Ar tikrai V.Laučių iš darbo atleido A.Kubilius?

Man patiko pirmieji keturi žurnalo „IQ. The Economist“ numeriai. Juose buvo ką skaityti, nors kai kurių autorių dėstomi požiūriai ne visada atitikdavo manuosius.

„IQ. The Economist“ vyriausiojo redaktoriaus tekstai pastaruoju metu man nepatikdavo. Mano supratimu, per daug juose buvo kažkokios asmeninės nemeilės A.Kubiliui ir labai jau dirbtinis buvo bandymas supriešinti pastarąjį su I.Degutiene.

Tačiau per savo žurnalisto karjerą V.Laučius yra parašęs tikrai nemažai gerų ir dėmesio vertų tekstų. Įskaitant ir tuos, kuriuose išsakomi požiūriai nesutapdavo su manaisiais. Nors pats Vladimiras sako, kad iš esmės skirtingų požiūrių negali būti. Nes yra tik bloga ir gera, teisinga ir neteisinga, juoda ir balta, o visi, bandantys svarstyti, ar pilka vis dėlto egzistuoja, yra Buridano asilai.

Aš tokiam požiūriui taip pat nepritariu, bet nepaisant to, šiandien perskaitęs pirmą žinią apie tai, kad V.Laučius atleistas iš užimamų pareigų ir kad jis nežinąs atleidimo motyvų, nustebau. Dar labiau nustebau perskaitęs, jog , pasak paties V.Laučiaus, atleidimo priežastimi galėjo būti jo tekstai, kritikuojantys A.Kubiliaus vyriausybę ir kad:

galėjo taip atsitikti, kad savininkai buvo priversti mane atleisti.

 Šiandieninė padėtis Lietuvos žiniasklaidoje, kai ne vienas verslo koncernas yra investavęs į žiniasklaidą ir ja kartais  bando pasinaudoti kaip įrankiu savo pagrindiniam verslui plėtoti, V.Laučiaus spėlionės gali turėti pagrindo.

Sakau „gali“, nes konkrečių pavyzdžių nėra labai daug.  Turiu galvoje tuos atvejus, kai savininkai nurodinėja, ką rašyti ir ko nerašyti.

Dažniausiai ką nors rašo arba ko nors nerašo patys žurnalistai, iš anksto taikydamiesi prie savininkų interesų, nes retas jų nežino, kur ir pas ką ateina dirbti. Beje, lygiai taip pat elgiasi ir savininkai, samdydami žurnalistus arba redaktorius – jie taip pat taiko pstaruosius prie savo interesų, kurie, reikia pripažinti, gali būti labai skirtingi.

Eidamas dirbti į „IQ. The Economist“, V.Laučius neabejotinai žinojo, kas yra žurnalo savininkai, o pastariesiems lygiai taip pat neabejotinai buvo žinoma, koks yra V.Laučiaus požiūris į A.Kubilių ir jo vyriausybę.

Per pastaruosius keturis mėnesius nepasikeitė nei „IQ. The Economist“ savininkai, nei jų interesai, nei V.Laučiaus požiūris į A.Kubilių.

Todėl šiek tiek pasimečiau, kai antrame tekste apie V.Laučiaus atleidimą perskaičiau pastarojo jau šiek tiek išplėtotą mintį, kad „IQ. The Economist“ akcininkai galėjo patirti spaudimą ir kad:

turint omenyje jų verslo interesus, manau, tas spaudėjas galėjo būti Vyriausybė, kuri galbūt ką nors gero padarė, o štai jų samdomas vyriausiasis redaktorius apie Vyriausybę leidžia rašyti blogai.

Gali būti, kad ko nors nežinau ar ko nors nepastebėjau, tačiau mano kukliomis žiniomis, per pastaruosius ketverius mėnesius A.Kubiliaus bei A.Sekmoko požiūriai į energetikos sektorių, elektros energijos importą ar elektros biržą iš esmės nepasikeitė. Gal ką nors pražiūrėjau, tačiau taip pat nepamenu jokio Vyriausybės ar valdančiosios koalicijos veiksmo, kuris būtų kaip nors palengvinęs ar padaręs pelningesne „Scaent Baltic“ veiklą Lietuvoje. Net ir pasigirdusios kalbos apie tai, kad elektra Lietuvoje kitąmet gali brangti, pastaruoju metu, berods, nutilo.

Tam tikra prasme ši situacija – ne nauja. V.Laučius nėra vienintelis Lietuvoje politikos apžvalgininkas, nedraugaujantis su ekonomika. Energetika, mokesčiai, biudžeto deficitas, valstybės skolinimasis – prie šių temų klumpa net kelias kadencijas Seime prabuvę politikai. Kalbėti apie Rusijos grėsmę, moralią politiką, kvailą valdžią yra gerokai paprasčiau.

Tačiau V.Laučiaus patirtis vis dėlto turėjo jam patarti pirmiausia pagalvoti apie tai, ką gi Vyriausybė galėjo padaryti gero „Scaent Baltic“ bendrovei ir tik jau po to apie tai garsiai samprotauti.

Žinoma, gali būti, kad V.Laučius tiesiog nusprendė neskubėti. Ir mes visi dar apie tuos „gerus“ Vyriausybės darbus išgirsime.

O kol kas išgirdome tai, ką trečiame pranešime ta pačia tema pasakė „IQ. The Economist“ savininkų atstovai:

Sprendimas atleisti vyriausiąjį redaktorių buvo labai nelengvas, nes V. Laučius yra tikrai talentingas mąstytojas ir pastabus politinio gyvenimo apžvalgininkas. Visiška netiesa, kad sprendimas priimtas dėl V. Laučiaus pažiūrų ar kam nors spaudžiant.

V. Laučiaus pažiūras puikiai žinojome, jį kviesdamiesi į labai atsakingas pareigas ir suteikėme jam kūrybinę laisvę. Atsisakyti V. Laučiaus pareigų nuspręsta dėl darbo tvarkos pažeidimų. Apmaudu girdėti V. Laučiaus tvirtinimą, kad jam toks sprendimas buvo netikėtas – vasaros pradžioje jis buvo įspėtas, jog darbo drausmės pažeidimai, trukdantys darniam visos redakcijos darbui, nebus toleruojami. Tačiau, panašu, jog įspėjimas nepadėjo.

Tikrai linkime V. Laučiui sėkmės ir tikimės, kad jis suras savo nišą lietuviškoje žiniasklaidoje, tačiau kartu apgailestaujame dėl tikrovės neatitinkančių jo teiginių apie atleidimo iš darbo aplinkybes, privertusiu viešai į juos sureaguoti.

Šio paaiškinimo, be jokios abejonės, negalima priimti kaip neginčijamos tiesos. Tai – tik vienos iš šalių pozicija. Ji gali atitikti tiesą, o gali ir ne.

Tačiau, šiek tiek perfrazuojant kažkada paties V.Laučiaus pasakytą frazę, „tiesų“ gali būti daug, o teisybė – tik viena.

Galite mane pasmerkti, tačiau drįsiu teigti, kad teisybė šį kartą anaiptol ne V.Laučiaus pusėje. Ir net ne per vidurį.

Ir tai labai kenkia Lietuvos žiniasklaidai.

Pirmiausia todėl, kad V.Laučius, samprotaudamas apie Vyriausybės spaudimą ar  jos galimai priimtus bendrovei „Scaent Baltic“ palankius sprendimus, be jokių argumentų meta šešėlį tiek ant Vyriausybės, tiek ant „Scaent Baltic“.

Neabejoju, kad atsiras daug teigiančių, jog jokių argumentų ir nereikia, tačiau ar tai bus ta žiniasklaidos tradicija, kuria vadovaujasi „The Economist“ ir kuria turėjo vadovautis „IQ. The Economist“, įskaitant ir – tegul jau buvusį – vyriausiąjį redaktorių?

V.Laučiaus samprotavimai apie politinę jo atleidimo potekstę yra kenksmingi ir todėl, kad jie klaidina paprastus žiniasklaidos vartotojus, tai yra, skaitytojus, kurie galbūt nežino nei apie „Scaent Baltic“, nei apie J.Garbaravičių, nei apie V.Laučiaus buvusią karjerą konservatorių partijoje. Klaidindami tie teiginiai mažina pasitikėjimą ne tik V.Laučiumi, bet ir visa žiniasklaida bei, kaip kažkada sakė pats V.Laučius, skatina skaitytojus ne mąstyti, o pašiurpti: „O siaube, kaip baisu, o siaube, kokie jie visi vagys, niekšai, girtuokliai“.

