Rabinai jau užkniso

Iš pradžių su savotiška nuostaba stebėjau, kaip dabartinė Vyriausybė pamiršusi bet kokią savigarbą ir bet kokį padorumą keliaklupsčiavo prieš žydų bendruomenės lobistus dėl statybų galimų žydų kapinių vietoje šalia Vilniaus sporto rūmų.

Kai G.Kirkilo vyriausybė sutiko, kad tyrimus Lietuvoje atliktų Izraelio bendrovė, nuostaba virto pasipiktinimu ir gėda. Niekaip negalėjau suprasti, kodėl Lietuvos valstybė nepasitiki savo piliečiais, savo archeologais, savo tyrėjais ir suteikia kažkam teisę juos tikrinti ir kontroliuoti.

Vadinkite mane antisemitu, bet man dėl to gėda. Gėda už mūsų valstybę, kuri žeminasi, kuri negerbia savo piliečių ir leidžia juos žeminti svetimos valstybės piliečiams.

Galbūt, ten kur šiandien kasinėja rabinai ir buvo žydų kapinės. Tačiau istorija negailestinga – žydų bendruomenė pati jų atsisakė ir už tai gavo kompensaciją iš caro valdžios. Jie iškeitė savo istoriją į auksinius Rusijos imperijos rublius ir tai buvo jų pačių pasirinkimas.

Lietuvos Respublika dėl to nėra kalta, ji nėra už tai atsakinga, nes ji nėra carinės Rusijos teisių perėmėja.  Lietuvos Respublika taip pat nėra atsakinga už tai, kad kai kurie lietuvių kilmės asmenys padėjo naciams vykdyti Holokaustą Lietuvoje. Už tai atsakingi tik žydų genocidą vykdę asmenys, nepriklausomai nuo jų tautybės.  Be to, žydų genocidas niekada nebuvo Lietuvos Respublikos politika priešingai nei tai buvo nacistinės Vokietijos atveju.

Todėl šiandien Lietuvos Respublika neprivalo žemintis prieš tuos, kurie kažkada labai žiauriai nukentėjo.

Bet juk Lietuvos Respublika taip pat labai žiauriai nukentėjo, Lietuvos tauta taip pat patyrė genocidą, taip pat buvo naikinama, nes siekė lasivės.

Tad kodėl po velniais šiandien Lietuvos Respublika leidžia tyčiotis iš savo piliečių tiems, kurie neturi į tai jokios teisės. Nepaisant to, kaip jie ar jų protėviai kažkada būtų kentėję.

O gal neleis, gal ims ir sureaguos su derama savigarba ir orumo jausmu? Ir pasakys, kad mušti žurnalistų Lietuvoje neturi teisės niekas, nepaisant to, kokiai religinei ar tautinei bendrijai jie priklauso.

Ir pasakys, kad rabinai jau užkniso elgtis Lietuvoje kaip savo sinagogoje. Ir kad Lietuvoje visiems vienodai galioja Lietuvos Respublikos įstatymai.

Nebijau būti apšauktas antisemitu, nes tokiu nesu, tačiau manau, kad viskam yra ribos. Ir tos ribos vakar buvo peržengtos.

(40 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Visiškai pritariu. Jei dėl gerų santykių galėjo leisti atvykti žydams patiems, tai jau tikrai tik už savo lėšas. Čia sumokama jiems trečdalis milijono už tai, kad patenkintumėm jų savimylą. Kitas dalykas – esu tikras, kad dėl šio žydų poelgio nebus jokios aiškios viešos reakcijos iš mūsų vyriausybės pusės. O dėl to man dar labiau gėda. Taip, gėda man nors su tuo tiesiogiai nesu susijęs.

 • Čia, matyt, Lietuva pavyzdį iš JAV paėmė :)

 • Anonimas

  Rizikinga tema ir rizikingas tonas – kaip visi žinom, visi lygūs, bet kai kurie – lygesni, tad kartais kaži ar ne geriau nuomonę (net jei ji teisnga) laikyti sau – kaip žinia, demokratija kartais taip stipriai už žodžio laisvę pagaliu duoda…

 • Anonimas

  Pilnai sutinku su jumis Racai. Kiek gi galima rodyti savo isskirtinuma pasaulyje. Ir kaip tie zydai nesupranta, kad jie su savo issisokimais tik gadina ir taip nekokia savo reputacija, kaip jie gali reikalauti, kad juos visi myletu ir gerbtu po tokiu nesamoniu.. O gal jiems is tiesu dzin, juk jiems tik auksiniai svarbiausia..

