Citata #375 Komentatorius WU apie rinkimų rezultatus Vilniuje

…lietuviai per istoriją tiek ilgai kovojo už Vilnių, tačiau dabar nusprendė atiduoti patys…

… o aš dar pridurčiau, kad Vilnių nuo šiol bus pagrįstai galima vadinti labiausiai korumpuotu Lietuvos miestu.

Nes tik Lietuvos sostinėje didžiausio rinkėjų pasitikėjimo sulaukė sąrašas, kuriame pirmuoju įrašytas oficialus kyšininkas.

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • BG

  Vilnius tiesiog vienas iš sveikai mastančių Lietuvos miestų: Palygino A.Zuoko darbo kokybę su po jo valdžiusių merų darbo kokybe ir padarė protingą pasirinkimą.

  • Kokybė

   O juokingiausiai, kad kai paklausi apie tą kokybę, tai be Užupio apsišlavimo apie Zuoko namus nelabai ką ir turi papasakot. O apie Kosovo kvartalus už Bigo, Rubikonus ir nesuprantamos paskirties viadukus pasakot nenori. Taip ir valdo nabagus – paleido antį apie kažkokią kokybę ir visi vytis…

   • BG

    Prieš du mėnesius mano geras draugas, ilgus metus įkandin durnasklaidos keikęs „Abonenetą“ ir „Rubikoną“, netgi tikėjęs, kad tai Zuokas, o ne Kvietkauskas su Janukoniu kalbėjo apie Drėmos plukdymą Nerimi, slidinėdamas su sabo „bemsu“ kaip karvė ant ledo Šeškinės kalno papėdėje, drėbė: „Na, Zuokas vagis, bet prie jo bent gatves barstė“!

    • austras

     Kadangi grįžtame tenais kur buvome, tai sakyčiau, straipsnis neprarado aktualumo ir svarbos, nepaisnat to, kad jau penkeri su puse metų. Tik pridėčiau – liberalizmo ideologija šiuo atveju jau nebesvarbi, nes ją viešai pakeitė „vienasmenis organas“.

     Karolis Klimka

     Zuokas, liberalizmo kūdikis

     Ar verta stebėtis, kad liberalai laikėsi (ir tebesilaiko) įsikibę savo lyderio? Kartais manoma, kad jie tai daro pragmatiniais sumetimais. Taip apeinama įdomi galimybė – gal jiems A. Zuokas toks brangus būtent todėl, kad jis iš tiesų pavyzdingai atstovauja liberalizmo vertybėms (principams) – tarsi įkūnija jas.
     Kas ką diskredituoja

     Pasigirsta balsų, kad Zuokas “diskredituoja” liberalizmą. Tokių teiginių prielaida – kad jei ne Zuokas, liberalizmas turėtų puikią reputaciją; ir kad toks tipas kaip Zuokas gali imti ir sugriauti tą liberalizmo reputaciją.

     O jeigu vis dėlto būtent ŠIS Zuokas – turint omenyje visa tai, ką mes apie jį šiandien žinome, – yra iš tiesų geriausia figūra Lietuvos liberalizmui reprezentuoti? Akivaizdu, kad Zuokas, su visais savo pranašumais ir trūkumais, yra pavyzdinis liberalių sociopolitinių santykių produktas.

     Nors dabar ryški tendencija demonizuoti Zuoką – vaizduoti jį kaip monstrą, – jis tiesiog nuosekliai naudojosi liberaliosios tvarkos teikiamomis galimybėmis. Dėl vietos stokos panagrinėsime tik kelis iškilius Zuoko politinės kūrybos momentus: “pijaro” logiką bei “bendradarbiavimo” su verslo sektoriumi ypatybes (“vaiduoklio” ir “juodojo abonento” istorijos).

     Gabus vadybininkas

     Užuot sekus demonizuojančios kritikos pavyzdžiu, verčiau pažvelgti į Zuoką kaip “asmenybę”.

     Tai veikėjas, kurio veiksmus nuo pat jo politinės karjeros pradžios motyvavo “viešųjų ryšių”, vadinamojo “pijaro”, logika. Jis nedarė nieko, kas neturėtų aiškios reikšmės savivaizdžio kūrimui – ir darė viską, kas įmanoma, jei tai žadėjo reitingų punktus.

     Jo “pijarinės” kūrybos viršūne tapo romų namų griovimo akcija, sumanyta gelbėti šlyjančią Zuoko reputaciją. Nei Paksui/Katkevičiui, nei Uspaskichui nebūtų užtekę vaizduotės ir kūrybinės drąsos tokiai akcijai… Zuokas yra pats Pijaras, “pijaro” įsikūnijimas. Prisiminus Vilniaus mero rinkimų “organizavimo” istoriją, matyti, kad kaip politikos veikėjas, Zuokas itin agresyviai įgyvendino aktyvios laikysenos modelį. Jis labai išplėtė aktyvaus politinio poveikio, opinijos, sau palankios terpės formavimo sampratą. Iš kur, jei ne iš “aktyvios rinkodaros” koncepcijos, jis sėmėsi įkvėpimo savo laikysenai?

     Jo sensacingas pareiškimas per TV, kad jis nematąs nieko ypatingo ir nepriimtino praktikoje, kai žmonės samdomi skambinti į TV laidas ir balsuoti už tokias rėmimo akcijas finansuojantį politiką, rodo, kad aktyvi politinė “rinkodara” jam yra ne užkulisinis nešvarus triukas, apie kurį viešai nekalbama, o principas, darbo metodas, kuriuo jis didžiuojasi.

     Tai būta ne kokių juodų machinacijų, o visai “legalios” veiklos. (Ji ir šiandien legali – jei netikite, pamėginkite pasiaiškinti, kur parašyta, kad taip negalima daryti.)

     Aktyvi politinė “rinkodara” iš esmės yra lobistinė praktika, tik perkelta į valdžios sritį, todėl tarsi atvirkščia: politikas ieško ryšių verslo sektoriuje, kad per jį galėtų paveikti kitus politikus.

     Nieko nebuvo

     Rinkimų organizavimo aktyviosios rinkodaros metodu scenoje labai simboliška atrodo tokių figūrų kaip Drėma – Zuoko ir jo verslo partnerio vadinto vaiduokliu – padėtis.

     Rinkodara – ne tik politikoje, bet ir kasdienėje ekonomijoje – remiasi tam tikro aukojimo logika. Tarkime, Jūs, kaip savo verslo (agurkų, statybų, viešųjų ryšių) bosas, apskaičiuojate, kad Jums reikia orientuotis į 70 proc. vartotojų. Kiti 30 proc. Jums neegzistuoja – kaip kokie vaiduokliai ar šmėklos. O jeigu Jūs taikotės į 95 proc., tai likusieji 5 proc. – tai net ne vaiduokliai, o tikrų tikriausias NIEKAS (“Niekas neskaito komentarų DELFI”).

