Apie prasmingas diskusijas ir A.Užkalnį

… vakar gavau laiškelį iš vieno seno gero pažįstamo, beveik kolegos. Tikiuosi, jis nesupyks, kad jį paviešinsiu:

gal bus įdomu, kas man iš šono kartais pasirodo:
 
1 – niekaip nesuprantu, kodėl nepaleidi Užkalnio iš savo minčių rato. man kiekvienu atveju stoja vaizdas, kad kiši rankas į nekvepiantį reikalą, kuris nei viešumoje rezultatą kokį generuoja, nei pačiam asmeninio pasitenkinimo duoda
2 – pastaruoju metu man toks vaizdas, kad paties tinklaraštyje susikaupęs 5-10 aktyvių komentuotojų ratas, kuris nesugeba generuoti jokios prasmingos diskusijos. negalvoji juos tiesiog užbanint?

Iš pradžių galvojau atsakyti jam laišku, tačiau po to kilo mintis, atsakyti čia.

Pradėsiu nuo antrojo pastebėjimo.

Taip, šiame tinklaraštyje yra komentatorių, kurie ne visada komentuoja į temą ir kurių mintys man dažnai nepriimtinos, o kartais net nesuvokiamos. Kai kam – kaip šiuo atveju ir mano beveik kolegai – atrodo, kad jų mintys nėra prasmingos. Tikriausiai todėl, kad neatitinka vertinančiojo tas mintis vertybių, prieštarauja jo įsitikinimams, požiūriams ar nusistatymams.

Taip, galima juos „užbaninti“. Paliekant tik tuos, kurių požiūriai panašūs į manuosius ar į daugumos kitų, kurie čia komentuoja.

Bus geriau? Bus įdomiau?

Vargu bau.

Nes iš tiesų, tai net ir labai maža, palyginti su vis blogosfera, racas.lt komentatorių bendruomenė yra mažas atspindys visos didelės bendruomenės.

Nerijus, Trakimas, Genijus, Austras, Valentinas, Nesvarbu, Izobliondinas, Suomis, bang, Leokadija ir visi kiti turi savo atitikmenis realiame gyvenime. Iš esmės mes juos sutinkame kasdien – vienus darbe, kitus baruose, trečius – savo namuose, ketvirtus prie namų, penktus – važiuodami atostogauti.

Taip, galbūt būtų gerai sutikti tik tuos, kuriuos nori matyti, nesusidurti su tais, kurie tavęs nekenčia vien todėl, kad tu esi arba todėl, kad tavo atlyginimas didesnis, arba todėl, kad tavo šukuosena ar akių spalva ne ta.

Bet tai nebūtų tikra.

Tikra, mano supratimu yra tai, kad dauguma čia pasilikusių vis dėlto bando žaisti pagal visiems priimtinas taisykles. Tai yra, nemojuoja beisbolo lazda vien todėl, kad nesutinka su išsakyta nuomone, nesispjaudo ir nesidrabsto fekalijomis kai ka-kas prieštarauja, vis rečiau diagnozuoja ligas tiems, kurie turi savo nuomonę.

Man tai visai patinka, net jei kartais tai kam nors nepatinka. Tada – visi laisvi rinktis.

Tiesa, buvo tokių, kurie nesuprato, kad prieštarauti galima žmonių kalba ir kuriuos vis dėlto teko „užbaninti“. Kantas tikriausiai yra vienas geriausių pavyzdžių. Nors ir jis neabejotinai turi atitkmenį, kurį kasdien sutinkame gatvėje. Tik mes ne visada tai žinome. O ir ką padarytume, jei žinotume?…

Tai tiek dėl „prasmingų diskusijų“.

Dabar – sudėtingesnis klausimas. Dėl A.Užkalnio.

Rašiau, kodėl skiriu jam dėmesio. Ir žadėjau ateityje to nedaryti. Žadėjau nuoširdžiai, tačiau, panašu, suklydau.  Dėl to atsiprašau.

Nes A.Užkalniui reikia skirti dėmesio, jis to nusipelno, nes, mano supratimu, yra pavojingas. Panašiai kaip R.Janutienė ar K.Krivickas. Arba kaip A.Valinskas, iš kurio visi juokėsi ir kuris, kaip labai teisingai pastebėjo D.Grybauskaitė, šiandien įkaite laiko visą Vyriausybę. Tai, žinoma, laikina, bet, tikriausiai daug kas sutiks, nėra labai malonu, kai žinai, kad valstybės raida Lietuvoje šiandien nemaža dalimi priklauso nuo A.Valinsko.

Sutinku, kad mano pastabos apie A.Užkalnį „viešumoje negeneruoja rezultato“. Na, bent jau tokio, kokį generuoja paties A.Užkalnio komentarai Delfyje ar lrytas.lt. Bet rašymas šiame tinklaraštyje niekada ir neturėjo tikslo „generuoti rezultato“. Taip, iš pradžių pagalvodavau apie tai, bet vėliau supratau, kad neturiu tam jėgų ir laiko. O vėliau net ir noras dingo:) Kartais jis grįžta, tada ką nors parašau, bet ne dėl rezultato.

Tiesa ir tai, kad asmeninio pasitenkinimo rašymas apie A.Užkalnį taip pat neduoda. Kaip neduoda to pasitenkinimo ir rašymas apie nusišnekančius politikus, iš manęs vagiančius mikriukų vairuotojus, apie antrą galą vograujančius „humoristus“ ar politikams parsidavinėjančius „žurnalistus“. Dažniausiai apie tai rašau, nes būna pikta arba skauda. Panašiai kaip matant, kai kas nors meta per automobilio langą nuorūką, kai miške palieka šiukšles, kai prašo kyšio, kai siūlo parsiduoti, kai meluoja į akis.

A.Užkalnis iki šiol daugeliu atveju buvo panašus į šiukšlę. Kuri šiek tiek erzina, teršia aplinką, bet nepavojinga, nes netoksiška ir laikui bėgant suirs. Kaip numesta nuorūka ar šuns kakutis miške ant tako.

Nes iki šiol jis rašė apie Angliją ir jos žmones, apie tuos varguolius kurie skraido pigių skrydžių bendrovių lėktuvais, apie nieko nevertą Lietuvos kultūrą, gerus vynus, blogą maistą ir nieko nesuprantančius gyvenime lietuvius. Pastaruosius pusę metų – spėju po to kai BBC Monitoringe buvo paskelbta apie būsimą etatų mažinimą – vis daugiau dėmesio skyrė ne stiliui, o būčiai. Tai, į kurią rengėsi grįžti, palikęs Londone savo mėlyną BMW su odinėmis sėdynėmis, kurio jam taip pavydėjo bendradarbiai, likę dirbti.

Dažniausiai buvo juokinga – kaip ir A.Valinsko atveju, kai šis bandė įsijausti į „trečio pagal svarbą“ vaidmenį.

Nebejuokinga pasidarė paskaičius paskutinį A.Užkalnio šedevrą lrytas.lt , kuriame stiliaus, maisto ir teisingo gyvenimo būdo žinovas samprotauja apie Norvegijos tragediją.

Štai viena citata:

Po Antrojo pasaulinio karo siaubo Europa patyrė šoką. Ji buvo pasibaisėjusi dėl to, kaip nebaudžiamai buvo naikinamos žmonijos dalys dėl tautybės ir dėl tikėjimo, suvedinėjamos sąskaitos, keršijama už senas nuoskaudas, ir tyliai pati sau žadėjo: „Daugiau niekuomet.“

Tačiau patys veiksmai, stengiantis padaryti, kad būtų kitaip, nebuvo racionalūs. Užuot nusprendę dėl savo santykio su aplinkiniu pasauliu, europiečiai elgėsi kaip baikšti namų šeimininkė, kurios virtuvėje puode užsiliepsnojo taukai. Šliūkšt puodan vandens, ir po akimirkos jau dega ne vien tik puodas, o visa virtuvė.

Tautinės mažumos, daugiausia iš nekrikščioniškų šalių, pradėjo plūsti į Europą ne kieno nors pragarišku sumanymu, o todėl, kad europiečiai aptingo.

Pirmiausia jie tingėjo dirbti, ir reikėjo ko nors, kad atvažiuotų ir šluotų gatves. O paskui europiečiams atsibodo ir gimdyti vaikus – tuomet atvažiavo tie, kas nesiruošia iki 40 metų amžiaus „pagyventi sau“, o veisiasi nelaukdami, kol komfortiškai pasidžiaugs gyvenimu. Europos tautų gimstamumas (išskyrus gimusius atvykėlių šeimose) vienoje šalyje po kitos krito žemiau tokio lygio, kai gyventojų skaičius nebegali išsilaikyti netirpęs. Daryti viską svetimomis rankomis savaime nebuvo nusikalstamas variantas (daugelio nuomone, turbūt pernelyg tingus, netoliaregiškas ir savanaudiškas, bet apsileidimas, trumparegiškumas ir egoizmas nėra nusikaltimai).

Skaičiau, ir man prieš akis iškilo kitas kaunietis. V.Šustauskas, kažkada aiškinęs, kad jei nebūtų Holokausto, jis šiandien žydams batus Laisvės alėjoje valytų. Tada jis buvo išgirstas – buvo Kauno meru, o kiek vėliau – Seimo nariu.

Paskaitinėjau komentarus po A.Užkalnio „įžvalgomis“: dauguma joms pritaria. Nepaisant to, kad A.Užkalnis iš esmės rašo apie save – imigrantą, į kurį ta „pasimetusi ir bestuburė Europa“ niekaip nereagavo, leido dirbti ir veistis. Tikriausiai tik todėl, kad tas imigrantas buvo iš „krikščioniškos“ valstybės, visokie Anglijos „socialistai, marksistai, profsąjungų judėjimo ideologai, įvairaus plauko kairieji ir profesionalūs pakantumo pardavėjai, kalbantys pamokomu ir ramiu tonu bei glostinėjantys sau ožio barzdeles, nekreipė į A.Užkalnį jokio dėmesio, nedaužė jo apvalios galvos beisbolo lazda ir neįžvelgė jame jokios grėsmės civilizacijai. Jį tiesiog toleravo, kaip ir visus kitus, atvykusius iki jo ir po jo. Nes tokia buvo civilizacija. Pasimetusi ir bestuburė. Priimanti užkalnius, indus, somaliečius, pakistaniečius, turkus, lenkus ir visus kitus, negalvodami, „kokios gali būti artimesnio susiliejimo su svetima kultūra pasekmės“.

Pasirodo, kaip teigia A.Užkalnis, tos pasekmės yra A.B.Breivikas.

A.Užkalnis savo įžvalgose tiesiai nepasako, ką reikėtų daryti, kad tų breivikų daugiau neatsirastų. Priešingai nei V.Šustauskas, jis leidžia išvadas pasidaryti patiems. 

Ir dėl to – peržengęs suši, vyno ir oro linijų ribas – jis yra gerokai pavojingesnis už V.Šustauską. Nes jis ne tik toliau rašys Delfyje ir lrytas.lt, bet ir skaitys paskaitas studentams, galbūt aiškindamas, kaip Lietuvai reikia gintis nuo imigrantų, kad joje neatsirastų breivikas.

Todėl ir skiriu jam dėmesio. Ir nepažadu neskirti ateityje.

Nes jis – pasikartosiu – yra pavojingas.

(18 balsų, vidurkis: 4,39 iš 5)
Loading...
 • Auksinis kardas

  Antras punktas: juntamas tam tikras „baltasis triukšmas“, minimas beprasmis fonas, kurį generuoja rezonuodami vienas į kitą (dažniausiai perdėtai susireikšminantys) lankytojai. Jį nesunku atpažinti vien iš to, kad net nesant kokių turinio aptarimui įrašų, fonas pats savyje randa ir puoselėja „prasmę“.

  Pirmas punktas: nederėtų kovoti su Užkalniu, kaip ir nederėtų kovoti su mažaprasmiu fonu kažką draudžiant, kaip juokais pasiūlyta. Nepaisant beprasmės judviejų tarpusavio trinties, jo teiginiuose esama racionalaus grūdo – žmogus visai rimtai bando racionaliai grįsti savąją poziciją, ir jam ko gero labiau sekasi, nei ne. Tai, kad nesutampa išeities pozicijos, požiūriai – nieko nenormalaus, taip ir turi būti. Unifikuoto mąstymo tikrai niekam nereikia, ir nebus.

  Beje, Šustausko teiginys neatrodo nevykęs, jei ekstrapoliuoti tolygų istorinį vystymąsi. Nors tai jokiu būdu nepateisina Holokausto kaip priemonės – ji vienareikšmiškai nepriimtina.

  • Auksini Karde, o kas jums sakė, kad aš kovoju su A.Užkalniu? Jokia tai kova – aš tiesiog pasakau, ką aš galvoju apie jį ir jo veiklą. Jokia tai kova, tai tik apsikeitimas nuomonėmis. Va, jei rašyčiau, pavyzdžiui, laišką R.Valatkai, ragindamas jį nespausdinti A.Užkalnio komentarų, arba kreipčiausi į MRU rektorių, prašydamas jį persigalvoti dėl A.Užkalnio dėstytojavimo, arba stovėčiau prie knygynų su plakatu, raginančiu nepirkti A.Užkalnio knygų… Nieko panašaus juk nedarau. Tad tikrai – jokios kovos, tik nuomonė.

   • Auksinis kardas

    Na, kai siuntinėjimas pas Užkalnį užima kitokio tradicinio siuntinėjimo vietą, apsikeitimo nuomonėmis ribos, sakytum, jau būna peržengtos. Tiesa, kovingumo laipsnių gali būti įvairių, siuntinėjimas nuožmiausiems nepriskirtinas.

  • Auksinis kardas

   Ui ui ui, ką reikės daryti su tais komiškais reitingais, kai jie nuraudonuos? :-) Ir su kuo kažin kas nesutinka? Ir nuo ko kažin kam bloga pasidarė? Kaip sužinoti?

   Dar vienas pasaulio bjaurojimas primityvinant.

   • Izbliondimas

    Dėl ui ui ui…
    – tai truputį jau ir aptarta buvo – juk dėl to ne manau, kad ir pergyvenate – tiesiog gal mažiau iliuzijų turėsite dėl publikos… jei ką… jei gausite kada daug pliusiukų, net jei ir pelnytų tokius gauti, va tada… bet ir tada, manau, susitikęs kokį seną draugą, visvien manau ranką paduosite.
    Tikrai, manau, tie nykščiai čia žemiau, – geras išmislas.
    Kaip sako, protingas artistas niekada nepaklaus, – na, o kaip…
    Jis pats labai gerai žino, kaip tas kaip buvo.
    Štai ir pavyzdukas, – Jūs persukite radijo imtuvo rankėnėlę… ar rasite ką nors apart triukšmą, ne manau. O paskui nepatingėkite, paskaitinėkite kokiame delfyje apie tuos triukšmadarius, – kokia koja atsikėlė tą rytą, sužinosite (kaip kažkada, apie 1995 m., kai buvome uždaryti Bebruse kurti tokios Klimato kaitos… strategijos, amerikiečiai, kurie mus konsultavo, pajuokavo… sako žinote, kai mes vašingtoniečiai pabundame ryte ir nusižiovaujame, – gerai žinome, kad tik tuomet, mūsų įkvėpta, tauta tai irgi pakartoja… sako, mes vašingtoniečiai, esame tikri tuom…).
    Na biski padrikai, bet čia juk ne straipsnis, o blicas…
    Na, o nuotaikai pataisyti, jei šeimininkaas nepyks (žinau, Jūs mėgstate truputį kitas, nei aš, bet…bent priedainis manau nuotaiką puikiai pataisys): http://www.youtube.com/watch?v=eDjmiJjthXs&feature=related

   • nerijus

    Būtų labai šaunu, jei matytume tuos „spaudikus“, kurie spaudo nykščius.

 • zeroground

  Na nepataikė Užkalnis su Breiviku. Čia reikėtų kalbėti ne apie imigraciją kaip priežastį, bet apie tai, kaip visuomenėje galėtų būti pastebėti ir pagydyti arba izoliuoti pamišėliai arba racionaliai mąstantys maniakai. Nes pretekstas pamišėliui veikti visada atsiras – vienas „užsiciklinęs“ ant imigrantų, kitam nepatiks gyvūnų skriaudėjai, trečiam – vegetarai, ketvirtam – kostiumuočiai. Jų visų bendrybė – „revoliucinis“ visuomenės keitimo būdas.
  Imigracija ir perdėtas politinis korektiškumas(o iš tiesų – realybės ignoravimas) rimta problema, bet ne tragedijos priežastis.

  • Auksinis kardas

   JAV pažinotas panašus reiškinys KKK vargu ar trauks į maniakų – pamišėlių kategoriją. Tai – pozicija. Ji gali pralaimėti, bet ne liguistumas yra jos prigimtis, betgi tradicija-inercija, savitas paveldo supratimas ir jo gynyba. Pastarasis išpuolis rodo, kad atskirais atvejais, puoselėjama be susekti įmanomų ryšių naudojimo, ši pozicija išvengia galimybių pastebėti iki būna per vėlu. Tai ir yra pavojinga. Taip pat neprotinga būtų nepripažinti, kad išsiveržusiai įtampai prielaidų tikrai kaupėsi, o Europos ar pasaulio naudojimasis pigiau apmokama, prastesnių darbų besiimančia darbo jėga turi labai nepigią užslėptą kainą.

   Ir jau tikrai negalime praleisti pro akis, kad labai panašios pozicijos apologetai pakankamai ramiai, reguliariai pasirodo su savaisiais skiriamaisiais ženklais sostinės centriniame prospekte.

   • zeroground

    Klysti lygindamas su KKK. KKK buvo sisteminė organizacija, ji metodiškai ir atvirai veikė smurtu. Breiviko išpuolis yra teoristinis ir skirtas „atkreipti dėmesį“. Jo elgesys iki šiol nebuvo smurtinis. Smurtas naudojamas ideologijai skleisti.
    Žygiuojantys prospektu nėra panašios pozijos apologetai, tai atvirai demonstruojanti jėga, bet nekviečianti griebtis smurto – nebent jūs žinotumėt daugiau nei policija.
    Radikalesnių jėgų prilyginimas radikaliausioms ir išstūmimas į pakraščius taip mėgstamas „tolerantiškiausijų ir korektiškiausiųjų“ yra ne mažiau pavojingas visuomenei, nei teroro aktai. Jei atkreipsite dėmesį, tai Breivikas dalyvavo legalios ir gana radikalios partijos veikloje. Įdomu kiek dar breiviko link pastūmėtų tos partijos narių uždrausdami dabar šios partijos veiklą?

    • Auksinis kardas

     Žinote, ar metodiškai po vieną-sekantį, ar metodiškai ruošiant didelį BUM, kurio iki laiko niekas neužuostų – skirtumas itin nedidelis :-D
     Nei aš pirmas matau panašumą su KKK, nei paskutinis – toks tiesiog yra.

     Apie skirtumus tarp radikalesnių ir radikaliausių taip pat tegalima burti. Kur čia užtikus vienus, bet ne kitus? :-) Žodžiu, „ninada“.

     • zeroground

      Tai, kad nei tu pirmas kaip rašai nei paskutinis matai panašumą su KKK nėra joks argumentas. Ne vienas ir ne du manė, kad Saulė sukasi aplink žemę.
      Apie skirtumus tarp radikalesnių ir radikaliausių burti tikrai negalima. Tie skirtumai tiesiog yra. Ir reikia juos pastebėti, jei nenorime visuomenės paversti 2 arba 3 segreguotomis grupėmis.
      Kas yra „ninada“? Dar vienas KKK analogas?

     • Auksinis kardas

      Sutrikau – ar mes tikrai galime būti pažįstami? Netikėtas arba tik netašytas šis artumas. Bet pažymėsiu „patinka“, kad nekokia situacija gerėtų.

  • Mano manymu, kalbant apie Breiviką, tai jis pasiekė ko norėjo. Ir tai yra didžiulė bėda. Jo tikslas buvo atkreipti dėmesį į šią, neva, problemą. Tai žmogus, kuris nemoka diskutuoti, kuris per jėgą bando įkalti savo nuomonę. Problema, iš tiesų egzistuoja. Bet visai kitur ir šiek tiek kitoje plotmėje. Drįsčiau teigti, kad problema yra Europos politiniame disbalanse. ES vyrauja, kaip bebūtų keista, kairiosios politinės pažiūros. Dėl to atsiranda oponuojanti pusė, kuri, kai jos negirdi, pereina į radikalias formas. Juk Breiviko poelgis, iš principo, yra dešiniųjų radikalų pergalė… O kur link vedė istoriniai dešinieji radikalai, tikiuosi, daugelis atsimena… Tačiau ir kairieji radikalai gali nuvesti į klystkelius, kas, manau, ir vyksta – Austrijos įvykiai, gali būti, tai puikiai iliustruoja…

   Kalbant apie Užkalnį, tai gaunasi ta pati istorija. Spėju, dešinės pažiūros plius ypatingas noras naudotis kairiųjų sistema (kažkodėl tai natūrali dešiniųjų radikalų būsena), didžiulis noras, kad visi, kas tik įmanoma, išgirstų (savo „žinių“ ir „patirties“ sklaida), ir, žinoma svarbiausia, daug triukšmo dėl nieko… Ačiū Dievui, kol kas be aukų…

   Ir pabaigai. Gal būt į temą, o gal ir ne. Seniai seniai, kai mokiausi, atėjo nauja, jauna, ambicinga ekonomikos dėstytoja. Nei dabar, nei tuomet, neabejojau jos žiniomis. Tačiau… Ji niekaip nemokėjo (ir neišmoko) dirbti su studentais ir visiškai nemokėjo dėstyti. Jos minčių ir žodžių srautas visada nukrypdavo kažkur toli, toli nuo dėstomo dalyko. Pakakdavo kokiam, protingesniam, studentui pabandyti nukreipti kalbą kita linkme ir tai lengvai pavykdavo… Bet tuo pačiu, kažkodėl, vadovavosi vienu, gana keistu argumentu: vienas mano dėstytojas sakė, kad aš galiu dėstyti. Realybė parodė, kad – ne… Po metų ją paliuosavo, nes buvo itin daug nusiskundimų…

  • zeroground

   Dar norėčiau pridėti, kad jei visi kaip akli kačiukai taip ir nepamąstę dabar pradės diskutuoti apie „rimtą imigracijos grėsmę, kurią Breiviko smurtas tik išryškino“, ir apie tai „o ką daryti su tais dešiniaiais radikalais“, o ne apie tai kaip atsiranda ir netrukdomai gali veikti psichopatai, tai Breivikas bus pasiekęs tikslą, ir net sulauks daugiau pasekėjų. O visuomenė tokiu atveju bebus verta minios vardo.
   Breiviko tipams iš esmės yra labai palankios tokios diskusijos antitezės kaip Račas-Užkalnis.
   Vertėtų atkreipti dėmesį į Stoltenbergo komentarus ir iš jų pasimokyti.

   • Čia ir yra bėda visų funkcionierių – aklų kačiukų elgesys. Aha, Breivikas yra dešinysis radikalas – močitj v sortire!!!

    Beje, Norvegijos anti-krikščioniškosios ir anti-kosmopolitiškos idėjos yra gajos. Kaip pavyzdį pateikiu Varg Vikernes. Aš darau išvadą, jog tai sisteminė problema. Ir net jeigu kas nors apie ją Norvegijos vyriausybėje žino, ir ką nors sprendžia, tai sprendimai matyt netobuli.
    A. Užkalnio tekste aš būtent tą mintį ir įžvelgiau, o A. Račo, mano nuomone neteisingą nuomonę, kritikavau.

    • Jų, ir kitų panašių „sisteminė“ problema yra ta, kad, pasak vietinių dešiniųjų radikalistų, pernelyg ilgai valdžioje sėdi kairieji… Tik, va, tie radikalistai už kairiuosius ir balsuoja, nes… bijo prarasti tą, gan gerai funkcionuojančią socialinę sistemą…

 • A. Račai, jūsų mintis suprasti ne visada paprasta. Regis jos yra aiškios ir vienareikšmiškos – parašai komentarą, kad nesutinki su jomis, o jūs paneigiate, sakydamas, kad taip nemanote. Nesakau, kad nesate teisus, bet noriu pasakyti, jog jus suprasti nelengva.

  Šiuo atveju, manding, nesupratote A. Užkalnio pagrindinės minties (nors, netvirtinu to, o tik spėju ;), nes žr. pirmą pastraipą).
  Aš jo šią mintį: “kokios gali būti artimesnio susiliejimo su svetima kultūra pasekmės” interpretuoju taip, kad mes norim to ar nenorim, esame labai civilizuoti ar nelabai, bet susiliejant kultūroms vyksta trintis, todėl šias problemas reikia spręsti ir spręsti tai reikia ne tik visokių plakatų gamyba, o sisteminiais daug darbo ir sąnaudų reikalaujančiais veiksmais. Jūsų užuomina apie, tai, jog A. Užkalnis yra prieš visokių pakistaniečių ar kiniečių atvažiavimą į civilizuotas šalis yra klaidinga.

  O dėl pavojingumo, tai jis man neatrodo pavojingesnis, nei jūs. Jūs esate šiuo atveju net pavojingesnis, nes jūsų nepamatuoti/nepasverti veiksmai ar žodžiai gali turėti didesnės neigiamos įtakos.

