Apie studijų kokybę: MRU renkasi A.Užkalnį

Lietuvos žiniasklaida skelbia, kad antradienį stojantieji sužinojo, ar aukštosiose mokyklose, kuriose jie norėjo studijuoti, jiems atsirado vieta.

Kai paaiškės galutiniai rezultatai, tikriausiai vėl bus diskutuojama, ar Lietuvai reikia tiek daug teisininkų, vadybininkų, filologų ar komunikacijos specialistų, vėl bus ginčijamasi, ar tikrai valstybė turi finansuoti visiškai neperspektyvias specialybes.

Vėl bus kalbų apies studijų kainos ir kokybės santykį, per didelį „universitetų“ skaičių bei dėstytojų migraciją.

Į šias diskusijas – apie studijų kokybę – ir aš norėčiau įsiterpti.

 Pamenu, kažkada, kai Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universitetui vadovavo R.Lopata, ten paskaitas skaitė dabartinis LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius, tuomet dar tebuvęs „Spaudos klubo“ vedėju.

Dabar tame pačiame universitete dėsto Lauras Bielinis, neseniai parašęs vien tik asmeninės pagiežos persunktą knygą apie prezidentę D.Grybauskaitę, išdidžiai pristatomą kaip „monografija“, nors su mokslu ji tikrai neturi nieko bendro.

Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institute, kurį aš vis siūlau uždaryti ir langus lentomis užkalti, tarp dėstančių žurnalistiką yra gal tik du ar trys tos žurnalistikos ragavusių realiame gyvenime.

Per pastaruosius kelerius metus darbe esu sutikęs keletą žmonių, baigusių universitetą ir turinčių vertėjų pažymėjimą, tačiau nesugebančių per pusvalandį išversti puslapio dydžio ekonominio teksto.

Dažnai pats svarstydavau, ar tai, kad „universitetai“  kepa neišmanėlius yra tų „universitetų“, ar nesimokančių studentų kaltė.

Ir dažniausiai mano išvada buvo ta pati: studijų kokybė yra aukštųjų mokyklų atsakomybė. Nes jos pačios rengia studijų programas, pasirenka dėstytojus ir nustato minimalius studentų pažangumo kriterijus. Tai yra, nusprendžia, ar galima, pavyzdžiui, asmeniui, negalinčiam susikalbėti angliškai, įteikti anglų kalbos specialisto diplomą arba asmeniui, nesugebančiam dirbti žurnalistinio darbo – duoti į rankas dokumentą, patvirtinantį, kad jis yra žurnalistas.

Todėl man buvo graudu, kai sužinojau, kad Mykolo Romerio Universitete šiemet atsiras naujas dėstytojas: žurnalistu save tituluojantis A.Užkalnis, kuris, kaip skelbiama MRU Facebook puslapyje, dėstys Didžiosios Britanijos ir JAV šalityrą.

Žinau, kad šio rašytojo knygos Lietuvoje yra vienos perkamiausių. Taip pat niekam ne paslaptis, kad jo komentarai Lietuvos žiniasklaidoje yra gana populiarūs ir susilaukia gausaus komentavimo. Kiekvienam savo, kaip sakoma.

Tačiau niekaip nesuprantu, kuo čia dėti studentai ir aukštoji mokykla, vadinanti save universitetu?

O gal MRU vizijose visa Lietuva ir lietuviai yra tokie, kokius juos mato A.Užkalnis:

Man, kauniečiui, suprantančiam didelio BMW trauką ir erdvaus namo vertę, nerimtai atrodė mekenantys ir mikčiojantys žmonėkai, giriantys savo dviejų durų pridvėsusias mašinytes („O ką? Taupi, manevringa, nuveža iš punkto „A“ į punktą „B“, ko daugiau reikia?“), gyvenantys mažuose nameliuose, kur viengubi stiklai išleidžia visą šilumą, ir tyliai dūsaujantys dėl nevykusios medicinos ir prastų valstybinių mokyklų ir nieko nedarantys, kad kas nors jų gyvenime pasikeistų. 

Prie šito nepripratau, todėl mūsų gyvenime niekuomet nebuvo 40 valandų darbo savaičių ir arbatos pertraukėlių, buvo draskymasis vakarais ir savaitgaliais ir pinigo kalimas, užtat dukroms buvo privati mokykla, o lauke prie namo – tamsiai mėlynas BMW odinėmis sėdynėmis, kad pavydėtų visi socialistinio raugo BBC bendradarbiai, kai atvažiuoja įžūlus lietuvis Užkalnis, garsiai grojantis pro atvirus automobilio langus „Dinamikos“ melodijas. O taip.

Nors gal viskas čia gerai. Kiekvienam savo…

(12 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...
 • Antraštė galėjo būti: „A. Užkalnis renkasi MRU“…

 • Jurgita

  Iš vis nesuvokiama kaip sveiko proto žmogus gali rašyti straipsnius žeminančius kitus ir taip niekingai aukštinančius SAVE.

  • sigitas

   jūs čia apie kurį žmogų?

 • suomis

  Dėl tokios, mūsuose esančios, sistemos ir traukia jaunimas mokytis į užsienį. Vien žo – nepotizmas.

 • Fredis*

  Iki šiol A.Užkalnis buvo visiška priešingybė A.Siaurusevičiui („…todėl mūsų gyvenime niekuomet nebuvo 40 valandų darbo savaičių ir arbatos pertraukėlių, buvo draskymasis vakarais ir savaitgaliais ir pinigo kalimas, užtat dukroms buvo privati mokykla, o lauke prie namo – tamsiai mėlynas BMW odinėmis sėdynėmis…“).
  Gal ir neblogai į MRU įleisti vilkiuką?
  Matau tik vieną bėdą – A.Užkalnio drąskymasis jau baigėsi. Kodėl mūsų šalis suprantama tik kaip valdininkų, politologų, universitetų dėstytojų ir valstybines pensijas gaunančiųjų rojus? Gal galima padaryti biznį ir čia, nebūtinai Jungtinėje Karalystėje?

  • Fredi, Jūs čia rimtai vadinate Lietuvą universitetų dėstytojų rojumi?

 • O kodėl jūs nežiūrit į Užkalnį, kaip į koki Erlicką? Kodėl kiekvieną žodį vertinat už gryną pinigą?

  • bang

   „Šis straipsnis, mano nuomone, pjovė per patį debilizmo raumens vidurį, ir aš nepabijosiu pasakyti, kad juo didžiuojuos. Nupušusiems, besispjaudantiems iš pavydo ir pagiežos runkeliams pamėčiau jiems suprantamų dirgiklių: BMW odinėm sėdynėm, “Dinamika” pro atvirus langus ir sunkvežimis su vynais, ir visas dainuojantis ir grojantis debilų cirkas prapliupo prognozuojamoje isterikoje.“

 • Reikia pasiūlyti tv prodiuseriams naują pramoginį šou: „A. Račas prieš A. Užkalnį“. Žinoma, su nuogom mergom ir su kokiu nors snukiadaužiu, bei pliusų minusų balsavimu telefonu.

