Varškė, varškėčiai ir tešlagalviai

Šią savaitę Lietuvoje galėjome stebėti pilietiškumo proveržį.

Po straipsnio „Lietuvos ryte“ apie budrų ir nuoširdžiai savo pareigas vykdantį apsaugininką ir jo sunaikintą rašytojos Z.Čepaitės turėtą varškę, aktyviausia ir pažangiausia Lietuvos jaunimo dalis susibūrė į socialinę-pilietinę grupę, kurios pati aktyviausia dalis ketvirtadienį išėjo į Vilniaus gatves.

Nors viešai garsiai neišreikšta  šios pilietinio jaunim0 socialaus susibūrimo esmė buvo protestas prieš vis labiau bulvarėjančią žiniasklaidą ir konkrečiai – „Lietuvos rytą“, kuris teršia pažangaus ir socialiai-pilietiško jaunimo sąmonę kenksmingais rašiniais apie pieno produktus. Išsilavinęs ir apsiskaitęs Lietuvos jaunimas laikosi nuomonės, kad apie tokius menkniekius, kaip apsauginių kratomos rankinės ir kavinių savininkų nustatomos taisyklės nemokamų koncertų lankytojams žiniasklaida rašyti neturėtų, nes tai jokia problema. Nes Lietuva laisva šalis ir visi, įskaitant apsauginius ir kavinių lankytojus, turi laisvą teisę spręsti, ką ir kaip jiems daryti. (šioje vietoje, žinoma būtų galima padiskutuoti apie tokių problemų aprašinėjimo vietą ir tam skiriamą plotą, bet tai nėra esminis dalykas, kai vyksta tokie svarbūs visai tautai įvykiai).

Tiesa, gausiame ir gausiai nebulvarinės žiniasklaidos nušviestame protesto mitinge garsiai apie žiniasklaidą nebuvo kalbėta, nes Lietuvos pažangus ir socialiai-pilietiškai aktyvus Lietuvos jaunimas yra išsimokslinęs geriausiuose Europos ir Lietuvos universitetuose ir įvaldęs pagrindines protokolo ir etiketo taisykles, tad žino, kad garsiai ir tiesiai apie ką nors kalbėti yra nemandagu. Jie žino, kad protestuoti geriausia yra lyg juokaujant, tai yra ezopiškai, kad kiekvienas durnelis protestą galėtų suprasti taip, kaip jis nori.

Pažangus ir socialiai-pilietiškai aktyvus Lietuvos jaunimas pastarąjį tikslą pasiekė. Tuo buvo galima įsitikinti paskaičius komentarus po straipsniais, gausiai ir išsamiai aprašančius šią nevalingai prasiveržusią pasipiktinimo bjauria  žiniasklaida bangą.

Varškė ketvirtadienį iš esmės tapo naujos kokybės ir naujos būsimos pažangios ir socialiai-pilietiškai aktyvios visuomenės be bulvarinės žiniasklaidos simboliu. Tos visuomenės pradžia – beveik 3000 pačių socialiausių ir pilietiškiausių visuomenės narių grupė, besidalijanti būsimos visuomenės idėjomis tos būsimos pažangios visuomenės virtualiame parlamente Facebook. Turint galvoje jų pomėgį varškei ir jos gaminiams, įskaitant ir kepinius, šią grupę būtų galima pavadinti varškėčiais arba tešlagalviais.

Ir tikėtis, kad tų varškėčių ir tešlagalvių dėmesio neabejotinai susilauks ir kitos socialiai-pažangaus Lietuvos jaunimo dalies iniciatyva, taip pat kilusi virtualiajame parlamente. Savo esme ši akcija buvo panaši į pirmąją, nes kaip ir pastaroji, buvo susijusi su esminių instinktų tenkinimu. Tiesa, jei pirmuoju atveju pažangumas ir pilietiškumas buvo reiškiamas valgymu, tai antruoju jį buvo siūloma reikšti negėrimu.  Tai yra, užvalgius varškės ir taip išreiškus protestą bulvarinės žiniasklaidos veiksmais, užsigerti reikėtų ne „Švyturio-Utenos“ alumi, o, pavyzdžiui vandenuku arba „Sel“.

Nepažangi visuomenės dalis, panaudodama brutalią jėgą šią akciją nugesino dar pačioje jos užuomazgoje, tai yra, virtualiajame parlamente. Tačiau visiškai neabejotina, kad socialiai pažangiausias jaunimas tyliai kaupia jėgas ir jau šį savaitgalį su nekenčiamo alaus buteliais rankose išeis į gatves ir daužydami tuos butelius į sienas (prieš tai, žinoma, išgėrę jų turinį) parodys visai tautai, ką jie galvoja apie laisvą šalį ir joje gyvenančių laisvų darbininkų teisę streikuoti bei savininkų teisę reikalauti, kad jiems nepalanki informacija nebūtų skleidžiama. 

Tegyvuoja pažangiausia ir socialiai aktyviai pilietiškiausia Lietuvos jaunimo dalis – varškėčiai ir tešlagalviai.

A.Kaušpėdą – į prezidentus.

Valentiną – į premjerus.

A.Užkalnis bus geriausias Migracijos ir kultūros reikalų departamento vadovas.

Valio.

(20 balsų, vidurkis: 2,25 iš 5)
Loading...
 • Kasparas

  Šiek tiek perspausta vaškė manau :)

 • Valentinas

  Neturiu jokio supratimo apie čia aprašomus įvykius, todėl nesupratau nieko išskyrus siūlymą Valentiną skirti į Premjerus. Man garbė būti paminėtam viename kontekste su Kaušpėdu, bet į Premjerus neisiu, kad ir kaip prašytumėte.

  • Fredis*

   Lygiai tą patį norėjau pasakyti, Valentinai.
   Tikriausiai beviltiškai senstame ir nespėjame paskui įvykius?
   Gal šis įvykis ir visa jų seka kažkaip rišasi su šiomis R.Bogdano eilutėmis delfyje: „Nuo 1971 m. birželio 15 d., kada norvegai pradėjo išgauti naftą, šalies gerovė šovė aukštyn lyg raketa. Eiliniam piliečiui nebereikėjo pasikliauti savo jėgomis – gyvenimo dugnas buvo klojamas vis minkštesnėmis pagalvėmis. Šiltnamio sąlygomis nereikalingos savybės prigęsta, atsparumas negandoms sunyksta. Blėsta ir kritinis mąstymas. Atsiranda ištisos gyvenimo sritys, apie kurias nesinori galvoti, nes „tai sukelia stresą“. Sekdami skaitytojų nuotaikomis, didžiausi dienraščiai palaipsniui virto bulvariniais skaitalais“.

   • Auksinis kardas

    Berniukai, nebūkite beviltiški – jau bene trečia diena, kai gyvenate kitokioje Lietuvoje.

    • romas

     Karde, jau aplink nebėra „pamėklių karnavalas ar pamėklių šou“? 2011-07-25 duomenimis dar buvome mirę.

     • Auksinis kardas

      Marods, tebesat :-(

     • romas

      A tai kai kurie prisikėlė?

 • p. Račai, šį kartą nesupratau jūsų minties. Pritariate tokioms iniciatyvoms, ar ne… Paskutinės pastraipos visiškai supainiojo ir neapsimesiu protingesniu negu esu ištikro ir paprašysiu kiek tiesmukiškesnio paaiškinimo.

  • Genpre

   Tamstai nieko nesako zodelis „teslagalviai“? Nebent … ;))

 • Jūsų ironiją supratau. Ir norus pakeisti varškės proveržio prasmę.

  Norite savo memo su varške??? ;)

 • Genijus

  Kadangi gėdingai prisipažįstu ničnieko nesupratęs, lieka tik pasakyti universalią frazę, kad, mano manymu, dėl visko, kas šiame įraše buvo paminėta (ir netgi nutylėta), kaltas Kubilius, konservatoriai ir beretės.
  Andriau, Trakimai ir nerijau, galite šiam komentarui spausti „žalius nykščius aukštyn“.
  P.S. dar manau, kad už Kubilių net siūlomasis Valentinas būtų geresnis premjeras. Todėl atsisakymas nepriimamas :)

  • Trakimas

   Truputį supainiojot eilės tvarką.Turi būti „Nerijus ,Trakimas,o po to jau visi kiti.

   • nerijus

    Trakimai

    A.R. pateikė sąrašą tų, kurie, eilės tvarka, būtų „užbaninti“.

    Genijau

    Neliūdėkite, gal Valentino diena jau aušta ir jis ryšis tapti politiku ir padėti (ne dėti) Lietuvai ir jos žmonėms ne tik per racas.lt, o ir realiame gyvenime?..Pagyvensim- pamatysim!!!

    p.s. ne duok dieve mums tokio ūkvedžio. Dar porą šimtų emigruotų ir ne per 20 metų, o per pusmetį.

    • Trakimas

     Nemanau,kad gerb.Artūras banintų sveiką protą ar įdomią įžvalgą.Jei kažkokios ambicijos kožną rozą nustelbtų šviežią mintį-ponas Račas negalėtų būti vadovu.Kad ir BNS pvz.

    • Genpre

     Kai ta diena išauš, įvyks didis stebuklas,Nerijau – naujai keptas premjeras papremjerautu lygiai iki tos pačios dienos saulėlydžio…tam tikrai institucijai pasidomėjus mokesčiais bei nelegaliu darbu. Nors … užtektų ir kk2 2 min reportažo tiesiogiai.. ;))

  • nerijus

   Genijau

   Kubilius, kaip ir iki jo buvę ir būsiantys ūkvedžiai- vykdytojai.
   Kam jie paklusnūs?..Pakanka pažiūrėti į partijų rėmėjų sąrašus ir stovinčius šalia- prieš kameras ir/ ar už jų :)

 • Rromas

  Kas nezino, cia linkas, apie istorija su varske:
  http://www.kleckas.lt/blog/penktadienio-internetai-su-varske-16

 • Tfu

  Lrytas apie tai: http://www.lrytas.lt/-13118501921311150039-p2-teisingumas-atkurtas-po-lietuvos-ryto-straipsnio-kilusio-judėjimo-nariai-vilniaus-mokytojų-namų-kieme-mėgavosi-varške-video-a-kaušpėdo-eilėraštis-karikatūros-nuotraukos.htm

  Vyksta varžybos, kas bukesnis. Mes tuoj kaip amerikiečiai prieisim iki tokio lygio, kad juoksimės tik tada, kai kas nukris ar kuo didesnę nesąmonę padarys. Paskui visose laidose uždės foninį juoką, kad žinotume kada juoktis.

  • Auksinis kardas

   Vyksta patikrinimas – kas turi pilnavertį humoro jausmą ir pajėgus patirti pilnavertį gyvenimo džiaugsmą.