     Taigi Zuoko paaiškinimas teisingumo ir visuomenės teismui, tyrusiam įtarimus, ar nebuvo represuotas “vaiduoklis” Drėma, paaiškinimas, kad “NIEKO NEBUVO”, nepaprastai taikliai perteikia Zuoko politinės rinkodaros filosofijos esmę.

     Marketokratinis neoliberalizmas pagrįstas aukojimo logika: “NIEKAS nebus nuskriaustas, jei visi tarnaus turto maksimizavimo tikslui”. Tie, kurie nesusigundo naujausiomis priemonėmis galvai praplauti, yra – Laisvosios rinkos instituto terminais formuluojant – “ištvirkėliai”, ligoniai, gal net iškrypėliai. (Plg. Drėmos apibūdinimus.) Todėl juos reikia skubiai disciplinuoti ir hospitalizuoti (plg. Zuoko ir Janukonio pokalbio įrašą ir Laisvosios rinkos instituto raginimus gydytis nuo ištvirkimo).

     Patikimas partneris

     Kaip jau ne kartą pažymėta, istorijos su juodąja buhalterija ir paslaptinguoju abonentu skandalingumą sudaro ne tiek “korupcinis” abonento ir boso santykių pobūdis, kiek tas faktas, kad valdžios struktūrų ir verslo “bendradarbiavimas” tapo rutiniška, kasdiene praktika, pasiekusia tokio reguliarumo ir rituališkumo, be abejo, per ilgą laiką. Kitaip tariant, šios istorijos –“atskleistos tiesos” – skandalingumą sudaro būtent jos NEskandalingumas, jos banalumas, kasdieniškumas (“Kas nežino, kad visi save gerbiantys bosai turi juodąsias buhalterijas?”). Ar yra bent vienas žmogus, kuris manytų, kad šis atskleistasis juodosios buhalterijos ir korupcinių ryšių atvejis yra unikalus ir vienintelis (o ne tipiškas ir reprezentatyvus)?

     Mylintis sūnus

     “Jūs esate mūsų pasididžiavimas … aš dažnai pasigendu Jūsų miesto gatvėse, kavinėse ir miesto renginiuose. … Norėčiau visus pakviesti grįžti į miesto gyvenimą. … Nepamirškite … pažymėjimo!” – įsivaizduokite, kad tai ne Zuoko kreipimasis į pensininkus, o mūsų boso ar lyderio kreipimasis į mus. (Kaip toje akinių reklamoje: “viršininke, mano atlyginimas neleidžia…”–“Argi tai pasiteisinimas?”)

     Zuoko akcija “Iki susitikimo prie kavos puodelio!”, reklamuota prabangiuose komercinės reklamos stenduose, ragino nustatytomis valandomis apsilankyti į specialų sąrašą įtrauktose kavinėse ir ten, pateikus tapatybės pažymėjimą, gauti puodelį kavos. Šia akcija siekta užtikrinti “gyvenimo minimumą” (paprastų žmogiškų gyvenimo malonumų minimumą), kurio negali užtikrinti “gyvenimo minimumas” Blinkevičiūtės prasme.

     Sunku pasakyti, kas tai – pagerbimas ar pažeminimas. Pagarbus pažeminimas? Šio triuko esmė – kad “išimtinę malonę” tokiam socialiniam subjektui kaip pensininkas siūlo ta pati galios sistema, kuri produkavo tą subjektą (jo padėtį).

     Įsivaizduokime gyvenimą visuomenėje, kur elementariausi dalykai yra skiriami boso malone, išimties tvarka. Gyvenimas pagal įsakymą. Kažką primena? Ar šiandien bosas “teiksis” duoti vokelį su alga? Ar valdžia teiksis padėti, jei grįžęs iš ligoninės randu užimtą savo butą? Paskutinį kino teatrą?

     Ar ponas teiksis pasitraukti?

     http://www.delfi.lt/archive/zuokas-liberalizmo-kudikis.d?id=7027230

 • pro

  tai eik i ta seima ir padaryk tvarka o tai tik verksleni sitam savo bloge ir ant kitu spjaudai.

  • mielas pro, siūlyčiau tamstai valdyti savo emocijas, o mintis reikšti argumentuotai. Jei neišeis, tai varykite pas rokiškius ir užkalnius.

   • pro

    jeigu pats nesivaldai ko kitiems siulai ? mintys ir buvo argumentuotos: tu sitam savo bloge tik ir teloji ant kitu – o pats ka nors padares esi ? Eik i ta savivaldybe, i seima ir parodyk kaip reikia dirbti. Duosiu prisikt kepure jeigu ka nors pakeisi i geraja puse.

    • mielas pro, šį tamstos komentarą dar palieku, kad kitiems būtų aišku, kodėl tamstai nelemta reikšti savo dundukiškų minčių šiame tinklaraštyje. Linkėdamas tamstai geros kloties tikiuosi, kad kada nors užaugsite ir išmoksite reikšti savo mintis normalia žmonių kalba.

 • Valentinas

  Nors ir nebalsavau už Zuoką, tačiau teisybės dėlei reikėtų pripažinti, kad rinkėjai, žinodami apie gerus darbus, už kuriuos jis teistas, parodė jam pasitikėjimą. Tai reiškia, kad Zuoko nuodėmes reikia skaičiuoti nuo nulio… :)

 • Respondentas

  Joooo… Taip sau kyla mintys kokie pas mus reikalavimai politikui?! Ko reikalaujam tą ir turim. nesvarbu kad nusikaltėlis, nesvarbu kad vagis – visi tą žino – svarbu gražiai atrodo. Ko reiklalaujam tą ir turim.. liūdna dėl visiškos savimonės degradacijos.

  • suomis

   Dėl šios priežasties, ir ne tik aš ir nedalyvavau šiame farse.

  • Rytis I

   Bijau kad 99 proc. seniai pamiršo bylas, niekas teismo sprendimų neskaito, o jis juk ir nesėdėjo. Juolab kad šitos duobutės ilgai buvo „lyginamos“, pavyzdžiui – Bielinis: „„…didžiausią indėlį įdėjo A.Zuokas. Savo kūrybiškumu, energija ir intencija jis tikrai gerokai pralenkė visus kitus šio posto atstovus“ Lopata: „„A.Zuokas, mano manymu, yra politikas su vaizduote, vizijomis ir idėjomis, todėl ir laikau jį geriausiu sostinės meru.“ 2009 m. pabaiga.

