santykis su dievu pagrįstas meile. Komunizmas yra individualumo atsisakymas vardan kolektyvinio intereso. Mano požiūriu sakyti, kad Kristus buvo pirmas komunistas yra mažų mažiausiai diletantiška.

     • J. naivus

      Valentinai,
      sutinku, kad tai ne 1:1, bet gi bendro labai daug, jei pvz., lygint kad ir su liberalizmu.
      Bėda gal tame, kad tie idealai utopiški.Dėl žmogaus ydų. Ir tik dėl to.
      O,atrodo, taip paprasta- reikia laikytis tam tikrų principų. Protingų ir be jokių išimčių.

      Kažkur skaičiau, jog žydų tikėjime net teigiama, jog rojus būtų žemėje- čia pat ir iškart, jei bent vieną dieną visame pasaulyje joks žydas nepadarytų nei vienos nuodėmės.

  • ledynmečio voverė

   Ko čia gale ašaromis praskydai? Gerai, galvoji, teisingai. Tik kairieji išgelbės Lietuvą, nes dešinieji yra save naikinanti sistema: dėl jų veiklos pusė milijono lietuvių jau užsienyje ir atgal nebegrįš. Dar pusė milijono pakels sparnus kai po metų kitų krizė aprims Vokietijoje bei Anglijoje, o Lietuvoje vyraus tas pats baudžiavinis lygis kaip ir prieš dešimt metų, ar koks jis yra šiuo metu (labai jaučiat skirtumą?), tada dešinieji atsiveš negrų (reikia darbo jėgos Lietuvai, o kaipgi?), išsigandę savo naujųjų „pigiųjų darbininkų“ nusikalstamumo užsidarys spygliuota viela aptvertuose getuose, ir, galiausiai, neištvėrę tokio gyvenimo „apkasuose“ patys emigruos.
   Nereikia pergyventi dėl Paleckio „akcijų“: taip jis siekia atkreipti dėmesį, populiarintis. Nes partijos kurios neturi pinigų vien tik gerais ketinimais neprasimuš. Socialdemokratų sąjunga, pavyzdžiui.

   • linas pl

    Lietuvoje yra tik dvi partijos. Viena, kurios nariai mėgsta aiškinti, kad lietuvių mąstysena yra netinkama („valstietiška“,
    „vergiška“, „bolševikiška“, patys žinot,– tiesa, vadinama „mentalitetu“,– ar tik ne dėl to, kad niekas nesuabejotų, kokios mąstysenos pats vadinantis?), ir kita, kuri tęsia tą, ką pradėjo kitados J. Basanavičius (pradėjo senokai, be to tais tolimais 1917 metais irgi buvo kažkiek niekintojų, tik jie savęs jau nebelaikė lietuviais; ir jiems buvo lengviau, ir kitiems). Pirma partija nori Lietuvą matyti tokią kokia yra Vokietija ar J.A. V., be to net ne gerovės prasme, bet kažkokia kultūrine, tik išeitų jiems tikriausiai tiktai kažkas panašaus į Lenkiją. Antra partija tuo tarpu nieko labai apibrėžto nenori, nors savo doroviniais įsitikinimais jie labai pralenkia pirmą („valstiečiai“ gi!), ir, akivaizdu, jos reikalavimai bus daugiau dorovinės plotmės negu politinės. Politikos jie nesupranta (ji dalykas mažai doras šiaip ar taip), tai ir politikoje jų elgesys atrodo kaip visiškos nesąmonės, vienok juo naudojamasi.

    Bet gal tai tuščia kalba, ir tiesiog reikia sakyt, kad kol bus dvi tokios partijos, tai Lietuvoje jokių „kairių“ ir „dešinių“ nebus. Negali jų būti tokiom sąlygom, be to ir nori to tik viena pusė. O gerai tą supratus, kad sukurti „gerą kairę“ su „gerą dešine“ rūpi tik vienai pusei, galbūt nebereiktų kai kuriems mūsų žmonėms tuščiai siekti vien idėjinės schemos. Politikoje reikia pirmiausia skaitytis su tikrove, tad pagal ją kurtinos ir schemos.