 • Andrius Užkalnis paaukojo mums, kai sudegė mamos namas, o Artūras Račas net neatsiliepė. Vieni būna atviri ir besidžiaugiantys gyvenimu, o kiti apipelyję viskuo nepatenkinti bambantys kelmai.

  • aušra maldeikienė

   šiek tiek ciniškai pasakysiu, kad namus reikia drausti, o ne prašyti pagalbos po to ir dar kažkodėl pykti, kai neduoda. O kodėl turėtų duoti? Gal pačiam verta galvoti, kaip savo sudegusių namų kitiems ant galvų neužmesti. Šitoje vietoje aš būsiu labai konservatyvi ir ultraliberali. O jei nėra pinigų draustis, tai gal nereikia namo?

   • Fredis*

    Jeigu žmogus neturi pakankamo kiekio stabiliai uždirbamų pinigų, tačiau gyvena paveldėtame tėvų name – labai nataūralu rizikuoti ir namo nesidrausti, tačiau rizika ne visais atvejais pasiteisina.
    Įvykus nelaimei padėti nukentėjusiems yra vietinės bendruomenės ir pavienių geros širdies žmonių rūpestis.
    Nekilnojamas turtas nebūtinai būna likvidus, ieškodamas pirkėjo kartais esi pasmertas gyventi neapibrėžtai ilgą laiko tarpą.

   • Auksinis kardas

    Gal neverta nutylėti, kad šiais žodžiais byloja buvęs draudimo paslaugų pardavėjas. O tas paslaugas iš tikro pažinsi tik tada, kai ateis metas jas gauti.

   • Valentinas

    „Šitoje vietoje aš būsiu labai konservatyvi ir ultraliberali“
    Galima pasakyti:
    „Šitoje vietoje aš būsiu Užkalnė“.

    • romas

     Namas namui nelygu. Kartais būna ne ką didesnių ir ne ką geresnių už šuns būdą, bet vis geriau nei po tiltu arba šiluminėje trasoje gyventi.

   • kurnekur

    Gerb. Maldeikiene, jei manote, kad niekas niekam nieko neturi duoti, tuomet nevertėtų kalbėti apie progresinius mokesčius. Jie beje, ir šiandien jau progresiniai…

  • leokadija

   idomu, kaip jis jums paaukojo? Aukoti pas mus Lietuvoje galima ne siaip „i kisene“, o per tam sukurtas institucijas.
   Va ir darosi baisu, kad zmogus, kuris, matyt, jauciasi galintis viska daryti / kalbeti kaip nori – ims mokyti studentus.
   Ir kokia cia studiju kokybe, griztant prie anstesnes temos, kai pasikvieciamas koks „idomesnis“ asmuo ir jam sukuriama destymo sritis – „na ka gi tu cia ismanai? buvai JAV, gyvenai JK, moki provokuoti – tiksi…salityrai“.
   Aciu, kad Uzkalniui yra atsvara (kad ir nelygiai stipriai „smugiuojanti“ atgal, kitokia)!

  • grass

   Uspaskichas irgi iš „vertalioto“ saldainius mėtė, reikėjo jo paprašyti „paaukoti“.
   Iš kitos pusės, ar jums pačiam/pačiai, tapus bent kiek žinomesniu asmeniu, norėtųsi nuolat būti atakuojamam/ai prašymų paaukoti? Per kiek laiko trūktų jūsų kantrybė? Ir galų gale, kaip tai susiję su įrašo tema?

 • Valentinas

  Mano nuomone, Račas sąmoningai iškraipė Užkalnio straipsnį sulygindamas jo mintis su Šustausko. Užuot atskleidęs savo mintis apie temą – t.y. ką Račas galvoja apie svetimų kultūrų atstovų imigraciją į Europą, apie jų integraciją į Europos visuomenę, apie multikultūralizmą ir t.t. – Račas nueina lengviausiu keliu – Užkalnis = Šustauskas = Pavojingas. Deja, kodėl Užkalnis pavojingas aš taip ir nesupratau. Ar tik todėl, kad kelia nepatogius klausimus ir pateikia Račui nepatinkančius atsakymus? Tačiau, jei Račas su Užkalniu tokiais klausimais nediskutuos, vienintelė nuomonė kuri liks viešojoje erdvėje bus Šustausko. Suprantu, kad dėl asmeninių priežasčių Račui Užkalnis = Šustauskas. Tačiau atmetus Račo kompleksus (kuriuos puikiausiai atskleidė šis įrašas) viešosios erdvės paveikumo prasme Račas = Užkalnis. Lyginti Užkalnį su Valinsku, Janutiene yra tiesiog juokinga.
  p.s.
  Jei kas nors perskaitė, kad Užkalnis sako, jog Breivikas nekaltas, o kalti musulmonų imigrantai, tai prasikrapštykite akis, įjunkite teksto suvokimo sugebėjimus ir skaitykite dar kartą.

  • Noriu tik parašyti tai, ką aš supratau iš A. Račo nuomonės. Siauro mąstymo, save žurnalistais vadinantys (o nuo šiol, tikriausiai, dėstytojais pasivadins), asmenys yra gana pavojingi visuomenei, nes jie pernelyg plačiai skleidžia ir nori įkalti savo įsitikinimus… Reikšti savo nuomonę – prašom. Kalti į galvą savo nuomonę, kaip vienintelę teisingą – STOP! Juk Brieviko istorija tokia ir yra – jam neužteko reikšti nuomonės. Jis ją norėjo įkalti. Ir, kas blogiausia, įkalė…

   • Valentinas

    Labai galėčiau pasiginčyti kieno nuomonė siauresnė – Račo ar Užkalnio. Ką aš supratau iš Užkalnio straipsnio, tai tai, jog europiečiai užmerkė akis prieš problemas ir jas ignoravo, sudarė sąlygas atsirasti Beivikui.

    • Mano subjektyviu manymu, Užkalnio nuomonė yra siaura kaip tipiško, pernelyg susireikšminusio emigranto… Bet tai tik mano nuomonė, kurios, tikiuosi, niekaip neįtakojo A. Račo nuomonė.

     Dar sykį apie Breiviką. Neįmanoma kontroliuoti ir sekti kiekvieno psichiškai nestabilaus asmens… Lietuva turi savo Brieviką, kuris per jėgą kalė savo nuomonę – Kedį… Dėl to kalta Europa? :)

     • Valentinas

      Sutikdamas, kad neįmanoma kontroliuoti kiekvieno psicho, kartu pabrėšiu, kad sąlygas susidaryti tokiems psichams galima ir reikia mažinti. Juo labiau, kad Breiviko poelgis galimai suteiks ideologinį stimulą organizuotis dešiniesiems, kairiesiems ir islamistiniams radikalams. Dešinieji sakys: „Gerai bičas pavarė“, kairieji sakys „Bičas peržengė ribą, reikia atsakyti tuo pačiu“, islamistai sakys „netikėliai mus puola, reikia gintis, geriausia gynyba – puolimas“. Taip Europa greitai taps karo zona. Ir kas jei ne vyriausybės ir nuosaikūs visuomenės veikėjai turi kelti ir spręsti klausimus, kurie iki šiol buvo politiškai nekerktiški? Tokius kaip:
      1. Koks privalo būti santykis tarp imigranto kultūrinio identiteto ir priimančios šalies?
      2. Ar privalo imigrantas prisitaikyti prie priimančios šalies kultūrinių ir kitokių tradicijų? O gal atvirkščiai, šalis privalo leisti puoselėti bet kokias autentiškas imigrantų tradicijas tame tarpe ir – kraujo kerštą, mergaičių apipjaustymą, ritualines gyvulių skerdynes (neseniai Olandija uždraudė musulmonams ir žydams skersti gyvulius pagal islamiškus ir košerinius reikalavimus, nes tokiu būdu gyvuliai žymiai labiau kenčia. Žydai su musulmonais vieningai sušuko, kad taip prakeikti europiečiai kišasi į senas tradicijas).
      3. Ar toleruotina radikalių neapykantos grupių veikla Europoje?
      Ir t.t. ir panašiai. Kol kas šie klausimai visuomeniniu lygmeniu buvo ignoruojami nuolankiai tenkinant imigrantų reikalavimus tačiau labai nedaug reikalaujant iš jų. Todėl ir randasi tos keistos istorijos kai Kalėdų nebevadina kalėdomis bijodami įžeisti šalia esančių musulmonų jausmus, Londono mečetės imamas griežta forma reikalauja leisti iš minaretų kviesti musulmonus maldai, remdamasis tuo, kad bažnyčių varpai irgi skamba ir daugybė kitų mums kol kas keistai skambančių istorijų. Teigdami, kad žmogus keliantis šiuos klausimus automatiškai yra ksenofobas, rasistas, radikalas ar netgi (O dieve!) Užkalnis, tokie kritikai nuslopina nuosaikias visuomenės dalis tuo pačiu paskatina radikalias. Būtent todėl šis nesuprantamas Račo demaršas, kai Užkalnis paskelbiamas kaltu tik todėl, kad jis yra Užkalnis visiškai nesigilinant į tai ką Užkalnis sako yra pavojingas precedentas.

     • romas

      Simai, o kodėl Lietuvoje būtinai turi būti kažkas panašus į Breiviką? Jei Norvegija nepanaši į Lietuvą, tai ir sąlygų išsivystyti tokiems pat reiškiniams nėra.

     • romas

      Valentinai, žydų kultūra, manau, priskirtina prie tradicinių kultūrų Europoje. Nesu tikras, kad gyvuliai kenčia pjaunami košeriniu būdu. Tarp kitko, reiktų uždrausti medžioklę prieš tai žvėries neapsvaiginus, jei būtume nuoseklūs.

     • Valentinai, prirašėte daug, o nieko ir nepasakėte… Pradžiai sukurkite mechanizmą (sistemą), kuris leis objektyviai (į)vertinti tolerancijos, demokratijos, prisitaikymo prie kitų tradicijų (ir panašiai) lygį, visų kultūrų vertybių vertę ir galią, moralės ir etikos ribas…

      Problema yra ne kažkokiuose atskiruose reiškiniuose, o tame, kad VERTYBĖS jau tapo demokratiškos. T.y. kas kaip nori tas jas taip ir supranta. Mano manymu, universalių vertybių negali būti. Jos, iš principo, yra vienodos. Na, juk jau seniai filosofai atsakė į klausimus kas yra gėris, blogis… Tik, va, technologijų pasaulyje atsiranda pernelyg daug galimybių viešoms interpretacijoms… Ar tai gerai, ar tai blogai, nenoriu ir net negaliu nuspręsti ir įvertinti… Bet manau, kad susilieti kultūroms trukdo BŪTENT RADIKALUS KONSERVATIZMAS (DEŠINIEJI RADIKALAI). Bet ir vėl atsiduriame pradiniame diskusijos taške: toks globalizmas – tai geras reiškinys ar ne?

      Šioje globalioje diskusijoje, kaip visose kitose, reikia susitarti dėl sąvokų. Jei susitarti nenorima, tai tokie dalykai kaip Norvegijoje (ir ne tik) kartosis.

     • romas

      „Mano manymu, universalių vertybių negali būti. Jos, iš principo, yra vienodos. Na, juk jau seniai filosofai atsakė į klausimus kas yra gėris, blogis…“

      Ir kaip tai reikia suprasti?

     • Šiek tiek ne taip parašiau. Kaip minėjau, nesu koks žurnalistas ir ne visada gaunasi parašyti tai ką noriu… Turiu omenyje, kad daug skirtingų vertybių negali būti. Jos yra pakankamai universalios, tik, va, interpretacijų per daug…

     • Romai, Lietuva skiriasi nuo Norvegijos, bet turime savo Breiviką – Kedį… Šiek tiek skirtingą, pritaikytą prie musų sistemos. O esmė gi liko ta pati – per jėgą įkišti SAVO nuomonę. Be to, Lietuva nuo Norvegijos skiriasi ir to įvykio nušvietimu. Žurnalistai iš Breiviko, kažkodėl, didvyrio nepadarė, nors jo nuomonei yra pritariančių…

     • romas

      Simai, ar neatrodo, kad panašumai su Kežio žmogžudystėmis atsiranda iš žmogaus noro sisteminti, būtinai rasti pasikartojimus. Atsikratykit šio noro ir pamatysit, kad tai – visiškai skirtingos istorijos.

     • Tai ir yra sistema ir pasikartojimai. Lietuva šiuo atžvilgiu nėra išskirtinė. Bet kurios formos radikalizmas yra paprasčiausiai neigiamas reiškinys…

      Aš niekada neatmetu tikimybės, kad galiu klysti, bet šiuo ir daugeliu kitų atveju manau (kol kas), kad radikaliai mąstantys žmonės paprasčiausiai jaučiasi neišgirsti ir per jėgą nori iškišti savo „unikalią“ nuomonę… Man asmeniškai Užkalnis atrodo būtent toks. Račas – ne… Tačiau, vėlgi, situacija situacijai nelygi. Užkalniui reikia būti tokiam, nes… tapo bedarbis. Kaip pasielgtų Račas tokioje situacijoje? Net neįsivaizduoju…

     • romas

      O kuo Kedys panašus į Breiviką? Įdomu, nes man asmeniškai nepanašus niekuo.

     • Net susikeikti norėjau perkaitęs klausimą… Kaip ten sakoma? Dėl ypatingai hmmmm… pakartosiu: kadangi tiek vieno, tiek kito nuomonės niekas nesiklausė, tai tiek vienas, tiek kitas savo nuomonę pareiškė ir paskleidė per smurtą – nužudydami visai nekaltus asmenis. Radikalus sprendimo būdas. Net ne panašus, o vienodas.

     • romas

      Simai, Jūs manote, kad paprastai žudikai nėra smurtininkai ir žudo kaltus asmenis? Pateikite pavyzdžių, prašau.

     • Valentinas

      „Bet manau, kad susilieti kultūroms trukdo BŪTENT RADIKALUS KONSERVATIZMAS (DEŠINIEJI RADIKALAI). “
      Simai, manau tai visiškai klaidingas teiginys. Visų pirma dar klausimas ar reikia, kad tos kultūros susilietų, kitas klausimas ar joms trukdo tik (arba vien tik) radikalus konservatizmas. Be to, kalba eina ne apie kultūrų susiliejimą, o apie vienos kultūros integraciją į kitą. Jei į Europą persikelia gentis ir tos genties tradicija yra kanibalizmas, tai visiškai nereiškia, kad Europa turi gerbti šią kultūros tradiciją. Todėl, viena iš taisyklių ir turi būti: Europoje kanibalizmas draudžiamas. Jei tai nepatinka – grįžkite ten iš kur atėjote.

     • Izbliondimas

      Yra ne mažai dalykų, tiek mūsų šalyje, tiek platesniame kontekste, kurie mums nelabai, ar visiškai nepatinka.
      Na štai paimkime vieną, – neseniai skaitėme apie daugiabutį prie Vilniaus, į kurį atsikraustė normalus tautietis (sudegėlis, prieš tai).
      O ten toks reikalas, kokį savo vaizduotėje tik galėjau sukūrti, prieš kelis metus ir aprašęs tai buvau kažkokiame savo komentare į straipsnį.
      Na, atseit, įsivaizduokime (jau dabar nereikia ir įsivaizduoti – tai jau žurnalisto gana detaliai aprašytas įvykis), kad daugiabutyje gyvena agresyvūs pijokai, belakstantys koriduriais ir aplink, su peiliais… ir koks očkarikas tylus, koks mokiukas, greta gyvena.
      O kai tai visoje šalyje…
      Tad kiekvienas tas blokas (žmogelių krūva), turi savo lyderį, kaip tos išskrendančios gervės… atimk iš jų lyderį, arba greitai suras kitą, arba pražus.
      Mums patinka tai ar ne, bet taip yra.
      Ir dar tas Pareto nelemtas dėsnis (su tuo 80:20).
      Kai kas iš beprotnamio (Europos ar JAV) išsikėlęs yra į vienkiemį… bet pasirodo kaip mat ima dusti, pats nuo savęs… ir taip trukt už vadžių ir vėl nuo pradžių, – gelbsti viena, sistemos, taisyklės, pasirodo mielieji, tas jau daug tūkstantmečių gerai yra žinoma (viena iš valdymo sistemų yra ir krikščionybė, gal).
      O dar plius kartais įvyksta ir stebuklai… kad, pavyzdžiui, to daugiabučio žmogiukai, savo komendantu gali išsirinkti būtent tą tylų mokiuką, očkariką, o ne daugiausiai išskerdusį aplinkinių, daugiabučio kaimyną.
      Gal taip ir mūsų šalyje nutiks, vilties nepakanka, – bet pradžioje turi būti žodis, ir jokiu būdu ne veiksmas.
      Net jei šiandien išeitų įstatymas, kad visų lygių vagys yra ne žmonės, – aš būčiau pirmas, kuris užstočiau juos nuo giljotinos, jei pradžioje, kokius metus ar du, jie per visas žiniasklaidas nebūtų perspėti… tad pradžioje buvo žodis, kaip tas sakė, kuris visuomet virsta kūnu… po to, žinoma.

     • Valentinai, nesuprantate ką noriu pasakyti. Mastykite plačiau. Jei Europietis persikraustys pas kanibalus? Kas jam trukdys integruotis į jų visuomenę? Ogi tas pats tų kanibalų konservatyvus radikalizmas…

      Dėl kultūrų susiliejimo, tai ir noriu pasakyti, kad dar reikia susivokti ar to reikia. Bet BŪTENT susiliejimas ir išspręstų tas iškylančias problemas. O žodžiu „integracija“ pernelyg stipriai manipuliuojama, nes, ir vėl neaišku kas į ką turi integruotis, kas pasvers kiek kas integravosi ir kiek ruošiamasi integruotis… Manipuliuoti sąvokomis lengva, bet nereikia užmiršti, kad visuomenė yra labai įvairus, bet veikiantis mechanizmas ir, nori to ar nenori, žodžius reikia versti darbais. O kai nei viena pusė nenori žodžių versti darbais, tai atsiranda politinės interpretacijos…

      Romai, kriminalistikoje yra tokia sąvoka – motyvas. Žudikai skiriasi, nes turi skirtingus motyvus. Manau, kad Breiviko ir Kedžio motyvas buvo tas pats – jei sistema jo negirdi ir nenori šokti pagal jo, galbūt ir neteisingą, muziką, tai reikia savo nuomonę įkalti…

    • nesvarbu

     Valentinai, jau pusę amžiaus veikia tokia tarptautinė sutartis-Europos žmogaus teisių konvencija. Joje į teisines lentynėles sudėliotos pagrindinės žmogaus teisės- teisė į gyvybę, bausmių uždraudimą, minties, žodžio bei privatumo laisvė ir etc. Lietuvoje ji taikoma tiesiogiai, yra sudedamoji teisinės sistemos dalis, kokioje Rumunijoje turi net didesnę galią nei Konstitucija, o štai Norvegija iki šiol nenori jos pripažinti savo vidaus teisės dalimi… Tai štai, šioje Konvencijoje tiesiai šviesiai pasakyta, kad valstybė gali riboti žmogaus teises ir laisves „kiek tai būtinai reikia demokratinėje visuomenėje visuomenės saugumui, viešajai tvarkai, sveikatai ir moralei ar kitų asmenų teisėms ir laisvėms apsaugoti“. Pagal šią Konvenciją kiekvienas Lietuvos pilietis ar užsienietis Lietuvoje turi teisę laisvai reikšti savo mintis, teisę į minties, sąžinės ir religijos laisvę, gali ją skelbti ir atlikti apeigas bei gyventi pagal savo tradicijas. Tačiau su viena esmine sąlyga – tai neturi pažeisti kitų saugumo, sveikatos ir moralės. Todėl „kanibalų tautelės“ tikrai nepraeis. Atsižvelgiant į tai manau, kad nėra nei teisinio, nei moralinio pagrindo teigti, jog negalima diskutuoti apie tai, kad koks nors ne pačių geriausių musulmoniškų tradicijų gerbėjas ar konservatorių marginalas bando elgtis ne pagal priimtas, o pagal jų bandomas įpiršti neapykantos grupių taisykles.

  • mielas Valentinai, man džiugu matyti, kad vis labiau tobulėjate medicinos srityje ir vis dažniau diagnozuojate. Man taip pat jau įprasta, kad skaitote mano mintis.

   Bet man liūdna, kad būdamas tokio neriboto suvokimo galimybių, nesuprantate labai paprastų dalykų. A.Užkalnis nekelia nepatogių klausimų. Jis neklausia, ką daryti, jis nesiūlo jokių išeičių. Jis konstatuoja, kad Breivikai atsiranda todėl, kad bestuburė Europa į savo tikrąją civilizaciją isileido ateivius, kurie kenkia tai tikrąjai civilizacijai. A.Užkalnis nepasako, ką daryti, kad būtų kitaip, tačiau viso teksto prasmė yra maždaug tokia: aptingusi Europa nebūtų patingėjusi ir pasitvėrusi sygliuota viela nuo imigrantų (ypač iš nekrikščioniškų valstybių), tai Breivikų gal ir nebūtų. Dabar jie yra, nes ta bestuburė Europa yra pernelyg tolerantiška, joje per daug kairiųjų, kurie paišo gėlytes, nes iš tirųjų tai tikriausiai geriau būtųū mojuoti beisbolo lazda ir taip apginti Europos grynumą.

   Nematyti viso to A.Užkalnio tekste, kuris iš esmės yra artimas neapykantos kitataučiams skatinimo manifestui (ties labai sofistikuotam), reiškia arba apsimesti kvailiu, arba tokiu būti. Arba – pritarti A.Užkalnio pagrindinei minčiai: Breiviką pagimdė per didelė tolerancija. Kalbant dar paprasčiau: Europa – europiečiams, Lietuva – lietuviams, tikra civilizacija yra tik gryna. Pavyzdžiui, arijų.

   Nežinau, kuriai iš trijų kategorijų tamsta priklausote, tačiau bet kuriuo atveju prasikrapštyti akis pirmiausia reikėtų tamstai. Nes tamtso beribis suvokimas, panašu, vis dėlto turi ribas. Ir šiuo konkrečiu atveju jos apibrėžia gana siaurą plotą

   • Valentinas

    Mielas Artūrai,
    Ačiū, kad skyrėte man tokį ilgą atsakymą. Manau, kad klystate.
    „Nematyti viso to A.Užkalnio tekste, kuris iš esmės yra artimas neapykantos kitataučiams skatinimo manifestui (ties labai sofistikuotam), reiškia arba apsimesti kvailiu, arba tokiu būti. Arba – pritarti A.Užkalnio pagrindinei minčiai: Breiviką pagimdė per didelė tolerancija. Kalbant dar paprasčiau: Europa – europiečiams, Lietuva – lietuviams, tikra civilizacija yra tik gryna. Pavyzdžiui, arijų.“
    Nuo pat šio samprotavimo pradžios pasukote klaidinga interpretavimo linkme ir kiekviena pasekmė iš klaidingos priežasties privedė prie dar didesnės klaidos. Finale gavosi, kad Užkalnis nacistas nekenčiantis nekrikščionių ir aukštinantis grynąją rasę „arijus“. Kiekvienam skaičiusiam Užkalnio tekstą blaiviu protu akivaizdu, kad jūsų interpretacija yra visiška nesąmonė, kurios negalima paaiškinti kitaip, nei jūsų liguista reakcija į Užkalnio asmenį. Daugiau šiandien nuotaikos jums nebegadinsiu, tik palinkėsiu atsikratyti Užkalnio komplekso, nes tai yra nesolidu ir jūs griaunate savo autoritetą (apie tai, kad dėjote ant to, ką aš galvoju apie jūsų autoritetą galite neberašyti).

    • mielas Valentinai, ačiū dar kartą už diagnozes. Prie to, ką pasakiau, nelabai beturiu ką pridurti. Gal tik tiek, kad tik dar kartą patvirtinote turįs neribotus interpretavimo sugebėjimus ir esate neklystantis. Gerai, kad tokių kaip tamsta Lietuvoje, be A.Užkalnio, nėra jau tiek ir daug.

     Dėl mano autoriteto esate visiškai teisus.

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Primenu, kad niekada neklystantis ir ant jums nepatinkančių nuomonių dedate Jūs, o ne aš. Taip pat neribotus interpretavimo sugebėjimus Užkalnio tekstų atžvilgiu demonstruojate Jūs, o ne aš. Gaila, kai kažkada buvęs autoritetingas žurnalistas bliūkšta akyse įsivėlęs į ambicijų kovą su kažkokiu Užkalniu.

     • mielas Valentinai, gal pagailėkite geriau savęs.

   • zeroground

    Šiaip jau Užkalnio straipsnis toks padrikas ir prasmiškai neartikuliuotas, kad taip ir neaišku ką juo norėjo pasakyti. Nė iš tolo nekvepia sofistikuotu rašiniu. Todėl belieka tik spėlioti ir interpretuoti. Mano požiūriu pagrindinė to rašinio mintis – breivikus pagimdė Europos tingumas ir bėgimas nuo realių imigracijos problemų. Jei tai tiesa, tai būtų kartojama ką pats psichopatas teigia. Taip išeitų, kad dabar po kiekvieno teroro akto kartosime tai ką teoristai ar psichopatai pasakė – pvz. Al Queda etc. Stebėtina psichopatų galia įteigti savo mintis..