  Matau labai daug perspektyvų tokiam šou.

  Ai dar sugalvojau parašyti šiam straipsniui parodiją:

  Lietuvos žiniasklaida ten visaip viską ir taip toliau. Visi ten kalba apie universitetus ir studentus ten.

  Aš tai skaitau, kad reikia uždaryti velniop BNS ir langus užkalti lentom. Nes ten dirba toks A. Račas, kuris išdrįsta taip rašinėti:

  Dėjau dar kartą, nes “Sodrai” per savo trumpą gyvenimą jau esu sumokėjęs daugiau nei 275 000 litų ir dar kartą, nes panašią sumą sumokėjau kaip pajamų mokestį.

  Kadangi dar žadu šiek tiek pagyventi, tai tikėtina, kad sumokėsiu dar maždaug tiek pat.

  Ir tada jau galėsiu pretenduoti į kokių 1100 litų pensiją.

  Tai ir yra tie “teisingi mokesčiai”?

  Dėjau dar kartą.

  Ir dar kartą, nepaisant to, kad laikiau save socialdemokratinių pažiūrų, girdėdamas, kad kažkam reikia progresinių mokesčių.

  Ir dar du kartus prisimindamas “smulkiuosius verslininkus”, verslo liudijimus, patentus, ūkininkus ir mano lėšomis draudžiamus kunigus ir vienuolius.

  Buvau durnas. Nes iki šiol galvojau, kad sąžiningai mokėti mokesčius yra garbinga ir teisinga.

  Nors gal čia ir gerai… Kiekvienas gali savo padėti ten kur nori

  • mielas skirtume, esate beveik toks pat talentingas kaip A.Užkalnis. Manau, galėtumėte pasidomėti, ar MRU nėra daugiau laisvų dėstytojų vietų. Galėtumėte dėstyti skaitymo įgūdžius arba raidžių dėliojimo į žodžius mechaniką.

   Beje, kalbant apie TV šou idėją, ji visiškai neperspektyvi, nes turi vieną didelę spragą. Tik deja, tamstai tai to tikriausiai niekada nelemta suvokti.

   Gal geriau pabandykite knygas rašyti.

   • mikroklimatas

    tv laidos idėja kurioje diskutuoja Račas vs. Užkalnis, labai perspektyvi, manau kokius metus laiko tokia laida net konkuruotų su Eurolygos transliacijomis. vis smagiau nei bet kurio iš 141 dunduko klausytis.

  • blogietis

   Gerbiamas Skirtume,

   Leiskite spėti, kad per Tamstos mokėtų Sodros mokesčių laikotarpi pajamų gavote ne mažiau kaip 1 400 000? Ir kadangi tikites dar tiek pat pajamų gauti linkiu sveikatos ir nerūpestingos bei ilgos senatvės.

   • Tikiuosi A. Račas nesupyks, kad čia mes oftopicuojam stipriai, bet man labai malonu, kai žmonės man linki kažko gero ir aš privalau jiems padėkoti. Ačiū labai!

 • neidomu

  nelabai matau dėl ko graudintis ar net apgailestaut :) gi ne anekdotas, kad mru studijas krimtę mėslitoj dešras kemša, o realybė. Juokinga tik, kad Užkalnis, taip vainojantis „runkelius, svajojančius apie valstybinį darbą“, šast ir patogiai nusėdo „mokslo“ kalvėje, kalančioje būsimus bedarbius (ne tiek ir daug dešrų fabrikų gimtojoj šalelėj, konkurencija!), katrie svajos apie valstybinį darbą. Ir net ne valstybinį darbą, o bedarbystės bei kitokias išmokas :D Nugi smagu tokį visų dalykų žinovo smygį žemyn padabot, pripažinkim.

 • Izbliondimas

  Sunku suprasti, ko žmonės dabar gali išmokti.
  Kai mes studijavome…
  Taip, kai mes studijavome, visgi reikėjo išmokti. Ir tai antrame kurse iš mūsų grupės 35 studentų liko 6 (šiandien matomai nebūtų įsivaizduojama, kaip dėstytojas galėtų nusipjauti šaką ant kurios sėdi… tad ko ir norime… dar gerai, kad ten be visiškų bepročių dar apsieinama, nors čia neseniai buvo rašyta apie vieną jėgos struktūrų universitetų diedovčinos reikalus… o tai sutikite stroibatų lygis, kurie ir buvo arti bepročių, išleisti atbuvę kalėjimuose…).
  Rugsėjį tai pradurniuodavome, bet vėliau iki mokslų metų pabaigos, kasdien iki 2 val. nakties mokymasis, kursiniai darbai.
  Dabar gi matau varo dvejuose universitetuose vienu metu ir dar įsidarbinęs būna (net magistrantas) ar vaikelį auginasi… ką jie gali išmokti, nesunku juk ir suvokti.
  O kai sako, kad ir pavyzdžiui Muzikos ir teatro akademijos žmonės, – kas met vis silpnesni atvyksta stojamųjų laikyti.
  Vėl iš kur gi bus kitaisp, – ar kas mūsų laikais žinojo tokį dalyką, kad pamoką galima praleisti.
  Tačiau gyvenima krypsta taip, kad darbu pakaks užsiėmusių gal 10-20 proc. visuomenės. Kiti magistrantai, sutinku, gal geriau nei beraščiai…
  Bet ar visuomenė yra tam pasiruošusi, kai žmonija visiškai bus atsieta nuo kurybinio proceso, ar kas prognozuoja ką jie čia prigalvos šioje žemelėje (juk protu matyt nėra suvokiama ką gali prisigalvoti visuomenė atitraukta nuo kurybos, netgi nuo konvejerio… tiems nuo konvejerio tai aišku, – davei pabus, stadijonus, po televizorių, blogiausiu atveju, gašlumų visokiausių), – va gal p. Užkalnis ir imsis parengti būsimus bedarbius, kad anieji netaptų kokiais tai virtualiais, visiškai, kai tas kadras iš Norvegijos… tos patirties manau žmogus turi, o ji dabar, manau, pati pati darosi aktualiausia…

 • Gintautas

  Atsiprašau, bet kas yra šalityra? Atseit, mokslas apie šalį?
  „dėstys Didžiosios Britanijos ir JAV šalityrą“

 • Valentinas

  Šis gerbiamo Artūro įrašas sukelia dvejopus jausmus. Kalbant bendrai, Artūras labai teisingai sudėliojo studijų kokybės problemą. Visiškai sutinku su juo, kad už tai atsako universitetai. Paantrindamas, pasakysiu, kad tai yra viena iš esminių Steponavičiaus reformos klaidų. Steponavičius galvojo, kad veiks tokia logika: Studentai rinksis geriausius universitetus – universitetai gaus krepšelius – universitetai gerins studijų kokybę, siekdami pritraukti daugiau krepšelių – studijų kokybė gerės. Arba trumpiau – klientai privers pagerinti produkto kokybę. Tai grynai libertarinis požiūris, kad rinka viską sustatys į savo vietas. Deja, rinka pergrudravo Steponavičių ir Putinaitę. Gabūs jaunuoliai renkasi užsienį, o negabūs jaunuoliai perka diplomą. Universitetai prisitaikė savo programas tam, kad net ir visiškai negabus jaunimas susimokėjęs gautų diplomą. Mano nuomone reikėjo daryti atvirkščiai – pradžioje pagerinti produkto kokybę, o po to pardavinėti jį klientams.

