Reputacijos kaina: kiekvienam skirtinga. G.Mažeikos – didesnė nei ketvirtis milijono

… O dar sako, kad Lietuvoje visi vagys ir neturi jokio padorumo…

Netiesa.

Ir G.Mažeika šiandien puikiai tai pademonstravo.

Mano požiūrį į Leo Lt visi puikiai žinote, ir jis nepasikeitė, tačiau G.Mažeikai sakau: pagarba.

Nes iš tiesų nėra jau taip lengva priimti sprendimą atsisakyti beveik ketvirčio milijonų litų, kurie tau teisėtai (nors galbūt ir nelabai teisingai)priklauso.

G.Mažeika tokį sprendimą priėmė, nors prireikė šiek tiek laiko pagalvoti. Bet gal būtent pastaroji aplinkybė ir rodo, kad žmogus dar sugeba mąstyti ir suprasti, kad reputacija gali būti brangesnė nei ketvirtis milijono.

Ypač – jei ketini ir toliau likti Lietuvoje ir ieškoti čia darbo.

Ir – kai yra su kuo palyginti: su tais, kurie apie savo ateitį negalvojo ir pasirinko 240 tūkstančių mainais į reputaciją.

Suprantu, kad kai kas gali pasakyti, kad nėra čia ko galvoti apie reputaciją kai reikia tik ranką ištiesti ir ketvirtis milijono – tavo kišenėje. Juk tokie milžiniški pinigai

Taip – mokytojui, policininkui, gaisrininkui ar net ministrui – 240 000 labai dideli pinigai.

Tačiau žmogui, kurio alga 40 ar 50 tūkstančių?

Ar parduotumėte savo reputaciją už 15-20 tūkstančių?

O už 50 000?..

Aš tikrai ne, nes paprasčiausiai neapsimoka.

O kainos, už kurią apsimokėtų, nėra…:)

(12 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • GIGA

  aš nepažįstu G.Mažeikos,bet kažkodėl tai buvau įsitikinęs tuo,kad jis atsisakys išeitinės.Tikėkime,kad taip jis padarė asmeninio padorumo vedinas,o gal suprato,kad „ištraukti“ tuos pinigus bus komplikuota,ant tavęs kiekvieną dieną bus pilamos „šiūkšlės“,įvairūs komentarai ir priėmė protingą menedžerio sprendimą.Bet labiau norisi tikėti padorumu…

 • Aš ko gero patenkinčiau savo smalsumą ir išduočiau Tėvynę už 250 000 litų išeitine kompensacija. Atleiskite, aš ne patriotas!

  • Gintaras Slavinskas

   Ne apie patriotiškuma eina kalba, o apie savigarbą… Nepykit, bet iš šio komentaro susidarė įspūdis, kad jūs tokios neturit.

   • Jonas III

    Aš nenoriu su Jumis sutikti – manau, kad prisipažinti jog netinkamai elgiesi, reikia turėti savigarbos.

 • Sakote, kainos, už kurią apsimokėtų parduoti reputaciją, nėra? Teisingai sakote. Bet kai pasižiūri iš kitos pusės… Kai pasižiūri plačiai ir įdėmiai, tai ta tavo reputacija niekam ir nereikalinga. Nes visai solidžius balsus per rinkimus susirenka tie, kas tikrai su reputacija būna senokai atsisveikinęs. Liūdna, bet kartais tie, kurių reputacija akivaizdžiai švari, labai sparčiai paverčiami tikrais murziais. Nes kaip ir visame kame, mūsų santvarkoje bujoja nebaudžiamumas. Gal ir galima kartais nusiplauti, bet toks muilas ne kiekvieno kišenei.

 • Artūrai, pagal loginę grandinę (t.y. atsakai už žmogų, kuris toks yra) darau išvadą, kad paties alga yra „40 ar 50 tūkstančių“ ;)

  jei rimčiau, tai čia iš tiesų geras palyginimas, tik nesutikčiau, jog dėl tokio poelgio galima vertinti moralines G.Mažeikos savybes – juk jeigu jis tokį sprendimą priėmė grynai palyginęs naudą ir žalą, tai čia ne moralės, o matematikos žinių įvertinimas

 • Quantum

  Maža smulkmenėlė??? Į rankas šis buržujus būtų gavęs mažiau (apie 180 000 lt.). Purviasklaida (ir žiniasklaida, pvz., racas.lt) kaip visada pučia burbulą – „ketvirtis milijono“, „keli šimtai tūkstančių“, o liaudies žmogus pavyduoliškai skaičiuoja, ką jis/ji pirktų, kur leistų pinigus, jei tik jam jie būtų atitekę.

 • Quantum, kalbame apie 240 tūkstančių, kuriuos gavę sąžiningi piliečiai sumoka mokesčius…:)

 • Linas

  klasikinis pavyzdys:matant šapą aky (Mažeikos kompensacija),nepastebėti esmės:AE statybos reikalų.Kažkodėl esu įsitikinęs,kad nieko LEO LT nenuveiks ir ateisiantis naujas valdybos pirmininkas,o ir pati valdyba su stebėtojų taryba keisis kas pusmetį.Labai nenorėčiau būti blogu pranašu,bet konkrečiomis sąlygomis kalbos apie naują AE,manau,tikrai atneša daugiau žalos,negu naudos.Užsiimama utopinėmis pseudostatybomis,visuomenė TV ekranuose nuolat mato multiplikacijos pagalba spėriai kylančius naujosios AE aukštus,dėstoma apie kažkokias švediškas jungtis,per kurias vis tiek piko metu eis INTER RAO ES elektra.Seimas vietoj to,kad lengvintų krizės padarinius žmonėms,vėl užsiima kažkokiu marmalu apie LEO LT.Atrodo,kad ir Kubiliui pritrūs valios pasakyti (kaip ir Williams atveju),kad naujosios AE statyba -fantazija.Visi eilinį kartą laukia,ką pasakys ES ir EK,lyg ten kažkas ruožtųsi už mus srėbt šitą košę.Krizės sąlygomis,kuri ,kaip žinia,vienas dievas težino,kiek besitęs,vien užsiminti apie naują Lietuvos AE – jau blogo tono požymis.

