V.Landsbergiui: KGB- blogis, bet nesekite K.Krivicko pavyzdžiu

Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis Bernardinuose dalijasi mintimis apie „WikiLeaks“ paskelbtą informaciją.

Jo mintys įdomios: „nevalingai apsišvietę“ kai kurie Lietuvos laikraščiai, „kontoros jėga“, „atskira KGB partija“.

Profesorius, kaip mėgsta, kalba apibendrintai, konkrečiai neįvardydamas nei tų „kai kurių“ laikraščių, nei kontoros buveinės, nei „KGB partijos“ narių ar rėmėjų.

Skaitant išvada peršasi iš esmės viena: paskaičius bet ką, išskyrus TS-LKD žinias, reikėtų nusiplauti rankas.

Tai nieko naujo – V.Landsbergio požiūris į žiniasklaidą ir žurnalistus, kurie drįsta abejoti jo tiesa, jau seniai yra žinomas. Būtų galima nekreipti į tai dėmesio.

Tačiau negaliu.

Nes gerbiamas profesorius rašo ir apie mane:

BNS imasi baksnoti net ministrę R. Juknevičienę: kaip ta ryžosi kalbėtis su JAV pareigūnu apie Rusijos puolamuosius karinius manevrus prie mūsų sienos „ZAPAD 2009“! Gerai, kad pasikalbėjo, toks politiko darbas.

Sakyčiau, įdomi BNS pranešimo interpretacija.

Profesoriui būdingu stiliumi: raktiniai žodžiai čia yra „imasi baksnoti“ ir „kaip ta ryžosi“. Ir, žinoma, kontekstas, tai yra, prieš tai einantis sakinys apie atskirą KGB partiją.

Šachmatininko stilius. Kartu labai gerai atskleidžiantis Europos Parlamento nario požiūrį į žiniasklaidą.

Jei ji pirštu nenurodo, kas teisus, o kas ne, arba – kaip reikalauja buvęs V.Landsbergio partijos bendražygis V.Laučius – kas juoda ir kas balta, ji bloga. Nes nenurodo teisingo kelio.

Tokia žiniasklaida bloga, nes ji tik informuoja ir nedaro išvadų. Tokių, kokias norėtų matyti V.Landsbergis. Arba – V.Uspaskichas, arba R.Paksas, arba A.Zuokas, arba A.Butkevičius. Nes jie visi žino teisingą kelią.

Tada tą žiniasklaidą galima dergti. Priskirti jai tai, ko ji nerašė. Ir gretinti su KGB.

Netiesiogai, žinoma. Panašiai, kaip K.Krivickas, kuris klausia, ar gali būti taip, kad…

Ir tik todėl, kad ta žiniasklaida neparašė taip, kaip V.Landsbergio nuomone, ji turėjo parašyti? Kad ji pranešė, bet nevertino?

Retoriškai galėčiau paklausti: profesoriau, ar tokios – V.Landsbergio nuomonę reiškiančios žiniasklaidos – tikėjotės, kai 1990 metų kovo 11-ąją balsavote už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą?

O gal tiesiog jau nebemokate skaityti tai, kas parašyta?

Tada gal paskaitykite du kartus prieš ką nors rašydamas.

Ypač – kai susivaidena KGB ir kai norisi kam nors „pabaksnoti“.

Nes taip „baksnodamas“ pavojingai priartėjate prie K.Krivicko „išminties“. Ko, neabejoju, specialiai nesiekiate.

Su visa pagarba už praeities politinę veiklą.

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • Šamanas

  Ne V.L. sugalvojo „baksnoti“, o kažkas iš BNS. Gal reiktų įvardinti kas konkrečiai (o gal dalyvavo ir matė?). Čia jau negalima prisidengti teiginiu: „BNS – tai skelbimų lenta“.

  • Šamane, gal galėtumėte kalbėti aiškiau. Nes nesuprantu, ką norite pasakyti.

   • Šamanas

    Kadangi citata nepateikta, darau išvadą, kad terminą „baksnojo“ sugalvojo BNS, o ne JAV diplomatai. Žiniasklaidos įsivėlimas į varžybas „kas kiečiau užvažiuos“ paverčia ją ne informacijos, o propagandos priemone.