  Artūro minėtas MRU yra ypač liūdnai pagarsėjęs šioje srityje. Aišku nėra ir negali būti vienos nuomonės, nes pavyzdžiui perspektyviausias Lietuvoje jaunos kartos teisinininkas ir garsus blogeris Tomas Chochrin yra MRU auklėtinis. Todėl apie MRU teisės programą aš nekalbėsiu. Tačiau, kaip žinia, MRU prikepė šimtus su teise nesusijusių programų, kurių vienintelis tikslas, mano nuomone, yra susirinkti pinigus iš negabių ar tingių studentų norinčių turėti diplomą. Mano aplinkoje yra žmonių studijuojančių MRU psichologijos magistro programas. Galiu pareikšti, kad studijų kokybė yra O dieve!, O viešpatie! Gėdinga! Dėstytojai daugumas yra patys magistrai, be jokių akademinių ar profesinių pasiekimų. Programa yra žemiau žemiausio įsivaizduojamo lygio. Reikalavimai studentams yra žemiau žemiausio lygio (nes jei studentą išmesi dėl prastų pažymių, negausi jo pinigų). Studentų kontingentas daugumoje yra O dieve!, O viešpatie! Žinau netgi žmonių, kurie pasimokę metus metė MRU, nes buvo gaila mokėti pakankamai didelius pinigus už mokymo lygį, per žemą net vidurinei mokyklai. Tą patį daug kas sako ir apie TVM. Esu sutikęs TVM absolventų, sėdinčių tėvų dėka atsakingose pareigose, neturinčių jokio supratimo apie tai ką daro.
  Taigi apskritai, Artūras visiškai teisus. Kalbant apie Užkalnį, prieš skaitant tekstą būtina žinoti kontekstą – Užkalnis ir Račas yra archipriešai nuolatos viešojoje erdvėje apsikeičiantys vienas kitą pašiepiančiais pareiškimais. Vien todėl, šį Artūro tekstą reikia vertinti atsargiai. Ar pateikta Užkalnio citata turėtų kažkaip įrodyti, kad Užkalnis netinka dėstytojo darbui? Mano nuomone ne. Citata tik parodo, kad Užkalnis yra atviras, sakantis tai ką galvoja, nelaikantis akmens užantyje, o metantis jį tiesiai į tuos, kurie jam nepatinka (t.y. užsispaudusius kompleksuotus provincialus). Ar tai yra blogai? Mano nuomone, įdomus, aistringas gyvenimui žmogus yra puikus kandidatas dėstytojauti. Aš neteigiu, kad Užkalnis yra tinkamas, nes visų pirma nežinau jo kvalifikacijos ir net nežinau kas tai yra „šalityra“. Tačiau teigti, kad Užkalnis netinka vien tik todėl, kad Račas apie jį yra blogos nuomės yra nekorektiška.

  • Fredis*

   Valentinai, tavo tekste silpna vieta yra ši: „Mano nuomone reikėjo daryti atvirkščiai – pradžioje pagerinti produkto kokybę, o po to pardavinėti jį klientams“.
   Fantazuotojas…
   Jeigu geranoriškai, nepiktybiškai ir realistiškai pažvelgtume į studijas Lietuvoje, tai geriau remtis vietinių intelektualų (Mesonis, Aleknonis, Užkalnis) pajėgomis, nei subsidijuoti studentų išvykimą mokytis į užsienį.
   P.S. Nusipirkti profesorių iš užsienio nėra jokių galimybių, visi tai puikiai žinome. Reikėtų smarkiai kelti mokesčius (PVM, pelno, dividendų ir t.t.). Apie tai puse lūpų (visa gerkle) jau visą dešimtmetį kalba A.Maldeikienė.

   • Valentinas

    Fredi,
    Iš tikro tai pagerinti studijų kokybę galima greitai, efektingai, su tais pačiais dėstytojais, tomis pačiomis programomis ir tomis pačiomis aukštosiomis mokyklomis. Tereikia, kad dėstytojai nepraleistų studentų, kurių žinios neatitinka reikalavimų. Tokiu būdu atkristų labai daug studentų, tačiau likusieji būtų priversti mokytis. Tačiau, tai neapsimoka universitetams, nes taip praras pinigus. Pagrindinė problema, kad Universiteto misija yra ne suteikti aukštos kokybės žinias, o įsisavinti trokštančių diplomo pinigus.

    • romas

     Įsisavinti kuo daugiau pinigų – visų mūsų siekis. Dėl ko gyvent, jei nepakankamai įsisavini?

 • sigitas

  šiaip tai pagalvojau, kad ta pati aukštoji mokykla savu laiku išugdė ne tik Artūrą Račą, bet ir Rimvydą Valatką ? Abu lyg istorikai, su žurnalistika nieko bendro.Tai tą aukštąją dabar aukštinti , ar užkalti lentomis?

  • mielas sigitai, tai, ką tamsta galvojate, nebūtinai atitinka realybę. Laimei. Todėl ir klausimas tamstos skamba dundukiškai.

 • Trolis (Mumis)

  DIDZIUJU BARDU KOVOS (aka kung-fu fighting…)

 • Komersantas

  Man labai įdomu, koks yra užkalnio išsilavinimas. Internete radau, jog jis mokėsi Kauno humanitariniame fakultete:

  „Studijavau Kauno Vytauto Didžiojo universitete, pirmojoje studentų laidoje, kai universitetas buvo atgaivintas. Anuomet viskas tik kūrėsi, mano fakultetas buvo pavadintas tiesiog humanitariniu. Daugiausiai laiko studijose užėmė anglų kalba.“

  Bet ar jis turi įgijęs bent magistro laipsnį? Ar per savo gyvenimą yra publikavęs bent keletą straipsnių moksliniuose žurnaluose šalityros tema? Išvis, ką jis yra padaręs, jog atitiko šalityros dėstytojui keliamus reikalavimus?

  • Juozas

   „Kauno humanitariniame fakultete“ – kai kuriems jokie laipsniai nepadėjo išmokti suprasti ką perskaito:)

   • Komersantas

    O kiti mėgsta diagnozuoti kitų žmonių teksto suvokimo gebėjimus patys nemokėdami šalutinio sakinio skyrybos.

    • Juozas

     Diagnozes palikim gydytojams. O gebėjimai labai vaizdžiai matosi.

 • Koks universitetas/studentai – http://youtu.be/84tgzxkgBGw toks ir destytojas, nieko daugiau cia ir nepasakysi

 • vytautas

  Stai anekdotas apie dede Artura: Pasaulyje egzistuoja du rasytiniai paminklai, kuriuos reikia skaityti labai kritiskai. Tai Tarybu Sajungos vadoveliai ir racas.lt

  • mielas Vytautai, nepasakėte, ar jau viskas. Bet tikriausiai turėjo būti juokinga. Cha-cha-cha.

