I.Šimonytė pasirinko teisingai. Bet TS-LKD dar turi išeitį

Pirmiausia, labai noriu pasveikinti Ingridą Šimonytę teisingai nusprendus. Kalbu apie jos sprendimą nesusisieti su mirštančia partija, kas, be jokios abejonės, būtų turėję gana neigiamos įtakos pačios Ingridos reputacijai.

I.Šimonytės sprendimas nedalyvauti mero rinkimuose yra teisingas dar ir todėl, kad, nepaisant to, kad ji yra puiki finansų

Vos prieš savaitę Mantukas skelbė apie stebuklą, kuris turėjo išgelbėti jį nuo gėdos per savivaldybių rinkimus. Šiandien jis vėl tapo gelda.

Vos prieš savaitę Mantukas skelbė apie stebuklą, kuris turėjo išgelbėti jį nuo gėdos per savivaldybių rinkimus. Šiandien jis vėl tapo gelda.

specialistė, ji nėra politikė. Ir tikriausiai niekada ja netaps, nes neturi politikei būrinų savybių. I.Šimonytė puikiai skaičiuoja, tačiau jos bėda ta, kad ji nemato, kas yra už skaičių. Todėl ji ir galėjo dirbti D.Grybauskaitės prižiūrimoje konservatorių Vyriausybėje, nes ten pagrindinis jos uždavinys buvo rūpintis skaičiais. Ir tai, reikia pripažinti, I.Šimonytė puikiai darė. Rezultatus visi matėme ir jaučiame iki šiol, tačiau kaltinti dėl jų I,Šimonytės nebūtų galima, nes ji buvo vykdytoja, o ne asmuo, kuris priima sprendimus. Juos priiminėjo A.Kubilius su D.Grybauskaite, o I.Šimonytė tik paklusniai juos vykdė, kartais – mano dideliam nustebimui – gindama kaip savo. Jai, spėju, iš esmės ir nerūpėjo, kaip tie sprendimai atsilieps skirtingoms socialinėms grupėms, kokios įtakos jie turės demografijai, emigracijai, verslui ar šešėlinei ekonomikai, nes galvoti apie tai jos niekas neprašė. O net jei ir būtų prašę, tai aš asmeniškai manau, kad I.Šimonytė, nepaisant jos neginčijamai aukštos kompetencijos finansų srityje, neturi tam reikalingų gebėjimų.

Ir tai yra dar viena priežastis, kodėl I.Šimonytė pasirinko teisingai, nusprendusi nesusidėti su mirštančia partija. Esmė ta, kad I.Šimonytė vargu ar būtų labai tai partijai padėjusi. Žinoma, egzistuoja tikimybė, kad, kaip ir D.Grybauskaitės atveju, dalis vilniečių būtų balsavę už katę maiše. Tai yra, už kažką, kas gali gražiai pakalbėti, moka skaičiuoti, neblogai atrodo ir dar moteris (čia aš kalbu apie I.Šimonytę, o ne D.Grybauskaitę, jei ką). Tačiau, kita vertus, oponentams tinkamai suorganizavus rinkimų kampaniją, I.Šimonytė galėjo tapti puikiu taikiniu, atsakingu už visus beatodairiško taupymo rezultatus (ir iš dalies tai būtų tiesa).  Pridėjus dar pačių TS-LKD nepatrauklumą, gerai panaudojus atstumiantį M.Adomėno įvaizdį, I.Šimonytė galėjo tapti net ne konservatorių gelbėtoja, o jų skandintoja. Ypač turint galvoje tai, kad už I.Šimonytę socialiniuose tinkluose, trykšdami seilėmis ir kitomis putomis būtų agitavęs visas TS-LKD durnistanas, taip nuteikdamas sveiko proto žmones prieš buvusią finansų ministrę.