 • neidomu

  ‘skant, pamaitinot trolius avansu ir padabinsit savo atvaizdu keletą daugiau ar mažiau juokingų memų.

 • Jei gerai supratau mintį (jei čia ne tas pats trolinimas), tiesą sakant nustebino. Juk nebūtina viešai kalbėti vien tik apie svarbius dalykus – kartais galima pakalbėti ir apie bullšitą.

  Tą ir darome. Bulšituojame, nes tai smagu ir pakelia nuotaiką. Humoras irgi turi gyvuoti, taip pat jo turi būti ir žiniasklaidoje, kitaip tapsim maurais. Taigi, renkuosi būti tešlagalviu ;)

 • Darius

  Šioje vietoje sužaidė problemos pateikimo būdas, o ne pati problema. Tarsi lengvas juodojo humoro anekdotas.

 • Pingback: penktadienio internetai su varške (#16) – Buržujaus rašinėliai()

 • Smokas

  Ačiū, Artūrai ! Aš supratau. Puiku ! „Kiekvienas žmogus turi turėti savo kilnų tikslą. Jei tu turi tą kilnų tikslą, visa kita ateis savaime – žmonių dėmesys, materialinis atlygis, geresnės sąlygos veikti.“ Algirdas Kaušpėdas :)))))))

 • tru

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Genpre

   Kur galečiau rasti nutrintą komentarą? Ačiū.

 • Rytas… dar alaus neikaliau. Gal todėl nelabai suprantu įrašo problematikos.

  • Genpre

   Nėra jokios problematikos, Daliau, yra tik problemistas. Nepamiršk,-alaus-ne daugiau dviejų litrų. Iki pietų ta prasme.

 • nesupratę žinutės turbūt FB nenaudoja ar to paties lryto nebeskaito, čia ne mano, bet man labiausiai patikęs delfi.lt komentaras „varškės akcijos“ tema, kuris paaiškina, kas ir kaip, tiesiog pagūglinkit, ar ką, jei reikia daugiau info bent jau dėl sukurtų memių – dalinuosi: „Lrytas juokingas, nes spausdino, Zita juokinga, nes sukėlė skandalą, apsauginiai juokingi, nes kabinėjasi prie tokio š, kaip varškės pakelis. Startinė pozicija bajeriui su asocijacija buvo ok. Tačiau vėliau, po dviejų dienų, tai tapo labai įdomiu socialiniu fenomenu, kuris parodo, kad a)Lietuvos jaunimas nėra pasyvus ir nihilistinis – šiandien jie susijungė dėl bajerio, o ryt gali ir dėl ko rimtesnio – svarbu atrasti kelią į jų (protą, širdį, humoro jausmą, garbę, baimę, etc.); b) socialiniai tinklai – reali jėga Lietuvoje; c) turime daug žmonių turinčių tikrai gerą humoro jausmą ir esančių tikrai kūrybingais; d) antijudėjimas, antiplakatai ir antiakcijos reikalauja šiokių tokių gabumų skaityti tarp eilučių – ne visi tą supranta, taip yra ir bus, reikia susitaikyti ir ant jų nepykti – jei jau galvoja, kad “ šie vaikinai sėja velnio sėklą“ , tai tebūnie, būkime atlaidūs; e) lietuviška varškė nepriklausomai nuo gamintojo pavadinimo, religijos, tautybės ar socialinės padėties- tikrai geras produktas, priešingai nei cepelinai, kebabai ar karbonadai, kurie daugumos opinijoje suvokiami, kaip jei jau ne gėrybė, tai bent neišvengiamybė ir f) varškės nesustabdysi ir nesuksi atgal – judėjimas nebepriklauso kūrėjams, bet tai – nebėda, nes yra visi tie dalykai, kuriuos išvardinau anksčiau. Kaip sakė senovės Romoje: lietuvis lietuviui varškė ėst“

 • oneguy

  Jei varškės valgytojai „jau šį savaitgalį su nekenčiamo alaus buteliais rankose išeis į gatves ir daužydami tuos butelius į sienas“, tai gerbiamas p. Račas pradės rašyti lryto vedamuosius apie zitas.

 • sigitas

  Lietuvos pažangiasias jegas (išlikusias) vienyja tik krepšinis ir varškė (be kabučių). Anksčiau tai buvo Lietuvos kinoteatras.

 • Varškė!
  Kas tikro ir jaukaus namie?
  Šlepetės, murkianti katė
  Kas laukia nuostabaus ryte?
  Grūdėta pusryčių varškė
  Kiek daug fantastiškų minčių aplanko valgant varškę
  Neįtikėtina, bet akivaizdu –
  Varškė įgalina mąstyti aiškiai,
  Varškės užvalgius aš galiu išspręsti tūkstančius problemų
  Kiaušiniai, tostai, avižos – puiku!
  Bet tik varškė sustiprina lietuvio geną.
  A. Kaušpėdas

 • Aidas Puklevičius

  Total fail :(

  • nerijus

   O lietuviškai, Aidai? Ar Jūsų ši kalba ir jos raštas „neveža“?..
   Toks žymus žmogus, o rašote kaip koks piemenosas, kuriam yra „madinga“ kalbėti angliškai, nes taip visi daro…
   Jei negerbi savęs, tai gerbk bent aplinkinius. Ačiū.

   • zeroground

    Jūsų kai kurių žodžių daryba slaviška – pvz. „piemenosas“. Pasitaisykite ir gerbkite aplinkinius tasiyklinga kalba. Ar čia jūs sekate mada priešinga madai kuria seka Aidas?

    • nerijus

     Piemenosas nuo žodžio „piemuo“.
     Negirdėjau, kad slavai taip vadintų aviganius ar karvaganius?..
     Kažką painiojate, zeroground.

     • zeroground

      slavai naudoja priesagą -os, ypač interneto komentatoriai.
      Lietuviškų priesagų tarpe tokios nėra.

     • nerijus

      Neuždėjau kabučių, tai ką man dabar daryti?..Gali jas užsidėti ant monitoriaus.
      p.s. man slavai (Slave-> vergas) mielesni, nei amerikosai. Ką man dabar daryti?..

     • Genpre

      parasei „amerikosas“ skamba kaip malakasosas. Pasakyk man geriau, kiek dabar vidutiniskai vidutiniskas lietuvis uzdirba. Tik realiai, is gyvenimo, o ne is finansu ministerijos-propaganderijos ataskaitu.Aciu.

     • nerijus

      Kiek uždirba ar gauna „pašalpos“ iš darbdavio? Prašau patikslinti, Genpre :)

     • Genpre

      Po galais. Isivaizduok vokelius pamirsau. Va prie ko priveda gyvenimas svetur.Aciu kad patikslinai. Na taip, viska sudejus sakykim.

     • Genpre

      P.S. a kas man cia nykstukus zemyn kabina. as tai tau tik aukstyn spaudziu. O kaip tu elgiesi? atsakyk!
      Gal yra trecias…

     • nerijus

      „Pašlpa“ skaitau ne „vokelius“, o atlyginimą- gaunamą oficialiai už atliktą darbą.

     • Genpre

      Nu tu duodi, Nerijau, maladiec. Malonu bendraut. Tai parasysi galu gale ar ne?! :))

    • nerijus

     Piemuo-> пастух

   • Aidas Puklevičius

    @nerijus
    Lietuviškai esu jau parašęs, rašau kiekvieną mėnesį ir tikiuosi dar parašyti tiek ir tokia taisyklinga kalba, kad linkiu tamstai bent jau pusę tiek perskaityti :)
    O mano „total fail“ bent jau šimtą kartų kultūringesnis nei „amerikosas“, kurio semantinę genezę laikau tiesiog nepadoriu dalyku čia aiškinti.

    • Fredis*

     Loginiais argumentais ir gramatiškai kodėl „nerijus“ taip vadina amerikiečius paaiškinti neįmanoma. Reikėtų nagrinėti pasąmonės sluoksnius ir vaikystėje patirtas patirtis.

    • romas

     nerijus gal Amerikos specnazą turėjo omenyje, o Jūs čia kažkokias nepadorias genezes įžiūrit.

     • Valentinas

      Net neabejoju, kad nerijui vertingas yra rusiškas humoras.

     • zeroground

      nerijus turbūt klauso Russkoje radio, tai daro įtką net jo žodžių darybai

     • nerijus

      nerijus klausė „Amerikos „balso““ ir jo ausyse vis dar zvimbia: -Mes ateisim ir jus išvaduosim!..Ir taip, kiekvieną savaitę iki 1989 metų.
      Jie ėjo ir ėjo, ir niekaip kelio rast negalėjo. Kol mes patys tą kelią suradom ir nuėjom.

     • Valentinas

      Nerijau, nesigink. Žodelis „amerikosai“ yra grynas rusų žargonas, kurio galima prisigaudyti tik per atitinkamas stotis, saitus arba žiūrint atitinkamus filmus.

     • Valentinai, mane žavi tavo pastangos, kai bandai įrodinėti varškėčiui, jog jis padarytas iš tešlos :))

    • nerijus

     Jūsų straipsniai, Aidai, manęs nedomina. Jie tokie pat, kaip ir jūsų „lietuviškas“ jumoras- beverčiai ir lėkšti- „amerikoniški“.

     • egriseus

      Vis tik Aidas teisus Nerijau: net nežinai „tiek“ reikšmės.

    • nerijus

     Tai geriausia, kas galėjo nutikti „Humoro klubui“, JE:

     • zeroground

      je, tokia pavytusi sovietinio absurdo gumoro atšakėlė. mazochistiškiems baudžiauninkams, ne laisviems žmonėms.

     • nerijus

      Žinoma, kai nekalbama apie trumpikes ir jų turinį, tai zeroground primena tarybų sąjungą. Įdomios, tamstos, asociacijos?..

     • Fredis*

      O man patinka kaip pagarbiai jaunieji dalyviai žiūri į humoro klasiką.
      Nusijuokia labai pagarbiai, tiksliai tose vietose kur reikia, jaučiasi, kad vyksta svarbus ir solidus renginys.

     • Rytis I

      Ir koks velnias nešė į tą galerą :((

     • zeroground

      nerijui. spinduliuojanti „mažo žmogaus“ savinieka, tik soc. lagerio gyventojams automatiškai kikenimą sukeliantis „bitj po morde“(čia epizodas apie vienišą žmogų) ir t.t. Galėtų koks literatūrologas ir monografiją parašyt.

 • leokadija

  man tai smagu, kad tiek daug zmoniu (save irgi ten priskaiciuoju) neskaito Lryto ir todel sio iraso nesuprato. Tai ir yra puiki zinia. Neskaitymas gal geriausia akcija visgi.