 • Jolanta M.

  Gerb., Račai,

  Jūs rašot apie Užkalnį kad padidintumėt savo blogo lankomumą? :D

  • miela Jolanta, žinoma, taip. Kiekvienas A.Užkalnio paminėjimas atveda papildomus 2000 skaitytojų, dar 127 atsiunčia pats A.Užkalnis per Facebook. Kartu sudėjus tai atneša 666 litų grynųjų pajamų per dieną.

 • Fredis*

  Aš savyje atpažinau Užkalnio nupieštą tingų europietį: vakar gėriau alų ir net tingėjau klausytis R.Miliūtės vedamos laidos „Teisė žinoti“, ko anksčiau niekada nebūdavo, kuri kaip tik gvideno su pašnekovais šią problemą. Esu tingus, bukas, savimi patenkintas kvailys, miestelėnas ir šia tema negaliu sugeneruoti jokios protingos minties, tačiau priešingai nei Užkalnis manau, kad mums ir toliau labai reikalingi „infantilūs plakatai „gyvenkime draugiškai“, o vietoje brandaus mąstymo – naujųjų politinio korektiškumo cypdavatkių bubenimai“.
  Kito kelio sukontroliuti tokius gaivalus kaip aš tiesiog nėra jokių galimybių.

 • Smokas

  Jei Boeing keleivinis lėktuvas galėtų rašyti, spėju, kad jis irgi parašytų panašų tekstą apie akrobationio skraidymo lėktuvėlį. Protui be komplikacijų labai sunku išvystyti sudėtingus ir rizikingus viražus, mirties kilpas. Suprantama tik tai, kas tiesu, plokščia ir kaip ramus prūde vanduo. Bardų koncertas tai gal būt rizikingiausias proto viražas, kurį gali sau leisti Boeing.

 • Skaitau vien dėl to, kad radau nuorodą. Perskaičiau ir pasijaučiau tuščiai praleidęs laiką. Skiedalai.
  Aš visada į save pasižiūriu prieš kalbėdamas, rašydamas apie kitus. Rekomenduočiau tą padaryti ir šių eilučių autoriau.

 • Artūrai, bet juk Andrius teparašė iš esmės šit ką:
  žaizdas reikia gydyti, pūlinius reikia operuoti. Kad galima būtų gydyti, reikia žaizdas matyti, diagnozuoti. kad matytume, nereikia pudruoti. pudravimas, kosmetika nėra gydymas. politikai, pasinešę ant politkorektiškumo, labai dažnai pudruoja ir pridengia užuot diagnozavę ir gydę.
  ir viskas.
  ir žinai – aš su tuo sutinku.

  • Arturas

   Aurelijau, manyčiau, kad šiandien problema dar ir tame, kad daugelis šiuolaikinių rašytojų menkai skiria dvokiančius pūlinius nuo elementariausių spuogų (pvz.: http://ru.delfi.lt/misc/celebrities/u-ksenii-sobchak-pryschi-iz-za-nedostatka-seksa.d?id=48001489). Konkrečiai, jei tikėti CIA žiniomis (https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/no.html), tai Norvegijoje

   Ethnic groups:
   Norwegian 94.4% (includes Sami, about 60,000), other European 3.6%, other 2% (2007 estimate)

   Religions:
   Church of Norway 85.7%, Pentecostal 1%, Roman Catholic 1%, other Christian 2.4%, Muslim 1.8%, other 8.1% (2004)

   Sunkoka įsivaizduoti, kaip 1,8% musulmonų (84t. žmonių, įskaitant kūdikius) gali sukelti šalyje tokią atmosferą, kurią galima būtų prilyginti visuomenės žaizdoms ar pūliniams. Neginčijant fakto, kad spuogų taip pat nederėtų lengvabūdiškai ignoruoti, vis tik situacija man kažkuo panaši į antisemitizmą Lietuvoje – kai jauni žmonės, nei karto gyvenime nematę gyvo žydo, vis tiek tvirtai žino, kad jų nekenčia ir baisiai bijo. Ir tai jau ne pudruojančių politikų bėda, o būtent tų, kurie ir eskaluoja dažnai neegzistuojančias problemas. Tame tarpe ir Šustausko su Užkalniu, aišku.

  • Aurelijau, gal ir sutikčiau, jei pasakytum, o kas yra žaizda? Pagal A.Užkalnį ir tave, (nes Tu sutinki) žaizda yra iImigrantai, ar ne? Ir dar tai kad mes pernelyg daug jiems tolerantiški? Jei diagnozė teisinga, gydysime? O kaip? Operuosime, naudosime cheminę terapiją, ar pakaks vaistukų?

   • Smokas

    žaizda yra neišprusimas, kurio reikia naujoviškame gyvenime. O tas tamsumas yra ir tarp imigrantų ir tarp vietinių „vikingų“.

   • abejone

    O gal reikia tiketis, kad Uzkalnis teigia, jog problema ne imigrantai, o problema – baime kalbetis apie iskylancias problemas ir vietoje to – sunkumu slepimas. Tylos spirale ir etc.

   • Aurelijus

    čia žemiau yra abejone komentaras – būtent.
    tylos spiralė.
    žaizda yra ne išorėje. žaizda yra mumyse. ( o gal mūsyse?) ar dėl to, kad tave išgirstų (ir va čia yra esminiai dalykai), turi būti nudobta 90 žmonių? o vat šit – atsiranda tokių pamąstančių…
    čia nelabai yra apie ką diskutuoti: mes turime išmokti šnekėtis neduodami kits kitam į snukį. visi.
    bet jau kelis tūkstančius metų to neišmokstame.

 • Karolis Jachimavičius

  Sutinku – apkaltinti musulmonus, kad kažkas yra debilas, yra kvaila, durna ir idiotiška. Bet kad nesieki rezultato rašydamas – meluoji kaip koketė.

 • dmitrijus

  na… įtikinot p. Račai… nors šiaip esu iš tų, kurie mano, jog šis tinklaraštis tikrai būtų įdomesnis be Užkalnio, Čyvo ir Janutienės paminėjimų. Bet nors rezultato tai neduoda, bet bent jau šiokia tokia misija tame yra…

 • Rytis I

  „žaizdas reikia gydyti, pūlinius reikia operuoti“ – sako, žaizdos dar gerai gydosi varnų mėšlu :) Keista ir net juokinga girdėti tokį darnų chorą apie „supuvusią“ Europą, vien kažkokio psichopato išpuolio dėka. Palaukit, ponai – juk savi „Džekai skerdikai“ buvo ir bus bet kokios visuomenės viduje, būtų tai giliai krikščioniška ar islamiška moralė. Ar jums neatrodo, kad tarp fiordų, nelemtoje saloje tiesiog trūko vieno-dveijų policininkų, o ES problemos čia visai ne prie ko?

  • zeroground

   puikiai pastebėta. Esu tokios pat nuomonės.

  • albinas

   Dėl to ir buvo pasirinkta tokia vieta, kur nebuvo, ir greitai negalintis atvykti, pareigunų.

 • Tadas

  Cia labai gera pastaba apie Uzkalni kaip emigranta, tiek metu prasedejusi Vakaru Europoj (kaip suprantu, ji dirbo BBC, t.y. tu taipo nekenciamu vakarieciu mokesciu pinigais islaikomoj valstybinej kompanijoj; turbut dar ir ‘kairi darba’ dare, jei vos ateje desinieji ji atleido? Kaip simboliska…), ant kurios – bent jau pries lietuviska minia – visom progom deda issijuoses ir kiek telpa:

  „Paskaitinėjau komentarus po A.Užkalnio “įžvalgomis”: dauguma joms pritaria. Nepaisant to, kad A.Užkalnis iš esmės rašo apie save – imigrantą, į kurį ta “pasimetusi ir bestuburė Europa” niekaip nereagavo, leido dirbti ir veistis.“

  Uz ja dekui; priverte is naujo susimastyt imigrantu tema, bet kitu kampu.

  • suomis

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • suomis

    Pasekėjų, tokių kaip Savukynas.:DDDDDDDDDDD

  • suomis

   Tadai.Manau, kad iš visų komentarų, šioje temoje, teisingiausias yra jūsų.

 • p. Artūrai, teksto supratimas, žinoma, yra kiekvieno asmeninis reikalas. Bet šiuo atveju, man rodos, jūs A.Užkalnio tekstą supratote pagal anekdotą apie degtukus ir rūkymą. Prisiminus, kaip jūs visiškai priešingai supratote P.Stankero tekstą ir gūžčiojote pečiais dėl kilusio skandalo, manau, kad jeigu komentuojamą tekstą būtų parašęs ne A. Užkalnis, jūs jį būtumėte supratęs kitaip.

  • mielas Justinai, man visada malonu sužinoti, ką ir kaip aš daryčiau vienu ar kitu atveju. Dar labai įdomu sužinoti, ką galvoju ir ką sapnuoju. Tiesa, tamstos užuominos apie P.Stanerą nesupratau. Bet spėju, kad jo teksto nesupratau taip, kaip jūs jį supratote. Tačiau nežinau, ar tai reiškia, kad jo nesupratau.

 • Kestutis

  Reikia pripažinti, kad Užkalnis nuslysta į paribius, bet tai būdinga visiems žmonėms, iš minimo įrašo apie Norvegijos įvykius išvados nedaryčiau.

  Visgi, kad ir kaip nervintų jo demonstratyvus pižoniškumas (įtariu, kad sąmoningai kuriamas įvaizdis), jis daro vieną labai svarbų ir gerą darbą – jis kalba apie nepatogius dalykus, pasako tiesą, kurią kiti linkę nutylėti ir atvirai kritikuoja kai kurias lietuvių ydas (nesikišu į kitų tautų komentavimą). Tai geriau nei tyliai šypsotis ir taikytis prie masių mentaliteto :)

  Beje, šiuo aspektu, Artūrai, Jūs ir Užkalnis esate broliai dvyniai – nesusitaikote su sistema. Tik tiek, kad tamsta esate šiek tiek nuosaikesnis būdvardžiuose, bet ir tai ne visada :)

  Dėl to man abiejų Jūsų įrašai ir patinka.

  • Kas ir su kokia sistema nesusitaiko? Užkalnis grįžo į Lietuvą, nes nesusitaikė su UK sistema? O Lietuvoje ji geresnė ir dėl to grįžo? :D O gal, vis dėl to, tiesa kažkur anapus?

   • nerijus

    Tiesa slypi lituose arba svaruose ;)

 • Skaičiau gerb. A.Užkalnio tekstą Lietuvos Ryte. Dabar skaitau jam skirtą gerb.Artūro komentarą čia.

  Turiu pasakyti, kad tai, kokiu kampu ši tema nušviečiama minėtų autorių tekstuose bei beužsimezganti diskusija man atrodo šiek neracionaliai bei gerokai prašauna pro reikalo esmę.

  Norėčiau atkreipti dėmesį į kelis aspektus bei užduoti kelis klausimus, į kuriuos pateiksiu savo atsakymų variantus:

  Pirma, labai panašu, kad A.Breivikas tiesiog priklauso idea fix apsėstųjų žmonių tipui.

  Tokių pasaulis matė ne vieną ir ne du – „priešų“ sprogdinime, šaudyme dėl kažkokios idėjos nieko nei naujo, nei neįprasto nerasta. Buvo tokių ir tarp musulmonų, ir tarp žydų, ir tarp amerikiečių, ir tarp japonų, etc, etc.

  Ir, kaip nebūtų liūdna apie tai kalbėti – dar tikrai bus…

  Nereikia apgaudinėti savęs – to išvengti nepavyks, nes pakeisti žmogaus prigimties nepavyko niekam – nei nacistams, nei komunistams, nei juo labiau – vadinamiesiems tolerastams.

  O tų idea fix, kurios gali užvesti ir pastūmėti „žygdarbiams“ tokio tipo žmogų, sąrašas yra begalinis – nuo ruonių jauniklių ar atogrąžų miškų gelbėjimo iki kovos su pasaulinio atšilimo ar nepagarbos gėjų teisėms kaltininkais.

  Antra, paklauskime savęs – ar problema, kuri tapo A.Breiviko idea fix priežastimi, egzistuoja?

  Norėčiau pasižiūrėti į akis tam, kuris neraudonuodamas atsakytu, jog ne. Ji egzistuoja – dabar ES šalyse tai jau pripažįstama pačiu aukščiausiu lygiu.

  Trečia, kaip manote – ar minėta problema yra aktuali Norvegijai ir kitoms Skandinavijos šalims šiuo metu?

  Dauguma tų, kam teko pereiti per vakarinį Oslo centrą ar dieną per jo multikultūrinius kvartalus, pasakys, kad, deja, labai aktuali…. prisijungsiu prie tos nuomonės ir aš.

  Ketvirta, ar ši realiai egzistuojanti ir aktuali problema susilaukia adekvataus jos mastui dėmesio Skandinavijos bei visų ES šalių viešojoje erdvėje, ar viešumoje yra rimtai svarstomos jos kilmės priežastys bei galimi sprendimo būdai?

  IMHO, deja, to negalima pasakyti.

  Ši tema yra tapusi tam tikru tabu – ir pradedančius ją kelti bei nagrinėti bandoma užtildyti bei „nugesinti“ įvairiais būdais.

  Penkta – grįžtant į Lietuvą ir jos viešąją erdvę:

  Ar A.Užkalnio tekstas yra „pavojingas bandymas“ teisinti A.Breiviko poelgį?

  Akivaizdu, kad ne.

  Ar A.Užkalnio tekstas yra bandymas paminėti „problemos egzistavimą“ bei bakstelėti į galimas jos priežastis?

  Taip, būtent tokia yra pagrindinė to teksto idėja, jeigu aš gerai ją supratau.

  Ar A.Užkalnio tekstas yra rimto ir sėkmingo šios problemos priežasčių nagrinėjimo pavyzdys?

  IMHO, nelabai:

  A. Nes tas menamas europiečių „aptingimas“ darbuose bei dauginimosi reikaluose tikrai nebuvo pagrindinė priežastis pvz. Norvegijoje sąmoningai vykdytai etniškai homogeniškos visuomenės „praskiedimo“ kuo tolimesniais kultūriniu bei antropologiniu atžvilgiu žmonėmis iš kito civilizacijos lygmens bendruomenių politikai.

  B. Nes jeigu tikslas būtų buvęs, kaip galima suprasti iš A.Užkalnio teksto, tik užpildyti menkai apmokamas ir kvalifikacijos nereikalaujančias darbo vietas, laikinos darbo jėgos užsivežimo iš užsienio sprendimai turėtų būti visai kitokie.

  Turime veikiančius tokio tipo modelius kai kuriuose turtingose Persų įlankos arabų šalyse, kur tokia užsivežtinė darbo jėga sudaro vos ne daugiau nei pusę tų šalių gyventojų.

  Kas nors girdėjo apie tokio pobūdžio problemas, kaip Norvegijoje ar Skandinavijoje, tuose šalyse?

  Negirdėjote ir neišgirsite, nes tam, kad jų nebūtų, savo piliečių gerovę besirūpinančiai valstybei pakanka tų imigrantų atžvilgiu nustatyti ir griežtai laikytis kelių elementarių taisyklių – kas ten ir buvo padaryta.
  —————–

  Vienžo, A.Užkalnio tekstas, gan neblogai sukaltas bei įdomus skaityti, nors ir pamini problemą, bet iš esmės nukreipia jos priežasčių bei galimų sprendimo būdų svarstymą šiek tiek pro šalį – į pasigriaudenimus dėl suprastėjusių ir aptingusių dirbti bei daugintis europiečių, etc., nors, kaip jau minėjau, IMHO problemos kilmė ir sprendimo būdai glūdi tiesiog tam tikrų taisyklių nustatyme bei griežtame principų laikymesi, kas visai nereikalauja iš europiečių nustoti bjaurėtis prastais darbais ar pradėti intensyviai daugintis, atsisakant pamėgto homoseksualizmo…;)

  Tuo tarpu gerb. Artūro priekaišto minėtam A.Užkalnio tekstui ir jo autoriui prasmės šiuo atveju man iki galo suprasti nepavyko;(

  Nes susidarė įspūdis, kad gerbiamas Artūras prikiša Užkalniui tai, kad pastarasis paminėjo problemos egzistavimą ir pasidalino savo įžvalgomis dėl galimų jos priežasčių?

  Ar tai reiškia, kad gerbiamo Artūro nuomone, šios problemos minėjimas, jos priežasčių bei galimų sprendimų nagrinėjimas turėtu išlikti tabu mūsų viešojoje erdvėje?

  Nenorėčiau tuo patikėti…

  • Superinis tekstas, beveik (!) viskas taip, kaip norėčiau pasakyti aš. Tačiau… Kas link Užkalnis vs. Račas, tai, manau neįsigilinate į esmę. Jei tokie asmenys, kurie pastoviai šaudo pro šalį ir, vis dėl to, mano subjektyviu manymu, nesugeba net paviršutiniškai panagrinėti problemos, pradės dėstyti universitetuose, tai… na, be komentaro…

   Tarkim, va, aš. Ne visada sugebu išreikšti mintis raštu. Bet tikrai suvokiu, kad dėstyti tikrai negalėčiau. Beje, kažkada atsisakiau galimybės tapti mokytoju, nes puikiai suvokiau, kad to nesugebėsiu daryti…

  • egriseus

   Tai gerb. Zeppelinus’ai siūlote Persų įlankos arabų šalių taisykles taikyti vakarų tradicijos šalyse? Visas taisykles, ar tik skirtas juodadarbiams? Ten gi visai neprasta praktika ir moterų atžvilgiu. O jei dar nemėgčiau viskio, …

   • „Visas taisykles, ar tik skirtas juodadarbiams?“

    Khhm, berods, iš mano komentaro turėtų būti aišku, kad kalbame apie konkrečią problemą – laikinos darbo jėgos užsivežimo kontrolę bei reglamentavimą?

    Kokiu pagrindu Jūs čia bandote prikabinti moteris, viskį, etc – nesu pajėgus suvokti….

   • Valentinas

    Kiek aš suprantu, Zeppelinus kalba apie „Taisykles“ o ne apie arabų šalių taisykles. Arabų šalys tik pateikiamos pavyzdžiu kur tokios taisyklės veikia. Europoje taisyklės gali būti kitokios, bet jos privalo būti.
    Kažkodėl mes laikome savaime suprantamu, kad kai kurių dalykų pas arabus negali sau leisti: pavyzdžiui girtam šlitinėtis gatvėse, laižytis su blondine viešoje vietoje ir t.t. Ten yra taisyklės ir jei jų nesilaikai gali atsidurti kalėjime. Tačiau, kai eina kalba apie kai kuriuos savaime suprantamus dalykus Europoje (pvz. gyvulių skerdimo taisykles nustato veterinarijos ir higienos tarnybos, o ne religinės tradicijos) tai susiduriame su kaltinimais diskriminacija, ksenofobija ir t.t.

    • egriseus

     Valentinai, kad tokio pobūdžio taisyklės veiktų taip kaip veikia arabų šalyse, savo turiniu jos turėtų kurti sistemą, gan panašią į vergovės.

     • Valentinas

      Manau, kad šis teiginys nepagrįstas.

     • Auksinis kardas

      Nepagrįstas, JAV sėkmingai praktikuoja darbo vizų H1B programą. Tai tėra taisyklės, kad esi įleidžiamas dirbti, o ne kažkam daugiau.

      http://en.wikipedia.org/wiki/H-1B_visa

  • Rytis I

   Bijau, kad mūsų itin aktyvus domėjimasis vakariečių problemomis iš dalies sietinas ir su bejėgiškumu spręsti SAVĄSIAS. Įdomu, kaip tai atrodo emigrantų akimis… O gal čia daugelis jau persikraustė į pusiau musulmoniškus kraštus? Tada man belieka patylėti :)

  • Tomas
  • Krepofobas

   Jei čia galima pasidalinti jausmais, turiu prisipažinti mane apėmė ironiško apmaudo jausmas, pamačius, kad į diskusija apie Breiviką įsijungė blogeris Zeppelinus. Jei nueisite į šio nerimastingo blogerio blogą, pamatysite paveiksliuką, kuris parodo, kad Mr. Zeppelinus yra žmogus su automatiniu šautuvu. Ironiška kad abu yra daug kuo panašūs: vienišiai, mėgsta fortografuotis su automatiniu puolamuoju ginklu, rašo manifestus internete, abu patriotai. Musiškis sakyčiau net labaiau religingas. Tai sukelia ironijos jausmą.
   Jei situacija jums vis dar neatrodo ironiška, peržiurėkite Zeppelinus blogo, internetinio tinklaraščio iliustracijas – nusistebėsite, kiek daug agresijos slepia paprastas internetinis tinklaraštis. Sakoma paveiksliukas geriau negu tūkstantis žodžiu. Paveiksliukų rinkinys geriau už ilgą manifestą. Tai sukelia apmaudo jausmą.
   Žiurėjau laidą kurioje kalbėjo mano mėgiamas publicistas Kęstutis Girnius. Jis teigė, kad neturime patriotinės agresijos problemos. Šiuo atveju nesutinku, Girnius tiesiog yra neigimo(denial – http://en.wikipedia.org/wiki/Denial) būsenoje.
   Reikia atkreipti tinkamą dėmesį, kad tautinis Čekutis jau rengia kovines patriotines stovyklas miškuose, o ne mažiau tautinio jaunimo Panka surenge jaunųjų kolonizatorių stovyklą Šalčininkų rajone. Stovykla su atvirai rasistiniu lozungu „Didžiuojuos kad esu Baltas“. Lazungas yra dvisprasmis, bet blogiausia, kad abi prasmės rasistinės. Toks dvigubas rasistinis hamburgeris už vieno kainą. Ar turima omenyje baltų gentis, ar balta spalva, abejais atvejais didžiuojamasi rasine priklausomybe.
   Tiesa Panka susidūrė su problema. Jau prasidėjus stovyklai, atėjo dalyvių DNK testai ir reikėjo nemažą dalį stovyklautojų pašalinti. Pasirodo nebuvo tikri Baltai.
   Pritarčiau nuomonei, kad tokių lozungų skelbimas be genetinių testų būtų tikra baltiškumo profanacija. Įsivaizduokite, ką pasakytų minėtas Čekutis, jei taboro čigonai išsikeltų lozungą „Didžiuojamės, kas esame Baltai“. Nilzia…
   Simpatizuoju Užkalniui. Bet norėčiau pastebėti, kad jis jau visai panašus į poetą Gavrilą iš „Dvylikos kėdžių“. Užkalnis gali paršyti vienodai kategorišką tekstą bet kokia tema. Viskas, ką parašė Užkalnis apie Europą paskutiniame straipsnyje negzistuoja. Iki paskutinės raidės straipsnis yra stereotipai, klišės ir miesto mitai (urban myths).

 • Rey

  Užkalnis toks pat kaunietis,kaip Jūs,pone Račai- panevėžietis.O Kražių žemaitis Šustauskas,kaip rašo žiniasklaida,šiuo metu tapo vilniečiu.Prieš tapdamas kauniečiu,buvo klaipėdiečiu.

 • Fredis*

  Teoriniame lygmenyje problema kaip ir išdiskutuota.
  Veiksmų planas:
  1. Nenuilstamos ir nuolatinės tolerancijos iniciatyvos TV ekrane, radijuje, spaudoje, racas.lt tinklaraštyje ir kitur, kad ir kaip tai nepatiktų Užkalniui.
  2. Taisyklių imigrantams ir laikinai padirbėti atvykstantiems nustatymas. Seimas turi išgirsti visuomenės balsą ir priimti atitinkamus įstatymus.
  3. Valstybė gyventojams turi gausiau nei ligi šiol parūpinti „duonos ir žaidimų“.
  4. Griežtai ribojamas šaunamųjų ginklų, o nuo šiol ir tąšų įsigyjimas.
  5. Radikalių grupuočių nariai ir pavieniai asmenys budriai stebimi saugumo struktūrų, su jais palaikomas ryšys ir vykdomas auklėjamasis darbas.
  Kokie dar pasiūlymai?

 • samogitian

  Racai, rasysi apie Uzkalni todel, kad taip darydamas, zinai, jog racas.lt apsilankys daugiau ir prikomentuos daugiau. o nuo cia jau netoli ir praktine nauda – gausi daugiau babkiu uz tinklalapio lankomuma ir populiaruma. Apgailetinas tu, Racai.

  • mielas samogitian, nepasakyčiau, kad malonu tamsta čia matyti, bet šiandien esu demokratiškai nusiteikęs, tad paliksiu tamstos komentarą, kad tinklaraščio turinys kuo geriau atspindėtų visuomenę su visais jos privalumais ir trūkumais.

   • samogitian

    siandien nusiteikes demokratiskai, o kitom dienom kaip?