Kenkia visai žiniasklaidai ir tai, kad paaiškėjus, kad V.Laučius buvo atleistas ne dėl savo komentarų apie valdžią ir  kokios nors žiniasklaidos priemonės savininkams tikrai sugalvojus atleisti žurnalistą ar redaktorių dėl politinių pažiūrų, reaguojančių į tai bus gerokai mažiau. Nes mažiau bus tikinčių, jog tai tiesa.

Todėl man atrodo, kad V.Laučius, jei jis tikrai siekia, jog Lietuvos žiniasklaida būtų geresnė, arba viešai pripažintų, jog pasikarščiavo ir paneigtų savo kalbas apie politinį spaudimą, arba kreiptųsi į teismą dėl neteisėto atleidimo, kaip tai buvo padariusi, pavyzdžiui, J.Butkevičienė.

Priešingu atveju jis diskredituos ir save, ir visą žiniasklaidą.

(15 balsų, vidurkis: 4,07 iš 5)
Loading...
 • Dainius

  Aš kažkodėl manau, kad čia reikia ieškoti moters. Tiksliau bobos.

 • Alkoholio dar galima paieškoti ;] Nuo jo skystėja smegenėlės …

 • Regis

  Grynai loginis pastebėjimas – susitarimai gali būti nepastebimi nes gal dar yra neįgyvendinti. T.y. apie juos kol kas nieko ne žinoma arba iš viso nebus žinoma. Beje kodėl būtent gero padarė ar padarys? Gali ir blogo padaryti, jeigu pvz. nebus atsižvelgta į tam tikrus prašymus. Tai tik elementarūs loginiai pastebėjimai apie galimai daromą spaudimą apskritai bet kam.

  „Gali būti, kad ko nors nežinau ar ko nors nepastebėjau, tačiau mano kukliomis žiniomis, per pastaruosius ketverius mėnesius A.Kubiliaus bei A.Sekmoko požiūriai į energetikos sektorių, elektros energijos importą ar elektros biržą iš esmės nepasikeitė. Gal ką nors pražiūrėjau, tačiau taip pat nepamenu jokio Vyriausybės ar valdančiosios koalicijos veiksmo, kuris būtų kaip nors palengvinęs ar padaręs pelningesne “Scaent Baltic” veiklą Lietuvoje. Net ir pasigirdusios kalbos apie tai, kad elektra Lietuvoje kitąmet gali brangti, pastaruoju metu, berods, nutilo. (..)

  Tačiau V.Laučiaus patirtis vis dėlto turėjo jam patarti pirmiausia pagalvoti apie tai, ką gi Vyriausybė galėjo padaryti gero “Scaent Baltic” bendrovei ir tik jau po to apie tai garsiai samprotauti.“

  • lida

   Kažkaip jūsų versija plėtojama neatsižvelgiant į aplinkybę, jog jis gavo antrą drausminę nuobaudą. Kaži kokius drausmės pažeidimus mūsuose daro vyr. redaktoriai ?

   • Regis

    Lida, jeigu kaip nors įmanoma tai geriau tu o ne jūs.. Jeigu įmanoma.

    Tai ne joks plėtojimas. Tiesiog loginis bendrinis visų įmanomų variantų ieškojimas. Jeigu sakoma, kad didesnę įtaką turintis asmuo ar organizacija nepadarė nieko gero, tai dar lieka šie variantai: 1. nespėjo ar (ir) dar padarys ką nors gero; 2. nepadarė ar (ir) nepadarys ką nors blogo.

    Mano galva tai tiesiog elementaru. Jeigu įsigilinti į šią konkrečią situaciją tai mano manymu trūksta daugiau informacijos. Ir geriausias sprendimas V.Laučiaus vietoje būtų kreipimasis į teismą.

    Jeigu

  • Trakimas

   „Vyriausybėje pritarta elektros įmonių pelno maržos išbraukimui iš Elektros energetikos įstatymo. Iki šiol įstatyme nustatyta, kad elektros įmonių pelno marža negali viršyti 5 proc.“-rašo spauda.:)Štai ir atsidėkojo viena gerai žinoma „elektros įmonė“ „suvenyru“ vyriausybės vadovui.Menkniekis,tačiau vis viena -malonus…

   • Žigis

    Pelno maržos ribojimas yra absurdiškas dalykas. Jų vadovai dirbtinai išlaidauja, kad tik pelno nebūtų. Be to šių pinigų negalima kaupti investicijoms. Tad nevertinkime visko vienareikšmiškai.

 • nerijus

  Mėnraštyje buvo aiškiai perskaitoma TS- LKD reklama ir jokios priešpriešos šiai partijai.
  Gaila, kad šis žurnaliukas tapo politine auka. Todėl jo nebeperku ir neskaitau, nes vien „užsakomieji“ straipsniai…

  • lida

   Viskas stojo į savo vietas. Žurnalas ne tai auditorijai.

 • Po atleidimo iš darbo taip pat renkamasis kam duoti interviu, V.Laučius pasirinko Lrytą.lt, o ne bernardinai.lt, nors dar neseniai ragino I.Degutienę burti naują partijos branduolį http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vlaucius-akubiliaus-valdzios-saulelydis.d?id=37384707, kurio „idėjiniu stuburu galėtų būti Dainius Žalimas, Kęstutis Dirgėla, Dalius Stancikas, Andrius Navickas ir kiti“.
  Sulyginus abu tekstus (Lrytas.lt ir bernardinai.lt) matyti kuri žiniasklaidos priemonė užsiiminėja propaganda, o kuri pateikė standartus atitinkančią informaciją.
  P.S. Neteko girdėti, kad kas nors ragintų burti naują Darbo partijos branduolį aplink L.Graužinienę ar kairiųjų liberalų stovykloje aplink V.Andriukaitį.

 • Bobutė

  Žinoma, labai lengva ir paprasta patarti/nurodyti/ pasiūlyti p. V. Laučiui kreiptis į Teismą dėl atleidimo neteisėtumo arba paneigti kalbas apie politinį spaudimą…

  Kiek suprantu tekstus, tai p. V. Laučius neturi galimo spaudimo įrodymų – jis tik dėsto galimybę ar savo kažkuo/niekuo (ne)pagrįsta nuomonę… O be įrodymų teisme nėra ką veikti, juolab, kad kita pusė teigia, jog atleido dėl darbo drausmės pažeidimų…

  Taigi, Teismas kaip ir atkrinta.
  Lieka klausimas ar p. V. Laučius tokiu atveju gali pareikšti savo nuomonę dėl atleidimo motyvų, nors tai, pasak p. A. Račo, gali diskredituoti visą žiniasklaidą?

  • Regis

   Kodėl teismas atkrenta? Kiek suprantu iš bendro išsilavinimo tai čia atleidusiai bendrovei reikės pasiaiškinti kuo pagrįstas vyr. redaktoriaus atleidimas ir jau teismas spręs ar tai adekvatu ar ne. Tiksliau ne adekvatu o tokia veika nepažeidžia galiojančių įstatymų.

   • Bobutė

    p. Regiui
    Matot, ieškiniams yra tam tikri reikalavimai. Negalima paprasčiausiai kreiptis į teismą, kad kita pusė pasiaiškintų dėl savo sprendimų…:)

    • Regis

     OK :)

     Skundžiu, mano manymu, nepagrįstą atleidimą. Taip geriau?

     • Bobutė

      Nelabai geriau…:) Bet, bala nematė, sutinku – gal ir yra argumentų bylinėtis…

    • egriseus

     Bobute, būtent darbdavys privalo įrodyti, kad buvo pagrindas atleidimui. Tai darbo bylų specifika.

  • miela Bobute, atsakymas yra, be jokios abejonės, „taip“, gali. Tačiau nuomonė vis dėlto turi būti bent kažkuo pagrįsta. Šiuo konkrečiu atveju man atrodo V.Laučius elgiasi mažų mažiausiai nekorektiškai, nes jis, atrodo, žino tikruosius motyvus.