 • Aš irgi pritariu. Valdžia akivaizdžiai padlaižiauja žydams, gal bijo jų? Velniai žino, kas vyksta su ta tauta, bet tikriausiai ne vien lietuviai padlaižiautų, bet ir kitos šalys, niekas nenori bartis su Izraeliu.

  Antisemitu tamstos nėra už ką vadint, nes niekas gi nepuola ant visos tautos, kalbam tik apie žmonių grupelę, kuri išsidirbinėja.

  Kuo toliau, tuo labiau man žydai nepatinka. Kalbu ne apie visą tautą, kalbu apie valdžią, apie žydų grupes, kurie jaučiasi „pasaulio bambomis“.
  Štai per tokius žmones ir susikuria visos tautos stereotipai. Kaip visi lietuviai užsieniečiams yra vagys ir banditai, taip ir į žydus pradeda kai kurie kreivai žiūrėt.
  Blogiausia, kad žmonės mato tik blogus poelgius ir pagal juos pradeda vertint visą tautą. O tada tauta už tuos išsišokėlius turi kentėt.

  Tikiu, kad ne vienam Izraelio gyventojui gėda, kad jo tautiečiai daro panašias nesąmones. Tiek pat gėda ir kitų tautų gyventojams už saviškių darbelius.

 • Hmm. Pabandykime pažvelgti iš kitos pusės, t.y. iš savo pusės. O tai, kad lietuviai važiuoja į Sibirą tvarkyti tremtinių kapų ir protestuoja prieš tai, kad miestai plečiami ir statomi tam regione ant mūsų tautiečių, genocido aukų, irgi yra išsišokimas, kenkiantis lietuvių įvaizdžiui?

 • @Augustas
  Bet kažkaip dar negirdėjau, kad lietuviai Sibire spardytų rusų fotografus/žurnalistus už tai, kad jie atėjo pafotografuot.

  Plius tie tyrimai, jei neklystu, tai užsienio ekspertai buvo pretendentai į tuos tyrimus, kad būtų objektyvūs, nes atseit lietuviai būtų neobjektyvūs. Bet gi ne, tyrimus būtinai turi atlikti Izraeliečiai, ir dargi už Lietuvos mokėtojų pinigus.
  Įtariu, kad Rusija lietuviams pinigų tyrimams Sibire neduoda.

 • Spardymus palikime aiškintis teisėsaugai – čia paprasčiausias kriminalinis nusikaltimas, nepridedantis garbės nei spardančiam rabinui, nei „stop“ ženklų nepaisančiam žurnalistui.

  O gal dvi neobjektyvios šalys, viena – finansuojanti (Lietuva), kita – inicijuojanti (Izraelis), gali pasiekti labai objektyvių rezultatų?

  Nemanau, kad ginti savo šalies ar tautos interesus yra blogas dalykas. Žydai gina save, lietuviai – save. Kita vertus, žydų dalyvavimas kasinėjimuose išeis tik į gera – žydai neturės nė menkiausio pagrindo kaltinti neobjektyvumu, nes patys bus atlikę, ar trukdymu dirbti, nes Lietuvos Vyriausybė finansuoja, t.y. sudaro visas sąlygas.

  Viena, ko tikrai reikėtų tikėtis, kad šita istorija pamokys „buldozerinius“ lietuvių verslininkus ir valdininkus, prisidėjusius prie šių statybų. Nė viena tauta – žydai, lietuviai, arabai ar zulusiai – nemėgsta, kai ant jų protėvių galvų stato namus. Čia elementarios žmogiškos pagarbos klausimas. Artūro argumentas apie Carinės Rusijos auksinius yra rimtas, bet nebūkim tada tokie patys, kaip žydai – jei jie pardavė savus, tai nereiškia, kad mes neturim gerbti senų kaulų.

 • Iš tiesų tai kalbėti reikia ne apie pagarbą kaulams, istorijai ir kasinėjimams. Ir net ne apie Lietuvos verslininkus ar tyrėjų objektyvumą. Pagrindinis klausimas yra toks: ar gali svetimos valstybės piliečiai imtis smurto prieš Lietuvos žurnalistus, atliekančius savo darbą? Ir ar turi Lietuvos valdžia kaip nors į tokį smurtą reaguoti.
  Prisiminkime Bernee istoriją ir paklauskime savęs, kodėl žurnalistą mušęs rabinas iki šiol nesėdi Lukiškėse ir paklauskime savęs, kokia būtų buvusi reakcija, jei, pavyzdžiui, V.Šustauskas, M.Murza ar šiaip koks Lietuvos pilietis vilkintis sutaną ar odinę striukę butų sumušęs kokį nors Izraelio fotografą.