 • nerijus

  Ką gero Valstybei gali duoti „profesorius“- pianistas?..

  Artūrai, Jūs nesate BNS, o tik A. R., kuris samdomas BNS.
  Žinoma, Wiki nieko nepatiekia naujo, paviešina tai- kas visiems aišku. Niekada nežinosime tikrosios tiesos, kuri yra įslaptinta. Ją žino ir žinos tik specialiosios tarnybos,o tiesa paaiškės po kelių dešimčių metų- parodys per History kanalą.

  p.s. visgi, norėčiau apsilankyti Maskvos KGB archyvuose…Ar ten nėra slepiami dokumentai apie mūsų?..
  Kodėl Sakalas su „profesoriumi“ „apsimainė“ žmonomis ir už ką- Sakalui, „kliuvo“ nuo „profesoriaus?..
  Sakalai. Nenusinešk istorijos į kapus. Išsipasakok. Mums įdomu…

  • nerijau, aš vis dar esu BNS vyriausiasis redaktorius, jei ką…

   • nerijus

    Tik direktorius. Samdomas. Jei ką…Už Jūsų nugaros- jūsų algadaviai…Tik…kryptelkit šonan, ir Jūsų algalapis iškeliaus į Palūšę…

    • nerijau, keistai mąstote. Gal pagal savo patirtį, nežinau. Nesidairau į šonus ir per petį. Darau tai, kuo tikiu. Algadaviai mano veiksmų nereguliuoja. O Palūšės nebijau. Jau esu ten buvęs (ir tiesiogine, ir perkeltine prasme)

     • nerijus

      Aš visada „keistai mąstau“. Palūšė, puikus kaimelis. Ir aš ten buvau. Buvote „Bitės“ antenoje?..Geras vaizdas iš ten,..o ant piliakalnio?..Sako, kad vaizdas nuo piliakalnio, gražiausias būna žiemą…O bitininkystės muziejuje?..

      Ir aš ten buvau…

      p.s. žinau, kad buvote. Pats, tinklaraštyje rodėte…Ko pasekoje, teko ir man „pabandyti“…

  • Aras

   Komentaras pašalintas – A.R.

 • Solomon

 • nerijus

  V. L.

  Yra toks posakis:
  ką labiausiai myli- tą labiausiai „muša“…

  Aš tikrai ne apie TSRS spec. saugumo tarnybas ir ne Sakalą?..
  Bakst…bakst…
  p.s. FB yra tokia „funkcija“- „bakstelk“ (pakybink)…

 • nerijus

  Ar nors vienas, šiandien, paaukojote sriubos lėkštei per LNK’ą?..
  Ar aukojate tik TV3- iejų rengiamoms akcijoms, tolerastai?..

 • Rytis I

  Man patiko apie Medvedevo vizitą į Korėją. Štai pasirodo kas kaltas. Kaip visada? Viens viens kaip Krivickas, o gal net.. Nesu nusiteikęs prieš derybininkus, bet ir negirdėjau jokių konkrečių komentarų, gal pradžiai reiktų juos pakratyti nei kaltinti sąmokslais kaimynus? Na nebent Medvedevas tikrai nebeturi daugiau kas veikti.

 • Regis

  Matyt gerai įsišaknijęs palikimas iš SSRS laikų. Vieši pamokymai kaip negalima dirbt ir kaip reikia dirbt. Ir eilinis gąsdinimas priešu (kuris nesnaudžia).

  • Rytis I

   Arba šunauja, arba pavadėlis..

 • Tomas

  atsiprašau už spamą, bet, nerijau, čia tau nešiukšlinė… neturi su kuo pasišnekėti – išeik į balkoną pakvėpuok grynu oru. ačiū

 • lida

  O aš sakyčiau, įdomi BNS interpretacija R.Juknevičienės teigimą, kad „Maskva akivaizdžiai nėra susirūpinusi dėl žalos santykiams su NATO ir Rusijos kaimynais“ įvertinus antrašte „R.Juknevičienė JAV diplomatą įtikinėjo, kad Maskvai nerūpi geri santykiai su NATO.“ Nieko naujo, žurnalastininkų stilius. „Pabaksnojo“ pirmoji taip pat BNS – „Baksnodama į Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas, per pokalbį su JAV ambasadoriumi Ivo Daalderiu pernai lapkritį R.Juknevičienė…“ Manau, visiems derėtų paskaityti du kartus prieš rašant.