  • Dede Vytautai, tu autoriniu teisiu pazeidejas. Skusiuos dedei Arturui cia mano anekdotas, as ji sugalvojau tik as galiu juo dede Artura erzinti o ne tu. Begedis Dievas tave nubaus nebent paremsi Lese.lt pervesi i saskaita 100litu http://lese.lt/lt/finansine_parama ir kraiko kaciukams nupirksi.

   Sugalvojau dar viena anekdota apie dede Artura. Kas yra baisiau uz kontrole Vilniaus troleibusuose? Racas Vilniaus mikriukuose.

   Mirksiukas.

   • Genijus

    Inga*, jūs esate Fredžio* žmona. Arba draugė. Arba sugyventinė.
    Aš ne klausiu, aš konstatuoju :)

 • leokadija

  Užkalnis gyvena dvigubą gyvenimą. LR solidžiai ir pagarbiai daro reportažus, duoda normalius interviu, savo tinklaraštyje – drabstosi kaip nevalyvas netašytas vaikėzas. Tai jam toks stilius nepatinka, tai jam Erlickas negerai rašo, tai jam dar kas. Paskaičiau keletą kartų, daugiau nebegaliu. Tokia dviveidystė tikrai nedera dėstytojui. Jei esi drąsus išsišokėlis – daryk tai visame kame. Mockus dėstė (ar tebedėsto) taip, kaip ir gyvena. O Užkalnis keičia kaukes… Ir nuo to joks studentas nelaimės nieko, aš manau.

  • Gerbiamoji Leokadija, galėsite į mano paskaitas neiti, aš Jums ir taip įskaitą pasirašysiu.

   • Genijus

    Mielas Andriau (šios formuluotės išmokau iš Artūro R.). Skaičiau kelis ar net keliolika jūsų straipsnių / įrašus (kokius 8-15, bijau dabar sumeluoti). Man susidarė įspūdis, kad:
    1. Praktiškai visais jais bandote provokuoti. Kartais netgi kiek dirbtinai, perspaustai. Bet, kaip sakoma, nieko tokio :)
    2. Nukreipti jie yra prieš (pavadinkime supaprastintai, be didelių filosofijų) Lietuvos runkelius. Kiek % Lietuvos jie sudaro, vėlgi, nediskutuokime.
    Tai va man kyla klausimas: kodėl vienas iš labiausiai išsi/susi/persiprovokuojančių jau istoriškai / tradiciškai būna Artūras R.? Gi žmogus akivaizdžiai ne runkelis.

   • zeroground

    Andriau – o kas yra šalityra? Be ironijos klausiu, rimtai. Ar tai sociologinė disciplina ar panašesnė į tai kuo anksčiau buvo sovietologai?

   • Liudvikas

    Negaiškit čia laiko, p. Užkalni :) Sėskit į savo BMW odinėm sėdynėm ir maukit knygų rašyti. Rytų Londone ir taip laukia esti akankamas skaitytojų kontingentas, o studentai Lietuvoje atsikvėps :) Kaip nors ir be Tamstos, manau :))

 • dzyvai

  Pateiktos citatos liudija tik apie Užkalnio vertybes (Universitetas kažkokia konkrečia vertybine orientacija nesigiria). Apie dėstytojo kvalifikaciją bei žinias pasako nebent tai, kad jis tiko MRU?

 • ezengas

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • mielas ezengai, sugrįžkite kai išmoksite žmonių, o ne užkalnių kalbos.

 • anoniminis bailys

  Deja tenka pripazinti, kad Lietuva is tiesu ritasi i visiska bedugne. Mums reikia stipraus kuloko, kuris kompetetingai nusprestu, kas ka gali dirbti, o kas ne. Negalima daleisti, kad visokie nediplomuoti zurnalistai, dirbtu darbus, neturedami valstybes isduotos licencijos, ka jau kalbeti, dar kokienors nediplomuoti programuotojai prades rasyti savo visokias programas ir nelicencijuoti menininkai paisys savo nelicencijuotas keverzones, o nelicencijuoti verslininkai jau senai uzeme Lietuvos ekonomika ir dabar diria paskutine skura nuo darbo zmogaus nugaros.

  Todel siulau, skubiai skelbti referenduma, del virsvyriausybines komisijos, kuri spres, kuriu aukstuju mokyklu diplomus prilyginti licencijai. Komisijos pirmininku ir visko zinotoju, beigi vienvaldziu vadovu iki gyvenimo galo paskelbt Artura Raca. Ekonomikos reikalu patareja, galetu buti ponia Ausra.

  • tikriausiai taip pat turėjo būti labai juokinga. Sakyčiau, esate tinkamas kandidatas dėstyti MRU. Mano komisija tam pritaria be jokių išlygų.

   • anoniminis bailys

    Mano isgalvota komisija dar nepradejo darbo, o Jus jau dalinate privilegijas. Puiku, zinojau kad idealiai tiksite sioms pareigoms!

  • aušra maldeikienė

   toks darbas man neįdomus, p. bailį. neimsiu už jokį atlygį.beje, kaip ir dėstymo Riomeryje. Pernelyg nuobodu.

   • anoniminis bailys

    A, o as budamas naivus, galvojau kad 1980-1990 metais dauguma aktyvaus ir pilietisko jaunimo, niekada nepraleistu progos paaiskint ir nurodyt, kaip kiti turetu elgtis, gyventi ir kuo uzsiimti, matyt klydau, reikes permastyt savo paziuras.

 • ezengas

  Dar vieną komentarą musėt reikės ponuliui trint ir argumentuot mano Užkalnių kalbos mokėjimu, ar tai nemokėjimu. Pats padarėt kliurką, kodėl nenorit to pripažinti? Pačioj įrašo pabaigoje parašėt nuostabią nesamonę. Esat juokingas, ne daugiau