 • briedis valentinui

  prireiks kalkuliatoriaus ir kantrybes…

 • briedis

  dar keturi metai…pagyvensim pamatysim. belieka tiketis, kad basanaviciaus gatves i „wielka pohulianka“ nepervadins ir greitojo funikulieriaus i kalna uz pasakiskus pinigus neties. o siaip, ir zuokas ir tomasevicius nera kokios pragaro isperos. galetu gi susiimti, pamirsti polittikieriskas terliones. galetu kliautis ne vien rubikono bernais, ir armijos krajovos veteranais. yra gi ir tinkamesniu zmoniu. geros dienos.

 • nerijus

  WU

  Ar ne lenkų sąjungą turėjai omenyje?

 • Rytis I

  Atrodo, jaunoji karta iki šiol išsaugojo simpatijas Zuokui. Palaikymo mitingai kaip malonūs pasibūriavimai visada palieka malonius prisiminimus. Dar vienas koziris -kova su teismais, juk tai „kovotojas“ su pūvančia sistema… Teismai ir teisėjai turėtų prisiimti atsakomybės dalį dėl vaikščiojančių laisvėje nusikaltėlių, bet paradoksaliausia, kad tie nusikaltėliai slepiasi ne kur nors Ispanijoje, o Seime. Kokią loginę prasmę turi ta seimūno neliečiamybė? Tiesiog labiau lygūs nei kiti? Kaip teisėtvarka gali trukdyti parlamentinei veiklai? Gerai, banalybės čia. Belieka šypsotis ir tikėtis, kad mūsų „iniciatyvūs“ veikėjai su amžium tobulėja, darosi padoresni, bei viltis kad mūsų buvę priešai lenkai bus šiokie tokie sąjuningininkai išsaugojant Vilnių.

 • nerijus

 • Vivalio Vilniui, abonentas grizta! Statysim dabar jau 100% Gogol mogol muzieju uz 500 mln lt. Kiekvienas caras turi savo mouzolieju. Paziurekit Nerim kazkas plaukia…

 • Smilga

  Balsavau ne už A.Zuoko sąrašą, sąžinė neleido dėl jo rubikoninių ir pan. reikaliukų. Tačiau, dėl kitų šaunių jo darbų, Vilniaus įvaizdžio kūrimo, gal netgi norėčiau matyti Meru. Ir daug kas taip sako.

  • Abonenta i Merus (kodel kiti sako i kaliuze ?) . Ne taip jau sudetinga mieste pakeisti trinkeles kinietiskas Ged prospekte uz paskola. Ne tiek daug skolongi esame , o tik 900 mln litu. Tik didelis aciu uz sildymo kainas rubikon icor abonent uabui. Pas mus pigiuaisiai Ietuvoj!

   • Kauno skolos – 170 mln litu. Ka tai reiskia, kad kaunas 4 kartus mazesnis uz vilniu? Ne , tai reiskia kad geris Vilniuje sukurtas i skola musu vaikams!
    Klaipedos skolos- 70 mln lt.
    Tai iliuzija to gerio paimata i skola.

   • suomis

    Reikia moterims nebeleist balsuot, nes jos renka pagal išvaizdą. Ir turiu idėją. Jei nori, žmogau, balsuoti – susimokėk. Tarkim 10 Lt. Daug luzerių atšoks ir rinkimai bus švaresni.

 • Genijus

  Tenka konstatuoti, kad bendrame Vilniuje laimėjusių partijų vaizdzialyje Zuokas yra viena iš mažiausių blogybių :)
  Absurdas, nesąmonė, paradoksas. Bet taip yra.
  Nepamenu baisesnių Vilniaus rezultatų. Dabar belieka, kad į „vaivorykštės“ koaliciją apsijungtų Slavianskij Bazar, Darba parcija, Paksažmogiai ir „socdemai“. Va tada tai pašokinėsim :D

 • Vaclovas

  O juk 100 procentų pasitvirtino…neini į rinkimus tenkinkis tokia valdžia,kokią TAU parinko.
  Manau,jeigu rinkėjų aktyvumas būtų buvęs dar mažesnis ,,lenkai“su savo STABILIU rinkėjų skaičiumi surinktų didesnį procentą.Tas pats ir su Zuoku.Zuoką palaikantys balsavo AKTYVIAI.

 • Genijus

  P.S. Apie Vilniaus rajoną tai, kaip sakoma, be komentarų… Ten turbūt ir po 100 metų bus tokie rezultatai.

 • nerijus

  Galima koalicija Vilniuje:

  Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ ,Socialdemokratai, Darbo partija, Tvarka ir teisingumas. Viso: 29 mandatai- tvirta koalicija.
  Žinoma, jei sekančios partijos sutiks, jog merą skirs V. Tomaševskio blokas.

 • nerijus

  LRK, 78 straipsnis
  Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

  Artūras Zuokas (g. 1968 m. vasario 21 d. Kaune).

  Žinoma, nemanau, kad jis norės konkuruoti su Grybauskaite, bet dar sekančiuose rinkimuose jis tikrai dalyvaus. Pakaks jam puikiai pasirodyti, kaip Tarybos nariui ir kelias atviras; savo rinkėjų grupę jau auginasi.

  • Kokybė

   naujas konstitucijos išaiškinimas skelbia, kad ne gyvenęs o tapkes padėjęs geriausiai Šiauliuose – nu bet Zuoko atveju ne esmė – svarbu giminės!

 • Mey

  Labai palaikau Vilniecius balsavusius uz Zuoka, tikiuosi sis zmogus ir vel gris i mero posta, nes tik Zuokas dare teigiamus pokycius paciam Vilniaus miestui. Rubikonas ne rubikonas bet Lietuvos sostine Zuokas representavo geriausiai.

  • Vilniaus miesto skola – 900 mln litu
   Kauno miesto skola – 170 mln litu
   Klaipedos miesto skola- 70 mln lt.

   Tai jei Kauno miesto meras pasiskolintu dar 500 mln ir mieste ivestu naujus sviesoforus, Laisves aleja isgrystu kinietisku granitu ir pastatytu savivaldybes dangoraizi, jis butu saunus ukininkas ?

   O kas grazins skolas?

 • romas

  Dar Zuokas nėra meru, bet jei taptų, būčiau nelinkęs vertinti avansu. Lietuvoje koks nors šventas žmogus negalėtų užsiimti politika. Tik būdamas tokiu pat nuodėmingu, kokia yra visuomenė, gali veikti adekvačiai veikimo sąlygoms.