  • taip, miela lida, neabejoju, kad tamsta išvadas padarėte ir šį savo komentarą parašėte paskaičiusi pradinį šaltinį. Nieko naujo.

   • lida

    Skaičiau šaltinius, kuriuos pats nurodėte.

 • re

  straipsnio pavadinimas – Juknevičienės žodžių interpretacija ir tikrai nėra informavimas, o greičiau formavimas.
  Na, matykite skirtumą tarp „Maskva akivaizdžiai nėra susirūpinusi dėl žalos santykiams su NATO ir Rusijos kaimynais“ ir „Maskvai nerūpi geri santykiai su NATO“. Diplomatine kalba tai vistik skirtingi dalykai.

 • Visada paskaitau paskutinį sakinį, o jis toks:
  „Su visa pagarba už praeities politinę veiklą“.
  Negaliu susilaikyti nepkikenęs į delną, kad kolegoms netrukdyčiau dirbti :))
  Kai dabartinė politinė profesoriaus veikla žiniasklaidoje nenušviečiama, tai tikriausiai ir negalima jos gerbti arba negerbti, o tik nežinoti.
  Tokie reti kaip šis profesoriaus straipsneliai irgi turi didaktinę prasmę, priverčiantys žurnalistus kruopščiau parinkti teiginius ir sakinio formuluotes. Tinklaraštininkas puolė aiškintis ir teisintis, tai yra gerai, nes koks nors rašeiva iš komsomolkės nesigėdina rašinėti apie energetikos ministrą taip: „A.Kubiliaus ir jo A.Sekmokas“. Žurnalistų etikos Inspekcija kažkodėl kimba į atlapus tik K.Krivickui.
  Manau, kad profesoriui visai neįdomu, ar jį kas gerbia ar per savo žioplumą ir paklydinimus – nelabai.

  • Skaitytojas

   o, kiek nedaug Fredžiui“ tereikia, kad prikikentų pilną saują – vieno sakinio užtenka (gerai, kad bent ne piršto).

   Niekur nerandu, kur koks tinklaraštininkas puolė aiškintis ar juolab teisintis, matyt, tai tik Fredžio* galvoje ar toje prikikentoje saujoje „su didaktine prasme“.

   Prieš kritikuojant žurnalistus, derėtų ne vien kikenti, bet ir skirti žinutę, informaciją nuo komentaro, kuriame leidžiamos įvairios literatūrinės išraiškos priemonės. Todėl nei ivis sekmokai, nei žurnalistų etikos inspekcija prie komentarų ar „Dviračio žynių“ nekimba.

   Manau, profesorius laimingas, turėdamas ištikimą fredžių+ armiją, bet jam kažkodėl ne dzin, ką „stuksena“ BNS, toliau mato sąmokslus ir kaip įpratęs, demaskuoja.

 • mdxacuk

  Nu viršūnė! Galima suprasti, kad tokius nevykusius agitpropinius pranešimus baksnoja ne kokios nors redakcijos vištos, o pats vyriausiasis redaktorius. Pasirodo Krivickas yra ne žanras pats savyje, bet kiekvienam žanre atsiranda savas Krivickas.

 • Komersantas

  Normalus tas straipsnis. Tiesiog informuoja ką atskleidžia Wikileaks paviešinti dokumentai.

  Negi V. Landsbergis tikisi, kad žiniasklaidoje nepasirodys informacija „nepalanki“ konservatoriams?

  • mdxacuk

   Lansbergis nieko nesitiki. Tuo labiau, kad wikileakse informacija kaip tik palanki. Juknevičienės reikalas yra rūpintis valstybės kariniu saugumu, ir tą ji daro.

   BNS pranešimas neišlaiko jokios kritikos, jeigu jį vertintume kaip neutralią informaciją, ką čia bando kišti vyr. redaktorius. Ir jo užkalniška reakcija tiktai patvirtina, kad ir šį sykį Profesorius – kaip pirštu į akį.

   • Komersantas

    Kokios kritikos neatlaiko šis straipsnis? Gal pakritikuotumėt?