 • Eimantas

  Mindaugai Dany,

  Kaip Cepelinu Megeju Ordino (CMO) narys, reiskiu griezta pasipiktinima jusu pacituota citata, apsmeiziancia musu daugiau nei nacionalinio pasididziavimo vertu cepelinu ivaizdi.

  Reikalaujame vieso atsiprasymo Lryto pirmame puslapyje!

 • johnis

  Daznai komunistai neigdami biblija ja bandydavo tiesmukiskai taikyti ne tik soc bet ir ekonominiame gyvenime. Jezus sake kad kalbu palyginimais kad kvaili sio pasaulio gyventojai nesuprastu ir kad ju kietos sirdys neitiketu, kalbu alegorijomis nes tie kas turi ausis negirdi o kas turi akis nemato.
  cia kazkaip prisiminiau tatai. siaip be jokio rysio. Jei kas pastebejote rysi su konkreciais asmenimis tai atsitiktinumas ir jusu bukumas.

 • Izbliondimas

  Iš karto buvo truputį sudėtinga skaityti, bet pasinaudojau vieno čia buvusio komentaristo patentu, patvarkiau pagal jį šiek tiek tekstą ir manau dabar jau kiekvienam yra suprantama. Jei auorius leis kokia minutę, čia jam pakaboti, tai negaila (neesmines vietas išėmiau, teko):
  „Lietuva galėtų pamatyti proveržio šią savaitę piliečių.
  Pagal straipsnį „Lietuva ryte“… apsaugininkas verčiasi savo veikla ir sunaikino rašytojas Z.Čepaitės sūris, aktyviausia ir geriausia Lietuvos jaunimo susirinko į socialinį…, kurie yra labiausiai aktyvūs ketvirtadienis…
  Išsilavinę ir skaityti jaunų lietuvių mano, kad turėtų tokių gudrybių kaip apsauginio maišelio, ir purtoma, kad kavinės savininkas laisvo koncertai taisyklės lankytojams rašyti į žiniasklaidą, nes nėra problema… (čia ir pataisius, atvirai sakant, sunki teksto dali., – bet gal gabesnis įkrims ir ją).
  Tiesa, kad turtingas ir gausus nebulvarinės žiniasklaida, ralis buvo aptartas per garsiai apie žiniasklaidos dėmesį, tokios kaip Lietuva ir socialiai palaipsniui, socialiai įsipareigojusi jaunimui Lietuva yra išsilavinę geriausių Europos ir Lietuvos universitetų ir Ivalo pagrindinis protokolas ir etiketas, kad žinote, garsiai ir tiesiai apie tai, ką mes net grubus… (na čia aišku visai ir be tęsinio…)
  Tikslas buvo perskaityti komentarus po straipsniu, dažniausiai pasitaikančių ir detaliai aprašo ne savo noru pasipiktinimą prasiveržusią žiniakslaida pikta banga… (vėl vieta, kuri sunkiai duodasi redagavimui, net man).
  Ketvirtadienis varškės iš esmės yra naujos kokybės ir naują ateitį pažangiso ir socialiai aktyvių piliečių visuomenės, be bulvarinėje žiniasklaidoje piktogramą…
  Dėl jų meilumas už varškės ir jos produktų, įskaitant kepinių, gali šią grupę galima pavadinti Quark ir Butthead…
  Tiesa, kai pirmuoju atveju, ir pilietiškumas buvo valgydami tai antroji buvo įdėti negėrimu pasiūlė, išreikštų ar numanomų. Tai reiškia, kad užvalgius varškės ir opozicijos laikraštis žiniasklaidos veikla turėtų būti išreikšta kartu su „Švyturys Utenos alus“, tačiau, pavyzdžiui, vandenuko arba „Slut“…

  Tegyvauja pažangiausių ir socialiai angažuoti jaunimą Lietuva pilietiškiausia – Quark ir Butthead.

  A. Kaušpėdą – į perezidentus.

  Valentino – Ministras Pirmininkas.

  Hill yra geriausias Imigracijos ir kultūros reikalų departamento.“

 • Kaip mitingo inciatorius aš esu įžeistas šio įrašo, nes jame yra daugiau melo ir dirbtinio skandalo, nei originaliame Lrytas strp apie Zitą.

  Labiausiai esu įžeistas dėl kaltinimo abejingumu švyturiui, AŠ PIRMASIS LT BLOGOSFEROJE PARAGINAU BOKOTUOTĮ Švyturio alų dar 2007 metais – http://churchill.lt/svyturio-alus-virsta-nacionaline-tragedija/

  Ir savo pažadą tesiu, negeriu švyturio, aš geriu tik UTENOS FRIDAY.

  Apie kitus įrašo klaidingus kaltinimus nežinau net ar verta kalbėti, nes tikiu kad dauguma moka skaityti tarp eilučių ir puikiai suprato ironiją, tad kalbėti ironiške mitinge rimtai nebuvo būtina. O jeigu jus mitingą vertinate pagal komentarus, tai internete aš mačiau daug, net delfyje komentarų kurie suprato, kad tai yra protestas prieš degraduojančią žiniasklaidą. O jei jus radot nesupratusių komentarų, tai tokių visada būna tiek pat ir jūsų bloge.

  Problema manau čia esate daugiau jus, nes jus stokojate supratimo api du dalykus – 1) sveiką humorą ar tiesiog humorą kaip protesteo šaką 2)socialinę žiniasklaidą. O varškės istorijoje kaip tik abu ir dirbo petys petin

  • Kaip sako Smoriginas, 10 balų

  • Samojis

   Račas stokoja sveiko humoro jausmo? Wtf? Tikrai neįtikėtina. Račas viena šmaikščiausių asmenybių Lietuvoje. Kartu su Užkalniu vakarais galėtų per televiziją pasakoti anekdotus.

  • Arturas

   „daug, net delfyje komentarų kurie suprato, kad tai yra protestas prieš degraduojančią žiniasklaidą“

   Aha. Ir Jūs, aišku tikitės, kad žiniasklaidos atstovas, vienas iš žiniasklaidos bosų palaikys jus džiaugsmingai šiame proteste!? Skanaus…

  • mielas Andriau atsiprašau, jei tamstą kuo nors įžeidžiau. Ir tamsta esate teisus – mano humoro jausmas nė iš tolo neprilygsta J.Jankevičiaus ar A.Ramanausko-Greitai. O socialinės žiniasklaidos, mano supratimu, nėra. Yra tik socialiniai tinklai.

   • J.Jankevicius ir A.Ramanauskas -Greitai nei dalyvavo, nei buvo prisideje prie akcijos, tad kodel jus jos iterpet cia?

    Del socialines ziniasklaidos – kvieciu jus apsilankyti Perugia tarptautiniam zurnalistu festivalyje ar paziureti video is buvu renginiu http://www.festivaldelgiornalismo.com/en jei nenorite klausytis manes, tai gal pulicerio premiju laureatai entuziastingai dalyvaujantis ir tikintys social media, pakeis jusu nuomone.

    • Aidas Puklevičius

     @Andrius,
     siūlau nesistebėti. Perfrazuojant evangelijų sakmes, greičiau kupranugaris pralįs pro adatos skylutę, nei šiame bloge įveiksi porą kilobaitų teksto, kuriuose nepabūtų paminėti A.Užkalnis, Algis Greitai ir J.Jankevičius. Bet kuriame įmanomame kontekste ir diskurse.

     • Mielas Aidai, su visa pagarba tamstai. Bet vis
      délto drįsiu pastebėti, kad šis tamstos komemtaras yra arba tik neatitnkantis tikrovės arba demonstruojantis labai skurdžias tamstos matematikos žinias, arba – kuo aš melabai norėčiau tikėti – kad tamsta esate visiškai atitrūkęs nuo realybės ir gyvenate susireikšminusių dumdukų pasaulyje, kuriame gyvemimo kokybė, vertė ir prasmė matuojama pagal paminėjimų „Žmonėse“, „Stiliuje“ ar parodymų „Gyvenimas yra gražus“ ar „Kodėl“ skaičiumi.
      Sugrįžkite į realybę, tamstos minimi asmenys būna įdomūs ir šiame tinklaraštyje minimi tada, kai reikia prisiminti, kad, deja, kartais tenka susitaikyti su realybe, kuri mums nuolat primena, kad atmatos irgi yra visuomenės produktas.

    • Mielas Andriau, tai kad gana memažai žmonių tiki dievu, manęs visiškai neįtikina, jog jis yra.

    • … Dar pamiršau dėl J.J ir A.R.G – paminėjau juos tik todėl, kad kai kas juos vadina humoristais, o man buvo priekaištaujama dėl humoro jausmo stokos. Tai norėjau pasakyti, kad besivaipančios ir lytinius orgamus besikrapštančios beždžionėlės mam nejuokingos.

     • Sigitas

      Rytoj jaunatis…

     • Reikia turėti tikrą talentą, kad varškės mitinge įžvelgti besivaipančius ir lytinčius organus besikrapštančias beždžionėlės

     • Mielas Andriau, dar didesnį talentą reikia turėti, kad visada matytum tik tai, ką nori matyti ir taip nesuvoktum dviejų sakinių teksto prasmės. Bet padėsiu tamstai: pastaba apie beždžionėles buvo skirta atskleisti mano požiūrį į Lietuvos humoro „grandus“, kurie su varške susiję lygiai tiek pat, kiek juokingas yra jų humoras, kurio stoką man čia kažkas prikaišiojo. Ir labai prašau – kitą kartą prieš komentuodamas, pabandykite suprasti, kas parašyta. Peace:)

     • Mielas Artūrai,

      bijau, kad ne aš vienas čia jūsų nesupranta, interneto kūryba – http://yfrog.com/h8dmy3j Peace

     • mielas Andriau, tamstos nuoroda tik dar kartą patvirtina, kad kalbėdamas apie beždžionėles ir jų „humorą“ buvau visiškai teisus. Ir bijoti tamstai nieko nereikia – argumentas yra geležinis ir meatremiamas. Dar būtų galima kokią ilgą nosį pripiešti, dideles ausis ar kokį lytinį organą – tada jau iš viso nebebūtų dėl ko ginčytis.

      Bet žinote, aš labai džiaugiuosi, kad žmonės, naudojantys tokius argumentus manęs nesupranta. Būtų daug blogiau jei mes susikalbėtume.

      Sėkmės jums. Džiaukitės ir linksminkitės. Svarbiausia, kad suprantate vienas kitą.

     • Genpre

      Buvo peace, paskui buvo dar viena peace, o paskui jau nebebuvo … Humoras… ir jokiu lytiniu organu. Respekt.

     • mielas Genpre, atrodo, pamažu įsijaučiate. Sustokite gal.