 • Nors ir nesu vilnietis, bet niekaip nesuprantu kaip žmonės gali balsuoti už tokį veikėją Zuoką. Gal paaiškinimas galbūt būtų toks: kiek žinau jis išleido reklaminę brošiūrą apie save, kilęs iš vargingos šeimos ir t.t. Na žinote gailestingumas, balsuoti už skriaudžiamos, vargo mačiusius – suprask: kilęs iš paprastų žmonių tai ir pasirūpins paprastais. Vakar giminės iš Vilniaus prisipažino, kad balsuotų už Zuoką. Antra, Zuoko gerbėjai yra fanatikai, tą savo kailiu patyriau, esu diskutavęs su vienu tokiu. Jokia blaivi argumentacija jų neveikia, gali minėti „abonento“, „pilvu aukštyn upe“, „teisto už gerus darbus“ skandalus ir garsiąsias frazes ir nieko, ir atsako su tokiu įsiučiu, kad bijai, kad negautum į nosį.

 • liuka

  Lieruviškos tautybės Vilniečių Vilniuje mažuma.
  O suvažiavusiems į Vilnių lietuvių tautybės asmenims, Vilnius tik pralobimo ir pramogų vietovė. Todėl jie visada atsiduos savo „dievaičiams“.
  Lenkai ir rusai susivienijo , ir gan sėkmingai. Padirbėta ,iš meilės Vilniui.

  • Nemanau. Žmogus kuris iki pasiutimo gynė Zuoką buvo lietuvis, senas vilnietis. Kitataučiai balsavo už savo sąrašą. Problema pačiuose lietuviuose.

 • Kęstutis

  Manau, kad po šių rinkimų bus naujas VEKS – praleisk 2012 metų gruodžio 21 Vilniuje. Vilnius – pasaulio pabaigos sostinė.

 • Negaliu suprasti, kokia gali būti trumpa žmonių atmintis ir per 4 metus viską užmiršti. Ar kas nors galėtų išvardinti tuos „gerus Zuoko darbus“ Vilniuje? Neskaitant trinkelių paklojimą Gedimino prospekte (bet kuris klerkas tai galėtų suorganizuoti) ir žalio statybinikų vagonėlio pastatymą prie Mindaugo tilto.

  • Sejanus

   Laisvai. Pasiruošęs? Štai:

   Geri viešieji ryšiai.

   Tai yra pats svarbiausias darbas, svarbesnis už bet kokius kitus. Kas jį gerai atlieka, dažniausiai išrenkamas vėl ir vėl. Kas ne – visaip būna. Mat kitokius „gerus darbus“ atlikti žymiai sudėtingiau, geri darbai visiems dažniausiai egzistuoja tik pasakose, kas gerai vieniems nebūtinai patiks kitiems… didelė rizika daryti kitokius „gerus darbus“ ir bandyti ant jų joti į rinkimus.

   • romas

    Visiškai pritariu. Geri darbai negali patikti visiems.

   • Viešais ryšiais sotus nebūsi. O man aktualiausios ir svarbiausios problemos: stovėjimo problemos daugiabučių kiemuose; duobės gatvėse; stovėjimo problemos senamiestyje ir jo prieigose – nėra kur nemokamai palikti automobilio (panaikinta aikštelė prie sporto rūmų); darželių problemos (kol kas neaktualu, bet žmonės dar prieš 2 metus iki vaiko gimimo turi jį užrašyti į darželį); oro užterštumas, planai deginti atliekas; naikinamas Sereikiškių parkas; niekaip nepajudantis iš vietos Lukiškių aikštės rekonstrukcijos projektas; susirinkimų teisės ribojimas – žmonėms beveik nebeįmanoma gauti leidimo mitinguoti; leisgyvis Gedimino prospektas – jį palieka tiek verslininkai, tiek turistai, tiek vilniečiai; prasti teritoriniai planavimai – yra tokių kvartalų, kur sustatyta per daug prekybos centrų ir gyvenamųjų namų; prastas kelių ir šaligatvių valymas žiemą ir t.t. O visokios oranžinių dviračių akcijos yra tik pigus triukas paslėpti tikrąsias problemas.

  • nerijus

   Žinoma, geriau suremontuoti Gedimino pr., kai likusiam Vilniuj lėšų nelieka.

 • sigitas

  o man kažkodėl atrodo, kad Zuoką vilniečiam išrinko BŪTENT tie, kurie ir nėjo balsuoti. Su tuo visus vilniečius ir sveikinu. Dabar Kauniečiai, savu laiku išsirinkę Šustauską, gali teisėtai šaipytis iš dundukinio Vilniaus.

 • Respondentas

  O man baisu tai, kad kaip ir niekas nebalsavo už Zuoką aplinkui, o jis išrinktas. Pavieniai balsai tai bala jį nematė, bet iš visumos pasisakymų BET KUR buvo aišku, kad abonento nieks nerinks. O čia op… Sunku supaisyti… Kažkada tą patį patyriau po vienų prezidento balsavimų už Bobelį. Rodės daug kas balsuoja, o vos keletą balsų surinko. Mistika. O gal Zuoko neeiliniai įrodyti „sugebėjimai“ pakreipti balsavimą sau naudinga linkme..Nesupaisysi…

  • BG

   Jokios mistikos. Tiesiog žmonės, kurie buvo apsisprendę balsuoti už Artūrą, negaišo laiko bevaisėms rietenoms su tais, kurie „Abonentą“ ir „Rubikoną“ skelbė didžiaja pasaulio nelaime. Tie gi, kurie iki orgazmo primerktomis akimis trejus metus skandavo „Abo-nen-tas“, nepastebėjo, kad ta jų skanduotė senokai visiems pabodo, o paksistų aferų su stadionu ar šviesoforais fone, kaip ir Navicko nesugebėjime elementariai išvalyti miestą, Zuoko valdymo laikai atrodo puikiai.

   • stellar penny bun

    Gamta davė Vilniui grožio, bet pagailėjo proto… Vilniau, ruoškis rafinuotom ABONENTO schemom.

 • Suomiui ir kitiems nebalsavusiems

  Labai gera mintis neiti balsuoti ir atiduoti sostinę lenkams. neatleisiu.