   • Bobutė

    Mielas Artūrai, manau, kad abi pusės žino. Tad jei jau santykių aiškinimąsi perkėlė į viešą erdvę, darbdavys galėtų aiškiau išdėstyti savo motyvus…

    Na o „korektiškas žurnalistas“, man skamba kaip oksimoronas…

  • Žigis

   Teismai darbuotoją traktuoja „silpnąja puse“ , todėl sprendimai dažniausiai priimami jo naudai. Šiuo atveju laučius tikrai privalėtų kreiptis į teismą, jei jaučiasi teisus. Tik ar jaučiasi?

   • Trakimas

    Tik ar galės dirbti,grąžintas į darbą:)?

    • WU

     Ieškovas darbo bylose turi teisę prašyti alternatyvius reikalavimus, kaip kad: 1) gražinti į darbą; 2)pripažinti atleidimą iš darbo neteisėtu.
     Kaip teisingai pastebi egriseus, dėl drausminės nuobaudos skyrimo – atleidimo iš darbo, jos teisėtumą turės įrodyti darbdavys. Iš tiesų darbuotojas laikomas silpnąja šalimi, todėl taip paskirstyta įrodinėjimo pareiga. Kitas dalykas, kad teismas darbo bylose yra aktyvus ir gali pats rinkti (įpareigoti pateikti) tam tikrus įrodymus.
     Taip pat svarbu, kad ieškinį padavus darbuotojui, nereikės mokėti žyminio mokesčio.
     Šios išvardintos sąlygos suteikia galimybe V. Laučiui jeigu jis jaučiasi teisus, kreiptis į teismą „palengvintai“. Net ir pralaimėjus bylą jam tereikės atlyginti teismo bylinėjimosi išlaidas ir kitos šalies (darbdavio išlaidas). Kodėl besijaučiančiam teisiam t.y. manant, kad jį atleido dėl jo politinių pažiūrų, nesikreipti į teismą?

 • Valentinas

  Neveltui palyginus nesenai paskyriau Laučiui nevykėlių žurnalistų premiją „Dermantininis Čyvas“. Račas teisingai pastebėjo, kad Laučius kariavo asmeninį karą prieš Kubilių ir išnaudojo savo redaguojamą leidinį skleisti asmenines baimes ir kompleksus. Manau tai ir yra tikroji jo atleidimo priežastis, nes koks gi savininkas sutiktų, kad jo leidinys būtų naudojamas psichologinių problemų turinčio žmogaus asmeninei terapijai?
  Įdomūs du momentai:
  1. Tinkamas pasitraukimas, susitaikymas su pralaimėjimu ir nesėkme yra būtina garbingo žmogaus savybė. Pavyzdžiui savivaldybės klerką pagavo imant kyšį, jis puola aiškinti, kad tai politinis susidorojimas. Vilniaus merą pagavo įrašius jo pokalbį – jis kalba apie bendražygių peilį į nugarą. Išbandymas pažeminimu yra lygiai toks pats sunkus kaip ir išbandymas valdžia bei sėkme. Deja, Laučius jo neišlaikė pradėdamas lementi, apie sąmokslą prieš jį. Iš kitos pusės turime atleisto vyriausiojo redaktoriaus elgesio precedentą. Kai Račą atleis iš BNS galėsime palyginti ar jis pasitrauks garbingai ar irgi pradės aiškinti, kad jis sąmokslo auka.
  2. Antras įdomus momentas – kas bus naujasis redaktorius? Tampa aišku, kad eiti redaktoriumi į tokį leidinį yra kažkas panašaus kaip eiti treneriu į Lietuvos Rytą arba Žalgirį. Gali būti atleistas bet kada. Kas bus tas savižudis drįsęs priimti iššūkį? Gal Girnius?

  • Valentinai, manau, kad kai A.Račą atleis iš BNS, bent jau vyriausybės jis kaltinti niekaip negalės:) Be to, A.Račą, priešingai nei V.Laučių, teoriškai gali atleisti ne tik už turinį, bet ir už finansinius rezultatus.

   O naujas IQ vyr redaktorius, atrodo bus O.Lukošius.

  • Koks „Lietuvos Rytas“? Koks „Žalgiris“? Geriausiu atveju, Tauragės „Bremena-KTU-Žalvaris“ :)

   • Gintautas

    Aidai, o tai kurie čia „Lryto“ ir „Žalgirio“ vardo nusipenę???

   • Tie, kurie turi didžiausius tiražus ir reklamos pajamas. Ko čia nesuprasti?

  • mdxacuk

   Manau, kad Girnius neis ir jam netgi nebus siūloma. Kam jam eiti – atokiai stovinčio nepriklausomo laisvojo menininko pozicija kur kas patogesnė ir visiškai nerizikinga. Be to, Girnius faktiškai neturi jokios savarankiško leidinio administravimo patirties. Greičiausiai todėl kad niekad neturėjo ir tokio noro.

   Aš tai siūlyčiau Užkalnį. Tuo labiau, kad jis nuolat užsimena apie norą grįžti į Lietuvą.

  • Regis

   Valentinai, su visa pagarba, užtikrintai dideliais žingsniais migruoji į tavo įvardintų miestelėnų pusę. Jeigu išrankiosim neįrodytus ir menkai pagrįstus teiginius apie V.Laučių (psichologines problemas, asmeninę terapiją, baimes, kompleksus) tavo minčių pagrindinė ašis bus, kad leidinį turinti bendrovė atsikratė asmeninių problemų turinčio vyr. redaktoriaus. Neprisimenu, kad tau būtų būdingas toks siauras tarkim taip miestelėniškas požiūris. O juk galima plačiau pasižiūrėti, pvz. kam tokiai verslo grupei apskritai prireikė tokio leidinio. Galima pasidomėti kuriose verslo srityse ji dirba, kiek „jautri“ arba kiek sąlyčio taškų gali turėti su tiesioginiais vyriausybės ar valdžios sprendimais. Tada gal būt būtų visai įdomu kam jiems prireikė tarkim pagal tave asmeninį karą prieš vyriausybės vadovą kariaujančio žurnalisto (analitiko) į vyr. redaktoriaus pareigas. Klausimų visa aibė. Nuo pat pradžių kai sužinojau apie šį leidinį kilo pagristų įtarimų apie galimus interesų konfliktus. Tiesiog reikėjo laiko pasižiūrėti kaip viskas vystysis. Tai tik mano asmeninė nuomonė. Šioje situacijoje visos pusės ir kas įdomu labiausiai ne V.Laučius turi išsklaidyti bet kokius įtarimus ar versijas. Nes ne mano ir ne piliečių reikalas TIKĖTI, o reikia ŽINOTI.

   p.s. „dermantininis Čyvas“ kaip trys mažus vaikus auginančiam tėvui atleistina. Nors šiaip tai..

   • Valentinas

    Mielas Regi,
    Asmeninis Laučiaus karas prieš Kubilių yra faktas, kuriuo gali įsitikinti paskaitęs jo rašinius. Nuomonė, kad jis turi psichologinių problemų yra mano subjektyvi, tačiau tai yra Laučiui palanki nuomonė. Nes iš fakto apie asmeninį karą išplaukia dvi galimos priežastys:
    A) Laučiui Kubilių kažkas užsakė (tokiu atveju jis korumpuotas niekšas)
    B) Laučių šmeižti Kubilių verčia misijos pajauta (tokiu atveju jis turi psichologinių problemų)
    Kadangi negalvoju, kad jis niekšas, belieka antras variantas.
    Tavo išvedžiojimai yra spekuliaciniai, nepagrįsti jokiais faktais yra šia prasme yra miestelėniški. Aš spekuliacijomis neužsiimu. Linkiu asmeninės sėkėms.

    p.s. „Dermantininis Čyvas“ yra premija skiriama už blogiausias žurnalistines praktikas. Kaip Holywoode egzistuoja Avietės apdovanojimas pastatantis pseudoaktorius į vietą, kaip egzistuoja blogiausiai besirengiančių įžymybių apdovanojimai taip Lietuvoje egzistuoja Dermantininio Čyvo apdovanojimas. Neigdamas DČ – neigi realybę. Neneik realybės, įleisk ją į save.
    Tačiau jei sugalvosi ką nors prilygstančio visuomeniniu svarbumu – su malonumu atsisakysiu Dermantininio Čyvo premijos puoselėjimo naštos ir tapsiu tavo kūrinio pasekėju.