 • Izbliondimas

  Labai būtų gražu, kad va mūsų du tautiečiai imtų ir apsikabintų, dar ašarą nubraukę, dar stipriau vienas kitą apglėbtų.
  Teko tai matyti.
  Kai tarnavome, vienoje karinėje jūrų bazėje (mus atvežė 10 iš įvairių kaip dabar vadinama universitetų, vienų metų tarnystei), du kolegos vienas kitą labai stipriai įskaudino ir… kaip tai tas labai blogino visų mūsų dešimties bendravimą.
  Ir taip kartą, tai yra per eilinį mūsų visų susiėjimą, kurie buvo gana reguliarūs, vienas jų ir taria (dar dabar tai girdžiu ausyse), kiek gi galima pykti… – koks tai buvo apsikabinimas. Kas to nėra matęs, nežino, kas tai yra vyriška draugystė.
  Pirmas tai padarė,visgi, kultūros sferos žmogus (baigęs to meto konservatoriją, dabartinę akademiją), – jis būdamas batalijono kultūros namų direktoriumi turėdavo du kart per dieną uždėti plokštelę, po pusryčių ir po pietų, kai batalionas išeidavo iš savo dalinio… uždėdavo tokį „razvodnoi“ maršą. Maršas puikus, pirma eilė nuo batios tiesiais veidais į šviesią ateitį, o kitos eilės – veidais į batią.
  Žinoma, Lietuvoje tai reta. Jei pratęsiant mintį apie susitaikymus. Nes mada yra vienas ant kito pykti. Mada ne mada, bet pykstasi beveik visi tautiečiai (gal dėl to visą tūkstantnmetį kiek skaitome ubagų kraštas ir būna, kol kas neokupuoja ir neįveda tvarką), tai dėl žemės „rubežiaus“, tai dėl karjieros, tai dėl pinigų, tai dėl įtakų, tai doras su nedoru, tai nedoras su nedoru ir doras su doru…
  Ypač, kai Aukščiausiasis prieš 20 metų čia žmogui davė pačius didžiausius išbandymus, – išbandymus valdžia, pinigais. Deja, kaip matėme, mūsų tautietis šito išbandymo neatlaikė, eilinį kartą. Gal kokie keli iš 3.0 mln., – bet tai niekis, toks menkas procentėlis. Kaip nekeista, nei vienas vadinamas dešinysis neatlaikė išbandymo. Ir kaip nekeista a.a. Algirdas Mykolas Brazauskas tai atlaikė (na ne 100 proc. irgi, bet kai geriau atlaikiusių nėra, tai galima ir užskaityti…).
  Tad toks pavyzdys būtų labai gražus. Va nemėgome vienas kito, va pavažiuodavome vienas ant kito, – o dabar…
  Juk tuoj visi mirsime (kosminiu masteliu, už mirksnio), – kam pyktis, žmogiukai.

 • Jolita

  Labai pritariu Valentinui. Staipsnis akivizadziais siekiant pasiepti ir pazeminti Uzukalni.. Galetu tai Racas is pavydo sprogtu, kad jos niekas destytojauti nekviecia.. Zodziu straipsnio ideja apie studiju kokybe gera, bet nueita asmeniniu santykiu aiskinimo kas yra kas keliu.. Neprofesionalu.. Man Uzukalnis ne idealas, bet su savo artviru sarkazmu graziai iskrenta is blondiniu, silikonu ir kitu nesamoniu rasinejanciu zurnalistu konteksto…:-)

 • Rey

  Negi taip sunku suprasti Užkalnio saviironiją ir satyrą?

 • Gintaras

  Iš kur tokios plikbajoriškos ambicijos vieniems kitus niekinti? Visi labai ir gražūs, ir protingi. Ir užkalniai, ir ne. Gal geriau vardan tos, tsakant, Lietuvos, vyrai?

 • Universituotasis

  Kalbant apie Lietuvos aukštojo mokslo kokybę, tai aš įžvelgiu vieną pagrindinę problemą, kuri, mano nuomone, nulemia visas kitas. T.y. PER DIDELIS STUDENTŲ SKAIČIUS! 1. Lietuva iš esmės negali pasiūlyti darbo pagal specialybę tokiam diplomuotųjų būriui, todėl vėliau gaunasi taip, kad vadybą(tik pavyzdys) baigęs jaunuolis gali eiti dirbti nebent pardavimo vadybininku į McDonald’ą prie kasos. 2. Lietuvoje NĖRA tiek protinio potencialo, kad tokia dalis abiturientų galėtų eiti studijuoti, t.y. labai daug stojančiųjų yra per buki studijuoti, todėl universitetuose iš esmės vyksta **** malimas, o diplomai verti nedaugiau nei popierius, ant kurio jie masiškai spausdinami. 3. Valstybė, finansuodama ~20000 vietų universitetuose ir skirdama apgailėtiną 172Lt(nesu tikras) stipendiją už gerą mokymąsi, parodo savo požiūrį į kokybės ir kiekybės santykį aukštajame moksle.
  Taigi, kokie galėtų būti sprendimai? 1. Universitetų skaičių padalinti iš 2(mažiausiai). 2. Finansuojamų vietų skaičių padalinti iš 10(+/-). 3. Sukurti normalią paskolų sistemą studentams. 4. Uždaryti velniop fakultetus, kurie sugebėjo paruošti šešiaženklį skaičių žuvų cechų darbuotojų Norvegijoje. 5. Na, ir aišku, kontroliuoti universitetus, kad nedalintų diplomų visiškiems grybams.
  Manau, jog aukštosios mokyklos greitai susigriebtų ir, švelniai tariant, pakeltų savo lygį.
  P.S.: suprantama, jog visi mano pasiūlymai yra utopiniai ir niekada nebus įgyvendinti, bet bent jau yra išsakyti.
  P.P.S.: kirvis atitiko kotą. Kirvio vaidmuo atitenka MRU, koto – Užkalniui. Arba atvirkščiai.

 • Valentinas

  Yra dar vienas ironiškas Užkalnio – Riomerio dėstytojo istorijos niuansas. Užklnis iš aukšto su panieka žiūri į visokius pseudodarbus ir pseudodiplomus, kuriais save lepino sotūs vakariečiai gerovės laikais:
  „Kai išsenka beprasmių ir išgalvotų pseudodarbų upeliai, darbas vartant ant grotelių mėsainius arba skinant salotas yra ne gėda, o uždarbis. Be to, tai ir didesnis prestižas, nei kažin kada gautas ir niekam nebereikalingas kokios nors socialinės sklaidos patirčių aprėpties mokslų diplomas ar tvarios tarptautinės plėtros studijų pažymėjimas.“
  http://www.lrytas.lt/-12794311471278769469-kod%C4%97l-m%C5%ABs%C5%B3-gyvenimas-geresnis-nei-vakaruose.htm
  Užkalnis dabar dėstys pseudokursą „šalityrą“, pseudouniversitete, kepančiame pseudobakalaurus ir pseudomagistrus, kurie niekam nereikalingi. Kuo tai geriau už socialinės sklaidos patirčių aprėpties mokslus?

  • Trakimas

   Norėtau Tamstą pabucuoti,Valentinai ,už šią repliką:)

   • Valentinas

    Trakimai, tai, kad tiek daug pritariančių balsų tavo norui mane pabučiuoti, mane neramina.

    • Trakimas

     Kazkas tce minėjo,kad esate gerai užsimaskavusi moteris:)

     • Valentinas

      Tokiu atveju dar labiau neramintų.