    • austras

     Sakote „politikoje reikia pirmiausia skaitytis su tikrove, tad pagal ją kurtinos ir schemos“? Algirdas Mykolas Brazauskas ir nemaža dalis senosios nomenklatūros pritartų Jūsų mintims. Jie visad elgėsi „pagal situaciją“, o politiką suvokė kaip „reikalų tvarkymą“.
     Antrosios partijos problema ir yra tai, kad jie, Jūsų žodžiais tariant, „nieko labai apibrėžto nenori“. Reiktų norėti, nes net Jūsų minimas Basanavičius tikrai norėjo. Bent jau turėjo tikslą, kurį gyvenimo pabaigoj pamatė daugiau ar mažiau įgyvendintą. O „dorovinės plotmės“ reikalavimus keliantiems valstiečius pasiūlyčiau bent jau bandyti suprasti kas yra ta „nedora“ politika. Nes ji vienaip ar kitaip net ir būdama „nedora“ įtakoja ir įtakos jų gyvenimus.

     • linas pl

      Gal ir taip, tik kažkiek skiriasi mudviejų žiūrėjimo taškas, aš bandžiau apibrėžti, kokia yra padėtis, o Jūs, kokia ji turėtų būti. Betgi politikos menas susideda ne tik iš tikslų iškėlimo, kita jo svarbi dalis sugebėjimas suprasti ir kitų tikslus, o iš šitos seka trečia, kada tikslus stengiamasi suderinti. Ir manyčiau, tikriausiai taip suprasti politikos meną nebūtų klaida, nežiūrint į tai, ar tam pritaria kuris nors iš buv. prezidentų, ar ne.

      Pagaliau ir Jūs, būdamas šitos visuomenės nariu, nesate visiškai nepriklausomas nuo jos pažiūrų ir politikos gyvenimo, ir turite savo pažiūras, kurios artimesnės vienai ar kitai pusei, tai ar nereikėtų stengtis daugiau ieškoti negu reikalauti? Pavyzdžiui, galima pasitikslinti, ar iš tikrųjų pagrindinis Basanavičiaus siekimas buvo sukurti „Nepriklausomą Lietuvą demokratiniais pagrindais“? ar ne tiksliau sakyti, kad jo siekimas buvo kažkaip kitoks, ir kad Lietuvos valstybę jis matė tik kaip priemonę tam siekiui įgyvendinti? Ir tarkime, kad jei valstybė to siekio neįgyvendina, ar džiaugtųsi tada ja Basanavičius? (Čia truputėlį pasireiškia tarybinių laikų palikimas. Tada Basnavičius kažkaip vis buvo minimas kaip reikšmingas, buvo gatvės jo vardu ir t. t., bet jo idėjos buvo, suprantama kodėl, nesvarstomos, todėl šitą prisimenant, ir nejuokingas klausimas, kokios iš tikrųjų buvo jo idėjos).

      Tai tiek.

 • Margaux

  Aš kažkodėl nesuprantu, juk kalba eina apie nuominių įvairovę ir toleranciją: reikalaujama pagarbos gėjams, kitataučiams, religinėms mažumoms. Kodėl tie, kurie garsiausiai rėkia apie ksenofobiją, homofobiją, atvirai reiškia neapykantą Murzai, Oželiui ir kitiems išsišokėliams. Juk jie tokie patys LR piliečiai, ir jire gali laisvai reikšti savo įsitikinimus, nes jų teises gina ne tik LR konstitucija, bet ir Europos pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių apsaugos konvencija, urią yra ratifikavusi ir Lietuva.

 • PauliusT

  Rasistai, antisemitai ir kt. radikalai labai gudriai dangstosi LR konstitucija ar ES teise noredami pazeminti kitokius

 • PauliusT

  ir tap aisku, kad rasistai, antisemitai ir kt. radikalai bando gudriai dangstytis LR konstitucija ar ES teise noredami pazeminti kitokius

  • Margaux

   Kaip suprasti „dangstosi“? , kad reškia savo pažiūras nepažeidžiant įstatymo? Tai absurdas! Jie (radikalai) turi teisę reikštis lygiai taip pat kaip ir tu ir aš ir gėjai ir romai ir visi kiti… Be to ką tu vadini rasistais? Jei pažiūrėsime į tarptautinių žodžių žodyną, ten rasime tokią rasizmo sąvoką: rasizmas (pranc. racizme, it. razzismo): pažiūros, teigiančios, kad žmonių rasės biologiniu, visuomeniniu ir intelekto požiūriu yra nelygiavertės, kad tam tikra rasė turi įgimtų pranašumų ir yra aukštesnė už kitas. Gal gali įvardinti konkrečią rasizmo apraišką Lietuvoje? Bent aš girdėjau tik sekančio pobūdžio rasistinius pareiškimus: neva žydai yra protingesni už kitas tautas.

 • PauliusT

  11:17 galite istrinti :)