I.Šimonytė pasirinko teisingai. Bet TS-LKD dar turi išeitį

Pirmiausia, labai noriu pasveikinti Ingridą Šimonytę teisingai nusprendus. Kalbu apie jos sprendimą nesusisieti su mirštančia partija, kas, be jokios abejonės, būtų turėję gana neigiamos įtakos pačios Ingridos reputacijai.

I.Šimonytės sprendimas nedalyvauti mero rinkimuose yra teisingas dar ir todėl, kad, nepaisant to, kad ji yra puiki finansų

Vos prieš savaitę Mantukas skelbė apie stebuklą, kuris turėjo išgelbėti jį nuo gėdos per savivaldybių rinkimus. Šiandien jis vėl tapo gelda.

Vos prieš savaitę Mantukas skelbė apie stebuklą, kuris turėjo išgelbėti jį nuo gėdos per savivaldybių rinkimus. Šiandien jis vėl tapo gelda.

specialistė, ji nėra politikė. Ir tikriausiai niekada ja netaps, nes neturi politikei būrinų savybių. I.Šimonytė puikiai skaičiuoja, tačiau jos bėda ta, kad ji nemato, kas yra už skaičių. Todėl ji ir galėjo dirbti D.Grybauskaitės prižiūrimoje konservatorių Vyriausybėje, nes ten pagrindinis jos uždavinys buvo rūpintis skaičiais. Ir tai, reikia pripažinti, I.Šimonytė puikiai darė. Rezultatus visi matėme ir jaučiame iki šiol, tačiau kaltinti dėl jų I,Šimonytės nebūtų galima, nes ji buvo vykdytoja, o ne asmuo, kuris priima sprendimus. Juos priiminėjo A.Kubilius su D.Grybauskaite, o I.Šimonytė tik paklusniai juos vykdė, kartais – mano dideliam nustebimui – gindama kaip savo. Jai, spėju, iš esmės ir nerūpėjo, kaip tie sprendimai atsilieps skirtingoms socialinėms grupėms, kokios įtakos jie turės demografijai, emigracijai, verslui ar šešėlinei ekonomikai, nes galvoti apie tai jos niekas neprašė. O net jei ir būtų prašę, tai aš asmeniškai manau, kad I.Šimonytė, nepaisant jos neginčijamai aukštos kompetencijos finansų srityje, neturi tam reikalingų gebėjimų.

Ir tai yra dar viena priežastis, kodėl I.Šimonytė pasirinko teisingai, nusprendusi nesusidėti su mirštančia partija. Esmė ta, kad I.Šimonytė vargu ar būtų labai tai partijai padėjusi. Žinoma, egzistuoja tikimybė, kad, kaip ir D.Grybauskaitės atveju, dalis vilniečių būtų balsavę už katę maiše. Tai yra, už kažką, kas gali gražiai pakalbėti, moka skaičiuoti, neblogai atrodo ir dar moteris (čia aš kalbu apie I.Šimonytę, o ne D.Grybauskaitę, jei ką). Tačiau, kita vertus, oponentams tinkamai suorganizavus rinkimų kampaniją, I.Šimonytė galėjo tapti puikiu taikiniu, atsakingu už visus beatodairiško taupymo rezultatus (ir iš dalies tai būtų tiesa).  Pridėjus dar pačių TS-LKD nepatrauklumą, gerai panaudojus atstumiantį M.Adomėno įvaizdį, I.Šimonytė galėjo tapti net ne konservatorių gelbėtoja, o jų skandintoja. Ypač turint galvoje tai, kad už I.Šimonytę socialiniuose tinkluose, trykšdami seilėmis ir kitomis putomis būtų agitavęs visas TS-LKD durnistanas, taip nuteikdamas sveiko proto žmones prieš buvusią finansų ministrę.