    • Regis

     Valentinai, siūlai man į save įsileisti „Dermantininio Čyvo“ premijos egzistavimo realybę? :) Čia kas tave apkrovė papildomai tokiais rūpesčiais kaip lietuviškų pseudožurnalistų premijavimas analogiškai Holivudo aviečių apdovanojimams?

     Šiaip jeigu pajuokaujant tai gal tu netyčia paskelbei asmeninį karą T.Čyvui? Jeigu ne, tai palyk ramybėje tą jo pavardę. Čyvų Lietuvoje ne vienas ir etalonizuoti tą pavardę ne visai teisinga (ir gražu) tų kitų Čyvų atžvilgiu. Ir šiaip vertinant žmogaus elgesį ar poziciją (nuomonę) nelabai logiška savoje argumentacijoje prikišinėti jo pavardę ar vardą, išvaizdą, odos (plaukų) spalvą, įvairių galūnių dydžius ir t.t. ir pan. Nebent tu įrodysi, kad tie išoriniai požymiai tiesiogiai susiję su to žmogaus tokiu elgesiu ar tokiomis mintimis.

     Jeigu jau tau taip svarbu įvardinti viešai ir garsiai blogiausias žurnalistines praktikas tai pavadink tai, kad ir pvz. medinės, litinės, kreivos ar kt. plunksnos premija. Kad ir tos pačios dermantininės plunksnos premija. O jeigu T.Čyvas vertas tavo manymu išskirtinio įvertinimo tai įteik jam kokią specialią plunksnos premiją už gyvenimo pasiekimus iki gyvenimo pabaigos..

     Čia viskas šiaip, nerimtai.

     Dėl V.Laučiaus, tai priežaščių išplaukia ne tik šios dvi tavo nurodytos. Yra ir daugiau galimų pvz. žurnalistinė pareiga nuolatos kontroliuoti vieną iš svarbiausių valdžios asmenų. Dėl spekuliacijų, taip aš įrodymų neturiu, tačiau yra visuotinė praktika, kad įrodymus arba pateikia, arba paneigia suinteresuotas asmuo ar organizacija. Šiuo atveju tos bendrovės ir A.Kubiliaus reikalas paneigti žodžiais ir veiksmais bet kokius įmanomus įtarimus.

     • lida

      Ei incumbit probatio, qui dicit, non qui negat.

     • Valentinas

      Regi,
      Dermantininis Čyvas premijos pavadinimas kilo spontaniškai, natūraliai tuomet, kai balsas parašė paskvilį apie Grybauskaitės ir Hugo Čaveso panašumą. Užuot atsiprašęs dėl tokio gėdingo išsišokimo, Čyvas šiame bloge visokeriopai gynė jauną, bet jau žlugusią žurnalistę, kuri parašė tą rašliavą. Tada ir gimė premija Dermantininis Čyvas ir pats Čyvas tapo jos pirmuoju lauretu. Dermantinas simbolizuoja kažką netikro, dirbtinio. Jei nori visiškai atsisakyti vaizduotės, tai Dermantininis Čyvas reiškia „netikras/dirbtinis/pigiapakaitalis žurnalistas“. Manau Čyvas nusipelnė negarbės, kad ši premija būtų taip pavadinta ir tai visiškai nesusiję su jo fizinėmis savybėmis, o tik su jo profesiniu elgesiu.
      Kubiliaus atveju kalbame ne apie kritiką o apie gėdingas insinuacijas apie Kubiliaus asmenį, jo motyvus ir kitokius žeminančius išsigalvojimus, kuriuos Laučius lengva ranka leisdavo solidaus ir patikimo vardo Economist rėmuose. Natūralu, kad taip ilgai tęstis negalėjo. Tavo siūlymas Kubiliui įrodinėti kažką būtų tolygus siūlymui Grybauskaitei įrodinėti, kad ji nepanaši į Hugo Čavesą. Kliedesių niekas nepaneiginėja, nes kliedesio neigimas tampa kliedesiu.

     • Regis

      Lida, tai reputacijai negalioja :) ne piliečių reikalas rūpintis privačios įmonės reputacija. Jeigu ta įmonė nori turėti geresnę reputaciją tai turės kažką daryti priešingu atveju matyt jiems dzin.

      Valentinai, turiu įtarimą, kad galimybė dėl ko nors mums susitarti stabiliai tolsta o ne artėja su kiekvienu komentaru. Pvz. tu rašai:

      „Tavo siūlymas Kubiliui įrodinėti kažką būtų tolygus siūlymui Grybauskaitei įrodinėti, kad ji nepanaši į Hugo Čavesą. Kliedesių niekas nepaneiginėja, nes kliedesio neigimas tampa kliedesiu.“

      Tai, kad ši konkreti įmonė ir jos savininkai turi rimtų sąlyčio taškų (tiesioginių) su vyriausybės sprendimais tai faktas. Žinantys ir nusimanantys žmonės apie tai rašė ir rašo. Todėl vyriausybė visgi turi svertus įtakoti šios įmonės ir visos grupės verslo sąlygas. Čia ne kliedesiai. Tai konkretūs įtarimai. Palaukiam šiek tiek ir manau bus realūs sprendimai, kurių pagrindų bus galima suformuoti vienokius ar kitokius teiginius.

      Dėkui, už paaiškinimus kas dermantinas. Buvo naudinga. Pavardė ar vardas ne fizinės savybės o išoriniai duomenys. Tai kas padeda mus identifikuoti ar paprasčiau tariant kas mes esame. Pavardė ar vardas neturi jokių ryšio ar įtakos žmogaus reiškiamoms mintims ir atliekamiems veiksmams (beveik visada). Todėl bet kokios vardo ar pavardės modifikacijos (iškraipymai) diskusijose neprideda argumentacijos o atvirkščiai rodo, kad kažkam tos argumentacijos pritrūksta. Pavyzdžiui jeigu aš parašyčiau, kad Valiukas parašė taip ir taip, tai nuo to mano argumentacija nepadidės o tavo nepamažės. Tai, kad tu tą premiją pavadinai vieno iš daugelio Čyvų pavarde reiškia, kad tau mažų mažiausiai stinga kūrybiškumo, o gal ir daugiau. Šiaip lendu į tokias diskusijas tik todėl, kad arba aš ką nors nauja atrasčiau (suprasčiau), arba oponentas. Akivaizdu, kad nei vieną nei kitą neįvyks. Bent jau taip atrodo.

     • Valentinas

      Mielas Regi,
      Atsakomybę dėl gražios lietuviškos pavardės Čyvas subjaurojimo turi nešti pats jos nešiotojas – Tomas Čyvas. Reikia žiūrėti ką darai ir kokias pasekmes tavo veiksmai gali atnešti.
      Valiuku mane vadina mylimoji. Bet leidžiu ir tau ;)

    • Žigis

     Galima dar viena priežastis, dėl ko Laučius griežė dantį ant Kubiliaus. Kiekvienas žmogus bando prognozuoti, kurti savo karjerą. Galbūt Laučius buvo susikūręs ir saviškę, kai dirbo pas Kubilių. Pvz kažką panašaus kaip Januška pas Adamkų. Kai planas neišdegė, tai dabar visų bėdų kaltininkas yra planą sužlugdęs žmogus. Tai gyvenimo proza, be aukštų idėjų ir išvedžiojimų.

   • Nesvarbu

    Regi, komiškai atrodote, kuomet čia bandote šokinėti prieš Valentiną. Jums labiau su nerijum gal tiktų, ką aš žinau. Matote, Valentino komentarai yra tarsi aukščiausios rūšies natūrali itališka oda, o Jūsų – vien turkiškas sintetinis pakaitalas.

    • Regis

     :D, pats kvailiausiai argumentuotas komentaras kiek prisimenu. Tiksliau net nežinau ar čia apskritai argumentacija.

     Jums gerbiamasis gal audinius (medžiagas) pardavinėti o ne komentuoti labiau tiktų. Ką aš žinau.

     O šiaip tai linksma. Ačiū, nuoširdžiai :). Senai taip juokiausi. Beje o su kuo savo tokį komentarą sulygintume?