     • Genpre

      Gerb. Arturai, aciu uz demesi. Gaila ne ten, kur tikejausi. O tikejausi tamstos mielo demesio po irasu:
      „…Rasos Kuodytes-Kazielienes komentaras mane pribaige. Mieli mano, negi taip nieks ir nesupeiks Gerb. A.R. uz slamsto grudima i tiesiogini eteri? Sitas vyras gi tikrai raso:”…Nes tokia buvo civilizacija. Pasimetusi ir bestuburė…” – Mielas Arturai, tamsta gi balsavai uz ejima i ES bei NATO – tai ka sau manai, mielas mano, 20 metu ejom ir vis dar einam, kad rezultate bestuburiai ir pasimete prapultumem? Ajajai. Ir, Arturai, ne visi atvykeliai ten, Europoj, gatves sluoja, – kas kalba ismoko, noro turejo, dirba vadovaujancius darbus ir juokiasi is tokios ziniasklaidos tevynines. Gi jum to nesuprast … vienkiemio rastininkams…“
      Tik prasau, jei kartais nusprestumet pakomentuoti, labai labai prasau – neuzsiciklinkit ties paskutiniu sakiniu. Esme, kaip tikiuos suprantat, visai ne jame ;)
      P.S. Metus nebuvau, o jau raginat sustot? Pasveikintumet gryzus, ar ka? Nebutu lietuviska, bet butu zavinga ;))
      Saliut.

     • Genpre

      Beje, kaip cia atsitiko, kad pats iraso autorius budamas sugebejau sau sudeti „nykscius aukstyn“? Cia tipo tik sekmadieniais, ar kaip? :)))

 • Tomas

  Sutinku, varskes protesto akcija pries bulvarizma labai skysta. Vieninteli dalyka kuri sie jauni zmones pasieks – padidins grudetos varskes pardavimus ir galbut siektiek pasilinksmins. Troliai is virtualios erdves pateko i viesuma.

 • anupras

  p. Račai, gal Jūs pasidulkinkit normaliai, ne taip spaus smegenis?

 • sk

  Kiek daug triukšmo, kai visa tai tėra puikiai suorkestruota vieno pienininko PR akcija. Spaudžiu ranką idėjos autoriams ir vykdytojams!

 • Vaidas

  Puiku, kad ir senesnio kirpimo zmones supranta Lietuvos jaunimo humoro jausma :) palaikau visa sia akcija, varske tikrai nebuvo verta pirmo lryto puslapio, klausimas ar isvis buvo verta apie tai rasyti spaudoje :)

 • Agentas 007

  Paskaitau Račo blogą, bet šis įrašas parodo autoriaus jaučiamą didžiulę įtampą ir humoro jausmo praradimą…

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Varškės akcija linksma ir vykusi. Būčiau visai už – bent jau forma man labai patinka. Bet yra vienas „bet“ – priežastis. Iš pradžių pagalvojau, kad tai tos kavinės, kuri iškrato lankytojus ir iš jų atiminėja maistą ir kitus daiktus išmesdama juos į šiukšlių dėžę akcija. Ir iki šiol tebemanau. O man toks apsauginių elgesys irgi nepatinka, ir gerai būtų kad tokio konclageriško elgesio būtų mažiau, nors situacija ir gali skambėti anekdotiškai.
  P.S.: „Švyturio“ alaus nebegeriu nuo 2002m. jei ką. Ir siūlyčiau jį pervadinti alaus gėrimu.

  • Genpre

   Būna daiktų, panašių į pistoletus, o būna ir gėrimų, panašių į alų. Nevartoju nuo … tiksliai nepasakysiu dabar.

 • Paulius

  Tiesą pasakius, nesupratau, ką p. Račas šiuo rašiniu norėjo pasakyti. Susidariau įspūdį, kad šį kartą tai nelabai vykęs bandymas kandžiai ironiškai į kažką pažvelgti. Kodėl 3000 Facebooko grupėje esančių jaunuolių yra „varškėčiai“ ir „tešlagalviai“ (mano galva, labiau negatyvūs terminai), nesupratau taip pat.

  Šį kartą silpnokai.

  • Genpre

   Pauliau, viskas pakankamai nesudėtinga. Gerb. A.R. protingas, be galo lietuviškas lietuvis, visomis savo penkiomis galūnėmis UŽ Lietuvą. Tiek metų bergždaus triūso už geresnę Tėvynę bet kam įvarytų depresiją bei jumoro jausmo trumpalaikius sutrikimus. Patikėk, jis dar gerai laikosi. Nedaug tokių.

   • nerijus

    Genpre

    Nenorėčiau, kad su ta „penkta galūne“- seimūnai- balsuotų Seime. Vaizdelis turėtų būti ne koks.
    O ką darytų moterys?..Tai jau būtų diskriminacija ir M.A.P. (ne žemėlapis) turėtų ką pasakyti…

    • Genpre

     Va va, nerijau, pagaliau issiaiskinom. Lietuviskam seime turetu sedeti tik eunuchai – galetu sau mojuoti, o zalos nebutu. Ir vaizdelis butu smagus, ir moterys besijuokiancios, todel laimingos, o laimingos mmoterys – laiminga tauta. Sutinki?

     • nerijus

      Kuo moterys laimingesnės- tuo Šaliai geriau.
      Juk visos, Pasaulio, negandos tik per jas- moteris, nes vyrų kvailumui- nėra ribų.
      Ne be pagrindo, piratai, į savo laivus nepriimdavo moterų. Jos ten patekdavo tik apsimetusios vyrais.

     • Genpre

      Taip taip. Moterys dar ir klastingos. Kartais net budamos laimingos. Joms niekada negana. Mane jau ima nervas ;)))
      Klausyk, ar ne todel tiek paskendusiu piratu laivu. Su auksu. Juk kai pagalvoji, kokio velnio tau skest, jei turi aukso. Nebent moteris vachtos metu auksais dabinosi, o tada rifu tai nepamate …

   • nerijus

    p.s. moterys prarastų vieno balso pranašumą, o tai dar didesnė diskriminacija.

 • Gerb. Artūrai, perkaitote?

  Jūs visiškai nesupratote kas ta visuomenės grupė, besirūpinanti varške, nesupratote subkultūros, ir nusprendėte kažkokius alaus butelius daužomus į sienas prikišinėt?

  Nežinau kokiam bokšte sėdit, bet panašu, kad iš jo Jums nieko nesimato.

  P.S. O kol jūs bandysit atrast internetą, aš pavalgysiu gardžios grūdėtosios ;-)

  • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

   Gerb. Domai,

   O ar pabandei tą painų Artūro tekstą perskaityti atidžiai? Nelabai jam pavyko mano nuomone ironiškai ir subtiliai parašyti IMHO, bet čia nėra subkultūros kritika, o to, kad „subkultūra“ nubėgo tais takeliais kuriais reikia, pamiršusi, kad kartais prie kokio klubo dar gali gauti „varškėtą“ spyrį į pilvą nuo kokio nors apsauginio.

  • mielas Domai, skanaus tamstai. Ir tikrai esate teisus – nieko aš nesuprantu apie tą jūsų subkultūrą. Bet neteisus dėl to, kad aš jums ką nors prikišinėjau.

  • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

   graudžiai juokinga vadinti subkultūra reiškinį, kuris atsiranda po konflikto, dalyvaujant koncertavusios grupės atstovui ir dar teritorijoje į kurią draudžiama įnešti varškę, demonstratyviai toje teritorijoje valgant varškę. Ką dar suvalgytumėte po smagios viešųjų ryšių akcijos? Gal kaktusus?

   • kaip ir A.R., praleidote nemažai konteksto, tad ir ‘graudžiai juokinga’. nekalbu tik apie šį renginį, kalbu apie aplinką, kurioje jis gimė, ir tuos žmones, kurie jame dalyvavo. Galite susidaryt kokias norit išvadas iš siaurų žinių nuotrupų, bet tai nereiškia, kad jos bus belenkiek teisingos.

    o Lietuva maža, nėra sunku prisikviest (ar prisišaukti) ir koncertavusios grupės atstovą (kuris gyvena tarp mūsų), ir patekt į tą pačią teritoriją (kurioje žmonės laiką leidžia ne tik dėl kažkokių nemokamų koncertų).

    • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

     viso konteksto tikrai nežinau, tiesa. Žinių turiu tik tiek, kad esu skaitęs tą LR straipsnį ir Buržujaus tekstą. Gal čia reikia turėt dar kokių gilesnių žinių. Bet interpretuoti
     labai lengva, kadangi „varškės judėjimas“ nieko neteigia.
     Bet kokiu atveju drąsu būtų reiškinį vadinti subkultūra. Tai panašu į tipišką žiniasklaidos klišių perdirbinėjimą ir siuntėjimą email ar FB (šuniukas Rudis, etc.), populiarus ofiso žmonių atsipalaidavimo būdas. Tai čia apie formą.
     Kiek supratau iš AR įrašo – jį piktina, kad anekdotinis istorijos variantas užgožė pamokantįjį-pilietinį.
     Man pats renginys Mokytojų kieme panašesnis į VR akciją, arba į tai kaip marketingistai mausto vartotojus kurdami virusinę reklamą. Todėl ir nežavi.

     • Izbliondimas

      Čia dar sugrįščiau prie pietų meto visiškai mano nevykusio „pokšto“ (kuris kaip jam priguli jam, guli kažkur dugne „užbombintas“).
      Manau tiems, kurie čia nieko apie tai nežino (kaip ir aš), – gerai paaškino ponas pyragaitis. Cituoju:
      „viso konteksto tikrai nežinau, tiesa. Žinių turiu tik tiek, kad esu skaitęs tą LR straipsnį ir Buržujaus tekstą. Gal čia reikia turėt dar kokių gilesnių žinių. Bet interpretuoti
      labai lengva, kadangi “varškės judėjimas” nieko neteigia.
      Bet kokiu atveju drąsu būtų reiškinį vadinti subkultūra. Tai panašu į tipišką žiniasklaidos klišių perdirbinėjimą ir siuntėjimą email ar FB (šuniukas Rudis, etc.), populiarus ofiso žmonių atsipalaidavimo būdas. Tai čia apie formą.
      Kiek supratau iš AR įrašo – jį piktina, kad anekdotinis istorijos variantas užgožė pamokantįjį-pilietinį.
      Man pats renginys Mokytojų kieme panašesnis į VR akciją, arba į tai kaip marketingistai mausto vartotojus kurdami virusinę reklamą. Todėl ir nežavi.“
      Tai va, – norėjau pasakyti(nevykusiai per pietus, tuomet su pilnu, patenkintu skrandžiu), kad kai nėra laiko parašyti pamfletą (ką, skyręs tinkamai laiko, kurio nėra, manau, autorius sugebėtų geriau nei bet kas tokį suskelti), jau tada geriau aiškiai, suprantamai. Bet visvien neturėjau teisės nevykusiai juokauti, nes tuomet pasijuoki tik išsavęs, taigi.
      Va, iš pono pyragaičio ir paaiškėja, kad čia mūsų komentaristai – akcijos gynėjai kaip ir apsijuokė, šį kartą, taigi.
      Bet tai vos ne tie patys komentaristai, kurie paprastai teisina Lietuvos „istrebitelius“ per visą pastarąjį dvidešimtmetį, taigi (kūnu gula, dėl…, kaip tas sakė).

     • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

      Dėkui Izbliondimui už „pyragaitį“, kiti paprastai akcentuoja „princą“, bet nepykstu, nes vardas gana ilgas :-).
      Manau apsijuokę čia būtų tie, laikantys „varškės judėjimą“
      spontaniškai kilusiu ir esantį kažkuo daugiau nei forma.

     • Fredis*

      Jeigu Zita su Algirdu marketingo meistrai pasinaudojo be jokio šiems atlygio, tai negi dabar mes turėtume labai sielvartauti? Zita tikrai turėjo būti patenkinta – tiek dėmesio ši ponia nesusilaukė per visą savo gyvenimą. Algis visą laiką buvo atviras visuomenei, buvo ir yra jos priešakyje.
      Izbliondimai, ar tuščiu pilvu rašai, ar pilnu – visą laiką apie tą patį – „istrebitelius“. Įkyri maniakinė mintis?

     • Auksinis kardas

      apsiverkė apsijuokėliai

 • suomis

  Paskaitai komentarus, tai Joooo??????? :/

 • Galime pasidžiaugti, kad varškėčiams pavyksta siekti savo tikslų. Nors neskaičiau mass medios puslapiuose ką jie daro ir ko siekia, tačiau čia pateiktas Andriaus komentaras, parodo, kad jiems neblogai sekasi. Ir šiaip atkreiptas ir delfių ir Artūro dėmesys.

 • Joooo, perskaičiau viską iš ko kilo ta istorija ir iš tiesų tenka pritarti A. Račo nuomonei. Kad, va, taip visi susiorganizuotų į kokių nors pensininkų palaikymo akciją… Bet ne – svarbiau žurnalistės pasipiktinimas dėl grūdėtos varškės… Kažkaip labai daug susireikšminusių londoniečių priviso… Ir, beje, labai įdomu būtų išgirsti tų, kurie mano, kad gyvena pagal londonietiškus standartus (kas tai yra?), nuomonės: kas įvyktų Londone, jei jų Vyriausybė sumažintų pensijas nuo 5 iki 70 procentų (progresiškai-solidariai)?

 • pastor

  Simui,
  „Kad, va, taip visi susiorganizuotų į kokių nors pensininkų palaikymo akciją…“ tokie sakiniai primena mano draugės priekaištus palikus lėkštėj maisto „kiek Afrikoj vaikų badauja, o tu…“ (pagal žiniasklaidinį šiandieninės Lietuvos modelį galite pakeisti Afriką į LT, juk čia visi blogai gyvena ir neturi už ką valgyt nusipirkt). Staigmena, staigmena, bet tokie žmonės „jau geriau x darytų taip ir taip…“ realiai dažniausiai nieko konkrečia linkme nebūna padarę.
  Na, bet neprarandu vilties ir laukiu jūsų organizuoto pensininkų palaikymo mitingo…

  • Na, kaip sakoma, ant prikolo, žmones lengviau suorganizuoti, nei kokiai tikrai rimtai akcijai… Visa ta istorija vientisas, visiškai beprasmis bulvaras. Vietoj to, kad rimtai panagrinėti problemos esmę, tai vieni iš kitų bando pasityčioti. Net ne pajuokauti, o nevykusiai pasityčioti… Per daug energijos išnaudojama niekams.

   • pastor

    Atsiprašau Simai, bet man atrodo, kad nacionalinės žiniasklaidos kokybės kvestionavimas yra pakankamai rimta problema. Taip, kitas dalykas, kad ne visi akciją palaikantys supranta, kad esmė ne varškėje, tačiau nuo jos, nuo varškės pirmame puslapyje, ačiū Dievui, pradedama šviesti visuomenė. Žiniasklaida daro didžiulę įtaką, manau nereikia nė priminti. Lrytas iš savo skaitytojų tyčiojasi jau nežinau kiek metų, dabar skaitytojai strikes back! O kalbėti, kad tokios akcijos žemina Čepaitės orumą yra kiek naivu, nes pasirašydama tokioms istorijoms ir dirbdama pas tokį darbdavį, ji parodo, kad to orumo ne kažin kiek ir likę. Sutinku, galime registruoti daiktų įsinešimo į renginius problemą, galbūt ji tikrai verta diskusijų, tačiau ar jūs skaitėte konkretų straipsnį? Tuos pačius žodžius galima ištarti visiškai skirtingai, ką ir padarė Lryto korespondentė problemą iškeldama į kone siurrealų lygmenį. Provincijos laikraštį tai gal ir tiktų, ką žinau…

    • Juokingai atrodo ta jūsų varškė, kai jau senokai nemažai žmonių bando rimtai kovoti su žiniasklaidos savivale… Pažiūrinėjau facebook grupės komentarus ir matau, kad daugelis prisijungė tik dėl, kaip minėjau, prikolo… O dėl ko gimė ta grupė ir iniciatyva? Man susidaro toks įspūdis, kad daugelis net nežino. Organizatoriai, manau, pateko į gan idiotišką situaciją. Sukėlė bangas ir pritraukė begalę žmonių, kurie net nesuvokia kas tai per grupė… Man, kaip stebėtojui iš šono, atrodo, kad tai tik tėra susireikšminusių asmenų kova su susireikšminusiais asmenimis. Tokių kovų visa energija, paprastai, išeina per kaminą ir nebelieka jos tikram darbui atlikti…

     • pastor

      Na, jei būčiau Račas, pasinaudočiau taip mėgstama jo taktika ir paprašyčiau iš jūsų konkrečių žmonių, kovojančių su „žiniasklaidos savivale“ pavardžių, ir ypatingai paprašyčiau nurodyti tikslius procentus kurie žmonės žino apie ką akcija, ir kurie ne. Visa laimė…
      Iš visų „manau“, „man atrodo“ susidarau įspūdį, kad tai jūsų asmeninė nuomonė, todėl šioje vietoje priekaištų nelabai turiu, visgi, pats manau, kad dalis žmonių, patys dalyvaudami „prikolo“ (internetų kalba meme, memo) kūrime, pasidomi kontekstu, nes, patikėkit humoro vartotojo žodžiu, nežinant konteksto, šposininko juokai rizikuoja atrodyti nykūs ir nejuokingi. Galiu pritarti nebent tam, kad jungtis į akciją vilioja labai patraukli protesto forma, kurią vargu ar pritaikytume pensininkų mitinguose. Palengvintas, vos ne pramoginis pilietiškumas. Žinoma, galėtumėme kalbėti apie humoro galią, bet kažkodėl manau, kad ja nesate linkęs tikėti, todėl nesiplėsiu…
      Vis dėlto, jeigu grįžtume prie jūsų „tikrų darbų“, norėčiau pastebėti, kad akciją palaikantis jaunimas yra kita kategorija nei pensininkai, mokytojai, ar ugniagesiai ir, tenka pripažinti, kad jų vargai jaunuolių nejaudina. Tai gal ir žvėriška, tačiau kartu ir logiška, kadangi sotus alkano neužjaučia. Nesu linkęs tikėti, kad ir jūs, Simai, darbais remiate kiekvieną mokytojų ir gydytojų mitingą, kadangi tai jums kažkiek aktualu, bet ne per virš (net jeigu ir esate glaudžiai susijęs su minėtomis grupėmis, garantuoju, kad atrastumėt kitą grupę, kuri visuomenei apskritai lyg ir svarbi, bet į kurios mitingą nenuėjote).
      O šiaip, gal iš tiesų einu dirbti tikrų darbų.

     • Aha, su humoro galia į Seimą atėjo tokia labai keista ir, sakyčiau, itin neprofesionali, A. Račo žodžiais kalbant, dundukų kompanija… Ir ką? O galutinis rezultatas toks, kaip A. Valinskas sakė: su mumis bus linksmiau…

      Tai dar sykį paklausiu: ko siekiama su tokia akcija? Pasijuokti? Pasityčioti? Ar, vis dėl to, rimtai pakovoti su žiniasklaidos nebaudžiamumu, savivale?

     • Auksinis kardas

      Siekiama pakovoti nerimtai :-D

  • Beje, juokingai atrodo reakcija tų, kurie tą „akcija“ organizavo ir prie jos prisidėjo. Pačių tikslas buvo pasityčioti, o kai tai daroma iš jų, tai labai pyksta… Na, mano subjektyviu manymu, Artūras puikiai atsakė į susireikšminusių organizatorių ir jų palaikymo komandos akciją. Taikliau pataikyti ir neįmanoma.

   • 2 Simas

    Simai, daugeliu atveju NVVGA nariai ir patys iš savęs pasišaipo. Toks ir skirtumas tarp Račo ir NVVGA. Ar teko skaityti/girdėti/matyti Račo pasijuokimą iš savęs?

    NVVGA nepyksta. Ji gali tik stebėtis, kad, atrodytų, protingi žmonės neįsikerta į reikalo esmę. Nemažai tokių.