Bet svarstyti, kas būtų, jei būtų, jau vėlu, nes žinome, kad I.Šimonytė pasirinko teisingai. A.Tapinas galės ramiau atsikvėpti ir rengtis rinkiminėms laidoms, spręsdamas galvosūkį, kaip padaryti taip, kad pamatę M.Adomėną, žiūrovai neišjungtų televizoriaus. (Mano siūlymas būtų aprengti jš kiškučiu ir laikyti narvelyje, nes yra žinoma, kad išilginės juostos daro vaizdą patrauklesnį akiai).

Tačiau didižiausią galvosūkį teks spręsti pačiai TS-LKD. A.Kubilius, kuris vienas iš nedaugelio šioje partijojedar turi išsaugojęs šiek tiek sveiko proto, supranta, kad savivaldybių ir mero rinkimai gali tapti ta paskutine vinimi į TS-LKD karstą, po kurios jau nebeliks ką laidoti. Europos Parlamento rinkimai aiškiai parodė, kokios yra tendencijos, tačiau tada konservatorius išgelbėjo D.Grybauskaitė ir jos palaikoma isterija dėl Rusijos. Kovo 1 dieną Dalia rinkimuose nedalyvaus, nes pirminnkaus Pasaulio moterų tarybai, karas Ukrainoje bus pasibaigęs (mano spėjimas – situacija ten bus panaši į dabartinę Padniestrėje, ko Rusija iš esmės ir siekė), didžioji dalis sankcijų Rusijai bus atšauktos. Rinkėjų aktyvumas bus mažesnis, o dalis konservatorių rinkėjų jau išėję Anapilin.

A.Kubilius visa tai supranta ir todėl dėjo visas pastangas, ieškodamas būdų, kaip išgelbėti TS-LKD Vilniuje. Išgelbėti nuo M.Adomėno ir visiško fiasko, nes juk akivaizdu, kad per mero rinkimus su M.Adomėnu TS-LKD patirs dar nerėgėtą pažeminimą, gavusi kokius 1,7 proc. balsų (nes net dauguma tų, kurie balsuos už TS-LKD sąrašą, nebalsuos už M.Adomėną, o balsuos už R.Šimašių).

Todėl iš pradžių buvo M.Dargužaitė.  Jauna, pabuvusi užsieniuose, nuotraukoje nepanaši į M.Adomėną, „nuskriausta“ dabartinės valdžios ir moteris. Kažkuo panaši į I.Šimonytės personažą. Bent jau tuo, kad visiškai nesupranta apie politiką ir neturi jokio strateginio mąstymo. Neišėjo, nes M.Adomėnas pradėjo kelti ratilus, be to, M.Dargužaitė, kaip ir I.Šimonytė, tikriausiai po kelių susitikimų suprato, kad prasidėti su TS-LKD yra pavojinga, jei galvoji apie ateitį.

Tada buvo ėjimas arkliu – tai yra, I.Šimonytė. Mantukas net nekiauktelėjo, nes net ir jo protas sugebėjo suprasti, kad I.Šimonytė ir jis – tai kaip tarakonų lenktynės ir Formulė 1. Bet ir vėl užsikirto – priežastis jau aprašėme aukščiau.

Mantukas neseniai paskelbė, ką jis galvoja apie savo partiją, pasirinkusią jš kandidatu į merus

Mantukas neseniai paskelbė, ką jis galvoja apie savo partiją, pasirinkusią jš kandidatu į merus

Ir TS-LKD vėl liko prie suskilusios geldos, tai yra, M.Adomėno. O auksinės žuvelės nėra, nes ji plaukioja baltomis žiaunomis Strasbure. Taip taip, kalbu apie G.Landsbergį, kuris TS-LKD labai padėjo per EP rinkimus ir kuris galbūt galėtų timptelėti juos mero ir savivaldybių rinkimuose. Ne todėl, kad jis turi kokių nors politikui reikalingų savybių. Jis jų neturi. Bet įdėjus pinigų, tinkamai paeksploatavus pavardę, padarius porą nuotraukų su D.Grybauskaite ir įkinkius į darbą delfius, rezultatas tikrai būtų kokius tris kartus geresnis nei su M.Adomėnu. Tai yra, kokie 5 procentai. Bet nebus. Nes mero ir savivaldybių rinkimai – tai darbas. O Strasbure ir Briuselyje dirbti nereikia. Todėl Gabrielius tikriausiai lauks Prezidento rinkimų, kur jį greičiausiai pamatysime visu gražumu.