Bet svarstyti, kas būtų, jei būtų, jau vėlu, nes žinome, kad I.Šimonytė pasirinko teisingai. A.Tapinas galės ramiau atsikvėpti ir rengtis rinkiminėms laidoms, spręsdamas galvosūkį, kaip padaryti taip, kad pamatę M.Adomėną, žiūrovai neišjungtų televizoriaus. (Mano siūlymas būtų aprengti jš kiškučiu ir laikyti narvelyje, nes yra žinoma, kad išilginės juostos daro vaizdą patrauklesnį akiai).

Tačiau didižiausią galvosūkį teks spręsti pačiai TS-LKD. A.Kubilius, kuris vienas iš nedaugelio šioje partijojedar turi išsaugojęs šiek tiek sveiko proto, supranta, kad savivaldybių ir mero rinkimai gali tapti ta paskutine vinimi į TS-LKD karstą, po kurios jau nebeliks ką laidoti. Europos Parlamento rinkimai aiškiai parodė, kokios yra tendencijos, tačiau tada konservatorius išgelbėjo D.Grybauskaitė ir jos palaikoma isterija dėl Rusijos. Kovo 1 dieną Dalia rinkimuose nedalyvaus, nes pirminnkaus Pasaulio moterų tarybai, karas Ukrainoje bus pasibaigęs (mano spėjimas – situacija ten bus panaši į dabartinę Padniestrėje, ko Rusija iš esmės ir siekė), didžioji dalis sankcijų Rusijai bus atšauktos. Rinkėjų aktyvumas bus mažesnis, o dalis konservatorių rinkėjų jau išėję Anapilin.

A.Kubilius visa tai supranta ir todėl dėjo visas pastangas, ieškodamas būdų, kaip išgelbėti TS-LKD Vilniuje. Išgelbėti nuo M.Adomėno ir visiško fiasko, nes juk akivaizdu, kad per mero rinkimus su M.Adomėnu TS-LKD patirs dar nerėgėtą pažeminimą, gavusi kokius 1,7 proc. balsų (nes net dauguma tų, kurie balsuos už TS-LKD sąrašą, nebalsuos už M.Adomėną, o balsuos už R.Šimašių).

Todėl iš pradžių buvo M.Dargužaitė.  Jauna, pabuvusi užsieniuose, nuotraukoje nepanaši į M.Adomėną, „nuskriausta“ dabartinės valdžios ir moteris. Kažkuo panaši į I.Šimonytės personažą. Bent jau tuo, kad visiškai nesupranta apie politiką ir neturi jokio strateginio mąstymo. Neišėjo, nes M.Adomėnas pradėjo kelti ratilus, be to, M.Dargužaitė, kaip ir I.Šimonytė, tikriausiai po kelių susitikimų suprato, kad prasidėti su TS-LKD yra pavojinga, jei galvoji apie ateitį.

Tada buvo ėjimas arkliu – tai yra, I.Šimonytė. Mantukas net nekiauktelėjo, nes net ir jo protas sugebėjo suprasti, kad I.Šimonytė ir jis – tai kaip tarakonų lenktynės ir Formulė 1. Bet ir vėl užsikirto – priežastis jau aprašėme aukščiau.

Mantukas neseniai paskelbė, ką jis galvoja apie savo partiją, pasirinkusią jš kandidatu į merus

Mantukas neseniai paskelbė, ką jis galvoja apie savo partiją, pasirinkusią jš kandidatu į merus

Ir TS-LKD vėl liko prie suskilusios geldos, tai yra, M.Adomėno. O auksinės žuvelės nėra, nes ji plaukioja baltomis žiaunomis Strasbure. Taip taip, kalbu apie G.Landsbergį, kuris TS-LKD labai padėjo per EP rinkimus ir kuris galbūt galėtų timptelėti juos mero ir savivaldybių rinkimuose. Ne todėl, kad jis turi kokių nors politikui reikalingų savybių. Jis jų neturi. Bet įdėjus pinigų, tinkamai paeksploatavus pavardę, padarius porą nuotraukų su D.Grybauskaite ir įkinkius į darbą delfius, rezultatas tikrai būtų kokius tris kartus geresnis nei su M.Adomėnu. Tai yra, kokie 5 procentai. Bet nebus. Nes mero ir savivaldybių rinkimai – tai darbas. O Strasbure ir Briuselyje dirbti nereikia. Todėl Gabrielius tikriausiai lauks Prezidento rinkimų, kur jį greičiausiai pamatysime visu gražumu.