  • J. naivus

   Ko gero taip ir yra. Su AE statyba vėl nuskambėsim kaip tokie keistuoliai, švelniai, švelniai kalbant.
   Pirmieji pasirašę EU konstituciją.

  • Mielas Linai, gražiai kalbate… Man gal Alzheimeris, tačiau nepamenu, kad būčiau matęs jūsų pavardę tarp tų, kurie norėjo būti savanoriais ir bandyti stabdyti Leo LT, kai šio tvarinio dar net nebuvo… Pataisykite mane jei klystu.

 • austras

  O Jums neatrodo, kad 240 000 tūkstančių gaisrininkui, mokytojui ar bibliotekininkei yra „truputėlį“ kitokie pinigai, nei G. Mažeikai? Ir dar vienas klausimas (kaip seka pirmojo): atsižvelgiant į viešajai nuomonei daromą nepataisomą 240 000 tūkstančių išeitinės žalą, (apie kurią ir kalba Aurelijus, įsisprausdamas į paprasto žmogaus mentalitetą), kas galėtų paneigti galimybę, kad ponas Marcinkevičius ponui Mažeikai vien už kompensacijos atsisakymą sumokėjo dvigubai daugiau?

 • Agec

  Nelabai suprantu viso šito triukšmo dėl „išeitinės“. Mano nuomone, čia ne išeitinė pašalpa, o konfidencialumo (nekonkuravimo) sutarties kompensacija. T.y. Mažeika 2 metus nedirba kitoje energetikos įmonėje, ir už tai gauna 1/4 atlyginimo (iš viso suma 24 mėn/4 = 6 mėn atlyginimai).

  Klausimas gerb. Račui: už kiek sutiktumėte (jei tektų išeiti/mesti darbą/atsistatydinti) nedirbti jokioje kitoje žinasklaidos priemonėje? Ne litais, o mėnesio algomis.

  • Agec, pirmiausia būtų labai įdomu išgirsti iš jūsų, kiek dar Lietuvoje šiandien yra „kitų“ energetikos įmonių. Antra, G.Mažeika, nėra energetikos specialistas – jis – tiesiog vadybininkas. Atėjo iš draudimo, gali nueiti į telekomunikacijų ar alkoholio gamybos verslą.

   Trečia – (atsižvelgiant į ankstesnius du), G.Mažeikos niekas nevertė atsistatydinti ir niekas neišmetė. Jis pats priėmė tokį sprendimą.

  • GIGA

   atsiprašau už grubumą,bet taip bukai parašyti tai dar reikėjo sugebėti.G.Mažeika Lietuvos energetikos flagmanas.Spėju,kad jis iš vis dabar darbo negaus,bent jau už 30 000 lt „į rankas“ tai tikrai,nebent „Maxima“,kur priglaus kaip AMB anūkės vyrą…

 • Petriukas

  Pritariu Linui, kad dabar matome šapą akyje. Mažeika labai sėkmingai darė karjerą maximinėse struktūrose ir tikiu, kad šį kartą taip pat neliks nuskriaustas. Jei aš būčiau TŲ „berniukų“ komunikacijos vadas ar PRščikas, tai pirmu reikalu liepčiau Mažeikai atsisakyti kompensacijos. Visada galima kompensuoti kitais būdais (kad ir dar vienu šiltu postu), o PRinė nauda iš ties didelė. „Berniukai“ įgauna gerą padorumo kozirį toliau kovojant dėl liūtuko.

  • Petriuk, tikriausiai niekada ir nebūsite komunikacijos vadu – nei berniukų, nei kieno nors kito…

  • nerijus

   Norima parodyti, koks Mažeika buvo geras LEO vadukas- žiūrėkit, žmonės, LEO juk tokie vadovai valdo, o Jūs..?O Jūs jį niekinate…

   Artūrai, pritariu, kad pagarbos vertas Mažeikos poelgis, bet neskubėkim vertinti,nes už to slypi…tikrai kažkas slypi? Netikiu tokiu nuoširdumu ir tai labai matosi jo diskusijoje per BTV- Lubio TV.

 • albinas

  Pinigu atsisake ne del padorumo ar reputacijos, o „didesniu dedziu“ palieptas.
  Jeigu butu buves padorus, tokios darbo sutarties nebutu pasirases.

  • nerijus

   taikliai ;)

 • mantas

  As irgi manau, kad neeme nes ispraustas i kampa buvo.