    • pastor

     Simai, kadangi man kažkodėl nerodo galimybės atsakyti po jūsų ankstesniu komentaru (turbūt ne be Aukščiausiojo įsikišimo), rašau čia.
     Visų pirma, geriau nepainiokim humoro su įžymumu (Žilinskas ir Budrė anokie humoristai, o Baukutė save tik taip vadina), nors žinoma, tai irgi prisidėjo. Tai viena. Kalbant apie humoro galią, žurnalas MiestoIQ savo puikų dešimtąjį numerį buvo paskyręs humoro temai, jeigu įdomu jį galite rasti svetainėje issuu.com.
     O atsakant į jūsų klausimą, taip. Aišku, tiksliau atsakytų įkūrėjai, bet manau, taip, ko gero siekiama pasijuokti ir pasityčioti. Pasijuokti ir pasityčioti iš susireikšminusios žiniasklaidos, kuri kiša net ne B kategorijos, o C su minusu kategorijos straipsnius ir tikisi kad minia tai suvalgys. Ji ir suvalgė, tik ne naujieną, o kelis centnerius varškės. Ir jeigu norite žinoti, man Čepaitės visiškai negaila, jos „orumo“ taip pat. Nors visgi, Gudavičiūtė turėtų sulaukti nemažiau reakcijos. Jeigu žurnalistas negerbia savęs, na tai kodėl jį gerbti turėtų kiti?
     Iki rimto pakovojimo dar trūksta, tačiau poslinkis yra. Meme kūrimas yra tik vienokia ar kitokia forma. Nuo plojimų viešose vietose Baltarusijoje niekas nepasikeis, bet ar jūs manote, kad jie neturėtų to daryti? Akcijos gali būti skirtos ir pareikšti savo poziciją, ką ir padarė bent jau grupės kūrėjai (neneikime, kad dalis varškės valgytojų prisidėjo tik iš inercijos, tačiau jie vistiek turi žinoti kontekstą, kad jiems patiems būtų juokinga ) – „GTFO, tokios nesąmonės nusibodo“.
     Tai nėra itin rimta akcija, tačiau Račo požiūris, mano asmenine bei varškės valgytojų nuomone, yra perdėm pagiežingas ir neadekvatus, tik nelabai suprantu kodėl. Galbūt…skaitykite Fredžio 6:11 pm parašytą komentarą :)

     • Iš principo, nors niekas iš tų varškenų nei juokinga, nei linksma, – bet gana žavu, jog interneto lol’ai prasimušė į nevirtualią realybę. ir šiaip, aš suprantu, kai varškės manifestų ir mitingų/flashmobų autoriai gina savo pozicijas, visi jų pointai – normalūs (išties sutinku, kad juokinga ir zita, ir jos žurnalistė, ir lrytas į pirmą puslapį, ir apsaugininkas, ir kavinė). Tačiau pritariu ir Artūro minčiai. Ta pagieža ir ironija visiškai adekvati ir suprantama, kai suvoki, jog varškės entuziazmas 10/100 kartų didesnis už bet kokį socialinį veiksmą Lietuvoj, beje, net ir jei jis irgi kartu eina su išgirtosiom social media; nei alaus darbininkų gynimas, nei protestas prieš viską-privatizuojančią švietimo reformą, nei ekologinis pasipiktinimas, nei joks pozityvus pokyčių veiksmas nesujungs tiek savaime-veikiančių, visaapimančių pastangų, kiek šis varškspazmas.

 • Fredis*

  Laikraščiai, žiniasklaidos priemonės ir agentūros jau pasiekė kiekviena savo individualų dugną ir vėl bando atsisukti į skaitytoją, todėl pirmame puslapyje ir buvo įvykis Mokytojų kiemelyje papasakotas. Žmonės taip kalba, savo akimis teksto nemačiau. Kiekvienas pozityvus judėjimas ir reiškinys yra teigiamas dalykas ir seniams nėra čia ko bumbėti.

  • Genpre

   Fredi, pirtį užbaigei?

   • nerijus

    Va, va ir aš buvau pamiršęs. Gerai, kad priminei, Genpre.

    • Genpre

     Sveikas, nerijau
     Kaip laikais?!
     Fredis tyli – matyt susiparino ;))

     • nerijus

      Aga, pirtis neužsikuria, matyt?
      Sveikas, Genpre.
      Mums, čia- Lietuvoje, viskas gerai. Jei uždarytų LLRI, kaip kenkėjišką irštvą- būtų dar geriau. Jei išgaudytų jo pasekėjus ir susodintų į maksimos kasas- VALIO!!!

     • Genpre

      Eik tu peklon, negi tikrai viskas gerai! Yra tokia televizija internete „emigrantas tv“ vadinasi( :)) ) Negi mums ten spec laidas kuria, kad kuo ilgiau negriztumem ?! :))
      Ar tik ne Valentinas prodiusuoja ??!! :)))

     • nerijus

      Tokios TV nežinau. Reikia pažiūrėti- ką jie ten rodo.
      Kam blogi emigrantai, kai jie, kiekvienais metais į Valstybę atveža apie 4 mlrd. deklaruotų pajamų (kiek yra dar nedeklaruotų?).

     • Genpre

      Tataigi. Nedeklaruotos ir sudaro liuto dali. Tik Bobute tada manim nepatikejo. Kaip ji? Mete sita bloga?

     • nerijus

      Vis dar, karts nuo karto, dirba. Rašo- pensijos neprašo. Bent jau kol kas- kol netapo rimta analitikė ir jos straipsnių nespausdina delfis, alfa ar lrytas. Nors, kas ten ją žino?..

     • Genpre

      Taip taip. Ju iki galo nesuprasi… todel ir tiek karu kilo… tiek vyru galvas padejo… o kam blogiau kai vyru trukumas… jo jo jos tokios, su sava „logika“…

     • nerijus

      Genpre

      Man nusispjaut (dėjau ant jų) į tuos nykščius ir aš jų nespaudau.

     • Genpre

      As tai spaudau. Jei A.R. juos padare, matyt turejo kazkoki kesla. Klausyk, a tai kas man tada tiek „zemyn“ prispaude? Kiba moterys? Nemaniau, kad ju cia tiek slaistosi. Kita vertus moters neiginys reiskia butent teigini. :)))
      ————————————————-
      Nusispjovei ir dar dejai?! Ant galimai Arturui svarbaus nykscio?! Ir jokios cenzuros?! Anei pyptelejimo?!
      Fak.Sas.
      Irgi neblogas alus.

     • nerijus

      Kai A. R. tinklaraštis tapo „Main media“ (http://racas.lt/kaip-racas-lt-tapo-main-media/), atsirado ir „nykščiai“.
      Įtariu, kad viskas buvo padaryta vardan demokratijos- žodžio laisvės. Atseit, patys „išsikituosite“, o ne puslapio autorius :)

 • Whisker

  Tai taip iseina, kad LRytas yra tokie kvaili, jog jie nesuprato , kad is ju tyciojamasi ir reportaza apie tas varskes nesamones vakar per savo zinias rode? Not buying it. Keista, jog kai kalba eina apie kazkokius idiotizmus, tai susirenka ir jaunimo ir visokiu dedziu ir mala s… pries kameras, bet va, kai del absurdiskos svietimo reformos bent kiek paprotestuot reiketu irparodyt pozicija, tai norinciu neatsiranda. Na, cia matomai tiesiog sau piara kai kurie asmenys norejo pasidaryt ir tiek. Kas del varskes , tai gerbiu ta apsaugini, protingas zmogus, paziureciau ka butu pats Kauspedas ir kiti sake, jeigu per koncerta butu jam paciam i veida ta varske sviede. Koncertuose apsauga yra ne juokas ir tikrinami zmones yra tikrai ne siaip sau, viskas tik del ju paciu ir atlikeju saugumo, tik dundukai gali abejoti sito dalyko reikalingumu.

  • Auksinis kardas

   Nesuprato vienareikšmiškai nei lrytas, nei akcijos organizatoriai, nes dalykas tiesiog augo labiau ir sparčiau, nei kas nors tikėjosi, ar net spėja susivokti, jis išaugo tiek vienus, tiek kitus. Kiek matau, kiekvieno stebinčiojo savojo supratimo fragmentas apima tik kažkurią viso reiškinio dalį – geriausiu atveju. Kai kas net visai neįsikerta :-)

   Taip, deja, šis smagus nūnai vis dar beaugantis sniego kamuolys pasmerktas ištirpti, subyrėti nesusikalbėjimuose, dėmesio atsitraukime ir pan. Bet kol taip nenutiko, dar galima spėti smagiai pasižaisti, reikšti rūpestį rimtosiomis reikalo pusėmis, kurti pokštus, eiles ir dainas. Tam ir duota vasaros diena.

   Kas dėl aukštesnėje replikoje dėstomo reikalo užtikrinti neįveikiamą apsaugą – na, tikrai dešimkę – kitą supuvusių kiaušinių įsineščiau, jei tikrai būtų toks tikslas. Bet ar nepakanka iš moters solidžiame amžiuje vien išgirsti užuominą, kad tai jos pusryčiai rankinuke? Sveiko proto renginio globotojui – pakaktų. Vienas iš situacijos aspektų toks ir yra: kaip atsikratoma sveiko proto, ir nepalaužiamu tampa idiotiškumas. Galų gale, vaizduotei pakutenti: žiūrovės gali sėkmingai ir įžeidžiančiai apmėtyti higieniniais įklotais, gal net naudotais, kuriuos atimti bus nelengva.

  • amaras

   Su švietimu paveluota, ji jau reikejo gelbeti tada, kai dar interneto Lietuvoj nebuvo…

 • skaitytaaajas

  Na, toks vaizdzialis, kad subtilia sarkazmo forma, ant “aktyviausio ir pazangiausio Lietuvos jaunimo”( suprask jaunųjų besiplunksnuojancių dundukelių, gali būti, kad iš MRU ir jau užkalnio “užkalbėtų” ir t.t… dar mažumėl sarkastiškai pabrėžiama, mano nuomone, kad galbūt “Lietuvos pažangus ir socialiai-pilietiškai aktyvus Lietuvos jaunimas, kuris yra išsimokslinęs Europos ir Lietuvos universitetuose“ autoriaus nuomone nėra taip jau labai ir išsimokslines… na čia jau kita tema ir problema …beje kokios šalies ar kontinento universitete mokosi autoriaus atžalos?…) buvo šiam blogo įraše biškučiuka “užvaryta”… O gal tarp tų netašytų studentų, kurie renkasi “būsimos pažangios visuoemenės virtualiame parlamente Facebook“ ,pasitaikė ir šiaip atsipalaiduoti norinčių, gal net ir ne dundukų, o gal net visai linksmų plaučių gerbiamų suaugusiųjų, kurie dar turi su humoru susijusio sarkazmo ? Beje, įdomu, ar blogo autorius atsiriboja ir nebendrauja su visais facebooko naudotojais, kurie yra esami ar jau gal net buve jo draugai- bendraminčiai, nes čia biški ant facebooko irgi užvaryta… Na mano nuomone, varškėčiais ir tešlagalviais, šiuo atveju, reikėtų vadinti žurnalistus ( prie ko save priskiria ir blogo autorius) , kurie ne vietoj ir ne laiku parodė savo kompetenciją, o gal ir ne viską iki galo išsiaiškino apie šį memą… o studenčiokai, mano nuomone, tai dar gali klyst ir juokaut šiame gyvenimo etape. Ypač tokio linksmo žodžio kaipo varškė tema:) juk linksma, mieli surūgeliai rūgpieniai :)
  P.S. Rašydamas šį komentarą nebuvau apsvaigęs nuo varškės ar kitų narkotikų:)
  P.S.S. mano nuomone, jau biškuliuka per daug varoma ant tos Zitulės… pamažu kažkaip ir ant mūsų gerbiamo žurnalisto A. Račo.
  Peace visiem:)varškė gera, kai jos ne per daug.