O tai ką daryti su gelda, tai yra, su M.Adomėnu? Mano atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas: išmesti ir pamiršti.

Nes TS-LKD turi daug geresnį kandidatą, kuris galėtų vesti partiją į savivaldybių rinkimus. Tas kandidatas, priešingai nei I.Šimonytė ar M.Dargužaitė, turi politinės patirties. Priešingai nei I.Šimonytė ar M.Dargužaitė, jis yra senas TS-LKD narys ir rėmėjas.

Tas kandidatas įkūnija visas pačias svarbiausias TS-LKD vertybes: R.Dagio ir R.Žilinsko požiūrį į šeimą, E.Vareikio ir A.Vidžiūno požiūrį į alkoholį, M.Čigriejienės ir K.Kuzminsko požiūrį į naujoves, V.Aleknaitės-Abramikienės ir I.Degutienės tolerantišką požiūrį į mažumas, R.Juknevičienės požiūrį į Rusiją, D.Kreivio ir K.Starkevičiaus požiūrį į korupciją, pagaliau – M.Adomėno požiūrį į Mėnulio fazes.

Bet to, šis kandidatas automatiškai garantuotų TS-LKD palaikymą socialiniuose tinkluose, kur jis yra labai žinomas ir mėgstamas.

Socialinių tinklų gigantai visiems konkurentams parodytų va toookį diiiiidelį

Socialinių tinklų gigantai visiems konkurentams parodytų va toookį diiiiidelį

Kaip rodo neseniai dešiniojo durnistano kurmio surengta socialinių tinklų vartotojų apklausa, šis kandidatas TS-LKD per rinkimus galėtų TS-LKD atnešti papildomai kokį 1000 ar net 1500 balsų, kas šiai partijai būtų neabejotinas laimėjimas.  Be to, priešingai nei M.Adomėno atveju, šis kandidatas galėtų deramai konkuruoti su R.Šimašiumi, nes pastarasis dažniau jį laikina nei atvirkščiai.

Tikėtina, kad šis kandidatas patiktų ir delfiams, kurie daug ir gražiai nemokamai apie jį rašytų, bei dėtų jo nuotraukas prie kas trečio

Nepriklausoma žiniasklaida parodytų savo tvirtą stuburą ir tinkamai nušviestų TS-LKD kandidatą

Nepriklausoma žiniasklaida parodytų savo tvirtą stuburą ir tinkamai nušviestų TS-LKD kandidatą

straipsnio, kaip kad Prezidento rinkimų metu dėjo D.Grybauskaitės abrozdėlius.

Jei TS-LKD pasirinktų šį kandidatą, rinkėjams nereikėtų jokių paaiškinimų, su kuo ir už ką yra TS-LKD ir ko galima iš jos tikėtis, jei ji laimės savivaldos ir mero rinkimus. Tokiu būdu TS-LKD galutinai išsigrynintų savo rinkėjų bazę vieną kartą ir visiems laikams.

Jei dar nesupratote apie ką kalbu, tai paaiškinsiu. Tas kandidatas yra žinomas visuomenės veikėjas, politikas, humoristas,  tekstų skaitytojas, muzikantas, karo specialistas Algis Ramanauskas. Galite su manimi nesutikti, bet aš manau, kad jis geriausiai atspindi visa tai, kas  TS-LKD yra artima, sava ir miela.

Čia matote visą TS-LKD elitą. Todėl niekam nereikės nieko aiškinti

Čia matote visą TS-LKD elitą. Todėl niekam nereikės nieko aiškinti

Todėl A.Kubilius, kol dar ne vėlu, turėtų veikti ryžtingai ir iškelti A.Ramanauską kandidatu į Vilniaus merus. M.Adomėnas, manau, supratingai patylėtų ir nesipriešintų.