 • Rūta

  Na verslo klasė taikliai pasisakė šiuo klausimu:
  „vėlu gerti boržomą po dviejų litrų samanės.
  reputacija toks daiktas, kad mąstyti reikia į priekį, o ne užpakaliu.“

  • Ar

   Po 2 litrų samanės mąstoma užpakaliu, o priekis būna kietai įsirėžęs į žemę, kaip laivo inkaras. :)

 • mantas

  butent, turbut, buvo pasakyta, kad mielasis, negausi jokiu 240, tai arba graziuoju skirstomes arba…

 • Renata

  O aš gerbiu tokius sprendimus. Jei tokių sprendimų būtų daugiau, šis tas susitaupytų… Man susidaro įspūdis, kad jei kažkas kažkur slapta išsimoka priedus, kitaip „sutaupo“ mūsų visų pinigus reakcija būna lygiai tokia pat, kaip ir šiuo atveju – negatyvi. Šiaip tada pasidaro idomu, ką reikia padaryti Lietuvoje, kad žmonės vertintų pozityviai? Ir dar ne visai į temą, mes tikrai drąsi tauta, be tikėjimo, pasitikėjimo, vilties… Dėl to pavieniai paprasti žmonės, darantys paprastus gerus darbus tik dėl to, kad taip teisinga, nyksta kaip dinozaurai…

 • Tomas

  Nemanau, kad be visuomenes paskatinimo (gal ir kitu veiksniu), sis ponas butu pasielges taip, kaip pasielge…

 • Petriukas

  Artūrai, greitai kompetencijas nustatote :)))

  • Aš tik bandžiau spėti – sakiau „tikriausiai“…:)

 • austras

  Siūlyčiau mokyklinį testą – kas galvojate, kad nauja Atominė elektrinė bus pastatyta – pakelkite rankas! Na, nebent kažkam apsimokės gerokai labiau, nei Lietuvos elektros vartotojams…

 • Petriukas

  Greičiausiai nebūt, skaitydamas iš tiesų „tikriausiai“ neužmačiau :)

 • inf

  Mane Mažeikos poelgis labai nustebino. Net nepagalvojau apie tokį istorijos posūkį kaip galimą variantą. Prisidedu prie gerb. A.Račo: pagarba.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Šįryt per Laisvąją bangą patiko jūsų minčių paklausyti, gerbiamas Artūrai. Gaila tik kad ne visą pokalbį spėjau išklausyti… Nors, tiesą sakant, išsėdėjau mašinoje iki paskutinės minutės, kai jau tikrai reikėjo eiti, kad nepavėluočiau į susitikimą. :)

  O dėl ketvirčio milijono, likusio valstybės biudžete, smagu. Beje, reikėtų paraginti ir anksčiau pasitraukusius ponus išeitines grąžinti.

 • anupras

  As parduociau uz 200lt

 • A.G.

  Kaip jau buvo sakyta, – žmonės taip ilgai neišnyksta, nes kito žmofgaus akyse mato mažą krisliuką (o kad savoje nemato balkio – tai būtų labai ir labai pavojinga, jei ir kitame nematytų balkio).
  Reikia suprasti, kad Lietuvoje yra žudomi žmonės, jei žino, kad įsiveržę į kito nuosavą valdą ras te dešros gerą puskilį.
  Tad visuomet pagalvadovau, kiek atsirastų žmonių, jei būtų pagabiti rakteliai nebūtinai nuo pilaitės ar kokio bmv, kuriuos galėtum nusikabinti pvz. pašovęs tau nepažįstamą žmogų… jei už menkesnius variokus tai daroma (visgi pavieniai, kai už variojkus).
  O šitą žingsnį manau atliktų ne daugiau, kaip koks 1 iš 50 tūkst. žmogėnų ar 100 tūkst.
  Nes matome, kad u-ž centą žmogiugas gali varyti utėlę į Ukmergę.
  žinoma, tai matomai kartu ir pragmatiškas sperendimas, kai galima prarasti daugiau.
  Juk jei kalbame apie moralę, tai kaip sakoma pusė milijono dėl duonos kasnio Lietuvą išdavė. O jei dėl rimčiau – tai ir visas milijonas susidarytų…
  Kaip bebūtų faktas kaip blynas ir visisškai ne lietuviškas, reikia pripažinti.

 • nerijus

  AE nesiruošė statyti ir jos TIKRAI nestatys. Kas dėl Mažeikos…Šiuo metu vyksta diskusija per BTV…Renkasi dividentus- kalba, kaip politikas…Būti atviriems visuomenei…Gražu, kai kalbama po „reikalo“.
  Pastatykim dabar Mažeikai paminklą, kad ir antrus valdovų rūmus, šalia AMB. Negi gaila?
  Kokią algą jis gaudavo? Tada nepagalvojo ir nepaklausė: ar visuomenė prieš?
  Pagalvojo tada, kai „išmetė“ iš barščių…O dabar stena per TV ir aiškina visiems- koks jis Dievo baimingas ir pamaldus- tikintis…
  Žmonėms tokie patinka…Verkia ,kaip AMB prieš kameras, laukia ir trokšta pasigailėjimo…

  Juokingiausiai, kai dabar Mažeika pradėjo kalbėti apie pirtis, viešbučius, kurie priklauso valstybei, o ne privatininkams.
  taip juos reikia parduoti, bet ne tokiomis kainomis ir ne šiuo metu. Kur buvo pernai, kai kainos buvo pakankamai normalios, kai valstybė galėjo iš to uždirbti..?

  O…dar ir apie klanus pradėjo kalbėti…Supykęs ir rimtai, ir „ant kažko“..?

 • Musė

  O aš visai dėl G. Mažeikos nenustebau. Kaip tik šiandien buvau tokią mintį surezgusi – galėtų A. Kubilius kreiptis į G. Mažeiką viešai ir tiesiog paimti ir paprašyti, kad pastarasis neerzintų visuomenės ir atsisakytų kompensacijos. Ir galvojau, kad G. Mažeika tikrai turėtų sutikti.