 • Fredis*

  Pirmas įspūdis, kad įvyko kažkas lengvo, grakštaus, nuotaikingo ir nelabai rūpestingo. Visiems suprantamas motyvas – protestas prieš buką jėgą ir kavinės administracijos norą užsidirbti kuo daugiau neleidžiant susirinkusiai publikai atsigaivinti savo atsineštais gėrimais ir užsikasti rankinėse paslėptais sumuštiniais. Jeigu įrašo autorius būtų nusiteikęs kitaip, o Mokytojų kiemelio lankytojus linksmintų ne grupė „Antis“, o „Arbata“ ir jos pasiklausyti būtų atėjęs tėvelis su mamyte, tai gal net antraštė būtų visai kita, pavyzdžiui „verslo lietuviškai ir saldafonizmo kokteilis – Zita Čepaitė už vartų“.
  Jeigu yra manančių, kad pilietiškumą reikėtų demonstruoti kitur ir kitaip, tai visi keliai yra atviri.

  • Trakimas

   Fredi,šis varškinis „pilietiškumas“ yra nupirktas pono Valentinavičiaus.Neabejokite tuom:)

 • Jonas III

  Nemačiau reportažo, nesekiau veiksmo, tai visai nesuprantu, kas čia per varškės akcija ir koks jos tikslas? Jeigu čia nuoširdi žiniasklaidos kritika tikslu ją boikotuoti, tai rezultatas tikrai priešingas. Tai labiau panašu į genialų slaptą ir puikiai nusisekusį lryto idėjinių vadų reklaminį projektą. Jeigu tai kova su demokratijos nepriteklium aptarnavimo srityje (apsaugininkai), tai ir vėl lryto išaukštinimas

 • Genpre

  Gaila kad jaunimo nepalaikė pensininkai bei trihektarninkai bei smulkieji verslininkai.

 • Susiradau, kas ten facebooke vyksta – žmonės rimtai nusiteikę trollinti http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150742807610361&set=o.211194738928328&type=1&ref=nf

 • Rytis

  matyt kažko nesuprantu p. Arūro įraše. Kai buvo akcijos prieš visokias ten leo, nepirkimą maximose, tai buvo pilietiškumo proveržis. Dabar, kai vyksta (anti)varškinės ir (anti)švyturinės akcijos, šiame bloge juntamas dabartinių akcijų pašiepimas ir sarkazmas. Ar tos akcijos, kuriose dalyvavo gerbiamas blogo autorius (be sarkazmo), buvo pilietiškesnės, nei tos, kurios vyksta dabar? Manyčiau, kad dabartinės akcijos, tai tokia pati pilietiškumo išraiška. Tai, kad per varškinės akcijos fizinį protestą nebuvo paberta kritikos komjaunimo tiesai, manau laiko klausimas. Bus išrutuliota ir iki tikros kritikos tikrai bulvarinei žiniaskalidai. Bet kokiu atveju, kuo daugiau tokių akcijų, tuo geriau bus mums visiems. Visiems linkiu gero savitgalio, o gerbiamam Artūrui sekmės ir kantrybės vesti šį (tikaria įdomų ir skaitomą) blogą… Be pykčio :))))

 • gied

  Šiek tiek pikta, kad taip „lengva“ išjudinti visuomenę dėl varškės, alaus, bet ne taip lengva surinkti parašus dėl LEO ar į mitingus dėl kitų rimtų dalyku?

  Realiai tai yra požymis naujosios kartos žmonių, kurie daug abejingesni tradicinei žiniasklaidai. Tik tešlagalviais jų gal nereikėtų vadinti, nes jie nėra abejingi tam, kas vyksta aplinkui juos.

  Vadinti pilietiškumo akcija šito varškės mitingo gal ir nereikėtų. Visgi tai buvo flashmobas. Ir pirmoje eilėje žiniasklaida, kuri pati yra pašiepiama, dar kartą pakliuvo ant to pačio kabliuko.

 • Ką, Artūrai, vėl į gimtadienį nepakvietė?

 • Ieva

  Autoriui reikėtų ištaisyti bent jau gramatikos klaidas straipsnyje. :) Turinį užskaitom.

 • sataniuga

  neišreiškta
  terčia
  vyskta
  įvalęs
  žiniakslaida
  pažangiso
  visuoemenės
  esmininių
  esmininių instintktų

  • Genpre

   sataniugai patarciau ysisavinti viena svarbia tiesa – siame informaciniu nanotechnologiju amziuje nebetaipirsvarbu nosinaite ar taskelis artarpelis. Jei teksta suvokei is pirmo karto, puiku. Jei ne – kas trukdo paskaityti darkart. Jei neturi laiko – kieno problema?

   • Genpre

    P.S. skiriu Ievai taip pat. Ir adomui.

 • Jonas III

  Prieš 9-11 metų tarp to laikotarpio šešiamečių – aštuonmečių buvo išplitusi akcija „pirk dramblį“. Man jinai patiko ir jos dalyviai teikė vilčių. Bet šiandien tie patys jau pakankamai subrendę nors dar visai jauni žmonės su varškės akcija praranda tikėjimą progresu. Pradedu abejoti dėl jų galimybių bent kiek ženkliau įtakoti pažangą, lyginant su mano kartos senukų neįgalumu pokyčiams, pasitenkinančius visuotine kritika ir nuolatiniu bambėjimu.

 • Jurga

  Taikliai Jūs čia. Bet, žinot, skaitydama šį Jūsų įrašą prisiminiau ir kitą įrašą – apie tai, kaip sėdėdamas darbe ilgai studijavote EXEL lenteles. Hm. Ar neteks ir vėl? :)

 • Justina

  Visas paradoksas tame, kad varškės reikalas ironiškai pažiūrėjo į žiniasklaidos kokybę, o, sakykim, žiniasklaida – į varškės apsaugą. Su ironija šios dvi grupės problemų neturi. Bet kaip čia taip gauasi, kad suprasti vieniems kitų nepavyko. Varškės „apsaugos“ akcija yra verta šio įrašo ir atvirkščiai.

 • Rytis I

  Visai gali būti, kad šitas judėjimas anksčiau ar vėliau natūraliai susilies su cepelinų ordinu, kefyro mylėtojų bei antišvyturininkų srove. Vėliau prisidėtų blaivininkai bei vienišų mamyčių sambūris. Ta proga reiktų pakviesti Vilniaus merą (o jis mėgsta judėjimus) skirti lėšu (200 kLt) – butelių nedaužymo švietėjiškų posterių gamybai – kadangi kolkas vilniečiai viską žino apie šunininkų antipilietišką gyvenimą, vyno ragautojų ar rūkorių žalą, kas be ko ir dviratininkų ypatingą naudą miesto ekologijai, o bet paupys kolkas dar nepilnai išvalytas o piliečių tarpe vienybės kaip trūko taip trūksta. Šiaip ar taip judėjimas, kas tai nebūtų, iškelia lyderius, kuriuos paskiau galima samdyti rimtesniems projektams. Pavyzdžiui, dar vienas pozityvus momentas manau yra tai, kad dalyviai apsivalgę duotoju produktu pradės vertinti natūralų maistą. Jau dabar gretose pasigirsta frakcionavimosi požymiai, kaip tat su šūkiu – „Varškę valgiau, kol ji nebuvo grūdėta“. Vienžo manau čia netinka posakis „tegu jie visi eina dirbti“ – prisiminkim kad ir tuos pankus ar bitlomanus, su laiku išaugusius į rimtus verslininkus ar visuomenės veikėjus. Tai reiškinys (pvz. Anglijoje berods populiarus „sodininkų-partizanų“ judėjimas), o su reiškiniu kaip su augliu – diagnozuoji jo piktybiškuma tada sprendi pjauti-nepjauti…

 • Nesu 100% tikras, ar teisingai suprantu, jog Račas pašiepia tą tarimą „varškės valgytojų“ sukeltą nesąmonę su ažiotažu lietuviškame internete pasibaigusiu mitingu. Perskaičiau buržujaus (Klecko, ar kaip jis ten vadinas) įvykių santrauką. Pasakysiu savo nuomonę.

  Visa šita nesąmonė rodo tik lietuvių apilietiškumą ir sugebėjimą tik tyčiotis iš to, ko nesupranta. Aišku, galima ginčytis dėl to, ar LR vertėjo dėti straipsnį, bet tai jau LR redaktorių reikalas. O didžiuotis, tuo, kad tyčiojamasi iš tūlos Zitos, ją vadinant emigrante, atvažiuojančia į Lietuvą pigiai pasigydyti, yra mažų mažiausiai nesolidu. Sakyčiau netgi niekinga. Gėda už už jus visus…

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Ne visada pokštai ir anekdotai turi pašiepti ir kitikuoti socialines negeroves, būti politiškai korektiški ir visuomeniškai sąmoningi bei pilietiški, budinti visuomenės sąmonę, atitikti visuomenės informavimo įstatymą ir būti suprantami visoms visuomenės grupėms. Be to, ne pokštai ir anekdotai atsiranda kruopščiai išanalizavus įvykio esmę ir įsigilinus į visas įvykio aplinkybes.
  Tačiau bent man šiuose įvykiuose matyti išmanančių VR žmonių ranka ir nesuprantama piktdžiuga Zitos atžvilgiu. Daug montažų (arba memų kaip juos) vadina yra išties juokingi ir vykę.

 • Matotaupa

  Čia ne viskas logiška – šiaip avinai varškės neėda. O čia tokia banda avinų, reklamuojančių varškę… Kažkokia anomalija…

 • Taip jau gavosi, kad pastaruoju metu vartoju nemažai alaus. Atsigeriu, palandžioju po tinklalapius, vėl atsigeriu, vėl palandžioju. Ir kaip jau čia be racas.lt? Žodžiu, vėl ir vėl užeinu aš į racas.lt, gurkšteliu, permetu akimis komentarus, vieni patinka, o kiti nelabai. Atitinkamai bandau spausti arba nykštį viršun, arba nykštį žemyn, o man neleidžia… Ir tada, kažkur atminties horizontų pakraščiuose, prisimenu, kad jau tuos komentarus kažkada vertinau, lyg vakar, lyg užvakar, lyg nykštys į viršų, lyg į apačią. Tada apima kažkoks nesmagumas, nes kas galėtų patvirtinti, jog prieš kelias dienas vertindamas komentarą jį įvertinau teisingai? Vienintelis dalykas, mane guodžiantis, yra tai, kad ši daugkartinė komentarų prasmės egzegezė kažkiek prisideda gerinant šio tikrai neblogo tinklalapio lankomumo statistiką.

  • Rytis I

   Blogai, būtum Vilniuj…

   • Vilniuj aš…deja.