    • nerijus

     Nesvarbu

     Valentinas yra sukietėjęs DEMAGOGAS- skiedėjas…ir tai FAKTAS, kuris patvirtintas jo rašliavomis. Paskaitykite ir suprasite.
     Valentinas yra pats pripažinęs, kad jam patinka tyčiotis iš pašnekovo ir jį erzinti. Jis, matyt, dėl to jaučia tai- ko tamstai nesuprasti?..

     • nerijus

      Beje…

      Valentinas yra DAUGIAU nei 5 tūkst., per mėnesį, uždirbantis vadybininkas?..Todėl, jis netinka į tuos, kurie išvardinti E. Masiulio.

     • Valentinas

      Man ypač patiko „sukietėjęs“. Manau Bobutei turėjo padaryti įspdūdį :)

     • Bobutė

      Valentinai,

      na Jūs ir šelmis…:)

      Šiaip jau, „sukietėjęs“, manau, paprastai padaro įspūdį ne bobutėms ar konkrečiai Bobutei, o vidutinio amžiaus moterims… Būtent vidutinio, o ne jauno amžiaus… Manau, suprantant kodėl…:)

      p. nerijau,

      jei nesuprasit apie ką čia mes, pabandykit pagalvoti kas yra „sukietėjęs“, o kas „užkietėjęs“…:)

     • miela Bobute, paprašyčiau… ir Nerijau, šios temos netęskite, nes trinsiu.

     • Bobutė

      Prabočykit, p. Artūrai, gal tikrai tas pajuokavimas gavosi toks… na toks.. ne visai…

      Bet pabarkite ir provokatorių Valentiną, juk jis pradėjo…:)

  • Žigis

   Nepamirškime kad po kiekvienu straipsniu būdavo užrašas „The Economist“. Manau šis gerą vardą turintis leidinys įdėmiai stebi kur naudojamas jo pavadinimas. Drįstu abejoti, kad šio leidinio marketingo skyrius atsainiai stebėtų kaip Laučius suvedinėja asmenines sąskaitas su Kubiliumi, pasinaudodamas „The Economist“ politiniu svoriu.

   • mielas Žigi, jokio politinio svorio „The Economist“ niekam neduoda ir neparduoda. „The Economist“ suteikia tik teisę perspausdinti jų straipsnius, nurodant šį faktą.

    Užrašas „The Economist“ žurnale „IQ“ būdavo tik prie straipsnių, kurie perspausdinami iš „The Economist“. Tik tiek.

    Iš tiesų, tai net tokio žurnalo kaip „IQ.The Economist“, kaip kad aš rašiau vakar, nėra. Klydau. Yra tik žurnalas „IQ“, nusipirkęs teisę perspausdinti straipsnius iš „The Economist“. Tad jokių sąsajų, jokio svorio, jokio vardo.

    Beje, jie ir patys to neslepia http://www.iqeconomist.lt/

    • Žigis

     Taip Arūnai, tu teisus, bet po Laučiaus rašiniais šalia „IQ“ puikuodavosi „The Economist“ pavadinimas, nors Laučiaus straipsniai šiame „motininiame“ leidinyje nespausdinami. Šiaip viskas teisingai, „IQ“ ir yra „The Economist“ priedas, bet šio pavadinimo panaudojimas juk prideda svorio leidiniui „IQ“. Kitaip kam tai rašyti?
     Lietuvos visuomenei taipogi pavadinimas „The Economist“ yra įspūdingesnis už „IQ“. Todėl tūlas tautietis, kuris iki šiol nesidomėjo Laučiaus rašiniais, būtinai atkreips dėmesį į šiuos prekės ženklus.
     Pats „The Economist“ taip pat stebi, kur naudojamas jų vardas, tuo nė kiek neabejoju. Tą ir norėjau pabrėžti. Nemanau kad jie praleidžia pro pirštus rašinių turinį, nepastebi „užsiciklinimo“. Manau kad anglai turi daugiau žurnalistikos tradicijų už mus ir greičiau filtruoja disponuojamą informaciją.

 • dejavu

  Čia viskas aiškiau negu aišku kodėl jis buvo atleistas. Tiesiog nuo Lietuvos ryto, IQ žurnalas labai nesiskyrė, kas jį pradėjo skaityti ir tikėjosi geros žurnalistikos, o gavo verksniukų, kurie skundžiasi, kad Kubilius jiems mokesčius pakėlė, pradėjo jo po truputį nebepirkti, nes geriau tikrai skaityti „Valstybė“. Kas mėgsta, skaityti apie tai kaip Kubilius sukėlė krizę ir praskolino valstybę, perka Vakaro žinias, nes ten dar ir Olialia mergas gali pažiurėti. Taigi jei nori gelbėti žurnalą, tiesiog reikėjo tai padaryti.

  • Mantoske

   Geriausiai tai skaityti The Economist (6Lt vienas numeris, į tavo pašto dėžutę, o kiek lietuviškas šlamštas ar pusšlamštis kainuoja?), skaityti delfius ir žiūrėti LTV :)

   • dejavu

    Lietuviškus žurnalus reikia remti, dėl žmonių kurie neskaito angliškai, o internete gali The Economist rast ir nemokamai :)

    • Mantoske

     Nemanau, kad reikia remti šlamštą, nesvarbu, ar tai būtų dešros, ar žurnalai :)

    • ausra maldeikiene

     nespausdina internete daugelio straipsniu ir informacijos. i dezute pigu ir patogu, bet to yra duomenys.

 • dejavu

  p.s: velnias nespėjau lažintis pradėti, kad bus Ovidijus Lukošius. Na bet tris mėnesius nupirksiu vien todėl, kad išmetė Laučių, o vėliau mesiu, nes verkšlentojai toliau tame žurnale vyraus.

 • Smilga

  Fu kaip tikriausiai nemalonu taip netikėtai būti atleistam, užuojauta V.Laučiui.
  Mačiau vakar Gedimino pr. po darbo einant jau „nekostiumuotą“…

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, norėčiau atsargiai pasiteiraut, ar šįkart laišką gavote?

  • taip, mielas Austrai, šį kartą gavau.

   • Bobutė

    Ponas Artūrai, ir aš norėčiau atsargiai pasiteirauti ar, kaip buvote žadėjęs, pateikėte p. austro medžiagą URM’ui ir teisėsaugai?

    Suprantu, kad ne visai mano reikalas, bet Tamstos pažadas buvo viešas… Prabočykit, kad klausimas ne į temą.:)

    • miela Bobute, ne, dar nepateikiau. Ir turiu tam tikrų motyvų, kuriuos pasiliksiu sau. Tačiau savo pažadus dažniausiai tęsiu, tęsėsiu ir šį.

     • austras

      Kažkodėl manau, kad tie motyvai susiję su p. austru.. :) Galiu tik patikint, kad turimą informaciją išdėsčiau tikrai sąžiningai..

     • austras

      Šiaip jau jei Jums, gerbiamas Račai, nepatinka mano požiūris į Lietuvos valstybę ar apskritai mano požiūris, galite tai išsakyti viešai. O informacija, kuri pasklido šiame bloge yra žinoma bent keliom dešimtim žmonių. Jiems tai niekad nebuvo ir niekad nebus kažkoks stebuklas.

     • mielas Austrai, na, nedirbu aš Tėvynės dorovės policijoje, tad tamstos požiūris į valstybę yra tik jūsų asmeninis reikalas.

 • jaja.. paukšteliai čiulbauja, kad etanolis lauciaus brolis.

  • lida

   Nu, gal tik jo tirpalas.

   • na, cia tik grynumo klausimas, juk :)

 • sigitas

  kažkas naujo lietuviškos žiniasklaidos padangėje – jokio solidarumo. Paprastai , iki šiol , kokio žurnalisto ar eksperto atleidimo atveju , ar naujų pataisų Visuomenės informavimo įstat. grėsmės atveju, žurnalistinė bendruomenė susievienydavo. O štai šiuo atveju atsirado tokių „atskalūnų“ , kurie bando pasėti abejonių sveikos lietuviškos žiniasklaidos sveikata . Tai labai pavojinga , sakyčiau , grėsminga situjovina.