  Žiūriu, net A. Kubiliaus neprireikė :) Apskritai, kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad viešumas, visuomenės nuomonė, viešojo intereso gynimas gali daug ką paveikti teigiama linkme. Pilietinė visuomenė, įvairūs sambūriai, visuomeninės organizacijos ir aktyvus piliečių dalyvavimas jose gali iš esmės pakeisti visą sistemą, aš tuo tvirtai tikiu.

  Dėl reputacijos – juk Lietuva tokia mažytė, visi vieni kitus pažįsta, visi turi gimines ir kaimynus, visų vaikai lanko tuos pačius darželius, mokyklas ir t.t. Negi labai saldu gyventi, kai į tave aplinkiniai pirštais bado ir šnypščia – čia tas aferistas, kur mūsų ketvirtį milijono pasiėmė…

 • nerijus

  Apie viską pagalvota…AČIŪ!!!
  Ir kur tai girdėta..?

 • nerijus

  Artūrai
  Prašymas, kai dalyvausit kokioj laidoj radijuje ar TV- praneškite iš anksto. Būtų malonu paklausyti.
  Dėkoju.
  :)
  p.s. klausau tik Powerio ir M-1,..

  • Musė

   Pritariu Nerijui, galėtumėte ir perspėti. Ar bijote, kad pvz. koks austras paskambins jums į tiesioginį eterį ir užduos eilinį klausimą iš Blackwell’o „Politinės minties enciklopedijos“ 492 psl.? :)

   Aš tai niekad jūsų nematau per TV, galbūt todėl, kad TV žiūriu tik sekmadienį – Virgio V. dieną… Labai bijau Virgį pražiopsoti, tai įsijungiu televizorių po pietų, pažiūriu Čekuolį, keliones, tada žinoma Virgį ir dar kartais suteikiu šansą V. Savukynui. Bet jis niekad tuo šansu nepasinaudoja…..

   • austras

    Nuostabios mintys, ypač apie 492.. Dėkoju asmeniškai, ir tikiuosi nepražiopsot Virgio Valentinavičiaus sekančio benefiso. Atleiskit, labai nusidėjau, daugiau taip nedarysiu. Valentinavičiau, tu – vienintelė žurnalistikos viltis…

    • Musė

     Nepykit, austre. Aš tiesiog iš pavydo taip kalbu, nes irgi turiu šią puikią knygą, bet niekaip nesugebu jos net atsiversti, nes storis baisiai gąsdina. Pakeliu ją, pasižiūriu, atsidūstu ir pagalvoju – gal kada, kai būsiu pensijoje :))

     O dėl V. Valentinavičiaus – aš juokauju, jei kas nesuprato.

     • austras

      Ir aš atsiprašau, pasikarščiavau šiek tiek, jusdamas daugybę „prijaučiančių“ už nugaros :)

     • nerijus

      jausdamas, o ne jusdamas :)

 • LEVAS

  Apie vagis ir padorumą.

  Gal prieš desėtką metų teko girdėti tokią istoriją. Būk tai atsitiko Rusijoje o gal ir kitoje šalyje.
  Butų vagys pabandė apiplėšti butą, išlaužė duris…
  Grįžta šeimininkas, randa išlaužtas duris, užeina į butą ir pamato ant stalo krūvelę pinigų ir raštelį, kuriame parašyta: „Mes net neįsivaizdavome, kad jūs taip blogai gyvenate“.
  Nors gal tai pasaka.

 • Musė

  Dar dėl G. Mažeikos poelgio. Kaip manote, kaip jis būtų pasielgęs, jei dabar vis dar būtų socialdemokratų valdymo laikai? Taip pat? Aš drįsčiau abejoti.

  Kai pats premjeras yra mažas žmogiukas, bet didelis melagis su pypke, kai už jo nugaros stovi apsiprivatizavęs viešbutininkas, nutaisęs kiaulės akis, kai visa nomenklatūra lobsta įtaisyta pelningose vietose – G. Mažeikos kompensacija atrodytų visai priimtinas ir visiems suprantamas dalykas. O prie A. Kubiliaus kažkaip lyg ir nepatogu imti… Lyg ir truputį gėda…. Nemanote?

 • GIGA

  gražiausiai atrodytų jei Kirkilas su savo ūkio ministru Navicku grąžintų paimtus pinigus…

 • NiekoTokio

  Aš nesutinku su p. Artūru. Tiksliau jo mintimi, kad nėra kainos, už kurią apsimokėtų parduoti savo reputaciją. Tik tų kainų taip viešai niekas neskelbia ir nesiūlo… Konkrečiais pavyzdžiais galėtų būti Gintaras Petrikis (jei vardo nesupainiojau), Artūras Zuokas… Kaip manote už kiek jie pardavė savo reputacijas? :) Sumas galima tik spėti… Manau už teik kiek jie gavo sutiktų parsiduot žymiai daugiau nei už kažkokius 250 000 Lt. Ponui G. Mažeikai tikriausiai nebuvo sunku ir finansiškai ar psichologiškai sunku atsisakyti šios išmokos. :)

  Geros dienos:)

 • praeinant

  O ar nebus taip, kad autoriaus išvados teisingos tiek pat kiek ir pirminės išvados Vaidos fonogramos atveju…:)

  ta jauno eržiliuko ekspresija suteikia Jums šarmo…:)
  …čia be jokio neigiamo atspalvio…