     • Trakimas

      Super:)reiškia moku sujaudinti-suneraminti „pabutciavimu“:)
      Tikriausiai daba nemiegosit,Valentinai,o „vartysit“ visokius variantus:))))

     • Trakimas

      Labanakt,Valentinai….:)

     • Trakimas

      OMg ,Valentinai….:)
      http://youtu.be/WpNAb_ERObA

  • Fredis*

   Labai tingiu aiškinti kodėl Užkalnis yra būsimas šviesos spindulėlis akademinėje aukštojo mokslo bendruomenėje.
   Pagrindinė teigiama savybė – aiškiai deklaruotos pažiūros.
   Kiti privalumai – platus akiratis, kurį plėtė užsienyje ir puikus būsimo dėstomo dalyko išmanymas – D.Britanijos ir JAV šalityra. Dėl JAV šalityros truputėlį abejoju, tačiau visi puikiai žinome koks Andrius yra imlus naujiems ir jam nežinomiems dalykams.
   Paskutinis argumentas – nuo seno, taip jau susiklostė, kad Vakarų Europos universitetai yra socialistų kalvės. Liberalių pažiūrų dėstytojas yra tai ko reikia mūsų būsimiems studentams.
   Intuityviai jaučiu, kad Andrius bus geras dėstytojas ir studentai Jį labai mylės.

   • Valentinas

    Fredi, gal ir esi teisus dėl pažiūrų. Juk MRU garsėja dar ir tuo, kad jame dirba odiozinis socialistas Bielskis. Gal Užkalnis paimtas siekiant stabdyti komunistinį užkratą?

  • aušra maldeikienė

   matyt, pinigai nekvepia, kai garantuoja odines sėdynes;)

 • gied

  Šiuo metu beveik visi dėstytojai universitete nėra ragavę (arba ragavę seniai) praktinio darbo. Dažniausiai ir tų dalykų, kuriuos jie dėsto. Tai nėra gerai, jei kalbame apie siekį įdarbinti studentą iškart po studijų. Tai yra visiškai nesvarbu, jei tarsime, kad studentas universitete turi įgyti teorinių srities žinių, o specialistu magiškai taps pats. Arba verslas pamokys kai ateis dirbti. Beje, universitetas dažnai yra linkęs tvirtinti, kad jie išmoko teorijos pagrindų, o studentai tiki, kad gaus specialybę.

  Ko vertas MRU su Užkalniu pamatysime kai išeis sekanti studentų laida. „Ką nors daryti“ yra visuomet geriau negu „laukti pasikeitimo aplinkoje“, kas yra vyraujanti nuotaika universitetuose.

 • gvadelupe

  O ką apskritai reiškia studijų kokybė? Aš suprasčiau visa tai iš tos pusės, jog tų kokybiškų studijų atveju iš studento yra paruošiamas kokybiškas specialistas. Ir todėl manyčiau, jog negalima teigti, kad visa atsakybė tenka univerams. Taip, jie savo viduje sprendžia, kiek studentų priimti,su kokiais įvertinimais, kokias programas kurti/naikinti, renkasi dėstytojus ir pan. Bet visa tai net ir įvykdžius maksimaliai, negalima sakyti, jog studijos kokybiškos. Juk , pvz, mano, kaip būsimos specialistės, kompetencijai įtakos neturi tai, jog univere mokosi šimtai ištęstinių studijų studentų, ar tai, jog kitose grupėse pilna chebros, įstojusių su min vidurkiais, kad jų pažymiai prasti, taip pat kad dėstytojai kartais neatvyksta į paskaitas dėl šalutinių darbų, ar negali atsakyt į klausimą dėl to, jog neturi daktaro laipsnio. Ko gero, ar studijos išties kokybiškos, ar tas jaunas žmogus taps specialistu, lemia ir paties studento asmenybė, įgūdžiai, vidinė motyvacija. Nedrįstu kalbėti kitų univerų vardu, bet mru teisės studijų kokybė ( kalbant apie nuolatines studijas) yra kokybiška ir tuo atveju, jeigu karts nuo karto papuola lopas dėstytojas, apskritai kad teisininkų milijonas ar tai, jog stabdo studijas tik tuo atveju, jei turi 3 skolas. Ko neatsakys dėstytojas, gali lengvai susirast elektroniniuose lobynuose, o turbūt ir savaime aišku, kad karjeros sėkmė labai priklauso nuo vidinių tavo savybių.
  Ir dar vienas dalykas: man atrodo dar nepasvertas toks požiūris, kai geras dėstytojas apibūdinamas toks, kuris turi atitinkamą mokslinį laispnį. Mieliau eičiau į A.Užkalnio paskaitą (nors jį laikau eiliniu kaviansku, biškį pasaulio pamačiusiu) negu kokio nors prof. X ( kuriam per 70m. ir kuris paskaitos metu skaito vieną iš savo 100 knygų ). Mano galva, univeras yra ta terpė, kai asmuo jau gali pajausti skirtumus, įvertinti ir pasilikti prie savo nuomonės.
  Ir dar kai kas. Prieštarauju teiginiui, kažkur komentaruose nuskambėjusiam, jog gabiausi studentai renkasi studijas užsienyje. Daugeliu atvejų konkursiniai reikalavimai ten yra žemesni, o ir motyvai išvykti paprastai nebūna prasta studijų kokybė Lietuvoje.

  • zeroground

   Man patinka paskaityti Užkalnio straipsnelius. Smagu, nors kai kur matyti ir grubios siūlės ar negrabi provokacija. Suprantu ir kodėl jis buvo pakviestas į universitetą – yra tokia praktika kviestis celebrity ar žinomybes į universitetus padėstyti. Tai patraukia studentų dėmesį ir šiaip išjudina kiek pamūsijusį akademizmą. Bet vargu ar daugiau. Paris Hilton irgi dėstė marketingą kažkur :-)
   Bet kodėl „šalityra“ – ir kas tai yra, nėra labai suprantama.

 • Įdomu, kodėl taip vertinamas kito asmens polinkis į juodąjį jumorą? Nesu Užkalnio gerbėjas ar palaikinatis MRU sprendimą, bet „objektyvumo“, kurio blogai, aišku, nereikalauja dėlei, vis tik…:)

 • npnm

  o ką reiškia ta citata? Gal MRU vizijose visa Lietuva ir lietuviai yra tokie, kokius A.Užkalnis mato anglus? Prie ko čia?

 • nuomonė-

  Žiniasklaidoje buvo skelbta nuomonė,kad teisininkų ( taip pat vadybininkų ir t.t.) Lietuvoje per daug dešimčiai metų į priekį.Tai gal Riomerio universitetas apskritai nebereikalingas? O gal jį reikėtų jungti su VU Teisės fakultetu?

 • siaip

  ar man vienam atrodo, kad visi Račo komentarai sulaukia daugiausia neigiamų įvertinimų?

  • mielas šiaip, tamsta visiškai teisus. Aš vakar taip pat atkreipiau į tai dėmesį ir pagalvojau, kad tikriausiai esu visiškas dundukas skirdamas laiko ir pastangų projektui, kuriame esu dergiamas ir blokuojamas…:)

   • Aš irgi į tai atkreipiau dėmesį, bet kadangi Užkalnio komentaras daugumos įvertintas teigiamai, tai galima spėti, kad Užkalnis prašė visų pažįstamų ateiti ir pasireikšti komentaruose.
    O šiaip prieš keletą dienų toks Dievo Režimo portalas labai taikliai įvardino Užkalnį ir jo veiklą išvadindami pastarąjį internetų Minedu :)

   • Tonbak

    Todėl kad rašai, Račai, apie trolius, troliai ir subėga trolinti.
    Yra netgi posakis „Don’t feed the troll“,o darai atvirkščiai. Tai kuo tuomet stebėtis?
    Nori linksmiau – rašyk apie 4chan’ą, geriausiai apie /B/ board’ą. Subėgs 4chan’ininkai ir išprievartaus visą šitą tinklapį. Ir tai jie padarys tik todėl, kad pasitaikei kelyje. Internautai yra laukiniai, be taisyklių, be normų ir be moralės.