 • Trakimas

  Kad atleido Kubilius,tikimybė tikrai labai menka.Jei prisimintume Kubiliaus patarėjų nesenus „nuotykius“,kai net keli iš jų buvo sustabdyti girti už vairo,tai atkrinta įtarimai dėl alkoholio vartojimo.Vareikio,Vidžiūno ir t.t. skandalai spaudoje liudija,kad konservatoriai visiškai nespjaudo į šituos velnio lašus.Tai kodėl Lauciaus atvejis turėtų būti išimtis?Gal net yra visiškai atvirkščiai?Laucius per mažai dalyvaudavo konservatorių „cementovkėse“?:)

 • Aga

  Deja, sąmokslo teorijos dažniausiai būna tik filmuose… Su didžiausia pagarba V. Laučiui, bet jis tiesiog per smulki žuvis , kad Vyriausybė turėtų laiko šitaip žaisti. Aišku , galima įpilti žibalo į sąmokslo teorijų mylėtojų katilą ir pakurstyti gandus, kad savo pirštus galėjo prikišti V. Valentinavičius, dabar dirbantis A. Kubiliaus patarėju ir turėjęs senų nesutarimų su Laučiumi dar nuo Alfos.lt laikų… Bet viskas čia kur kas paprasčiau – labai ir labai gali būti, kad kalčiausias alkoholis… Kuris, deja, yra labai didelės Lietuvos iškilių žmonių palydovas…

  • Regis

   Alkoholis, alkoholis.. Nu jeigu ir taip, tai vyr. redaktorius gal prie kokių staklių stovi? Ar leidinio savininkams baisu, kad redakcijoje koks gaisras nekiltų. Apie ką kalbame? Gal bent kiek įsivaizduokime koks žurnalisto darbas ir redakcijos vadovo darbas. Kaip jų darbų rezultatus gali įtakoti vartojamas ar nevartojamas alkoholis, cigaretės, greitas maistas, pigi ar brangi meilė ir t.t.

   Šiaip šis kaltinimas dėl alkoholio yra pakankamai nešvarus veiksmas. Įvertinant žurnalisto darbo specifiką, žmogus turi turėti labai rimtų problemų, kad tai trukdytų jo darbui. O žiūrint į V.Laučių nežinau kokio lygio turi būti fantazija, kad įtartum rimtas problemas. Jau jeigu kyla tokios versijos tai reikėtų greičiau fantazuotojui susirūpinti. Manau.

   • mielas Regi, o, pavyzdžiui, žiūrint į mane ar jums užtektų fantazijos įtarti kokias nors rimtas problemas? Aš juk šiaip ar taip irgi žurnalistas…:)

    • Regis

     Man ne :) (neužtektų).. Tiesiog nematau pagrindo fantazijoms apie rimtas problemas. Kaip ir dėl V.Laučiaus.

     O tų problemų visgi yra? :)

     • mielas Regi, aš tik norėjau pasakyti, kad vien pažiūrėjus, kartais sunku padaryti teisingą išvadą…:)

     • Regis

      Žinau ir suprantu, tačiau didesnei daliai žmonių yra galimybė tik pažiūrėti, tai va ir prasideda versijos iš pažiūros. Net ne versijos o išvados :)

 • Musė

  Aš pati nebesuprantu, kuo mane anksčiau taip žavėjo Laučius. Man jis dabar toks mažas, menkas, pagiežingas ir negalintis garbingai susitaikyti su pralaimėjimu žmogelis. Viso gero, Laučiau, niekas tavęs nepasiilgs.

  • mdxacuk

   Muse, jei jis būų žinojęs, kad jūsų akyse stovi lygia greta su Valentinavičium, tai gal ir elgtųsi kitaip. Aš tai tikrai.

   O dabar, kiek suprantu, bent kiek galėtų pasitaisyti savo reputaciją nebent rituališkai nusišaudamas.

   Bet, jaučiu, jis verčiau bandys pasiglaustyti apie Valatką. Negi gyvensi iš to, ką galima rasti konteineriuose arba susižebravot prie bažnyčios?

   Suprantu jūsų nusivylimą.

 • Rokas
 • Nei „viso gero“, nei ką. Aš pasiilgsiu.
  Palinkėkime geriau Vladimirui stiprybės, kad nepritrūktų valios. Kova bus sunki. Parodyti suklupusiam nugarą yra lengviausia, geriau ištieskime ranką.

  • … kova prasideda šiandien lrytas.lt http://www.lrytas.lt/-12887727541287986566-apie-iq-redakcines-peripetijas.htm

   Buvo labai įdomu paskaityti ir kilo nemažai klausimų.

   Pavyzdžiui, kodėl V.Laučius taip ilgai kentėjo spaudimą ir prabilo apie jį tik vakar?

   Ką jis turi galvoje, kai sako „buvo apribota mano laisvė reikšti mintis“? Ar tai, kad jis pasidavė spaudimui ir sutiko apie kažką nerašyti? Ar parašė ir jo tekstus kas nors išredagavo?

   • Regis

    Nu va, ko ir reikėjo tikėtis iš V.Laučiaus, tvarkingai ir gražiai viskas išklota ir paaiškinta.

   • Bobutė

    Man tai labiausiai patiko p. V. Laučiaus išvada.

    Jis teigia, kad „…nebeįdomu ir nebeprasminga gvildenti…“ kodėl „akcininkai nusprendė atsikratyti „IQ“ redaktoriaus“, bet pats būtent tik tą ir daro – gvildena tą „Kodėl“…:)

   • lv

    Man tai labiausiai (ne)patiko Laučiaus mėtymasis, kuris, panašu, išduoda desperaciją ir pagiežą. Anądien jis dievagojosi, kad nesupranta/nežino už ką yra atleidžiamas, nes jokių profesinių priekaištų esą neišgirdęs, nesulaukęs. Šiandien gi vardina, kaip visus tuos mėnesių mėnesius, kai Kuodžiui nebuvo mokamas honoraras, jis buvo engiamas profesiniais priekaištais ir akcininkų (profesiniu) spaudimu, nurodinėjimais…

 • Kad ir ką lotumėt apie V. Laučių, mane ir toliau žavi jo solidus filosofinis braižas.

  • Mantoske

   Čia jums atsakė labai taikliai Artūras:

   „Laučius nėra vienintelis Lietuvoje politikos apžvalgininkas, nedraugaujantis su ekonomika. Energetika, mokesčiai, biudžeto deficitas, valstybės skolinimasis – prie šių temų klumpa net kelias kadencijas Seime prabuvę politikai. Kalbėti apie Rusijos grėsmę, moralią politiką, kvailą valdžią yra gerokai paprasčiau.“

   Aš tik paklausčiau, o kuris Lietuvos apžvalgininkas nors truputį draugauja su ekonomika ir deficitais? Na nors vienas? Aš žinau tik Miliūtę ir Račą, bet abu nelabai priskaičiuotini prie apžvalgininkų.

   • Mantoske

    Tiesa, prisiminiau vieną normalų. Tai Matonis.

   • Mantoske,

    apie energetikas ir mokesčius rašo kiti apžvalgininkai, kurie apie tai nusimano. Kad ir tas pats Kuodis ar Nausėda. Kad ir ta pati Maldeikienė. Išsilavinimas jų toks, „prie skaičiukų ir diagramų“. Pagooglinus V.Laučiaus biografiją akivaizdu, jog tai humanitaras-intelektualas-politikos filosofas ir šiame lygyje bent mano požiūriu jis yra tiesiog puikus.

    • Mantoske

     Na na, gi pasižiūrėkite apie ką humanitaras-intelektualas rašo…Gi ne apie santvarką, politinių partijų sistemą ir t.t. Ogi apie eknominę politiką, mokesčių politiką…

     • Ekonomika ir mokesčiai yra viena, ekonominė politika ir mokesčių politika – kita :)

    • Žigis

     Ekonominės prognozės yra nedėkingas dalykas, kaip bet kurios kitos prognozės. Net Maldeikienė, arba Kuodis dažnai klysta ir daro tai drąsiai. Juk kol niekas nepatikrino jų teiginių praktikoje, tol negali žinoti – teisūs jie, ar ne. O patikrinti ne taip ir paprasta. Juk nekeis Seimas įstatymus pagal kiekvieno eksperto užgaidas, vien tam, kad patikrinti jų versijas. Pvz. aš nuolat abejoju Kuodžio įžvalgomis apie renovaciją. Kodėl jis propaguoja priverstinės renovacijos idėją ir teigia kad visuomenė tai palaikys? Iš kur jis žino, kad palaikys? Be to, koks rimtas ekonomistas valstybės ekonomikos klestėjimo pagrindu pasirinktų tokią neefektyvią, inovacijoms neimlią ūkio šaką, kaip statybų pramonė?
     Atsiprašau kad ne į temą. Čia tik kaip iliustracija, jog net specialistai gali būti pasiklydę savo vertinimuose, ką jau kalbėti apie žurnalistą-filosofą… Deja, žurnalistas kažkodėl savo nuomonę reiškia ypač kategoriškai ir neabejodamas savo teisumu. Kaip „juoda arba balta“.