 • Linas

  Gerb.A.R.Jums tikrai dar ne Alchaimeris (esu principinis šalininkas lietuvinimo,kur įmanoma,visko užsienietiško,tame tarpe – pavardžių rašymo)ir tikrai neklystate.Niekada nebuvau savanoriu,tuo labiau stabdant Leo LT.Tik,kiek pamenu,nors gal ir klystu,visi taip vadinami „savanoriai“aršiai ginčijo patį modelį,t.y.pačią sukurtą struktūrą ,kuri,be jokios abejonės,yra ydinga,bet nelabai linkę buvo viešai kvestionuoti pačios naujosios AE statybos tikslingumą.Kita vertus,nelabai suprantu,kaip aš galėčiau kažką sustabdyti(jeigu jau Paksui nepasisekė…).Dar kartą kartoju: man šis blogas yra būdas trumpinti darbo laiką ir,neslėpsiu,priemonė šiek tiek pamiklinti rašyseną,kas yra visada pravartu.Aišku,visada malonu ir perskaityti protingų žmonių minčių,sužinoti,ko nežinojai.

 • nerijus

  Patiko vakar Kubiliaus pasisakymas dėl Rusijos pretenzijų, jog Lietuva ar Latvija turės prašyti leidimo, kad galėtų tiesti kabelį per Baltijos jūrą.
  Juk „Nord stream“ tik projektas ir jis nepatvirtintas ir neratifikuotas Baltijos jūros valstybių. Tai ko Rusai purkštauja? Bijo, kad būsim pirmi ir jų projektėlis, be mūsų pritarimo „neišdeks“..?

  Geras atsakymas Kubiliau. Jums 10 balų iš 10 galimų.
  Pradedat patikti…bet tik pradedat ir nereiškia, kad tai bus ilgai…Susimaukit- pakeisiu nuomonę :)

  Šaunuolis…šaunuolis Kubilius :)

 • Kazkada amerikieciai dare tyrima apie paperkamuma. Dabar tiksliai skaiciu neatsimenu, bet tendencija tokia: didele dalis darbuotoju yra nuperkami uz 13-kos atlyginimu dydzio suma.

  Tik atkreipiu demesi, kad tyrimas buvo darytas Amerikoje… :)

 • Arūnas

  Pakeiskime kokius 5 skirtingų įstatymų punktus, kurie yra naudingi tik siauram visuomenės sluoksniui ir NEMAŽA DALIS problemų Lietuvoje išsispręs savaime. Ponui Mažeikai pareiškus, kad pasišalina iš posto savo noru, bet prakalbus apie išeitinę kompensaciją, nepatingėjau parsisiųsti DK aktualią red. bei pastudijuoti 127 ir 140 straipsnius. Ir štai mano išvados:127 str.(Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu) 2-ame punkte bei 140 str.(Išeitinė išmoka) irgi 2-ame punkte darbo sutartims bei kolektyvinėms sutartims suteikiama didesnė galia, nei pačiam Darbo Kodeksui. Argi tai ne absurdas? Negalėjau tuo patikėti. Skaičiau dar ir dar kartą. Tačiau rezultatas nuo to nesikeitė. Nuostabi šalis ta Lietuva, kurioje DK 140 str 1-as punktas nurodo, kad išeitinė nepriklauso, o jau sekantis 2-as punktas sako, kad priklauso, jei „labai norisi“.

 • Arūnas

  Ir dar apie įstatymus: ATPK 35 str numato 6 mėn senaties terminą, o tai sukuria puikias sąlygas klestėti korupcijai bei asmenims, įsivėlusiems į korupcinius skandalus, likti nenubaustiems. Nors VTEK 2002 ir 2003 metų savo veiklos ataskaitose LR Seimui ir rašė apie būtinybę keisti ATPK, Seimas šiam šauksmui liko kurčias. Kas nutiko LR Prezidentui R. Paksui, kuris užsimojo panaikinti 6 mėn senaties terminą už ekonominius nusikaltimus – priminti, manau, nereikia…
  Kada bus pakeisti įstatymai, kurie gina ne visos Lietuvos gyventojų interesus, o tik saujelės žmonių interesus?… Manau, kad dar negreit, nes kaip tik ta „saujelė“ ir kuria įstatymus…
  P.S. Prisimenu vieną rytų pasaką, apie tai, kaip niekas negalėjo nužudyti Baisaus Slibino, gyvenančio oloje. Pasakos pabaigoje išaiškėja, kad net ir nužudžius BS, niekas nesikeičia, nes godumas jaunikaitį, ką tik buvusį kupiną ryžto kovoti už visų žmonių laisvę, godumas paverčia nauju BS. Norite paralelių? Prašau. Seimo rūmai – ola. Seimas – BS. Nauji kandidatai į Seimą, kurie dar nepabuvo BS kūne – jaunikaičiai, žadantys kovoti su Korupcija. Kai jie pagaliau pakliūna į olą (atsiprašau – Seimo rūmus), tai turi pasirinkimą: arba tapti BS kūnu, kaip visi ir imituoti kovą su korupcija, leidžiant vis naujus antikorupcinius įstatymus (kurie neveiks dėl ATPK 35 str.), arba būti „suvalgytiems“…

 • Arūnas

  Na ir paskutinis „Anekdotas“ iš VTEK 2008 metų ataskaitos LR Seimui. Pasirodo korumpuotų valdininkų Lietuvoje NĖRA… ŠTAI IŠTRAUKA IŠ JŲ ATASKAITOS: „Dažniausiai etikos komisijos svarstė savivaldybių tarybų narių elgesį (54 atvejai), taip pat savivaldybių merų (8 atvejai) ir jų pavaduotojų (8 atvejai) elgesį. Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų pažeidimų nenustatyta, apsiribota politikų veiksmų svarstymu komisijos posėdžiuose.“
  P.S. Manau, laikas paleisti VTEK, nes jei anksčiau nieko negalėjo padaryti su „prasižengėliais“, tai dabar jau net ir prasižengėlių nebeliko… Su kokia ten K… Dalytė žada kovoti atėjusi į valdžią, jei jokios KORUPCIJOS LIETUVOJE PASIRODO NĖRA?