Laikas veikti!

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • A.R. talentų gerbėjas

  Vargo bitė jūs, ponas Ratčai. Ale koks ir ponas, realiai tai baudžiauninkas. Bet vis smagu paskaityt, kokį kibiriuką tulžies papilsit, kaip pakriuksėsit. Ir kiek, būdamas toks genialus žurnalistas, padarysit gramatinių klaidų. Miela, praskaidrina dieną. Ačiū

  • ArturasR

   Mielas gerbėjau, ačiū, kad skaitote ir komentuojate. Kiekvienas tamstos click’as didina mano pajamas. Rekomenduokite is savo draugams, gal skaitydami protingus tekstus tapsite žmonėmis.

 • Borisovas Borisovas

  Taip, liudna lemtis ištiko mano kadaise mėgtą tinklapį…( Tinklaraštininko įrašai berods tokie patys, geri, galingi, aktualūs, išmintingi, tačiau tinklapio dvasia išnyko… Gyvenimas, kurį gyvenom jau niekdada nebus toks pats. Ir Dievas su juo! (yra tokia daina).

  • ArturasR

   Mielas Borisovai, o kodėl tamstai neužsikrušus negyvai ir nepaieškojus dvasios pas Ramanauską. Buvo smagu susipažinti virtualiai, bet viso gero.

   • Valdas

    Artūrai, kodėl išvarote Borisovą Borisovą? Čia ne pretenziją, nes Jūs čia šeimininkas, bet šiaip- įdomu… Borisovai Borisovai, kaip Jūs elgsitės? Kai man buvo panašiai pasiūlyta gal porą- trejetą metų nebesilankiau…. Bet už ką jus išmeta- nesuprantu…

   • Edvardas Račkauskas

    Artūrai, nemesk Borisovo, turiu tam kelis argumentus:
    1. Jis ketino kreiptis dėl vieno mano komentaro į lygių teisių komisiją, jei jį išmesi, nesužinosim įvykių tąsos
    2. Tarp vieną nuomonę turinčių nevyksta polemika ir ginčai (nėra click’ų ir jų nešamo rezultato). Svarbu, kad tik pusės nesikeiktų ir neįžeidinėtų
    3. Pasilikus tik bendraminčius ir girdint tik pritarimą ir teigiamus komentarus galima netyčia pasijusti dievu, o tai pavojinga. Pavyzdys – TS LKD

    • ArturasR

     Mieli Edvardai ir Valdai, Borisovas man yra žinomas iš FB, kur jį blokavau jau senokai. Man nepatinka, kai žmonės pradeda rašinėti blėnius apie lemtis, davsias ir panašius dalykus. Edvardai, esu už ginčus ir polemiką, nesu iš tų, kurie nori girdėti teigiamus komentarus ir linksėjimą galvomis. Aš ne Grybauskaitė ir ne Užkalnis. Kita vertus, esu už diskusiją į temą, ir jei paaiškintumėte man, kaip paskutinis Borisovo komentaras susijęs su mano paskutiniu įrašu, gal man ir pavyktų suprasti. Tačiau lankytojų pageidavimu, Borisovas dar neužblokuotas.

     • Edvardas Račkauskas

      Na taip, sąsajų su straipsniu lyg ir nėra. Yra tik bandymas pažemint išreiškiant užuojautą, pačiam apsimetant protingu ir patyrusiu. Žinių radijuje yra tokia laida – verslumo dvasia, ji vedama panašiai kaip čia rašo Borisovas

     • Borisovas Borisovas

      Seksiste Edvardai:1)Pažeminti, net minties nebuvo;2) Kaip ir nebuvo minties apsimesti protingu ir patyrusiu. Buvo tik fakto konstatavimas.Su nostalgija kiek, paprastai, žmoniškai.Bet daugiau, taip nedarysiu.Juk viskam yra ribos, negali gi žmogus apsimesti, kad nieko neįvyko, jei tau nei iš šio, nei iš to viešai pasiūlo „užsikrušti negyvai“…