     • Trakimas

      Nieko panašaus.Ekonominių prognozių tikslumas yra tiesiog proporcingas prognozuotojo kvalifikacijai.Be to -ir auditorija turi suprasti,ką jis kalba.Juk yra gydytojų,kurie visoms ligoms skiria vieną vaistą-aspiriną,o kiti gydo profesionaliai atlikdami sudėtingiausią operaciją:)?Operacija vyksta laike ir erdvėje,čia svarbios sekundės ir momentai,kai reikia atlikti tą ar tą.O štai išrašant aspiriną-nieko nereikia žinoti ir mokėti.Tiesiog instrukcijoe parašyta,kad jis kartais padeda,o kartais sukelia baisius šalutinius poveikius:)

     • ausra maldeikiene

      man labai patiko, kad „net Maldeikiene klysta“. Cia jus ta maldeikiene is zmoniu tarpo buvote istrynes, kad ji klysti negali, ar ka? Klaidos ir yra idomiausia. Gal tik del klaidu verta gyventi. kaip ir Liauciaus atveju. Klaida, matyt, buvo pats kelias garbaraviciu link.
      Nepykit del raidziu, rasau kitam pasaulio gale Vietname ir nemoku cia patvarkyti

     • Labai simboliškas pasakymas: „Klaida, matyt, buvo pats kelias garbaravičių link“. Kairiųjų liberalų ir socialistų požiūris yra aiškus – klaida dirbti Ponui, pavardė nėra svarbi, tai gali būti Stonys, uspaskichai, valatkos, Tomkus. Privačiame versle Ponui dirbti yra Klaida. Kairiųjų idealas ir siekis yra dirbti valstybinėje tarnyboje, įsitrinti į universitetus, TSIPM dėstytojo pareigoms, nacionalinį radiją ir TV už varganus 1500-2000 LT. Dabartinę savo padėtį jie ne gyvena, o kenčia ir laukia nežinia ko – Auroros šūvio, Che Guevaros, Paleckio. Jie yra idėjiniai sausio 16 d. riaušių palaikytojai ir dalyviai, jų ginklas0 yra akmuo į Seimo langą, kiaušinis į A.Zuoko kaktą.

     • Žigis

      Ne, tiesiog Maldeikienė yra susikūrusi neblogą PR, su kuo ir sveikinu. Vien dėl to dažnai cituojama. Aš tais žodžiais norėjau atkraipti dėmesį, kad į viską reikia žiūrėti kritiškai, net jei kalba pripažintas ekspertas. Be to ankstesniame komentare ši pavardė buvo paminėta. Iš tiesų man labiau patinka stebėti, kai ne vienas ekonomistas, o visa komanda kuria prognoses ir tokios prognozės skiriasi. Pvz SEB bankas ir DnB Nord. Jų prognozės dažniausiai priešingos. Nordea – Danske, tokia pat situacija. Teigti, kad kuriems nors iš jų trūksta kvalifikacijos, neišeina, bet vertinimai skiriasi. Lietuviams juk daro įspūdį kai savo nuomonę pareiškia užsieniečiai, net jei jie „pjauna grybą“.

     • Mauras

      abejoti sveika, bet iš abejonių turi išeiti logiški alternatyvų vertinimai, pagrįsti sprendimų motyvacijos ir ekonomine logika. Jei imti 2 renovacijos planus – valdžios ir Kuodžio, tai pirmasis yra pirmiausia sprendimo prasme „dead on arrival“ jau antri metai (nei gyventojai, nei bankai nesuinteresuoti), o Kuodis gi siūlo sukurti mechanizmą, kur valstybė finansuotų (kas su tuo nesutiks?)ir per n metų susirinktų finansinį efektą iš renovuotų namų butų savininkų per nedidėjančius (bet ir nemažėjančius) mokesčius už šilumą, ir dar patirtų ekonominį efektą per prekybos balansą.

      Tamsta klystate teigdamas, kad Kuodis siūlo renovaciją kaip prioritetinę ekonomikos vystymosi kryptį – toks renovacijos pasiūlymas yra skirtas pirmiausia amortizuoti užsakymų vakuumui statybų sektoriuje (nors nerenovuotų namų ~30 tūkst., užteks ilgam). Tai ir būdas statybininkus ištraukti iš „šešėlio“ kurį jie tradiciškai labai mėgsta, t.y. susirinkti daugiau mokesčių.

      Klausimas kažkada buvo labai reikšmingas – „anot Premjero, šią „renovavimo programą galima tapatinti su nacionalinio saugumo reikalais“. Jis priminė, kad dabar nerenovuoti pastatai suvartoja beveik dvigubai daugiau energijos nei panašūs naujos statybos namai.“ Kubilius išdrįso net pagąsdint neapsisprendžiančius gyventojus, bet tik žodžiais – „Vyriausybės vadovas neatskleidė, kaip bus elgiamasi su tomis daugiabučių draugijomis, kurios atsisakys renovuoti pastatus. Tai turėtų būti pagrįsta bendru – tiek gyventojų, tiek valstybės – apsisprendimu. Politikas neatmetė galimybės, kad tie gyventojai, kurie apsispręs nerenovuoti būstų ir toliau sunaudos daug šilumos, galėtų mokėti papildomus mokesčius. Tai turėtų būti panašūs į už papildomą išmetamo anglies dioksido kiekį mokami mokesčiai.“

      Tačiau reikšmingumas išblėso, kazlauskas pasirodo dirba puikiai, ir interesai toliau laimi – toks planas akivaizdžiai yra peilis šilumos tinklus eksploatuojantiems privatininkams rubikonams, e-energijoms, nes jie pagal dabartinę metodiką suinteresuoti didinti parduodamos šilumos kiekį, gaunant daugiau pelno, o ne jį mažinti. Perėjus į valstybės finansuojamą renovaciją, valstybė uždėtų ranką ant pajamų, pardavimai kristų. Todėl Kuodžio balsas lieka tyruose, toliau leidžiam šilumą pro langus ir sienas, ir kekiam valdžią.

  • mielas kinomeka, siūlyčiau kiek atsargiau rinktis žodžius kai komentuojate šiame tinklaraštyje.

 • pelke

  geras komentaras. kazkaip paskaicius lauciaus virkavimus lryte labai neskanu paliko. nesti siuksles is redakcijos, pilti purva po to, kai tave atleido, sakyti, kad tave spaude, bet pripazinti, kad pats is darbo iseit tai siukstu nenorejai, o drasos atsirado tik tada, kai ismete. man tokia savygina skamba mazu maziausiai vaikiskai. ir kaltinti vyriausybe, kad tave ismete is darbo, na nereikia del visko kaltint valdzios, net ir lietuvoje. ji nekalta del zmogisku silpnybiu, del kuriu gal but ir teko is darbo iseit. sutinku su racu, kad si karta kompromituoajama visa ziniasklaida. gaila.

 • Situacija tėvyninėje žiniasklaidoje vis dar išlieka tokia:
  verslininkams ne pramoginės, ne geltonosios žiniasklaidos priemonės nežinomu, mažai išreklamuotu pavadinimu su menkaverčiais tekstais turėjimas yra tarsi išliekamosios vertės neturinčio paveikslo pasikabinimas ofise ant sienos,
  tai nuostolingas projektas, samdomi redaktoriai tai turėtų žinoti, į darbą neįsijausi, būti pasiruošusiems netikėčiausiems likimo vingiams ir (ne)nuolankiai suprasti, kad paveikslas gali būti perkabintas ant kitos sienos ar visam laikui nugrūstas į sandėliuką.