    Mano kuklia nuomone, objektyvesnio straipsnio nelabai ir rasi. Kiekvienoje pastraipoje yra pabrėžiama, kad pateikiama informacija yra paimta iš Wikileaks dokumentų („rodo „WikiLeaks“ paviešintas dokumentas“, „Anot dokumento“, “ teigiama dokumente“, „Anot ataskaitos“, „Dokumentas taip pat atskleidžia“).

    Pranšimo autorė/autorius šių faktų neiterpretavo, nereiškė savo nuomonės, nedarė išvadų. Tai kur čia tas neobjektyvumas?

    • stellar penny bun

     @Komersantui

     Tik nereikia užsiiminėti smegenų pudrinimu. Apie Lietuvos krašto apsaugos ministrės pabaksnojimus nei vienas WikiLeaks paviešintas ‘dokumentas’ nepraneša. Priešingai The Guardian (pirminis informacijos gavėjas), The New York Times ir net vokiečių Spiegel labai teigiamai nušviečia Baltijos šalių politikų ir diplomatų veiklą, siekiant kuo skubiau patvirtinti trijų Baltijos valstybių NATO gynybos planą. Todėl man asmeniškai nėra suprantama, kas yra tas sugedęs telefonas BNS ar DELFI. Aišku dar išlieka galimybė, kad BNS ar DELFI palaiko ryšį su Julian Assange gvardija ir gauna jiems norimą informaciją tiesiogiai, bet kažkodėl tai aš tuo abejoju.

     • Komersantas

      Tai jūs teigiate, kad tokio dokumento išvis nėra ir BNS jį išsigalvojo? Ar tiesiog jums nepatinka vienintelis žodis -„baksnojo“?

     • stellar penny bun

      @Komersantui

      Tik nereikia apsimetinėti šlanga.

     • Komersantas

      Konkrečiai įvardinkite, kas tame pranešime jums nepatinka.

      Pvz:
      1) Pirmas nepatinkanis dalykas
      2) Antras nepatinkantis dalykas
      ….

      Tada bus galima diskutuoti, nes bus galima suprasti, ką Jūs teigiate ir kokie Jūsų argumentai.

    • mdxacuk

     Atkreipkit dėmesį, kad BNS pranešime yra viso labo dvi savarankiškos pastraipos – pirmoji ir paskutinė. Visa kita yra daugiau ar mažiau tikslios wiki citatos ar bent apsimeta tokiom.

     Užtat tik apie tas dvi ir verta kalbėt.

     Paskutinioji yra sausa ir dalykiška, kaip ir reikėtų tikėtis iš informacinės agentūros pranešimo. Aišku, jei ta agentūra nekultivuoja valatkinio stiliaus.

     Tuo tarpu pirmoji turi akivaizdžiai vertinamąjį pobūdį, ką labai taikliai ir pastebėjo Profesorius. Nematyti šito gali tiktai aklas arba nejaučiantis stilistinių niuansų. Neadekvati stilistika yra dažnas dalykas Lietuvos žiniasklaidoj. Dažniausiai tiesiog dėl menko išprusimo. Galim daryt prielaidą, kad ir čia tas atvejis, jeigu ką nors tai paguos. Bet jeigu ne, tai rašiusiajam turėtų būti elementariai ištarkuota subinė.

     Tarp kitko, mano manymu p. Račas prisiskiria sau per daug garbės, aptakiai besigretindamas prie galimai „nevalingai apsišvietusiųjų“ ar kontorinių. Aš įtariu, kad čia jis paprasčiausiai prašliopino. Tegu ir ne taip skandalingai, kaip Stankeras, bet irgi tiesiog gėdingai. Bandymai atplaut juodą kumelį, išsižergus pozicijoj „obosramsia no nie sdamsia“, atrodo apgailėtinai ir tiktai patvirtina, kad jis ir pats tą puikiai supranta.

     • mielas mdxacuk, vertinu tamstos pastangas analizuoti tekstus. Bet būtų solidžiau, jei savo analizes pailiustruotumėte faktais, o ne tik išvadomis. Paskutinioji tamstos išvada, leisiu sau pastebėti – tiek pagal terminologiją, tiek pagal turinį – atitinka aukščiausius dundukizmo standartus.