 • rm

  ties

 • raimondas

  „kompensacija“ nėra tinkamas terminas. Beveik visose verslo įmonėse vyrauja praktika su išeinančiais vadovais pasirašyti nekonkuravimo sutartis.

  Šiuo atveju Mažeika atsisako ne kažkokios mistinės kompensacijos, o nekonkuravimo sutarties įsipareigojimų. „Kompensacijos“ terminą neteisingai vartoja beveik visa žiniasklaida ir šiuo atveju jūs, p. Račai, kaip labiau patyręs spec’as galėtumėte jų klaidomis nesekti.

  Kad už nekonkuravimą turi būti mokama kompensacija – faktas, nes priešingu atveju darbdavys piktnaudžiautų savo padėtimi: „tu su manimi nekonkuruosi ir niekam nieko nepasakosi, o aš tau – špygą“. Taip būti negali ir Mažeikai nesumokėję kompensacijos darbdaviai, vyriausybė ir kiti nieko negalės pasakyti, jei Mažeika nueis dirbti samdomu konsultantu pas lenkus, rusus, latvius ir t.t.

  Šiandien Sekmokas kreipėsi į VST dėl informacijos apie „būsimos elektrinės galias“ galimo nutekėjimo iš LEO. Jei jis nekonkuravimo sutarties neapmokės – Mažeika jau kitą dieną išėjęs iš darbo viską galės viešai pasakyti. Jei ten tikrai tokia slapta informacija kurią būtina slėpti (o man atrodo, kad taip būti neturi) – vadinasi reikia kažkiek sumokėti, kad kažkas pabūtų užsičiaupęs…

  Aš pats vieną kartą išeidamas iš bendrovės pasirašiau nekonkuravimo sutartį, nes ta įmonė norėjo, kad kažkiek laiko patylėčiau ir nenueičiau dirbti pas aršiausius konkurentus. Ir savo įsipareigojimus sąžiningai įvykdžiau. Versle tai normalu…

  O kaip Mažeikos „nekonkuravimas“ turėtų būti apmokamas – čia jau kitas klausimas. Kiek žinau, dažniausia verslo praktika – pusė metų po pusę atlyginimo (3-4 mėnesių alga), nes aktyviai veikiančioje rinkoje po 3-4 mėnesių (vieno planavimo ciklo) turima informacija jau būna morališkai pasenusi ir nebevertinga.

  Aš asmeniškai manau, kad jei Vyriausybė nori, kad Mažeika bent pusmetį nekonkuruotų, jam turėtų būti sumokėta 3-4 mėnesių kompensacija.

  • Donatas

   Truputį maišai viešąjį sektorių su privačiu sektoriumi. Kas leidžiama ir laikoma normalia praktika privačiame sektoriuje (čia juk privatininkų pinigai, kaip jie laiko geriausia, taip ir tvarkosi, saugodami savo biznį), tas nėra automatiškai leidžiama viešajame sektoriuje, kuris maitinamas visų mokesčių mokėtojų pinigais.

   • raimondas

    nesu viešojo sektoriaus reikalų žinovas. Tik kaip pilietis, karts nuo karto turintis reikalų su valdininkais, galiu pasakyti, kad ten tikrai leidžiama ir (kas blogiausia) daroma tai, už ką privačiame sektoriuje žmones mestų iš darbų lauk…

    Nenoriu nei ginti, nei teisti Mažeikos – nei aš jį pažįstu, nei turiu kokių nors reikalų su visu tuo energetikos sistemos jovalu. Noriu tik pasakyti, kad:
    1) jei valdžios vyrai norės, kad Mažeika neskelbtų informacijos ir nekonkuruotų – turės jam mokėti kompensaciją.
    2) jei ši kompensacija už nekonkuravimą jam nebus sumokėta – jis laisvas kalbėti ir daryti ką tik nori.

    Ir tai ne kažkokie „privataus – viešojo“ sektoriaus klausimai. Tai teisinės normos, kurios galioja visiems Lietuvos piliečiams ir tikrai negali būti traktuojamos skirtingai.

    O ar ten yra kokią informaciją slėpti ir už tai mokėti kompensaciją? – manau, kad vadžios vyrai kažką slėpti norėtų, nes Sekmokas kreipėsi į saugumą dėl galimo informacijos nutekėjimo. O mums visiems Lietuvos piliečiams turbūt būtų geriau, jei Mažeikai kompensacija sumokėta nebūtų ir jis viską papasakotų viešai…

 • Donatas

  Įdomu, kuo remiantis teigiama, kad mažeika yra žmogus, kurio alga 40 ar 50 tūkstančių? Pusės metų alga leo-lt? Juk saviškiai jam galėjo kad ir po milijoną per menesį mokėti. Ar tada irgi sakytume, kad tai žmogus, kurio alga milijonas?
  Tiktai kai tau algą moka nepriklausomas darbdavys (t.y. kai pats nesi tiesiogiai su juo susijęs), atsižvelgdamas į tavo sugebėjimus ir kompetenciją, o ne į buvimą ‘pateptųjų rate’, tada gal ir galima iš algos spręsti apie žmogaus, kaip darbuotojo, vertę. Ir vertinimo laikotarpis tikrai būtų ilgesnis nei pusė metų…