  • Genijus

   Aš tai laukiu nesulaukiu, kada Lietuvoje PAGALIAU atsiras internetinis balsavimas. Gal tada rinkimų rezultatus daugiau lems jaunimas. O jis, kaip bebūtų, dažnai mato truputį toliau už visų partijų beretes.
   Beje, keistas dalykas. Vakar balsavau šventovėje – pačioje savivaldybėje :). Ir niekas manęs nepaprašė asmens dokumento. Tik biuletenį pažiūrėjo. Pagalvojau, kad drąsiai galėčiau už bonką supirkti kokių penkiolikos pijokėlių biuletenius ir be problemų vienas prabalsuoti už Paksažmogius arba Darba parciją.
   Tikiuosi, kad čia buvo tik atsitiktinumas, ir komisijos narę suklaidino mano doras ir kilnus veidas :)

   • Genijus

    Turbūt ne biuletenis tas daiktas vadinasi, o kvietimas balsuoti. Biuletenį duoda jau po feiskontrolo :)

   • Įvedus balsavimą internetu – galas demokratijai. Žr., http://www.balsavimas.lt Dabar didelis balsuojančių benamių skaičiaus pasirodymas rinkimų apylinkėje iškart sukelia įtarimą. Kaip bus įmanoma sukontroliuoti, kaip bus galima pasitikėti balsavimų rezultatais jei už internetu balsuojančio benamio nugaros stovės kandidatas? Erdvės papirkinėjimui tik padaugės.

    • suomis

     Pilnai su jumis sutinku. Demokratija, kaip geras vynas, kuo ji konservatyvesnė, – tuo geresnė.

  • Sejanus

   O tu tikras, kad kas nėjo, būtų balsavę būtent už tavo mėgstamą partiją? O gal daug jų irgi būtų balsavę už lenkus? Iš kur žinai? Kas per įprotis versti viską ant nebalsavusių.

   • Respondentas

    Komentaras pašalintas – A.R.

   • Kiuri

    Į klausimą atsako faktai.
    „Tautinė Lietuvos gyventojų sudėtis (2009 m. Statistikos Departamento apskaičiavimai)
    lenkai – 6,1 % “
    „Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, kurio partija, išankstiniais duomenimis, surinko 6 proc. balsų“.
    Oj, koks sutapimas ! :)

  • suomis

   Aš nebalsuoju, ne todėl kad tingiu o todėl, kad man nepatinka tokia rinkimų sistema. Nes, ji yra nedemokratiška. Ir dalyvauti, antidemokratiniame, farse nesiruošiu. Tai yra principinė mano nuostata. Kas dėl Abonento, tai aš ne vilnietis ir čia, jau jums, nė kuo negaliu padėti.

   • Sejanus

    O kuo jau ji nedemokratiška? Gal gali tuomet duoti pavyzdžių iš kitų demokratinių valstybių, ką reikėtų keisti, į ką reikėtų lygiuotis ir kodėl?

    • suomis

     Reikia rinkti seniūnus, kurie yra arčiusiai rinkėjo o jau jie ir galėtų sudaryti miesto ar rajono tarybą. O dabar kas darosi, eilinė bliadstva.

    • suomis

     Ir pagaliau, man labiausiai imponuoja amerikinė rinkimų, bei valdžios sutvarkymo sistema. Su šerifais, dvejais parlamento rūmais, dvipartine sistema, tiesiogiai renkamais merais, renkamais teisėjais ir lengvu populizmu rinkimų kampanijų metu. Štai kas yra demokratija.

     • Sejanus

      Tai Lietuvoj neisi balsuoti, nes tau nepatinka valdžios rinkimo mechanizmas? Žinai, man tai primena mažus vaikus. Anie spyriojasi, rėkia ir nevalgo daržovių, kol tėvai nepažada saldainio (arba neišperia kailio). Problemėlė su tokiu elgesiu _suaugus_ yra ta, kad neegzistuoja jokie tėvai, katrie pakeistų rinkimų sistemą, pamatę tave spyriojantis ir nebalsuojant.

      O valdžia vis tiek bus išrinkta, ir be tavo dalyvavimo. Būtent iš tų žmonių, kurie kandidatuoja, ir būtent pagal tokią sistemą, kokia yra. Ir jie priims sprendimus, liečiančius ir tave – nesvarbu, kad spyriojaisi ir nevalgei daržovių.

     • suomis

      Perdaug paprasti pas patį argumentai. Matai, visa esmė yra legitimizavime. Jei rinkimai būtų pripažinti neįvykusiais, tada daug kas keistusi. Aš „nevalgau daržovių“, ne dėl vaikiško užsispyrimo o dėl to, kad nenoriu „apsinuodyti“. Pats jei nebijai „apsinuodyti“, tai gal esi „toksikomanas“, tai yra, kad jus tenkina ši tvarka, – manęs NE.

     • dzyvai

      suomi,

      Žinau tik du būdus pakeisti rinkimų sistemą – per aktyvią agitaciją ir asmeninį dalyvavimą rinkimuose, arba per revoliuciją. Pasyvus nedalyvavimas rinkimuose situacijos geresne nė kiek nepadaro.

     • suomis

      Įrodinėti, kad žemė yra ne čimodano formos, neturiu nei laiko, nei noro. Kol žmonės nenusidegs nagų, tol protelio neįgaus. Jums, sekmės deginant nagus. Man, kuo daugiau kantrybės.

     • dzyvai

      suomi,

      Štai dėl tokių protingų, kurie kantriai palauks, kad kažkas kada nors už juos padarys tai ko jie norėtų ir turim ką turim.

     • suomis

      Kartoju, aš boikotuoju rinkimus, o ne laukiu, kol kas nors pakeis esamą situaciją. Boikotas yra tam tikra pasipriešinimo forma. Siūlau ir kitiems boikotuoti.

   • Rytis I

    Suomi, kartais nepagalvojate kad tame „farse“ kartais galite praleisti ką svarbaus? Nes čia vakar irgi vienas tokis Čiūvas labai panašiai rašė apie eilinį pasistumdymą dėl įtakos sferų, „kaprizingas“ moteriškes, na tipo visiškas farsas. Bet jis tai galvoja ne savo, greičiau savo šefo galva. Mat, kai buvo dresuojamas, galvoti nemokė, reikėjo žinoti komandas. Mes, komentatoriai, turėtume būti aukščiau dresiruotų klipatų :)

 • mast

  As balsavau už Zuoką ir nei kiek nesigailiu. Daugelis kaip ir aš prisimena visą tą istoriją ir apie prokurorų nesugebėjimą ar nenorą neliečiamybę panaikinti per lemiamą teismą ir apie stt agentus bėgančius per sniegą prie LNK numetus kasetę su ikiteisminiais duomenimis. Už ką nuteistas Zuokas? Už bandymą papirkti savo partijos narį, kad balsuotų už jį kaip merą. Realiai žiūrint savo narių papirkinėti nereikia.

  • sigitas

   dabar nesigaili, gailėsies vėliau.

  • Zuokas buvo teisiamas ne tik dėl savo partijos nario papirkinėjimo, bet ir dėl stambaus mąsto korupcijos su bendrove Rubikon. Įrodymų netrūko, buvo STT padaryti telefono įrašai. Zuokas nuo kalėjimo tada išsisuko vien dėl to, kad STT naudota pasiklausymo formaliai nebuvo sertifikuota Ryšių Reguliavimo Tarnyboje.

