Apie L.Jakimavičiaus gėdą

… Vos prieš kelias dienas atkreipiau dėmesį į tai, kad kai kurie politikos apžvalgininkai vedami asmeninių simpatijų ar antipatijų komentuojamam objektui, kartais neapskaičiuoja savo jėgų

Šiandien tik dar kartą galiu patvirtinti, kad tai tampa kone nuolatiniu reiškiniu Lietuvos žiniasklaidoje. 

Antai rašytojas L.Jakimavičius, pastaruoju metu ypač aktviai besireiškinatis kaip publicistas savo paskutiniajame komentare kelia mintį, kad „WikiLeaks“ įkūrėjas J.Asange’as iš tiesų neegzistuoja. Ta prasme, kad jis nėra „WikiLeaks“ įkūrėjas, kad jo biografija sukurta. Kas J.Asange’ą sukūrė, L.Jakimavičius nepasako, tačiau kai kuriomis užuominomis lyg ir leidžia suprasti, kad ištakų reikėtų ieškoti kažkur tarp „Al Jazyra“ televizijos, Osamos bin Ladeno ir nemokančių rašyti grafomanų.

Šiaip jau tokios rašytojo siūlomos teorijos nekeltų jokios nuostabos – juk dar ir šiandien daug kas tiki, kad „Leo LT“ buvo kuriama tam, kad Lietuvoje būtų pastatyta atominė elektrinė ir kad velionis A.Brazauskas kovojo už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Tačiau kurdamas tikro rašytojo vertas istorijas L.Jakimavičius, kaip ir visai neseniai darė V.Laučius, savo komentare imasi komentuoti dalykus, kurių, panašu, visiškai neišmano:

O labiausiai šypseną sukelia kitas Džiuliano biografijos kūrėjų neraštingumo pavyzdys. Norėdami suteikti savo kuriamam virtualiam personažui tikroviškų bruožų jie sukuria seksualinę personažo istoriją, esą tasai, viešėdamas Stokholme išprievartavo dvi jaunas moteris šių metų rugpjūčio 10 – 20 d. kalendoriaus dekadoje, už ką dabar stoja Švedijos Temidės akivaizdon. Kompiuterinis įsilaužėlis, supraskit, laužiasi ir kitur. Kraupus reikalas – pati tikriausia muilo opera. Pagrindinis mūsų žinių šaltinis BNS prarijo jauką ir persėdo į bulvarinio lygio rogutes, skleisdamas nederančią valstybės žinių portalui informaciją. BNS mūsų visų gėdai rašo: „J.Assange’as abiem atvejais neigia visus jam metamus kaltinimus ir siekia, kad nebūtų išduotas Švedijai. Jo advokatas Didžiojoje Britanijoje Markas Stephensas sako, kad visi šie kaltinimai yra susiję su ginču dėl „lytinio akto, kuris įvyko esant abiejų partnerių sutikimui, bet buvo nesaugus“.

Galima, žinoma, būtų bandyti aiškinti L.Jakimavičiui, kas yra žiniasklaida, kas žiniasklaidoje vadinama šaltiniu, kas yra faktai, kaip rengiami yra pranešimai. Galima taip pat būtų rašytojui priminti, kad dvi Švedijos pilietės tikrai kreipėsi į teisėsaugą, kad Švedija buvo išdavusi tarptautinį orderį J.Asange’o suėmimui, kad remdamasi šiuo orderiu Didžiosios Britanijos teisėsauga jį sulaikė ir kad kaip tik šiandien teismas spręs, ar J.Asange’ą paleisti į laisvę už užstatą.

Būtų galima, bet tikriausiai neverta, nes visa tai neatitinka L.Jakimavičiaus teorijos. O juk visi žinome, kad faktai kokios nors teorijos nepagrindžia, tai vargas tiems faktams…

Tiesa, naudodamasis proga, dar norėčiau pasakyti, kad L.Jakimavičius neturėtų gėdintis dėl to, ką rašo BNS. Ir juo labiau neturėtų kalbėti apie kažkokią „visų mūsų“ gėdą.

Nes iš tiesų, tai BNS informacija yra skiriama žmonėms, kurie nori žinoti kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, skiria faktus nuo sapnų, o naujienas nuo Nostrdamo pranašysčių. Ir bent minimaliai supranta (arba bent jau stengiasi suprasti)dalykus apie kuriuos kalba ar rašo.