 • wikileakcables

  Wali Karzai used early JayZ tracks as a template for his Afghan narcotrade. It ain’t called the Blueprint for nuthin, bitch! #cablegate #HOV
  8:48 PM Dec 4th via web http://twitter.com/wikileakcables/status/11129619298131968

  Įdomu ką apie tai mąsto Vygandas Ušackas? ;]

  • Aciprašau Vygaudo už klaidą varde netyčiom – pagūglinau pasitaisau ;]

 • TomasRa

  BNS pranešimas – normalus. Tiesą sakant nesupratau profesoriaus zajavkių, nors man jo nuomonė yra visada svarbi.

 • Marius

  Landsbergis rašo paranojiniu-konspiraciniu stiliumi. Nemėgstu jo. Dažnai net neskaitau, nes ir taip žinau apie ką: Rusija – blogis ir t.t. ir pan. Artūrai, K.Krivicko kalbėjimo stiliaus pradininkas yra pats V. Landsbergis. Pradžia, tas garsusis V. Landsbergio posakis „Kas gali paneigti, kad Šleževičius neturėjo naudos…“ Va nuo šito ir Lietuvoje prasidėjo pusiau tiesų epocha. Teismas išteisino žinia, bet nuo to teiginys gi nepakinta: juk sakydami kas gali paneigti kad tas ar anas žmogus yra tarkime blogietis, mes juk iš tiesų teigiame , kad žmogus yra blogietis tik klausiame kas gali paniegti? Ar gi ne taip?

  • Radai kuo pasigirti, aš neskaitau Adolfo Šleževičiaus tekstų.
   Parodyk nuorodą kur parašyta: „Rusija-blogis“.

   • Marius

    Nebūtina suprasti tiesmukai. Landsbergio tekstai yra vis apie tą patį kur leitmotyvas (atvirai ar tarp eilučių) tas pats: Rusija blogis, Rusija didelis blogis, ir t.t. ir pan. Antra, frazę „kas gali paneigti“ pirmas ištarė ne Šleževičius, o Landsbergis. Tai žinoma, keista kad tik jūs to nežinate.
    Šią skrajojančią frazę dabar daug kas naudoja, nedrįsdamas teisiai apibūdinti žmogų. Aš vadinu tai pusiau tiesa, nes jei žinoma kad pilietis A.B. yra niekšas, turima konkrečių faktų, tai ir reikia taip tiesiai įvardinti, o ne klausti „kas gali paneigti“. O jei trūksta įrodymų, tai kam sakyti to ko nežinai? Nes Krivicko „Ar gali būti“ yra tokia pati „kas gali paneigti“ tipo šmeižimo atmaina.

 • Pingback: Baksnojimai ir dūmeliai | veranda su vaizdu į saulėlydį()

 • Aras

  Perskaičius vieną komentarą, pasąmonėje sukirbo mintis: tikrai, su kuo Lietuvoje „Wikileaks“ pirmiausia pasidalintų informacija? Su BNS ar K.Krivicku? Aš statyčiau už numerį antrą. Pirmasis, tikimybė, dėl elitinio statuso, „žurnalistinės etikos“ laikymosi, „politkorektiškumo“ ir „padorumo“, medžiagą perduotų į Seimo Nacionalinio Saugumo ir Gynybos komiteto pirmininko Arvydo Sadecko rankas.

 • romas

  Labai sunku nuspręsti, kur V.Landsbergis perskaitė BNS informaciją ir kaip ji atrodo originaliai. Delfio straipsnis gali būti suprastas kaip informacija ideologiniame padaže. Visi žodžiai yra teisingi, bet akcentai sudėti taip, kad sužadina tam tikrus sąlyginius refleksus. Taip, beje, galėjo gautis ir netyčia.

  • mdxacuk

   Bet jeigu pats p. Račas duoda nuorodas į Delfi, tai reiškia jis jiems pretenzijų neturi?

 • Rytis I
 • mdxacuk

  Pažiūrėjau, kaip tą pačią informaciją pateikia rusai.

  „Указывая на проводимые Россией и Беларусью военные учения, Р.Юкнявичене в разговоре с постпредом США…“

  „Обращая внимание на проводимые Россией и Белоруссией военные учения, Юкнявичене в разговоре с постпредом США…“

  Gal yra dar kokių variantų, bet man nepasitaikė.