 • nerijus

  Lietuvoje yra net šešios gyvenvietės pavadinimu Užkalniai:
  Jurbarko, Kelmės, Panevėžio, Raseinių, Užkalniai, Šiaulių, Užkalniai ir Tauragės r. sav.

  http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#q=u%C5%BEkalniai

 • gied

  Manau, kad Užkalnio ištraukos esmė yra ne kažkokia prievarta prieš imigrantus, bet skatinimas savų dirbti bei sugriežtinimas taisyklių, pagal kurias imigrantai gali gauti socialinę pašalpą. Kiek teko bendrauti su skandinavais, ten yra nepatenkintų tuo, kad imigrantai (o tiksliau, piktybinė jų dalis) gauna pašalpas nedirbdami (tik 5-7 metus besimokydami ir neišmokdami vietinės kalbos, pvz, kaip Švedijoje).
  Ar tai skatins visokius naciukus imtis prievartos? galbūt. Bet šie veikėjai taip pat elgsis ir be Užkalnio straipsnių, o dažniausiai jų ir neskaitys. Nelabai jiems rūpi, kad vidutinės EU valstybės gerovei yra būtina tiek specialistų kaita tarp įvairių valstybių, tiek imigrantai, tiek importas/eksportas. Jie matys tik tai, kad buvimas lietuviu/norvegu/etc negarantuoja jiems darbo vietos, pripažinimo, dėmesio ir pajamų nieko nedarant. Daug darbų keliauja į Rytus iš EU. Daug darbų atitenka imigrantams.

 • Vidas

  O man nesuprantama, kodėl Breiviko žudynes Užkalnis ic Co. traktuoja kaip Europos politikos fiasko imigrantų atžvilgiu.
  Breivikas – juk akivaizdus psichinis ligonis. Jei jis būtų nuoseklus ar žudytų norvegus? Tarkim, jis nacis. Bet jei nebūtų imigrantų ar jis nesugalvotų surengti teroro aktą dėl importuojamų prekių, produktų ar paslaugų iš kitų šalių? Tai negi ir tada būtų kalta Senoji Europa dėl savo tingumo dirbti?

  • Auksinis kardas

   Vaidai, praleidžiate eilę kitokių ženklų, kurie sufleruoja kas būtent prisidėjo formuojant išpuolio personažą. Praleidote Angelos Merkel nelinksmus prisipažinimus? Prancūzijos problemas su gožiančiomis vietos tradicijas svetimomis bei sunkiai suvaldomomis riaušėmis mažumų apgyvendintuose getuose? Minaretų ir mečečių nacionalinius klausimus Šveicarijoje? Gimstamumo persimetimus, kurių priežastis teisingai įvardina Užkalnis: esant skirtingam tautiškai remtam senbuvių ir naujakurių supratimui apie vislumą, ribotoje teritorijoje ilgainiui problema tik ryškėja. Arba tenka virškinti nemalonias, fundamentalias permainas. Ne visi bus pasirengę tai daryti, tokia problema yra, ir anaiptol nėra nepamatuota.

  • Auksinis kardas

   O, tai buvo Vidas.

   • Vidas

    Auksini karde, aš sutinku, kad yra problemų. Tačiau teigiu, jog už Breiviko žudynes negalima kaltinti Europos politikos imigrantų atžvilgiu.
    Breivikas savo kritiką išreiškė pačiu kvailiausiu, brutaliausiu būdu.
    Žinot, vadovaujantis tokia logika galima nueiti į oro uostą. Ir šaudytis į visus, besiruošiančius emigruoti.Bei pateisinti savo poelgį išvažiuojančiųjų patriotizmo stoka. O prieš tai susprogdinti Seimą, nes parlamentarai savu metu balsavo už stojimą į ES. Ir tuo pačiu sudarė sąlygas laisvai judėti, dirbti, gyventi Europoje. O tai Lietuvos gyv mažėjimo pagrindinė priežastis.
    Nesuprantu, kaip galima susieti Europos politikos su Breiviko kliedesiais? Jis tiesiog psichas.

 • nerijus

  Taip daugelis tautiečių elgiasi, kai bijo pasakyti ką galvoja ir bando prisitaikyti prie vyraujančios nuomonės:

  http://www.fishki.net/comment.php?id=91201

 • nerijus

  Kaip tik į šią temą. Filmas apie Ispaniją (ir ne tik) ir jos pomidorų plantacijas, Angliją ir jos lūšnynus:

  http://www.samlive.org/video/26/%D0%9A%D0%BE%D0%B3%D0%B4%D0%B0-%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B9-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%8B-1%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F.aspx

  Išlieka aktualus klausimas: kas „nešė“ civilizaciją?..

 • G.P.

  Ponas Račai, bent kelis sykius pakartojote, kad Užkalnis pavojingas. Leiskite paklausti, kuo? Gal tuo, jog Jūsų cituotame fragmente ragina ES politinio „elito“ stručius ištraukti galvas iš smėlio?
  Kurlink veda ES „strutizmo“ politika, galite paskaityti kad ir čia:

  http://www.delfi.lt/news/daily/world/islamo-ekstremistai-britanijoje-iveda-sariata-draudzia-pornografija-ir-prostitucija.d?id=48042651

  P.S. Jei nuoroda neatsidarytų, į google.lt paiešką įveskite straipsnio pavadinimą:
  „Islamo ekstremistai Britanijoje įveda Šariatą, draudžia pornografiją ir prostituciją“

  • Rytis I

   Siaubas… Gaila, kolkas nenurodytas informacijos šaltinis. O juk reikėtų…

 • *Tamosius

  Trumpai drutai:
  Uzkalnis teisus.
  Racas neteisus.

 • Tipenu pro šali

  As irgi manau, ponas Račai, jog teisingai elgiates, neslepdamas savo simpatijos Uzkalniui.
  Galbut jums deretu iteisinti savo santykius? (jeigu to dar nepadarete)
  kaip ne kaip A.Uzkalnis kiles is salies kur gime, augo ir susituoke Eltonas Dzonas. ;)

  • mielas Tipenu pro šalį, gal jūs geriau ir tipenkite… Pas A.Užkalnį pavyzdžiui.

 • Andrius

  …juokingiausia, tai, kad „gydo“ Europą nuo „meilės imigrantams“ kažkoks „imigrantas užkulnis“ :)… Daugelis ir čia besireiškiančių nė nesupranta, kad „kovoja“ prieš save pačius – pasirinko požiūrio kampą kur jie, neva „baltoji aukštesnė rasė“, o anie „tamsūs musulmonai“ :)… – Jūs vakarų Europai esate tokie patys „babajai“ tik iš „alkanos rytų Europos“, o ne Afrikos…
  …dėsninga, kad apie savo „išskirtinumą“ garsiausiai skalambija menkystos, žutbūt siekiančios ką nors įvardinti „menkesniais“, lyg bijotų, kad tokių neradūs, pamatys tokiais esant juos pačius… Kaži kaip pasikeistų jų pažiūros, jei jie patys papūltu į „užrybį“ ?… pavyzdžiui, o kodėl mums, vilniečiams – ne pirmos, ar antros kartos, o žymiai toliau siekiantiems (ir ne tik vilniečiams) nepanorėjus, kad visi grįžtu į ten iš kur atvyko ? :)… kažin ar nepradėtų koks „užkulnis“ garsiai žviegti apie „demokratiją“ ir „teisę gyventi kur panorėjęs“, kai būtų varomas su pagaliu lauk iš sostinės… o ir koks tūlas Valentinas, gal, taptu ne toks kategoriškas savo „kultūrinių atskirčių“ teorijoje, kai būtų tremiamas į „gimtujų Bezdonių rezervatą“…
  oi, spėju, kokiais „antifašistais“ pataptu išbandę savo kailiu propaguotas teorijas…

  P.s. …ai tiesa – ir nepamirškite silpnapročiai rasistai registruotis po mano komentaru nuspaudžiant raudoną nykštį žemyn… :) – man baisiai smalsu pamatyti kiek kartų jūsų daugiau, nei normalių žmonių šiandieninėje mūsų valstybėje (visokio plauko „tautininkai“, „konservatoriai“ ir „murzininkai“ gali registruotis ir ne po kartą)

  • Auksinis kardas

   Čia, tipo, pakalbėjo vilnietis, tikresnis, nei dviejų kartų? Tai yra, – pats kitus palikęs užribyje, bet savęs dar ne?

   Nederėtų primityvinti. Iš tikro, nėra visiškai lengvų atsakymų ar tai, kas dabar vyksta kone savaime, turėtų būti besąlygiškai priimtina ir toleruotina, ar nuožmiai nutraukiama. Nėra pateisinimo išpuolio rengėjui – jis rinkosi tikslui nežmoniškas priemones, bet tylėti apie visokeriopas prielaidas irgi nebeišeis. Ko gero, bus teisūs sakantieji, kad tikslų pasiekta – taiklus dėmesio smūgis pavyko.

   Šiomis dienomis pasidairiau po tokį stormfront.org, žinomą kaip rasistinių įsitikinimų dalinimosi vieta. Paties nuostabai, tenka sutikti, kad tam tikri dalykai skamba priimtinai ir racionaliai: tarkime, kad nėra neteisinga didžiuotis savo kilme, tapatybe, juos puoselėti. Štai, Olimpinės žaidynės Afrikoje labai gražiai ir priimtinai išskyrė šio žemyno žmogaus tapatybę, sveiko proto žmogus tegali džiaugtis, kad toks kultūrinio savitumo atvejis yra, puikiai gyvuoja. Atitinkamai nieko smerktino nėra tame, kad būtų rodoma baltojo žmogaus kultūrinė kilmė, tapatybė, nieko blogo ja didžiuotis. Bet iškart nusibrėžiau ir ribą, už kurios lieka nepriimtinieji dalykai: šūkiai, kad kitiems ne vieta ten, kur esu aš, išskirtinasis. Visokie „juden raus“, „Lietuva – [tik] lietuviams“, šie yra už priimtinumo ribos. Tai jau ne savimonės ar tapatybės klausimas, tai kitos puolimas.

   Taip, lieka atvira ir delikatu – o kaip tuomet, kai manajai tapatybei kyla tikras sunykimo, užgožimo kita pavojus, ar galiu, ir kokiais būdais, gintis? Paruoštų atsakymų nėra. Bet yra išryškėję klausimai – manome, kad Užkalnio straipsnis yra būtent jų kilnojimo kryptimi, todėl ir įtikinamai konstruktyvus.

   • Andrius

    „…Čia, tipo, pakalbėjo vilnietis, tikresnis, nei dviejų kartų? Tai yra, – pats kitus palikęs užribyje, bet savęs dar ne?…“

    …čia, tipo žmogus nebraižantis kitiems „ribų“ – skirtingai nuo tamstos, pone „besididžiuojantis savo balta kultūrine kilme“…
    …Ir jei leisite Jums pastebėti šviesusis „Auksini karde“ – tai „riba“ yra toks santykinis dalykas – nelygu ties kurią vietą ją brėžti… galima rasti vietų, ties kuriomis „nubrėžus ribą“ ir tamsta atrodysite ir ne „Auksiniu“ ir ne „Kardu“ – o tik sudylusiu virtuviniu peiliu kiaulėms skersti…

    P.s. … o sakykite, gerbiamasis – jei tikrai taip didžiuojatės savo „baltojo žmogaus kultūrine kilme“ (kitaip tariant – tuo kad nesate, neva, kilęs iš vergu) – vansi didžiuodamasis savo, neva, „pranašumu“ prieš kokius afrikiečius, pripažįstate ir kad kokios turtingesnės JAV piliečiai (žinoma turint galvoje tik baltuosius) yra „savo kilme pranašesni“ už tamstą ? – ar nepamirštate tūlam amerikiečiui pabučiuot į sūbinę „kaip kilmingesniam“ sutikus ?

    P.s. …va iš tokių ir gimsta „breivikai“ – šiandiena jis didžiuojasi savo odos spalva… rytoj jis „įžvelgs“ pavojų, neva, kitos spalvos keliamą pavojų… o poryt imsis pasaulio pertvarkos pagal savo įsivaizdavimą ir supratimą… Net ir vardą pasirinkęs – „kardas“ mat ir dar auksinis…:)… Breivikas irgi, rodos, mėgo save „kryžiuočiu“ su kardais ir kalavijais vaizduoti…

  • Genijus

   Šioje vietoje įkišiu savo trigrašį. „Raudoną nykštį žemyn“ tikrai paspaudžiau. Šiame gyvenimo etape vis dar esu silpnaprotis rasistas, tautininkas, konservatorius ir murzininkas. Kas žino, gal vėliau visgi progresuosiu į aštriaprotį antirasistą, Rusijos velikoderžavininką, socialdemokratą ir marksistą. Bet visada spausiu, kai matysiu beviltiško idioto apgailėtinus komentarus. Tuo metu, kai Artūras įžvelgia grėsmes ir pavojus Užkalnyje, man daug pavojingesni atrodo iš savo prišnerkštų urvelių amsintys andriai.

   • Andrius

    … na gerai nors, kad prisipazinote, toks esas, nepaemes i kabutes – vansi prisipazinimas nuosirdus… Ir kaip gi zadate „kovoti“ su tais „uzsislepusiais prisnerkstuose urveliuose“ ? – ar trasu jau uzsipirkote pakankama kieki ?

    P.s. … Ir atleiskite mano „genialusis“ drauge, kad buvau nekuklus ir, turedamas visu pirma jus galvoje, kai kvieciau registruotis silpnaprocius – drisau nepakviesti jusu personaliai…

 • Genpre

  Sveiki,
  kai paskutini karta lankiausi(beveik pries metus gal), netruko kaltinimu vieni kitiems teksto suvokimo problemu turint… vis tas pats… nu jo nu jo, – kas tie metai visatos akivaizdoje…
  As atostogauju kaip tik. Siandien uzkopiau i kilometrini kalnuka, sedziu virsuneje, debesis pirstais kedenu,apie buti, zmogu, gyvenima, sv. Petra, vakariene (ne paskutine, bet itin svarbia) mastau, – apie breivika, kubiliu, racas.lt visai nepagalvojau, – atleiskit uz atviruma. Bet… Kai veliau pro langa i ta pati kalnuka is 10km perspektyvos zvelgiau, apie racas.lt atsiminiau. Ka tai galetu reiksti? Lietuviais esma gime? Jais turim ale bet ir numirt? Bus daugiau variantu? Valentinai, tik be AŽF prasyciau – uzvaziuosi – pervaziuosiu. Traiskytas Valentinas – negarbe Lietuvos verslui ;)))

  • Valentinas

   Mielas Genpre, darbas Airijos Žuvų Fabrike (AŽF) nėra lengvas, todėl manau, kad esi tikrai nusipelnęs atostogų. Tavo mintys apie Kalną yra labai vertingos, todėl ir toliau mąstyk šia kryptimi. Labai gerai darai,kad neterši savo proto nemaloniomis mintimis apie Kubilių, tačiau viena kita mintelė apie Valentiną dar niekam nepakenkė.

   • Genpre

    Valentinai,
    Ir tu esi nusipelnes atostogu. Akivaizdu tave skaitant. Ir paskubek,- kitaip gresia neplanines atostogos specialiame kempinge, Arturas ten uzdarbiavo, gali placiau papasakoti ;))
    —————————–
    Rasos Kuodytes-Kazielienes komentaras mane pribaige. Mieli mano, negi taip nieks ir nesupeiks Gerb. A.R. uz slamsto grudima i tiesiogini eteri? Sitas vyras gi tikrai raso:“…Nes tokia buvo civilizacija. Pasimetusi ir bestuburė…“ – Mielas Arturai, tamsta gi balsavai uz ejima i ES bei NATO – tai ka sau manai, mielas mano, 20 metu ejom ir vis dar einam, kad rezultate bestuburiai ir pasimete prapultumem? Ajajai. Ir, Arturai, ne visi atvykeliai ten, Europoj, gatves sluoja, – kas kalba ismoko, noro turejo, dirba vadovaujancius darbus ir juokiasi is tokios ziniasklaidos tevynines. Gi jum to nesuprast … vienkiemio rastininkams.

 • aciu geras rasinys, tik tu komentaru po uzkalnio straipsniais nevertetu pervetint, kaip kazkokios tendencijos, nes bent as tikrai nesivarginu ir so to burgerio fanais „argi ne teisybe pasake, pyksti nes ant skaudamos vietos uzmynes“ temomis jau nebesiginciju, nes argumentais nieko ten nenuveiksi…ir siaip skaityt ji mazochizmas…

 • Rasa Kuodytė-Kazielienė

  Puikiai parašyta:) Ačiū:) „Jį tiesiog toleravo, kaip ir visus kitus, atvykusius iki jo ir po jo. Nes tokia buvo civilizacija. Pasimetusi ir bestuburė. Priimanti užkalnius, indus, somaliečius, pakistaniečius, turkus, lenkus ir visus kitus, negalvodami, “kokios gali būti artimesnio susiliejimo su svetima kultūra pasekmės”.“

 • KAY to Genpre

  Gal patartum Vokietijai pakeisti savo oficialią poziciją Turkijos integracijos į ES klausimu, miestiete?

  • Genpre

   Vokietijai nieko nepatarciau. O tau patarciau – pakeisti tona. Po to – pasisveikinti ir prisistatyti. Supratai?, piemenie.
   O jei rimtai, malonu susipazinti, KAYjau. Kas tave taip uzgavo? Ar buciau teisus teigdamas tave esant (busiant) suniasklaidos, ups, issprudo, atleisk, ziniasklaidos atstovu? ;))

 • Marius Gaubas

  Nelabai supratau, kuom prastos cituojamos Užkalnio mintys. Daugelis sąmoningų britų taip gavoja. Cameron (UK Premjeras) tai įvardino viešai ir be užuolankų. Aš nesu nei Užkalnio draugas nei gerbėjas, tačiau nereiktų savo asmeninių antipatijų suabsoliutinti ir taikyti absoliučiai visoms bendrapiliečio Užkalnio mintims.

  Pagarbiai,
  Marius

 • Marius Gaubas

  Kai gerbiamas A.Račas neypatingai elegantiškai ir solidžiai išsireiškė apie US ambasadorės nuomonės reikšmingumą (mano asmenine nuomone) aš aiškiai išsakiau savo poziciją. Bet tai nereiškia, kad nustojau gerbti A.Račą kaip ir nereiškia, kad išsakydamas savo nuomonę dėl Užkalnio minčių kritikos tapau jo apologetu. Mes esame tik homo sapiens ir nieko daugiau. Ir klystame kaip dėl reikšmingų, taip ir dėl absoliučiai niekinių dalykų. Kviečiu visus ir ypač save nesusireikšminti.

  Geros dienos!

  Pagarbiai,
  Marius

 • Matotaupa

  Naudinga būti užkalniais ir breivikais – jie nuolat dėmesio centre…

  • Izbliondimas

   Manau, būti dėmesio centre, – nelaimės ženklas.
   Ar norėtume sugrįžti į tuos metus, kai Lietuva buvo pasaulio dėmesio centre, – negi.
   O kas aplamai per šiuos 20 metų yra dėmesio centre čia Lietuvoje.
   Tik tai, kas klasta, melu pagrįsta… kai kiekviename etape čia gyvenančių žmonių tamsumas (tiek pat ir abejingų, nors ant galvos kakok, – pasakys čia šiltas vandenėlis…) yra išsemiamas iki dugno.
   Ne tik žiniasklaida, kuri galėjo neturėti profų visus šituos metus, – praskriejo paviršiumi… ir dar skrieja, žinoma, ir šiandien.
   Tas pats pas mokslininkus, kurie nešioja garbius tik vardus, kur mokslo su geriausia šuns uosle nerasi.
   Tas pats Vakaruose… industrija paremta vartotoju, kuris nužengė nuo konvejerio, su tuščia makaule. Nuo to pačio ir mokslininkas, šiandieninis… turiu omenyje, kad taip pat nuo konvejerio.
   Manau, jei yra verta dar ką nors pažiūrėti, tai tik tai, ką sukuria žydų tautybės kūrėjas. Visi kiti, – niekas, nulis. Taip pat ir pastarieji, kurie dirba tiems, nuėjusiems nuo konvejerio, – t.y. industrijoje.
   Pažiūrėkite ir šių žmonių, kurie čia rašo komentarus, akiratį, – informaciniai taškeliai, žiūrėk, pas žmogutį tik keli, ir tie tik iš vieno kokio kampelio.
   1:1 kaip pas tuos 1917 m. motrosus, kuriems buvo viskas aišku iki siūlelio…
   Dar gerai, kad vienas kitas ateina su savo, t.y. ne angažuotu mąstymu, ne paskautinės perskaitytos knygos herojus.
   O kaip jie nori, kad jauna karta taip pat nemąstytų kaip jie, – tai yra tik teisingai…

 • Sapnas

  Artūras gerai daro, kad nepalieka to burunduko ramybėje ir vis nusodina. Kodėl tai svarbu? Tuščia skardinė garsiai skamba. Jei atidžiau pažiūrėtume, ką prasmingo parašė burundukas, kokias rimtas idėjas iškėlė? Ne, jis formuoja kitokią žurnalistiką, tuščiai skambančią. Ir L.rytas, ir Delfis jau stveriasi to tuščio skambesio, nes neva pritraukia daug komentarų, daug skaitytojų. Aš noriu pasiūlyti Delfiui ir lrytas.lt visgi domėtis naujomis technologijomis. Baneriams bus šakės. Technologijos naikins. Kaip gausite pinigus? Už tuščią skambesį?.. Ir dėl burunduko nėra jokio pavydo. Burundukas yra visgi mėgėjas, o Artūras – profis. Tuo viskas pasakyta.

  • Fredis*

   „Profis“ dažniau turėtų įsiklausyti ką sako protingi žmonės, pavyzdžiui Valentinas. Tam tikri poslinkiai į gerąją pusę jau yra, todėl ši aplinkybė negali nedžiuginti.

  • Rytis I

   O man patiko „gyvai“. Čia toks senas, oi anksčiau nemačiau… Tikrai ne „burundukiškas“ (o kas žvyrkeliu iki koplyčios…), greičiau primena kuom amerikoną-profsojūzų-tikėjimo-žodžio-pastorių. Ar Zemkauskas jį suprato? Ar jie susikalbėjo? (Nekantriems – nuo 17 minutės)

 • Fredis*

  Ir ką išgirdome?
  1. Visuotinis chamiškumas ir susipriešinimas Pilėnų pilyje.
  2. Linijos užbrėžimas ties praeitimi (???)
  3. Įgimtas kaltės jausmas, darboholizmas, nesugebėjimas atsipalaiduoti.
  4. Svajonė – didžiausias cepelinas greitkelyje Kaunas-Vilnius.

  Labai taikliai Rytis I-asis pavadino amerikietišku pastoriumi. Paliko šalį prieš 15 metų ir nešiojasi galvoje sentimentalų jos praeities vaizdą.

  • Genpre

   Man toks ispudis,Fredi, kad puikiai moki konspektuoti ir … tuo tavo sugebejimas Klausyti ir Isgirsti baigiasi. Gaila.

 • Valentinas

  Delfi taip skirsto televizijas:
  Lietuviškos
  Rusiškos
  Užsienio
  Galvoju, ar čia man kelti skandalą ar Landsbergis imsis?
  http://tvprograma.delfi.lt/

  • Genpre

   Nors ir cerez nemagu, bet paspaudziau „i virsu“ ;)

 • nerijus

  TV3 ir Užkalnis rimtai yra supykę ant A.R.:
  http://www.tv3play.lt/play/251237/?autostart=true

  p.s. kažkodėl neatidaro?..

  • nerijau, čia ne pyktis, čia „žiniasklaida“, tuoj turėsianti savo etikos kodeksą, kurį prižiūrės septyni profesionalai. Beje, ačiū už nuorodą, būčiau net nežinojęs, kad pats užkalnis man skyrė dėmesio.

   • nesvarbu

    Įsijungiau nuorodą.Peršokau pora kartų į priekį.Peržiūrėjau pora epizodų po keletą sekundžių. Ir skubiai išjungiau.Net kur apie A.Racą neperklausiau. Užteko pamatyti turinčius versti iš koto bei žiauriai linksmai nuteikti dantų briketus. Dar paklausyti keleto diskusijos momentų „latvių“ kalba.Toks jumoras mums tikrai nereikalingas. Iš esmės tai debiliškiau nei Juokis2010.Pastarieji dar nors yra natūralus produktas, o šitie net tuo negali pasigirti.Primityvus falšas.Beveik įžeidimas ir ne pagarba nors kiek mažiau atbukusiam TV žiūrovui.Kita vertus, tai akivaizdus pavyzdys ką daro pinigų trūkumas, kuomet iš reklamos gautų pinigų vos užtenka skandinavų akcininkams. Ką jau kalbėti apie profesionalius prodiuserius ar humoristinių tekstų autorius… Tačiau gal tai ir į gerą. Dauguma dabartinių 20-30-mečių TV žiūri labai mažai. Jų jau taip lengvai nepriversi pasyviai drybsoti prieš televizoriaus ekraną ir nuoširdžiai juoktis iš „juokingų“ veidų minų ir dantų briketų ar „latvių“ kalbos. Esmė tame, kad tokio amžiaus jauni žmonės orientuoti į interaktyvumą, jie patys nori kurti ir į viešą erdvę teikti savo produktą.Tai rodo įvairiausių socialinių tinklų populiarumas.Taip,kad tokie „humoristai“ yra pasmerkti.Tai išnyks savaime. Reikia tik palaukti. Ir stengtis kuo mažiau nuodytis tokiu humoru.
    Gerbiamas Artūrai, šis primityvus jumoras negali būti naudojamas kaip argumentas prikaišiojant TV3 dėl jos padarytų rimtų etikos pažeidimų. Tam galima rasti ir rimtesnių argumentų.