Aš esu šventai įsitikinęs, kad tokių Lietuvoje yra dauguma.

L.Jakimavičius šiai kategorijai žmonių aiškiai nepriklauso.

P.S. Turiu pripažinti, kad L.Jakimavičius vis dėlto yra neblogas rašytojas. Termino „valstybės žinių portalas“ man iki šiol neteko girdėti…

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • e.f.i.

  Įdėmiai perskaičiau L.Jakimavičiaus straipsnį, ir ką gi – net juokas nesuėmė.

  Žmogus ieško sąmokslo teorijų ir, aišku, randa. Pradedant stebėtinu al jazeera iškilimu – aišku, varianto, kad turtingi JAE ar Bachreino šeichai, kuriems nusibodo vien CNN ir kurie taip pat nori dominuoti informacinėje erdvėje, ėmė ir įkūrė nuosavą kanalą – to varianto svarstyti žmogui neišeina. Na, bet ką darysi. ir baigiant tuo, kad matematikas į slaptas duombazes neįsilauš – nu, bet Assange’as ir nesilaužė, buvo kas nukopina failus ir be jo.. Žmogus gi finansavo viską.

  O L.Jakimavičius kliedi, rašo nesąmones ir tiesiog yra vienas iš tų, kurie iš principo tiki sąmokslo teorijomis. Pvz, kad amerikonai nebuvo mėnulyje. Ar kad 1947 m. numušė ufonautų skraidančią lėkštę ir vis dar tai slepia. Tokių bet kurioje populiacijoje yra apie 8-10 proc., bent jau kažkur skaičiau tokį tyrimą.

  Ar galima įstoti į universitetą nebaigus mokyklos? Galima, jei namuose mokeisi pats. Ar galima

 • Sejanus

  Betgi iš tiesų net juokas neima.

  • Rolandas

   Man juokas neima, kai A.Nedzinskas į Seimą išrenkamas. O šis straipsnis net labai juokingas. Panašu, kad autorius tam saliūne „Afrika“ ne tik alų pliumpina, bet ir informaciją renka beigi demaskuojančius straipsnius rašo. Labai tikiuosi, kad redakcija apmoka už išgertą alų.

 • lida

  Tokias nesąmones rašinėti – skaitytojo negerbti. Pasirodo, visiems žinomų faktų nežino, turbūt rašo iš austro apleisto kokio nors urvo.

 • johnis

  Tikriausiai ponas Jakimavicius net nezino kad ir iki siol vaiku niekas neima i globos namus jei jie nesimoko mokyklose Australijoj, UK, USA ir pan. TIk Lietuvoje pgl Konstitucija privalomas pradinis mokymasis mokyklose, kitose salyse to nera. Yra „home schooling’as“, is kurio i univerus procentaliai pgl rezultatu geruma istoja USA daugiau nei is sisteminiu mokyklu…Bet ka cia gali zmogeliui pasakyti…
  Tai cia tik vienas faktas kuri imanoma „suvelti“, kitu net neimanoma komentuot, nes ten net ne teiginiai o svaigimai. Del BNS buvo atsakyta.

  Siaip uzejus siai temai butu idomu ka galvoja p.Racas apie mokslo liberalizavima, kodel nepanaikinus to „privalomojo mokymo“ ir Lietuvoje, nes va dabar net inteligentija nzn tokio fenomeno. Jie galvoja kad viska mokyklos gali.

 • bbd336

  „Tiesa, naudodamasi proga, dar norėčiau pasakyti, kad..“
  Ko gero reikia pridėti vieną raidelę, nes kai kam gali kilti abejonės dėl autoriaus lyties :)

 • stb

  o ko jus cia puolate ta jakimaviciu? buvote sutike binladena? ar ta wikicikipiksa? racai, kai vyko leo lt afera lt infos laukuose irgi buvo pakankama dumu uzsklanda…argi ne? po to mazeika atejo i lietryti ,visu atleido ,o po to ji pati atleido:)))

  • mielas stb, nelabai suprantu kas sieja L.Jakimavičiaus nusišnekėjimus ir Leo LT bei G.Mažeikos darbą Lietuvos ryte.