O tai ką daryti su gelda, tai yra, su M.Adomėnu? Mano atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas: išmesti ir pamiršti.

Nes TS-LKD turi daug geresnį kandidatą, kuris galėtų vesti partiją į savivaldybių rinkimus. Tas kandidatas, priešingai nei I.Šimonytė ar M.Dargužaitė, turi politinės patirties. Priešingai nei I.Šimonytė ar M.Dargužaitė, jis yra senas TS-LKD narys ir rėmėjas.

Tas kandidatas įkūnija visas pačias svarbiausias TS-LKD vertybes: R.Dagio ir R.Žilinsko požiūrį į šeimą, E.Vareikio ir A.Vidžiūno požiūrį į alkoholį, M.Čigriejienės ir K.Kuzminsko požiūrį į naujoves, V.Aleknaitės-Abramikienės ir I.Degutienės tolerantišką požiūrį į mažumas, R.Juknevičienės požiūrį į Rusiją, D.Kreivio ir K.Starkevičiaus požiūrį į korupciją, pagaliau – M.Adomėno požiūrį į Mėnulio fazes.

Bet to, šis kandidatas automatiškai garantuotų TS-LKD palaikymą socialiniuose tinkluose, kur jis yra labai žinomas ir mėgstamas.

Socialinių tinklų gigantai visiems konkurentams parodytų va toookį diiiiidelį

Socialinių tinklų gigantai visiems konkurentams parodytų va toookį diiiiidelį

Kaip rodo neseniai dešiniojo durnistano kurmio surengta socialinių tinklų vartotojų apklausa, šis kandidatas TS-LKD per rinkimus galėtų TS-LKD atnešti papildomai kokį 1000 ar net 1500 balsų, kas šiai partijai būtų neabejotinas laimėjimas.  Be to, priešingai nei M.Adomėno atveju, šis kandidatas galėtų deramai konkuruoti su R.Šimašiumi, nes pastarasis dažniau jį laikina nei atvirkščiai.

Tikėtina, kad šis kandidatas patiktų ir delfiams, kurie daug ir gražiai nemokamai apie jį rašytų, bei dėtų jo nuotraukas prie kas trečio

Nepriklausoma žiniasklaida parodytų savo tvirtą stuburą ir tinkamai nušviestų TS-LKD kandidatą

Nepriklausoma žiniasklaida parodytų savo tvirtą stuburą ir tinkamai nušviestų TS-LKD kandidatą

straipsnio, kaip kad Prezidento rinkimų metu dėjo D.Grybauskaitės abrozdėlius.

Jei TS-LKD pasirinktų šį kandidatą, rinkėjams nereikėtų jokių paaiškinimų, su kuo ir už ką yra TS-LKD ir ko galima iš jos tikėtis, jei ji laimės savivaldos ir mero rinkimus. Tokiu būdu TS-LKD galutinai išsigrynintų savo rinkėjų bazę vieną kartą ir visiems laikams.

Jei dar nesupratote apie ką kalbu, tai paaiškinsiu. Tas kandidatas yra žinomas visuomenės veikėjas, politikas, humoristas,  tekstų skaitytojas, muzikantas, karo specialistas Algis Ramanauskas. Galite su manimi nesutikti, bet aš manau, kad jis geriausiai atspindi visa tai, kas  TS-LKD yra artima, sava ir miela.

Čia matote visą TS-LKD elitą. Todėl niekam nereikės nieko aiškinti

Čia matote visą TS-LKD elitą. Todėl niekam nereikės nieko aiškinti

Todėl A.Kubilius, kol dar ne vėlu, turėtų veikti ryžtingai ir iškelti A.Ramanauską kandidatu į Vilniaus merus. M.Adomėnas, manau, supratingai patylėtų ir nesipriešintų.

Laikas veikti!

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...