     • Edvardas Račkauskas

      Kodėl mane taip negražiai vadini? Gal galėtum tą terminą paaiškinti?
      Su tuo, faktu kad gyvenimas nebus toks kaip buvo – sutinku 100%, bet dvasią laikyti faktu – mažiausiai nerimta
      O Artūro pasiūlymas, pripažinsiu – labai kietas, bet jį galima suprasti – kai Ramanauskas ir į jį panašūs užsianoniminę drabstosi tokiais riebiais keiksmų ir įžeidimų purvais, kad tuos purvus valantis kokia sauja to drabstalo kišenėje užkrenta. Tai matyt su tuo Ramanauskiniu drabstalu ir gavai :). Mesk jį pragaran ir nenaudok pakartotinai. Raminkis, gyvenimas gražus, nors ir ne toks kaip buvo :)

     • Borisovas Borisovas

      Edvardai, seksistas gražiai skamba. Kas yra?) O dėl dvasios faktiškumo (kas pačio nuomone yra nerimta), tai dar Kierkergaard`as, kritikuodamas dvasios metafiziką (ypač Hegelio) pabrėžė neįveikiamą žmogaus dvasios faktiškumą (žmogus yra egzistuojanti dvasia).

     • Edvardas Račkauskas

      Gal skamba ir gražiai, bet lietuvio ausiai dar neįprastai (man asmeniškai asocijuojasi su „seksas“ ir „taksistas“). Na bet jei ką panorėsiu pamaloninti – pavadinsiu ne ponu o seksistu :).
      Dėl žmogaus dvasios – sutinku, bet dėl tinklapio dvasios,- gal labiau tiktų žodis charizma. Bet kadangi čia lankaisi, pripažink – charizmos yra :)

     • Guest

      Edvardai, charizma buvo prieš 5 m., kaip buvo ji prieš ir prieš 4, ir prieš 3 metus. Dabar ji dingo. Tai mano nuomonė, už ką man buvo pasiūlyta užsikrušti negyvai.Nepykstu. Pats esu toks, kaip Artūras)

     • Edvardas Račkauskas

      Nežinau kaip buvo prieš kelis metus, čia nesilankiau, bet mane šis tinklapis pritraukė, gal tuo, kad čia pamatysi ne vienos nuomonės komentarų, kaip pvz. delfyje, balse, komentare ar ekspertuose. Kita nuomonė ten pratrinama iš karto, o čia ištrynimą, tikriausiai reikia užsitarnauti :). Kad Artūras konservatorių nemėgsta – čia mes bendraminčiai, aš taip pat melagių nemėgstu. Nežinau, gal jis kokiai partijai ir simpatizuoja, bet man nepatinka jokios, dėl tos pačios priežasties.

     • Guest

      Edvardai, charizma buvo prieš 5 m., ir prieš 4, ir prieš 3 metus. Dabar ji dingo. Tai mano nuomonė, už ką man buvo pasiūlyta užsikrušti negyvai.Nepykstu. Pats esu toks, kaip Artūras)

     • Guest

      Edvardai, charizma buvo prieš 5 m. ir prieš 4, ir prieš 3 metus. Dabar ji dingo. Tai mano nuomonė, už ką man buvo pasiūlyta užsikrušti negyvai.Nepykstu. Pats esu toks, kaip Artūras)

 • Bobute

  Mane labai stebina p. I. Šimonytės fenomenas… Daug kas ją giria. Vieni sako, kad gera finansų specialistė, kiti – geriausia (viena iš geriausių) finansų ministrų…
  Vienok, pažiūrėjus už kokias sritis atsako finmin’as man kyla mintis, kad ji buvo visiškai netikusi ministrė (švelniai sakant)… Beje, jei manytume, kad ji buvo tik buhalterė, tai, kiek žinau, FM yra ir geresnių buhalterių už ją…:)
  Beje, gerai, kad ir nesutiko dalyvauti rinkimuose, nes galėjo ir laimėti (juk DG laimėjo). O kas gali būti blogiau už miesto ūkyje nesigaudantį bestuburį?