 • sigitas

  esu seniai pastebėjęs, kad ponaitis Jakimavičius priklauso tai , šiuo metu lietuviškoje žiniasklaidoje dominuojančiai visų galų „ekspertų „kategorijai“. Todėl niekuo nesistebiu-ekspertai taip pat nori valgyti. Net jei jie nepriklausomi.

 • Virgis Valentinavičius

  Na, manau, per stipriai ir ne visai pelnytai – Liudvikas komentuoja savo stiliumi ir ironijos gal daugiau, negu (na taip, ne visada pilnutinio)išmanymo, bet ko jis niekad nedaro tai nepretenduoja į visažinystę. Šitam konkrečiam rašiny gal ir buvo per daug išlysta į nepažįstamus daržus, tačiau kiek buvo puikių rašinių, kuriuose kaip sakoma pats tas – poetiniu stiliumi apie ne visai poetišką tikrovę. Dabar prisimenu labai mielą rašinį apie konservus, o tekstas apie sudėtingus santykius su broliu alkoholiu apskritai yra unikalus Lietuvos padangėje savo sąžiningumu, nuoširdumu ir išmintimi.

  • mielas Virgi, negaliu ginčytis. Juk ir tenorėjau pasakyti, kad kai kurie autoriai būna puikūs, kol nepradeda nusišnekėti…:)

 • Kęstutis

  Ar ne per daug „eretiškai“? A. Račas rašo: „(…)– juk dar ir šiandien daug kas tiki,(…)kad velionis A.Brazauskas kovojo už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.“ Aš šiuo autoriaus teiginiu turiu savo tvirtą nuomonę (kaip, matau, ir pats autorius), bet yra ir „daug“ kitų, kurie tiki atvirkščiai! Ar tik nepasipils priekaištai (čia labai švelniai pasakau) autoriui apie velionio negerbimą, šmeižimą, etc.?

  • Kęstuti, nelabai suprantu: ar norite pasakyti, kad negerbiamą žmogų po jo mirties jau jei reikia pradėti gerbti?

   • Kęstutis

    Gink Dieve, tikrai ne. Aš tvirtai Jūsų pusėje dėl pagarbos AMB’ui. Bet… Matote, kas gavosi su p. Kristina (bufetava)? Renta susieta su pagarba velioniui (kaip drįstate negerbti AMB’o!!!), o čia juk kalba eina apie LT Nepriklausomybės siekimą su pagarba AMB’ui. Čia jau yra kam „putotis“ dėl tokio atseit „šventvagiškumo“. Bet matau, kad tas „putojimasis“ Jums bus vieni niekai – atsišaudyti mokate :)

 • austras

  Gerbiamo Račo norėčiau pasiteirauti ar Ažubalis dar neatrašė? :)

  • mdxacuk

   Austre, kur jums galėčiau atnešti šilto srėbalo ir kokią kuklią dovanėlę Kalėdoms? Dabar vaikščiot pavojinga, nes sniege pėdsakai lengvai matosi. Bet nebijokit, ateičiau apsiavęs šerno kanopom.

   • Rolandas

    Tai kaip srėbalą nešit? Šernai tai keturiom vaikšto.

  • mielas austrai, turėkite kantrybės. Kaip ir sakiau – kai tik turėsiu kokios nors inoformacijos, būtinai ja pasidalinsiu.

 • WU

  JAV parengta studija, dėl žiniasklaidos skleidžiamos klaidinančios informacijos poveikio http://www.worldpublicopinion.org/pipa/articles/brunitedstatescanadara/671.php?nid=&id=&pnt=671&lb=

 • Petriukas

  „Kęstuti, nelabai suprantu: ar norite pasakyti, kad negerbiamą žmogų po jo mirties jau jei reikia pradėti gerbti?“

  +1

 • Nežinojau

  Wu- arba aš klaidingai supratau, arba tu, nes mano suvokimu toje tavo nuorodoje rašoma, jog apklaustieji JAV gyventojai TIKĖJO („…they encountered information they believed was misleading or false….“), jog žiniasklaida skleidė netikslią ar klaidinančią informaciją bet nėra parašyta, kad ji tai TIKRAI darė. Ta prasme, net straipsnio pavadinimas pasako, kad išreiškiama „balsavusiųjų“ nuomonė. Bet tikrai gan įdomus straipsnis paskaityti, bei keliantis keletą klausimų, kurie galbūt taip pat aktualūs Lietuvoje. Kalbu apie žmonės, kurie pateiktus faktus nesupranta arba supranta klaidingai- manau vienas iš tų žmonių rato yra Gerb. Jakimavičius. Konkrečiai pateiktus faktus suvokia savaip ir paskui rašo tokius straipsnius.