  Šiaip ar taip ko nors panašaus į „…tкнув на проводимые Россией и Белоруссией военные учения…“ nėra, tad BNS tikrai „neapsišvietė“.

  • Jonas III

   Jeigu Juknevičienė savo argumentais nė kiek neabejojo, tai žodis „baksnojo“ visai tinkamas.

 • stellar penny bun

  DELFIo ir BNS bandymas išsiaiškinti:

 • Skaitytojas

  Nieko naujo. Šiandien pūga Lietuvą užvertė sniegu, daug avarijų bei traumų. Eisiu ieškoti gerb. profesoriaus publikacijos – kur čia šuo pakastas, kiek Rusijos, asmeęniškai V.Putino bei Pietų Korėjos – Kremliaus marioniečių kaltės; kur, pranešdama apie pūgą, už žiniasklaidos slepiasi klastingoji KGB partija, po sniegu maskuojanti naujos SSRS projektą.

 • COX

  Nzn kaip kitiems, bet man tai juokingas toks landsbergio amzinas poziuris i rusus ir kgb. Jam tikriausiai jau sapnuojasi visi sie dalykai, nes kai spaudoj pamatai jo pasisakimas tai kas antras, o gal net dazniau, jo komentaras apie tuos pacius rusus ir kgb. Paskaicius tokius jo pasisakimus atsiranda ironiska sypsena, jam gal trugdo jie gyvent kaip ir tie patys zurnalistai, tarytum kaimynas neperstojes ijunges visu garsu muzika. Manau jau laikas sitam politikui i pensija, augint anukus ir rasyt savo memuarus kuriuos galetu skaityt musu mociutes…

  • Regis

   Kas labai svarbu, kad per tokius sistemingus gąsdinimus, KGB suvokimas labai išsikreipia. Ypatingai pas jaunus žmones, kurie patys nematė realios žmonių baimės. Sakyčiau, kad V.Landsbergis su visa jam pagarba jau pradeda savotiškai „tarnauti“ Rusijai ir jos interesams. Nes jeigu kiekvieną kart šaukt, kad atsargiai pavojus, tai vieną dieną į tuos šaukimus jau niekas nekreips dėmesio.

   • Skaitytojas

    jau nebekreipia.

 • TomasRa

  O be reikalo. Nesakau, kad reikia paranojintis nesveikai, bet pagavorka sako: draugus laikyk arti, o priešus dar arčiau.

 • dejavu

  Patarčiau kitą kartą palaukti tris dienas ir po to jau rašyti komentarą, bus tikrai geriau. Lyginti Krivicką ir Landsbergį, tai tikrai iš jūsų pusės tikra dundukizmo viršūnė. Jeigu jau darote, kuo tikite, tai kam čia komentuoti kai jus kritikuoja kas nors? Tai tiesiog normalu.
  O jūsų pranešime tikrai vyrauja nuotaika, kad ką padarė Juknevičienė yra blogai, bet gal jūs tuo tikite, arba ir jums nesvetimas noras užrašyti ką nors rėksmingo, kad ir „V.Landsbergiui: KGB- blogis, bet nesekite K.Krivicko pavyzdžiu“

  • mielas dejavu, tamstos patarimai labai vertingi, bet pasilaikykite juos sau. O kai kalbate apie vyraujančias nuotaikas, nebūtina sekti V.Landsbergio pavyzdžiu. Galėtume, pavyzdžiui, savo teiginius kuo nors pagrįsti. Tada tai būtų kritika, o dabar tiesiog demagogija.

   • Skaitytojas

    jo, Artūrai, tarp konservatorių, matau, turite tikrų gerbėjų. Sprendžiant iš jūsų tekstų, per rinkimus balsuosite už konservatorius, tačiau pastarieji į jus žiūri kaip į jų didžiausią priešą ir, kas juokingiausia, už sąžiningą profesinę veiklą. Būtumėt politkuojantis rašeiva, tai partiniai (žinoma, tik palankai aprašomos partijos pasekėjai) girtų tamstą apsiseilėję.

    Senokai pastebėjau, kad gebėjimas objektyviai suvokti informaciją yra atvirkščiai proporcingas partiškumo laipsniui. Ištikimiausi partiniai (NESVARBU, kokios partijos!!!), visur mato tik 2+1 rūšių informaciją: 1. Kaip „teisingą“, nes palankią jų partijai bei išmintingajam jos lyderiui; 2. Kaip „nepriimtiną“, nes nepalankią; 3. „Mūsų partijos tai neliečia“.