 • Trakimas

  Visai neseniai Smetonienė pavaldinę nubaudė net už nepalankių valdantiesiems komentarų rašymą.Darbo drausmės pažeidimas akivaizdus.Akademikas Sacharovas ,poetas Brodskis taip pat nukentėjo dėl darbo drausmės pažeidimų.Vienas ne tą dirbo,o kitas iš viso atsisakė dirbt.:)Darbo drausmė yra darbo drausmė-reikia jausti komandą.

 • Nežinojau

  Kažkada man labai patiko skaityt gerb. Laučiaus straipsnius, tačiau pastaruoju metu jie mano akimis suprastėjo ir neretai tenka tiesiog permesti akimis. Netgi tą patį IQ nustojau skaityti. Nežinau kodėl, gal nepatinka, kad drabstomąsi purvais ant Kubiliaus (ne tikrai neesu jo gerbėjas, ir iš tiesų netgi kažkiek jo pats nemėgstu)- tiesiog užtenka ir taip asmenų priešinančių mūsų visuomenę. Ypač, kai mano akimis Laučiaus straipsniuose pastaruoju metu pritrūksta konstruktyvumo. Tą dar kartą įrodo jo teigimas, jog atleido jį dėl Kubiliaus kritikos. Jokių argumentų, nieko- tiesiog taip yra.
  Kas jį privertė tokiu patapti- nežinau.

 • Žemaitė

  Arturai, jūs būsite gyvenęs kažkur ne Lietuvoj, jei nežinote, kad mūsų krašte savininkai neretai taip prispaudžia savo pavaldinius (net ir vyr. redaktorius), kad tiems, norint išsaugoti savo orumą, tenka trauktis. Primenu Jums Vaidoto Žuko istoriją, kai jis redagavo Uspaskiccho laikraštuką. Žukas jau buvo padaręs iš to tvarinio visai skaitomą laikraštį, kai Uspaskichas nutarė pradėti jam nurodinėti, ką ir apie ką rašyti. Ir Žukas pasitraukė. Tiesa, jis netriukšmavo, ir į teismą nesikreipė, nes greičiausiai- kas gali paneigti? – jam už tai buvo suteikta tam tikra finansinė kompensacija. O Garbaravičiai ne tokie, matyt, turtingi…

  • miela Žemaite, visą laiką gyvenau Lietuvoje ir esu susidūręs su daug savininkų. Ir V.Žuko istoriją žinau. Bet ji kaip tik tinkamas pavyzdys, kaip turi elgtis spaudžiamas ir nieko negalintis pakeisti žurnalistas.

 • kolega

  Nors nesu Laučiaus tekstų ir nuomonės gerbėjas, tačiau jis šiuo atveju, manyčiau, parodė nuogą tiesą. Nereikia, Artūrai, ironozuoti dėl to, ar Kubilius atleido Laučių. Yra konservatorių partijos iždininkas Ramūnas Garbaravičius, kuriam labai svarbu ne tik partijos iždas, bet ir įvaizdis. Ir per savo žmoną Birutę puikiausiai galėjo daryti įtaką Laučiaus sprendimams. Žinoma, pats žurnalas oficialiai priklauso Garbaravičių klanui, tad iš principo galėtum sutikti, kad kieno valtyje sėdi, to ir giesmę giedi.
  Bet visiškai nesutinku su tamstos pasakymu, kad tai diskredituoja visą žiniasklaidą. Diskredituoti gali tyla, mitai ir gandai. Diskredituoti gali kritiškai mąstančio redaktoriaus pasakymas „išsiskyrėme abipusiu susitarimu“.
  Esu tikras, kad didelė dalis IQ skaitytojų žino, kas yra Laučius, Garbaravičius, kas yra didžiausias rusiškos elektros importuojas, tarpininkas, kokia energetikos kompanija rėmė prezidentės rinkimę kampaniją, kodėl B.Garbaravičienė dirba senojoje prezidentūroje. Senieji žurnalo skaitytojai iš Kauno netgi atsimintų, kokiais metodais Garbaravičiai „privatizavo“ Kauno audinius ir kaip jų teritorijoje atsidūrė „Akropolis“.
  Nesakau, kad Laučius 100 proc. teisus, nes nesu dirbęs kartu su juo, bet kalbėti apie spaudos laisvę šiandien reikia ypač garsiai. Nors ir tokiais būdais. Nes net ir Laučiaus priešai, gerai žinantys Garbaravičių metodus, patikėtų savo priešu šį kartą :)

  • mielas kolega, visi tamstos vardijami faktai man yra žinomi. Dauguma jų, manau, buvo žinomi ir V.Laučiui. Tačiau bent jau mano žiniomis, bent jau šiuo atveju tai neturi nieko bendro su spaudos laisve.

   Ir šiaip jau man atrodo, kad spaudos laisvę reikia ginti ne tik tada, kai netenki gerai apmokamo darbo, bet ir kai jį turi.

 • Di

  Tuojaus Laučių vaizduosime nebe su raudonu, o su violetiniu megztuku

 • donatas

  na savininkų paaiškinimas dėl pono Laučiaus atleidimo – tiesiog neįtikėtinas ,,Atsisakyti V. Laučiaus pareigų nuspręsta dėl darbo tvarkos pažeidimų.“ – tai paprastai kalbant kaip jis tą darbo tvarką pažeidinėjo – vėluodavo į darbą – kartais išvis neateidavo – gerdavo darbo metu – keikdavo ir žemindavo bendradarbius? Neturiu tiek fantazijos, kad suprasčiau, juk kalba eina ne apie vairuotoja ar gydytoją. Kokie dar darbo tvarkos pažeidimai esant vyr. redaktoriumi. Absurdas.

 • Donatai, tiesiog savininkai kultūringai neeskaluoja. Gal kol kas, jei neprasidės pilstymai pamazgų. Dideliai gerbdamas daug Laučiaus parašymų, šį karta pritariu jį kritikuojantiems. Balti siūlai kyšo. O iš šalies žiūrint Garbaravičiai gražiai ir protingai viska rikiuoja, turiu omeny ir IQ atsiradimą, ir jų kitą veiklą. Jei keičiasi į gera, keistis juk niekas nedraudžia, ką?

 • Ponas Laučius yra vienas iš nedaugelio (ant dviejų rankų pirštų galima suskaičiuoti) Lietuvos apžvalgininkų, kurie turi rašymo dovaną. Su tuo, ką rašo, nevisada visi sutiks, bet nepaneigiama, kad moka rašyti. Dėl to turbūt neverta per daug asmeniškai gailėtis dabar, nes žmogus tikrai nepražus. O šiaip atleidimas gana logiškas, nes paskutiniuose straipsniuose jis buvo pradėjęs daryti politiką, o ne politikos analizę, bet tinkamu užnugariu, kaip dabar matom, nepasirūpino.

 • lubinas

  dauguma zino, kad Garbaraviciai yra itakingi ir tie kas pazysta B.Garbaraviciene, zino kokia kalbos dovana, si moteris turi, todel tikrai niekas nepaneigs, kad p. Laucius galejo jausti (o kaip pats teigia ir jaute) spaudima. Zinant, kad daugelis itakingu zmoniu turi kredo – kas ne su mumis, tas pries mus, labai abejociau, kad atleidimas nera susijes su jo paziuromis ir parasytais straipsniai (nebutinai IQ). Spaudos laisve tam tikros itakos grupems priklausanciuose leidiniuose yra labai subjektyvus ir dazniausiai tik teorinis reikalas.

  Kalbant apie vyr. redaktoriu kaip apie vadova, tikrai abejoju ar p. Laucius buvo pats geriausias, taciau jo straipsniai ir izvalgos, tikrai vieni is labiausiai vertinamu ir sukelianciu daugiausiai diskusiju!

 • nerijus

  Laučiaus pastebėjimai ir iš jų išplaukiantys straipsniai- verti dėmesio.
  Bet, jei tokiais būdais imama susidoroti su tave asmeniškai nekritikuojančiu- absurdas.

  http://www.lrytas.lt/-12893281261288404384-kas-slypi-u%C5%BE-redaktoriaus-v-lau%C4%8Diaus-atleidimo-istorijos-oligarchin%C4%97s-%C5%A1eimos-gimimas.htm

  Kas valdo Jūsų įmonę, Artūrai?..Ar vieną dieną neteks išeiti dėl kažkieno įgeidžių?..Žinoma, Jūs (BNS) nesate mėnraštis ar dienraštis, bet šiokią tokią informaciją teikiate.