    • Rytis I

     Deja? Kaip gerai :) Mes šalia.

     • Genpre

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Komentaras pašalintas – A.R.

     • Genpre

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Rytis I

      Geniau, Preikša berods? jau pamiršau, einu prisiminti – ar partijos pinigai kartais nespaudžia? Šiaip klausiu, nes ir kadangi kolkas debesų kedenti nesiruošiu tai ir klausiu :)

     • Genpre

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Rytis I

      Ne tik apie debesis.., Bandau prisiminti vardą, nu ant kalno ne taip daug visko buvo, tai manau buvo Gentvydas. Retas vardas…

     • Genpre

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Rytis I

      Bukumą, abejingumą ir pyktį komentaruose manau gerai iliustruoja komentarai po tokiu fotoreportažu. Užtenka viena sykį nuspausti „Expand“ kad suvokti, kokia smarvė tyvuliuoja ištikrųjų visai šalia:
      http://drugoi.livejournal.com/3595351.html

  • Genpre

   Kaip tai neleidzia? As kiek kartu isijungiu, tiek kartu galiu vertinti. Ka, beje, ir darau. Saviems dazniausiai spaudziu „i virsu“… :)))

   • Valentinas

    Genpre, tavo veikla tikrai yra prasminga. Tęsk ir toliau.

    • Genpre

     Valentinai.
     Mano veikla prasmingesne realiai, nei virtualiai, o tavoji?

 • Karolis Jachimavičius

  Artūrai, o tu pats dėtum tokią naujieną į BNSą? Visa problema – apsauginis neišreiškė geros valios pasaugoti varškę, bet vis tiek liko teisus. Kavinės gali nusistatyti taisykles. Kaip ir koks Forum Cinemas neįsinešti ledų. O kad problema tik jo geroje valioja, Zita Čepaitė sutiko tik pasirodžius grupei. Visiškai nesvarbu, kas teisus šioje situacijoje, nes situacija tokia buitiška, kad neverta jokio puslapio. Juokinga yra visa situacija. Atrodo, prieštarauji todėl, kad populiaru. Iš kur tu ištraukei tą socialiai progresyvų?

  Seniai kašį žaidei. Girdėjau, jeigu varškė ilgai stovi, pavirsta Raču :)

 • Karolis Jachimavičius

  Žo, mes, varškagalviai, problemą matėm, taip bulvariškume ir draugų protegavime – Zita ir Dalia Gudavičiūtė yra geros draugės. O kame tu matai problemą, kad žmonės juokiasi? Nori juoktis, bet nedrįsti?

  • Karolis Jachimavičius

   Nors suprantu, Lietuvos rytas – BNSo klientas. Etikos nepažeidė. Apsauginis galėjo pasaugoti varškę. Barmenė galėjo pasisveikinti. Taksistas galėjo padėkot. Pasaulis griūna, paguoda – tik varškėje.

 • Izbliondimas

  Ryti I.
  Dėkui už nuorodą, pažiūrėjau vakar.
  Bet ten kalbant apie sudegusį namą manau yra apeita esmė.
  Kai namas sudegęs, tai manau yra aišku, dispusijų nebūna didelių, kaip ten buvo, – esmė kaip statyti (kaip Kuboje, be stiklinių langų, ar kaip Kolifornijoje, ar kaip pas skandinavus… klastingesnis žmogus, jei nepraeina jo variantas, vis gąsdins, kad siūlai rusišką namo projektą…).
  O labiausiai manau nesutaria ar namas sudegė, ir kada sudegė.
  Ir ar buvo namas aplamai, ar ne bakūžė samanota.
  Nėra nei vieno abejojančių, kad jis uždegtas 1940 metais. Bet vieni mano, kad jis jau buvo atstatytas, buvo galima jį stipriai pagerinti (vieni vienaip, kiti kitaip, – tas anksčiau čia parašyta…), o dar vieni mano, kad jis vėl sudegintas, – stovime vėl ant nuodėgalių.
  Laidos, kaip tas sakė, formatas neleidžia plėtotis, tas suprantama. Bet man būtų ta vieta įdomiausia.
  O gal ji nebuvo ir praleista, – kalbama, kad va šiandien turime sudegusį namą ir kvit. Daugiau neįdomu. Tokią poziciją suprasčiau (o kiek tų namų buvo, kiek sudegė, apie tai vėliau, – kai išlysime iš nuodėgalių ir turėsime namą). O dabar į talką.
  Čia sutikčiau.

 • naihelas

  Ir vis dėlto, problema, matyt, egzistuoja – va kaip visi įsibėgėjo, pradedant humoro jausmu ir baigiant tikėjimu į Dievą. Kaip bebūtų keista, kiekvienas turi (jei turi;) skirtingą humoro jausmą. Reikia dėl to pykt ir ardytis, piktintis? Nejuokinga, nekreipk dėmesio. Važiuok prie upelio pasėdėt

 • nerijus

  Sūriai:
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/eurobasket-2011/pries-krepsinio-cempionata-kyla-kainos-viesbuciuose-272-163019

  Ir jiems sumažino PVM’ą iki 5 proc. Klausimas: -Už kieno gražias akis?..
  p.s. sumažinimo pasekmė buvo aiški. Eilinį kartą, valstybė, praleido progą papildyti biudžetą. Lai dabar neaimanuoja, kad neturi mokytojų, medikų, policininkų ir kt. atlyginimams išmokėti.

  • Ogis&Co

   Nerijau,
   cia bubiliai LLRI paklause ir padare, kad maximu kasininkems butu blogiau.
   Ir tegu buna varske :)

 • Fredis*

  Po ilgos ilgos pertraukos Valatka Lryte parašė paskaitomą ir protingą apžvalgėlę.

  • Izbliondimas

   Manau, kad minimas „Lietuvos Ryte“ straipsnis nėra teisingas.
   Juk jei pažiūrėti iš Baltarusijos Tautos pusės, tai šias sąskaitas čia laiko Tautos išdavikai – koloborantai, kurie su tais pinigais yra pasirengę okupuoti Baltarusiją.
   Noramalioje šalyje jie būtų nuteisti kaip Tėvynės išdavikai.
   Bent Tautos paniekinti, kaip mes niekiname Lietuvių Tautos išdavikus – koloborantus.
   Kodėl laikraštis palaiko okupacinius režimus, – suvokti nesunku, manau.
   Čia nėra kalbos apie tai, gerą ar blogą valdžią išsirenka baltarusiai, – tai jų reikalas, o ne okupantų, manau. Tobulės Tauta, – tobulės ir jų norai išsirinkti.
   Laisva šalis laisvai ir tesprendžia sau.
   Kaip ne kaip ir tvarkosi jie kol kas geriau nei ES. Tiesiog gėda, kaip ES tvarkosi, – nematyto lygio nuosmūkis, tiek moraline, tiek technine prasme.

  • Fredis*

   Prie to paties, E.Čiuldė rašo:
   „Jeigu pasirodžiusi informacija pasitvirtins bent iš dalies, mums liks tik vienas kelias – teisinėmis priemonėmis demontuoti susiklosčiusią politinę sistemą“.
   Įdomu kokiomis pajėgomis? Jeigu naująjį politinio pasitikėjimo isteblišmentą formuos dabar opozicijoje esantys Izbliondimas, Trakimas ir nerijus, tai būsimieji valdininkai sulinks per juosmenį į A.Lukašenkos režimo pusę apytikriai 45-90 laipsnių kampu, dabarinis pasvirimo kampas – 5-30 laipsnių, kievieno klerko individualus.

   • Izbliondimas

    Fredijau, manau, kad Jūsų komentaras yra nekulturingas, neargumantuotas, todėl manau yra niekinis.
    Jūsų valia būti tokiu.
    Mane jau niekas nestebina. Kas anksčiau, kai bent šiek tiek žmonių tarpe buvo moralės, – buvo vadinama šlykštyne, – šiandien jau įgauna normą.

    O šiaip, manau, visuomet buvo žmonių, kurie pasiduoda būtent šiandienos dalies žmonių norams, t.y., manau, visuomet buvo vyriukų, kurie gerai jaučia skerdenos kvapą (tos dienos politikos, kuri rodėsi amžina, kaip, pavyzdžiui neseniai rusų koloborantai).
    Šiandienos opinija, – būti vagių, plėšikų gynėju (tokiais save apklausoje įvardijo juk didžiuma tautiečių). Ką gi, turime su jais gyventi. Tik artimiesiems žmonėms galime patarti susilaikyti nuo šeimos didinimo, siekiant nematyti sielvarto, kai jie gyvens tarp šitų gaivalų.
    Tad nėra nenuostabu, kad gerą toną mūsuose įgauna ir ekspancijų į svetimus kraštus, okupanto jausmas.
    O gal mes tik tokie naivūs ir nesidomime, kokie čia neišenkantys auksu prigrūsti ešelonai vis atvyksta, – kad taip lengvai čia vis paminami elementarūs moraliniai dalykai. Kad koloboravimas ar koloboranto rėmimas, – jau čia nebėra pats šlykščiausias uždarbis.
    Juk jau net kelyje, Lietuvos vairuotojų akyse tu esi vos ne nusikaltėlis, kai vairuoji griežtai pagal KET.
    Tad ir čia. Niekšai jau eina vis garsiau, ypač jei jiems kelią pastoja nesutinkantys būti tokiais pat monstrais.

  • Rytis I

   Dar neatslūgus emocijoms dėl „Zitos grūdėtosios“, kai tauta vis dar buriasi į kuopeles bei organizuoja viešąsias akcijas, tuo pat metu užsipulti apolitiškus o bet savo darbą vykdančius tarnautojus (mankurtus) gali tik nepusiausvyros psichikos asmuo. Visuomenė neturi laiko ir negali reaguoti adekvačiai į visas laikmečio negeroves. Vyr. redaktorius p. Valatka turėtų apsispręsti kokiame laikraštyje jis nori dirbti ir kokią jojo viziją mato. Štai šios dienos vedamieji:
   A. 5 metrų aukščio kryžius. B. Amerikos reitingai, kas be ko – nepaslėpsi, jau vakar tai žinojom. C. Šustauskas. D. Rusai duoda pinigų. Valio.

 • nerijus

  http://www.blogger.com/comment.g?blogID=3161352238306576283&postID=913125070446529543

  „Valentinas
  Ajajaai negražiai išėjo. Valatka ir jo informacinis gulagas, kaip suprantu yra tabu. Suprantama, nors iš tavęs tikėjausi daugiau drąsos. Praradai dalį reputacijos gerbėjų gretose. O aš esu tavo gerbėjas. Su malonumu pirkdavau žurnalą Istorijos (jei neklystu), kuriose tu labai įdomiai rašydavai apie įvairias šalis.“