    Perskaičiau 7 kartus užpultąją BNS-Delfi žinutę. Tai viso labo sausa objektyvi žinutė, paruošta pagal per WikiLeaks nutekėjusią informaciją, kad R.Juknevičienė pigiais argumentais įtikinėjo JAV ambasadorių I.Daalderį, jog Maskvai esą nerūpi geri santykiai su NATO. Nieko nauja, kad konservatorių gynybos ministrė nepasitiki Maskva ir tai išsakė ambasadoriui. Ir nieko bloga – nuomonę turi teisę turėti visi.

    Tačiau žiūrėkit, kas V.Landsbergiui žinutėje užkliūva. Ne informacija, ponas europarlamentaras pasigedo SUBJEKTYVAUS VERTINIMO – nuomonės, komentaro. Ir savaime aišku, ne bet kokio, o pritariančio konservatorių partijos politikai bei kritikuojančio Rusiją. Patriarchui gi nepaaiškinsi, kad tai žurnalistikos žinutės žanre komentuoti nepriimta ir neleistina.

    Man labiau užkliuvo, kad p. V.Landsbergis „baksnoja“ BNS, visiškai ignoruodamas Delfi.lt, kuris BNS žinutę išplatino ir dar nežinia, ar neparedagavo.

    Tačiau žinant, kam priklauso Delfi ir kam – BNS, bei p. V.Landsbergio požiūrį į pastarosios agentūros svarbiausią savininką, viskas stoja į savo vietas. Kaip visada patriarchas budriai budi net Briuselyje, demaskuoja, užbėga tėvynės priešų planams už akių.

    Na, o lojantys partinukai… Bala jų nematė, tegul loja. Nors jų vietoj pataupyčiau balsus – po rinkimų prireiks apinkščiant jų rezultatus.

   • dejavu

    Bet jūs tikrai per rimtai reaguojate ir reiktų jums kažką daryti. Dundukizmą panaudojau vien pažiūrėti ar tuoj pat imsite atsikirtinėti ir ką gi tą ir padarėte. Toliau nereikia tuoj pat imtis užgauliojimų, kad kas nors jūsų darbą pavadino nevykusiu, tiesiog dirbkit ir tiek. Kai pradedate karus prieš Landsbergį, prieš kažkokį humoristą ar prieš užkalnį, labai nerimtai atrodote, o pasakyčiau kad ir juokingai. Dėl Krivicko ten jau reikia kažką daryti, bet jūs suplakate viską į vieną ir negali jūsų vertinti rimtai. Atsikirtinėti siūlyčiau delfi.lt, o blogą galite panaudoti ir geresniais tikslais.

    • mielas dejavu, nei atsikirtinėjau, nei ką. Pasiūliau argumentuoti savo teiginius. Tamsta, panašu, to padaryti negalite, todėl toliau užsiiminėjate demagogija.

     O šiaip, jei jau atvirai, tai iš viso nesuprantu, kodėl tamsta imate man čia aiškinti, kaip dirbti ir kam panaudoti savo tinklaraštį. Nepatinka – varykit iš čia ir niekada negrįžkit. Ne dundukų reikalas man nurodinėti ir mane mokyti.

     Norite rimtai kritikuoti ir diskutuoti? Prisistatykite, susipažinsime, tada galėsime ir padiskutuoti, neaiškindami, kaip kas atrodo,kas juokingas, o kas ne ir kas vykęs, o kas nelabai.

     Ar vis dar pasirengęs diskusijoms?