   • neidomu

    nuoširdžiausi sveikinimai patriošiams, taip „sėkmingai“ sudalyvavusiems rinkimuose! Mažiau nei procentas balsų! Vadinasi, net saviškiai nebalsavo! Vilniečiai pasirinko juodus, žydrus ir raudonus bei tą romų taborą :D

    • Objektyvumo dėlei Jaunosios Lietuvos sąrašas Vilniuje surinko 1724 balsus (čia dar be vienos iš apylinkių rezultatų), o tai yra daugiau negu Kovo 11 eisenos dalyvių. Vadinasi, balsavo ne tik saviškiai.
     Nepamirškime ir totalios informacinės blokados – korporatyvinės masinės informacijos priemonės ne tik, kad apie Jaunąją Lietuvą atsiliepdavo išskirtinai negatyviai, bet netgi rodydami plakatus nedrįsdavo parodyti rinkiminio numerio.
     O jeigu paskaičiuosime reklamai išleistų pinigų ir gautų balsų santykį – labai gali būti, kad Jaunosios Lietuvos rezultatas pagal šį kriterijų pasirodė esąs geriausias.

     • Sejanus

      Gauti balsų daugiau, nei susirenka žmonių į eiseną – išties rimtas pasiekimas. Prisidedu prie sveikinimų :)

 • zuokas

  Ar negali buti, kad prie zuoko sugrizta, nes eksperimentai su nebalsavimu uz ji nepasiteisino – proga 2007-ais gave „nezuokininkai“ tvarkesi „kaip savo kieme“, skaidrumu ne nekvepejo, metodai buvo zuokiniai? Tik nubausti nebuvo? Ir rupinimosi kasdienes miesto rutinos praskaidrinimu (kaip banaliai beskambetu) nesimate, kas yra zuoko treidmarkas?

  Galejo susidaryti ispudis, kad isrinkus nezuoka gyvenimas buvo kaip prie zuoko, tik uzmojai maziau platus ir vilniu keicianciu projektu (nuo gedimino prospekto pertvarkos iki desiniojo neries kranto) maziau.

 • Suomiui

  Tikrai nedemokratiška sistema, net leidžia moterims balsuoti! Siaubas tiesiog.

 • to Sejanui

  Suomis gi jau davė pavyzdžių ,cituoju „Reikia moterims nebeleist balsuot, nes jos renka pagal išvaizdą. Ir turiu idėją. Jei nori, žmogau, balsuoti – susimokėk. Tarkim 10 Lt. Daug luzerių atšoks ir rinkimai bus švaresni.“

  • mielas komentatoriau, nereikia to žodelio „to“. Tiesiog pasirinkite vardą ir jei norite reaguoti į konkretų komentarą prie jo spauskite „atsakyti“. Tada ir kiti žinos, kam atsakyti.

   • Kiuri

    Ačiū,mielas Artūrai Račai :)

  • Sejanus

   Supratau. Nuostabūs pasiūlymai padidinti demokratiją Lietuvoje. Nuo savęs nebent pridėčiau dar vieną. Reikėtų įkurti komisiją, kuriai prieš balsavimą visi turėtų pasisakyti, už ką ketina balsuoti. Jei paaiškės, kad žmogus ketina balsuoti už Blogus kandidatus, iš jo balso teisė tiems rinkimams atimama. Pakartotiniais atvejais atimama visam gyvenimui. Taip būtų užtikrinama, kad Blogi kandidatai niekuomet nebus išrinkti.

  • suomis

   Neužmirškit, kad Eladoj vergai neturėjo teisės balsuoti. O kas dabar, balsuoja visi kas netingi, greit ir vaikams bus suteikta teisė prabalsuoti. Nors ką čia aš, piemenys jau balsuoja.

   • Sejanus

    Jau buvau pradėjęs nerimauti, bet kai pateikėte vergovinę santvarką kaip teigiamą pavyzdį, supratau jog juokaujate ;) Atsiprašau, kad anksčiau bandžiau kalbėtis rimtai, juokelius internete ne visada lengva suprast.

   • sigitas

    manau, kad Eladoj pats būtum tikrai neturėjęs teisės balsuoti …

    • paprasta piliete

     Taip taip… senovės graikų demokratija negaliojo bežemiams, moterims ir svetimšaliams :D

 • Visu pirma kas taip sugalvojo, kad Abonentas laimejo rinkimus ? Kiek suprantu matematiskai 20 %, tai ne 51%.
  O gal jau is anksto zinoma ir sumuojama liberalu galvos, lenku galvos ?
  Nerim dar niekas neplaukia, paziurekit pro ofisus pas ka matos.

 • Moe

  nesu vilnietis, bet su daug kuo būčiau lažinęsis, kad Zuoko koalicija laimės. Tiesa, nesitikėjau lenkų/rusų tokio rezultato.. Išgąsdino. O Zuokas.. Aš už jį. O kas geriau? woldemaras?
  Žmogus turi idėjų, gal ir nepigių :) bet miestas į Europos sostinę prie jo valdymo panėšėja..

 • austras

  Žurnalistai dabar turėtų prisiminti juodąją „Rubikono“ buhalteriją ir t.t. Be to, turėtų galvoti apie Vilniuje Zuoko suėstus liberalus. Tačiau viskas jau post factum. Po mūšio kumščiais nemojuojama.

  • austras

   Su Zuoku tai tikrai įdomu. Kol delfi.lt ir kitur kabojo didelės Zuoko reklamos viskas visiems buvo gerai ir niekas nieko nepasakojo nei apie „oficialų kyšininką“, nei apie Drėmos „džiaugsmus“, nei apie kitus „gerus darbus“. O štai dabar trumpam pamiršti atsiminimai turėtų sugrįžti: tam, kad džiugintų ateinančius ketverius metus – drauge su naujais „Jonavos berniukų“ nuotykiais.

   • suomis

    Kaip tik dabar ir prisimins. Ir bus daug burbulų.

 • Kiuri

  Svarstydama už ką balsuoti, kalbėjau su kai kuriais pažįstamais. Dažniausiai komentaras būdavo maždaug toks „Balsuosiu už Zuoką, žinau, kad jis aukščiausio lygio aferistas, bet bent jau idėjų turi.“

  • nerijus

   Matyt, visi „pasimovė“ ant jo vienos „idėjos“: atlyginimo vidurkis, Vilniuje, sieks 6400 Lt.?..Kodėl 6 400, o ne 6 000 ar 6 500 Lt?..

   Nuo šiol A. Z. galės užsisegti naują ženklelį su užrašu: „Išrinktas už gerus darbus- geriems darbams“.