    • mielas Tonbak, ačiū tamstai labai už patarimus ir pamokymus. Buvo įdomūs, bet visiškai nevertingi. Mat, mano supratimu, tie, kuriuos tamsta vadinate troliais, yra panašūs į šūdmuses – garsiai zvimbia, užknisa, tačiau nepavojingos. Atskrenda ir nuskrenda. Ir maitinasi iš esmės viena kitai iš burnos.

     Kaip ir tamsta. Atskridai, pazvimbei, pats sau labai gražus pasirodei, savo padėtu taškeliu pasigėrėjai ir išskridai. Tiek ir žinios.

     Todėl gasdinti manęs nereikia. Ne šūdmusėms rašau, ne į jas reaguoju.

     • Tonbak

      Tai ko tuomet čia skundies: „Aš vakar taip pat atkreipiau į tai dėmesį ir pagalvojau, kad tikriausiai esu visiškas dundukas skirdamas laiko ir pastangų projektui, kuriame esu dergiamas ir blokuojamas…“??? Kam tuomet vos ne kas antram savo poste apie didžiausia LT trolį šneki? O Užkalniui gerai – blogos reklamos nebūna. Aplamai troliai tave prievartauja, o tu jiems dar ir paslauga darai. Ir iš tiesų kažkaip dundukiška…

     • mielas Tonbak, tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad su tamsta kiaulių neganiau ir nesirengiu. Tad kitą kartą gal kaip nors…

  • Izbliondimas

   Žmogau, nuo publikos kuri čia renkasi (kaip visuomet yra ir išimčių, žinoma, – bet jie aplamai nebalsuoja, manau…), gauti minusus yra tas ženklas, kad dar tu esi žmogus… o, manau, reiktų gerai pagalvoti kas tu toks vaikine, gavus riebius pliusus.
   Tad tuo, p. Artūrui manau visiškai dar sekasi kol kas, – jis kol kas išlaiko egzaminus ne tik pinigų ir valdžios (… o tai daug, juk net Japonijos (tik pamislykite Japonijos) Vyriausybių vadovai kaip dažnai paslysdavo, jau nekalbant, kad Europos visa Komisija buvo atleista už korupciją (o kas yra korupcija, – tai visaapimanti, permanentinė vagystė, ane), bet ir moralės.
   Visgi vieną privalumą kažkada ir aš esu radęs, tam laikotariui, iki 1990 m., kuomet nebuvo pinigų, valdžios galimybių ir doram, ir nedoram, – kažkoks procentas pinigams ir valdžiai įgijo atparumą visam likusiam gyvenimui (kaip sakoka imunitetą), deja, kaip kažkas, atvirkščiai, – tapo besaikiu to naudotoju (na panašiai, kai musulmonas patekęs pas krikščionis ir pripratintas prie degtinėlės, – tuomet jau musėt nepagydomas… nes kaip sakoma… kai atsparumą palaužia, tai ten jau praraja, baisus vakumas tokiai veiklai).
   Tad čia labai tiktų Elvis, su viskas gerai mama: http://www.youtube.com/watch?v=DsPgsoJ52Pc&feature=related

 • ezengas

  Gerai pagalvojot, sveikintina. Galvoti sveika

 • Rytis I

  Sveiki sugrįžę iš morgo (anot Šliogerio). Reikia pasidžiaugti, jog kažkas grįžta. Pas mus dabar kiekvienas žmogus – aukso vertės, tiesa bemsų atvirais langais ir staugiančiais dinamikais daugiau nei užtenka ir tai greičiau laikoma (bent jau pas mus) naujo ruso/lietuvio sindromu, istoriškai išsivysčiusio iš „sovietinio raugo“ skurdžios vaikystės ir neįgyvendintų svajonių komplekso. Bet tai greitai perauklėjama, kartais užtenka vien porą sykių sumokėti mokesčius bei komunalines…

  • suomis

   Bet, būna linksmiausia, kai tie, su tamsintais langais, benzino pilasi tik už dešimt litų. :DDDDDDDDDD Yra ir tokių, su tamsintais bemso stiklais.

   • Izbliondimas

    Ei, suomi, kiba ne Viniui gyvenate, kad dienai po daugiau pilatės, o gal Tamistos busikui per mažai 10 l., į darbą palėkėti.
    Ta prasme, gal pas Jus „nesiskolina“ naktį benzino… tas būtų dar majį ir bala, jei ne tas automobilio „ratavojimas“… dar to betruktų, kad pajustų, kad pas tave kasnakt galima „pasiskolinti“… ir taip meistrai dyvinasi, jau, sako visur tas pats, bet jau čia…
    Jo. Galima garaže, ane. Saugiai, ane…

    • suomis

     Bet, kaip pilasi. Stovi aikštelėje, kol benzino kolonėlėje nieko nebus, tada pilasi. Ne lygis, benzą už 10 Lt. piltis. Žmogėnai kompleksuoja – turi psichologinių problemų. :D
     Jei jau ne lygis kolonėlėje piltis, tai kontrabandinį lai pilasi. Žinau, žinau – tuoj kils alasas, visi tokie šventi, niekas nesipiltų kontrabandinio, bet mastai kontros tai nemažėja.
     Taip, gyvenu ne Vilniuje. :) Kas dėl “ skolinimosi“, tai taip, iš pradžių „skolinosi“, bet kai sužinojau kas, daugiau „nesiskolina“. :D
     Žmonėms gyventi reikia – čia ir dabar. Ir, jokia valdžia, už PILEČIUS, nenugyvens. Toks jausmas, kad žmonės sau, valdžia sau. Takoskira vis didėja. Du paraleliniai pasauliai, lyg nesusisiekiantys indai. Geras K.Stoškaus straipsnis DELFIje, šia tema.

     • Izbliondimas

      Didelis dėkui, už nuorodą.
      Kažkaip lyg tai viskas žinoma apie šitą viesulą, sukriminalintą Lietuvą, pradedant naujųjų l. (man kaip ir tam ponui Greitai nesiverčia sakyti lietuvių… tie vadinami liberalai, vadinamieji dešinieji nieko bendro juk neturi nei su žmogumi nei su lietuvybe, tai tarsi viduržamžių pabaisos, kurios iš eilės RYJA žmones), – manau atsiras stiprių darbų, kurie galėtų pajėgti nukelti tą užgazuoto puodo dangtį, be trenksmo, koks įvyko Norvėje, prieš gražius žmones… tai ar galima įsivaizduoti koks gali būti dalykas prieš negražius darinius (juk žmonėmis juos sutarėme nevadinti…), jei kažkas nesugebės viso to įvardinti ir nukenksminti.
      Juk mūsų žmonės yra nepaprastai geri ir gražūs… gal jų pagailės Dievas.