     • dejavu

      Ne su jumis diskutuot neimanoma, jus tiesiog visada matyt teisus? Kaip ir Valatka ir dauguma Lietuvos zurnalistu? Ir jus kaip ir kiti Lietuvos zurnalistai demagogija neuzsiminejat, visi kiti tiktai? :) Ir kad jau argumentu ieskome tai niekaip neradau kur Landsbergis pasake kad jam reikia jo nuomones atitinkancios ziniasklaidos? O kad atsikirtinejate tai stai atsikirtot i Lansbergio komentara, atsikirtote i Uzkalnio laiska, nezinau kaip tai kitaip vadinti, kaip neatsikirtimu? Jei atkreipti demesi kokius komentarus pakomentuojate tai 50 procentu is ju yra jeigu jus kas nors pavadina dunduku ar kaip kitaip, tai ar tai neatsikirtinejimas? Beje nepraleidziate 90 procentu, kuriuose jus pavadina kas nors dunduku ir 100 procentu nepraleidziate pakomentuoti tu kurie jus pirma karta pavadina dunduku, tai ar tai neatsikirtinejimas? Tai kas tada yra atsikirtinejimas?

     • mielas dejavu, žinote ką, man susidaro įspūdis, kad tamsta nesuprantate kai kurių žodžių reikšmės. Pavyzdžiui, „diskusija“, demagogija“, „argumentai“. Todėl, manau pokalbis nepavyks.

      O kai dėl dundukų, tai kodėl, pavyzdžiui, turėčiau vadinti stalą automobiliu, arbatinuką – keptuve, o tamstą – ne dunduku, o normaliu žmogumi. Juk aiškiausia, kai kalbama be užuominų.

      Todėl, gal kaip jau ir sakiau: nepatinka – staltiesėle tamstai kelias. Galite dar ir keliaudami „istorijos gynėjams“ ar pačiam V.Landsbergiui pasiskųsti.

  • Genijus

   Komentaras bus pašalintas – G.

   • lida

    Savo subjektyvią nuomonę dėl „patys juokingiausi ir apgailėtiniausi“ pagrįskite objektyviais faktais ir daiktiniais įrodymais, o ne išvadomis. Kitaip tai atitiks pačius juokingiausius, apgailėtiniausias ir aukščiausius dundukizmo standartus.

 • Kaži, o jei profesorius būtų pasakęs kažką teigiamo apie BNS, ar tos įstaigos vyriausiasis redaktorius irgi reikalautų faktų ir objektyvių įrodymų?

  • Antanas

   Nu jau perlenkiate lazdą. Kodėl kokios nors įstaigos vadovas turėtų gintis nuo teigiamų atsiliepimų? Aišku, jei tuos teigiamus atsiliepimus pateiktų ne koks žulikas ir melagis? Landsbergis turbūt toks nėra?

   • Jei vienam ar kitam rūpi „kaip yra iš tiesų“, tai ir reiktų ir komplimentus kvestionuoti :)

 • mdxacuk

  Aš tai dar atkreipčiau dėmesį ir į šito įrašo antraštę. Ką normalus žmogus turėtų pagalvoti apie žurnalistą, jeigu jis viešai išdeda straipsniuką pavadinimu, pavyzdžiui: „Grybauskaitei: pedofilai blogis, bet nesekite Grinevičiūtės pavyzdžiu.“ Pažįstami, manau, mandagiai susižvalgytų…

  • Skaitytojas

   normalus žmogus, perskaitęs publikacijos pavadinimą, viso labo pagalvoja – jam įdomu ar nedomina perskaityti pačią publiakciją. Ir tada daro išvadas iš visos informacijos, o ne iš pavadinimo.

   Kaip niekas nesprendžia apie medų, palaižęs vien jo stiklainį.

   • romas

    Skaitytojau, nieko neišmanote apie propagandą ir reklamą. Spaudoje, ieškodamas save dominančios temos, perskaitote pavadinimus – jie jus ir programuoja. Paskui per rinkimus vyksta taip pat, kaip Maksimoje perkant dantų pastą.

    • Skaitytojas

     manau, kad reikalas sudėtingesnis. Liaudis įniršus, nenori suprasti, kad p[inigai ne grybai, neauga, A.Kubiliaus viešieji ryšiai – žemiau kritikos, tai per rinkimus minios vien antraštėm nebenupirks.

 • „Skaitytojas“ čia atnešė liūdesį, moralizavimą ir nuobodžiai bruka komsomolkėje prisirankiotus kairiųjų propagandistų pamokslavimus.
  Trūksta Lidijos gyvumo, šmaikštumo ir žavesio…:)

  • Skaitytojas

   Didžiai apgailestauju, kad Fredžiui*, stokojančiam džiaugsmo, dėl suprantamų priežasčių negaliu suteikti Lidijos žavesio :)