   • O dar geriau paklausk kodel iki 2020 metu alga sieks 6400 lt? Kodel nepazadejo iki 2015 metu ? Todel- kad nebutu jokios atsakomybes po 4 metu..

   • lv

    Skaičius turbūt iš lemputės. Kaip ir vienuolika — šimtas vienuolika. Per daugmaž aštuoneris metus, alga išaugs nuo minimalios (800) aštuonis kartus. Sudauginam ir gaunam. Kalambūrinė aritmetika…

 • alien

  jau geriau savas „aferistas“,kaip cia dauguma mini,nei sulenkinti Vilniaus krasta besistengiantis tomashevskis.

  • vagis geriau kaleime

   • alien

    jei nesugebejo pasodint ir sugebejo isrinkt,bukit malonus gerbkit ir mylekit ;)

 • Sejanus

  „Jei rinkimai būtų pripažinti neįvykusiais, tada daug kas keistusi.“

  Tada jie būtų surengti iš naujo. Švaistant papildomus pinigus, laiką, darbą. Ir tiek. Didelis pasiekimas būtų, tikrai.

 • ok

  Zuikio pergalė atskleidė mūsų mąstymą: Jis ims, bet kažką padarys gero ir Vilniui. Todėl legalizuokime kyšius ir kontrabandą. Juk dauguma pritaria tokiai praktikai. Kam save apgaudinėti ir gyventi dvigubą gyvenimą? Ko reikalauti iš valdžios, jei patys imtume kyšius jei tik pasitaikytų tokia galimybė.. Juk pats imu ir vilniečiams gera darau…

 • Fredis*

  Žinant Vilniaus šešių šimtų metų istoriją, kitokių rezultatų nelabai buvo galima tikėtis, po kiekvienų rinkimų čia reikia laukti siurprizų.
  Vilniaus ypatumai – valstybės paribys, todėl nuolat buvo puldinėjamas priešų. Miestas pasižįmi labai marga tautine sudėtimi, kuriame beveik nesutiksite kelis šimtus metų karta iš kartos gyvenančių žmonių. Paskutiniu savo vystymosi laikotarpiu Vilnius tapo labai stipriu ekonominiu traukos centru, į kurį plūstelėjo mobili, agresyvi, jauna, dinamiška darbo jėga, kuri sukūrė savo aplinkoje ne pačias gražiausias miesto tradicijas. Politologai, žurnalistai ir akylesni, pastabesni miestelėnai jas įvardino vienu žodžiu – abonentizmas, abonentinė tradicija, kuri iššifruojama taip – greito pelno, greitos naudos bet kokiomis priemonėmis, tame tarpe ir kriminalinais būdais, gavimas. Politikos ir verslo susipynimas į vieną mazgą tapo savaime suprantamu, natūraliu reiškiniu. Jau nieko nestebina, kad į mero postą šiame mieste pretenduoja „brandūs“, „solidūs“, „gerbiami“, „išsilavinę“ tikri vilniečai, tokie kaip A.Zuokas, V.Uspaskich, anksčiau R.Paksas, kažkodėl užleidęs pirmenybę J.Imbrasui.
  P.S. Demokratija nelabai brandžiose, nevisiškai pilietiškai išsivysčiusiose visuomenėse turi savotiško žavesio dėl jau minėto neprognozuojamumo veiksnio, o taip pat dinamiškų procesų. Tikėkimės, kad šie procesai vystosi teigiama linkme.

 • liolia :)

  tiek kovota už Vilnių…tai atiduokime lenkams, galės ir gatves lenkiškai perrašyti ir dar visą kitą ką tik Lenkija palieps :)

  • nesvarbu

   liolia, „O.Benderis Z., City Service and Co“ nupirks tuos lenkus su visomis jų gatvėmis bei lenkiškais jų pavadinimais. Dėl to abejonių niekam nekyla. Abejonės yra kiek dėl kitų klausimų…

  • ok

   Pas mus įdomiai mąstoma: jei lenkas- tai tarsi Lenkijos pilietis, jos patriotas. Kodėl? Juk Lietuvos lenkas- tai toks pat lietuvis tik lenkų kultūros. Taip pat ir su baltarusiais, rusais. Manau, ir Tomaševskis su savo lenko korta prisidėjo prie lietuvių tautos skaldymo, skirdamas ,,tikrus“ lietuvius nuo lenkiškai kalbanciųjų. Kaip suprantu, lenkų korta rodo lojalumą Lenkijos valstybei. Ar tai dirbtinis supriešinimas ar realus Lietuvos lenkų pasirinkimas?
   Ir kaip šiame plane suprasti Lenkijos valstybės reikalavimą, kone ultimatumą w raidę įteisinti lietuvių oficialioje kalboje? Pagaliau, kas nors aiškiai įvardys: kas tie lenkai?

   • nerijus

    Koks skirtumas jei pavardė rašoma taisyklingai (gramatiškai), tik su lotyniška raide „v“, o ne su lotyniška raide „w“?..Ką tai keičia?..Kam, lenkams, prireikė ieškoti sliekų ten- kur jų nėra?

    Manau, kad lenkų mažumų problemų, ES, mažiau girdės ir klausysis po šių rinkimų, nes jie parodė, kad taip nėra; lenkų ir rusų sąjunga antrieji, Lietuvos sostinėje, Vilniuje.
    Matyt, čia taip skriaudžiamos „mažumos“- renkamos ir išrenkamos valdyti Valstybės?..

    Galime tik pasidžiaugti „mažumų“ vieningumu ir pasimokyti iš jų, sekančiuose rinkimuose į Seimą.

 • briedis

  del zuoko, manau prireiks, och prireiks kvalifikuotos aukstos prabos kritikos. nenoriu prisizadeti, bet karta ar kita zemetvarkos klausimais galiu zmonos paprasyti issamesniu ziniu. nesijuokit, ji profesionali zemetvarkininke, ir profesines savigarbos neprarado. ir ne ji viena tokia (kolegu tarpe). pralinksmejot? o ka zuoko viesieji rysiai? valinskas, va, dekalogu bande atsisaudyt. nieko neisejo. manot, kad zuokas gudresnis? manyti geriau pradekit nuo to, kad zuokas ne viesais rysiais ( public relation) stiprus, o save gerai pateikti moka (promotion). nes tie viesieji rysiai, kaip „dormeo“ ciuziniu reklama: niekas nemiegojo, bet visi patenkinti. bet ka as cia? siulau paziureti, ka zuokas dirba ir ta darba ivertinti. o del tomasevskio, irgi paziuresim. p.s. balsavau uz ts.