    • nesvarbu, pirmiausia noriu perspėti, kad tuoj ateis Aidas ir paaiškins tamstai viską apie humorą.

     Antra, nelabai supratau jūsų paskutinio sakinio. Ta prasme su etika čia viskas gerai? 3’10 min, kad nereikėtų ieškoti.

     • Aidas Puklevičius

      Artūrai, deja, paaiškinti apie humorą, o tuo labiau „viską“ yra Sizifo darbas. Geriau apsiriboti Ostapo Benderio paskaita-simultanu Vasiukų „Kartonažininko“ klube „Все зависит от каждого индивидуума в отдельности. Например, вон тот блондинчик в третьем ряду. Положим, он играет хорошо… А вон тот брюнет, допустим, хуже. Что же мы видим, товарищи? Мы видим, что блондин играет хорошо, а брюнет играет плохо. И никакие лекции не изменят этого соотношения сил“ :) Taip ir su humoro jausmu, arba yra, arba, ką padarysi…

     • Aidai, beveik supratau. Tiesa, vienas mažas klausimas liko. kas geriau žaidžia šachmatais, vis dėlto galima nesunkiai išsiaiškinti prie lentos. O kaip išsiaiškinti dėl humoro jausmo? Ar tiesiog reikia priimti jūsiškį kaip etaloną ir su juo lyginti visus kitus? Ta prasme jei man „Žurnalisti“ yra nejuokinga, o Tau – labai, tai vis tiek turiu juoktis?

      Beje, pameni „Antį“, kuri man buvo visiškai nejuokinga, o Tau – labai. Jos niekas nežiūrėjo. Aš spėčiau, kad turbūt todėl, kad daugumai su jūsų humoro jausmu yra „ką padarysi..“ Bet tai, žinoma, visai netrukdo Tau ir toliau galvoti, kad „Antis“, „Žurnalisti“ ir J.Jankevičius yra labai juokingi. Ir Tu būsi teisus. Nes Tau tai juokinga.

     • Aidai, bet, vis dėl to, pagal Jus, ar kažkur yra riba tarp tyčiojimosi ir jumoro? Taigi, patyčios ar jumoras? O gal tai paprasčiausias argumentų trūkumas viešoje diskusijoje? Juk yra toks žmonių tipas, tokius tikrai, manau, pažįstate, kai padaro visišką nesąmonę, tai teisinasi – aš gi juokauju…

 • Sapnas

  Dabartinė žiniasklaida man panaši į strutį, įkišusį galvą į smėlį ir mananti, kad yra saugu. Tenorima išgyventi šią dieną, šią savaitę, šį mėnesį, kelis mėnesius… Kas bus vėliau, nesvarbu. Todėl ir reikalingi tokie rašinėtojai kaip A.Užkalnis, tokie neva gelbėtojai, tam tikro plebso dirgintojai. Gal nors kiek bus leidiniui geriau. Nebus, mielieji, geriau, jei taip elgiatės. Popierinė žiniasklaida yra bankrutavusi. Atrodė, kad gal gelbės internetinė žiniasklaida, pritrauksianti reklamą. Bet tiems, kas gamina programas, nusispjaut į reklamą – jiems svarbiau vartotojų poreikiai. O vartotojai portaluose nenori matyti reklamos. 90 proc. nenori matyti reklamos. Vadinasi, programų kūrėjai kuria mygtukus: paspaudi – ir visai nėra puslapyje reklamos. Lietuvoje tai jau daro tie, kas naudojasi ‘Opera’, užsienyje ir kitos programos taip veikia, ir jos tuoj ateis į Lietuvą. Kam bus reikalingi baneriai? Kvailų reklamos davėjų apgaulei?.. Reklama be apgaulės neįmanoma. Arba be otkato. Iš tuščio skambesio žurnalistikos žiniasklaida neišsilaikys. Beviltiška. Reikšmę turės kokybė. Aš jau įsivaizduoju, kokia bus žiniasklaida po kelerių metų… vaizdas pasibaisėtinas ir aiškus… Bus paniekinta viskas, kas teisinga ir šventa žurnalistikoje. Bet jei tiesiai pasakyčiau: užmėtytumėte akmenimis ir vis tiek nepatikėtumėte. Aš juk Sapnas…

  • Izbliondimas

   Senovės indų posakis:
   Žmonės nevertina tų, kurie daug kalba, nors ir rimtai. Amžinai šniokščianti upė, nors ir duoda naudos, bet nesulaukia jokio dėmesio.

   Mane galėtų statyti prie sienos, – tikrai nepasakyčiau kokia buvo (ar aplamai buvo) reklama interneto portaluose. Kai Jūsų komentarą perskaičiau, pagalvojau, o gal koks asaba ir atsiranda, kuris pamato reklamą.

   O sukaupta patirtis man jau seniai teigia, visa kas žiniasklaidoje – yra netiesa. Kaip ir visa kas yra istorijos vadovėliuose, – taip pat yra ne tiesa.

   Aplamai žmonės keisti padarai, – tiek prisiklauso pagyrų apie save, kai bendraujama į akis, kad net patiki tuom… (o, kad jie matytų ką kalba tie patys kitiems…). O gal tai žavu, – tai ir yra tikras gyvenimas… kaip tas pamenu sakė, va čia jei nuleistų ir visas padangas, jau nesustotume (kai mus vežė į viešbutį Kansas cityje).

   Deja, viskas ne taip. Gyvenimas tikrai žavus. Kiekvienas turi savo patirtį, ir savo muziką, ir savo gyvenimą, ir istorijas, kurioms patiki, nubraukia ašarą, ne vien kai jose graudu, bet kai jose verda tikras gyvenimas, gražus gyvenimas, – tik reikia sugebėti atsiriboti nuo daug ko, pradžioje, žinoma, nuo žiniasklaidos, laisvos rinkos būdu išleistų leidinių, jos muzikos, prekių ir panašiai.

 • Sapnas

  Izbliondimai, atsiriboti nuo žiniasklaidos neįmanoma. Tai pirmoji valdžia. Pabrėžiu – pirmoji valdžia. Nė vienas politikas neturi nė vienos minties, kurios nebūtų žiniasklaidoje. Vienas leidinys turėjo šūkį: ‘Visos jūsų mintys’. Labai teisingas šūkis. Jūs neturite kitų minčių, kurių nėra žiniasklaidoje. Ir politikai, ir aukščiausi valdininkai, ir verslininkai ir paprasti žmonės mąsto tik tomis mintimis, kurios yra žiniasklaidoje. Jeigu jau atvirai ir visiškai kritiškai (nepykite): jūs nemąstote, žiniasklaida už jus mąsto. Ir nuo to, kokia bus žiniasklaida, tokia bus ir šalis, šalies gyvenimas. Deja, taip. Jei netikite manimi, prisiminkite, ką sakė E.Fromas…

  • Izbliondimas

   Sutinku.
   Juk čia didelė atskira tema.
   Visuomet tokiais atvejais prisimename Gebelsą, – ką jis sumąstė ryte, vakare jau taip mąsto visa Tauta.

   Bet mes ją juk norime valdyti, o ne tai, kad kiti ją valdytų. Čia tas yra klausimas.

 • Mokas

  Visgi žvelgiant pragmatiškai, tai Užkalnis daugeliu atvejų teisus, rašydamas tuos savo šedevrus delfyje ir lryte. Bent jau taip atrodo, kai pažvelgi į žmogų ir žmoniją iš šono. Tas mūsų, žmonių, perdėtas tolerantiškumas, trumparegiškumas ir mieguistumas problemas visuomenėje ne tik, kad sukelia, bet leidžia joms tarpti. Deja Užkalnis sprendimo nepasiūlys, kaip ir nepasiūlys Račas. Jie tik reiškia savo nuomonę. Manau sprendimas bus surastas ateityje, o to imsis ne tik politikai, bet ir mokslininkai.

 • Izbliondimas

  Manau gaunasi taip, kad jei tas skerdikas kas būtų išskerdęs narkotikų , žmonių dalių platintojus, vagiliukus, banditukus, – oi koks būtų alesas tuomet. Garantuoju.
  Bet tai, manau, yra neliečiama kasta nei Lietuvoje, nei Vakarų Europoje.
  O kai niekuo dėtus žmones iššžudė, šaltakraujiškai, – reakcija lyg tai tokia, kad va Europa pelkėje, ir bandoma ją išgelbėti nuo išnykimo.
  Štai kas erzina.
  Žiūrėkite, kokie straipsnių apie tą monstrą pavadinimai, – štai kur tragedija. Žmonės mėgaujasi žudiku… kol jų kitas neišskers, matyt.
  O priežastis, manau, Užkalnis visiškai ne tas randa. Priežastis ta, – kad Vakarų Europa laisva narkotikams, žmonių dalių pardavėjams, prostitucijai, gašlybėms, jaunimo tvirkinimui, t.y. visam tam, kam ir sukurta vadinamoji demokratija (kur, manau, su demokratrija nieko bendro neturi, – nes demokratija tai atsakomybė, tai tarnystė kitam… juk, manau ir tautiečiai taip nesiverštų dėl antros pilietybės (Lietuvos), jei ją vos gavus reikėtų pradėti tarnauti Lietuvai, visomis prasmėmis… na čia biškį į šoną paėjau jau…). Kad Vakarų Europa juso laiko žmonėmis, o ne pasiutusiais gyvuliais, su kuriais…
  O Užkalnis tai rutulioja per mėsčionio prizmę, manau. Jis šitai pasakyti juk niekaip negalėtų, – o visas kitoks postringavimas, blefas, niekalas, manau.

 • Sapnas

  Užkalnio mąstymas yra moteriškas. Kaip mąsto moterys? Smulkiomis detalėmis. Jos neapima visumos, jos gyvena detalėmis, ir tam tikra prasme tai jų laimė. Taip pat Užkalnis. Todėl jam tikrai sekasi rašyti kelionių apybraižas: tam reikia atidumo detalėms, smulkioms detalėms. Moterims taip pat sekasi rašyti kelionių apybraižas. Kuo daugiau išskirtinių detalių pastebi, tuo gražiau, įdomiau. Moteriškas mąstymas. Vyrai mąsto kitaip: kryptis, taikinys, visuma… Dabar daug yra moteriškų vyrų, ir jie visi kaip moterys tolerastai… :-))

  • suomis

   Čia tai gerai pataikei. Super.

  • Valentinas

   Mano subjektyvia nuomone, šis Sapno komentaras yra akivaizdus Račo nerašytų taisyklių pažeidimas. Įdomu, ar Račas laikysis savo principų tuomet kai nukentėjęs yra Užkalnis?

   • mielas Valentinai, kadangi tai yra tamstos subjektyvi nuomonė, kuri visiškai nesutampa su mano subjektyviai nuomone, tai, kas tamstai ar kokiam A.Užkalniui akivaizdu, visiškai nėra akivaizdu man. Todėl tai, kas įdomu tamstai, tėra tik tamstos subjektyvios nuomonės ir didesnių nei mano suvokimo ribų padarinys, kuris neturi jokios įtakos šio tinklaraščioo rašytų ir nerašytų taisyklių taikymui.

    Ta pati taisyklė galioja ir mano principams, apie kuriuos tamsta tikriausiai taip pat turite savo subjektyvią nuomonę. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad ta tamstos nuomonė kiek nors atitinka realybę. Lygiai taip pat, pavyzdžiui, kaip A.Užkalnio pasamprotavimai apie tai, kad viena iš Norvegijos tragedijos priežasčių yra europiečių tingėjimas gimdyti vaikus ir emigrantų nekontroliuojamas „veisimasis“. Net jei kai kam, pavyzdžiui, tamstai tai gali atrodyti tiesa, tai nebūtinai tampa tiesa ir man.

    Todėl mano draugiškas patarimas tamstai būtų toks: galite nevaržomai reikšti savo subjektyvią nuomonę visais klausimais, įskaitant ir mano principus bei šukuoseną, galite kartu su A.Užkalniu juoktis iš jo „humoro“ tačiau nereikėtų savo subjektyvios nuomonės ir savo humoro jausmo pristatyti kaip etalono, kuriuo ir visi kiti turėtų vadovautis.

    Įsikalkite vieną kartą į galvą, kad iš tiesų tai tamsta nė velnio nežinote nei apie mano principus, nei apie mano vertybes. Kaip ir aš nė velnio neišmanau apie jūsiškes. Todėl ir nemokau tamstos, ką turėtumėte vienu ar kitu atveju daryti.

    • Valentinas

     Mielas Artūrai,
     Tikrai nesuprantu kodėl iššaukiau tokį pykčio pliūpsnį (spėju, kad esate susinervijęs dėl šios dienos Užkalnio straipsnio, kuriame jis jus pavadino neadekvačiu). Aš visiškai nebandžiau spėlioti apie jūsų principus. Aš juos perskaičiau taisyklėse:
     „O taisyklės labai paprastos – niekuo nepagrįsti teiginiai yra vertinami kaip melas, todėl jiems čia ne vieta.
     Asmeniniai įžeidinėjimai čia netoleruojami.
     Lygiai taip pat kaip netoleruojamos medicininės diagnozės, pateikiamos žmonių, neturinčių reikiamo išsilavinimo.
     Apie seksą ir lytiškumą galima pasisakyti pas kantą.“
     Kadangi sapno komentaras pažeidžia kelias čia nurodytas taisykles (asmeniniai įžeidinėjimai, niekuo nepagrįsti teiginiai) tai aš tikėjausi iš jūsų padėkojimo, kad atkreipiau į nedorėlį dėmesį. Deja, kaip matau šios taisyklės galioja su išimtimis – įžeidinėti ir meluoti apie Užkalnį ir apie moteris apskritai čia galima. Ačiū, kad paaiškinote situaciją.
     p.s. beje, iš jūsų komentaro matosi, kad vis dar klaidžiojate interpretacijų džiunglėse :
     „Lygiai taip pat, pavyzdžiui, kaip A.Užkalnio pasamprotavimai apie tai, kad viena iš Norvegijos tragedijos priežasčių yra europiečių tingėjimas gimdyti vaikus ir emigrantų nekontroliuojamas “veisimasis”.“
     Nepabijosiu šito pavadinti „kliedesiu“, bet ne medicinine prasme (ne deliras), o bendražmogiškąja, daugumai suprantama prasme. Manau, kad viešojoje erdvėje išstatote save pajuokai. Kažin ar prezidentė nesigaili delegavus jus į LRT tarybą…

     • Pateiktinas taisyklių pakeitimo projektas svarstymui XP-1:
      1) niekuo nepagrįsti apie tinklaraščio autorių teiginiai yra vertinami kaip melas, todėl jiems čia ne vieta.
      2) Asmeniniai tinklaraščio autoriaus įžeidinėjimai čia netoleruojami.
      3) Netoleruojamos medicininės diagnozės, kuriomis nustatinėjama tinklaraščio autoriaus sveikatos būklė, pateikiamos žmonių, neturinčių reikiamo išsilavinimo.

      Galime priimti bendru sutarimu? :) Ar reikia balsavimo?

     • Tomai, manau Valentinas pritaria, o tai reiškia, kad jau turite daugumą balsų. Nes Valentino balsas yra vertesnis už 100 kitų, ne tokių protingų komentatorių balsų.

     • mielas Valentinai, kuo toliau, tuo labiau man tamsta patinkate ir kuo toliau, tuo labiau, mano subjektyvia nuomone, darotės panašus į A.Užkalnį.

      Nepaisant to, bandau tamstai paaiškinti tai, ko, mano subjektyvia nuomone, nesuprantate: nuomonė nėra teiginys, todėl nuomonė gali tačiau neprivalo būti pagrįsta faktais. Pavzydžiui, tamstai atrodo, kad žinote mano principus ir remdamasis tuo „žinojimu“, tamsta klausiate, ar aš laikausi savo principų. Bet, kaip jau anksčiau bandžiau paaiškinti, tamstos „žinojimas“ tėra tamstos subjektyvi nuomonė, tad ir klausimas tampa visiškai beverčiu, nes klausiate ar aš elgsiuosi, pagal tamstso įsivaizduojamus mano principus.

      Sapno komentare neįžvelgiau jokių asmeninių įžeidinėjimų. Mano nuomone, ten reiškiamas subjektyvus požiūris, kuris, kaip jau sakiau, gali, bet neprivalo būti pagrįstas konkrečiais teiginiais. Kad geriaus suprastumėte pateiksiu tokį pavyzdį: jei parašyčiau, kad remiantis tamstos šiame tinklaraštyje reiškiama nuomone, man atrodo, kad esate didelis V.Adamkaus politikos ir A.Užkalnio humoristinio talento gerbėjas, neturintis aiškių vertybinių nuostatų ir manantis, kad esate protingesnis ir dėl to vertingesnis nei dauguma komentuojančiųjų šiame tinklaraštyje, tai būtų tik mano subjektyvi nuomonė. Bet jei parašyčiau, kad esate daunas, savaitaitgaliais vaikščiojantis po Vingio parką ir demonstruojantis mažoms mergaitėms savo užpakalį, nes tai tamstai atrodo labai juokinga ir dar šalia įdėčiau kokio asilo nuotrauką, tai jau nebebūtų subjektyvi nuomonė. Nors tamstai ir A.Užkalniui galbūt taip ir galėtų atrodyti.

      Kalbant apie „kliedesius“ ir „išstatymą save pajuokai“ – nesiginčysiu, nes jau esu sakęs, kad mūsų suvokimo ribos skiriasi.

      O paskutinė tamstos pastaba apie prezidentę ir LRT taryba man labai patiko. Ji puikiai vainikuoja visą tamstos mąstymo logiką ir labai primena kai kurių „žurnalistų“ darbo metodus. Nes visiškai nebereikia jokių faktų, jokių argumentų, pakanka tik klausimo.

      Pavyzdžiui, jei tamsta būtumėte (ar esate vedęs), lygiai taip pat „argumentuotai“ galėčiau paklausti: atsižvelgiant į tuos „kliedesius, kuriuos čia surašėte ir tą didybės sindromą, kuris prasimuša bene kiekviename tamstos komentare, kažin ar tamstos žmona nesigali už jūsų ištekėjusi.

     • Rytis I

      Nepritariu. Ne tankas, čia kartais reikia ir muses nuo kotletų atskirt.

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Šį kartą mane nuvylėte. Sapno komentare išreikšta ne „nuomonė“, o šovinistinis požiūris į moteris. Moterys, anot jo, kažkokiomis prigimtinėmis savybėmis yra prastesnės: „Kaip mąsto moterys? Smulkiomis detalėmis. Jos neapima visumos, jos gyvena detalėmis, ir tam tikra prasme tai jų laimė.“ Jei Sapnas būtų apsiribojęs tik šiuo sakiniu, net neabejoju, kad toks teisuolis profesionalas kaip jūs, būtumėte pasipiktinęs ir ištrynęs. Tačiau Sapno laimei išjuokęs moterų nepilnavertiškus sugebėjimus mąstyti, jis prie šio įžeidimo pririšo įžeidimą Užkalniui taip užsidirbdamas jūsų indulgenciją.
      Dėl mano paskutinės pastabos: jūsų komentaras puikiai vaizduoja nesugebėjimą adekvačiai pamatyti situaciją. Aš pateikiau aibę faktų ir argumentų – jūsų neadekvati reakcija į Užkalnį, į jo rašinius, jūsų sugebėjimas interpretuoti ir pamatyti tai ką norite pamatyti, o ne tai kas parašyta, jūsų įniršis ir viešas išsistatymas pajuokai. Nejaugi galvojate, kad prezidentei maža faktų ir argumentų bent jau apmąstyti jūsų elgesį? Tada labai blogai galvojate apie Grybauskaitę.

     • mielas Valentinai, atsiprašau, jei kažko iš manęs tikėjotes ir dabar dėl nežinomų priežasčių jaučiatės nusivylęs. Kiek pamenu, nieko tamstai nesu žadėjęs, tad dėl nieko nesigailiu.

      Bet tamstos bukas užsispyrimas ir nenoras – nenoriu galvoti, kad nesugebėjimas – išgirsti, kas yra sakoma, mane stebina. Tamstos interpretuojami Sapno teiginiai apie moteris yra tikrų tikriausias kliedesių pavyzdys ir bandymas prikergti kitiems savo pasaulio suvokimą. Genijus labai puikiai tamstai tai paiškino, tad ilgiau prie to nesustosiu. Gal tik pridursiu, kad sugebėjimas mąstyti smulkiomis detalėmis bent jau mano nuomone, priešngai nei tamstos, visiškai nėra nepilnavertiškumas. Ir tik visiškam beždžionėlei (tai nėra joks įžeidimas, tik geras „humoras“, tamsta sakėte) gali pasirodyti, kad taip įžeidžiamos moterys.

      Tai, ką tamsta vadinate „faktais ir argumentais“ labai gerai parodo, kad tamstos santykis su realybe yra gerokai iškreiptas, o gal net visiškai neegzistuoja. Tai yra, gali būti, kad tamsta gyvenate savo neeilinių sugebėjimų suvokti ir inetrpretuoti pagalba susikurtame pasaulyje. Nes mano „neadekvati reakcija“ ir tamstos aiškinimai, kad matau, tai, ką noriu matyti, nėra nei faktai. Tai tamstos vaizduotės padarinys arba, kalbant paprasčiau, tamstos subjektyvi nuomonė, turinti tokią pat vertę kaip ir manoji.

      Pagrindinis skirtumas tarp mūsų yra tas, kad aš savo nuomonę aiškiai įvardiju kaip nuomonę, o tamsta savąją pateikiate kaip „faktą“. Mano subjektyvia nuomone, tai rodo, kad turite rimtų sveikatos sutrikimų, tai yra, aiškiai šlubuoja tamstos gebėjimas atskirti tai, kas tikra, o kas – tik tamstos vaizduotės padarinys.

      Paskutinis šio komentaro sakinys, kai klausiate manęs, ar tai, ką išgalvojote gali prezidentei tapti pagrindu svarstyti mano darbą ir dar kartą pateikiate „faktą“ kaip aš galvoju apie prezidentę, mano labai subjektyvia nuomone, akivaizdžiai parodo, kad net nebandėte (arba iš tiesų nesugebate) perskaityti mano ankstesnio komentaro tamstai. Abiem atvejais man atrodo, kad tamstai reikia skubios ir rimtos pagalbos. Aš, deja, jos negaliu suteikti. Atsiprašau, jei dar kartą nuvyliau.

      Toliau apie suvokimo ir interpretavimo ribas su tamsta nebediskutuosiu. Nematau prasmės. Kaip ir diskutuoti apie ką nors su A.Užkalniu. Jūs abu šia prasme stebėtinai panašūs.

     • Genijus

      Valentinai, jūs truputėlį pasiklydote tarp „šovinistinio požiūrio“, realių vyrų ir moterų skirtumų ir „politinio korektiškumo“, kuris, bent man, yra bene didžiausias keiksmažodis, vedantis Europą į pražūtį.
      Sapno komentaras yra tiesiog teisybė. Ir niekas pasaulyje neįrodys, kad yra kitaip, nes yra taip, kaip yra.
      Tik va kodėl tame reikia įžvelgti, kad moterys yra prastesnės? Jos tiesiog kitokios nei vyrai. Ir smarkiai kitokios. Kartais netgi atrodom kaip iš skirtingų pasaulių. Esat vedęs, turėtumėt žinoti :)
      Neigti per daug tūkstantmečių skirtingai besiformavusių smegenų skirtumus yra tik tas suš. politinis korektiškumas.
      Man, pvz., niekas neįrodys (kalbant apibendrintai), kad gėjus – tai normalu, kad moterys geriau vairuoja už vyrus ar kad juodaodžiai yra protingesni už baltaodžius. Bet aš visiškai nenoriu pasakyti, kad aš gėjų nemėgstu ar neigiu jų teises, kad atskirai paimta moteris negali šimtą kartų geriau vairuoti už mane (na, už Šumacherį gal ir ne :) ir kad nėra juodaodžių akademikų, protingesnių už mane tūkstantį kartų.

     • Valentinas

      Genijau, ar teisingai supratau, kad tavo nuomone Račas nenutrynė Sapno komentaro todėl, kad jis pritaria Sapno nuomonei, jog moterys neapima visumos ir gyvena detalėmis?