 • Anonimas

  Kodėl pasaulio žydų bendruomenė nereikalauja kompensacijos iš Silvijo Berluskonio vyriausybės? Atrodytų – neprotigas klausimas. Tačiau žydų engimą pradėjo Romos imperija nuo pat žydų žemių užkariavimo. Ir visiems Romos imperatoriams žydų bendruomenės skūsdavosi, kad jos skriaudžiamos, diskriminuojamos (net Judėjos karalių Erodą buvo apskundę Tiberijui). Nieko naujo, kad ir dabar tai tęsiasi. Mūsų valstybės vadovai nieko nepasimokė iš tūkstantmetės istorijos patirties. Jeigu jūsų nurodyta aplinkybė, kad žydų bendruomenė pati šių kapinų atsisakė ir už tai gavo kompensaciją iš caro valdžios, yra pagrįsta dukomentais, kyla įtarimas dėl sklypo tyrinėjimo teisėtumo.
  Iš to kyla ir nepasitenkinimas dėl valstybės menkinimo, preziumuojamo lietvių tautos kaltumo be kaltės, nuolatinio valdžios keliaklupščiavimo ir nuolaidžiavimo etninės (religinės) grupės kaprizams.
  Ar tikrai, durną ir bažnyčioj muša? O gal ne toks durnas, ir pagal paprotį, sumokėjęs 100k eur, gavo dešimtadalį back?

 • Na kalbėti čia galima daugeliu aspektu. Bet jei jau šnekama apie tai, kad žydai muša žurnalistus, tai šiek tiek pradeda kvepėti antisemitizmu. Kodėl? O todėl, kad mes nešnekam (arba šnekam per mažai, per švelniai) apie lenkus, kurie masiškai nusiaubia vieną Vilniaus stadijonų, muša nekaltus vilniečius. Todėl, kad mes nešnekam, kad pagaliau lietuviams reikia nustoti darkyti Romos fontanus ar galų gale mušti kitos rasės žmones. Atleiskit, bet nesu matęs tinklaraščiuose straipsnių „Lenkai jau užkniso“ arba „Lietuviai vandalai ir rasistai jau užkniso“. Neginu žydų, bet susitvarkykim savo daržą.

 • Anonimas

  o aš piktinčiausi ne žydų elgesiu mūsų atžvilgiu, o mūsų vadovybės pozicija. Sutikite – jie elgiasi su mumis taip , kaip mes jiem tai leidžiame daryti. Pabandykite įsivaizduoti, kad Lietuvos archeologai sumanytų pakasinėti žemes kur nors prie Jaruzalės. Mano vaizduotė taip toli nesiekia.

 • Anonimas

  @Augustui
  kalbama apie žydus tik dėl to, kad jie jaučiasi LYGESNI už kitus. Lenkai, siaubį Vilnių susidūrė su teisėsauga, taip pat ir anglai šlapinęsi ant prezidentūros, turkai pasišvaistę stiklo šukėm. Tačiau rabinas, kiek žinau jau nebe Lietuvoje. Ir nei šiukšt iš policijos. Tik kitų rabinų pateisinimai dėl teisės normų. Tų pačių, kurias patys mindo kai tik nori.
  Pripažinisu man imponuoja tai kaip Izraelis gina savo piliečius, norėčiau kad ir Lietuva mūru stotų už kiekvieną savo pilietį. Tačiau šiuo atveju esu lietuvivs ir mane žeidžia, kad taėjūnai diktuoja ką mes galime daryti savo valsttybėje, kokius sprendimus gali priimti teismas ir ką kvietis į apklausas. Viskam yra rribos. tačiau pastaruoju metu man atrodo, kad viena tauta Holokaustą išnaudoja kaip priedangą bet kokiekms veiksmams.

 • Anonimas

  Visiškai pritariu A. Račui, kiek gi galima žemintis ir keliaklupščiauti.

 • Kiek ten gavo Ivanovas už antausį peliuku Sūrskiu pasirėdžiusiam žurnalistui A.Ramanauskui?

  Štai ir pažiūrėsime, kiek skirsis nuosprendis žydui nuo nuosprendžio rusui, turint omenyje, kad pagal LR Konstituciją visi yra lygūs prieš įstatymą.

 • Pardon už du vienodus komentarus prie įvairių straipsnių, bet ano nenorėjo praleisti, tai įdėjau čia, po to žiū – ir ten atsirado.