 • nerijus

  Negi, po šių rinkimų, pajudės Žemės grąžinimo reikalai Vilniuje ir jo krašte, ypač, vienos Tautybės atstovams?..Stebėsim įvykius…

  • nesvarbu

   nerijau, pirmas dėmesio vertas pačio komentaras.

 • nesvarbu

  Per BTV kalbėjo toks Valdas Vasiliauskas nelabais valyvais plaukais. Buvo parašyta, kad tai politikos apžvalgininkas.

  Dabar galvoju, ar neapsišauklėlis tai politikos apžvalgininkas, ir kas jam vadintis tokiu suteikė teisę,ar tik ne pats susigalvojo ir savavališkai tokiu pasivadino?

 • briedis nerijui

  ZEMES GRAZINIMO NATURA REIKALAI VILNIUJE( O IR KITUR PO KONSTITUCINIO TEISMO ISAISKINIMO) PRASIDEJO JAU 2001 METAIS statistiniai rodikliai rodomi nzt(nacionalines zemes tarnybos) tinklapyje. ka, jau jus ten pristebesit?.. (taip mano zmona sako ekspromtu). o dabar, ji man knisa smegenis visokiais profesiniais niuansais. bet jus, pone nerijau, kiek suprantu, manot, kad bus daug ir dideliu pretenziju del mazu sklypu, kad lenkai neokupuos vilniaus, o susigrazins po sklypeli pro biurokratines landas? o dar tie baisus zydai…

 • Valentinas

  Iš tiesų, sakau Jums, be reikalo visi nervijatės. Pasvarstykime kokie galimi scenarijai. Tarkime lenkas taps Vilniaus meru. Na ir kas? Galimi du variantai:
  1. Būdamas meru apsikakos ir per kitus rinkimus džiaugsmingai nukirsime jam galvą. Pavojus, kad lenkai vėl gali okupuoti Vilnių mobilizuos lietuvius ir turėsime lenkų ir rusų mažiau, o lietuvių daugiau savivaldybės taryboje.
  2. Bus labai geras meras, labai daug gero padarys Vilniui, visi suklestėsime ir gyvensime laimingai, klegėdami Wilno naše!
  Abiem atvejais, viskas išeis tik į gera :)

  • Genijus

   Viskas taip, tik va jei bus pirmasis variantas, tai kažin ar norėsis ketverius metus lenko kaką uostyt. Kaip sakoma, savas kakas vis mažiau dvokia.
   Čia, aišku, humoras (nelabai vykęs). Reiktų mums nebūti tų pačių lenkų „akcijos“ ir rusų sojuzo lygio ir neskirstyti Lietuvos piliečių pagal tautybę (skirtingai nuo jų, besijungiančių pagal tautybę ir rinkėjų ieškančių pagal tautybę). Jei meras būtų geras, jo tautybė nesvarbi. Beje, ji nesvarbi, jei jis bus ir labai blogas :) Visi mes Lietuvos piliečiai.

   • Valentinas

    Būtent.

 • nerijui, kaip ismananti

  Cituoju „Negi, po šių rinkimų, pajudės Žemės grąžinimo reikalai Vilniuje ir jo krašte, ypač, vienos Tautybės atstovams?..Stebėsim įvykius…“
  Sveiki, gerb. Nerijau, yra Įstatymas, kurio pavadinimo ir esmės Jus tikriausiai nesuvokiate. Tai yra Lietuvos Respublikos piliečių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymas, kuriame aiškiai reglamentuojamas iki 1940 metų nacionalizacijos valdyto turto atkūrimas. Pasidomėkite ir Jums bus daug paprasčiau, negu drumst vandenis dėl nežinojimo…Gal nereikėtų stebėt, tačiau domėtis verta, kad žinotumėt.

 • WU

  Artūrai, puikus įrašas :)))))

  • WU, ačiū. Igai ilgai galvojau, labai stengiausi ir pavyko. Dabar galvoju, gal ir mane pradės spausdinti leidiniai. O kai ateis laikas, pasiūlysiu patarėjo vietą:)

   • WU

    Prisiminsiu pasiūlymą :)

 • piliečiams

  Kaip numatyta įstatymuose LT taip ir laikomės reglamentų. Na, o jeigu bus pakeisti įstatymai tai ir rašysim pvz.“Su W“. Bet mūsų valstybė kol kas dar turi savo įstatyminę raidę, todėl nereikėtų ir panikuot dėl raidžių rašymo. Man patinka, kad žmonės dėl to diskutuoja, na ir valstybės tarpusavyje, puiku…diskusijoje gimsta tiesa

 • Jonas

  „Vilnių nuo šiol bus pagrįstai galima vadinti labiausiai korumpuotu Lietuvos miestu,nes tik Lietuvos sostinėje didžiausio rinkėjų pasitikėjimo sulaukė sąrašas, kuriame pirmuoju įrašytas oficialus kyšininkas.“ – ir tai suaugusio žmogaus išvada?
  Arba aš ne taip suprantu „labiausiai korumpuotu miestu“.

  • mielas Jonai, laukiu mano teiginį paneigiančių argumentų. Sufleruoju – argumentais vadinamos teismo nutartys ar kiti oficialūs dokumentai.

   • Jonas

    Kas šeštas vilnietis balsavo už Zuoką ir dėl to vilnius tapo labiausiai korumpuotu miestu? Gyvenu Vilniuje ir nemanau, kad jis toks yra.

 • mari

  Prisimines zuokuti prisiminiau jo gera “nicknam’ea :
  “Grafas zuokula“. vel ciulps piniga, ir judo sidabrinius savo nesvariom zuokiskom rankutem skaiciuos.

  Tomasevshkis su lenku partija tai net nzn.Cia tas pats kas kriscioniu parcija… ar kokia ten buvo.Dar betruksta kedzio garbes islaisvinimo fronto parcijos.

  • ok

   gudrus Zuikis

 • briedis

  cia romui. turiu pripazinti, kad per daug gerai galvojau apie tomasevski. gal del to, kad kaip jis ir pats pabreze, nera lenku partija isivelusi i purvinas machinacijas. o kad veike jie efektyviai, to neatimsi. be to, tomasevskis sudare ispudi zmogaus, kuris sugeba ir is kielbasos rafinuotesni valgi paruosti. bet grizo jis prie tos pacios kielbasos su prarugusiais kopustais. grizo i provincija blogaja prasme. o grizti jis ir neturi kur kitur. glaustai snekant, jis tiesiog renkasi mazaja provincija, kur pieno galima is karves tesmens prisimelzti, nei didziaja, kur uz vandeni brangiai moketi teks.

 • briedis

  patikslinsiu. kad aiskiau butu. nuvyle tai, kad tomasevskis labiau uz „uz lenkus“, nei „uz vilniu“. ir pripazistu, kad buvai savaip teisus.