Rabinai jau užkniso

Iš pradžių su savotiška nuostaba stebėjau, kaip dabartinė Vyriausybė pamiršusi bet kokią savigarbą ir bet kokį padorumą keliaklupsčiavo prieš žydų bendruomenės lobistus dėl statybų galimų žydų kapinių vietoje šalia Vilniaus sporto rūmų.

Kai G.Kirkilo vyriausybė sutiko, kad tyrimus Lietuvoje atliktų Izraelio bendrovė, nuostaba virto pasipiktinimu ir gėda. Niekaip negalėjau suprasti, kodėl Lietuvos valstybė nepasitiki savo piliečiais, savo archeologais, savo tyrėjais ir suteikia kažkam teisę juos tikrinti ir kontroliuoti.

Vadinkite mane antisemitu, bet man dėl to gėda. Gėda už mūsų valstybę, kuri žeminasi, kuri negerbia savo piliečių ir leidžia juos žeminti svetimos valstybės piliečiams.

Galbūt, ten kur šiandien kasinėja rabinai ir buvo žydų kapinės. Tačiau istorija negailestinga – žydų bendruomenė pati jų atsisakė ir už tai gavo kompensaciją iš caro valdžios. Jie iškeitė savo istoriją į auksinius Rusijos imperijos rublius ir tai buvo jų pačių pasirinkimas.

Lietuvos Respublika dėl to nėra kalta, ji nėra už tai atsakinga, nes ji nėra carinės Rusijos teisių perėmėja.  Lietuvos Respublika taip pat nėra atsakinga už tai, kad kai kurie lietuvių kilmės asmenys padėjo naciams vykdyti Holokaustą Lietuvoje. Už tai atsakingi tik žydų genocidą vykdę asmenys, nepriklausomai nuo jų tautybės.  Be to, žydų genocidas niekada nebuvo Lietuvos Respublikos politika priešingai nei tai buvo nacistinės Vokietijos atveju.

Todėl šiandien Lietuvos Respublika neprivalo žemintis prieš tuos, kurie kažkada labai žiauriai nukentėjo.

Bet juk Lietuvos Respublika taip pat labai žiauriai nukentėjo, Lietuvos tauta taip pat patyrė genocidą, taip pat buvo naikinama, nes siekė lasivės.

Tad kodėl po velniais šiandien Lietuvos Respublika leidžia tyčiotis iš savo piliečių tiems, kurie neturi į tai jokios teisės. Nepaisant to, kaip jie ar jų protėviai kažkada būtų kentėję.

O gal neleis, gal ims ir sureaguos su derama savigarba ir orumo jausmu? Ir pasakys, kad mušti žurnalistų Lietuvoje neturi teisės niekas, nepaisant to, kokiai religinei ar tautinei bendrijai jie priklauso.

Ir pasakys, kad rabinai jau užkniso elgtis Lietuvoje kaip savo sinagogoje. Ir kad Lietuvoje visiems vienodai galioja Lietuvos Respublikos įstatymai.

Nebijau būti apšauktas antisemitu, nes tokiu nesu, tačiau manau, kad viskam yra ribos. Ir tos ribos vakar buvo peržengtos.

(40 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...