     • Genijus

      Kodėl A. Račas nenutrynė komentaro, aš negaliu atsakyti. Gal nebūtinai pritaria nuomonei, o pritaria teisei turėti tokią nuomonę. Reiktų klausti jo.
      O apie moterų koncentravimąsi į detales yra net anekdotai kuriami (o juose dalis teisybės visada yra). Tiesa, jų tematika dažnai vadinama „moteriška logika“.
      Pvz., jūs laimite Vikingų loto 16 mln litų, bėgate pas žmoną, jūsų mintyse visuma (ilgas ir linksmas gyvenimas, išmokslinti vaikai, aprūpinta senatvė, namas prie jūros, atostogos kur tik panorėsit, nuosavas verslas ir pan.) Įpuolat pro duris, džiaugsmingai išrėkiat naujieną, o žmona tuo metu gan šaltai žiūri į jus ir sako: – Kiek kartų tavęs prašiau nelipti purvinais batais ant kilimo??? :)

     • Andrius

      …matyt Valentukas turi kokį nepilnavertiškumo kompleksą – tiesiog intensyviai ieško bet kokios dingsties pasirodyti esąs „protingesnis už oponentą“… ir tas maksimalistinis kategoriškumas, nė nebandant abejoti „savo tiesa“, byloja apie tai, kad, veikiausiai Valentukas yra arba labai jaunas, arba – labai durnas (ne medicinine prasme, o prigimtine – taisyklės nepažeistos)…
      … „Sapno“ komentare neįžvelgiau nieko įžeidžiančio moterims – te pabrėžta, kad jos kitokios ir tiek… Skaitant tą komentarą „valentiniškai“, galima būtų jame, lygiai taip pat, „įžvelgti“ ir įžeidimą vyriškai lyčiai – neva „vyrai – nesugebantys įžvelgti smulkmenų“ – kitaip tariant – „žiopliai iš prigimties“ :)…

      P.s. Gal ir keista būtų, kalbant apie prigimtinius lyčių skirtumus, matyti tokias „diskriminacijos įžvalgas“ pasisakymuose asmens, kuris šiap jau nemato nieko blogo kitų, visuomenėje žinomų veikėjų, viešose žmonijos atstovų „kokybės pagal rasinius požymius“ palyginimuose , bet… – priimant domėn, kad tos „įžvalgos“, galimai, gal dar nesuberendusio asmens, viso labo, tik ieškančio ieškančio progų „pasireikšminti“ – nieko keisto…

     • Valentinas

      Mieli Artūrai ir Andriau,
      Keista kreiptis į abi šias personas kartu, nes Andrius seniai žinomas kaip neadekvatus nevykėlis, o Račą iki šiol laikiau adekvačiu, nepaisant jo keistų susipykimų su Užkalniu. Jūs abu teigiate, kad Sapno teiginy yra ne įžeidžiantis. Ką gi skaitome iš naujo Sapną:
      „Kaip mąsto moterys? Smulkiomis detalėmis. Jos neapima visumos, jos gyvena detalėmis, ir tam tikra prasme tai jų laimė.“
      Čia reikia atkreipti dėmesį į du dalykus. Teiginys, kad moterys neapima visumos yra:
      1. Nei mokslinis, nei kitaip visuotinai pripažintas faktas. Jis neišreikštas kaip nuomonė. Nuomonė būtų jei Sapnas sakytų „Aš manau, kad moterys neapima visumos“ arba, „Iš tų moterų su kuriomis teko bendrauti padariau išvadą, kad jos neapima visumos“. Tačiau Sapnas šį teiginį pateikia kaip visuotinai pripažintą faktą. Lygiai tokią pačią prasmę turėtų tokie teiginiai: „Kaip mąsto žydai? Žydai mąsto pinigais, jie nemąsto žmogiškomis kategorijomis“; arba „Kaip mąsto juodaodžiai? Juodaodžiai nekenčia baltųjų ir mąsto, kad baltieji jiems privalo kompensuoti žalą už vergiją ir kolonizaciją“.
      2. Teiginys, kad moterys „neapima visumos“ be to, kad yra nemokslinis ir neteisingas, jis dar yra ir žeminantis. Moterys pateikiamos kaip mąstymo invalidės, nesugebančios tinkamai atlikti kai kurių mąstymo funkcijų. Beje, priešingas teiginys, kad vyrai apima visumą, bet nemato detalių būtų lygiai toks pat neklaidingas ir žeminantis.
      Normali vakarietiška praktika neleidžia daryti visuotinius apibendrimus apie kokią nors grupę žmonių ypač žeminančiame kontekste. Ironiška, kad Račas (nors ir klaidingai) iki šiol užsipuldavo Užkalnį dėl nekorektiškų tekstų (apie kaištį Račo smegenyse atsiradantį skaitant Užkalnį šį kartą nerašysiu nieko). Tačiau, kai nekorektiškas, moteris žeminantis komentaras buvo sujungtas su užsipuolimu prieš Užkalnį, Račas pamiršo savo principus, savo pačio surašytas nerašytas taisykles ir lieja pagiežą ant Valentino, kurio vienintelis tikslas buvo suteikti Račui šansą būti teisingam: nors ir kaip nemėgsta Užkalnio, bet teisybė svarbiau. Taigi, akyse vyksta Račo degradacija ir neaišku ar ji sustos. Kreipiuosi į Račo kolegas, gimines šeimą – būkite geri, paprotinkite šį gerą, nuoširdų ir Lietuvai labai reikalingą žmogų, kad jis atsipeikėtų, prasiblaivytų ir pamatytų kokie juokingi ir apgailėtini atrodo jo pykčiai su Užkalniu. Paprotinkite kol dar nevėlu!
      p.s. kai įsivaizduoju kaip Užkalnis su Valatka žvengia iš Račo skaitydami jo taškymusis, ima siutas.

     • Fredis*

      Valentinai, gali būti viskas daug paprasčiau. Mano versija tokia: profesionalus teisuolis (terminas paaiškinamas taip: savo veiklą ir raišką grindžiantis žiniomis ir gebėjimais žmogus, kuriam teisuoliškumas teikia materialinį aprūpinimą ir moralinį pasitenkinimą) nepakankamai specializavosi lyčių lygybės klausimais. Viena tinklaraščio taisyklių: seksualumo ir lyčių klausimais galite diskutuoti kitur.
      P.S. Visada labai malonu, kai virš vieno teisuolio sužiba dar ryškesnė profesionalaus teisuolio žvaigždė. Tokiu būdu pasitikrinamos intelektualinės galios ir moralės kokybė, tik teisuolių tarpusavio varžytuvėse gali tobulėti visuomenė.
      Be jokios abejonės, Tau, Valentinai – nykštys į viršų.

     • Andrius

      …Jei leisi paklausti Valentuk – o pačio teiginys, kad „Andrius seniai žinomas kaip neadekvatus nevykėlis“ – yra „mokslinis“, ar kitaip „visuotinai pripažintas faktas“ ?… Lygiai kaip ir visos kitos tavo pamokslaujančios „pezalionės“ nutaisus rimtą, kiek įsižeidusią, miną, stovint „trečioje Kisos Vorobjaninovo pozicijoje“… Kitaip tariant, vieniems taikai vienokias „taisykles“, sau – kitas… bet tiek tos…
      … dabar dar kartą apie Sapno komentarą – kas, būtent, tave (galimai panele Julija) ten žeidžia ? – kurioj vietoj „Sapnas“ teigia, kad koncentruotis į detales reiškia „negebėti mąstyti“, arba „nemąstyti apskritai“ ?… Kad moterys ir vyrai mąsto skirtingai žinoma dar antikos laikų – bet tai nereiškia, kad vieni, ar kiti tai daro „blogiau“, ar „geriau“… Tiesiog – kitaip… ką ir norėjo pasakyti „Sapnas“… Gal feministę panelę Juliją „Valentinaitę“ žeidžia ir tas faktas, kad vyrai turi kai ką tokio ko neturi ji ? – na tai medicina jau pakankamai pažengusi – gali panelytei ir „prisiūti“… jei tik panorės ir jausis dėl to „mažiau įžeista“…
      … O kalbant apie tamstos pavyzdžius su žydais ir juodaodžiais, tai jie absoliučiai netinkami kaip neadekvatūs – tiek pinigų pervertinimas, tiek antisimpatija kitai rasei yra visuotinai pripažistama kaip neigiami bruožai – todėl tokių bruožų priskyrimas kuriai nors žmonių grupei yra elementariai žeminantis… Ir nereikia bandyti „pritempinėti“ savo kvailos nuomonės prie visuomenės vienareikšmiškai vertinamų reiškinių ir net prie „Prezidentės nuomonės“… Jei jau panelytei norisi pavyzdžiu, šiuo atveju, būtent su žydais ir juodaodžiais, tai jie galėtu būti sekančiais – dauguma žydų yra kitokio tikėjimo nei „Romos katalikai“ (ne blogesnio, ar geresnio – tiesiog kitokio )… arba – juodaodžiai, skirtingai nuo mūsų, yra tamsios odos spalvos (ne blogesnės ir negeresnės už šviesią – tiesiog kitos)

      P.s. Gebiamas „Fredi“ (ne Merkuris ?) – jau kažkelintu tamstos komentaru pastebiu patį labai meiliai sukiojantis apie „Valentino“ užpakalį – tiesiog jaučiu pareigą įspėti tamstą, kad, galimai, po „Valentino“ kauke slepiasi miela moteris vardu Julija… – norėčiau Jūs apsaugoti nuo galimo nusivylimo „pakabinus“ asmenį, galimai, apgaulingai besidangstanti kita lytimi… kol dar neįbedėt jam savo „nykščiu į viršu“…

  • Fredis*

   Sapnas Užkalnį labai tiesiogiai, tiesmukiškai prilygino Prezidentei.
   Vien dėl šios aplinkybės komentaras turėjo būti likviduotas.
   Valentinas visą laiką yra teisus.

  • nerijus

   Sapno komentaras dar kartą parodo, kad ir Valentinas, galimai, yra Julija :)
   Iš ko galima spręsti?..Atkreipkite dėmesį į Valentino rašliavų turinį ir suprasite.

 • zeroground

  priėjęs tolerastas pasakytų: Sapnas yra seksistas ir mizoginas, maskulinistas ir antifeministas… :-)

  • Fredis*

   „tolerastas“ skamba panašiai kaip „amerikososas“.
   Visada labai įtariai žiūriu į taip kalbančius, sisgėdęs nerijus kažkur nėrė ir nunėrė…
   Andrius U. iš UK pademonstarvo kaip galima vaizdžiai kalbėti, kokių neribotų galimybių yra mūsų kalba, beveik Jonas Jablonskis: – toleruokliai, pakantukai, profesionalūs teisuoliai. Ir tai tik pradžia.

   • Rytis I

    Negalima ištrinti. Kalba praras naujadarą – „moterys tolerastai“. Mūsų anūkai mums šito neatleis.

   • zeroground

    saviplakos, tolerantišiai, iškentuoliai.

 • Galius

  Užkalnis rašo žaismingai, bet grubiai. Pats tekstas provokuojantis (to ir siekiama) vietomis atgrasus ir kontrproduktyvus. Tačiau šia tema kalbančių ir rašančių užtildyti jau nebepavyks, kad ir kokiu represiniu priemonių imtusi politkorektiškoji Europa. Galima dar pabandyti užgniaušti, tačiau tuo tik padidinsime slėgį, o jam pasiekus ir viršijus kritinę ribą pasekmės nepatiks niekam. Kaip bekalbėtumėm apie emigraciją ir ypač musulmonišką – teigiamai, neigiamai, korektiškai ar nelabai – užsimerkti ir nematyti realaus (o ne laukiamo, ar norimo) efekto priimančioje visuomenėje nepatarčiau. Praktikoje susiliejimas/integracija vyksta deja ne vien tik papildymo ar kokteilio (maišymosi) budu, bet ir – pavadinkim tai sąlygiškai: teritorijos atidavimo užgrobimo būdu, o tai jau išaukia naturalią intuityvią rezistenciją – pvz čia yra daug, praslydo jų ir žudiko Breiviko byloje, apstu jų visur Europoje – štai keletas – galėjau (daug šimtų metų) matomai nešioti ant kaklo savo tikėjimo simbolį kryžių – dabar jau nebegaliu, zmogus su uždengtu veidu mano šalyje buvo netoleruojamas nes tai reiškė, kad jis turi blogų ketinimų – dabar jau liepė toleruoti, galėjau pasveikinti mokyklos mokytoją su šv. kalėdom, dabar jau nebe, galėjau Osle nueiti į pliažą, dabar jau ne, nes staiga tai kažką pradėjo ižeidinėti ir t.t. ir panašiai (patikėkit čia dar ne patys ektrimaliausi pvz) – taigi aš pradėjau keistis, kad ta naujai įsiliejusi kultūra jaustusi kuo patogiau ir ne duok dievę neįsižeistų – dinamika yra tokia (juk vietiniams, kas logiškai suprantama, iš principo nesvarbu, kad ir atvykeliai turi neišvengiamai keistis), tik kartais vietiniai besikeisdami pristinga lankstumo ir lūžta, tada būna TRIOKŠT – dažnai po to pasigirsta Triokšt ir iš kitos pusės – va čia ir yra problema apie kurią reikia kalbėti ir spręsti. beje visi mano pvz. nėra nei socialiniai nei ekonominiai, o juk dar yra ir šios problemos, kurios tą TRIOKŠT daro dar baisesnį.

  • Trakimas

   Prisiminkime,kad net keli žemynai-Amerika,Afrika,Australija-buvo ,o ir yra „užgrobti“ baltųjų:)Vietiniams dėl to iškilo nepaprastai didelių problemų.Vietiniai gyventojai po baltųjų okupacijos nyksta.Baltieji pasitraukė tik iš Afrikos-ir tai ne visur.Todėl šnekos,kad musulmonai okupuoja Europą yra juokingos ir laužtos iš piršto:)Tai-tam tikrų sluoksnių propaganda ir ne daugiau:)Manau,kad afrikiečiai,amerikiečiai ir australiečiai turi daugiau pagrindo nekęsti baltųjų,kurie jų teritorijas yra okupavę jau šimtmečius ir vykdo atvirą vietinių genocidą:)Ne tik Lietuva nori būti „nepriklausoma“ nei nuo USA,nei nuo Rusijos.Aborigenai taip pat trokšta nepriklausomybės,kad ir kiek kainuotų baltųjų atvežtas „komfortas“:)

  • Trakimas

   Todėl „Galius“ mano galįs išskirti žmones religiniu pagrindu-štai kažkam gali trukdyti kryžius ant kaklo ar burka ant galvos:)Taip jis jau pozicionuoja auditoriją ir žioplius.O kodėl neskirsto pagal rolexus ant riešo ir kinietiškus laikrodukus po dolerį už štuką?:)Nes ne tam jis pasamdytas.Jo (Galiaus) ir jo bosų interesas yra žmones supozicionuoti pagal ideologiją-„tikėjimą“,tačiau ne pagal realias ekonomines,socialines,finansines galimybes.Alkaną publiką reikia supjūdyti,kad ši nematytų tikros savo padėties.Į bažnyčia tik nedidelė dalelė piliečių retkarčiais nueina sekmadieniais.Tačiau kiekvienas žmogus kiekvieną dieną nori valgyti:)

 • Mokas

  Trakimai,
  Mes, baltieji, iš prigimties buvome ypatingai smalsūs ir nerimastingi, o mūsų kultūrinė ekspansija rėmėsi būtent prigimtiniu žmogaus smalsumu. Mes užkariavome pasaulį ne todėl, kad esame blogi, o todėl, kad tokia mūsų prigimtis ir vyravęs tuometinis kultūrinis, socialinis renesansas, siekęs pažinti pasaulį. Kultūrų atstovai, kurie buvo sunaikinti ar atsidūrė ties išnykimo riba, buvo ne kas kita, o bendrijos, nepadariusios pažangos bei nepateisinusios lūkesčių, jos buvo primityvios ir neatsilaikė baltųjų ekspansijai. Šiuo metu vyksta „prarastų teritorijų“ arba pozicijų atkariavęs ir pralaimintys yra „baltieji“ arba vakarų civilizacijos atstovai. Na o skaitant Užkalnio straipsnius randamoje jo nuomonę kodėl gi mes esame tie pralaimintys: moterys gimdo mažiau vaikų, tapome profesionaliais tolerastas (ar panašiai) ir užmerkėme akis į nevaldomos imigracijos sukeliamas problemas. O štai mano nuomonė yra tokia, kad visa tai galiausiai veda link gero. Labai gaila, kad ir ateityje atsiras tokių norvegų, tačiau visuomenė turės išmokti savo pamokas ir tobulėti. Jeigu mums užtektų drąsos pažvelgti į save iš šono ir suprasti, kad esame tik gyvūnai knibždantys žemėje ir kariaujantys už vietą po saule, taptume daug daug tobulesni ir protingesni.

  • Trakimas

   Ak taip:)kažkokie „jūs“ jau iš prigimties turite geresnių savybių,nei „kiti“.:)Suprantu.Į kiekvieną gyvą padarą gamta įdeda tą „geriausio instinktą“,kad padaras galėtų kovoti už išlikimą:)

   • Trakimas

    Tačiau „kovoti“ reikia ne žodžiais,o darbais.Imkite ir emigruokite masiškai į Jungtinius Arabų Emiratus.:)Ten dauginkitės ir skleiskite krikščionybę.Kodėl nenorite?Jei žmogus atvyko į Europą ir čia plaudamas WC įsitvirtino,tai padarykite tą patį musulmonų krašte.Parodykit pavyzdį.Geriausia gynyba yra puolimas.

    • suomis

     O ką, jūs Trakimai, manote, kad taip nebus? Bus. Ir kas privers? Jos didenybė – Baimė (MIRTIES BAIMĖ), savisaugos instinktas (aišku jeigu jis dar nepranykęs). Ir bus taip: arba žudysi TU, arba žudys TAVE. Rinktis – TAU. Ir trečio pasirinkimo nebus. Taip buvo, prieš tūkstantį metų, taip bus po tūkstančio metų. Žiauru, bet teisinga. Išlieka stipriausi, geriausi, protingiausi, sugebantys bendradarbiauti ir t.t, ir t.t. Nieko naujo ant šio svieto.

     • Trakimas

      Aš juk ne apie žudymus kalbu:)Kodėl Tamstai tuoj pat kyla noras žudyti:)?Aš kalbu apie tokių ,kaip Tamsta krikščionių kontrpriemones,analogiškas musulmonų imigracijai:)Keliaukite į tuos kraštus ir diekite ten krikščioniškas vertybes;)Tai jums turėtų suteikti pasitenkinimą.

     • suomis

      Labai klystate – aš ne krikščionis. :) Ir, taip pat, ne apie žudymą o apie gyvenimo dėsnius, kurie yra pastovūs ir universalūs, ir nuo kurių niekur nepabėgsi. Taip pat, aš už racionalumą, kuris, per amžių amžius, mūsų protėvių, buvo alfa ir omega. Mes, nesenai, atitrūkę nuo žemės, nebesugebame tiesai pažvelgti į akis, vaizduojame „šikančius katinus“ ir įsivaizduojame eantys patys, patys. O iš tikro, – tik blusinėjamės. :/

     • Trakimas

      Tuomet apgailestauju dėl to,kad Tamsta suomi,neadekvačiai suvoki ir priimi „gyvenimo dėsnius“.:)Nežinau,kas Jūsų protėviai,kur jūsų žemė ir t.t.Manau,kad tiesiog bandote „gyvenimo dėsnius “ pritempti prie širdžiai mielos ir kišenei labai naudingos „ideologijos“.:)Ar ne?:)Prisipažinkite-ir Tamstai palengvės.Krikščionys dėl to turi nuodėmių atleidimo institutą,o Tamsta juk-ne krikščionis?

     • suomis

      Kad neturiu, KĄ prisipažinti. Cha. Na, kad Jūs komunistas, tai ir taip aišku. Aš, matai esu iš valstiečių(„deriovnia“ taip sakant), tai esu pats sau (nepriklausau nei bolševikams, nei monarchistams, anarchistams, nei krikščionims ar masonams). Ir ant visų ideologijų BBD. Iš visų ideologijų, man priimtiniausia tik Kapitono, ant laivo, arba Šerifo, mažame Teksaso miestelyje. Ko ir Lietuvai linkėčiau. :)

     • Trakimas

      Na taip:) Didikų palikuonį išvadinti komunistu,gali tik valstietis-mužikas.Tačiau gali būti,kad jau genuose turiu įprogramuotą rūpestį savo žeme-Lietuva,rūpestį visais mužikais suomiais ir valentinais.:)

     • suomis

      How, how, how, kaip man patinka „aristokratai“ o ypatinagai „lenkiškos“ kilmės. :DDDDDDD Papasakočiau, aš Jums savo giminės istoriją, bet man SAVO laiko gaila. Bet patikėkit… šis Pasaulis yra labai idomus. Jo, vienareikšmiškai nenusakysi. :DDDD Gal būt dėl to esu „linksmų plaučių“. Įdomūs, jūs žmonės: – ir apsiskaitę, ir išsimokslinę, gabūs, protingi, žodžiu eruditai. Bet 4+4, Jums gaunasi, didelė „matieka“. Nesuprantu. Gal būt MIESTAS, savo duoklę pasiima. Itariu, kad žmogus, mieste, KVAILĖJA.

    • Mokas

     Trakimai,
     Puolimas nėra geriausia gynyba šiuo atveju. Kodėl? Todėl, kad Vakarų civilizacija šiuo klausimu pernelyg išsisėmusi. Jai belieka pasistengti priimti teisingus sprendimus ir augti bei tobulėti išlaikant senąsias vertybes ir kultūrą (jeigu to norima ir apskritai jei tai įmanoma).
     Dabar dar grįšiu prie Vakarų civilizacijos praėjusiais šimtmečiais demonstruoto pranašumo. Ar galime vadinti Afrikos, P. ir Š. Amerikų, Azijos visuomenes, gyvavusias, pavyzdžiui atradimų ir Viktorijos amžiais, primityviomis? Manau, kad ne. Jas galime vadinti atsilikusiomis. Kažkas nutiko, kad jos sustabarėjo tiek, kad progresas buvo labai minimalus, o Europinis renesansas ir pramonės revoliucija leido Vakarų civilizacijai žengti milžiniškus žingsnius į priekį. Toliau buvo labai paprastas dalykas gyvūnijos pasaulyje: „kas stipresnis, tas teisesnis“, t.y. mes, baltieji, suvalgėme likusiuosius. Ir štai dabar mes gyvename jau kitokiame pasaulyje. Globalizacija mums atvėrė ir galimybes, bet sukūrė ir grėsmių. Viso to pasekmes mes dabar stebime per žinias.

   • Valentinas

    Trakimai ir Suomi, nesipykite, jūs vienoje komandoje kartu su nerijumi.

 • Trakimas

  Taigi,užviršuojant ,reikia pasakyti ,kad Vakarų vertybės-tolerancija,pakantumas,demokratija ir t.t.-LAIMI.Kitu atveju čia neplūstų milijonai emigrantų.Europa nebūtų klestinti visom prasmėm.Atskiri nepakantumo ar panašūs atvejai čia analizuojami ir išdiskutuojami.Išvadas žmonės padaro patys:)Tik dėl viso šito tolerancijos komplekso,Europa ir tapo klestinčiu kraštu.Ir kitaip -nebus.Nei viena diktatūra-monopolija(valdžios,ideologijos ir pan.) nepademonstravo panašių rezultatų.Diktatūros,besikeičiančiame pasaulyje nėra produktyvios,nes jos nereaguoja į pokyčius-jos kartoja ir kartoja savo iš piršto ar lubų spaustus poterius,kol žlunga per kruvinas riaušes.Pavyzdžių-begalė.:)

 • Grafino

  laba diena p. Racai,
  daznai seku Jusu komentarus, kaip ir Uzkalnio. Manau tiek Jus tiek Uzkalnis pradejote zaisti zaidima- kas gudresnis? Akiai tai malonu BUVO, taciau dabar gali iseiti uz etikos ribu, o tai liudina mus-skaitytojus. Noreciau siek tiek apginti Ulkalnio nuomone, ne ji pati. Emigracija, imigracija skaudzios temos, ir net emigracijos viena is priezasciu-tingumas iekostis darbo + atsakomybe asmenine, yra tabu Lietuvoje, kas gali apie tai prabilti???
  Antra, tai ka Uzkalnis sako apie vakaru (placiaja prasme) tingumas, apsileidimas, ir tai kad sis laikotarpis yra faktiskai civilizaciju susidyrimas, yra ypax idomios temos, kartu ir labai kontrastingos. Nuomones skiriasi ypac, bet ar zmogus priestaraujantis imigracijai (islamo zmoniu) yra blogas, rasistas?? tai taip pat tabu tema vakaruose, nors ir ten yra skirtumu, pavyzdys – Olandijos ir UK viesoji erdve.
  Tai kad Jus Uzkalni prilyginate Sustauskui ar kitiems radikalams, yra grubi klaida, nejau ir Jus isipainiojote i zaidima – rask kalta, rask radikala??? ar visus musu elgiasio matus galite vertinti tik kaltas – n kaltas? liudna tai buvo is Jusu isgirsti p.Racai.

  P.S. JAV konstitucija garantuoja zodzio teise, o ji pasireiskia taip – gali buti nacistu, gali buti komunistu, gali ispazinti KKK, taciau nedrisk eiti pirsti kitiems tos nuomones, nes busi nubaustas, taciau ispazinti ja gali, net jei ir dauguma smerkia. Ar pas mus taip yra?

  • Trakimas

   Prifantazavote Grafino,smarkiai:)Apie „tingius lietuvius “ kalba tik Kubilius ar jo parankiniai:)Iš tikro dar pusė Lietuvos išvažiuotų dirbti,nes vežančių ten,kur yra darbo-begalė.Viena bėda-už išvežimą-išvežimą prašo apie 3000 lt.,o tai yra beveik metų socialinė pašalpa.Po trejų metų „kubilizmo“,retas turi tokią sumą susitaupęs:)))

  • Grafino, atsiprašau, kad jus nuliūdinau.