 • į temą

  pažinojau vieną MRU bakalaurę, kuri nežinojo, kaip skaičiuojamas plotas. Beje, paxaite irgi buvo MRU pažiba, baigusi dešimtukais, o apie jos žygius legendos sklandė

 • Tonbak

  Užkalniui trolinti patinka ir jam tai sekasi neblogai. Nežinau kokio dydžio juoda katė prabėgo tarp Užkalnio ir Račo, o tiesa pasakius ir neįdomu, tačiau tenka pastebėti jog jų mažasis šaltasis karas labiau nervus tampo Račui, nei Užkalniui (bent jau taip atrodo iš jų pačių tekstų). Gal dėl to Račas ir plikas nes visą laiką nervuojasi galvodamas apie Užkalnį, kurio tiek daug visur? :) Iš dar – dažniau Užkalnį linksniuoja Račas, nei atvirkščiai. Visai kaip Lansbergis su Rusija… :)
  P.S. Žinau, mano nuomonė plikiui neįdomi, dundukai čia nepageidaujami, troliai nemaitinami, ačiū ir ate :)

 • Tipenu pro šali

  Tipenau pro sali ir nesusilaikiau nepakomentaves..
  ponas Račai truksta geru verteju ir zurnalistu?!.
  Pirmu atveju visada yra google translate,
  o antru spartieji klavisai copy paste.
  (abi sios priemones yra neatsiejama siuolaikines medijos dalis)
  taip ir dirbame ..kopiname ir transleitiname :)

 • Prie šito nepripratau, todėl mūsų gyvenime niekuomet nebuvo 40 valandų darbo savaičių ir arbatos pertraukėlių, buvo draskymasis vakarais ir savaitgaliais ir pinigo kalimas, užtat dukroms buvo privati mokykla, o lauke prie namo – tamsiai mėlynas BMW odinėmis sėdynėmis, kad pavydėtų visi socialistinio raugo BBC bendradarbiai, kai atvažiuoja įžūlus lietuvis Užkalnis, garsiai grojantis pro atvirus automobilio langus „Dinamikos“ melodijas. O taip.

  • Rasa Kuodytė-Kazielienė

   Puikiai pavaizduota tuštybė:)) O šiaip MRU ne visi dėstytojai tokie, bet susikompromitavusių yra pakankamai.

 • r

  Jei jau studijų kokybę MRU matuosime konkrečiais dėstytojais, tai Užkalnio reiškinys čia yra niekinis (o juk pripažinkim, koks dėstytojas iš jo gausis mes kolkas galime tik spėlioti) – jokia materialisto tuštybė neperspjaus gilių Sauliaus Kanišausko įžvalgų apie torsioninius laukus, ekstrasensus ir kitus velnius per filosofijos paskaitas… :(

 • sim

  nu net kalbos dovana praradau po sito http://www.youtube.com/watch?v=I3U27AISHto&feature=player_embedded#at=36

  neabejotinai putlus zandukai ir rimtas veidelis ten butini. linkiu uzkalniui isilieti i darnu MRU kolektyva :)

  • suomis

   : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   „Snukiukai“, tai gerai išpuoselėti.
   : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Bet kur man teko Artūrą Vazbį matyti: – Velnias, – neprisimenu. Bet išgyvenau „dejavu“ jaumą. Keista.

 • austras

  Pateiksiu subjektyvią savo nuomonę.

  Kuo skiriasi kryptingai populiarumo siekiančio grafomano tekstai, mūsuose įgaunantys bendrinę prekės ženklo „Užkalnis“ sąvoką nuo stipraus teksto su erudicijos požymiais? Tuo, kad grafomanas rašo apie viską ir jam nėra nepavaldžių temų: vyno rūšys, maistas, teatro aktoriai, visuomeninė tvarka, žiniasklaida, architektūra, jaunimas ir jo stilius, sovietinė praeitis ir t.t. ir panašiai. Grafomanas apie viską turi savo nuomonę ir stengiasi ją stilistiškai rėksmingai pristatyti. Apie viską įžūliai, sarkastiškai, kartais piktai, tačiau visada paviršiumi, net nebandant įsigilinti. Forma daug svarbiau už turinį, prisitaikant prie prabėgančio skaitytojo, įpratusio prie greitai virškinamo maisto. Šiuo atveju simboliška, kad greito aukštojo mokslo restoranas MRU renkasi greito rašytojo Užkalnio iškabą. Vienintelė grafomano tekstus rišanti gija – jo libertarinė ideologija, pasireiškianti aprašant įvairius visuomenės gyvenimo aspektus. Tačiau tekstais brukant asmeninę ideologiją, kuriai paremti pasitelkiami tik siauro pasaulėvaizdžio argumentai, rizikuojama „užsirauti“. Ir aišku – „užsiraunama“. Ant tų, kurie vieną ar kitą temą žino „truputį“ geriau – ne „užkalniškai“. Naujausias pavyzdys:

  štai čia Užkalnio tekstas:

  http://www.lrytas.lt/-13129493081311867711-mano-vilniaus-vizija-statykime-daugiau-auk%C5%A1%C4%8Diau-ir-dr%C4%85siau.htm

  o štai čia Sabaliauskaitės atsakymas:

  http://www.lrytas.lt/-13131640671311333275-apie-vilni%C5%B3-kolegas-ir-a-u%C5%BEkaln%C4%AF.htm

  Gal pajutote skirtumą? bet įdomiausia, jog užkalnių stiprybė slypi tame, kad eilinį kartą sužinoję kas jie yra, grafomanai visiškai nepasimeta. Reakcija į jų rašliavas, jiems tėra papildomas dopingas.

 • The biggest translation agency in da world

  „Per pastaruosius kelerius metus darbe esu sutikęs keletą žmonių, baigusių universitetą ir turinčių vertėjų pažymėjimą, tačiau nesugebančių per pusvalandį išversti puslapio dydžio ekonominio teksto.“
  Mielas Račai, tamsta nelabai skiriatės nuo tų kitų, į kuriuos taip meiliai kreipiatės tuo pačiu mielu kreipiniu:)) Galbūt svetima kalba parašytas ekonominis tekstas jūsų galvelėje gali lengvai persiversti į lietuvišką, tačiau pabandykit tai išguldyt sklandžiai ant popierio:). Dedu galvutę, kad ne tik pusvalandį, bet ir kelias valandėles gali tekt paaukot. Jūsų žiniai, vertimo norma yra 4-5 psl. per darbo dieną, tai jums ringina bellą?… tai reiškia, kad per pusvalandį yra norma išversti 0,3 puslapio, arba 500 spaudos ženklų (+/-). Taigi nešnekėkit dundukiškai apie tai, iš ko kiti valgo duoną, ir galbūt kiti irgi ims atlaidžiau žvelgti į Žurnalistą iš didžiosios raidės.

 • Pingback: Apie tai, kas patikima ir kas ne: skiriama V.Dumbliauskui | Artūras Račas()