  • Puodukas

   Bobute, tu apie kieno cia stubura ? Savo ar buhalteres?

 • Edvardas Račkauskas

  Visi kandidatai taip nori dirbti Lietuvai ir Vilniui ir jų žmonėms, taip nori daug nuveikti būdami merais….. Kitaip to daryti negali, nenori ir nedaro. O gal daro patyliukais, kad niekas nesužinotų ?
  Už Ramanauską į merus tai nebalsuočiau, bet jei taikytų į prezidentus – sulauktų mano balso, manau Lietuvos, kaip Europos sąjungos dalies, bankrotas (su juo tai būtų neišvengiama) būtų naudingas Lietuvos žmonėms.

  • Valdas

   Man patiko straipsnio pirmoje dalyje jau nuspėti apie kokią kandidatūrą bus kalbama. Tik nuotraukos klaidino- negi apie Bačiulį rašoma- galvojau. Bet ir Bačiulis galėtų rasti vietos greito personažo sėkmės atveju…

 • ArturasR

  Mielas durniau, žinoma, kad klystate, nes ateinate čia ir rašote savo blėnius, tikėdamasis būti pastebėtas. Bet ačiū, kad rašote.

 • Gediminas Sumskas

  Del Ramanausko – juodas humoras. Del Simonytes – bent as kaip tik norejau, kad Vilnius susitvarkytu su savo skaiciukais – islaidomis ir skolomis.

  • Edvardas Račkauskas

   Nėra ten ką tvarkytis, reikia tik norėti – didžioji dalis Vilniaus savivaldybės skolų yra įmonėms, kurios priklauso Vilniaus savivaldybei, tokioms kaip pvz. UAB Vilniaus kapitalinė statyba. Juokingai graudus pavyzdys – Vilniaus savivaldybė nuomojasi patalpas (dalį savivaldybės pastato) iš savo įmonės Vilniaus kapitalinė statyba ir verkšlena, kad labai skolinga kreditoriams ir jai reikia didesnio procento nuo čia surenkamų mokesčių. Čia skambėtų panašiai lyg sakyčiau, kad aš skolingas savo piniginei :)

 • Edvardas Račkauskas

  Būdami vaikais kartais šaipydavomės – „per žandus ausų nesimato“, tai buvo tik pasišaipymas, bet realiai to niekad nemačiau. Iki šiol :)

  • ArturasR

   Evaldai, štai kaip tik ten žemiau yra pavyzdys tų, „su kita nuomone“, norinčių „padiskutuoti“. Manote, reikia su tokiais padugnėmis diskutuoti?

   • Edvardas Račkauskas

    Na taip, tai (turiu galvoj Margos paraštės) jau įžeidinėjimai neturint argumentų, ir jam jokios diskusijos net nereikia. Įžeidimas – tai pralaimėjimo pripažinimas pačiam to nesuprantant (įžeidžiančiojo protas per mažas tą suprast). Pritariu, tokius reikia trinti, kad neterštų informacinio lauko. Iš tokio nauda tik kaip egzempliorius tyrimams :)

 • Vargšas žmogau, atmatomis apsidrabstęs vieninteli srutų duobės
  gyventojau, visiems, sveiko proto turintiems, tavęs nuoširdžiai gaila.
  Jamk dar vieną click’ą. Ant alaus.

  • ArturasR

   Mielos paraštės, ačiū, kad skaitote. Ir tamstai leidus, pataisysiu – atmatas, tokias kaip tamsta, valau nesustodamas. Todėl nesu apsidrabstęs.Ir man tokių padugnių kaip tamsta, negaila.