   Bet turiu jums du klausimus. 1. Kodėl „europiečiai“ gimdo vaikus, o imigrantai „veisiasi“? Ar lietuviai, išvykę į Londoną gimdo vaikus ar veisiasi?

 • Grafino

  visi mes gimdome vaikus, „veisiasi“ zodis provokatorius, tikslas – sumenkinti, pazeminti, kazin…? taciau galiu ir klysti. Reikia viesojoje erdveje atsako i Uzkalnio nuomone, kuri yra itaigi, nes pateikiami ypac skaudus pavyzdziai ir tipai, tikiuosi tai is Jusu isgirsti p.Racai. Ir priminsiu Jums p.Racai, kaip Jusu skaitytojas, mes megstame Jus todel, kad esi Racas, bet ne kas nors kitas, o atsakydamas (ar vertindamas) i Uzkalnio nuomone, esi kitoks-pagiezingas. „Is principo“ dziaugiuosi, kad tokios diskusijos prasideda, tikekimes nenueis viskas „tu kaltas, tu ne“, „as geras, o tu ne“ frazemis.

  To „Trakimas“, tai kad darbo yra Lietuvoje, kaip ir kitur, taciau visi norim uzdibti kaip UK, ar JAV. Nors ar pats sugebetum paaiskinti kodel griovio iskasimas UK vertas 200 svaru o LT 200 Lt? kai i tai atsakysime, nevarginsime saves UK algomis cia Tevyneje.

  • Trakimas

   Kodėl „viĄrslininko“ noras uždirbti superpelną yra teisėtas,o darbuotojo noras gauti atlyginimą,leidžiantį išgyventi-ne?Ar kapitalo savininkas ir valdytojas yra kažkuo geresnis?Niekaip to nesuprantu.Ar galėtumėt savo keistas nuostatas logiškai pagrįsti?

  • Trakimas

   Na gerai-tiek to:)Galite į šį klausimą neatsakyti.Paklausiu kitaip.Jei Tamsta teigiate,kad Lietuvoje yra darbo-gal galėtumėt darbą ,apie kurį kalbate,pasiūlyti man?Atsitiktinai esu bedarbis:)Intymaus,suprantama,nesiūlyti:)Nekantraiai laukiu:)

  • dzyvai

   Grafino,

   „Nors ar pats sugebetum paaiskinti kodel griovio iskasimas UK vertas 200 svaru o LT 200 Lt? “

   Atsakymas labai paprastas, todėl kad Lietuvoje yra kas sutinka tą griovį iškasti už 200 Lt, o Anglijoje – už mažiausiai 200 svarų. Manau, kad lietuviai šį dėsningumą pamažu pradeda suvokti, štai todėl „tinginiai“ nebeina dirbti už minimumą Lietuvoje. Kai už griovio iškasimą bus imama mažiausiai 200 svarų ir Lietuvoje, „tinginiai“ du kartus pasvarstys prieš atsisakydami, bei grįš ir mūsų imigrantai – mokesčių mokėtojai. Ir ne tik, beje.

   • Trakimas

    Meluojate ,dzyvai.:)UK min. darbo užmokestis už valandą yra 5.6 svaro:)Darbdavys tiesiog negali mokėti mažiau:)Verkti,kaip jam sunku-gali,tačiau valdžia į tai nekreipia jokio dėmesio:)

   • nesvarbu

    dzyvai,jūs esate genijus! Pasirodo Lietuvos gerovės šaltinis, viskuo pertekusio angliško lygio gyvenimo paslaptis slypėjo tame, kad lietuvis Lietuvoje nei už ką nesutiktų griovio rausti (čia darbo simbolio prasme) pigiau nei UK. Visuomet žinojau, kad genialumas slypi paprastume. Velniop visas ekonomines teorijas, rinkos dėsnius, darbo našumus, kokia iš jų nauda. Dabar liko tik smulkmena – realizuoti tai praktikoje. Jūsų genialią idėją būtina skubiai užpatentuoti.Milijoninės pajamos nuo patentų garantuotos! Kadangi idėją galima bus labai lengvai realizuoti Afrikoje, Azijoje ir Lotynų Amerikoje. Tarkime Afrikos juodukams įtaigiai ir suprantamai išaiškinus, kad norėdami gerai gyventi jie privalo jokiu būdu nesutikti dirbti už mažesnį nei kokio jankio atlyginimą, afrikiečių gyvenimo lygis staigiai ir neišvengiamai šaus iki europietiškų aukštumų. Dzyvai, pirmyn.

    • Genijus

     Komentarui – 10 balų.
     Atidžiai, ilgai ir nuobodžiai skaityti ekonominiams analfabetams ir šiaip lūzeriams visais klausimais Andriui, nerijui, Trakimui, Genpre (tiktų ir Arui, kuris čia turbūt nebesilanko). Žinau, kad nepadės, bet jūs skaitykit, skaitykit…
     Beje, dzyvams aukščiau minimų epitetų netaikau, jie lyg ir protingi bei kultūringi, jei neskaičiuojame religingumo negalios… Gal tik šiaip žmogus nepataikė truputį.

     • dzyvai

      Beje, Genijau, mąstymas kad „esu protingas, neklystu nes žinau“ yra nebūtinai Genijaus požymis :)

     • Genijus

      Žmogus, internete pasivadinęs Genijum, nebūtinai yra genijus. Ir netgi nebūtinai galvoja apie save, kad yra genijus ;)
      Beje, pačioje pradžioje šiame tinklaraštyje pasivadinau Šmočiuku. Tokiu menkučiu, kuklučiu ir nediduku :)
      Po to gerb. Artūras mane buvo pavadinęs Nelyginamu (su gerb. Artūru) dydžiu, kas man labai patiko, ir persivadinau būtent taip :)
      Na ir baigdamas šią niekam neįdomią mano gyvenimo racas.lt istoriją dar galiu paminėti, kad Artūras buvo pradėjęs mane gana aktyviai blokuoti, todėl turėjau ir kitų vardų.
      Bet pastaruoju metu su Artūru perėjome į taikų karą, todėl jau senokai esu genialus ir nieko nekeičiu. Dėl karo, aišku, juokauju.
      Tiesą pasakius, jaučiu nostalgiją originaliam „slapyvardžiui“ Nelyginamas dydis, gal reikės atsivadinti atgal… :)

     • Trakimas

      Genialusis Genijau:)Kad baseine galėtumėte išsimaudyti ar bent pabraidyti-jame turi būti kažkoks minimalus kiekis vandens:)Sutinkate?Taip ir rinkoje.Jei norite .kad jūsų ekonomika „plauktų“,reikia ,kad toje ekonomikoje cirkuliuotų tam tikras pinigų kiekis.Aš dar kartą kartoju.Milijonierius suvalgo tiek pat dešrelių,kiek ir bet kuris kitas žmogus.Tačiau milijonierius yra vienas,o dešrelių gamintojai nori savo dešreles parduoti milijonui vartotojų.:)Jei vartotojai NEMOKŪS-jie ir nepirks gal būt to paties milijonieriaus gaminamų dešrelių ir pats milijonierius galiausiai taps ubagu:)Matote-rinkoje viskas labai tampriai susiję-reikia dalintis,todėl min. atlygis ir „minimaliai pripildo baseiną“,kad milijonierius jame galėtų plaukti:)Ir ne tik jis-visa šalis tuomet gali vystytis ir augti,nes mokūs klientai vis atranda sau naudingų produktų ir už juos GALI sumokėti.O jei yra kas moka už naujus bei senus produktus-vystosi verslas ir vis daugiau žmonių siekia pabandyti save versle:)

     • romas

      Yra du klausimai,Trakimai:
      1. kodėl tiesiog neatpiginus dešrelių?
      2. kodėl dešrelės nepabrangtų, jei padidintų atlyginimus?

     • suomis

      Joo, romai, iš Jūsų verslininkas nekoks… Finansai „дело тонкое – Петруха“.

     • Trakimas

      Geras klausimas,romai:)Jūs tikriausiai manote,kad dešrelės gaminamos iš oro?O dešrelės gaminamos iš mėsos ir daugelio kitų žaliavų-tame tarpe ir energetinių.Naftos,dujų ar el. kainų dešrelių gamintojai nenustato-kaip ir mėsos kainų,kurią pagaminti staiga reikia jau su Kubiliaus akcizu:)Ir taip atsitinka staiga-per naktį.Kuras žemdirbiui,perdirbėjui ar prekybininkui staiga pabrangsta DVIGUBAI.Arba pabrangsta kažkoks komponentas,kurį gamina užjūrio kompanija ir dešrelių gamintojas gali tik mokėti tą kainą ,kurios paprašo:)Jei jūs manote,kad kainodara yra „labai aišku ir labai paprasta“-tai klystate.Dešrelės nebrangtų tik vienu atveju-jei jų niekas nepirktų ar pirktų labai mažai.Tačiau taip negalėtų ilgai tęstis.Nepaklausus produktas-kad ir būtinas-galų gale dingtų iš rinkos,nes jo NIEKAS NEĮPIRKTŲ.Taip yra ir dabar.Kodėl nestatomi būstai?Jų trūksta ir norinčių juos nusipirkti yra daugybė:)Ar ne?O jie nestatomi todėl,kad jų didžioji dauguma NEĮPERKA.Kodėl neatpiginti namų?Ką,romai?O todėl,kad sąnaudos yra didžiulės ,o pelnas būtų mažiulis-jei būtų iš viso.

     • Trakimas

      Mėsa pabrango,nes smarkiai dėl nederliaus pabrango grūdai.Pabrango ir pieno milteliai,o taip pat krakmolas.Ką daro verslininkas(tūpas),kuris nori išlaikyti tą pačią savo gaminamų dešrelių kainą?Jis tiesiog sumažina tas sąnaudas,kurias gali ir kurios jam akivaizdžios.O tai yra nurėžia atlyginimus runkeliams-darbuotojams:)Atrodytų,kad pasielgė racionaliai?Tačiau taip nėra.Jo gaminamų dešrelių vartotojai ir yra jo darbuotojai,kurių perkamoji galia sumenko ir jie ėmė pirkti mažiau dešrelių.Pelnas sumažėjo dėl ko?Dėl darbuotojų atlyginimų sumažinimo:)Koks paradoksas -ania?O rimtesnis verslininkas pasikvietų Kubilių ant kilimėlio ir pareikštų ultimatumą-per rinkimus negausi nei cento,jei nepadarysi min. atlygio solidaus visoje šalyje.Dėl ko visoje?O dėl to,kad kažkas neįgautų konkurencinio pranašumo,nemokėdamas darbuotojams deramo min. atlygio.

     • romas

      Trečias klausimas, patikslinantis pirmų dviejų mintį:
      3. Kodėl kitą dieną po masinio atlyginimų pakėlimo dešrelių gamybos pajegumų ir žaliavų būtų pakankami, kad dešrelių pagamintų už vakarykščią kaina, bet daugiau?

     • Trakimas

      Todėl,kad gaminama tuomet ,kai produktas PERKAMAS.Ne žaliavų trūksta gamybai ar „pajėgumų“.o MOKIOS rinkos-mokaus vartotojo.:)Kaina gali būti kažkiek mažinama TIK TUOMET,kai TIKIMASI už tą mažesnę kainą paduoti DAUGIAU.Ne aplamai kažkaip iškišti neperkamą produktą,o parduoti DAUGIAU už nežymiai sumažintą kainą.

     • romas

      Trakimai, kodėl dešrelių kaina sąžininga, o darbo – ne? Visur galima kažką daryti pelno sąskaita -tiek piginti dešreles, tiek kelti atlyginimus.

     • Trakimas

      Tai va:)Kubilius iš Lietuvos su savo susapnuota vizija apie „vidinę devalvaciją“ padarė „išdžiūvusį baseiną“.Jis išpompavo vandenį ,tačiau piliečiams liepia jame plaukti:))))Ir nuolat viešai spaudoje stebisi,kodėl piliečiai netiki Lietuvos ateitimi:)Piliečiai turi daugiau sveiko proto,o ką jau kalbėti apie „ekonominį“:)

     • Trakimas

      Taip.Galima taip daryti ir daroma.Tačiau samdytas direktorius vadybininkas akcininkams nori įsiteikti ir parodyti,koks jis šaunus-runkelius suries į ragą,tačiau pelną akcininkai turės tokį patį:)Tai-natūralu.Tačiau tam ir yra VALSTYBĖ su begalinėmis struktūromis,kad to neleistų daryti PILIEČIŲ sąskaita.Mat darbuotojai yra ir Valstybės piliečiai:)?

    • dzyvai

     Ačiū, nerijau, už idėjos palaikymą :) Genijau, visos ekon. teorijos prasideda nuo paklausos ir pasiūlos. Beje, kai anglui netinka, kad kažkas už 200 svarų iškastų griovį, tą griovį kasasi pats. Darbui bei atlyginimui galioja tie patys dėsniai. Čia pakalbėjau apie darbuotojų pasiūlos klausimą, kurį reguliuoja darbuotojai. Apie kitą pusę – darbdavio – nekalbėsiu, nes viskas kiek sudėtingiau :) Vienok darbdavys bus nekonkurencingas, jei mėgins mokėti anglišku atlyginimus, kai aplink pilna darbuotojų, kurie konkurentams dirba už lietuvišką. Taigi, darbuotojų „kiaušiniai“ – tokia pati atlyginimų dedamoji kaip ir jų kvalifikacija.

    • dzyvai

     Atsiprašau, kad išsiplėčiau per tris komentarus.

     Nesvarbu (atsiprašau, kad supainiojau su nerijum), pridursiu: jeigu afrikietis programeris parduodamas į JAV savo produktą atlyginimo pareikalaus kaip jankis, jis ir gyvens kaip jankis (netgi žymiai geriau tam tikrais ekonominiais aspektais). Jeigu jis sutiks kurti tą produktą už 10 kartų mažesnę kainą (kas ir vyksta), jis atitinkamai prasčiau ir gyvens, o jankis darbdavys krausis milijardus (kas ir vyksta). Nemistifikuokime tos vakarų „gerovės“.

   • Fredis*

    maniau, kad „Dzyvai“ juokauja tokį komentarą parašydamas (griovys už 200 svarų, 8:54 ryte), bet paskui žiūriu, kad rimtai dėsto „ekonominę teoriją“, kuri verta tik tiek, kiek Miunchauzeno pasakojimai kaip jis pats save ištraukė už kasos iš pelkės.
    Keista, kad suaugę žmonės tiki pasakomis. „Dzyvai“ nėra vienintelis, 2009-2010 metais taip manė daugelis, patarimai A.Kubiliui kai reikia elgtis tekėjo upeliais iš visų įmanomų pakampių, labiausiai pasižymėjo profesionalūs teisuoliai iš visuomeninio transliuotojo ir V.Laučius su R.Valatka.
    Nors vienoje sferoje neteko nusišnekėti A.Užkalniui, man jo citata apie draskymąsi be išeiginių ir kavos pertraukėlių labai patiko: „…todėl mūsų gyvenime niekuomet nebuvo 40 valandų darbo savaičių ir arbatos pertraukėlių, buvo draskymasis vakarais ir savaitgaliais ir pinigo kalimas, užtat dukroms buvo privati mokykla, o lauke prie namo – tamsiai mėlynas BMW odinėmis sėdynėmis…“. Šis publikai pateiktas etiudas visiškai nereiškia, kad Andrius gyvenime taip ir elgėsi, greičiau mus paerzino, tačiau kryptį parodė teisingą.

    • dzyvai

     Fredi,

     Mano minčių polėkio nekausto ekonominės teorijos :) Esu analfabetas ekonomikos moksle, taigi drąsiai klausiu – ir kodėl gi griovio neiškąsus už du šimtu svarų?

     P.S. Ir ekonomikos guru kažkada sakė, kad doleris – ir Afrikoj doleris. Tie patys ekonomikos teoretikai mato priešingas išeitis iš padėties, iki užspringimo gali ginčytis katrie teisūs ir likti prie savo nuomonės (tam tikrais aspektais ekonomikos teorijas galima prilyginti religijoms). Taigi, nebūčiau linkęs pervertinti ekonomikos mokslo labiau nei turgaus mainų išminčiaus: aš tau iškasiu griovį, o tu man – bačką dyzelino :)

     • Rytis I

      Gal problema ir tame, kad niekas nežino, kiek griovio iškasimas kainuoja Lietuvoje. Sakykime, UK tai 200 svarų ir tai savaitė darbo. Pas mus kalba nebent apie 4 griovius, nes Lietuvoje yra tik minimalus atlyginimas, bet nėra jokio „minimalus valandinis atlyginimas“. Pabandykite pagooglinti – viršuje bus Anglija, Danija ir kt., bet ne Lietuva. Jeigu atskirai paimtas grioviakasis nežino, kiek gali ir turi teisę gauti už valandą, tada belieka sakyti savo kainą arba ieškoti, kam reikia keturių griovių. Derybų metu lieka 200 Lt. Ir griovio savininkui gerai, ir grioviakasis nemiršta iš bado. Nes velniasžin kiek tas grioviakasis Lietuvoje kainuoja…

     • Fredis*

      Drąsiai klausinėti galima ir reikia visko. Tam tikrose sferose (monopolistinėse, energetikos, finansų) vidurinysis personalas ir vadovai gauna 200 svarų vietoj 200 litų, kuriuos gautų dirbantieji įprastose įmonėse. Taip klausinėjant save įstumtume į kampą pradėję nuosekliai mąstyti toliau: kodėl 200 svarų nemokėti valdininkams, pensininkams, policijai, mokytojams.

     • Auksinis kardas

      ‘Gal problema ir tame, kad niekas nežino, kiek griovio iškasimas kainuoja Lietuvoje. Sakykime, UK tai 200 svarų ir tai savaitė darbo. Pas mus kalba nebent apie 4 griovius, nes Lietuvoje yra tik minimalus atlyginimas, bet nėra jokio “minimalus valandinis atlyginimas”’

      Iki šiol buvo visai rišlūs dėliojimai, o čia prasideda didelės nesąmonės. Nereikėtų šnekėti vien tam, kad pašnekėti. Yra 8×5=40val. darbo savaitė, yra minimalus mėnesio atlygis. Taigi, jokios paslapties ar poreikio atskirai ganyti minimalų atlygį, tenkantį darbo valandai. Tai viena. Antra – toks „žino, kiek griovio iškasimas kainuoja“ yra lankstus daiktas, ir visiškai priklauso nuo paslaugą perkančiojo ir parduodančiojo susitarimo. Vienoks jis bus, jei perka valdiškus pinigus įsisavinantis paršas, ir visai kitoks, kai tai darys „Vilniaus prekybos grupės“ nagas.

     • dzyvai

      Fredi,

      Kitą kartą nenuėjęs iki kampo nepamatysi kas už kampo. Taigi, kaip pasiūlei, mastom nuosekliai toliau. Jei griovkasys gaus 200 svarų, mokesčius sumokės juk ne nuo 200 litų. O tada ir policininkai bei mokytojai gali apie 200 svarų pasvajoti?

      Dingus ES sienoms prekių kainos kaip mat pasivijo ES lygį. O štai darbo kainos nepasivijo, nes žmogus daug inertiškesnis už prekę, turi sentimentų, baimių, kitų jausmų ir nejuda taip laisvai nepaisydamas sienų ir neieškodamas kur save parduot brangiau. Tam, kad neatsidurt Graikijos padėty, viso labo reikia nesiskolinti, ir dirbti tik tada, kai turi kam savo darbo rezultatą „gerai“ parduoti.

      Kaip ir visos ekonominės teorijos, ir „manoji“ turėtų turėti pašalinių neigiamų pasekmių, tik dar niekas mano nosies nebedė į jas :) Gal tai būtų daugiau badu mirštančių bedarbių? Bet ar tikrai?

      Visgi, argumento, jog darbuotojų atlyginimo dydį lemia ne tik jų kvalifikacija, bet ir lūkesčiai, dar niekas nenuneigė.

     • nesvarbu

      dzyvai, siūlau nesismulkinti. Kodėl tik 200 svarų? Kodėl ne 2000? Aš manau (turiu pagrįstą lūkestį),kad mūsų pensininkai ir mokytojai verti, jiems tiesiog privalu mokėti ne mažiau 2000 svarų. Juk koks skirtumas, jei pagal pačio teoriją nebūtina pagrįsti iš kur rasis sumokėti 200 svarų, vietoje 200 Lt, tai geriau jau iš karto pereiti prie rimtesnių sumų.

     • Rytis I

      Laukiau tokio atsakymo :) Būtent, pas mus skirtingai nei UK – „visiškai priklauso nuo paslaugą perkančiojo ir parduodančiojo susitarimo“. Pats Kubilius patvirtins griovio savininko teiginį, kad savaitė griovio kasimo Lietuvoje kainuoja 200 Lt, bet svarai ir ne eurai.

     • Fredis*

      Verslas per mažai sugeneravęs kapitalo, per mažai išplėtota rinka, kad kvalifikuotas darbininkas galėtų našiai dirbti ir sukurti tokią pridedamąją vertę kaip kolega Vokietijoje. Kapitalas teka kaip vanduo – ten kur jam lengviau, mažesnis pasipriešinimas, geresnės sąlygos. Mūsų šalis verslo, kapitalo koncentracijos požiūriu nėra visiška dykuma, tačiau ir ne žydinti oazė. Yra tik keli ozės taškiukai – kelios klęstinčios, sėkmingos privačios įmonės, valstybinių ir savivaldybės įmonių direktoriai ir stebėtojų tarybos ir LRT administracija su keliai pateptais žurnalistais ( …:)).

      Nekasti griovio už 200 litų yra kiekvieno žmogaus apsisprendimo reikalas. Tikriausiai yra labai gerai išvystyta socialinė rūpyba, nežinau, dar neteko gauti pašalpos, nesu turėjęs gyvenime biulletenio.

     • dzyvai

      nesvarbu,

      Jūsų klausimas sudėtingas. Manau, sveikiausias variantas, kasti griovį anglui ir gauti svarų. Dar galima parašyti mobile apps’ą amerikonui. Ir reiktų nesiūti drapanų pigiau už kiniečius. Vienok, atkreipsiu dėmesį, jog svarai reikalingi tam kad nusipirkt dujų ir nuskrist į Turkiją paaugint odos vėžį bei paspartint kepenų cirozę. Pieno ir bulkos pirkimui „svarų“ gautume, jei ne – išsiaugintume balkonuose :)

      Yra dar toks pinigų spausdinimo aparatas – JAV jį sėkmingai naudoja, ES irgi nespjauna, mes, gi, turimus pinigus irgi atsispausdinom :) Bet su tuo aparatu reik saikingai, nes mūsų valiuta kol kas ne rezervinė, tai šitą variantą kažkodėl intuityviai (be didelių mokslinių išvedžiojimų) esu linkęs patarinėti atsargiai, spausdint ne daugiau nei griovių realiai iškasta :) Juk kai BVP auga, tai litus spausdinam tam BVP aprūpint?

     • dzyvai

      Fredi,

      „Verslas per mažai sugeneravęs kapitalo“ – sutinku su Jumis. Bet jei darbuotojai toliau kas griovį už 200 litų ir su dideliu džiaugsmu siūs drapanas pigiau už kiniečius, ir neturės didesnių lūkesčių, tai nei verslas nei darbuotojas nesiims realių VEIKSMŲ sukurti konkurencingą ir pelningą prekę, kuri tą kapitalą sukauptų. Darbuotojas TURI daryti spaudimą darbdaviui dėl didesnio atlyginimo, tada darbdavys pasuks galvą kaip pertvarkyt verslą ir PADARYS spaudimą darbuotojui kad šis įgytų reikiamas kvalifikacijas. Vien bėdavot (abiems pusėms) neužtenka.

      Beje, Fredi, biuletenio nei pašalpų irgi gyvenime nesu apturėjęs, (čia ilgai dviese stuksenam į medį) nors mokesčius moku beveik kaip vidutinis anglas :) Patarlė sako: neišsižadėk nei tiurmos, nei ubago lazdos.

      Sutinku su Jumis, kad dalis pašalpų gavėjų nedirba dėl per mažų žirklių tarp pašalpų ir atlyginimo. Bet problemą galima spręsti dviem būdais (kiti savanoriškai pasirenka trečią).

     • Fredis*

      Išvada yra tokia: turi būti visuotinė (darbdavių, samdomų darbuotojų, valdžios, žiniasklaidos) kvalifikacija ir sąmoningumas. Kiekvieną dieną link šio tikslo nuopsekliai judame, vieno stebūklingo veiksmo, kurį atlikus pradėtų tekėti pienos upės – nėra. Dar turi lydėti sėkmė, daug lemia asmenybės (J.Valančiūnas jaunių rinktinėje), atsitiktinumai ir t.t..

     • Auksinis kardas

      „Juk kai BVP auga, tai litus spausdinam tam BVP aprūpint?“ – vau, kažkaip staigmenos įspūdį palieka toks abiejų minėjimas.