 • Arūnas

  raimondas šiandien rašė: “kompensacija” nėra tinkamas terminas. Beveik visose verslo įmonėse vyrauja praktika su išeinančiais vadovais pasirašyti nekonkuravimo sutartis.
  Pirmiausia aš savo ausimis girdėjau, kaip Mažeika kalbėjo apie išeitinę kompensaciją, nes LABAI SUNKIAI DIBBO. Sąvoka NEKONKURAVIMO SUTARTIS minima nebuvo, tai ir įvedinėti dabar ją į tekstą būtų nekorektiška. Kad būtų aiškiau ką noriu pasakyti, pateiksiu keletą pavyzdžių, kaip tas pats reiškinys (arba išoriškai panašus), bet įvardijamas kita rąvoka įgauna visai kitą reikšmę:
  a)lytinis aktas be smurto su moters sutikimu – NENUSIKALTIMAS,
  b)toks pat lytinis aktas be smurto, tačiau moteriai prieštaraujant – IŠPRIEVARTAVIMAS,
  c)lytinis aktas, turintis smurto elementų, tačiau su moters sutikimu – GRUBUS SEKSAS,
  d)lytinis aktas, turintis smurto elementų, tačiau moteriai prieštaraujant -IŠPRIEVARTAVIMAS ir t.t…
  P.S. Vadinkime tai, kas vyksta aplinkui tam skirtais vardais ir bus mažiau painiavos. Jeigu Mažeika pats pasakė „kompensacija“ – tai lai ir lieka kompensacija. Ir tai, kad Mažeika atsisakė kompensacijos, kuri jam priklausė vien tik todėl, kad TAIP BUVO NUMATYTA DARBO SUTARYJE(GAL KOLEKTYVINĖJE SUTARYJE) – tikrai ne Mažeikos sąžinės reikalas, o kažkokie man nežinomi motyvai. Kol aš tų motyvų nežinosiu (greičiausiai niekada ir nesužinosiu), nematau už ką gerbti Mažeiką.

  • raimondas

   dabar neieškosiu tikslios nuorodos, bet apie tai, kad Mažeika turi nekonkuravimo sutartį tikrai skaičiau ir pats to nesugalvojau…

   todėl manau, kad tavo pasakymas, kad „nereikia nekonkuravimo sutarties įvedinėti į tekstą“ ir pavyzdžiai čia manau visiškai netinka.

   Jei išeitinė kompensacija negaunant iš Mažeikos jokių įsipareigojimų yra tiesiog įrašyta sutartyje – žinoma, kad tai nesąmonė ir pinigų išplovimas. Jei tai kompensacija už nekonkuravimą ir turimos informacijos saugojimą – tai tada klausimas ar ją reikia sumokėti yra svarstytinas dalykas. Ir nuspręsti ar ta tyla verta pinigų turim ne mes, o tie, kas žino, kokia informacija disponuoja LEO valdyba.

   • Arūnas

    Nesiginčysiu, gal ta nekonkuravimo sutartis ir yra. Aš net nesakau, kad tamsta ją „išsigalvojai“. Tačiau kalba eina apie tai, ką Mažeika kalbėjo per TV. O kalbėjo jis apie „išeitinę kompensaciją“, nes sunkiai dirbo. Ir atsisakė jis būtent jos. Pagalvok pats, kaip jis galėtų atsisakyti nuostatų, išdėstytų NEKONKURAVIMO SUTARTYJE.
    Pats rašai: „Jei išeitinė kompensacija negaunant iš Mažeikos jokių įsipareigojimų yra tiesiog įrašyta sutartyje – žinoma, kad tai nesąmonė ir pinigų išplovimas“. Tačiau, jei perskaitysi Darbo Kodekso 140 straipsnio (Išeitinė išmoka) 2-ą punktą, tu suprasi, kad darbo sutartyje bei kolektyvinėje sutartyje galima numatyti bele kokias išeitines kompensacijas. Taip kad tavo įvardintas „pinigų plovimas“ yra įteisintas DK.
    Ir dar: dėl to, kad mano pateikti pavyzdžiai nepatiko – atsiprašau. Pateiksiu kitą pavyzdį:
    Aš turiu „naują“ 1988-ų metų laidos Nissan Patrol. Tu tai jau žinai, nes aš tau ką tik tai pasakiau, todėl tiek mudu, tiek kiti forumo lankytojai gali toliau gvildenti šią temą. Tačiau – grįžkime į vakar dieną: AR BŪTŲ KOKIA NORS PRASMĖ VAKAR KALBĖTI APIE MANO TURIMĄ AUTOMOBILĮ, APIE KURĮ TUO METU NETURĖJAI JOKIO SUPRATIMO? Manau – jokios prasmės. Todėl, manau, kalbėti apie Mažeikos nekonkuravimo sutartį, apie kurią jis tylėjo – irgi nėra jokios prasmės.
    P.S. Džiaugsiuosi, jei sugebėjau įnešti bent truputėlį aiškumo, bandandydamas nušviest savo poziciją…

    • raimondas

     tavo pavyzdžiai labai „užlenkti“ :)

     bet iš esmės sutinku, kad apie nekonkuravimo sutartį jis tylėjo, kalbėjo tik apie sunkų darbą. O už tai jis jau gavo algą, kompensuoti papildomai nebūtina…

     Bet labiausiai sutinku su bang’o komentaru žemiau: Mažeika galėjo neatsisakyti jokių kompensacijų ir teisiškai prie jo greičiausiai nebūtų galima prikibti – išeitinė pagal Darbo kodeksą, nekonkuravimo sutartis ir t.t. Jis atsisakė, tai drąsus ir sąžiningas žingsnis.