  O ištrinti galimybė autoriui nenumatyta.:(

 • Anonimas

  Aš buvau išykęs į Airiją užsidirbti, beje pinigai nebuvo pirmoje vetoje, dėl ko ten išvykau, nu bet čia kita istorija, taigi, ten situacija yra tokia: ateina į apsaugos kompaniją darbo ieškotis vienas juodaodis, pora lietuvių, vietinių airių ir dar kažkas… Visi jie ateina į darbo pokalbį. Noriu pastebėti, kad juodaodis yra kilęs iš juodosios afrikos dalies ir vos rašyti moka (nors ir jūs klausite iš kur š tai galiu žinoti ir t.t., bet aš pats mačiau), o apie aukštesnį išsilavinimą, net kalbos nėra, kiti vyrai tikrai turėjo vidurinį išsilavinimą, buvo tvirti, sportuojantys, tiko darbui. Priėmė į darbą juodaodį ir nors ir kaip ten jo gailėtis galima, aš likau pasipiktinęs, nes juodaodis atsisuko į kitus ir sako: nebandykite skųstis, mano protėviai kentėjo, dabar jūs kentėkite. Ten visi stovėję suprato apie ką jis kalbėjo pokalbyje. Aišku, aš čia truputėlį šališkai gal kalbu, bet tada ne manęs į darbą nepriėmė, o draugo kurį atlydejau tiktai. Čia lygiai tokia pati situacija, tik tiek, kad žydai labai gerai apgalvoja savo veiksmus… Senos ir griūvančios sinagogos Panevėžio centre jiems nereikia, atsisako, o valdžia nežino ką su ja daryti, nes jei bandys griauti kils skandalas, surestauruos, tada panorės susigražinti, tačiau kai Vilniaus centre, kur žemė tikrai nėra pigi, atsiranda koks sklypelis, kur kažkada, seniai seniai, buvo kažkoks kampelis su jais susijęs, tai rėkia visa gerkle ir skalambyja visais varpais

 • Anonimas

  pritariu A.Racui,geras straipnis…Zydai ir jiems padlaiziaujanti Lietuvos valdzia perzenge visas ribas.

 • Anonimas

  Ponas, Arturai, labai maloniai nustebino Jusu svetaine, aciu ir geru darbu.

 • Anonimas

  fantastiskas straipsnis, galu gale kazkas isdrista dalykus savais vardais pavadinti, mercy.

 • Anonimas

  Augustai,tai,kad Lietuviai vyksta ant tremtiniu kapu yra skirtingi dalykai..Lietuviai zydu per prievarta ten neveze ir nelaidojo,o musu tautiecius vaze.Ir jokios zemes jie ten nepardave.Cia greiciau turetu Rusijos valdzios rupestis,kad parodyt bent kiek pagarbos istremtiems Lietuviams. :|

 • Čia šneku apie kitos tautos kapus mūsų šalyje arba mūsų tautos kapus kitoje šalyje.

 • Anonimas

  Ar taip atsitiktų, jeigu sodyba turėtų:
  -jauną, patriotinių ketinimų ir energingą šeimininką,
  -protingą, bet ne vien kaip nors kadenciją užbaigti tetrokštantį ūkvedį,
  -reiklų ir visiems teisingą prievaizdą,
  -nepaskendusią skandaluose ir korupcijoje kaimo tarybą?
  Manau, kad taip nebūtų. Ir ne vien pačių pučiamuose žydiškuose dalykuose.

 • Tolstosheyew

  negerai kad sovietai niekino kapus,dar negraziau ,kad tie kas sakosi geresni,elgiasi taip pat.

  „Vadinkite mane antisemitu, bet man dėl to gėda. Gėda už mūsų valstybę, kuri žeminasi, kuri negerbia savo piliečių ir leidžia juos žeminti svetimos valstybės piliečiams.“

  O blogai ,kad negeda.
  Dabartinei vokieciu tautai vis dar geda del ju seneliu beprotybes… Bet Lietuviai sumaise savigarba su arogancija. O kuo patys kalti ,-kaltina kitus :)))
  („Tačiau istorija negailestinga – žydų bendruomenė pati jų atsisakė ir už tai gavo kompensaciją iš caro valdžios. Jie iškeitė savo istoriją į auksinius Rusijos imperijos rublius ir tai buvo jų pačių pasirinkimas“.)
  Ar ne tie rubliai ir kaitina dabar aistras?

 • Arvydas Damijonaitis

  RAUDONIEJI NACIAI (NKVD – KGB,50 PROC ŽYDAI).Kada prasidės raudonųjų nacių medžioklės sezonas? Raudonieji nužudė dešimteriopai (pagal kai kuriuos duomenis – šimteriopai) daugiau nekaltų žmonių nei rudieji naciai.