     • Trakimas

      Juokinga:)Kai šalyje yra 300 000 bedarbių,negali būti jokių laisvų susitarimų.Tiesiog darbas tuomet nieko nekainuoja.Kodėl tuomet žmonės negali laisvai apsikeisti prekėmis-Cigaretėmis ir benzinu be Kubiliaus akcizo.Juk akcizas ir yra ta minimali kaina,kurią vis viena turi sumokėti,nors benzinas kainuotų ir vieną centą.:)Taip ir darbo rinkoje.Negali mokėti mažiau už solidų minimumą.Daugiau-prašom:)

     • Auksinis kardas

      Jei kalbėti apie susitarimų laisvumo laipsnius, be abejo – varganas darbų pasirinkimas įtaką daro. Ypač jei griovys kasamas kastuvu. O jei tokių griovių pakanka, kad racionalus taptų techninių sprendimų naudojimas – gal jais iškasti tekainuotų tik mažą dalį to, kiek kainuotų rankomis. Gali taip būti? Gali. Taigi, kalbėjau apie ką kita: „žinojimą kiek kainuoja iškasti griovį“. Nėra tokio „žinojimo“, pasakiau kodėl.

     • Rytis I

      Tai vat ir bandau daryti prielaidą, kad Lietuvoje nėra žinoma kiek kainuoja griovio kasimas per savaitę. Ir bandau spėti priežastis. Jeigu brito paklausti, kiek kainuoja grioviakasis, pirmiausia jis bandys suskaičiuoti darbo valandų skaičių, nes net pats labiausiai neapsišvietęs žino nustatytą min. nekvalifikuoto darbo apmokėjimo normą. Lietuvis Lietuvoj galvos – “kaip čia nepaėmus per mažai” arba kiek gauna kitas grioviakasys. Arba reikia sakyti dvigubai brangiau ir tada derėtis. Nes už 200 Lt šiaip ir Lietuvoj nebent nupjaus žolę ten, kur kada nors bus griovys. Todėl grioviakasio kaina pas mus nežinoma ne tik mums patiems, bet ir valstybei. Asmeninis reikalas. O tai jau negerai, nes nežinodami įvairių darbų įkainių apie tą milijardą šešėlyje galime tik pasvajoti…

     • Trakimas

      Darbo jėga yra prekė,kurią perka verslininkas.Jei šios prekės pasiūla yra per didelė-ji pinga.Žmogus,skirtingai nuo daikto-nori valgyti,todėl jo darbas pinga dar labiau,nes namuose klykia alkani vaikai.Apie kokias derybas galime kalbėti?Todėl valstybės pareiga yra padėti žmonėms derybose su š. viĄrslininkais,kurie nori kažko už dyką ir dar mokesčių nemokėti.Beje-tik nekvalifikuoti nusikalstami Kubiliaus veiksmai ir sukūrė Lietuvoje masinę bedarbystę.

     • Auksinis kardas

      Kubilius nesielgė labai išmintingai, pakišdamas trotilo į sukauptą ekonomikoje inerciją, bet nedarbas didėjo pirmiausiai dėl negalėjimo parduoti kaip seniau, kad ir eksportuoti, dėl bendro ekonomikos atoslūgio, beigi pesimistinio ateities matymo. Gretimos šalys be Kubiliaus gali būti geru labai panašių patirčių orientyru.

     • Trakimas

      Pagaliau,Auksinis karde, sutinkate,kad nemokioje rinkoje,kai baseinas tuščias-„pirmiausiai dėl negalėjimo parduoti kaip seniau,“ Lietuva ir žlunga?

     • romas

      Trakimai, kaip seniau :) Lietuviai ir iki krizės, ir dabar gyvena skolintoje gerovėje, bet iki krizės pasiskolindavo žymiai daugiau, todėl gyvenimas tada atrodė sotesnis. Taip ilgai negali tęstis, nes ateina laikas susimokėti. Baseiną iki krizės maždaug 20-čia proc. užpildydavo bankai. Dabar ne tik kad bankai lengvai nebeduoda paskolų, bet skolininkai atiduoda dalį algos bankams ir todėl neperka plataus vartojimo prekių. Valstybė skolinasi pagrinde, kad galėtų vykdyti savo įsipareigojimus, o gaunantys kiek daugiau (mokytojai pvz.) deda pinigus į banką kaip santaupas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į prekybos balansą iki krizės ir dabar, kad vaizdas dar aiškesnis taptų. Šios vyriausybės aplaidumas, kad nesugebėjo greitai įsukti renovacijos. Tai būtų kažkiek padėję, nes Lietuvoje labiausiai nukentėjo statybos sektorius. Bet iš esmės nemanau, kad padėtis galėjo būti stipriai geresnė.

     • Trakimas

      Romai,į „skolintą gerovę“Tamsta kažkodėl įveliate neigiamą prasmę?Visų stambių ir smulkių įmonių skolintos lėšos verslui vystyti, taip pat yra skola:)Be šios skolos Lietuva jau iš pat pradžių būtų užprogramuota likti runkelių ir bulbių kraštu.Ar Tamsta yra natūrinio ūkio fanas?Tačiau natūrinio ūkio laikai praėjo ir niekada negrįš-patikėkit.Kiekvienas žmogus nori realizuoti save ir gauti pridėtinę vertę už savo darbą ar veiklą.Tam BŪTINAS KAPITALAS,kurio sukaupti „taupant“ -neįmanoma.Galima tik PASISKOLINTI ir veikti.:)

     • romas

      Trakimai, žiūrint kam skoliniesi. Jei pasiskolini sočiam gyvenimui, bet nepagalvoji, kad rytoj irgi reiks iš kažkur gauti lėšų valgymui, tada – blogai.

     • Fredis*

      Trakimai, žiūrėk kaip A.Kubilius rūpinasi, kad žmonės galėtų pasiskolinti pakankamai. Susitikimas įvyko, kai SEB nutarė neskolinti. http://www.fotokronika.lt/fotografija/list/page/4/search/SEB+bankas

     • Trakimas

      Paradoksas tame,kad joks bankas „sočiam gyvenimui“ neskolino ir niekada neskolins.Bet kuris bankas visada išmatuos Tamstos potencialą(patikrins pajamas) ir tik tuomet išduos kreditą,proporcingą JAU GAUNAMOMS pajamoms.Tokiu būdu jau turite sočiai gyventi,kad gautumėt pinigų:)Tamsta ,romai,mali š. šį karštą sekmadienį-eik į gamtą,pailsėk:)

     • Trakimas

      Fredi:)Tai aš jau paaiškinau,kodėl taip vyksta:)Kubilius išpompavo baseiną ir „liepia plaukti“.Banke dirba kvalifikuoti žmonės ir turi daugiau išmanymo bei žinių,nei Kubiliaus „komanda“.Bankas ir atsisako didinti skolinimą,kol yra tokia absurdiška padėtis.:)

     • Trakimas

      Pinigai yra TIK produkto MATAVIMO vienetas,produkto paskirstymo priemonė ir niekas daugiau.Pinigas yra technologinė priemonė paskirstyti visuomenėje kuriamus produktus ir paslaugas.“Taupyti“ pinigus yra beprasmybė ir beprotybė.:)Tačiau pirminis ir pagrindinis šioje poroje yra PRODUKTAS.Laikyti banke rezervuotą skaičių-beprotybė ir visiškas neraštingumas.Pinigai turi cirkuliuoti ekonomikoje ir skirstyti produktą.O produktas gi yra ne tik jau iškepta duona ,bet ir milijardai įvairių pusfabrikačių,kurie reikalingi galutiniam produktui pagaminti.Todėl jei užsukate „pinigų kranelį“-sustabdote bet kokių produktų ir paslaugų kūrimą bei gamybą.Ar to norit?Norit,kad išbadėję žmonės imtų kelti revoliucijas ir riaušes?

     • Fredis*

      „Banke dirba kvalifikuoti žmonės“. Teiginys iš esmės yra teisingas, labai nesiginčysiu, tačiau yra manančių kitaip: http://www.ekonomika.lt/naujiena/vpk-dnb-nord-bankas-galejo-piktnaudziauti-investuotoju-pasitikejimu-10934.html

     • romas

      Trakimai, aš gyvenu gamtoje. Man per langus miškas matosi :)
      Sakydamas sočiam gyvenimui, turiu omenyje vartojimui. Be abejo, kad atiduoti paskolą pinigų dažnam užtenka, bet nelieka nueiti į restoraną arba savaitgaliui nulėkti prie jūros.

     • Auksinis kardas

      Trakimai, pasaulio ekonomikos krizės atsiranda ne dėl Kubiliaus. Taip pat apykaita pinigais sutrinka didele dalimi dėl suprastėjusių lūkesčių: visi gerai žinome kas atsitiktų, jei visi indėlininkai vienu metu nutartų atsiimti savo indėlius. Tokiems ekstremaliems šuoliams šios sistemos nėra sukurtos, ir panašiais atvejais veikia ant veikimo ribos arba išvis krenta į užribius. Be abejo, parduoti kaip seniau visuotinės psichozės aplinkybėmis neįmanoma.

      Savo ruožtu skolintas/sutaupytas kapitalas – kiekvienu atveju esama privalumų ir trūkumų. Žinia, kad skolintas veikia sverto metodu – saulei šviečiant, didins džiaugsmus, bet jei užslinks negandos – pirmiausiai ir paklupdys. Visiškai nesutinku, kad taupymas yra blogis – jei jis sukasi bent su infliacijos dydžio palūkanomis, jei sukuria atsargos fondą juodai dienai – tai yra sveikintinas dalykas. Jei ne ekonomikos maksimoms, tai bent taupančiojo labui. Gerbiu tuos, kas pradėjo nuo mažo, sutaupė didesniam, ir išsiverčia be skolinimosi – šitie yra mažiausiai verslininkai-avantiūristai ir labiausiai užtikrinti verslininkai-ūkininkai.

      Tai, kad bankas vertina ir riboja savo riziką pagal besiskolinančiojo praeities pasiekimus – natūralu, logiška. Bet tai nebūtinai turi būti vienintelis kriterijus taip pat ir bankui: tarkime, jei netrukus paklausus specialistas įgys puikią kvalifikaciją, jo potencija grąžinti paskolą yra akivaizdi, nepriklausomai nuo sukauptos pajamų gavimo istorijos.

     • Trakimas

      „Taupymas“ Karde, visų pirma yra banko apyvartinių lėšų didinimas:)Štai kodėl oficialioji valdžia ir visokio plauko bankininkai skatina „taupyti“:)Juk nelaikysite šimtų tūkstančių popieriukų po pagalve,ar ne?Nešit į banką,kad šis galėtų jūsų pinigus paskolinti:)Jei laikysite pinigus po pagalve-jie nuvertės per pusmetį,nes trūkstamą kiekį grynųjų apyvartoje tuoj pajus centrinis bankas ir juos kompensuos,išleisdamas į apyvartą tiek grynų,kiek tai dienai reikia:)Taupyti yra nepaprastai neefektyvu,tačiau tai leidžia aktyvesniems piliečiams gauti paskolas ir kažką veikti:)Jei jūs taupote,tai žinokite,kad sukuriate sąlygas kažkam pabandyti pradėti verslą.Tačiau vėl bėda-jei taip taupo didžioji visuomenės dalis-nesiprausia,dantų nevalo,valgo tik bulbes su vandeniu,tai kokį produktą galima pasiūlyti tokiai „visuomenei“?Ką ji pirks,jei visi kaip išprotėję-taupo?:)))

     • Trakimas

      Taip kaip ir ne Japonijos premjeras sukėlė cunamį.Tačiau nuo šio pareigūno veiksmų visiškai priklausė,kiek bus aukų pakrantės miesteliuose ir kaip bus likviduojami AE avarijų padariniai.

     • Auksinis kardas

      Bankas, be viso „blogio“, siūlo savo paslaugą, savo vertę. Taupydamas jo indėliu, galiu užsidirbti palūkanas – galbūt tai man priimtina? Mano santaupos bus saugesnės, nei paslėptos ten, kur jas galima rasti – gal ir tai visai nieko? Jei prireiks pasiskolinti, galiu pasiskolinti – galbūt tai vėlgi geras dalykas? Pasaulis sudarytas ne vien suokalbiais, bet ir elementariu paslaugų teikimu. Naudotis jomis ar ne – kiekvieno apsisprendimas. Apie blogį turėtume kalbėti ten, kur jis naikintinas, o kad blogis tokios paslaugos – šnekoriaus balabaikos.

 • Galius

  Atsiprašau Trakimas (ir kitų, bei Artūro Račo)), kad taip nerišliai Galius parašė (nėra jis publicistas), kad tapo kokiu tai nevispročiu monstru, (nors aišku semantiškai galėtu pulti į atlapus aiškindamas, kad išskirti kažką iš visumos, pagal koki nors požymį nėra jau koks tai nusiklatimas, bet suprantu, kad iš tiesu čia ne apie tai). Žodžiu musulmonai tai tik pvz (galėtų būti ir budistai ar kiti) diskusijai apie čiabuvinės/aborigeninės kultūros ir atėjusios kultūros kontakto/trinties/susidurimo problemas ir pasekmes. Musulmonus(ateivius) ir Europiečius (aborigenus) pasirinkau dėl pvz ryškumo ir pripažinkim aktualumo vakarų Europoje (ne Lietuvoje) ir dėl gerb. puslapio savinko A.Račo (jo labai retos Lietuvoje ekspertizės). Pačios trinties būtų kvaila nepastebėti. Visi mano pvz. (jų yra tikrai daug) – tai ES valstybių valdžios bandymai politkorektiškai reguliuoti tą trintį (pvz. FRA įsigeidė uždrausti musulmonų skaras, tai dėl balanso ir politkorektiškumo uždraudė ir kryželius ant kaklo – normalus ir sveikas prancūzas vaikščiojo su kryželiu, nesipiktino visai, o gerbė ir suprato skaras, ir šia tau, tapo „šalutine didelio mūšio auka“), o ne kokie skirstymai…trumpai tariant ar bent jau šiame formume galima diskutuoti šia tema ne Užkalnio stiliumi, ar apsivadinam monstrais ir išsiskirstom????

 • suomis
 • Fredis*

  „A.Užkalnis iki šiol daugeliu atveju buvo panašus į šiukšlę. Kuri šiek tiek erzina, teršia aplinką, bet nepavojinga, nes netoksiška ir laikui bėgant suirs. Kaip numesta nuorūka ar šuns kakutis miške ant tako“.
  Mano nuomone tai labai riebus išsireiškimas.
  Bandau prisiminti kuriais atvejais Andrius U. buvo panašus į šiukšlę?
  Gėdingiausias Užkalnio man žinomas poelgis yra ši gėdinga rašliava Lryte http://kreivarankis.livejournal.com/31670.html .
  Gal žinote daugai Užkalnio niekingų poelgių, dėl kurių jį galima suslyginti su šiukšle?

 • Sapnas

  Valentinui (ar Julijai) ir panašiems. Aš nė kiek neniekinu moterų. Ką gyvenime labiausiai mėgstu ir myliu – tai moteris. Tai Naujoji Kryptis visaip bando ideologiškai įteigti, kad nėra skirtumų tarp vyrų ir moterų, kad jie vienodi. Ne, skirtumai didžiuliai. Iš tikrųjų moterys (išskyrus depresines) laimingesnės už daugelį vyrų, nes sugeba gyventi, skirti beveik visą dėmesį smulkioms detalėms. Tai ne trūkumas, tai privalumas. Aš pats niekad nepatyriu nuobodulio, vienišumo jausmo. Bet žinau, kad yra daug vyrų, kurie išgyvena tuštumos, nevilties, beprasmybės ir neužsikabinimo už gyvenimo jausmą. Moterys to beveik nepatyria, nes sugeba užsikabinti, džiaugtis smulkiomis detalėmis. Jos smulkiomis detalėmis pripildo savo gyvenimą, išvengdamos tuštumos ir beprasmiškumo jausmo. Nauja šukuosena, naujas auskariukas, naujas suknelės raukinukas – ir jau gyvenimo džiaugsmas. Vyrai galėtų pavydėti. Todėl sakau joks vyras nesugebės labai gražiai parašyti kelionių apybraižos kaip gabios moterys (išskyrus Užkalnį). Bet jei yra pliusas, tai ir yra minusas. Dėmesys negali būti ir smulkioms detalėms, ir visumai, visumos dėsningumams. Taip nepajėgia veikti žmogaus protas. Moterys, kurios labiau apima visumą, dažnai prastai ruošia maistą, mažai domisi drabužiais, net namus menkai prižiūri. Tuo tarpu yra ir vis daugėja moteriškų vyrų, kurie ir drabužiais labai domisi, ir namus ‘katalogiškai’ išpuošia, ir kitus moteriškus žaidimus žaidžia. Aš manau, subjektyviai manau, kad moteriški vyrai smukdys mūsų civilizaciją… primes kitą elgseną ir kitas vertybes.

  • už vyrus laimingesnė

   Jūs visiškai teisus- moterys ne tik „nepatyria“ nevilties, beprasmybės, tuštumos jausmų, jos taipogi, anot, Jūsų bendraminčio Delfi komentatoriaus, nepatiria ir orgazmo:“as tai manau,kad bobos apskritai orgazmo nepatiria,o jei dar atviriau tai joms jis net nebutinas-yra visokiausiu feministiniu organizaciju,valentino dienu ir kitokiu bobisku dalyku-o orgazmus palikit vyrams-jei ka,tai as esu pasimylejas su daugiau nei simtu moteru ir tai faktas,todel galiu drasiai teigt-ARBA BOBOM ORGAZMAS NEREIKALINGAS,ARBA AS JOMS JO NEMOKU SUTEIKTI“

 • Renee

  Autorius rašo:
  „Tai, žinoma, laikina, bet, tikriausiai daug kas sutiks, nėra labai malonu, kai žinai, kad valstybės raida Lietuvoje šiandien nemaža dalimi priklauso nuo A.Valinsko….“

  Teisingai, tai yra blogai, bet….Man asmeniškai yra kur kas baisiau, kai vyriausybė priklauso nuo Gazprom’o, VP Group ir pan. struktūrų. O tą plika akimi matėme, su nedidelėmis pertraukomis, pastaruosius 20 metų.
  Taip pat ir Užkalnio „grožėjimasis“ savimi yra niekas, palyginus su plaukuota žurnalisto ranka, rašančia užsakomąjį straipsnį, pvz. apie atominės energetikos nereikalingumą, ar kokio oponento užsakytą „žurnalistinį“ sudorojimą, kaip Kreivio atveju. Dar aiškinant kiaulės akytėmis, kad čia vat netyčia informacijos atkapsčiau.

 • Galius

  tenka pritarti Renee, net tukstantis valinsku ir uzkalniu, nepridarys tiek bedos, kiek gazpromu statytiniai ir korumpuoti ir visiskai sazine prarade zurnalistai/politologai.

 • Renee

  aha…Žinai, aš niekaip nesupratau, kai Laisvosios rinkos institutas porą kartų, kažkokio eilinio instituto „eksperto“ rankomis, „paskelbė“ pora straipsnelių, apie Europos sąjungos energetikos 3 direktyvos taikymo „žąla“ ir nereikalingumą Lietuvoje, draskant dujininkų monopolį. Atrodo jau ir pirmo kurso ekonomikos studentui tampa aišku, kad konkurencija efektyviausiai prisideda prie paslaugų kokybės gerinimo ir teisingos kainos nustatymo….Ber LLRI pasirodo viskas kitaip…Nors imk ir Nobelio premijai pasiūlyk už „ekonomikos“ atradimus…O pasirodo viskas daug paprasčiau…Lietuvos dujos yra LLRI „auksinis“ klientas, matys užsakantis visokių „tyrimų“ ir „analizių“ …Kaip čia dabar ekonomine logika tik vadovautis! O už ką duona su margarinų valgyti?

  • zeroground

   LLRI Rėmėjų Kolegijos nariai

   D e i m a n t i n i a i n a r i a i / D i a m o n d m e m b e r s :

   › Alna Business Solutions
   › Koncernas Achemos grupė
   › Philip Morris Baltic

   A u k s i n i a i n a r i a i / G o l d e n m e m b e r s :

   › Eurovaistinė
   › Koncernas MG Baltic
   › Lukoil Baltija
   › Nacionalinė tabako gamintojų asociacija

   Trąšos, nafta ir tabakas – sritys, kurios labiausiai kenčia nuo nelaisvos rinkos..

 • Galius

  vel prie temos – vel rizikuoju buti apklijuotas etiketemis, bet tesdamas nudienos praktikos ir kultur/polit/ologojos diskusija vis tik noreciau pasidalinti dar vienu pvz. kuri radau sios dienos IHT, pirmo puslapio straisnyje apie si karta Svedijos desiniuosius ir ju elektorata, – aprasoma seima tapo sio elektorato dalimi, be visu kitu (kaip gudrus akademikas pasakytu socialiniu-ekoniminiu faktoriu, bet as nesu marxistas) ir del tokiu atrodytu buitiniu dalyku, kuomet ju dukros mokykloje prisitaikant prie ten besimokanciu musulmonu iseme is valgyklos meniu kiaulienos desreles – ir vel kencia niekuo detas ciabuvis, kuris matyt (Svedijoje tai tikrai) neverte musulmonu valgyti kiaulienos desreliu, o vegetaru mesos, tiesiog valgai ka nori, bet politkorektiskumo polekio pagauta mokyklos valdzia pataikaudama vienai bendruomenei pradejo riboti ciabuviu vaiku meniu/teises kurias jie turejo daug simtu metu…kas tai Arturai, neprotingumas, perlenkimas, ar taip turetu buti nes…(?) idomu butu isgirsti Jusu nuomone.

  • suomis

   Galiu nuraminti. Viskas baigsis didele – SKERDYKLA. Laikyk kumščius, kad nugalėtoju būtum TU.

  • Andrius

   …gerbiamasis Galiau, manau, kalba neina apie perlenkimus siekiant „politkorektiškumo“… Kalba eina apie tai, kad kuo čia dėti absoliučiai visi musulmonai, jei kažkokiam „nemusulmonui“, ar net vienam kokiam „musulmonui“ šovė mintis įvesti „kiaulienos dešrelėms draudimą“ ?… „užkulnis“, kaip ir daugelis kitų debilų (tai ne taisyklių pažeidimas, neva asmeniškai „įžeidžiant užkulnį“, nes debilu jį viešai pristatė T3 savo „humoristinėje“ laidoje) yra linkę ieškoti kaltų dėl pavienių asmenų (ar nedidelių jų grupių) kvailų sprendimų, ar veiksmų apibendrintai kaltinant ištisas žmonių bendruomenes – pagal rasinius požymius, pavyzdžiui… Tarkim, prieš pusę metų, vienas mūsų tautietis Londone žiauriai išprievartavo ir nužudė vieną Londonietę – ar tai jau pagrindas vadinti „potencialiais prievartautojais“ visus mus ?… lygiai kaip ir „žydšaudžiais“ ?…

 • Pingback: Lady Gaga, mini sijonai ir kitos įdomybės | Žuvų knyga()

 • Galius

  Gerbimas Andriau, visą tai ką rašai yra akivaizdu iš balaivaus sveiko žmogaus vertinimo pusės. Tačiau as norejau šiek tiek padiskutuoti apie tokį reiškinį, kaip dabartinio istorinio laikotarpio ateivių kultūros it aborigenų kultūros trinties mechanizmą ir pasekmes, ir galbūt apie tai ką reikėtų daryti, kad pasekmės nebūtu per daug drąstiškos. Kalbant apie šio reiškinio elementus (pasirnkant musulmonus/europiečius, kaip vieną iš iliustratyviauių pvz) ir turint galvoje mano pateikta pvz. konstatuočiau, kad toks pvz yra labai simptomatiškas: tokių pvz. t.y. bandymų reguliuoti yra daug, sakyčiau ES tai jau reiškinys ir tendencija ir priima juos (reguliuojančius sprendimus) ne „kazkurie pavieniai debilai“, o kolegialios institucijos.

  • suomis

   Pagarba. Bent vienas protingas „postas“.

 • VG

  Betgi imigrantų, nenorinčių integruotis į juos priglaudusią visuomenę ir ją dar niekinančių ir deklaruojančių, kad šitokią pasaulio tvarką sugriaus, egzistuoja realiai. Pakalbėtike su norvegais, aplankykite Londono pakraščius…. Teko bendrauti su prancūzu, ex-musulmonu. Vedė jis Prancūzijos plietybę turinčią musulmonę. Sulaukė jie iš nuotakos giminės grasinimų mirtimi. Jis priėmė islamą. Tai nepadėjo. Turėjo slapstytis. Kreipėsi pagalbos į policiją. Gavo atsakymą: „jeigu tu būtum alžyrietis ir tave persekiotų baltieji – padėtume“; suprask – garbės reikalas. Kadangi yra atvirkščiai – čia jau sudėtingas klausimas – „būsime apkaltinti tautinių mažumų ir islamo pasekėjų persekiojimu; o tai – jau politika“. Taip kad, neoficialiai buvo patarta gelbėtis patiems. Todėl abiems teko emigruoti į UK ir ten slapstytis. Šioje istorijoje neprikūriau nieko.
  Juk negali pusinis politkorektiškumas maskuoti didelės neteisybės.
  Artūrai – negi Jūs manote, kad tokios problemos nėra? Tada tikrai manysiu, kad jūs veidmainiaujate ir „meluojate į akis“.
  O gal aš Jus ne taip supratau.

  P.S. O Breivikų ateitį matau tik vieną – izoliacija nuo visuomenės.