 • bang

  Mažeika – „Pabrėžiu, kad atsisakydamas kompensacijos aš vienašališkai laikysiuosi tų sutarties punktų, kurie įsigalioja po darbo sutarties su „Leo LT“ nutraukimo, t.y. dvejus metus aš nepriimsiu jokio darbo pasiūlymo nei iš Lietuvos, nei iš užsienio šalių energetikos bendrovių ir niekaip jų nekonsultuosiu“.
  Paaiškinu, kad minimi darbo sutarties punktai, tai praktikoje įprasta taip vadinama „nekonkuravimo“ sąlyga. tai nereiškia, kad šia sąlyga galima apriboti bet kokį darbą. Jos esmė ir tikslas – draudimas KONKURUOJANČIOJE bendrovėje panaudoti buvusioje darbovietėje įgytas komercines žinias, kurios gali suteikti KONKURENCINĮ pranašumą prieš buvusią darbovietę. Populiariai – buvęs spirito gamyklos vadybininkas gali dirbti alaus darykloje (nes įmonės savo rinkoje nekonkuruoja), alaus daryklos valytoja gali dirbti valytoja ir konkuruojančioje alaus darykloje (nes jos darbas niekaip nekeičia įpmonių konkurencinės padėties).
  Draudimas dirbti kitose emergetikos bendrovėse yra niekinis, jeigu šios bendrovės tiesiogiai nekonkuruoja su „Leo LT“. Vat man labai įdomu, ar kas žino bent vieną Lietuvos ar užsienio įmonę galinčią būti konkurentu „Leo LT“, kurios veikla reglamentuota net atskiru įstatymu ? Dar kokia nors energetikos įmonė Lietuvoje ruošiasi statyti atominę ? O gal užsienio įmonė lygiagrečiai su „Leo LT“, siekdama su ja konkuruoti ? Tokių įmonių paprasčiausiai nėra. Kiekvienam teisininkui tai akivaizdu, juo labiau kad ir pačios „Leo LT“ likimas nelabai aiškus.
  Todėl Mažeikos pompastiškas pasakymas „vienašališkai laikysiuosi, dvejus metus aš nepriimsiu jokio darbo pasiūlymo“ yra nieko vertas ir pats Mažeika tai žino :)

  • raimondas

   pritariu bang’ui:
   greičiausiai jis aiškiai mato skylę sutartyje…
   Pvz konsultuoti NordStream tiesėjų jam niekas netrukdys, nes tai nėra energetikos bendrovė ir su LEO tiesiogiai nekonkuruoja. O kur informacijos gavėjai padės ar perduos informaciją – čia jau kitas reikalas.

   Iš kitos pusės, gal Mažeika čia be reikalo puolamas? Gal tikrai vyras sąžiningai apsisprendė būti patriotu… :) Arba paskaičiavo: du metai (24 mėn) ir 240.000 Lt kompensacija ant popieriaus, tai 10.000/mėn ant popieriaus arba maždaug 5.000Lt/mėn atskaičius mokesčius. Manau, kad kompetetingam vadybininkui tokia kompensacija iš esmės juokinga ir galbūt jis nusprendė nesiterlioti…

   Ir pabaigai – visiškai nesusiję su Mažeikos apsisprendimu.
   Man tai net nebejuokinga klausytis mūsų valdžios vyrų – tas pats energetikos ministras viešai praneša apie tai, kad saugumas turi susirūpinti, kad iš LEO teka informacija (vadinasi, yra ten ką slėpti…), ir po kelių valandų viešai žada nemokėti jokių kompensacijų, kad tos informacijos viešai neatskleistų iš įmonės išeinantis specialistas… Du absoliučiai priešingi vienas kitam dalykai…
   Negi ten (valdžioj) tikrai susirinko žmonės be jokios kompetencijos? Ar čia tiesiog PR’inis darbas prieš rinkimus?

   • bang

    Realiai nėra už ką jam kompensuoti. Tačiau teisiškai galėjo ir neatsisakyti, todėl jam – respect. Tik dėl savo „įsipareigojimų“ laikymosi nereikėjo virkauti :)

 • Arūnas

  Negi ten (valdžioj) tikrai susirinko žmonės be jokios kompetencijos? Ar čia tiesiog PR’inis darbas prieš rinkimus?
  raimondai – puikūs klausimai. tačiau geriau palikime juos be atsakymo, kad jie vėl, ir vėl, ir vėl skambėtų… Lietuvos žmonės (bent jau mąstantys), kaip beja ir pats – jau turbūt seniai atsakė sau į šiuos klausimus…
  P.S. Prisiminiau Seimo narį, kuris, partijoms besidalinant ministrų portfelius, pareiškė galįs vadovauti vienai iš 4-ių jo nurodytų ministerijų… Na, argi ne „proto bokštas“ – pats protingiausias Lietuvoje 4-iose srityse… Štai tokie su partijų sąrašais ir „pralenda“, nors už jų pačių kandidatūras nubalsuotų gal tik jų šeimos nariai…

 • bang

  Prie ko čia ministerijų skaičius. Pakanka ir vienos. Pasakykit man kas nors, kokią kompetenciją susisiekimo srityje turi Eligijus Masiulis ? Gal kas man pasufleruotų jo BENT VIENĄ darbovetę privačiame sektoriuje (nebūtinai transporto) prieš tampant Seimo nariu.