Apie L.Jakimavičiaus gėdą

… Vos prieš kelias dienas atkreipiau dėmesį į tai, kad kai kurie politikos apžvalgininkai vedami asmeninių simpatijų ar antipatijų komentuojamam objektui, kartais neapskaičiuoja savo jėgų

Šiandien tik dar kartą galiu patvirtinti, kad tai tampa kone nuolatiniu reiškiniu Lietuvos žiniasklaidoje. 

Antai rašytojas L.Jakimavičius, pastaruoju metu ypač aktviai besireiškinatis kaip publicistas savo paskutiniajame komentare kelia mintį, kad „WikiLeaks“ įkūrėjas J.Asange’as iš tiesų neegzistuoja. Ta prasme, kad jis nėra „WikiLeaks“ įkūrėjas, kad jo biografija sukurta. Kas J.Asange’ą sukūrė, L.Jakimavičius nepasako, tačiau kai kuriomis užuominomis lyg ir leidžia suprasti, kad ištakų reikėtų ieškoti kažkur tarp „Al Jazyra“ televizijos, Osamos bin Ladeno ir nemokančių rašyti grafomanų.

Šiaip jau tokios rašytojo siūlomos teorijos nekeltų jokios nuostabos – juk dar ir šiandien daug kas tiki, kad „Leo LT“ buvo kuriama tam, kad Lietuvoje būtų pastatyta atominė elektrinė ir kad velionis A.Brazauskas kovojo už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Tačiau kurdamas tikro rašytojo vertas istorijas L.Jakimavičius, kaip ir visai neseniai darė V.Laučius, savo komentare imasi komentuoti dalykus, kurių, panašu, visiškai neišmano:

O labiausiai šypseną sukelia kitas Džiuliano biografijos kūrėjų neraštingumo pavyzdys. Norėdami suteikti savo kuriamam virtualiam personažui tikroviškų bruožų jie sukuria seksualinę personažo istoriją, esą tasai, viešėdamas Stokholme išprievartavo dvi jaunas moteris šių metų rugpjūčio 10 – 20 d. kalendoriaus dekadoje, už ką dabar stoja Švedijos Temidės akivaizdon. Kompiuterinis įsilaužėlis, supraskit, laužiasi ir kitur. Kraupus reikalas – pati tikriausia muilo opera. Pagrindinis mūsų žinių šaltinis BNS prarijo jauką ir persėdo į bulvarinio lygio rogutes, skleisdamas nederančią valstybės žinių portalui informaciją. BNS mūsų visų gėdai rašo: „J.Assange’as abiem atvejais neigia visus jam metamus kaltinimus ir siekia, kad nebūtų išduotas Švedijai. Jo advokatas Didžiojoje Britanijoje Markas Stephensas sako, kad visi šie kaltinimai yra susiję su ginču dėl „lytinio akto, kuris įvyko esant abiejų partnerių sutikimui, bet buvo nesaugus“.

Galima, žinoma, būtų bandyti aiškinti L.Jakimavičiui, kas yra žiniasklaida, kas žiniasklaidoje vadinama šaltiniu, kas yra faktai, kaip rengiami yra pranešimai. Galima taip pat būtų rašytojui priminti, kad dvi Švedijos pilietės tikrai kreipėsi į teisėsaugą, kad Švedija buvo išdavusi tarptautinį orderį J.Asange’o suėmimui, kad remdamasi šiuo orderiu Didžiosios Britanijos teisėsauga jį sulaikė ir kad kaip tik šiandien teismas spręs, ar J.Asange’ą paleisti į laisvę už užstatą.

Būtų galima, bet tikriausiai neverta, nes visa tai neatitinka L.Jakimavičiaus teorijos. O juk visi žinome, kad faktai kokios nors teorijos nepagrindžia, tai vargas tiems faktams…

Tiesa, naudodamasis proga, dar norėčiau pasakyti, kad L.Jakimavičius neturėtų gėdintis dėl to, ką rašo BNS. Ir juo labiau neturėtų kalbėti apie kažkokią „visų mūsų“ gėdą.

Nes iš tiesų, tai BNS informacija yra skiriama žmonėms, kurie nori žinoti kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, skiria faktus nuo sapnų, o naujienas nuo Nostrdamo pranašysčių. Ir bent minimaliai supranta (arba bent jau stengiasi suprasti)dalykus apie kuriuos kalba ar rašo.

Aš esu šventai įsitikinęs, kad tokių Lietuvoje yra dauguma.

L.Jakimavičius šiai kategorijai žmonių aiškiai nepriklauso.

P.S. Turiu pripažinti, kad L.Jakimavičius vis dėlto yra neblogas rašytojas. Termino „valstybės žinių portalas“ man iki šiol neteko girdėti…

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...