  O gal ir aš vienas iš tų tokių nemokančių įsisavinti tinkamai informaciją, bei paskui „dėstantis“ savo pastebėjimus.

  • Nežinojau

   Noriu pasitaisyti, dėl savo aukštesniojo komentaro- matomai esu aklas ir nepastebėjau „pdf“ failo, tad esu neteisus, ir būtų šaunu, jei Ponas Račas ištrintų mano „keverzones“.

 • dariusm

  vietoj reakcijos į kiekvieno grafomano klejones, būtų, ko gero, geriau, jei BNS užsiimtų savo reporterio Kaune reguliariomis isterijomis Žalgirio preskonfuose po pralaimėtų rungtynių

  • mielas dariaum, kad ir kaip tamstai būtų liūdna, kas geriau čia sprendžiu aš. Ir kaip esu ne kartą sakęs…

 • austras

  Nepergyvenkit, už mane, mdxacuk… Aš buvau budrus ir dar lapkričio mėnesį išsikasiau žiemynę ir net internetą įsivedžiau. Nuo šiol mano adresas – Labanoro giria. Prašom užsukt, galit ir be kanopų.

 • vladas

  bravo, Artūrai. kaip šiltą vilną tps.kita vertus lengvas grobis pats prisiprašo.

 • 010101

  oo, šitas dar protingesnis už Jakimavičių..

 • Šamanas

  Čia gi „fantasy“ žanras, o pavardžių ar pavadinimų sutapimas yra atsitiktinis.

 • Valentinas

  Aš irgi prisipažinsiu apie savo gėdą. Esu įsitikinęs, kad Formulė 1 varžybos neegzistuoja. Tiksliau, tai ką mes matome tėra televizinė fikcija su aktoriais vaidinančiais lenktyninkus, komandų vadovus, jų merginas ir t.t.
  Iš tikro, niekas niekada negalės įsitikintu lenktynių realumu. Specialiai sukurta programa generuoja lenktynių imitaciją kurdama lenktyninkų laikus, greičiausius ratus, nuvažiuotą laiką ir t.t. ir rodydama visa tai per teliką. Niekas su chronometru nestovi ir netikrina ar teisingi greičiai. Niekas neskaičiuoja kiek ratų kuris lenktyninkas pravažiuoja. Todėl abejonių nelieka, kad tai tėra televizinis postmodernistinis spektaklis.
  Tikiuosi užsidirbau bent jau išlenkti bokalą su Liudviku?

 • Neverta Jakimavičiaus tiesų priimti už tokį gryną pinigą. Dažnai jo tekstai primena pasakas suaugusiems, ir į šitą „gėdą“ aš žiūriu taip pat. Negi patikėtumėte, kad autoriaus dažnai aprašinėjima Lietuvos Poilsio Partija iš tikro egzistuoja ir net skelbia suvažiavimus?

  Jo, kaip poeto, kūryba pilna perkeltinių prasmių ir reikšmių, nors pastarajame tekste vis tik buvo aiškiai perlenkta, ypač svarstant apie aprašinėjamo herojaus išsilavinimą ir BNS vaidmenį.

  O šiaip, mano akimis, jis yra talentingiausias XXI amžiaus lietuvių feljetonistas ir šitaip stoja į vieną gretą prie stipriausio amžiaus komentuotojo Račo. Tik Jakimavičius labiau skaitytinas kaip literatas – skaitai ieškodamas ne vien tikslių faktų, bet labiau dėl sukeliamų jausmų, asociacijų, malonumo.

 • Mantas

  O Aš manau, Artūrai, kad tai paprasčiausias humoras..

 • a

  man atrodo kad racas nezino daugiau uz jakimaviciu kaip ir as nezinau daugiau uz juos abu kartu paemus,nebent racas turi kazkokiu slaptu asmeniniu saltiniu czv ar baltuose rumuose :)),o reiksti savo nuomone ir pamastymus turi teise visi,galima prikurt daug samokslo teoriju,jas gerai perka,kas cia tokio.O sito ispuolio pries jakimaviciu potekste manau visiems aiski,uzkabino raco bns :DD